Herrar Division 4 (2017/18)

Gruppspel
Herrar Division 4 Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-10-06 19:30 142401005 Sportklubben Beduinerna - Tenhults IF 3 - 9 Jan Blohm, Anders A Nilsson Tenhults Sporthall
2017-10-07 10:30 142401002 Bankeryds Skid o MK - IBF PA Jönköping 7 - 8 Claes Axelsson, Johnny Edh Torpshallen
2017-10-07 14:00 142401003 Skillingaryds IK - Malmbäcks IF 8 - 4 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Skillingaryds Arena
2017-10-07 17:00 142401001 Hovslätts IK B - Månsarps IBK B 9 - 4 Jens Axelsson, Tobias Axelsson Jönköpings Idrottshus D-hall
2017-10-08 16:00 142401006 Sävsjö IBK B - S/W 2010 6 - 3 Daniel Persson, Patrik Andersson Sävsjö Sporthall
2017-10-13 19:30 142401007 Malmbäcks IF - Hovslätts IK B 6 - 5 Michael Johansson, Michael Hellqvist Malmbäcks Sporthall
2017-10-13 19:30 142401010 S/W 2010 - Husqvarna IK B 11 - 7 Jens Axelsson, Tobias Axelsson Stockaryds Sporthall
2017-10-14 13:15 142401009 Tenhults IF - Skillingaryds IK 5 - 6 Johnny Edh, Daniel Pettersson Tenhults Sporthall
2017-10-14 17:00 142401011 Månsarps IBK B - Sportklubben Beduinerna 9 - 7 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Norrahammars Sporthall
2017-10-14 17:00 142401012 IBF PA Jönköping - Sävsjö IBK B 8 - 3 Adam Nikolausson, Jens Bäcklin Jönköpings Idrottshus B-hall
2017-10-20 19:30 142401017 Sportklubben Beduinerna - S/W 2010 6 - 4 Gustav Jarnegren, Oliver Hillerström Tenhults Sporthall
2017-10-21 11:00 142401013 Hovslätts IK B - IBF PA Jönköping 8 - 7 Patrik Andersson, Oliver Hillerström Jönköpings Idrottshus D-hall
2017-10-21 11:00 142401014 Bankeryds Skid o MK - Månsarps IBK B 7 - 1 Johan Söderman, Anders A Nilsson Torpshallen
2017-10-22 15:30 142401018 Sävsjö IBK B - Tenhults IF 6 - 9 Michael Johansson, Michael Hellqvist Sävsjö Sporthall
2017-10-22 18:00 142401016 Husqvarna IK B - Malmbäcks IF 5 - 12 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Huskvarna Sporthall A
2017-10-27 19:30 142401020 S/W 2010 - Bankeryds Skid o MK 11 - 8 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Stockaryds Sporthall
2017-10-27 19:30 142401023 Malmbäcks IF - Sportklubben Beduinerna 3 - 8 Johan Söderman, Anders A Nilsson Malmbäcks Sporthall
2017-10-28 13:15 142401019 Tenhults IF - Hovslätts IK B 7 - 6 Nicklas Bard, Daniel Persson Tenhults Sporthall
2017-10-28 17:00 142401021 Månsarps IBK B - Skillingaryds IK 3 - 10 Johan Söderman, Anders A Nilsson Norrahammars Sporthall
2017-10-29 14:00 142401022 IBF PA Jönköping - Husqvarna IK B 5 - 5 Stefan Rygert, Ingemar Rygert Arenan - Jönköpings Idrottshus
2017-11-03 19:45 142401030 Sävsjö IBK B - Malmbäcks IF 11 - 5 Anders Everstrand, Johan Ferm Sävsjö Sporthall
2017-11-04 14:30 142401027 Skillingaryds IK - IBF PA Jönköping 4 - 7 Robert Bejdén, Stefan Rygert Skillingaryds Arena
2017-11-04 15:00 142401026 Bankeryds Skid o MK - Tenhults IF 4 - 8 Jan Blohm, Suvad Kaltak Torpshallen
2017-11-04 17:00 142401025 Hovslätts IK B - S/W 2010 6 - 5 Nicklas Bard, Jörgen Ahnström Jönköpings Idrottshus D-hall
2017-11-05 17:00 142401028 Husqvarna IK B - Månsarps IBK B 3 - 2 Patrik Andersson, Oliver Hillerström Huskvarna Sporthall A
2017-11-10 19:30 142401031 Malmbäcks IF - Bankeryds Skid o MK 9 - 13 Bjarne Olsen, Jan Blohm Malmbäcks Sporthall
2017-11-10 19:30 142401032 S/W 2010 - Skillingaryds IK 5 - 7 Lars Hjelm, Kjell Persson Stockaryds Sporthall
2017-11-10 19:30 142401035 Sportklubben Beduinerna - IBF PA Jönköping 4 - 7 Johan Ferm, Nicklas Bard Tenhults Sporthall
2017-11-11 13:15 142401034 Tenhults IF - Husqvarna IK B 10 - 3 Patrik Andersson, Oliver Hillerström Tenhults Sporthall
2017-11-11 17:00 142401036 Månsarps IBK B - Sävsjö IBK B 12 - 4 Robert Bejdén, Stefan Rygert Norrahammars Sporthall
2017-11-18 14:00 142401037 Hovslätts IK B - Skillingaryds IK 5 - 4 Nicklas Bard, Anders A Nilsson Jönköpings Idrottshus D-hall
2017-11-18 15:00 142401038 Bankeryds Skid o MK - Sportklubben Beduinerna 6 - 4 Daniel Pettersson, Johnny Edh Torpshallen
2017-11-18 16:30 142401040 Månsarps IBK B - Malmbäcks IF 7 - 5 Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam Norrahammars Sporthall
2017-11-18 17:00 142401041 IBF PA Jönköping - Tenhults IF 4 - 10 Anders A Nilsson, Bjarne Olsen Jönköpings Idrottshus B-hall
2017-11-19 16:00 142401039 Sävsjö IBK B - Husqvarna IK B 9 - 2 Michael Johansson, Michael Hellqvist Sävsjö Sporthall
2017-11-24 19:30 142401044 Sportklubben Beduinerna - Hovslätts IK B 5 - 15 Anders A Nilsson, Jonny Nilsson Tenhults Sporthall
2017-11-24 19:30 142401048 Malmbäcks IF - S/W 2010 5 - 10 Bjarne Olsen, Jan Blohm Malmbäcks Sporthall
2017-11-25 11:00 142401043 Husqvarna IK B - Bankeryds Skid o MK 5 - 6 Jesper Rygert, Carl Bertilsson Jönköpings Idrottshus B-hall
2017-11-25 13:15 142401046 Tenhults IF - Månsarps IBK B 16 - 2 Claes Axelsson, Jens Axelsson Tenhults Sporthall
2017-11-25 14:00 142401045 Skillingaryds IK - Sävsjö IBK B 11 - 1 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Skillingaryds Arena
2017-12-01 19:30 142401053 Malmbäcks IF - Tenhults IF 4 - 14 Nicklas Bard, Thomas Atting Malmbäcks Sporthall
2017-12-01 19:30 142401054 S/W 2010 - IBF PA Jönköping WO (5 - 0) Suvad Kaltak, Anders A Nilsson Stockaryds Sporthall
2017-12-02 11:00 142401050 Hovslätts IK B - Husqvarna IK B 15 - 2 Jens Axelsson, Tobias Axelsson Jönköpings Idrottshus D-hall
2017-12-02 14:00 142401049 Skillingaryds IK - Sportklubben Beduinerna 4 - 3 Bjarne Olsen, Jan Blohm Skillingaryds Arena
2017-12-02 15:00 142401051 Bankeryds Skid o MK - Sävsjö IBK B 11 - 6 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Torpshallen
2017-12-08 19:30 142401060 S/W 2010 - Tenhults IF 6 - 3 Michael Johansson, Michael Hellqvist Stockaryds Sporthall
2017-12-08 19:45 142401057 Sävsjö IBK B - Sportklubben Beduinerna 6 - 9 Leif Johansson, Dan Runberg Sävsjö Sporthall
2017-12-08 20:00 142401058 IBF PA Jönköping - Månsarps IBK B 13 - 3 Gustav Jarnegren, Oliver Hillerström Jönköpings Idrottshus D-hall
2017-12-09 11:00 142401055 Bankeryds Skid o MK - Hovslätts IK B 4 - 4 Ingemar Rygert, Daniel Persson Torpshallen
2017-12-10 19:30 142401056 Husqvarna IK B - Skillingaryds IK 3 - 8 Jesper Rygert, Anders A Nilsson Huskvarna Sporthall A
2017-12-15 19:30 142401063 Sportklubben Beduinerna - Husqvarna IK B 4 - 7 Nicklas Bard, Jan Blohm Tenhults Sporthall
2017-12-15 19:30 142401065 Malmbäcks IF - IBF PA Jönköping 9 - 16 Jens Axelsson, Anders A Nilsson Malmbäcks Sporthall
2017-12-16 11:00 142401061 Hovslätts IK B - Sävsjö IBK B 16 - 1 Robert Bejdén, Claes Axelsson Jönköpings Idrottshus D-hall
2017-12-16 14:30 142401064 Månsarps IBK B - S/W 2010 1 - 9 Fredrik Fältskog, Daniel Persson Norrahammars Sporthall
2018-01-14 13:30 142401062 Skillingaryds IK - Bankeryds Skid o MK 6 - 8 Michael Johansson, Johnny Edh Skillingaryds Arena
2017-12-15 19:30 142401067 Månsarps IBK B - Hovslätts IK B 1 - 15 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Norrahammars Sporthall
2018-01-05 19:30 142401069 Malmbäcks IF - Skillingaryds IK 4 - 9 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Malmbäcks Sporthall
2018-01-05 19:30 142401072 S/W 2010 - Sävsjö IBK B 7 - 11 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Vrigstad Sporthall
2018-01-06 13:15 142401071 Tenhults IF - Sportklubben Beduinerna 8 - 3 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Tenhults Sporthall
2018-01-07 19:30 142401068 IBF PA Jönköping - Bankeryds Skid o MK 5 - 7 Robert Bejdén, Ingemar Rygert Jönköpings Idrottshus B-hall
2018-01-12 19:30 142401077 Sportklubben Beduinerna - Månsarps IBK B 10 - 6 Gustav Jarnegren, Oliver Hillerström Tenhults Sporthall
2018-01-12 19:30 142401078 Sävsjö IBK B - IBF PA Jönköping 4 - 10 Michael Johansson, Michael Hellqvist Sävsjö Sporthall
2018-01-13 11:00 142401073 Hovslätts IK B - Malmbäcks IF 12 - 2 Claes Axelsson, Nicklas Bard Jönköpings Idrottshus D-hall
2018-01-13 16:30 142401075 Skillingaryds IK - Tenhults IF 4 - 6 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Skillingaryds Arena
2018-01-13 17:15 142401076 Husqvarna IK B - S/W 2010 7 - 5 Jesper Rygert, Sebastian Kullander Tenhults Sporthall
2018-01-19 19:30 142401082 Malmbäcks IF - Husqvarna IK B 6 - 6 Johan Söderman, Anders A Nilsson Malmbäcks Sporthall
2018-01-19 19:30 142401083 S/W 2010 - Sportklubben Beduinerna 16 - 9 Michael Johansson, Suvad Kaltak Stockaryds Sporthall
2018-01-19 20:00 142401079 IBF PA Jönköping - Hovslätts IK B 3 - 6 Bjarne Olsen, Jan Blohm Jönköpings Idrottshus D-hall
2018-01-20 13:15 142401084 Tenhults IF - Sävsjö IBK B 16 - 2 Anders Everstrand, Claes Axelsson Tenhults Sporthall
2018-01-20 14:30 142401080 Månsarps IBK B - Bankeryds Skid o MK 5 - 7 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Norrahammars Sporthall
2018-01-26 19:30 142401089 Sportklubben Beduinerna - Malmbäcks IF 8 - 7 Robert Bejdén, Johnny Edh Tenhults Sporthall
2018-01-26 20:00 142401088 Husqvarna IK B - IBF PA Jönköping 4 - 6 Jens Axelsson, Claes Axelsson Huskvarna Sporthall A
2018-01-27 13:00 142401086 Bankeryds Skid o MK - S/W 2010 4 - 3 Bjarne Olsen, Jan Blohm Torpshallen
2018-01-27 14:00 142401085 Hovslätts IK B - Tenhults IF OW (0 - 5) Fredrik Billemark, Magnus Andersson Jönköpings Idrottshus D-hall
2018-01-27 14:30 142401087 Skillingaryds IK - Månsarps IBK B 9 - 5 Jens Axelsson, Tobias Axelsson Skillingaryds Arena
2018-02-02 19:30 142401096 Malmbäcks IF - Sävsjö IBK B 5 - 12 Nicklas Bard, Josef Bard Malmbäcks Sporthall
2018-02-03 13:15 142401092 Tenhults IF - Bankeryds Skid o MK 7 - 6 Anders Everstrand, Anders A Nilsson Tenhults Sporthall
2018-02-03 14:30 142401094 Månsarps IBK B - Husqvarna IK B 11 - 5 Bjarne Olsen, Jan Blohm Norrahammars Sporthall
2018-02-04 17:00 142401093 IBF PA Jönköping - Skillingaryds IK 8 - 5 Johnny Edh, Johan Ferm Jönköpings Idrottshus B-hall
2018-02-11 14:00 142401091 S/W 2010 - Hovslätts IK B 6 - 12 Lars Hjelm, Kjell Persson Vrigstad Sporthall
2018-02-08 20:00 142401102 Sävsjö IBK B - Månsarps IBK B 5 - 9 Johan Söderman, Anders A Nilsson Sävsjö Sporthall
2018-02-09 20:00 142401101 IBF PA Jönköping - Sportklubben Beduinerna 5 - 3 Robert Bejdén, Anders A Nilsson Jönköpings Idrottshus D-hall
2018-02-10 11:00 142401097 Bankeryds Skid o MK - Malmbäcks IF 13 - 4 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Torpshallen
2018-02-10 14:30 142401098 Skillingaryds IK - S/W 2010 7 - 7 Johnny Edh, Jan Blohm Skillingaryds Arena
2018-02-11 18:00 142401100 Husqvarna IK B - Tenhults IF 4 - 11 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Huskvarna Sporthall A
2018-02-16 19:30 142401104 Sportklubben Beduinerna - Bankeryds Skid o MK 2 - 10 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Tenhults Sporthall
2018-02-16 19:30 142401106 Malmbäcks IF - Månsarps IBK B 9 - 7 Michael Johansson, Bjarne Olsen Malmbäcks Sporthall
2018-02-17 12:00 142401103 Skillingaryds IK - Hovslätts IK B 5 - 8 Bjarne Olsen, Jan Blohm Skillingaryds Arena
2018-02-17 13:15 142401107 Tenhults IF - IBF PA Jönköping 12 - 4 Johnny Edh, Daniel Pettersson Tenhults Sporthall
2018-02-18 17:30 142401105 Husqvarna IK B - Sävsjö IBK B 9 - 3 Bjarne Olsen, Jan Blohm Huskvarna Sporthall A
2018-02-23 19:30 142401114 S/W 2010 - Malmbäcks IF 10 - 4 Safet Hasanbegovic, Anders Jonasson Vrigstad Sporthall
2018-02-23 19:45 142401111 Sävsjö IBK B - Skillingaryds IK 6 - 14 Oskar Cederfjord, Kjell Persson Sävsjö Sporthall
2018-02-24 15:00 142401109 Bankeryds Skid o MK - Husqvarna IK B 16 - 12 Michael Johansson, Magnus Widlund Torpshallen
2018-02-24 17:00 142401112 Månsarps IBK B - Tenhults IF 1 - 13 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Norrahammars Sporthall
2018-02-25 11:30 142401110 Hovslätts IK B - Sportklubben Beduinerna 5 - 3 Claes Axelsson, Jens Axelsson Jönköpings Idrottshus D-hall
2018-03-02 19:30 142401115 Sportklubben Beduinerna - Skillingaryds IK 4 - 5 Anders A Nilsson, Daniel Persson Tenhults Sporthall
2018-03-02 19:45 142401117 Sävsjö IBK B - Bankeryds Skid o MK 2 - 12 Michael Johansson, Jan Blohm Sävsjö Sporthall
2018-03-02 20:00 142401116 Husqvarna IK B - Hovslätts IK B 3 - 11 Robert Bejdén, Stefan Rygert Huskvarna Sporthall A
2018-03-03 13:15 142401119 Tenhults IF - Malmbäcks IF 10 - 4 Anders A Nilsson, Sebastian Kullander Tenhults Sporthall
2018-03-03 17:00 142401120 IBF PA Jönköping - S/W 2010 13 - 12 Stefan Rygert, Josef Bard Jönköpings Idrottshus B-hall
2018-03-09 19:30 142401123 Sportklubben Beduinerna - Sävsjö IBK B 10 - 4 Gustav Jarnegren, Oliver Hillerström Tenhults Sporthall
2018-03-09 20:00 142401121 Hovslätts IK B - Bankeryds Skid o MK 9 - 12 Nicklas Bard, Anders A Nilsson Jönköpings Idrottshus D-hall
2018-03-10 13:15 142401126 Tenhults IF - S/W 2010 7 - 7 Jens Axelsson, Tobias Axelsson Tenhults Sporthall
2018-03-10 14:30 142401122 Skillingaryds IK - Husqvarna IK B 7 - 0 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Skillingaryds Arena
2018-03-11 17:00 142401124 Månsarps IBK B - IBF PA Jönköping 5 - 21 Robert Bejdén, Stefan Rygert Norrahammars Sporthall
2018-03-17 17:00 142401127 Sävsjö IBK B - Hovslätts IK B 2 - 11 Bjarne Olsen, Jan Blohm Sävsjö Sporthall
2018-03-17 17:00 142401128 Bankeryds Skid o MK - Skillingaryds IK 7 - 7 Johan Söderman, Anders A Nilsson Torpshallen
2018-03-17 17:00 142401129 Husqvarna IK B - Sportklubben Beduinerna 2 - 7 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Tenhults Sporthall
2018-03-17 17:00 142401130 S/W 2010 - Månsarps IBK B 20 - 2 Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam Vrigstad Sporthall
2018-03-17 17:00 142401131 IBF PA Jönköping - Malmbäcks IF 22 - 4 Robert Bejdén, Stefan Rygert Jönköpings Idrottshus D-hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Tenhults IF 20 17 1 2 186-79 107 52
2. Hovslätts IK B 20 15 1 4 178-87 91 46
3. Bankeryds Skid o MK 20 14 2 4 168-118 50 44
4. IBF PA Jönköping 20 13 1 6 172-120 52 40
5. Skillingaryds IK 20 12 2 6 140-99 41 38
6. S/ W 2010 20 9 2 9 162-125 37 29
7. Sportklubben Beduinerna 20 7 0 13 112-138 -26 21
8. Sävsjö IBK B 20 5 0 15 104-189 -85 15
9. Månsarps IBK B 20 5 0 15 96-197 -101 15
10. Husqvarna IK B 20 4 2 14 94-165 -71 14
11. Malmbäcks IF 20 3 1 16 111-206 -95 10
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Division 4 Södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-10-06 19:30 142402005 Lessebo GoIF - Gantesbo IBK 8 - 5 Lars Hjelm, Kjell Persson Lessebo Sporthall
2017-10-07 12:00 142402001 Ljungbyholms GOIF - Olofströms IBK B 4 - 5 Robert Risberg, Nicklas Hult Ljungbyholms Sporthall
2017-10-08 15:30 142402003 Jämjö IBK - FBC Karlskrona B 4 - 10 Leffe Henryson, Rolf Vatvedt Jämjö Sporthall
2017-10-08 17:00 142402004 KaRo IBF - Märserum IBK 1 - 6 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Kallinge Sporthall
2017-10-13 19:00 142402007 Gantesbo IBK - KaRo IBF 6 - 3 Michéll Borgström, Fredrik Husberg Emmaboda Sporthall
2017-10-13 19:45 142402006 Olofströms IBK B - Lessebo GoIF 4 - 9 Jonas Nilsson, Rolf Vatvedt Olofströms Sporthall
2017-10-14 13:00 142402009 FBC Karlskrona B - Borgholms IBK 18 - 13 Bengt Andersson, Tomas Akthagen Vedeby Sporthall A
2017-10-14 16:30 142402008 Märserum IBK - Jämjö IBK 7 - 4 Dragan Zaharijev, Eddy Olsson Sparbanken Arena
2017-10-20 19:30 142402014 Jämjö IBK - Gantesbo IBK 8 - 7 Robert Risberg, Nicklas Hult Jämjö Sporthall
2017-10-21 12:00 142402012 Ljungbyholms GOIF - FBC Karlskrona B 4 - 7 Stefan Karlsson, Mikael Fransson Ljungbyholms Sporthall
2017-10-21 14:00 142402013 Borgholms IBK - Märserum IBK 6 - 6 Robert Risberg, Pelle Hallström Borgholms Sporthall
2017-10-22 13:00 142402015 Lessebo GoIF - KaRo IBF 6 - 2 Leif Johansson, Dan Runberg Lessebo Sporthall
2017-10-27 19:00 142402020 Gantesbo IBK - Märserum IBK 5 - 6 Leffe Henryson, Rolf Vatvedt Emmaboda Sporthall
2017-10-27 19:30 142402017 Jämjö IBK - Ljungbyholms GOIF 10 - 6 Jonas Nilsson, Eddy Olsson Jämjö Sporthall
2017-10-27 19:30 142402019 Lessebo GoIF - FBC Karlskrona B 5 - 8 Michéll Borgström, Gustav Svensson Lessebo Sporthall
2017-10-28 14:00 142402016 Borgholms IBK - Olofströms IBK B 9 - 3 Rasmus Wirstam, Niklas Rosberg Borgholms Sporthall
2017-11-11 12:00 142402021 Ljungbyholms GOIF - Borgholms IBK 5 - 5 Bengt Bolander, Peter Horndahl Ljungbyholms Sporthall
2017-11-11 13:00 142402023 FBC Karlskrona B - KaRo IBF 6 - 6 Roger Gardell, Fredrik Husberg Vedeby Sporthall A
2017-11-11 15:00 142402022 Märserum IBK - Lessebo GoIF 7 - 8 Jesper Grönblad, Michell Rohde Sparbanken Arena
2017-11-12 14:30 142402025 Olofströms IBK B - Gantesbo IBK 7 - 12 Rolf Vatvedt, Michéll Borgström Olofströms Sporthall
2017-11-17 19:30 142402026 Jämjö IBK - Olofströms IBK B 6 - 6 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Jämjö Sporthall
2017-11-17 19:30 142402027 KaRo IBF - Borgholms IBK 5 - 4 Eddy Olsson, Jonas Nilsson Kallinge Sporthall
2017-11-17 19:30 142402028 Lessebo GoIF - Ljungbyholms GOIF 10 - 2 Christer Jonsson, Nicklas Hult Lessebo Sporthall
2017-11-18 15:00 142402030 Märserum IBK - FBC Karlskrona B 14 - 6 Michéll Borgström, Jonas Nilsson Sparbanken Arena
2017-11-24 20:00 142402032 Borgholms IBK - Jämjö IBK 3 - 5 Daniel Gyllander, Robert Risberg Borgholms Sporthall
2017-11-25 15:00 142402033 FBC Karlskrona B - Gantesbo IBK 9 - 7 Dragan Zaharijev, Michéll Borgström Rödeby Sporthall
2017-11-26 12:00 142402031 Ljungbyholms GOIF - KaRo IBF 7 - 3 Rolf Vatvedt, Stefan Karlsson Ljungbyholms Sporthall
2017-11-26 16:15 142402035 Olofströms IBK B - Märserum IBK 4 - 14 Per Bratt, Henrik Gilliusson Olofströms Sporthall
2017-12-01 19:00 142402038 Gantesbo IBK - Borgholms IBK 7 - 8 Daniel Gyllander, Robert Risberg Emmaboda Sporthall
2017-12-01 19:30 142402036 KaRo IBF - Olofströms IBK B 9 - 4 Dragan Zaharijev, Eddy Olsson Kallinge Sporthall
2017-12-01 19:30 142402037 Lessebo GoIF - Jämjö IBK 11 - 5 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Lessebo Sporthall
2017-12-02 15:00 142402039 Märserum IBK - Ljungbyholms GOIF 10 - 9 Dragan Zaharijev, Eddy Olsson Sparbanken Arena
2017-12-08 19:30 142402043 Jämjö IBK - KaRo IBF 6 - 6 Robin Brunell, Leffe Henryson Jämjö Sporthall
2017-12-08 19:45 142402045 Olofströms IBK B - FBC Karlskrona B 9 - 10 Jonas Nilsson, Rolf Vatvedt Olofströms Sporthall
2017-12-09 12:00 142402041 Ljungbyholms GOIF - Gantesbo IBK 9 - 5 Daniel Gyllander, Robert Risberg Ljungbyholms Sporthall
2017-12-10 15:00 142402042 Borgholms IBK - Lessebo GoIF 4 - 17 Bengt Bolander, Peter Horndahl Borgholms Sporthall
2017-12-15 19:00 142402046 Gantesbo IBK - Lessebo GoIF 7 - 8 Roger Gardell, Michell Rohde Emmaboda Sporthall
2017-12-15 19:45 142402050 Olofströms IBK B - Ljungbyholms GOIF 4 - 6 Dragan Zaharijev, Eddy Olsson Olofströms Sporthall
2017-12-15 20:00 142402047 Märserum IBK - KaRo IBF 6 - 1 Daniel Gyllander, Robert Risberg Sparbanken Arena
2017-12-16 13:00 142402048 FBC Karlskrona B - Jämjö IBK 11 - 7 Mikael Lundin, Eddy Olsson Vedeby Sporthall A
2018-01-09 20:00 142402052 Borgholms IBK - FBC Karlskrona B 8 - 9 Pelle Hallström, Malou Hallström Borgholms Sporthall
2018-01-12 19:30 142402053 Jämjö IBK - Märserum IBK 3 - 11 Leffe Henryson, Rolf Vatvedt Jämjö Sporthall
2018-01-12 19:30 142402054 KaRo IBF - Gantesbo IBK 5 - 5 Dragan Zaharijev, Jonas Nilsson Kallinge Sporthall
2018-01-13 12:00 142402055 Lessebo GoIF - Olofströms IBK B 9 - 2 Christer Jonsson, Nicklas Hult Lessebo Sporthall
2018-01-19 19:00 142402057 Gantesbo IBK - Jämjö IBK 8 - 7 Daniel Gyllander, Robert Risberg Emmaboda Sporthall
2018-01-19 19:30 142402056 KaRo IBF - Lessebo GoIF 3 - 15 Michéll Borgström, Tomas Akthagen Kallinge Sporthall
2018-01-20 13:00 142402059 FBC Karlskrona B - Ljungbyholms GOIF 11 - 6 Dragan Zaharijev, Håkan Abrahamsson Vedeby Sporthall A
2018-01-20 16:30 142402058 Märserum IBK - Borgholms IBK 4 - 2 Jesper Grönblad, Michell Rohde Sparbanken Arena
2018-01-27 12:00 142402061 Ljungbyholms GOIF - Jämjö IBK 10 - 8 Stefan Karlsson, Malou Hallström Ljungbyholms Sporthall
2018-01-27 13:00 142402063 FBC Karlskrona B - Lessebo GoIF 10 - 4 Leffe Henryson, Rolf Vatvedt Vedeby Sporthall A
2018-01-27 15:00 142402062 Märserum IBK - Gantesbo IBK 11 - 2 Jonas Nilsson, Michéll Borgström Sparbanken Arena
2018-01-28 15:00 142402065 Olofströms IBK B - Borgholms IBK 8 - 6 Dragan Zaharijev, Jonas Nilsson Olofströms Sporthall
2018-01-30 19:00 142402066 Borgholms IBK - Ljungbyholms GOIF 4 - 4 Bengt Bolander, Peter Horndahl Borgholms Sporthall
2018-02-02 19:00 142402070 Gantesbo IBK - Olofströms IBK B 12 - 3 Christer Jonsson, Nicklas Hult Emmaboda Sporthall
2018-02-02 19:30 142402068 KaRo IBF - FBC Karlskrona B 3 - 7 Daniel Gyllander, Robert Risberg Kallinge Sporthall
2018-02-04 12:00 142402069 Lessebo GoIF - Märserum IBK 6 - 10 Leffe Henryson, Rolf Vatvedt Lessebo Sporthall
2018-02-16 20:00 142402072 Borgholms IBK - KaRo IBF WO (5 - 0) Christer Jonsson, Nicklas Hult Borgholms Sporthall
2018-02-17 12:00 142402071 Ljungbyholms GOIF - Lessebo GoIF 6 - 9 Joacim Olofsson, Peter Horndahl Ljungbyholms Sporthall
2018-02-17 13:00 142402073 FBC Karlskrona B - Märserum IBK 5 - 8 Michéll Borgström, Jonas Nilsson Vedeby Sporthall A
2018-02-18 15:00 142402075 Olofströms IBK B - Jämjö IBK 4 - 5 Dragan Zaharijev, Håkan Abrahamsson Olofströms Sporthall
2018-02-23 19:00 142402079 Gantesbo IBK - FBC Karlskrona B 9 - 9 Christer Jonsson, Rolf Vatvedt Emmaboda Sporthall
2018-02-23 19:30 142402076 Jämjö IBK - Borgholms IBK WO (5 - 0) , Mikael Lundin Jämjö Sporthall
2018-02-23 19:30 142402077 KaRo IBF - Ljungbyholms GOIF 5 - 6 Henrik Gilliusson, Marcus Ingolf Kallinge Sporthall
2018-03-01 21:00 142402080 Märserum IBK - Olofströms IBK B 16 - 1 Dragan Zaharijev, Michell Rohde Sparbanken Arena
2018-03-02 19:30 142402083 Jämjö IBK - Lessebo GoIF 5 - 10 Roger Gardell, Michell Rohde Jämjö Sporthall
2018-03-02 20:00 142402082 Borgholms IBK - Gantesbo IBK WO (5 - 0) Daniel Gyllander, Robert Risberg Borgholms Sporthall
2018-03-03 12:00 142402081 Ljungbyholms GOIF - Märserum IBK 7 - 6 Rolf Vatvedt, Stefan Karlsson Ljungbyholms Sporthall
2018-03-04 12:30 142402085 Olofströms IBK B - KaRo IBF 6 - 5 Michéll Borgström, Dragan Zaharijev Olofströms Sporthall
2018-03-11 17:00 142402086 KaRo IBF - Jämjö IBK 6 - 12 Dragan Zaharijev, Kjell Persson Kallinge Sporthall
2018-03-11 17:00 142402087 Lessebo GoIF - Borgholms IBK 10 - 1 Leffe Henryson, Rolf Vatvedt Lessebo Sporthall
2018-03-11 17:00 142402088 Gantesbo IBK - Ljungbyholms GOIF 5 - 7 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Emmaboda Sporthall
2018-03-11 17:00 142402090 FBC Karlskrona B - Olofströms IBK B 10 - 4 Christer Jonsson, Robert Risberg Vedeby Sporthall A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Märserum IBK 16 13 1 2 142-70 72 40
2. Lessebo GoIF 16 13 0 3 145-81 64 39
3. FBC Karlskrona B 16 12 2 2 146-111 35 38
4. Ljungbyholms GOIF 16 7 2 7 98-107 -9 23
5. Jämjö IBK 16 6 2 8 100-116 -16 20
6. Borgholms IBK 16 4 3 9 83-106 -23 15
7. Gantesbo IBK 16 4 2 10 102-113 -11 14
8. Olofströms IBK B 16 3 1 12 74-142 -68 10
9. KaRo IBF 16 2 3 11 63-107 -44 9
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Division 4 Västra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-10-06 19:30 142403003 Burseryds IF - Westbo IBK 5 - 9 Bjarne Olsen, Suvad Kaltak Tyngelvihallen
2017-10-07 12:00 142403006 Lagan IBK - KF Ljungby B 7 - 2 Leif Johansson, Jonas Lennartsson Sunnerbohallen
2017-10-08 16:30 142403002 Älmhults IBK - Hestra Skid O SK 11 - 1 Hani Mousaviyan-Utter, Gustav Svensson Haganäshallen
2017-10-12 19:30 142403012 Hestra Skid O SK - Lagan IBK 3 - 6 Johan Söderman, Anders A Nilsson Hestra Sporthall
2017-10-13 19:30 142403009 Rottne IF - Burseryds IF 12 - 2 Kjell Persson, Sean Norouz Rottne Sporthall
2017-10-14 13:15 142403007 Westbo IBK - Öjaby Sport IBK 8 - 7 Johan Söderman, Anders A Nilsson Gislaveds Sporthall A/B-hall
2017-10-15 11:00 142403010 KF Ljungby B - Alvesta IBK 6 - 10 Safet Hasanbegovic, Annie Nordmark Sunnerbohallen
2017-10-20 20:00 142403013 Öjaby Sport IBK - Hestra Skid O SK 5 - 4 Kevin Andersson, Bjarne Olsen Pär Lagerkvistskolan
2017-10-21 16:00 142403016 Alvesta IBK - Westbo IBK 2 - 9 Safet Hasanbegovic, Senad Hamula Alvesta Sporthall
2017-10-22 14:00 142403018 Lagan IBK - Rottne IF 5 - 5 Safet Hasanbegovic, Kjell Persson Sunnerbohallen
2017-10-26 19:30 142403022 Hestra Skid O SK - Alvesta IBK 8 - 6 Adam Nikolausson, Jens Bäcklin Hestra Sporthall
2017-10-27 19:30 142403019 Rottne IF - Öjaby Sport IBK 6 - 4 Leif Johansson, Lars Hjelm Rottne Sporthall
2017-10-29 13:30 142403020 KF Ljungby B - Älmhults IBK 4 - 8 Daniel Pettersson, Johnny Edh Sunnerbohallen
2017-11-03 19:30 142403027 Burseryds IF - Hestra Skid O SK 4 - 6 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Tyngelvihallen
2017-11-03 20:00 142403025 Öjaby Sport IBK - KF Ljungby B 11 - 6 Safet Hasanbegovic, Kjell Persson Pär Lagerkvistskolan
2017-11-05 13:00 142403030 Lagan IBK - Westbo IBK 7 - 6 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Sunnerbohallen
2017-11-05 13:30 142403026 Älmhults IBK - Rottne IF 4 - 7 Lars Hjelm, Dan Runberg Haganäshallen
2017-11-10 19:30 142403034 Rottne IF - Alvesta IBK 9 - 0 Safet Hasanbegovic, Oskar Cederfjord Rottne Sporthall
2017-11-11 11:00 142403032 KF Ljungby B - Burseryds IF 4 - 10 Leif Johansson, Dan Runberg Sunnerbohallen
2017-11-12 13:15 142403031 Westbo IBK - Älmhults IBK 17 - 7 Adam Nikolausson, Jens Bäcklin Gislaveds Sporthall A/B-hall
2017-11-17 19:30 142403041 Hestra Skid O SK - Rottne IF 3 - 6 Johnny Edh, Johan Ferm Hestra Sporthall
2017-11-18 17:00 142403037 Öjaby Sport IBK - Burseryds IF 14 - 2 Safet Hasanbegovic, Jonas Lennartsson Pär Lagerkvistskolan
2017-11-19 14:30 142403039 Lagan IBK - Alvesta IBK 14 - 5 Leif Johansson, Dan Runberg Sunnerbohallen
2017-11-26 14:00 142403045 Burseryds IF - Lagan IBK 6 - 9 Nicklas Bard, Josef Bard Tyngelvihallen
2017-11-26 15:45 142403048 Westbo IBK - KF Ljungby B 13 - 4 Adam Nikolausson, Jens Bäcklin Gislaveds Sporthall A/B-hall
2017-11-26 16:00 142403043 Alvesta IBK - Älmhults IBK 5 - 8 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Alvesta Sporthall
2017-12-01 19:30 142403050 Öjaby Sport IBK - Alvesta IBK 9 - 2 Leif Johansson, Dan Runberg Pär Lagerkvistskolan
2017-12-01 19:30 142403054 KF Ljungby B - Hestra Skid O SK 8 - 7 Bjarne Olsen, Jan Blohm Sunnerbohallen
2017-12-03 13:15 142403053 Westbo IBK - Rottne IF 4 - 7 Nicklas Bard, Jonny Nilsson Gislaveds Sporthall A/B-hall
2017-12-03 16:30 142403051 Älmhults IBK - Lagan IBK 6 - 14 Roger Gardell, Michell Rohde Haganäshallen
2017-12-08 19:30 142403060 KF Ljungby B - Rottne IF 2 - 28 Kevin Andersson, Senad Hamula Sunnerbohallen
2017-12-10 16:00 142403056 Alvesta IBK - Burseryds IF 11 - 4 Hani Mousaviyan-Utter, Gustav Svensson Alvesta Sporthall
2018-02-27 19:30 142403055 Älmhults IBK - Öjaby Sport IBK 8 - 7 Kjell Persson, Hani Mousaviyan-Utter Haganäshallen
2017-12-16 15:30 142403065 Westbo IBK - Hestra Skid O SK 7 - 0 Nicklas Bard, Josef Bard Gislaveds Sporthall A/B-hall
2017-12-16 17:00 142403061 Öjaby Sport IBK - Lagan IBK 4 - 3 Oskar Cederfjord, Filip Karlsson Pär Lagerkvistskolan
2018-01-21 14:00 142403062 Burseryds IF - Älmhults IBK 5 - 6 Johan Söderman, Anders A Nilsson Tyngelvihallen
2018-01-06 11:00 142403072 KF Ljungby B - Lagan IBK 4 - 5 Leif Johansson, Dan Runberg Sunnerbohallen
2018-01-07 15:30 142403069 Westbo IBK - Burseryds IF 12 - 5 Suvad Kaltak, Johnny Edh Gislaveds Sporthall A/B-hall
2018-01-07 16:00 142403068 Hestra Skid O SK - Älmhults IBK 5 - 5 Johan Söderman, Anders A Nilsson Hestra Sporthall
2018-01-12 19:30 142403075 Burseryds IF - Rottne IF 1 - 15 Bjarne Olsen, Jan Blohm Tyngelvihallen
2018-01-12 20:00 142403073 Öjaby Sport IBK - Westbo IBK 2 - 10 Safet Hasanbegovic, Hani Mousaviyan-Utter Pär Lagerkvistskolan
2018-01-14 13:00 142403078 Lagan IBK - Hestra Skid O SK 8 - 3 Kjell Persson, Hani Mousaviyan-Utter Sunnerbohallen
2018-01-14 15:30 142403076 Alvesta IBK - KF Ljungby B 11 - 8 Oskar Cederfjord, Filip Karlsson Alvesta Sporthall
2018-01-19 19:30 142403079 Hestra Skid O SK - Öjaby Sport IBK 3 - 3 Gustav Jarnegren, Oliver Hillerström Hestra Sporthall
2018-01-19 19:30 142403084 Rottne IF - Lagan IBK 5 - 5 Leif Johansson, Dan Runberg Rottne Sporthall
2018-01-20 13:45 142403082 Westbo IBK - Alvesta IBK WO (5 - 0) Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Gislaveds Sporthall A/B-hall
2018-01-28 16:00 142403088 Alvesta IBK - Hestra Skid O SK 4 - 8 Safet Hasanbegovic, Anders Jonasson Alvesta Sporthall
2018-01-28 16:30 142403086 Älmhults IBK - KF Ljungby B 12 - 5 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Haganäshallen
2018-01-28 17:00 142403085 Öjaby Sport IBK - Rottne IF 5 - 10 Jesper Grönblad, Jesper Abrahamsson Pär Lagerkvistskolan
2018-02-01 19:00 142403093 Hestra Skid O SK - Burseryds IF 17 - 2 Adam Nikolausson, Jens Bäcklin Hestra Sporthall
2018-02-02 19:30 142403091 KF Ljungby B - Öjaby Sport IBK 2 - 9 Oskar Cederfjord, Filip Karlsson Sunnerbohallen
2018-02-02 19:30 142403092 Rottne IF - Älmhults IBK 6 - 4 Michael Johansson, Michael Hellqvist Rottne Sporthall
2018-02-04 13:00 142403096 Westbo IBK - Lagan IBK 4 - 3 Michael Johansson, Michael Hellqvist Gislaveds Sporthall A/B-hall
2018-02-09 19:00 142403098 Burseryds IF - KF Ljungby B 9 - 9 Claes Axelsson, Jens Axelsson Tyngelvihallen
2018-02-11 13:30 142403097 Älmhults IBK - Westbo IBK 9 - 8 Safet Hasanbegovic, Hani Mousaviyan-Utter Haganäshallen
2018-02-11 17:30 142403100 Alvesta IBK - Rottne IF 4 - 15 Annie Ankarberg, Annie Nordmark Alvesta Sporthall
2018-02-16 19:30 142403103 Burseryds IF - Öjaby Sport IBK 8 - 15 Nicklas Bard, Josef Bard Tyngelvihallen
2018-02-16 19:30 142403107 Rottne IF - Hestra Skid O SK 5 - 2 Oskar Cederfjord, Filip Karlsson Rottne Sporthall
2018-02-18 13:30 142403105 Alvesta IBK - Lagan IBK 3 - 9 Safet Hasanbegovic, Hani Mousaviyan-Utter Alvesta Sporthall
2018-02-24 11:00 142403114 KF Ljungby B - Westbo IBK 2 - 12 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Sunnerbohallen
2018-02-25 13:00 142403111 Lagan IBK - Burseryds IF 22 - 4 Hani Mousaviyan-Utter, Gustav Svensson Sunnerbohallen
2018-02-25 13:30 142403109 Älmhults IBK - Alvesta IBK 9 - 4 Kjell Persson, Senad Hamula Haganäshallen
2018-03-01 19:30 142403120 Hestra Skid O SK - KF Ljungby B 14 - 6 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Hestra Sporthall
2018-03-02 19:30 142403119 Rottne IF - Westbo IBK 4 - 3 Kjell Persson, Lars Hjelm Rottne Sporthall
2018-03-04 13:00 142403117 Lagan IBK - Älmhults IBK 9 - 4 Bjarne Olsen, Jan Blohm Sunnerbohallen
2018-03-04 17:00 142403116 Alvesta IBK - Öjaby Sport IBK 5 - 8 Edo Sabanovic, Safet Hasanbegovic Alvesta Sporthall
2018-03-09 19:30 142403122 Burseryds IF - Alvesta IBK 10 - 9 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Tyngelvihallen
2018-03-09 19:30 142403126 Rottne IF - KF Ljungby B 16 - 1 Hani Mousaviyan-Utter, Gustav Svensson Rottne Sporthall
2018-03-09 20:00 142403121 Öjaby Sport IBK - Älmhults IBK 9 - 7 Leif Johansson, Dan Runberg Pär Lagerkvistskolan
2018-03-08 19:30 142403131 Hestra Skid O SK - Westbo IBK 5 - 8 Robert Bejdén, Johnny Edh Hestra Sporthall
2018-03-18 17:00 142403127 Lagan IBK - Öjaby Sport IBK 6 - 4 Safet Hasanbegovic, Anders Jonasson Sunnerbohallen
2018-03-18 17:00 142403128 Älmhults IBK - Burseryds IF 17 - 4 Hani Mousaviyan-Utter, Gustav Svensson Haganäshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Rottne IF 16 14 2 0 156-49 107 44
2. Lagan IBK 16 12 2 2 132-68 64 38
3. Westbo IBK 16 12 0 4 135-69 66 36
4. Öjaby Sport IBK 16 9 1 6 116-90 26 28
5. Älmhults IBK 16 9 1 6 125-110 15 28
6. Hestra Skid O SK 16 5 2 9 89-94 -5 17
7. Alvesta IBK 16 3 0 13 81-139 -58 9
8. Burseryds IF 16 2 1 13 81-187 -106 7
9. KF Ljungby B 16 1 1 14 73-182 -109 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Division 4 Östra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-10-07 12:30 142404005 IBK Lokomotiv Nässjö - Nässjö IBF B 6 - 9 Michael Johansson, Michael Hellqvist Handskerydshallen
2017-10-07 17:00 142404004 Kvillsfors IF - Vetlanda IBF B 2 - 4 Muhidin Bahtanovic, Mikael Fransson Kvilleströmshallen
2017-10-22 13:30 142404001 IBK Svala - IF Ariel B 5 - 6 Bengt Bolander, Peter Horndahl Mörlunda Sporthall
2017-10-14 14:00 142404011 IF Ariel B - IBK Lokomotiv Nässjö 7 - 8 Stefan Lundqvist, Muhidin Bahtanovic Kristdala Sporthall
2017-10-15 16:00 142404012 Vimmerby IBK B - IBK Husar 6 - 2 Magnus Larsson, Mikael Fransson Vimmerby Sporthall
2017-10-15 16:15 142404007 Tenhults IF B - IBK Svala 6 - 3 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Tenhults Sporthall
2017-10-20 19:00 142404013 IBK Svala - Vimmerby IBK B 3 - 18 Leffe Henryson, Rolf Vatvedt Mörlunda Sporthall
2017-10-20 19:00 142404016 Kvillsfors IF - Tenhults IF B 7 - 3 Muhidin Bahtanovic, Mikael Fransson Kvilleströmshallen
2017-10-20 19:45 142404018 IBK Husar - Nässjö IBF B 6 - 3 Nicklas Bard, Mattias Tokic Olsbergs Arena
2017-10-27 19:30 142404023 Tenhults IF B - IBK Lokomotiv Nässjö OW (0 - 5) Nicklas Bard, Jonny Nilsson Tenhults Sporthall
2017-10-28 14:00 142404022 Vimmerby IBK B - Kvillsfors IF 14 - 3 Claes Waernholm, Stefan Karlsson Vimmerby Sporthall
2017-10-28 14:45 142404024 Vetlanda IBF B - IBK Husar 9 - 4 Gustav Jarnegren, Oliver Hillerström ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2017-12-10 16:00 142404019 Nässjö IBF B - IBK Svala 10 - 8 Dawan Mofak, Oskar Lööke Nässjö Sporthall
2017-11-03 19:00 142404028 Kvillsfors IF - IF Ariel B 7 - 6 Stefan Lundqvist, Gabriel Adolfsson Kvilleströmshallen
2017-11-03 19:45 142404030 IBK Husar - Tenhults IF B 10 - 2 Muhidin Bahtanovic, Mikael Fransson Prästängshallen
2017-11-04 12:30 142404029 IBK Lokomotiv Nässjö - Vetlanda IBF B 3 - 13 Johan Söderman, Anders A Nilsson Handskerydshallen
2017-11-11 12:30 142404035 IBK Lokomotiv Nässjö - Vimmerby IBK B 4 - 15 Adam Nikolausson, Jens Bäcklin Handskerydshallen
2017-11-12 15:45 142404033 Vetlanda IBF B - IBK Svala 10 - 3 Stefan Karlsson, Mikael Fransson ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2017-11-12 17:00 142404034 Nässjö IBF B - Kvillsfors IF 10 - 9 Jens Axelsson, Claes Axelsson Nässjö Sporthall
2017-12-01 19:30 142404036 IF Ariel B - IBK Husar 8 - 14 Muhidin Bahtanovic, Mikael Fransson Kristdala Sporthall
2017-11-17 19:45 142404039 IBK Husar - Kvillsfors IF 9 - 6 Claes Waernholm, Daniel Gyllander Olsbergs Arena
2017-11-18 14:00 142404040 IF Ariel B - Tenhults IF B 9 - 7 Leffe Henryson, Rolf Vatvedt Kristdala Sporthall
2017-11-18 16:00 142404041 Vimmerby IBK B - Nässjö IBF B 7 - 5 Claes Waernholm, Stefan Karlsson Vimmerby Sporthall
2017-11-25 09:45 142404046 Nässjö IBF B - IF Ariel B 8 - 4 Johan Söderman, Anders A Nilsson Handskerydshallen
2017-11-25 12:30 142404044 IBK Lokomotiv Nässjö - IBK Svala 8 - 9 Johan Söderman, Anders A Nilsson Handskerydshallen
2017-11-25 16:00 142404047 Vimmerby IBK B - Vetlanda IBF B 7 - 5 Muhidin Bahtanovic, Mikael Fransson Vimmerby Sporthall
2017-12-01 19:00 142404050 IBK Svala - Kvillsfors IF 8 - 11 Bengt Bolander, Peter Horndahl Mörlunda Sporthall
2017-12-01 19:30 142404053 Tenhults IF B - Nässjö IBF B 5 - 4 Claes Axelsson, Stefan Rygert Tenhults Sporthall
2017-12-03 12:00 142404052 IF Ariel B - Vetlanda IBF B 9 - 16 Christer Jonsson, Nicklas Hult Kristdala Sporthall
2017-12-08 19:30 142404059 Vetlanda IBF B - Tenhults IF B 8 - 2 Percy Lundkvist, Stefan Karlsson ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2017-12-08 19:45 142404057 IBK Husar - IBK Lokomotiv Nässjö 8 - 6 Adam Nikolausson, Jens Bäcklin Prästängshallen
2018-01-07 18:00 142404058 Vimmerby IBK B - IF Ariel B 17 - 3 Magnus Larsson, Claes Waernholm Vimmerby Sporthall
2017-12-14 19:45 142404066 Nässjö IBF B - Vetlanda IBF B 3 - 6 Johan Söderman, Anders A Nilsson Nässjö Sporthall
2017-12-16 12:30 142404063 IBK Lokomotiv Nässjö - Kvillsfors IF 5 - 8 Johan Söderman, Thomas Atting Handskerydshallen
2017-12-17 11:30 142404061 IBK Svala - IBK Husar 7 - 5 Anders Stenberg, Stefan Karlsson Mörlunda Sporthall
2017-12-17 16:15 142404065 Tenhults IF B - Vimmerby IBK B 5 - 7 Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg Tenhults Sporthall
2018-01-04 20:00 142404070 Vetlanda IBF B - Kvillsfors IF 16 - 7 Johan Söderman, Anders A Nilsson ISCAR Arena LF, Vetlanda
2018-01-05 19:30 142404067 IF Ariel B - IBK Svala 11 - 9 Daniel Gyllander, Bengt Bolander Kristdala Sporthall
2018-01-07 10:00 142404071 Nässjö IBF B - IBK Lokomotiv Nässjö 8 - 6 Jens Axelsson, Tobias Axelsson Nässjö Sporthall
2018-01-12 19:30 142404073 IBK Svala - Tenhults IF B 11 - 7 Magnus Larsson, Claes Waernholm Mörlunda Sporthall
2018-01-12 19:45 142404078 IBK Husar - Vimmerby IBK B 5 - 4 Adam Nikolausson, Jens Bäcklin Olsbergs Arena
2018-01-13 12:30 142404077 IBK Lokomotiv Nässjö - IF Ariel B 7 - 8 Johnny Edh, Anders A Nilsson Handskerydshallen
2018-01-20 15:00 142404079 Vimmerby IBK B - IBK Svala 24 - 1 Stefan Lundqvist, Stefan Karlsson Vimmerby Sporthall
2018-01-21 13:30 142404084 Nässjö IBF B - IBK Husar 8 - 8 Michael Johansson, Magnus Andersson Nässjö Sporthall
2018-01-21 16:15 142404082 Tenhults IF B - Kvillsfors IF 11 - 6 Nicklas Bard, Bjarne Olsen Tenhults Sporthall
2018-01-26 19:00 142404085 IBK Svala - Nässjö IBF B 10 - 12 Christer Jonsson, Nicklas Hult Mörlunda Sporthall
2018-01-26 19:00 142404088 Kvillsfors IF - Vimmerby IBK B 4 - 10 Muhidin Bahtanovic, Mikael Fransson Kvilleströmshallen
2018-01-27 12:30 142404089 IBK Lokomotiv Nässjö - Tenhults IF B 7 - 4 Nicklas Bard, Josef Bard Handskerydshallen
2018-01-27 16:15 142404090 IBK Husar - Vetlanda IBF B 6 - 8 Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg Olsbergs Arena
2018-02-01 19:30 142404094 IF Ariel B - Kvillsfors IF 9 - 14 Stefan Lundqvist, Stefan Karlsson Kristdala Sporthall
2018-02-02 19:30 142404096 Tenhults IF B - IBK Husar 3 - 9 Johan Söderman, Anders A Nilsson Tenhults Sporthall
2018-02-04 13:15 142404095 Vetlanda IBF B - IBK Lokomotiv Nässjö 18 - 3 Stefan Lundqvist, Stefan Karlsson ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2018-02-09 19:00 142404100 Kvillsfors IF - Nässjö IBF B 4 - 7 Magnus Larsson, Claes Waernholm Kvilleströmshallen
2018-02-10 15:00 142404099 IBK Svala - Vetlanda IBF B 5 - 19 Pelle Hallström, Malou Hallström Mörlunda Sporthall
2018-02-10 15:00 142404101 Vimmerby IBK B - IBK Lokomotiv Nässjö 24 - 5 Claes Waernholm, Michael Johansson Vimmerby Sporthall
2018-02-13 19:30 142404102 IBK Husar - IF Ariel B 10 - 6 Muhidin Bahtanovic, Mikael Fransson Olsbergs Arena
2018-02-16 19:00 142404105 Kvillsfors IF - IBK Husar 8 - 17 Stefan Lundqvist, Stefan Karlsson Kvilleströmshallen
2018-02-18 17:00 142404107 Nässjö IBF B - Vimmerby IBK B 6 - 13 Sebastian Kullander, Anders A Nilsson Nässjö Sporthall
2018-03-06 19:30 142404106 Tenhults IF B - IF Ariel B 3 - 6 Johnny Edh, Jonny Nilsson Tenhults Sporthall
2018-02-23 19:00 142404110 IBK Svala - IBK Lokomotiv Nässjö 10 - 10 Magnus Larsson, Claes Waernholm Mörlunda Sporthall
2018-02-24 14:00 142404112 IF Ariel B - Nässjö IBF B 5 - 12 Christer Jonsson, Nicklas Hult Kristdala Sporthall
2018-02-24 14:45 142404113 Vetlanda IBF B - Vimmerby IBK B 10 - 5 Safet Hasanbegovic, Anders Jonasson ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2018-03-02 19:00 142404116 Kvillsfors IF - IBK Svala 8 - 7 Muhidin Bahtanovic, Mikael Fransson Kvilleströmshallen
2018-03-04 15:45 142404118 Vetlanda IBF B - IF Ariel B 20 - 1 Muhidin Bahtanovic, Mikael Fransson ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2018-03-04 17:00 142404119 Nässjö IBF B - Tenhults IF B 5 - 6 Per Bratt, Henrik Gilliusson Nässjö Sporthall
2018-03-09 19:30 142404124 IF Ariel B - Vimmerby IBK B 5 - 7 Leffe Henryson, Rolf Vatvedt Kristdala Sporthall
2018-03-10 12:30 142404123 IBK Lokomotiv Nässjö - IBK Husar 6 - 15 Fredrik Billemark, Magnus Andersson Handskerydshallen
2018-03-11 16:15 142404125 Tenhults IF B - Vetlanda IBF B 2 - 13 Nicklas Bard, Josef Bard Tenhults Sporthall
2018-03-16 19:45 142404127 IBK Husar - IBK Svala WO (5 - 0) Adam Nikolausson, Nicklas Bard Olsbergs Arena
2018-03-17 17:00 142404129 Kvillsfors IF - IBK Lokomotiv Nässjö 11 - 10 Stefan Lundqvist, Stefan Karlsson Kvilleströmshallen
2018-03-17 17:00 142404131 Vimmerby IBK B - Tenhults IF B WO (5 - 0) Muhidin Bahtanovic, Mikael Fransson Vimmerby Sporthall
2018-03-17 17:00 142404132 Vetlanda IBF B - Nässjö IBF B 6 - 5 Magnus Widlund, Johan Ferm ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Vetlanda IBF B 16 15 0 1 181-67 114 45
2. Vimmerby IBK B 16 14 0 2 183-66 117 42
3. IBK Husar 16 11 1 4 133-90 43 34
4. Nässjö IBF B 16 8 1 7 115-109 6 25
5. Kvillsfors IF 16 7 0 9 115-146 -31 21
6. IF Ariel B 16 5 0 11 103-164 -61 15
7. Tenhults IF B 16 4 0 12 66-115 -49 12
8. IBK Lokomotiv Nässjö 16 3 1 12 99-167 -68 10
9. IBK Svala 16 3 1 12 99-170 -71 10
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis