Division 3 (2016/17)

Gruppspel
Damer division 3 mellersta
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-09-24 16:45 150037003 Högalids IF - Bele Barkarby IF IBF (B) 3 - 13 David Berger, Patrik Andersén Skanstullshallen
2016-09-24 17:30 150037004 Högdalens AIS - Duvbo IK (B) 2 - 11 Kenny Ly, Linus Löfstedt Högdalshallen
2016-09-24 19:15 150037002 Hammarby IF IBF (B) - Rotebro IS IBK (B) 2 - 1 Jessika Forsberg, Anders Westerberg Sjöstadshallen
2016-09-25 11:30 150037001 Hässelby SK IBK (B) - Ekerö IK (B) 6 - 5 Arne Brovig, Jan Lingemark Hässelbyhallen
2016-10-05 19:45 150037005 Djurgårdens IF IBS - Järfälla IBK (B) 6 - 3 Aldin Imamovic, Stefano Bianque Engelbrektshallen
2016-10-08 10:45 150037012 Ekerö IK (B) - Sundbybergs IK (B) 8 - 0 Magnus Johansson, Kent Budell Mälaröhallen
2016-10-08 15:00 150037011 Rotebro IS IBK (B) - Hässelby SK IBK (B) 7 - 1 Stefano Bianque, Ulf Jonsson Rotebrohallen (Nya)
2016-10-09 11:30 150037009 Duvbo IK (B) - Högalids IF 8 - 3 Linus Warrenstein, Wen-chung Tsai Hallonbergshallen
2016-10-09 14:45 150037008 Järfälla IBK (B) - Högdalens AIS 7 - 2 Lucas Edberg, Sampo Friberg Viksjö Sporthall
2016-10-13 21:00 150037010 Bele Barkarby IF IBF (B) - Hammarby IF IBF (B) 3 - 2 Johan Jäderlund, Håkan Taxén Björkebyhallen
2016-10-15 13:45 150037017 Djurgårdens IF IBS - Sundbybergs IK (B) 11 - 1 Aldin Imamovic, Christian Ljunggren Liljeholmshallen 1
2016-10-15 16:30 150037018 Rotebro IS IBK (B) - Ekerö IK (B) 7 - 3 Per Ove Åman, Peter Gustafsson Saliba Rotebrohallen (Nya)
2016-10-15 17:30 150037013 Hässelby SK IBK (B) - Bele Barkarby IF IBF (B) 4 - 6 Johan Hillergren, Magnus Johansson Hässelbyhallen
2016-10-15 17:30 150037015 Högalids IF - Järfälla IBK (B) 8 - 4 Erik Nyman, Johan Ståhl Eriksdalshallen
2016-10-16 18:15 150037014 Hammarby IF IBF (B) - Duvbo IK (B) 6 - 4 Johan Larsson, Aldin Imamovic Skanstullshallen
2016-10-22 10:30 150037019 Sundbybergs IK (B) - Högdalens AIS 5 - 6 Linus Warrenstein, Arne Brovig Brotorpshallen
2016-10-22 12:45 150037022 Duvbo IK (B) - Hässelby SK IBK (B) 3 - 8 Roland Nester, Johannes Ekenberg Hallonbergshallen
2016-10-23 13:45 150037021 Järfälla IBK (B) - Hammarby IF IBF (B) 9 - 4 Håkan Taxén, Wen-chung Tsai Kallhälls sporthall
2016-10-23 15:30 150037023 Bele Barkarby IF IBF (B) - Rotebro IS IBK (B) 9 - 3 Robin Wirström, Erik Hellgren Björkebyhallen
2016-10-23 16:30 150037024 Ekerö IK (B) - Djurgårdens IF IBS 3 - 9 Niklas Forsman, Fredrik Berglund Sonesson Mälaröhallen
2016-11-05 10:45 150037028 Högdalens AIS - Djurgårdens IF IBS 1 - 4 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Högdalshallen
2016-11-05 11:30 150037030 Rotebro IS IBK (B) - Duvbo IK (B) 3 - 1 Stefano Bianque, Jan-Olov Cederholm Rotebrohallen (Nya)
2016-11-06 11:30 150037025 Hässelby SK IBK (B) - Järfälla IBK (B) 11 - 3 Patrik Andersén, Peter Gustafsson Saliba Hässelbyhallen
2016-11-21 20:00 150037027 Högalids IF - Sundbybergs IK (B) 3 - 3 Björn Larsson, Håkan Taxén Liljeholmshallen 3
2017-03-12 18:15 150037029 Bele Barkarby IF IBF (B) - Ekerö IK (B) 16 - 1 Håkan Taxén, Ulf Jonsson Viksjö Sporthall
2016-11-12 14:00 150037036 Ekerö IK (B) - Högdalens AIS 8 - 3 Håkan Taxén, Magnus Johansson Mälaröhallen
2016-11-12 15:45 150037035 Duvbo IK (B) - Bele Barkarby IF IBF (B) 3 - 9 Christian Ljunggren, Imtiaz Karim Hallonbergshallen
2016-11-12 19:30 150037031 Djurgårdens IF IBS - Högalids IF 8 - 0 Aldin Imamovic, Aarre Hietanen Skanstullshallen
2016-11-13 18:15 150037034 Järfälla IBK (B) - Rotebro IS IBK (B) 4 - 5 Niklas Forsman, Magnus Berg Viksjö Sporthall
2017-01-25 19:10 150037032 Sundbybergs IK (B) - Hammarby IF IBF (B) 1 - 11 Micke Roth, Johan Jäderlund Hallonbergshallen
2016-11-19 14:15 150037040 Duvbo IK (B) - Ekerö IK (B) 3 - 8 Magnus Johansson, Johan Hillergren Hallonbergshallen
2016-11-19 15:45 150037037 Hässelby SK IBK (B) - Sundbybergs IK (B) 8 - 0 Erik Hellgren, Imtiaz Karim Hässelbyhallen
2016-11-19 17:30 150037039 Högalids IF - Högdalens AIS 9 - 5 Björn Larsson, Marco Svenström Liljeholmshallen 1
2016-11-20 15:15 150037038 Hammarby IF IBF (B) - Djurgårdens IF IBS 1 - 8 Johan Hessing, Wen-chung Tsai Liljeholmshallen 1
2016-11-20 18:45 150037041 Bele Barkarby IF IBF (B) - Järfälla IBK (B) 15 - 0 Fredrik Hallenberg, Fredrik Berglund Sonesson Björkebyhallen
2016-10-09 14:15 150037044 Djurgårdens IF IBS - Hässelby SK IBK (B) 11 - 4 Fredrik Pålsson, Erik Nyman Engelbrektshallen
2016-11-26 11:00 150037043 Högdalens AIS - Hammarby IF IBF (B) 3 - 6 Daniel Karlsson, Daniel Eklund Farstahallen 3
2016-11-26 19:00 150037048 Ekerö IK (B) - Högalids IF WO (5 - 0) Patrik Andersén, Daniel Karlsson Mälaröhallen
2016-11-27 15:00 150037047 Järfälla IBK (B) - Duvbo IK (B) 5 - 4 Erik Hellgren, Imtiaz Karim Kallhälls sporthall
2016-11-28 19:10 150037045 Sundbybergs IK (B) - Rotebro IS IBK (B) 2 - 4 William Albrecht, Niklas Forsman Hallonbergshallen
2016-12-03 11:30 150037054 Rotebro IS IBK (B) - Djurgårdens IF IBS 2 - 11 Johan Ståhl, Aldin Imamovic Sollentuna sim och sporthall
2016-12-03 19:30 150037050 Hammarby IF IBF (B) - Högalids IF 11 - 2 Robert Jäderlund, Aldin Imamovic Skanstullshallen
2016-12-03 20:15 150037053 Bele Barkarby IF IBF (B) - Sundbybergs IK (B) 13 - 0 Daniel Karlsson, Joakim Levin Björkebyhallen
2016-12-04 19:15 150037049 Hässelby SK IBK (B) - Högdalens AIS 11 - 4 Daniel Karlsson, Lars Sundlöf Hässelbyhallen
2016-12-04 20:15 150037051 Järfälla IBK (B) - Ekerö IK (B) 4 - 2 Jörgen Olsson, Jan-Olov Cederholm Viksjö Sporthall
2016-11-26 20:00 150037057 Djurgårdens IF IBS - Bele Barkarby IF IBF (B) 6 - 4 Per Sundvall, Daniel Eklund Engelbrektshallen
2016-12-10 14:30 150037060 Ekerö IK (B) - Hammarby IF IBF (B) 1 - 12 William Albrecht, Kent Budell Mälaröhallen
2016-12-10 14:45 150037058 Sundbybergs IK (B) - Duvbo IK (B) 4 - 2 Bjarne Hekkelstrand, Thomas Bégat Hallonbergshallen
2016-12-11 19:00 150037056 Högdalens AIS - Rotebro IS IBK (B) 3 - 4 Johan Hessing, Fredrik Berglund Sonesson Sköndalshallen
2016-12-12 20:00 150037055 Högalids IF - Hässelby SK IBK (B) 6 - 6 Sadjad Nima, Johan Hessing Liljeholmshallen 3
2016-12-17 10:15 150037066 Rotebro IS IBK (B) - Högalids IF 5 - 1 Micke Roth, Imtiaz Karim Sollentuna sim och sporthall
2016-12-17 13:00 150037064 Duvbo IK (B) - Djurgårdens IF IBS 3 - 7 Christian Ljunggren, Magnus Westerberg Hallonbergshallen
2016-12-17 19:00 150037065 Bele Barkarby IF IBF (B) - Högdalens AIS 7 - 2 Håkan Taxén, Daniel Eklund Björkebyhallen
2016-12-18 17:15 150037063 Järfälla IBK (B) - Sundbybergs IK (B) 3 - 0 Vilhelm Nordström, Daniel Eklund Viksjö Sporthall
2016-12-18 20:45 150037061 Hässelby SK IBK (B) - Hammarby IF IBF (B) 7 - 8 Håkan Taxén, Marco Svenström Hässelbyhallen
2017-01-14 11:45 150037069 Duvbo IK (B) - Högdalens AIS 8 - 3 Gustav Persson, Marcus Grapne Hallonbergshallen
2017-01-14 14:15 150037071 Rotebro IS IBK (B) - Hammarby IF IBF (B) 1 - 5 Robert Milerud, Lars Reuterhagen Rotebrohallen (Nya)
2017-01-14 15:00 150037072 Ekerö IK (B) - Hässelby SK IBK (B) 5 - 8 Imtiaz Karim, Niklas Forsman Mälaröhallen
2017-01-14 20:15 150037070 Bele Barkarby IF IBF (B) - Högalids IF 5 - 3 Shabbir Ahmed, Jan Lingemark Björkebyhallen
2017-01-15 15:30 150037068 Järfälla IBK (B) - Djurgårdens IF IBS 4 - 5 Erik Hellgren, Ken Johansson Viksjö Sporthall
2017-01-18 19:10 150037078 Sundbybergs IK (B) - Ekerö IK (B) 3 - 1 Jan Lingemark, Linus Warrenstein Hallonbergshallen
2017-01-21 11:00 150037074 Hammarby IF IBF (B) - Bele Barkarby IF IBF (B) 8 - 4 Abbe Lami, Sadjad Nima Liljeholmshallen 1
2017-01-21 17:45 150037076 Högdalens AIS - Järfälla IBK (B) 2 - 5 Johan Ståhl, Erik Nyman Högdalshallen
2017-01-21 18:15 150037075 Högalids IF - Duvbo IK (B) 6 - 5 Mats Andersson, Shabbir Ahmed Skanstullshallen
2017-01-22 18:45 150037073 Hässelby SK IBK (B) - Rotebro IS IBK (B) 3 - 5 Andreas Briselius, Joakim Nothén Hässelbyhallen
2017-01-28 09:00 150037079 Sundbybergs IK (B) - Djurgårdens IF IBS 0 - 6 Fadi Saffo, Rasmus Jansson Hallonbergshallen
2017-01-28 12:00 150037082 Duvbo IK (B) - Hammarby IF IBF (B) 3 - 12 Fadi Saffo, Rasmus Jansson Hallonbergshallen
2017-01-28 18:30 150037084 Ekerö IK (B) - Rotebro IS IBK (B) 4 - 10 Alexander Mattsson, Andreas Mattsson Mälaröhallen
2017-01-29 12:30 150037081 Järfälla IBK (B) - Högalids IF 4 - 6 Mats Andersson, Erik Hellgren Viksjö Sporthall
2017-01-29 16:45 150037083 Bele Barkarby IF IBF (B) - Hässelby SK IBK (B) 7 - 3 Thomas Bégat, Imtiaz Karim Björkebyhallen
2017-02-11 13:30 150037088 Högdalens AIS - Sundbybergs IK (B) 1 - 2 Fredrik Pålsson, Johan Hessing Högdalshallen
2017-02-11 15:00 150037090 Rotebro IS IBK (B) - Bele Barkarby IF IBF (B) 3 - 2 Fredrik Nensén, Kenny Ly Rotebrohallen (Nya)
2017-02-11 19:00 150037086 Hammarby IF IBF (B) - Järfälla IBK (B) 1 - 1 Henrik Sommerville, Robin Berger Sjöstadshallen
2017-02-12 09:00 150037089 Djurgårdens IF IBS - Ekerö IK (B) 11 - 2 Aarre Hietanen, Per Sundvall Gubbängshallen
2017-02-12 16:15 150037085 Hässelby SK IBK (B) - Duvbo IK (B) 10 - 1 Arne Brovig, Jan Lingemark Hässelbyhallen
2017-02-18 11:00 150037095 Duvbo IK (B) - Rotebro IS IBK (B) 1 - 12 Roger Nyström, Magnus Westerberg Hallonbergshallen
2017-02-18 12:30 150037092 Sundbybergs IK (B) - Högalids IF 1 - 6 Roger Nyström, Magnus Westerberg Hallonbergshallen
2017-02-18 19:30 150037091 Djurgårdens IF IBS - Högdalens AIS 17 - 2 Stefano Bianque, Aldin Imamovic Engelbrektshallen
2017-02-19 12:15 150037094 Järfälla IBK (B) - Hässelby SK IBK (B) 3 - 5 Andreas Briselius, Joakim Nothén Kallhälls sporthall
2017-04-08 17:30 150037096 Ekerö IK (B) - Bele Barkarby IF IBF (B) 4 - 15 Roger Nyström, Stefano Bianque Mälaröhallen
2017-02-04 14:30 150037101 Bele Barkarby IF IBF (B) - Duvbo IK (B) 13 - 1 Erik Hellgren, Andreas Mattsson Viksjö Sporthall
2017-02-24 19:00 150037102 Rotebro IS IBK (B) - Järfälla IBK (B) 7 - 0 Aldin Imamovic, Daniel Kölborn Sollentuna sim och sporthall
2017-02-25 19:00 150037098 Hammarby IF IBF (B) - Sundbybergs IK (B) 14 - 0 Patrik Andersén, Kent Kastell Sjöstadshallen
2017-02-26 11:00 150037100 Högdalens AIS - Ekerö IK (B) 7 - 6 Martin Claësson, Viking Claësson Högdalshallen
2017-03-15 19:45 150037099 Högalids IF - Djurgårdens IF IBS 1 - 9 Daniel Kölborn, Jan Lingemark Engelbrektshallen
2017-03-04 12:00 150037108 Ekerö IK (B) - Duvbo IK (B) 1 - 8 Roger Nyström, Magnus Westerberg Mälaröhallen
2017-03-04 14:15 150037103 Högdalens AIS - Högalids IF 4 - 9 Christian Hamnström, Aldin Imamovic Högdalshallen
2017-03-04 16:15 150037104 Djurgårdens IF IBS - Hammarby IF IBF (B) 9 - 2 Ken Johansson, Stefano Bianque Engelbrektshallen
2017-03-13 19:10 150037105 Sundbybergs IK (B) - Hässelby SK IBK (B) 3 - 10 Aldin Imamovic, Daniel Kölborn Hallonbergshallen
2017-03-19 17:15 150037107 Järfälla IBK (B) - Bele Barkarby IF IBF (B) 1 - 10 Rohnny Åhman, Jan-Olov Cederholm Viksjö Sporthall
2017-03-11 11:15 150037112 Duvbo IK (B) - Järfälla IBK (B) 6 - 5 Linus Warrenstein, Elin Carlberg-Börjes Hallonbergshallen
2017-03-11 13:45 150037114 Rotebro IS IBK (B) - Sundbybergs IK (B) 3 - 1 Gustav Levin, Joakim Levin Rotebrohallen (Nya)
2017-03-11 17:30 150037111 Högalids IF - Ekerö IK (B) 8 - 3 Kent Kastell, Kari Malmros Skanstullshallen
2017-03-11 17:45 150037110 Hammarby IF IBF (B) - Högdalens AIS 18 - 3 Madelene Westerberg, Jessika Forsberg Sjöstadshallen
2017-03-12 19:30 150037109 Hässelby SK IBK (B) - Djurgårdens IF IBS 3 - 5 Andreas Briselius, Joakim Nothén Hässelbyhallen
2017-03-18 15:30 150037118 Sundbybergs IK (B) - Bele Barkarby IF IBF (B) 1 - 9 Gustav Levin, Joakim Levin Hallonbergshallen
2017-03-18 19:00 150037115 Högalids IF - Hammarby IF IBF (B) 3 - 9 Thomas Gjutarenäfve, Magnus Westerberg Sjöstadshallen
2017-03-18 19:00 150037120 Ekerö IK (B) - Järfälla IBK (B) 1 - 8 Linus Warrenstein, Daniel Eklund Mälaröhallen
2017-03-19 12:30 150037117 Djurgårdens IF IBS - Rotebro IS IBK (B) 6 - 3 Stefano Bianque, Johannes Ekenberg Engelbrektshallen
2017-03-19 17:45 150037116 Högdalens AIS - Hässelby SK IBK (B) 4 - 6 Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Högdalshallen
2017-03-25 13:15 150037124 Duvbo IK (B) - Sundbybergs IK (B) 4 - 3 Peter Gustafsson Saliba, Linus Warrenstein Hallonbergshallen
2017-03-25 14:45 150037126 Rotebro IS IBK (B) - Högdalens AIS 8 - 4 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Rotebrohallen (Nya)
2017-03-25 17:45 150037122 Hammarby IF IBF (B) - Ekerö IK (B) 5 - 0 Linus Löfstedt, Jonas Robertson Sjöstadshallen
2017-03-25 19:00 150037125 Bele Barkarby IF IBF (B) - Djurgårdens IF IBS 2 - 4 Stefano Bianque, Niklas Forsman Björkebyhallen
2017-03-26 19:30 150037121 Hässelby SK IBK (B) - Högalids IF 9 - 6 Erik Hellgren, Andreas Mattsson Hässelbyhallen
2017-04-01 12:30 150037131 Sundbybergs IK (B) - Järfälla IBK (B) 3 - 8 Johan Ståhl, Erik Nyman Hallonbergshallen
2017-04-01 13:30 150037127 Hammarby IF IBF (B) - Hässelby SK IBK (B) 11 - 6 Tony Verho, Christoffer Markovski Liljeholmshallen 1
2017-04-01 17:45 150037128 Högalids IF - Rotebro IS IBK (B) 6 - 4 Magnus Berg, Patrik Andersén Skanstullshallen
2017-04-02 12:30 150037130 Djurgårdens IF IBS - Duvbo IK (B) 12 - 2 John Awabdeh, Imtiaz Karim Engelbrektshallen
2017-04-02 18:30 150037129 Högdalens AIS - Bele Barkarby IF IBF (B) 0 - 11 Johan Ståhl, Erik Nyman Högdalshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Djurgårdens IF IBS 20 20 0 0 165-43 122 60
2. Bele Barkarby IF IBF (B) 20 16 0 4 173-52 121 48
3. Hammarby IF IBF (B) 20 15 1 4 148-69 79 46
4. Rotebro IS IBK (B) 20 14 0 6 97-69 28 42
5. Hässelby SK IBK (B) 20 11 1 8 129-103 26 34
6. Högalids IF 20 8 2 10 89-121 -32 26
7. Järfälla IBK (B) 20 8 1 11 81-103 -22 25
8. Duvbo IK (B) 20 6 0 14 81-132 -51 18
9. Ekerö IK (B) 20 4 0 16 71-143 -72 12
10. Sundbybergs IK (B) 20 3 1 16 33-131 -98 10
11. Högdalens AIS 20 2 0 18 61-162 -101 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Damer division 3 norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-09-24 13:30 150036002 Vallentuna IBK (B) - Åkersberga IBF (B) 6 - 5 Bjarne Hekkelstrand, Patrik Cullander Hammarbackens Sporthall
2016-09-25 12:00 150036005 Turebergs IF - Rosersbergs IK 23 - 0 Mattias Nordlund, Lars Sundlöf Silverdalshallen
2016-09-25 14:45 150036003 Duvbo IK (C) - Sollentuna IBF 3 - 4 Roland Nester, Linus Warrenstein Hallonbergshallen
2016-10-01 11:00 150036001 Väsby IBK - Vaxholms IBF 2 - 5 Lars Sundlöf, Jan Lingemark Smedsgärdshallen
2016-10-02 17:30 150036008 Sollentuna IBF - Vallentuna IBK (B) 5 - 2 Linda Forslund, Elin Carlberg-Börjes Arena Satelliten
2016-10-08 11:45 150036006 Rosersbergs IK - Sigtuna IF IBK 0 - 15 Bjarne Hekkelstrand, Thomas Bégat Rosershallen
2016-10-08 15:45 150036010 Vaxholms IBF - Turebergs IF 3 - 8 David Berger, Dennis Svensson Vaxholm innebandyhallen
2016-12-11 17:00 150036009 Åkersberga IBF (B) - Väsby IBK 9 - 0 Rohnny Åhman, Jan-Olov Cederholm Åkersberga Sporthall A
2016-10-15 11:00 150036011 Väsby IBK - Sollentuna IBF 1 - 11 Fredrik Nensén, Erik Hellgren Smedsgärdshallen
2016-10-16 16:00 150036015 Åkersberga IBF (B) - Vaxholms IBF 16 - 3 Per Ove Åman, Per Calmén Åkersberga Sporthall A
2016-10-16 16:30 150036013 Duvbo IK (C) - Rosersbergs IK 34 - 0 Madelene Westerberg, Daniel Kölborn Löthallen
2016-10-16 17:15 150036014 Sigtuna IF IBK - Turebergs IF 4 - 4 Niklas Forsman, Fredrik Nensén Prästängshallen
2016-10-22 12:45 150036017 Rosersbergs IK - Vallentuna IBK (B) 1 - 11 Joakim Levin, Marcus Grapne Rosershallen
2016-10-23 12:00 150036020 Vaxholms IBF - Sigtuna IF IBK 2 - 9 Mats Järnmark, Dennis Svensson Vaxholm innebandyhallen
2016-10-23 13:15 150036019 Sollentuna IBF - Åkersberga IBF (B) 12 - 2 Johan Engvall, Arne Brovig Arena Satelliten
2016-10-23 17:30 150036016 Turebergs IF - Duvbo IK (C) 5 - 6 Magnus Westerberg, Mats Järnmark Silverdalshallen
2016-11-04 19:30 150036022 Vallentuna IBK (B) - Turebergs IF 11 - 2 Per Sundvall, Jan Lingemark Hammarbackens Sporthall
2016-11-05 09:30 150036021 Väsby IBK - Rosersbergs IK 4 - 3 Patrik Andersén, Magnus Westerberg Smedsgärdshallen
2016-11-06 10:00 150036024 Sollentuna IBF - Vaxholms IBF 12 - 1 Arne Brovig, Jan Lingemark Silverdalshallen
2017-03-11 12:45 150036023 Duvbo IK (C) - Sigtuna IF IBK 14 - 0 Mattias Nordlund, Linus Warrenstein Hallonbergshallen
2016-11-19 12:30 150036028 Rosersbergs IK - Åkersberga IBF (B) 2 - 18 Per Ove Åman, Per Calmén Rosershallen
2016-11-20 14:45 150036026 Sigtuna IF IBK - Vallentuna IBK (B) 4 - 3 Fredrik Nensén, Per Calmén Prästängshallen
2016-11-20 15:45 150036027 Turebergs IF - Väsby IBK 11 - 1 Johan Hillergren, Magnus Johansson Silverdalshallen
2016-11-20 17:00 150036030 Vaxholms IBF - Duvbo IK (C) 0 - 12 Mats Järnmark, Magnus Berg Vaxholm innebandyhallen
2016-11-25 19:30 150036032 Vallentuna IBK (B) - Duvbo IK (C) 2 - 8 Ken Johansson, Jan Lingemark Hammarbackens Sporthall
2016-11-26 14:30 150036031 Väsby IBK - Sigtuna IF IBK 4 - 9 Elis Erbing, Martin Johansson Smedsgärdshallen
2016-11-27 16:30 150036034 Sollentuna IBF - Rosersbergs IK 31 - 0 Aarre Hietanen, Ken Johansson Arena Satelliten
2016-11-27 18:00 150036035 Åkersberga IBF (B) - Turebergs IF 6 - 4 Lars Reuterhagen, Martin Svensson Åkersberga Sporthall A
2016-12-03 11:15 150036036 Duvbo IK (C) - Väsby IBK 19 - 0 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Brotorpshallen
2016-12-04 11:00 150036037 Sigtuna IF IBK - Åkersberga IBF (B) 1 - 11 Ken Johansson, Niklas Forsman Prästängshallen
2016-12-04 12:00 150036040 Vaxholms IBF - Vallentuna IBK (B) 2 - 7 Dennis Svensson, Martin Svensson Vaxholm innebandyhallen
2016-12-04 17:30 150036038 Turebergs IF - Sollentuna IBF 2 - 9 Juha Tammerström, Mikael Lemker Silverdalshallen
2016-12-11 17:30 150036044 Sollentuna IBF - Sigtuna IF IBK 11 - 0 Joakim Levin, Gustav Levin Silverdalshallen
2016-12-17 12:45 150036045 Åkersberga IBF (B) - Duvbo IK (C) 4 - 6 Patrik Cullander, Mattias Nordlund Åkersberga Sporthall A
2016-12-17 13:45 150036042 Rosersbergs IK - Vaxholms IBF 1 - 7 Mats Järnmark, Jonas Sandberg Rosershallen
2016-12-18 10:00 150036041 Väsby IBK - Vallentuna IBK (B) 0 - 13 Magnus Westerberg, Niklas Forsman Smedsgärdshallen
2017-01-14 12:45 150036046 Rosersbergs IK - Turebergs IF 0 - 10 Per Calmén, Per Ove Åman Rosershallen
2017-01-15 13:15 150036050 Vaxholms IBF - Väsby IBK 5 - 1 Per Ove Åman, Per Calmén Vaxholm innebandyhallen
2017-01-15 15:00 150036048 Sollentuna IBF - Duvbo IK (C) 2 - 5 Aarre Hietanen, Alexander Mattsson Arena Satelliten
2017-01-21 18:00 150036049 Åkersberga IBF (B) - Vallentuna IBK (B) 3 - 5 Dennis Svensson, Martin Svensson Åkersberga Sporthall A
2017-01-27 19:30 150036052 Vallentuna IBK (B) - Sollentuna IBF 4 - 6 Micke Roth, Jan Lingemark Hammarbackens Sporthall
2017-01-28 11:45 150036051 Väsby IBK - Åkersberga IBF (B) 0 - 11 Per Calmén, Jan Lingemark Smedsgärdshallen
2017-01-28 18:30 150036054 Sigtuna IF IBK - Rosersbergs IK 11 - 0 Bjarne Hekkelstrand, Thomas Bégat Prästängshallen
2017-01-29 13:00 150036055 Turebergs IF - Vaxholms IBF 9 - 3 Johannes Ekenberg, Stefano Bianque Silverdalshallen
2017-02-04 10:30 150036057 Rosersbergs IK - Duvbo IK (C) 0 - 29 Andreas Briselius, Joakim Nothén Rosershallen
2017-02-05 12:00 150036060 Vaxholms IBF - Åkersberga IBF (B) 7 - 5 Fredrik Nensén, Karl Hurtig Vaxholm innebandyhallen
2017-02-05 14:30 150036059 Sollentuna IBF - Väsby IBK 3 - 0 Ola Bigestans, Robin Vall Arena Satelliten
2017-02-05 17:30 150036056 Turebergs IF - Sigtuna IF IBK 3 - 1 Per Sundvall, Imtiaz Karim Silverdalshallen
2017-01-20 20:00 150036065 Åkersberga IBF (B) - Sollentuna IBF 2 - 6 Per Sundvall, Fredrik Hallenberg Åkersberga Sporthall A
2017-02-10 19:30 150036062 Vallentuna IBK (B) - Rosersbergs IK 14 - 1 Ken Johansson, Per Sundvall Hammarbackens Sporthall
2017-02-12 15:45 150036064 Sigtuna IF IBK - Vaxholms IBF 3 - 2 Lars Reuterhagen, Fredrik Nensén Prästängshallen
2017-02-12 16:30 150036063 Duvbo IK (C) - Turebergs IF 7 - 2 Linus Warrenstein, Andreas Mattsson Löthallen
2017-02-24 18:30 150036067 Turebergs IF - Vallentuna IBK (B) 4 - 7 Imtiaz Karim, Ken Johansson Arena Satelliten
2017-02-25 09:30 150036068 Rosersbergs IK - Väsby IBK 1 - 6 Arne Brovig, Jan Lingemark Rosershallen
2017-02-25 15:30 150036070 Vaxholms IBF - Sollentuna IBF 0 - 10 Aldin Imamovic, Ken Johansson Vaxholm innebandyhallen
2017-02-26 10:00 150036066 Sigtuna IF IBK - Duvbo IK (C) 1 - 5 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm Prästängshallen
2017-03-04 13:15 150036072 Vallentuna IBK (B) - Sigtuna IF IBK 5 - 4 Christian Högberg, Karl Hurtig Hammarbackens Sporthall
2017-03-04 15:00 150036071 Väsby IBK - Turebergs IF 3 - 3 Leif Karlsson, Daniel Eklund Smedsgärdshallen
2017-03-05 13:15 150036075 Åkersberga IBF (B) - Rosersbergs IK 16 - 0 Daniel Eklund, Wen-chung Tsai Åkersberga Sporthall A
2017-03-05 13:30 150036073 Duvbo IK (C) - Vaxholms IBF 15 - 0 Imtiaz Karim, Stefano Bianque Löthallen
2017-03-18 11:30 150036079 Rosersbergs IK - Sollentuna IBF 0 - 24 Jan Lingemark, Fredrik Nensén Rosershallen
2017-03-18 12:30 150036076 Duvbo IK (C) - Vallentuna IBK (B) 9 - 1 Gustav Levin, Joakim Levin Hallonbergshallen
2017-03-19 16:30 150036077 Sigtuna IF IBK - Väsby IBK 5 - 2 Niklas Forsman, Lars Reuterhagen Prästängshallen
2017-03-19 16:45 150036078 Turebergs IF - Åkersberga IBF (B) 7 - 7 Imtiaz Karim, Magnus Johansson Silverdalshallen
2017-03-24 19:30 150036082 Vallentuna IBK (B) - Vaxholms IBF 4 - 12 Daniel Mårtensson, Daniel Eklund Hammarbackens Sporthall
2017-03-25 11:30 150036081 Väsby IBK - Duvbo IK (C) 1 - 14 Roger Nyström, Magnus Westerberg Smedsgärdshallen
2017-03-26 15:00 150036084 Sollentuna IBF - Turebergs IF 18 - 2 Fredrik Hallenberg, Simon Bernhardsson Arena Satelliten
2017-03-26 15:15 150036085 Åkersberga IBF (B) - Sigtuna IF IBK 11 - 4 Mikael Wiklund, Stefan Flöjt Åkersberga Sporthall A
2017-03-31 19:30 150036086 Vallentuna IBK (B) - Väsby IBK 7 - 2 Daniel Skantze, Jan Lingemark Hammarbackens Sporthall
2017-04-01 11:00 150036087 Duvbo IK (C) - Åkersberga IBF (B) 11 - 1 Johan Ståhl, Erik Nyman Hallonbergshallen
2017-04-02 15:30 150036090 Vaxholms IBF - Rosersbergs IK 15 - 0 Dennis Svensson, Daniel Skantze Vaxholm innebandyhallen
2017-04-02 16:00 150036088 Sigtuna IF IBK - Sollentuna IBF 0 - 13 Ken Johansson, Lars Samuelsson Prästängshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Duvbo IK (C) 16 15 0 1 197-23 174 45
2. Sollentuna IBF 16 15 0 1 177-24 153 45
3. Vallentuna IBK (B) 16 10 0 6 102-68 34 30
4. Åkersberga IBF (B) 16 8 1 7 127-74 53 25
5. Sigtuna IF IBK 16 7 1 8 71-90 -19 22
6. Turebergs IF 16 6 3 7 99-86 13 21
7. Vaxholms IBF 16 6 0 10 67-114 -47 18
8. Väsby IBK 16 2 1 13 27-129 -102 7
9. Rosersbergs IK 16 0 0 16 9-268 -259 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Damer division 3 södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-09-24 11:45 150042004 FBI Tullinge (B) - Älta IF 5 - 6 Robert Forslind Lovrencic, Daniel Mårtensson Tullingehallen
2016-09-25 10:45 150042005 Nacka Wallenstam IBK (B) - Ingarö IF 16 - 1 Alexander Sommensjö, Jonas Håmark Ormingehallen
2016-09-25 11:00 150042001 Salems IF - Vendelsö IK 5 - 4 Erik Nyman, Kent Budell Skogsängshallen
2016-09-25 12:15 150042002 Boo KFUM IA - Skogås/Trångsunds IBK 3 - 3 Alexander Sommensjö, Jonas Håmark Ormingehallen
2016-10-08 17:45 150042006 Ingarö IF - FBI Tullinge (B) 1 - 2 Karl Hurtig, Håkan Augustsson Ingarö Sporthall
2016-10-08 19:30 150042010 Vendelsö IK - Nacka Wallenstam IBK (B) 3 - 6 Aarre Hietanen, Tobias Berger Torvalla Träningshall
2016-10-09 14:15 150042009 Skogås/Trångsunds IBK - Salems IF 4 - 6 Aarre Hietanen, Johan Hessing Skogåshallen
2016-10-09 17:00 150042008 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Boo KFUM IA 12 - 0 Mats Andersson, Magnus Berg Tyresöhallen
2016-10-15 15:15 150042012 Boo KFUM IA - Älta IF 7 - 10 Alexander Sommensjö, Fredrik Berglund Sonesson Ormingehallen
2016-10-16 13:30 150042015 Skogås/Trångsunds IBK - Vendelsö IK 8 - 10 Alexander Sommensjö, Shabbir Ahmed Skogåshallen
2016-10-16 16:30 150042011 Salems IF - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 3 - 12 Aarre Hietanen, Shabbir Ahmed Skogsängshallen
2016-10-16 19:00 150042014 FBI Tullinge (B) - Nacka Wallenstam IBK (B) 0 - 3 Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Tullingehallen
2016-10-22 15:45 150042020 Vendelsö IK - FBI Tullinge (B) 0 - 9 Kenny Ly, Roland Nester Torvalla Träningshall
2016-10-22 16:00 150042017 Ingarö IF - Boo KFUM IA 2 - 4 Kevin Neemé, Anders Thonberg Ingarö Sporthall
2016-10-23 13:00 150042019 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Skogås/Trångsunds IBK 10 - 4 Fredrik Hallenberg, Kari Malmros Tyresöhallen
2016-10-30 13:00 150042018 Älta IF - Salems IF 10 - 3 Nihada Cenanovic, Mats Järnmark Stavsborgshallen
2016-11-05 12:00 150042021 Salems IF - Ingarö IF 3 - 4 Johan Hessing, Erik Nyman Skogsängshallen
2016-11-06 11:45 150042025 Skogås/Trångsunds IBK - Älta IF 1 - 12 Johan Larsson, Leif Karlsson Skogåshallen
2016-11-06 12:00 150042024 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Vendelsö IK 9 - 6 Kent Kastell, Christian Hamnström Tyresöhallen
2016-11-06 13:30 150042022 Boo KFUM IA - Nacka Wallenstam IBK (B) 4 - 8 Ola Bigestans, Robin Vall Ormingehallen
2016-11-19 15:00 150042028 Ingarö IF - Skogås/Trångsunds IBK 6 - 4 Johan Hessing, Erik Nyman Ingarö Sporthall
2016-11-19 15:15 150042027 Nacka Wallenstam IBK (B) - Salems IF 15 - 0 Fredrik Hallenberg, Rasmus Fernström Ormingehallen
2016-11-19 19:15 150042026 FBI Tullinge (B) - Boo KFUM IA 4 - 4 Hampus Fändrik, Peter Larsson Tullingehallen
2016-11-20 15:30 150042029 Älta IF - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 8 - 13 Kevin Neemé, Ulf Jonsson Stavsborgshallen
2016-11-26 11:30 150042035 Skogås/Trångsunds IBK - Nacka Wallenstam IBK (B) 2 - 9 Magnus Berg, Aarre Hietanen Skogåshallen
2016-11-27 15:00 150042033 Älta IF - Vendelsö IK 2 - 7 Fredrik Pålsson, Johan Ståhl Stavsborgshallen
2016-11-27 15:30 150042034 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Ingarö IF 2 - 2 Kent Budell, Martin Åkesson Strandhallen - Tyresö
2016-11-27 18:00 150042031 Salems IF - FBI Tullinge (B) 5 - 5 Shabbir Ahmed, Magnus Berg Skogsängshallen
2016-12-03 11:30 150042040 Vendelsö IK - Boo KFUM IA 6 - 5 Håkan Taxén, Kari Malmros Torvalla Träningshall
2016-12-03 16:30 150042038 Nacka Wallenstam IBK (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 4 - 1 Anders Westerberg, Jonas Håmark Ormingehallen
2016-12-03 18:00 150042037 FBI Tullinge (B) - Skogås/Trångsunds IBK 14 - 1 Shabbir Ahmed, Aarre Hietanen Tullingehallen
2016-12-03 18:30 150042039 Ingarö IF - Älta IF 3 - 6 Rasmus Fernström, Didrik Axen Ingarö Sporthall
2016-12-11 14:00 150042041 Salems IF - Boo KFUM IA 2 - 7 Tobias Ekmark, Björn Landin Skogsängshallen
2016-12-11 15:15 150042043 Älta IF - Nacka Wallenstam IBK (B) 4 - 4 Stefano Bianque, Magnus Berg Stavsborgshallen
2016-12-18 18:15 150042044 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - FBI Tullinge (B) 3 - 1 Wen-chung Tsai, Arne Brovig Tyresöhallen
2017-01-21 16:00 150042042 Ingarö IF - Vendelsö IK 3 - 3 Tony Verho, Fredrik Landin Ingarö Sporthall
2017-01-14 15:45 150042050 Vendelsö IK - Salems IF 9 - 4 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Torvalla Träningshall
2017-01-14 19:00 150042046 Ingarö IF - Nacka Wallenstam IBK (B) 1 - 6 Alexander Sommensjö, Jonas Håmark Ingarö Sporthall
2017-01-15 11:00 150042049 Skogås/Trångsunds IBK - Boo KFUM IA 5 - 12 Mats Andersson, Johan Hessing Skogåshallen
2017-01-15 15:15 150042047 Älta IF - FBI Tullinge (B) 4 - 4 Sadjad Nima, Abbe Lami Stavsborgshallen
2017-01-21 15:15 150042051 Salems IF - Skogås/Trångsunds IBK 9 - 3 Shabbir Ahmed, Marco Svenström Skogsängshallen
2017-01-29 14:00 150042052 Boo KFUM IA - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 0 - 8 Henrik Sommerville, Daniel Eklund Ormingehallen
2017-01-29 15:30 150042055 Nacka Wallenstam IBK (B) - Vendelsö IK 4 - 5 Aarre Hietanen, Daniel Eklund Ormingehallen
2017-01-29 17:30 150042054 FBI Tullinge (B) - Ingarö IF 4 - 2 Shabbir Ahmed, Daniel Eriksson Tullingehallen
2017-02-04 15:00 150042060 Vendelsö IK - Skogås/Trångsunds IBK 17 - 2 Daniel Eklund, Karl-Johan Leijon Torvalla Träningshall
2017-02-04 17:30 150042056 Nacka Wallenstam IBK (B) - FBI Tullinge (B) 3 - 2 Johan Ståhl, Erik Nyman Ormingehallen
2017-02-05 13:00 150042058 Älta IF - Boo KFUM IA 5 - 6 Magnus Berg, Sadjad Nima Stavsborgshallen
2017-02-05 14:30 150042059 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Salems IF 9 - 1 Daniel Eklund, Christian Ljunggren Tyresöhallen
2017-02-11 18:15 150042064 FBI Tullinge (B) - Vendelsö IK 0 - 1 Stefano Bianque, Erik Nyman Tullingehallen
2017-02-12 15:15 150042062 Boo KFUM IA - Ingarö IF 5 - 2 Emil Pagrot, Felix Fernström Ormingehallen
2017-02-12 15:30 150042065 Skogås/Trångsunds IBK - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 4 - 11 Shabbir Ahmed, Johan Hessing Skogåshallen
2017-02-19 13:30 150042061 Salems IF - Älta IF 3 - 3 John Awabdeh, Fredrik Pålsson Skogsängshallen
2017-02-18 17:00 150042070 Vendelsö IK - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 9 - 5 Mats Andersson, Anders Asp Torvalla Träningshall
2017-02-23 20:15 150042068 Ingarö IF - Salems IF 3 - 0 Didrik Axen, Daniel Mårtensson Ingarö Sporthall
2017-02-26 10:30 150042067 Nacka Wallenstam IBK (B) - Boo KFUM IA 0 - 0 Johan Jäderlund, Johan Larsson Ormingehallen
2017-02-26 14:00 150042069 Älta IF - Skogås/Trångsunds IBK 8 - 7 Joakim Levin, Gustav Levin Stavsborgshallen
2017-03-05 09:30 150042075 Skogås/Trångsunds IBK - Ingarö IF 1 - 6 Hampus Fändrik, Peter Larsson Skogåshallen
2017-03-05 17:15 150042074 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Älta IF 5 - 4 Kent Kastell, Erik Nyman Tyresöhallen
2017-03-11 17:15 150042071 Salems IF - Nacka Wallenstam IBK (B) 0 - 7 Johan Hessing, Karl-Johan Leijon Skogsängshallen
2017-03-12 18:15 150042072 Boo KFUM IA - FBI Tullinge (B) 4 - 3 Magnus Westerberg, John Awabdeh Ormingehallen
2017-03-11 18:15 150042080 Vendelsö IK - Älta IF 7 - 4 Fredrik Hallenberg, Håkan Taxén Torvalla Träningshall
2017-03-18 16:30 150042077 FBI Tullinge (B) - Salems IF 7 - 3 Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Tullingehallen
2017-03-18 19:00 150042079 Ingarö IF - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 1 - 5 Leif Karlsson, Fredrik Hallenberg Ingarö Sporthall
2017-03-19 16:30 150042078 Nacka Wallenstam IBK (B) - Skogås/Trångsunds IBK 10 - 2 Johan Larsson, Johan Ståhl Ormingehallen
2017-03-26 11:00 150042082 Boo KFUM IA - Vendelsö IK 5 - 2 Mats Andersson, Jonas Robertson Ormingehallen
2017-03-26 11:00 150042084 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Nacka Wallenstam IBK (B) 6 - 7 Marco Svenström, Wen-chung Tsai Tyresöhallen
2017-03-26 14:45 150042085 Skogås/Trångsunds IBK - FBI Tullinge (B) 4 - 9 Leif Karlsson, Daniel Eklund Skogåshallen
2017-03-26 15:00 150042083 Älta IF - Ingarö IF 4 - 3 Felix Fernström, Emil Pagrot Stavsborgshallen
2017-04-01 14:15 150042090 Vendelsö IK - Ingarö IF 2 - 3 Henrik Sommerville, Robin Berger Torvalla Träningshall
2017-04-01 15:15 150042086 Boo KFUM IA - Salems IF 5 - 0 Rasmus Fernström, Sadjad Nima Ormingehallen
2017-04-01 15:30 150042088 FBI Tullinge (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 4 - 7 Marco Svenström, Kent Budell Tullingehallen
2017-04-01 16:45 150042089 Nacka Wallenstam IBK (B) - Älta IF 15 - 4 Rasmus Fernström, Sadjad Nima Ormingehallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Nacka Wallenstam IBK (B) 16 13 2 1 117-35 82 41
2. Tyresö Trollbäcken IBK (B) 16 12 1 3 118-58 60 37
3. Vendelsö IK 16 9 1 6 91-74 17 28
4. Boo KFUM IA 16 8 3 5 71-72 -1 27
5. Älta IF 16 7 3 6 94-93 1 24
6. FBI Tullinge (B) 16 6 3 7 73-51 22 21
7. Ingarö IF 16 5 2 9 43-67 -24 17
8. Salems IF 16 3 2 11 47-107 -60 11
9. Skogås/ Trångsunds IBK 16 0 1 15 55-152 -97 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis