Pantamera Juniorer Division 2 (2019/20)

Gruppspel
Pantamera Damjuniorer division 2 norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-20 19:00 150034005 IK Frej Täby IBK - Töjnan IBK 3 - 0 Oskar Mattsson, Anton Fritshammar Vikingavallen
2019-09-21 10:30 150034004 Täby FC (B) - Vendelsö IK (B) 3 - 3 Fredrik Bokström, Oscar Silverbratt K-Rauta Arena
2019-09-22 10:00 150034001 Åkersberga IBF (B) - Vallentuna IBK 4 - 3 Jan Lingemark, Anton Fritshammar Åkersberga Sporthall A
2019-09-28 14:15 150034010 Vallentuna IBK - FBI Tullinge (B) 3 - 4 Martin Mårtensson, Anders Haag Hammarbackens Sporthall
2019-09-29 17:00 150034007 Vendelsö IK (B) - Sigtuna IF IBK Damjunior 5 - 1 Michael Hillblom, Magnus Eriksson Lyckeby Sporthall
2019-10-16 19:30 150034009 Väsby AIK - Åkersberga IBF (B) 1 - 2 Sezgin Youmer, Peter Lassfolk Väsby skolan
2019-12-01 10:45 150034006 Töjnan IBK - Täby FC (B) 1 - 26 Theodore Idevall, Ken Johansson Silverdalshallen
2019-10-06 14:00 150034014 Sigtuna IF IBK Damjunior - Töjnan IBK 8 - 3 Johan Hessing, Villiam Lööf Prästängshallen
2019-10-06 17:30 150034015 Täby FC (B) - IK Frej Täby IBK 14 - 1 Fredrik Hallenberg, Oscar Silverbratt Grindtorpshallen
2019-10-06 19:15 150034011 FBI Tullinge (B) - Väsby AIK 5 - 1 Thomas Gjutarenäfve, Zana Guzel Tullingehallen
2019-10-12 11:00 150034020 Väsby AIK - Vallentuna IBK 9 - 2 Fabian Fahimi, Christian Högberg Smedsgärdshallen
2019-10-12 16:15 150034016 IK Frej Täby IBK - Sigtuna IF IBK Damjunior 4 - 4 Sadjad Nima, Johan Hessing Vikingavallen
2019-11-14 19:00 150034018 Vendelsö IK (B) - Åkersberga IBF (B) 4 - 5 Fredrik Pålsson, Erik Nyman Lyckeby Sporthall
2019-10-18 19:15 150034024 Sigtuna IF IBK Damjunior - Täby FC (B) 0 - 11 Anton Fritshammar, Jonatan Svahn Prästängshallen
2019-10-19 18:15 150034021 FBI Tullinge (B) - Vendelsö IK (B) 6 - 1 Sezgin Youmer, Osama Abaied Tullingehallen
2019-10-20 19:30 150034022 Åkersberga IBF (B) - Töjnan IBK 5 - 1 Patrik Larsson, Jan Lingemark Åkersberga Sporthall A
2019-10-25 19:00 150034027 IK Frej Täby IBK - Åkersberga IBF (B) 1 - 12 Per Sundvall, Roger Nyström Vikingavallen
2019-10-27 15:00 150034028 Töjnan IBK - FBI Tullinge (B) 0 - 8 Theodore Idevall, Lars Reuterhagen Arena Satelliten
2019-11-24 14:00 150034029 Vendelsö IK (B) - Vallentuna IBK 2 - 4 Magnus Eriksson, Tobias Jansson Lyckeby Sporthall
2019-11-02 11:30 150034035 Vallentuna IBK - Töjnan IBK 4 - 2 Madeleine Forslund, Linda Forslund Hammarbackens Sporthall
2019-11-03 12:30 150034032 Åkersberga IBF (B) - Täby FC (B) 1 - 1 Peter Lassfolk, Magnus Westerberg Åkersberga Sporthall A
2019-11-03 19:20 150034031 FBI Tullinge (B) - IK Frej Täby IBK 6 - 3 Magnus Berg, Sezgin Youmer Tullingehallen
2019-11-30 16:30 150034034 Väsby AIK - Vendelsö IK (B) 5 - 0 Robert Lindén Säfström, Jan Lingemark Smedsgärdshallen
2019-11-06 20:00 150034039 Töjnan IBK - Väsby AIK 0 - 9 Ida Sandberg, Niklas Forsman Häggvikshallen
2019-11-08 19:15 150034036 Sigtuna IF IBK Damjunior - Åkersberga IBF (B) 3 - 8 Niklas Forsman, Åsa Gustavsson Prästängshallen
2019-11-09 14:30 150034038 IK Frej Täby IBK - Vallentuna IBK 3 - 2 Oskar Mattsson, Magnus Westerberg Vikingavallen
2019-11-09 17:15 150034037 Täby FC (B) - FBI Tullinge (B) 5 - 9 Alexander Mattsson, Andreas Mattsson K-Rauta Arena
2019-11-15 18:00 150034045 Vallentuna IBK - Täby FC (B) 4 - 10 Andreas Persson Stenberg, Erik Palmertz Hammarbackens Sporthall
2019-11-16 16:45 150034041 FBI Tullinge (B) - Sigtuna IF IBK Damjunior 11 - 1 Björn Landin, Roland Nester Tullingehallen
2019-11-17 19:30 150034044 Väsby AIK - IK Frej Täby IBK 5 - 4 Ken Johansson, Jan Lingemark Väsby skolan
2019-12-08 19:45 150034048 Täby FC (B) - Väsby AIK 3 - 0 Fredrik Nensén, Ken Johansson K-Rauta Arena
2019-12-15 16:30 150034047 Sigtuna IF IBK Damjunior - Vallentuna IBK 5 - 4 Bjarne Hekkelstrand, Jan-Olov Cederholm Prästängshallen
2020-01-26 14:30 150034050 Töjnan IBK - Vendelsö IK (B) 2 - 5 Jacob Leijon, Theodore Idevall Arena Satelliten
2019-12-04 19:30 150034054 Väsby AIK - Sigtuna IF IBK Damjunior 10 - 1 Sadjad Nima, Ricky Bagge Väsby skolan
2019-12-08 15:45 150034052 Vendelsö IK (B) - IK Frej Täby IBK 2 - 1 Aldin Imamovic, Kari Malmros Lyckeby Sporthall
2019-12-08 20:00 150034051 FBI Tullinge (B) - Åkersberga IBF (B) 2 - 3 Gustaf Reimer, William Rennerfelt Tullingehallen
2019-12-15 15:30 150034057 Vendelsö IK (B) - Täby FC (B) 7 - 9 Andreas Persson Stenberg, Erik Palmertz Lyckeby Sporthall
2019-12-15 17:30 150034056 Töjnan IBK - IK Frej Täby IBK 2 - 3 Åsa Gustavsson, Johnny Mikael Claesson Silverdalshallen
2020-02-20 19:00 150034060 Vallentuna IBK - Åkersberga IBF (B) 0 - 10 Anders Haag, Niklas Forsman Hammarbackens Sporthall
150034064 Sigtuna IF IBK Damjunior - Vendelsö IK (B) Prästängshallen
2020-01-12 14:30 150034065 Täby FC (B) - Töjnan IBK 9 - 0 Lars Samuelsson, Peter Lassfolk K-Rauta Arena
2020-01-14 20:30 150034061 FBI Tullinge (B) - Vallentuna IBK 5 - 1 Tobias Jansson, Mikael Ferneback Tullingehallen
2020-01-31 19:30 150034062 Åkersberga IBF (B) - Väsby AIK 3 - 3 Alexander Löfgren, Daniel Bjerdahl Åkersberga Sporthall A
2020-01-18 10:00 150034070 Väsby AIK - FBI Tullinge (B) 1 - 8 Madeleine Forslund, Linda Forslund Smedsgärdshallen
2020-01-19 16:00 150034067 Töjnan IBK - Sigtuna IF IBK Damjunior 0 - 4 Lisa Dahl, Amanda Torbjörner Arena Satelliten
2020-01-25 12:45 150034066 IK Frej Täby IBK - Täby FC (B) 1 - 15 Ken Johansson, Björn Söderström Vikingavallen
150034072 Åkersberga IBF (B) - Vendelsö IK (B) Åkersberga Sporthall A
2020-01-25 12:45 150034075 Vallentuna IBK - Väsby AIK 0 - 8 Elin Carlberg-Börjes, Madeleine Forslund Hammarbackens Sporthall
2020-01-26 14:00 150034074 Sigtuna IF IBK Damjunior - IK Frej Täby IBK 2 - 5 Magnus Westerberg, Roger Nyström Prästängshallen
2020-01-30 19:00 150034079 Vendelsö IK (B) - FBI Tullinge (B) 0 - 5 Ida Sandberg, Magnus Eriksson Lyckeby Sporthall
2020-02-01 15:15 150034076 Täby FC (B) - Sigtuna IF IBK Damjunior 9 - 1 Martin Mårtensson, Kevin Helly K-Rauta Arena
2020-02-02 14:00 150034078 Töjnan IBK - Åkersberga IBF (B) 1 - 16 Daniel Bäckner, Eskil Simonsen Arena Satelliten
2020-02-07 18:30 150034085 Vallentuna IBK - Vendelsö IK (B) 4 - 5 Anton Fritshammar, Ken Johansson Hammarbackens Sporthall
2020-02-08 16:30 150034081 FBI Tullinge (B) - Töjnan IBK 11 - 1 Johnny Mikael Claesson, Jacob Leijon Tullingehallen
2020-02-09 14:30 150034082 Åkersberga IBF (B) - IK Frej Täby IBK 9 - 2 Petra Dynesius, Johan Hessing Åkersberga Sporthall A
2020-02-15 17:15 150034088 IK Frej Täby IBK - FBI Tullinge (B) 0 - 10 Mauricio Castillo, Anton Fritshammar Vikingavallen
2020-02-16 13:30 150034089 Töjnan IBK - Vallentuna IBK 2 - 8 Amanda Torbjörner, Lisa Dahl Arena Satelliten
2020-02-16 14:15 150034087 Täby FC (B) - Åkersberga IBF (B) 4 - 5 Robert Lindén Säfström, Magnus Johansson K-Rauta Arena
2020-03-12 19:00 150034090 Vendelsö IK (B) - Väsby AIK 2 - 3 Johnny Mikael Claesson, Imtiaz Karim Lyckeby Sporthall
2020-02-02 12:30 150034095 Vallentuna IBK - IK Frej Täby IBK 1 - 5 Theodore Idevall, Filip Lövenklint Hammarbackens Sporthall
2020-02-21 20:00 150034091 FBI Tullinge (B) - Täby FC (B) 7 - 4 Johan Nima, Mattias Lönnborg Tullingehallen
2020-02-22 10:15 150034094 Väsby AIK - Töjnan IBK 8 - 0 Nihada Cenanovic, Aldin Imamovic Smedsgärdshallen
2020-03-08 19:30 150034092 Åkersberga IBF (B) - Sigtuna IF IBK Damjunior 5 - 5 Sadjad Nima, Alexander Hellström Åkersberga Sporthall A
2020-02-09 18:30 150034098 Täby FC (B) - Vallentuna IBK WO (5 - 0) K-Rauta Arena
2020-03-01 10:15 150034097 Sigtuna IF IBK Damjunior - FBI Tullinge (B) 0 - 6 Johan Ståhl, Jan Lingemark Prästängshallen
2020-03-05 19:30 150034099 IK Frej Täby IBK - Väsby AIK 2 - 5 Theodore Idevall, Anton Fritshammar Vikingavallen
2020-03-07 14:30 150034105 Vallentuna IBK - Sigtuna IF IBK Damjunior 5 - 3 Bjarne Hekkelstrand, Theodore Idevall Hammarbackens Sporthall
2020-03-07 16:15 150034102 Vendelsö IK (B) - Töjnan IBK 8 - 1 Alexander Hellström, Sezgin Youmer Lyckeby Sporthall
2020-03-08 19:30 150034104 Väsby AIK - Täby FC (B) 2 - 2 Theodore Idevall, Jan Lingemark Väsby skolan
150034106 Åkersberga IBF (B) - FBI Tullinge (B)
150034108 Sigtuna IF IBK Damjunior - Väsby AIK
150034110 IK Frej Täby IBK - Vendelsö IK (B)
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. FBI Tullinge (B) 15 14 0 1 103-24 79 42
2. Åkersberga IBF (B) 14 11 3 0 88-31 57 36
3. Täby FC (B) 16 10 3 3 130-42 88 33
4. Väsby AIK 15 9 2 4 70-34 36 29
5. Vendelsö IK (B) 13 5 1 7 44-49 -5 16
6. IK Frej Täby IBK 15 5 1 9 38-89 -51 16
7. Vallentuna IBK 16 4 0 12 45-82 -37 12
8. Sigtuna IF IBK Damjunior 14 3 2 9 38-86 -48 11
9. Töjnan IBK 16 0 0 16 16-135 -119 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Damjuniorer division 2 södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-21 10:30 150035005 FBI Tullinge (A) - Värmdö IF (B) 2 - 4 Kari Malmros, William Albrecht Tullingehallen
2019-09-21 12:00 150035004 Högdalens AIS - Bele Barkarby IF IBF (B) 2 - 6 Magnus Eriksson, Fredrik Bousset Högdalshallen
2019-09-22 13:00 150035002 Älvsjö AIK IBF - Nynäshamns IBK 2 - 8 Lucas Werelius, Can Asal Västertorpshallen
2019-09-25 20:15 150035003 Huddinge IBS (B) - Hässelby SK IBK (B) 8 - 3 Patrik Larsson, Ida Sandberg Tomtbergahallen
2019-09-28 19:00 150035007 Bele Barkarby IF IBF (B) - Huddinge IBS (B) 3 - 6 Fredrik Hallenberg, Andreas Mattsson Björkebyhallen
2019-09-29 14:15 150035008 Hässelby SK IBK (B) - Älvsjö AIK IBF 5 - 1 Ken Johansson, Anton Fritshammar Hässelbyhallen
2019-09-29 16:30 150035006 Värmdö IF (B) - Högdalens AIS 6 - 5 Theodore Hurtig, Mauricio Castillo Värmdö sporthall
2019-10-25 20:05 150035010 Vendelsö IK (A) - Huddinge IK 2 - 2 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Lyckeby Sporthall
2019-10-05 13:30 150035011 Huddinge IK - Nynäshamns IBK 5 - 2 Johan Hessing, Sadjad Nima Kvarnbergshallen
2019-10-05 15:30 150035015 Högdalens AIS - FBI Tullinge (A) 0 - 6 Daniel Enkulla, Shabbir Ahmed Högdalshallen
2019-10-05 17:00 150035014 Huddinge IBS (B) - Värmdö IF (B) 2 - 4 Jacob Leijon, Gustav Frank Tomtbergahallen
2019-10-06 11:30 150035013 Älvsjö AIK IBF - Bele Barkarby IF IBF (B) 4 - 2 Marcus Blomqvist, Daniel Enkulla Västertorpshallen
2019-10-12 12:00 150035017 Värmdö IF (B) - Älvsjö AIK IBF 6 - 7 Can Asal, Adam Lindell Värmdö sporthall
2019-10-12 15:30 150035016 FBI Tullinge (A) - Huddinge IBS (B) 1 - 1 Sezgin Youmer, Osama Abaied Tullingehallen
2019-10-12 15:30 150035020 Nynäshamns IBK - Vendelsö IK (A) 3 - 4 Daniel Mårtensson, Ida Sandberg Kvarnängshallen
2019-10-13 12:00 150035019 Hässelby SK IBK (B) - Huddinge IK 2 - 4 Magnus Berg, Sam Varahram Hässelbyhallen
2019-10-19 17:00 150035024 Huddinge IBS (B) - Högdalens AIS 1 - 2 Sam Varahram, Ida Sandberg Tomtbergahallen
2019-10-20 11:00 150035023 Älvsjö AIK IBF - FBI Tullinge (A) 0 - 3 Mauricio Castillo, Björn Larsson Västertorpshallen
2019-10-20 12:00 150035021 Huddinge IK - Bele Barkarby IF IBF (B) 1 - 0 Fredrik Bousset, Magnus Eriksson Kvarnbergshallen
2019-10-20 17:30 150035025 Vendelsö IK (A) - Hässelby SK IBK (B) 4 - 4 Mario Mallengren, Åsa Gustavsson Lyckeby Sporthall
2019-10-25 20:00 150035030 Hässelby SK IBK (B) - Nynäshamns IBK 3 - 3 Ricky Bagge, Anton Fritshammar Hässelbyhallen
2019-10-26 14:15 150035026 Högdalens AIS - Älvsjö AIK IBF 9 - 3 Roger Nyström, Magnus Westerberg Högdalshallen
2019-10-27 13:45 150035028 Värmdö IF (B) - Huddinge IK 5 - 3 Mauricio Castillo, Kevin Helly Värmdö sporthall
2019-10-27 18:45 150035029 Bele Barkarby IF IBF (B) - Vendelsö IK (A) 1 - 1 Lars Reuterhagen, Sadjad Nima Björkebyhallen
2019-11-03 12:45 150035033 Älvsjö AIK IBF - Huddinge IBS (B) 2 - 6 Karl-Johan Leijon, Gustav Levin Västertorpshallen
2019-11-03 17:00 150035035 Vendelsö IK (A) - Värmdö IF (B) 5 - 7 Johannes Ekenberg, Andreas Bengtsson Lyckeby Sporthall
2019-11-17 17:30 150035031 Huddinge IK - FBI Tullinge (A) 3 - 3 Ida Sandberg, Johan Hessing Skogåshallen
2019-12-01 13:30 150035034 Nynäshamns IBK - Bele Barkarby IF IBF (B) 2 - 4 Kenneth Johansson, Morgan Nordh Kvarnängshallen
2019-11-05 20:30 150035038 FBI Tullinge (A) - Vendelsö IK (A) 5 - 5 Ida Sandberg, Erik Nyman Tullingehallen
2019-11-09 12:45 150035037 Högdalens AIS - Huddinge IK 4 - 7 Kerin Maclean Mitchell, Johnny Mikael Claesson Högdalshallen
2019-11-09 16:15 150035040 Bele Barkarby IF IBF (B) - Hässelby SK IBK (B) 5 - 5 Julius Olesen, Magnus Johansson Björkebyhallen
2019-11-10 14:30 150035039 Värmdö IF (B) - Nynäshamns IBK 6 - 4 Zana Guzel, Osama Abaied Värmdö sporthall
2019-11-16 12:45 150035044 Nynäshamns IBK - FBI Tullinge (A) 5 - 2 Nicholas Lindgren, Morgan Nordh Kvarnängshallen
2019-11-16 15:45 150035041 Huddinge IK - Huddinge IBS (B) 8 - 3 Niklas Forsman, Shabbir Ahmed Kvarnbergshallen
2019-11-17 17:00 150035045 Vendelsö IK (A) - Högdalens AIS 5 - 0 Kevin Helly, Aldin Imamovic Lyckeby Sporthall
2019-11-17 17:45 150035043 Hässelby SK IBK (B) - Värmdö IF (B) 4 - 8 Anton Fritshammar, Roland Nester Hässelbyhallen
2019-11-20 20:15 150035047 Huddinge IBS (B) - Vendelsö IK (A) 5 - 3 Kerin Maclean Mitchell, Tobias Jansson Tomtbergahallen
2019-11-23 13:45 150035048 Högdalens AIS - Nynäshamns IBK 5 - 8 Jonas Holm, Tobias Jansson Högdalshallen
2019-11-23 17:45 150035049 FBI Tullinge (A) - Hässelby SK IBK (B) 4 - 1 Svedje Ohlson, Gabriel Nääs Tullingehallen
2019-11-24 09:15 150035046 Älvsjö AIK IBF - Huddinge IK 2 - 8 Sadjad Nima, Roland Nester Västertorpshallen
2019-11-24 17:45 150035050 Värmdö IF (B) - Bele Barkarby IF IBF (B) 3 - 2 Lucas Werelius, Can Asal Värmdö sporthall
2019-12-05 19:00 150035055 Vendelsö IK (A) - Älvsjö AIK IBF 5 - 4 Sadjad Nima, Imtiaz Karim Lyckeby Sporthall
2019-12-07 15:15 150035054 Nynäshamns IBK - Huddinge IBS (B) 4 - 2 Kenneth Johansson, Morgan Nordh Kvarnängshallen
2019-12-07 16:45 150035053 Hässelby SK IBK (B) - Högdalens AIS 7 - 6 Niklas Forsman, Anton Fritshammar Riddersvik
2019-12-08 17:45 150035052 Bele Barkarby IF IBF (B) - FBI Tullinge (A) 3 - 5 Kerin Maclean Mitchell, Mikael Ferneback Björkebyhallen
2019-12-14 13:45 150035059 Nynäshamns IBK - Älvsjö AIK IBF 4 - 2 Tuva Egman, Tommy Egman Kvarnängshallen
2019-12-15 15:30 150035056 Värmdö IF (B) - FBI Tullinge (A) 3 - 5 Jonas Jatko, Martin Johansson Värmdö sporthall
2019-12-15 16:45 150035057 Bele Barkarby IF IBF (B) - Högdalens AIS 4 - 2 Aldin Imamovic, Magnus Berg Björkebyhallen
2020-01-29 19:00 150035058 Hässelby SK IBK (B) - Huddinge IBS (B) 6 - 4 Niklas Forsman, Johnn Wahlgren Hässelbyhallen
2020-01-08 20:15 150035064 Huddinge IBS (B) - Bele Barkarby IF IBF (B) 5 - 2 Max Hellström, Thomas Gjutarenäfve Tomtbergahallen
2020-01-11 14:15 150035061 Huddinge IK - Vendelsö IK (A) 5 - 6 Patrik Larsson, Kenny Ly Kvarnbergshallen
2020-01-11 14:30 150035065 Högdalens AIS - Värmdö IF (B) 5 - 5 Oscar Forstadius, Fadi Saffo Högdalshallen
2020-01-12 10:45 150035063 Älvsjö AIK IBF - Hässelby SK IBK (B) 6 - 5 Johan Hessing, Sadjad Nima Västertorpshallen
2020-01-18 13:45 150035070 Nynäshamns IBK - Huddinge IK 2 - 3 Jonas Jatko, Erik Nyman Kvarnängshallen
2020-01-18 19:15 150035066 FBI Tullinge (A) - Högdalens AIS 4 - 0 Kent Budell, Martin Åkesson Tullingehallen
2020-01-19 10:30 150035067 Värmdö IF (B) - Huddinge IBS (B) 1 - 1 Johan Hessing, Johnny Mikael Claesson Värmdö sporthall
2020-01-19 17:15 150035068 Bele Barkarby IF IBF (B) - Älvsjö AIK IBF 5 - 3 Totte Hallgren, Theodore Idevall Björkebyhallen
2020-01-22 20:15 150035074 Huddinge IBS (B) - FBI Tullinge (A) 7 - 5 Johan Nima, Max Hellström Tomtbergahallen
2020-01-25 12:00 150035075 Vendelsö IK (A) - Nynäshamns IBK 4 - 1 Johan Nima, Sam Varahram Lyckeby Sporthall
2020-01-25 13:30 150035071 Huddinge IK - Hässelby SK IBK (B) 1 - 3 Martin Åkesson, Kent Budell Kvarnbergshallen
2020-01-26 10:30 150035073 Älvsjö AIK IBF - Värmdö IF (B) 2 - 4 Tony Verho, Tommy Egman Västertorpshallen
2020-02-01 14:45 150035076 Högdalens AIS - Huddinge IBS (B) 3 - 4 Sadjad Nima, Johan Hessing Högdalshallen
2020-02-02 14:15 150035079 Bele Barkarby IF IBF (B) - Huddinge IK 1 - 3 Niklas Forsman, Ricky Bagge Björkebyhallen
2020-02-02 16:45 150035080 Hässelby SK IBK (B) - Vendelsö IK (A) 2 - 2 Johnny Mikael Claesson, Lars Reuterhagen Riddersvik
2020-02-02 20:00 150035077 FBI Tullinge (A) - Älvsjö AIK IBF 2 - 3 Tobias Jansson, Mikael Ferneback Tullingehallen
2020-02-08 12:45 150035084 Nynäshamns IBK - Hässelby SK IBK (B) 8 - 2 Nicholas Lindgren, Morgan Nordh Kvarnängshallen
2020-02-08 17:00 150035081 Huddinge IK - Värmdö IF (B) 3 - 5 Svedje Ohlson, Gabriel Nääs Kvarnbergshallen
2020-02-09 10:30 150035083 Älvsjö AIK IBF - Högdalens AIS 6 - 0 William Rennerfelt, Gustaf Reimer Västertorpshallen
2020-02-09 13:15 150035085 Vendelsö IK (A) - Bele Barkarby IF IBF (B) 2 - 7 Daniel Bjerdahl, Kari Malmros Lyckeby Sporthall
2019-12-06 20:00 150035088 FBI Tullinge (A) - Huddinge IK 2 - 2 Jonas Jatko, Sezgin Youmer Tullingehallen
2020-02-12 20:15 150035086 Huddinge IBS (B) - Älvsjö AIK IBF 1 - 5 Viking Claësson, Martin Claësson Tomtbergahallen
2020-02-16 12:45 150035089 Värmdö IF (B) - Vendelsö IK (A) 7 - 3 Kevin Helly, Daniel Mårtensson Värmdö sporthall
2020-02-16 15:30 150035090 Bele Barkarby IF IBF (B) - Nynäshamns IBK 3 - 6 Kenny Ly, Fredrik Hallenberg Björkebyhallen
150035093 Hässelby SK IBK (B) - Bele Barkarby IF IBF (B) Hässelbyhallen
2020-02-16 17:45 150035091 Huddinge IK - Högdalens AIS 9 - 1 Daniel Mårtensson, Martin Claësson Skogåshallen
2020-02-22 11:00 150035094 Nynäshamns IBK - Värmdö IF (B) 6 - 3 Kenneth Johansson, Theodore Hurtig Kvarnängshallen
2020-02-23 15:45 150035095 Vendelsö IK (A) - FBI Tullinge (A) 2 - 3 Magnus Eriksson, Bjarne Hekkelstrand Lyckeby Sporthall
2020-02-14 18:00 150035098 Högdalens AIS - Vendelsö IK (A) 4 - 5 Alexander Löfgren, Jonas Jatko Högdalshallen
2020-03-01 12:45 150035100 Värmdö IF (B) - Hässelby SK IBK (B) 10 - 4 Mattias Nordlund, Johnny Mikael Claesson Värmdö sporthall
2020-03-02 20:15 150035097 Huddinge IBS (B) - Huddinge IK 2 - 2 Theodore Idevall, Bjarne Hekkelstrand Tomtbergahallen
2020-03-03 19:30 150035099 FBI Tullinge (A) - Nynäshamns IBK 2 - 5 Kenneth Johansson, Alexander Hellström Kvarnängshallen
2020-01-11 13:15 150035103 Hässelby SK IBK (B) - FBI Tullinge (A) 5 - 1 Jonas Laurell, Åsa Gustavsson Riddersvik
2020-03-07 15:30 150035104 Nynäshamns IBK - Högdalens AIS 4 - 4 Kent Budell, Martin Åkesson Kvarnängshallen
2020-03-08 12:00 150035101 Huddinge IK - Älvsjö AIK IBF 9 - 3 Tommy Egman, Tuva Egman Kvarnbergshallen
2020-03-08 17:00 150035105 Vendelsö IK (A) - Huddinge IBS (B) 1 - 1 Roland Nester, Magnus Eriksson Lyckeby Sporthall
2020-03-08 18:30 150035102 Bele Barkarby IF IBF (B) - Värmdö IF (B) 6 - 5 Niklas Forsman, Aldin Imamovic Björkebyhallen
150035107 Älvsjö AIK IBF - Vendelsö IK (A)
150035109 Högdalens AIS - Hässelby SK IBK (B)
150035110 FBI Tullinge (A) - Bele Barkarby IF IBF (B)
2020-03-11 20:15 150035108 Huddinge IBS (B) - Nynäshamns IBK 2 - 4 Sadjad Nima, Johan Hessing Tomtbergahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Värmdö IF (B) 18 12 2 4 92-69 23 38
2. Huddinge IK 18 10 4 4 78-48 30 34
3. Nynäshamns IBK 18 10 2 6 79-58 21 32
4. FBI Tullinge (A) 17 7 4 6 55-49 6 25
5. Huddinge IBS (B) 18 7 4 7 61-59 2 25
6. Vendelsö IK (A) 17 6 6 5 59-61 -2 24
7. Bele Barkarby IF IBF (B) 16 6 2 8 54-55 -1 20
8. Hässelby SK IBK (B) 16 5 4 7 61-75 -14 19
9. Älvsjö AIK IBF 17 6 0 11 55-82 -27 18
10. Högdalens AIS 17 2 2 13 52-90 -38 8
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis