Flickor röd 12-16 år (2017/18)

Gruppspel
Pantamera Flickor röd div 1 (F01/02)
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-10-07 12:00 172216003 Arlanda IBK - Almunge IK/Rasbo IK 5 - 7 Tony Nyberg, Thomas Larsson Ekilla Sporthall
2017-10-08 15:00 172216004 FBC Uppsala Ungdom (01) - Livets Ord IF 3 - 1 Stina Dingfors, Hannah Mcloughlin IFU Arena B - Turbo Sport
2017-10-14 08:30 172216007 Livets Ord IF - IS Saga 3 - 2 Hannah Mcloughlin, Cassandra Reuterström IFU Arena B - Turbo Sport
2017-10-14 10:10 172216008 FBC Uppsala Ungdom (01) - Arlanda IBK 7 - 2 Hannah Mcloughlin, Cassandra Reuterström IFU Arena B - Turbo Sport
2017-10-21 13:10 172216012 IS Saga - Arlanda IBK 5 - 3 Ian Engblom, Mikael Rosenius IFU Arena B - Turbo Sport
2017-10-21 19:00 172216009 Björklinge BK - Almunge IK/Rasbo IK 8 - 3 Emma Holmqvist, Stina Dingfors Björklinge Sporthall
2017-11-15 19:10 172216014 FBC Uppsala Ungdom (01) - Almunge IK/Rasbo IK 4 - 2 Stina Dingfors, Hannah Mcloughlin IFU Arena E – Lundqvist EL
2017-11-26 09:10 172216013 Livets Ord IF - Björklinge BK 1 - 5 Maximilian Halvarsson, Christoffer Wallenborg IFU Arena – DHinox
2017-11-09 18:45 172216019 Almunge IK/Rasbo IK - IS Saga 5 - 1 Maximilian Halvarsson, Christoffer Wallenborg Almunge Sporthall
2017-11-12 17:30 172216018 Livets Ord IF - Arlanda IBK 6 - 2 Vesa Petterson, Christoffer Wallenborg IFU Arena - Upplands Energi
2017-12-08 19:10 172216017 Björklinge BK - FBC Uppsala Ungdom (01) 5 - 3 Rasmus Pehkonen, Johan Lanzaro Björklinge Sporthall
2017-11-11 13:45 172216021 Arlanda IBK - Björklinge BK 5 - 4 Tony Nyberg, Jesper Karevaara Ekilla Sporthall
2017-11-12 09:30 172216022 IS Saga - FBC Uppsala Ungdom (01) 0 - 5 Vesa Petterson, Christoffer Stenlund IFU Arena B - Turbo Sport
2017-11-17 19:15 172216025 Björklinge BK - IS Saga 7 - 2 Maximilian Halvarsson, Marko Spasic Björklinge Sporthall
2017-11-18 10:20 172216028 Livets Ord IF - Almunge IK/Rasbo IK 4 - 5 Stina Dingfors, Hannah Mcloughlin IFU Arena B - Turbo Sport
2017-11-25 19:00 172216032 Livets Ord IF - FBC Uppsala Ungdom (01) 2 - 3 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg IFU Arena – DHinox
2018-01-18 18:30 172216031 Almunge IK/Rasbo IK - Arlanda IBK 6 - 5 Thomas Tanskanen, Mikael Eriksson Almunge Sporthall
2017-12-02 11:15 172216036 Arlanda IBK - FBC Uppsala Ungdom (01) 3 - 4 Mikael Eriksson, Tony Nyberg Ekilla Sporthall
2017-12-02 15:30 172216035 IS Saga - Livets Ord IF 3 - 3 Georgios Papadakis, Maximilian Halvarsson IFU Arena – DHinox
2017-12-09 17:00 172216037 Almunge IK/Rasbo IK - Björklinge BK 3 - 3 Maximilian Halvarsson, Johnny Söderqvist Hall 2000
2017-12-17 12:30 172216040 Arlanda IBK - IS Saga 1 - 3 Mikael Rosenius, Tony Nyberg Ekilla Sporthall
2017-12-16 17:30 172216041 Björklinge BK - Livets Ord IF 9 - 4 Magnus Nordahl, Jonas Tidsjö Björklinge Sporthall
2017-12-17 12:00 172216042 Almunge IK/Rasbo IK - FBC Uppsala Ungdom (01) 5 - 3 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson Hall 2000
2017-12-16 17:10 172216047 IS Saga - Almunge IK/Rasbo IK 1 - 3 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson IFU Arena E – Lundqvist EL
2018-01-14 09:40 172216045 FBC Uppsala Ungdom (01) - Björklinge BK 4 - 7 Madelene Westerberg, Daniel Kölborn IFU Arena A
2018-01-14 12:30 172216046 Arlanda IBK - Livets Ord IF 3 - 8 Tony Nyberg, Jonatan Svahn Ekilla Sporthall
2018-01-21 09:50 172216050 FBC Uppsala Ungdom (01) - IS Saga 7 - 3 Maximilian Halvarsson, Rasmus Pehkonen IFU Arena E – Lundqvist EL
2018-01-23 20:15 172216049 Björklinge BK - Arlanda IBK 8 - 1 Fabian Fahimi, Niklas Arvidsson Björklinge Sporthall
2018-01-25 18:50 172216056 Almunge IK/Rasbo IK - Livets Ord IF 3 - 3 Maximilian Halvarsson, Johnny Söderqvist Almunge Sporthall
2018-01-27 12:40 172216053 IS Saga - Björklinge BK 2 - 2 Maximilian Halvarsson, Adam Lowén IFU Arena - Upplands Energi
2018-01-31 19:45 172216059 Arlanda IBK - Almunge IK/Rasbo IK 3 - 4 Mikael Eriksson, Johan Lanzaro Ekilla Sporthall
2018-02-03 10:20 172216060 FBC Uppsala Ungdom (01) - Livets Ord IF 2 - 1 Maximilian Halvarsson, Gabriel Wall IFU Arena B - Turbo Sport
2018-02-10 11:20 172216064 FBC Uppsala Ungdom (01) - Arlanda IBK 8 - 0 Adam Lowén, Olof Berggren IFU Arena B - Turbo Sport
2018-02-11 16:00 172216063 Livets Ord IF - IS Saga 4 - 2 Thomas Tanskanen, Maximilian Halvarsson IFU Arena – DHinox
2018-02-17 10:20 172216068 IS Saga - Arlanda IBK 4 - 2 Vesa Petterson, Mattias Hernandez-Börjesson IFU Arena B - Turbo Sport
2018-02-17 12:30 172216065 Björklinge BK - Almunge IK/Rasbo IK 9 - 6 Maximilian Halvarsson, Isak Norén Björklinge Sporthall
2018-03-03 17:50 172216069 Livets Ord IF - Björklinge BK 4 - 5 Simon Bernhardsson, Isak Norén IFU Arena B - Turbo Sport
2018-03-04 14:20 172216070 FBC Uppsala Ungdom (01) - Almunge IK/Rasbo IK 3 - 6 Christoffer Wallenborg, Anton Wärm IFU Arena B - Turbo Sport
2018-03-08 19:15 172216075 Almunge IK/Rasbo IK - IS Saga 5 - 2 Lars Halvarsson, Tony Nyberg Almunge Sporthall
2018-03-10 09:40 172216074 Livets Ord IF - Arlanda IBK 5 - 0 Maximilian Halvarsson, Christoffer Stenlund IFU Arena A
2018-03-10 18:00 172216073 Björklinge BK - FBC Uppsala Ungdom (01) 3 - 1 Henrik Wallenborg, Johan Lanzaro Björklinge Sporthall
2018-03-14 20:00 172216077 Arlanda IBK - Björklinge BK 4 - 8 Jörgen Olsson, Johan Lanzaro Ekilla Sporthall
2018-03-16 19:30 172216078 IS Saga - FBC Uppsala Ungdom (01) 3 - 3 Christoffer Stenlund, Henrik Wallenborg IFU Arena - Upplands Energi
2018-03-17 12:30 172216084 Livets Ord IF - Almunge IK/Rasbo IK 4 - 6 Felix Pettersson, Cassandra Reuterström IFU Arena B - Turbo Sport
2018-03-17 15:00 172216081 Björklinge BK - IS Saga 6 - 3 Per Ericsson, Oscar Eriksson Björklinge Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Björklinge BK 15 12 2 1 89-46 43 38
2. Almunge IK/ Rasbo IK 15 10 2 3 69-58 11 32
3. FBC Uppsala Ungdom (01) 15 9 1 5 60-43 17 28
4. Livets Ord IF 15 5 2 8 53-53 0 17
5. IS Saga 15 3 3 9 36-59 -23 12
6. Arlanda IBK 15 1 0 14 39-87 -48 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Flickor röd div 2 (F02/03)
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-10-04 19:10 172217004 FBC Uppsala Ungdom (F03) - Rasbo IK/Almunge IK 1 - 2 Jesper Karevaara, Isak Norén IFU Arena E – Lundqvist EL
2017-10-08 09:40 172217002 IS Saga - Björklinge BK 4 - 2 Erik Andersson, Albin Karlsson IFU Arena B - Turbo Sport
2017-10-08 10:30 172217001 Almunge IK/Rasbo IK - Storvreta IBK 6 - 4 Per-Olof Svensson, Maximilian Halvarsson Almunge Sporthall
2017-10-13 19:15 172217005 Björklinge BK - Almunge IK/Rasbo IK 5 - 5 Rasmus Pehkonen, Johan Lanzaro Björklinge Sporthall
2017-10-15 10:00 172217007 Rasbo IK/Almunge IK - IS Saga 3 - 2 Georgios Papadakis, Lars Halvarsson Hall 2000
2017-10-17 19:10 172217008 FBC Uppsala Ungdom (F03) - FBC Uppsala Ungdom (F02) 0 - 6 Christoffer Wallenborg, Henrik Wallenborg Bolandskolan
2017-10-20 19:10 172217010 Björklinge BK - Rasbo IK/Almunge IK 3 - 3 Anders Ståhlberg, Jonas Nordqvist Björklinge Sporthall
2017-10-21 17:20 172217012 IS Saga - FBC Uppsala Ungdom (F02) 0 - 2 Marcus Gozzi, Jesper Karevaara IFU Arena - Upplands Energi
2017-10-22 09:00 172217011 Storvreta IBK - FBC Uppsala Ungdom (F03) 4 - 2 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg IFU Arena – DHinox
2017-10-25 19:15 172217013 Rasbo IK/Almunge IK - Almunge IK/Rasbo IK 0 - 1 Fabian Fahimi, Jonas Tidsjö IFU Arena E – Lundqvist EL
2017-10-28 14:00 172217016 IS Saga - Storvreta IBK 1 - 2 Jelena Spasic, Mimma Spasic IFU Arena B - Turbo Sport
2017-10-29 13:10 172217015 FBC Uppsala Ungdom (F02) - Björklinge BK 3 - 6 Stina Dingfors, Hannah Mcloughlin IFU Arena B - Turbo Sport
2017-10-26 19:50 172217017 Almunge IK/Rasbo IK - FBC Uppsala Ungdom (F03) 9 - 2 Lars Halvarsson, Maximilian Halvarsson Almunge Sporthall
2017-10-31 19:15 172217018 Rasbo IK/Almunge IK - FBC Uppsala Ungdom (F02) 5 - 3 Vesa Petterson, Maximilian Halvarsson Hall 2000
2017-12-01 19:15 172217020 Björklinge BK - Storvreta IBK 2 - 3 Christoffer Wallenborg, Marko Spasic Björklinge Sporthall
2017-11-11 10:50 172217022 IS Saga - FBC Uppsala Ungdom (F03) 5 - 2 Albin Karlsson, Christoffer Wallenborg IFU Arena B - Turbo Sport
2017-11-11 12:00 172217023 Storvreta IBK - Rasbo IK/Almunge IK 1 - 4 Stina Dingfors, Hannah Mcloughlin IFU Arena – DHinox
2017-11-12 08:40 172217021 FBC Uppsala Ungdom (F02) - Almunge IK/Rasbo IK 4 - 1 Stina Dingfors, Henrik Wallenborg IFU Arena E – Lundqvist EL
2017-11-16 19:50 172217025 Almunge IK/Rasbo IK - IS Saga 4 - 0 Lars Halvarsson, Maximilian Halvarsson Almunge Sporthall
2017-11-18 12:00 172217027 FBC Uppsala Ungdom (F03) - Björklinge BK 0 - 1 Christer Andersson, Henrik Wallenborg IFU Arena B - Turbo Sport
2017-11-18 17:50 172217026 FBC Uppsala Ungdom (F02) - Storvreta IBK 3 - 3 Maximilian Halvarsson, Oscar Eriksson IFU Arena B - Turbo Sport
2017-11-24 19:15 172217030 Björklinge BK - IS Saga 9 - 1 Marko Spasic, Mimma Spasic Björklinge Sporthall
2017-11-26 10:30 172217032 Rasbo IK/Almunge IK - FBC Uppsala Ungdom (F03) 1 - 3 Rasmus Pehkonen, Victor Flemström Hall 2000
2018-01-26 18:45 172217029 Storvreta IBK - Almunge IK/Rasbo IK 5 - 3 Albin Karlsson, Marko Spasic IFU Arena B - Turbo Sport
2017-12-02 09:40 172217035 IS Saga - Rasbo IK/Almunge IK 3 - 2 Maximilian Halvarsson, Christoffer Wallenborg IFU Arena B - Turbo Sport
2017-12-02 16:40 172217036 FBC Uppsala Ungdom (F02) - FBC Uppsala Ungdom (F03) 4 - 2 Hannah Mcloughlin, Anton Ceder IFU Arena B - Turbo Sport
2017-12-03 09:00 172217033 Almunge IK/Rasbo IK - Björklinge BK 4 - 10 Jelena Spasic, Marko Spasic Almunge Sporthall
2017-12-09 08:30 172217040 FBC Uppsala Ungdom (F02) - IS Saga 5 - 1 Vesa Petterson, Felix Pettersson IFU Arena B - Turbo Sport
2017-12-09 18:15 172217039 FBC Uppsala Ungdom (F03) - Storvreta IBK 3 - 4 Marko Spasic, Mimma Spasic IFU Arena - Upplands Energi
2017-12-10 10:00 172217038 Rasbo IK/Almunge IK - Björklinge BK 3 - 6 Lars Halvarsson, Maximilian Halvarsson Hall 2000
2017-12-15 18:45 172217044 Storvreta IBK - IS Saga 1 - 5 Maximilian Halvarsson, Christoffer Wallenborg IFU Arena B - Turbo Sport
2017-12-15 19:10 172217043 Björklinge BK - FBC Uppsala Ungdom (F02) 4 - 1 Fabian Fahimi, Erik Palmertz Björklinge Sporthall
2018-01-19 18:50 172217041 Almunge IK/Rasbo IK - Rasbo IK/Almunge IK 4 - 2 Christoffer Wallenborg, Henrik Wallenborg Almunge Sporthall
2018-01-13 13:10 172217048 Storvreta IBK - Björklinge BK 6 - 5 Jörgen Olsson, Erik Andersson IFU Arena B - Turbo Sport
2018-01-14 10:50 172217045 FBC Uppsala Ungdom (F03) - Almunge IK/Rasbo IK 1 - 7 Gabriel Wall, Isak Norén IFU Arena B - Turbo Sport
2018-01-14 14:20 172217046 FBC Uppsala Ungdom (F02) - Rasbo IK/Almunge IK 1 - 0 Anders Holm, Jörgen Olsson IFU Arena B - Turbo Sport
2018-01-20 09:40 172217050 FBC Uppsala Ungdom (F03) - IS Saga 2 - 3 Vesa Petterson, Henrik Wallenborg IFU Arena B - Turbo Sport
2018-01-20 14:00 172217049 Almunge IK/Rasbo IK - FBC Uppsala Ungdom (F02) 6 - 0 Jelena Spasic, Marko Spasic Almunge Sporthall
2018-01-21 15:30 172217051 Rasbo IK/Almunge IK - Storvreta IBK 2 - 1 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson Hall 2000
2018-01-27 13:10 172217053 IS Saga - Almunge IK/Rasbo IK 7 - 8 Albin Karlsson, Cassandra Reuterström IFU Arena B - Turbo Sport
2018-01-27 16:00 172217055 Björklinge BK - FBC Uppsala Ungdom (F03) 2 - 8 Jelena Spasic, Marko Spasic Björklinge Sporthall
2018-02-02 18:45 172217054 Storvreta IBK - FBC Uppsala Ungdom (F02) 5 - 0 Maximilian Halvarsson, Marko Spasic IFU Arena B - Turbo Sport
2018-02-01 18:30 172217057 Almunge IK/Rasbo IK - Storvreta IBK 4 - 1 Oliver Halvarsson, Maximilian Halvarsson Almunge Sporthall
2018-02-03 12:00 172217058 IS Saga - Björklinge BK 0 - 3 Cassandra Reuterström, Isak Norén IFU Arena B - Turbo Sport
2018-02-03 13:10 172217060 FBC Uppsala Ungdom (F03) - Rasbo IK/Almunge IK 3 - 3 Gabriel Wall, Johan Lennartsson IFU Arena B - Turbo Sport
2018-02-09 19:10 172217061 Björklinge BK - Almunge IK/Rasbo IK 4 - 7 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Björklinge Sporthall
2018-02-11 10:00 172217063 Rasbo IK/Almunge IK - IS Saga 4 - 2 Ian Engblom, Mikael Rosenius Hall 2000
2018-03-18 09:40 172217064 FBC Uppsala Ungdom (F03) - FBC Uppsala Ungdom (F02) 4 - 0 Hannah Mcloughlin, Cassandra Reuterström IFU Arena – DHinox
2018-02-16 19:15 172217066 Björklinge BK - Rasbo IK/Almunge IK 4 - 6 Pontus Orebrand, Peter Alenbring Björklinge Sporthall
2018-02-17 14:20 172217068 IS Saga - FBC Uppsala Ungdom (F02) 2 - 2 Christoffer Wallenborg, Anton Wärm IFU Arena B - Turbo Sport
2018-02-18 12:40 172217067 Storvreta IBK - FBC Uppsala Ungdom (F03) 4 - 2 Vesa Petterson, Henrik Wallenborg IFU Arena B - Turbo Sport
2018-03-04 14:20 172217072 IS Saga - Storvreta IBK 3 - 3 Erik Andersson, Felix Pettersson IFU Arena - Upplands Energi
2018-03-04 16:00 172217071 FBC Uppsala Ungdom (F02) - Björklinge BK 0 - 7 Henrik Wallenborg, Isak Norén IFU Arena B - Turbo Sport
2018-03-06 20:05 172217069 Rasbo IK/Almunge IK - Almunge IK/Rasbo IK 2 - 9 Thomas Tanskanen, Felix Pettersson Hall 2000
2018-03-06 20:10 172217076 Björklinge BK - Storvreta IBK 6 - 5 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Björklinge Sporthall
2018-03-10 11:30 172217073 Almunge IK/Rasbo IK - FBC Uppsala Ungdom (F03) 3 - 3 Niklas Arvidsson, Henrik Wallenborg Almunge Sporthall
2018-03-11 12:00 172217074 Rasbo IK/Almunge IK - FBC Uppsala Ungdom (F02) 2 - 1 Lars Halvarsson, Christoffer Wallenborg Hall 2000
2018-03-07 18:20 172217078 IS Saga - FBC Uppsala Ungdom (F03) 5 - 1 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg IFU Arena – DHinox
2018-03-07 19:10 172217077 FBC Uppsala Ungdom (F02) - Almunge IK/Rasbo IK 4 - 9 Adam Lowén, Gabriel Wall IFU Arena - Upplands Energi
2018-03-14 19:10 172217079 Storvreta IBK - Rasbo IK/Almunge IK 2 - 5 Anton Wärm, Henrik Wallenborg IFU Arena E – Lundqvist EL
2018-03-17 08:30 172217083 FBC Uppsala Ungdom (F03) - Björklinge BK 3 - 9 Vesa Petterson, Adam Lowén IFU Arena B - Turbo Sport
2018-03-17 15:30 172217082 FBC Uppsala Ungdom (F02) - Storvreta IBK 1 - 4 Cassandra Reuterström, Henrik Wallenborg IFU Arena B - Turbo Sport
2018-03-18 10:00 172217081 Almunge IK/Rasbo IK - IS Saga 6 - 3 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Almunge Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Almunge IK/ Rasbo IK 18 13 2 3 96-57 39 41
2. Björklinge BK 18 10 2 6 88-62 26 32
3. Storvreta IBK 18 9 2 7 58-57 1 29
4. Rasbo IK/ Almunge IK 18 9 2 7 49-50 -1 29
5. IS Saga 18 6 2 10 47-61 -14 20
6. FBC Uppsala Ungdom (F02) 18 6 2 10 40-61 -21 20
7. FBC Uppsala Ungdom (F03) 18 3 2 13 42-72 -30 11
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Flickor röd div 3 (F03/04)
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-10-14 10:30 172218003 Örsundsbro/Enköping 1 - Storvreta IBK Svart 11 - 2 Eric Cederholm, Jan-Olov Cederholm Örsundsbro Sporthall
2017-10-14 11:00 172218001 Björklinge BK - Vaksala SK 1 - 2 Anders Leander, Handrin Thunkvist Björklinge Sporthall
2017-10-14 13:10 172218004 FBC Uppsala Ungdom - Storvreta IBK Röd 0 - 5 Hannah Mcloughlin, Henrik Wallenborg IFU Arena B - Turbo Sport
2017-10-14 14:20 172218005 Hagunda IF - SK Vide 0 - 2 Adam Lowén, Filip Sjölund IFU Arena B - Turbo Sport
2017-10-15 11:15 172218002 Enköping/Örsundsbro 2 - Tierp IBK/TÖFF 0 - 5 Eric Cederholm, Calle Boren S:t Ilianshallen
2017-10-21 12:20 172218006 Tierp IBK/TÖFF - Björklinge BK 4 - 3 Ronnie Eriksson, Tony Nyberg Aspenhallen
2017-10-21 15:30 172218010 Hagunda IF - FBC Uppsala Ungdom 2 - 2 Ian Engblom, Mikael Rosenius IFU Arena B - Turbo Sport
2017-10-22 14:40 172218008 Storvreta IBK Röd - Enköping/Örsundsbro 2 5 - 1 Christoffer Wallenborg, Isak Norén Ärentunaskolan
2017-10-22 15:50 172218007 Storvreta IBK Svart - Vaksala SK 1 - 11 Christoffer Wallenborg, Isak Norén Ärentunaskolan
2017-12-12 18:30 172218009 SK Vide - Örsundsbro/Enköping 1 3 - 3 Mikael Eriksson, Tony Nyberg Alsike sporthall
2017-10-27 19:10 172218011 Björklinge BK - Storvreta IBK Svart 7 - 5 Jelena Spasic, Mimma Spasic Björklinge Sporthall
2017-10-28 15:30 172218015 Örsundsbro/Enköping 1 - FBC Uppsala Ungdom 10 - 1 Örsundsbro Sporthall
2017-10-29 14:00 172218012 Tierp IBK/TÖFF - Storvreta IBK Röd 3 - 10 Georgios Papadakis, David Söderström Aspenhallen
2017-10-29 15:30 172218013 Vaksala SK - SK Vide 2 - 5 Henrik Wallenborg, Johan Lanzaro IFU Arena B - Turbo Sport
2017-10-30 19:15 172218014 Enköping/Örsundsbro 2 - Hagunda IF 3 - 3 Frida Lanzaro, Johan Lanzaro S:t Ilianshallen
2017-11-08 19:10 172218020 Örsundsbro/Enköping 1 - Enköping/Örsundsbro 2 5 - 1 Frida Lanzaro, Johan Lanzaro Örsundsbro Sporthall
2017-11-11 09:00 172218017 SK Vide - Storvreta IBK Svart 7 - 1 Maximilian Halvarsson, Marcus Gozzi Alsike sporthall
2017-11-11 13:10 172218019 FBC Uppsala Ungdom - Vaksala SK 0 - 6 Hannah Mcloughlin, Axel Backström IFU Arena B - Turbo Sport
2017-11-11 14:20 172218018 Hagunda IF - Tierp IBK/TÖFF 7 - 1 Hannah Mcloughlin, Axel Backström IFU Arena B - Turbo Sport
2017-11-12 14:40 172218016 Storvreta IBK Röd - Björklinge BK 3 - 6 Stina Dingfors, Johan Lennartsson Ärentunaskolan
2017-11-18 13:10 172218025 Vaksala SK - Enköping/Örsundsbro 2 5 - 4 Christer Andersson, Henrik Wallenborg IFU Arena B - Turbo Sport
2017-11-18 13:40 172218021 Björklinge BK - SK Vide 2 - 5 Erik Andersson, Albin Karlsson Björklinge Sporthall
2017-11-19 11:00 172218023 Storvreta IBK Svart - FBC Uppsala Ungdom 2 - 3 Christer Andersson, David Söderström Vattholma Sporthall
2017-11-19 12:10 172218022 Storvreta IBK Röd - Hagunda IF 3 - 3 Christer Andersson, David Söderström Vattholma Sporthall
2017-11-19 15:00 172218024 Tierp IBK/TÖFF - Örsundsbro/Enköping 1 1 - 4 Ronnie Eriksson, Tony Nyberg Aspenhallen
2017-11-24 19:30 172218029 Enköping/Örsundsbro 2 - Storvreta IBK Svart 3 - 2 Rasmus Larsson, Johan Lanzaro S:t Ilianshallen
2017-11-25 10:50 172218026 Hagunda IF - Björklinge BK 2 - 2 Adam Lowén, Hannah Mcloughlin IFU Arena B - Turbo Sport
2017-11-25 12:00 172218027 FBC Uppsala Ungdom - SK Vide 1 - 6 Adam Lowén, Hannah Mcloughlin IFU Arena B - Turbo Sport
2017-11-25 13:10 172218030 Vaksala SK - Tierp IBK/TÖFF 7 - 0 Emma Holmqvist, Marcus Gozzi IFU Arena B - Turbo Sport
2017-11-25 15:30 172218028 Örsundsbro/Enköping 1 - Storvreta IBK Röd 6 - 0 Rasmus Pehkonen, Johan Lanzaro Örsundsbro Sporthall
2017-12-02 12:00 172218032 Hagunda IF - Örsundsbro/Enköping 1 3 - 5 Georgios Papadakis, Christoffer Wallenborg IFU Arena B - Turbo Sport
2017-12-02 12:30 172218031 Björklinge BK - FBC Uppsala Ungdom 6 - 2 Jelena Spasic, Marko Spasic Björklinge Sporthall
2017-12-02 15:30 172218033 SK Vide - Enköping/Örsundsbro 2 6 - 1 Christoffer Stenlund, Mimma Spasic Alsike sporthall
2017-12-03 15:50 172218035 Storvreta IBK Svart - Tierp IBK/TÖFF 2 - 1 Maximilian Halvarsson, David Söderström Ärentunaskolan
2017-12-03 17:00 172218034 Storvreta IBK Röd - Vaksala SK 2 - 5 Maximilian Halvarsson, David Söderström Ärentunaskolan
2017-12-08 18:30 172218037 Enköping/Örsundsbro 2 - FBC Uppsala Ungdom 4 - 1 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall S:t Ilianshallen
2017-12-09 09:40 172218038 Vaksala SK - Hagunda IF 5 - 1 Vesa Petterson, Felix Pettersson IFU Arena B - Turbo Sport
2017-12-09 17:00 172218036 Örsundsbro/Enköping 1 - Björklinge BK 7 - 0 Frida Lanzaro, Johan Lanzaro Örsundsbro Sporthall
2017-12-10 14:00 172218039 Tierp IBK/TÖFF - SK Vide 1 - 4 Jouni Myller, Fredrik Longgren Aspenhallen
2017-12-10 17:10 172218040 Storvreta IBK Svart - Storvreta IBK Röd 6 - 4 Maximilian Halvarsson, Marko Spasic Ärentunaskolan
2017-12-16 09:40 172218044 Hagunda IF - Storvreta IBK Svart 3 - 1 Erik Palmertz, Adam Lowén IFU Arena B - Turbo Sport
2017-12-16 10:30 172218042 Örsundsbro/Enköping 1 - Vaksala SK 5 - 0 Eric Cederholm, Handrin Thunkvist Örsundsbro Sporthall
2017-12-16 11:20 172218045 SK Vide - Storvreta IBK Röd 2 - 1 Michaela Pålsson, Arvid Englund Alsike sporthall
2017-12-16 12:00 172218043 FBC Uppsala Ungdom - Tierp IBK/TÖFF 2 - 4 Adam Lowén, Isak Norén IFU Arena B - Turbo Sport
2018-01-07 18:15 172218041 Björklinge BK - Enköping/Örsundsbro 2 2 - 7 Rasmus Pehkonen, Oscar Eriksson Björklinge Sporthall
2018-01-12 19:00 172218047 Tierp IBK/TÖFF - Enköping/Örsundsbro 2 4 - 2 Ronnie Eriksson, Alexander Potapeiko Aspenhallen
2018-01-13 12:00 172218046 Vaksala SK - Björklinge BK 5 - 4 Jörgen Olsson, Felix Pettersson IFU Arena B - Turbo Sport
2018-01-13 16:35 172218050 SK Vide - Hagunda IF 4 - 1 Christoffer Wallenborg, Mattias Hernandez-Börjesson Alsike sporthall
2018-01-14 12:20 172218048 Storvreta IBK Svart - Örsundsbro/Enköping 1 0 - 4 Christoffer Wallenborg, Mattias Hernandez-Börjesson Vattholma Sporthall
2018-01-14 17:40 172218049 Storvreta IBK Röd - FBC Uppsala Ungdom 3 - 3 Jouni Myller, Fredrik Longgren Ärentunaskolan
2018-01-20 13:40 172218051 Björklinge BK - Tierp IBK/TÖFF 8 - 1 Maximilian Halvarsson, Johnny Söderqvist Björklinge Sporthall
2018-01-20 14:15 172218053 Enköping/Örsundsbro 2 - Storvreta IBK Röd 3 - 0 Frida Lanzaro, Johan Lanzaro S:t Ilianshallen
2018-01-20 16:40 172218052 Vaksala SK - Storvreta IBK Svart 5 - 0 Erik Andersson, Nick Kyller IFU Arena B - Turbo Sport
2018-01-21 09:20 172218055 FBC Uppsala Ungdom - Hagunda IF 1 - 4 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall IFU Arena – DHinox
2018-01-22 19:15 172218054 Örsundsbro/Enköping 1 - SK Vide 2 - 4 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Örsundsbro Sporthall
172218059 Hagunda IF - Enköping/Örsundsbro 2 WW (-5 - -5) IFU Arena B - Turbo Sport
2018-01-27 10:15 172218058 SK Vide - Vaksala SK 2 - 4 Tony Nyberg, Emma Holmqvist Alsike sporthall
2018-01-27 10:50 172218060 FBC Uppsala Ungdom - Örsundsbro/Enköping 1 2 - 0 Adam Lowén, Johan Lennartsson IFU Arena B - Turbo Sport
2018-01-28 16:40 172218056 Storvreta IBK Svart - Björklinge BK 5 - 8 Emma Oscarsson, Johan Lennartsson Ärentunaskolan
2018-01-28 17:50 172218057 Storvreta IBK Röd - Tierp IBK/TÖFF 2 - 1 Emma Oscarsson, Johan Lennartsson Ärentunaskolan
2018-01-31 18:15 172218065 Enköping/Örsundsbro 2 - Örsundsbro/Enköping 1 1 - 5 Rasmus Larsson, Calle Boren S:t Ilianshallen
2018-02-03 09:10 172218064 Vaksala SK - FBC Uppsala Ungdom 2 - 1 Maximilian Halvarsson, Hannah Mcloughlin IFU Arena B - Turbo Sport
2018-02-03 12:30 172218061 Björklinge BK - Storvreta IBK Röd 5 - 3 Jelena Spasic, Marko Spasic Björklinge Sporthall
2018-02-04 13:20 172218062 Storvreta IBK Svart - SK Vide 2 - 5 Georgios Papadakis, Johan Lanzaro Vattholma Sporthall
2018-02-04 16:40 172218063 Tierp IBK/TÖFF - Hagunda IF 5 - 4 Maximilian Halvarsson, Marko Spasic Aspenhallen
2018-02-10 08:30 172218068 FBC Uppsala Ungdom - Storvreta IBK Svart 2 - 8 Adam Lowén, Mimma Spasic IFU Arena B - Turbo Sport
2018-02-10 09:00 172218066 SK Vide - Björklinge BK 5 - 2 Marcus Gozzi, Jesper Karevaara Alsike sporthall
2018-02-10 11:45 172218069 Örsundsbro/Enköping 1 - Tierp IBK/TÖFF 2 - 0 Marko Spasic, David Söderström Örsundsbro Sporthall
2018-02-10 13:00 172218070 Enköping/Örsundsbro 2 - Vaksala SK 1 - 4 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall S:t Ilianshallen
2018-02-10 14:20 172218067 Hagunda IF - Storvreta IBK Röd 2 - 8 Albin Karlsson, Olof Berggren IFU Arena - Upplands Energi
2018-02-16 19:00 172218075 Tierp IBK/TÖFF - Vaksala SK 2 - 1 Jonas Tidsjö, Elias Löfström Aspenhallen
2018-02-17 08:50 172218072 SK Vide - FBC Uppsala Ungdom 6 - 3 Rasmus Pehkonen, Marko Spasic Alsike sporthall
2018-02-17 11:20 172218071 Björklinge BK - Hagunda IF 8 - 3 Maximilian Halvarsson, Isak Norén Björklinge Sporthall
2018-02-18 14:30 172218073 Storvreta IBK Röd - Örsundsbro/Enköping 1 3 - 7 Niklas Arvidsson, Emma Holmqvist Ärentunaskolan
2018-03-01 18:20 172218074 Storvreta IBK Svart - Enköping/Örsundsbro 2 5 - 1 Maximilian Halvarsson, Marko Spasic Vattholma Sporthall
2018-03-03 11:00 172218077 Örsundsbro/Enköping 1 - Hagunda IF 2 - 0 Anders Ståhlberg, Rasmus Larsson Örsundsbro Sporthall
2018-03-03 13:10 172218079 Vaksala SK - Storvreta IBK Röd 8 - 3 Simon Mahdavi, Martin Sarja IFU Arena B - Turbo Sport
2018-03-03 14:20 172218076 FBC Uppsala Ungdom - Björklinge BK 0 - 7 Albin Karlsson, Martin Sarja IFU Arena B - Turbo Sport
2018-03-03 14:30 172218078 Enköping/Örsundsbro 2 - SK Vide 2 - 1 Erik Lindberg, Pär Hedlund S:t Ilianshallen
2018-03-04 14:45 172218080 Tierp IBK/TÖFF - Storvreta IBK Svart 2 - 3 Georgios Papadakis, Emil Sanderfors Aspenhallen
2018-03-09 18:00 172218082 FBC Uppsala Ungdom - Enköping/Örsundsbro 2 1 - 5 Christoffer Stenlund, Jelena Spasic Bolandskolan
2018-03-10 09:40 172218083 Hagunda IF - Vaksala SK 0 - 7 Albin Karlsson, Gabriel Wall IFU Arena B - Turbo Sport
2018-03-10 11:20 172218084 SK Vide - Tierp IBK/TÖFF 3 - 2 Mikael Rosenius, Tony Nyberg Alsike sporthall
2018-03-10 16:50 172218081 Björklinge BK - Örsundsbro/Enköping 1 4 - 6 Henrik Wallenborg, Johan Lanzaro Björklinge Sporthall
2018-03-11 13:10 172218085 Storvreta IBK Röd - Storvreta IBK Svart 4 - 9 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Vattholma Sporthall
2018-03-12 18:45 172218090 Storvreta IBK Röd - SK Vide 1 - 2 Jelena Spasic, Marko Spasic Ärentunaskolan
2018-03-17 09:40 172218087 Vaksala SK - Örsundsbro/Enköping 1 2 - 4 Vesa Petterson, Adam Lowén IFU Arena B - Turbo Sport
2018-03-17 11:00 172218088 Tierp IBK/TÖFF - FBC Uppsala Ungdom 3 - 2 Georgios Papadakis, Elias Löfström Aspenhallen
2018-03-17 12:30 172218086 Enköping/Örsundsbro 2 - Björklinge BK 3 - 1 Ronnie Eriksson, Nick Kyller S:t Ilianshallen
2018-03-18 14:40 172218089 Storvreta IBK Svart - Hagunda IF 3 - 3 Jelena Spasic, Marko Spasic Ärentunaskolan
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Örsundsbro/ Enköping 1 18 15 1 2 88-27 61 46
2. SK Vide 18 15 1 2 72-31 41 46
3. Vaksala SK 18 14 0 4 81-36 45 42
4. Björklinge BK 18 8 1 9 76-68 8 25
5. Enköping/ Örsundsbro 2 18 7 1 10 42-60 -18 22
6. Tierp IBK/ TÖFF 18 7 0 11 40-66 -26 21
7. Storvreta IBK Svart 18 6 1 11 57-84 -27 19
8. Storvreta IBK Röd 18 5 2 11 60-72 -12 17
9. Hagunda IF 18 3 5 10 41-67 -26 14
10. FBC Uppsala Ungdom 18 2 2 14 27-83 -56 8
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Flickor röd div 4 (F04/05)
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-10-14 13:00 172219005 IK Nordia - IK Sirius IBK 1 svart 4 - 5 Jacob Holmström, Rasmus Larsson Nordiahallen
2017-10-14 15:30 172219006 Bälinge IF 2 svart - IK Sirius IBK 2 blå 3 - 4 Adam Lowén, Filip Sjölund IFU Arena B - Turbo Sport
2017-10-14 16:40 172219009 FBC Uppsala Ungdom 2 (05) - Hagunda IF 4 - 3 Adam Lowén, Filip Sjölund IFU Arena B - Turbo Sport
2017-10-14 17:50 172219002 Bälinge IF 1 gul - Wåhla IBK 12 - 0 Adam Lowén, Filip Sjölund IFU Arena B - Turbo Sport
2017-10-15 09:00 172219003 Almunge IK - Storvreta IBK 5 - 3 Erik Andersson, Markus Lundquist Almunge Sporthall
2017-10-15 12:15 172219004 Alunda IBF - Örsundsbro IF 2 - 14 Olandshallen
2017-10-15 15:00 172219008 FBC Uppsala Ungdom 1 (04) - IBK Östhammar 5 - 3 Per Ericsson, Pierre Engström IFU Arena B - Turbo Sport
2017-10-21 08:30 172219017 Hagunda IF - SK Vide 2 - 6 Christoffer Stenlund, Anton Ceder IFU Arena B - Turbo Sport
2017-10-21 09:40 172219014 IK Sirius IBK 2 blå - Alunda IBF 6 - 2 Christoffer Stenlund, Anton Ceder IFU Arena B - Turbo Sport
2017-10-21 10:00 172219016 IBK Östhammar - Bälinge IF 2 svart 7 - 4 Lars Halvarsson, Jelena Spasic Frösåkersskolan
2017-10-21 10:50 172219018 FBC Uppsala Ungdom 2 (05) - FBC Uppsala Ungdom 1 (04) 2 - 6 Vesa Petterson, Leo Aviander IFU Arena B - Turbo Sport
2017-10-21 12:00 172219010 Wåhla IBK - Björklinge BK 1 - 12 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Östervåla Sporthall
2017-10-21 12:00 172219013 IK Sirius IBK 1 svart - Almunge IK 4 - 0 Vesa Petterson, Leo Aviander IFU Arena B - Turbo Sport
2017-10-23 19:30 172219012 Örsundsbro IF - Bälinge IF 1 gul 6 - 4 Örsundsbro Sporthall
2017-10-27 18:00 172219024 Alunda IBF - IBK Östhammar 1 - 1 Anton Wärm, Sebastian Alenbring Olandshallen
2017-10-28 12:00 172219020 Wåhla IBK - Örsundsbro IF 1 - 12 Örsundsbro Sporthall
2017-10-28 13:40 172219019 Björklinge BK - Storvreta IBK 2 - 2 Erik Andersson, Albin Karlsson Björklinge Sporthall
2017-10-28 14:15 172219025 IK Nordia - Hagunda IF 2 - 7 Erik Rosvall, Jacob Holmström Nordiahallen
2017-10-29 09:10 172219026 Bälinge IF 2 svart - FBC Uppsala Ungdom 2 (05) 6 - 5 Stina Dingfors, Hannah Mcloughlin IFU Arena B - Turbo Sport
2017-10-29 14:20 172219022 Bälinge IF 1 gul - IK Sirius IBK 2 blå 3 - 2 Henrik Wallenborg, Johan Lanzaro IFU Arena B - Turbo Sport
2017-10-29 16:40 172219027 SK Vide - FBC Uppsala Ungdom 1 (04) 5 - 6 Mikael Rosenius, Victor Flemström Hälsohuset
2017-11-11 12:00 172219029 IK Sirius IBK 1 svart - Storvreta IBK 9 - 0 Albin Karlsson, Christoffer Wallenborg IFU Arena B - Turbo Sport
2017-11-11 13:30 172219032 IBK Östhammar - Bälinge IF 1 gul 1 - 7 Georgios Papadakis, Jelena Spasic Frösåkersskolan
2017-11-11 15:30 172219030 IK Sirius IBK 2 blå - Wåhla IBK 13 - 0 David Söderström, Juni Söderqvist IFU Arena B - Turbo Sport
2017-11-11 16:20 172219028 Örsundsbro IF - Björklinge BK 5 - 1 Frida Lanzaro, Johan Lanzaro Örsundsbro Sporthall
2017-11-11 16:40 172219033 Hagunda IF - Almunge IK 3 - 2 David Söderström, Elvira Danielsson IFU Arena B - Turbo Sport
2017-11-11 17:50 172219034 FBC Uppsala Ungdom 2 (05) - Alunda IBF 1 - 1 Rasmus Pehkonen, Adam Lowén IFU Arena B - Turbo Sport
2017-11-11 19:00 172219035 FBC Uppsala Ungdom 1 (04) - IK Nordia 3 - 4 Rasmus Pehkonen, Adam Lowén IFU Arena B - Turbo Sport
2017-11-12 14:20 172219036 SK Vide - Bälinge IF 2 svart 5 - 4 Victor Flemström, Mattias Hernandez-Börjesson Hälsohuset
2017-11-18 09:10 172219042 Bälinge IF 1 gul - FBC Uppsala Ungdom 2 (05) 2 - 2 Stina Dingfors, Hannah Mcloughlin IFU Arena B - Turbo Sport
2017-11-18 10:10 172219044 Alunda IBF - SK Vide 0 - 6 Georgios Papadakis, Sebastian Alenbring Olandshallen
2017-11-18 10:30 172219038 Örsundsbro IF - IK Sirius IBK 2 blå 3 - 3 Frida Lanzaro, Johan Lanzaro Örsundsbro Sporthall
2017-11-18 12:30 172219037 Björklinge BK - IK Sirius IBK 1 svart 5 - 2 Erik Andersson, Albin Karlsson Björklinge Sporthall
2017-11-18 13:30 172219045 IK Nordia - Bälinge IF 2 svart 2 - 3 Frida Lanzaro, Johan Lanzaro Nordiahallen
2017-11-18 14:00 172219043 Almunge IK - FBC Uppsala Ungdom 1 (04) 1 - 1 Anton Ceder, Leo Aviander Almunge Sporthall
2017-11-18 14:30 172219040 Wåhla IBK - IBK Östhammar 3 - 6 Lars Halvarsson, Handrin Thunkvist Östervåla Sporthall
2017-11-25 09:40 172219053 Bälinge IF 2 svart - Almunge IK 6 - 1 Adam Lowén, Hannah Mcloughlin IFU Arena B - Turbo Sport
2017-11-25 14:15 172219054 IK Nordia - Alunda IBF 10 - 2 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson Nordiahallen
2017-11-25 14:20 172219046 IK Sirius IBK 2 blå - Björklinge BK 2 - 3 Vesa Petterson, Marcus Gozzi IFU Arena B - Turbo Sport
2017-11-25 15:30 172219050 FBC Uppsala Ungdom 2 (05) - Wåhla IBK 6 - 1 Leo Aviander, Johan Lennartsson IFU Arena B - Turbo Sport
2017-11-25 16:40 172219049 Hagunda IF - Storvreta IBK 5 - 0 Leo Aviander, Johan Lennartsson IFU Arena B - Turbo Sport
2017-11-26 18:30 172219052 SK Vide - Bälinge IF 1 gul 2 - 5 Maximilian Halvarsson, Markus Lundquist Hälsohuset
2018-03-16 17:45 172219048 IBK Östhammar - Örsundsbro IF 1 - 7 Thomas Tanskanen, Johnny Söderqvist Frösåkersskolan
2017-12-02 10:50 172219057 IK Sirius IBK 1 svart - Hagunda IF 6 - 0 Georgios Papadakis, Christoffer Wallenborg IFU Arena B - Turbo Sport
2017-12-02 12:00 172219058 Örsundsbro IF - FBC Uppsala Ungdom 2 (05) 5 - 1 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Örsundsbro Sporthall
2017-12-02 13:10 172219056 IK Sirius IBK 2 blå - IBK Östhammar 2 - 4 Stina Dingfors, Hannah Mcloughlin IFU Arena B - Turbo Sport
2017-12-02 14:20 172219062 Bälinge IF 1 gul - IK Nordia 3 - 2 Stina Dingfors, Hannah Mcloughlin IFU Arena B - Turbo Sport
2017-12-02 16:15 172219060 Wåhla IBK - SK Vide 2 - 13 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson Östervåla Sporthall
2017-12-03 10:15 172219063 Almunge IK - Alunda IBF 10 - 0 Jelena Spasic, Marko Spasic Almunge Sporthall
2017-12-03 14:40 172219059 Storvreta IBK - FBC Uppsala Ungdom 1 (04) 4 - 3 Marcus Gozzi, David Söderström Ärentunaskolan
2017-12-09 10:00 172219068 SK Vide - Örsundsbro IF 5 - 3 Tony Nyberg, Henrik Wallenborg Alsike sporthall
2017-12-09 11:40 172219067 FBC Uppsala Ungdom 1 (04) - IK Sirius IBK 1 svart 0 - 3 Leo Aviander, Axel Backström IFU Arena – DHinox
2017-12-09 12:30 172219072 Almunge IK - Bälinge IF 1 gul 4 - 5 Per-Olof Svensson, Nick Kyller Almunge Sporthall
2017-12-09 12:50 172219066 FBC Uppsala Ungdom 2 (05) - IK Sirius IBK 2 blå 3 - 3 Leo Aviander, Axel Backström IFU Arena – DHinox
2017-12-09 13:00 172219070 IK Nordia - Wåhla IBK 7 - 1 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Nordiahallen
2017-12-09 14:40 172219069 Bälinge IF 2 svart - Storvreta IBK 0 - 5 Vesa Petterson, Nick Kyller IFU Arena B - Turbo Sport
2017-12-09 14:45 172219064 IBK Östhammar - Björklinge BK 1 - 8 Ian Engblom, Mikael Rosenius Frösåkersskolan
2017-12-16 10:50 172219076 IK Sirius IBK 2 blå - SK Vide 6 - 4 Erik Palmertz, Isak Norén IFU Arena B - Turbo Sport
2017-12-16 12:00 172219080 Wåhla IBK - Almunge IK 2 - 6 Magnus Nordahl, Jonas Tidsjö Östervåla Sporthall
2017-12-16 12:15 172219074 IBK Östhammar - FBC Uppsala Ungdom 2 (05) 5 - 9 Jelena Spasic, Mimma Spasic Frösåkersskolan
2017-12-16 12:50 172219078 Örsundsbro IF - IK Nordia 11 - 0 Eric Cederholm, Handrin Thunkvist Örsundsbro Sporthall
2017-12-16 13:10 172219077 IK Sirius IBK 1 svart - Bälinge IF 2 svart 2 - 2 Adam Lowén, Hannah Mcloughlin IFU Arena B - Turbo Sport
2017-12-16 15:40 172219073 Björklinge BK - Hagunda IF 6 - 5 Charlie Eriksson, Oscar Eriksson Björklinge Sporthall
2017-12-17 17:10 172219079 Storvreta IBK - Alunda IBF 8 - 2 Jouni Myller, Fredrik Longgren Ärentunaskolan
2018-01-13 09:00 172219082 FBC Uppsala Ungdom 2 (05) - Björklinge BK 3 - 5 Erik Andersson, Felix Pettersson IFU Arena B - Turbo Sport
2018-01-13 15:00 172219087 Alunda IBF - IK Sirius IBK 1 svart 1 - 5 Anton Wärm, Elliot Collin Olandshallen
2018-01-13 18:55 172219084 SK Vide - IBK Östhammar 4 - 3 Christoffer Wallenborg, Mattias Hernandez-Börjesson Alsike sporthall
2018-01-14 09:00 172219088 Almunge IK - Örsundsbro IF 8 - 4 Georgios Papadakis, Maximilian Halvarsson Almunge Sporthall
2018-01-14 11:00 172219086 IK Nordia - IK Sirius IBK 2 blå 0 - 4 Rasmus Pehkonen, Johan Lanzaro Nordiahallen
2018-01-14 12:00 172219083 FBC Uppsala Ungdom 1 (04) - Hagunda IF 2 - 5 Gabriel Wall, Isak Norén IFU Arena B - Turbo Sport
2018-01-14 13:10 172219089 Bälinge IF 1 gul - Storvreta IBK 2 - 4 Gabriel Wall, Isak Norén IFU Arena B - Turbo Sport
2018-01-20 10:50 172219096 IK Sirius IBK 2 blå - Almunge IK 4 - 3 Vesa Petterson, Henrik Wallenborg IFU Arena B - Turbo Sport
2018-01-20 12:00 172219093 Hagunda IF - Bälinge IF 2 svart 3 - 2 Vesa Petterson, Henrik Wallenborg IFU Arena B - Turbo Sport
2018-01-20 12:30 172219091 Björklinge BK - FBC Uppsala Ungdom 1 (04) 5 - 1 Maximilian Halvarsson, Johnny Söderqvist Björklinge Sporthall
2018-01-20 13:10 172219097 IK Sirius IBK 1 svart - Bälinge IF 1 gul 4 - 1 Albin Karlsson, Anton Ceder IFU Arena B - Turbo Sport
2018-01-20 13:45 172219094 IBK Östhammar - IK Nordia 3 - 4 Per Ericsson, Ronnie Eriksson Frösåkersskolan
2018-01-20 14:20 172219092 FBC Uppsala Ungdom 2 (05) - SK Vide 2 - 3 Albin Karlsson, Anton Ceder IFU Arena B - Turbo Sport
2018-01-21 12:10 172219099 Storvreta IBK - Wåhla IBK 4 - 4 Jouni Myller, Fredrik Longgren Vattholma Sporthall
2018-01-25 18:15 172219108 Storvreta IBK - Örsundsbro IF 2 - 4 Oliver Halvarsson, Emma Bernström Vattholma Sporthall
2018-01-26 18:15 172219103 Alunda IBF - Hagunda IF 1 - 15 Sebastian Alenbring, Olof Berggren Olandshallen
2018-01-27 11:40 172219107 Wåhla IBK - IK Sirius IBK 1 svart 1 - 7 Jouni Myller, Fredrik Longgren Östervåla Sporthall
2018-01-27 13:15 172219102 IK Nordia - FBC Uppsala Ungdom 2 (05) 5 - 7 Ronnie Eriksson, Christoffer Wallenborg Nordiahallen
2018-01-27 17:30 172219100 SK Vide - Björklinge BK 2 - 1 Tony Nyberg, Mimma Spasic Hälsohuset
2018-01-27 17:50 172219101 Bälinge IF 2 svart - FBC Uppsala Ungdom 1 (04) 1 - 3 Erik Andersson, Felix Pettersson IFU Arena B - Turbo Sport
2018-01-28 10:15 172219104 Almunge IK - IBK Östhammar 4 - 2 Henrik Wallenborg, Olof Berggren Almunge Sporthall
2018-02-03 11:20 172219109 Björklinge BK - Bälinge IF 2 svart 11 - 0 Jelena Spasic, Marko Spasic Björklinge Sporthall
2018-02-03 14:20 172219111 FBC Uppsala Ungdom 1 (04) - Alunda IBF 10 - 0 Juni Söderqvist, Elvira Danielsson IFU Arena B - Turbo Sport
2018-02-03 15:30 172219117 IK Sirius IBK 1 svart - Örsundsbro IF 2 - 4 Maja Rikner, Rebecka Johansson IFU Arena B - Turbo Sport
2018-02-03 16:30 172219110 SK Vide - IK Nordia 5 - 0 Nick Kyller, Marcus Gozzi Alsike sporthall
2018-02-03 16:40 172219113 Hagunda IF - Bälinge IF 1 gul 5 - 3 Juni Söderqvist, Elvira Danielsson IFU Arena B - Turbo Sport
2018-02-03 17:50 172219116 IK Sirius IBK 2 blå - Storvreta IBK 0 - 3 Maja Rikner, Rebecka Johansson IFU Arena B - Turbo Sport
2018-02-04 17:50 172219112 FBC Uppsala Ungdom 2 (05) - Almunge IK 1 - 3 Albin Karlsson, Gabriel Wall IFU Arena B - Turbo Sport
2018-02-10 10:00 172219119 Alunda IBF - Bälinge IF 2 svart 1 - 6 Elliot Collin, Alexander Alenbring Olandshallen
2018-02-10 13:00 172219118 IK Nordia - Björklinge BK 0 - 12 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson Nordiahallen
2018-02-10 13:10 172219121 Bälinge IF 1 gul - FBC Uppsala Ungdom 1 (04) 1 - 4 Hannah Mcloughlin, Mimma Spasic IFU Arena B - Turbo Sport
2018-02-10 13:45 172219123 Wåhla IBK - Hagunda IF 0 - 7 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Östervåla Sporthall
2018-02-10 14:20 172219126 IK Sirius IBK 1 svart - IK Sirius IBK 2 blå 4 - 2 Hannah Mcloughlin, Leo Aviander IFU Arena B - Turbo Sport
2018-02-11 11:15 172219120 Almunge IK - SK Vide 2 - 0 Niklas Arvidsson, Erik Andersson Almunge Sporthall
2018-02-11 11:40 172219124 Storvreta IBK - IBK Östhammar 4 - 4 Jouni Myller, Fredrik Longgren Vattholma Sporthall
2018-03-03 09:40 172219132 FBC Uppsala Ungdom 2 (05) - Storvreta IBK 1 - 2 Johan Lennartsson, Isak Norén IFU Arena B - Turbo Sport
2018-03-03 10:50 172219131 FBC Uppsala Ungdom 1 (04) - Wåhla IBK 3 - 0 Johan Lennartsson, Isak Norén IFU Arena B - Turbo Sport
2018-03-03 12:00 172219129 Bälinge IF 2 svart - Bälinge IF 1 gul 1 - 10 Simon Mahdavi, Martin Sarja IFU Arena B - Turbo Sport
2018-03-03 12:30 172219134 IBK Östhammar - IK Sirius IBK 1 svart 3 - 3 Thomas Tanskanen, Anton Wärm Frösåkersskolan
2018-03-03 13:15 172219128 IK Nordia - Almunge IK 2 - 6 Per Ericsson, Mikael Rosenius Nordiahallen
2018-03-03 15:30 172219133 Hagunda IF - Örsundsbro IF 4 - 4 Simon Bernhardsson, Albin Karlsson IFU Arena B - Turbo Sport
2018-03-03 16:40 172219127 Björklinge BK - Alunda IBF 6 - 1 Ronnie Eriksson, Maximilian Halvarsson Björklinge Sporthall
2018-03-10 10:50 172219142 IK Sirius IBK 1 svart - FBC Uppsala Ungdom 2 (05) 10 - 1 Albin Karlsson, Gabriel Wall IFU Arena B - Turbo Sport
2018-03-10 11:45 172219141 Örsundsbro IF - FBC Uppsala Ungdom 1 (04) 2 - 0 Johan Lanzaro, Elias Brode Örsundsbro Sporthall
2018-03-10 12:00 172219139 Wåhla IBK - Bälinge IF 2 svart 2 - 3 Jouni Myller, Fredrik Longgren Östervåla Sporthall
2018-03-10 12:45 172219136 Almunge IK - Björklinge BK 5 - 1 Georgios Papadakis, Anton Ceder Almunge Sporthall
2018-03-10 13:10 172219143 IK Sirius IBK 2 blå - Hagunda IF 4 - 7 Mattias Hernandez-Börjesson, Johan Lennartsson IFU Arena B - Turbo Sport
2018-03-10 14:20 172219137 Bälinge IF 1 gul - Alunda IBF 10 - 0 Mattias Hernandez-Börjesson, Johan Lennartsson IFU Arena B - Turbo Sport
2018-03-11 15:50 172219140 Storvreta IBK - SK Vide 1 - 5 Rasmus Pehkonen, Oscar Eriksson Ärentunaskolan
2018-03-11 10:20 172219149 Bälinge IF 2 svart - Örsundsbro IF 4 - 9 Markus Lindblom, Johan Lennartsson IFU Arena E – Lundqvist EL
2018-03-13 19:30 172219150 SK Vide - IK Sirius IBK 1 svart 1 - 1 Tony Nyberg, Jelena Spasic Alsike sporthall
2018-03-16 19:15 172219145 Björklinge BK - Bälinge IF 1 gul 6 - 5 Jelena Spasic, Mimma Spasic Björklinge Sporthall
2018-03-17 10:50 172219153 Hagunda IF - IBK Östhammar 2 - 1 Vesa Petterson, Adam Lowén IFU Arena B - Turbo Sport
2018-03-17 13:15 172219148 IK Nordia - Storvreta IBK 7 - 5 Mikael Eriksson, Jörgen Olsson Nordiahallen
2018-03-17 15:20 172219147 Alunda IBF - Wåhla IBK 3 - 0 Anton Wärm, Sebastian Alenbring Olandshallen
2018-03-17 16:40 172219151 FBC Uppsala Ungdom 1 (04) - IK Sirius IBK 2 blå 1 - 1 Erik Palmertz, Henrik Wallenborg IFU Arena B - Turbo Sport
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Örsundsbro IF 15 11 2 2 93-38 55 35
2. Björklinge BK 15 11 1 3 84-35 49 34
3. IK Sirius IBK 1 svart 15 10 3 2 67-25 42 33
4. Hagunda IF 15 10 1 4 73-43 30 31
5. SK Vide 15 10 1 4 66-38 28 31
6. Almunge IK 15 9 1 5 60-38 22 28
7. Bälinge IF 1 gul 15 8 1 6 73-43 30 25
8. FBC Uppsala Ungdom 1 (04) 15 7 2 6 48-37 11 23
9. IK Sirius IBK 2 blå 15 6 3 6 56-43 13 21
10. Storvreta IBK 15 6 3 6 47-53 -6 21
11. Bälinge IF 2 svart 15 5 1 9 45-70 -25 16
12. FBC Uppsala Ungdom 2 (05) 15 4 3 8 48-60 -12 15
13. IK Nordia 15 5 0 10 49-77 -28 15
14. IBK Östhammar 15 3 3 9 45-67 -22 12
15. Alunda IBF 15 1 2 12 17-108 -91 5
16. Wåhla IBK 15 0 1 14 18-114 -96 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera flickor röd träningsmatcher
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
172220003 FBC Uppsala Ungdom (01) - IS Saga (01/02) IFU Arena B - Turbo Sport
172220046 Storvreta IBK Röd - Hagunda IF Vattholma Sporthall
2017-09-07 19:15 172220002 Rasbo IK/Almunge IK - Livets Ord IF 3 - 2 Lars Halvarsson, Maximilian Halvarsson Almunge Sporthall
2017-09-17 10:00 172220059 Bälinge IF gul - Björklinge BK 4 - 4 Albin Karlsson, Marko Spasic IFU Arena B - Turbo Sport
2017-09-17 12:20 172220001 FBC Uppsala Ungdom (F02) - IBK Östhammar (F01-04) 6 - 1 Albin Karlsson, Marko Spasic IFU Arena B - Turbo Sport
2017-09-24 14:15 172220047 SK Vide - Hagunda IF 8 - 1 Mikael Rosenius, Markus Lundquist Hälsohuset
2017-09-23 09:00 172220048 IS Saga (03) - Storvreta IBK Röd 5 - 1 Maximilian Halvarsson, Isak Norén IFU Arena B - Turbo Sport
2017-09-23 16:00 172220004 Livets Ord IF - FBC Uppsala Ungdom (F02) 3 - 3 Vesa Petterson, Marko Spasic IFU Arena B - Turbo Sport
2017-09-24 10:10 172220054 Bälinge IF gul - IBK Östhammar (F04/05) 5 - 4 Christoffer Wallenborg, Anton Wärm IFU Arena - Upplands Energi
2017-09-24 11:20 172220006 FBC Uppsala Ungdom (01) - Rasbo IK/Almunge IK 1 - 2 Christoffer Wallenborg, Anton Wärm IFU Arena - Upplands Energi
2017-09-24 12:10 172220005 IBK Östhammar (F01-04) - IS Saga (01/02) 0 - 12 Fabian Fahimi, Thomas Larsson IFU Arena B - Turbo Sport
172220009 IS Saga (03) - IBK Östhammar (F01-04) IFU Arena B - Turbo Sport
2017-09-05 19:40 172220007 FBC Uppsala Ungdom (F02) - IS Saga (01/02) 4 - 0 Oliver Halvarsson, Stina Dingfors Sävja Sporthall
2017-10-01 09:40 172220056 IK Sirius IBK blå - Björklinge BK 2 - 5 Vesa Petterson, Mattias Hernandez-Börjesson IFU Arena B - Turbo Sport
2017-10-01 12:00 172220008 Livets Ord IF - FBC Uppsala Ungdom (01) 5 - 2 Vesa Petterson, Mattias Hernandez-Börjesson IFU Arena B - Turbo Sport
2017-10-01 13:30 172220050 Storvreta IBK Röd - Rasbo IK/Almunge IK 1 - 0 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson Vattholma Sporthall
2017-10-01 14:30 172220049 SK Vide - Storvreta IBK Röd Tony Nyberg, Markus Lundquist Hälsohuset
2017-10-07 10:10 172220051 Hagunda IF - SK Vide Adam Lowén, Gabriel Wall IFU Arena - Upplands Energi
2017-10-07 17:30 172220058 IBK Östhammar (F04/05) - Björklinge BK 3 - 5 Thomas Tanskanen, Johnny Söderqvist Frösåkersskolan
2017-10-21 13:45 172220012 IBK Östhammar (F01-04) - Livets Ord IF 1 - 8 Lars Halvarsson, Jelena Spasic Frösåkersskolan
172220014 SK Vide - IBK Östhammar (F01-04) Inst. Alsike sporthall
2017-11-12 11:40 172220060 Vaksala SK - Örsundsbro IF 7 - 2 Anton Wärm, Adam Lowén IFU Arena B - Turbo Sport
2017-11-19 15:50 172220061 IK Sirius IBK svart - Vaksala SK 1 - 3 Marcus Gozzi, Mattias Hernandez-Börjesson IFU Arena – DHinox
172220020 IBK Östhammar (F01-04) - Alunda IBF Inst. Frösåkersskolan
2017-12-02 17:00 172220062 Vaksala SK - Björklinge BK Gabriel Wall, Mattias Hernandez-Börjesson IFU Arena A
2017-12-07 18:00 172220063 Vaksala SK - FBC Uppsala Ungdom (05) Christoffer Stenlund, Marko Spasic Bolandskolan
172220024 Rasbo IK/Almunge IK - IBK Östhammar (F01-04) Inst. Hall 2000
2017-12-17 11:00 172220064 IK Sirius IBK blå - FBC Uppsala Ungdom F03 5 - 4 Erik Palmertz, Marko Spasic IFU Arena A
172220027 Livets Ord IF - IBK Östhammar (F01-04) Inst. IFU Arena B - Turbo Sport
2018-01-21 10:00 172220065 Vaksala SK - IK Sirius IBK blå 3 - 4 Mattias Hernandez-Börjesson, Henrik Wallenborg IFU Arena A
2018-02-11 11:30 172220067 Vaksala SK - FBC Uppsala Ungdom (05) Emma Oscarsson, Carl Runnegård IFU Arena A
2018-03-04 10:30 172220068 Vaksala SK - Björklinge BK Markus Lindblom, Christoffer Stenlund IFU Arena A
2018-03-07 17:10 172220066 IK Sirius IBK svart - Storvreta IBK Röd 4 - 6 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg IFU Arena – DHinox

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis