Pantamera Pojkar Division 2 (2017/18)

Gruppspel
Pantamera Pojkar Division 2 A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-10-14 12:30 248021001 Ankarsvik BK P04 Svart - IBK Sundsvall U P03 Nord 4 - 7 Jesper Doherty, Arvid Larsson Höglunda
2017-10-14 14:00 248021003 Sundsvall City IBC U P03 - Timrå IBC P04 3 - 4 Jesper Doherty, Arvid Larsson Höglunda
2017-10-21 11:00 248021002 Moälvens IBK P03 - FBC Lo P02/03 6 - 4 Isac Rönkä, Alexander Hellström Skyttis Arena
2018-04-09 20:15 248021004 Örnsköldsvik IBK P02 - Gullänget-Kroksta IBS 03 4 - 4 Mikael Körning, Anders Öbergh Skyttis Arena
2017-10-29 10:30 248021006 Gullänget-Kroksta IBS 03 - Moälvens IBK P03 2 - 8 Mikael Berglund, Peder Lövdahl Skyttis Arena
2017-10-29 13:00 248021008 FBC Lo P02/03 - Örnsköldsvik IBK P02 8 - 2 Fredrik Söderholm, Johnnie Lundmark Bollstahallen
2017-10-29 17:00 248021007 IBK Sundsvall U P03 Nord - Sundsvall City IBC U P03 10 - 5 Markus Helsing, Jan Lindberg Hagahallen
2018-04-05 18:00 248021005 Timrå IBC P04 - Ankarsvik BK P04 Svart 2 - 9 Andreas Bjurman, Peterson Lugero Timrå Sporthall
2017-11-18 12:00 248021013 Moälvens IBK P03 - Timrå IBC P04 3 - 0 Jonas Hägglund, Micael Ljung Nolaskolan
2017-11-18 12:00 248021053 Gullänget-Kroksta IBS 03 - IBK Sundsvall U P03 Nord 3 - 12 Isac Rönkä, Maria Dahlin Örnsköldsviks Sporthall
2017-11-18 13:30 248021010 Ankarsvik BK P04 Svart - FBC Lo P02/03 5 - 9 Hans Söderblom, Thomas Eriksson Höglunda
2017-11-18 15:00 248021009 Moälvens IBK P03 - IBK Sundsvall U P03 Nord 5 - 5 Emma Hägglöf, Patrik Nilsson Nolaskolan
2017-11-18 15:00 248021024 Gullänget-Kroksta IBS 03 - Timrå IBC P04 8 - 6 Fredrik Söderholm, Isac Rönkä Örnsköldsviks Sporthall
2017-11-18 17:30 248021016 Sundsvall City IBC U P03 - FBC Lo P02/03 5 - 7 Sofie Öman, Per Pålsson Höglunda
2017-11-18 18:00 248021015 Örnsköldsvik IBK P02 - IBK Sundsvall U P03 Nord 2 - 5 Fredrik Söderholm, Johnnie Lundmark Skyttis Arena
2017-11-25 12:00 248021014 Ankarsvik BK P04 Svart - Gullänget-Kroksta IBS 03 4 - 3 Jan Öberg, Thomas Eriksson Höglunda
2017-11-25 12:00 248021026 FBC Lo P02/03 - Timrå IBC P04 13 - 5 Tony Strindlund, Per Pålsson Bollstahallen
2017-11-25 15:00 248021011 Sundsvall City IBC U P03 - Gullänget-Kroksta IBS 03 12 - 5 Peterson Lugero, Andreas Bjurman Höglunda
2017-11-27 18:10 248021017 IBK Sundsvall U P03 Nord - Timrå IBC P04 7 - 2 Jesper Doherty, Jörgen Grundström Hagahallen
2017-12-01 19:00 248021019 Ankarsvik BK P04 Svart - Sundsvall City IBC U P03 8 - 2 Alexander Bergman, Patrick Cederblad Sundsvalls Sporthall-A
2017-12-02 10:00 248021020 Örnsköldsvik IBK P02 - Moälvens IBK P03 6 - 3 Maria Dahlin, Isac Rönkä Skyttis Arena
2017-12-02 13:00 248021056 Örnsköldsvik IBK P02 - Ankarsvik BK P04 Svart 5 - 7 Andreas Nyman, Simon Hedkvist Nolaskolan
2017-12-02 16:00 248021044 FBC Lo P02/03 - Sundsvall City IBC U P03 6 - 4 Göran Edlund, Stefan Nyberg Bollstahallen
2017-12-09 10:30 248021012 Örnsköldsvik IBK P02 - Timrå IBC P04 1 - 1 Mikael Berglund, Stefan Nyberg Höglandshallen Örnsköldsvik
2017-12-09 15:00 248021022 Örnsköldsvik IBK P02 - Sundsvall City IBC U P03 3 - 2 Anders Öbergh, Stefan Nyberg Höglandshallen Örnsköldsvik
2017-12-10 16:30 248021021 IBK Sundsvall U P03 Nord - FBC Lo P02/03 3 - 4 Anders Johansson, Arvid Larsson Hagahallen
2018-01-13 10:00 248021032 Gullänget-Kroksta IBS 03 - Örnsköldsvik IBK P02 6 - 7 Tony Strindlund, Göran Norberg Skyttis Arena
2018-01-13 12:00 248021030 FBC Lo P02/03 - Moälvens IBK P03 7 - 4 Maria Dahlin, Elin Lindgren Bollstahallen
2018-01-13 18:00 248021029 IBK Sundsvall U P03 Nord - Ankarsvik BK P04 Svart 9 - 6 Thomas Eriksson, Andreas Bjurman Hagahallen
2018-01-14 13:30 248021031 Timrå IBC P04 - Sundsvall City IBC U P03 6 - 5 Patrik Sjöberg, Markus Helsing Timrå Sporthall
2018-01-28 12:00 248021018 Gullänget-Kroksta IBS 03 - FBC Lo P02/03 1 - 5 Fredrik Söderholm, Johnnie Lundmark Örnsköldsviks Sporthall
2018-01-28 13:00 248021033 Ankarsvik BK P04 Svart - Timrå IBC P04 1 - 6 Alexander Bergman, Arvid Larsson Hagahallen
2018-01-28 14:30 248021035 Sundsvall City IBC U P03 - IBK Sundsvall U P03 Nord 3 - 5 Thomas Eriksson, Jan Öberg Hagahallen
2018-01-28 15:00 248021036 Örnsköldsvik IBK P02 - FBC Lo P02/03 5 - 1 Henrik Johansson, Joakim Nydahl Örnsköldsviks Sporthall
2018-01-28 17:00 248021034 Moälvens IBK P03 - Gullänget-Kroksta IBS 03 4 - 3 Mikael Körning, Anders Öbergh Örnsköldsviks Sporthall
2018-02-04 10:00 248021037 IBK Sundsvall U P03 Nord - Moälvens IBK P03 7 - 1 William Sjöström, Jan Lindberg Hagahallen
2018-02-04 10:30 248021040 Timrå IBC P04 - Örnsköldsvik IBK P02 4 - 8 Anders Johansson, Patrick Cederblad Timrå Sporthall
2018-02-04 13:30 248021041 Timrå IBC P04 - Moälvens IBK P03 5 - 2 Anders Johansson, Patrick Cederblad Timrå Sporthall
2018-02-04 14:00 248021043 IBK Sundsvall U P03 Nord - Örnsköldsvik IBK P02 3 - 4 Robin Palander, Robin Uhlin Hagahallen
2018-02-04 16:00 248021038 FBC Lo P02/03 - Ankarsvik BK P04 Svart 6 - 9 Henrik Johansson, Simon Hedkvist Bollstahallen
2018-02-11 10:30 248021027 Moälvens IBK P03 - Sundsvall City IBC U P03 5 - 4 Peder Lövdahl, Anders Öbergh Nolaskolan
2018-02-11 10:30 248021042 Gullänget-Kroksta IBS 03 - Ankarsvik BK P04 Svart 0 - 6 Mikael Berglund, Isac Rönkä Örnsköldsviks Sporthall
2018-02-11 13:30 248021039 Gullänget-Kroksta IBS 03 - Sundsvall City IBC U P03 2 - 3 Boo Hydling, Isac Rönkä Örnsköldsviks Sporthall
2018-02-11 13:30 248021051 Moälvens IBK P03 - Ankarsvik BK P04 Svart 5 - 6 Mikael Berglund, Stefan Nyberg Nolaskolan
2017-12-21 18:10 248021045 Timrå IBC P04 - IBK Sundsvall U P03 Nord 1 - 4 Peter Palander, Patrik Sjöberg Timrå Sporthall
2018-01-23 19:30 248021047 Sundsvall City IBC U P03 - Ankarsvik BK P04 Svart 6 - 6 Per Pålsson, Peter Palander Höglunda
2018-02-11 12:00 248021049 FBC Lo P02/03 - IBK Sundsvall U P03 Nord 5 - 9 Maria Dahlin, Elin Lindgren Bollstahallen
2018-02-25 12:30 248021048 Moälvens IBK P03 - Örnsköldsvik IBK P02 4 - 2 Anders Öbergh, Stefan Nyberg Nolaskolan
2018-02-25 16:00 248021046 FBC Lo P02/03 - Gullänget-Kroksta IBS 03 8 - 3 Fredrik Söderholm, Maria Dahlin Bollstahallen
2018-03-18 248021050 Sundsvall City IBC U P03 - Örnsköldsvik IBK P02 WO (5 - 0) Sundsvalls Sporthall-A
2018-03-18 15:00 248021028 Ankarsvik BK P04 Svart - Örnsköldsvik IBK P02 10 - 5 Thomas Eriksson, Andreas Bjurman Sundsvalls Sporthall-A
2018-03-24 14:30 248021052 Timrå IBC P04 - Gullänget-Kroksta IBS 03 7 - 6 Per Pålsson, Jan Lindberg Hagahallen
2018-03-24 17:30 248021025 IBK Sundsvall U P03 Nord - Gullänget-Kroksta IBS 03 7 - 0 Arvid Larsson, William Wallgren Höglunda
2018-03-25 12:30 248021023 Ankarsvik BK P04 Svart - Moälvens IBK P03 14 - 4 Per Pålsson, Waldemar Sundin Hagahallen
2018-03-25 15:45 248021054 Timrå IBC P04 - FBC Lo P02/03 9 - 9 Andreas Bjurman, Per Pålsson Timrå Sporthall
2018-03-25 16:00 248021055 Sundsvall City IBC U P03 - Moälvens IBK P03 4 - 5 Yngwe Lindström, William Sjöström Hagahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBK Sundsvall U P03 Nord 14 11 1 2 93-45 48 34
2. Ankarsvik BK P04 Svart 14 9 1 4 95-69 26 28
3. FBC Lo P02/ 03 14 9 1 4 92-70 22 28
4. Moälvens IBK P03 14 7 1 6 59-69 -10 22
5. Örnsköldsvik IBK P02 14 6 2 6 54-63 -9 20
6. Timrå IBC P04 14 5 2 7 58-79 -21 17
7. Sundsvall City IBC U P03 14 3 1 10 63-72 -9 10
8. Gullänget-Kroksta IBS 03 14 1 1 12 46-93 -47 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Division 2 B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-10-22 11:30 248022002 Klockarbergets BK P03 - Moälvens IBK P03 2 - 9 Robin Uhlin, Teodor Lundgren Njurundahallen
2017-10-22 15:00 248022009 IBK Sundsvall Ungdom P03/04 Blå - Moälvens IBK P03 3 - 5 Jan Öberg, Thomas Eriksson Hagahallen
2017-10-22 16:00 248022004 Gullänget-Kroksta IBS 03 - Örnsköldsvik IBK P03 2 - 1 Henrik Johansson, Joakim Nydahl Skyttis Arena
2017-10-22 18:30 248022001 IBK Sundsvall Ungdom P03/04 Blå - Ankarsvik BK P04 Svart 4 - 2 Jan Öberg, Thomas Eriksson Hagahallen
2017-11-10 17:45 248022003 Timrå IBC P04 - Ankarsvik BK P03 2 - 5 Per Pålsson, Johan Löthman Timrå Sporthall
2017-10-29 248022005 Timrå IBC P04 - Ankarsvik BK P04 Svart 2 - 9 Timrå Sporthall
2017-10-29 248022006 Gullänget-Kroksta IBS 03 - Moälvens IBK P03 2 - 8 Örnsköldsviks Sporthall
2017-10-29 248022007 IBK Sundsvall Ungdom P03/04 Blå - Ankarsvik BK P03 2 - 4 Sundsvalls Sporthall-A
2017-10-29 248022008 Klockarbergets BK P03 - Örnsköldsvik IBK P03 8 - 5 Njurundahallen
2017-11-11 11:00 248022012 Gullänget-Kroksta IBS 03 - Ankarsvik BK P03 8 - 2 Mikael Berglund, Anders Öbergh Höglandshallen Örnsköldsvik
2017-11-11 11:30 248022010 Klockarbergets BK P03 - Ankarsvik BK P04 Svart 3 - 3 Jan Öberg, Thomas Eriksson Njurundahallen
2017-11-18 248022013 Moälvens IBK P03 - Timrå IBC P04 3 - 0
2017-11-25 248022014 Ankarsvik BK P04 Svart - Gullänget-Kroksta IBS 03 4 - 3
2017-12-16 248022015 Örnsköldsvik IBK P03 - IBK Sundsvall Ungdom P03/04 Blå 3 - 3 Höglandshallen Örnsköldsvik
2017-12-02 10:00 248022028 Örnsköldsvik IBK P03 - Ankarsvik BK P04 Svart 6 - 6 Göran Norberg, Boo Hydling Nolaskolan
2017-12-03 14:00 248022017 Timrå IBC P04 - IBK Sundsvall Ungdom P03/04 Blå 4 - 3 Thomas Eriksson, Emil Hedlund Timrå Sporthall
2017-12-08 18:30 248022019 Ankarsvik BK P03 - Ankarsvik BK P04 Svart 6 - 2 Emil Hedlund, Andreas Bjurman Hagahallen
2017-12-24 00:00 248022020 Moälvens IBK P03 - Örnsköldsvik IBK P03 0 - 0
2017-11-11 248022022 Örnsköldsvik IBK P03 - Ankarsvik BK P03 9 - 4 Höglandshallen Örnsköldsvik
2017-11-18 248022024 Gullänget-Kroksta IBS 03 - Timrå IBC P04 8 - 6 Örnsköldsviks Sporthall
2017-12-09 248022021 IBK Sundsvall Ungdom P03/04 Blå - Klockarbergets BK P03 2 - 3 Sundsvalls Sporthall-A
2017-12-09 13:30 248022039 Örnsköldsvik IBK P03 - Timrå IBC P04 2 - 7 Anders Öbergh, Stefan Nyberg Höglandshallen Örnsköldsvik
2018-03-25 248022023 Ankarsvik BK P04 Svart - Moälvens IBK P03 14 - 4
2017-12-16 10:00 248022026 Timrå IBC P04 - Klockarbergets BK P03 4 - 5 Fredrik Strese, Patrik Sjöberg Timrå Sporthall
2017-12-16 15:30 248022025 Gullänget-Kroksta IBS 03 - IBK Sundsvall Ungdom P03/04 Blå 5 - 1 Elin Lindgren, Boo Hydling Örnsköldsviks Sporthall
2017-12-16 15:30 248022027 Ankarsvik BK P03 - Moälvens IBK P03 6 - 2 Jesper Doherty, Robin Uhlin Skönsbergshallen
2018-01-21 11:30 248022031 Ankarsvik BK P03 - Timrå IBC P04 7 - 3 Per Pålsson, William Sjöström Hagahallen
2018-01-21 15:30 248022029 Ankarsvik BK P04 Svart - IBK Sundsvall Ungdom P03/04 Blå 5 - 4 Peter Palander, Robin Palander Hagahallen
2018-01-28 248022035 Ankarsvik BK P03 - IBK Sundsvall Ungdom P03/04 Blå 5 - 2 Höglunda
2018-03-22 20:00 248022032 Örnsköldsvik IBK P03 - Gullänget-Kroksta IBS 03 4 - 6 Göran Edlund, Patrik Nilsson Höglandshallen Örnsköldsvik
2018-01-28 248022033 Ankarsvik BK P04 Svart - Timrå IBC P04 1 - 6
2018-01-28 248022034 Moälvens IBK P03 - Gullänget-Kroksta IBS 03 4 - 3
2018-01-28 248022036 Örnsköldsvik IBK P03 - Klockarbergets BK P03 7 - 9 Höglandshallen Örnsköldsvik
2017-11-25 248022016 Ankarsvik BK P03 - Klockarbergets BK P03 1 - 5 Höglunda
2018-02-03 11:30 248022018 Klockarbergets BK P03 - Gullänget-Kroksta IBS 03 7 - 5 Per Backlin, Kenny Windahl Njurundahallen
2018-02-03 12:00 248022037 Moälvens IBK P03 - IBK Sundsvall Ungdom P03/04 Blå 3 - 5 Stefan Nyberg, Anders Öbergh Skyttis Arena
2018-02-03 14:00 248022040 Ankarsvik BK P03 - Gullänget-Kroksta IBS 03 6 - 4 Jan Lindberg, Patrik Sjöberg Hagahallen
2018-02-03 16:00 248022038 Ankarsvik BK P04 Svart - Klockarbergets BK P03 2 - 2 Patrik Sjöberg, Jan Lindberg Höglunda
2018-02-04 248022041 Timrå IBC P04 - Moälvens IBK P03 5 - 2 Timrå Sporthall
2018-02-11 248022042 Gullänget-Kroksta IBS 03 - Ankarsvik BK P04 Svart 0 - 6 Örnsköldsviks Sporthall
2018-02-11 248022043 IBK Sundsvall Ungdom P03/04 Blå - Örnsköldsvik IBK P03 1 - 11 Sundsvalls Sporthall-A
2018-02-11 248022044 Klockarbergets BK P03 - Ankarsvik BK P03 3 - 3 Njurundahallen
2018-02-11 248022051 Moälvens IBK P03 - Ankarsvik BK P04 Svart 5 - 6
2018-02-17 10:30 248022046 Gullänget-Kroksta IBS 03 - Klockarbergets BK P03 5 - 3 Boo Hydling, Joakim Nydahl Höglandshallen Örnsköldsvik
2018-02-17 11:30 248022045 IBK Sundsvall Ungdom P03/04 Blå - Timrå IBC P04 1 - 3 Peter Palander, Robin Palander Hagahallen
2018-02-17 13:30 248022030 Moälvens IBK P03 - Klockarbergets BK P03 5 - 1 Tony Strindlund, Simon Hedkvist Höglandshallen Örnsköldsvik
2018-02-17 16:30 248022048 Örnsköldsvik IBK P03 - Moälvens IBK P03 3 - 3 Peder Lövdahl, Mikael Berglund Nolaskolan
2018-02-17 18:00 248022047 Ankarsvik BK P04 Svart - Ankarsvik BK P03 9 - 0 Markus Helsing, Patrik Sjöberg Hagahallen
2018-02-24 248022050 Ankarsvik BK P03 - Örnsköldsvik IBK P03 3 - 2 Höglunda
2018-03-04 248022052 Timrå IBC P04 - Gullänget-Kroksta IBS 03 7 - 6 Timrå Sporthall
2018-03-13 248022049 Klockarbergets BK P03 - IBK Sundsvall Ungdom P03/04 Blå 6 - 6 Njurundahallen
2018-03-16 19:30 248022054 Klockarbergets BK P03 - Timrå IBC P04 5 - 6 Josephine Eriksson, Thomas Eriksson Njurundahallen
2018-03-18 10:30 248022053 IBK Sundsvall Ungdom P03/04 Blå - Gullänget-Kroksta IBS 03 2 - 3 Patrick Cederblad, Anders Johansson Sundsvalls Sporthall-A
2018-03-18 12:30 248022055 Moälvens IBK P03 - Ankarsvik BK P03 3 - 1 Peder Lövdahl, Fredrik Söderholm Skyttis Arena
2018-03-25 11:00 248022011 Timrå IBC P04 - Örnsköldsvik IBK P03 3 - 10 Andreas Bjurman, Isak Solnevik Timrå Sporthall
2018-03-25 15:30 248022056 Ankarsvik BK P04 Svart - Örnsköldsvik IBK P03 9 - 7 Tomas Lindberg, Josephine Eriksson Höglunda
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Ankarsvik BK P04 Svart 14 8 3 3 78-52 26 27
2. Ankarsvik BK P03 14 8 1 5 53-56 -3 25
3. Moälvens IBK P03 14 7 2 5 56-51 5 23
4. Klockarbergets BK P03 14 6 4 4 62-63 -1 22
5. Gullänget-Kroksta IBS 03 14 7 0 7 60-61 -1 21
6. Timrå IBC P04 14 7 0 7 58-67 -9 21
7. Örnsköldsvik IBK P03 14 3 4 7 70-64 6 13
8. IBK Sundsvall Ungdom P03/ 04 Blå 14 2 2 10 39-62 -23 8
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis