Röd Klass P13-14 år (2017/18)

Gruppspel
Pojkar Norra Röd Gr 4 (-04)
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-10-14 10:30 142700004 Bodafors IBS - IBK Husar 13 - 4 Bodafors Sporthall
2017-10-14 10:45 142700003 Bankeryds Skid o MK (04) - Nässjö IBF 10 - 2 Torpshallen
2017-10-14 11:30 142700005 Fagerhult Habo IBK Ungdom 1 - Gränna AIS 8 - 8 Habo Sporthall C-hall
2017-10-14 12:00 142700002 Aneby SK P03-04 - Vimmerby IBK 04 3 - 3 FB-hallen
2017-10-14 14:00 142700001 Hovslätts IK P04 (P04) - Värnamo IK 5 - 9 Stadsgården, Råslätt
2017-10-21 12:00 142700008 IBK Husar - Bankeryds Skid o MK (04) 3 - 5 Prästängshallen
2017-10-21 13:00 142700007 Gränna AIS - Bodafors IBS 3 - 7 Ribbahallen A-hall
2017-10-21 15:00 142700010 Vimmerby IBK 04 - Hovslätts IK P04 (P04) 4 - 4 Vimmerby Sporthall
2017-10-22 09:45 142700009 Nässjö IBF - Aneby SK P03-04 2 - 6 Handskerydshallen
2017-10-22 13:00 142700006 Värnamo IK - Fagerhult Habo IBK Ungdom 1 12 - 4 Östboskolan
2017-10-27 18:30 142700013 Aneby SK P03-04 - IBK Husar 5 - 6 FB-hallen
2017-10-28 10:45 142700014 Bankeryds Skid o MK (04) - Gränna AIS 5 - 11 Torpshallen
2017-10-28 15:30 142700012 Hovslätts IK P04 (P04) - Nässjö IBF 5 - 3 Stadsgården, Råslätt
2017-10-29 11:30 142700015 Fagerhult Habo IBK Ungdom 1 - Bodafors IBS 2 - 9 Habo Sporthall A-hall
2017-11-19 14:15 142700011 Värnamo IK - Vimmerby IBK 04 6 - 0 Värnamo Sporthall
2017-11-11 10:30 142700018 Bodafors IBS - Vimmerby IBK 04 12 - 4 Bodafors Sporthall
2017-11-11 12:00 142700016 Aneby SK P03-04 - Värnamo IK 2 - 15 FB-hallen
2017-11-12 10:30 142700019 Fagerhult Habo IBK Ungdom 1 - Nässjö IBF 7 - 5 Habo Sporthall A-hall
2017-11-12 10:45 142700017 Bankeryds Skid o MK (04) - Hovslätts IK P04 (P04) 2 - 5 Torpshallen
2017-11-12 16:00 142700020 Gränna AIS - IBK Husar 6 - 0 Ribbahallen A-hall
2017-11-18 12:00 142700022 IBK Husar - Fagerhult Habo IBK Ungdom 1 8 - 4 Prästängshallen
2017-11-18 12:00 142700024 Vimmerby IBK 04 - Bankeryds Skid o MK (04) 4 - 4 Vimmerby Sporthall
2017-11-18 14:45 142700023 Nässjö IBF - Bodafors IBS 6 - 13 Handskerydshallen
2017-11-18 15:00 142700025 Värnamo IK - Gränna AIS 16 - 4 Östboskolan
2017-11-18 15:30 142700021 Hovslätts IK P04 (P04) - Aneby SK P03-04 8 - 4 Stadsgården, Råslätt
2017-11-25 10:45 142700026 Bankeryds Skid o MK (04) - Värnamo IK 4 - 5 Torpshallen
2017-11-25 12:00 142700030 IBK Husar - Nässjö IBF 4 - 2 Prästängshallen
2017-11-25 12:30 142700027 Bodafors IBS - Aneby SK P03-04 7 - 4 Bodafors Sporthall
2017-11-25 13:00 142700029 Gränna AIS - Vimmerby IBK 04 2 - 4 Ribbahallen A-hall
2018-02-23 18:30 142700028 Fagerhult Habo IBK Ungdom 1 - Hovslätts IK P04 (P04) 6 - 14 Habo Sporthall C-hall
2017-12-01 18:30 142700032 Aneby SK P03-04 - Bankeryds Skid o MK (04) 3 - 6 FB-hallen
2017-12-02 14:00 142700035 Värnamo IK - IBK Husar 11 - 2 Östboskolan
2017-12-02 15:30 142700031 Hovslätts IK P04 (P04) - Bodafors IBS 10 - 5 Stadsgården, Råslätt
2017-12-03 14:00 142700033 Nässjö IBF - Gränna AIS 7 - 6 Nässjö Sporthall
2017-12-03 14:15 142700034 Fagerhult Habo IBK Ungdom 1 - Vimmerby IBK 04 3 - 4 Habo Sporthall C-hall
2017-12-08 19:00 142700036 Bodafors IBS - Värnamo IK 9 - 9 Bodafors Sporthall
2017-12-09 13:00 142700037 Fagerhult Habo IBK Ungdom 1 - Bankeryds Skid o MK (04) 3 - 7 Habo Sporthall C-hall
2017-12-10 11:00 142700039 IBK Husar - Hovslätts IK P04 (P04) 5 - 14 Prästängshallen
2017-12-10 13:00 142700038 Gränna AIS - Aneby SK P03-04 9 - 1 Ribbahallen A-hall
2017-12-10 13:30 142700040 Nässjö IBF - Vimmerby IBK 04 1 - 5 Nässjö Sporthall
2017-12-15 18:30 142700042 Aneby SK P03-04 - Fagerhult Habo IBK Ungdom 1 5 - 7 FB-hallen
2017-12-16 15:30 142700041 Hovslätts IK P04 (P04) - Gränna AIS 3 - 8 Stadsgården, Råslätt
2017-12-16 16:45 142700043 Bankeryds Skid o MK (04) - Bodafors IBS 4 - 4 Torpshallen
2017-12-17 13:00 142700045 Värnamo IK - Nässjö IBF 9 - 2 Östboskolan
2017-12-17 17:00 142700044 Vimmerby IBK 04 - IBK Husar 6 - 2 Vimmerby Sporthall
2018-01-13 10:00 142700047 IBK Husar - Bodafors IBS 1 - 12 Prästängshallen
2018-01-13 13:00 142700046 Gränna AIS - Fagerhult Habo IBK Ungdom 1 10 - 2 Ribbahallen A-hall
2018-01-13 13:00 142700050 Värnamo IK - Hovslätts IK P04 (P04) 5 - 8 Östboskolan
2018-01-14 15:30 142700048 Nässjö IBF - Bankeryds Skid o MK (04) 2 - 6 Nässjö Sporthall
2018-01-28 12:00 142700049 Vimmerby IBK 04 - Aneby SK P03-04 3 - 1 Vimmerby Sporthall
2018-01-20 10:00 142700052 Aneby SK P03-04 - Nässjö IBF 2 - 3 FB-hallen
2018-01-20 10:30 142700054 Bodafors IBS - Gränna AIS 9 - 7 Bodafors Sporthall
2018-01-20 10:45 142700053 Bankeryds Skid o MK (04) - IBK Husar 9 - 1 Torpshallen
2018-01-20 15:30 142700051 Hovslätts IK P04 (P04) - Vimmerby IBK 04 4 - 4 Stadsgården, Råslätt
2018-01-21 11:30 142700055 Fagerhult Habo IBK Ungdom 1 - Värnamo IK 3 - 6 Habo Sporthall C-hall
2018-01-27 10:00 142700058 IBK Husar - Aneby SK P03-04 8 - 6 Olsbergs Arena
2018-01-27 12:00 142700056 Bodafors IBS - Fagerhult Habo IBK Ungdom 1 8 - 7 Bodafors Sporthall
2018-01-27 13:00 142700057 Gränna AIS - Bankeryds Skid o MK (04) 3 - 4 Ribbahallen A-hall
2018-01-27 14:00 142700060 Vimmerby IBK 04 - Värnamo IK 4 - 5 Vimmerby Sporthall
2018-01-27 15:30 142700059 Nässjö IBF - Hovslätts IK P04 (P04) 4 - 13 Handskerydshallen
2018-02-03 10:45 142700063 Nässjö IBF - Fagerhult Habo IBK Ungdom 1 0 - 5 Handskerydshallen
2018-02-03 12:00 142700062 IBK Husar - Gränna AIS 2 - 18 Prästängshallen
2018-02-03 14:00 142700065 Värnamo IK - Aneby SK P03-04 17 - 3 Östboskolan
2018-02-03 15:30 142700061 Hovslätts IK P04 (P04) - Bankeryds Skid o MK (04) 4 - 5 Stadsgården, Råslätt
2018-02-03 16:00 142700064 Vimmerby IBK 04 - Bodafors IBS 3 - 8 Vimmerby Sporthall
2018-01-07 12:12 142700068 Bodafors IBS - Nässjö IBF 19 - 3 Bodafors Sporthall
2018-02-04 14:00 142700070 Gränna AIS - Värnamo IK 6 - 6 Ribbahallen A-hall
2018-02-09 18:30 142700066 Aneby SK P03-04 - Hovslätts IK P04 (P04) 3 - 8 FB-hallen
2018-02-11 10:45 142700067 Bankeryds Skid o MK (04) - Vimmerby IBK 04 5 - 11 Torpshallen
2018-02-11 11:15 142700069 Fagerhult Habo IBK Ungdom 1 - IBK Husar 11 - 4 Habo Sporthall A-hall
2017-11-04 10:00 142700071 Hovslätts IK P04 (P04) - Fagerhult Habo IBK Ungdom 1 6 - 5 Stadsgården, Råslätt
2018-02-18 10:15 142700073 Nässjö IBF - IBK Husar 6 - 7 Nässjö Sporthall
2018-02-24 14:00 142700074 Vimmerby IBK 04 - Gränna AIS 3 - 4 Vimmerby Sporthall
2018-02-24 15:00 142700075 Värnamo IK - Bankeryds Skid o MK (04) 6 - 5 Östboskolan
2018-03-07 18:00 142700072 Aneby SK P03-04 - Bodafors IBS 5 - 13 FB-hallen
2018-03-03 10:00 142700077 Bodafors IBS - Hovslätts IK P04 (P04) 9 - 6 Bodafors Sporthall
2018-03-03 12:45 142700076 Bankeryds Skid o MK (04) - Aneby SK P03-04 9 - 3 Torpshallen
2018-03-03 13:30 142700080 IBK Husar - Värnamo IK 7 - 19 Olsbergs Arena
2018-03-04 11:00 142700079 Gränna AIS - Nässjö IBF 9 - 2 Ribbahallen A-hall
2018-03-04 13:00 142700078 Vimmerby IBK 04 - Fagerhult Habo IBK Ungdom 1 13 - 4 Vimmerby Sporthall
2018-03-10 10:45 142700083 Bankeryds Skid o MK (04) - Fagerhult Habo IBK Ungdom 1 4 - 7 Torpshallen
2018-03-10 12:00 142700082 Aneby SK P03-04 - Gränna AIS 2 - 6 FB-hallen
2018-03-10 14:00 142700084 Vimmerby IBK 04 - Nässjö IBF 5 - 3 Vimmerby Sporthall
2018-03-10 14:00 142700085 Värnamo IK - Bodafors IBS 7 - 3 Östboskolan
2018-03-10 15:30 142700081 Hovslätts IK P04 (P04) - IBK Husar 9 - 2 Stadsgården, Råslätt
2018-03-17 10:30 142700086 Bodafors IBS - Bankeryds Skid o MK (04) 14 - 1 Bodafors Sporthall
2018-03-17 10:45 142700090 Nässjö IBF - Värnamo IK 5 - 20 Handskerydshallen
2018-03-17 11:00 142700087 Fagerhult Habo IBK Ungdom 1 - Aneby SK P03-04 7 - 0 Habo Sporthall C-hall
2018-03-17 14:00 142700089 IBK Husar - Vimmerby IBK 04 1 - 5 Prästängshallen
2018-03-18 10:00 142700088 Gränna AIS - Hovslätts IK P04 (P04) 6 - 4 Ribbahallen A-hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Värnamo IK 18 15 2 1 183-76 107 47
2. Bodafors IBS 18 14 2 2 174-86 88 44
3. Hovslätts IK P04 (P04) 18 11 2 5 130-89 41 35
4. Gränna AIS 18 10 2 6 126-85 41 32
5. Vimmerby IBK 04 18 9 4 5 85-72 13 31
6. Bankeryds Skid o MK (04) 18 9 2 7 95-91 4 29
7. Fagerhult Habo IBK Ungdom 1 18 6 1 11 95-123 -28 19
8. IBK Husar 18 5 0 13 67-161 -94 15
9. Nässjö IBF 18 2 0 16 58-151 -93 6
10. Aneby SK P03-04 18 1 1 16 58-137 -79 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pojkar Norra Röd Gr 5 (-04)
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-10-07 14:30 142701004 Forserums IF 04/05 - Husqvarna IK 9 - 9 Forserums Sporthall
2017-10-08 10:00 142701005 Gnosjö IBK - Hovslätts IK 04 3 - 9 Töllstorpshallen
2017-10-08 13:00 142701006 Hjältevad Mariannelund IS 03/04 - Hestra Skid O SK 7 - 1 Furulundshallen
2017-10-08 13:15 142701001 Bankeryds Skid o MK (P05) - Vetlanda IBF 13 - 3 Torpshallen
2017-11-01 18:15 142701002 Jönköpings IK P04 - S/W 2010 (P04) 3 - 5 Jönköpings Idrottshus B-hall
2017-10-14 11:00 142701008 Husqvarna IK - Jönköpings IK P04 5 - 9 Huskvarna Sporthall A
2017-10-14 11:00 142701010 Hestra Skid O SK - Forserums IF 04/05 3 - 9 Hestra Sporthall
2017-10-14 12:00 142701012 S/W 2010 (P04) - Hjältevad Mariannelund IS 03/04 13 - 5 Stockaryds Sporthall
2017-10-15 12:00 142701011 Vetlanda IBF - Gnosjö IBK 18 - 2 ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2017-10-15 17:15 142701007 Nässjö IBF - Bankeryds Skid o MK (P05) 3 - 4 Nässjö Sporthall
2017-10-21 10:00 142701016 Forserums IF 04/05 - Nässjö IBF 5 - 6 Forserums Sporthall
2017-10-21 11:00 142701018 Hjältevad Mariannelund IS 03/04 - Hovslätts IK 04 6 - 12 Furulundshallen
2017-10-22 12:00 142701017 Gnosjö IBK - Hestra Skid O SK 5 - 7 Töllstorpshallen
2017-10-22 13:30 142701014 Jönköpings IK P04 - Vetlanda IBF 16 - 0 Jönköpings Idrottshus B-hall
2017-10-22 15:45 142701013 Bankeryds Skid o MK (P05) - S/W 2010 (P04) 12 - 3 Torpshallen
2017-10-28 10:00 142701020 Hestra Skid O SK - Jönköpings IK P04 0 - 10 Hestra Sporthall
2017-10-28 10:00 142701023 Nässjö IBF - Gnosjö IBK 11 - 4 Handskerydshallen
2017-10-28 15:00 142701024 Husqvarna IK - Hjältevad Mariannelund IS 03/04 5 - 4 Huskvarna Sporthall A
2017-10-29 13:00 142701022 S/W 2010 (P04) - Forserums IF 04/05 15 - 3 Stockaryds Sporthall
2017-10-29 15:30 142701019 Hovslätts IK 04 - Bankeryds Skid o MK (P05) 7 - 5 Stadsgården, Råslätt
2017-11-04 10:45 142701025 Bankeryds Skid o MK (P05) - Hestra Skid O SK 14 - 0 Torpshallen
2017-11-04 11:00 142701030 Hjältevad Mariannelund IS 03/04 - Nässjö IBF 4 - 7 Furulundshallen
2017-11-05 08:30 142701026 Jönköpings IK P04 - Hovslätts IK 04 2 - 6 Jönköpings Idrottshus B-hall
2017-11-05 12:00 142701029 Gnosjö IBK - Husqvarna IK 12 - 5 Töllstorpshallen
2017-11-05 14:30 142701028 Forserums IF 04/05 - Vetlanda IBF 14 - 4 Forserums Sporthall
2017-11-11 09:45 142701031 Nässjö IBF - Jönköpings IK P04 8 - 10 Handskerydshallen
2017-11-11 10:45 142701033 Husqvarna IK - Bankeryds Skid o MK (P05) 4 - 5 Huskvarna Sporthall A
2017-11-12 12:00 142701034 Hovslätts IK 04 - Forserums IF 04/05 8 - 11 Stadsgården, Råslätt
2017-11-12 12:00 142701035 Gnosjö IBK - S/W 2010 (P04) 2 - 17 Töllstorpshallen
2017-11-12 13:00 142701036 Vetlanda IBF - Hjältevad Mariannelund IS 03/04 8 - 2 ISCAR Arena LF, Vetlanda
2017-11-17 19:30 142701039 Hjältevad Mariannelund IS 03/04 - Forserums IF 04/05 4 - 5 Furulundshallen
2017-11-18 10:00 142701040 Vetlanda IBF - Nässjö IBF 5 - 10 ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2017-11-18 10:00 142701042 Husqvarna IK - Hestra Skid O SK 4 - 4 Huskvarna Sporthall A
2017-11-18 12:30 142701038 Jönköpings IK P04 - Gnosjö IBK 4 - 4 Jönköpings Idrottshus B-hall
2017-11-18 13:00 142701041 S/W 2010 (P04) - Hovslätts IK 04 5 - 9 Stockaryds Sporthall
2017-11-25 10:00 142701043 Forserums IF 04/05 - Jönköpings IK P04 2 - 11 Forserums Sporthall
2017-11-25 10:00 142701047 S/W 2010 (P04) - Husqvarna IK 10 - 6 Stockaryds Sporthall
2017-11-25 15:30 142701048 Nässjö IBF - Hestra Skid O SK 7 - 2 Handskerydshallen
2017-11-26 12:00 142701044 Gnosjö IBK - Bankeryds Skid o MK (P05) 1 - 12 Töllstorpshallen
2017-11-26 15:30 142701046 Hovslätts IK 04 - Vetlanda IBF 11 - 4 Stadsgården, Råslätt
2017-12-02 10:00 142701054 Hestra Skid O SK - S/W 2010 (P04) 4 - 10 Hestra Sporthall
2017-12-02 12:45 142701050 Bankeryds Skid o MK (P05) - Forserums IF 04/05 11 - 3 Torpshallen
2017-12-02 14:30 142701053 Nässjö IBF - Hovslätts IK 04 7 - 6 Handskerydshallen
2017-12-02 16:15 142701052 Vetlanda IBF - Husqvarna IK 8 - 6 ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2017-12-03 11:30 142701051 Jönköpings IK P04 - Hjältevad Mariannelund IS 03/04 11 - 0 Arenan - Jönköpings Idrottshus
2017-12-09 10:00 142701058 S/W 2010 (P04) - Vetlanda IBF 8 - 4 Stockaryds Sporthall
2017-12-09 10:00 142701060 Hestra Skid O SK - Hovslätts IK 04 2 - 11 Hestra Sporthall
2017-12-09 15:30 142701055 Jönköpings IK P04 - Bankeryds Skid o MK (P05) 9 - 0 Jönköpings Idrottshus B-hall
2017-12-09 15:45 142701059 Husqvarna IK - Nässjö IBF 4 - 7 Theo Claesson, Adam Nikolausson Huskvarna Sporthall A
2017-12-10 13:00 142701057 Hjältevad Mariannelund IS 03/04 - Gnosjö IBK 1 - 5 Furulundshallen
2017-12-09 09:00 142701063 Gnosjö IBK - Forserums IF 04/05 14 - 7 Töllstorpshallen
2017-12-16 14:45 142701061 Bankeryds Skid o MK (P05) - Hjältevad Mariannelund IS 03/04 5 - 4 Torpshallen
2017-12-16 16:00 142701064 Vetlanda IBF - Hestra Skid O SK 6 - 6 Norrgårdshallen
2017-12-17 09:30 142701066 Hovslätts IK 04 - Husqvarna IK 6 - 3 Stadsgården, Råslätt
2017-12-17 13:15 142701065 Nässjö IBF - S/W 2010 (P04) 11 - 7 Nässjö Sporthall
2017-12-29 19:00 142701067 Vetlanda IBF - Bankeryds Skid o MK (P05) 4 - 15 ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2018-01-07 11:00 142701072 Hestra Skid O SK - Hjältevad Mariannelund IS 03/04 2 - 8 Hestra Sporthall
2018-01-12 19:00 142701071 Hovslätts IK 04 - Gnosjö IBK 11 - 4 Barnarps Sporthall
2018-01-25 18:30 142701068 S/W 2010 (P04) - Jönköpings IK P04 2 - 7 Vrigstad Sporthall
2018-01-27 09:00 142701070 Husqvarna IK - Forserums IF 04/05 8 - 3 Huskvarna Sporthall A
2018-01-13 08:30 142701074 Jönköpings IK P04 - Husqvarna IK 16 - 2 Jönköpings Idrottshus B-hall
2018-01-13 14:15 142701073 Bankeryds Skid o MK (P05) - Nässjö IBF 4 - 4 Torpshallen
2018-01-14 11:00 142701078 Hjältevad Mariannelund IS 03/04 - S/W 2010 (P04) 5 - 8 Furulundshallen
2018-01-14 12:00 142701077 Gnosjö IBK - Vetlanda IBF 2 - 9 Töllstorpshallen
2018-01-14 12:30 142701076 Forserums IF 04/05 - Hestra Skid O SK 13 - 3 Forserums Sporthall
2018-01-20 10:00 142701083 Hestra Skid O SK - Gnosjö IBK 6 - 5 Hestra Sporthall
2018-01-20 14:00 142701079 S/W 2010 (P04) - Bankeryds Skid o MK (P05) 9 - 4 Stockaryds Sporthall
2018-01-21 10:45 142701082 Nässjö IBF - Forserums IF 04/05 6 - 4 Nässjö Sporthall
2018-01-21 12:30 142701080 Vetlanda IBF - Jönköpings IK P04 4 - 6 ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2018-01-21 15:30 142701084 Hovslätts IK 04 - Hjältevad Mariannelund IS 03/04 9 - 6 Stadsgården, Råslätt
2018-01-27 10:45 142701085 Bankeryds Skid o MK (P05) - Hovslätts IK 04 1 - 4 Torpshallen
2018-01-27 12:30 142701086 Jönköpings IK P04 - Hestra Skid O SK 17 - 0 Jönköpings Idrottshus B-hall
2018-01-28 12:00 142701089 Gnosjö IBK - Nässjö IBF 1 - 17 Töllstorpshallen
2018-01-28 14:30 142701088 Forserums IF 04/05 - S/W 2010 (P04) 7 - 12 Forserums Sporthall
2018-01-28 15:30 142701090 Hjältevad Mariannelund IS 03/04 - Husqvarna IK 7 - 10 Furulundshallen
2018-02-03 11:00 142701091 Hestra Skid O SK - Bankeryds Skid o MK (P05) 2 - 16 Hestra Sporthall
2018-02-04 10:30 142701092 Hovslätts IK 04 - Jönköpings IK P04 3 - 4 Stadsgården, Råslätt
2018-02-04 10:45 142701096 Nässjö IBF - Hjältevad Mariannelund IS 03/04 7 - 2 Nässjö Sporthall
2018-02-04 12:30 142701095 Husqvarna IK - Gnosjö IBK 13 - 2 Huskvarna Sporthall A
2018-02-04 18:30 142701094 Vetlanda IBF - Forserums IF 04/05 14 - 5 ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2018-02-05 18:00 142701101 S/W 2010 (P04) - Gnosjö IBK 13 - 3 Vrigstad Sporthall
2018-02-09 19:00 142701102 Hjältevad Mariannelund IS 03/04 - Vetlanda IBF 6 - 10 Furulundshallen
2018-02-11 10:00 142701100 Forserums IF 04/05 - Hovslätts IK 04 2 - 21 Forserums Sporthall
2018-02-11 17:45 142701099 Bankeryds Skid o MK (P05) - Husqvarna IK 8 - 4 Torpshallen
2018-03-18 11:30 142701097 Jönköpings IK P04 - Nässjö IBF 13 - 3 Jönköpings Idrottshus B-hall
2018-02-17 10:00 142701108 Hestra Skid O SK - Husqvarna IK 7 - 9 Hestra Sporthall
2018-02-18 12:00 142701104 Gnosjö IBK - Jönköpings IK P04 1 - 14 Töllstorpshallen
2018-02-18 12:30 142701106 Nässjö IBF - Vetlanda IBF 16 - 7 Nässjö Sporthall
2018-02-24 11:00 142701105 Forserums IF 04/05 - Hjältevad Mariannelund IS 03/04 WO (5 - 0) Forserums Sporthall
2018-03-09 18:30 142701107 Hovslätts IK 04 - S/W 2010 (P04) 11 - 2 Magnus Widlund, Gustav Perman Stadsgården, Råslätt
2018-02-24 12:45 142701110 Bankeryds Skid o MK (P05) - Gnosjö IBK 10 - 4 Torpshallen
2018-02-24 14:00 142701113 Husqvarna IK - S/W 2010 (P04) 4 - 7 Huskvarna Sporthall A
2018-02-24 15:00 142701114 Hestra Skid O SK - Nässjö IBF 4 - 11 Hestra Sporthall
2018-02-25 13:00 142701112 Vetlanda IBF - Hovslätts IK 04 7 - 7 ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2018-02-25 15:30 142701109 Jönköpings IK P04 - Forserums IF 04/05 12 - 2 Jönköpings Idrottshus B-hall
2018-03-03 10:00 142701120 S/W 2010 (P04) - Hestra Skid O SK 15 - 3 Vrigstad Sporthall
2018-03-03 12:30 142701116 Forserums IF 04/05 - Bankeryds Skid o MK (P05) 4 - 15 Forserums Sporthall
2018-03-03 13:00 142701117 Hjältevad Mariannelund IS 03/04 - Jönköpings IK P04 4 - 15 Furulundshallen
2018-03-04 12:00 142701119 Hovslätts IK 04 - Nässjö IBF 5 - 2 Stadsgården, Råslätt
2018-03-04 13:00 142701118 Husqvarna IK - Vetlanda IBF 7 - 9 Huskvarna Sporthall A
2018-03-10 10:45 142701124 Vetlanda IBF - S/W 2010 (P04) 5 - 12 ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2018-03-10 15:30 142701125 Nässjö IBF - Husqvarna IK 6 - 4 Handskerydshallen
2018-03-10 16:45 142701121 Bankeryds Skid o MK (P05) - Jönköpings IK P04 1 - 13 Torpshallen
2018-03-11 11:30 142701126 Hovslätts IK 04 - Hestra Skid O SK 16 - 1 Stadsgården, Råslätt
2018-03-11 12:00 142701123 Gnosjö IBK - Hjältevad Mariannelund IS 03/04 5 - 4 Töllstorpshallen
2018-03-17 11:00 142701130 Hestra Skid O SK - Vetlanda IBF 6 - 9 Hestra Sporthall
2018-03-17 12:00 142701131 S/W 2010 (P04) - Nässjö IBF 5 - 6 Vrigstad Sporthall
2018-03-17 13:00 142701127 Hjältevad Mariannelund IS 03/04 - Bankeryds Skid o MK (P05) 6 - 8 Furulundshallen
2018-03-17 15:15 142701132 Husqvarna IK - Hovslätts IK 04 2 - 10 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Tenhults Sporthall
2018-03-18 13:30 142701129 Forserums IF 04/05 - Gnosjö IBK 15 - 5 Forserums Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Jönköpings IK P04 20 17 1 2 202-52 150 52
2. Hovslätts IK 04 20 16 1 3 182-79 103 49
3. Nässjö IBF 20 15 1 4 155-100 55 46
4. Bankeryds Skid o MK (P05) 20 14 1 5 163-91 72 43
5. S/ W 2010 (P04) 20 14 0 6 178-114 64 42
6. Vetlanda IBF 20 8 2 10 138-170 -32 26
7. Forserums IF 04/ 05 20 7 1 12 128-181 -53 22
8. Husqvarna IK 20 5 2 13 114-149 -35 17
9. Gnosjö IBK 20 4 1 15 84-203 -119 13
10. Hestra Skid O SK 20 2 2 16 63-202 -139 8
11. Hjältevad Mariannelund IS 03/ 04 20 2 0 18 85-151 -66 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pojkar Västra Röd Gr 4 (-03)
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-10-11 18:00 142705003 Carlshamns IBK 2 - KaRo IBF 1 - 8 Sparbanken Arena
2017-10-15 10:00 142705004 Gransholms IF - IBK Vöikers 04 4 - 5 Gemla Sporthall
2017-10-15 12:00 142705002 Alvesta IBK 1 - Lagan IBK 14 - 3 Alvesta Sporthall
2017-10-16 19:30 142705005 Hovmantorps GOIF - Hovshaga AIF 2 5 - 7 Allhallen, Hovmantorp
2017-10-22 13:30 142705007 Hovshaga AIF 2 - Gransholms IF 7 - 9 Hovshaga Sporthall
2017-10-22 13:30 142705010 Lagan IBK - FBC Karlskrona (P03) 3 - 6 Åbyhallen
2017-10-22 16:00 142705009 KaRo IBF - Alvesta IBK 1 4 - 2 Kallinge Sporthall
2017-10-22 18:30 142705008 IBK Vöikers 04 - Carlshamns IBK 2 8 - 3 Fortnox Arena B-hall
2017-10-28 10:30 142705012 FBC Karlskrona (P03) - KaRo IBF 2 - 4 Rödeby Sporthall
2017-10-28 14:00 142705014 Carlshamns IBK 2 - Hovshaga AIF 2 9 - 2 Sparbanken Arena
2017-10-29 12:00 142705013 Alvesta IBK 1 - IBK Vöikers 04 13 - 4 Alvesta Sporthall
2017-11-08 19:30 142705015 Hovmantorps GOIF - Gransholms IF 2 - 1 Allhallen, Hovmantorp
2017-11-12 10:00 142705020 Hovshaga AIF 2 - IBK Vöikers 04 5 - 8 Hovshaga Sporthall
2017-11-12 12:30 142705019 Hovmantorps GOIF - KaRo IBF 3 - 18 Allhallen, Hovmantorp
2017-11-12 13:00 142705018 Gransholms IF - Lagan IBK 4 - 4 Gemla Sporthall
2017-11-12 15:00 142705017 Carlshamns IBK 2 - FBC Karlskrona (P03) 2 - 5 Sparbanken Arena
2017-11-18 12:00 142705023 KaRo IBF - Gransholms IF 14 - 2 Kallinge Sporthall
2017-11-18 13:00 142705021 FBC Karlskrona (P03) - Alvesta IBK 1 5 - 4 Vedeby Sporthall A
2017-11-19 13:30 142705024 Lagan IBK - Carlshamns IBK 2 13 - 5 Åbyhallen
2017-11-19 14:00 142705022 IBK Vöikers 04 - Hovmantorps GOIF 12 - 0 Fortnox Arena Nivika hallen
2017-11-25 12:30 142705028 Hovmantorps GOIF - FBC Karlskrona (P03) 1 - 6 Allhallen, Hovmantorp
2017-11-25 13:00 142705030 IBK Vöikers 04 - KaRo IBF 2 - 6 Fortnox Arena B-hall
2017-11-26 13:00 142705027 Gransholms IF - Alvesta IBK 1 5 - 12 Gemla Sporthall
2017-11-26 13:30 142705029 Hovshaga AIF 2 - Lagan IBK 3 - 6 Hovshaga Sporthall
2017-12-02 15:00 142705031 FBC Karlskrona (P03) - Gransholms IF 8 - 0 Rödeby Sporthall
2017-12-03 12:00 142705032 Alvesta IBK 1 - Carlshamns IBK 2 10 - 6 Alvesta Sporthall
2017-12-03 13:30 142705034 Lagan IBK - Hovmantorps GOIF 2 - 12 Åbyhallen
2017-12-03 16:00 142705033 KaRo IBF - Hovshaga AIF 2 3 - 2 Kallinge Sporthall
2017-12-09 12:00 142705040 KaRo IBF - Lagan IBK 11 - 1 Kallinge Sporthall
2017-12-10 12:00 142705038 Hovshaga AIF 2 - Alvesta IBK 1 1 - 6 Hovshaga Sporthall
2017-12-10 15:00 142705037 Hovmantorps GOIF - Carlshamns IBK 2 8 - 2 Allhallen, Hovmantorp
2017-12-10 18:30 142705039 IBK Vöikers 04 - FBC Karlskrona (P03) 6 - 3 Fortnox Arena B-hall
2017-12-16 14:00 142705043 Carlshamns IBK 2 - Gransholms IF 13 - 3 Sparbanken Arena
2017-12-17 11:00 142705041 FBC Karlskrona (P03) - Hovshaga AIF 2 6 - 3 Vedeby Sporthall A
2017-12-17 13:30 142705044 Lagan IBK - IBK Vöikers 04 1 - 10 Åbyhallen
2017-12-17 14:00 142705042 Alvesta IBK 1 - Hovmantorps GOIF 12 - 5 Alvesta Sporthall
2018-01-13 10:00 142705046 Hovshaga AIF 2 - Hovmantorps GOIF 4 - 1 Hovshaga Sporthall
2018-01-13 16:00 142705048 KaRo IBF - Carlshamns IBK 2 7 - 1 Kallinge Sporthall
2018-01-13 17:00 142705047 IBK Vöikers 04 - Gransholms IF 10 - 4 Fortnox Arena B-hall
2018-01-14 13:30 142705049 Lagan IBK - Alvesta IBK 1 6 - 9 Åbyhallen
2018-01-20 10:00 142705053 Carlshamns IBK 2 - IBK Vöikers 04 4 - 11 Sparbanken Arena
2018-01-20 15:30 142705051 FBC Karlskrona (P03) - Lagan IBK 9 - 3 Vedeby Sporthall A
2018-01-21 11:00 142705054 Gransholms IF - Hovshaga AIF 2 2 - 2 Gemla Sporthall
2018-01-21 13:30 142705052 Alvesta IBK 1 - KaRo IBF 6 - 4 Alvesta Sporthall
2018-01-26 19:30 142705059 KaRo IBF - FBC Karlskrona (P03) 10 - 3 Kallinge Sporthall
2018-01-28 11:00 142705056 Gransholms IF - Hovmantorps GOIF 1 - 5 Gemla Sporthall
2018-01-28 16:30 142705057 Hovshaga AIF 2 - Carlshamns IBK 2 7 - 3 Hovshaga Sporthall
2018-01-28 18:30 142705058 IBK Vöikers 04 - Alvesta IBK 1 11 - 7 Fortnox Arena B-hall
2018-02-02 18:30 142705062 IBK Vöikers 04 - Hovshaga AIF 2 9 - 5 Fortnox Arena Nivika hallen
2018-02-02 19:00 142705061 FBC Karlskrona (P03) - Carlshamns IBK 2 6 - 6 Rödeby Sporthall
2018-02-04 13:30 142705064 Lagan IBK - Gransholms IF 10 - 7 Åbyhallen
2018-02-14 18:30 142705063 KaRo IBF - Hovmantorps GOIF 7 - 1 Kallinge Sporthall
2018-02-10 11:00 142705069 Hovmantorps GOIF - IBK Vöikers 04 2 - 7 Allhallen, Hovmantorp
2018-02-10 14:00 142705067 Carlshamns IBK 2 - Lagan IBK 11 - 4 Sparbanken Arena
2018-02-11 13:30 142705066 Alvesta IBK 1 - FBC Karlskrona (P03) 6 - 6 Alvesta Sporthall
2018-03-16 19:15 142705068 Gransholms IF - KaRo IBF 2 - 6 Gemla Sporthall
2018-02-16 19:30 142705073 KaRo IBF - IBK Vöikers 04 4 - 3 Kallinge Sporthall
2018-02-24 15:30 142705071 FBC Karlskrona (P03) - Hovmantorps GOIF 7 - 3 Vedeby Sporthall A
2018-02-25 12:00 142705072 Alvesta IBK 1 - Gransholms IF 9 - 3 Alvesta Sporthall
2018-02-25 13:30 142705074 Lagan IBK - Hovshaga AIF 2 4 - 5 Åbyhallen
2018-03-03 10:00 142705078 Hovmantorps GOIF - Lagan IBK 11 - 6 Allhallen, Hovmantorp
2018-03-03 14:00 142705076 Carlshamns IBK 2 - Alvesta IBK 1 5 - 10 Sparbanken Arena
2018-03-04 12:00 142705079 Hovshaga AIF 2 - KaRo IBF 3 - 1 Hovshaga Sporthall
2018-03-24 11:00 142705077 Gransholms IF - FBC Karlskrona (P03) 2 - 6 Gemla Sporthall
2018-03-02 19:30 142705081 FBC Karlskrona (P03) - IBK Vöikers 04 5 - 8 Sunnahallen
2018-03-10 14:00 142705083 Carlshamns IBK 2 - Hovmantorps GOIF 5 - 8 Sparbanken Arena
2018-03-11 13:30 142705084 Lagan IBK - KaRo IBF 1 - 14 Åbyhallen
2018-03-11 14:00 142705082 Alvesta IBK 1 - Hovshaga AIF 2 3 - 7 Alvesta Sporthall
2018-03-17 15:00 142705087 Hovmantorps GOIF - Alvesta IBK 1 10 - 3 Allhallen, Hovmantorp
2018-03-17 15:30 142705089 IBK Vöikers 04 - Lagan IBK 9 - 6 Fortnox Arena Nivika hallen
2018-03-17 16:30 142705088 Hovshaga AIF 2 - FBC Karlskrona (P03) 7 - 2 Hovshaga Sporthall
2018-03-18 12:00 142705086 Gransholms IF - Carlshamns IBK 2 10 - 2 Gemla Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. KaRo IBF 16 14 0 2 121-35 86 42
2. IBK Vöikers 04 16 13 0 3 123-72 51 39
3. Alvesta IBK 1 16 10 1 5 126-85 41 31
4. FBC Karlskrona (P03) 16 9 2 5 85-68 17 29
5. Hovshaga AIF 2 16 7 1 8 70-77 -7 22
6. Hovmantorps GOIF 16 7 0 9 77-100 -23 21
7. Carlshamns IBK 2 16 3 1 12 78-120 -42 10
8. Lagan IBK 16 3 1 12 73-140 -67 10
9. Gransholms IF 16 2 2 12 59-115 -56 8
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pojkar Västra Röd Gr 5 (-04)
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-10-07 16:00 142709004 Carlshamns IBK - Olofströms IBK (05/06) 5 - 7 Sparbanken Arena
2017-10-08 10:00 142709006 KaRo IBF - Växjö IBK U P05 Vit 1 4 - 9 Kallinge Sporthall
2017-10-08 11:30 142709005 Hovshaga AIF 1 - Ljungby IB 10 - 8 Hovshaga Sporthall
2017-10-08 14:00 142709003 Braås GoIF (04-05) - Rottne IF 03/04 6 - 5 Braås Sporthall
2017-10-14 10:00 142709009 Ljungby IB - Braås GoIF (04-05) 7 - 5 Innebandyhallen
2017-10-14 11:00 142709012 Vislanda IF P04/05 - KaRo IBF 2 - 10 Vislanda Sporthall
2017-10-15 09:30 142709010 Växjö IBK U P05 Vit 1 - Carlshamns IBK 2 - 14 Fortnox Arena B-hall
2017-10-21 12:00 142709016 Carlshamns IBK - Rottne IF 03/04 7 - 3 Sparbanken Arena
2017-10-21 14:00 142709017 Hovshaga AIF 1 - Växjö IBK U P05 Vit 1 3 - 4 Hovshaga Sporthall
2017-10-22 14:00 142709015 Braås GoIF (04-05) - Olofströms IBK (05/06) 7 - 4 Braås Sporthall
2017-10-22 14:00 142709018 KaRo IBF - Ljungby IB 1 - 14 Kallinge Sporthall
2017-10-28 11:00 142709023 Rottne IF 03/04 - Hovshaga AIF 1 6 - 7 Rottne Sporthall
2017-10-29 10:00 142709024 Olofströms IBK (05/06) - KaRo IBF 11 - 2 Olofströms Sporthall
2017-10-29 11:11 142709022 Vislanda IF P04/05 - Carlshamns IBK 5 - 18 Vislanda Sporthall
2017-11-04 10:00 142709030 KaRo IBF - Rottne IF 03/04 5 - 6 Kallinge Sporthall
2017-11-05 13:30 142709029 Hovshaga AIF 1 - Olofströms IBK (05/06) 5 - 3 Hovshaga Sporthall
2017-11-05 14:00 142709027 Braås GoIF (04-05) - Vislanda IF P04/05 23 - 0 Braås Sporthall
2017-11-11 09:30 142709032 Växjö IBK U P05 Vit 1 - Braås GoIF (04-05) 4 - 5 Fortnox Arena Nivika hallen
2017-11-11 10:30 142709034 Ljungby IB - Carlshamns IBK 10 - 14 Innebandyhallen
2017-11-12 16:00 142709035 Hovshaga AIF 1 - Vislanda IF P04/05 8 - 3 Hovshaga Sporthall
2017-11-18 11:00 142709041 Vislanda IF P04/05 - Ljungby IB 4 - 28 Vislanda Sporthall
2017-11-18 12:00 142709042 Olofströms IBK (05/06) - Växjö IBK U P05 Vit 1 5 - 7 Olofströms Sporthall
2017-11-19 10:00 142709039 KaRo IBF - Carlshamns IBK 2 - 7 Kallinge Sporthall
2017-11-25 11:00 142709047 Vislanda IF P04/05 - Olofströms IBK (05/06) 2 - 16 Vislanda Sporthall
2017-11-25 13:00 142709048 Rottne IF 03/04 - Växjö IBK U P05 Vit 1 11 - 7 Rottne Sporthall
2017-11-26 14:00 142709045 Braås GoIF (04-05) - KaRo IBF 4 - 1 Braås Sporthall
2017-12-02 13:00 142709053 Rottne IF 03/04 - Ljungby IB 7 - 4 Rottne Sporthall
2017-12-03 14:00 142709049 Braås GoIF (04-05) - Hovshaga AIF 1 5 - 2 Braås Sporthall
2017-12-03 16:30 142709054 Växjö IBK U P05 Vit 1 - Vislanda IF P04/05 12 - 0 Fortnox Arena Nivika hallen
2017-12-09 12:00 142709056 Carlshamns IBK - Braås GoIF (04-05) 13 - 4 Sparbanken Arena
2017-12-09 14:00 142709057 KaRo IBF - Hovshaga AIF 1 4 - 10 Kallinge Sporthall
2017-12-09 17:30 142709060 Växjö IBK U P05 Vit 1 - Ljungby IB 10 - 8 Fortnox Arena B-hall
2017-12-10 14:00 142709059 Olofströms IBK (05/06) - Rottne IF 03/04 7 - 5 Olofströms Sporthall
2017-12-16 10:00 142709066 Ljungby IB - Olofströms IBK (05/06) 4 - 5 Innebandyhallen
2017-12-16 11:00 142709065 Rottne IF 03/04 - Vislanda IF P04/05 13 - 2 Rottne Sporthall
2017-12-16 16:00 142709063 Hovshaga AIF 1 - Carlshamns IBK 4 - 5 Hovshaga Sporthall
2018-01-08 19:15 142709070 Olofströms IBK (05/06) - Carlshamns IBK 5 - 9 Olofströms Sporthall
2018-01-11 20:00 142709069 Rottne IF 03/04 - Braås GoIF (04-05) 3 - 6 Rottne Sporthall
2018-02-25 15:30 142709071 Ljungby IB - Hovshaga AIF 1 4 - 14 Innebandyhallen
2018-03-03 13:30 142709072 Växjö IBK U P05 Vit 1 - KaRo IBF 7 - 4 Fortnox Arena Nivika hallen
2018-01-13 12:00 142709076 Carlshamns IBK - Växjö IBK U P05 Vit 1 6 - 12 Sparbanken Arena
2018-01-14 14:00 142709075 Braås GoIF (04-05) - Ljungby IB 11 - 5 Braås Sporthall
2018-01-14 14:00 142709078 KaRo IBF - Vislanda IF P04/05 15 - 3 Kallinge Sporthall
2018-01-20 11:00 142709082 Rottne IF 03/04 - Carlshamns IBK 2 - 4 Rottne Sporthall
2018-01-20 13:00 142709083 Växjö IBK U P05 Vit 1 - Hovshaga AIF 1 6 - 2 Fortnox Arena B-hall
2018-01-21 10:00 142709084 Ljungby IB - KaRo IBF 12 - 1 Innebandyhallen
2018-01-21 12:00 142709081 Olofströms IBK (05/06) - Braås GoIF (04-05) 9 - 9 Olofströms Sporthall
2018-01-27 10:00 142709088 Carlshamns IBK - Vislanda IF P04/05 18 - 1 Sparbanken Arena
2018-01-28 14:30 142709089 Hovshaga AIF 1 - Rottne IF 03/04 4 - 1 Hovshaga Sporthall
2018-01-31 18:15 142709090 KaRo IBF - Olofströms IBK (05/06) 3 - 7 Kallinge Sporthall
2018-02-03 10:00 142709095 Olofströms IBK (05/06) - Hovshaga AIF 1 7 - 2 Olofströms Sporthall
2018-02-03 11:00 142709093 Vislanda IF P04/05 - Braås GoIF (04-05) 1 - 12 Vislanda Sporthall
2018-02-03 13:00 142709096 Rottne IF 03/04 - KaRo IBF 6 - 2 Rottne Sporthall
2018-02-10 11:00 142709101 Vislanda IF P04/05 - Hovshaga AIF 1 1 - 25 Vislanda Sporthall
2018-02-10 16:00 142709100 Carlshamns IBK - Ljungby IB 4 - 3 Sparbanken Arena
2018-02-11 14:00 142709098 Braås GoIF (04-05) - Växjö IBK U P05 Vit 1 4 - 1 Braås Sporthall
2018-02-17 10:00 142709105 Carlshamns IBK - KaRo IBF 6 - 2 Sparbanken Arena
2018-02-17 11:00 142709108 Växjö IBK U P05 Vit 1 - Olofströms IBK (05/06) 7 - 6 Fortnox Arena B-hall
2018-03-09 18:30 142709107 Ljungby IB - Vislanda IF P04/05 17 - 4 Innebandyhallen
2018-02-25 12:00 142709113 Olofströms IBK (05/06) - Vislanda IF P04/05 26 - 1 Olofströms Sporthall
2018-02-25 15:00 142709111 KaRo IBF - Braås GoIF (04-05) 5 - 9 Kallinge Sporthall
2018-03-11 16:30 142709114 Växjö IBK U P05 Vit 1 - Rottne IF 03/04 3 - 7 Fortnox Arena Nivika hallen
2018-03-03 11:00 142709119 Ljungby IB - Rottne IF 03/04 6 - 3 Innebandyhallen
2018-03-03 11:00 142709120 Vislanda IF P04/05 - Växjö IBK U P05 Vit 1 6 - 11 Vislanda Sporthall
2018-03-04 14:00 142709115 Hovshaga AIF 1 - Braås GoIF (04-05) 5 - 6 Hovshaga Sporthall
2018-03-10 11:00 142709125 Rottne IF 03/04 - Olofströms IBK (05/06) 4 - 3 Rottne Sporthall
2018-03-10 16:00 142709123 Hovshaga AIF 1 - KaRo IBF 6 - 3 Hovshaga Sporthall
2018-03-11 14:00 142709122 Braås GoIF (04-05) - Carlshamns IBK 7 - 5 Braås Sporthall
2018-03-11 14:30 142709126 Ljungby IB - Växjö IBK U P05 Vit 1 6 - 10 Innebandyhallen
2018-03-17 11:00 142709131 Vislanda IF P04/05 - Rottne IF 03/04 1 - 16 Vislanda Sporthall
2018-03-17 12:00 142709129 Carlshamns IBK - Hovshaga AIF 1 3 - 3 Sparbanken Arena
2018-03-18 10:00 142709132 Olofströms IBK (05/06) - Ljungby IB 7 - 9 Olofströms Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Braås GoIF (04-05) 16 13 1 2 123-70 53 40
2. Carlshamns IBK 16 12 1 3 138-72 66 37
3. Växjö IBK U P05 Vit 1 16 11 0 5 112-91 21 33
4. Hovshaga AIF 1 16 9 1 6 110-69 41 28
5. Olofströms IBK (05/ 06) 16 8 1 7 128-81 47 25
6. Rottne IF 03/ 04 16 8 0 8 98-74 24 24
7. Ljungby IB 16 7 0 9 145-110 35 21
8. KaRo IBF 16 2 0 14 64-119 -55 6
9. Vislanda IF P04/ 05 16 0 0 16 36-268 -232 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pojkar Östra Röd Gr 3 (-03)
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-10-07 11:30 142707001 CL98IC 2 (P03) - IF Ariel 14 - 3 Kalmar Sporthall A-hall
2017-10-07 13:00 142707003 Nybro IBK - Fliseryds IBK 7 - 2 OG-Hallen
2017-10-08 14:00 142707004 Craftstadens IBK Oskarshamn - CL98IC 2 (04) 6 - 3 Oskarshamns Sporthall B-hall
2017-10-14 10:30 142707008 CL98IC 2 (P03) - Böda/Högby IF 33 - 1 Falkenbergshallen
2017-10-14 11:00 142707006 Fliseryds IBK - Craftstadens IBK Oskarshamn 2 - 7 Fliseryds Sporthall
2017-10-15 14:00 142707005 IF Ariel - CL98IC 2 (04) 7 - 9 Kristdala Sporthall
2017-10-21 11:00 142707009 Nybro IBK - CL98IC 2 (P03) 3 - 9 OG-Hallen
2017-10-21 11:30 142707011 CL98IC 2 (04) - Fliseryds IBK 8 - 1 Kalmar Sporthall A-hall
2017-10-22 11:00 142707012 Böda/Högby IF - IF Ariel 3 - 15 Åkerbohallen
2017-10-28 14:00 142707013 IF Ariel - Fliseryds IBK 10 - 5 Kristdala Sporthall
2017-10-28 15:30 142707016 CL98IC 2 (P03) - Craftstadens IBK Oskarshamn 5 - 3 Falkenbergshallen
2017-10-29 11:00 142707015 Böda/Högby IF - Nybro IBK 0 - 5 Åkerbohallen
2017-10-14 17:00 142707017 Nybro IBK - IF Ariel 3 - 5 Kristdala Sporthall
2017-11-05 14:00 142707020 Craftstadens IBK Oskarshamn - Böda/Högby IF 13 - 0 Oskarshamns Sporthall B-hall
2017-11-05 17:00 142707018 CL98IC 2 (04) - CL98IC 2 (P03) 3 - 4 Kalmar Sporthall A-hall
2017-11-11 14:30 142707022 CL98IC 2 (P03) - Fliseryds IBK 9 - 0 Falkenbergshallen
2017-11-11 15:00 142707024 Nybro IBK - Craftstadens IBK Oskarshamn 1 - 12 OG-Hallen
2017-11-12 12:30 142707023 Böda/Högby IF - CL98IC 2 (04) 2 - 17 Åkerbohallen
2017-11-18 11:00 142707027 Fliseryds IBK - Böda/Högby IF 13 - 1 Fliseryds Sporthall
2017-11-19 11:30 142707026 CL98IC 2 (04) - Nybro IBK 7 - 3 Falkenbergshallen
2017-11-19 14:00 142707025 Craftstadens IBK Oskarshamn - IF Ariel 12 - 2 Oskarshamns Sporthall B-hall
2017-11-25 11:00 142707031 Fliseryds IBK - Nybro IBK 9 - 2 Fliseryds Sporthall
2017-11-25 11:30 142707032 CL98IC 2 (04) - Craftstadens IBK Oskarshamn 3 - 8 Falkenbergshallen
2017-11-26 14:00 142707029 IF Ariel - CL98IC 2 (P03) 5 - 18 Kristdala Sporthall
2017-12-02 11:00 142707036 Böda/Högby IF - CL98IC 2 (P03) 0 - 18 Åkerbohallen
2017-12-02 11:30 142707033 CL98IC 2 (04) - IF Ariel 6 - 4 Falkenbergshallen
2017-12-02 15:00 142707034 Craftstadens IBK Oskarshamn - Fliseryds IBK 9 - 3 Stefan Lundqvist Oskarshamns Sporthall B-hall
2017-12-09 10:30 142707038 CL98IC 2 (P03) - Nybro IBK 5 - 1 Falkenbergshallen
2017-12-09 11:00 142707040 Fliseryds IBK - CL98IC 2 (04) 1 - 5 Fliseryds Sporthall
2017-12-10 14:00 142707037 IF Ariel - Böda/Högby IF 32 - 4 Kristdala Sporthall
2017-12-16 11:00 142707041 Fliseryds IBK - IF Ariel 7 - 10 Fliseryds Sporthall
2017-12-16 13:00 142707043 Craftstadens IBK Oskarshamn - CL98IC 2 (P03) 3 - 6 Oskarshamns Sporthall A-hall
2017-12-16 13:00 142707044 Nybro IBK - Böda/Högby IF 9 - 0 OG-Hallen
2018-01-12 20:30 142707047 CL98IC 2 (P03) - CL98IC 2 (04) 6 - 2 Falkenbergshallen
2018-02-25 14:30 142707045 IF Ariel - Nybro IBK 10 - 3 Kristdala Sporthall
2018-03-04 12:00 142707046 Böda/Högby IF - Craftstadens IBK Oskarshamn 0 - 12 Åkerbohallen
2018-01-14 12:30 142707051 CL98IC 2 (04) - Böda/Högby IF 16 - 1 Falkenbergshallen
2018-01-14 14:00 142707050 Fliseryds IBK - CL98IC 2 (P03) 3 - 5 Fliseryds Sporthall
2018-01-14 14:00 142707052 Craftstadens IBK Oskarshamn - Nybro IBK 3 - 3 Oskarshamns Sporthall B-hall
2018-01-20 11:00 142707055 Böda/Högby IF - Fliseryds IBK 1 - 8 Åkerbohallen
2018-01-20 14:00 142707053 IF Ariel - Craftstadens IBK Oskarshamn 1 - 8 Kristdala Sporthall
2018-01-21 12:30 142707054 Nybro IBK - CL98IC 2 (04) 8 - 6 OG-Hallen
2018-01-27 11:00 142707059 Fliseryds IBK - Nybro IBK 2 - 5 Fliseryds Sporthall
2018-01-27 12:30 142707057 CL98IC 2 (P03) - IF Ariel 9 - 4 Falkenbergshallen
2018-01-28 14:00 142707060 Craftstadens IBK Oskarshamn - CL98IC 2 (04) 7 - 1 Oskarshamns Sporthall B-hall
2018-02-03 11:00 142707061 Fliseryds IBK - Craftstadens IBK Oskarshamn 2 - 11 Fliseryds Sporthall
2018-02-03 14:00 142707062 IF Ariel - CL98IC 2 (04) 10 - 6 Kristdala Sporthall
2018-02-04 11:00 142707064 Böda/Högby IF - CL98IC 2 (P03) 0 - 12 Åkerbohallen
2018-02-10 11:00 142707066 Nybro IBK - CL98IC 2 (P03) 3 - 8 OG-Hallen
2018-02-11 11:00 142707065 Böda/Högby IF - IF Ariel 2 - 8 Åkerbohallen
2018-02-14 18:30 142707068 Fliseryds IBK - CL98IC 2 (04) 3 - 4 Fliseryds Sporthall
2018-02-24 11:00 142707072 Craftstadens IBK Oskarshamn - CL98IC 2 (P03) 3 - 4 Oskarshamns Sporthall A-hall
2018-03-01 19:00 142707071 Böda/Högby IF - Nybro IBK 2 - 10 Åkerbohallen
2018-03-06 19:30 142707069 IF Ariel - Fliseryds IBK 8 - 5 Kristdala Sporthall
2018-03-02 19:30 142707075 CL98IC 2 (04) - CL98IC 2 (P03) 7 - 6 Kalmar Sporthall A-hall
2018-03-03 14:00 142707073 Craftstadens IBK Oskarshamn - Böda/Högby IF 20 - 0 Oskarshamns Sporthall B-hall
2018-03-03 15:00 142707074 Nybro IBK - IF Ariel 10 - 9 OG-Hallen
2018-03-11 11:00 142707079 Böda/Högby IF - CL98IC 2 (04) 1 - 8 Åkerbohallen
2018-03-11 12:30 142707080 Nybro IBK - Craftstadens IBK Oskarshamn 3 - 9 OG-Hallen
2018-03-15 18:30 142707078 Fliseryds IBK - CL98IC 2 (P03) 3 - 6 Fliseryds Sporthall
2018-03-17 12:00 142707081 Craftstadens IBK Oskarshamn - IF Ariel 9 - 5 Oskarshamns Sporthall A-hall
2018-03-18 11:00 142707083 Böda/Högby IF - Fliseryds IBK 1 - 10 Åkerbohallen
2018-03-18 11:30 142707082 CL98IC 2 (04) - Nybro IBK 7 - 3 Kalmar Sporthall A-hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. CL98IC 2 (P03) 18 17 0 1 177-47 130 51
2. Craftstadens IBK Oskarshamn 18 14 1 3 155-44 111 43
3. CL98IC 2 (04) 18 11 0 7 118-81 37 33
4. IF Ariel 18 9 0 9 148-133 15 27
5. Nybro IBK 18 7 1 10 82-105 -23 22
6. Fliseryds IBK 18 4 0 14 79-109 -30 12
7. Böda/ Högby IF 18 0 0 18 19-259 -240 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pojkar Östra Röd Gr 4 (-04)
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-10-07 12:00 142708003 Craftstadens IBK Oskarshamn (04) - Slätafly/SK IBK 7 - 2 Oskarshamns Sporthall B-hall
2017-10-07 13:00 142708002 FBC Karlskrona P04 (P04) - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 04/05 3 - 6 Vedeby Sporthall A
2017-10-16 19:20 142708004 FBC Kalmarsund Ungdom (04) - Nybro IBK 5 - 6 Färjehallen
2017-10-14 11:00 142708007 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 04/05 - Craftstadens IBK Oskarshamn (04) 6 - 11 Gårdby Sporthall
2017-10-14 12:30 142708008 CL98IC (P04) - FBC Karlskrona P04 (P04) 11 - 6 Falkenbergshallen
2017-10-15 15:00 142708006 Slätafly/SK IBK - FBC Kalmarsund Ungdom (04) 6 - 1 Anders Stenberg, Christer Jonsson Torsås Sporthall
2017-10-21 15:00 142708011 Nybro IBK - Slätafly/SK IBK 5 - 3 OG-Hallen
2017-10-22 12:00 142708009 Craftstadens IBK Oskarshamn (04) - CL98IC (P04) 3 - 7 Oskarshamns Sporthall A-hall
2017-10-22 12:30 142708010 FBC Kalmarsund Ungdom (04) - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 04/05 4 - 5 Färjehallen
2017-10-21 11:00 142708015 FBC Karlskrona P04 (P04) - Craftstadens IBK Oskarshamn (04) 7 - 8 Vedeby Sporthall A
2017-10-28 08:30 142708016 CL98IC (P04) - FBC Kalmarsund Ungdom (04) 11 - 1 Falkenbergshallen
2017-10-28 11:00 142708014 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 04/05 - Nybro IBK 6 - 5 Gårdby Sporthall
2017-11-04 11:00 142708018 Nybro IBK - CL98IC (P04) 5 - 5 OG-Hallen
2017-11-05 15:30 142708019 Slätafly/SK IBK - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 04/05 5 - 5 Bengt Andersson, Dragan Zaharijev Torsås Sporthall
2017-11-05 17:00 142708020 FBC Kalmarsund Ungdom (04) - FBC Karlskrona P04 (P04) 13 - 2 Färjehallen
2017-11-11 11:00 142708023 FBC Karlskrona P04 (P04) - Nybro IBK 3 - 10 Vedeby Sporthall A
2017-11-11 12:30 142708022 CL98IC (P04) - Slätafly/SK IBK 8 - 3 Falkenbergshallen
2017-11-12 12:00 142708024 Craftstadens IBK Oskarshamn (04) - FBC Kalmarsund Ungdom (04) 5 - 2 Oskarshamns Sporthall B-hall
2017-11-18 12:00 142708027 Slätafly/SK IBK - FBC Karlskrona P04 (P04) 11 - 4 Torsås Sporthall
2017-11-18 13:00 142708026 Nybro IBK - Craftstadens IBK Oskarshamn (04) 4 - 7 OG-Hallen
2017-11-18 14:00 142708028 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 04/05 - CL98IC (P04) 7 - 7 Gårdby Sporthall
2017-11-25 11:00 142708030 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 04/05 - FBC Karlskrona P04 (P04) 14 - 4 Gårdby Sporthall
2017-11-26 14:00 142708031 Slätafly/SK IBK - Craftstadens IBK Oskarshamn (04) 8 - 7 Torsås Sporthall
2017-11-30 18:45 142708032 Nybro IBK - FBC Kalmarsund Ungdom (04) 6 - 2 OG-Hallen
2017-12-02 17:00 142708035 Craftstadens IBK Oskarshamn (04) - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 04/05 7 - 4 Stefan Lundqvist Oskarshamns Sporthall B-hall
2017-12-03 13:00 142708036 FBC Karlskrona P04 (P04) - CL98IC (P04) 1 - 15 Rödeby Sporthall
2017-12-03 17:45 142708034 FBC Kalmarsund Ungdom (04) - Slätafly/SK IBK 4 - 6 Pelle Hallström, Philip Tigerstrand Färjehallen
2017-12-09 14:00 142708039 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 04/05 - FBC Kalmarsund Ungdom (04) 13 - 6 Gårdby Sporthall
2017-12-09 16:30 142708038 CL98IC (P04) - Craftstadens IBK Oskarshamn (04) 4 - 4 Falkenbergshallen
2017-12-10 15:00 142708040 Slätafly/SK IBK - Nybro IBK 4 - 3 Anders Lundell, Mathias Linde Torsås Sporthall
2017-12-16 11:00 142708042 Nybro IBK - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 04/05 6 - 5 OG-Hallen
2017-12-16 11:00 142708044 Craftstadens IBK Oskarshamn (04) - FBC Karlskrona P04 (P04) 7 - 3 Oskarshamns Sporthall B-hall
2017-12-16 12:30 142708043 FBC Kalmarsund Ungdom (04) - CL98IC (P04) 7 - 6 Matti Idensjö, Malou Hallström Färjehallen
2017-12-22 19:00 142708047 CL98IC (P04) - Nybro IBK 11 - 1 Falkenbergshallen
2018-01-04 19:00 142708048 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 04/05 - Slätafly/SK IBK 2 - 10 Gårdby Sporthall
2018-01-18 18:00 142708046 FBC Karlskrona P04 (P04) - FBC Kalmarsund Ungdom (04) 3 - 14 Rödeby Sporthall
2018-01-13 13:00 142708051 Nybro IBK - FBC Karlskrona P04 (P04) 11 - 2 OG-Hallen
2018-01-13 14:00 142708050 Slätafly/SK IBK - CL98IC (P04) 6 - 4 Torsås Sporthall
2018-02-26 19:15 142708052 FBC Kalmarsund Ungdom (04) - Craftstadens IBK Oskarshamn (04) 4 - 7 Malou Hallström, Pelle Hallström Torslundahallen
2018-01-20 10:30 142708056 CL98IC (P04) - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 04/05 9 - 3 Falkenbergshallen
2018-01-20 11:00 142708055 FBC Karlskrona P04 (P04) - Slätafly/SK IBK 3 - 14 Vedeby Sporthall A
2018-01-21 12:00 142708054 Craftstadens IBK Oskarshamn (04) - Nybro IBK 4 - 3 Oskarshamns Sporthall A-hall
2018-01-27 11:00 142708058 FBC Karlskrona P04 (P04) - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 04/05 3 - 15 Vedeby Sporthall A
2018-01-27 11:30 142708059 Craftstadens IBK Oskarshamn (04) - Slätafly/SK IBK 3 - 7 Oskarshamns Sporthall B-hall
2018-01-27 17:45 142708060 FBC Kalmarsund Ungdom (04) - Nybro IBK 3 - 3 Matti Idensjö, Camilla Carlsson Torslundahallen
2018-02-03 14:00 142708063 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 04/05 - Craftstadens IBK Oskarshamn (04) 8 - 9 Gårdby Sporthall
2018-02-04 11:30 142708064 FBC Karlskrona P04 (P04) - CL98IC (P04) 5 - 14 Rödeby Sporthall
2018-02-04 15:00 142708061 Slätafly/SK IBK - FBC Kalmarsund Ungdom (04) 8 - 1 Torsås Sporthall
2018-02-09 18:00 142708067 FBC Kalmarsund Ungdom (04) - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 04/05 5 - 6 Matti Idensjö, Pelle Hallström Färjehallen
2018-02-10 13:00 142708068 Nybro IBK - Slätafly/SK IBK 4 - 4 OG-Hallen
2018-02-11 12:00 142708066 Craftstadens IBK Oskarshamn (04) - CL98IC (P04) 2 - 10 Oskarshamns Sporthall B-hall
2018-02-10 13:30 142708072 CL98IC (P04) - FBC Kalmarsund Ungdom (04) 8 - 4 Lindsdals Sporthall
2018-02-17 13:00 142708070 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 04/05 - Nybro IBK 4 - 9 Torslundahallen
2018-02-25 14:00 142708071 FBC Karlskrona P04 (P04) - Craftstadens IBK Oskarshamn (04) 1 - 7 Rödeby Sporthall
2018-03-03 11:00 142708075 Nybro IBK - CL98IC (P04) 3 - 8 OG-Hallen
2018-03-04 11:00 142708073 FBC Karlskrona P04 (P04) - FBC Kalmarsund Ungdom (04) 3 - 6 Vedeby Sporthall A
2018-03-04 15:00 142708076 Slätafly/SK IBK - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 04/05 3 - 3 Jonas Hellberg, Anders Stenberg Torsås Sporthall
2018-03-10 14:00 142708080 Craftstadens IBK Oskarshamn (04) - FBC Kalmarsund Ungdom (04) 5 - 7 Oskarshamns Sporthall A-hall
2018-03-10 16:15 142708079 FBC Karlskrona P04 (P04) - Nybro IBK 0 - 15 Rödeby Sporthall
2018-03-10 16:30 142708078 CL98IC (P04) - Slätafly/SK IBK 4 - 2 Falkenbergshallen
2018-03-15 19:00 142708084 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 04/05 - CL98IC (P04) 1 - 14 Gårdby Sporthall
2018-03-18 11:00 142708083 FBC Karlskrona P04 (P04) - Slätafly/SK IBK 2 - 11 Rödeby Sporthall
2018-03-18 14:00 142708082 Craftstadens IBK Oskarshamn (04) - Nybro IBK 4 - 6 Muhidin Bahtanovic, Claes Waernholm Oskarshamns Sporthall A-hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. CL98IC (P04) 18 13 3 2 156-64 92 42
2. Slätafly/ SK IBK 18 11 3 4 113-70 43 36
3. Craftstadens IBK Oskarshamn (04) 18 11 1 6 107-93 14 34
4. Nybro IBK 18 9 3 6 105-80 25 30
5. Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 04/ 05 18 7 3 8 113-120 -7 24
6. FBC Kalmarsund Ungdom (04) 18 5 1 12 89-109 -20 16
7. FBC Karlskrona P04 (P04) 18 0 0 18 55-202 -147 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis