Pantamera Flickor Division 4 (2021/22)

Gruppspel
Pantamera Flickor Division 4A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-10-17 09:30 247021001 Sundsvalls IBF F09-10 Södermalm Orange - Sundsvall FBC U F08/09 2 - 5 Nora Sjöberg, Johanna Backlund Höglunda
2021-10-17 10:30 247021002 Sundsvalls IBF F09-10 Haga Svart - Örnsköldsvik IBK F09 1 - 2 Lucas Rolandsen, Bruno Ventura Skönsbergshallen
2021-10-17 10:30 247021003 Moälvens IBK F09 - Nätra IBK F08-09 4 - 5 Maja Högdahl, Nova Dahlbäck Höglandshallen Örnsköldsvik
2021-10-17 13:30 247021004 G/K IBS F09 - Vattjom F08/09 8 - 6 Matilda Öhlén, Ivica Matanovic Nolaskolan
2021-10-17 14:00 247021010 Sundsvalls IBF F09-10 Södermalm Orange - Örnsköldsvik IBK F09 3 - 3 Yngwe Lindström, Peterson Lugero Höglunda
2021-10-17 16:30 247021011 Moälvens IBK F09 - Vattjom F08/09 9 - 4 Tindra Edlund, Ella Indevall Nolaskolan
2021-10-24 10:00 247021008 Örnsköldsvik IBK F09 - G/K IBS F09 9 - 4 Johan Nyberg, Matilda Öhlén Örnsköldsviks Sporthall
2021-10-24 10:30 247021007 Sundsvall FBC U F08/09 - Moälvens IBK F09 6 - 1 Jakob Lindqvist, Oskar Dalin Skönsbergshallen
2021-10-24 13:00 247021006 Vattjom F08/09 - Sundsvalls IBF F09-10 Haga Svart 1 - 6 Lucas Sjödin, Yngwe Lindström Matfors Sporthall
2021-10-24 14:00 247021019 Sundsvalls IBF F09-10 Södermalm Orange - Moälvens IBK F09 2 - 1 Jakob Lindqvist, Oskar Dalin Skönsbergshallen
2021-10-31 11:00 247021009 Sundsvalls IBF F09-10 Haga Svart - Sundsvall FBC U F08/09 1 - 6 Peterson Lugero, Morgan Karlström Skönsbergshallen
2021-10-31 12:30 247021012 G/K IBS F09 - Nätra IBK F08-09 6 - 5 My Sahlen, Ella Indevall Örnsköldsviks Sporthall
2021-11-14 10:30 247021014 Sundsvalls IBF F09-10 Södermalm Orange - Vattjom F08/09 11 - 2 Anders Johansson, Edvin Lindelöf Sundsvalls Sporthall-A
2021-11-21 10:30 247021013 Sundsvalls IBF F09-10 Haga Svart - Nätra IBK F08-09 3 - 3 Yngwe Lindström, Markus Sjöholm Hagahallen
2021-11-21 11:00 247021016 Moälvens IBK F09 - Örnsköldsvik IBK F09 2 - 1 Ella Indevall, Tindra Nordin Skyttis Arena
2021-11-21 14:00 247021017 Sundsvall FBC U F08/09 - Nätra IBK F08-09 5 - 2 Cicilia Nyberg, Lina Blixth Sundsvalls Sporthall-A
2021-11-28 11:30 247021020 G/K IBS F09 - Sundsvalls IBF F09-10 Haga Svart 6 - 10 Sebastian Forslund, Zimon Bajen Bjuhr Nolaskolan
2021-11-28 14:30 247021030 Örnsköldsvik IBK F09 - Sundsvalls IBF F09-10 Haga Svart 5 - 0 Zimon Bajen Bjuhr, Ella Indevall Nolaskolan
2021-11-28 17:30 247021025 Sundsvall FBC U F08/09 - Vattjom F08/09 6 - 0 Oskar Dalin, Morgan Karlström Skönsbergshallen
2021-12-12 12:30 247021018 Vattjom F08/09 - Örnsköldsvik IBK F09 1 - 8 Sofie O'Donoghue, Moa Bergman Matfors Sporthall
2021-12-12 12:30 247021022 G/K IBS F09 - Moälvens IBK F09 5 - 2 Zimon Bajen Bjuhr, Tindra Nordin Örnsköldsviks Sporthall
2021-12-12 14:30 247021023 Sundsvalls IBF F09-10 Södermalm Orange - Sundsvalls IBF F09-10 Haga Svart 3 - 3 Isak Bjurman, Hugo Söderberg Höglunda
2021-12-12 16:00 247021021 Sundsvall FBC U F08/09 - Örnsköldsvik IBK F09 10 - 3 Joel Bergqvist, William Jonsson Höglunda
2021-12-19 18:00 247021026 Örnsköldsvik IBK F09 - Nätra IBK F08-09 7 - 3 Zimon Bajen Bjuhr, Ellen Söderlund Skyttis Arena
2022-01-23 10:30 247021029 Sundsvall FBC U F08/09 - Sundsvalls IBF F09-10 Södermalm Orange 6 - 5 Oskar Dalin, Lucas Rolandsen Hagahallen
2022-01-23 10:30 247021032 Vattjom F08/09 - G/K IBS F09 1 - 10 Lina Blixth, Cicilia Nyberg Matfors Sporthall
2022-01-23 13:30 247021031 Nätra IBK F08-09 - Moälvens IBK F09 5 - 12 Maria Dahlin, My Sahlen Köpmanholmens Sporthall
2022-01-23 14:00 247021028 Sundsvalls IBF F09-10 Södermalm Orange - G/K IBS F09 2 - 7 Markus Sjöholm, Lucas Rolandsen Höglunda
2022-01-29 10:30 247021024 Vattjom F08/09 - Nätra IBK F08-09 Inst. Matfors Sporthall
2022-01-29 12:30 247021015 G/K IBS F09 - Sundsvall FBC U F08/09 0 - 2 Christer Nensén, Zimon Bajen Bjuhr Örnsköldsviks Sporthall
2022-01-29 15:00 247021036 G/K IBS F09 - Örnsköldsvik IBK F09 2 - 5 Zimon Bajen Bjuhr, Johan Nyberg Nolaskolan
2022-01-29 16:00 247021034 Sundsvalls IBF F09-10 Haga Svart - Vattjom F08/09 1 - 7 Lucas Sjödin, Noak Solnevik Höglunda
2022-01-29 16:30 247021035 Moälvens IBK F09 - Sundsvall FBC U F08/09 0 - 4 Alexander Engström, Sebastian Forslund Örnsköldsviks Sporthall
2022-02-19 11:30 247021033 Sundsvalls IBF F09-10 Södermalm Orange - Nätra IBK F08-09 1 - 5 Lina Blixth, Cicilia Nyberg Njurundahallen
2022-02-05 17:30 247021037 Sundsvall FBC U F08/09 - Sundsvalls IBF F09-10 Haga Svart 1 - 1 Sofie O'Donoghue, William Jonsson Hagahallen
2022-02-06 11:00 247021039 Vattjom F08/09 - Moälvens IBK F09 3 - 5 Yngwe Lindström, Lucas Rolandsen Matfors Sporthall
2022-02-06 14:30 247021027 Sundsvalls IBF F09-10 Haga Svart - Moälvens IBK F09 4 - 2 Bruno Ventura, Peterson Lugero Hagahallen
2022-02-26 16:30 247021005 Nätra IBK F08-09 - Sundsvalls IBF F09-10 Södermalm Orange 4 - 7 Zimon Bajen Bjuhr, Wille Berglund Köpmanholmens Sporthall
2022-03-19 247021038 Örnsköldsvik IBK F09 - Sundsvalls IBF F09-10 Södermalm Orange WO (5 - 0) Örnsköldsviks Sporthall
2022-02-20 10:00 247021042 Vattjom F08/09 - Sundsvalls IBF F09-10 Södermalm Orange 2 - 5 Cicilia Nyberg, Lina Blixth Matfors Sporthall
2022-02-20 11:00 247021040 Nätra IBK F08-09 - G/K IBS F09 5 - 3 Ella Indevall, Zimon Bajen Bjuhr Köpmanholmens Sporthall
2022-02-20 11:30 247021044 Örnsköldsvik IBK F09 - Moälvens IBK F09 4 - 2 Alexandra Forslund, Alissa Indevall Skyttis Arena
2022-02-27 12:30 247021043 Sundsvall FBC U F08/09 - G/K IBS F09 6 - 0 Lucas Sjödin, Noak Solnevik Hagahallen
2022-02-27 13:30 247021054 Nätra IBK F08-09 - Örnsköldsvik IBK F09 2 - 2 Ella Indevall, Ellen Söderlund Köpmanholmens Sporthall
2022-02-27 16:00 247021048 Sundsvalls IBF F09-10 Haga Svart - G/K IBS F09 4 - 4 Lucas Rolandsen, Cicilia Nyberg Hagahallen
2022-03-20 11:00 247021045 Nätra IBK F08-09 - Sundsvall FBC U F08/09 5 - 3 Kathrine-Louise Näslund, Ella Indevall Köpmanholmens Sporthall
2022-03-20 11:00 247021046 Örnsköldsvik IBK F09 - Vattjom F08/09 11 - 2 Christer Nensén, Zimon Bajen Bjuhr Skyttis Arena
2022-03-20 11:00 247021051 Sundsvalls IBF F09-10 Haga Svart - Sundsvalls IBF F09-10 Södermalm Orange 1 - 3 Cicilia Nyberg, Lina Blixth Sundsvalls Sporthall-A
2022-03-20 13:30 247021050 Moälvens IBK F09 - G/K IBS F09 5 - 6 Ellen Söderlund, Ella Indevall Örnsköldsviks Sporthall
2022-03-20 13:30 247021052 Nätra IBK F08-09 - Vattjom F08/09 6 - 1 Moa Lundestad-Berglund, Tindra Nordin Köpmanholmens Sporthall
2022-03-20 15:00 247021049 Örnsköldsvik IBK F09 - Sundsvall FBC U F08/09 4 - 3 Moa Lundestad-Berglund, Tindra Nordin Örnsköldsviks Sporthall
2022-03-26 12:30 247021055 Moälvens IBK F09 - Sundsvalls IBF F09-10 Haga Svart 1 - 4 Boo Hydling, Johan Nyberg Örnsköldsviks Sporthall
2022-03-26 14:00 247021056 G/K IBS F09 - Sundsvalls IBF F09-10 Södermalm Orange 7 - 2 Ella Indevall, My Sahlen Örnsköldsviks Sporthall
2022-03-26 15:30 247021041 Nätra IBK F08-09 - Sundsvalls IBF F09-10 Haga Svart 5 - 1 Zimon Bajen Bjuhr, William Oldenborg Köpmanholmens Sporthall
2022-03-26 17:00 247021047 Moälvens IBK F09 - Sundsvalls IBF F09-10 Södermalm Orange 5 - 3 Ella Indevall, Ellen Söderlund Örnsköldsviks Sporthall
2022-03-27 14:00 247021053 Vattjom F08/09 - Sundsvall FBC U F08/09 0 - 6 Hugo Söderberg, Cicilia Nyberg Matfors Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Sundsvall FBC U F08/ 09 14 11 1 2 69-24 45 34
2. Örnsköldsvik IBK F09 14 10 2 2 69-35 34 32
3. G/ K IBS F09 14 7 1 6 68-64 4 22
4. Nätra IBK F08-09 13 6 2 5 55-55 0 20
5. Sundsvalls IBF F09-10 Södermalm Orange 14 5 2 7 49-56 -7 17
6. Sundsvalls IBF F09-10 Haga Svart 14 4 4 6 40-49 -9 16
7. Moälvens IBK F09 14 5 0 9 51-56 -5 15
8. Vattjom F08/ 09 13 1 0 12 30-92 -62 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Flickor Division 4B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-10-16 11:00 247022001 Klockarbergets BK F08/09 - Sundsvalls IBF F09-10 Södermalm Orange 2 - 5 Jan Öberg, Oskar Dalin Njurundahallen
2021-10-16 11:00 247022002 Timrå IBC F08-12 1 - Sundsvalls IBF F09-10 Haga Svart 2 - 3 Hanna Buttner, Edvin Lindelöf Timrå Sporthall
2021-10-24 247022006 Vattjom F08/09 - Sundsvalls IBF F09-10 Haga Svart 1 - 6 Matfors Sporthall
2021-11-13 10:30 247022010 Timrå IBC F08-12 1 - Sundsvalls IBF F09-10 Södermalm Orange 3 - 11 Cicilia Nyberg, Lucas Rolandsen Timrå Sporthall
2021-11-14 16:00 247022009 Klockarbergets BK F08/09 - Sundsvalls IBF F09-10 Haga Svart 4 - 5 Lucas Sjödin, Cicilia Nyberg Njurundahallen
2021-11-14 247022014 Sundsvalls IBF F09-10 Södermalm Orange - Vattjom F08/09 11 - 2
2021-12-05 12:00 247022018 Timrå IBC F08-12 1 - Vattjom F08/09 4 - 5 Oskar Dalin, Hugo Söderberg Timrå Sporthall
2021-12-12 247022023 Sundsvalls IBF F09-10 Södermalm Orange - Sundsvalls IBF F09-10 Haga Svart 3 - 3
2022-02-06 247022021 Klockarbergets BK F08/09 - Timrå IBC F08-12 1 8 - 1 Njurundahallen
2022-01-08 12:30 247022025 Vattjom F08/09 - Klockarbergets BK F08/09 5 - 3 Hanna Buttner, Moa Bergman Matfors Sporthall
2022-01-15 15:30 247022030 Sundsvalls IBF F09-10 Haga Svart - Timrå IBC F08-12 1 11 - 1 Moa Bergman, Cicilia Nyberg Hagahallen
2022-02-13 11:00 247022029 Sundsvalls IBF F09-10 Södermalm Orange - Klockarbergets BK F08/09 5 - 0 Bruno Ventura, Morgan Karlström Höglunda
2022-01-29 247022034 Sundsvalls IBF F09-10 Haga Svart - Vattjom F08/09 1 - 7
2022-02-12 17:30 247022037 Sundsvalls IBF F09-10 Haga Svart - Klockarbergets BK F08/09 9 - 1 Sofie O'Donoghue, Moa Bergman Hagahallen
2022-02-12 18:00 247022038 Sundsvalls IBF F09-10 Södermalm Orange - Timrå IBC F08-12 1 4 - 4 Lucas Sjödin, Noak Solnevik Höglunda
2022-02-20 247022042 Vattjom F08/09 - Sundsvalls IBF F09-10 Södermalm Orange 2 - 5 Matfors Sporthall
2022-02-26 17:00 247022046 Vattjom F08/09 - Timrå IBC F08-12 1 12 - 0 Moa Bergman, Oskar Dalin Matfors Sporthall
2022-03-19 247022049 Timrå IBC F08-12 1 - Klockarbergets BK F08/09 2 - 10 Timrå Sporthall
2022-03-20 247022051 Sundsvalls IBF F09-10 Haga Svart - Sundsvalls IBF F09-10 Södermalm Orange 1 - 3
2022-04-03 16:00 247022053 Klockarbergets BK F08/09 - Vattjom F08/09 2 - 10 Lucas Rolandsen, Hugo Söderberg Njurundahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Sundsvalls IBF F09-10 Södermalm Orange 8 6 2 0 47-17 30 20
2. Sundsvalls IBF F09-10 Haga Svart 8 5 1 2 39-22 17 16
3. Vattjom F08/ 09 8 5 0 3 44-32 12 15
4. Klockarbergets BK F08/ 09 8 2 0 6 30-42 -12 6
5. Timrå IBC F08-12 1 8 0 1 7 17-64 -47 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis