Röd Klass F15-16 år (2018/19)

Gruppspel
Pantamera F N Röd Gr 1 (-02)
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-10-13 10:30 141400004 Värnamo IK F02-03 - S/W 2010 IBK F02-04 2 - 2 Senad Hamula, Fredrik Billemark Värnamo Sporthall
2018-10-13 13:00 141400003 Ljungby IB F02-04 - Östra SK Jönköping F02-04 1 - 8 Jan Blohm, Andreas Karlsson Innebandyhallen
2018-10-14 09:45 141400002 Husqvarna IK F02-03 - Skillingaryds IK F02-03 2 - 7 Claes Axelsson, Nicklas Bard Huskvarna Sporthall A
2018-10-14 13:30 141400005 Jönköpings IK F02-05/1 - Gnosjö IBK/Westbo IBK F02-05 6 - 3 Anders A Nilsson, Ebba Bladh Jönköpings Idrottshus B-hall
2018-10-20 10:00 141400008 S/W 2010 IBK F02-04 - Ljungby IB F02-04 5 - 1 Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam Stockaryds Sporthall
2018-10-21 11:45 141400010 Skillingaryds IK F02-03 - Vetlanda IBF F02-03 3 - 3 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Skillingaryds Arena
2018-10-21 12:00 141400007 Gnosjö IBK/Westbo IBK F02-05 - Värnamo IK F02-03 3 - 2 Bo-Göran Svensson, Andreas Karlsson Töllstorpshallen
2018-12-13 18:15 141400009 Östra SK Jönköping F02-04 - Husqvarna IK F02-03 14 - 1 Theo Claesson, Anton Tegvall Jönköpings Idrottshus B-hall
2018-10-26 19:30 141400014 Ljungby IB F02-04 - Gnosjö IBK/Westbo IBK F02-05 1 - 4 Suvad Kaltak, Bjarne Olsen Innebandyhallen
2018-10-27 11:00 141400012 Vetlanda IBF F02-03 - Östra SK Jönköping F02-04 7 - 9 Michael Johansson, Michael Hellqvist ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2018-10-28 13:30 141400015 Jönköpings IK F02-05/1 - Värnamo IK F02-03 3 - 1 Ludvig Petersson, Rikard Petersson Jönköpings Idrottshus B-hall
2018-11-30 20:30 141400013 Husqvarna IK F02-03 - S/W 2010 IBK F02-04 7 - 3 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Huskvarna Sporthall A
2018-11-09 17:00 141400019 Jönköpings IK F02-05/1 - Östra SK Jönköping F02-04 2 - 5 Adam Nikolausson, Ricky Karlquist Jönköpings Idrottshus D-hall
2018-11-10 16:45 141400018 Värnamo IK F02-03 - Skillingaryds IK F02-03 5 - 4 Magnus Widlund, Johan Ferm Värnamo Sporthall
2018-11-11 12:00 141400020 Gnosjö IBK/Westbo IBK F02-05 - S/W 2010 IBK F02-04 1 - 1 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Töllstorpshallen
2018-12-17 18:45 141400017 Ljungby IB F02-04 - Vetlanda IBF F02-03 0 - 4 Johan Oxenmyr, Suvad Kaltak Innebandyhallen
2018-11-17 12:00 141400022 S/W 2010 IBK F02-04 - Jönköpings IK F02-05/1 0 - 5 Jens Axelsson, Tobias Axelsson Stockaryds Sporthall
2018-11-17 13:30 141400023 Östra SK Jönköping F02-04 - Värnamo IK F02-03 3 - 5 Nicklas Bard, Josef Bard Jönköpings Idrottshus B-hall
2018-11-18 13:15 141400021 Vetlanda IBF F02-03 - Husqvarna IK F02-03 5 - 8 Dawan Mofak, Jesper Rygert ISCAR Arena LF, Vetlanda
2018-11-18 13:30 141400024 Skillingaryds IK F02-03 - Ljungby IB F02-04 4 - 1 Michael Johansson, Michael Hellqvist Skillingaryds Arena
2018-11-24 10:00 141400027 Värnamo IK F02-03 - Husqvarna IK F02-03 6 - 3 Anders Everstrand, Thomas Atting Värnamo Sporthall
2018-11-24 10:00 141400028 Jönköpings IK F02-05/1 - Vetlanda IBF F02-03 3 - 2 Nicklas Bard, Ricky Karlquist Arenan - Jönköpings Idrottshus
2018-11-24 15:00 141400030 S/W 2010 IBK F02-04 - Östra SK Jönköping F02-04 3 - 2 Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam Stockaryds Sporthall
2018-11-25 12:00 141400029 Gnosjö IBK/Westbo IBK F02-05 - Skillingaryds IK F02-03 3 - 2 Suvad Kaltak, Jan Blohm Töllstorpshallen
2018-12-01 13:30 141400033 Östra SK Jönköping F02-04 - Gnosjö IBK/Westbo IBK F02-05 3 - 2 Anders A Nilsson, Jonas Jägerby Jönköpings Idrottshus B-hall
2018-12-02 11:00 141400032 Husqvarna IK F02-03 - Ljungby IB F02-04 6 - 2 Ludvig Petersson, Rikard Petersson Huskvarna Sporthall A
2018-12-02 12:00 141400034 Skillingaryds IK F02-03 - Jönköpings IK F02-05/1 2 - 5 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Skillingaryds Arena
2018-12-02 13:30 141400031 Vetlanda IBF F02-03 - Värnamo IK F02-03 1 - 1 Nicklas Bard, Jonas Kvant ISCAR Arena LF, Vetlanda
2018-12-08 10:00 141400039 S/W 2010 IBK F02-04 - Vetlanda IBF F02-03 3 - 1 Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam Stockaryds Sporthall
2018-12-09 12:00 141400038 Gnosjö IBK/Westbo IBK F02-05 - Husqvarna IK F02-03 6 - 2 Jan Blohm, Andreas Karlsson Töllstorpshallen
2018-12-09 13:30 141400037 Jönköpings IK F02-05/1 - Ljungby IB F02-04 3 - 2 Isak Mörnstål, Oskar Lööke Jönköpings Idrottshus B-hall
2018-12-09 17:30 141400040 Östra SK Jönköping F02-04 - Skillingaryds IK F02-03 4 - 0 Isak Mörnstål, Oskar Lööke Jönköpings Idrottshus B-hall
2018-12-14 19:00 141400043 Ljungby IB F02-04 - Värnamo IK F02-03 2 - 3 Kevin Andersson, Johan Oxenmyr Innebandyhallen
2018-12-15 14:30 141400041 Vetlanda IBF F02-03 - Gnosjö IBK/Westbo IBK F02-05 1 - 4 Ivan Vovk, Adam Rydholm ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2018-12-16 12:00 141400044 Skillingaryds IK F02-03 - S/W 2010 IBK F02-04 3 - 2 Bo-Göran Svensson, Jan Blohm Skillingaryds Arena
2018-12-16 14:30 141400042 Husqvarna IK F02-03 - Jönköpings IK F02-05/1 7 - 7 Senad Hamula, Linus Sandberg Huskvarna Sporthall A
2019-01-12 11:00 141400047 S/W 2010 IBK F02-04 - Värnamo IK F02-03 3 - 3 Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam Vrigstad Sporthall
2019-01-13 12:00 141400046 Gnosjö IBK/Westbo IBK F02-05 - Jönköpings IK F02-05/1 4 - 2 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Töllstorpshallen
2019-01-13 14:00 141400049 Skillingaryds IK F02-03 - Husqvarna IK F02-03 2 - 0 Kim Bjurek, Anders A Nilsson Skillingaryds Arena
2019-01-13 15:30 141400048 Östra SK Jönköping F02-04 - Ljungby IB F02-04 10 - 3 Josef Albertsson, Hannes Ragnar Jönköpings Idrottshus B-hall
2019-01-18 19:30 141400051 Vetlanda IBF F02-03 - Skillingaryds IK F02-03 3 - 2 Kevin Rosén, Lucas Rosén ISCAR Arena LF, Vetlanda
2019-01-19 11:15 141400052 Husqvarna IK F02-03 - Östra SK Jönköping F02-04 1 - 6 Kevin Rosén, Ludvig Petersson Huskvarna Sporthall A
2019-01-19 13:00 141400053 Ljungby IB F02-04 - S/W 2010 IBK F02-04 1 - 0 Suvad Kaltak, Anders Perman Innebandyhallen
2019-01-20 10:00 141400054 Värnamo IK F02-03 - Gnosjö IBK/Westbo IBK F02-05 3 - 3 Lars Hjelm, Kjell Persson Värnamo Sporthall
2019-01-26 10:00 141400056 Värnamo IK F02-03 - Jönköpings IK F02-05/1 0 - 4 Jan Blohm, Andreas Karlsson Värnamo Sporthall
2019-01-27 12:00 141400057 Gnosjö IBK/Westbo IBK F02-05 - Ljungby IB F02-04 4 - 0 Jan Blohm, Andreas Karlsson Töllstorpshallen
2019-01-27 15:30 141400059 Östra SK Jönköping F02-04 - Vetlanda IBF F02-03 9 - 1 Nicklas Bard, Peter Nykvist Jönköpings Idrottshus B-hall
2019-02-04 19:00 141400058 S/W 2010 IBK F02-04 - Husqvarna IK F02-03 1 - 2 Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam Stockaryds Sporthall
2019-02-02 10:00 141400062 S/W 2010 IBK F02-04 - Gnosjö IBK/Westbo IBK F02-05 1 - 3 Bo-Göran Svensson, Gerhardt Borkowski Stockaryds Sporthall
2019-02-03 14:00 141400064 Skillingaryds IK F02-03 - Värnamo IK F02-03 3 - 3 Kjell Persson, Hani Mousaviyan-Utter Skillingaryds Arena
2019-02-03 17:30 141400063 Östra SK Jönköping F02-04 - Jönköpings IK F02-05/1 9 - 3 Anders A Nilsson, Peter Nykvist Jönköpings Idrottshus B-hall
2019-02-06 19:19 141400061 Vetlanda IBF F02-03 - Ljungby IB F02-04 3 - 4 Bo-Göran Svensson, Michael Johansson ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2018-11-04 16:30 141400066 Husqvarna IK F02-03 - Vetlanda IBF F02-03 6 - 1 Johan Söderman, Anders A Nilsson Huskvarna Sporthall A
2019-02-08 18:30 141400067 Ljungby IB F02-04 - Skillingaryds IK F02-03 3 - 10 Suvad Kaltak, Filip Karlsson Innebandyhallen
2019-03-05 19:30 141400068 Värnamo IK F02-03 - Östra SK Jönköping F02-04 2 - 5 Kim Bjurek, Peter Nykvist Värnamo Sporthall
2019-03-16 12:00 141400069 Jönköpings IK F02-05/1 - S/W 2010 IBK F02-04 5 - 5 Jonny Nilsson, Jonas Kvant Kålgårdshallen
2019-02-22 19:30 141400071 Vetlanda IBF F02-03 - Jönköpings IK F02-05/1 3 - 2 Adam Rydholm, Hannes Ragnar ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2019-02-23 11:45 141400072 Husqvarna IK F02-03 - Värnamo IK F02-03 5 - 0 Daniel Pettersson, Johnny Edh Huskvarna Sporthall A
2019-02-24 12:00 141400074 Skillingaryds IK F02-03 - Gnosjö IBK/Westbo IBK F02-05 7 - 6 Kim Bjurek, Jonas Kvant Skillingaryds Arena
2019-02-24 12:30 141400073 Östra SK Jönköping F02-04 - S/W 2010 IBK F02-04 2 - 3 Anders Everstrand, Thomas Atting Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-03-02 09:30 141400078 Jönköpings IK F02-05/1 - Skillingaryds IK F02-03 2 - 3 Kim Bjurek, Peter Nykvist Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-03-02 13:00 141400076 Ljungby IB F02-04 - Husqvarna IK F02-03 2 - 7 Lars Hjelm, Filip Karlsson Innebandyhallen
2019-03-03 14:00 141400079 Gnosjö IBK/Westbo IBK F02-05 - Östra SK Jönköping F02-04 4 - 4 Bjarne Olsen, Jan Blohm Töllstorpshallen
2019-03-12 19:30 141400077 Värnamo IK F02-03 - Vetlanda IBF F02-03 7 - 2 Gustav Perman, Anders Perman Värnamo Sporthall
2019-03-09 09:30 141400083 Ljungby IB F02-04 - Jönköpings IK F02-05/1 OW (0 - 5) Lars Hjelm, Filip Karlsson Innebandyhallen
2019-03-09 11:45 141400082 Husqvarna IK F02-03 - Gnosjö IBK/Westbo IBK F02-05 3 - 3 Fredrik Billemark, Magnus Andersson Huskvarna Sporthall A
2019-03-10 10:00 141400084 Skillingaryds IK F02-03 - Östra SK Jönköping F02-04 1 - 4 Jonas Kvant, Gustav Perman Skillingaryds Arena
2019-03-19 19:00 141400081 Vetlanda IBF F02-03 - S/W 2010 IBK F02-04 1 - 3 Ivan Vovk, Adam Rydholm ISCAR Arena LF, Vetlanda
2019-03-15 19:00 141400089 S/W 2010 IBK F02-04 - Skillingaryds IK F02-03 1 - 5 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Vrigstad Sporthall
2019-03-17 10:00 141400086 Värnamo IK F02-03 - Ljungby IB F02-04 5 - 1 Jan Blohm, Andreas Karlsson Värnamo Sporthall
2019-03-17 12:00 141400088 Gnosjö IBK/Westbo IBK F02-05 - Vetlanda IBF F02-03 4 - 3 Andreas Karlsson, Jan Blohm Töllstorpshallen
2019-03-17 13:30 141400087 Jönköpings IK F02-05/1 - Husqvarna IK F02-03 2 - 5 Kevin Rosén, Mattias Tokic Jönköpings Idrottshus B-hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Östra SK Jönköping F02-04 16 12 1 3 97-39 58 37
2. Gnosjö IBK/ Westbo IBK F02-05 16 9 4 3 57-41 16 31
3. Skillingaryds IK F02-03 16 8 2 6 58-47 11 26
4. Jönköpings IK F02-05/ 1 16 8 2 6 59-51 8 26
5. Husqvarna IK F02-03 16 8 2 6 65-67 -2 26
6. Värnamo IK F02-03 16 6 5 5 48-47 1 23
7. S/ W 2010 IBK F02-04 16 5 4 7 36-44 -8 19
8. Vetlanda IBF F02-03 16 3 2 11 41-68 -27 11
9. Ljungby IB F02-04 16 2 0 14 24-81 -57 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera F N Röd Gr 2 (-03)
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-10-13 15:30 141401002 Hovslätts IK F04-05/1 - Värnamo IK F04 0 - 4 Johan Söderman, Anders A Nilsson Stadsgården, Råslätt
2018-10-14 10:45 141401004 IBF Tranås F04 - Sävsjö IBK F03-04 6 - 1 Oskar Lööke, Isak Mörnstål Tranås Idrottshall
2018-10-14 15:30 141401005 Jönköpings IK F02-05/2 - Nässjö IBF F04-05 10 - 1 Anders A Nilsson, Ebba Bladh Jönköpings Idrottshus B-hall
2018-10-20 13:45 141401007 Nässjö IBF F04-05 - IBF Tranås F04 2 - 4 Ludvig Petersson, Rikard Petersson Handskerydshallen
2018-10-21 14:00 141401008 Sävsjö IBK F03-04 - Husqvarna IK F04-05/1 2 - 6 Michael Johansson, Patrik Revelj Hofgårdshallen
2018-10-27 13:30 141401013 Hovslätts IK F04-05/1 - Sävsjö IBK F03-04 2 - 3 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Stadsgården, Råslätt
2018-10-27 13:30 141401014 Husqvarna IK F04-05/1 - Nässjö IBF F04-05 4 - 1 Jonas Kvant, Jonas Jägerby Tenhults Sporthall
2018-10-28 15:30 141401015 Jönköpings IK F02-05/2 - IBF Tranås F04 3 - 2 Ludvig Petersson, Rikard Petersson Jönköpings Idrottshus B-hall
2018-11-10 12:15 141401020 Nässjö IBF F04-05 - Sävsjö IBK F03-04 4 - 5 Ludvig Petersson, Rikard Petersson Handskerydshallen
2018-11-10 13:00 141401018 IBF Tranås F04 - Värnamo IK F04 4 - 1 Oskar Lööke, Patrik Revelj Tranås Idrottshall
2018-11-17 12:30 141401022 Sävsjö IBK F03-04 - Jönköpings IK F02-05/2 3 - 5 Gustav Perman, Anders Perman Sävsjö Sporthall
2018-11-18 14:00 141401024 Värnamo IK F04 - Husqvarna IK F04-05/1 5 - 3 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Tinas Ö
2018-11-24 15:00 141401029 Nässjö IBF F04-05 - Värnamo IK F04 4 - 3 Theo Claesson, Anton Tegvall Handskerydshallen
2018-11-25 16:00 141401027 IBF Tranås F04 - Hovslätts IK F04-05/1 3 - 2 Ludvig Petersson, Rikard Petersson Tranås Idrottshall
2018-11-28 19:45 141401032 Hovslätts IK F04-05/1 - Husqvarna IK F04-05/1 5 - 5 Bjarne Olsen, Ebba Bladh Kålgårdshallen
2018-12-01 13:00 141401034 Värnamo IK F04 - Jönköpings IK F02-05/2 2 - 1 Gustav Perman, Anders Perman Tinas Ö
2018-12-08 08:30 141401037 Jönköpings IK F02-05/2 - Husqvarna IK F04-05/1 6 - 4 Ludvig Petersson, Rikard Petersson Jönköpings Idrottshus B-hall
2018-12-08 13:30 141401038 Nässjö IBF F04-05 - Hovslätts IK F04-05/1 4 - 7 Josef Albertsson, Hannes Ragnar Handskerydshallen
2018-12-16 11:30 141401042 Hovslätts IK F04-05/1 - Jönköpings IK F02-05/2 2 - 6 Anders A Nilsson, Anders Perman Stadsgården, Råslätt
2018-12-16 12:45 141401043 Husqvarna IK F04-05/1 - IBF Tranås F04 3 - 4 Senad Hamula, Linus Sandberg Huskvarna Sporthall A
2018-12-16 14:00 141401044 Värnamo IK F04 - Sävsjö IBK F03-04 6 - 3 Bjarne Olsen, Josef Bard Tinas Ö
2019-01-12 12:30 141401047 Sävsjö IBK F03-04 - IBF Tranås F04 2 - 2 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Sävsjö Sporthall
2019-01-12 13:00 141401046 Nässjö IBF F04-05 - Jönköpings IK F02-05/2 7 - 4 Ludvig Petersson, Suvad Kaltak Nässjö Sporthall
2019-01-13 14:00 141401049 Värnamo IK F04 - Hovslätts IK F04-05/1 4 - 3 Bjarne Olsen, Ebba Bladh Tinas Ö
2019-01-18 18:10 141401053 Husqvarna IK F04-05/1 - Sävsjö IBK F03-04 4 - 1 Jonny Nilsson, Jonas Kvant Öxnehaga Sporthall
2019-01-20 10:00 141401054 IBF Tranås F04 - Nässjö IBF F04-05 5 - 3 Magnus Widlund, Johan Ferm Tranås Idrottshall
2019-01-26 16:30 141401058 Sävsjö IBK F03-04 - Hovslätts IK F04-05/1 4 - 6 Magnus Widlund, Johan Ferm Sävsjö Sporthall
2019-01-27 09:30 141401056 IBF Tranås F04 - Jönköpings IK F02-05/2 2 - 4 Isak Mörnstål, Oskar Lööke Tranås Idrottshall
2019-01-27 11:30 141401057 Nässjö IBF F04-05 - Husqvarna IK F04-05/1 3 - 7 Jens Axelsson, Tobias Axelsson Nässjö Sporthall
2019-02-03 11:30 141401062 Sävsjö IBK F03-04 - Nässjö IBF F04-05 8 - 1 Jonas Jägerby, Kim Bjurek Sävsjö Sporthall
2019-02-03 14:00 141401064 Värnamo IK F04 - IBF Tranås F04 4 - 4 Jonny Nilsson, Jonas Kvant Tinas Ö
2019-02-08 17:00 141401069 Jönköpings IK F02-05/2 - Sävsjö IBK F03-04 4 - 0 Kim Bjurek, Ebba Bladh Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-02-22 18:30 141401067 Husqvarna IK F04-05/1 - Värnamo IK F04 3 - 8 Simon Fennsjö, Peter Nykvist Huskvarna Sporthall B
2019-02-23 13:30 141401072 Hovslätts IK F04-05/1 - IBF Tranås F04 2 - 6 Michael Johansson, Michael Hellqvist Stadsgården, Råslätt
2019-02-23 15:00 141401074 Värnamo IK F04 - Nässjö IBF F04-05 3 - 2 Suvad Kaltak, Bjarne Olsen Tinas Ö
2019-03-03 14:15 141401076 Husqvarna IK F04-05/1 - Hovslätts IK F04-05/1 8 - 7 Theo Claesson, Anton Tegvall Huskvarna Sporthall A
2019-03-15 17:00 141401078 Jönköpings IK F02-05/2 - Värnamo IK F04 4 - 5 Magnus Widlund, Johan Ferm Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-03-10 09:00 141401083 Husqvarna IK F04-05/1 - Jönköpings IK F02-05/2 4 - 5 Theo Claesson, Anton Tegvall Huskvarna Sporthall A
2019-03-10 13:45 141401082 Hovslätts IK F04-05/1 - Nässjö IBF F04-05 7 - 2 Bjarne Olsen, Ebba Bladh Stadsgården, Råslätt
2019-01-20 13:45 141401089 Sävsjö IBK F03-04 - Värnamo IK F04 2 - 4 Michael Johansson, Jonas Jägerby Sävsjö Sporthall
2019-03-16 13:00 141401086 IBF Tranås F04 - Husqvarna IK F04-05/1 3 - 1 Isak Mörnstål, Oskar Lööke Tranås Idrottshall
2019-03-17 15:30 141401087 Jönköpings IK F02-05/2 - Hovslätts IK F04-05/1 8 - 2 Kevin Rosén, Mattias Tokic Jönköpings Idrottshus B-hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Värnamo IK F04 12 9 1 2 49-33 16 28
2. Jönköpings IK F02-05/ 2 12 9 0 3 60-34 26 27
3. IBF Tranås F04 12 8 2 2 45-28 17 26
4. Husqvarna IK F04-05/ 1 12 5 1 6 52-50 2 16
5. Hovslätts IK F04-05/ 1 12 3 1 8 45-57 -12 10
6. Sävsjö IBK F03-04 12 3 1 8 34-50 -16 10
7. Nässjö IBF F04-05 12 2 0 10 34-67 -33 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera F Ö Röd Gr 1 (-02)
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-10-13 12:00 141402003 Craftstadens IBK Oskarshamn F03 - Vimmerby IBK F03-04 1 - 5 Stefan Lundqvist, Stefan Karlsson Oskarshamns Sporthall A-hall
2018-10-13 13:00 141402005 FBC Karlskrona F03-04 - Hovmantorps GOIF F02-03 2 - 1 Anders Stenberg, Malou Hallström Vedeby Sporthall A
2018-10-13 15:00 141402002 CL98IC F02-04 - Väckelsångs IK F02-04 3 - 10 Pelle Hallström, Alexia Rasmussen Allaktivitetshuset, Rockneby
2018-10-14 18:15 141402001 Carlshamns IBK F03-04 - Växjö IBK Utveckling F03-04 3 - 4 Michéll Borgström, Jonas Nilsson Sparbanken Arena
2018-10-20 12:00 141402009 Vimmerby IBK F03-04 - CL98IC F02-04 6 - 1 Stefan Karlsson, Gabriel Adolfsson Vimmerby Sporthall
2018-10-20 13:30 141402006 Växjö IBK Utveckling F03-04 - FBC Karlskrona F03-04 0 - 4 Marcus Karlström, Sean Norouz Fortnox Arena Nivika hallen
2018-10-21 10:00 141402007 Hovmantorps GOIF F02-03 - FBC Kalmarsund Ungdom F03 2 - 2 Hani Mousaviyan-Utter, Gustav Svensson Allhallen, Hovmantorp
2018-10-21 15:00 141402010 Väckelsångs IK F02-04 - Carlshamns IBK F03-04 2 - 2 Jesper Abrahamsson, Per Bratt Väckelsångs Idrottshall
2018-10-26 18:30 141402011 Växjö IBK Utveckling F03-04 - Väckelsångs IK F02-04 3 - 3 Sean Norouz, Filip Karlsson Fortnox Arena B-hall
2018-10-27 15:30 141402012 Carlshamns IBK F03-04 - Vimmerby IBK F03-04 5 - 2 Jesper Grönblad, Michell Rohde Sparbanken Arena
2018-10-28 12:00 141402014 Craftstadens IBK Oskarshamn F03 - Hovmantorps GOIF F02-03 8 - 1 Stefan Lundqvist, Stefan Karlsson Oskarshamns Sporthall A-hall
2018-10-28 12:00 141402015 FBC Karlskrona F03-04 - FBC Kalmarsund Ungdom F03 1 - 6 Jonas Nilsson, Jesper Abrahamsson Vedeby Sporthall B
2018-11-10 12:00 141402017 Craftstadens IBK Oskarshamn F03 - Carlshamns IBK F03-04 4 - 4 Muhidin Bahtanovic, Senad Hamula Oskarshamns Sporthall A-hall
2018-11-10 14:15 141402018 FBC Kalmarsund Ungdom F03 - Väckelsångs IK F02-04 7 - 3 Alexia Rasmussen, Ulrika Harrysson Torslundahallen
2018-11-10 15:30 141402019 FBC Karlskrona F03-04 - Vimmerby IBK F03-04 4 - 4 Daniel Gyllander, Robert Risberg Vedeby Sporthall A
2018-11-10 16:00 141402016 CL98IC F02-04 - Växjö IBK Utveckling F03-04 0 - 20 Ulrika Harrysson, Christer Jonsson Falkenbergshallen
2018-11-11 11:30 141402025 Växjö IBK Utveckling F03-04 - Hovmantorps GOIF F02-03 9 - 2 Leif Johansson, Sean Norouz Fortnox Arena B-hall
2018-11-17 14:00 141402023 Vimmerby IBK F03-04 - FBC Kalmarsund Ungdom F03 4 - 6 Bengt Andersson, Tomas Akthagen Vimmerby Sporthall
2018-11-18 15:00 141402024 Väckelsångs IK F02-04 - Craftstadens IBK Oskarshamn F03 1 - 1 Mathias Linde, Jonas Widenstedt Väckelsångs Idrottshall
2018-11-18 16:00 141402021 Carlshamns IBK F03-04 - CL98IC F02-04 4 - 3 Jesper Grönblad, Håkan Abrahamsson Sparbanken Arena
2018-11-24 10:00 141402029 Hovmantorps GOIF F02-03 - Väckelsångs IK F02-04 3 - 8 Sean Norouz, Filip Karlsson Allhallen, Hovmantorp
2018-11-24 12:00 141402026 Craftstadens IBK Oskarshamn F03 - Växjö IBK Utveckling F03-04 4 - 2 Patrik Revelj, Stefan Karlsson Oskarshamns Sporthall B-hall
2018-11-24 15:30 141402028 FBC Karlskrona F03-04 - Carlshamns IBK F03-04 1 - 3 Jesper Grönblad, Jonas Nilsson Vedeby Sporthall A
2018-11-25 16:00 141402027 FBC Kalmarsund Ungdom F03 - CL98IC F02-04 14 - 4 Pelle Hallström, Malou Hallström Färjehallen
2018-12-01 15:00 141402034 Väckelsångs IK F02-04 - FBC Karlskrona F03-04 7 - 5 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Väckelsångs Idrottshall
2018-12-01 15:15 141402031 Carlshamns IBK F03-04 - FBC Kalmarsund Ungdom F03 2 - 4 Filip Söderlund, Håkan Abrahamsson Sparbanken Arena
2018-12-02 10:00 141402033 Hovmantorps GOIF F02-03 - Vimmerby IBK F03-04 1 - 3 Martin Risberg, Sean Norouz Allhallen, Hovmantorp
2018-12-02 12:30 141402032 CL98IC F02-04 - Craftstadens IBK Oskarshamn F03 1 - 4 Bengt Bolander, Rolf Vatvedt Falkenbergshallen
2018-12-08 13:00 141402037 FBC Karlskrona F03-04 - Craftstadens IBK Oskarshamn F03 0 - 4 Linus Sjöberg, Mikael Lundin Vedeby Sporthall A
2018-12-08 16:00 141402036 FBC Kalmarsund Ungdom F03 - Växjö IBK Utveckling F03-04 1 - 1 Tomas Akthagen, Stefan Karlsson Färjehallen
2018-12-08 16:00 141402038 Hovmantorps GOIF F02-03 - CL98IC F02-04 5 - 2 Lars Hjelm, Leif Johansson Allhallen, Hovmantorp
2018-12-09 14:00 141402040 Vimmerby IBK F03-04 - Väckelsångs IK F02-04 7 - 2 Stefan Karlsson, Magnus Larsson Vimmerby Sporthall
2018-12-12 18:01 141402043 Craftstadens IBK Oskarshamn F03 - FBC Kalmarsund Ungdom F03 2 - 2 Stefan Karlsson, Mikael Fransson Oskarshamns Sporthall A-hall
2018-12-15 17:30 141402041 Carlshamns IBK F03-04 - Hovmantorps GOIF F02-03 7 - 3 Jesper Grönblad, Jesper Abrahamsson Sparbanken Arena
2018-12-16 10:30 141402045 Växjö IBK Utveckling F03-04 - Vimmerby IBK F03-04 5 - 2 Roger Gardell, Jesper Abrahamsson Fortnox Arena Nivika hallen
2018-12-16 12:30 141402042 CL98IC F02-04 - FBC Karlskrona F03-04 4 - 4 Alexia Rasmussen, Ulrika Harrysson Falkenbergshallen
2019-01-12 09:30 141402050 Växjö IBK Utveckling F03-04 - Carlshamns IBK F03-04 10 - 4 Jonas Nilsson, Jesper Abrahamsson Fortnox Arena Nivika hallen
2019-01-12 16:00 141402046 Hovmantorps GOIF F02-03 - FBC Karlskrona F03-04 6 - 4 Lars Hjelm, Jonas Lennartsson Allhallen, Hovmantorp
2019-01-12 16:00 141402048 Vimmerby IBK F03-04 - Craftstadens IBK Oskarshamn F03 3 - 5 Mikael Fransson, Alexander Lagerström Vimmerby Sporthall
2019-01-13 15:00 141402049 Väckelsångs IK F02-04 - CL98IC F02-04 13 - 2 Senad Hamula, Linus Sandberg Väckelsångs Idrottshall
2019-01-19 11:00 141402055 FBC Karlskrona F03-04 - Växjö IBK Utveckling F03-04 2 - 8 Dragan Zaharijev, Håkan Abrahamsson Vedeby Sporthall A
2019-01-19 14:15 141402054 FBC Kalmarsund Ungdom F03 - Hovmantorps GOIF F02-03 7 - 3 Kent Lindqvist, Nicklas Hult Torslundahallen
2019-01-19 16:00 141402052 CL98IC F02-04 - Vimmerby IBK F03-04 1 - 8 Pelle Hallström, Malou Hallström Falkenbergshallen
2019-02-27 19:30 141402051 Carlshamns IBK F03-04 - Väckelsångs IK F02-04 3 - 2 Therese Lindquist, Håkan Abrahamsson Sparbanken Arena
2019-01-26 13:00 141402059 Vimmerby IBK F03-04 - Carlshamns IBK F03-04 2 - 1 Stefan Karlsson, Alexander Lagerström Vimmerby Sporthall
2019-01-26 13:00 141402060 Väckelsångs IK F02-04 - Växjö IBK Utveckling F03-04 2 - 5 Leffe Henryson, Rolf Vatvedt Väckelsångs Idrottshall
2019-01-26 16:00 141402056 FBC Kalmarsund Ungdom F03 - FBC Karlskrona F03-04 4 - 5 Alexia Rasmussen, Ulrika Harrysson Färjehallen
2019-01-27 16:00 141402057 Hovmantorps GOIF F02-03 - Craftstadens IBK Oskarshamn F03 5 - 3 Daniel Gyllander, Malou Hallström Allhallen, Hovmantorp
2019-02-02 12:00 141402063 Vimmerby IBK F03-04 - FBC Karlskrona F03-04 3 - 1 Mathias Linde, Niklas Rosberg Vimmerby Sporthall
2019-02-02 12:00 141402065 Växjö IBK Utveckling F03-04 - CL98IC F02-04 8 - 3 Annie Nordmark, Filip Karlsson Arabypark Arena
2019-02-02 14:00 141402061 Carlshamns IBK F03-04 - Craftstadens IBK Oskarshamn F03 4 - 1 Dragan Zaharijev, Håkan Abrahamsson Sparbanken Arena
2019-02-02 15:00 141402064 Väckelsångs IK F02-04 - FBC Kalmarsund Ungdom F03 1 - 3 Leif Johansson, Hani Mousaviyan-Utter Väckelsångs Idrottshall
2019-02-09 12:00 141402067 Craftstadens IBK Oskarshamn F03 - Väckelsångs IK F02-04 2 - 3 Malou Hallström, Oskar Kedmalm Oskarshamns Sporthall B-hall
2019-02-09 13:00 141402070 Hovmantorps GOIF F02-03 - Växjö IBK Utveckling F03-04 3 - 8 Lars Hjelm, Kjell Persson Allhallen, Hovmantorp
2019-02-09 15:00 141402068 FBC Kalmarsund Ungdom F03 - Vimmerby IBK F03-04 1 - 1 Kent Lindqvist, Robert Risberg Skansenhallen
2019-02-10 10:30 141402066 CL98IC F02-04 - Carlshamns IBK F03-04 1 - 6 Alexia Rasmussen, Ulrika Harrysson Falkenbergshallen
2019-02-23 10:30 141402075 Växjö IBK Utveckling F03-04 - Craftstadens IBK Oskarshamn F03 3 - 3 Alexia Rasmussen, Sam Najafizadeh Fortnox Arena Nivika hallen
2019-02-24 14:00 141402074 Väckelsångs IK F02-04 - Hovmantorps GOIF F02-03 4 - 2 Alexia Rasmussen, Ulrika Harrysson Väckelsångs Idrottshall
2019-02-24 18:15 141402071 Carlshamns IBK F03-04 - FBC Karlskrona F03-04 5 - 2 Dragan Zaharijev, Håkan Abrahamsson Sparbanken Arena
2019-03-05 20:15 141402072 CL98IC F02-04 - FBC Kalmarsund Ungdom F03 1 - 6 Pelle Hallström, Malou Hallström Falkenbergshallen
2019-03-02 12:00 141402076 Craftstadens IBK Oskarshamn F03 - CL98IC F02-04 3 - 0 Johan Palm, Rolf Vatvedt Oskarshamns Sporthall A-hall
2019-03-02 12:00 141402079 Vimmerby IBK F03-04 - Hovmantorps GOIF F02-03 8 - 1 Bengt Andersson, Tomas Akthagen Vimmerby Sporthall
2019-03-02 14:15 141402077 FBC Kalmarsund Ungdom F03 - Carlshamns IBK F03-04 4 - 6 Daniel Gyllander, Robert Risberg Färjehallen
2019-03-03 13:00 141402078 FBC Karlskrona F03-04 - Väckelsångs IK F02-04 2 - 4 Jesper Abrahamsson, Håkan Abrahamsson Vedeby Sporthall A
2019-03-09 10:30 141402085 Växjö IBK Utveckling F03-04 - FBC Kalmarsund Ungdom F03 3 - 3 Leif Johansson, Sam Najafizadeh Fortnox Arena Nivika hallen
2019-03-09 11:30 141402082 CL98IC F02-04 - Hovmantorps GOIF F02-03 1 - 4 Per Bratt, Henrik Gilliusson Falkenbergshallen
2019-03-09 12:00 141402083 Craftstadens IBK Oskarshamn F03 - FBC Karlskrona F03-04 2 - 4 Rolf Vatvedt, Henrik Carlsson Oskarshamns Sporthall B-hall
2019-03-09 14:00 141402084 Väckelsångs IK F02-04 - Vimmerby IBK F03-04 2 - 3 Pelle Hallström, Malou Hallström Väckelsångs Idrottshall
2019-03-16 11:00 141402087 FBC Karlskrona F03-04 - CL98IC F02-04 2 - 1 Rolf Vatvedt, Michéll Borgström Vedeby Sporthall A
2019-03-16 11:00 141402090 Vimmerby IBK F03-04 - Växjö IBK Utveckling F03-04 2 - 6 Hannes Ragnar, Patrik Revelj Vimmerby Sporthall
2019-03-16 16:00 141402088 Hovmantorps GOIF F02-03 - Carlshamns IBK F03-04 0 - 8 Pelle Hallström, Oskar Kedmalm Allhallen, Hovmantorp
2019-03-16 19:15 141402086 FBC Kalmarsund Ungdom F03 - Craftstadens IBK Oskarshamn F03 WO (5 - 0) Henrik Carlsson, Anders Stenberg Färjehallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Växjö IBK Utveckling F03-04 16 10 4 2 95-41 54 34
2. FBC Kalmarsund Ungdom F03 16 9 5 2 75-39 36 32
3. Carlshamns IBK F03-04 16 10 2 4 67-45 22 32
4. Vimmerby IBK F03-04 16 9 2 5 63-43 20 29
5. Väckelsångs IK F02-04 16 7 3 6 67-53 14 24
6. Craftstadens IBK Oskarshamn F03 16 6 4 6 47-43 4 22
7. FBC Karlskrona F03-04 16 5 2 9 43-62 -19 17
8. Hovmantorps GOIF F02-03 16 4 1 11 42-84 -42 13
9. CL98IC F02-04 16 0 1 15 28-117 -89 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera F Ö Röd Gr 2 (-03)
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-10-13 10:00 141403003 Craftstadens IBK Oskarshamn F03-05 - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF F03-07 3 - 1 Stefan Lundqvist, Stefan Karlsson Oskarshamns Sporthall A-hall
2018-10-13 16:00 141403004 Gransholms IF F03-04 - Olofströms IBK F04-05 2 - 3 Sean Norouz, Filip Karlsson Gemla Sporthall
2018-10-14 12:30 141403002 Böda IK F04-06 - Växjö IBK Utveckling F05-06/1 2 - 1 Åkerbohallen
2018-10-14 14:00 141403005 Hovshaga AIF F03-04 - Ljungby IB F03-04 5 - 4 Leif Johansson, Martin Risberg Hovshaga Sporthall
2018-10-20 11:00 141403009 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF F03-07 - Böda IK F04-06 2 - 1 Alexia Rasmussen, Malou Hallström Gårdby Sporthall
2018-10-20 14:00 141403008 Olofströms IBK F04-05 - Craftstadens IBK Oskarshamn F03-05 1 - 1 Jonas Nilsson, Jesper Grönblad Olofströms Sporthall
2018-10-21 09:00 141403010 Växjö IBK Utveckling F05-06/1 - Alvesta IBK F04 5 - 2 Senad Hamula, Edo Sabanovic Fortnox Arena B-hall
2018-10-21 10:30 141403007 Ljungby IB F03-04 - Gransholms IF F03-04 3 - 1 Bjarne Olsen, Ebba Bladh Innebandyhallen
2018-10-28 13:00 141403012 Alvesta IBK F04 - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF F03-07 8 - 1 Kjell Persson, Leif Johansson Alvesta Sporthall
2018-10-28 14:00 141403014 Craftstadens IBK Oskarshamn F03-05 - Ljungby IB F03-04 6 - 3 Stefan Lundqvist, Stefan Karlsson Oskarshamns Sporthall B-hall
2018-10-28 16:30 141403015 Hovshaga AIF F03-04 - Gransholms IF F03-04 3 - 1 Kristian Constantinescu, Martin Risberg Hovshaga Sporthall
2019-03-02 16:00 141403013 Böda IK F04-06 - Olofströms IBK F04-05 3 - 1 Åkerbohallen
2018-11-11 12:00 141403018 Gransholms IF F03-04 - Växjö IBK Utveckling F05-06/1 1 - 4 Hani Mousaviyan-Utter, Gustav Svensson Gemla Sporthall
2018-11-11 12:00 141403019 Hovshaga AIF F03-04 - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF F03-07 5 - 2 Jesper Grönblad, Jesper Abrahamsson Hovshaga Sporthall
2018-11-11 14:30 141403017 Craftstadens IBK Oskarshamn F03-05 - Alvesta IBK F04 7 - 5 Alexia Rasmussen, Ulrika Harrysson Oskarshamns Sporthall B-hall
2018-11-11 15:30 141403020 Ljungby IB F03-04 - Olofströms IBK F04-05 3 - 7 Jan Blohm, Filip Karlsson Innebandyhallen
2018-11-17 11:00 141403023 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF F03-07 - Gransholms IF F03-04 5 - 4 Pelle Hallström, Malou Hallström Gårdby Sporthall
2018-11-18 12:30 141403024 Växjö IBK Utveckling F05-06/1 - Craftstadens IBK Oskarshamn F03-05 4 - 4 Martin Risberg, Senad Hamula Fagrabäcksskolan
2018-11-18 14:00 141403022 Olofströms IBK F04-05 - Hovshaga AIF F03-04 3 - 4 Roger Gardell, Håkan Abrahamsson Olofströms Sporthall
2018-11-24 16:00 141403021 Alvesta IBK F04 - Böda IK F04-06 4 - 3 Jan Blohm, Andreas Karlsson Alvesta Sporthall
2018-11-24 12:00 141403027 Gransholms IF F03-04 - Böda IK F04-06 1 - 2 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Gemla Sporthall
2018-11-25 12:00 141403029 Ljungby IB F03-04 - Växjö IBK Utveckling F05-06/1 3 - 7 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Innebandyhallen
2018-11-25 12:30 141403030 Olofströms IBK F04-05 - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF F03-07 3 - 4 Olofströms Sporthall
2018-11-25 14:00 141403028 Hovshaga AIF F03-04 - Alvesta IBK F04 7 - 5 Senad Hamula, Johan Oxenmyr Hovshaga Sporthall
2018-11-30 18:30 141403034 Växjö IBK Utveckling F05-06/1 - Hovshaga AIF F03-04 4 - 7 Michael Johansson, Sean Norouz Fortnox Arena Nivika hallen
2018-12-01 11:00 141403033 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF F03-07 - Ljungby IB F03-04 2 - 8 Rasmus Wirstam, Bengt Bolander Gårdby Sporthall
2018-12-01 12:30 141403032 Böda IK F04-06 - Craftstadens IBK Oskarshamn F03-05 4 - 8 Åkerbohallen
2018-12-06 19:30 141403031 Alvesta IBK F04 - Gransholms IF F03-04 2 - 6 Hani Mousaviyan-Utter, Kjell Persson Alvesta Sporthall
2018-12-08 11:00 141403040 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF F03-07 - Växjö IBK Utveckling F05-06/1 2 - 8 Stefan Karlsson, Bengt Bolander Gårdby Sporthall
2018-12-08 12:00 141403038 Ljungby IB F03-04 - Böda IK F04-06 4 - 4 Senad Hamula, Leif Johansson Innebandyhallen
2018-12-09 14:00 141403039 Olofströms IBK F04-05 - Alvesta IBK F04 2 - 4 Olofströms Sporthall
2019-03-16 16:00 141403037 Hovshaga AIF F03-04 - Craftstadens IBK Oskarshamn F03-05 5 - 4 Michael Johansson, Michael Hellqvist Hovshaga Sporthall
2018-12-15 16:00 141403043 Craftstadens IBK Oskarshamn F03-05 - Gransholms IF F03-04 1 - 3 Malou Hallström, Robert Risberg Oskarshamns Sporthall A-hall
2018-12-16 12:30 141403042 Böda IK F04-06 - Hovshaga AIF F03-04 3 - 5 Åkerbohallen
2018-12-16 16:00 141403041 Alvesta IBK F04 - Ljungby IB F03-04 8 - 2 Roger Gardell, Jesper Abrahamsson Alvesta Sporthall
2018-12-16 16:00 141403044 Växjö IBK Utveckling F05-06/1 - Olofströms IBK F04-05 8 - 3 Martin Risberg, Johan Oxenmyr Fortnox Arena Nivika hallen
2019-01-12 11:00 141403048 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF F03-07 - Craftstadens IBK Oskarshamn F03-05 1 - 7 Alexia Rasmussen, Ulrika Harrysson Gårdby Sporthall
2019-01-12 13:00 141403046 Ljungby IB F03-04 - Hovshaga AIF F03-04 1 - 5 Martin Risberg, Sean Norouz Innebandyhallen
2019-01-13 15:00 141403047 Olofströms IBK F04-05 - Gransholms IF F03-04 9 - 4 Dragan Zaharijev, Michéll Borgström Olofströms Sporthall
2019-03-17 11:30 141403049 Växjö IBK Utveckling F05-06/1 - Böda IK F04-06 5 - 4 Hani Mousaviyan-Utter, Johan Oxenmyr Fortnox Arena B-hall
2019-01-12 14:30 141403051 Alvesta IBK F04 - Växjö IBK Utveckling F05-06/1 2 - 6 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Alvesta Sporthall
2019-01-20 10:00 141403054 Gransholms IF F03-04 - Ljungby IB F03-04 0 - 5 Daniel Pettersson, Johnny Edh Gemla Sporthall
2019-01-20 12:30 141403052 Böda IK F04-06 - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF F03-07 7 - 4 Åkerbohallen
2019-01-20 14:00 141403053 Craftstadens IBK Oskarshamn F03-05 - Olofströms IBK F04-05 6 - 1 Pelle Hallström, Malou Hallström Oskarshamns Sporthall A-hall
2018-10-27 13:00 141403058 Olofströms IBK F04-05 - Böda IK F04-06 3 - 3 Olofströms Sporthall
2019-01-17 17:45 141403056 Gransholms IF F03-04 - Hovshaga AIF F03-04 1 - 4 Filip Karlsson, Johan Oxenmyr Gemla Sporthall
2019-01-26 11:00 141403059 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF F03-07 - Alvesta IBK F04 4 - 5 Malou Hallström, Oskar Kedmalm Gårdby Sporthall
2019-01-26 11:30 141403057 Ljungby IB F03-04 - Craftstadens IBK Oskarshamn F03-05 1 - 6 Lars Hjelm, Kjell Persson Innebandyhallen
2019-02-01 18:30 141403064 Växjö IBK Utveckling F05-06/1 - Gransholms IF F03-04 6 - 2 Leif Johansson, Sam Najafizadeh Fortnox Arena B-hall
2019-02-02 10:00 141403062 Olofströms IBK F04-05 - Ljungby IB F03-04 9 - 5 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Olofströms Sporthall
2019-02-02 11:00 141403063 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF F03-07 - Hovshaga AIF F03-04 0 - 8 Alexander Lagerström, Oskar Kedmalm Gårdby Sporthall
2019-02-02 16:00 141403061 Alvesta IBK F04 - Craftstadens IBK Oskarshamn F03-05 4 - 3 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Alvesta Sporthall
2019-02-09 12:30 141403066 Böda IK F04-06 - Alvesta IBK F04 4 - 4 Åkerbohallen
2019-02-09 16:15 141403067 Craftstadens IBK Oskarshamn F03-05 - Växjö IBK Utveckling F05-06/1 3 - 3 Malou Hallström, Oskar Kedmalm Oskarshamns Sporthall B-hall
2019-02-10 14:30 141403069 Hovshaga AIF F03-04 - Olofströms IBK F04-05 4 - 2 Senad Hamula, Filip Karlsson Hovshaga Sporthall
2019-03-03 11:00 141403068 Gransholms IF F03-04 - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF F03-07 4 - 1 Leif Johansson, Sam Najafizadeh Gemla Sporthall
2019-01-02 18:00 141403072 Böda IK F04-06 - Gransholms IF F03-04 4 - 0 Åkerbohallen
2019-02-16 10:30 141403074 Växjö IBK Utveckling F05-06/1 - Ljungby IB F03-04 7 - 2 Leif Johansson, Sam Najafizadeh Fortnox Arena Nivika hallen
2019-02-24 10:00 141403071 Alvesta IBK F04 - Hovshaga AIF F03-04 4 - 3 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Alvesta Sporthall
2019-03-02 11:00 141403073 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF F03-07 - Olofströms IBK F04-05 4 - 4 Jonas Hellberg, Robert Risberg Gårdby Sporthall
2019-02-28 18:00 141403077 Gransholms IF F03-04 - Alvesta IBK F04 5 - 3 Leif Johansson, Gustav Svensson Gemla Sporthall
2019-03-03 15:00 141403076 Craftstadens IBK Oskarshamn F03-05 - Böda IK F04-06 4 - 3 Daniel Gyllander, Rasmus Wirstam Oskarshamns Sporthall A-hall
2019-03-03 15:00 141403079 Ljungby IB F03-04 - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF F03-07 2 - 4 Johan Oxenmyr, Kristian Constantinescu Innebandyhallen
2019-03-03 16:00 141403078 Hovshaga AIF F03-04 - Växjö IBK Utveckling F05-06/1 4 - 4 Leif Johansson, Sam Najafizadeh Hovshaga Sporthall
2019-03-09 15:30 141403084 Växjö IBK Utveckling F05-06/1 - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF F03-07 7 - 4 Martin Risberg, Annie Nordmark Fortnox Arena B-hall
2019-03-10 12:30 141403082 Böda IK F04-06 - Ljungby IB F03-04 7 - 3 Åkerbohallen
2019-03-10 16:00 141403081 Alvesta IBK F04 - Olofströms IBK F04-05 3 - 7 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Alvesta Sporthall
2019-03-10 16:30 141403083 Craftstadens IBK Oskarshamn F03-05 - Hovshaga AIF F03-04 2 - 5 Claes Waernholm, Malin Gelin Oskarshamns Sporthall A-hall
2019-03-16 09:00 141403088 Ljungby IB F03-04 - Alvesta IBK F04 3 - 2 Kjell Persson, Lars Hjelm Innebandyhallen
2019-03-16 11:00 141403086 Gransholms IF F03-04 - Craftstadens IBK Oskarshamn F03-05 5 - 2 Michael Johansson, Michael Hellqvist Gemla Sporthall
2019-03-16 16:00 141403089 Olofströms IBK F04-05 - Växjö IBK Utveckling F05-06/1 4 - 8 Olofströms Sporthall
2019-03-17 16:00 141403087 Hovshaga AIF F03-04 - Böda IK F04-06 1 - 1 Michael Johansson, Filip Karlsson Hovshaga Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Hovshaga AIF F03-04 16 13 2 1 75-41 34 41
2. Växjö IBK Utveckling F05-06/ 1 16 11 3 2 87-49 38 36
3. Craftstadens IBK Oskarshamn F03-05 16 8 3 5 67-49 18 27
4. Böda IK F04-06 16 6 4 6 55-50 5 22
5. Alvesta IBK F04 16 7 1 8 65-68 -3 22
6. Olofströms IBK F04-05 16 5 3 8 62-66 -4 18
7. Gransholms IF F03-04 16 5 0 11 40-57 -17 15
8. Ljungby IB F03-04 16 4 1 11 52-80 -28 13
9. Stenåsa-Sandby-Gårdby IF F03-07 16 4 1 11 41-84 -43 13
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis