Flickor Röd (2018/19)

Gruppspel
Pantamera Flickor Röd Klass A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-10-05 19:30 232200003 IBF Linköping F 01/02 - Westerviks IBK F 02/03 4 - 1 Vincent Svenmar, Philip Thunqvist Rydshallen
2018-10-06 15:30 232200002 IBK Mantorp F 01/04 - Bergs IK F 03/06 Gul 1 - 7 Roger Balogh, Peter Persson Klämmetorpshallen
2018-10-07 14:30 232200004 Solfjäderstaden IBK F 03 - Linköping IBK Ungdom F 24 5 - 1 Robin Andersson, Rågher Godin Motala Sporthall
2018-10-14 10:30 232200005 Bergs IK F 03/06 Gul - Hjulsbro IK F 04 7 - 4 Markus Hilmerson, Viktor Forsberg Collegium
2018-10-14 10:30 232200007 Linköping IBK Ungdom F 24 - IBK Mantorp F 01/04 3 - 1 Alexander Johansson, Osame Hammadi Rydshallen
2018-10-14 11:00 232200008 Solfjäderstaden IBK F 03 - IBF Linköping F 01/02 5 - 2 Joel Kågemyr, Jan Wentzell Motala Sporthall
2018-10-19 19:40 232200010 Bergs IK F 03/06 Gul - Linköping IBK Ungdom F 24 4 - 3 Claes Waernholm, Malin Gelin Ljungsbro Sporthall
2018-10-21 16:30 232200012 IBK Mantorp F 01/04 - IBF Linköping F 01/02 3 - 0 Christian Jarl, Rikard Karlsson Klämmetorpshallen
2018-12-09 13:00 232200009 Westerviks IBK F 02/03 - Hjulsbro IK F 04 3 - 4 Malin Gelin, Claes Waernholm Bökensved Sporthall
2018-10-22 18:20 232200015 IBF Linköping F 01/02 - Bergs IK F 03/06 Gul 2 - 13 Johan Wiggur, Rasmus Fager Rydshallen
2018-10-25 18:15 232200013 Linköping IBK Ungdom F 24 - Hjulsbro IK F 04 4 - 5 Andreas A Karlsson, Emil Magnusson Kärnahallen
2018-11-04 15:00 232200014 Solfjäderstaden IBK F 03 - Westerviks IBK F 02/03 6 - 5 Jan Wentzell, Markus Hilmerson Motala Sporthall
2018-10-26 19:30 232200017 Hjulsbro IK F 04 - Solfjäderstaden IBK F 03 2 - 3 Minh Hong Pham, Osame Hammadi Ånestadhallen
2018-10-27 14:30 232200019 Westerviks IBK F 02/03 - IBK Mantorp F 01/04 3 - 1 Malin Gelin, Claes Waernholm Skogshaga Sporthall
2018-10-28 11:45 232200018 Linköping IBK Ungdom F 24 - IBF Linköping F 01/02 3 - 0 Emil Glenngård, Emil Magnusson Rydshallen
2018-11-09 18:30 232200022 IBK Mantorp F 01/04 - Solfjäderstaden IBK F 03 1 - 4 Jan Wentzell, Joel Kågemyr Klämmetorpshallen
2018-11-11 09:30 232200021 IBF Linköping F 01/02 - Hjulsbro IK F 04 0 - 8 Markus Hilmerson, Håkan Karlsson Kärnahallen
2018-11-11 16:30 232200024 Bergs IK F 03/06 Gul - Westerviks IBK F 02/03 9 - 2 Roger Balogh, Peter Persson Collegium
2018-11-14 19:15 232200027 Solfjäderstaden IBK F 03 - Bergs IK F 03/06 Gul 5 - 2 Markus Hilmerson, Oscar Bard Motala Sporthall
2018-11-15 19:45 232200028 Linköping IBK Ungdom F 24 - Westerviks IBK F 02/03 5 - 4 Christian Jarl, Felix Ekholm Kärnahallen
2018-11-16 19:00 232200025 Hjulsbro IK F 04 - IBK Mantorp F 01/04 3 - 0 Jimmy Lindell, Pierre Hultsten Ånestadhallen
2018-11-17 15:30 232200030 Bergs IK F 03/06 Gul - IBK Mantorp F 01/04 3 - 1 Thomas Nystrand, Martin Eriksson Ljungsbro Sporthall
2018-11-17 15:30 232200032 Linköping IBK Ungdom F 24 - Solfjäderstaden IBK F 03 2 - 4 Oscar Bard, Rikard Karlsson Kärnahallen
2018-11-18 14:00 232200031 Westerviks IBK F 02/03 - IBF Linköping F 01/02 5 - 1 Claes Waernholm, Malin Gelin Skogshaga Sporthall
2018-11-23 19:30 232200033 Hjulsbro IK F 04 - Bergs IK F 03/06 Gul 1 - 4 William Wengelin, Rasmus Fager Ånestadhallen
2018-11-23 19:30 232200036 IBF Linköping F 01/02 - Solfjäderstaden IBK F 03 2 - 3 Adam Magnusson, Jan Wentzell Rydshallen
2018-11-24 17:30 232200035 IBK Mantorp F 01/04 - Linköping IBK Ungdom F 24 9 - 1 Martin Dahl, Robin Andersson Klämmetorpshallen
2018-12-01 10:30 232200040 IBF Linköping F 01/02 - IBK Mantorp F 01/04 2 - 2 Jacob Olausson, Erik Torstensson Rydshallen
2018-12-01 15:00 232200038 Linköping IBK Ungdom F 24 - Bergs IK F 03/06 Gul 1 - 10 Patricio Boiardt, Alen Turcinhodzic Rydshallen
2018-12-01 16:00 232200037 Westerviks IBK F 02/03 - Hjulsbro IK F 04 2 - 7 Vincent Svenmar, Philip Thunqvist Skogshaga Sporthall
2019-01-12 09:30 232200043 Bergs IK F 03/06 Gul - IBF Linköping F 01/02 7 - 4 Toivo Andersson, Alexander Johansson Kärnahallen
2019-01-12 12:00 232200042 Westerviks IBK F 02/03 - Solfjäderstaden IBK F 03 3 - 3 Malin Gelin, Claes Waernholm Totebo Sporthall
2019-01-13 14:00 232200041 Hjulsbro IK F 04 - Linköping IBK Ungdom F 24 2 - 1 Fredrik Wass, Jonatan Eriksson Kärnahallen
2019-01-18 19:30 232200046 IBF Linköping F 01/02 - Linköping IBK Ungdom F 24 7 - 3 Emil Magnusson, Andreas A Karlsson Rydshallen
2019-01-19 15:30 232200047 IBK Mantorp F 01/04 - Westerviks IBK F 02/03 4 - 5 Robin Andersson, Markus Hilmerson Klämmetorpshallen
2019-01-20 12:00 232200045 Solfjäderstaden IBK F 03 - Hjulsbro IK F 04 2 - 2 Osame Hammadi, Rasmus Fager Motala Sporthall
2019-01-26 12:00 232200049 Hjulsbro IK F 04 - IBF Linköping F 01/02 6 - 2 Johan Wiggur, Magnus Jakobsson Rydshallen
2019-01-26 12:30 232200052 Westerviks IBK F 02/03 - Bergs IK F 03/06 Gul 6 - 8 Claes Waernholm, Malin Gelin Bökensved Sporthall
2019-01-27 16:30 232200050 Solfjäderstaden IBK F 03 - IBK Mantorp F 01/04 4 - 5 Minh Hong Pham, Adam Magnusson Motala Sporthall
2019-01-27 13:15 232200056 Westerviks IBK F 02/03 - Linköping IBK Ungdom F 24 6 - 3 Ellen Brunnström, Jonathan Revelj Pigulla Bökensved Sporthall
2019-01-30 18:30 232200055 Bergs IK F 03/06 Gul - Solfjäderstaden IBK F 03 5 - 2 Tim Andersson, Roger Balogh Rydshallen
2019-01-30 19:15 232200053 IBK Mantorp F 01/04 - Hjulsbro IK F 04 3 - 1 Christian Jarl, Jan Wentzell Klämmetorpshallen
2019-02-02 10:30 232200059 IBF Linköping F 01/02 - Westerviks IBK F 02/03 7 - 5 William Wengelin, Daniel Hermansson Rydshallen
2019-02-02 14:00 232200060 Solfjäderstaden IBK F 03 - Linköping IBK Ungdom F 24 1 - 2 Jesper Liedberg, Toivo Andersson Motala Sporthall
2019-02-02 18:00 232200058 IBK Mantorp F 01/04 - Bergs IK F 03/06 Gul 2 - 7 Oscar Bard, Hampus Larsson Klämmetorpshallen
2019-02-07 19:00 232200061 Bergs IK F 03/06 Gul - Hjulsbro IK F 04 5 - 2 Jesper Jonsson, Daniel Lindbom-Rydell Skäggetorpshallen
2019-02-09 17:00 232200063 Linköping IBK Ungdom F 24 - IBK Mantorp F 01/04 5 - 1 Oskar Åblad, Martin Palmqvist Ekholmskolan
2019-02-10 15:00 232200064 Solfjäderstaden IBK F 03 - IBF Linköping F 01/02 5 - 4 Andreas A Karlsson, Emil Magnusson Motala Sporthall
2019-02-27 18:30 232200066 Bergs IK F 03/06 Gul - Linköping IBK Ungdom F 24 11 - 0 Magnus Jakobsson, Tom Nilsson Rydshallen
2019-02-27 19:15 232200068 IBK Mantorp F 01/04 - IBF Linköping F 01/02 1 - 5 Christian Jarl, Peter Ström Klämmetorpshallen
2019-03-19 19:20 232200065 Hjulsbro IK F 04 - Westerviks IBK F 02/03 10 - 3 Agnieszka Kozanecka, Peter Ström Collegium
2019-03-01 19:30 232200071 IBF Linköping F 01/02 - Bergs IK F 03/06 Gul 4 - 5 Martin Dahl, Jan Wentzell Rydshallen
2019-03-02 13:00 232200070 Westerviks IBK F 02/03 - Solfjäderstaden IBK F 03 4 - 5 Jimmy Eliasson, Alen Turcinhodzic Skogshaga Sporthall
2019-03-03 16:30 232200069 Hjulsbro IK F 04 - Linköping IBK Ungdom F 24 3 - 3 Tim Andersson, William Wengelin Rydshallen
2019-03-09 14:00 232200073 Hjulsbro IK F 04 - Solfjäderstaden IBK F 03 6 - 4 Fredrik Wass, Jonatan Eriksson Ekholmskolan
2019-03-09 16:00 232200075 Westerviks IBK F 02/03 - IBK Mantorp F 01/04 6 - 1 Oscar Bard, Hampus Larsson Skogshaga Sporthall
2019-03-10 13:00 232200074 Linköping IBK Ungdom F 24 - IBF Linköping F 01/02 3 - 3 David Björketun, Jesper Liedberg Kärnahallen
2019-03-15 19:30 232200077 IBF Linköping F 01/02 - Hjulsbro IK F 04 2 - 2 Jan Wentzell, Toivo Andersson Rydshallen
2019-03-16 13:30 232200078 IBK Mantorp F 01/04 - Solfjäderstaden IBK F 03 2 - 5 Toivo Andersson, Patricio Boiardt Klämmetorpshallen
2019-03-17 10:30 232200080 Bergs IK F 03/06 Gul - Westerviks IBK F 02/03 10 - 1 Roger Balogh, Peter Persson Ljungsbro Sporthall
2019-03-21 17:45 232200083 Solfjäderstaden IBK F 03 - Bergs IK F 03/06 Gul 6 - 2 Roger Balogh, Hampus Larsson Motala Sporthall
2019-03-23 12:15 232200081 Hjulsbro IK F 04 - IBK Mantorp F 01/04 2 - 0 Andreas A Karlsson, Emil Magnusson Rydshallen
2019-03-24 11:15 232200084 Linköping IBK Ungdom F 24 - Westerviks IBK F 02/03 4 - 2 Claes Waernholm, Malin Gelin Folkungahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Bergs IK F 03/ 06 Gul 18 16 0 2 119-47 72 48
2. Solfjäderstaden IBK F 03 18 12 2 4 72-52 20 38
3. Hjulsbro IK F 04 18 10 3 5 70-48 22 33
4. Linköping IBK Ungdom F 24 18 6 2 10 47-78 -31 20
5. Westerviks IBK F 02/ 03 18 5 1 12 66-92 -26 16
6. IBF Linköping F 01/ 02 18 4 3 11 51-80 -29 15
7. IBK Mantorp F 01/ 04 18 4 1 13 38-66 -28 13
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Flickor Röd Klass B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-10-06 17:00 232201001 Linköping IBK Ungdom F 05:18 Svart - IBF Norrköping F 01 3 - 6 Claes Waernholm, Malin Gelin Kärnahallen
2018-10-07 12:00 232201002 Bergs IK F 03/06 Svart - Mjölby IBK /Boxholms IBK 9 - 1 Ture Johansson, Isak More Arvidsson Rydshallen
2018-10-07 13:00 232201003 Westerviks IBK F 04/05 - Solfjäderstaden IBK F 04 5 - 2 Malin Gelin, Claes Waernholm Skogshaga Sporthall
2018-10-12 19:00 232201004 Mjölby IBK /Boxholms IBK - Linköping IBK Ungdom F 05:18 Svart 1 - 4 Hanna Exius, Fanny Persson Lagmanshallen
2018-10-12 19:00 232201005 Solfjäderstaden IBK F 04 - IBF Norrköping F 01 5 - 4 Adam Magnusson, Minh Hong Pham Motala Sporthall
2018-10-14 12:00 232201006 Bergs IK F 03/06 Svart - Westerviks IBK F 04/05 4 - 2 Markus Hilmerson, Viktor Forsberg Collegium
2018-10-21 09:00 232201009 IBF Norrköping F 01 - Bergs IK F 03/06 Svart 5 - 6 Patricio Boiardt, Alen Turcinhodzic Borgsmohallen
2018-10-21 12:30 232201008 Mjölby IBK /Boxholms IBK - Westerviks IBK F 04/05 0 - 4 Markus Hilmerson, Christian Jarl Lagmanshallen
2018-10-21 13:30 232201007 Linköping IBK Ungdom F 05:18 Svart - Solfjäderstaden IBK F 04 1 - 4 Tom Nilsson, Anton Nilsson Collegium
2018-10-24 19:00 232201012 IBF Norrköping F 01 - Mjölby IBK /Boxholms IBK 2 - 0 Alexander Johansson, Daniel Johansson Borgsmohallen
2018-10-27 11:30 232201010 Westerviks IBK F 04/05 - Linköping IBK Ungdom F 05:18 Svart 3 - 0 Malin Gelin, Claes Waernholm Skogshaga Sporthall
2018-10-27 12:15 232201011 Bergs IK F 03/06 Svart - Solfjäderstaden IBK F 04 7 - 5 Minh Hong Pham, Adam Magnusson Ljungsbro Sporthall
2018-11-09 18:30 232201015 Solfjäderstaden IBK F 04 - Mjölby IBK /Boxholms IBK 5 - 1 Minh Hong Pham, Adam Magnusson Mariebergshallen
2018-11-10 16:30 232201013 Linköping IBK Ungdom F 05:18 Svart - Bergs IK F 03/06 Svart 2 - 0 Ellen Brunnström, Joel Kågemyr Rydshallen
2018-11-11 10:30 232201014 Westerviks IBK F 04/05 - IBF Norrköping F 01 3 - 3 Toivo Andersson, Alexander Johansson Skogshaga Sporthall
2018-11-17 10:00 232201017 Mjölby IBK /Boxholms IBK - Bergs IK F 03/06 Svart 4 - 3 Minh Hong Pham, Toivo Andersson Lagmanshallen
2018-11-17 13:00 232201018 Solfjäderstaden IBK F 04 - Westerviks IBK F 04/05 4 - 2 Philip Thunqvist, Vincent Svenmar Motala Sporthall
2018-11-17 15:00 232201016 IBF Norrköping F 01 - Linköping IBK Ungdom F 05:18 Svart 4 - 2 Sonny Weideborg, Tom Nilsson Borgsmohallen
2018-11-24 17:15 232201021 Bergs IK F 03/06 Svart - Westerviks IBK F 04/05 2 - 5 Vincent Svenmar, Pierre Hultsten Ljungsbro Sporthall
2018-11-25 12:30 232201020 IBF Norrköping F 01 - Solfjäderstaden IBK F 04 2 - 1 Erik Torstensson, Jimmy Eliasson Borgsmohallen
2018-11-25 15:00 232201019 Linköping IBK Ungdom F 05:18 Svart - Mjölby IBK /Boxholms IBK 2 - 2 Fanny Persson, Hanna Exius Rydshallen
2018-12-01 13:00 232201022 Solfjäderstaden IBK F 04 - Linköping IBK Ungdom F 05:18 Svart 2 - 2 Minh Hong Pham, Adam Magnusson Motala Sporthall
2018-12-05 18:20 232201024 Bergs IK F 03/06 Svart - IBF Norrköping F 01 2 - 6 Rasmus Fager, Roger Balogh Rydshallen
2019-01-27 11:30 232201023 Westerviks IBK F 04/05 - Mjölby IBK /Boxholms IBK 2 - 1 Ellen Brunnström, Jonathan Revelj Pigulla Bökensved Sporthall
2019-01-19 09:15 232201026 Solfjäderstaden IBK F 04 - Bergs IK F 03/06 Svart 5 - 3 Patricio Boiardt, Alen Turcinhodzic Motala Sporthall
2019-01-19 12:00 232201025 Linköping IBK Ungdom F 05:18 Svart - Westerviks IBK F 04/05 6 - 3 Adam Wramell Huitema, Albert Henriksson Rydshallen
2019-01-20 12:00 232201027 Mjölby IBK /Boxholms IBK - IBF Norrköping F 01 1 - 7 Alexander Johansson, Toivo Andersson Lagmanshallen
2019-01-26 12:45 232201030 Mjölby IBK /Boxholms IBK - Solfjäderstaden IBK F 04 1 - 2 Minh Hong Pham, Adam Magnusson Lagmanshallen
2019-01-26 13:30 232201029 IBF Norrköping F 01 - Westerviks IBK F 04/05 7 - 0 David Björketun, Jimmy Eliasson Borgsmohallen
2019-01-27 10:30 232201028 Bergs IK F 03/06 Svart - Linköping IBK Ungdom F 05:18 Svart 2 - 4 Tim Andersson, Patrik Stahre Skäggetorpshallen
2019-02-02 12:00 232201031 Linköping IBK Ungdom F 05:18 Svart - IBF Norrköping F 01 0 - 4 William Wengelin, Daniel Hermansson Rydshallen
2019-02-02 15:45 232201032 Bergs IK F 03/06 Svart - Mjölby IBK /Boxholms IBK 4 - 3 Fanny Persson, Hanna Exius Ljungsbro Sporthall
2019-03-11 19:00 232201033 Westerviks IBK F 04/05 - Solfjäderstaden IBK F 04 3 - 4 Magnus Jakobsson, William Wengelin Bökensved Sporthall
2019-02-09 12:30 232201034 Mjölby IBK /Boxholms IBK - Linköping IBK Ungdom F 05:18 Svart 1 - 3 Hampus Larsson, Markus Hilmerson Lagmanshallen
2019-02-09 14:15 232201035 Solfjäderstaden IBK F 04 - IBF Norrköping F 01 4 - 2 Oscar Bard, Håkan Karlsson Motala Sporthall
2019-02-09 14:30 232201036 Westerviks IBK F 04/05 - Bergs IK F 03/06 Svart 3 - 5 Andreas A Karlsson, Emil Magnusson Skogshaga Sporthall
2019-03-02 10:30 232201037 Linköping IBK Ungdom F 05:18 Svart - Solfjäderstaden IBK F 04 1 - 3 Daniel Hermansson, Agnieszka Kozanecka Rydshallen
2019-03-02 16:00 232201039 IBF Norrköping F 01 - Bergs IK F 03/06 Svart 7 - 6 Adam Magnusson, Minh Hong Pham Borgsmohallen
2019-03-03 13:00 232201038 Mjölby IBK /Boxholms IBK - Westerviks IBK F 04/05 4 - 2 Fredrik Wass, Jonatan Eriksson Lagmanshallen
2019-03-09 12:00 232201041 Bergs IK F 03/06 Svart - Solfjäderstaden IBK F 04 4 - 8 Ture Johansson, Isak More Arvidsson Ljungsbro Sporthall
2019-03-09 14:30 232201040 Westerviks IBK F 04/05 - Linköping IBK Ungdom F 05:18 Svart 2 - 7 Oscar Bard, Hampus Larsson Skogshaga Sporthall
2019-03-10 09:00 232201042 IBF Norrköping F 01 - Mjölby IBK /Boxholms IBK 2 - 2 Roger Balogh, Peter Persson Borgsmohallen
2019-03-16 14:00 232201045 Solfjäderstaden IBK F 04 - Mjölby IBK /Boxholms IBK 8 - 0 Claes Waernholm, Malin Gelin Motala Sporthall
2019-03-16 16:30 232201044 Westerviks IBK F 04/05 - IBF Norrköping F 01 1 - 5 Jonatan Eriksson, Fredrik Wass Skogshaga Sporthall
2019-03-17 14:15 232201043 Linköping IBK Ungdom F 05:18 Svart - Bergs IK F 03/06 Svart 4 - 2 Claes Waernholm, Malin Gelin Kärnahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Solfjäderstaden IBK F 04 15 11 1 3 62-38 24 34
2. IBF Norrköping F 01 15 10 2 3 66-36 30 32
3. Linköping IBK Ungdom F 05:18 Svart 15 7 2 6 41-39 2 23
4. Bergs IK F 03/ 06 Svart 15 6 0 9 59-64 -5 18
5. Westerviks IBK F 04/ 05 15 5 1 9 40-54 -14 16
6. Mjölby IBK / Boxholms IBK 15 2 2 11 22-59 -37 8
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Flickor Röd Klass C
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-10-06 12:00 232202003 Solfjäderstaden IBK F 05 - Linköping IBK Ungdom F 05:18 Vit 3 - 2 Adam Magnusson, Minh Hong Pham Motala Sporthall
2018-10-07 10:30 232202001 Bergs IK F 05/06 - IBF Linköping F 05/06 6 - 6 Ture Johansson, Isak More Arvidsson Rydshallen
2018-10-07 13:30 232202002 IBK Åtvidaberg F 02/05 - Åby IBK Ungdom F 03-06 4 - 3 Robin Fahlén, Tim Andersson Åtvidaberg Sporthall
2018-10-13 10:20 232202004 IBF Linköping F 05/06 - IBK Åtvidaberg F 02/05 2 - 2 Håkan Karlsson, Oscar Bard Rydshallen
2018-10-13 16:30 232202005 Åby IBK Ungdom F 03-06 - Solfjäderstaden IBK F 05 4 - 4 Martin Palmqvist, Oskar Åblad Åby Arena
2018-12-08 10:00 232202006 Boxholms IBK/ Mjölby IBK - Bergs IK F 05/06 5 - 0 Christian Jarl, Daniel Lindbom-Rydell Boxholm Sporthall
2018-10-15 19:30 232202007 Bergs IK F 05/06 - Åby IBK Ungdom F 03-06 5 - 4 Fanny Persson, Hanna Exius Ljungsbro Sporthall
2018-10-18 19:15 232202008 Solfjäderstaden IBK F 05 - IBF Linköping F 05/06 3 - 5 Håkan Karlsson, Oscar Bard Mariebergshallen
2018-10-18 19:15 232202009 Linköping IBK Ungdom F 05:18 Vit - Boxholms IBK/ Mjölby IBK 2 - 3 Thomas Nystrand, Peter Ström Anders Ljungsteds Gymnasium
2018-10-21 11:30 232202010 Bergs IK F 05/06 - Solfjäderstaden IBK F 05 3 - 3 Fanny Persson, Hanna Exius Ljungsbro Sporthall
2018-10-21 12:00 232202012 Åby IBK Ungdom F 03-06 - Linköping IBK Ungdom F 05:18 Vit 1 - 6 Fredrik Wass, Jonatan Eriksson Åby Arena
2018-10-21 13:30 232202011 IBK Åtvidaberg F 02/05 - Boxholms IBK/ Mjölby IBK 6 - 2 Joel Kågemyr, Patrik Stahre Åtvidaberg Sporthall
2018-10-27 15:00 232202015 Boxholms IBK/ Mjölby IBK - Åby IBK Ungdom F 03-06 2 - 3 Håkan Karlsson, Daniel Lindbom-Rydell Boxholm Sporthall
2018-10-28 14:30 232202013 IBK Åtvidaberg F 02/05 - Bergs IK F 05/06 4 - 2 Hampus Larsson, Roger Balogh Åtvidaberg Sporthall
2018-10-28 15:15 232202014 Linköping IBK Ungdom F 05:18 Vit - IBF Linköping F 05/06 2 - 3 Agnieszka Kozanecka, Rågher Godin Rydshallen
2018-11-05 18:20 232202017 IBF Linköping F 05/06 - Boxholms IBK/ Mjölby IBK 8 - 4 Osame Hammadi, Andreas A Karlsson Rydshallen
2018-11-06 19:00 232202018 IBK Åtvidaberg F 02/05 - Solfjäderstaden IBK F 05 5 - 6 Fanny Persson, Hanna Exius Åtvidaberg Sporthall
2018-11-08 19:20 232202016 Bergs IK F 05/06 - Linköping IBK Ungdom F 05:18 Vit 6 - 5 Oscar Bard, Hampus Larsson Collegium
2018-11-09 18:00 232202021 Boxholms IBK/ Mjölby IBK - Solfjäderstaden IBK F 05 2 - 8 Hampus Larsson, Oscar Bard Boxholm Sporthall
2018-11-10 13:30 232202020 Linköping IBK Ungdom F 05:18 Vit - IBK Åtvidaberg F 02/05 3 - 2 Tim Andersson, Rasmus Fager Rydshallen
2018-11-11 15:30 232202019 Åby IBK Ungdom F 03-06 - IBF Linköping F 05/06 5 - 7 Toivo Andersson, Alexander Johansson Åby Arena
2018-11-16 19:30 232202022 IBF Linköping F 05/06 - Bergs IK F 05/06 3 - 3 Ellen Brunnström, Jonathan Revelj Pigulla Rydshallen
2018-11-17 17:40 232202024 Linköping IBK Ungdom F 05:18 Vit - Solfjäderstaden IBK F 05 6 - 1 Albert Henriksson, Rasmus Fager Ekholmskolan
2018-11-18 11:00 232202023 Åby IBK Ungdom F 03-06 - IBK Åtvidaberg F 02/05 0 - 7 Tom Nilsson, Anton Nilsson Åby Arena
2018-11-24 15:45 232202025 Bergs IK F 05/06 - Boxholms IBK/ Mjölby IBK 3 - 1 Oskar Åblad, Martin Palmqvist Ljungsbro Sporthall
2018-11-25 15:00 232202026 IBK Åtvidaberg F 02/05 - IBF Linköping F 05/06 1 - 7 Ellen Brunnström, Jonathan Revelj Pigulla Åtvidaberg Sporthall
2018-11-25 19:15 232202027 Solfjäderstaden IBK F 05 - Åby IBK Ungdom F 03-06 1 - 0 William Wengelin, Johan Nordlander Motala Sporthall
2018-12-01 12:00 232202028 IBF Linköping F 05/06 - Solfjäderstaden IBK F 05 4 - 1 Albert Henriksson, Patrik Stahre Rydshallen
2018-12-01 13:10 232202029 Åby IBK Ungdom F 03-06 - Bergs IK F 05/06 1 - 1 Emil Magnusson, Andreas A Karlsson Åby Arena
2018-12-02 13:30 232202030 Boxholms IBK/ Mjölby IBK - Linköping IBK Ungdom F 05:18 Vit 7 - 6 Christian Jarl, Pontus Lönn Boxholm Sporthall
2019-01-09 19:00 232202033 Boxholms IBK/ Mjölby IBK - IBK Åtvidaberg F 02/05 2 - 2 Christian Jarl, Felix Ekholm Boxholm Sporthall
2019-01-10 19:30 232202031 Solfjäderstaden IBK F 05 - Bergs IK F 05/06 3 - 4 Oscar Bard, Håkan Karlsson Mariebergshallen
2019-01-11 19:15 232202032 Linköping IBK Ungdom F 05:18 Vit - Åby IBK Ungdom F 03-06 9 - 2 Sonny Weideborg, Anton Nilsson Åby Arena
2019-01-12 11:00 232202034 Bergs IK F 05/06 - IBK Åtvidaberg F 02/05 3 - 6 Toivo Andersson, Alexander Johansson Kärnahallen
2019-01-13 11:00 232202036 Åby IBK Ungdom F 03-06 - Boxholms IBK/ Mjölby IBK 0 - 4 Fanny Persson, Hanna Exius Åby Arena
2019-01-13 12:30 232202035 IBF Linköping F 05/06 - Linköping IBK Ungdom F 05:18 Vit 5 - 4 Jan Wentzell, Rikard Karlsson Kärnahallen
2019-01-18 19:00 232202037 Solfjäderstaden IBK F 05 - IBK Åtvidaberg F 02/05 5 - 6 Minh Hong Pham, Adam Magnusson Motala Sporthall
2019-01-19 10:30 232202038 Linköping IBK Ungdom F 05:18 Vit - Bergs IK F 05/06 3 - 3 Adam Wramell Huitema, Albert Henriksson Rydshallen
2019-01-19 14:00 232202039 Boxholms IBK/ Mjölby IBK - IBF Linköping F 05/06 2 - 4 Pierre Hultsten, Jimmy Lindell Boxholm Sporthall
2019-01-26 10:30 232202040 IBF Linköping F 05/06 - Åby IBK Ungdom F 03-06 7 - 2 Johan Wiggur, Magnus Jakobsson Rydshallen
2019-01-26 15:00 232202041 IBK Åtvidaberg F 02/05 - Linköping IBK Ungdom F 05:18 Vit 4 - 4 Oscar Bard, Hampus Larsson Åtvidaberg Sporthall
2019-03-23 13:45 232202042 Solfjäderstaden IBK F 05 - Boxholms IBK/ Mjölby IBK 5 - 0 Hanna Exius, Fanny Persson Motala Sporthall
2019-02-02 14:15 232202043 Bergs IK F 05/06 - IBF Linköping F 05/06 6 - 5 Fanny Persson, Hanna Exius Ljungsbro Sporthall
2019-02-02 15:45 232202045 Solfjäderstaden IBK F 05 - Linköping IBK Ungdom F 05:18 Vit 4 - 2 Jesper Liedberg, Toivo Andersson Motala Sporthall
2019-03-19 19:00 232202044 IBK Åtvidaberg F 02/05 - Åby IBK Ungdom F 03-06 9 - 1 Fanny Persson, Hanna Exius Åtvidaberg Sporthall
2019-02-09 15:15 232202046 IBF Linköping F 05/06 - IBK Åtvidaberg F 02/05 4 - 1 Albert Henriksson, Rikard Karlsson Rydshallen
2019-02-10 14:15 232202047 Åby IBK Ungdom F 03-06 - Solfjäderstaden IBK F 05 1 - 4 Christian Jarl, Daniel Lindbom-Rydell Åby Arena
2019-02-27 19:00 232202048 Boxholms IBK/ Mjölby IBK - Bergs IK F 05/06 6 - 0 Minh Hong Pham, Robin Andersson Boxholm Sporthall
2019-03-01 19:15 232202050 Solfjäderstaden IBK F 05 - IBF Linköping F 05/06 3 - 3 Fanny Persson, Hanna Exius Motala Sporthall
2019-03-02 09:30 232202049 Bergs IK F 05/06 - Åby IBK Ungdom F 03-06 8 - 2 Daniel Johansson, Peter Ström Ljungsbro Sporthall
2019-03-02 12:00 232202051 Linköping IBK Ungdom F 05:18 Vit - Boxholms IBK/ Mjölby IBK 5 - 1 Daniel Hermansson, Agnieszka Kozanecka Rydshallen
2019-03-04 20:00 232202054 Åby IBK Ungdom F 03-06 - Linköping IBK Ungdom F 05:18 Vit 0 - 7 Emil Magnusson, Alen Turcinhodzic Åby Arena
2019-03-05 19:00 232202053 IBK Åtvidaberg F 02/05 - Boxholms IBK/ Mjölby IBK 5 - 2 Agnieszka Kozanecka, Viktoria Lundin Åtvidaberg Sporthall
2019-03-06 18:30 232202052 Bergs IK F 05/06 - Solfjäderstaden IBK F 05 2 - 5 Minh Hong Pham, Adam Magnusson Rydshallen
2019-03-09 11:00 232202057 Boxholms IBK/ Mjölby IBK - Åby IBK Ungdom F 03-06 1 - 3 Minh Hong Pham, Adam Magnusson Boxholm Sporthall
2019-03-10 09:30 232202056 Linköping IBK Ungdom F 05:18 Vit - IBF Linköping F 05/06 3 - 4 David Björketun, Martin Eriksson Kärnahallen
2019-03-10 13:30 232202055 IBK Åtvidaberg F 02/05 - Bergs IK F 05/06 5 - 2 Ellen Brunnström, Jonathan Revelj Pigulla Åtvidaberg Sporthall
2019-03-17 13:45 232202060 Solfjäderstaden IBK F 05 - IBK Åtvidaberg F 02/05 1 - 3 Pierre Hultsten, Jimmy Lindell Motala Sporthall
2019-03-17 16:00 232202058 Bergs IK F 05/06 - Linköping IBK Ungdom F 05:18 Vit 3 - 1 Fanny Persson, Hanna Exius Skäggetorpshallen
2019-03-20 17:30 232202059 IBF Linköping F 05/06 - Boxholms IBK/ Mjölby IBK 2 - 2 Emil Magnusson, Andreas A Karlsson Rydshallen
2018-12-15 13:00 232202061 Åby IBK Ungdom F 03-06 - IBF Linköping F 05/06 1 - 7 Sonny Weideborg, Anton Nilsson Åby Arena
2019-03-22 19:30 232202063 Boxholms IBK/ Mjölby IBK - Solfjäderstaden IBK F 05 7 - 5 Robin Andersson, Johan Råsbrink Boxholm Sporthall
2019-03-24 09:45 232202062 Linköping IBK Ungdom F 05:18 Vit - IBK Åtvidaberg F 02/05 5 - 4 Claes Waernholm, Malin Gelin Folkungahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Linköping F 05/ 06 18 12 5 1 86-51 35 41
2. IBK Åtvidaberg F 02/ 05 18 10 3 5 76-54 22 33
3. Solfjäderstaden IBK F 05 18 8 3 7 65-59 6 27
4. Bergs IK F 05/ 06 18 7 5 6 60-68 -8 26
5. Linköping IBK Ungdom F 05:18 Vit 18 7 2 9 75-56 19 23
6. Boxholms IBK/ Mjölby IBK 18 6 2 10 53-67 -14 20
7. Åby IBK Ungdom F 03-06 18 2 2 14 33-93 -60 8
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Flickor Röd Klass D
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-10-06 18:30 232203001 Linköping IBK Ungdom F 06:16 - BK Vingen /IBF Norrköping 4 - 0 Claes Waernholm, Malin Gelin Kärnahallen
2018-10-07 09:30 232203002 Hjulsbro IK F 06 - IBK Mantorp F 05/07 5 - 2 Sonny Weideborg, Anton Nilsson Kärnahallen
2018-10-07 14:00 232203003 IBF Antvarden F 03/06 - IBF Kolmården F 05/06 10 - 2 Magnus Jakobsson, Johan Wiggur Överums Sporthall
2018-10-13 11:00 232203006 Hjulsbro IK F 06 - IBF Antvarden F 03/06 8 - 4 Jonathan Revelj Pigulla, William Bergdahl Ekholmskolan
2018-10-13 17:15 232203004 IBK Mantorp F 05/07 - Linköping IBK Ungdom F 06:16 3 - 7 Markus Hilmerson, Viktor Forsberg Klämmetorpshallen
2018-10-14 14:30 232203005 IBF Kolmården F 05/06 - BK Vingen /IBF Norrköping 1 - 2 Peter Persson, Roger Balogh Råsslahallen
2018-10-21 15:00 232203007 Linköping IBK Ungdom F 06:16 - IBF Kolmården F 05/06 5 - 4 Tom Nilsson, Anton Nilsson Collegium
2018-10-21 15:00 232203008 IBK Mantorp F 05/07 - IBF Antvarden F 03/06 2 - 10 Christian Jarl, Rikard Karlsson Klämmetorpshallen
2018-11-12 19:30 232203009 BK Vingen /IBF Norrköping - Hjulsbro IK F 06 1 - 3 Oscar Bard, Hampus Larsson Skärblacka Sporthall
2018-10-27 10:30 232203010 IBF Antvarden F 03/06 - Linköping IBK Ungdom F 06:16 9 - 0 Rikard Karlsson, Emil Glenngård Överums Sporthall
2018-10-27 13:00 232203012 BK Vingen /IBF Norrköping - IBK Mantorp F 05/07 5 - 2 Jonathan Revelj Pigulla, Ellen Brunnström Skärblacka Sporthall
2018-10-27 15:30 232203011 Hjulsbro IK F 06 - IBF Kolmården F 05/06 9 - 0 Oskar Åblad, Martin Palmqvist Ekholmskolan
2018-11-10 12:00 232203014 IBF Antvarden F 03/06 - BK Vingen /IBF Norrköping 3 - 2 Toivo Andersson, Daniel Hermansson Överums Sporthall
2018-11-10 15:00 232203013 Linköping IBK Ungdom F 06:16 - Hjulsbro IK F 06 3 - 4 Tim Andersson, Rasmus Fager Rydshallen
2018-11-11 14:30 232203015 IBF Kolmården F 05/06 - IBK Mantorp F 05/07 1 - 3 Andreas A Karlsson, Emil Magnusson Råsslahallen
2018-11-17 13:00 232203016 BK Vingen /IBF Norrköping - Linköping IBK Ungdom F 06:16 1 - 5 Emil Magnusson, Andreas A Karlsson Skärblacka Sporthall
2018-11-17 14:00 232203017 IBK Mantorp F 05/07 - Hjulsbro IK F 06 1 - 6 Jan Wentzell, Minh Hong Pham Klämmetorpshallen
2018-11-18 14:30 232203018 IBF Kolmården F 05/06 - IBF Antvarden F 03/06 3 - 6 Andreas A Karlsson, Patricio Boiardt Råsslahallen
2018-11-24 13:00 232203020 BK Vingen /IBF Norrköping - IBF Kolmården F 05/06 2 - 1 Erik Torstensson, Patricio Boiardt Skärblacka Sporthall
2018-11-24 17:00 232203021 Hjulsbro IK F 06 - IBF Antvarden F 03/06 12 - 1 Fredrik Wass, Jonatan Eriksson Ekholmskolan
2018-11-25 16:30 232203019 Linköping IBK Ungdom F 06:16 - IBK Mantorp F 05/07 4 - 2 Fanny Persson, Hanna Exius Rydshallen
2018-12-01 16:30 232203024 Hjulsbro IK F 06 - BK Vingen /IBF Norrköping 6 - 0 Patricio Boiardt, Alen Turcinhodzic Rydshallen
2018-12-02 14:00 232203023 IBF Antvarden F 03/06 - IBK Mantorp F 05/07 13 - 3 Rågher Godin, Agnieszka Kozanecka Överums Sporthall
2018-12-02 16:30 232203022 IBF Kolmården F 05/06 - Linköping IBK Ungdom F 06:16 1 - 8 Rasmus Fager, David Björketun Råsslahallen
2019-01-19 13:30 232203025 Linköping IBK Ungdom F 06:16 - IBF Antvarden F 03/06 8 - 4 Minh Hong Pham, Adam Magnusson Rydshallen
2019-01-19 14:00 232203027 IBK Mantorp F 05/07 - BK Vingen /IBF Norrköping 3 - 4 Robin Andersson, Johan Råsbrink Klämmetorpshallen
2019-01-20 15:30 232203026 IBF Kolmården F 05/06 - Hjulsbro IK F 06 1 - 13 Sonny Weideborg, Anton Nilsson Råsslahallen
2019-01-26 12:30 232203028 Hjulsbro IK F 06 - Linköping IBK Ungdom F 06:16 OW (0 - 5) Kärnahallen
2019-01-26 14:00 232203030 IBK Mantorp F 05/07 - IBF Kolmården F 05/06 5 - 1 Ellen Brunnström, Jonathan Revelj Pigulla Klämmetorpshallen
2019-01-26 17:30 232203029 BK Vingen /IBF Norrköping - IBF Antvarden F 03/06 3 - 3 Emil Glenngård, Martin Eriksson Skärblacka Sporthall
2019-02-02 12:00 232203033 IBF Antvarden F 03/06 - IBF Kolmården F 05/06 7 - 3 Jonathan Revelj Pigulla, Ellen Brunnström Överums Sporthall
2019-02-02 15:00 232203032 Hjulsbro IK F 06 - IBK Mantorp F 05/07 4 - 2 Viktoria Lundin, Albert Henriksson Rydshallen
2019-02-02 16:30 232203031 Linköping IBK Ungdom F 06:16 - BK Vingen /IBF Norrköping 3 - 3 Viktoria Lundin, Albert Henriksson Rydshallen
2019-02-09 12:00 232203036 IBF Antvarden F 03/06 - Hjulsbro IK F 06 2 - 6 Malin Gelin, Claes Waernholm Överums Sporthall
2019-02-09 17:15 232203034 IBK Mantorp F 05/07 - Linköping IBK Ungdom F 06:16 1 - 2 Minh Hong Pham, Adam Magnusson Klämmetorpshallen
2019-02-10 18:00 232203035 IBF Kolmården F 05/06 - BK Vingen /IBF Norrköping 3 - 2 Jan Wentzell, Roger Balogh Råsslahallen
2019-03-02 12:30 232203038 IBK Mantorp F 05/07 - IBF Antvarden F 03/06 2 - 4 Ellen Brunnström, Jonathan Revelj Pigulla Klämmetorpshallen
2019-03-02 13:30 232203037 Linköping IBK Ungdom F 06:16 - IBF Kolmården F 05/06 7 - 4 Rågher Godin, Markus Hilmerson Rydshallen
2019-03-07 18:30 232203039 BK Vingen /IBF Norrköping - Hjulsbro IK F 06 3 - 6 Hampus Larsson, Oscar Bard Skärblacka Sporthall
2019-03-09 10:45 232203040 IBF Antvarden F 03/06 - Linköping IBK Ungdom F 06:16 7 - 2 Jimmy Eliasson, Jesper Liedberg Överums Sporthall
2019-03-09 13:00 232203042 BK Vingen /IBF Norrköping - IBK Mantorp F 05/07 2 - 0 Jonathan Revelj Pigulla, Toivo Andersson Skärblacka Sporthall
2019-03-10 09:45 232203041 Hjulsbro IK F 06 - IBF Kolmården F 05/06 8 - 0 Ellen Brunnström, Jonathan Revelj Pigulla Ekholmskolan
2019-03-17 11:00 232203043 Linköping IBK Ungdom F 06:16 - Hjulsbro IK F 06 2 - 4 Jan Wentzell, Martin Dahl Kärnahallen
2019-03-17 14:30 232203045 IBF Kolmården F 05/06 - IBK Mantorp F 05/07 3 - 4 Oscar Bard, Hampus Larsson Råsslahallen
2019-03-19 18:45 232203044 IBF Antvarden F 03/06 - BK Vingen /IBF Norrköping 7 - 4 Claes Waernholm, Malin Gelin Överums Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Hjulsbro IK F 06 15 14 0 1 94-27 67 42
2. IBF Antvarden F 03/ 06 15 10 1 4 90-60 30 31
3. Linköping IBK Ungdom F 06:16 15 10 1 4 65-47 18 31
4. BK Vingen / IBF Norrköping 15 5 2 8 34-50 -16 17
5. IBK Mantorp F 05/ 07 15 3 0 12 35-71 -36 9
6. IBF Kolmården F 05/ 06 15 1 0 14 28-91 -63 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis