Pantamera Ljusröd Lätt (2018/19)

Gruppspel
Pantamera Pojkar Ljusröd Lätt Mellersta
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-30 10:00 150323003 Silverdals IF - Högalids IF 2 - 18 Mimma Spasic, Martin Hjelmberg Silverdalshallen
2018-09-30 16:15 150323005 Danderyds SK IBF - Skogås/Trångsunds IBK (A) 10 - 3 Jan Lingemark, Leif Karlsson Mörbyhallen
2018-10-06 17:30 150323004 IBF Offensiv Lidingö - Täby FC (B) 2 - 14 Leif Karlsson, Ricky Bagge Bodals Bollhall
2018-10-13 12:15 150323006 Skogås/Trångsunds IBK (A) - IBF Offensiv Lidingö 7 - 7 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Skogåshallen
2018-10-14 10:15 150323007 Täby FC (B) - Silverdals IF 7 - 4 Stefano Bianque, Lars Reuterhagen Grindtorpshallen
2018-10-16 20:30 150323008 Högalids IF - Högdalens AIS 4 - 3 Aldin Imamovic, Johan Hessing Liljeholmshallen 1
2018-10-20 11:15 150323012 Högdalens AIS - Täby FC (B) 3 - 2 Johan Nima, Zana Guzel Skärholmshallen
2018-10-20 12:30 150323014 IBF Offensiv Lidingö - Danderyds SK IBF 2 - 8 Mats Andersson, Fredrik Hallenberg Bodals Bollhall
2018-10-20 13:15 150323011 Norrtulls SK - Högalids IF 0 - 21 Mauricio Castillo, Jan Schuravleff Engelbrektshallen
2018-10-21 08:45 150323013 Silverdals IF - Skogås/Trångsunds IBK (A) 3 - 1 Mats Järnmark, Johan Eklund Silverdalshallen
2018-10-27 11:00 150323017 Skogås/Trångsunds IBK (A) - Högdalens AIS 2 - 10 Gustav Frank, Kevin Helly Skogåshallen
2018-10-28 10:15 150323018 Täby FC (B) - Norrtulls SK 19 - 5 Simon Åbom, Jan Lingemark Grindtorpshallen
2018-12-08 16:45 150323016 Danderyds SK IBF - Silverdals IF 4 - 6 Osama Abaied, Zana Guzel Mörbyhallen
2018-11-10 16:45 150323022 Högdalens AIS - Danderyds SK IBF 3 - 4 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Mörbyhallen
2018-11-11 10:00 150323023 Silverdals IF - IBF Offensiv Lidingö 3 - 9 Richard Jonsson, Daniel Skantze Silverdalshallen
2018-11-11 13:15 150323021 Norrtulls SK - Skogås/Trångsunds IBK (A) 7 - 9 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Engelbrektshallen
2018-11-17 15:30 150323026 IBF Offensiv Lidingö - Högdalens AIS 4 - 7 Johan Eklund, Joel Säve-Söderbergh Bodals Bollhall
2018-11-18 10:15 150323029 Täby FC (B) - Högalids IF 8 - 4 Theodore Idevall, Armin Shafiei Grindtorpshallen
2018-11-18 16:30 150323027 Danderyds SK IBF - Norrtulls SK 10 - 2 Zana Guzel, Rikard Söderlund Mörbyhallen
2018-11-24 14:15 150323031 Norrtulls SK - IBF Offensiv Lidingö 5 - 6 Johan Engvall, Malva Sölvemark Engelbrektshallen
2018-11-25 15:15 150323034 Högalids IF - Skogås/Trångsunds IBK (A) 10 - 0 Daniel Bjerdahl, Christian Ljunggren Liljeholmshallen 1
2018-12-08 11:45 150323032 Högdalens AIS - Silverdals IF 0 - 2 Wilmer Axén, Didrik Axen Högdalshallen
2018-12-01 10:00 150323039 Skogås/Trångsunds IBK (A) - Täby FC (B) 2 - 8 Ida Sandberg, Linnea Westerlund Skogåshallen
2018-12-02 14:00 150323036 Silverdals IF - Norrtulls SK 20 - 3 Anton Fritshammar, Leif Karlsson Silverdalshallen
2018-12-02 18:45 150323038 Danderyds SK IBF - Högalids IF 6 - 3 Ken Johansson, Mattias Nordlund Mörbyhallen
2018-12-08 11:00 150323044 Högalids IF - IBF Offensiv Lidingö 5 - 4 Rebecka Eriksson, Alva Forsberg Liljeholmshallen 1
2018-12-08 16:15 150323041 Norrtulls SK - Högdalens AIS 0 - 10 Erik Adolfsson, Anton Fritshammar Gärdeshallen
2018-12-09 15:30 150323043 Täby FC (B) - Danderyds SK IBF 7 - 4 Lars Samuelsson, Richard Jonsson Grindtorpshallen
2019-01-12 12:00 150323048 Högalids IF - Silverdals IF 9 - 2 Tony Verho, William Albrecht Liljeholmshallen 1
2019-01-13 10:15 150323047 Täby FC (B) - IBF Offensiv Lidingö 3 - 7 Andreas Theorén, Kenny Ly Grindtorpshallen
2019-01-13 11:00 150323046 Skogås/Trångsunds IBK (A) - Danderyds SK IBF 0 - 9 Magnus Eriksson, Fredrik Bousset Skogåshallen
2019-01-20 13:30 150323053 Silverdals IF - Täby FC (B) 3 - 7 Fredrik Nensén, Anton Fritshammar Silverdalshallen
2019-01-20 17:00 150323054 IBF Offensiv Lidingö - Skogås/Trångsunds IBK (A) 10 - 1 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Bodals Bollhall
2019-01-26 10:15 150323052 Högdalens AIS - Högalids IF 7 - 1 Robert Vangeus, Mats Andersson Högdalshallen
2019-02-02 11:00 150323057 Skogås/Trångsunds IBK (A) - Silverdals IF 4 - 6 Albin Hedenstedt, Erik Adolfsson Skogåshallen
2019-02-03 14:15 150323059 Högalids IF - Norrtulls SK 12 - 4 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Liljeholmshallen 1
2019-02-03 15:45 150323056 Danderyds SK IBF - IBF Offensiv Lidingö 7 - 4 Fredrik Nensén, Ken Johansson Mörbyhallen
2019-03-23 16:00 150323058 Täby FC (B) - Högdalens AIS 0 - 6 Peter Lassfolk, Emilia Lassfolk Grindtorpshallen
2019-02-09 11:15 150323062 Högdalens AIS - Skogås/Trångsunds IBK (A) WO (5 - 0) Rebecka Edin, Filippa Ekman Högdalshallen
2019-02-09 16:15 150323061 Norrtulls SK - Täby FC (B) 2 - 16 Thomas Gjutarenäfve, Karl-Johan Leijon Engelbrektshallen
2019-02-10 08:30 150323063 Silverdals IF - Danderyds SK IBF 9 - 3 Jesper Algotsson, Joel Sandberg Silverdalshallen
2019-01-19 16:45 150323067 Danderyds SK IBF - Högdalens AIS 4 - 3 Daniel Bjerdahl, Johnny Mikael Claesson Mörbyhallen
2019-02-16 12:15 150323068 Skogås/Trångsunds IBK (A) - Norrtulls SK 7 - 4 Tuva Egman, Tommy Egman Skogåshallen
2019-02-16 17:15 150323066 IBF Offensiv Lidingö - Silverdals IF 2 - 4 Christian Berger, Mats Järnmark Bodals Bollhall
2018-12-15 10:15 150323072 Högdalens AIS - IBF Offensiv Lidingö WO (5 - 0) Tommy Egman, Tuva Egman Högdalshallen
2019-03-09 10:00 150323074 Högalids IF - Täby FC (B) 2 - 5 Mauricio Castillo, Malva Sölvemark Liljeholmshallen 1
2019-03-09 18:00 150323071 Norrtulls SK - Danderyds SK IBF 4 - 14 Johnny Mikael Claesson, Robert Vangeus Engelbrektshallen
2019-03-16 13:15 150323079 Skogås/Trångsunds IBK (A) - Högalids IF 3 - 9 Tony Verho, Joel Säve-Söderbergh Skogåshallen
2019-03-16 14:30 150323077 IBF Offensiv Lidingö - Norrtulls SK 10 - 0 Lisa Dahl, Filippa Ekman Bodals Bollhall
2019-03-17 15:00 150323076 Silverdals IF - Högdalens AIS 2 - 6 Anders Asp, Villiam Lööf Silverdalshallen
2019-03-23 10:00 150323084 Högalids IF - Danderyds SK IBF 7 - 1 Anthon Rosén, Alexander Rosén Liljeholmshallen 1
2019-03-23 14:15 150323081 Norrtulls SK - Silverdals IF 3 - 12 Daniel Bjerdahl, Zana Guzel Engelbrektshallen
2019-03-24 11:30 150323083 Täby FC (B) - Skogås/Trångsunds IBK (A) WO (5 - 0) Peter Lassfolk, Emilia Lassfolk Grindtorpshallen
2019-03-30 10:30 150323086 Högdalens AIS - Norrtulls SK 19 - 0 Kerin Maclean Mitchell, Tony Verho Högdalshallen
2019-03-30 15:30 150323088 IBF Offensiv Lidingö - Högalids IF 3 - 8 Wilmer Jonsson, Martin Mårtensson Bodals Bollhall
2019-03-31 14:15 150323089 Danderyds SK IBF - Täby FC (B) 9 - 3 Hannes Hovmöller, Lucas Edberg Mörbyhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Högalids IF 14 10 0 4 113-48 65 30
2. Högdalens AIS 14 10 0 4 87-25 62 30
3. Täby FC (B) 14 10 0 4 104-53 51 30
4. Danderyds SK IBF 14 10 0 4 93-56 37 30
5. Silverdals IF 14 8 0 6 78-76 2 24
6. IBF Offensiv Lidingö 14 5 1 8 70-77 -7 16
7. Skogås/ Trångsunds IBK (A) 14 2 1 11 39-103 -64 7
8. Norrtulls SK 14 0 0 14 39-185 -146 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Ljusröd Lätt Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-29 12:00 150334003 Rotebro IS IBK - Vallentuna IBK 7 - 2 Fredrik Hallenberg, Richard Jonsson Rotebrohallen (Nya)
2018-09-29 13:30 150334005 Vaxholms IBF - Täby FC (A) 4 - 6 Martin Svensson, Stefano Bianque Vaxholm innebandyhallen
2018-10-06 10:00 150334004 Sundbybergs IK - Täby FC (C) 2 - 9 Stefano Bianque, Anton Fritshammar Hallonbergshallen
2018-10-14 09:00 150334006 Täby FC (A) - Sundbybergs IK 8 - 1 Stefano Bianque, Lars Reuterhagen Grindtorpshallen
2018-10-14 09:00 150334009 AIK IBF - Bromma KFUK-KFUM 7 - 6 Julius Olesen, Marcus Ackefelt Ulriksdalshallen
2018-10-14 11:30 150334007 Täby FC (C) - Rotebro IS IBK 8 - 5 Stefano Bianque, Lars Reuterhagen Grindtorpshallen
2018-10-20 09:00 150334013 Rotebro IS IBK - Täby FC (A) 4 - 13 Anders Haag, Patrik Arvinder Rotebrohallen (Nya)
2018-10-20 13:00 150334014 Sundbybergs IK - Vaxholms IBF 2 - 8 Linus Warrenstein, Daniel Skantze Hallonbergshallen
2018-10-20 13:15 150334011 Bromma KFUK-KFUM - Vallentuna IBK 3 - 0 Anton Fritshammar, Stefano Bianque Stora Mossen 1
2018-10-27 18:15 150334019 Vallentuna IBK - AIK IBF 4 - 6 Villiam Lööf, Richard Jonsson Hammarbackens Sporthall
2018-10-27 19:15 150334016 Vaxholms IBF - Rotebro IS IBK 1 - 3 Lars Samuelsson, Rikard Söderlund Vaxholm innebandyhallen
2018-11-25 10:15 150334018 Täby FC (C) - Bromma KFUK-KFUM 6 - 6 Simon Åbom, Theodore Idevall Grindtorpshallen
2018-11-10 09:00 150334023 Rotebro IS IBK - Sundbybergs IK 5 - 3 Martin Hjelmberg, Torbjörn Lundin Rotebrohallen (Nya)
2018-11-11 10:00 150334025 AIK IBF - Täby FC (C) 5 - 4 William Rennerfelt, Gustaf Reimer Ulriksdalshallen
2018-11-29 19:30 150334021 Bromma KFUK-KFUM - Täby FC (A) 1 - 7 Anton Fritshammar, Kerin Maclean Mitchell Stora Mossen 1
2018-11-18 09:00 150334029 Täby FC (C) - Vallentuna IBK 1 - 1 Theodore Idevall, Armin Shafiei Grindtorpshallen
2018-11-18 11:30 150334028 Täby FC (A) - AIK IBF 1 - 6 Jan Lingemark, Daniel Kölborn Grindtorpshallen
2018-11-18 16:30 150334027 Vaxholms IBF - Bromma KFUK-KFUM 3 - 5 Arvid Nordin, Oscar Silverbratt Vaxholm innebandyhallen
2018-11-24 15:30 150334034 Vallentuna IBK - Täby FC (A) 2 - 11 Åsa Gustavsson, Arvid Nordin Hammarbackens Sporthall
2018-11-24 17:15 150334031 Bromma KFUK-KFUM - Sundbybergs IK 7 - 0 Samuel Oreland, Mimma Spasic Stora Mossen 1
2018-11-25 10:00 150334035 AIK IBF - Vaxholms IBF 9 - 7 Daniel Bjerdahl, Mats Andersson Ulriksdalshallen
2018-12-01 10:00 150334036 Rotebro IS IBK - Bromma KFUK-KFUM 1 - 4 Andreas Theorén, Anders Haag Rotebrohallen (Nya)
2018-12-01 12:15 150334037 Sundbybergs IK - AIK IBF 1 - 7 Imtiaz Karim, Johan Hessing Hallonbergshallen
2018-12-02 09:00 150334039 Täby FC (A) - Täby FC (C) 6 - 4 Hannes Hovmöller, William Albrecht Grindtorpshallen
2018-12-02 15:30 150334038 Vaxholms IBF - Vallentuna IBK 4 - 4 Lars Samuelsson, Sabina Åström Vaxholm innebandyhallen
2018-12-08 11:00 150334043 Täby FC (C) - Vaxholms IBF 5 - 5 Theodore Idevall, Armin Shafiei Grindtorpshallen
2018-12-08 14:00 150334044 Vallentuna IBK - Sundbybergs IK 1 - 4 Mats Järnmark, Christian Neemé Hammarbackens Sporthall
2018-12-09 13:00 150334045 AIK IBF - Rotebro IS IBK 10 - 1 Sadjad Nima, Jonatan Svahn Ulriksdalshallen
2019-01-12 17:15 150334048 Vallentuna IBK - Rotebro IS IBK 2 - 3 Jonas Edström, Daniel Karlsson Hammarbackens Sporthall
2019-01-13 09:00 150334046 Täby FC (A) - Vaxholms IBF 3 - 2 Andreas Theorén, Hannes Hovmöller Grindtorpshallen
2019-01-13 11:30 150334047 Täby FC (C) - Sundbybergs IK 1 - 4 Andreas Theorén, Kenny Ly Grindtorpshallen
2019-01-19 09:00 150334053 Rotebro IS IBK - Täby FC (C) 1 - 9 Oscar Silverbratt, Arvid Nordin Rotebrohallen (Nya)
2019-01-19 12:00 150334054 Sundbybergs IK - Täby FC (A) 5 - 6 Lukas Jellnor, Wilmer Jonsson Hallonbergshallen
2019-01-19 12:15 150334051 Bromma KFUK-KFUM - AIK IBF 2 - 12 Robert Milerud, Anders Hillebrink Stora Mossen 1
2019-02-02 12:00 150334059 Vallentuna IBK - Bromma KFUK-KFUM 5 - 3 Theodore Idevall, Sabina Åström Hammarbackens Sporthall
2019-02-03 11:30 150334057 Täby FC (A) - Rotebro IS IBK 4 - 2 Paulina Thunvall, Fredrik Sandgren Grindtorpshallen
2019-02-03 14:30 150334056 Vaxholms IBF - Sundbybergs IK 4 - 2 Zana Guzel, Rikard Söderlund Vaxholm innebandyhallen
2019-02-09 10:00 150334063 Rotebro IS IBK - Vaxholms IBF 2 - 6 William De Besche, Theodore Idevall Rotebrohallen (Nya)
2019-02-09 15:00 150334061 Bromma KFUK-KFUM - Täby FC (C) 2 - 9 Amanda Torbjörner, Lisa Dahl Stora Mossen 1
2019-02-10 12:00 150334065 AIK IBF - Vallentuna IBK 9 - 1 Johan Hessing, Wilmer Jonsson Ulriksdalshallen
2019-01-26 10:00 150334069 Täby FC (C) - AIK IBF 3 - 5 Buster Wickenbergh, Chelsea Wickenbergh Grindtorpshallen
2019-01-26 11:15 150334068 Täby FC (A) - Bromma KFUK-KFUM 3 - 2 Filip Lövenklint, Johan Eklund Grindtorpshallen
2019-02-16 12:00 150334066 Sundbybergs IK - Rotebro IS IBK 5 - 14 Kent Budell, Torbjörn Lundin Hallonbergshallen
2019-03-09 14:00 150334071 Bromma KFUK-KFUM - Vaxholms IBF 3 - 2 Åsa Gustavsson, Mats Järnmark Stora Mossen 1
2019-03-09 17:00 150334074 Vallentuna IBK - Täby FC (C) 3 - 3 Tim Svensson, Dennis Svensson Hammarbackens Sporthall
2019-03-10 14:00 150334075 AIK IBF - Täby FC (A) 6 - 6 Amanda Torbjörner, Lisa Dahl Tallbackaskolan
2019-03-16 09:00 150334079 Täby FC (A) - Vallentuna IBK 3 - 3 Hannes Hovmöller, Sezgin Youmer Grindtorpshallen
2019-03-17 11:00 150334077 Sundbybergs IK - Bromma KFUK-KFUM 2 - 4 Sam Varahram, Anders Asp Hallonbergshallen
2019-03-17 12:30 150334078 Vaxholms IBF - AIK IBF 2 - 6 Lars Samuelsson, Oscar Silverbratt Vaxholm innebandyhallen
2019-03-23 12:00 150334081 Bromma KFUK-KFUM - Rotebro IS IBK 5 - 3 Petra Dynesius, Anders Asp Stora Mossen 1
2019-03-23 17:00 150334084 Vallentuna IBK - Vaxholms IBF 4 - 5 Sabina Åström, Anton Fritshammar Hammarbackens Sporthall
2019-03-24 10:15 150334083 Täby FC (C) - Täby FC (A) 5 - 3 Peter Lassfolk, Emilia Lassfolk Grindtorpshallen
2019-03-24 12:00 150334085 AIK IBF - Sundbybergs IK 11 - 0 Joel Säve-Söderbergh, Elias Englund Ulriksdalshallen
2019-03-30 12:30 150334089 Vaxholms IBF - Täby FC (C) Peter Lassfolk, Emilia Lassfolk Vaxholm innebandyhallen
2019-03-30 13:30 150334088 Sundbybergs IK - Vallentuna IBK 3 - 8 Eskil Simonsen, Alexander Potapeiko Hallonbergshallen
2019-03-31 13:00 150334087 Rotebro IS IBK - AIK IBF 1 - 8 Fredrik Sandgren, Andreas Sandgren Rotebrohallen (Nya)
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. AIK IBF 14 13 1 0 107-39 68 40
2. Täby FC (A) 14 10 2 2 80-47 33 32
3. Bromma KFUK-KFUM 14 7 1 6 53-60 -7 22
4. Täby FC (C) 13 5 4 4 67-48 19 19
5. Rotebro IS IBK 14 5 0 9 52-80 -28 15
6. Vaxholms IBF 13 4 2 7 53-54 -1 14
7. Vallentuna IBK 14 2 4 8 40-65 -25 10
8. Sundbybergs IK 14 2 0 12 34-93 -59 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Ljusröd Lätt Södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-29 08:00 150336003 FBI Tullinge - Vendelsö IK 0 - 7 Karl-Johan Leijon, Thomas Gjutarenäfve Tullingehallen
2018-09-29 12:00 150336005 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Tungelsta IF 5 - 9 Kent Budell, Martin Åkesson Skogåshallen
2018-09-29 15:15 150336002 Salems IF - Älta IF 4 - 4 Sam Robertsson, Gustav Frank Skogsängshallen
2018-10-16 20:00 150336004 Segeltorps IF - Tyresö Trollbäcken IBK 5 - 7 Johan Ståhl, Mats Andersson Stuvstahallen
2018-10-13 10:00 150336008 Vendelsö IK - Salems IF 2 - 17 Emilia Tuomela, Joshua Axelsson Lyckeby Sporthall
2018-10-13 13:00 150336007 Tyresö Trollbäcken IBK - FBI Tullinge 2 - 6 Hampus Viking, Gabriel Nääs Strandhallen - Tyresö
2018-10-13 13:30 150336006 Tungelsta IF - Segeltorps IF 4 - 4 Anton Forsell, Johnny Andersson Tungelsta Sporthall
2018-10-14 15:00 150336009 Älta IF - Nacka Wallenstam IBK 7 - 3 Johnny Mikael Claesson, Mauricio Castillo Stavsborgshallen
2018-10-20 18:00 150336013 FBI Tullinge - Tungelsta IF 2 - 2 Leif Karlsson, Johannes Ekenberg Tullingehallen
2018-10-21 11:00 150336011 Nacka Wallenstam IBK - Vendelsö IK 2 - 2 Kevin Helly, Johan Nima Ormingehallen
2018-10-21 12:00 150336014 Segeltorps IF - Skogås/Trångsunds IBK (B) 14 - 0 Gustav Levin, Magnus Berg Kvarnbergshallen
2018-11-04 12:00 150336012 Salems IF - Tyresö Trollbäcken IBK 9 - 2 Magnus Berg, Marco Svenström Skogsängshallen
2018-10-27 11:30 150336019 Vendelsö IK - Älta IF 3 - 11 Alexander Rosén, Messaye Aberra Lyckeby Sporthall
2018-10-27 12:15 150336016 Skogås/Trångsunds IBK (B) - FBI Tullinge 1 - 8 Gustav Frank, Kevin Helly Skogåshallen
2018-10-27 14:00 150336018 Tyresö Trollbäcken IBK - Nacka Wallenstam IBK 9 - 5 Osama Abaied, Gabriel Nääs Strandhallen - Tyresö
2018-10-27 14:15 150336017 Tungelsta IF - Salems IF 6 - 3 Morgan Nordh, Johnny Andersson Tungelsta Sporthall
2018-11-10 10:15 150336023 FBI Tullinge - Segeltorps IF 2 - 8 Gustav Frank, Messaye Aberra Tullingehallen
2018-11-10 14:00 150336025 Älta IF - Tyresö Trollbäcken IBK 9 - 12 Jonathan Wallén Brobäck, Joel Säve-Söderbergh Järla Sporthall
2018-11-11 10:00 150336021 Nacka Wallenstam IBK - Tungelsta IF 1 - 3 William Zetterquist, Noah Hulin Ormingehallen
2018-11-11 15:00 150336022 Salems IF - Skogås/Trångsunds IBK (B) 11 - 1 Johan Nima, Kim Svedberg Skogsängshallen
2018-11-17 11:15 150336027 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Nacka Wallenstam IBK 5 - 2 Tobias Jansson, Sam Varahram Skogåshallen
2018-11-17 11:30 150336028 Tungelsta IF - Älta IF 3 - 6 Fredrik Pålsson, Erik Nyman Tungelsta Sporthall
2018-11-17 15:00 150336029 Tyresö Trollbäcken IBK - Vendelsö IK 3 - 1 Daniel Bjerdahl, Isak Sjöblom Strandhallen - Tyresö
2018-11-18 13:45 150336026 Segeltorps IF - Salems IF 3 - 3 Mauricio Castillo, Johan Nima Kvarnbergshallen
2018-11-24 10:15 150336034 Vendelsö IK - Tungelsta IF 2 - 7 Johnny Andersson, Christian Berger Lyckeby Sporthall
2018-11-24 13:00 150336032 Salems IF - FBI Tullinge 7 - 7 My Källström Lyly, Heimo Lyly Skogsängshallen
2018-11-25 11:00 150336031 Nacka Wallenstam IBK - Segeltorps IF 7 - 0 Noah Hulin, William Zetterquist Ormingehallen
2018-11-25 14:00 150336035 Älta IF - Skogås/Trångsunds IBK (B) 6 - 2 Max Sjöberg, Malva Sölvemark Stavsborgshallen
2018-12-01 11:15 150336038 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Vendelsö IK 6 - 5 Ida Sandberg, Linnea Westerlund Skogåshallen
2018-12-01 12:00 150336036 FBI Tullinge - Nacka Wallenstam IBK 5 - 2 Lennart Asp, Kenneth Johansson Tullingehallen
2018-12-01 12:30 150336039 Tungelsta IF - Tyresö Trollbäcken IBK 6 - 2 Kari Malmros, Nicholas Lindgren Tungelsta Sporthall
2018-12-01 16:00 150336037 Segeltorps IF - Älta IF 3 - 8 Niclas Woxmark, Nicholas Lindgren Kvarnbergshallen
2018-12-08 10:00 150336044 Vendelsö IK - Segeltorps IF 2 - 10 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Lyckeby Sporthall
2018-12-08 13:00 150336043 Tyresö Trollbäcken IBK - Skogås/Trångsunds IBK (B) 10 - 6 Ida Sandberg, Linnea Westerlund Strandhallen - Tyresö
2018-12-09 14:00 150336041 Nacka Wallenstam IBK - Salems IF 5 - 2 Henry Niss Lager, Adam Lindell Ormingehallen
2018-12-09 14:00 150336045 Älta IF - FBI Tullinge 6 - 1 Daniel Bjerdahl, Sam Robertsson Stavsborgshallen
2019-01-12 12:30 150336046 Tungelsta IF - Skogås/Trångsunds IBK (B) 10 - 4 Morgan Nordh, Johnny Andersson Tungelsta Sporthall
2019-01-12 13:00 150336047 Tyresö Trollbäcken IBK - Segeltorps IF 4 - 5 Daniel Bjerdahl, Zana Guzel Strandhallen - Tyresö
2019-01-13 13:30 150336048 Vendelsö IK - FBI Tullinge 3 - 3 Johnny Andersson, Shabbir Ahmed Torvalla Sporthall
2019-01-13 15:00 150336049 Älta IF - Salems IF 6 - 7 Max Sjöberg, Malva Sölvemark Stavsborgshallen
2019-01-19 10:15 150336053 FBI Tullinge - Tyresö Trollbäcken IBK 1 - 1 Zana Guzel, Johan Nima Tullingehallen
2019-01-19 16:15 150336054 Segeltorps IF - Tungelsta IF 1 - 5 Zana Guzel, Fredrik Bousset Kvarnbergshallen
2019-01-19 18:00 150336052 Salems IF - Vendelsö IK 7 - 5 Sezgin Youmer, Marco Svenström Skogsängshallen
2019-01-20 13:00 150336051 Nacka Wallenstam IBK - Älta IF 4 - 12 Lucas Werelius, Can Asal Ormingehallen
2019-02-02 12:15 150336056 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Segeltorps IF 2 - 6 Albin Hedenstedt, Erik Adolfsson Skogåshallen
2019-02-02 14:00 150336059 Vendelsö IK - Nacka Wallenstam IBK 4 - 8 Isak Sjöblom, Magnus Eriksson Lyckeby Sporthall
2019-02-03 14:00 150336057 Tungelsta IF - FBI Tullinge 2 - 4 Didrik Axen, Mario Mallengren Tungelsta Sporthall
2019-03-16 14:15 150336058 Tyresö Trollbäcken IBK - Salems IF 1 - 12 Kent Kastell, Kevin Helly Strandhallen - Tyresö
2019-02-09 10:00 150336063 FBI Tullinge - Skogås/Trångsunds IBK (B) 3 - 1 Heimo Lyly, My Källström Lyly Tullingehallen
2019-02-09 14:00 150336065 Älta IF - Vendelsö IK 5 - 7 Daniel Karlsson, Noah Hulin Järla Sporthall
2019-02-09 15:15 150336061 Nacka Wallenstam IBK - Tyresö Trollbäcken IBK 1 - 9 William Zetterquist, Noah Hulin Ormingehallen
2019-02-10 15:00 150336062 Salems IF - Tungelsta IF 4 - 8 Didrik Axen, Wilmer Axén Skogsängshallen
2019-02-16 11:15 150336069 Tyresö Trollbäcken IBK - Älta IF 12 - 6 Ida Sandberg, Linnea Westerlund Strandhallen - Tyresö
2019-02-16 13:30 150336067 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Salems IF 3 - 16 Tuva Egman, Tommy Egman Skogåshallen
2019-02-16 14:00 150336068 Tungelsta IF - Nacka Wallenstam IBK 7 - 0 Nicholas Lindgren, Morgan Nordh Tungelsta Sporthall
2019-02-17 10:00 150336066 Segeltorps IF - FBI Tullinge 10 - 0 Malva Sölvemark, Zana Guzel Kvarnbergshallen
2019-03-10 10:15 150336071 Nacka Wallenstam IBK - Skogås/Trångsunds IBK (B) 26 - 0 Filippa Ekman, Amanda Torbjörner Ormingehallen
2019-03-10 14:00 150336072 Salems IF - Segeltorps IF 7 - 4 Michael Hillblom, Johan Nima Skogsängshallen
2019-03-10 15:00 150336075 Älta IF - Tungelsta IF 5 - 4 Jonathan Wallén Brobäck, Christian Berger Stavsborgshallen
2019-03-10 16:30 150336074 Vendelsö IK - Tyresö Trollbäcken IBK 3 - 2 Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Lyckeby Sporthall
2019-03-16 09:45 150336076 FBI Tullinge - Salems IF 7 - 5 Lennart Asp, Sam Varahram Tullingehallen
2019-03-16 12:00 150336078 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Älta IF 6 - 4 Tony Verho, Joel Säve-Söderbergh Skogåshallen
2019-03-16 13:30 150336079 Tungelsta IF - Vendelsö IK 4 - 6 Kenneth Johansson, Petra Dynesius Tungelsta Sporthall
2019-03-16 14:30 150336077 Segeltorps IF - Nacka Wallenstam IBK 2 - 2 Tobias Jansson, Mauricio Castillo Kvarnbergshallen
2019-03-23 09:00 150336083 Tyresö Trollbäcken IBK - Tungelsta IF 4 - 5 Anton Forsell, Joel Säve-Söderbergh Strandhallen - Tyresö
2019-03-23 12:00 150336084 Vendelsö IK - Skogås/Trångsunds IBK (B) 7 - 4 Filippa Ekman, Amanda Torbjörner Lyckeby Sporthall
2019-03-24 13:00 150336081 Nacka Wallenstam IBK - FBI Tullinge 7 - 4 Felix Fernström, Albin Hedenstedt Ormingehallen
2019-03-24 15:00 150336085 Älta IF - Segeltorps IF 3 - 5 Max Sjöberg, Osama Abaied Stavsborgshallen
2019-03-30 09:45 150336087 FBI Tullinge - Älta IF 3 - 11 Lennart Asp, Zana Guzel Tullingehallen
2019-03-30 12:00 150336086 Salems IF - Nacka Wallenstam IBK 11 - 0 Yusuf Köker, Batuhan Turkmenoglu Skogsängshallen
2019-03-30 14:15 150336088 Segeltorps IF - Vendelsö IK 3 - 8 William Rennerfelt, Gustaf Reimer Kvarnbergshallen
2019-03-31 11:00 150336089 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Tyresö Trollbäcken IBK 2 - 13 Daniel Enkulla, Ida Sandberg Skogåshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Tungelsta IF 16 10 2 4 85-53 32 32
2. Salems IF 16 9 3 4 125-64 61 30
3. Älta IF 16 9 1 6 109-79 30 28
4. Tyresö Trollbäcken IBK 16 8 1 7 93-82 11 25
5. Segeltorps IF 16 7 3 6 83-64 19 24
6. FBI Tullinge 16 6 4 6 56-75 -19 22
7. Vendelsö IK 16 6 2 8 67-92 -25 20
8. Nacka Wallenstam IBK 16 5 2 9 75-82 -7 17
9. Skogås/ Trångsunds IBK (B) 16 3 0 13 48-150 -102 9
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis