Pantamera Flickor Division 2 (2017/18)

Gruppspel
Pantamera Flickor Division 2A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-10-14 12:45 247011002 Jemtland Innebandy - Sundsvalls IBF F01-02 3 - 2 Adrian Melin Näslund, Jonas Melin Torvallaskolans sporthall
2017-10-14 13:00 247011001 Vattjoms IK F02-03 - Ankarsvik BK F02 1 - 7 Yngwe Lindström, Josephine Eriksson Matfors Sporthall
2018-02-16 18:20 247011004 Sundsvalls IBF F03-04 Orange - IBK Härnösand F02/03 1 - 4 Jesper Doherty, Andreas Larsson Skönsbergshallen
2017-10-21 247011005 Örnsköldsvik IBK F02/03 - Vattjoms IK F02-03 4 - 3
2017-10-21 11:30 247011006 IBK Härnösand F02/03 - Jemtland Innebandy 0 - 6 Stefan Nyberg, Mikael Berglund Landgrenshallen (Plan A)
2017-10-21 11:30 247011008 Sundsvalls IBF F01-02 - Sundsvalls IBF F03-04 Orange 1 - 8 Hans Söderblom, Per Backlin Höglunda
2017-10-21 16:30 247011020 Sundsvalls IBF F03-04 Orange - Jemtland Innebandy 5 - 5 Robin Uhlin, Teodor Lundgren Hagahallen
2018-01-27 16:30 247011007 Ankarsvik BK F02 - Klockarbergets BK F02/03 0 - 5 Andreas Bjurman, Jan Lindberg Sundsvalls Sporthall-A
2017-11-19 11:00 247011010 Vattjoms IK F02-03 - Sundsvalls IBF F01-02 3 - 2 Yngwe Lindström, Alexander Bergman Matfors Sporthall
2017-11-19 14:15 247011009 Jemtland Innebandy - Ankarsvik BK F02 1 - 9 Anastasia Oberlauf, Robert Olofsson Torvallaskolans sporthall
2017-11-19 17:30 247011011 Klockarbergets BK F02/03 - IBK Härnösand F02/03 4 - 0 Patrik Sjöberg, Andreas Bjurman Njurundahallen
2018-02-04 13:00 247011003 Klockarbergets BK F02/03 - Örnsköldsvik IBK F02/03 5 - 1 Patrik Sjöberg, Sofie Öman Njurundahallen
2018-02-04 15:30 247011012 Sundsvalls IBF F03-04 Orange - Örnsköldsvik IBK F02/03 0 - 5 Jesper Doherty, Robin Uhlin Hagahallen
2017-11-26 11:00 247011015 Sundsvalls IBF F03-04 Orange - Ankarsvik BK F02 3 - 9 Thomas Berglund, Fredrik Strese Sundsvalls Sporthall-A
2017-11-26 12:00 247011013 Jemtland Innebandy - Örnsköldsvik IBK F02/03 1 - 1 Anastasia Oberlauf, Robert Olofsson Östersunds sporthall
2017-11-26 13:00 247011014 Vattjoms IK F02-03 - IBK Härnösand F02/03 2 - 4 Josephine Eriksson, Jesper Doherty Matfors Sporthall
2017-11-26 13:00 247011016 Klockarbergets BK F02/03 - Sundsvalls IBF F01-02 6 - 1 Sofie Öman, Patrik Sjöberg Njurundahallen
2017-12-03 11:30 247011018 IBK Härnösand F02/03 - Sundsvalls IBF F01-02 7 - 2 Isak Rönkä, Göran Norberg Öbacka SC
2017-12-04 18:00 247011019 Vattjoms IK F02-03 - Klockarbergets BK F02/03 3 - 2 Alexander Bergman, Anders Johansson Matfors Sporthall
2017-12-10 11:00 247011017 Ankarsvik BK F02 - Örnsköldsvik IBK F02/03 0 - 0 Emil Hedlund, Viktor Eketorn Hagahallen
2017-12-10 12:30 247011022 Sundsvalls IBF F03-04 Orange - Klockarbergets BK F02/03 1 - 4 Emil Hedlund, Viktor Eketorn Hagahallen
2017-12-10 15:00 247011021 Ankarsvik BK F02 - Sundsvalls IBF F01-02 10 - 1 Arvid Larsson, Teodor Lundgren Sundsvalls Sporthall-A
2017-12-10 17:00 247011024 IBK Härnösand F02/03 - Örnsköldsvik IBK F02/03 2 - 3 Göran Norberg, Peder Lövdahl Öbacka SC
2018-01-14 11:30 247011025 Ankarsvik BK F02 - IBK Härnösand F02/03 3 - 1 Tomas Lindberg, Nelly Backlund Hagahallen
2018-01-14 14:00 247011027 Jemtland Innebandy - Klockarbergets BK F02/03 0 - 3 Mats Finke, Urban Larsson Östersunds sporthall
2018-01-17 19:00 247011028 Vattjoms IK F02-03 - Sundsvalls IBF F03-04 Orange 1 - 3 Alexander Bergman, Anders Johansson Matfors Sporthall
2018-01-20 10:30 247011032 IBK Härnösand F02/03 - Sundsvalls IBF F03-04 Orange 3 - 3 Göran Edlund, Isak Rönkä Landgrenshallen (Plan A)
2018-01-20 11:00 247011030 Sundsvalls IBF F01-02 - Jemtland Innebandy 1 - 1 Sofie Öman, Jesper Doherty Hagahallen
2018-01-20 15:00 247011023 Vattjoms IK F02-03 - Jemtland Innebandy 5 - 4 Thomas Eriksson, Jan Öberg Matfors Sporthall
2018-01-29 19:20 247011029 Ankarsvik BK F02 - Vattjoms IK F02-03 6 - 3 Jan Öberg, Josephine Eriksson Hagahallen
2018-02-10 16:30 247011031 Örnsköldsvik IBK F02/03 - Klockarbergets BK F02/03 1 - 8 Patrik Nilsson, Micael Ljung Nolaskolan
2018-02-03 11:00 247011033 Vattjoms IK F02-03 - Örnsköldsvik IBK F02/03 3 - 3 Anders Johansson, Nelly Backlund Matfors Sporthall
2018-02-03 14:30 247011026 Sundsvalls IBF F01-02 - Örnsköldsvik IBK F02/03 0 - 3 Thomas Eriksson, Jan Öberg Höglunda
2018-02-04 12:30 247011036 Sundsvalls IBF F03-04 Orange - Sundsvalls IBF F01-02 0 - 4 William Sjöström, Jan Lindberg Hagahallen
2018-02-04 15:00 247011034 Jemtland Innebandy - IBK Härnösand F02/03 1 - 6 Börre Andreassen, Fredrik Gullberg Östersunds sporthall
2018-02-04 16:00 247011035 Klockarbergets BK F02/03 - Ankarsvik BK F02 5 - 6 Jan Lindberg, Sofie Öman Njurundahallen
2018-02-10 13:00 247011040 Örnsköldsvik IBK F02/03 - Sundsvalls IBF F03-04 Orange 4 - 0 Fredrik Söderholm, Johnnie Lundmark Örnsköldsviks Sporthall
2018-02-10 16:30 247011038 Sundsvalls IBF F01-02 - Vattjoms IK F02-03 1 - 3 Alexander Bergman, Arvid Larsson Hagahallen
2018-03-13 19:00 247011039 IBK Härnösand F02/03 - Klockarbergets BK F02/03 1 - 4 Mikael Körning, Joakim Nydahl Öbacka SC
2017-11-11 12:30 247011041 Örnsköldsvik IBK F02/03 - Jemtland Innebandy 2 - 1 Patrik Nilsson, Stefan Nyberg Höglandshallen Örnsköldsvik
2018-02-18 17:30 247011042 IBK Härnösand F02/03 - Vattjoms IK F02-03 3 - 0 Fredrik Söderholm, Johnnie Lundmark Öbacka SC
2018-03-20 19:45 247011044 Sundsvalls IBF F01-02 - Klockarbergets BK F02/03 0 - 5 Sofie Öman, Andreas Bjurman Hagahallen
2018-03-27 19:30 247011043 Ankarsvik BK F02 - Sundsvalls IBF F03-04 Orange 5 - 4 Hans Söderblom, Sofie Öman Hagahallen
2018-03-02 19:30 247011047 Klockarbergets BK F02/03 - Vattjoms IK F02-03 2 - 1 Patrik Sjöberg, Sofie Öman Njurundahallen
2018-03-03 12:00 247011046 Sundsvalls IBF F01-02 - IBK Härnösand F02/03 4 - 4 Markus Helsing, Sofie Öman Hagahallen
2018-03-03 12:00 247011048 Jemtland Innebandy - Sundsvalls IBF F03-04 Orange 2 - 5 Mikael Körning, Fredrik Söderholm Torvallaskolans sporthall
2018-03-17 13:30 247011045 Örnsköldsvik IBK F02/03 - Ankarsvik BK F02 0 - 3 Fredrik Söderholm, Tony Strindlund Höglandshallen Örnsköldsvik
2018-03-17 11:00 247011052 Örnsköldsvik IBK F02/03 - IBK Härnösand F02/03 0 - 1 Simon Hedkvist, Göran Norberg Skyttis Arena
2018-03-17 12:00 247011051 Jemtland Innebandy - Vattjoms IK F02-03 3 - 1 Börre Andreassen, Robert Olofsson Torvallaskolans sporthall
2018-03-17 13:00 247011050 Klockarbergets BK F02/03 - Sundsvalls IBF F03-04 Orange 11 - 2 Patrik Sjöberg, Sofie Öman Njurundahallen
2018-03-18 12:00 247011049 Sundsvalls IBF F01-02 - Ankarsvik BK F02 0 - 6 Patrick Cederblad, Anders Johansson Sundsvalls Sporthall-A
2018-03-20 19:00 247011053 IBK Härnösand F02/03 - Ankarsvik BK F02 1 - 2 Arvid Larsson, Jan Lindberg Öbacka SC
2018-03-24 11:30 247011054 Örnsköldsvik IBK F02/03 - Sundsvalls IBF F01-02 3 - 1 Mikael Körning, Anders Öbergh Skyttis Arena
2018-03-24 13:00 247011055 Klockarbergets BK F02/03 - Jemtland Innebandy 7 - 2 Thomas Berglund, Thomas Eriksson Njurundahallen
2018-03-24 16:30 247011037 Ankarsvik BK F02 - Jemtland Innebandy 3 - 1 Thomas Eriksson, Sofie Öman Hagahallen
2018-03-24 18:00 247011056 Sundsvalls IBF F03-04 Orange - Vattjoms IK F02-03 1 - 4 Thomas Eriksson, Sofie Öman Hagahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Ankarsvik BK F02 14 12 1 1 69-26 43 37
2. Klockarbergets BK F02/ 03 14 12 0 2 71-19 52 36
3. Örnsköldsvik IBK F02/ 03 14 7 3 4 30-28 2 24
4. IBK Härnösand F02/ 03 14 6 2 6 37-35 2 20
5. Vattjoms IK F02-03 14 5 1 8 33-45 -12 16
6. Jemtland Innebandy 14 3 3 8 31-50 -19 12
7. Sundsvalls IBF F03-04 Orange 14 3 2 9 36-62 -26 11
8. Sundsvalls IBF F01-02 14 1 2 11 20-62 -42 5
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Flickor Division 2B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-10-15 11:30 247012001 Jäbo IK F04 - Vattjoms IK F02-03 8 - 0 Patrik Nilsson, Sara Haarahiltunen Nolaskolan
2017-10-15 12:30 247012002 Ankarsvik BK F03 - Jemtland Innebandy 1 - 1 Jan Lindberg, Hans Söderblom Hagahallen
2017-10-15 19:00 247012004 IBK Härnösand F02/03 - Sundsvalls IBF F03-04 Svart 5 - 3 Mikael Körning, Anders Öbergh Öbacka SC
2017-10-21 16:30 247012019 Gullänget-Kroksta IBS F-02/03 - Vattjoms IK F02-03 5 - 0 Mikael Körning, Peder Lövdahl Skyttis Arena
2017-12-17 18:00 247012003 Örnsköldsvik IBK F02/03 - Gullänget-Kroksta IBS F-02/03 8 - 3 Stefan Nyberg, Patrik Nilsson Skyttis Arena
2017-10-21 247012006 IBK Härnösand F02/03 - Jemtland Innebandy 0 - 6 Landgrenshallen (Plan A)
2017-10-21 12:30 247012005 Örnsköldsvik IBK F02/03 - Vattjoms IK F02-03 4 - 3 Isak Rönkä, Alexander Hellström Skyttis Arena
2017-10-22 247012007 Jäbo IK F04 - Gullänget-Kroksta IBS F-02/03 4 - 1 Skyttis Arena
2017-10-22 247012008 Ankarsvik BK F03 - Sundsvalls IBF F03-04 Svart 1 - 1
2017-11-11 17:00 247012027 Gullänget-Kroksta IBS F-02/03 - Jemtland Innebandy 2 - 8 Mikael Berglund, Stefan Nyberg Höglandshallen Örnsköldsvik
2017-11-12 10:00 247012010 Ankarsvik BK F03 - Vattjoms IK F02-03 3 - 3 Tomas Lindberg, Sofie Öman Sundsvalls Sporthall-A
2017-11-12 10:30 247012011 Örnsköldsvik IBK F02/03 - Sundsvalls IBF F03-04 Svart 4 - 5 Simon Hedkvist, Boo Hydling Nolaskolan
2017-11-12 11:00 247012012 IBK Härnösand F02/03 - Gullänget-Kroksta IBS F-02/03 3 - 3 Maria Dahlin, Elin Lindgren Landgrenshallen (Plan A)
2017-11-12 12:00 247012009 Jäbo IK F04 - Jemtland Innebandy 4 - 5 Tony Strindlund, Peder Lövdahl Skyttis Arena
2017-11-18 247012016 Gullänget-Kroksta IBS F-02/03 - Ankarsvik BK F03 2 - 1
2017-11-26 247012013 Jemtland Innebandy - Örnsköldsvik IBK F02/03 1 - 1 Torvallaskolans sporthall
2017-11-26 247012014 Vattjoms IK F02-03 - IBK Härnösand F02/03 2 - 4 Matfors Sporthall
2017-12-09 247012015 Sundsvalls IBF F03-04 Svart - Jäbo IK F04 3 - 5 Sundsvalls Sporthall-A
2017-12-02 12:00 247012020 Jemtland Innebandy - Sundsvalls IBF F03-04 Svart 1 - 4 Robert Olofsson, Jonas Melin Torvallaskolans sporthall
2017-12-02 14:00 247012018 Ankarsvik BK F03 - IBK Härnösand F02/03 4 - 7 Julia Holmlund, Peterson Lugero Hagahallen
2017-12-03 247012021 Jäbo IK F04 - Ankarsvik BK F03 8 - 1 Skyttis Arena
2018-01-20 13:00 247012017 Örnsköldsvik IBK F02/03 - Jäbo IK F04 1 - 2 Patrik Nilsson, Micael Ljung Örnsköldsviks Sporthall
2017-12-09 247012022 Sundsvalls IBF F03-04 Svart - Gullänget-Kroksta IBS F-02/03 2 - 3 Sundsvalls Sporthall-A
2017-12-10 247012024 IBK Härnösand F02/03 - Örnsköldsvik IBK F02/03 2 - 3 Öbacka SC
2018-01-20 247012023 Vattjoms IK F02-03 - Jemtland Innebandy 5 - 4 Matfors Sporthall
2018-01-13 13:30 247012025 IBK Härnösand F02/03 - Jäbo IK F04 3 - 4 Mikael Berglund, Stefan Nyberg Öbacka SC
2018-01-13 13:30 247012028 Sundsvalls IBF F03-04 Svart - Vattjoms IK F02-03 5 - 6 Fredrik Strese, Johan Löthman Höglunda
2018-01-13 15:00 247012026 Örnsköldsvik IBK F02/03 - Ankarsvik BK F03 1 - 0 Mikael Karlström, Anders Öbergh Örnsköldsviks Sporthall
2018-01-27 11:00 247012032 Sundsvalls IBF F03-04 Svart - IBK Härnösand F02/03 1 - 5 Alexander Bergman, Arvid Larsson Höglunda
2018-01-27 14:00 247012031 Gullänget-Kroksta IBS F-02/03 - Örnsköldsvik IBK F02/03 1 - 3 Mikael Berglund, Stefan Nyberg Örnsköldsviks Sporthall
2018-01-28 15:00 247012030 Jemtland Innebandy - Ankarsvik BK F03 1 - 4 Mats Finke, Erika Fransson Östersunds sporthall
2018-01-30 20:15 247012035 Gullänget-Kroksta IBS F-02/03 - Jäbo IK F04 2 - 5 Anders Öbergh, Maria Dahlin Höglandshallen Örnsköldsvik
2018-02-03 247012033 Vattjoms IK F02-03 - Örnsköldsvik IBK F02/03 3 - 3 Matfors Sporthall
2018-02-04 247012034 Jemtland Innebandy - IBK Härnösand F02/03 1 - 6 Torvallaskolans sporthall
2018-02-23 247012036 Sundsvalls IBF F03-04 Svart - Ankarsvik BK F03 1 - 3 Sundsvalls Sporthall-A
2018-02-11 247012037 Jemtland Innebandy - Jäbo IK F04 WO (5 - 0) Torvallaskolans sporthall
2018-02-11 14:00 247012040 Gullänget-Kroksta IBS F-02/03 - IBK Härnösand F02/03 2 - 5 Fredrik Söderholm, Johnnie Lundmark Skyttis Arena
2018-02-14 19:00 247012038 Vattjoms IK F02-03 - Ankarsvik BK F03 2 - 2 Nelly Backlund, Thomas Eriksson Matfors Sporthall
2018-02-17 247012044 Ankarsvik BK F03 - Gullänget-Kroksta IBS F-02/03 3 - 2
2018-02-17 13:00 247012047 Vattjoms IK F02-03 - Gullänget-Kroksta IBS F-02/03 3 - 3 Anders Johansson, Yngwe Lindström Matfors Sporthall
2018-02-18 247012041 Örnsköldsvik IBK F02/03 - Jemtland Innebandy 2 - 1
2018-02-18 247012042 IBK Härnösand F02/03 - Vattjoms IK F02-03 3 - 0 Öbacka SC
2018-02-18 247012043 Jäbo IK F04 - Sundsvalls IBF F03-04 Svart 2 - 2 Skyttis Arena
2018-02-18 247012050 Gullänget-Kroksta IBS F-02/03 - Sundsvalls IBF F03-04 Svart 2 - 11
2018-02-24 10:30 247012046 IBK Härnösand F02/03 - Ankarsvik BK F03 1 - 0 Mikael Körning, Peder Lövdahl Öbacka SC
2018-02-24 11:00 247012048 Sundsvalls IBF F03-04 Svart - Jemtland Innebandy 3 - 3 Arvid Larsson, Sofie Öman Njurundahallen
2018-02-24 15:00 247012045 Jäbo IK F04 - Örnsköldsvik IBK F02/03 4 - 4 Patrik Nilsson, Isak Rönkä Höglandshallen Örnsköldsvik
2018-03-17 247012051 Jemtland Innebandy - Vattjoms IK F02-03 3 - 1 Torvallaskolans sporthall
2018-03-17 247012052 Örnsköldsvik IBK F02/03 - IBK Härnösand F02/03 0 - 1
2018-03-17 14:00 247012053 Jäbo IK F04 - IBK Härnösand F02/03 7 - 2 Micael Ljung, Kalle Dorell Skyttis Arena
2018-03-18 247012049 Ankarsvik BK F03 - Jäbo IK F04 0 - 6
2018-03-18 16:30 247012029 Vattjoms IK F02-03 - Jäbo IK F04 2 - 5 Josephine Eriksson, Andreas Larsson Matfors Sporthall
2018-03-25 247012055 Jemtland Innebandy - Gullänget-Kroksta IBS F-02/03 WO (5 - 0) Torvallaskolans sporthall
2018-03-25 11:30 247012054 Ankarsvik BK F03 - Örnsköldsvik IBK F02/03 1 - 3 Jan Lindberg, Robin Palander Skönsbergshallen
2018-03-25 13:00 247012056 Vattjoms IK F02-03 - Sundsvalls IBF F03-04 Svart 6 - 2 Anders Johansson, Arvid Larsson Matfors Sporthall
2018-03-25 15:30 247012039 Sundsvalls IBF F03-04 Svart - Örnsköldsvik IBK F02/03 1 - 5 Jan Lindberg Skönsbergshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Jäbo IK F04 14 10 2 2 64-31 33 32
2. IBK Härnösand F02/ 03 14 9 1 4 47-36 11 28
3. Örnsköldsvik IBK F02/ 03 14 8 3 3 42-28 14 27
4. Jemtland Innebandy 14 6 3 5 45-33 12 21
5. Ankarsvik BK F03 14 3 4 7 24-39 -15 13
6. Vattjoms IK F02-03 14 3 4 7 36-54 -18 13
7. Sundsvalls IBF F03-04 Svart 14 3 3 8 44-51 -7 12
8. Gullänget-Kroksta IBS F-02/ 03 14 3 2 9 31-61 -30 11
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis