Division 3 (2017/18)

Gruppspel
Damer division 3 norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-09-23 11:30 150036003 Rotebro IS IBK (B) - Turebergs IF 3 - 5 Torbjörn Lundin, Marcus Grapne Rotebrohallen (Nya)
2017-09-23 11:30 150036005 Täby FC (B) - Väsby IBK 5 - 0 William Hilmersson, Lars Samuelsson Grindtorpshallen
2017-09-23 12:30 150036006 Vaxholms IBF - Sigtuna IF IBK 4 - 1 Simon Righarts, Ida Nedin Vaxholm innebandyhallen
2017-09-24 12:15 150036001 Ingarö IF (B) - Arlanda IBK (B) 11 - 0 Vilhelm Nordström, Aldin Imamovic Ingarö Sporthall
2017-10-07 11:15 150036008 Väsby IBK - Järfälla IBK (B) 2 - 4 Fredrik Nensén, Jan Lingemark Smedsgärdshallen
2017-10-08 11:30 150036011 Kungsängens IF - Ingarö IF (B) 1 - 5 Niclas Andersson, Julius Olesen Ekhammarshallen
2017-10-08 15:45 150036007 Sigtuna IF IBK - Täby FC (B) 2 - 3 William Hilmersson, Fredrik Hallenberg Prästängshallen
2017-11-12 12:30 150036012 Arlanda IBK (B) - Vaxholms IBF 4 - 13 Christoffer Stenlund, Mikael Eriksson Ekilla Sporthall
2017-10-14 13:00 150036013 Ingarö IF (B) - Turebergs IF 2 - 5 Eskil Simonsen, Alexander Potapeiko Ingarö Sporthall
2017-10-14 14:00 150036015 Rotebro IS IBK (B) - Väsby IBK 1 - 8 Gustav Levin, Joakim Levin Rotebrohallen (Nya)
2017-10-14 16:15 150036017 Täby FC (B) - Vaxholms IBF 6 - 5 Sampo Friberg, Per Sundvall Grindtorpshallen
2017-10-15 18:30 150036018 Kungsängens IF - Arlanda IBK (B) 9 - 0 Torbjörn Lundin, Niclas Andersson Ekhammarshallen
2017-10-15 19:30 150036016 Järfälla IBK (B) - Sigtuna IF IBK 3 - 3 Sampo Friberg, Simon Righarts Viksjö Sporthall
2017-10-21 14:45 150036024 Arlanda IBK (B) - Täby FC (B) 3 - 10 Anders Holm, Jörgen Olsson Ekilla Sporthall
2017-10-21 18:00 150036019 Vaxholms IBF - Järfälla IBK (B) 3 - 0 Simon Righarts, Lars Samuelsson Vaxholm innebandyhallen
2017-10-22 16:15 150036023 Turebergs IF - Kungsängens IF 3 - 1 Daniel Karlsson, William Albrecht Silverdalshallen
2017-10-22 18:45 150036020 Sigtuna IF IBK - Rotebro IS IBK (B) 9 - 1 Jonatan Svahn, Jan Lingemark Prästängshallen
2017-10-28 14:30 150036025 Ingarö IF (B) - Väsby IBK 1 - 9 Christian Hamnström, Imtiaz Karim Ingarö Sporthall
2017-10-28 14:30 150036027 Rotebro IS IBK (B) - Vaxholms IBF 2 - 5 Mats Järnmark, Shabbir Ahmed Rotebrohallen (Nya)
2017-10-28 16:00 150036029 Turebergs IF - Arlanda IBK (B) 14 - 2 Shabbir Ahmed, Mats Järnmark Rotebrohallen (Nya)
2017-10-29 18:15 150036028 Järfälla IBK (B) - Täby FC (B) 1 - 8 Julius Olesen, Marcus Ackefelt Viksjö Sporthall
2017-11-03 19:15 150036036 Arlanda IBK (B) - Järfälla IBK (B) 3 - 9 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Ekilla Sporthall
2017-11-04 12:00 150036034 Väsby IBK - Kungsängens IF 3 - 1 Ida Nedin, Jonas Robertson Smedsgärdshallen
2017-11-05 12:00 150036033 Sigtuna IF IBK - Ingarö IF (B) 7 - 3 Jan Lingemark, Arne Brovig Prästängshallen
2017-11-07 20:00 150036031 Täby FC (B) - Rotebro IS IBK (B) 10 - 1 Jan Lingemark, David Norman Grindtorpshallen
2017-11-18 10:45 150036039 Rotebro IS IBK (B) - Järfälla IBK (B) 2 - 7 Roger Nyström, Per Sundvall Sollentuna sim och sporthall
2017-11-18 15:30 150036037 Ingarö IF (B) - Vaxholms IBF 0 - 8 Daniel Eklund, Ken Johansson Ingarö Sporthall
2017-11-19 13:00 150036041 Turebergs IF - Väsby IBK 2 - 1 Anders Asp, Mario Mallengren Silverdalshallen
2017-11-19 13:00 150036042 Kungsängens IF - Sigtuna IF IBK 3 - 3 Joacim Hansson, Erik Hellgren Ekhammarshallen
2017-11-25 14:00 150036048 Arlanda IBK (B) - Rotebro IS IBK (B) 0 - 3 Mikael Rosenius, Ian Engblom Ekilla Sporthall
2017-11-25 15:30 150036044 Ingarö IF (B) - Täby FC (B) 1 - 13 Jonas Robertson, Johan Ståhl Ingarö Sporthall
2017-11-26 14:15 150036045 Vaxholms IBF - Kungsängens IF WO (5 - 0) Stefano Bianque, Ken Johansson Vaxholm innebandyhallen
2017-11-26 15:45 150036046 Sigtuna IF IBK - Turebergs IF 3 - 9 Johan Ståhl, Jan Lingemark Prästängshallen
2017-12-02 10:00 150036051 Väsby IBK - Arlanda IBK (B) 5 - 6 Niclas Andersson, Lars Reuterhagen Smedsgärdshallen
2017-12-02 13:15 150036054 Kungsängens IF - Täby FC (B) 2 - 6 Joacim Hansson, Mario Mallengren Hagnäshallen
2017-12-02 14:30 150036049 Ingarö IF (B) - Järfälla IBK (B) 2 - 1 Johan Hessing, Shabbir Ahmed Ingarö Sporthall
2017-12-03 16:15 150036053 Turebergs IF - Vaxholms IBF 7 - 5 Daniel Bäckner, Svedje Ohlson Silverdalshallen
2017-12-10 13:45 150036057 Täby FC (B) - Turebergs IF 8 - 5 Dennis Svensson, Martin Svensson Grindtorpshallen
2017-12-10 15:30 150036055 Rotebro IS IBK (B) - Ingarö IF (B) 0 - 5 Per Sundvall, Jan Lingemark Arena Satelliten
2017-12-10 18:45 150036056 Järfälla IBK (B) - Kungsängens IF 5 - 0 Daniel Bäckner, Patrik Larsson Viksjö Sporthall
2018-02-17 17:30 150036059 Sigtuna IF IBK - Väsby IBK 4 - 3 Mats Korpi, Fredrik Nensén Prästängshallen
2017-12-16 11:15 150036063 Väsby IBK - Vaxholms IBF 5 - 3 Lars Reuterhagen, Roger Nyström Smedsgärdshallen
2017-12-16 12:30 150036065 Turebergs IF - Järfälla IBK (B) 5 - 2 Lars Sundlöf, Joacim Hansson Sollentuna sim och sporthall
2017-12-17 11:30 150036066 Kungsängens IF - Rotebro IS IBK (B) 4 - 6 Imtiaz Karim, Aldin Imamovic Ekhammarshallen
2017-12-17 16:15 150036062 Sigtuna IF IBK - Arlanda IBK (B) 12 - 3 Lars Reuterhagen, Sampo Friberg Prästängshallen
2018-01-06 10:00 150036068 Väsby IBK - Täby FC (B) 4 - 4 Linda Forslund, Elin Carlberg-Börjes Smedsgärdshallen
2018-01-07 11:15 150036067 Sigtuna IF IBK - Vaxholms IBF 4 - 5 Arne Brovig, Jan Lingemark Prästängshallen
2018-01-07 12:30 150036072 Arlanda IBK (B) - Ingarö IF (B) 1 - 12 Jan-Olov Cederholm, Rohnny Åhman Ekilla Sporthall
2018-01-07 15:45 150036070 Turebergs IF - Rotebro IS IBK (B) 7 - 1 Magnus Berg, Per Sundvall Silverdalshallen
2018-01-13 14:30 150036073 Ingarö IF (B) - Kungsängens IF 6 - 0 Sampo Friberg, Gustav Persson Ingarö Sporthall
2018-01-13 16:15 150036078 Vaxholms IBF - Arlanda IBK (B) 7 - 0 Fredrik Hallenberg, Karl Hurtig Vaxholm innebandyhallen
2018-01-14 17:30 150036077 Täby FC (B) - Sigtuna IF IBK 2 - 2 Fabian Fahimi, Andreas Bengtsson Grindtorpshallen
2018-01-14 18:00 150036076 Järfälla IBK (B) - Väsby IBK 5 - 8 William Grafström, David Norman Viksjö Sporthall
2018-01-19 19:15 150036084 Arlanda IBK (B) - Kungsängens IF 4 - 7 Mikael Eriksson, Jan-Olov Cederholm Ekilla Sporthall
2018-01-20 11:00 150036081 Väsby IBK - Rotebro IS IBK (B) 6 - 0 Ken Johansson, Jonatan Svahn Smedsgärdshallen
2018-01-21 17:30 150036083 Turebergs IF - Ingarö IF (B) 6 - 1 Bjarne Hekkelstrand, Linda Forslund Silverdalshallen
2018-01-21 18:00 150036079 Vaxholms IBF - Täby FC (B) 4 - 6 Richard Jonsson, Ulf Jonsson Vaxholm innebandyhallen
2018-01-21 18:45 150036080 Sigtuna IF IBK - Järfälla IBK (B) 6 - 2 Lars Samuelsson, Lars Reuterhagen Prästängshallen
2018-01-27 14:30 150036087 Rotebro IS IBK (B) - Sigtuna IF IBK 1 - 4 Magnus Berg, Imtiaz Karim Rotebrohallen (Nya)
2018-01-28 16:30 150036090 Kungsängens IF - Turebergs IF 1 - 5 Torbjörn Lundin, Mats Järnmark Bro Sporthall
2018-01-28 18:30 150036089 Täby FC (B) - Arlanda IBK (B) 8 - 0 Michael Selg, Kenny Ly Grindtorpshallen
2018-01-28 19:45 150036088 Järfälla IBK (B) - Vaxholms IBF 5 - 5 Patrik Larsson, Mikael Lemker Viksjö Sporthall
2018-02-02 19:15 150036096 Arlanda IBK (B) - Turebergs IF 3 - 18 Tony Nyberg, Mikael Eriksson Ekilla Sporthall
2018-02-03 10:00 150036094 Väsby IBK - Ingarö IF (B) 13 - 1 David Norman, William Grafström Smedsgärdshallen
2018-02-03 18:15 150036092 Vaxholms IBF - Rotebro IS IBK (B) 9 - 1 Lars Samuelsson, Stefano Bianque Vaxholm innebandyhallen
2018-02-04 15:30 150036091 Täby FC (B) - Järfälla IBK (B) 6 - 3 Imtiaz Karim, Mattias Nordlund Tibblehallen CC
2018-02-10 12:15 150036102 Kungsängens IF - Väsby IBK 2 - 4 Imtiaz Karim, Aldin Imamovic Hagnäshallen
2018-02-10 13:00 150036097 Ingarö IF (B) - Sigtuna IF IBK 2 - 10 Bjarne Hekkelstrand, Elis Erbing Ingarö Sporthall
2018-02-10 16:15 150036099 Rotebro IS IBK (B) - Täby FC (B) 2 - 5 Daniel Bäckner, Patrik Arvinder Rotebrohallen (Nya)
2018-02-11 19:45 150036100 Järfälla IBK (B) - Arlanda IBK (B) 9 - 0 Jan-Olov Cederholm, Rohnny Åhman Viksjö Sporthall
2018-02-24 10:00 150036107 Väsby IBK - Turebergs IF 2 - 1 Imtiaz Karim, Sezgin Youmer Smedsgärdshallen
2018-02-25 10:00 150036103 Järfälla IBK (B) - Rotebro IS IBK (B) 4 - 2 Jan Lingemark, Arne Brovig Viksjö Sporthall
2018-02-25 12:00 150036106 Sigtuna IF IBK - Kungsängens IF 8 - 3 Alexander Mattsson, Andreas Mattsson Prästängshallen
2018-02-25 14:15 150036105 Vaxholms IBF - Ingarö IF (B) 10 - 3 Jan Lingemark, Arne Brovig Vaxholm innebandyhallen
2018-03-03 11:00 150036114 Kungsängens IF - Vaxholms IBF 2 - 9 Ola Bigestans, Kenny Ly Hagnäshallen
2018-03-03 11:30 150036111 Rotebro IS IBK (B) - Arlanda IBK (B) 12 - 0 Mats Korpi, Andreas Bengtsson Sollentuna sim och sporthall
2018-03-04 12:00 150036109 Täby FC (B) - Ingarö IF (B) 13 - 0 Richard Jonsson, Ulf Jonsson Grindtorpshallen
2018-03-04 15:15 150036113 Turebergs IF - Sigtuna IF IBK 5 - 6 Sadjad Nima, Johan Hessing Silverdalshallen
2018-03-10 16:00 150036120 Arlanda IBK (B) - Väsby IBK 0 - 17 Jörgen Olsson, Jonatan Svahn Ekilla Sporthall
2018-03-11 13:15 150036117 Täby FC (B) - Kungsängens IF 11 - 2 Ricky Bagge, Richard Jonsson Grindtorpshallen
2018-03-11 17:00 150036118 Vaxholms IBF - Turebergs IF 5 - 6 Karl Hurtig, Fredrik Nensén Vaxholm innebandyhallen
2018-03-11 18:30 150036116 Järfälla IBK (B) - Ingarö IF (B) 5 - 5 Magnus Berg, Marco Svenström Kallhälls sporthall
2018-03-17 10:45 150036123 Väsby IBK - Sigtuna IF IBK 5 - 4 Linda Forslund, Bjarne Hekkelstrand Smedsgärdshallen
2018-03-17 11:00 150036126 Kungsängens IF - Järfälla IBK (B) 3 - 5 Martin Hjelmberg, William Hilmersson Hagnäshallen
2018-03-17 13:15 150036121 Ingarö IF (B) - Rotebro IS IBK (B) 7 - 2 Aldin Imamovic, Oscar Forstadius Ingarö Sporthall
2018-03-18 17:00 150036125 Turebergs IF - Täby FC (B) 6 - 6 David Norman, William Grafström Silverdalshallen
2018-03-24 13:45 150036128 Rotebro IS IBK (B) - Kungsängens IF 1 - 3 Ulf Jonsson, Daniel Bäckner Rotebrohallen (Nya)
2018-03-24 16:30 150036132 Arlanda IBK (B) - Sigtuna IF IBK 2 - 8 Rohnny Åhman, Richard Jonsson Ekilla Sporthall
2018-03-25 14:45 150036129 Järfälla IBK (B) - Turebergs IF 3 - 7 Erik Hellgren, Daniel Bäckner Viksjö Sporthall
2018-03-25 14:45 150036131 Vaxholms IBF - Väsby IBK 10 - 2 Mats Korpi, Imtiaz Karim Vaxholm innebandyhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Täby FC (B) 18 15 3 0 130-43 87 48
2. Turebergs IF 18 14 1 3 116-55 61 43
3. Vaxholms IBF 18 12 1 5 115-54 61 37
4. Väsby IBK 18 11 1 6 97-54 43 34
5. Sigtuna IF IBK 18 10 3 5 96-59 37 33
6. Järfälla IBK (B) 18 7 3 8 73-70 3 24
7. Ingarö IF (B) 18 7 1 10 67-104 -37 22
8. Kungsängens IF 18 3 1 14 44-89 -45 10
9. Rotebro IS IBK (B) 18 3 0 15 41-98 -57 9
10. Arlanda IBK (B) 18 1 0 17 31-184 -153 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Damer division 3 södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-09-23 12:00 150042001 Sundbybergs IK (B) - Duvbo IK (B) 4 - 5 Joakim Levin, Gustav Levin Hallonbergshallen
2017-09-23 13:30 150042003 Högalids IF - Vällingby BK 11 - 1 Daniel Karlsson, Kevin Helly Liljeholmshallen 1
2017-09-23 13:30 150042005 Vendelsö IK (B) - Huddinge IK 9 - 3 Daniel Mårtensson, Jesper Wahlund Torvalla Träningshall
2017-09-23 14:00 150042006 Älta IF - Ingarö IF (A) 1 - 3 Manne Jahnsson, Björn Larsson Järla Sporthall
2017-09-24 12:00 150042002 Skogås/Trångsunds IBK - FBI Tullinge (B) 4 - 9 Jonas Håmark, Aarre Hietanen Skogåshallen
2017-11-10 19:00 150042004 Salems IF - Ekerö IK 7 - 3 Erik Nyman, Magnus Berg Skogsängshallen
2017-09-30 15:30 150042011 FBI Tullinge (B) - Sundbybergs IK (B) 5 - 5 Alexander Mattsson, Thomas Bégat Tullingehallen
2017-10-07 12:45 150042012 Duvbo IK (B) - Älta IF 6 - 4 Marko Kilpikoski, Jan-Erik Nordlund Hallonbergshallen
2017-10-07 13:15 150042009 Ekerö IK - Högalids IF 1 - 9 Linus Warrenstein, Niclas Andersson Mälaröhallen
2017-10-07 15:00 150042007 Ingarö IF (A) - Vendelsö IK (B) 3 - 2 Daniel Mårtensson, Manne Jahnsson Ingarö Sporthall
2017-10-07 17:30 150042008 Huddinge IK - Salems IF 5 - 4 Aarre Hietanen, William Hilmersson Kvarnbergshallen
2017-10-08 18:15 150042010 Vällingby BK - Skogås/Trångsunds IBK 1 - 4 Shabbir Ahmed, Sadjad Nima Hässelbyhallen
2017-10-14 15:00 150042014 Skogås/Trångsunds IBK - Ekerö IK 4 - 4 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Skogåshallen
2017-10-14 15:30 150042017 Vendelsö IK (B) - Älta IF 3 - 9 Simon Righarts, Fredrik Hallenberg Torvalla Träningshall
2017-10-14 16:45 150042018 FBI Tullinge (B) - Duvbo IK (B) 9 - 8 Magnus Johansson, Tim Sandström Tullingehallen
2017-10-14 17:45 150042015 Högalids IF - Huddinge IK 7 - 6 Ken Johansson, Oskar Sevefjord Skanstullshallen
2017-10-15 17:15 150042016 Salems IF - Ingarö IF (A) 0 - 5 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Skogsängshallen
2017-10-18 20:00 150042013 Sundbybergs IK (B) - Vällingby BK 8 - 0 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm Hallonbergshallen
2017-10-20 19:30 150042020 Ingarö IF (A) - Högalids IF 4 - 3 Jonas Robertson, Magnus Berg Ingarö Sporthall
2017-10-21 13:45 150042024 Duvbo IK (B) - Vendelsö IK (B) 2 - 11 Björn Landin, Roland Nester Hallonbergshallen
2017-10-21 16:30 150042019 Älta IF - Salems IF 10 - 1 Kent Kastell, Robin Berger Järla Sporthall
2017-10-21 17:00 150042021 Huddinge IK - Skogås/Trångsunds IBK 8 - 3 Shabbir Ahmed, Tim Sandström Kvarnbergshallen
2017-10-22 20:15 150042023 Vällingby BK - FBI Tullinge (B) 2 - 6 Mario Mallengren, Imtiaz Karim Vällingbyhallen
2017-12-18 20:00 150042022 Ekerö IK - Sundbybergs IK (B) 4 - 9 Arne Brovig, Jan Lingemark Tappströms Bollhall
2017-10-28 13:15 150042025 Sundbybergs IK (B) - Huddinge IK 5 - 1 Magnus Johansson, Tim Sandström Hallonbergshallen
2017-10-28 13:30 150042028 Salems IF - Vendelsö IK (B) 0 - 9 Magnus Berg, Kim Svedberg Skogsängshallen
2017-10-28 17:45 150042027 Högalids IF - Älta IF 3 - 4 Magnus Westerberg, Magnus Berg Skanstullshallen
2017-10-28 19:15 150042030 FBI Tullinge (B) - Ekerö IK 12 - 2 Aarre Hietanen, Simon Holm Schlemowitz Tullingehallen
2017-10-29 13:00 150042026 Skogås/Trångsunds IBK - Ingarö IF (A) 4 - 6 Kari Malmros, William Hilmersson Skogåshallen
2017-10-29 15:00 150042029 Vällingby BK - Duvbo IK (B) 4 - 8 Erik Hellgren, Oscar Forstadius Hässelbyhallen
2017-11-04 11:30 150042036 Duvbo IK (B) - Salems IF 7 - 1 Daniel Bäckner, Manne Jahnsson Hallonbergshallen
2017-11-04 14:15 150042035 Ekerö IK - Vällingby BK 4 - 6 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Mälaröhallen
2017-11-04 14:30 150042033 Ingarö IF (A) - Sundbybergs IK (B) 2 - 4 John Awabdeh, Aarre Hietanen Ingarö Sporthall
2017-11-05 10:15 150042034 Huddinge IK - FBI Tullinge (B) 5 - 10 Aarre Hietanen, Christian Ljunggren Kvarnbergshallen
2017-11-05 18:15 150042031 Vendelsö IK (B) - Högalids IF 3 - 3 Kenneth Johansson, Daniel Karlsson Torvalla Sporthall
2017-11-15 20:15 150042032 Älta IF - Skogås/Trångsunds IBK 4 - 6 William Hilmersson, Fredrik Berglund Sonesson Skogåshallen
2017-11-18 10:00 150042037 Sundbybergs IK (B) - Älta IF 7 - 3 William Hilmersson, Linus Warrenstein Hallonbergshallen
2017-11-18 16:00 150042039 Högalids IF - Salems IF 9 - 2 Mikael Wiklund, Simon Righarts Liljeholmshallen 1
2017-11-18 16:00 150042042 FBI Tullinge (B) - Ingarö IF (A) 5 - 6 Aarre Hietanen, Metin Yildrim Tullingehallen
2017-11-19 11:30 150042038 Skogås/Trångsunds IBK - Vendelsö IK (B) 2 - 8 Henrik Sommerville, Robin Berger Skogåshallen
2017-11-19 20:15 150042041 Vällingby BK - Huddinge IK 3 - 6 Jan Lingemark, Niclas Andersson Vällingbyhallen
2018-02-24 16:30 150042040 Ekerö IK - Duvbo IK (B) 5 - 4 Theodore Hurtig, Patrik Larsson Mälaröhallen
2017-11-25 11:30 150042048 Duvbo IK (B) - Högalids IF 3 - 3 Juha Tammerström, William Albrecht Hallonbergshallen
2017-11-25 16:00 150042047 Huddinge IK - Ekerö IK 6 - 5 Shabbir Ahmed, Johan Hessing Kvarnbergshallen
2017-11-25 17:00 150042046 Ingarö IF (A) - Vällingby BK 11 - 2 Jonas Robertson, Johan Ståhl Ingarö Sporthall
2017-11-25 18:00 150042045 Älta IF - FBI Tullinge (B) 6 - 7 Tobias Sonesson, Fredrik Berglund Sonesson Järla Sporthall
2017-11-26 12:30 150042043 Salems IF - Skogås/Trångsunds IBK 4 - 5 Aarre Hietanen, Imtiaz Karim Skogsängshallen
2017-11-26 14:15 150042044 Vendelsö IK (B) - Sundbybergs IK (B) 3 - 1 Gustav Levin, Joakim Levin Torvalla Sporthall
2017-12-02 11:00 150042049 Sundbybergs IK (B) - Salems IF 3 - 0 Fredrik Dahl, Jonas Laurell Hallonbergshallen
2017-12-02 12:30 150042050 Skogås/Trångsunds IBK - Högalids IF 2 - 12 Marcus Blomqvist, Daniel Enkulla Skogåshallen
2017-12-02 15:45 150042051 Huddinge IK - Duvbo IK (B) 6 - 4 Magnus Berg, Thomas Gjutarenäfve Kvarnbergshallen
2017-12-02 16:00 150042052 Ekerö IK - Ingarö IF (A) 5 - 8 Oskar Sevefjord, Sadjad Nima Mälaröhallen
2017-12-03 17:10 150042054 FBI Tullinge (B) - Vendelsö IK (B) 4 - 2 Eskil Simonsen, Alexander Potapeiko Tullingehallen
2017-12-03 20:15 150042053 Vällingby BK - Älta IF 4 - 3 Imtiaz Karim, Mario Mallengren Vällingbyhallen
2017-12-08 20:00 150042059 Ingarö IF (A) - Huddinge IK 3 - 1 William Hilmersson, Johan Ståhl Ingarö Sporthall
2017-12-09 15:15 150042060 Duvbo IK (B) - Skogås/Trångsunds IBK 6 - 5 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Hallonbergshallen
2017-12-09 16:45 150042057 Vendelsö IK (B) - Vällingby BK 7 - 2 Kent Kastell, William Hilmersson Torvalla Träningshall
2017-12-09 18:30 150042058 Älta IF - Ekerö IK 6 - 1 Hampus Viking, Shabbir Ahmed Järla Sporthall
2017-12-10 18:00 150042056 Salems IF - FBI Tullinge (B) 5 - 9 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Skogsängshallen
2017-12-11 19:30 150042055 Högalids IF - Sundbybergs IK (B) 2 - 4 Sadjad Nima, Fredrik Berglund Sonesson Liljeholmshallen 3
2017-12-15 19:45 150042066 FBI Tullinge (B) - Högalids IF 5 - 8 Hampus Viking, Tim Sandström Tullingehallen
2017-12-16 10:00 150042061 Sundbybergs IK (B) - Skogås/Trångsunds IBK 10 - 6 Sadjad Nima, Imtiaz Karim Hallonbergshallen
2017-12-16 13:15 150042063 Huddinge IK - Älta IF 3 - 7 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Kvarnbergshallen
2017-12-16 14:15 150042065 Vällingby BK - Salems IF 4 - 5 Jessika Forsberg, Michael Selg Hässelbyhallen
2017-12-16 16:45 150042062 Ingarö IF (A) - Duvbo IK (B) 7 - 3 Manne Jahnsson, Kenny Ly Ingarö Sporthall
2017-12-17 11:30 150042064 Ekerö IK - Vendelsö IK (B) 1 - 6 Anders Asp, Kent Kastell Mälaröhallen
2018-01-06 15:00 150042068 Huddinge IK - Vendelsö IK (B) 3 - 2 Theodore Hurtig, Oscar Olsson Berglund Kvarnbergshallen
2018-01-06 15:45 150042067 Ingarö IF (A) - Älta IF 7 - 5 Gabriel Nääs, Svedje Ohlson Ingarö Sporthall
2018-01-07 12:00 150042071 FBI Tullinge (B) - Skogås/Trångsunds IBK 9 - 3 Simon Righarts, Daniel Enkulla Tullingehallen
2018-01-07 20:15 150042070 Vällingby BK - Högalids IF 4 - 9 Joakim Levin, Gustav Levin Vällingbyhallen
2018-01-10 20:00 150042072 Duvbo IK (B) - Sundbybergs IK (B) 1 - 7 Mario Mallengren, Imtiaz Karim Hallonbergshallen
2018-01-12 20:00 150042069 Ekerö IK - Salems IF 5 - 1 William Hilmersson, Leif Karlsson Tappströms Bollhall
2018-01-13 15:00 150042074 Skogås/Trångsunds IBK - Vällingby BK 6 - 7 Håkan Taxén, Håkan Augustsson Skogåshallen
2018-01-13 16:00 150042078 Älta IF - Duvbo IK (B) 11 - 1 Stefano Bianque, Johannes Ekenberg Järla Sporthall
2018-01-13 16:30 150042075 Högalids IF - Ekerö IK 8 - 5 Manne Jahnsson, Daniel Kölborn Liljeholmshallen 1
2018-01-14 15:00 150042077 Vendelsö IK (B) - Ingarö IF (A) 7 - 8 Max Hellström, Robin Berger Torvalla Sporthall
2018-01-14 16:15 150042076 Salems IF - Huddinge IK 1 - 5 William Hilmersson, Aarre Hietanen Skogsängshallen
2018-01-15 20:00 150042073 Sundbybergs IK (B) - FBI Tullinge (B) 3 - 2 Arne Brovig, Ricky Bagge Hallonbergshallen
2018-01-20 12:30 150042080 Ingarö IF (A) - Salems IF 5 - 2 Oskar Jakobsson, Christer Jacobsson Ingarö Sporthall
2018-01-20 14:30 150042081 Huddinge IK - Högalids IF 1 - 13 Johan Hessing, Shabbir Ahmed Kvarnbergshallen
2018-01-20 16:45 150042079 Älta IF - Vendelsö IK (B) 6 - 3 Sadjad Nima, Torbjörn Lundin Järla Sporthall
2018-01-20 18:00 150042084 Duvbo IK (B) - FBI Tullinge (B) 5 - 14 Marcus Ackefelt, Julius Olesen Brotorpshallen
2018-01-21 11:30 150042082 Ekerö IK - Skogås/Trångsunds IBK 3 - 1 Mats Järnmark, Kent Kastell Mälaröhallen
2018-01-21 20:15 150042083 Vällingby BK - Sundbybergs IK (B) 2 - 9 Gabriel Nääs, Svedje Ohlson Vällingbyhallen
2018-01-27 11:30 150042087 Högalids IF - Ingarö IF (A) 4 - 3 Daniel Enkulla, Magnus Berg Liljeholmshallen 1
2018-01-27 14:45 150042085 Sundbybergs IK (B) - Ekerö IK 5 - 2 Håkan Augustsson, Håkan Taxén Hallonbergshallen
2018-01-27 17:15 150042089 Vendelsö IK (B) - Duvbo IK (B) 2 - 6 Kenneth Johansson, Erik Nyman Torvalla Sporthall
2018-01-28 12:45 150042086 Skogås/Trångsunds IBK - Huddinge IK 7 - 6 Martin Claësson, Viking Claësson Skogåshallen
2018-01-28 14:00 150042088 Salems IF - Älta IF 1 - 8 Aldin Imamovic, Nihada Cenanovic Skogsängshallen
2018-01-28 20:00 150042090 FBI Tullinge (B) - Vällingby BK 3 - 4 Shabbir Ahmed, Sadjad Nima Tullingehallen
2018-02-03 11:15 150042096 Duvbo IK (B) - Vällingby BK 13 - 4 Eskil Simonsen, Alexander Potapeiko Hallonbergshallen
2018-02-03 12:30 150042093 Ingarö IF (A) - Skogås/Trångsunds IBK 7 - 3 Stefano Bianque, Theodore Hurtig Ingarö Sporthall
2018-02-03 16:45 150042092 Älta IF - Högalids IF 5 - 4 Mario Mallengren, Sadjad Nima Järla Sporthall
2018-02-04 11:45 150042094 Huddinge IK - Sundbybergs IK (B) 0 - 9 Marcus Blomqvist, Daniel Enkulla Kvarnbergshallen
2018-02-04 14:30 150042095 Ekerö IK - FBI Tullinge (B) 3 - 4 Daniel Bäckner, Edvin Hedenström Mälaröhallen
2018-02-04 15:45 150042091 Vendelsö IK (B) - Salems IF 4 - 1 Erik Nyman, Daniel Eklund Torvalla Sporthall
2018-02-10 11:00 150042097 Sundbybergs IK (B) - Ingarö IF (A) 0 - 4 Edvin Hedenström, Daniel Bäckner Hallonbergshallen
2018-02-10 13:15 150042100 Salems IF - Duvbo IK (B) 3 - 9 Kent Budell, Mats Andersson Skogsängshallen
2018-02-10 17:30 150042102 FBI Tullinge (B) - Huddinge IK 15 - 4 Gabriel Nääs, Svedje Ohlson Tullingehallen
2018-02-10 19:30 150042099 Högalids IF - Vendelsö IK (B) 4 - 2 Manne Jahnsson, Petra Dynesius Skanstullshallen
2018-02-11 13:00 150042098 Skogås/Trångsunds IBK - Älta IF 1 - 13 Shakir Ahmed, Shabbir Ahmed Skogåshallen
2018-02-11 20:15 150042101 Vällingby BK - Ekerö IK 7 - 2 Daniel Bäckner, Lars Reuterhagen Vällingbyhallen
2018-02-17 18:45 150042106 Ingarö IF (A) - FBI Tullinge (B) 6 - 2 Robin Berger, David Berger Ingarö Sporthall
2018-02-18 12:30 150042108 Duvbo IK (B) - Ekerö IK 6 - 9 Mario Mallengren, Imtiaz Karim Hallonbergshallen
2018-02-18 18:15 150042104 Vendelsö IK (B) - Skogås/Trångsunds IBK 4 - 2 Robin Berger, Jesper Wahlund Torvalla Sporthall
2018-02-24 13:15 150042107 Huddinge IK - Vällingby BK 2 - 1 Simon Holm Schlemowitz, Shabbir Ahmed Kvarnbergshallen
2018-02-24 17:00 150042105 Älta IF - Sundbybergs IK (B) 5 - 6 Imtiaz Karim, Christian Ljunggren Järla Sporthall
2018-03-09 19:00 150042103 Salems IF - Högalids IF 2 - 7 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Skogsängshallen
2018-03-03 10:00 150042109 Sundbybergs IK (B) - Vendelsö IK (B) 4 - 7 Daniel Karlsson, William Albrecht Hallonbergshallen
2018-03-03 14:00 150042114 FBI Tullinge (B) - Älta IF 5 - 10 Mikael Wiklund, Joacim Hansson Tullingehallen
2018-03-04 14:30 150042110 Skogås/Trångsunds IBK - Salems IF 6 - 1 William Hilmersson, Kari Malmros Skogåshallen
2018-03-04 16:00 150042112 Ekerö IK - Huddinge IK 1 - 3 Imtiaz Karim, Gustav Levin Tappströms Bollhall
2018-03-04 20:15 150042113 Vällingby BK - Ingarö IF (A) 5 - 10 Patrik Larsson, William Hilmersson Vällingbyhallen
2018-03-05 19:30 150042111 Högalids IF - Duvbo IK (B) 8 - 5 Daniel Kölborn, Manne Jahnsson Liljeholmshallen 1
2017-11-11 17:15 150042119 Ingarö IF (A) - Ekerö IK 5 - 1 Patrik Andersén, Mario Mallengren Ingarö Sporthall
2018-03-10 12:00 150042120 Duvbo IK (B) - Huddinge IK 2 - 2 Lars Reuterhagen, Kevin Helly Hallonbergshallen
2018-03-10 14:30 150042116 Salems IF - Sundbybergs IK (B) 2 - 6 Sezgin Youmer, Osama Abaied Skogsängshallen
2018-03-10 15:30 150042117 Vendelsö IK (B) - FBI Tullinge (B) 6 - 5 Simon Righarts, Kent Kastell Torvalla Träningshall
2018-03-10 16:30 150042118 Älta IF - Vällingby BK 15 - 1 Daniel Kölborn, Patrik Andersén Järla Sporthall
2018-03-10 17:30 150042115 Högalids IF - Skogås/Trångsunds IBK 7 - 3 Kari Malmros, Erik Hellgren Skanstullshallen
2018-03-16 19:45 150042126 FBI Tullinge (B) - Salems IF 8 - 3 Joacim Hansson, Mikael Wiklund Tullingehallen
2018-03-17 12:30 150042121 Sundbybergs IK (B) - Högalids IF 4 - 2 Per Sundvall, Linus Warrenstein Hallonbergshallen
2018-03-17 15:00 150042125 Vällingby BK - Vendelsö IK (B) 1 - 7 Ricky Bagge, Robert Milerud Hässelbyhallen
2018-03-17 15:30 150042124 Ekerö IK - Älta IF 1 - 11 Johan Ståhl, Bjarne Hekkelstrand Mälaröhallen
2018-03-18 11:45 150042123 Huddinge IK - Ingarö IF (A) 1 - 2 Simon Righarts, Marco Svenström Kvarnbergshallen
2018-03-18 19:00 150042122 Skogås/Trångsunds IBK - Duvbo IK (B) 4 - 2 Eskil Simonsen, Alexander Potapeiko Skogåshallen
2018-03-24 11:30 150042132 Duvbo IK (B) - Ingarö IF (A) 1 - 6 Mats Korpi, Imtiaz Karim Hallonbergshallen
2018-03-24 13:00 150042127 Skogås/Trångsunds IBK - Sundbybergs IK (B) 0 - 3 Sezgin Youmer, Kenneth Johansson Skogåshallen
2018-03-24 15:30 150042129 Salems IF - Vällingby BK 4 - 8 Sampo Friberg, Martin Åkesson Skogsängshallen
2018-03-24 15:45 150042130 Vendelsö IK (B) - Ekerö IK 10 - 0 Fredrik Hallenberg, Robin Berger Torvalla Träningshall
2018-03-24 17:45 150042131 Älta IF - Huddinge IK 9 - 3 Eskil Simonsen, Mats Andersson Järla Sporthall
2018-03-25 18:30 150042128 Högalids IF - FBI Tullinge (B) 2 - 8 William Albrecht, Jonatan Svahn Skanstullshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Ingarö IF (A) 22 20 0 2 121-61 60 60
2. Sundbybergs IK (B) 22 17 1 4 116-58 58 52
3. Högalids IF 22 14 2 6 138-77 61 44
4. FBI Tullinge (B) 22 14 1 7 156-102 54 43
5. Älta IF 22 14 0 8 155-77 78 42
6. Vendelsö IK (B) 22 13 1 8 117-70 47 40
7. Huddinge IK 22 9 1 12 80-122 -42 28
8. Duvbo IK (B) 22 8 2 12 107-129 -22 26
9. Skogås/ Trångsunds IBK 22 6 1 15 81-134 -53 19
10. Vällingby BK 22 6 0 16 73-153 -80 18
11. Ekerö IK 22 4 1 17 67-138 -71 13
12. Salems IF 22 2 0 20 50-140 -90 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis