Pantamera Junior Division 2 (2019/20)

Gruppspel
Pantamera Herrjuniorer division 2 norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-28 20:30 150026004 Bele Barkarby IF IBF (B) - Farsta IBK (C) 6 - 6 Fredrik Hallenberg, Andreas Mattsson Björkebyhallen
2019-09-29 15:45 150026002 Hässelby SK IBK (A) - Danderyds SK IBF 8 - 8 Ken Johansson, Andreas Mattsson Hässelbyhallen
2019-09-29 16:15 150026005 AIK IBF ( A) - Järfälla IBK (A) 2 - 11 Tobias Jansson, Mikael Ferneback Ulriksdalshallen
2019-09-29 17:30 150026003 Väsby AIK (A) - IBF Offensiv Lidingö 5 - 4 Fabian Fahimi, Jonatan Svahn Väsby skolan
2019-10-01 21:00 150026001 IK Frej Täby IBK (A) - Vallentuna IBK 3 - 8 Fredrik Hallenberg, Mikael Ferneback Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2019-10-04 19:00 150026010 Vallentuna IBK - AIK IBF ( A) 10 - 2 Daniel Bäckner, Jonatan Svahn Hammarbackens Sporthall
2019-10-04 20:30 150026007 Farsta IBK (C) - Väsby AIK (A) 4 - 5 Alexander Rosén, Anthon Rosén Farstahallen 3
2019-10-05 19:00 150026008 IBF Offensiv Lidingö - Hässelby SK IBK (A) 10 - 5 Svedje Ohlson, Gabriel Nääs Bodals Bollhall
2019-10-06 13:15 150026006 Järfälla IBK (A) - Bele Barkarby IF IBF (B) 3 - 2 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Viksjö Sporthall
2019-10-06 18:15 150026009 Danderyds SK IBF - IK Frej Täby IBK (A) 8 - 7 Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Mörbyhallen
2019-10-12 18:30 150026014 Bele Barkarby IF IBF (B) - AIK IBF ( A) 4 - 3 Kari Malmros, Erik Hellgren Björkebyhallen
2019-10-13 13:00 150026013 Väsby AIK (A) - Järfälla IBK (A) 10 - 8 Linus Löfstedt, Fabian Fahimi Väsby skolan
2019-10-13 19:15 150026011 IK Frej Täby IBK (A) - IBF Offensiv Lidingö 7 - 7 Magnus Berg, Fredrik Hallenberg Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2019-10-13 19:15 150026015 Danderyds SK IBF - Vallentuna IBK 5 - 4 Bjarne Hekkelstrand, Peter Kirch Mörbyhallen
2019-10-18 20:15 150026012 Hässelby SK IBK (A) - Farsta IBK (C) 6 - 5 William Albrecht, Roland Nester Hässelbyhallen
2019-10-11 20:15 150026017 Järfälla IBK (A) - Hässelby SK IBK (A) 3 - 3 Andreas Mattsson, Ricky Bagge Viksjö Sporthall
2019-10-19 16:30 150026020 Vallentuna IBK - Bele Barkarby IF IBF (B) 6 - 5 Magnus Westerberg, Björn Söderström Hammarbackens Sporthall
2019-10-20 14:15 150026018 Farsta IBK (C) - IK Frej Täby IBK (A) 2 - 8 Mauricio Castillo, Petra Dynesius Farstahallen 1
2019-10-20 16:30 150026016 AIK IBF ( A) - Väsby AIK (A) 4 - 6 Fabian Fahimi, Kent Budell Ulriksdalshallen
2019-12-19 20:30 150026019 IBF Offensiv Lidingö - Danderyds SK IBF 8 - 3 Lars Sundlöf, Niklas Forsman Bodals Bollhall
2019-10-22 21:00 150026021 IK Frej Täby IBK (A) - Järfälla IBK (A) 9 - 3 Niklas Forsman, Roland Nester Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2019-10-25 19:45 150026025 Danderyds SK IBF - Farsta IBK (C) 12 - 8 Alexander Hellström, Lars Reuterhagen Mörbyhallen
2019-10-26 17:30 150026022 Hässelby SK IBK (A) - AIK IBF ( A) 5 - 4 Lars Sundlöf, Niklas Forsman Hässelbyhallen
2019-10-27 14:00 150026023 Väsby AIK (A) - Bele Barkarby IF IBF (B) 12 - 5 Ken Johansson, Fadi Saffo Väsby skolan
2019-11-24 18:30 150026024 IBF Offensiv Lidingö - Vallentuna IBK 6 - 5 Sezgin Youmer, Sadjad Nima Bodals Bollhall
2019-11-09 15:00 150026029 Farsta IBK (C) - IBF Offensiv Lidingö 0 - 8 Johan Larsson, Daniel Enkulla Farstahallen 3
2019-11-09 17:45 150026026 Bele Barkarby IF IBF (B) - Hässelby SK IBK (A) 4 - 6 Alexander Hellström, Magnus Johansson Björkebyhallen
2019-11-10 14:45 150026028 Järfälla IBK (A) - Danderyds SK IBF 6 - 3 Fadi Saffo, Erik Hellgren Viksjö Sporthall
2019-11-10 19:15 150026027 AIK IBF ( A) - IK Frej Täby IBK (A) 3 - 14 Jan Lingemark, Rikard Söderlund Ulriksdalshallen
2019-12-16 20:00 150026030 Vallentuna IBK - Väsby AIK (A) 5 - 10 Niklas Forsman, Alexander Hellström Hammarbackens Sporthall
2019-11-16 16:45 150026031 IK Frej Täby IBK (A) - Bele Barkarby IF IBF (B) 1 - 3 Imtiaz Karim, Magnus Berg Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2019-11-16 17:15 150026033 Farsta IBK (C) - Vallentuna IBK 2 - 9 Theodore Hurtig, Daniel Karlsson Farstahallen 1
2019-11-17 14:00 150026032 Hässelby SK IBK (A) - Väsby AIK (A) 2 - 5 Erik Hörnros, Roland Nester Hässelbyhallen
2019-11-17 19:15 150026035 Danderyds SK IBF - AIK IBF ( A) 8 - 3 Sadjad Nima, Mauricio Castillo Mörbyhallen
2019-12-07 18:30 150026034 IBF Offensiv Lidingö - Järfälla IBK (A) 6 - 4 Johannes Ekenberg, Bjarne Hekkelstrand Bodals Bollhall
2019-11-10 15:15 150026038 AIK IBF ( A) - IBF Offensiv Lidingö 3 - 9 Kevin Neemé, Mauricio Castillo Tallbackaskolan
2019-11-23 18:10 150026037 Bele Barkarby IF IBF (B) - Danderyds SK IBF 8 - 3 Erik Hellgren, Oscar Forstadius Björkebyhallen
2019-11-24 16:00 150026036 Väsby AIK (A) - IK Frej Täby IBK (A) 5 - 3 Andreas Persson Stenberg, Erik Palmertz Väsby skolan
2019-11-24 18:30 150026039 Järfälla IBK (A) - Farsta IBK (C) 5 - 3 Erik Hellgren, Robert Milerud Viksjö Sporthall
2019-12-20 19:30 150026040 Vallentuna IBK - Hässelby SK IBK (A) 9 - 7 Imtiaz Karim, Jan Lingemark Hammarbackens Sporthall
2019-11-29 20:15 150026042 Järfälla IBK (A) - Vallentuna IBK 3 - 7 Erik Hellgren, Daniel Bäckner Viksjö Sporthall
2019-11-30 15:00 150026043 Farsta IBK (C) - AIK IBF ( A) 4 - 6 Fredrik Berglund Sonesson, Aldin Imamovic Farstahallen 3
2019-11-30 16:45 150026044 IBF Offensiv Lidingö - Bele Barkarby IF IBF (B) 4 - 7 Magnus Berg, Johan Nima Bodals Bollhall
2019-12-01 19:00 150026045 Danderyds SK IBF - Väsby AIK (A) 5 - 3 Kevin Neemé, Imtiaz Karim Mörbyhallen
2019-12-01 19:15 150026041 IK Frej Täby IBK (A) - Hässelby SK IBK (A) 3 - 3 Rikard Söderlund, Daniel Bäckner Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2019-12-13 20:15 150026046 Järfälla IBK (A) - AIK IBF ( A) 8 - 5 Imtiaz Karim, Erik Hellgren Viksjö Sporthall
2019-12-14 09:15 150026047 Farsta IBK (C) - Bele Barkarby IF IBF (B) 5 - 7 Christian Ljunggren, Daniel Bäckner Farstahallen 1
2019-12-14 13:30 150026048 IBF Offensiv Lidingö - Väsby AIK (A) 7 - 4 Niklas Forsman, Daniel Bäckner Bodals Bollhall
2019-12-14 18:15 150026050 Vallentuna IBK - IK Frej Täby IBK (A) 10 - 1 Nicklas Sundgren, Daniel Bäckner Hammarbackens Sporthall
2019-12-15 19:15 150026049 Danderyds SK IBF - Hässelby SK IBK (A) 3 - 7 Kevin Neemé, Christian Neemé Mörbyhallen
2020-01-10 19:00 150026051 IK Frej Täby IBK (A) - Danderyds SK IBF 1 - 6 Johan Nima, Sezgin Youmer Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2020-01-12 12:00 150026055 AIK IBF ( A) - Vallentuna IBK 4 - 11 Daniel Enkulla, Marcus Blomqvist Ulriksdalshallen
2020-01-12 14:30 150026053 Väsby AIK (A) - Farsta IBK (C) 11 - 4 Niklas Forsman, Jan Lingemark Väsby skolan
2020-01-12 18:30 150026054 Bele Barkarby IF IBF (B) - Järfälla IBK (A) 4 - 2 Robert Milerud, Imtiaz Karim Björkebyhallen
2020-03-04 20:30 150026052 Hässelby SK IBK (A) - IBF Offensiv Lidingö 6 - 6 Jonatan Svahn, Imtiaz Karim Hässelbyhallen
2020-01-15 20:00 150026058 Farsta IBK (C) - Hässelby SK IBK (A) 3 - 6 Thomas Gjutarenäfve, Osama Abaied Farstahallen 1
2020-01-18 15:00 150026059 IBF Offensiv Lidingö - IK Frej Täby IBK (A) WO (5 - 0) Lars Sundlöf, Imtiaz Karim Bodals Bollhall
2020-01-18 17:00 150026060 Vallentuna IBK - Danderyds SK IBF 9 - 2 Petra Dynesius, Fadi Saffo Hammarbackens Sporthall
2020-01-19 16:30 150026056 AIK IBF ( A) - Bele Barkarby IF IBF (B) 1 - 5 Bjarne Hekkelstrand, Aldin Imamovic Ulriksdalshallen
2020-01-21 20:00 150026057 Järfälla IBK (A) - Väsby AIK (A) 2 - 7 Niklas Forsman, Ken Johansson Viksjö Sporthall
2020-01-25 11:15 150026061 IK Frej Täby IBK (A) - Farsta IBK (C) 8 - 9 Ken Johansson, Björn Söderström Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2020-01-25 18:30 150026063 Väsby AIK (A) - AIK IBF ( A) 8 - 3 Lars Reuterhagen, Niklas Forsman Väsby skolan
2020-01-26 18:00 150026062 Hässelby SK IBK (A) - Järfälla IBK (A) 4 - 3 Håkan Taxén, Petra Dynesius Hässelbyhallen
2020-01-26 19:00 150026065 Danderyds SK IBF - IBF Offensiv Lidingö 4 - 4 Imtiaz Karim, Mauricio Castillo Mörbyhallen
2020-01-26 19:45 150026064 Bele Barkarby IF IBF (B) - Vallentuna IBK 2 - 6 Niklas Forsman, Roland Nester Björkebyhallen
2020-01-28 20:45 150026066 Bele Barkarby IF IBF (B) - Väsby AIK (A) 3 - 7 Mikael Ferneback, Tobias Jansson Björkebyhallen
2020-01-31 20:15 150026068 Järfälla IBK (A) - IK Frej Täby IBK (A) 4 - 3 Niklas Forsman, Thomas Gjutarenäfve Viksjö Sporthall
2020-02-01 15:30 150026070 Vallentuna IBK - IBF Offensiv Lidingö 7 - 5 Fredrik Hallenberg, Daniel Karlsson Hammarbackens Sporthall
2020-02-02 18:00 150026067 AIK IBF ( A) - Hässelby SK IBK (A) 3 - 4 Ken Johansson, Bjarne Hekkelstrand Ulriksdalshallen
2020-03-05 20:00 150026069 Farsta IBK (C) - Danderyds SK IBF 9 - 5 Jonatan Svahn, Erik Palmertz Mörbyhallen
2020-02-08 11:45 150026072 Hässelby SK IBK (A) - Bele Barkarby IF IBF (B) 2 - 5 Nihada Cenanovic, Magnus Johansson Hässelbyhallen
2020-02-08 17:00 150026074 IBF Offensiv Lidingö - Farsta IBK (C) 6 - 4 Kenny Ly, Alexander Hellström Bodals Bollhall
2020-02-09 16:00 150026073 Väsby AIK (A) - Vallentuna IBK 5 - 4 Imtiaz Karim, Mauricio Castillo Väsby skolan
2020-02-13 20:45 150026075 Danderyds SK IBF - Järfälla IBK (A) 4 - 5 Thomas Gjutarenäfve, Niklas Forsman Mörbyhallen
2020-03-01 12:00 150026071 IK Frej Täby IBK (A) - AIK IBF ( A) 7 - 7 Sadjad Nima, Johan Hessing Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2020-02-16 11:30 150026076 Väsby AIK (A) - Hässelby SK IBK (A) 7 - 1 Jonatan Svahn, Imtiaz Karim Väsby skolan
2020-02-16 14:00 150026077 Bele Barkarby IF IBF (B) - IK Frej Täby IBK (A) 6 - 6 Kenny Ly, Fredrik Hallenberg Björkebyhallen
2020-02-16 14:00 150026078 AIK IBF ( A) - Danderyds SK IBF 4 - 7 Mauricio Castillo, Linus Warrenstein Tallbackaskolan
2020-03-10 21:15 150026079 Järfälla IBK (A) - IBF Offensiv Lidingö 3 - 9 Ken Johansson, Niklas Forsman Viksjö Sporthall
2020-03-12 19:50 150026080 Vallentuna IBK - Farsta IBK (C) 7 - 2 Niklas Forsman, Ken Johansson Hammarbackens Sporthall
2020-03-07 14:00 150026082 Hässelby SK IBK (A) - Vallentuna IBK 7 - 3 Daniel Karlsson, Linus Löfstedt Hässelbyhallen
2020-03-07 14:30 150026081 IK Frej Täby IBK (A) - Väsby AIK (A) 2 - 7 Imtiaz Karim, Kenny Ly Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2020-03-07 15:30 150026083 Farsta IBK (C) - Järfälla IBK (A) 9 - 6 Håkan Taxén, Jonatan Svahn Farstahallen 1
2020-03-07 18:30 150026084 IBF Offensiv Lidingö - AIK IBF ( A) 11 - 3 Alexander Löfgren, Erik Nyman Bodals Bollhall
2020-03-08 19:30 150026085 Danderyds SK IBF - Bele Barkarby IF IBF (B) 6 - 5 Johan Nima, Jonatan Svahn Mörbyhallen
150026086 Hässelby SK IBK (A) - IK Frej Täby IBK (A)
150026087 Väsby AIK (A) - Danderyds SK IBF
150026088 Bele Barkarby IF IBF (B) - IBF Offensiv Lidingö
150026090 Vallentuna IBK - Järfälla IBK (A)
2020-03-11 19:15 150026089 AIK IBF ( A) - Farsta IBK (C) 2 - 6 Aldin Imamovic, Jonatan Svahn Ulriksdalshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Väsby AIK (A) 17 15 0 2 117-66 51 45
2. Vallentuna IBK 17 12 0 5 120-71 49 36
3. IBF Offensiv Lidingö 17 11 3 3 115-70 45 36
4. Hässelby SK IBK (A) 17 8 4 5 82-84 -2 28
5. Bele Barkarby IF IBF (B) 17 8 2 7 81-79 2 26
6. Danderyds SK IBF 17 8 2 7 92-99 -7 26
7. Järfälla IBK (A) 17 7 1 9 79-90 -11 22
8. IK Frej Täby IBK (A) 17 3 4 10 83-96 -13 13
9. Farsta IBK (C) 18 4 1 13 85-123 -38 13
10. AIK IBF ( A) 18 1 1 16 62-138 -76 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Herrjuniorer division 2 södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-25 19:15 150027004 Ingarö IF (A) - Huddinge IBS (B) 9 - 6 Arash Sohrevardi, Kari Karke Ingarö Sporthall
2019-09-29 17:45 150027005 AIK IBF (B) - Vendelsö IK (A) 6 - 5 Tobias Jansson, Mikael Ferneback Ulriksdalshallen
2019-10-20 19:15 150027002 Tungelsta IF (A) - Nacka Wallenstam IBK (A) 4 - 5 Jouni Kekkonen, Jonas Jatko Tungelsta Sporthall
2019-12-07 11:15 150027003 Högdalens AIS - Farsta IBK (B) 10 - 8 Svedje Ohlson, Ken Johansson Farstahallen 3
2019-12-13 19:00 150027001 IK Tomtberga - Älvsjö AIK IBF (A) 5 - 1 Mikael Ferneback, Tobias Jansson Tomtbergahallen
2019-10-05 15:45 150027008 Farsta IBK (B) - Tungelsta IF (A) 5 - 6 Erik Hellgren, Erik Palmertz Farstahallen 1
2019-10-05 17:30 150027006 Vendelsö IK (A) - Ingarö IF (A) 5 - 9 Shabbir Ahmed, Mauricio Castillo Lyckeby Sporthall
2019-10-06 13:00 150027010 Älvsjö AIK IBF (A) - AIK IBF (B) 6 - 1 Daniel Karlsson, Erik Nyman Västertorpshallen
2019-10-06 18:45 150027009 Nacka Wallenstam IBK (A) - IK Tomtberga 7 - 5 Fredrik Berglund Sonesson, Bjarne Hekkelstrand Ormingehallen
2019-10-06 19:30 150027007 Huddinge IBS (B) - Högdalens AIS 7 - 4 Tobias Jansson, Mikael Ferneback Glömstahallen
2019-10-11 20:15 150027014 Ingarö IF (A) - AIK IBF (B) 4 - 2 Tobias Jansson, Daniel Mårtensson Ingarö Sporthall
2019-10-12 11:30 150027013 Högdalens AIS - Vendelsö IK (A) 2 - 2 Kevin Neemé, Christian Neemé Högdalshallen
2019-10-12 13:45 150027012 Tungelsta IF (A) - Huddinge IBS (B) 7 - 3 Svedje Ohlson, Gabriel Nääs Tungelsta Sporthall
2019-10-12 16:00 150027011 IK Tomtberga - Farsta IBK (B) 5 - 5 Hampus Viking, Simon Holm Schlemowitz Kvarnbergshallen
2019-10-13 13:45 150027015 Nacka Wallenstam IBK (A) - Älvsjö AIK IBF (A) 6 - 3 Daniel Karlsson, Erik Nyman Ormingehallen
2019-10-19 13:00 150027017 Vendelsö IK (A) - Tungelsta IF (A) 3 - 5 Alexander Rosén, Anthon Rosén Lyckeby Sporthall
2019-10-20 12:30 150027020 Älvsjö AIK IBF (A) - Ingarö IF (A) 1 - 5 Kim Svedberg, Kenny Ly Västertorpshallen
2019-10-20 18:00 150027016 AIK IBF (B) - Högdalens AIS 3 - 2 Fabian Fahimi, Kent Budell Ulriksdalshallen
2019-10-21 20:15 150027018 Huddinge IBS (B) - IK Tomtberga 3 - 8 Kevin Neemé, Christian Neemé Tomtbergahallen
2019-10-25 20:30 150027019 Farsta IBK (B) - Nacka Wallenstam IBK (A) 2 - 6 Gabriel Nääs, Sezgin Youmer Farstahallen 3
2019-10-26 10:45 150027024 Farsta IBK (B) - Älvsjö AIK IBF (A) 4 - 1 Marcus Blomqvist, Daniel Enkulla Farstahallen 1
2019-10-26 15:45 150027023 Högdalens AIS - Ingarö IF (A) 2 - 4 Roger Nyström, Magnus Westerberg Högdalshallen
2019-10-26 17:30 150027022 Tungelsta IF (A) - AIK IBF (B) 7 - 5 Petra Dynesius, Daniel Bäckner Tungelsta Sporthall
2019-10-26 18:30 150027021 IK Tomtberga - Vendelsö IK (A) 4 - 6 Aarre Hietanen, Kari Malmros Kvarnbergshallen
2019-10-27 16:15 150027025 Nacka Wallenstam IBK (A) - Huddinge IBS (B) 7 - 2 Erik Hellgren, Oscar Forstadius Ormingehallen
2019-11-06 19:15 150027027 AIK IBF (B) - IK Tomtberga 1 - 5 Daniel Bäckner, Jonatan Svahn Ulriksdalshallen
2019-11-10 11:30 150027029 Huddinge IBS (B) - Farsta IBK (B) 7 - 5 Fredrik Hallenberg, Kenny Ly Glömstahallen
2019-11-10 20:15 150027030 Älvsjö AIK IBF (A) - Högdalens AIS 2 - 3 Aldin Imamovic, Roland Nester Västertorpshallen
2019-12-07 14:45 150027026 Ingarö IF (A) - Tungelsta IF (A) 5 - 9 Alexander Hellström, Aldin Imamovic Ingarö Sporthall
2019-12-08 17:45 150027028 Vendelsö IK (A) - Nacka Wallenstam IBK (A) 4 - 4 Kari Malmros, Aldin Imamovic Lyckeby Sporthall
2019-11-17 11:15 150027033 Huddinge IBS (B) - Älvsjö AIK IBF (A) 9 - 6 Daniel Karlsson, Erik Nyman Glömstahallen
2019-11-17 18:00 150027035 Nacka Wallenstam IBK (A) - AIK IBF (B) 7 - 7 Magnus Eriksson, William Albrecht Ormingehallen
2019-11-18 20:00 150027032 Tungelsta IF (A) - Högdalens AIS 11 - 7 Tobias Jansson, Mikael Ferneback Tungelsta Sporthall
2019-11-19 20:40 150027031 IK Tomtberga - Ingarö IF (A) 3 - 2 Mikael Ferneback, Jonatan Svahn Kvarnbergshallen
2020-01-31 20:40 150027034 Farsta IBK (B) - Vendelsö IK (A) 5 - 5 Svedje Ohlson, Gabriel Nääs Farstahallen 3
2019-11-23 13:45 150027037 Ingarö IF (A) - Nacka Wallenstam IBK (A) 12 - 3 Anthon Rosén, Alexander Rosén Ingarö Sporthall
2019-11-23 15:15 150027036 Högdalens AIS - IK Tomtberga 5 - 5 Jonas Holm, Tobias Jansson Högdalshallen
2019-11-24 10:45 150027040 Älvsjö AIK IBF (A) - Tungelsta IF (A) 5 - 7 Sadjad Nima, Roland Nester Västertorpshallen
2019-11-24 17:00 150027038 AIK IBF (B) - Farsta IBK (B) 4 - 10 Bjarne Hekkelstrand, Julius Olesen Ulriksdalshallen
2019-12-04 20:30 150027039 Vendelsö IK (A) - Huddinge IBS (B) 5 - 5 Jonas Jatko, Aldin Imamovic Lyckeby Sporthall
2019-11-25 19:20 150027044 Farsta IBK (B) - Ingarö IF (A) 2 - 3 Aldin Imamovic, Johannes Ekenberg Farstahallen 1
2019-12-01 13:15 150027045 Nacka Wallenstam IBK (A) - Högdalens AIS 4 - 4 Alexander Hellström, Kari Malmros Ormingehallen
2019-12-01 19:30 150027043 Huddinge IBS (B) - AIK IBF (B) 10 - 4 Mikael Ferneback, Tobias Jansson Glömstahallen
2019-12-03 20:40 150027041 IK Tomtberga - Tungelsta IF (A) 3 - 8 Aldin Imamovic, Niklas Forsman Kvarnbergshallen
2020-01-10 20:00 150027042 Vendelsö IK (A) - Älvsjö AIK IBF (A) 8 - 7 Anton Fritshammar, Magnus Eriksson Lyckeby Sporthall
150027046 Vendelsö IK (A) - AIK IBF (B)
2019-12-14 10:45 150027048 Farsta IBK (B) - Högdalens AIS 4 - 3 Daniel Bäckner, Christian Ljunggren Farstahallen 1
2019-12-15 15:15 150027049 Nacka Wallenstam IBK (A) - Tungelsta IF (A) 1 - 5 Roger Zahnér, Fredrik Landin Ormingehallen
2019-12-15 15:45 150027050 Älvsjö AIK IBF (A) - IK Tomtberga 6 - 3 Mikael Ferneback, Erik Nyman Västertorpshallen
2019-12-15 19:30 150027047 Huddinge IBS (B) - Ingarö IF (A) 6 - 6 Jonatan Svahn, Alexander Rosén Glömstahallen
2020-01-11 12:30 150027054 Ingarö IF (A) - Vendelsö IK (A) 2 - 5 Anton Fritshammar, Kari Malmros Ingarö Sporthall
2020-01-11 13:00 150027053 Högdalens AIS - Huddinge IBS (B) 6 - 6 Oscar Forstadius, Fadi Saffo Högdalshallen
2020-01-12 12:30 150027051 IK Tomtberga - Nacka Wallenstam IBK (A) 5 - 6 Mikael Ferneback, Tobias Jansson Tomtbergahallen
2020-01-12 16:45 150027055 AIK IBF (B) - Älvsjö AIK IBF (A) 11 - 6 Mikael Ferneback, Tobias Jansson Ulriksdalshallen
2020-01-12 19:15 150027052 Tungelsta IF (A) - Farsta IBK (B) 5 - 9 Gabriel Nääs, Hampus Viking Tungelsta Sporthall
2020-01-18 16:45 150027059 Farsta IBK (B) - IK Tomtberga 4 - 3 William Albrecht, Bjarne Hekkelstrand Farstahallen 3
2020-01-19 15:30 150027060 Älvsjö AIK IBF (A) - Nacka Wallenstam IBK (A) 6 - 3 Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Västertorpshallen
2020-01-19 18:00 150027057 Vendelsö IK (A) - Högdalens AIS 5 - 2 Jonas Jatko, Kari Malmros Lyckeby Sporthall
2020-01-19 19:30 150027056 AIK IBF (B) - Ingarö IF (A) 6 - 7 Bjarne Hekkelstrand, Aldin Imamovic Ulriksdalshallen
2020-01-19 19:30 150027058 Huddinge IBS (B) - Tungelsta IF (A) 8 - 4 Tobias Jansson, Mikael Ferneback Glömstahallen
2020-01-21 20:15 150027063 Högdalens AIS - AIK IBF (B) 4 - 3 Mikael Ferneback, Tobias Jansson Högdalshallen
2020-01-24 19:45 150027065 Nacka Wallenstam IBK (A) - Farsta IBK (B) 7 - 4 Max Hellström, Svedje Ohlson Ormingehallen
2020-01-25 14:00 150027064 Ingarö IF (A) - Älvsjö AIK IBF (A) 10 - 2 Alexander Hellström, Eskil Simonsen Ingarö Sporthall
2020-01-25 16:30 150027061 IK Tomtberga - Huddinge IBS (B) 4 - 6 Svedje Ohlson, Magnus Johansson Kvarnbergshallen
2020-01-26 19:15 150027062 Tungelsta IF (A) - Vendelsö IK (A) 4 - 3 Mikael Ferneback, Tobias Jansson Tungelsta Sporthall
2020-01-29 19:15 150027069 Huddinge IBS (B) - Nacka Wallenstam IBK (A) 12 - 5 Alexander Hellström, Jonas Holm Glömstahallen
2020-02-01 16:30 150027066 Ingarö IF (A) - Högdalens AIS 14 - 4 Ken Johansson, Petra Dynesius Ingarö Sporthall
2020-02-02 15:30 150027070 Älvsjö AIK IBF (A) - Farsta IBK (B) 4 - 6 Gabriel Nääs, Svedje Ohlson Västertorpshallen
2020-02-02 17:30 150027068 Vendelsö IK (A) - IK Tomtberga 7 - 6 Jonas Jatko, Fredrik Hallenberg Lyckeby Sporthall
2020-02-02 19:30 150027067 AIK IBF (B) - Tungelsta IF (A) 2 - 2 Bjarne Hekkelstrand, Ken Johansson Ulriksdalshallen
2020-01-31 20:20 150027072 Tungelsta IF (A) - Ingarö IF (A) 3 - 6 Anton Fritshammar, Alexander Hellström Åbyhallen
2020-02-04 20:15 150027073 Högdalens AIS - Älvsjö AIK IBF (A) 2 - 10 Sadjad Nima, Erik Hellgren Högdalshallen
2020-02-08 18:30 150027071 IK Tomtberga - AIK IBF (B) 2 - 1 Gabriel Nääs, Svedje Ohlson Kvarnbergshallen
2020-02-09 10:15 150027074 Farsta IBK (B) - Huddinge IBS (B) 8 - 5 Oscar Forstadius, Erik Hellgren Farstahallen 3
2020-02-09 16:30 150027075 Nacka Wallenstam IBK (A) - Vendelsö IK (A) 6 - 1 Björn Landin, Roland Nester Ormingehallen
2020-02-14 20:00 150027079 Vendelsö IK (A) - Farsta IBK (B) 4 - 2 Jonas Jatko, Alexander Löfgren Lyckeby Sporthall
2020-02-15 13:45 150027077 Ingarö IF (A) - IK Tomtberga 12 - 5 Sezgin Youmer, Svedje Ohlson Ingarö Sporthall
2020-02-15 14:15 150027076 Högdalens AIS - Tungelsta IF (A) 7 - 7 Kenny Ly, Aarre Hietanen Högdalshallen
2020-02-16 10:45 150027080 Älvsjö AIK IBF (A) - Huddinge IBS (B) 5 - 8 Alexander Gruber, Christoph Gruber Västertorpshallen
2020-02-16 17:00 150027078 AIK IBF (B) - Nacka Wallenstam IBK (A) 4 - 7 Mauricio Castillo, Imtiaz Karim Tallbackaskolan
2020-03-07 15:30 150027081 IK Tomtberga - Högdalens AIS 3 - 3 Karl-Johan Leijon, Shabbir Ahmed Kvarnbergshallen
2020-03-07 15:45 150027082 Tungelsta IF (A) - Älvsjö AIK IBF (A) 11 - 5 Roland Nester, Magnus Eriksson Tungelsta Sporthall
2020-03-07 17:00 150027084 Farsta IBK (B) - AIK IBF (B) 5 - 8 Jonatan Svahn, Håkan Taxén Farstahallen 1
2020-03-08 15:45 150027085 Nacka Wallenstam IBK (A) - Ingarö IF (A) 1 - 6 Mikael Ferneback, Tobias Jansson Ormingehallen
2020-03-08 19:30 150027083 Huddinge IBS (B) - Vendelsö IK (A) 6 - 4 Max Hellström, Shabbir Ahmed Glömstahallen
150027086 Tungelsta IF (A) - IK Tomtberga
150027088 Ingarö IF (A) - Farsta IBK (B)
150027089 AIK IBF (B) - Huddinge IBS (B)
150027090 Älvsjö AIK IBF (A) - Vendelsö IK (A)
2020-03-10 20:15 150027087 Högdalens AIS - Nacka Wallenstam IBK (A) 8 - 4 Kerin Maclean Mitchell, Mauricio Castillo Högdalshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Ingarö IF (A) 17 13 1 3 116-65 51 40
2. Tungelsta IF (A) 17 11 2 4 105-82 23 35
3. Huddinge IBS (B) 17 9 3 5 109-97 12 30
4. Nacka Wallenstam IBK (A) 18 9 3 6 89-94 -5 30
5. Farsta IBK (B) 17 7 2 8 88-86 2 23
6. Vendelsö IK (A) 16 6 4 6 72-75 -3 22
7. IK Tomtberga 17 5 3 9 74-83 -9 18
8. Högdalens AIS 18 4 6 8 78-102 -24 18
9. AIK IBF (B) 16 4 2 10 68-89 -21 14
10. Älvsjö AIK IBF (A) 17 4 0 13 76-102 -26 12
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis