Pojkar Jämna serier Röd nivå (2017/18)

Gruppspel
Pantamera P Div. 10
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-10-21 11:00 193310002 Sävar IK - Håknäs Idrottsförening 2 - 6 Ludvig Andersson, Henning Löfgren Sävaråhallen
2017-10-21 11:00 193310003 Hörnefors IF - Röbäcks IF 8 - 4 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Bråvallahallen
2017-10-21 16:00 193310001 Umeå City IBF /Vit2 - Täfteå IK 2 - 1 Edvin Bonn, Joel Långström Midgårdshallen
2017-11-11 00:00 193310005 Sävar IK - Röbäcks IF 5 - 8 Täftehallen
2017-11-12 00:00 193310004 Umeå City IBF /Vit2 - Håknäs Idrottsförening 8 - 4 Midgårdshallen
2017-11-25 11:30 193310006 Umeå City IBF /Vit2 - Röbäcks IF 2 - 1 Matilda Karlsson, Lina Holmgren Vildmannahallen
2017-11-25 15:00 193310007 Sävar IK - Hörnefors IF 4 - 8 Louise Ramebäck, Christoffer Lind Sävaråhallen
2017-11-26 11:00 193310008 Håknäs Idrottsförening - Täfteå IK 5 - 7 Christoffer Lind, Klas Höglund Norrskenshallen
2017-12-03 00:00 193310009 Hörnefors IF - Umeå City IBF /Vit2 3 - 4 Bråvallahallen
2017-12-03 00:00 193310010 Täfteå IK - Sävar IK 9 - 2 Täftehallen
2017-12-08 19:00 193310012 Umeå City IBF /Vit2 - Sävar IK 6 - 4 Edvin Bonn, Joel Långström Umeå Energi Arena Väst
2017-12-09 11:00 193310013 Håknäs Idrottsförening - Röbäcks IF 6 - 6 , Christoffer Lind Norrskenshallen
2017-12-10 11:00 193310011 Täfteå IK - Hörnefors IF 6 - 5 Klas Höglund Täftehallen
2017-12-16 00:00 193310014 Hörnefors IF - Håknäs Idrottsförening 9 - 5 Bråvallahallen
2017-12-16 00:00 193310015 Röbäcks IF - Täfteå IK 2 - 11 Elofssonhallen
2018-01-21 12:00 193310018 Röbäcks IF - Hörnefors IF 3 - 5 Thanasis Provatas, Klas Höglund Elofssonhallen
2018-01-21 12:30 193310017 Håknäs Idrottsförening - Sävar IK 13 - 5 , Ulf Stödberg Norrskenshallen
2018-02-03 11:00 193310016 Täfteå IK - Umeå City IBF /Vit2 2 - 2 , Jonas Ahlehjelm Täftehallen
2018-01-28 00:00 193310020 Röbäcks IF - Sävar IK 5 - 6 Elofssonhallen
2018-02-02 00:00 193310019 Håknäs Idrottsförening - Umeå City IBF /Vit2 3 - 5 Norrskenshallen
2018-02-18 10:30 193310022 Hörnefors IF - Sävar IK 3 - 4 Moa Stödberg, Ulf Stödberg Bråvallahallen
2018-02-18 11:00 193310021 Röbäcks IF - Umeå City IBF /Vit2 2 - 5 , Louise Ramebäck Elofssonhallen
2018-03-15 20:15 193310023 Täfteå IK - Håknäs Idrottsförening 17 - 5 Thomas Jonsson Täftehallen
2018-02-24 00:00 193310024 Umeå City IBF /Vit2 - Hörnefors IF 6 - 2 Midgårdshallen
2018-02-25 00:00 193310025 Sävar IK - Täfteå IK 7 - 9 Sävaråhallen
2018-03-18 00:00 193310026 Håknäs Idrottsförening - Hörnefors IF 3 - 7 Norrskenshallen
2018-03-18 00:00 193310027 Täfteå IK - Röbäcks IF 5 - 2 Täftehallen
2018-03-24 11:00 193310029 Sävar IK - Umeå City IBF /Vit2 4 - 4 Mattias Glad, Lucas Arvidsson Sävaråhallen
2018-03-24 14:00 193310030 Röbäcks IF - Håknäs Idrottsförening 7 - 2 Julia Fältén, Lisa Vestman Elofssonhallen
2018-03-27 18:30 193310028 Hörnefors IF - Täfteå IK 6 - 5 Anna Andersson, Ulf Stödberg Bråvallahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Umeå City IBF / Vit2 10 8 2 0 44-26 18 26
2. Täfteå IK 10 7 1 2 72-38 34 22
3. Hörnefors IF 10 6 0 4 56-44 12 18
4. Röbäcks IF 10 2 1 7 40-55 -15 7
5. Håknäs Idrottsförening 10 2 1 7 52-73 -21 7
6. Sävar IK 10 2 1 7 43-71 -28 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Div. 12
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-10-21 11:00 193312002 Vindelns IF - Gimonäs Umeå IF/P05Vit 6 - 6 Joni Güzel, Marcus Gabrielsson FC Vindeln
2017-10-21 14:30 193312001 Hissjö SK /IBF Dalen - Sävar IK 5 - 4 Joel Långström, Edvin Bonn Midgårdshallen
2017-10-22 11:30 193312003 Gimonäs Umeå IF/P04Vit - Täfteå IK 4 - 4 Matilda Karlsson, Lina Holmgren Ålidhemshallen
2017-11-12 00:00 193312004 Hissjö SK /IBF Dalen - Gimonäs Umeå IF/P05Vit 2 - 2 Midgårdshallen
2017-11-12 00:00 193312005 Vindelns IF - Täfteå IK 3 - 6 FC Vindeln
2017-11-26 10:30 193312007 Vindelns IF - Gimonäs Umeå IF/P04Vit 5 - 7 Marcus Gabrielsson, Gustav Granström FC Vindeln
2017-11-26 13:00 193312006 Hissjö SK /IBF Dalen - Täfteå IK 5 - 4 Isak Lindeberg Svensson, David Karlsson Vildmannahallen
2017-11-26 17:00 193312008 Gimonäs Umeå IF/P05Vit - Sävar IK 1 - 8 Edvin Bonn, Joel Långström Vildmannahallen
2017-12-02 00:00 193312009 Gimonäs Umeå IF/P04Vit - Hissjö SK /IBF Dalen 4 - 4 Umeå Energi Arena Öst
2017-12-03 00:00 193312010 Sävar IK - Vindelns IF 4 - 3 Sävaråhallen
2017-12-09 11:00 193312011 Sävar IK - Gimonäs Umeå IF/P04Vit 3 - 5 Linus Berglund, Albin Berglund Sävaråhallen
2017-12-09 11:00 193312012 Hissjö SK /IBF Dalen - Vindelns IF 6 - 6 , Klas Höglund Midgårdshallen
2017-12-09 14:30 193312013 Gimonäs Umeå IF/P05Vit - Täfteå IK 3 - 7 Hanna Wendén, Lydia Elstig Umeå Energi Arena Väst
2017-12-16 00:00 193312014 Gimonäs Umeå IF/P04Vit - Gimonäs Umeå IF/P05Vit 7 - 8 Sjöfruhallen
2017-12-16 00:00 193312015 Täfteå IK - Sävar IK 12 - 5 Täftehallen
2018-01-20 10:00 193312016 Sävar IK - Hissjö SK /IBF Dalen 3 - 2 Mattias Glad, Marcus Glad Sävaråhallen
2018-01-20 11:00 193312018 Täfteå IK - Gimonäs Umeå IF/P04Vit 5 - 0 Lydia Elstig, Hanna Wendén Täftehallen
2018-01-20 16:15 193312017 Gimonäs Umeå IF/P05Vit - Vindelns IF 5 - 5 Tilde Wikström, Sanna Åslin Sjöfruhallen
2018-01-27 00:00 193312019 Gimonäs Umeå IF/P05Vit - Hissjö SK /IBF Dalen 5 - 7 Vildmannahallen
2018-01-27 00:00 193312020 Täfteå IK - Vindelns IF 5 - 4 Täftehallen
2018-02-17 11:00 193312023 Sävar IK - Gimonäs Umeå IF/P05Vit 16 - 3 Frida Nilsson-Wihlbäck, Ida Edström Sävaråhallen
2018-02-17 11:30 193312022 Gimonäs Umeå IF/P04Vit - Vindelns IF 4 - 4 Björn Glad, Marcus Glad Sjöfruhallen
2018-02-17 12:00 193312021 Täfteå IK - Hissjö SK /IBF Dalen 3 - 2 Nelly Saari, Alvina Mukkala Täftehallen
2018-02-25 00:00 193312024 Hissjö SK /IBF Dalen - Gimonäs Umeå IF/P04Vit 5 - 7 Vildmannahallen
2018-02-25 00:00 193312025 Vindelns IF - Sävar IK 8 - 4 FC Vindeln
2018-03-15 00:00 193312027 Sävar IK - Täfteå IK 3 - 6 Sävaråhallen
2018-03-17 00:00 193312026 Gimonäs Umeå IF/P05Vit - Gimonäs Umeå IF/P04Vit 3 - 6 Sjöfruhallen
2018-03-22 18:00 193312030 Täfteå IK - Gimonäs Umeå IF/P05Vit 3 - 7 Mattias Glad, Marcus Glad Täftehallen
2018-03-24 10:00 193312029 Vindelns IF - Hissjö SK /IBF Dalen 5 - 3 David Karlsson, Rasmus Säfvenberg FC Vindeln
2018-03-25 12:30 193312028 Gimonäs Umeå IF/P04Vit - Sävar IK 11 - 2 Louise Ramebäck, Lydia Elstig Sjöfruhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Täfteå IK 10 7 1 2 55-36 19 22
2. Gimonäs Umeå IF/ P04Vit 10 5 3 2 55-43 12 18
3. Hissjö SK / IBF Dalen 10 3 3 4 41-43 -2 12
4. Sävar IK 10 4 0 6 52-56 -4 12
5. Vindelns IF 10 2 4 4 49-50 -1 10
6. Gimonäs Umeå IF/ P05Vit 10 2 3 5 43-67 -24 9
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Div. 14
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-10-21 09:00 193314002 Hörnefors IF - IBF Dalen /Hissjö SK 3 - 9 , Ulf Stödberg Bråvallahallen
2017-10-21 13:30 193314003 Gimonäs Umeå IF - Holmsund City IBC 8 - 7 Lina Holmgren, Matilda Karlsson Sjöfruhallen
2017-10-21 17:00 193314001 Umeå City IBF/Blå - Sandåkerns SK 7 - 3 Edvin Bonn, Joel Långström Midgårdshallen
2017-11-11 00:00 193314005 Hörnefors IF - Holmsund City IBC 5 - 10 Bråvallahallen
2017-11-12 00:00 193314004 Umeå City IBF/Blå - IBF Dalen /Hissjö SK 3 - 3 Midgårdshallen
2017-11-25 10:00 193314007 Hörnefors IF - Gimonäs Umeå IF 3 - 6 Klas Höglund, Ulf Stödberg Bråvallahallen
2017-11-25 12:30 193314006 Umeå City IBF/Blå - Holmsund City IBC 12 - 1 Lina Holmgren, Matilda Karlsson Vildmannahallen
2017-11-25 15:30 193314008 IBF Dalen /Hissjö SK - Sandåkerns SK 10 - 1 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Musköten 1
2017-12-02 00:00 193314009 Gimonäs Umeå IF - Umeå City IBF/Blå 6 - 9 Sjöfruhallen
2017-12-02 00:00 193314010 Sandåkerns SK - Hörnefors IF 3 - 5 Vildmannahallen
2017-12-10 14:30 193314013 IBF Dalen /Hissjö SK - Holmsund City IBC 5 - 2 Cajsa Lundkvist, Elin Lustig Musköten 1
2017-12-10 15:00 193314012 Umeå City IBF/Blå - Hörnefors IF 15 - 2 David Karlsson, Isak Lindeberg Svensson Vildmannahallen
2017-12-10 16:00 193314011 Sandåkerns SK - Gimonäs Umeå IF 2 - 7 Isak Lindeberg Svensson, David Karlsson Vildmannahallen
2017-12-16 00:00 193314015 Holmsund City IBC - Sandåkerns SK 1 - 6 Storsjöhallen
2017-12-17 00:00 193314014 Gimonäs Umeå IF - IBF Dalen /Hissjö SK 4 - 1 Sjöfruhallen
2018-01-21 12:30 193314018 Holmsund City IBC - Gimonäs Umeå IF 5 - 4 Lydia Elstig, Hanna Wendén Storsjöhallen
2018-01-21 13:30 193314016 Sandåkerns SK - Umeå City IBF/Blå 2 - 8 Kim Fallbjörk, Daniel Johannesson Midgårdshallen
2018-01-27 11:00 193314017 IBF Dalen /Hissjö SK - Hörnefors IF 6 - 2 Klas Höglund, Hugo Hellqvist Vildmannahallen
2018-02-04 00:00 193314019 IBF Dalen /Hissjö SK - Umeå City IBF/Blå 5 - 10 Musköten 1
2018-02-04 00:00 193314020 Holmsund City IBC - Hörnefors IF 5 - 8 Storsjöhallen
2018-02-18 11:30 193314022 Gimonäs Umeå IF - Hörnefors IF WO (5 - 0) William Johansson, Andre Williams Ålidhemshallen
2018-02-18 13:30 193314021 Holmsund City IBC - Umeå City IBF/Blå 1 - 7 Edvin Bonn, Joel Långström Storsjöhallen
2018-02-18 13:30 193314023 Sandåkerns SK - IBF Dalen /Hissjö SK 0 - 7 Ludvig Andersson, Henning Löfgren Vildmannahallen
2018-02-24 00:00 193314024 Umeå City IBF/Blå - Gimonäs Umeå IF 4 - 6 Midgårdshallen
2018-02-25 00:00 193314025 Hörnefors IF - Sandåkerns SK 3 - 5 Bråvallahallen
2018-03-17 00:00 193314026 IBF Dalen /Hissjö SK - Gimonäs Umeå IF 4 - 6 Musköten 1
2018-03-18 00:00 193314027 Sandåkerns SK - Holmsund City IBC 7 - 8 Vildmannahallen
2018-03-24 10:15 193314028 Gimonäs Umeå IF - Sandåkerns SK 5 - 6 Louise Ramebäck, Elin Wirtala Sjöfruhallen
2018-03-24 13:30 193314030 Holmsund City IBC - IBF Dalen /Hissjö SK 3 - 4 Klas Höglund, Lina Holmgren Storsjöhallen
2018-03-25 14:00 193314029 Hörnefors IF - Umeå City IBF/Blå 5 - 7 Mathias Bergsdorf, Moa Stödberg Bråvallahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Umeå City IBF/ Blå 10 8 1 1 82-34 48 25
2. Gimonäs Umeå IF 10 7 0 3 57-41 16 21
3. IBF Dalen / Hissjö SK 10 6 1 3 54-34 20 19
4. Holmsund City IBC 10 3 0 7 43-66 -23 9
5. Sandåkerns SK 10 3 0 7 35-61 -26 9
6. Hörnefors IF 10 2 0 8 36-71 -35 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Div. 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-10-15 12:30 193302043 Ersboda SK - Holmsund City IBC 3 - 5 Manuel Garzon, Christoffer Lind Ersängshallen
2017-11-09 18:10 193302001 Team Thorengruppen SK - Sävar IK/Täfteå IK 2 - 5 Mattias Karlsson, Andreas Eriksson Vildmannahallen
2017-10-21 10:30 193302006 IBF Dalen /Svart - Team Thorengruppen SK 5 - 0 Roger Karlsson, Sofia Deijer Musköten 1
2017-10-21 12:00 193302005 Holmsund City IBC - Ersboda SK 5 - 3 Christoffer Lind, Björn Glad Storsjöhallen
2017-10-24 20:00 193302045 Holmsund City IBC - Team Thorengruppen SK 5 - 3 Robert Segerstedt, Mattias Karlsson Storsjöhallen
2017-11-11 00:00 193302007 IBF Dalen /Svart - Ersboda SK 5 - 2 Musköten 1
2017-11-17 18:30 193302048 Sävar IK/Täfteå IK - Holmsund City IBC 4 - 4 Linus Berglund, Albin Berglund Sävaråhallen
2017-11-23 18:10 193302049 Team Thorengruppen SK - IBF Dalen /Svart 0 - 6 Daniel Johannesson, Gustav Broadhall Vildmannahallen
2017-11-25 14:30 193302010 Holmsund City IBC - Sävar IK/Täfteå IK 4 - 2 Thanasis Provatas, Manuel Garzon Storsjöhallen
2017-12-03 00:00 193302013 Sävar IK/Täfteå IK - IBF Dalen /Svart 5 - 10 Sävaråhallen
2017-12-05 20:10 193302016 Holmsund City IBC - IBF Dalen /Svart 3 - 6 Manuel Garzon, Robert Segerstedt Storsjöhallen
2017-12-10 10:00 193302015 Team Thorengruppen SK - Ersboda SK 7 - 3 Magnus Fessé, Gustav Broadhall Umeå Energi Arena Öst
2017-12-16 00:00 193302018 Holmsund City IBC - Team Thorengruppen SK 2 - 3 Storsjöhallen
2017-12-16 00:00 193302019 Ersboda SK - Sävar IK/Täfteå IK 4 - 3 Ersängshallen
193302057 IBF Dalen /Svart - Ersboda SK Musköten 1
2018-03-16 19:00 193302055 Sävar IK/Täfteå IK - Team Thorengruppen SK 3 - 6 Linus Berglund, Albin Berglund Sävaråhallen
2018-01-19 19:00 193302022 Sävar IK/Täfteå IK - Team Thorengruppen SK 2 - 1 Kim Fallbjörk, Mattias Karlsson Sävaråhallen
2018-01-26 18:00 193302050 Sävar IK/Täfteå IK - IBF Dalen /Svart 1 - 6 Linus Berglund, Albin Berglund Sävaråhallen
2018-02-03 00:00 193302029 Ersboda SK - IBF Dalen /Svart 2 - 6 Ersängshallen
2018-02-04 00:00 193302028 Team Thorengruppen SK - Holmsund City IBC 5 - 3 Vildmannahallen
193302056 Ersboda SK - Team Thorengruppen SK Ersängshallen
2018-02-17 11:30 193302033 Ersboda SK - Holmsund City IBC 4 - 2 Christoffer Lind, Klas Höglund Ersängshallen
2018-02-21 20:10 193302034 IBF Dalen /Svart - Team Thorengruppen SK 5 - 2 Mattias Karlsson, David Karlsson Musköten 1
2018-03-14 00:00 193302035 IBF Dalen /Svart - Sävar IK/Täfteå IK 3 - 7 Musköten 1
2018-02-27 20:00 193302052 Holmsund City IBC - IBF Dalen /Svart 2 - 6 David Karlsson, Mattias Karlsson Storsjöhallen
2018-03-04 11:30 193302053 Ersboda SK - Sävar IK/Täfteå IK 5 - 5 Christoffer Lind, Klas Höglund Ersängshallen
2018-03-20 20:10 193302038 Sävar IK/Täfteå IK - Holmsund City IBC 7 - 1 Rasmus Säfvenberg, Marcus Glad Sävaråhallen
2018-03-18 00:00 193302039 Sävar IK/Täfteå IK - Ersboda SK 3 - 3 Sävaråhallen
2018-03-23 18:30 193302042 IBF Dalen /Svart - Holmsund City IBC 2 - 2 Alvina Mukkala, Thanasis Provatas Musköten 1
2018-03-24 11:30 193302041 Ersboda SK - Team Thorengruppen SK 4 - 1 Hanna Wendén, Lydia Elstig Ersängshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Dalen / Svart 11 9 1 1 60-26 34 28
2. Sävar IK/ Täfteå IK 12 4 3 5 47-49 -2 15
3. Holmsund City IBC 12 4 2 6 38-48 -10 14
4. Team Thorengruppen SK 11 4 0 7 30-43 -13 12
5. Ersboda SK 10 3 2 5 33-42 -9 11
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Div. 2 Skeå
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-10-21 13:00 193352001 Byske IF P01-03 - Gamla Stan IBK P04 7 - 3 Bobby Hjelte Byske Sporthall
2017-10-22 11:00 193352002 Skellefteå IBK P03 - Skellefteå IBK P04 10 - 3 David Morén, Lasse Ekesryd Balderhallen A
2017-10-22 12:00 193352003 Kågedalens AIF P04 - Gamla Stan IBK P03 3 - 11 David Morén, Andreas Åström Balderhallen B
2017-10-29 13:00 193352004 Gamla Stan IBK P03 - Gamla Stan IBK P04 5 - 2 Joakim Broman, Andreas Åström Balderhallen A
2017-10-29 15:00 193352006 Skellefteå IBK P04 - Byske IF P01-03 1 - 5 Ville Hedsberg, Lasse Ekesryd Eddahallen
2017-11-11 00:00 193352007 Skellefteå IBK P04 - Kågedalens AIF P04 5 - 5 Balderhallen B
2017-11-26 14:00 193352009 Skellefteå IBK P03 - Kågedalens AIF P04 7 - 3 Joakim Broman, Elias Norden Eddahallen
2017-11-26 15:00 193352008 Skellefteå IBK P04 - Gamla Stan IBK P03 2 - 1 Elias Norden, Joakim Broman Eddahallen
2017-12-02 00:00 193352013 Gamla Stan IBK P04 - Skellefteå IBK P04 2 - 2 Balderhallen B
2017-12-03 00:00 193352012 Byske IF P01-03 - Skellefteå IBK P03 5 - 6 Byske Sporthall
2017-12-10 11:45 193352014 Gamla Stan IBK P04 - Skellefteå IBK P03 1 - 2 Elias Norden, Alvin Gustavsson Eddahallen
2017-12-10 14:00 193352015 Byske IF P01-03 - Kågedalens AIF P04 10 - 2 , Bobby Hjelte Byske Sporthall
2017-12-16 00:00 193352017 Skellefteå IBK P03 - Gamla Stan IBK P03 7 - 2 Balderhallen A
2017-12-17 00:00 193352019 Kågedalens AIF P04 - Gamla Stan IBK P04 Balderhallen A
2018-01-07 00:00 193352020 Byske IF P01-03 - Gamla Stan IBK P03 9 - 10 Byske Sporthall
2018-01-14 14:00 193352022 Gamla Stan IBK P04 - Byske IF P01-03 1 - 8 Joakim Broman, Per Andersson Lejonströmshallen
2018-01-14 19:15 193352023 Skellefteå IBK P04 - Skellefteå IBK P03 1 - 12 Elias Bark Pettersson, Elias Norden Balderhallen A
2018-01-15 19:30 193352024 Gamla Stan IBK P03 - Kågedalens AIF P04 9 - 1 Ville Hedsberg, Lasse Ekesryd Lejonströmshallen
2018-01-21 00:00 193352026 Skellefteå IBK P03 - Byske IF P01-03 10 - 2 Eddahallen
2018-01-28 00:00 193352027 Gamla Stan IBK P03 - Skellefteå IBK P03 4 - 0 Balderhallen A
2018-01-28 00:00 193352029 Kågedalens AIF P04 - Skellefteå IBK P04 2 - 7 Balderhallen A
2018-02-04 00:00 193352030 Gamla Stan IBK P03 - Byske IF P01-03 8 - 3 Balderhallen A
2018-02-11 13:00 193352034 Byske IF P01-03 - Skellefteå IBK P04 13 - 3 , Andreas Åström Byske Sporthall
2018-02-12 20:30 193352032 Gamla Stan IBK P04 - Gamla Stan IBK P03 2 - 3 Lasse Ekesryd, Joakim Broman Lejonströmshallen
2018-02-17 00:00 193352035 Skellefteå IBK P04 - Gamla Stan IBK P04 6 - 3 Balderhallen A
2018-03-01 19:00 193352037 Kågedalens AIF P04 - Skellefteå IBK P03 4 - 9 Lasse Ekesryd, Bobby Hjelte Eddahallen
2018-03-03 12:30 193352036 Gamla Stan IBK P03 - Skellefteå IBK P04 7 - 3 Patrik Häggström, Micael Holmbom Balderhallen A
2018-03-11 00:00 193352039 Gamla Stan IBK P04 - Kågedalens AIF P04 10 - 5 Balderhallen B
2018-03-18 14:00 193352041 Kågedalens AIF P04 - Byske IF P01-03 2 - 10 Micael Holmbom, Daniel Degerman Balderhallen B
2018-03-18 16:00 193352040 Skellefteå IBK P03 - Gamla Stan IBK P04 9 - 1 Andreas Åström, Joakim Broman Balderhallen A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Skellefteå IBK P03 10 9 0 1 72-26 46 27
2. Gamla Stan IBK P03 10 8 0 2 60-32 28 24
3. Byske IF P01-03 10 6 0 4 72-46 26 18
4. Skellefteå IBK P04 10 3 2 5 33-60 -27 11
5. Gamla Stan IBK P04 9 1 1 7 25-47 -22 4
6. Kågedalens AIF P04 9 0 1 8 27-78 -51 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Div. 4
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-10-21 15:00 193304003 Umeå City IBF - Sandåkerns SK 4 - 2 Robert Segerstedt, David Karlsson Vildmannahallen
2017-10-22 13:00 193304001 Holmsund City IBC - Sävar IK 2 - 4 Magnus Fessé, Gustav Broadhall Storsjöhallen
2017-11-12 00:00 193304005 IBF Dalen - Sandåkerns SK 1 - 2 Musköten 1
2017-11-26 12:30 193304006 Holmsund City IBC - Sandåkerns SK 2 - 4 Marcus Glad, Björn Glad Storsjöhallen
2017-11-26 13:30 193304007 IBF Dalen - Umeå City IBF 1 - 2 , Tony Cederholm Musköten 1
2017-12-02 00:00 193304009 Umeå City IBF - Holmsund City IBC 4 - 0 Umeå Energi Arena Öst
2017-12-03 00:00 193304010 Sävar IK - IBF Dalen 4 - 1 Sävaråhallen
2017-12-09 10:00 193304011 Sävar IK - Umeå City IBF 2 - 7 Albin Berglund, Linus Berglund Sävaråhallen
2017-12-10 12:30 193304012 Holmsund City IBC - IBF Dalen 3 - 2 Linus Berglund, Albin Berglund Storsjöhallen
2017-12-17 00:00 193304015 Sandåkerns SK - Sävar IK 3 - 5 Vildmannahallen
2018-01-19 18:30 193304018 Sandåkerns SK - Umeå City IBF 3 - 3 David Karlsson, Kent Fagerberg Vildmannahallen
2018-01-19 20:00 193304016 Sävar IK - Holmsund City IBC 6 - 5 Mattias Karlsson, Kim Fallbjörk Sävaråhallen
2018-01-28 00:00 193304020 Sandåkerns SK - IBF Dalen 1 - 0 Midgårdshallen
2018-02-17 11:00 193304022 Umeå City IBF - IBF Dalen 4 - 1 Julia Fältén, Lydia Elstig Midgårdshallen
2018-02-17 14:30 193304021 Sandåkerns SK - Holmsund City IBC 3 - 0 Linus Berglund, Albin Berglund Vildmannahallen
2018-02-24 00:00 193304025 IBF Dalen - Sävar IK 3 - 7 Musköten 1
2018-02-25 00:00 193304024 Holmsund City IBC - Umeå City IBF 2 - 2 Olasjöhallen
2018-03-17 00:00 193304027 Sävar IK - Sandåkerns SK 3 - 6 Sävaråhallen
2018-03-25 11:30 193304028 Umeå City IBF - Sävar IK 6 - 4 Tilde Wikström, Sanna Åslin Sporthushallen
2018-03-25 11:30 193304029 IBF Dalen - Holmsund City IBC 1 - 6 Alexandra Nimrodsson, Hanna Wendén Musköten 1
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Umeå City IBF 8 6 2 0 32-15 17 20
2. Sandåkerns SK 8 5 1 2 24-18 6 16
3. Sävar IK 8 5 0 3 35-33 2 15
4. Holmsund City IBC 8 2 1 5 20-26 -6 7
5. IBF Dalen 8 0 0 8 10-29 -19 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Div. 4 Skeå
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-10-28 12:00 193354003 Rönnskär Railcare IF P03-05 - Skellefteå IBK P05/Svart 3 - 10 Joakim Broman, Samuel Sundqvist Örjanshallen
2017-10-28 15:45 193354001 Boliden FFI P03-05 - Skellefteå IBS P05 2 - 1 Andreas Åström, Micael Holmbom Balderhallen B
2017-10-28 15:45 193354002 Skellefteå IBK P05 Röd - Skellefteå IBS P03-04 8 - 1 Patrik Häggström, Jens Marklund Eddahallen
2017-11-11 00:00 193354005 Skellefteå IBK P05 Röd - Skellefteå IBK P05/Svart 10 - 2 Balderhallen A
2017-11-12 00:00 193354004 Boliden FFI P03-05 - Skellefteå IBS P03-04 2 - 4 Balderhallen A
2017-11-25 10:00 193354007 Skellefteå IBK P05 Röd - Rönnskär Railcare IF P03-05 10 - 0 David Jonsson, Johan Rönnberg Eddahallen
2017-11-25 13:30 193354008 Skellefteå IBS P03-04 - Skellefteå IBS P05 8 - 3 Andreas Åström Balderhallen B
2017-11-25 14:30 193354006 Boliden FFI P03-05 - Skellefteå IBK P05/Svart 3 - 2 Elias Bark Pettersson, Alvin Gustavsson Balderhallen B
2017-12-03 00:00 193354010 Skellefteå IBS P05 - Skellefteå IBK P05 Röd 8 - 7 Anderstorpshallen
2017-12-03 12:30 193354009 Rönnskär Railcare IF P03-05 - Boliden FFI P03-05 2 - 11 Tim Åhlund, Per Andersson Örjanshallen
2017-12-09 10:30 193354011 Skellefteå IBS P05 - Rönnskär Railcare IF P03-05 9 - 0 Elias Bark Pettersson, Isaac Sjunnesson Balderhallen A
2017-12-09 14:00 193354012 Boliden FFI P03-05 - Skellefteå IBK P05 Röd 4 - 3 Per Andersson, Joakim Broman Balderhallen B
2017-12-09 15:00 193354013 Skellefteå IBS P03-04 - Skellefteå IBK P05/Svart 4 - 3 Per Andersson, Joakim Broman Balderhallen B
2017-12-16 00:00 193354015 Skellefteå IBK P05/Svart - Skellefteå IBS P05 3 - 2 Balderhallen A
2017-12-17 13:00 193354014 Rönnskär Railcare IF P03-05 - Skellefteå IBS P03-04 0 - 11 David Jonsson, Johan Rönnberg Örjanshallen
2018-01-20 11:00 193354017 Skellefteå IBS P03-04 - Skellefteå IBK P05 Röd 3 - 2 Per Andersson, Joakim Broman Eddahallen
2018-01-20 13:00 193354016 Skellefteå IBS P05 - Boliden FFI P03-05 7 - 4 Daniel Degerman Balderhallen A
2018-01-20 15:00 193354018 Skellefteå IBK P05/Svart - Rönnskär Railcare IF P03-05 3 - 5 Micael Holmbom, Lasse Ekesryd Eddahallen
2018-01-27 00:00 193354019 Skellefteå IBS P03-04 - Boliden FFI P03-05 6 - 1 Anderstorpshallen
2018-01-27 00:00 193354020 Skellefteå IBK P05/Svart - Skellefteå IBK P05 Röd 2 - 7 Balderhallen A
2018-02-10 12:00 193354022 Rönnskär Railcare IF P03-05 - Skellefteå IBK P05 Röd 2 - 12 Samuel Sundqvist, Elliot Johansson Örjanshallen
2018-02-10 15:15 193354021 Skellefteå IBK P05/Svart - Boliden FFI P03-05 4 - 1 Joakim Broman, Andreas Åström Balderhallen A
2018-02-10 16:15 193354023 Skellefteå IBS P05 - Skellefteå IBS P03-04 7 - 6 Joakim Broman, Andreas Åström Balderhallen A
2018-02-17 00:00 193354025 Skellefteå IBK P05 Röd - Skellefteå IBS P05 10 - 5 Balderhallen A
2018-02-18 15:00 193354024 Boliden FFI P03-05 - Rönnskär Railcare IF P03-05 3 - 2 David Morén, Per Andersson Balderhallen B
2018-02-24 00:00 193354027 Skellefteå IBS P05 - Skellefteå IBK P05/Svart 6 - 3 Eddahallen
2018-03-11 15:00 193354026 Skellefteå IBS P03-04 - Rönnskär Railcare IF P03-05 7 - 7 Carl Rosenberg, Simon Blom Balderhallen B
2018-03-17 15:45 193354029 Skellefteå IBK P05 Röd - Boliden FFI P03-05 3 - 2 Andreas Åström, Joakim Broman Eddahallen
2018-03-17 16:45 193354030 Skellefteå IBK P05/Svart - Skellefteå IBS P03-04 5 - 5 Joakim Broman, Andreas Åström Eddahallen
2018-03-18 13:00 193354028 Rönnskär Railcare IF P03-05 - Skellefteå IBS P05 Per Andersson, Tim Åhlund Örjanshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Skellefteå IBK P05 Röd 10 7 0 3 72-29 43 21
2. Skellefteå IBS P03-04 10 6 2 2 55-38 17 20
3. Skellefteå IBS P05 9 5 0 4 48-43 5 15
4. Boliden FFI P03-05 10 5 0 5 33-34 -1 15
5. Skellefteå IBK P05/ Svart 10 3 1 6 37-46 -9 10
6. Rönnskär Railcare IF P03-05 9 1 1 7 21-76 -55 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Div. 6
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-10-21 11:30 193306001 Umeå City IBF/P04Vit - Vindelns IF 3 - 4 Lydia Elstig, Hanna Wendén Midgårdshallen
2017-10-21 12:30 193306002 Team Thorengruppen SK - Umeå City IBF/P02-03 2 - 4 Hanna Wendén, Lydia Elstig Midgårdshallen
2017-10-21 13:00 193306003 Obbola IK - Spöland Vännäs IF 8 - 0 Christoffer Lind Olasjöhallen
2017-11-11 00:00 193306005 Team Thorengruppen SK - Spöland Vännäs IF 1 - 2 Vildmannahallen
2017-11-12 00:00 193306004 Umeå City IBF/P04Vit - Umeå City IBF/P02-03 3 - 2 Midgårdshallen
2017-11-25 10:30 193306007 Team Thorengruppen SK - Obbola IK 7 - 2 David Karlsson, Andreas Eriksson Umeå Energi Arena Väst
2017-11-25 11:00 193306008 Umeå City IBF/P02-03 - Vindelns IF 3 - 3 Alexandra Nimrodsson, Hanna Wendén Elofssonhallen
2017-11-25 11:30 193306006 Umeå City IBF/P04Vit - Spöland Vännäs IF 7 - 1 Andreas Eriksson, David Karlsson Umeå Energi Arena Väst
2017-12-03 00:00 193306009 Obbola IK - Umeå City IBF/P04Vit 4 - 11 Olasjöhallen
2017-12-03 00:00 193306010 Vindelns IF - Team Thorengruppen SK 6 - 2 FC Vindeln
2017-12-09 10:00 193306012 Umeå City IBF/P04Vit - Team Thorengruppen SK 1 - 2 Isak Lindeberg Svensson, William Johansson Vildmannahallen
2017-12-10 11:00 193306011 Vindelns IF - Obbola IK 3 - 4 Erik Hörnros FC Vindeln
2017-12-10 11:30 193306013 Umeå City IBF/P02-03 - Spöland Vännäs IF 5 - 1 Robert Segerstedt, Sofia Deijer Elofssonhallen
2017-12-16 00:00 193306014 Obbola IK - Umeå City IBF/P02-03 5 - 2 Olasjöhallen
2017-12-16 00:00 193306015 Spöland Vännäs IF - Vindelns IF 5 - 5 Hammarhallen Vännäs
2018-01-21 11:00 193306017 Umeå City IBF/P02-03 - Team Thorengruppen SK 2 - 1 Klas Höglund, Thanasis Provatas Elofssonhallen
2018-01-21 12:00 193306016 Vindelns IF - Umeå City IBF/P04Vit 3 - 4 , Erik Hörnros FC Vindeln
2018-01-21 13:00 193306018 Spöland Vännäs IF - Obbola IK 7 - 4 Rasmus Säfvenberg, Manuel Garzon Hammarhallen Vännäs
2018-01-28 00:00 193306019 Umeå City IBF/P02-03 - Umeå City IBF/P04Vit 3 - 6 Elofssonhallen
2018-02-04 00:00 193306020 Spöland Vännäs IF - Team Thorengruppen SK 8 - 3 Vännäsby Sporthall
2018-02-18 11:00 193306023 Vindelns IF - Umeå City IBF/P02-03 2 - 6 Erik Hörnros FC Vindeln
2018-02-18 13:00 193306021 Spöland Vännäs IF - Umeå City IBF/P04Vit 1 - 9 Klas Höglund, Christoffer Lind Hammarhallen Vännäs
2018-02-18 14:30 193306022 Obbola IK - Team Thorengruppen SK 1 - 4 Robert Segerstedt, Björn Glad Olasjöhallen
2018-02-24 00:00 193306024 Umeå City IBF/P04Vit - Obbola IK 10 - 0 Midgårdshallen
2018-02-25 00:00 193306025 Team Thorengruppen SK - Vindelns IF 1 - 3 Vildmannahallen
2018-03-17 00:00 193306026 Umeå City IBF/P02-03 - Obbola IK 11 - 0 Elofssonhallen
2018-03-18 00:00 193306027 Vindelns IF - Spöland Vännäs IF 2 - 3 FC Vindeln
2018-03-13 18:00 193306030 Spöland Vännäs IF - Umeå City IBF/P02-03 5 - 8 Alvina Mukkala, Nelly Saari Hammarhallen Vännäs
2018-03-24 15:00 193306029 Team Thorengruppen SK - Umeå City IBF/P04Vit 4 - 2 Marcus Eliasson, Ludvig Andersson Midgårdshallen
2018-03-25 13:00 193306028 Obbola IK - Vindelns IF 1 - 3 Erik Hörnros Olasjöhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Umeå City IBF/ P04Vit 10 7 0 3 56-24 32 21
2. Umeå City IBF/ P02-03 10 6 1 3 46-28 18 19
3. Vindelns IF 10 4 2 4 34-32 2 14
4. Spöland Vännäs IF 10 4 1 5 33-52 -19 13
5. Team Thorengruppen SK 10 4 0 6 27-31 -4 12
6. Obbola IK 10 3 0 7 29-58 -29 9
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Div. 6 Skeå
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-10-29 11:00 193356001 Lövånger/Uttersjöbäcken AIK P04-05 - Skellefteå IBK P05/Vit 7 - 6 David Morén Lövånger Sporthall
2017-10-29 11:00 193356002 Skellefteå IBS P06 - Bureå Idrottsförening P05 9 - 9 Andreas Åström, Joakim Broman Balderhallen A
2017-10-29 14:30 193356003 Clemensnäs IF P04-05 - Gamla Stan IBK/Svart 06 5 - 0 Jörgen Lundberg, Daniel Degerman Örjanshallen
2017-11-11 00:00 193356004 Lövånger/Uttersjöbäcken AIK P04-05 - Bureå Idrottsförening P05 14 - 6 Lövånger Sporthall
2017-11-12 00:00 193356005 Skellefteå IBS P06 - Gamla Stan IBK/Svart 06 9 - 4 Balderhallen B
2017-11-26 12:00 193356006 Lövånger/Uttersjöbäcken AIK P04-05 - Gamla Stan IBK/Svart 06 21 - 4 David Morén Lövånger Sporthall
2017-11-26 13:00 193356008 Bureå Idrottsförening P05 - Skellefteå IBK P05/Vit 2 - 9 Tim Åhlund, Per Andersson Eddahallen
2017-11-26 15:00 193356007 Skellefteå IBS P06 - Clemensnäs IF P04-05 5 - 2 Olle Hedman, Casper Hjelte Balderhallen B
2017-12-02 00:00 193356010 Skellefteå IBK P05/Vit - Skellefteå IBS P06 8 - 3 Balderhallen B
2017-12-03 00:00 193356009 Clemensnäs IF P04-05 - Lövånger/Uttersjöbäcken AIK P04-05 3 - 6 Örjanshallen
2017-12-09 12:00 193356012 Lövånger/Uttersjöbäcken AIK P04-05 - Skellefteå IBS P06 13 - 4 David Morén Lövånger Sporthall
2017-12-10 10:45 193356011 Skellefteå IBK P05/Vit - Clemensnäs IF P04-05 3 - 5 Alvin Gustavsson, Elias Norden Eddahallen
2017-12-10 11:00 193356013 Bureå Idrottsförening P05 - Gamla Stan IBK/Svart 06 6 - 5 Tim Åhlund, Per Andersson Örjanshallen
2017-12-16 00:00 193356015 Gamla Stan IBK/Svart 06 - Skellefteå IBK P05/Vit 1 - 3 Balderhallen B
2017-12-17 00:00 193356014 Clemensnäs IF P04-05 - Bureå Idrottsförening P05 8 - 5 Örjanshallen
2018-01-20 14:00 193356018 Gamla Stan IBK/Svart 06 - Clemensnäs IF P04-05 Daniel Degerman Balderhallen A
2018-01-21 12:30 193356016 Skellefteå IBK P05/Vit - Lövånger/Uttersjöbäcken AIK P04-05 10 - 5 Joakim Broman, Alvin Gustavsson Eddahallen
2018-01-21 13:00 193356017 Bureå Idrottsförening P05 - Skellefteå IBS P06 12 - 6 Örjan Arvidsson, Samuel Sundqvist Örjanshallen
2018-01-27 00:00 193356019 Bureå Idrottsförening P05 - Lövånger/Uttersjöbäcken AIK P04-05 Örjanshallen
2018-01-28 00:00 193356020 Gamla Stan IBK/Svart 06 - Skellefteå IBS P06 Balderhallen A
2018-02-11 11:30 193356021 Gamla Stan IBK/Svart 06 - Lövånger/Uttersjöbäcken AIK P04-05 Casper Hjelte, Olle Hedman Balderhallen A
2018-02-11 11:30 193356022 Clemensnäs IF P04-05 - Skellefteå IBS P06 6 - 0 Bobby Hjelte, Tim Åhlund Örjanshallen
2018-02-11 12:00 193356023 Skellefteå IBK P05/Vit - Bureå Idrottsförening P05 2 - 3 , Elias Norden Eddahallen
2018-02-17 00:00 193356025 Skellefteå IBS P06 - Skellefteå IBK P05/Vit 2 - 11 Balderhallen B
2018-02-18 00:00 193356024 Lövånger/Uttersjöbäcken AIK P04-05 - Clemensnäs IF P04-05 10 - 3 Lövånger Sporthall
2018-02-24 00:00 193356026 Bureå Idrottsförening P05 - Clemensnäs IF P04-05 5 - 3 Örjanshallen
2018-02-25 00:00 193356027 Skellefteå IBK P05/Vit - Gamla Stan IBK/Svart 06 4 - 1 Eddahallen
2018-03-17 16:00 193356030 Gamla Stan IBK/Svart 06 - Bureå Idrottsförening P05 Casper Hjelte, Olle Hedman Balderhallen A
2018-03-18 14:00 193356028 Clemensnäs IF P04-05 - Skellefteå IBK P05/Vit 4 - 4 Tim Åhlund, Per Andersson Örjanshallen
2018-03-18 14:30 193356029 Skellefteå IBS P06 - Lövånger/Uttersjöbäcken AIK P04-05 6 - 5 Joakim Broman, Andreas Åström Balderhallen A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Skellefteå IBK P05/ Vit 10 6 1 3 60-33 27 19
2. Lövånger/ Uttersjöbäcken AIK P04-05 8 6 0 2 81-42 39 18
3. Clemensnäs IF P04-05 9 4 1 4 39-38 1 13
4. Bureå Idrottsförening P05 8 4 1 3 48-56 -8 13
5. Skellefteå IBS P06 9 3 1 5 44-70 -26 10
6. Gamla Stan IBK/ Svart 06 6 0 0 6 15-48 -33 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Div. 8
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-10-21 11:00 193308002 Spöland Vännäs IF - Umeå City IBF/Vit 3 - 7 Robert Segerstedt, Peter Saari Hammarhallen Vännäs
2017-10-21 16:00 193308003 Umeå City IBF - IBF Dalen 3 - 4 Robert Segerstedt, David Karlsson Vildmannahallen
2017-10-22 14:30 193308001 Gimonäs Umeå IF/Svart - Holmsund City IBC 5 - 2 Ulf Stödberg, Robert Segerstedt Sporthushallen
2017-11-12 00:00 193308004 Gimonäs Umeå IF/Svart - Umeå City IBF/Vit 4 - 3 Vildmannahallen
2017-11-12 00:00 193308005 Spöland Vännäs IF - IBF Dalen 5 - 7 Hammarhallen Vännäs
2017-11-24 18:30 193308008 Umeå City IBF/Vit - Holmsund City IBC 3 - 0 Julia Fältén, Alvina Mukkala Umeå Energi Arena Öst
2017-11-26 12:00 193308007 Spöland Vännäs IF - Umeå City IBF 3 - 5 Rasmus Säfvenberg, Peter Saari Hammarhallen Vännäs
2017-11-26 16:00 193308006 Gimonäs Umeå IF/Svart - IBF Dalen 8 - 4 Edvin Bonn, Joel Långström Vildmannahallen
2017-12-02 00:00 193308009 Umeå City IBF - Gimonäs Umeå IF/Svart 1 - 5 Umeå Energi Arena Öst
2017-12-03 00:00 193308010 Holmsund City IBC - Spöland Vännäs IF 7 - 5 Storsjöhallen
2017-12-09 13:30 193308012 Gimonäs Umeå IF/Svart - Spöland Vännäs IF 7 - 3 Bjarne Andersson, Ulf Stödberg Umeå Energi Arena Väst
2017-12-09 15:00 193308013 Umeå City IBF/Vit - IBF Dalen 4 - 4 Edvin Bonn, Joel Långström Midgårdshallen
2017-12-10 13:30 193308011 Holmsund City IBC - Umeå City IBF 4 - 5 Linus Berglund, Albin Berglund Storsjöhallen
2017-12-16 00:00 193308014 Umeå City IBF - Umeå City IBF/Vit 2 - 3 Midgårdshallen
2017-12-17 00:00 193308015 IBF Dalen - Holmsund City IBC 3 - 3 Umeå Energi Arena Vatten
2018-01-20 16:00 193308018 IBF Dalen - Umeå City IBF 2 - 4 David Karlsson, Kim Fallbjörk Midgårdshallen
2018-01-20 16:30 193308016 Holmsund City IBC - Gimonäs Umeå IF/Svart 1 - 6 Henning Löfgren, Ludvig Andersson Storsjöhallen
2018-01-26 19:30 193308017 Umeå City IBF/Vit - Spöland Vännäs IF 6 - 3 Thanasis Provatas Umeå Energi Arena Väst
2018-02-04 00:00 193308019 Umeå City IBF/Vit - Gimonäs Umeå IF/Svart 2 - 1 Vildmannahallen
2018-02-04 00:00 193308020 IBF Dalen - Spöland Vännäs IF 4 - 1 Musköten 1
2018-02-17 12:00 193308022 Umeå City IBF - Spöland Vännäs IF 7 - 4 Lydia Elstig, Julia Fältén Midgårdshallen
2018-02-17 14:30 193308023 Holmsund City IBC - Umeå City IBF/Vit 2 - 4 Alexandra Nimrodsson, Hanna Wendén Storsjöhallen
2018-02-26 19:10 193308021 IBF Dalen - Gimonäs Umeå IF/Svart 5 - 4 Julia Fältén, Lisa Vestman Musköten 1
2018-02-24 00:00 193308025 Spöland Vännäs IF - Holmsund City IBC 6 - 7 Hammarhallen Vännäs
2018-02-25 00:00 193308024 Gimonäs Umeå IF/Svart - Umeå City IBF 4 - 1 Sjöfruhallen
2018-03-17 00:00 193308027 Holmsund City IBC - IBF Dalen 5 - 9 Storsjöhallen
2018-03-18 00:00 193308026 Umeå City IBF/Vit - Umeå City IBF 1 - 6 Midgårdshallen
2018-03-21 20:00 193308029 Spöland Vännäs IF - Gimonäs Umeå IF/Svart 7 - 7 Alvina Mukkala, Nelly Saari Vännäsby Sporthall
2018-03-25 12:30 193308028 Umeå City IBF - Holmsund City IBC 4 - 6 Tilde Wikström, Sanna Åslin Sporthushallen
2018-03-25 12:30 193308030 IBF Dalen - Umeå City IBF/Vit 3 - 6 Alexandra Nimrodsson, Hanna Wendén Musköten 1
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Gimonäs Umeå IF/ Svart 10 7 1 2 51-29 22 22
2. Umeå City IBF/ Vit 10 7 1 2 39-28 11 22
3. IBF Dalen 10 5 2 3 45-43 2 17
4. Umeå City IBF 10 5 0 5 38-36 2 15
5. Holmsund City IBC 10 3 1 6 37-50 -13 10
6. Spöland Vännäs IF 10 0 1 9 40-64 -24 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis