Pojkar 16 (03-04) GUD (2019/20)

Gruppspel
Pojkar 16 (03-04) GUD Västra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-04 19:00 038762001 IBF Falun Ungdom - KAIS Mora UIF 6 - 2 Torbjörn Aspman, Phichet Phaetaya Guide Arena 1
2019-10-07 20:15 038762002 IBF Hedemora - KFUM Falun 11 - 8 Tim Green, Hans Bylund Långshyttans Sporthall
2019-10-11 19:30 038762005 KAIS Mora UIF - Gävle GIK P03 Blå 2 - 5 Robin Bjelkesten, Roger Pernling Idre Fjäll Arena
2019-10-13 12:00 038762008 Sandvikens AIK - IK Sirius FBC 3 - 5 Sean Norouz, Erik Lindberg Arena Jernvallen
2019-10-13 14:30 038763005 Storvreta IBK - IBF Falun Ungdom 6 - 3 Per-Olof Svensson, Handrin Thunkvist Storvreta IBK Sporthall
2019-10-13 17:00 038763006 Strömsbro IF - IBF Hedemora 5 - 13 Oliver Parment, Gustav Johansson Testebo Arena
2020-02-22 12:00 038762006 KFUM Falun - Håsta IBK P16 5 - 6 Linus Isberg, Pontus Berggren Lugnet A
2019-10-19 14:00 038762009 KAIS Mora UIF - Håsta IBK P16 1 - 6 Conny Törehed, Roger Pernling Idre Fjäll Arena
2019-10-20 10:45 038762010 KFUM Falun - Gävle GIK P03 Blå 9 - 4 Felix Carlsson, Emil Karlsson Lugnet D
2019-10-20 13:30 038762012 Sandvikens AIK - IBK Runsten P16 12 - 3 Reine Schröder, Martin Stenberg Arena Jernvallen
2019-10-20 14:00 038763009 Storvreta IBK - IBF Hedemora 3 - 7 Marko Spasic, Niklas Arvidsson Storvreta IBK Sporthall
2020-02-21 19:00 038763010 Strömsbro IF - IBF Falun Ungdom 7 - 8 Pär Hedlund, Imre Mattsson-Åkerlund Testebo Arena
2019-10-27 13:30 038762013 IBF Falun Ungdom - Sundsvall FBC Ungdom P04 2 - 19 Emil Karlsson, Felix Carlsson Guide Arena 2
2019-10-27 14:15 038763015 IBK Runsten P16 - KAIS Mora UIF 5 - 4 Rikard Karlsson, Martin Stenberg Nynäshallen
2019-10-27 16:30 038763016 IK Sirius FBC - KFUM Falun 11 - 4 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-11-03 11:00 038762014 IBF Hedemora - Skutskärs IBK 6 - 2 Torbjörn Aspman, Samuel Nissinen-Eriksson Vasahallen
2019-11-24 10:30 038763014 Håsta IBK P16 - Sandvikens AIK 2 - 7 Michael Hoek, Mikael Wiberg Håstaholmen
2019-10-26 13:30 038762018 IBF Hedemora - Sundsvall FBC Ungdom P04 5 - 6 e.förl. Jussi Nissinen, Samuel Nissinen-Eriksson Långshyttans Sporthall
2019-11-03 14:00 038763019 IBK Runsten P16 - KFUM Falun 7 - 8 Mats Fernlund, Roger Morin Nynäshallen
2019-11-03 15:30 038762017 IBF Falun Ungdom - Skutskärs IBK 5 - 4 Per Nordström, Mikael Svenske Guide Arena 1
2019-11-30 16:30 038763020 IK Sirius FBC - KAIS Mora UIF 10 - 6 Isak Norén, Tony Nyberg IFU Arena A
2019-11-10 10:30 038762021 KAIS Mora UIF - IBF Hedemora 0 - 13 Alfons Eriksson, Robin Bjelkesten Idre Fjäll Arena
2019-11-10 17:30 038762024 Sandvikens AIK - IBF Falun Ungdom 5 - 3 Sean Norouz, Andreas Sjöberg Arena Jernvallen
2019-11-16 18:30 038762025 KAIS Mora UIF - KFUM Falun 5 - 6 e.förl. Conny Törehed, Terje Severinsson Idre Fjäll Arena
2019-12-08 15:45 038762027 IBF Falun Ungdom - IBF Hedemora 8 - 11 Torbjörn Aspman, Phichet Phaetaya Guide Arena 2
2019-11-24 16:45 038762029 KFUM Falun - IBF Falun Ungdom 4 - 5 e.förl. Conny Törehed, Terje Severinsson Lugnet A
2020-03-10 19:30 038762033 KAIS Mora UIF - Sandvikens AIK 4 - 6 Conny Törehed, Roger Pernling Idre Fjäll Arena
2019-12-07 18:00 038762040 Sandvikens AIK - KFUM Falun 10 - 2 Daniel Ahlin, Albin Norring Arena Jernvallen
2020-01-21 19:00 038762044 IBF Hedemora - Sandvikens AIK 1 - 3 Jussi Nissinen, Samuel Nissinen-Eriksson Långshyttans Sporthall
2020-01-10 18:45 038762046 KFUM Falun - IBF Hedemora 4 - 5 Emil Karlsson, Felix Carlsson Lugnet C
2020-01-12 13:00 038762045 KAIS Mora UIF - IBF Falun Ungdom 7 - 11 Conny Törehed, Terje Severinsson Idre Fjäll Arena
2020-01-17 19:00 038763050 Strömsbro IF - Sandvikens AIK 2 - 11 Anders Löfgren, Thomas Sterner Testebo Arena
2020-01-18 13:00 038762049 IBF Falun Ungdom - Gävle GIK P03 Blå 13 - 1 Tim Green, Torbjörn Aspman Guide Arena 1
2020-01-19 12:30 038762050 IBF Hedemora - Håsta IBK P16 11 - 6 Emil Karlsson, Felix Carlsson Långshyttans Sporthall
2020-01-19 13:15 038763052 Skutskärs IBK - KFUM Falun 12 - 13 Conny Carlsson, Pontus Grönberg Rotskärsskolans Sporthall
2020-01-19 13:30 038763051 Sundsvall FBC Ungdom P04 - KAIS Mora UIF 13 - 6 Kenny Windahl, Anders Johansson Skönsbergshallen
2020-01-25 11:30 038762053 IBF Falun Ungdom - Håsta IBK P16 3 - 7 Fabian Magnell, Pontus Berggren Guide Arena 1
2020-01-25 11:30 038762054 IBF Hedemora - Gävle GIK P03 Blå 10 - 1 Peter Atternäs, Phichet Phaetaya Vasahallen
2020-01-25 14:30 038763053 Storvreta IBK - Sandvikens AIK 2 - 4 Ronnie Eriksson, Anton Ceder Storvreta IBK Sporthall
2020-01-26 13:15 038763056 Skutskärs IBK - KAIS Mora UIF 14 - 1 Hampus Andersson, Anders Löfgren Rotskärsskolans Sporthall
2020-01-26 13:30 038763055 Sundsvall FBC Ungdom P04 - KFUM Falun 11 - 3 Arvid Larsson, Anders Johansson Skönsbergshallen
2020-02-02 10:45 038762058 KFUM Falun - Strömsbro IF 12 - 8 Felix Carlsson, Peter Atternäs Lugnet D
2020-02-02 11:30 038762060 Sandvikens AIK - Skutskärs IBK 9 - 3 Daniel Ahlin, Martin Stenberg Arena Jernvallen
2020-02-02 17:00 038762057 KAIS Mora UIF - Storvreta IBK 4 - 14 Terje Severinsson, Nicklas Sjöström Idre Fjäll Arena
2020-02-02 17:30 038763059 IBK Runsten P16 - IBF Falun Ungdom 9 - 8 e.str. Andreas Sjöberg, Torbjörn Ström Nynäshallen
2020-03-07 11:30 038763060 IK Sirius FBC - IBF Hedemora 5 - 4 Christoffer Fredriksson, Anton Ceder IFU Arena - Upplands Energi
038762062 KFUM Falun - Storvreta IBK Lugnet A
2020-02-08 12:00 038763064 IK Sirius FBC - IBF Falun Ungdom 9 - 4 Frida Lanzaro, Ronnie Eriksson IFU Arena A
2020-02-08 12:30 038762061 KAIS Mora UIF - Strömsbro IF 11 - 2 Robin Bjelkesten, Peter Wallin Idre Fjäll Arena
2020-02-09 038763063 IBK Runsten P16 - IBF Hedemora Benny Grönblad, Hampus Andersson Novahallen - Gavlehov
2020-02-09 09:30 038762064 Sandvikens AIK - Sundsvall FBC Ungdom P04 6 - 7 Alfons Eriksson, Erik Lindberg Arena Jernvallen
2020-02-16 14:30 038762068 IBF Falun Ungdom - Sandvikens AIK 4 - 8 Peter Atternäs, Phichet Phaetaya Guide Arena 1
2020-03-08 11:00 038762065 IBF Hedemora - KAIS Mora UIF 16 - 1 Sebastian Wattberg, Larssa Wattberg Långshyttans Sporthall
2020-02-23 10:45 038762069 KFUM Falun - KAIS Mora UIF 5 - 7 Larssa Wattberg, Sebastian Wattberg Lugnet D
2020-03-11 19:00 038762071 IBF Hedemora - IBF Falun Ungdom 10 - 7 Anders Sundvall, Hans Bylund Långshyttans Sporthall
2020-03-08 18:45 038762073 IBF Falun Ungdom - KFUM Falun 10 - 8 Mattias Papmehl-Dufay, Johan Forsström Guide Arena 1
038762077 Sandvikens AIK - KAIS Mora UIF Arena Jernvallen
038762084 KFUM Falun - Sandvikens AIK Lugnet D
038762088 Sandvikens AIK - IBF Hedemora Arena Jernvallen
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. IBF Hedemora 14 11 1 (0) 2 123-59 64 34
2. Sandvikens AIK 12 10 0 (0) 2 84-38 46 30
3. IBF Falun Ungdom 16 6 2 (1) 8 100-117 -17 21
4. KFUM Falun 14 4 2 (1) 8 91-112 -21 15
5. KAIS Mora UIF 15 2 1 (0) 12 61-132 -71 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pojkar 16 (03-04) GUD Östra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-20 10:00 038763004 IK Sirius FBC - Skutskärs IBK 10 - 3 Felix Pettersson, Martin Hallén Almroth IFU Arena A
2019-11-03 16:00 038763002 Håsta IBK P16 - Strömsbro IF 5 - 4 Christoffer Johansson, Mikael Wiberg Håstaholmen
2020-02-08 17:00 038763003 IBK Runsten P16 - Sundsvall FBC Ungdom P04 4 - 17 Hugo Jonsson, Alfons Eriksson Novahallen - Gavlehov
2019-10-11 19:30 038762005 KAIS Mora UIF - Gävle GIK P03 Blå 2 - 5 Robin Bjelkesten, Roger Pernling Idre Fjäll Arena
2019-10-13 12:00 038762008 Sandvikens AIK - IK Sirius FBC 3 - 5 Sean Norouz, Erik Lindberg Arena Jernvallen
2019-10-13 14:30 038763005 Storvreta IBK - IBF Falun Ungdom 6 - 3 Per-Olof Svensson, Handrin Thunkvist Storvreta IBK Sporthall
2019-10-13 17:00 038763006 Strömsbro IF - IBF Hedemora 5 - 13 Oliver Parment, Gustav Johansson Testebo Arena
2020-02-22 12:00 038762006 KFUM Falun - Håsta IBK P16 5 - 6 Linus Isberg, Pontus Berggren Lugnet A
2019-10-19 14:00 038762009 KAIS Mora UIF - Håsta IBK P16 1 - 6 Conny Törehed, Roger Pernling Idre Fjäll Arena
2019-10-20 10:45 038762010 KFUM Falun - Gävle GIK P03 Blå 9 - 4 Felix Carlsson, Emil Karlsson Lugnet D
2019-10-20 13:30 038762012 Sandvikens AIK - IBK Runsten P16 12 - 3 Reine Schröder, Martin Stenberg Arena Jernvallen
2019-10-20 14:00 038763009 Storvreta IBK - IBF Hedemora 3 - 7 Marko Spasic, Niklas Arvidsson Storvreta IBK Sporthall
2020-02-21 19:00 038763010 Strömsbro IF - IBF Falun Ungdom 7 - 8 Pär Hedlund, Imre Mattsson-Åkerlund Testebo Arena
2019-10-27 13:30 038762013 IBF Falun Ungdom - Sundsvall FBC Ungdom P04 2 - 19 Felix Carlsson, Emil Karlsson Guide Arena 2
2019-10-27 14:15 038763015 IBK Runsten P16 - KAIS Mora UIF 5 - 4 Rikard Karlsson, Martin Stenberg Nynäshallen
2019-10-27 16:30 038763016 IK Sirius FBC - KFUM Falun 11 - 4 Christoffer Stenlund, Niklas Arvidsson IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-11-03 11:00 038762014 IBF Hedemora - Skutskärs IBK 6 - 2 Samuel Nissinen-Eriksson, Torbjörn Aspman Vasahallen
2019-11-24 10:30 038763014 Håsta IBK P16 - Sandvikens AIK 2 - 7 Michael Hoek, Mikael Wiberg Håstaholmen
2019-10-26 13:30 038762018 IBF Hedemora - Sundsvall FBC Ungdom P04 5 - 6 e.förl. Jussi Nissinen, Samuel Nissinen-Eriksson Långshyttans Sporthall
2019-11-03 14:00 038763019 IBK Runsten P16 - KFUM Falun 7 - 8 Mats Fernlund, Roger Morin Nynäshallen
2019-11-03 15:30 038762017 IBF Falun Ungdom - Skutskärs IBK 5 - 4 Per Nordström, Mikael Svenske Guide Arena 1
2019-11-30 16:30 038763020 IK Sirius FBC - KAIS Mora UIF 10 - 6 Isak Norén, Tony Nyberg IFU Arena A
2019-11-10 13:30 038763023 Sundsvall FBC Ungdom P04 - IK Sirius FBC 2 - 6 Alexander Bergman, Jesper Doherty Hagahallen
2019-11-10 17:30 038763022 Strömsbro IF - IBK Runsten P16 4 - 10 Oliver Parment, Gustav Johansson Testebo Arena
2020-02-29 17:00 038763021 Storvreta IBK - Håsta IBK P16 7 - 4 Isak Norén, Johnny Söderqvist Storvreta IBK Sporthall
2019-11-17 15:20 038763025 Storvreta IBK - Strömsbro IF 17 - 2 Fabian Fahimi, Isak Norén Storvreta IBK Sporthall
2019-11-17 15:30 038763026 Sundsvall FBC Ungdom P04 - Skutskärs IBK 24 - 2 Alexander Bergman, Pierre Björklund Hagahallen
2019-11-17 17:00 038763028 IBK Runsten P16 - IK Sirius FBC 1 - 9 Oliver Parment, Gustav Johansson Nynäshallen
2019-11-24 09:00 038763032 IK Sirius FBC - Storvreta IBK 4 - 3 Isak Norén, Thomas Larsson IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-11-24 10:30 038763030 Skutskärs IBK - IBK Runsten P16 6 - 3 , Conny Carlsson Rotskärsskolans Sporthall
2019-12-20 19:30 038763031 Håsta IBK P16 - Sundsvall FBC Ungdom P04 2 - 6 Patric Jonsson, Jimmy Löfgren Håstaholmen
2019-11-30 16:30 038763033 Storvreta IBK - Skutskärs IBK 7 - 6 e.str. Fabian Fahimi, Marko Spasic Storvreta IBK Sporthall
2019-12-01 13:30 038763034 Sundsvall FBC Ungdom P04 - Strömsbro IF 15 - 0 Sofie Öman, Josephine Eriksson Skönsbergshallen
2019-12-01 17:00 038763035 IBK Runsten P16 - Håsta IBK P16 7 - 6 e.str. Pär Hedlund, Johan Andersson Nynäshallen
2019-10-27 11:00 038763040 Skutskärs IBK - Strömsbro IF 10 - 4 Benny Grönblad, Thomas Sterner Rotskärsskolans Sporthall
2019-12-08 10:00 038763039 IK Sirius FBC - Håsta IBK P16 5 - 4 e.str. Felix Pettersson, Erik Andersson IFU Arena E – Lundqvist EL
2020-02-22 17:30 038763037 Storvreta IBK - IBK Runsten P16 7 - 6 Christoffer Stenlund, Niklas Arvidsson Storvreta IBK Sporthall
2019-12-15 14:00 038763044 Håsta IBK P16 - Skutskärs IBK 6 - 5 e.förl. Johnny Sundberg, Jimmy Löfgren Håstaholmen
2019-12-15 15:30 038763041 Sundsvall FBC Ungdom P04 - Storvreta IBK 7 - 3 Markus Helsing, Arvid Larsson Skönsbergshallen
2019-12-15 17:00 038763043 Strömsbro IF - IK Sirius FBC 5 - 7 Roger Collin, Henrik Öberg Testebo Arena
2020-01-12 14:30 038763045 Håsta IBK P16 - Storvreta IBK 3 - 2 e.str. Michael Hoek, Robert Mårtensson Håstaholmen
2020-01-12 15:00 038763047 IK Sirius FBC - Sundsvall FBC Ungdom P04 7 - 6 e.str. Tony Nyberg, Johan Lanzaro IFU Arena E – Lundqvist EL
2020-01-12 17:00 038763046 IBK Runsten P16 - Strömsbro IF 8 - 5 Andreas Sjöberg, Gustav Johansson Nynäshallen
2020-01-17 19:00 038763050 Strömsbro IF - Sandvikens AIK 2 - 11 Anders Löfgren, Thomas Sterner Testebo Arena
2020-01-18 13:00 038762049 IBF Falun Ungdom - Gävle GIK P03 Blå 13 - 1 Tim Green, Torbjörn Aspman Guide Arena 1
2020-01-19 12:30 038762050 IBF Hedemora - Håsta IBK P16 11 - 6 Emil Karlsson, Felix Carlsson Långshyttans Sporthall
2020-01-19 13:15 038763052 Skutskärs IBK - KFUM Falun 12 - 13 Conny Carlsson, Pontus Grönberg Rotskärsskolans Sporthall
2020-01-19 13:30 038763051 Sundsvall FBC Ungdom P04 - KAIS Mora UIF 13 - 6 Kenny Windahl, Anders Johansson Skönsbergshallen
2020-01-25 11:30 038762053 IBF Falun Ungdom - Håsta IBK P16 3 - 7 Fabian Magnell, Pontus Berggren Guide Arena 1
2020-01-25 11:30 038762054 IBF Hedemora - Gävle GIK P03 Blå 10 - 1 Peter Atternäs, Phichet Phaetaya Vasahallen
2020-01-25 14:30 038763053 Storvreta IBK - Sandvikens AIK 2 - 4 Anton Ceder, Ronnie Eriksson Storvreta IBK Sporthall
2020-01-26 13:15 038763056 Skutskärs IBK - KAIS Mora UIF 14 - 1 Hampus Andersson, Anders Löfgren Rotskärsskolans Sporthall
2020-01-26 13:30 038763055 Sundsvall FBC Ungdom P04 - KFUM Falun 11 - 3 Arvid Larsson, Anders Johansson Skönsbergshallen
2020-02-02 10:45 038762058 KFUM Falun - Strömsbro IF 12 - 8 Felix Carlsson, Peter Atternäs Lugnet D
2020-02-02 11:30 038762060 Sandvikens AIK - Skutskärs IBK 9 - 3 Daniel Ahlin, Martin Stenberg Arena Jernvallen
2020-02-02 17:00 038762057 KAIS Mora UIF - Storvreta IBK 4 - 14 Terje Severinsson, Nicklas Sjöström Idre Fjäll Arena
2020-02-02 17:30 038763059 IBK Runsten P16 - IBF Falun Ungdom 9 - 8 e.str. Andreas Sjöberg, Torbjörn Ström Nynäshallen
2020-03-07 11:30 038763060 IK Sirius FBC - IBF Hedemora 5 - 4 Christoffer Fredriksson, Anton Ceder IFU Arena - Upplands Energi
038762062 KFUM Falun - Storvreta IBK Lugnet A
2020-02-08 12:00 038763064 IK Sirius FBC - IBF Falun Ungdom 9 - 4 Frida Lanzaro, Ronnie Eriksson IFU Arena A
2020-02-08 12:30 038762061 KAIS Mora UIF - Strömsbro IF 11 - 2 Robin Bjelkesten, Peter Wallin Idre Fjäll Arena
2020-02-09 038763063 IBK Runsten P16 - IBF Hedemora Benny Grönblad, Hampus Andersson Novahallen - Gavlehov
2020-02-09 09:30 038762064 Sandvikens AIK - Sundsvall FBC Ungdom P04 6 - 7 Alfons Eriksson, Erik Lindberg Arena Jernvallen
2020-02-16 11:00 038763068 Skutskärs IBK - IK Sirius FBC 6 - 5 Conny Carlsson, Pontus Grönberg Rotskärsskolans Sporthall
2020-02-16 17:00 038763066 Strömsbro IF - Håsta IBK P16 2 - 8 Pontus Grönberg, Martin Stenberg Testebo Arena
2020-02-29 00:00 038763067 Sundsvall FBC Ungdom P04 - IBK Runsten P16 Peter Palander, Robin Palander Sundsvalls Sporthall-A
2020-01-11 15:00 038763070 Skutskärs IBK - Sundsvall FBC Ungdom P04 5 - 10 Gustav Johansson, Anders Löfgren Rotskärsskolans Sporthall
2020-02-23 17:00 038763069 Strömsbro IF - Storvreta IBK 5 - 16 Mats Fernlund, Roger Morin Testebo Arena
2020-03-12 19:00 038763072 IK Sirius FBC - IBK Runsten P16 8 - 5 Gamlishallen
038763076 Storvreta IBK - IK Sirius FBC Vattholma Sporthall
2020-03-08 13:30 038763075 Sundsvall FBC Ungdom P04 - Håsta IBK P16 10 - 5 Patrick Cederblad, Anders Johansson Skönsbergshallen
2020-03-08 14:00 038763074 IBK Runsten P16 - Skutskärs IBK 8 - 9 e.förl. Oliver Parment, Gustav Johansson Alfahallen - Gavlehov
038763077 Skutskärs IBK - Storvreta IBK Rotskärsskolans Sporthall
038763078 Strömsbro IF - Sundsvall FBC Ungdom P04 Testebo Arena
038763079 Håsta IBK P16 - IBK Runsten P16 Håstaholmen
038763081 IBK Runsten P16 - Storvreta IBK Nynäshallen
038763083 Håsta IBK P16 - IK Sirius FBC Håstaholmen
038763084 Strömsbro IF - Skutskärs IBK Testebo Arena
038763085 Storvreta IBK - Sundsvall FBC Ungdom P04 Storvreta IBK Sporthall
038763087 IK Sirius FBC - Strömsbro IF IFU Arena E – Lundqvist EL
2020-03-07 12:00 038763088 Skutskärs IBK - Håsta IBK P16 5 - 12 Conny Carlsson, Emil Sanderfors Rotskärsskolans Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. IK Sirius FBC 14 11 2 (2) 1 101-56 45 37
2. Sundsvall FBC Ungdom P04 14 11 2 (1) 1 153-56 97 36
3. Håsta IBK P16 15 6 4 (2) 5 82-80 2 24
4. Storvreta IBK 12 6 2 (1) 4 87-55 32 21
5. Skutskärs IBK 15 4 3 (1) 8 92-123 -31 16
6. IBK Runsten P16 13 3 3 (2) 7 76-103 -27 14
7. Strömsbro IF 14 0 0 (0) 14 55-151 -96 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis