Pantamera Flickor Division 3 (2018/19)

Gruppspel
Pantamera Flickor Division 3A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-10-14 12:00 247071026 Gullänget-Kroksta IBS F03/04 - Brunflo FK F03-05 7 - 2 Mikael Berglund, Stefan Nyberg Höglandshallen Örnsköldsvik
2018-10-14 15:00 247071003 Nätra IBK F03-04 - Brunflo FK F03-05 3 - 3 Boo Hydling, Isac Rönkä Köpmanholmens Sporthall
2018-10-21 10:30 247071008 Gullänget-Kroksta IBS F03/04 - Sundsvall FBC U F04/05 Öst 7 - 0 Isac Rönkä, Micael Ljung Nolaskolan
2018-10-21 11:30 247071023 Klockarberget BK U F04 - Jemtland Innebandy F04-06 5 - 0 Sofie Öman, Teodor Lundgren Njurundahallen
2018-10-21 13:30 247071050 Nätra IBK F03-04 - Sundsvall FBC U F04/05 Öst 0 - 6 Mikael Berglund, Stefan Nyberg Köpmanholmens Sporthall
2018-10-21 16:00 247071006 Fränsta IK 04-05 - Jemtland Innebandy F04-06 7 - 0 Yngwe Lindström, Pierre Björklund Minervahallen
2018-10-21 18:30 247071001 Klockarberget BK U F04 - Sundsvalls IBF F03-04 Svart 4 - 3 Sofie Öman, Teodor Lundgren Njurundahallen
2018-11-17 11:00 247071012 Sundsvall FBC U F04/05 Öst - Brunflo FK F03-05 5 - 3 Nelly Backlund, Robert Lundqvist Skönsbergshallen
2018-11-17 11:30 247071018 Fränsta IK 04-05 - Gullänget-Kroksta IBS F03/04 1 - 5 Thomas Eriksson, Jan Öberg Fränsta Sporthall
2018-11-17 14:30 247071017 Sundsvalls IBF F03-04 Svart - Brunflo FK F03-05 5 - 2 Fredrik Strese, Maja Strese Höglunda
2018-11-17 17:00 247071010 Klockarberget BK U F04 - Gullänget-Kroksta IBS F03/04 2 - 5 Markus Helsing, Jakob Karlqvist Njurundahallen
2018-11-22 18:30 247071013 Jemtland Innebandy F04-06 - Brunflo FK F03-05 4 - 7 Urban Henrixon, Adrian Melin Näslund Torvallaskolans sporthall
2018-11-24 10:00 247071016 Nätra IBK F03-04 - Gullänget-Kroksta IBS F03/04 1 - 5 Maria Dahlin, Elin Lindgren Nolaskolan
2018-11-24 11:30 247071014 Klockarberget BK U F04 - Fränsta IK 04-05 5 - 2 Sofie Öman, Arvid Larsson Njurundahallen
2018-11-24 11:30 247071015 Sundsvall FBC U F04/05 Öst - Sundsvalls IBF F03-04 Svart 5 - 4 Kent Jansson, Jakob Karlqvist Höglunda
2018-11-24 15:30 247071004 Sundsvall FBC U F04/05 Öst - Fränsta IK 04-05 5 - 6 Javier Castro, Mattias Karlsson Höglunda
2018-12-02 10:30 247071046 Gullänget-Kroksta IBS F03/04 - Fränsta IK 04-05 3 - 6 Fredrik Söderholm, Tindra Edlund Nolaskolan
2018-12-02 13:30 247071011 Nätra IBK F03-04 - Fränsta IK 04-05 1 - 4 Göran Edlund, Tindra Edlund Nolaskolan
2018-12-08 11:30 247071021 Sundsvalls IBF F03-04 Svart - Gullänget-Kroksta IBS F03/04 10 - 1 Sofie Öman, Johanna Backlund Höglunda
2018-12-08 11:30 247071022 Sundsvall FBC U F04/05 Öst - Nätra IBK F03-04 6 - 1 Peterson Lugero, Javier Castro Hagahallen
2018-12-08 14:30 247071036 Sundsvall FBC U F04/05 Öst - Gullänget-Kroksta IBS F03/04 2 - 4 Peterson Lugero, Javier Castro Hagahallen
2018-12-08 15:00 247071007 Sundsvalls IBF F03-04 Svart - Nätra IBK F03-04 4 - 0 Josephine Eriksson, Markus Helsing Höglunda
2018-12-15 12:00 247071025 Sundsvalls IBF F03-04 Svart - Fränsta IK 04-05 6 - 2 Pierre Björklund, Kent Jansson Skönsbergshallen
2019-02-03 15:30 247071028 Klockarberget BK U F04 - Sundsvall FBC U F04/05 Öst 10 - 1 Johanna Backlund, Sofie Öman Njurundahallen
2019-01-12 11:30 247071031 Brunflo FK F03-05 - Nätra IBK F03-04 4 - 3 Dennis Wall Kastalskolans sporthall
2019-01-12 12:00 247071032 Fränsta IK 04-05 - Sundsvall FBC U F04/05 Öst 2 - 3 Kent Jansson, Josephine Eriksson Fränsta Sporthall
2019-01-12 13:30 247071029 Sundsvalls IBF F03-04 Svart - Klockarberget BK U F04 3 - 1 Pierre Björklund, Jakob Karlqvist Skönsbergshallen
2019-01-12 15:30 247071027 Jemtland Innebandy F04-06 - Nätra IBK F03-04 1 - 0 Dennis Wall Kastalskolans sporthall
2019-01-27 11:30 247071033 Klockarberget BK U F04 - Brunflo FK F03-05 6 - 4 Casper Sjödin, Emil Svedberg Nyberg Njurundahallen
2019-01-27 16:00 247071024 Fränsta IK 04-05 - Brunflo FK F03-05 6 - 5 Yngwe Lindström, Pierre Björklund Fränsta Sporthall
2019-02-02 11:00 247071039 Fränsta IK 04-05 - Nätra IBK F03-04 10 - 3 Yngwe Lindström, Pierre Björklund Fränsta Sporthall
2019-02-02 15:00 247071019 Klockarberget BK U F04 - Nätra IBK F03-04 4 - 1 Sofie Öman, Casper Sjödin Njurundahallen
2019-02-06 19:30 247071041 Brunflo FK F03-05 - Jemtland Innebandy F04-06 7 - 0 Lars Nyström, Fredrik Gullberg Kastalskolans sporthall
2019-02-10 12:00 247071042 Fränsta IK 04-05 - Klockarberget BK U F04 2 - 1 Kent Jansson, Mattias Karlsson Fränsta Sporthall
2019-02-10 16:30 247071044 Gullänget-Kroksta IBS F03/04 - Nätra IBK F03-04 3 - 2 Mikael Körning, Mikael Berglund Skyttis Arena
2019-02-10 17:00 247071043 Sundsvalls IBF F03-04 Svart - Sundsvall FBC U F04/05 Öst 3 - 4 Pierre Björklund, Emil Svedberg Nyberg Hagahallen
2019-02-24 10:30 247071038 Gullänget-Kroksta IBS F03/04 - Klockarberget BK U F04 2 - 1 Henrik Johansson, Fredrik Söderholm Örnsköldsviks Sporthall
2019-02-24 10:30 247071040 Brunflo FK F03-05 - Sundsvall FBC U F04/05 Öst 2 - 2 Jonas Melin, Adrian Melin Näslund Kastalskolans sporthall
2019-02-24 12:00 247071009 Jemtland Innebandy F04-06 - Sundsvalls IBF F03-04 Svart 1 - 5 Jonas Melin, Adrian Melin Näslund Kastalskolans sporthall
2019-02-24 14:00 247071047 Nätra IBK F03-04 - Klockarberget BK U F04 4 - 4 Henrik Johansson, Fredrik Söderholm Köpmanholmens Sporthall
2019-02-24 14:00 247071048 Jemtland Innebandy F04-06 - Sundsvall FBC U F04/05 Öst 3 - 4 Jonas Melin, Adrian Melin Näslund Kastalskolans sporthall
2019-02-24 15:30 247071045 Brunflo FK F03-05 - Sundsvalls IBF F03-04 Svart 2 - 3 Jonas Melin, Adrian Melin Näslund Kastalskolans sporthall
2019-03-17 10:30 247071049 Gullänget-Kroksta IBS F03/04 - Sundsvalls IBF F03-04 Svart 1 - 6 Patrik Nilsson, Stefan Nyberg Örnsköldsviks Sporthall
2019-03-17 11:00 247071052 Brunflo FK F03-05 - Fränsta IK 04-05 3 - 2 Fredrik Gullberg, Lars Nyström Kastalskolans sporthall
2019-03-17 14:30 247071035 Nätra IBK F03-04 - Sundsvalls IBF F03-04 Svart 0 - 4 Ivica Matanovic, Jonas Hägglund Köpmanholmens Sporthall
2019-03-17 15:30 247071034 Jemtland Innebandy F04-06 - Fränsta IK 04-05 0 - 1 Adrian Melin Näslund, Öjvind Bäckman Östersunds sporthall
2019-03-30 12:00 247071005 Brunflo FK F03-05 - Klockarberget BK U F04 3 - 6 Öjvind Bäckman, Adrian Melin Näslund Kastalskolans sporthall
2019-03-30 15:30 247071051 Jemtland Innebandy F04-06 - Klockarberget BK U F04 0 - 9 Öjvind Bäckman, Adrian Melin Näslund Lugnviks sporthall
2019-03-31 11:30 247071054 Brunflo FK F03-05 - Gullänget-Kroksta IBS F03/04 1 - 6 Öjvind Bäckman, Adrian Melin Näslund Kastalskolans sporthall
2019-03-31 12:00 247071053 Fränsta IK 04-05 - Sundsvalls IBF F03-04 Svart 3 - 3 Kent Jansson, Mattias Karlsson Fränsta Sporthall
2019-03-31 14:30 247071002 Jemtland Innebandy F04-06 - Gullänget-Kroksta IBS F03/04 3 - 8 Öjvind Bäckman, Adrian Melin Näslund Torvallaskolans sporthall
2019-03-31 17:00 247071056 Sundsvall FBC U F04/05 Öst - Klockarberget BK U F04 3 - 2 Peterson Lugero, Johannes Wårlin Sundsvalls Sporthall-A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Gullänget-Kroksta IBS F03/ 04 13 10 0 3 57-37 20 30
2. Sundsvalls IBF F03-04 Svart 13 9 1 3 59-26 33 28
3. Klockarberget BK U F04 14 8 1 5 60-33 27 25
4. Fränsta IK 04-05 14 8 1 5 54-43 11 25
5. Sundsvall FBC U F04/ 05 Öst 13 8 1 4 46-47 -1 25
6. Brunflo FK F03-05 14 4 2 8 48-58 -10 14
7. Jemtland Innebandy F04-06 10 1 0 9 12-53 -41 3
8. Nätra IBK F03-04 13 0 2 11 19-58 -39 2
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Flickor Division 3B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-10-13 11:30 247072009 Moälvens IBK F05 - Jemtland Innebandy F04-06 11 - 0 Ivica Matanovic, Sebastian Forsberg Höglandshallen Örnsköldsvik
2018-10-13 11:30 247072010 Örnsköldsvik IBK F 05 - Klockarberget BK U F04 3 - 2 Maria Dahlin, Elin Lindgren Örnsköldsviks Sporthall
2018-10-13 14:00 247072004 Fränsta IK 04-05 - Sundsvalls IBF F05/06 Granloholm 2 - 1 Roger Lundbäck, Thomas Berglund Fränsta Sporthall
2018-10-13 14:30 247072001 Moälvens IBK F05 - Klockarberget BK U F04 5 - 1 Kalle Dorell, Micael Ljung Örnsköldsviks Sporthall
2018-10-13 16:00 247072002 Örnsköldsvik IBK F 05 - Jemtland Innebandy F04-06 2 - 1 Kalle Dorell, Micael Ljung Örnsköldsviks Sporthall
2018-10-20 00:00 247072007 Moälvens IBK F05 - Sundsvalls IBF F05/06 Södermalm 7 - 4
2018-10-20 00:00 247072008 Örnsköldsvik IBK F 05 - Sundsvalls IBF F05/06 Granloholm 5 - 4
2018-10-20 00:00 247072043 Moälvens IBK F05 - Sundsvalls IBF F05/06 Granloholm 6 - 3
2018-10-20 00:00 247072044 Örnsköldsvik IBK F 05 - Sundsvalls IBF F05/06 Södermalm 5 - 4
2018-10-21 00:00 247072006 Fränsta IK 04-05 - Jemtland Innebandy F04-06 7 - 0 Fränsta Sporthall
2018-10-21 00:00 247072023 Klockarberget BK U F04 - Jemtland Innebandy F04-06 5 - 0
2018-11-10 11:00 247072020 Jemtland Innebandy F04-06 - Sundsvalls IBF F05/06 Granloholm 0 - 3 Börre Andreassen, Fredrik Gullberg Kastalskolans sporthall
2018-11-10 11:30 247072025 Fränsta IK 04-05 - Moälvens IBK F05 3 - 7 Javier Castro, Mattias Karlsson Fränsta Sporthall
2018-11-10 14:30 247072011 Brunflo FK F03-05 - Sundsvalls IBF F05/06 Granloholm 7 - 5 Börre Andreassen, Fredrik Gullberg Kastalskolans sporthall
2018-11-10 16:00 247072012 Fränsta IK 04-05 - Sundsvalls IBF F05/06 Södermalm 2 - 4 Javier Castro, Mattias Karlsson Fränsta Sporthall
2018-11-10 17:00 247072029 Klockarberget BK U F04 - Moälvens IBK F05 1 - 11 Josephine Eriksson, Sofie Öman Njurundahallen
2018-11-22 00:00 247072013 Jemtland Innebandy F04-06 - Brunflo FK F03-05 4 - 7 Torvallaskolans sporthall
2018-11-24 00:00 247072014 Klockarberget BK U F04 - Fränsta IK 04-05 5 - 2
2018-11-25 00:00 247072016 Sundsvalls IBF F05/06 Södermalm - Örnsköldsvik IBK F 05 2 - 2 Sundsvalls Sporthall-A
2018-11-25 00:00 247072036 Sundsvalls IBF F05/06 Granloholm - Örnsköldsvik IBK F 05 -1 - -1 Sundsvalls Sporthall-A
2018-12-01 11:30 247072017 Brunflo FK F03-05 - Moälvens IBK F05 5 - 4 Jan "Janken" Holmgren, Dennis Wall Kastalskolans sporthall
2018-12-01 14:30 247072037 Jemtland Innebandy F04-06 - Moälvens IBK F05 3 - 8 Jan "Janken" Holmgren, Dennis Wall Kastalskolans sporthall
2018-12-02 10:00 247072019 Sundsvalls IBF F05/06 Södermalm - Klockarberget BK U F04 1 - 7 Robert Lundqvist, Pierre Björklund Höglunda
2018-12-08 13:00 247072031 Sundsvalls IBF F05/06 Södermalm - Brunflo FK F03-05 8 - 2 Sofie Öman, Johanna Backlund Höglunda
2018-12-08 16:30 247072039 Sundsvalls IBF F05/06 Granloholm - Brunflo FK F03-05 3 - 1 Josephine Eriksson, Markus Helsing Höglunda
2018-12-09 00:00 247072021 Moälvens IBK F05 - Örnsköldsvik IBK F 05 7 - 0
2019-01-20 11:00 247072028 Sundsvalls IBF F05/06 Granloholm - Klockarberget BK U F04 2 - 4 Robert Lundqvist, Kent Jansson Skönsbergshallen
2019-01-20 12:00 247072026 Brunflo FK F03-05 - Örnsköldsvik IBK F 05 6 - 5 Jonas Melin, Magnus Larsson Kastalskolans sporthall
2019-01-20 15:00 247072030 Jemtland Innebandy F04-06 - Örnsköldsvik IBK F 05 5 - 4 Jonas Melin, Magnus Larsson Kastalskolans sporthall
2019-01-27 17:00 247072022 Sundsvalls IBF F05/06 Granloholm - Sundsvalls IBF F05/06 Södermalm 3 - 2 Mattias Karlsson, Javier Castro Hagahallen
2019-01-20 13:00 247072032 Sundsvalls IBF F05/06 Granloholm - Fränsta IK 04-05 0 - 6 Kent Jansson, Mattias Karlsson Hagahallen
2019-01-20 16:30 247072040 Sundsvalls IBF F05/06 Södermalm - Fränsta IK 04-05 2 - 2 Sofie Öman, Johanna Backlund Hagahallen
2019-01-26 00:00 247072015 Sundsvalls IBF F05/06 Granloholm - Moälvens IBK F05 4 - 4 Sundsvalls Sporthall-A
2019-01-26 00:00 247072035 Sundsvalls IBF F05/06 Södermalm - Moälvens IBK F05 1 - 2 Sundsvalls Sporthall-A
2019-01-27 00:00 247072024 Fränsta IK 04-05 - Brunflo FK F03-05 6 - 5 Fränsta Sporthall
2019-01-27 00:00 247072033 Klockarberget BK U F04 - Brunflo FK F03-05 6 - 4
2019-02-06 00:00 247072041 Brunflo FK F03-05 - Jemtland Innebandy F04-06 7 - 0 Kastalskolans sporthall
2019-02-10 00:00 247072042 Fränsta IK 04-05 - Klockarberget BK U F04 2 - 1 Fränsta Sporthall
2019-02-16 11:30 247072046 Fränsta IK 04-05 - Örnsköldsvik IBK F 05 2 - 4 Thomas Eriksson, Jan Öberg Fränsta Sporthall
2019-02-16 11:30 247072047 Klockarberget BK U F04 - Sundsvalls IBF F05/06 Södermalm 1 - 2 Sofie Öman, Johanna Backlund Njurundahallen
2019-02-16 11:30 247072048 Sundsvalls IBF F05/06 Granloholm - Jemtland Innebandy F04-06 10 - 1 Robert Lundqvist, Per Pålsson Höglunda
2019-02-16 15:30 247072027 Sundsvalls IBF F05/06 Södermalm - Jemtland Innebandy F04-06 5 - 0 Sofie Öman, Johanna Backlund Höglunda
2019-02-16 15:30 247072038 Klockarberget BK U F04 - Örnsköldsvik IBK F 05 5 - 0 Casper Sjödin, Manne Sjögren Svedberg Njurundahallen
2019-03-16 00:00 247072050 Sundsvalls IBF F05/06 Södermalm - Sundsvalls IBF F05/06 Granloholm 7 - 2 Sundsvalls Sporthall-A
2019-03-17 00:00 247072005 Brunflo FK F03-05 - Klockarberget BK U F04 3 - 6 Torvallaskolans sporthall
2019-03-17 00:00 247072034 Jemtland Innebandy F04-06 - Fränsta IK 04-05 0 - 1 Torvallaskolans sporthall
2019-03-17 00:00 247072049 Örnsköldsvik IBK F 05 - Moälvens IBK F05 2 - 8
2019-03-17 00:00 247072051 Jemtland Innebandy F04-06 - Klockarberget BK U F04 0 - 9 Torvallaskolans sporthall
2019-03-17 00:00 247072052 Brunflo FK F03-05 - Fränsta IK 04-05 3 - 2 Torvallaskolans sporthall
2019-02-23 12:30 247072003 Brunflo FK F03-05 - Sundsvalls IBF F05/06 Södermalm 4 - 3 Adrian Melin Näslund, Dennis Wall Kastalskolans sporthall
2019-02-23 16:30 247072055 Jemtland Innebandy F04-06 - Sundsvalls IBF F05/06 Södermalm 1 - 4 Adrian Melin Näslund, Dennis Wall Torvallaskolans sporthall
2019-03-24 10:30 247072018 Örnsköldsvik IBK F 05 - Fränsta IK 04-05 1 - 5 Jonas Hägglund, Jonas Wimar Nolaskolan
2019-03-24 11:00 247072045 Moälvens IBK F05 - Brunflo FK F03-05 4 - 2 Andreas Nyman, Tony Strindlund Örnsköldsviks Sporthall
2019-03-24 13:00 247072056 Klockarberget BK U F04 - Sundsvalls IBF F05/06 Granloholm 3 - 6 Robert Lundqvist, Per Pålsson Njurundahallen
2019-03-24 13:30 247072054 Örnsköldsvik IBK F 05 - Brunflo FK F03-05 2 - 4 Fredrik Söderholm, Pernilla Silander Nolaskolan
2019-03-24 14:00 247072053 Moälvens IBK F05 - Fränsta IK 04-05 12 - 1 Wilma Selin, Nova Dahlbäck Höglandshallen Örnsköldsvik
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Moälvens IBK F05 14 12 1 1 96-30 66 37
2. Klockarberget BK U F04 14 8 0 6 56-41 15 24
3. Brunflo FK F03-05 14 8 0 6 60-58 2 24
4. Fränsta IK 04-05 14 7 1 6 43-45 -2 22
5. Sundsvalls IBF F05/ 06 Södermalm 14 6 2 6 49-40 9 20
6. Sundsvalls IBF F05/ 06 Granloholm 14 5 2 7 45-47 -2 17
7. Örnsköldsvik IBK F 05 14 5 2 7 34-54 -20 17
8. Jemtland Innebandy F04-06 14 1 0 13 15-83 -68 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis