Träningsmatcher Uppland (2019/20)

Övriga matcher
Träningsmatcher Uppland 2019/2020
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
175555007 Lokomotiv Grillby H2 - Björklinge BK H1 Inst. Enahallen
2019-08-08 19:30 175555005 IK Sirius FBC HJ18 - Kanonyri Kladno (Tjeckien) Jonatan Svahn, Daniel Bäckner Uppsala Life Arena
2019-08-10 14:00 175555017 Alunda IBF Damallsvenskan - Täby FC IBK 10 - 1 Oliver Halvarsson, Thomas Tanskanen Olandshallen
2019-08-11 17:00 175555016 IK Sirius FBC SSL dam - Täby FC IBK 7 - 2 Michaela Pålsson, Arvid Englund IFU Arena A
2019-08-14 19:00 175555011 Alunda IBF H1 - IK Sirius IBK SSL Herr 3 - 11 Jonas Tidsjö, Jakob Westerlund Olandshallen
2019-08-17 11:00 175555012 Alunda IBF H1 - IBK Runsten Allsvenskan 7 - 6 Olandshallen
2019-08-17 13:00 175555025 Storvreta IBK (Dam-ALL) - Storvreta IBK P15 Niklas Arvidsson, Tony Nyberg Storvreta IBK Sporthall
2019-08-17 14:00 175555022 Alunda IBF Damallsvenskan - Gävle GIK D1 5 - 5 Arvid Englund, Peter Alenbring Olandshallen
2019-08-17 15:00 175555001 IK Sirius IBK SSL Herr - Strängnäs IBK Allsvenskan Herrar 10 - 6 Jonas Tidsjö, Jakob Westerlund Uppsala Life Arena
2019-08-20 18:30 175555038 IBF Falun - IK Sirius IBK SSL Herr 5 - 5 Guide Arena 1
2019-08-23 19:15 175555040 Arlanda IBK H4 - Erikslunds KF Herr Mikael Abrahamsson, Jörgen Olsson Ekilla Sporthall
2019-08-24 11:00 175555010 Midas IBK H2 - IBK Uppsala Teknologer U (H3) 7 - 3 Erik Andersson, Felix Pettersson Hallstaviks Sporthall
2019-08-24 12:00 175555006 Lokomotiv Grillby H2 - Sala Silverstaden IBK H2 6 - 5 Johan Öberg, Stefan Öberg S:t Ilianshallen
2019-08-24 13:00 175555008 IK Sirius FBC SSL dam - FBC Kalmarsund (SSL) 3 - 4 Jonas Nordqvist, Anders Ståhlberg IFU Arena A
2019-08-24 14:30 175555015 Arlanda IBK H4 - Arlanda IBK U H6 Jörgen Olsson, Mikael Abrahamsson Ekilla Sporthall
2019-08-24 16:00 175555002 IK Sirius IBK SSL Herr - FBC Kalmarsund (SSL) Edwin Simonian, Peter Hagelin IFU Arena A
2019-08-24 16:00 175555044 Rotebro IS IBK D1 - Hagunda IF D1 Tony Nyberg, Mikael Rosenius IFU Arena B - Turbo Sport
2019-08-25 09:00 175555042 Uppsala Life IF H2 - Storvreta IBK JAS herr Tony Nyberg, Mikael Rosenius Uppsala Life Arena
2019-08-25 12:30 175555026 Storvreta IBK (Dam-ALL) - FBC Kalmarsund (Dam-ALL) Jakob Westerlund, Jonas Tidsjö Storvreta IBK Sporthall
2019-08-25 13:00 175555003 IK Sirius IBK SSL Herr - FBC Kalmarsund (SSL) Patrik Cullander, Niklas Tollefors IFU Arena A
2019-08-25 15:00 175555023 Björklinge BK (D1) - Wåhla IBK (D2) Niklas Arvidsson Björklinge Sporthall
2019-08-27 18:00 175555041 Hagunda IF F03/04 - Hagunda IF P04 Fabian Fahimi, Cassandra Reuterström Stenhagen BoKC
2019-08-27 18:30 175555031 Hagunda IF Allsvenskan Herrar - Alunda IBF H1 5 - 5 Richard Öhneskog, Marcus Svedinger IFU Arena A
2019-08-31 14:40 175555029 Vaksala SK DJ-JAS - Storvreta IBK JAS Flick Tim Solig, Niklas Arvidsson IFU Arena – DHinox
2019-08-31 15:45 175555027 Storvreta IBK (Dam-ALL) - Telge IBS Tony Nyberg, Peter Alenbring IFU Arena A
2019-09-01 11:15 3x20 min effektiv tid 175555054 Frötuna IBF D2 - FBC Uppsala Ungdom D3 5 - 0 Christoffer Wallenborg, Fabian Fahimi Fyrishov E
2019-09-01 12:30 175555056 AIK IBF JAS - Väsby AIK HJ Frida Lanzaro, Handrin Thunkvist IFU Arena B - Turbo Sport
2019-09-01 14:30 175555032 Stenhagens KK Dam - Sollentuna IBF D1 Erik Andersson, Felix Pettersson Stenhagen BoKC
2019-09-01 15:00 175555057 AIK IBF JAS - Vallentuna IBK HJ Frida Lanzaro, Handrin Thunkvist IFU Arena - Upplands Energi
2019-09-01 16:30 175555034 Stenhagens KK H3 - Tobo/Örbyhus FF H4 Erik Andersson, Felix Pettersson Stenhagen BoKC
2019-09-01 16:30 175555050 Fyrislund Nabla IBK U H6 - Hagunda IBF U H6 9 - 2 Christoffer Stenlund, Niklas Arvidsson IFU Arena A
2019-09-01 18:20 175555055 Storvreta IBK U D2 - IBK Uppsala Teknologer D1 Tim Solig, Robin Rosendal Storvreta IBK Sporthall
2019-09-02 18:00 En domare! 175555060 Vaksala SK F06 Svart - IK Sirius IBK Niklas Arvidsson IFU Arena - Upplands Energi
2019-09-02 20:15 175555063 Arlanda IBK Dam A-lag - Alunda IBF/Rasbo IK U (D2) Thomas Larsson, Mikael Abrahamsson Ekilla Sporthall
2019-09-03 20:15 175555030 Uppsala Life IF H2 - Bälinge IF Herr Tim Solig, Petter Lundgren Uppsala Life Arena
2019-09-06 18:30 En domare! 175555062 Enköpings IBK F04/05 - Björklinge BK F04/05 Haris Hodzic, Vendela Eklund Hummelsta Sporthall
2019-09-06 19:30 175555004 IK Sirius IBK SSL Herr - M-Team 6 - 3 Andreas Svensson, Ej offentliggjord IFU Arena A
2019-09-07 13:00 175555033 Stenhagens KK Dam - Alunda IBF Damallsvenskan 2 - 7 Tony Nyberg, Mikael Eriksson Tiundaskolan
2019-09-07 13:30 175555072 Rosersberg IK H1 - Alunda IBF H1 4 - 5 Rosershallen
2019-09-07 14:00 175555020 Hagunda IF Allsvenskan Herrar - Lillån IBK (ALL) 9 - 10 Handrin Thunkvist, Frida Lanzaro IFU Arena A
2019-09-07 14:00 175555065 Enköpings IBK D2 - IBK Hallsta D2 Emil Gustavsson, Fredrik Karlsson S:t Ilianshallen
2019-09-09 17:45 175555069 IS Saga - Hagunda IF (05) Niklas Arvidsson, Isak Norén IFU Arena – DHinox
2019-09-09 20:15 175555064 Arlanda IBK Dam A-lag - IK Sirius IBK D1/JAS Thomas Larsson, Mikael Eriksson Ekilla Sporthall
2019-09-12 19:30 175555043 Väddö IF H4 - Midas IBK H2 3 - 5 Henrik Ramborg Vikingahallen
2019-09-12 20:20 175555075 Öregrunds IK - Löjte IBK Johnny Söderqvist, Thomas Tanskanen Öregrunds Sporthall
2019-09-13 20:00 175555068 Storvreta IBK JAS herr - Ingarö IF JAS Erik Andersson, Felix Pettersson IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-09-14 175555021 Alunda IBF/Rasbo IK U (D2) - FBI Tullinge (D1) Inst. Olandshallen
2019-09-14 10:15 175555048 Björklinge BK F04/05 - Örsundsbro IF F04/05 7 - 1 Timur Shtutman, Jesper Thorsbrink Björklinge Sporthall
2019-09-14 13:00 175555009 IK Sirius FBC SSL dam - Västerås Rönnby IBK SSL dam 3 - 2 Jonas Nordqvist, Peter Hagelin IFU Arena A
2019-09-14 14:00 175555078 Åkersberga IBF P06 - Hagunda IF/SKK P06 8 - 3 Georgios Papadakis, Jesper Thorsbrink IFU Arena - Upplands Energi
2019-09-14 14:30 175555028 Örsundsbro IF F06/07 - Enköpings IBK F06-07 2 - 3 Vendela Eklund, Haris Hodzic Lillkyrkahallen
2019-09-14 15:15 175555058 Björklinge BK F06 - Åkersberga IBF F06 5 - 4 Georgios Papadakis, Jesper Thorsbrink IFU Arena - Upplands Energi
2019-09-14 16:00 175555066 Enköpings IBK H3 - Västerås IBS H3 13 - 3 Fabian Fahimi, Christoffer Wallenborg S:t Ilianshallen
2019-09-14 16:30 175555079 Åkersberga IBF F03/04 - Väsby IBK F03/04 2 - 6 Georgios Papadakis, Jesper Thorsbrink IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-09-14 18:30 175555018 Hagunda IF Allsvenskan Herrar - Åkersberga IBF (H1) 5 - 3 Peter Alenbring, Pontus Orebrand IFU Arena A
2019-09-15 08:45 175555085 Täby FC F06 Gribby - SK Vide F0607 5 - 3 Carl Sjölen, Andreas Lind IFU Arena – DHinox
2019-09-15 10:00 175555036 Täby FC F06 Gribby - Storvreta IBK F06/07 4 - 1 Carl Sjölen, Andreas Lind IFU Arena – DHinox
2019-09-15 11:15 175555037 Täby FC F06 Gribby - Almunge IK F06/07 8 - 1 Carl Sjölen, Andreas Lind IFU Arena – DHinox
2019-09-15 13:00 175555080 Hagunda IF P08 - Åkersberga IBF P08 Georgios Papadakis, Carl Sjölen IFU Arena – DHinox
2019-09-15 13:00 175555061 Uppsala Life IF H2 - IBK Uppsala Teknologer U (H3) Fabian Fahimi, Jonas Nordqvist Uppsala Life Arena
2019-09-15 14:00 175555077 Åkersberga IBF F05 - FBC Uppsala Ungdom F05 2 - 0 Cassandra Reuterström, Carl Sjölen IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-09-15 15:00 175555081 Hagunda IF F03/04 - Åkersberga IBF F03/04 2 - 6 Cassandra Reuterström, Noah Gadd IFU Arena – DHinox
2019-09-15 16:00 175555019 Hagunda IF Allsvenskan Herrar - Karlstad IBF Allsvenskan herr 7 - 6 Jonas Tidsjö, Jakob Westerlund IFU Arena A
2019-09-15 16:30 175555082 Åkersberga IBF Dam-All - Alunda IBF Damallsvenskan 4 - 0 Erik Andersson, Felix Pettersson IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-09-15 16:30 175555076 Storvreta IBK (Dam-ALL) - Tyresö Trollbäcken IBK D1 Fredrik Andersson, Michelle Unger Storvreta IBK Sporthall
2019-09-15 17:00 175555024 Björklinge BK H1 - Rosersberg IK H4 Fabian Fahimi, Jonas Nordqvist IFU Arena – DHinox
2019-09-15 17:00 175555013 Alunda IBF H1 - Åkersberga IBF (H1) Thomas Tanskanen, Handrin Thunkvist IFU Arena B - Turbo Sport
2019-09-15 18:30 175555051 Fyrislund Nabla IBK H4 - Väddö IF H4 1 - 11 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund IFU Arena A
2019-09-15 19:00 175555039 Björklinge BK (D1) - Alunda IBF/Rasbo IK U (D2) 11 - 3 Tim Solig, Mikael Rosenius Björklinge Sporthall
2019-09-17 19:10 175555089 IS Saga U - Almunge IK H3 5 - 3 Isak Norén, Niklas Arvidsson IFU Arena – DHinox
2019-09-19 19:30 175555047 Midas IBK U H4 - Väddö IF U H6 6 - 5 Hallstaviks Sporthall
2019-09-19 20:00 175555088 IBK Östhammar U-laget - Öregrunds IK Johnny Söderqvist, Thomas Tanskanen Frösåkersskolan
2019-09-20 17:00 175555092 Vaksala SK F06 Gul - Frötuna IBF F 06/07 Jesper Thorsbrink, Timur Shtutman IFU Arena – DHinox
2019-09-21 10:10 175555083 IS Saga - IBS Fålhagen 8 - 1 Mikael Rosenius, David Wigfeldt IFU Arena - Upplands Energi
2019-09-21 11:50 175555084 IS Saga U - Löjte IBK 7 - 2 Mikael Rosenius, David Wigfeldt IFU Arena - Upplands Energi
2019-09-21 12:00 175555045 Väddö IF H4 - Tobo/Örbyhus FF H4 3 - 4 Per-Olof Svensson, Johnny Söderqvist Vikingahallen
2019-09-21 14:00 175555046 Väddö IF U H6 - Tobo/Örbyhus FF Herr U 3 - 6 Per-Olof Svensson, Johnny Söderqvist Vikingahallen
2019-09-21 16:00 175555067 IBF Grillby H6 - Bålsta FBC H4 Haris Hodzic, Emil Gustavsson Nordiahallen
2019-09-21 17:30 175555086 Örsundsbro IF - Hagunda IBF U H6 5 - 4 Rasmus Pehkonen, Georgios Papadakis Örsundsbro Sporthall
2019-09-22 10:15 175555093 Hagunda IF F05/06 - IBK Hallsta FK1/F05 Jesper Thorsbrink, Timur Shtutman IFU Arena – DHinox
2019-09-22 11:15 175555071 Hagunda IF (05) - Gävle GIK P05 Blå Christoffer Fredriksson, Albin Karlsson IFU Arena - Upplands Energi
2019-09-22 11:40 175555059 Hagunda IF U - Enköpings IBK U Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund IFU Arena B - Turbo Sport
2019-09-22 13:15 175555094 Hagunda IF F05/06 - IBK Hallsta FK1/F05 Jesper Thorsbrink, Timur Shtutman IFU Arena – DHinox
2019-09-22 13:30 175555070 Hagunda IF (05) - Gävle GIK P05 Blå Christoffer Fredriksson, Albin Karlsson IFU Arena - Upplands Energi
2019-09-22 16:30 175555052 Fyrislund Nabla IBK H4 - Uppsala Life IF U H5 1 - 4 Christoffer Wallenborg, Anton Ceder IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-09-24 19:45 175555097 Björklinge BK P04 - SK Vide Pojkar div 3 Vesa Petterson, Christian Brundin Björklinge Sporthall
2019-09-24 20:15 175555095 Uppsala Life IF Dam - Uppsala Teknologer U Robin Rosendal, Anton Ceder Uppsala Life Arena
2019-09-26 18:30 175555096 Hagunda IF F07/08 - Storvreta IBK F07 Rebecka Emanuelsson, Amanda Tångring Tiundaskolan
2019-09-26 19:40 175555049 Frötuna IBF P06 - Funbo IF P06/07 Georgios Papadakis, Fredrik Longgren Sävja Sporthall
2019-09-27 17:00 175555102 FBC Uppsala Ungdom F04 - Örsundsbro IF F04/05 3 - 3 Jesper Thorsbrink Bolandskolan
2019-09-27 17:15 175555099 FBC Uppsala Ungdom - Örsundsbro IF Christoffer Wallenborg IFU Arena – DHinox
2019-09-27 17:30 175555098 SK Vide F0607 - Frötuna IBF F 06/07 3 - 3 Villiam Lööf, Robin Rosendal CIK A
2019-09-27 19:00 175555105 Tobo/Örbyhus FF Herr U - Tierp IBK H6V 2 - 4 Per Ericsson, Georgios Papadakis Örbyhus Sporthall
2019-09-28 11:45 175555100 FBC Uppsala Ungdom F05 - Vaksala SK F06 Svart Marko Spasic, Jelena Spasic IFU Arena B - Turbo Sport
2019-09-28 12:00 175555087 IBF Grillby H6 - SK Vide H6 Haris Hodzic, Rasmus Pehkonen Nordiahallen
2019-09-28 13:20 175555090 FBC Uppsala Ungdom D3 - Tobo/Örbyhus FF Dam 1 - 4 Isak Norén, Anton Ceder IFU Arena - Upplands Energi
2019-09-28 14:15 175555101 FBC Uppsala Ungdom F05 - Almunge IK Marko Spasic, Jelena Spasic IFU Arena B - Turbo Sport
2019-09-29 19:30 175555053 Björklinge BK F03/04 - Storvreta IBK F03/04 Vesa Petterson, Christian Brundin Björklinge Sporthall
2019-09-30 20:15 175555103 Arlanda IBK U (dam) - Väsby IBK D3 Robin Rosendal, Villiam Lööf Ekilla Sporthall
2019-10-01 18:00 175555091 Hagunda IF P04 - SK Vide Pojkar div 2V P03/04 Fabian Fahimi, Niklas Arvidsson Stenhagen BoKC
2019-10-06 11:30 175555074 FBC Uppsala Ungdom D3 - Enköpings IBK U Jan-Olov Cederholm, Emil Gustavsson IFU Arena - Upplands Energi
2019-10-07 19:00 175555104 Vaksala SK P08 svart - Vaksala SK P08 svart Elin Bexell, Fredrik Longgren Uppsala Life Arena
2019-10-08 18:00 175555107 Hagunda IF - IK Sirius FBC P06 Vesa Petterson, Johan Lennartsson Tiundaskolan
2019-10-09 16:45 175555106 Vaksala SK 2 F09 gul - Storvreta IBK F09 Amanda Tångring, Elin Trolin Bolandskolan
2019-10-10 19:00 175555108 Södra Trögds IK H6 - V-tab 1 - 15 Lillkyrkahallen
2019-10-20 13:30 175555109 Storbrittanien U19 - Bele Barkarby IF P03/04 Martin Hallén Almroth, Felix Pettersson IFU Arena B - Turbo Sport
2019-11-02 14:30 175555112 Uppland F02 - Uppland F03 Maximilian Halvarsson, Cassandra Reuterström Almunge Sporthall
2019-11-03 15:30 175555111 FBC Uppsala Ungdom D3 - Arlanda IBK U (dam) 1 - 6 Peter Alenbring, Per-Olof Svensson IFU Arena - Upplands Energi
2019-11-21 19:40 175555113 Frötuna IBF D2 - Arlanda IBK Dam A-lag Fabian Fahimi, Mikael Rosenius IFU Arena - Upplands Energi
2019-12-01 11:40 175555114 Storvreta IBK U D2 - Gävle GIK D1 Storvreta IBK Sporthall
2020-01-25 08:30 175555110 Vaksala SK F06 Svart - Storvreta IBK F06/07 IFU Arena B - Turbo Sport
2020-05-31 00:00 175555014 Alunda IBF H1 - IK Sätra (H1) Olandshallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis