Damer Division 1 (2017/18)

Gruppspel
Damer Division 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-09-24 11:30 192120005 Kågedalens AIF - Sandåkerns SK 5 - 3 Daniel Degerman, Jörgen Lundberg Balderhallen A
2017-09-24 13:30 192120001 Gimonäs Umeå IF - Ersboda SK 1 - 5 Rasmus Säfvenberg, Ulf Stödberg Sjöfruhallen
2017-09-26 19:30 192120003 Sävar IK - Gullänget-Kroksta IBS 3 - 3 Daniel Johannesson, Manuel Garzon Sävaråhallen
2017-10-08 18:15 192120002 Röbäcks IF - Spöland Vännäs IF 2 - 4 Manuel Garzon, Thanasis Provatas Elofssonhallen
2018-02-03 14:00 192120004 Skellefteå IBK - Örnsköldsvik IBF 6 - 3 Patrik Häggström, Jens Marklund Balderhallen A
2017-09-30 14:00 192120009 Gullänget-Kroksta IBS - Röbäcks IF 2 - 3 Mikael Körning, Peder Lövdahl Skyttis Arena
2017-10-01 13:00 192120007 Sandåkerns SK - Skellefteå IBK 2 - 5 Daniel Johannesson, Thanasis Provatas Vildmannahallen
2017-10-01 14:00 192120010 Spöland Vännäs IF - Gimonäs Umeå IF 8 - 7 Tony Cederholm, Joni Güzel Hammarhallen Vännäs
2017-10-01 15:30 192120006 Ersboda SK - Kågedalens AIF 5 - 4 Mathias Damgaard, Magnus Rutqvist Ersängshallen
2017-10-01 16:15 192120008 Örnsköldsvik IBF - Sävar IK 6 - 5 Anders Öbergh, Mikael Körning Skyttis Arena
2017-10-11 19:30 192120015 Kågedalens AIF - Skellefteå IBK 4 - 3 Jens Marklund, Lasse Ekesryd Balderhallen A
2017-10-13 19:30 192120012 Gimonäs Umeå IF - Gullänget-Kroksta IBS 7 - 7 Peter Poopuu, Ulf Stödberg Sjöfruhallen
2017-10-14 10:30 192120013 Röbäcks IF - Örnsköldsvik IBF 2 - 7 Erik Hörnros, Jimmy Halldin Elofssonhallen
2017-10-15 12:30 192120014 Sävar IK - Sandåkerns SK 5 - 2 Tony Cederholm, Therese Jensen Sävaråhallen
2017-12-03 16:00 192120011 Ersboda SK - Spöland Vännäs IF 7 - 1 Andreas Eriksson, Mattias Karlsson Midgårdshallen
2017-10-20 19:30 192120016 Röbäcks IF - Ersboda SK 2 - 7 Christoffer Lind, Manuel Garzon Elofssonhallen
2017-10-22 11:00 192120017 Sävar IK - Gimonäs Umeå IF 6 - 6 Rasmus Säfvenberg, Kim Fallbjörk Sävaråhallen
2017-10-22 13:00 192120018 Skellefteå IBK - Spöland Vännäs IF 4 - 2 Jens Marklund, Ville Hedsberg Balderhallen A
2017-10-22 14:00 192120020 Sandåkerns SK - Örnsköldsvik IBF 2 - 1 Rasmus Säfvenberg, Kim Fallbjörk Vildmannahallen
2018-02-03 16:30 192120019 Kågedalens AIF - Gullänget-Kroksta IBS 4 - 5 Jörgen Lundberg, Lasse Ekesryd Balderhallen A
2017-10-27 19:00 192120025 Ersboda SK - Sandåkerns SK 3 - 2 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Ersängshallen
2017-10-29 10:30 192120021 Gimonäs Umeå IF - Röbäcks IF 10 - 2 Manuel Garzon, Bjarne Andersson Sjöfruhallen
2017-10-29 12:00 192120022 Örnsköldsvik IBF - Kågedalens AIF 7 - 7 Mikael Körning, Peder Lövdahl Nolaskolan
2017-10-29 12:00 192120023 Gullänget-Kroksta IBS - Skellefteå IBK 4 - 2 Simon Hedkvist, Mikael Berglund Skyttis Arena
2017-10-29 14:00 192120024 Spöland Vännäs IF - Sävar IK 2 - 7 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Hammarhallen Vännäs
2017-11-10 19:00 192120026 Sävar IK - Ersboda SK 3 - 9 Daniel Johannesson, Manuel Garzon Sävaråhallen
2017-11-11 11:15 192120027 Skellefteå IBK - Röbäcks IF 7 - 4 Johan Rönnberg, Micael Holmbom Balderhallen A
2017-11-11 15:30 192120029 Sandåkerns SK - Spöland Vännäs IF 5 - 2 Manuel Garzon, Rasmus Säfvenberg Vildmannahallen
2017-11-11 16:30 192120028 Kågedalens AIF - Gimonäs Umeå IF 3 - 3 Jens Marklund, Patrik Häggström Balderhallen A
2017-12-07 19:30 192120030 Örnsköldsvik IBF - Gullänget-Kroksta IBS 4 - 1 Johnnie Lundmark, Fredrik Söderholm Skyttis Arena
2017-11-18 11:00 192120032 Röbäcks IF - Sävar IK 2 - 8 Erik Hörnros, Jimmy Halldin Elofssonhallen
2017-11-18 11:30 192120035 Ersboda SK - Örnsköldsvik IBF 4 - 1 Viktor Grahn, Mats Erelund Ersängshallen
2017-11-18 12:00 192120033 Gullänget-Kroksta IBS - Sandåkerns SK 8 - 6 Johnnie Lundmark, Fredrik Söderholm Skyttis Arena
2017-11-18 14:00 192120031 Gimonäs Umeå IF - Skellefteå IBK 3 - 4 Mattias Karlsson, David Karlsson Sjöfruhallen
2017-11-18 14:00 192120034 Spöland Vännäs IF - Kågedalens AIF 2 - 7 Mats Erelund, Viktor Grahn Hammarhallen Vännäs
2017-11-24 19:00 192120038 Sandåkerns SK - Röbäcks IF 6 - 3 Mattias Karlsson, Andreas Eriksson Vildmannahallen
2017-11-24 19:30 192120039 Örnsköldsvik IBF - Gimonäs Umeå IF 6 - 1 Maria Dahlin, Elin Lindgren Skyttis Arena
2017-11-26 13:00 192120037 Kågedalens AIF - Sävar IK 7 - 5 Micael Holmbom, Lasse Ekesryd Balderhallen A
2017-11-26 16:00 192120036 Skellefteå IBK - Ersboda SK 2 - 2 Jens Marklund, Johan Rönnberg Balderhallen A
2017-12-01 19:30 192120040 Gullänget-Kroksta IBS - Spöland Vännäs IF 4 - 2 Mikael Körning, Anders Öbergh Skyttis Arena
2017-12-08 18:30 192120041 Gimonäs Umeå IF - Sandåkerns SK 9 - 3 Mattias Karlsson, Andreas Eriksson Sjöfruhallen
2017-12-10 11:00 192120044 Spöland Vännäs IF - Örnsköldsvik IBF 6 - 5 Manuel Garzon, Andreas Eriksson Hammarhallen Vännäs
2017-12-10 11:30 192120045 Ersboda SK - Gullänget-Kroksta IBS 5 - 1 Peter Saari, Tony Cederholm Ersängshallen
2017-12-10 14:00 192120042 Röbäcks IF - Kågedalens AIF 3 - 2 Lisa Vestman, Julia Fältén Elofssonhallen
2017-12-10 14:00 192120043 Sävar IK - Skellefteå IBK 4 - 1 Rasmus Säfvenberg, Kim Fallbjörk Sävaråhallen
2017-12-15 19:30 192120049 Spöland Vännäs IF - Röbäcks IF 9 - 4 Gustav Broadhall, Daniel Johannesson Hammarhallen Vännäs
2017-12-16 11:30 192120050 Ersboda SK - Gimonäs Umeå IF 3 - 1 Bjarne Andersson, Ulf Stödberg Ersängshallen
2017-12-16 14:30 192120046 Sandåkerns SK - Kågedalens AIF 4 - 3 Peter Saari, Alvina Mukkala Vildmannahallen
2017-12-17 12:30 192120048 Gullänget-Kroksta IBS - Sävar IK 4 - 5 Göran Norberg, Henrik Leek Skyttis Arena
2018-02-18 15:30 192120047 Örnsköldsvik IBF - Skellefteå IBK 2 - 2 Maria Dahlin, Elin Lindgren Örnsköldsviks Sporthall
2018-01-13 14:30 192120053 Sävar IK - Örnsköldsvik IBF 5 - 6 Manuel Garzon, Rasmus Säfvenberg Sävaråhallen
2018-01-14 10:30 192120051 Gimonäs Umeå IF - Spöland Vännäs IF 2 - 1 Mattias Karlsson, Andreas Eriksson Sjöfruhallen
2018-01-14 14:30 192120052 Röbäcks IF - Gullänget-Kroksta IBS 3 - 5 Daniel Johannesson, Ulf Stödberg Elofssonhallen
2018-01-14 14:30 192120055 Kågedalens AIF - Ersboda SK 4 - 3 Johan Rönnberg, David Jonsson Eddahallen
2018-01-14 17:00 192120054 Skellefteå IBK - Sandåkerns SK 10 - 2 Patrik Häggström, Jens Marklund Eddahallen
2018-01-19 19:00 192120056 Skellefteå IBK - Kågedalens AIF 5 - 4 Patrik Häggström, Jens Marklund Balderhallen A
2018-01-21 11:00 192120060 Spöland Vännäs IF - Ersboda SK 3 - 11 Rasmus Säfvenberg, Manuel Garzon Hammarhallen Vännäs
2018-01-21 12:00 192120059 Gullänget-Kroksta IBS - Gimonäs Umeå IF 7 - 2 Peder Lövdahl, Göran Norberg Skyttis Arena
2018-01-21 14:00 192120057 Sandåkerns SK - Sävar IK 3 - 6 Roger Karlsson, Peter Poopuu Vildmannahallen
2018-01-21 14:30 192120058 Örnsköldsvik IBF - Röbäcks IF 7 - 1 Anders Öbergh, Mikael Körning Skyttis Arena
2018-01-26 19:00 192120061 Gimonäs Umeå IF - Sävar IK 2 - 3 Manuel Garzon, Rasmus Säfvenberg Sjöfruhallen
2018-01-27 11:00 192120062 Örnsköldsvik IBF - Sandåkerns SK 10 - 2 Göran Norberg, Peder Lövdahl Skyttis Arena
2018-01-27 13:00 192120065 Ersboda SK - Röbäcks IF 8 - 2 Lisa Vestman, Julia Fältén Ersängshallen
2018-01-27 14:00 192120064 Spöland Vännäs IF - Skellefteå IBK 3 - 10 Roger Karlsson, Christoffer Lind Hammarhallen Vännäs
2018-02-18 15:30 192120063 Gullänget-Kroksta IBS - Kågedalens AIF 3 - 7 Anders Öbergh, Mikael Körning Köpmanholmens Sporthall
2018-02-04 11:00 192120068 Skellefteå IBK - Gullänget-Kroksta IBS 8 - 6 Patrik Häggström, Jens Marklund Balderhallen A
2018-02-04 11:30 192120070 Sandåkerns SK - Ersboda SK 3 - 7 Morgan Poopuu, Anastasia Oberlauf Vildmannahallen
2018-02-04 13:30 192120069 Kågedalens AIF - Örnsköldsvik IBF 7 - 4 David Jonsson, Johan Rönnberg Balderhallen A
2018-02-04 14:00 192120066 Röbäcks IF - Gimonäs Umeå IF 5 - 2 Rasmus Säfvenberg, Tony Cederholm Elofssonhallen
2018-02-04 14:00 192120067 Sävar IK - Spöland Vännäs IF 7 - 2 Lisa Vestman, Julia Fältén Sävaråhallen
2018-02-09 19:00 192120075 Ersboda SK - Sävar IK 3 - 0 Erik Hörnros, Jimmy Halldin Ersängshallen
2018-02-10 11:00 192120074 Spöland Vännäs IF - Sandåkerns SK 6 - 2 Mattias Karlsson, Andreas Eriksson Hammarhallen Vännäs
2018-02-10 14:00 192120071 Gimonäs Umeå IF - Kågedalens AIF 2 - 6 Albin Berglund, Linus Berglund Sjöfruhallen
2018-02-10 14:00 192120072 Röbäcks IF - Skellefteå IBK 1 - 7 Roger Karlsson, Peter Poopuu Elofssonhallen
2018-03-09 19:30 192120073 Gullänget-Kroksta IBS - Örnsköldsvik IBF 4 - 5 Maria Dahlin, Elin Lindgren Örnsköldsviks Sporthall
2018-02-25 11:00 192120076 Sävar IK - Röbäcks IF 8 - 4 Rasmus Säfvenberg, Viktor Grahn Sävaråhallen
2018-02-25 13:00 192120077 Skellefteå IBK - Gimonäs Umeå IF 7 - 2 Micael Holmbom, Daniel Degerman Balderhallen B
2018-02-25 14:00 192120079 Sandåkerns SK - Gullänget-Kroksta IBS 3 - 8 Bjarne Andersson, Ulf Stödberg Vildmannahallen
2018-02-25 16:00 192120078 Kågedalens AIF - Spöland Vännäs IF 10 - 3 Jens Marklund, Patrik Häggström Balderhallen B
2018-02-25 16:00 192120080 Örnsköldsvik IBF - Ersboda SK 4 - 6 Anders Öbergh, Peder Lövdahl Örnsköldsviks Sporthall
2018-03-02 19:00 192120082 Röbäcks IF - Sandåkerns SK 12 - 8 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Elofssonhallen
2018-03-02 19:30 192120084 Spöland Vännäs IF - Gullänget-Kroksta IBS 4 - 6 Robert Segerstedt, Ulf Stödberg Hammarhallen Vännäs
2018-03-03 11:00 192120081 Gimonäs Umeå IF - Örnsköldsvik IBF 7 - 3 Julia Fältén, Lisa Vestman Sjöfruhallen
2018-03-03 11:30 192120083 Sävar IK - Kågedalens AIF 5 - 5 Albin Berglund, Linus Berglund Sävaråhallen
2018-03-03 12:00 192120085 Ersboda SK - Skellefteå IBK 1 - 8 Frida Nilsson, Therese Edin Ersängshallen
2018-03-10 16:00 192120086 Skellefteå IBK - Sävar IK 8 - 3 David Jonsson, Johan Rönnberg Balderhallen A
2018-03-10 16:00 192120087 Kågedalens AIF - Röbäcks IF 8 - 3 Lasse Ekesryd, Daniel Degerman Balderhallen B
2018-03-10 16:00 192120088 Sandåkerns SK - Gimonäs Umeå IF 2 - 2 Gustav Broadhall, Daniel Johannesson Vildmannahallen
2018-03-10 16:00 192120089 Örnsköldsvik IBF - Spöland Vännäs IF 2 - 6 Henrik Leek, Joakim Nydahl Örnsköldsviks Sporthall
2018-03-10 16:00 192120090 Gullänget-Kroksta IBS - Ersboda SK 1 - 2 Fredrik Söderholm, Johnnie Lundmark Skyttis Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Ersboda SK 18 15 1 2 91-43 48 46
2. Skellefteå IBK 18 13 2 3 99-52 47 41
3. Kågedalens AIF 18 10 3 5 97-68 29 33
4. Sävar IK 18 9 3 6 88-75 13 30
5. Örnsköldsvik IBF 18 8 2 8 83-74 9 26
6. Gullänget-Kroksta IBS 18 8 2 8 79-75 4 26
7. Spöland Vännäs IF 18 6 0 12 66-102 -36 18
8. Gimonäs Umeå IF 18 4 4 10 69-81 -12 16
9. Sandåkerns SK 18 4 1 13 60-105 -45 13
10. Röbäcks IF 18 4 0 14 58-115 -57 12
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis