Träningsmatcher Uppland (2018/19)

Övriga matcher
Träningsmatcher Uppland HT-2018
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
175555098 Arlanda IBK U D3 - Tobo/Örbyhus FF D3 Ekilla Sporthall
2018-08-11 12:00 175555033 IK Sirius FBC SSL dam - IBK Lockerud Mariestad ALL dam 2 - 3 Jonas Backman, Oliver Halvarsson IFU Arena A
2018-08-11 14:00 175555027 Hagunda IF Allsvenskan Herrar - Alunda IBF H1 5 - 5 Jonas Backman, Oliver Halvarsson IFU Arena A
2018-08-18 11:00 175555025 Alunda IBF DJ JAS - Täby FC DJ JAS Henrik Wallenborg, Peter Alenbring Olandshallen
2018-08-18 13:00 175555026 Alunda IBF D1 - Täby FC D1 Henrik Wallenborg, Peter Alenbring Olandshallen
2018-08-18 15:00 175555002 Alunda IBF H1 - IBK Runsten Allsvenskan 6 - 6 Peter Alenbring, Anton Wärm Olandshallen
2018-08-18 15:00 175555050 Rasbo IK H1 - FBC Bollnäs H1 Per-Olof Svensson, Jonas Backman Hall 2000
2018-08-18 16:00 OBS Nya hallen 175555044 Storvreta IBK D1 - AIK IBF D1 Tony Nyberg, Peter Astner Storvreta IBK Sporthall
2018-08-19 12:00 175555040 Stenhagens KK Dam - IK Sirius IBK D1 Jonas Tidsjö, Jakob Westerlund Stenhagen BoKC
2018-08-19 15:00 175555028 Hagunda IF Allsvenskan Herrar - Strängnäs IBK Allsvenskan Herrar 4 - 6 Jonas Tidsjö, Jakob Westerlund Stenhagen BoKC
2018-08-24 19:00 175555029 Hagunda IF Allsvenskan Herrar - Kirkkonummi Rangers (Fin) 6 - 5 Arvid Englund, Michaela Pålsson IFU Arena A
2018-08-24 19:30 175555003 Alunda IBF H1 - Björklinge BK H1 3 - 1 Jonas Nordqvist, Anders Ståhlberg Olandshallen
2018-08-25 13:30 175555064 Rasbo IK H1 - IK Sätra H1 Bo Pettersson Loklint, Christoffer Wallenborg Hall 2000
2018-08-25 14:00 175555034 IK Sirius FBC SSL dam - Karlstad IBF SSL dam 4 - 0 Peter Astner, Tony Nyberg IFU Arena A
2018-08-25 15:00 175555036 IK Sirius IBK SSL Herr - Karlstad IBF Allsvenskan herr Arvid Englund, Michaela Pålsson IFU Arena - Upplands Energi
2018-08-25 15:35 175555045 Hässelby SK IBK Dam Div 1 - Stenhagens KK Dam Per-Olof Svensson, Johnny Söderqvist Gimo Sporthall
2018-08-25 16:00 175555047 IBK Uppsala Teknologer H2 - Nykvarns IBF H2 5 - 5 Bo Pettersson Loklint, Christoffer Wallenborg IFU Arena – Lundqvist EL
2018-08-25 17:00 175555069 Storvreta IBK D1 - Bele Barkarby IF IBF D1 Tony Nyberg, Handrin Thunkvist IFU Arena A
2018-08-25 18:00 175555048 IBK Uppsala Teknologer U H5 - Fyrislunds BK H5 4 - 6 Bo Pettersson Loklint, Christoffer Wallenborg IFU Arena – Lundqvist EL
2018-08-26 13:00 175555070 Storvreta IBK D1 - Nacka Wallenstam IBK Allsvenskan Bo Pettersson Loklint, Anton Wärm IFU Arena A
2018-08-26 16:00 175555039 Hagunda IF D1 - Hässelby SK IBK Dam Div 1 Bo Pettersson Loklint, Peter Astner IFU Arena A
2018-08-27 19:10 175555057 IK Sirius FBC JAS - Storvreta IBK JAS Flick Bo Pettersson Loklint, Christoffer Wallenborg IFU Arena – Lundqvist EL
2018-08-28 20:30 175555058 Arlanda IBK H4 - Vallentuna IBK H3 5 - 6 Tony Nyberg, Mikael Eriksson Ekilla Sporthall
2018-08-31 19:15 175555072 IK Sirius FBC P04 - Sandvikens AIK P03/04 2 - 3 Anton Ceder, Christoffer Stenlund IFU Arena – Lundqvist EL
2018-09-01 13:00 175555035 IK Sirius FBC SSL dam - Västerås Rönnby IBK SSL dam 5 - 3 Arvid Englund, Michaela Pålsson IFU Arena A
2018-09-01 13:00 175555042 IK Sirius IBK D1 - Skälby IBK D1 Per-Olof Svensson, Jan-Olov Cederholm IFU Arena – Lundqvist EL
2018-09-01 13:45 3x20 minuter! 175555051 SK Vide Pojkar div 1 - Örsundsbro IBF Pojkar röd div 2 4 - 3 Victor Flemström, Maximilian Halvarsson Alsike sporthall
2018-09-01 14:00 175555041 Stenhagens KK Dam - Enköpings IBK D2 Tony Nyberg, Johan Lanzaro Stenhagen BoKC
2018-09-01 15:00 175555030 Rotebro IS IBK Herrar Div1 - Hagunda IF Allsvenskan Herrar 4 - 3 Arvid Englund, Michaela Pålsson IFU Arena A
2018-09-02 13:00 175555038 Hagunda IF D1 - Sala Silverstaden IBK Johan Öberg, Stefan Öberg IFU Arena B - Turbo Sport
2018-09-02 13:00 175555071 Rotebro IS IBK D1 - IK Sirius IBK D1 Per-Olof Svensson, Jan-Olov Cederholm IFU Arena – DHinox
2018-09-02 14:00 175555068 Livets Ord IF H2 - IFK Arboga H2 5 - 7 Arvid Englund, Michaela Pålsson Uppsala Life Arena
2018-09-02 15:00 175555031 Hagunda IF Allsvenskan Herrar - IK Sirius IBK SSL Herr 2 - 3 Shari Tingman, Håkan Thunman IFU Arena A
2018-09-02 16:00 175555065 IS Saga H4 - Almunge IK H3 6 - 7 Johan Öberg, Stefan Öberg IFU Arena - Upplands Energi
2018-09-06 20:00 175555078 Väddö IF H5 - Midas IBK H3 3 - 5 Vikingahallen
2018-09-06 20:00 175555075 Livets Ord IF H2 - Hagunda Legend IS H3 5 - 5 Jonas Backman, Oliver Halvarsson Uppsala Life Arena
2018-09-06 20:05 175555086 Stenhagens KK U H5 - Stenhagens KK H6 Legends Christoffer Stenlund Stenhagen BoKC
2018-09-07 18:45 175555067 SK Vide P03/04 - Storvreta IBK P03 0 - 0 Mikael Rosenius, Jonatan Svahn Alsike sporthall
2018-09-07 19:15 175555080 Arlanda IBK D1 - Hässelby SK IBK Dam Div 1 3 - 2 Tony Nyberg, Mikael Eriksson Ekilla Sporthall
2018-09-07 19:15 175555073 IK Sirius FBC P04 - Bele Barkarby IF IBF P04 9 - 1 Thomas Larsson, Johan Lanzaro IFU Arena A
2018-09-08 11:00 3x20 min rullande tid. 175555056 Livets Ord IF Dam - Hagunda IF JAS DJ17 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Uppsala Life Arena
2018-09-08 13:00 175555089 Rasbo IK U H3 - IBK Östhammar H2 7 - 4 Marko Spasic, Christoffer Wallenborg Hall 2000
2018-09-08 14:00 175555083 IK Sirius IBK D1 - Skattkärrs IK D1 Johan Öberg, Christoffer Stenlund IFU Arena A
2018-09-08 16:30 175555059 Arlanda IBK H4 - Sundbybergs IK H3 7 - 4 Marko Spasic, Christoffer Wallenborg Ekilla Sporthall
2018-09-09 11:00 175555085 Rasbo IK H1 - Björklinge BK H1 Jonas Nordqvist, Pierre Engström Hall 2000
2018-09-09 17:00 175555046 IBK Uppsala Teknologer D2 - Frötuna IBF D2 Christoffer Wallenborg, Marko Spasic IFU Arena A
2018-09-09 18:30 175555053 Almunge IK /Arlanda IBK JAS - IK Sirius FBC JAS 5 - 2 Jonas Nordqvist, Anders Ståhlberg Hall 2000
2018-09-10 20:20 175555087 Stenhagens KK H4 - Enköpings IBK H3 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Stenhagen BoKC
2018-09-11 19:15 175555090 FBC Uppsala Ungdom P05 - Storvreta IBK P05 Erik Andersson, Felix Pettersson Gamlishallen
2018-09-11 20:00 175555079 Midas IBK U H5 - Väddö IF U H6 6 - 9 Hallstaviks Sporthall
2018-09-12 20:00 175555032 IBK Uppsala Teknologer H2 - Hagunda IF Allsvenskan Herrar 5 - 3 Arvid Englund, Michaela Pålsson IFU Arena A
2018-09-14 18:45 175555076 SK Vide P03/04 - Storvreta IBK P03 2 - 5 Frida Lanzaro, Jonatan Svahn Alsike sporthall
2018-09-14 19:15 175555049 Björklinge BK F04/05 - FBC Uppsala Ungdom F05 4 - 0 Jelena Spasic, Markus Lundquist Björklinge Sporthall
2018-09-15 11:30 175555103 FBC Uppsala Ungdom P05 - AIK IBF P05 IFU Arena B - Turbo Sport
2018-09-15 13:00 175555088 Alunda IBF H1 - Surahammars IBF H1 6 - 7 Jonas Nordqvist, Christoffer Wallenborg Olandshallen
2018-09-15 14:00 175555066 IBF Roslagsalliansen H3 - Vallentuna IBK H3 6 - 7 Sportcentrum
2018-09-15 15:00 175555081 Arlanda IBK D1 - Rotebro IS IBK D1 8 - 1 Frida Lanzaro, Nicklas Sundgren Ekilla Sporthall
2018-09-15 17:45 175555104 Storvreta IBK P05 - AIK IBF P05 IFU Arena B - Turbo Sport
2018-09-16 10:30 175555106 Storvreta IBK P05 - AIK IBF P05 IFU Arena – Lundqvist EL
2018-09-16 13:00 175555084 Lokomotiv Grillby H2 - Sala Silverstaden IBK H2 9 - 5 Tony Nyberg, Jörgen Olsson Enahallen
2018-09-16 15:00 175555060 IBF Roslagsalliansen U H5 - Arlanda IBK U H6 5 - 3 Georgios Papadakis, Maximilian Halvarsson Sportcentrum
2018-09-16 15:30 175555105 Örsundsbro IF P05 - AIK IBF P05 IFU Arena B - Turbo Sport
2018-09-17 19:30 175555099 Fjärdhundra SK - Västerlöfsta IBF Herrar A 1 - 7 Per-Olof Svensson, Johan Öberg Fjärdhundra Sporthall
2018-09-18 19:15 175555082 FBC Uppsala Ungdom D3 - IBK Uppsala Teknologer U D3 Per-Olof Svensson, Jan-Olov Cederholm IFU Arena B - Turbo Sport
2018-09-18 20:45 175555109 Arlanda IBK H4 - Rosersberg IK H4 Tony Nyberg, Mikael Rosenius Ekilla Sporthall
2018-09-20 19:15 175555111 Södra Trögds IK - V-TAB Erik Rosvall, Frida Lanzaro Lillkyrkahallen
2018-09-20 20:00 175555108 Väddö IF H5 - Almunge IK H3 7 - 3 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Vikingahallen
2018-09-21 16:45 175555092 FBC Uppsala Ungdom F05 - Storvreta IBK F04/05 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Bolandskolan
2018-09-21 17:30 175555100 Frötuna IBF F06/07 - Björklinge BK F06 Juni Söderqvist, David Söderström Sävja Sporthall
2018-09-21 20:15 175555110 SK Vide H6 - Arlanda IBK H4 Nick Kyller, Per-Olof Svensson Alsike sporthall
2018-09-22 11:00 175555061 Björklinge BK D2 - Arlanda IBK D1 3 - 6 Jörgen Olsson, Rohnny Åhman Björklinge Sporthall
2018-09-22 11:00 175555107 FBC Uppsala Ungdom F02/03 - Tierp IBK /TÖFF F00-05 3 - 5 Jelena Spasic, Mimma Spasic IFU Arena – Lundqvist EL
2018-09-22 11:40 175555112 Frötuna IBF F 08/09 - Vaksala SK Felicia Freding, Ellie Olsson Sävja Sporthall
2018-09-22 12:20 175555093 Storvreta IBK P03 - Almunge IK P03/04 Röd 4 Anton Ceder, Georgios Papadakis Vattholma Sporthall
2018-09-22 12:30 175555037 IBF Roslagsalliansen H3 - Lokomotiv Grillby H2 6 - 5 Tony Nyberg, Mikael Eriksson Sportcentrum
2018-09-22 13:10 175555062 Björklinge BK D3 - SK Vide D3 13 - 1 Jörgen Olsson, Rohnny Åhman Björklinge Sporthall
2018-09-22 13:15 175555094 Storvreta IBK P03 - Ekerö IK 2003P MöRöd Medel M 1 - 1 Anton Ceder, Georgios Papadakis Vattholma Sporthall
2018-09-22 14:15 175555095 Almunge IK P03/04 Röd 4 - Ekerö IK 2003P MöRöd Medel M 1 - 4 Anton Ceder, Georgios Papadakis Vattholma Sporthall
2018-09-22 15:00 175555063 Björklinge BK F02/03 - Storvreta IBK F04/05 Jörgen Olsson, Rohnny Åhman Björklinge Sporthall
2018-09-22 15:15 175555096 Storvreta IBK P03 - Almunge IK P03/04 Röd 4 Vattholma Sporthall
2018-09-22 16:10 175555097 Storvreta IBK P03 - Ekerö IK 2003P MöRöd Medel M 0 - 4 Vattholma Sporthall
2018-09-23 14:30 175555102 Livets Ord IF H2 - Skutskärs IBK H2 Oliver Halvarsson, Jonas Backman Uppsala Life Arena
2018-09-23 16:00 175555113 Frötuna IBF D2 - Hofors IBK Dam 3 - 6 Vesa Petterson, Per-Olof Svensson IFU Arena – DHinox
2018-09-25 18:30 175555055 Almunge IK /Arlanda IBK JAS - Björklinge BK JAS 1 - 3 Jörgen Olsson, Rohnny Åhman Ekilla Sporthall
2018-09-25 19:15 175555091 FBC Uppsala Ungdom P05 - Storvreta IBK P05 Elias Brode, Emil Gustavsson Gamlishallen
2018-09-25 19:30 175555116 Stenhagens KK Dam - Stenhagens KK D2 Per-Olof Svensson, Christoffer Stenlund Stenhagen BoKC
2018-09-25 20:40 175555118 Bälinge IF Herr - Rasbo IK U H3 Arvid Englund, Michaela Pålsson IFU Arena – DHinox
2018-09-26 18:00 175555119 Björklinge BK F02/03 - FBC Uppsala Ungdom F02/03 4 - 2 Jelena Spasic, Marko Spasic IFU Arena – DHinox
2018-09-26 19:45 175555117 Storvreta IBK D1 - Telge IBS Tony Nyberg, Mikael Eriksson IFU Arena – DHinox
2018-09-29 10:00 175555114 Björklinge BK P06/07 - Bålsta FBC P050607 Blå 0 - 0 Per-Olof Svensson, Markus Lundquist Björklinge Sporthall
2018-09-29 11:20 175555115 Björklinge BK P06/07 - SK Vide P06 0 - 0 Per-Olof Svensson, Markus Lundquist Björklinge Sporthall
2018-09-29 14:00 175555074 SK Vide Pojkar div 1 - Björklinge BK Pojkar div 1 röd 4 - 1 Erik Andersson, Felix Pettersson Alsike sporthall
2018-09-29 18:30 175555077 SK Vide P03/04 - Hagunda IF P04 5 - 2 Erik Andersson, Felix Pettersson Alsike sporthall
2018-09-30 10:00 175555052 FBC Uppsala Ungdom F05 - Bälinge IF F04/05 Georgios Papadakis, Jelena Spasic Gamlishallen
2018-10-01 18:40 175555101 Vaksala SK F06 Svart - Björklinge BK F06 Jelena Spasic, Karl Forsberg Uppsala Life Arena
2018-11-03 11:15 175555121 IFK Dannemora/Ö P03/04 - Skutskärs IBK P03 15 - 1 Christian Brundin, Fredrik Longgren Österby Sim o Sporthall
2018-11-03 13:30 175555122 Storvreta IBK P03 - Almunge IK P03/04 Röd 4 8 - 0 Erik Palmertz, Christoffer Stenlund Vattholma Sporthall
2018-11-10 10:00 175555120 FBC Uppsala Ungdom F05 - Björklinge BK F04/05 Jelena Spasic, Mimma Spasic Bolandskolan
2018-11-10 10:30 175555126 Midas IBK P08 - IBK Östhammar P07/08 Thomas Tanskanen, Markus Lundquist Hallstaviks Sporthall
2018-11-10 13:30 175555123 Storvreta IBK P03 - SK Vide P03/04 5 - 0 Maximilian Halvarsson, Mattias Hernandez-Börjesson Vattholma Sporthall
2018-11-17 12:15 175555128 Storvreta IBK P05 - Rasbo IK P05 5 - 1 Vesa Petterson, Albin Karlsson Vattholma Sporthall
2018-11-17 14:30 175555125 IFK Dannemora/Ö F08/09 - Bälinge IF F08/09 0 - 0 Jouni Myller, Fredrik Longgren Österby Sim o Sporthall
2018-11-24 09:30 175555129 Arlanda IBK P05 - Almunge IK P05 8 - 0 Villiam Lööf, Robin Rosendal Ekilla Sporthall
2018-11-24 13:30 175555127 FBC Uppsala Ungdom P05 - Gävle GIK P05 Arvid Englund, Rikard Ohlström IFU Arena A
2018-12-07 19:00 175555133 Arlanda IBK P05 - Hagunda IF P04 3 - 6 Thomas Larsson, Jonatan Svahn Ekilla Sporthall
2018-12-08 13:10 175555130 FBC Uppsala Ungdom P05 - Storvreta IBK P05 Carl Sjölen, Noah Gadd IFU Arena - Upplands Energi
2018-12-15 09:40 175555131 FBC Uppsala Ungdom P05 - Rasbo IK P05 5 - 2 Vesa Petterson, Georgios Papadakis IFU Arena B - Turbo Sport
2018-12-16 11:15 175555132 IK Nordia/Enköpings IBK P05 - Arlanda IBK P05 3 - 2 Egon Bärgård, Fredrik Karlsson Nordiahallen
2018-12-18 17:30 175555134 FBC Uppsala Ungdom - Frötuna IBF F06/07 Elin Trolin, Sofia Lidholm Sävja Sporthall
2018-12-21 18:00 175555135 IK Sirius FBC P03 - Gävle GIK HJ17 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg IFU Arena A
2018-12-31 00:00 175555054 Almunge IK /Arlanda IBK JAS - Frötuna IBF D2 WO (5 - 0) Hall 2000
2019-01-06 18:30 175555136 Enköpings IBK Team - Enköpings IBK HJ17 Jan-Olov Cederholm S:t Ilianshallen
2019-01-07 18:30 175555137 Enköpings IBK Team - Enköpings IBK HJ17 Jan-Olov Cederholm S:t Ilianshallen
Träningsmatcher Uppland VT-2019
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-01-19 13:30 175556001 Storvreta IBK P03 - SK Vide P03/04 2 - 0 Noah Gadd, Vesa Petterson Vattholma Sporthall
2019-01-28 18:30 175556002 Vaksala SK F06 Svart - IK Sirius IBK F-04 Svart 1 - 4 Jelena Spasic, Jesper Thorsbrink Uppsala Life Arena
2019-02-02 12:20 175556003 Alunda IBF P05 - Storvreta IBK P05 Olandshallen
2019-02-10 13:30 175556004 Arlanda IBK P05 - Rasbo IK P05 12 - 3 Anders Holm, Jörgen Olsson Ekilla Sporthall
2019-02-12 17:30 175556007 Björklinge BK F06 - FBC Uppsala Ungdom F05 3 - 2 Vesa Petterson, Amanda Tångring Björklinge Sporthall
2019-03-01 18:00 175556005 Almunge IK P05 Röd - Storvreta IBK P05 6 - 9 Georgios Papadakis, Per-Olof Svensson Almunge Sporthall
2019-03-02 08:45 175556009 Hagunda IF P07 - Björklinge BK P06/07 Johan Lanzaro, Mikael Rosenius IFU Arena – Lundqvist EL
2019-03-03 17:10 175556008 Storvreta IBK F06 - Rasbo IK F06/07 Villiam Lööf, Christoffer Fredriksson Storvreta IBK Sporthall
2019-03-08 17:00 175556010 FBC Uppsala Ungdom F05 - Vaksala SK F06 Svart Jelena Spasic, Mimma Spasic Bolandskolan
2019-03-16 16:40 175556011 FBC Uppsala Ungdom F05 - Storvreta IBK F06 Georgios Papadakis, Simeon Gustafsson IFU Arena B - Turbo Sport
2019-03-31 14:20 175556013 Frötuna IBF F 08/09 - IK Sirius IBK F-09 blå Johan Lennartsson, Vendela Eklund IFU Arena – DHinox
2019-03-31 15:30 175556014 Frötuna IBF F 08/09 - Storvreta IBK svart Johan Lennartsson, Vendela Eklund IFU Arena – DHinox
2019-03-31 15:30 175556006 FBC Uppsala Ungdom P05 - Alunda IBF P05 Timur Shtutman, Jesper Thorsbrink IFU Arena B - Turbo Sport
2019-04-10 18:45 175556012 Bälinge IF P09 - SK Vide P09 Vit Carl Sjölen, Noah Gadd Vattholma Sporthall
2019-04-10 19:15 175556015 IBF Roslagsalliansen D3 - Almunge IK /Rasbo IK D3 4 - 9 Ej offentliggjord Sparbankshallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis