Herrar Division 2 (2017/18)

Gruppspel
Herrar Division 2 Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-09-23 14:00 191122001 Obbola IK - Rönnskär Railcare IF 11 - 8 Ulf Stödberg, Bjarne Andersson Olasjöhallen
2018-01-28 14:00 191122004 IBK Umeå Norr - IBF Skellefteå 29 - 8 Erik Hörnros, Jimmy Halldin Ersängshallen
2017-09-29 19:00 191122005 Täfteå IK - IBK Umeå Norr 3 - 9 Olle Eliasson, Thomas Jonsson Sävaråhallen
2017-09-29 19:30 191122007 Rönnskär Railcare IF - Clemensnäs IF 8 - 4 Jens Marklund, Jörgen Lundberg Eddahallen
2017-09-30 15:00 191122008 IBF Skellefteå - Obbola IK 6 - 14 Jens Marklund, Jörgen Lundberg Eddahallen
2017-10-04 20:00 191122011 Clemensnäs IF - IBF Skellefteå 11 - 6 Jens Marklund, Melker Westerberg Eddahallen
2017-10-06 19:30 191122010 Obbola IK - IBK Umeå Norr 5 - 12 Olasjöhallen
2017-10-08 13:00 191122013 Rönnskär Railcare IF - Täfteå IK 2 - 13 Jens Marklund, Daniel Degerman Eddahallen
2017-10-08 13:30 191122015 Obbola IK - Clemensnäs IF 13 - 10 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Olasjöhallen
2017-10-13 19:30 191122017 Täfteå IK - IBF Skellefteå 23 - 11 Manuel Garzon, Tony Cederholm Sävaråhallen
2017-10-15 13:00 191122019 Clemensnäs IF - IBK Umeå Norr 4 - 16 Jens Marklund, Patrik Häggström Eddahallen
2017-10-21 11:00 191122022 Obbola IK - Täfteå IK 6 - 7 Jonas Ahlehjelm, David Lundberg Olasjöhallen
2017-10-22 13:30 191122024 IBK Umeå Norr - Rönnskär Railcare IF 15 - 6 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Midgårdshallen
2017-10-27 19:30 191122025 Täfteå IK - Clemensnäs IF 7 - 7 Manuel Garzon, Thanasis Provatas Sävaråhallen
2017-11-12 18:45 191122027 Rönnskär Railcare IF - IBF Skellefteå 18 - 6 Jens Marklund, Melker Westerberg Balderhallen A
2017-11-05 11:30 191122029 Obbola IK - Team Thorengruppen Ungdom SK 8 - 8 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Olasjöhallen
2017-11-05 11:30 191122032 IBK Umeå Norr - Spöland Vännäs IF 17 - 5 Roger Karlsson, Peter Poopuu Midgårdshallen
2017-11-05 14:00 191123029 Örnsköldsvik IBF - Täfteå IK 7 - 7 Henrik Johansson, Joakim Nydahl Skyttis Arena
2017-11-05 14:00 191123032 Gimonäs Umeå IBF - IBF Skellefteå 15 - 4 Roger Karlsson, Peter Poopuu Midgårdshallen
2017-11-05 14:15 191123031 IBS Dalen - Rönnskär Railcare IF 4 - 8 Per Fallbjörk, Morgan Poopuu Musköten 1
2018-01-07 16:00 191122030 Clemensnäs IF - Gullänget-Kroksta IBS 4 - 4 Jens Marklund, Patrik Häggström Balderhallen B
2017-11-17 19:00 191123036 IK SPIF Umeå - IBK Umeå Norr 6 - 7 Erik Hörnros, Jimmy Halldin Sporthushallen
2017-11-19 11:00 191122033 Täfteå IK - Gimonäs Umeå IBF 12 - 5 Therese Edin, Therese Jensen Sävaråhallen
2017-11-19 11:00 191123033 Spöland Vännäs IF - Obbola IK 6 - 21 Tony Cederholm, Joni Güzel Hammarhallen Vännäs
2017-11-19 14:00 191122036 IBF Skellefteå - IBS Dalen 7 - 11 Jens Marklund, Johan Rönnberg Eddahallen
2017-11-19 14:00 191123034 Team Thorengruppen Ungdom SK - Clemensnäs IF 6 - 3 Henrik Johansson, Joakim Nydahl Midgårdshallen
2017-11-25 11:00 191123037 IBS Dalen - Täfteå IK 6 - 4 Peter Poopuu, Viktor Grahn Musköten 1
2017-11-25 11:30 191122037 Obbola IK - IK SPIF Umeå 12 - 12 Tony Cederholm, Therese Jensen Olasjöhallen
2017-11-25 14:00 191122038 Clemensnäs IF - Spöland Vännäs IF 5 - 5 Jens Marklund, Patrik Häggström Eddahallen
2017-11-25 14:00 191122040 IBK Umeå Norr - Gullänget-Kroksta IBS 16 - 3 Peter Poopuu, Viktor Grahn Midgårdshallen
2017-11-26 11:30 191123039 Örnsköldsvik IBF - Rönnskär Railcare IF 9 - 6 Fredrik Söderholm, Johnnie Lundmark Skyttis Arena
2017-12-01 19:00 191123044 Team Thorengruppen Ungdom SK - IBK Umeå Norr 6 - 3 Patrik Häggström, Jens Marklund Midgårdshallen
2017-12-02 13:00 191122043 Rönnskär Railcare IF - Gimonäs Umeå IBF 4 - 7 Daniel Degerman, Ville Hedsberg Eddahallen
2017-12-02 13:00 191123041 Gullänget-Kroksta IBS - Obbola IK 5 - 11 Mikael Körning, Anders Öbergh Skyttis Arena
2017-12-02 14:00 191123042 IK SPIF Umeå - Clemensnäs IF 15 - 1 Erik Hörnros, Jimmy Halldin Sporthushallen
2017-12-02 16:00 191122044 IBF Skellefteå - Örnsköldsvik IBF 8 - 17 Johan Rönnberg, Daniel Degerman Eddahallen
2017-12-08 19:00 191122045 Täfteå IK - Spöland Vännäs IF 6 - 8 Morgan Poopuu, Peter Poopuu Sävaråhallen
2017-12-09 11:00 191123045 Gimonäs Umeå IBF - Obbola IK 11 - 6 Bjarne Andersson, Ulf Stödberg Umeå Energi Arena Väst
2017-12-09 11:30 191123048 IBS Dalen - IBK Umeå Norr 4 - 14 Erik Hörnros, Jimmy Halldin Musköten 1
2017-12-09 14:00 191123046 Örnsköldsvik IBF - Clemensnäs IF 12 - 7 Fredrik Söderholm, Johnnie Lundmark Skyttis Arena
2017-12-10 16:00 191122048 IBF Skellefteå - IK SPIF Umeå 10 - 9 Jens Marklund, Patrik Häggström Eddahallen
2018-01-07 11:00 191122047 Rönnskär Railcare IF - Gullänget-Kroksta IBS 6 - 5 Jens Marklund, Patrik Häggström Balderhallen A
2017-12-15 19:00 191122052 IBK Umeå Norr - Gimonäs Umeå IBF 19 - 2 Roger Karlsson, Peter Poopuu Midgårdshallen
2017-12-15 19:00 191123052 IK SPIF Umeå - Täfteå IK 6 - 6 Erik Hörnros, Jimmy Halldin Sporthushallen
2017-12-17 14:00 191122049 Obbola IK - Örnsköldsvik IBF 17 - 12 Roger Karlsson, Peter Poopuu Olasjöhallen
2017-12-17 14:00 191123050 Team Thorengruppen Ungdom SK - Rönnskär Railcare IF 4 - 4 Mats Erelund, Viktor Grahn Midgårdshallen
2018-03-02 19:30 191123051 Gullänget-Kroksta IBS - IBF Skellefteå 16 - 4 Göran Norberg, Peder Lövdahl Köpmanholmens Sporthall
2018-01-13 12:00 191122053 Rönnskär Railcare IF - Obbola IK 6 - 15 Johan Rönnberg, David Jonsson Eddahallen
2018-01-13 15:00 191122056 IBF Skellefteå - IBK Umeå Norr 9 - 20 Jens Marklund, Daniel Degerman Eddahallen
2018-01-19 19:00 191122057 IBK Umeå Norr - Täfteå IK 10 - 5 Roger Karlsson, Peter Poopuu Midgårdshallen
2018-01-20 13:00 191122059 Clemensnäs IF - Rönnskär Railcare IF 8 - 13 Lasse Ekesryd, Micael Holmbom Eddahallen
2018-01-20 15:00 191122060 Obbola IK - IBF Skellefteå 18 - 5 Erik Hörnros, Jimmy Halldin Olasjöhallen
2018-01-24 20:30 191122063 IBF Skellefteå - Clemensnäs IF 6 - 2 Jens Marklund, Melker Westerberg Eddahallen
2018-01-26 19:00 191122062 IBK Umeå Norr - Obbola IK 12 - 9 Erik Hörnros, Jimmy Halldin Midgårdshallen
2018-01-28 14:00 191122065 Täfteå IK - Rönnskär Railcare IF 12 - 3 Jonas Ahlehjelm, David Lundberg Sävaråhallen
2018-01-28 14:00 191122067 Clemensnäs IF - Obbola IK 5 - 10 Jens Marklund, Melker Westerberg Eddahallen
2018-02-03 13:00 191122069 IBF Skellefteå - Täfteå IK 8 - 11 Melker Westerberg, Ville Hedsberg Balderhallen B
2018-03-02 19:00 191122071 IBK Umeå Norr - Clemensnäs IF 30 - 5 Anders Öbergh, Mikael Körning Midgårdshallen
2018-02-11 11:00 191122074 Täfteå IK - Obbola IK 1 - 6 Jonas Ahlehjelm, David Lundberg Sävaråhallen
2018-02-11 14:00 191122076 Rönnskär Railcare IF - IBK Umeå Norr 2 - 15 Johan Rönnberg, Jens Marklund Eddahallen
2018-02-18 15:15 191122077 Clemensnäs IF - Täfteå IK 5 - 9 Johan Rönnberg, Micael Holmbom Eddahallen
2018-02-19 20:15 191122079 IBF Skellefteå - Rönnskär Railcare IF 6 - 5 Johan Rönnberg, David Jonsson Eddahallen
2018-02-23 19:30 191122083 Täfteå IK - Gullänget-Kroksta IBS 5 - 10 Per Fallbjörk, Morgan Poopuu Sävaråhallen
2018-02-24 13:00 191122082 IBF Skellefteå - Team Thorengruppen Ungdom SK 9 - 13 Jens Marklund, Johan Rönnberg Eddahallen
2018-02-24 13:00 191123084 Örnsköldsvik IBF - IBK Umeå Norr 1 - 5 Göran Norberg, Peder Lövdahl Örnsköldsviks Sporthall
2018-02-24 14:30 191123082 IBS Dalen - Clemensnäs IF 10 - 5 Erik Hörnros, Jimmy Halldin Musköten 1
2018-02-24 16:00 191122081 Rönnskär Railcare IF - Spöland Vännäs IF 8 - 6 Lasse Ekesryd, Ville Hedsberg Eddahallen
2018-03-04 13:00 191122085 Obbola IK - IBS Dalen 3 - 3 Ulf Stödberg, Rasmus Säfvenberg Olasjöhallen
2018-03-04 13:00 191122086 Clemensnäs IF - Gimonäs Umeå IBF 5 - 15 Jens Marklund, Patrik Häggström Balderhallen B
2018-03-04 13:00 191123085 Spöland Vännäs IF - IBF Skellefteå 10 - 9 Mikael Körning, Anders Öbergh Hammarhallen Vännäs
2018-03-04 13:00 191123086 Team Thorengruppen Ungdom SK - Täfteå IK 8 - 10 Erik Hörnros, Jimmy Halldin Midgårdshallen
2018-03-04 13:00 191123088 IK SPIF Umeå - Rönnskär Railcare IF 9 - 3 David Karlsson, Roger Karlsson Sporthushallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBK Umeå Norr 17 16 0 1 249-83 166 48
2. Obbola IK 17 10 3 4 185-129 56 33
3. Täfteå IK 17 8 3 6 141-117 24 27
4. Rönnskär Railcare IF 17 6 1 10 110-149 -39 19
5. IBF Skellefteå 17 3 0 14 122-242 -120 9
6. Clemensnäs IF 17 1 3 13 91-185 -94 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Division 2 Södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-09-23 11:30 191123001 Gimonäs Umeå IBF - Gullänget-Kroksta IBS 4 - 3 Joni Güzel, Peter Poopuu Sjöfruhallen
2017-09-23 11:30 191123004 IBS Dalen - IK SPIF Umeå 4 - 7 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Musköten 1
2017-09-24 14:00 191123002 Örnsköldsvik IBF - Team Thorengruppen Ungdom SK 5 - 6 Johnnie Lundmark, Simon Hedkvist Skyttis Arena
2017-09-28 19:30 191123005 Spöland Vännäs IF - IBS Dalen 9 - 6 Roger Karlsson, Peter Poopuu Hammarhallen Vännäs
2017-09-29 19:00 191123008 IK SPIF Umeå - Gimonäs Umeå IBF 8 - 4 Jonas Ahlehjelm, Frida Nilsson Vildmannahallen
2017-09-29 19:30 191123007 Gullänget-Kroksta IBS - Örnsköldsvik IBF 8 - 2 Mikael Körning, Anders Öbergh Skyttis Arena
2017-10-01 11:00 191123009 Spöland Vännäs IF - Team Thorengruppen Ungdom SK 8 - 10 Joni Güzel, Tony Cederholm Hammarhallen Vännäs
2017-10-01 11:30 191123011 Örnsköldsvik IBF - IK SPIF Umeå 5 - 5 Andreas Nyman, Simon Hedkvist Skyttis Arena
2017-10-02 20:15 191123010 Gimonäs Umeå IBF - IBS Dalen 3 - 2 Mats Öster, David Lundberg Sjöfruhallen
2017-10-05 20:30 191123016 IBS Dalen - Team Thorengruppen Ungdom SK 3 - 9 Roger Karlsson, Peter Poopuu Musköten 1
2017-10-08 16:30 191123015 Gimonäs Umeå IBF - Örnsköldsvik IBF 6 - 7 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Sjöfruhallen
2017-11-03 19:30 191123013 Gullänget-Kroksta IBS - Spöland Vännäs IF 5 - 3 Joakim Nydahl, Henrik Johansson Skyttis Arena
2017-10-12 19:30 191123017 Spöland Vännäs IF - IK SPIF Umeå 6 - 7 Peter Poopuu, Ulf Stödberg Hammarhallen Vännäs
2017-10-15 11:30 191123018 Team Thorengruppen Ungdom SK - Gullänget-Kroksta IBS 7 - 6 Ulf Stödberg, Peter Poopuu Midgårdshallen
2017-10-15 17:30 191123019 Örnsköldsvik IBF - IBS Dalen 5 - 9 Henrik Johansson, Joakim Nydahl Skyttis Arena
2017-10-20 19:00 191123022 Gimonäs Umeå IBF - Spöland Vännäs IF 7 - 10 Erik Hörnros, Jimmy Halldin Sjöfruhallen
2017-10-21 11:30 191123021 IK SPIF Umeå - Team Thorengruppen Ungdom SK 8 - 16 Fredrik Söderholm, Andreas Nyman Sporthushallen
2017-10-21 14:00 191123024 IBS Dalen - Gullänget-Kroksta IBS 5 - 9 Fredrik Söderholm, Andreas Nyman Musköten 1
2017-10-27 19:30 191123027 Gullänget-Kroksta IBS - IK SPIF Umeå 4 - 4 Fredrik Söderholm, Simon Hedkvist Skyttis Arena
2017-10-28 12:00 191123025 Spöland Vännäs IF - Örnsköldsvik IBF 6 - 5 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Hammarhallen Vännäs
2018-01-30 20:15 191123026 Team Thorengruppen Ungdom SK - Gimonäs Umeå IBF 6 - 14 Peter Poopuu, Viktor Grahn Midgårdshallen
2017-11-05 11:30 191122029 Obbola IK - Team Thorengruppen Ungdom SK 8 - 8 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Olasjöhallen
2017-11-05 11:30 191122032 IBK Umeå Norr - Spöland Vännäs IF 17 - 5 Roger Karlsson, Peter Poopuu Midgårdshallen
2017-11-05 14:00 191123029 Örnsköldsvik IBF - Täfteå IK 7 - 7 Henrik Johansson, Joakim Nydahl Skyttis Arena
2017-11-05 14:00 191123032 Gimonäs Umeå IBF - IBF Skellefteå 15 - 4 Roger Karlsson, Peter Poopuu Midgårdshallen
2017-11-05 14:15 191123031 IBS Dalen - Rönnskär Railcare IF 4 - 8 Per Fallbjörk, Morgan Poopuu Musköten 1
2018-01-07 16:00 191122030 Clemensnäs IF - Gullänget-Kroksta IBS 4 - 4 Jens Marklund, Patrik Häggström Balderhallen B
2017-11-17 19:00 191123036 IK SPIF Umeå - IBK Umeå Norr 6 - 7 Erik Hörnros, Jimmy Halldin Sporthushallen
2017-11-19 11:00 191122033 Täfteå IK - Gimonäs Umeå IBF 12 - 5 Therese Edin, Therese Jensen Sävaråhallen
2017-11-19 11:00 191123033 Spöland Vännäs IF - Obbola IK 6 - 21 Tony Cederholm, Joni Güzel Hammarhallen Vännäs
2017-11-19 14:00 191122036 IBF Skellefteå - IBS Dalen 7 - 11 Jens Marklund, Johan Rönnberg Eddahallen
2017-11-19 14:00 191123034 Team Thorengruppen Ungdom SK - Clemensnäs IF 6 - 3 Henrik Johansson, Joakim Nydahl Midgårdshallen
2017-11-25 11:00 191123037 IBS Dalen - Täfteå IK 6 - 4 Peter Poopuu, Viktor Grahn Musköten 1
2017-11-25 11:30 191122037 Obbola IK - IK SPIF Umeå 12 - 12 Tony Cederholm, Therese Jensen Olasjöhallen
2017-11-25 14:00 191122038 Clemensnäs IF - Spöland Vännäs IF 5 - 5 Jens Marklund, Patrik Häggström Eddahallen
2017-11-25 14:00 191122040 IBK Umeå Norr - Gullänget-Kroksta IBS 16 - 3 Peter Poopuu, Viktor Grahn Midgårdshallen
2017-11-26 11:30 191123039 Örnsköldsvik IBF - Rönnskär Railcare IF 9 - 6 Fredrik Söderholm, Johnnie Lundmark Skyttis Arena
2017-12-01 19:00 191123044 Team Thorengruppen Ungdom SK - IBK Umeå Norr 6 - 3 Patrik Häggström, Jens Marklund Midgårdshallen
2017-12-02 13:00 191122043 Rönnskär Railcare IF - Gimonäs Umeå IBF 4 - 7 Daniel Degerman, Ville Hedsberg Eddahallen
2017-12-02 13:00 191123041 Gullänget-Kroksta IBS - Obbola IK 5 - 11 Mikael Körning, Anders Öbergh Skyttis Arena
2017-12-02 14:00 191123042 IK SPIF Umeå - Clemensnäs IF 15 - 1 Erik Hörnros, Jimmy Halldin Sporthushallen
2017-12-02 16:00 191122044 IBF Skellefteå - Örnsköldsvik IBF 8 - 17 Johan Rönnberg, Daniel Degerman Eddahallen
2017-12-08 19:00 191122045 Täfteå IK - Spöland Vännäs IF 6 - 8 Morgan Poopuu, Peter Poopuu Sävaråhallen
2017-12-09 11:00 191123045 Gimonäs Umeå IBF - Obbola IK 11 - 6 Bjarne Andersson, Ulf Stödberg Umeå Energi Arena Väst
2017-12-09 11:30 191123048 IBS Dalen - IBK Umeå Norr 4 - 14 Erik Hörnros, Jimmy Halldin Musköten 1
2017-12-09 14:00 191123046 Örnsköldsvik IBF - Clemensnäs IF 12 - 7 Fredrik Söderholm, Johnnie Lundmark Skyttis Arena
2017-12-10 16:00 191122048 IBF Skellefteå - IK SPIF Umeå 10 - 9 Jens Marklund, Patrik Häggström Eddahallen
2018-01-07 11:00 191122047 Rönnskär Railcare IF - Gullänget-Kroksta IBS 6 - 5 Jens Marklund, Patrik Häggström Balderhallen A
2017-12-15 19:00 191122052 IBK Umeå Norr - Gimonäs Umeå IBF 19 - 2 Roger Karlsson, Peter Poopuu Midgårdshallen
2017-12-15 19:00 191123052 IK SPIF Umeå - Täfteå IK 6 - 6 Erik Hörnros, Jimmy Halldin Sporthushallen
2017-12-17 14:00 191122049 Obbola IK - Örnsköldsvik IBF 17 - 12 Roger Karlsson, Peter Poopuu Olasjöhallen
2017-12-17 14:00 191123050 Team Thorengruppen Ungdom SK - Rönnskär Railcare IF 4 - 4 Mats Erelund, Viktor Grahn Midgårdshallen
2018-03-02 19:30 191123051 Gullänget-Kroksta IBS - IBF Skellefteå 16 - 4 Göran Norberg, Peder Lövdahl Köpmanholmens Sporthall
2018-01-12 19:00 191123054 Team Thorengruppen Ungdom SK - Örnsköldsvik IBF 14 - 8 Tony Cederholm, Viktor Grahn Midgårdshallen
2018-01-13 11:30 191123056 IK SPIF Umeå - IBS Dalen 9 - 3 Bjarne Andersson, Kent Fagerberg Sporthushallen
2018-01-13 13:00 191123053 Gullänget-Kroksta IBS - Gimonäs Umeå IBF 7 - 8 Viktor Grahn, Tony Cederholm Skyttis Arena
2018-01-18 20:30 191123057 IBS Dalen - Spöland Vännäs IF 8 - 4 Bjarne Andersson, Ulf Stödberg Musköten 1
2018-01-19 19:00 191123059 Örnsköldsvik IBF - Gullänget-Kroksta IBS 3 - 3 Fredrik Söderholm, Johnnie Lundmark Skyttis Arena
2018-01-19 19:00 191123060 Gimonäs Umeå IBF - IK SPIF Umeå 6 - 9 Tony Cederholm, Therese Jensen Sjöfruhallen
2018-01-20 11:30 191123061 Team Thorengruppen Ungdom SK - Spöland Vännäs IF 4 - 6 Patrik Häggström, Jens Marklund Midgårdshallen
2018-01-20 11:30 191123062 IBS Dalen - Gimonäs Umeå IBF 8 - 5 Bjarne Andersson, Ulf Stödberg Musköten 1
2018-01-26 19:00 191123063 IK SPIF Umeå - Örnsköldsvik IBF 12 - 7 Roger Karlsson, Peter Poopuu Musköten 1
2018-01-28 11:30 191123068 Team Thorengruppen Ungdom SK - IBS Dalen 10 - 9 Erik Hörnros, Jimmy Halldin Midgårdshallen
2018-01-28 16:30 191123067 Örnsköldsvik IBF - Gimonäs Umeå IBF 6 - 15 Göran Norberg, Peder Lövdahl Skyttis Arena
2018-02-20 19:30 191123065 Spöland Vännäs IF - Gullänget-Kroksta IBS 7 - 9 Tony Cederholm, Therese Jensen Hammarhallen Vännäs
2018-02-02 19:30 191123070 Gullänget-Kroksta IBS - Team Thorengruppen Ungdom SK 8 - 6 Mikael Körning, Anders Öbergh Skyttis Arena
2018-02-03 11:30 191123069 IK SPIF Umeå - Spöland Vännäs IF 5 - 2 Bjarne Andersson, Ulf Stödberg Sporthushallen
2018-02-03 11:30 191123071 IBS Dalen - Örnsköldsvik IBF 6 - 10 Roger Karlsson, Mattias Karlsson Musköten 1
2018-02-11 11:00 191123074 Spöland Vännäs IF - Gimonäs Umeå IBF 7 - 11 Björn Glad, Per Fallbjörk Hammarhallen Vännäs
2018-02-11 11:30 191123076 Gullänget-Kroksta IBS - IBS Dalen 10 - 5 Fredrik Söderholm, Johnnie Lundmark Skyttis Arena
2018-02-11 14:00 191123073 Team Thorengruppen Ungdom SK - IK SPIF Umeå 8 - 6 Jimmy Halldin, Peter Poopuu Midgårdshallen
2018-02-18 13:00 191123077 Örnsköldsvik IBF - Spöland Vännäs IF 7 - 7 Mikael Körning, Anders Öbergh Köpmanholmens Sporthall
2018-02-18 14:30 191123079 IK SPIF Umeå - Gullänget-Kroksta IBS 5 - 7 Bjarne Andersson, Ulf Stödberg Sporthushallen
2018-02-18 15:30 191123078 Gimonäs Umeå IBF - Team Thorengruppen Ungdom SK 5 - 9 Tony Cederholm, Roger Karlsson Sjöfruhallen
2018-02-23 19:30 191122083 Täfteå IK - Gullänget-Kroksta IBS 5 - 10 Per Fallbjörk, Morgan Poopuu Sävaråhallen
2018-02-24 13:00 191122082 IBF Skellefteå - Team Thorengruppen Ungdom SK 9 - 13 Jens Marklund, Johan Rönnberg Eddahallen
2018-02-24 13:00 191123084 Örnsköldsvik IBF - IBK Umeå Norr 1 - 5 Göran Norberg, Peder Lövdahl Örnsköldsviks Sporthall
2018-02-24 14:30 191123082 IBS Dalen - Clemensnäs IF 10 - 5 Erik Hörnros, Jimmy Halldin Musköten 1
2018-02-24 16:00 191122081 Rönnskär Railcare IF - Spöland Vännäs IF 8 - 6 Lasse Ekesryd, Ville Hedsberg Eddahallen
2018-03-04 13:00 191122085 Obbola IK - IBS Dalen 3 - 3 Ulf Stödberg, Rasmus Säfvenberg Olasjöhallen
2018-03-04 13:00 191122086 Clemensnäs IF - Gimonäs Umeå IBF 5 - 15 Jens Marklund, Patrik Häggström Balderhallen B
2018-03-04 13:00 191123085 Spöland Vännäs IF - IBF Skellefteå 10 - 9 Mikael Körning, Anders Öbergh Hammarhallen Vännäs
2018-03-04 13:00 191123086 Team Thorengruppen Ungdom SK - Täfteå IK 8 - 10 Erik Hörnros, Jimmy Halldin Midgårdshallen
2018-03-04 13:00 191123088 IK SPIF Umeå - Rönnskär Railcare IF 9 - 3 David Karlsson, Roger Karlsson Sporthushallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Team Thorengruppen Ungdom SK 18 12 2 4 150-123 27 38
2. IK SPIF Umeå 18 9 4 5 142-111 31 31
3. Gullänget-Kroksta IBS 18 9 3 6 122-105 17 30
4. Gimonäs Umeå IBF 18 10 0 8 143-132 11 30
5. Spöland Vännäs IF 18 6 2 10 115-150 -35 20
6. Örnsköldsvik IBF 18 5 4 9 128-147 -19 19
7. IBS Dalen 18 6 1 11 106-131 -25 19
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis