Division 1 Damer GUD (2017/18)

Gruppspel
Damer Division 1 GUD
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-09-30 11:00 170102002 IBF Ludvika - Hofors IBK 6 - 4 Patrik Magnusson, Viktor Snöborgs Ludvika Sporthall
2017-09-30 11:00 170102007 IK Sirius IBK - Hagunda IF 4 - 3 Jonas Tidsjö, Richard Öhneskog IFU Arena A
2017-09-30 13:30 170102004 Storvreta IBK - IBF Borlänge 6 - 2 Jörgen Olsson, Anders Holm IFU Arena A
2017-09-30 15:00 170102003 KAIS Mora UIF - IBF Hedemora 5 - 3 Daniel Larsson, Amir Zilic Idre Fjäll Arena
2017-09-30 15:00 170102006 Enköpings IBK - Gävle GIK 2 - 5 Thomas Tanskanen, Simon Johansson S:t Ilianshallen
2017-09-30 17:00 170102005 Alunda IBF - IBF Falun Ungdom 6 - 2 Michaela Pålsson, Arvid Englund Olandshallen
2017-10-06 19:00 170102008 Hofors IBK - Sundborns GOIF 5 - 4 e.str. Erik Lindberg, Jonathan Blank Hoforshallen
2017-10-07 10:00 170102014 IK Sirius IBK - Enköpings IBK 10 - 2 Emma Holmqvist, Jonas Nordqvist IFU Arena A
2017-10-07 12:00 170102010 IBF Borlänge - IBF Ludvika 2 - 10 Patrik Magnusson, Mattias Hedberg Maserhallen
2017-10-08 13:30 170102012 Gävle GIK - Storvreta IBK 4 - 14 David Berger, Tobias Berger Alfahallen - Gavlehov
2017-10-08 15:00 170102011 IBF Falun Ungdom - KAIS Mora UIF 2 - 4 Amir Zilic, Daniel Larsson JALAS® Arena 1
2017-12-15 19:00 170102013 Hagunda IF - Alunda IBF 5 - 3 Arvid Englund, Michaela Pålsson IFU Arena – Lundqvist EL
2017-10-08 11:30 170102015 Sundborns GOIF - IBF Hedemora 2 - 4 Patrik Magnusson, Jenny Moen Lugnet C
2017-10-13 19:00 170102016 Hofors IBK - IBF Borlänge 5 - 4 e.förl. Jonathan Blank, Erik Lindberg Hoforshallen
2017-10-14 13:30 170102018 IBF Ludvika - Gävle GIK 4 - 3 Amir Zilic, Daniel Larsson Ludvika Sporthall
2017-10-14 17:00 170102021 Alunda IBF - Enköpings IBK 2 - 3 Simon Johansson, Pontus Orebrand Olandshallen
2017-10-15 16:00 170102019 KAIS Mora UIF - Hagunda IF 5 - 6 e.förl. Viktor Snöborgs, Mattias Hedberg Idre Fjäll Arena
2017-10-15 17:00 170102020 Storvreta IBK - IK Sirius IBK 7 - 4 Daniel Kölborn, Madelene Westerberg IFU Arena A
2017-10-17 19:00 170102023 IBF Falun Ungdom - IBF Hedemora 5 - 4 Linus Isberg, Leo Holmström JALAS® Arena 1
2017-10-20 19:30 170102022 IBF Borlänge - Sundborns GOIF 6 - 1 Erik Lindberg, Richard Öhneskog Maserhallen
2017-10-20 19:30 170102024 Gävle GIK - Hofors IBK 12 - 5 Jonas Backman, Oliver Halvarsson Alfahallen - Gavlehov
2017-10-20 20:00 170102028 Alunda IBF - Storvreta IBK 2 - 7 Simon Johansson, Bo Pettersson Loklint Olandshallen
2017-10-21 14:00 170102026 IK Sirius IBK - IBF Ludvika 12 - 0 Pontus Orebrand, Peter Alenbring IFU Arena – DHinox
2017-10-21 15:00 170102027 Enköpings IBK - KAIS Mora UIF 3 - 7 Fabian Fahimi, Frida Lanzaro S:t Ilianshallen
2017-10-22 11:30 170102029 Sundborns GOIF - IBF Falun Ungdom 2 - 5 Linus Isberg, Leo Holmström Lugnet A
2017-10-22 12:00 170102031 IBF Hedemora - Hagunda IF 6 - 5 Patrik Magnusson, Jenny Moen Vasahallen
2017-10-22 13:00 170102034 IBF Ludvika - Alunda IBF 2 - 6 Amir Zilic, Daniel Larsson Ludvika Sporthall
2017-10-22 13:00 170102035 KAIS Mora UIF - Storvreta IBK 3 - 6 Magnus Undén, Mattias Hedberg Idre Fjäll Arena
2017-10-22 14:30 170102032 Hofors IBK - IK Sirius IBK 4 - 5 e.förl. Thomas Sterner, Benny Grönblad Hoforshallen
2017-10-22 16:30 170102030 IBF Borlänge - Gävle GIK 3 - 4 Amir Zilic, Daniel Larsson Maserhallen
2017-10-27 20:00 170102040 Alunda IBF - Hofors IBK 3 - 1 Anders Holm, Jörgen Olsson Olandshallen
2017-10-28 15:30 170102042 KAIS Mora UIF - IBF Ludvika 2 - 5 Patrik Magnusson, Viktor Snöborgs Idre Fjäll Arena
2017-10-28 16:30 170102037 Hagunda IF - IBF Falun Ungdom 4 - 3 Frida Lanzaro, Jonas Backman IFU Arena A
2017-10-28 16:30 170102039 Enköpings IBK - IBF Hedemora 0 - 1 Ola Bigestans, Robin Vall S:t Ilianshallen
2017-10-29 13:00 170102036 Gävle GIK - Sundborns GOIF 8 - 9 e.str. Daniel Larsson, Amir Zilic Novahallen - Gavlehov
2018-02-08 19:00 170102038 IK Sirius IBK - IBF Borlänge 2 - 3 Arvid Englund, Jörgen Olsson IFU Arena B - Turbo Sport
2017-11-03 19:00 170102048 Hofors IBK - KAIS Mora UIF 4 - 11 Patrik Magnusson, Jenny Moen Hoforshallen
2017-11-04 13:00 170102046 IBF Borlänge - Alunda IBF 1 - 9 Amir Zilic, Daniel Larsson Maserhallen
2017-11-04 16:30 170102047 IBF Hedemora - Storvreta IBK 2 - 5 Amir Zilic, Daniel Larsson Vasahallen
2017-11-05 13:00 170102043 Sundborns GOIF - Hagunda IF 1 - 4 Patrik Magnusson, Jenny Moen Lugnet C
2017-11-05 13:00 170102044 Gävle GIK - IK Sirius IBK 5 - 8 Erik Lindberg, Magnus Undén Alfahallen - Gavlehov
2017-11-05 17:45 170102045 IBF Falun Ungdom - Enköpings IBK 2 - 6 Amir Zilic, Daniel Larsson Lugnet A
2017-11-09 19:30 170102055 IBF Ludvika - IBF Hedemora 3 - 4 Amir Zilic, Daniel Larsson Ludvika Sporthall
2017-11-11 16:30 170102051 Enköpings IBK - Hagunda IF 3 - 4 Theodor Jonsson, Simon Johansson S:t Ilianshallen
2017-11-11 17:00 170102052 Alunda IBF - Gävle GIK 7 - 3 Anders Ståhlberg, Jonas Nordqvist Olandshallen
2017-11-12 12:00 170102054 KAIS Mora UIF - IBF Borlänge 10 - 5 Jonas Tidsjö, Jakob Westerlund Idre Fjäll Arena
2017-11-12 13:00 170102050 IK Sirius IBK - Sundborns GOIF 8 - 0 Frida Lanzaro, Michaela Pålsson IFU Arena A
2017-11-12 15:00 170102053 Storvreta IBK - IBF Falun Ungdom 7 - 3 Simon Johansson, Theodor Jonsson IFU Arena - Upplands Energi
2017-11-18 11:00 170102059 Hagunda IF - Storvreta IBK 2 - 14 Madelene Westerberg, Daniel Kölborn IFU Arena A
2017-11-18 11:30 170102061 IBF Falun Ungdom - IBF Ludvika 4 - 5 Patrik Magnusson, Jenny Moen JALAS® Arena 1
2017-11-18 12:30 170102057 Sundborns GOIF - Enköpings IBK 3 - 5 Jonas Tidsjö, Jakob Westerlund Lugnet D
2017-11-18 13:30 170102058 IK Sirius IBK - Alunda IBF 4 - 7 Madelene Westerberg, Daniel Kölborn IFU Arena A
2017-11-18 16:30 170102063 IBF Hedemora - Hofors IBK 6 - 5 Leo Holmström, Linus Isberg Vasahallen
2017-11-18 17:00 170102060 Gävle GIK - KAIS Mora UIF 6 - 7 Simon Johansson, Theodor Jonsson Novahallen - Gavlehov
2017-11-14 20:00 170102070 IBF Hedemora - IBF Borlänge 2 - 1 e.förl. Mattias Hedberg, Amir Zilic Vasahallen
2017-11-17 19:00 170102069 Hofors IBK - IBF Falun Ungdom 5 - 6 Patrik Magnusson, Viktor Snöborgs Hoforshallen
2017-11-17 20:00 170102064 Alunda IBF - Sundborns GOIF 7 - 3 Emma Holmqvist, Stina Dingfors Olandshallen
2017-11-19 12:00 170102066 KAIS Mora UIF - IK Sirius IBK 7 - 5 Mattias Hedberg, Terje Severinsson Idre Fjäll Arena
2017-11-19 14:00 170102067 IBF Ludvika - Hagunda IF 2 - 6 Linus Isberg, Leo Holmström Ludvika Sporthall
2017-11-19 17:30 170102065 Storvreta IBK - Enköpings IBK 8 - 3 Arvid Englund, Michaela Pålsson IFU Arena – Lundqvist EL
2017-11-24 19:30 170102076 Gävle GIK - IBF Hedemora 2 - 6 Richard Öhneskog, Erik Lindberg Alfahallen - Gavlehov
2017-11-25 15:00 170102073 Enköpings IBK - IBF Ludvika 4 - 3 Anders Ståhlberg, Jonas Nordqvist S:t Ilianshallen
2017-11-25 15:00 170102075 Hagunda IF - Hofors IBK 6 - 1 Anders Westerberg, Madelene Westerberg IFU Arena A
2017-11-25 20:00 170102072 Alunda IBF - KAIS Mora UIF 7 - 2 Jonas Backman, Oliver Halvarsson Olandshallen
2017-11-26 15:30 170102071 Sundborns GOIF - Storvreta IBK 1 - 13 Erik Lindberg, Mattias Hedberg Lugnet C
2017-11-26 18:30 170102077 IBF Falun Ungdom - IBF Borlänge 4 - 7 Erik Lindberg, Mattias Hedberg JALAS® Arena 1
2017-11-24 19:30 170102078 KAIS Mora UIF - Sundborns GOIF 8 - 5 Jussi Nissinen, Tomas Pettersson Idre Fjäll Arena
2017-12-02 11:30 170102083 IBF Borlänge - Hagunda IF 6 - 7 e.förl. Erik Lindberg, Jonathan Blank Maserhallen
2017-12-02 12:00 170102079 IBF Ludvika - Storvreta IBK 3 - 11 Jussi Nissinen, Samuel Nissinen-Eriksson Ludvika Sporthall
2017-12-02 16:00 170102082 IBF Hedemora - IK Sirius IBK 2 - 3 Jussi Nissinen, Viktor Snöborgs Vasahallen
2017-12-03 12:30 170102081 Hofors IBK - Enköpings IBK 0 - 2 Erik Lindberg, Viktor Snöborgs Hoforshallen
2017-12-03 13:00 170102084 IBF Falun Ungdom - Gävle GIK 6 - 8 Mattias Hedberg, Jussi Nissinen JALAS® Arena 1
2017-12-08 19:00 170102085 Sundborns GOIF - IBF Ludvika 4 - 3 Patrik Magnusson, Viktor Snöborgs Haraldsbo Sporthall
2017-12-08 20:00 170102088 Alunda IBF - IBF Hedemora 9 - 2 Oliver Halvarsson, Anders Ståhlberg Olandshallen
2017-12-09 11:00 170102091 Hagunda IF - Gävle GIK 7 - 10 Jörgen Olsson, Anders Holm IFU Arena A
2017-12-09 13:30 170102087 Storvreta IBK - Hofors IBK 12 - 2 Peter Alenbring, Pontus Orebrand IFU Arena A
2017-12-09 16:00 170102090 IK Sirius IBK - IBF Falun Ungdom 8 - 7 Peter Alenbring, Simon Johansson IFU Arena A
2017-12-09 16:30 170102089 Enköpings IBK - IBF Borlänge 5 - 6 Arvid Englund, Michaela Pålsson S:t Ilianshallen
2017-12-10 12:00 170102094 IBF Hedemora - KAIS Mora UIF 1 - 4 Patrik Magnusson, Jenny Moen Vasahallen
2017-12-10 13:00 170102097 Gävle GIK - Enköpings IBK 3 - 2 e.förl. Erik Lindberg, Jonathan Blank Alfahallen - Gavlehov
2017-12-10 13:15 170102098 Hagunda IF - IK Sirius IBK 4 - 5 e.förl. Frida Lanzaro, Fabian Fahimi IFU Arena A
2017-12-10 13:45 170102095 IBF Borlänge - Storvreta IBK 2 - 7 Joacim Svensson, Viktor Snöborgs Ornäs Sporthall
2017-12-10 15:30 170102096 IBF Falun Ungdom - Alunda IBF 6 - 3 Patrik Magnusson, Jenny Moen JALAS® Arena 1
2017-12-14 19:30 170102093 Hofors IBK - IBF Ludvika 3 - 4 Linus Isberg, Leo Holmström Hoforshallen
2017-10-06 20:00 170102104 Alunda IBF - Hagunda IF 5 - 4 e.förl. Jörgen Olsson, Anders Holm Olandshallen
2017-12-15 19:00 170102102 KAIS Mora UIF - IBF Falun Ungdom 5 - 3 Patrik Magnusson, Viktor Snöborgs Idre Fjäll Arena
2017-12-16 11:00 170102101 IBF Ludvika - IBF Borlänge 3 - 5 Joacim Svensson, Mattias Hedberg Ludvika Sporthall
2017-12-16 15:00 170102105 Enköpings IBK - IK Sirius IBK 3 - 4 e.förl. Oliver Halvarsson, Jonas Backman S:t Ilianshallen
2017-12-17 13:30 170102099 Sundborns GOIF - Hofors IBK 4 - 1 Linus Isberg, Leo Holmström Haraldsbo Sporthall
2017-12-17 15:00 170102103 Storvreta IBK - Gävle GIK 4 - 2 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall IFU Arena A
2018-01-12 19:30 170102107 IBF Borlänge - Hofors IBK 4 - 8 Amir Zilic, Daniel Larsson Maserhallen
2018-01-13 16:30 170102106 IBF Hedemora - Sundborns GOIF 10 - 3 Patrik Magnusson, Viktor Snöborgs Vasahallen
2018-01-13 16:30 170102112 Enköpings IBK - Alunda IBF 4 - 6 Arvid Englund, Michaela Pålsson S:t Ilianshallen
2018-01-14 12:30 170102110 Hagunda IF - KAIS Mora UIF 7 - 9 Madelene Westerberg, Daniel Kölborn IFU Arena A
2018-01-14 13:00 170102109 Gävle GIK - IBF Ludvika 8 - 3 Magnus Undén, Håkan Thunman Alfahallen - Gavlehov
2018-01-14 15:00 170102111 IK Sirius IBK - Storvreta IBK 0 - 3 Amir Zilic, Daniel Larsson IFU Arena – Lundqvist EL
2018-01-19 19:00 170102115 Hofors IBK - Gävle GIK 2 - 7 Daniel Larsson, Amir Zilic Hoforshallen
2018-01-19 20:00 170102119 Storvreta IBK - Alunda IBF 6 - 3 Anders Ståhlberg, Jonas Nordqvist IFU Arena – Lundqvist EL
2018-01-20 14:00 170102117 IBF Ludvika - IK Sirius IBK 2 - 6 Viktor Snöborgs, Mattias Hedberg Ludvika Sporthall
2018-01-20 15:00 170102114 IBF Hedemora - IBF Falun Ungdom 6 - 5 Marcus Svedinger, Richard Öhneskog Vasahallen
2018-01-21 12:30 170102118 KAIS Mora UIF - Enköpings IBK 6 - 2 Mattias Hedberg, Viktor Snöborgs Idre Fjäll Arena
2018-01-21 14:30 170102113 Sundborns GOIF - IBF Borlänge 6 - 3 Daniel Larsson, Amir Zilic Lugnet C
2018-01-27 10:30 170102123 IK Sirius IBK - Hofors IBK 10 - 4 Elis Erbing, Martin Johansson IFU Arena – Lundqvist EL
2018-01-27 10:50 170102120 IBF Falun Ungdom - Sundborns GOIF 6 - 1 Mattias Hedberg, Erik Lindberg JALAS® Arena 1
2018-01-27 13:00 170102126 Storvreta IBK - KAIS Mora UIF 5 - 1 Elis Erbing, Martin Johansson IFU Arena – Lundqvist EL
2018-01-27 15:00 170102125 Alunda IBF - IBF Ludvika 4 - 3 Bo Pettersson Loklint, Peter Alenbring Olandshallen
2018-01-27 15:30 170102122 Hagunda IF - IBF Hedemora 4 - 3 Anders Holm, Jörgen Olsson IFU Arena – Lundqvist EL
2018-01-27 17:00 170102121 Gävle GIK - IBF Borlänge 9 - 3 Petter Lundgren, Oskar Simryd Alfahallen - Gavlehov
2018-01-28 12:00 170102130 IBF Hedemora - Enköpings IBK 4 - 5 Petter Lundgren, Oskar Simryd Vasahallen
2018-01-28 12:45 170102129 IBF Borlänge - IK Sirius IBK 1 - 7 Jonas Backman, Oliver Halvarsson Ornäs Sporthall
2018-01-28 13:30 170102133 IBF Ludvika - KAIS Mora UIF 4 - 5 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Ludvika Sporthall
2018-01-28 14:00 170102128 IBF Falun Ungdom - Hagunda IF 3 - 2 Magnus Nordahl, Roger Collin JALAS® Arena 1
2018-01-28 14:30 170102127 Sundborns GOIF - Gävle GIK 3 - 9 Magnus Undén, Håkan Thunman Haraldsbo Sporthall
2018-01-28 14:30 170102131 Hofors IBK - Alunda IBF 1 - 7 Erik Lindberg, Jonathan Blank Hoforshallen
2018-02-02 20:00 170102137 Alunda IBF - IBF Borlänge 11 - 1 Bo Pettersson Loklint, Theodor Jonsson Olandshallen
2018-02-03 16:00 170102139 KAIS Mora UIF - Hofors IBK 2 - 1 Daniel Larsson, Amir Zilic Idre Fjäll Arena
2018-02-03 16:30 170102136 Enköpings IBK - IBF Falun Ungdom 6 - 1 Erik Lindberg, Mattias Hedberg S:t Ilianshallen
2018-02-03 18:00 170102138 Storvreta IBK - IBF Hedemora 12 - 1 Emma Holmqvist, Michaela Pålsson IFU Arena A
2018-02-04 11:00 170102135 IK Sirius IBK - Gävle GIK 4 - 6 Anders Holm, Jörgen Olsson IFU Arena A
2018-02-04 16:00 170102134 Hagunda IF - Sundborns GOIF 6 - 1 Arvid Englund, Peter Alenbring IFU Arena A
2018-02-09 19:30 170102143 Gävle GIK - Alunda IBF 3 - 5 Erik Lindberg, Jonathan Blank Alfahallen - Gavlehov
2018-02-10 13:30 170102142 Hagunda IF - Enköpings IBK 6 - 5 Daniel Kölborn, Madelene Westerberg IFU Arena A
2018-02-10 16:00 170102146 IBF Hedemora - IBF Ludvika 8 - 4 Daniel Larsson, Amir Zilic Vasahallen
2018-02-11 11:30 170102144 IBF Falun Ungdom - Storvreta IBK 4 - 7 Jussi Nissinen, Viktor Snöborgs JALAS® Arena 1
2018-02-11 14:30 170102141 Sundborns GOIF - IK Sirius IBK 3 - 9 Viktor Snöborgs, Mattias Hedberg Lugnet C
2018-03-08 18:30 170102145 IBF Borlänge - KAIS Mora UIF 7 - 16 Daniel Larsson, Amir Zilic Maserhallen
2018-02-13 19:30 170102152 IBF Ludvika - IBF Falun Ungdom 3 - 2 Marcus Svedinger, Richard Öhneskog Ludvika Sporthall
2018-02-16 19:00 170102154 Hofors IBK - IBF Hedemora 4 - 3 e.str. Erik Lindberg, Jonathan Blank Hoforshallen
2018-02-16 19:45 170102148 Enköpings IBK - Sundborns GOIF 7 - 3 Jonas Backman, Oliver Halvarsson S:t Ilianshallen
2018-02-16 20:00 170102149 Alunda IBF - IK Sirius IBK 4 - 2 Jonas Nordqvist, Anders Ståhlberg Olandshallen
2018-02-17 12:00 170102151 KAIS Mora UIF - Gävle GIK 13 - 4 Linus Isberg, Leo Holmström Idre Fjäll Arena
2018-02-17 16:00 170102150 Storvreta IBK - Hagunda IF 6 - 2 Jonas Nordqvist, Fabian Fahimi IFU Arena A
2018-02-18 11:20 170102160 IBF Falun Ungdom - Hofors IBK 6 - 1 Daniel Larsson, Amir Zilic JALAS® Arena 1
2018-02-18 13:00 170102156 Enköpings IBK - Storvreta IBK 4 - 9 Viktor Snöborgs, Mattias Hedberg S:t Ilianshallen
2018-02-18 13:30 170102157 IK Sirius IBK - KAIS Mora UIF 7 - 3 Anders Holm, Jörgen Olsson IFU Arena – Lundqvist EL
2018-02-18 13:40 170102155 Sundborns GOIF - Alunda IBF 2 - 8 Daniel Larsson, Amir Zilic Lugnet D
2018-02-18 15:30 170102161 IBF Borlänge - IBF Hedemora 7 - 5 Erik Lindberg, Jonathan Blank Maserhallen
2018-02-18 16:00 170102158 Hagunda IF - IBF Ludvika 2 - 1 Anders Holm, Jörgen Olsson IFU Arena – Lundqvist EL
2018-02-24 15:00 170102164 IBF Ludvika - Enköpings IBK 3 - 2 e.förl. Viktor Snöborgs, Joacim Svensson Ludvika Sporthall
2018-02-24 16:00 170102163 KAIS Mora UIF - Alunda IBF 2 - 7 Jörgen Grändefors, Timmy Samuelsson Idre Fjäll Arena
2018-02-24 16:30 170102167 IBF Hedemora - Gävle GIK 5 - 8 Erik Lindberg, Magnus Nordahl Vasahallen
2018-02-25 12:30 170102162 Storvreta IBK - Sundborns GOIF WO (5 - 0) Jonas Backman, Oliver Halvarsson IFU Arena A
2018-02-25 14:30 170102166 Hofors IBK - Hagunda IF 5 - 3 Daniel Larsson, Amir Zilic Hoforshallen
2018-02-25 16:30 170102168 IBF Borlänge - IBF Falun Ungdom 4 - 9 Jussi Nissinen, Mattias Hedberg Maserhallen
2018-03-03 11:30 170102169 Sundborns GOIF - KAIS Mora UIF 4 - 10 Viktor Snöborgs, Joacim Svensson Lugnet C
2018-03-03 16:30 170102172 Enköpings IBK - Hofors IBK 10 - 2 Erik Lindberg, Pär Hedlund S:t Ilianshallen
2018-03-04 12:00 170102173 IK Sirius IBK - IBF Hedemora 6 - 7 e.förl. Jörgen Olsson, Simon Bernhardsson IFU Arena – Lundqvist EL
2018-03-04 13:30 170102175 Gävle GIK - IBF Falun Ungdom 11 - 10 Arvid Englund, Michaela Pålsson Alfahallen - Gavlehov
2018-03-04 14:30 170102174 Hagunda IF - IBF Borlänge 8 - 9 e.förl. Simon Johansson, Bo Pettersson Loklint IFU Arena – Lundqvist EL
2018-03-04 17:00 170102170 Storvreta IBK - IBF Ludvika 7 - 3 Simon Johansson, Bo Pettersson Loklint IFU Arena – Lundqvist EL
2018-03-09 19:30 170102182 Gävle GIK - Hagunda IF 6 - 5 Anders Holm, Jörgen Olsson Alfahallen - Gavlehov
2018-03-10 13:30 170102180 IBF Borlänge - Enköpings IBK 4 - 3 Erik Lindberg, Johan Andersson Maserhallen
2018-03-10 14:00 170102176 IBF Ludvika - Sundborns GOIF 3 - 2 Joacim Svensson, Mattias Hedberg Ludvika Sporthall
2018-03-10 14:00 170102178 Hofors IBK - Storvreta IBK 4 - 13 Linus Isberg, Leo Holmström Hoforshallen
2018-03-10 16:00 170102179 IBF Hedemora - Alunda IBF 2 - 5 Amir Zilic, Fredrik Andersson Vasahallen
2018-03-11 11:00 170102181 IBF Falun Ungdom - IK Sirius IBK 3 - 5 Daniel Larsson, Amir Zilic JALAS® Arena 1
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Storvreta IBK 24 24 0 (0) 0 194-57 137 72
2. Alunda IBF 24 18 1 (1) 5 136-71 65 56
3. KAIS Mora UIF 24 17 1 (0) 6 147-109 38 52
4. IK Sirius IBK 24 13 4 (3) 7 138-90 48 46
5. Gävle GIK 24 13 2 (1) 9 146-137 9 42
6. Hagunda IF 24 10 5 (2) 9 112-116 -4 37
7. IBF Hedemora 24 9 3 (2) 12 97-112 -15 32
8. Enköpings IBK 24 9 3 (0) 12 91-102 -11 30
9. IBF Ludvika 24 8 1 (1) 15 82-116 -34 26
10. IBF Borlänge 24 7 4 (1) 13 96-157 -61 26
11. IBF Falun Ungdom 24 8 0 (0) 16 107-120 -13 24
12. Hofors IBK 24 2 4 (3) 18 77-150 -73 13
13. Sundborns GOIF 24 3 2 (1) 19 67-153 -86 12
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis