Lila P16 GUD (02-03) (2018/19)

Gruppspel
Lila P16 GUD (02-03)
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-10-05 19:00 034155003 Gävle GIK P02 - Storvreta IBK P03 P16 GUD 5 - 3 Göran Karlsson, Roger Morin Novahallen - Gavlehov
2018-10-05 20:00 034155004 Gävle GIK P03 Röd - Sandvikens AIK P03/04 8 - 4 Pär Hedlund, Gustav Johansson Nynäshallen
2018-10-07 11:00 034155006 IBF Falun Ungdom -02 - IBK Runsten P02 9 - 10 Mattias Papmehl-Dufay, Olle Sundström Guide Arena
2018-10-07 13:30 034155001 IK Sirius FBC P03 - Håsta IBK P16 5 - 3 Thomas Larsson, Thomas Tanskanen IFU Arena – DHinox
2019-02-15 20:00 034155005 Hudik/Björkberg/Njutångers IB P03-04 - Sundsvall FBC P03 Nord 7 - 16 Mikael Wiberg, Mats Sjöqvist Movallen Iggesund
2018-10-13 11:10 034155011 IBK Runsten P02 - Gävle GIK P03 Röd 5 - 8 Benny Grönblad, Reine Schröder Alfahallen - Gavlehov
2018-10-13 13:00 034155010 Sundsvall FBC P03 Nord - Gävle GIK P02 8 - 2 Arvid Larsson, Jesper Doherty Hagahallen
2018-10-13 16:30 034155009 Sandvikens AIK P03/04 - FBC Bollnäs P02 6 - 3 Andreas Sjöberg, Emil Sanderfors Arena Jernvallen
2018-10-14 12:30 034155008 Storvreta IBK P03 P16 GUD - Håsta IBK P16 3 - 11 Marko Spasic, Christoffer Wallenborg Vattholma Sporthall
2018-10-28 11:15 034155012 IBF Falun Ungdom -02 - Hudik/Björkberg/Njutångers IB P03-04 4 - 1 Olle Sundström, Mattias Papmehl-Dufay Guide Arena 2
2018-10-14 14:00 034155016 FBC Bollnäs P02 - IBK Runsten P02 8 - 9 Jimmy Löfgren, Robert Mårtensson Bollnäs Sporthall A
2018-10-20 11:45 034155018 Gävle GIK P03 Röd - Hudik/Björkberg/Njutångers IB P03-04 14 - 7 Pär Hedlund, Reine Schröder Nynäshallen
2018-10-21 09:00 034155013 IK Sirius FBC P03 - Storvreta IBK P03 P16 GUD 7 - 5 Jan-Olov Cederholm, Per-Olof Svensson IFU Arena E – Lundqvist EL
2018-10-21 15:15 034155017 Gävle GIK P02 - IBF Falun Ungdom -02 5 - 15 Pär Hedlund, Andreas Sjöberg Alfahallen - Gavlehov
2018-10-21 18:00 034155015 Håsta IBK P16 - Sundsvall FBC P03 Nord 6 - 7 e.förl. Mats Sjöqvist, Robert Mårtensson Håstaholmen
2018-10-26 20:15 034155023 Hudik/Björkberg/Njutångers IB P03-04 - FBC Bollnäs P02 4 - 1 Mats Sjöqvist, Patric Jonsson Håstaholmen
2018-10-27 12:30 034155024 Gävle GIK P03 Röd - Gävle GIK P02 7 - 6 Anders Löfgren, Thomas Sterner Nynäshallen
2018-10-27 13:00 034155022 IBF Falun Ungdom -02 - Håsta IBK P16 4 - 2 Mikael Svenske, Jon Moberg Guide Arena 2
2018-10-27 17:00 034155019 Sandvikens AIK P03/04 - IK Sirius FBC P03 5 - 4 e.str. Magnus Nordahl, Henrik Öberg Arena Jernvallen
2018-10-28 13:00 034155020 Sundsvall FBC P03 Nord - Storvreta IBK P03 P16 GUD 19 - 5 Thomas Berglund, Fredrik Strese Hagahallen
2018-11-03 17:00 034155026 Sandvikens AIK P03/04 - IBK Runsten P02 5 - 4 Anders Löfgren, Pär Hedlund Arena Jernvallen
2018-11-04 12:30 034155030 FBC Bollnäs P02 - Gävle GIK P02 6 - 8 Jimmy Löfgren, Robert Mårtensson Bollnäs Sporthall A
2018-11-04 14:00 034155027 Storvreta IBK P03 P16 GUD - IBF Falun Ungdom -02 6 - 7 Per-Olof Svensson, Adam Lowén Storvreta IBK Sporthall
2018-11-04 18:30 034155029 Håsta IBK P16 - Gävle GIK P03 Röd 6 - 10 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Håstaholmen
2019-02-10 09:30 034155025 IK Sirius FBC P03 - Sundsvall FBC P03 Nord 6 - 4 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund IFU Arena E – Lundqvist EL
2018-11-10 12:45 034155032 IBF Falun Ungdom -02 - Sundsvall FBC P03 Nord 10 - 6 Felix Carlsson, Emil Karlsson Guide Arena 2
2018-11-11 10:00 034155033 Hudik/Björkberg/Njutångers IB P03-04 - Sandvikens AIK P03/04 1 - 4 Mikael Wiberg, Mats Sjöqvist Movallen Iggesund
2018-11-11 12:00 034155036 FBC Bollnäs P02 - Håsta IBK P16 7 - 6 e.förl. Leif Sundberg, Johnny Sundberg Bollnäs Sporthall A
2018-11-11 14:00 034155031 IBK Runsten P02 - IK Sirius FBC P03 5 - 4 Robin Andersson, Benny Grönblad Träffen Arena
2018-11-11 16:10 034155034 Gävle GIK P03 Röd - Storvreta IBK P03 P16 GUD 8 - 6 Robin Andersson, Benny Grönblad Träffen Arena
2018-11-14 19:50 034155040 Sandvikens AIK P03/04 - Gävle GIK P02 8 - 5 Jonathan Blank, Roger Collin Arena Jernvallen
2018-11-16 19:30 034155038 IBK Runsten P02 - Hudik/Björkberg/Njutångers IB P03-04 5 - 3 Benny Grönblad, Thomas Sterner Nynäshallen
2018-11-18 13:00 034155039 Sundsvall FBC P03 Nord - Gävle GIK P03 Röd 7 - 8 Roger Lundbäck, Thomas Berglund Skönsbergshallen
2018-11-18 13:15 034155041 Storvreta IBK P03 P16 GUD - FBC Bollnäs P02 7 - 6 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Storvreta IBK Sporthall
2018-11-24 14:30 034155037 IK Sirius FBC P03 - IBF Falun Ungdom -02 11 - 6 Albin Karlsson, Anton Ceder IFU Arena – DHinox
2018-11-18 17:30 034155047 Håsta IBK P16 - Sandvikens AIK P03/04 2 - 5 Mats Sjöqvist, Patric Jonsson Håstaholmen
2018-11-23 19:30 034155044 Gävle GIK P03 Röd - IBF Falun Ungdom -02 8 - 5 Benny Grönblad, Rikard Karlsson Testebo Arena
2018-11-25 14:00 034155046 FBC Bollnäs P02 - Sundsvall FBC P03 Nord 5 - 8 Mats Sjöqvist, Per-Olov Nilsson Bollnäs Sporthall A
2018-11-29 19:45 034155045 Gävle GIK P02 - IBK Runsten P02 5 - 6 e.förl. Henrik Öberg, Anders Löfgren Nynäshallen
2018-12-08 16:15 034155043 Hudik/Björkberg/Njutångers IB P03-04 - IK Sirius FBC P03 1 - 12 Mats Sjöqvist, Robert Mårtensson Movallen Iggesund
2018-12-01 12:00 034155050 Hudik/Björkberg/Njutångers IB P03-04 - Gävle GIK P02 8 - 6 Mats Sjöqvist, Patric Jonsson Håstaholmen
2018-12-01 13:00 034155051 IBF Falun Ungdom -02 - FBC Bollnäs P02 7 - 5 Niklas Stenius, Emil Karlsson Guide Arena 2
2018-12-01 13:00 034155054 Sandvikens AIK P03/04 - Storvreta IBK P03 P16 GUD 8 - 1 Pär Hedlund, Erik Lindberg Arena Jernvallen
2018-12-01 13:30 034155049 IK Sirius FBC P03 - Gävle GIK P03 Röd 9 - 5 Maximilian Halvarsson, Isak Norén IFU Arena A
2018-12-02 15:30 034155052 IBK Runsten P02 - Håsta IBK P16 3 - 11 Erik Lindberg, Henrik Öberg Novahallen - Gavlehov
2018-11-17 17:00 034155055 Gävle GIK P02 - IK Sirius FBC P03 6 - 7 Pär Hedlund, Henrik Öberg Novahallen - Gavlehov
2018-12-08 10:00 034155056 FBC Bollnäs P02 - Gävle GIK P03 Röd 6 - 14 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Bollnäs Sporthall A
2018-12-08 13:00 034155060 Sandvikens AIK P03/04 - Sundsvall FBC P03 Nord 4 - 5 e.förl. Elias Löfgren, Rikard Karlsson Valbo Sportcenter
2018-12-09 12:00 034155057 Håsta IBK P16 - Hudik/Björkberg/Njutångers IB P03-04 8 - 9 e.förl. Leif Sundberg, Johnny Sundberg Håstaholmen
2018-12-09 17:00 034155059 Storvreta IBK P03 P16 GUD - IBK Runsten P02 10 - 11 e.förl. Mikael Rosenius, Tony Nyberg Storvreta IBK Sporthall
2019-01-12 10:15 034155066 IBK Runsten P02 - Sundsvall FBC P03 Nord 5 - 11 Thomas Sterner, Benny Grönblad Alfahallen - Gavlehov
2019-01-12 13:00 034155064 Hudik/Björkberg/Njutångers IB P03-04 - Storvreta IBK P03 P16 GUD 6 - 2 Jimmy Löfgren, Michael Hoek Movallen Iggesund
2019-01-13 13:00 034155065 IBF Falun Ungdom -02 - Sandvikens AIK P03/04 3 - 7 Larssa Wattberg, Sebastian Wattberg Guide Arena 1
2019-01-13 14:00 034155062 Gävle GIK P02 - Håsta IBK P16 9 - 7 Petter Lundgren, Oskar Simryd Alfahallen - Gavlehov
2019-01-20 13:30 034155061 IK Sirius FBC P03 - FBC Bollnäs P02 18 - 5 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund IFU Arena – DHinox
2019-01-19 10:30 034155071 Sundsvall FBC P03 Nord - Hudik/Björkberg/Njutångers IB P03-04 5 - 3 Thomas Berglund, Roger Lundbäck Hagahallen
2019-01-20 10:30 034155072 IBK Runsten P02 - IBF Falun Ungdom -02 4 - 6 Gustav Johansson, Oliver Parment Novahallen - Gavlehov
2019-01-20 14:15 034155070 Sandvikens AIK P03/04 - Gävle GIK P03 Röd 6 - 4 Oliver Parment, Gustav Johansson Arena Jernvallen
2019-01-20 15:20 034155069 Storvreta IBK P03 P16 GUD - Gävle GIK P02 1 - 18 Erik Palmertz, Anton Ceder Storvreta IBK Sporthall
2019-03-30 15:00 034155067 Håsta IBK P16 - IK Sirius FBC P03 5 - 6 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Håstaholmen
2019-01-26 12:00 034155078 Hudik/Björkberg/Njutångers IB P03-04 - IBF Falun Ungdom -02 5 - 8 Jimmy Löfgren, Michael Hoek Håstaholmen
2019-01-27 12:00 034155074 Håsta IBK P16 - Storvreta IBK P03 P16 GUD 7 - 3 Patric Jonsson, Robert Mårtensson Håstaholmen
2019-01-27 15:00 034155075 FBC Bollnäs P02 - Sandvikens AIK P03/04 4 - 12 Mats Sjöqvist, Robert Mårtensson Bollnäs Sporthall A
2019-01-27 15:00 034155076 Gävle GIK P02 - Sundsvall FBC P03 Nord 4 - 6 Emil Sanderfors, Andreas Sjöberg Novahallen - Gavlehov
2019-01-27 17:00 034155077 Gävle GIK P03 Röd - IBK Runsten P02 10 - 3 Emil Sanderfors, Andreas Sjöberg Novahallen - Gavlehov
2019-01-25 19:00 034155079 Storvreta IBK P03 P16 GUD - IK Sirius FBC P03 7 - 8 Anton Ceder, Adam Lowén Vattholma Sporthall
2019-02-02 12:00 034155083 IBF Falun Ungdom -02 - Gävle GIK P02 13 - 8 Phichet Phaetaya, Peter Atternäs Guide Arena 1
2019-02-02 13:00 034155084 Hudik/Björkberg/Njutångers IB P03-04 - Gävle GIK P03 Röd 7 - 12 Jimmy Löfgren, Michael Hoek Håstaholmen
2019-02-03 16:00 034155081 Sundsvall FBC P03 Nord - Håsta IBK P16 7 - 6 Santiago Bedoya, Roger Lundbäck Hagahallen
2019-02-23 11:00 034155082 IBK Runsten P02 - FBC Bollnäs P02 10 - 7 Oliver Parment, Gustav Johansson Alfahallen - Gavlehov
2019-02-01 19:00 034155085 IK Sirius FBC P03 - Sandvikens AIK P03/04 10 - 3 Anton Ceder, Adam Lowén IFU Arena A
2019-02-09 12:00 034155088 Håsta IBK P16 - IBF Falun Ungdom -02 8 - 9 e.förl. Per-Olov Nilsson, Michael Hoek Håstaholmen
2019-02-09 13:45 034155086 Storvreta IBK P03 P16 GUD - Sundsvall FBC P03 Nord 3 - 9 Robin Rosendal, Fabian Fahimi Storvreta IBK Sporthall
2019-02-10 12:00 034155089 FBC Bollnäs P02 - Hudik/Björkberg/Njutångers IB P03-04 3 - 12 Jimmy Löfgren, Michael Hoek Bollnäs Sporthall B
2019-02-10 17:15 034155090 Gävle GIK P02 - Gävle GIK P03 Röd 4 - 9 Emil Sanderfors, Andreas Sjöberg Nynäshallen
2018-12-09 12:30 034155091 Sundsvall FBC P03 Nord - IK Sirius FBC P03 2 - 5 Hans Söderblom, Robert Lundqvist Skönsbergshallen
2019-02-15 19:30 034155092 IBK Runsten P02 - Sandvikens AIK P03/04 3 - 6 Petter Lundgren, Reine Schröder Alfahallen - Gavlehov
2019-02-15 19:30 034155095 Gävle GIK P03 Röd - Håsta IBK P16 6 - 5 Emil Sanderfors, Andreas Sjöberg Novahallen - Gavlehov
2019-02-17 11:30 034155096 Gävle GIK P02 - FBC Bollnäs P02 7 - 4 Petter Lundgren, Henrik Öberg Alfahallen - Gavlehov
2019-02-17 16:00 034155093 IBF Falun Ungdom -02 - Storvreta IBK P03 P16 GUD 9 - 4 Samuel Nissinen-Eriksson, Anders Sundvall Guide Arena 1
2019-01-13 16:00 034155097 IK Sirius FBC P03 - IBK Runsten P02 5 - 4 Tony Nyberg, Henrik Wallenborg IFU Arena - Upplands Energi
2019-02-23 15:00 034155099 Sandvikens AIK P03/04 - Hudik/Björkberg/Njutångers IB P03-04 7 - 6 Sean Norouz, Erik Lindberg Arena Jernvallen
2019-02-24 14:30 034155100 Storvreta IBK P03 P16 GUD - Gävle GIK P03 Röd 3 - 9 Jonas Tidsjö, Olle Isacsson Storvreta IBK Sporthall
2019-02-24 15:30 034155102 Håsta IBK P16 - FBC Bollnäs P02 11 - 4 Mikael Wiberg, Patric Jonsson Håstaholmen
2019-02-24 16:00 034155098 Sundsvall FBC P03 Nord - IBF Falun Ungdom -02 10 - 9 Peter Palander, Patrik Sjöberg Skönsbergshallen
2019-01-12 17:00 034155105 Gävle GIK P03 Röd - Sundsvall FBC P03 Nord 7 - 8 Roger Morin, Mats Fernlund Alfahallen - Gavlehov
2019-03-02 11:30 034155103 IBF Falun Ungdom -02 - IK Sirius FBC P03 7 - 8 Felix Carlsson, Hans Bylund Guide Arena 2
2019-03-03 13:00 034155104 Hudik/Björkberg/Njutångers IB P03-04 - IBK Runsten P02 9 - 4 Mats Sjöqvist, Patric Jonsson Movallen Iggesund
2019-03-03 16:00 034155107 FBC Bollnäs P02 - Storvreta IBK P03 P16 GUD 5 - 9 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Bollnäs Sporthall B
2019-03-08 19:00 034155106 Gävle GIK P02 - Sandvikens AIK P03/04 4 - 11 Albin Norring, Gustav Johansson Arena Jernvallen
2019-03-08 19:30 034155110 IBF Falun Ungdom -02 - Gävle GIK P03 Röd 12 - 8 Mattias Hedberg, Torbjörn Aspman Guide Arena 2
2019-03-09 14:30 034155113 Sandvikens AIK P03/04 - Håsta IBK P16 9 - 6 Reine Schröder, Andreas Sjöberg Arena Jernvallen
2019-03-10 13:00 034155112 Sundsvall FBC P03 Nord - FBC Bollnäs P02 19 - 5 Markus Helsing, Patrik Sjöberg Skönsbergshallen
2019-03-17 14:00 034155109 IK Sirius FBC P03 - Hudik/Björkberg/Njutångers IB P03-04 11 - 3 Thomas Larsson, Mikael Abrahamsson IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-03-30 11:00 034155111 IBK Runsten P02 - Gävle GIK P02 4 - 9 Gustav Johansson, Petter Lundgren Nynäshallen
2018-10-14 16:15 034155115 Gävle GIK P03 Röd - IK Sirius FBC P03 4 - 3 e.str. Håkan Thunman, Pär Hedlund Nynäshallen
2019-03-09 16:00 034155116 Gävle GIK P02 - Hudik/Björkberg/Njutångers IB P03-04 7 - 6 e.förl. Gustav Johansson, Roger Morin Träffen Arena
2019-03-17 12:30 034155120 Storvreta IBK P03 P16 GUD - Sandvikens AIK P03/04 5 - 11 Fabian Fahimi, Bo Pettersson Loklint Vattholma Sporthall
2019-03-24 12:00 034155118 Håsta IBK P16 - IBK Runsten P02 9 - 10 Jimmy Löfgren, Michael Hoek Håstaholmen
2019-04-04 19:30 034155117 FBC Bollnäs P02 - IBF Falun Ungdom -02 1 - 14 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Bollnäs Sporthall A
2019-03-22 19:00 034155123 Hudik/Björkberg/Njutångers IB P03-04 - Håsta IBK P16 5 - 6 Mats Sjöqvist, Patric Jonsson Håstaholmen
2019-03-22 19:00 034155125 IBK Runsten P02 - Storvreta IBK P03 P16 GUD 11 - 4 Andreas Sjöberg, Emil Sanderfors Novahallen - Gavlehov
2019-03-23 13:00 034155122 Gävle GIK P03 Röd - FBC Bollnäs P02 12 - 3 Emil Sanderfors, Benny Grönblad Nynäshallen
2019-03-23 13:00 034155126 Sundsvall FBC P03 Nord - Sandvikens AIK P03/04 8 - 9 e.förl. Patrick Cederblad, Anders Johansson Hagahallen
2019-03-24 11:30 034155121 IK Sirius FBC P03 - Gävle GIK P02 15 - 1 Fabian Fahimi, Niklas Arvidsson IFU Arena E – Lundqvist EL
034155130 Storvreta IBK P03 P16 GUD - Hudik/Björkberg/Njutångers IB P03-04 WO (5 - 0) Vattholma Sporthall
2019-03-29 19:45 034155131 Sandvikens AIK P03/04 - IBF Falun Ungdom -02 6 - 7 e.förl. Sean Norouz, Erik Lindberg Arena Jernvallen
2019-03-31 13:00 034155132 Sundsvall FBC P03 Nord - IBK Runsten P02 19 - 7 Patrick Cederblad, Teodor Lundgren Skönsbergshallen
2019-03-31 14:30 034155127 FBC Bollnäs P02 - IK Sirius FBC P03 1 - 13 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Bollnäs Sporthall A
2019-03-31 17:00 034155128 Håsta IBK P16 - Gävle GIK P02 6 - 12 Per-Olov Nilsson, Mats Sjöqvist Håstaholmen
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. IK Sirius FBC P03 20 17 2 (0) 1 167-82 85 53
2. Sandvikens AIK P03/ 04 20 14 4 (2) 2 136-93 43 48
3. Gävle GIK P03 Röd 20 15 1 (1) 4 171-115 56 47
4. Sundsvall FBC P03 Nord 20 13 3 (2) 4 184-116 68 44
5. IBF Falun Ungdom -02 20 12 2 (2) 6 164-123 41 40
6. IBK Runsten P02 20 7 2 (2) 11 123-158 -35 25
7. Gävle GIK P02 20 7 2 (1) 11 131-150 -19 24
8. Håsta IBK P16 20 5 4 (0) 11 131-133 -2 19
9. Hudik/ Björkberg/ Njutångers IB P03-04 20 5 2 (1) 13 103-140 -37 18
10. Storvreta IBK P03 P16 GUD 20 3 1 (0) 16 92-175 -83 10
11. FBC Bollnäs P02 20 0 1 (1) 19 89-206 -117 2
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis