HJ Uppland (2018/19)

Gruppspel
Pantamera HJ Uppland
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-10-13 12:30 170017001 Arlanda IBK - IBK Runsten 10 - 6 Jörgen Olsson, Mikael Rosenius Ekilla Sporthall
2018-10-13 15:10 170017002 Storvreta IBK - Gävle GIK HJ17 3 - 5 Thomas Tanskanen, Johan Lanzaro IFU Arena – DHinox
2018-10-13 16:50 170017004 IK Sirius FBC - Stenhagens KK 1 5 - 5 Thomas Tanskanen, Johan Lanzaro IFU Arena – DHinox
2018-10-14 12:00 170017005 Rasbo IK - SK Vide HJ17 8 - 1 Olof Berggren, Erik Palmertz Hall 2000
2018-10-20 13:45 170017009 SK Vide HJ17 - Alunda IBF 1 - 8 Isak Norén, Christoffer Stenlund Alsike sporthall
2018-10-20 16:20 170017008 Stenhagens KK 1 - Storvreta IBK 5 - 9 Alexander Sommensjö, Arvid Englund Stenhagen BoKC
2018-10-21 14:45 170017010 Rasbo IK - IK Sirius FBC 2 - 5 Pontus Orebrand, Peter Alenbring Hall 2000
2018-10-28 15:00 170017006 Gävle GIK HJ17 - Arlanda IBK 3 - 8 Torbjörn Ström, Göran Karlsson Alfahallen - Gavlehov
2018-10-26 19:30 170017013 IBK Runsten - SK Vide HJ17 7 - 2 Reine Schröder, Roger Morin Alfahallen - Gavlehov
2018-10-27 13:30 170017014 Storvreta IBK - Rasbo IK 2 - 9 Erik Palmertz, Jörgen Olsson IFU Arena – DHinox
2018-10-27 14:45 170017012 Gävle GIK HJ17 - Stenhagens KK 1 4 - 5 Anders Löfgren, Roger Morin Nynäshallen
2018-10-27 19:30 170017015 Alunda IBF - IK Sirius FBC 4 - 4 Per-Olof Svensson, Jan-Olov Cederholm Olandshallen
2018-11-09 20:00 170017020 Alunda IBF - Storvreta IBK 6 - 6 Thomas Tanskanen, Handrin Thunkvist Olandshallen
2018-11-10 10:20 170017019 IK Sirius FBC - IBK Runsten 2 - 2 Handrin Thunkvist, Fabian Fahimi IFU Arena A
2018-11-10 14:45 170017016 Stenhagens KK 1 - Arlanda IBK 0 - 5 Alexander Sommensjö, Oscar Ryen Stenhagen BoKC
2018-11-11 15:15 170017018 Rasbo IK - Gävle GIK HJ17 10 - 2 Marko Spasic, Christoffer Wallenborg Hall 2000
2018-11-17 14:45 170017024 Gävle GIK HJ17 - Alunda IBF 4 - 5 Anders Löfgren, Roger Morin Nynäshallen
2018-11-17 17:00 170017022 Stenhagens KK 1 - Rasbo IK 3 - 4 Lars Halvarsson, Handrin Thunkvist Stenhagen BoKC
2018-11-17 17:00 170017025 IBK Runsten - Storvreta IBK 8 - 2 Anders Löfgren, Roger Morin Nynäshallen
2018-11-18 12:30 170017021 Arlanda IBK - SK Vide HJ17 7 - 4 Jörgen Olsson, Jan-Olov Cederholm Ekilla Sporthall
2018-11-27 20:00 170017026 Rasbo IK - Arlanda IBK 3 - 3 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Hall 2000
2018-11-28 20:40 170017027 IK Sirius FBC - SK Vide HJ17 6 - 4 Erik Palmertz, Olof Berggren IFU Arena – DHinox
2018-11-28 20:40 170017028 Alunda IBF - Stenhagens KK 1 6 - 2 Thomas Tanskanen, Henrik Ramborg Olandshallen
2018-11-30 19:00 170017030 IBK Runsten - Gävle GIK HJ17 2 - 2 Benny Grönblad, Thomas Sterner Nynäshallen
2018-11-30 19:15 170017031 Arlanda IBK - IK Sirius FBC 7 - 6 Mikael Eriksson, Tony Nyberg Ekilla Sporthall
2018-12-01 10:20 170017034 Stenhagens KK 1 - IBK Runsten 7 - 8 Olof Berggren, Arvid Englund IFU Arena A
2018-12-01 12:35 170017033 SK Vide HJ17 - Storvreta IBK 2 - 10 Jan-Olov Cederholm, Thomas Larsson Alsike sporthall
2018-12-02 13:00 170017032 Rasbo IK - Alunda IBF 8 - 4 Lars Halvarsson, Marko Spasic Hall 2000
2018-12-05 18:00 170017037 Storvreta IBK - IK Sirius FBC 1 - 4 Michaela Pålsson, Lars Halvarsson IFU Arena – DHinox
2018-12-08 11:00 170017038 IBK Runsten - Rasbo IK 6 - 3 Benny Grönblad, Martin Stenberg Alfahallen - Gavlehov
2018-12-08 16:00 170017036 Alunda IBF - Arlanda IBK 3 - 3 Oliver Halvarsson, Maximilian Halvarsson Olandshallen
2019-02-03 15:00 170017039 Gävle GIK HJ17 - SK Vide HJ17 5 - 5 Anders Löfgren, Thomas Sterner Alfahallen - Gavlehov
2018-12-15 15:50 170017045 SK Vide HJ17 - Stenhagens KK 1 4 - 7 Mikael Eriksson, Tony Nyberg Alsike sporthall
2018-12-15 16:30 170017042 Alunda IBF - IBK Runsten 10 - 8 Andreas Svensson, Felix Pettersson Olandshallen
2018-12-16 11:50 170017043 IK Sirius FBC - Gävle GIK HJ17 8 - 4 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund IFU Arena – DHinox
2018-12-18 19:30 170017041 Arlanda IBK - Storvreta IBK 2 - 7 Jörgen Olsson, Anders Holm Ekilla Sporthall
2019-01-12 12:30 170017046 IBK Runsten - Arlanda IBK 3 - 5 Benny Grönblad, Thomas Sterner Alfahallen - Gavlehov
2019-01-12 13:55 170017050 SK Vide HJ17 - Rasbo IK 3 - 5 Olle Isacsson, Mattias Hernandez-Börjesson Alsike sporthall
2019-01-12 17:15 170017047 Gävle GIK HJ17 - Storvreta IBK 7 - 7 Erik Lindberg, Gustav Johansson Novahallen - Gavlehov
2019-01-12 19:00 170017049 Stenhagens KK 1 - IK Sirius FBC 7 - 5 Per-Olof Svensson, Johan Lanzaro Stenhagen BoKC
2019-01-18 19:20 170017055 IK Sirius FBC - Rasbo IK 9 - 3 Alexander Sommensjö, Frida Lanzaro IFU Arena B - Turbo Sport
2019-01-19 14:00 170017051 Arlanda IBK - Gävle GIK HJ17 10 - 5 Jörgen Olsson, Anders Holm Ekilla Sporthall
2019-01-20 15:30 170017053 Storvreta IBK - Stenhagens KK 1 4 - 5 Pontus Orebrand, Peter Alenbring IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-02-10 12:00 170017054 Alunda IBF - SK Vide HJ17 8 - 8 Per-Olof Svensson, Ronnie Eriksson Olandshallen
2019-01-26 13:30 170017060 IK Sirius FBC - Alunda IBF 7 - 6 Lars Halvarsson, Frida Lanzaro IFU Arena – DHinox
2019-01-26 14:45 170017057 Stenhagens KK 1 - Gävle GIK HJ17 1 - 9 Olof Berggren, Alexander Sommensjö Stenhagen BoKC
2019-01-26 17:30 170017058 SK Vide HJ17 - IBK Runsten 6 - 5 Mikael Rosenius, Tony Nyberg Alsike sporthall
2019-01-27 12:45 170017059 Rasbo IK - Storvreta IBK 5 - 1 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Hall 2000
2019-02-02 10:15 170017063 Gävle GIK HJ17 - Rasbo IK 4 - 5 Jonathan Blank, Tim Sandström Nynäshallen
2019-02-02 15:10 170017065 Storvreta IBK - Alunda IBF 6 - 4 Anders Holm, Per-Olof Svensson IFU Arena – DHinox
2019-02-02 16:15 170017064 IBK Runsten - IK Sirius FBC 7 - 6 Sean Norouz, Elias Löfgren Nynäshallen
2019-02-03 12:30 170017061 Arlanda IBK - Stenhagens KK 1 8 - 7 Mikael Eriksson, Tony Nyberg Ekilla Sporthall
2019-02-09 16:40 170017070 Storvreta IBK - IBK Runsten 8 - 5 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg IFU Arena – DHinox
2019-02-09 19:15 170017069 Alunda IBF - Gävle GIK HJ17 9 - 5 Pontus Orebrand, Peter Alenbring Olandshallen
2019-02-10 12:15 170017067 Rasbo IK - Stenhagens KK 1 6 - 4 Thomas Tanskanen, Handrin Thunkvist Hall 2000
2019-02-14 20:20 170017066 SK Vide HJ17 - Arlanda IBK 3 - 9 Lars Halvarsson, Mikael Rosenius Alsike sporthall
2019-02-22 19:00 170017075 Gävle GIK HJ17 - IBK Runsten 7 - 8 Jonathan Blank, Gustav Johansson Novahallen - Gavlehov
2019-02-22 19:30 170017073 Stenhagens KK 1 - Alunda IBF 6 - 7 Fabian Fahimi, Andreas Persson Stenberg Stenhagen BoKC
2019-03-07 20:00 170017072 SK Vide HJ17 - IK Sirius FBC 4 - 12 Oliver Halvarsson, Maximilian Halvarsson Alsike sporthall
2019-03-12 19:30 170017071 Arlanda IBK - Rasbo IK 7 - 5 Jörgen Olsson, Anders Holm Ekilla Sporthall
2019-03-08 20:20 170017076 IK Sirius FBC - Arlanda IBK 4 - 4 Christoffer Stenlund, Isak Norén IFU Arena – DHinox
2019-03-08 20:20 170017078 Storvreta IBK - SK Vide HJ17 3 - 4 Erik Palmertz, Ronnie Eriksson IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-03-09 14:00 170017079 IBK Runsten - Stenhagens KK 1 6 - 1 Roger Morin, Martin Stenberg Träffen Arena
2019-03-09 18:40 170017077 Alunda IBF - Rasbo IK 3 - 5 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Olandshallen
2019-03-16 12:15 170017081 Arlanda IBK - Alunda IBF 11 - 4 Georgios Papadakis, Tony Nyberg Ekilla Sporthall
2019-03-16 14:40 170017084 SK Vide HJ17 - Gävle GIK HJ17 3 - 8 Mikael Abrahamsson, Thomas Larsson Alsike sporthall
2019-03-16 17:00 170017082 IK Sirius FBC - Storvreta IBK 6 - 6 Jan-Olov Cederholm, Per-Olof Svensson IFU Arena - Upplands Energi
2019-03-17 12:15 170017083 Rasbo IK - IBK Runsten 4 - 4 Jan-Olov Cederholm, Per-Olof Svensson Hall 2000
2019-03-22 19:30 170017087 IBK Runsten - Alunda IBF 10 - 5 Oliver Parment, Gustav Johansson Alfahallen - Gavlehov
2019-03-22 19:40 170017086 Storvreta IBK - Arlanda IBK 4 - 8 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg IFU Arena A
2019-03-23 14:45 170017090 Stenhagens KK 1 - SK Vide HJ17 5 - 4 Lars Halvarsson, Nick Kyller Stenhagen BoKC
2019-03-23 17:00 170017088 Gävle GIK HJ17 - IK Sirius FBC 3 - 6 Benny Grönblad, Emil Sanderfors Nynäshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Arlanda IBK 16 12 3 1 107-67 40 39
2. Rasbo IK 16 10 2 4 85-61 24 32
3. IK Sirius FBC 16 8 5 3 95-69 26 29
4. IBK Runsten 16 8 3 5 95-80 15 27
5. Alunda IBF 16 6 4 6 92-94 -2 22
6. Storvreta IBK 16 5 3 8 79-85 -6 18
7. Stenhagens KK 1 16 5 1 10 70-94 -24 16
8. Gävle GIK HJ17 16 3 3 10 77-95 -18 12
9. SK Vide HJ17 16 2 2 12 58-113 -55 8
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis