Herrar Division 4 (2021/22)

Gruppspel
Herrar Division 4 Nordvästra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-10-01 19:30 142400001 Malmbäcks IF - Husqvarna IK 8 - 15 Oscar Tjärnström, Lars Östh Malmbäcks Sporthall
2021-10-01 19:30 142400006 Hestra Skid O SK - S/W 2010 IBK 7 - 0 Nicklas Bard, Jonny Nilsson Hestra Sporthall
2021-10-02 14:00 142400004 Tenhults IF B - Värnamo IK B 8 - 4 Anders A Nilsson, Adam Nikolausson Tenhults Sporthall
2021-10-02 15:00 142400003 Forserums IF - Sportklubben Beduinerna 9 - 3 Jens Axelsson, Tobias Axelsson Forserums Sporthall
2021-10-03 13:00 142400002 Fagerhult Habo IBK Ungdom - Skillingaryds IK 10 - 6 Mattias Tokic, Suvad Kaltak Habo Sporthall A-hall
2021-10-08 19:30 142400007 Sportklubben Beduinerna - Malmbäcks IF 7 - 9 Hannes Ragnar, Mattias Tokic Tenhults Sporthall
2021-10-09 15:00 142400008 Värnamo IK B - Fagerhult Habo IBK Ungdom 6 - 14 Filip Karlsson, Anton Zaitsev Värnamo Sporthall
2021-10-09 15:00 142400012 Skillingaryds IK - Hestra Skid O SK 9 - 0 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Skillingaryds Arena
2021-10-09 17:00 142400009 Månsarps IBK B - Forserums IF 7 - 13 Emil Lindén, Adam Rydholm Norrahammars Sporthall
2021-10-10 12:00 142400010 S/W 2010 IBK - Tenhults IF B 3 - 9 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Vrigstad Sporthall
2021-10-15 19:00 142400018 Hestra Skid O SK - Månsarps IBK B 18 - 3 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Hestra Sporthall
2021-10-15 19:30 142400013 Malmbäcks IF - Skillingaryds IK 7 - 9 Kim Bjurek, Michael Johansson Malmbäcks Sporthall
2021-10-16 13:00 142400015 Forserums IF - Värnamo IK B 4 - 2 Jonas Säleby, Patrick Eberhardsson Forserums Sporthall
2021-10-17 12:00 142400016 Tenhults IF B - Sportklubben Beduinerna 3 - 0 Mattias Tokic, Suvad Kaltak Tenhults Sporthall
2021-10-17 15:00 142400014 Fagerhult Habo IBK Ungdom - Husqvarna IK 7 - 4 Claes Axelsson, Kim Bjurek Habo Sporthall A-hall
2021-10-22 19:30 142400020 S/W 2010 IBK - Fagerhult Habo IBK Ungdom 0 - 16 Jonas Jägerby, Michael Johansson Vrigstad Sporthall
2021-10-22 20:00 142400019 Månsarps IBK B - Malmbäcks IF 6 - 7 Oscar Tjärnström, Lars Östh Norrahammars Sporthall
2021-10-23 15:00 142400022 Skillingaryds IK - Tenhults IF B 8 - 2 Mattias Tokic, Jonny Nilsson Skillingaryds Arena
2021-10-24 14:15 142400024 Värnamo IK B - Hestra Skid O SK 7 - 5 Nicklas Bard, Josef Bard Värnamo Sporthall
2021-10-24 19:00 142400021 Husqvarna IK - Forserums IF 13 - 4 Hannes Ragnar, Magnus Davidsson Huskvarna Sporthall A
2021-10-29 19:30 142400025 Malmbäcks IF - S/W 2010 IBK 12 - 5 Mattias Tokic, Suvad Kaltak Malmbäcks Sporthall
2021-10-29 19:30 142400028 Tenhults IF B - Husqvarna IK 1 - 6 Tobias Axelsson, Jens Axelsson Tenhults Sporthall
2021-10-29 19:30 142400030 Hestra Skid O SK - Sportklubben Beduinerna 5 - 7 Kim Bjurek, Jonas Kvant Hestra Sporthall
2021-10-30 13:00 142400026 Fagerhult Habo IBK Ungdom - Månsarps IBK B 20 - 6 Mattias Tokic, Josef Bard Habo Sporthall A-hall
2021-10-30 15:00 142400027 Forserums IF - Skillingaryds IK 6 - 7 Ricky Karlquist, Emil Lindén Forserums Sporthall
2021-11-12 19:30 142400031 Sportklubben Beduinerna - Fagerhult Habo IBK Ungdom 4 - 11 Ricky Karlquist, Mattias Tokic Tenhults Sporthall
2021-11-12 19:30 142400032 S/W 2010 IBK - Forserums IF 0 - 13 Andreas Karlsson, Suvad Kaltak Vrigstad Sporthall
2021-11-12 20:00 142400034 Månsarps IBK B - Tenhults IF B 3 - 10 Jonny Nilsson, Nicklas Bard Norrahammars Sporthall
2021-11-12 20:00 142400036 Husqvarna IK - Hestra Skid O SK 19 - 4 Michael Johansson, Jonas Jägerby Huskvarna Sporthall A
2021-11-14 11:00 142400033 Värnamo IK B - Malmbäcks IF 8 - 8 Magnus Widlund, Johan Ferm Värnamo Sporthall
2021-11-19 19:30 142400037 Malmbäcks IF - Forserums IF 8 - 9 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Malmbäcks Sporthall
2021-11-19 19:30 142400039 Hestra Skid O SK - Tenhults IF B 7 - 4 Kim Bjurek, Anders Everstrand Hestra Sporthall
2021-11-19 20:00 142400040 Husqvarna IK - Sportklubben Beduinerna 8 - 3 Oscar Tjärnström, Lars Östh Huskvarna Sporthall A
2021-11-20 15:00 142400041 Skillingaryds IK - Månsarps IBK B 13 - 3 Filip Karlsson, Andreas Karlsson Skillingaryds Arena
2021-11-21 10:45 142400042 Värnamo IK B - S/W 2010 IBK 9 - 5 Anders Perman, Gustav Perman Värnamo Sporthall
2021-11-26 19:30 142400048 Sportklubben Beduinerna - S/W 2010 IBK 13 - 2 Oscar Persson, Kim Bjurek Tenhults Sporthall
2021-11-26 20:00 142400046 Månsarps IBK B - Husqvarna IK 2 - 27 Jens Axelsson, Claes Axelsson Norrahammars Sporthall
2021-11-27 15:00 142400045 Forserums IF - Hestra Skid O SK 10 - 5 Adam Rydholm, Jonny Nilsson Forserums Sporthall
2021-11-27 17:00 142400047 Skillingaryds IK - Värnamo IK B 15 - 5 Jonas Säleby, Patrick Eberhardsson Skillingaryds Arena
2021-11-28 17:30 142400043 Tenhults IF B - Fagerhult Habo IBK Ungdom 2 - 13 Johan Ferm, Magnus Widlund Tenhults Sporthall
2021-12-03 19:30 142400050 Malmbäcks IF - Tenhults IF B 2 - 8 Gustav Perman, Anders Perman Malmbäcks Sporthall
2021-12-03 20:00 142400052 Husqvarna IK - Värnamo IK B 9 - 1 Adam Rydholm, Emil Lindén Huskvarna Sporthall A
2021-12-04 15:00 142400054 S/W 2010 IBK - Skillingaryds IK 1 - 11 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Vrigstad Sporthall
2021-12-06 20:15 142400053 Sportklubben Beduinerna - Månsarps IBK B 9 - 2 Nicklas Bard, Emil Lindén Tenhults Sporthall
2021-12-14 20:00 142400051 Fagerhult Habo IBK Ungdom - Hestra Skid O SK 12 - 3 Daniel Persson, Magnus Davidsson Habo Sporthall A-hall
2021-12-11 15:00 142400058 Skillingaryds IK - Husqvarna IK 1 - 6 Jonas Kvant, Peter Nykvist Skillingaryds Arena
2021-12-11 15:00 142400060 S/W 2010 IBK - Månsarps IBK B 8 - 6 Ebba Bladh, Viktoria Wallström Vrigstad Sporthall
2021-12-12 11:00 142400059 Värnamo IK B - Sportklubben Beduinerna 9 - 14 Jonas Jägerby, Michael Johansson Värnamo Sporthall
2021-12-14 19:30 142400056 Tenhults IF B - Forserums IF 5 - 9 Adam Rydholm, Emil Lindén Tenhults Sporthall
2022-01-11 20:00 142400055 Fagerhult Habo IBK Ungdom - Malmbäcks IF 23 - 1 Kim Bjurek, Josef Bard Habo Sporthall A-hall
2021-12-17 20:00 142400064 Husqvarna IK - S/W 2010 IBK 19 - 3 Mattias Tokic, Suvad Kaltak Huskvarna Sporthall A
2021-12-18 15:00 142400066 Månsarps IBK B - Värnamo IK B 6 - 9 Kim Bjurek, Oscar Persson Norrahammars Sporthall
2021-12-18 17:00 142400065 Sportklubben Beduinerna - Skillingaryds IK 5 - 10 Mikael Fransson, Magnus Widlund Tenhults Sporthall
2021-12-21 19:30 142400062 Forserums IF - Fagerhult Habo IBK Ungdom 7 - 21 Nicklas Bard, Josef Bard Forserums Sporthall
2022-02-27 12:00 142400061 Malmbäcks IF - Hestra Skid O SK 5 - 7 Thomas Bergström, Jonas Einarsson Malmbäcks Sporthall
2022-01-08 11:00 142400070 Värnamo IK B - Tenhults IF B 5 - 3 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Värnamo Sporthall
2022-01-09 18:00 142400067 Husqvarna IK - Malmbäcks IF 18 - 7 Jonas Kvant, Ricky Karlquist Huskvarna Sporthall A
2022-01-30 11:00 142400072 S/W 2010 IBK - Hestra Skid O SK 2 - 13 Anders Perman, Andreas Karlsson Vrigstad Sporthall
2022-01-31 20:00 142400069 Sportklubben Beduinerna - Forserums IF 8 - 9 Kim Bjurek, Oscar Persson Tenhults Sporthall
2022-02-10 20:00 142400068 Skillingaryds IK - Fagerhult Habo IBK Ungdom 7 - 10 Therese Spjut, Annie Nordmark Skillingaryds Arena
2022-01-14 19:00 142400078 Hestra Skid O SK - Skillingaryds IK 4 - 14 Andreas Karlsson, Jan Blohm Hestra Sporthall
2022-01-14 19:30 142400073 Malmbäcks IF - Sportklubben Beduinerna 5 - 9 Johnny Edh, Suvad Kaltak Malmbäcks Sporthall
2022-01-14 19:30 142400076 Tenhults IF B - S/W 2010 IBK 10 - 5 Ricky Karlquist, Claes Axelsson Tenhults Sporthall
2022-01-25 19:30 142400075 Forserums IF - Månsarps IBK B 14 - 4 Kim Bjurek, Daniel Pettersson Forserums Sporthall
2022-02-05 15:00 142400074 Fagerhult Habo IBK Ungdom - Värnamo IK B 16 - 5 Ricky Karlquist, Johan Söderman Habo Sporthall A-hall
2022-01-21 20:00 142400084 Månsarps IBK B - Hestra Skid O SK 5 - 4 Jonas Kvant, Peter Nykvist Norrahammars Sporthall
2022-01-22 15:00 142400079 Skillingaryds IK - Malmbäcks IF 8 - 4 Magnus Davidsson, Daniel Persson Skillingaryds Arena
2022-01-23 17:00 142400080 Husqvarna IK - Fagerhult Habo IBK Ungdom 4 - 8 Johan Ferm, Jan Blohm Huskvarna Sporthall A
2022-02-07 20:15 142400082 Sportklubben Beduinerna - Tenhults IF B 10 - 10 Emil Lindén, Adam Rydholm Tenhults Sporthall
2022-03-02 19:30 142400081 Värnamo IK B - Forserums IF 7 - 14 Jonas Kvant, Peter Nykvist Värnamo Sporthall
2022-01-27 19:30 142400090 Hestra Skid O SK - Värnamo IK B 6 - 2 Adam Rydholm, Emil Lindén Hestra Sporthall
2022-01-28 19:30 142400085 Malmbäcks IF - Månsarps IBK B 12 - 3 Michael Johansson, Jonas Jägerby Malmbäcks Sporthall
2022-01-28 19:30 142400088 Tenhults IF B - Skillingaryds IK 5 - 9 Jonny Nilsson, Kim Bjurek Tenhults Sporthall
2022-02-03 19:30 142400087 Forserums IF - Husqvarna IK 8 - 6 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Forserums Sporthall
2022-03-06 15:00 142400086 Fagerhult Habo IBK Ungdom - S/W 2010 IBK 23 - 3 Kim Bjurek, Oscar Persson Habo Sporthall C-hall
2022-02-04 20:00 142400092 Månsarps IBK B - Fagerhult Habo IBK Ungdom 2 - 24 Ricky Karlquist, Magnus Davidsson Norrahammars Sporthall
2022-02-05 15:00 142400091 S/W 2010 IBK - Malmbäcks IF 4 - 18 Josef Bard, Kim Bjurek Vrigstad Sporthall
2022-02-06 14:30 142400094 Husqvarna IK - Tenhults IF B 10 - 6 Johan Ferm, Jan Blohm Huskvarna Sporthall A
2022-02-21 20:15 142400096 Sportklubben Beduinerna - Hestra Skid O SK 7 - 5 Oscar Persson, Kim Bjurek Tenhults Sporthall
2022-03-15 19:30 142400093 Skillingaryds IK - Forserums IF 7 - 6 Nicklas Bard, Jonny Nilsson Skillingaryds Arena
2022-02-11 19:30 142400099 Malmbäcks IF - Värnamo IK B 10 - 5 Jonas Jägerby, Michael Johansson Malmbäcks Sporthall
2022-02-11 19:30 142400102 Hestra Skid O SK - Husqvarna IK 2 - 11 Jonny Nilsson, Nicklas Bard Hestra Sporthall
2022-02-12 15:00 142400098 Forserums IF - S/W 2010 IBK 18 - 2 Claes Axelsson, Jens Axelsson Forserums Sporthall
2022-02-12 16:00 142400100 Tenhults IF B - Månsarps IBK B 5 - 3 Ricky Karlquist, Oscar Tjärnström Tenhults Sporthall
2022-02-15 20:00 142400097 Fagerhult Habo IBK Ungdom - Sportklubben Beduinerna 15 - 2 Patrick Eberhardsson, Jonas Säleby Habo Sporthall A-hall
2022-02-18 19:30 142400106 Sportklubben Beduinerna - Husqvarna IK 5 - 11 Oscar Tjärnström, Lars Östh Tenhults Sporthall
2022-02-18 20:00 142400107 Månsarps IBK B - Skillingaryds IK 2 - 11 Mattias Tokic, Suvad Kaltak Norrahammars Sporthall
2022-02-19 15:00 142400103 Forserums IF - Malmbäcks IF 13 - 7 Mattias Tokic, Suvad Kaltak Forserums Sporthall
2022-02-19 15:00 142400108 S/W 2010 IBK - Värnamo IK B 7 - 12 Nicklas Bard, Jonny Nilsson Vrigstad Sporthall
2022-02-19 17:00 142400105 Tenhults IF B - Hestra Skid O SK 7 - 3 Daniel Pettersson, Ricky Karlquist Tenhults Sporthall
2022-02-25 19:30 142400111 Hestra Skid O SK - Forserums IF 4 - 9 Kim Bjurek, Daniel Persson Hestra Sporthall
2022-02-26 10:15 142400112 Husqvarna IK - Månsarps IBK B 22 - 4 Annie Nordmark, Therese Spjut Huskvarna Sporthall A
2022-02-26 15:00 142400114 S/W 2010 IBK - Sportklubben Beduinerna 5 - 10 Lucas Rosén, Diako Ahmadi Vrigstad Sporthall
2022-02-27 13:45 142400113 Värnamo IK B - Skillingaryds IK 7 - 10 Rolf Vatvedt, Leffe Henryson Värnamo Sporthall
2022-02-27 14:00 142400109 Fagerhult Habo IBK Ungdom - Tenhults IF B WO (5 - 0) Habo Sporthall A-hall
2022-03-04 19:30 142400116 Tenhults IF B - Malmbäcks IF 9 - 3 Jens Axelsson, Claes Axelsson Tenhults Sporthall
2022-03-04 19:30 142400117 Hestra Skid O SK - Fagerhult Habo IBK Ungdom 6 - 24 Jonny Nilsson, Nicklas Bard Hestra Sporthall
2022-03-04 20:00 142400119 Månsarps IBK B - Sportklubben Beduinerna 7 - 15 Jonas Säleby, Mattias Tokic Norrahammars Sporthall
2022-03-05 11:00 142400118 Värnamo IK B - Husqvarna IK 4 - 9 Thomas Atting, Anders Everstrand Värnamo Sporthall
2022-03-05 15:00 142400120 Skillingaryds IK - S/W 2010 IBK 21 - 0 Kim Bjurek, Josef Bard Skillingaryds Arena
2022-03-11 19:30 142400121 Malmbäcks IF - Fagerhult Habo IBK Ungdom 4 - 26 Patrick Eberhardsson, Jonas Säleby Malmbäcks Sporthall
2022-03-11 19:30 142400125 Sportklubben Beduinerna - Värnamo IK B 10 - 6 Josef Bard, Kim Bjurek Tenhults Sporthall
2022-03-11 20:00 142400124 Husqvarna IK - Skillingaryds IK 8 - 4 Nicklas Bard, Gustav Jarnegren Huskvarna Sporthall A
2022-03-12 15:00 142400122 Forserums IF - Tenhults IF B 8 - 5 Johnny Edh, Emil Lindén Forserums Sporthall
2022-03-12 15:00 142400126 Månsarps IBK B - S/W 2010 IBK 6 - 6 Mattias Tokic, Peter Nykvist Norrahammars Sporthall
2022-03-19 11:00 142400127 Hestra Skid O SK - Malmbäcks IF 12 - 8 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Hestra Sporthall
2022-03-19 11:00 142400128 Fagerhult Habo IBK Ungdom - Forserums IF 21 - 7 Emil Lindén, Adam Rydholm Alléhallen
2022-03-19 11:00 142400130 S/W 2010 IBK - Husqvarna IK 4 - 16 Oscar Tjärnström, Lars Östh Vrigstad Sporthall
2022-03-19 11:00 142400132 Värnamo IK B - Månsarps IBK B 5 - 5 Filip Karlsson, Jan Blohm Värnamo Sporthall
2022-03-22 19:30 142400131 Skillingaryds IK - Sportklubben Beduinerna 5 - 6 Claes Axelsson, Jens Axelsson Skillingaryds Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Fagerhult Habo IBK Ungdom 20 20 0 0 319-79 240 60
2. Husqvarna IK 20 17 0 3 241-86 155 51
3. Skillingaryds IK 20 15 0 5 185-97 88 45
4. Forserums IF 20 15 0 5 190-142 48 45
5. Sportklubben Beduinerna 20 10 1 9 147-146 1 31
6. Tenhults IF B 20 9 1 10 112-116 -4 28
7. Hestra Skid O SK 20 7 0 13 120-165 -45 21
8. Malmbäcks IF 20 6 1 13 145-204 -59 19
9. Värnamo IK B 20 5 2 13 118-178 -60 17
10. Månsarps IBK B 20 1 2 17 85-252 -167 5
11. S/ W 2010 IBK 20 1 1 18 65-262 -197 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Division 4 Nordöstra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-10-08 19:00 142401001 Bodafors IBS - Hjältevad Mariannelund IS 8 - 5 Michael Johansson, Jonas Jägerby Bodafors Sporthall
2021-10-08 19:30 142401003 IBK Svala - Westerviks IBK B 4 - 6 Stefan Karlsson, Andreas Nilsson Mörlunda Sporthall
2021-10-08 19:30 142401004 Nässjö IBF B - IF Ariel A-lag 2 - 12 Gustav Perman, Anders Perman Handskerydshallen
2021-10-09 17:00 142401002 Aneby SK - Craftstadens IBK Oskarshamn B 21 - 1 Gustav Jarnegren, Johan Söderman FB-hallen
2021-10-15 19:30 142401006 Hjältevad Mariannelund IS - Vimmerby IBK B 2 - 12 Frans Bladh, Gabriel Adolfsson Furulundshallen
2021-10-15 19:30 142401008 IF Ariel A-lag - IBK Svala 27 - 3 Alexia Rasmussen, Pelle Hallström Kristdala Sporthall
2021-10-15 20:00 142401010 Craftstadens IBK Oskarshamn B - Bodafors IBS 1 - 4 Andreas Nilsson, Daniel Gyllander Oskarshamns Sporthall A-hall
2021-10-16 13:00 142401009 Westerviks IBK B - Aneby SK 2 - 7 Torbjörn Klasson, Johan Magnusson Bökensved Sporthall
2021-10-22 19:00 142401012 Bodafors IBS - Westerviks IBK B 14 - 7 Adam Rydholm, Jonas Kvant Bodafors Sporthall
2021-10-22 19:30 142401011 Hjältevad Mariannelund IS - Craftstadens IBK Oskarshamn B 5 - 4 Mikael Fransson, Daniel Gyllander Furulundshallen
2021-10-23 16:00 142401015 Vimmerby IBK B - Nässjö IBF B 10 - 3 Jonas Jägerby, Michael Johansson Vimmerby Idrottshall
2021-10-23 17:00 142401013 Aneby SK - IF Ariel A-lag 6 - 11 Claes Axelsson, Jens Axelsson FB-hallen
2021-10-29 19:30 142401017 IBK Svala - Bodafors IBS 6 - 7 Oskar Kedmalm, Mikael Fransson Mörlunda Sporthall
2021-10-30 16:30 142401019 Vimmerby IBK B - Westerviks IBK B 12 - 4 Andreas Karlsson, Jan Blohm Vimmerby Idrottshall
2021-10-30 17:00 142401016 Aneby SK - Hjältevad Mariannelund IS 15 - 3 Jonny Nilsson, Oscar Tjärnström FB-hallen
2021-10-31 14:00 142401018 Nässjö IBF B - Craftstadens IBK Oskarshamn B 18 - 6 Adam Nikolausson, Anders A Nilsson Nässjö Sporthall
2021-11-12 19:00 142401021 Bodafors IBS - Aneby SK 6 - 6 Emil Lindén, Adam Rydholm Bodafors Sporthall
2021-11-12 19:30 142401024 Craftstadens IBK Oskarshamn B - IBK Svala 11 - 5 Gabriel Adolfsson, Frans Bladh Oskarshamns Sporthall A-hall
2021-11-13 18:00 142401022 IF Ariel A-lag - Vimmerby IBK B 10 - 4 Muhidin Bahtanovic, Mikael Fransson Kristdala Sporthall
2021-12-05 16:00 142401023 Westerviks IBK B - Nässjö IBF B 3 - 7 Mikael Fransson, Muhidin Bahtanovic Bökensved Sporthall
2021-11-19 19:00 142401026 IBK Svala - Hjältevad Mariannelund IS 14 - 14 Oskar Kedmalm, Andreas Nilsson Mörlunda Sporthall
2021-11-20 17:30 142401028 Vimmerby IBK B - Bodafors IBS 4 - 5 Johan Magnusson, Johan Palm Vimmerby Idrottshall
2021-11-21 15:00 142401030 IF Ariel A-lag - Westerviks IBK B 19 - 2 Alexia Rasmussen, Ulrika Harrysson Kristdala Sporthall
2021-11-21 17:00 142401027 Nässjö IBF B - Aneby SK 6 - 10 Josef Bard, Jonny Nilsson Nässjö Sporthall
2021-11-26 19:00 142401031 Bodafors IBS - Nässjö IBF B 5 - 11 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Bodafors Sporthall
2021-11-27 17:00 142401032 Aneby SK - IBK Svala 14 - 5 Suvad Kaltak, Mattias Tokic FB-hallen
2021-11-28 14:00 142401034 Craftstadens IBK Oskarshamn B - Vimmerby IBK B 10 - 8 Mathias Linde, Jan Karlsson Oskarshamns Sporthall A-hall
2021-12-08 19:00 142401035 Hjältevad Mariannelund IS - IF Ariel A-lag 1 - 23 Muhidin Bahtanovic, Mikael Fransson Furulundshallen
2021-12-10 19:30 142401036 Nässjö IBF B - Hjältevad Mariannelund IS 10 - 8 Anders Perman, Gustav Perman Nässjö Sporthall
2021-12-11 16:00 142401040 Westerviks IBK B - Craftstadens IBK Oskarshamn B 7 - 2 Robert Risberg, Oskar Kedmalm Bökensved Sporthall
2021-12-11 16:30 142401037 Vimmerby IBK B - IBK Svala 16 - 4 Johan Magnusson, Hani Mousaviyan-Utter Vimmerby Idrottshall
2021-12-18 16:00 142401039 IF Ariel A-lag - Bodafors IBS 17 - 1 Gabriel Adolfsson, Oskar Kedmalm Kristdala Sporthall
2021-12-15 19:30 142401044 Craftstadens IBK Oskarshamn B - IF Ariel A-lag 3 - 23 Malou Hallström, Mikael Fransson Oskarshamns Sporthall B-hall
2021-12-17 19:30 142401043 IBK Svala - Nässjö IBF B 8 - 12 Rolf Vatvedt, Leffe Henryson Mörlunda Sporthall
2021-12-17 19:30 142401045 Hjältevad Mariannelund IS - Westerviks IBK B 16 - 8 Oskar Kedmalm, Gabriel Adolfsson Furulundshallen
2021-12-18 17:00 142401042 Aneby SK - Vimmerby IBK B 7 - 7 Jens Axelsson, Claes Axelsson FB-hallen
2022-01-07 19:30 142401047 IF Ariel A-lag - Nässjö IBF B 19 - 3 Andreas Nilsson, Robert Risberg Kristdala Sporthall
2022-01-07 19:30 142401050 Hjältevad Mariannelund IS - Bodafors IBS 4 - 6 Gabriel Adolfsson, Frans Bladh Furulundshallen
2022-01-08 13:00 142401048 Westerviks IBK B - IBK Svala 8 - 3 Oskar Kedmalm, Daniel Gyllander Bökensved Sporthall
2022-01-09 14:30 142401049 Craftstadens IBK Oskarshamn B - Aneby SK 1 - 9 Robert Risberg, Andreas Nilsson Oskarshamns Sporthall B-hall
2022-01-14 19:00 142401051 Bodafors IBS - Craftstadens IBK Oskarshamn B 12 - 10 Gustav Perman, Anders Perman Bodafors Sporthall
2022-01-14 19:00 142401053 IBK Svala - IF Ariel A-lag 4 - 21 Jonas Jägerby, Michael Johansson Mörlunda Sporthall
2022-01-14 19:30 142401055 Vimmerby IBK B - Hjältevad Mariannelund IS 9 - 2 Oscar Tjärnström, Lars Östh Vimmerby Idrottshall
2022-01-29 17:00 142401052 Aneby SK - Westerviks IBK B 11 - 4 Lars Östh, Ricky Karlquist FB-hallen
2022-01-21 19:30 142401060 Craftstadens IBK Oskarshamn B - Hjältevad Mariannelund IS 11 - 6 Oskar Kedmalm, Daniel Gyllander Oskarshamns Sporthall A-hall
2022-01-23 16:30 142401056 Nässjö IBF B - Vimmerby IBK B 17 - 11 Diako Ahmadi, Lucas Rosén Nässjö Sporthall
2022-02-20 15:00 142401058 IF Ariel A-lag - Aneby SK 16 - 3 Muhidin Bahtanovic, Mikael Fransson Kristdala Sporthall
2022-02-27 14:30 142401059 Westerviks IBK B - Bodafors IBS 5 - 3 Oscar Tjärnström, Lars Östh Bökensved Sporthall
2022-02-04 19:30 142401061 Bodafors IBS - IBK Svala 13 - 6 Adam Rydholm, Emil Lindén Bodafors Sporthall
2022-02-04 19:30 142401065 Hjältevad Mariannelund IS - Aneby SK 4 - 16 Andreas Nilsson, Robert Risberg Furulundshallen
2022-02-04 20:00 142401064 Craftstadens IBK Oskarshamn B - Nässjö IBF B 8 - 10 Jan Karlsson, Leffe Henryson Oskarshamns Sporthall A-hall
2022-02-05 16:15 142401063 Westerviks IBK B - Vimmerby IBK B 4 - 7 Muhidin Bahtanovic, Mikael Fransson Bökensved Sporthall
2022-02-11 19:00 142401067 IBK Svala - Craftstadens IBK Oskarshamn B 12 - 7 Stefan Karlsson, Oskar Kedmalm Mörlunda Sporthall
2022-02-12 14:00 142401069 Vimmerby IBK B - IF Ariel A-lag 4 - 5 Muhidin Bahtanovic, Johan Palm Vimmerby Idrottshall
2022-02-12 17:00 142401066 Aneby SK - Bodafors IBS 8 - 3 Gustav Perman, Anders Perman FB-hallen
2022-03-13 16:00 142401068 Nässjö IBF B - Westerviks IBK B 17 - 7 Magnus Davidsson, Josef Albertsson Handskerydshallen
2022-02-19 13:00 142401073 Westerviks IBK B - IF Ariel A-lag 2 - 4 Oskar Kedmalm, Stefan Karlsson Bökensved Sporthall
2022-02-25 19:00 142401071 Bodafors IBS - Vimmerby IBK B 11 - 14 Jonas Kvant, Peter Nykvist Bodafors Sporthall
2022-02-25 19:30 142401075 Hjältevad Mariannelund IS - IBK Svala 11 - 10 Oskar Kedmalm, Andreas Skäär Furulundshallen
2022-02-26 17:00 142401072 Aneby SK - Nässjö IBF B 7 - 11 Jonas Jägerby, Michael Johansson FB-hallen
2022-03-04 19:30 142401076 IBK Svala - Aneby SK 8 - 14 Frans Bladh, Oskar Kedmalm Mörlunda Sporthall
2022-03-04 19:30 142401080 IF Ariel A-lag - Hjältevad Mariannelund IS 17 - 6 Johan Palm, Stefan Karlsson Kristdala Sporthall
2022-03-05 16:00 142401078 Vimmerby IBK B - Craftstadens IBK Oskarshamn B 23 - 6 Oscar Tjärnström, Adam Rydholm Vimmerby Idrottshall
2022-03-06 16:30 142401077 Nässjö IBF B - Bodafors IBS 10 - 4 Adam Rydholm, Emil Lindén Nässjö Sporthall
2022-03-11 19:00 142401081 Bodafors IBS - IF Ariel A-lag 2 - 18 Emil Lindén, Lars Östh Bodafors Sporthall
2022-03-11 19:00 142401083 IBK Svala - Vimmerby IBK B 5 - 18 Oskar Kedmalm, Andreas Skäär Mörlunda Sporthall
2022-03-11 19:30 142401084 Craftstadens IBK Oskarshamn B - Westerviks IBK B 6 - 9 Malou Hallström, Alexia Rasmussen Oskarshamns Sporthall A-hall
2022-03-11 19:30 142401085 Hjältevad Mariannelund IS - Nässjö IBF B 2 - 20 Stefan Karlsson, Frans Bladh Furulundshallen
2022-03-19 14:00 142401086 Nässjö IBF B - IBK Svala 13 - 1 Jonas Jägerby, Michael Johansson Nässjö Sporthall
2022-03-19 14:00 142401087 Vimmerby IBK B - Aneby SK 10 - 8 Anders A Nilsson, Adam Nikolausson Vimmerby Idrottshall
2022-03-19 14:00 142401089 IF Ariel A-lag - Craftstadens IBK Oskarshamn B 24 - 3 Robert Risberg, Anders Stenberg Kristdala Sporthall
2022-03-19 14:00 142401090 Westerviks IBK B - Hjältevad Mariannelund IS 9 - 9 Johan Magnusson, Muhidin Bahtanovic Skogshaga Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IF Ariel A-lag 16 16 0 0 266-49 217 48
2. Nässjö IBF B 16 12 0 4 170-121 49 36
3. Aneby SK 16 10 2 4 162-98 64 32
4. Vimmerby IBK B 16 10 1 5 169-103 66 31
5. Bodafors IBS 16 8 1 7 104-132 -28 25
6. Westerviks IBK B 16 5 1 10 87-141 -54 16
7. Hjältevad Mariannelund IS 16 3 2 11 98-192 -94 11
8. Craftstadens IBK Oskarshamn B 16 3 0 13 90-196 -106 9
9. IBK Svala 16 1 1 14 98-212 -114 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Division 4 Sydvästra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-10-01 19:30 142402002 Rottne IF - Alvesta IBK 6 - 11 Annie Nordmark, Therese Spjut Rottne Sporthall
2021-10-01 19:30 142402006 Markaryd/Strömsnäsbruks IBK - Lagan IBK B 5 - 9 Suvad Kaltak, Lars Hjelm Huneskolans Sporthall
2021-10-02 13:00 142402001 Ryds SK - KF Ljungby 3 - 2 Rolf Vatvedt, Christer Jonsson Ryds Sporthall
2021-10-02 14:00 142402003 Ingelstad IBK B - Öjaby Sport IBK 3 - 11 Malou Hallström, Pelle Hallström Ingelstads Sporthall
2021-10-08 19:30 142402007 Öjaby Sport IBK - Ryds SK 12 - 3 Dragan Zaharijev, Bengt Helgesson Pär Lagerkvistskolan
2021-10-08 19:30 142402009 Ljungby IB - Ingelstad IBK B 15 - 1 Jonny Nilsson, Nicklas Bard Innebandyhallen
2021-10-10 13:00 142402008 Gransholms IF B - Rottne IF 9 - 5 Robin Brunell, Axel Carlsson Gemla Sporthall
2021-10-10 16:00 142402012 Alvesta IBK - Markaryd/Strömsnäsbruks IBK 14 - 2 Lars Hjelm, Jan Blohm Alvesta Sporthall
2021-10-15 19:30 142402013 Ryds SK - Alvesta IBK 3 - 10 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Ryds Sporthall
2021-10-15 19:30 142402014 Rottne IF - KF Ljungby 12 - 6 Hani Mousaviyan-Utter, Pascal Saalmuller Rottne Sporthall
2021-10-15 19:30 142402018 Markaryd/Strömsnäsbruks IBK - Ljungby IB 4 - 15 Bengt Helgesson, Peter Rosholm Huneskolans Sporthall
2021-10-16 17:30 142402015 Ingelstad IBK B - Gransholms IF B 4 - 12 Bengt Helgesson, Johan Oxenmyr Ingelstads Sporthall
2021-10-22 19:30 142402019 Ljungby IB - Ryds SK 8 - 3 Bengt Helgesson, Lars Hjelm Innebandyhallen
2021-10-23 11:30 142402021 KF Ljungby - Ingelstad IBK B 4 - 9 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Sunnerbohallen
2021-10-24 18:30 142402020 Lagan IBK B - Rottne IF 4 - 3 Andreas Karlsson, Jan Blohm Sunnerbohallen
2022-03-17 20:00 142402024 Gransholms IF B - Markaryd/Strömsnäsbruks IBK 15 - 0 Alva Perman, Kim Westlund Gemla Sporthall
2021-10-29 19:30 142402025 Ryds SK - Lagan IBK B 6 - 8 Bengt Helgesson, Lars Hjelm Ryds Sporthall
2021-10-29 19:30 142402026 Rottne IF - Ljungby IB 1 - 3 Oscar Tjärnström, Lars Östh Rottne Sporthall
2021-10-29 19:30 142402030 Markaryd/Strömsnäsbruks IBK - Öjaby Sport IBK 6 - 20 Viktor Bringstam, Kristian Constantinescu Huneskolans Sporthall
2021-10-30 14:00 142402027 Ingelstad IBK B - Alvesta IBK 8 - 8 Bengt Helgesson, Lars Hjelm Ingelstads Sporthall
2021-11-12 19:30 142402031 Öjaby Sport IBK - Rottne IF 11 - 6 Therese Spjut, Annie Nordmark Pär Lagerkvistskolan
2021-11-12 19:30 142402032 Lagan IBK B - Ingelstad IBK B 5 - 5 Bengt Helgesson, Lars Hjelm Sunnerbohallen
2021-11-13 14:30 142402036 KF Ljungby - Markaryd/Strömsnäsbruks IBK 4 - 11 Andreas Karlsson, Jan Blohm Sunnerbohallen
2021-11-13 15:00 142402033 Gransholms IF B - Ryds SK 3 - 8 Bengt Helgesson, Lars Hjelm Gemla Sporthall
2021-11-19 19:30 142402037 Ryds SK - Ingelstad IBK B 8 - 5 Hani Mousaviyan-Utter, Peter Rosholm Ryds Sporthall
2021-11-19 19:45 142402041 Alvesta IBK - Ljungby IB 4 - 4 Therese Spjut, Annie Nordmark Alvesta Sporthall
2021-11-20 11:30 142402040 KF Ljungby - Öjaby Sport IBK 3 - 10 Mattias Tokic, Suvad Kaltak Sunnerbohallen
2021-11-21 13:00 142402042 Gransholms IF B - Lagan IBK B 5 - 7 Axel Carlsson, Annie Nordmark Gemla Sporthall
2021-11-26 19:30 142402046 Ljungby IB - KF Ljungby 18 - 3 Daniel Pettersson, Andreas Karlsson Innebandyhallen
2021-11-26 19:30 142402048 Öjaby Sport IBK - Lagan IBK B 14 - 1 Robin Töth, Filip Karlsson Pär Lagerkvistskolan
2021-11-27 18:00 142402045 Ingelstad IBK B - Markaryd/Strömsnäsbruks IBK 12 - 5 Hani Mousaviyan-Utter, Dragan Zaharijev Ingelstads Sporthall
2021-11-28 14:00 142402047 Alvesta IBK - Gransholms IF B 18 - 3 Ulf Åberg, Per Elofsson Alvesta Sporthall
2021-12-03 19:30 142402051 Rottne IF - Markaryd/Strömsnäsbruks IBK 16 - 2 Mikael Fransson, Therese Spjut Rottne Sporthall
2021-12-03 19:30 142402053 Öjaby Sport IBK - Ljungby IB 4 - 4 Peter Rosholm, Hani Mousaviyan-Utter Pär Lagerkvistskolan
2021-12-04 11:30 142402052 KF Ljungby - Gransholms IF B 9 - 13 Andreas Karlsson, Jan Blohm Sunnerbohallen
2021-12-04 14:00 142402054 Lagan IBK B - Alvesta IBK 3 - 3 Andreas Karlsson, Jan Blohm Innebandyhallen
2021-12-10 19:30 142402060 Lagan IBK B - Ljungby IB 6 - 2 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Sunnerbohallen
2021-12-11 14:00 142402055 Rottne IF - Ryds SK 3 - 5 Leif Johansson, Kristian Constantinescu Braås Sporthall
2021-12-12 13:00 142402059 Gransholms IF B - Öjaby Sport IBK 9 - 6 Andreas Karlsson, Jan Blohm Gemla Sporthall
2021-12-12 14:00 142402058 Alvesta IBK - KF Ljungby 16 - 4 Bengt Helgesson, Lars Hjelm Alvesta Sporthall
2021-12-17 19:30 142402061 Ryds SK - Markaryd/Strömsnäsbruks IBK 12 - 9 Senad Hamula, Linus Sandberg Ryds Sporthall
2021-12-17 19:30 142402064 KF Ljungby - Lagan IBK B 4 - 8 Bengt Helgesson, Lars Hjelm Sunnerbohallen
2021-12-17 19:30 142402065 Öjaby Sport IBK - Alvesta IBK 10 - 5 Dragan Zaharijev, Jonas Nilsson Pär Lagerkvistskolan
2022-01-18 19:30 142402066 Ljungby IB - Gransholms IF B 6 - 8 Suvad Kaltak, Lars Hjelm Innebandyhallen
2022-02-16 19:45 142402062 Ingelstad IBK B - Rottne IF 5 - 3 Malou Hallström, Pelle Hallström Rottne Sporthall
2022-01-07 19:30 142402069 Öjaby Sport IBK - Ingelstad IBK B 13 - 1 Peter Rosholm, Hani Mousaviyan-Utter Pär Lagerkvistskolan
2022-01-08 14:30 142402067 KF Ljungby - Ryds SK 9 - 14 Anders Perman, Gustav Perman Sunnerbohallen
2022-01-09 15:00 142402068 Alvesta IBK - Rottne IF 12 - 1 Bengt Helgesson, Hani Mousaviyan-Utter Alvesta Sporthall
2022-02-15 19:30 142402072 Lagan IBK B - Markaryd/Strömsnäsbruks IBK 13 - 2 Mattias Tokic, Suvad Kaltak Innebandyhallen
2022-01-14 19:30 142402074 Rottne IF - Gransholms IF B 3 - 12 Pascal Saalmuller, Filip Karlsson Rottne Sporthall
2022-01-14 19:30 142402078 Markaryd/Strömsnäsbruks IBK - Alvesta IBK 3 - 23 Bengt Helgesson, Lars Hjelm Huneskolans Sporthall
2022-01-15 13:00 142402073 Ryds SK - Öjaby Sport IBK 3 - 20 Filip Karlsson, Kristian Constantinescu Ryds Sporthall
2022-01-15 19:00 142402075 Ingelstad IBK B - Ljungby IB 7 - 7 Mikael Lundin, Robin Brunell Ingelstads Sporthall
2022-01-22 14:30 142402080 KF Ljungby - Rottne IF 10 - 10 Johan Oxenmyr, Suvad Kaltak Sunnerbohallen
2022-01-27 19:30 142402079 Alvesta IBK - Ryds SK 7 - 5 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Alvesta Sporthall
2022-02-22 19:30 142402084 Ljungby IB - Markaryd/Strömsnäsbruks IBK WO (5 - 0) Therese Spjut, Annie Nordmark Innebandyhallen
2022-03-14 19:00 142402081 Gransholms IF B - Ingelstad IBK B 11 - 8 Dragan Zaharijev, Jonas Nilsson Gemla Sporthall
2022-02-15 19:30 142402085 Ryds SK - Ljungby IB 5 - 9 Annie Nordmark, Therese Spjut Ryds Sporthall
2022-02-23 19:45 142402086 Rottne IF - Lagan IBK B 4 - 4 Patrick Eberhardsson, Jonas Säleby Rottne Sporthall
2022-03-02 19:45 142402087 Ingelstad IBK B - KF Ljungby 5 - 2 Anton Zaitsev, Hani Mousaviyan-Utter Ingelstads Sporthall
2022-03-15 19:30 142402090 Markaryd/Strömsnäsbruks IBK - Gransholms IF B 3 - 9 Michell Rohde, Roger Gardell Huneskolans Sporthall
2022-02-04 19:30 142402091 Lagan IBK B - Ryds SK 7 - 4 Bengt Helgesson, Lars Hjelm Sunnerbohallen
2022-02-04 19:30 142402092 Ljungby IB - Rottne IF 11 - 3 Andreas Karlsson, Jan Blohm Innebandyhallen
2022-02-04 19:30 142402096 Öjaby Sport IBK - Markaryd/Strömsnäsbruks IBK 14 - 2 Annie Nordmark, Therese Spjut Pär Lagerkvistskolan
2022-03-08 19:30 142402093 Alvesta IBK - Ingelstad IBK B 12 - 4 Andreas Karlsson, Jan Blohm Alvesta Sporthall
2022-02-08 19:45 142402098 Ingelstad IBK B - Lagan IBK B 8 - 9 Peter Rosholm, Hani Mousaviyan-Utter Ingelstads Sporthall
2022-02-11 19:30 142402097 Rottne IF - Öjaby Sport IBK OW (0 - 5) Filip Karlsson, Robin Töth Rottne Sporthall
2022-02-11 19:30 142402099 Ryds SK - Gransholms IF B 7 - 6 Peter Rosholm, Hani Mousaviyan-Utter Ryds Sporthall
2022-02-11 19:30 142402102 Markaryd/Strömsnäsbruks IBK - KF Ljungby 6 - 6 Dragan Zaharijev, Jonas Nilsson Huneskolans Sporthall
2022-02-16 19:30 142402106 Öjaby Sport IBK - KF Ljungby 26 - 4 Dragan Zaharijev, Lars Hjelm Pär Lagerkvistskolan
2022-02-18 19:30 142402107 Ljungby IB - Alvesta IBK 3 - 4 Jan Blohm, Lars Hjelm Innebandyhallen
2022-02-19 19:00 142402103 Ingelstad IBK B - Ryds SK 9 - 6 Peter Rosholm, Hani Mousaviyan-Utter Ingelstads Sporthall
2022-02-20 18:30 142402108 Lagan IBK B - Gransholms IF B 15 - 7 Therese Spjut, Annie Nordmark Sunnerbohallen
2022-02-25 19:30 142402111 Markaryd/Strömsnäsbruks IBK - Ingelstad IBK B 4 - 6 Dragan Zaharijev, Jonas Nilsson Huneskolans Sporthall
2022-02-25 19:30 142402112 KF Ljungby - Ljungby IB 4 - 15 Annie Nordmark, Therese Spjut Sunnerbohallen
2022-02-25 19:30 142402114 Lagan IBK B - Öjaby Sport IBK 5 - 6 Mattias Tokic, Suvad Kaltak Innebandyhallen
2022-02-27 13:00 142402113 Gransholms IF B - Alvesta IBK 8 - 7 Robert Risberg, Andreas Nilsson Gemla Sporthall
2022-03-04 19:30 142402117 Markaryd/Strömsnäsbruks IBK - Rottne IF 6 - 6 Michell Rohde, Roger Gardell Huneskolans Sporthall
2022-03-04 19:30 142402119 Ljungby IB - Öjaby Sport IBK 1 - 2 Kim Bjurek, Oscar Persson Innebandyhallen
2022-03-06 13:00 142402118 Gransholms IF B - KF Ljungby 11 - 6 Robin Töth, Filip Karlsson Gemla Sporthall
2022-03-06 13:00 142402120 Alvesta IBK - Lagan IBK B 10 - 2 Dragan Zaharijev, Jonas Nilsson Alvesta Sporthall
2022-03-11 19:30 142402121 Ryds SK - Rottne IF 9 - 3 Dragan Zaharijev, Jonas Nilsson Ryds Sporthall
2022-03-11 19:30 142402125 Öjaby Sport IBK - Gransholms IF B 7 - 7 Robin Töth, Filip Karlsson Pär Lagerkvistskolan
2022-03-11 19:30 142402126 Ljungby IB - Lagan IBK B 5 - 3 Mattias Tokic, Suvad Kaltak Innebandyhallen
2022-03-12 11:30 142402124 KF Ljungby - Alvesta IBK 5 - 13 Johan Ferm, Magnus Widlund Sunnerbohallen
2022-03-19 17:00 142402127 Markaryd/Strömsnäsbruks IBK - Ryds SK 3 - 5 Dragan Zaharijev, Michael König Huneskolans Sporthall
2022-03-19 17:00 142402128 Rottne IF - Ingelstad IBK B 8 - 6 Peter Rosholm, Hani Mousaviyan-Utter Rottne Sporthall
2022-03-19 17:00 142402130 Lagan IBK B - KF Ljungby 15 - 2 Nicklas Bard, Josef Bard Sunnerbohallen
2022-03-19 17:00 142402131 Alvesta IBK - Öjaby Sport IBK 2 - 8 Kim Bjurek, Filip Karlsson Alvesta Sporthall
2022-03-19 17:00 142402132 Gransholms IF B - Ljungby IB 5 - 9 Bengt Helgesson, Lars Hjelm Gemla Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Öjaby Sport IBK 18 15 2 1 199-65 134 47
2. Alvesta IBK 18 12 3 3 179-82 97 39
3. Ljungby IB 18 11 3 4 140-67 73 36
4. Lagan IBK B 18 11 3 4 124-95 29 36
5. Gransholms IF B 18 11 1 6 153-128 25 34
6. Ryds SK 18 9 0 9 109-133 -24 27
7. Ingelstad IBK B 18 6 3 9 106-143 -37 21
8. Rottne IF 18 3 3 12 93-131 -38 12
9. Markaryd/ Strömsnäsbruks IBK 18 1 2 15 73-204 -131 5
10. KF Ljungby 18 0 2 16 87-215 -128 2
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Division 4 Sydöstra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-10-01 19:30 142403001 KaRo IBF - Fliseryds IF B 10 - 4 Robert Risberg, Daniel Gyllander Kallinge Sporthall
2021-10-01 19:30 142403003 CL98IC B - Sillhövda AIK 8 - 2 Alexia Rasmussen, Malte Blomqvist Falkenbergshallen
2021-10-03 17:00 142403006 Slätafly/SK IBK B - Ljungbyholms GOIF 7 - 7 Robert Risberg, Daniel Gyllander Torsås Sporthall
2021-10-06 19:30 142403011 Fliseryds IF B - Gantesbo IBK 0 - 4 Alexia Rasmussen, Ulrika Harrysson Fliseryds Sporthall
2021-10-08 19:00 142403010 Ljungbyholms GOIF - FBC Kalmarsund Ungdom B 10 - 4 Rolf Vatvedt, Daniel Gyllander Ljungbyholms Sporthall
2021-10-08 19:30 142403007 Sillhövda AIK - KaRo IBF 0 - 6 Robin Brunell, Mikael Lundin Allhallen, Holmsjö
2021-10-15 19:00 142403017 Gantesbo IBK - Ljungbyholms GOIF 2 - 4 Rolf Vatvedt, Leffe Henryson Emmaboda Sporthall
2021-10-15 19:30 142403016 FBC Kalmarsund Ungdom B - Sillhövda AIK 10 - 5 Robert Risberg, Oskar Kedmalm Färjehallen
2021-10-16 14:00 142403014 IF Ariel B lag - Fliseryds IF B 8 - 7 Andreas Nilsson, Stefan Karlsson Kristdala Sporthall
2021-10-22 19:00 142403020 Ljungbyholms GOIF - IF Ariel B lag 13 - 1 Andreas Nilsson, Oskar Kedmalm Ljungbyholms Sporthall
2021-10-22 19:30 142403023 Sillhövda AIK - Gantesbo IBK 2 - 10 Malou Hallström, Pelle Hallström Allhallen, Holmsjö
2021-10-23 16:30 142403021 Fliseryds IF B - CL98IC B 5 - 13 Johan Palm, Stefan Karlsson Fliseryds Sporthall
2021-10-29 19:30 142403025 KaRo IBF - Ljungbyholms GOIF 6 - 6 Dragan Zaharijev, Roger Gardell Kallinge Sporthall
2021-10-29 19:30 142403028 FBC Kalmarsund Ungdom B - Fliseryds IF B 12 - 0 Malou Hallström, Pelle Hallström Färjehallen
2021-10-31 16:00 142403030 Slätafly/SK IBK B - Sillhövda AIK 16 - 3 Alexia Rasmussen, Daniel Gyllander Torsås Sporthall
2021-11-12 19:00 142403032 Ljungbyholms GOIF - CL98IC B 6 - 5 Robin Brunell, Adam Carlsson Ljungbyholms Sporthall
2021-11-12 19:30 142403031 Sillhövda AIK - IF Ariel B lag 8 - 6 Andreas Nilsson, Robert Risberg Allhallen, Holmsjö
2021-11-13 13:30 142403036 Fliseryds IF B - Slätafly/SK IBK B 7 - 12 Gabriel Adolfsson, Frans Bladh Fliseryds Sporthall
2021-11-19 19:30 142403037 KaRo IBF - CL98IC B 3 - 2 Christer Jonsson, Nicklas Hult Kallinge Sporthall
2021-11-20 13:00 142403038 IF Ariel B lag - Gantesbo IBK 8 - 10 Torbjörn Klasson, Stefan Karlsson Kristdala Sporthall
2021-11-20 16:30 142403040 Fliseryds IF B - Sillhövda AIK 7 - 6 Gabriel Adolfsson, Frans Bladh Fliseryds Sporthall
2021-11-21 16:00 142403039 Slätafly/SK IBK B - FBC Kalmarsund Ungdom B 19 - 3 Oskar Kedmalm, Pelle Hallström Torsås Sporthall
2021-11-24 19:30 142403048 Sillhövda AIK - Ljungbyholms GOIF 4 - 8 Axel Carlsson, Robin Brunell Allhallen, Holmsjö
2021-11-26 19:00 142403044 Gantesbo IBK - KaRo IBF 6 - 6 Peter Rosholm, Hani Mousaviyan-Utter Emmaboda Sporthall
2021-11-28 13:00 142403045 CL98IC B - Slätafly/SK IBK B 7 - 5 Oskar Kedmalm, Daniel Gyllander Falkenbergshallen
2021-11-28 17:00 142403043 FBC Kalmarsund Ungdom B - IF Ariel B lag 8 - 3 Rolf Vatvedt, Leffe Henryson Färjehallen
2021-12-03 19:30 142403049 CL98IC B - Gantesbo IBK 10 - 6 Andreas Nilsson, Robert Risberg Falkenbergshallen
2021-12-03 19:30 142403050 KaRo IBF - FBC Kalmarsund Ungdom B 10 - 3 Henrik Gilliusson, Marcus Ingolf Kallinge Sporthall
2022-01-15 13:00 142403051 IF Ariel B lag - Slätafly/SK IBK B 5 - 6 Mikael Fransson, Muhidin Bahtanovic Kristdala Sporthall
2021-12-10 19:30 142403056 FBC Kalmarsund Ungdom B - CL98IC B 4 - 7 Oskar Kedmalm, Robert Risberg Färjehallen
2021-12-11 15:00 142403055 IF Ariel B lag - KaRo IBF 7 - 6 Torbjörn Klasson, Anders Stenberg Kristdala Sporthall
2021-12-12 16:00 142403057 Slätafly/SK IBK B - Gantesbo IBK 7 - 5 Robert Risberg, Daniel Gyllander Torsås Sporthall
2021-12-14 19:30 142403064 Fliseryds IF B - Ljungbyholms GOIF 2 - 6 Alexia Rasmussen, Stefan Karlsson Fliseryds Sporthall
2021-12-17 19:00 142403063 Gantesbo IBK - FBC Kalmarsund Ungdom B 8 - 7 Robert Risberg, Christer Jonsson Emmaboda Sporthall
2021-12-17 19:30 142403061 KaRo IBF - Slätafly/SK IBK B 8 - 3 Robin Brunell, Linus Sjöberg Kallinge Sporthall
2022-03-02 20:00 142403062 CL98IC B - IF Ariel B lag 7 - 3 Oskar Kedmalm, Pelle Hallström Falkenbergshallen
2022-01-07 19:00 142403072 Ljungbyholms GOIF - Slätafly/SK IBK B 5 - 6 Oskar Kedmalm, Anders Stenberg Ljungbyholms Sporthall
2022-01-07 19:30 142403069 Sillhövda AIK - CL98IC B 2 - 4 Rolf Vatvedt, Leffe Henryson Allhallen, Holmsjö
2022-01-08 15:30 142403067 Fliseryds IF B - KaRo IBF 2 - 4 Andreas Nilsson, Pelle Hallström Fliseryds Sporthall
2022-01-14 19:00 142403077 Gantesbo IBK - Fliseryds IF B 10 - 6 Christer Jonsson, Nicklas Hult Emmaboda Sporthall
2022-01-14 19:30 142403073 KaRo IBF - Sillhövda AIK 14 - 2 Rolf Vatvedt, Leffe Henryson Kallinge Sporthall
2022-03-02 20:00 142403076 FBC Kalmarsund Ungdom B - Ljungbyholms GOIF 4 - 12 Robert Risberg, Alexander Lagerström Färjehallen
2022-02-07 19:30 142403080 Fliseryds IF B - IF Ariel B lag 7 - 7 Andreas Nilsson, Andreas Skäär Fliseryds Sporthall
2022-02-16 20:00 142403082 Sillhövda AIK - FBC Kalmarsund Ungdom B 6 - 6 Alexia Rasmussen, Oskar Kedmalm Allhallen, Holmsjö
2022-03-09 19:00 142403083 Ljungbyholms GOIF - Gantesbo IBK 8 - 7 Robert Risberg, Andreas Nilsson Ljungbyholms Sporthall
2022-01-28 19:30 142403087 CL98IC B - Fliseryds IF B 7 - 3 Oskar Kedmalm, Stefan Karlsson Falkenbergshallen
2022-02-13 18:00 142403089 Gantesbo IBK - Sillhövda AIK 11 - 1 Martin Skov Nielsen, Leffe Henryson Emmaboda Sporthall
2022-02-16 20:00 142403086 IF Ariel B lag - Ljungbyholms GOIF 8 - 10 Frans Bladh, Mikael Fransson Kristdala Sporthall
2022-02-05 15:30 142403094 Fliseryds IF B - FBC Kalmarsund Ungdom B 7 - 15 Ulf Åberg, Per Elofsson Fliseryds Sporthall
2022-03-02 20:00 142403096 Sillhövda AIK - Slätafly/SK IBK B 7 - 0 Ej offentliggjord, Ej offentliggjord, Ulrika Harrysson, Alexia Rasmussen Allhallen, Holmsjö
2022-03-11 19:00 142403091 Ljungbyholms GOIF - KaRo IBF 6 - 6 Rolf Vatvedt, Leffe Henryson Ljungbyholms Sporthall
2022-02-11 19:30 142403097 IF Ariel B lag - Sillhövda AIK 6 - 6 Robert Risberg, Andreas Nilsson Kristdala Sporthall
2022-02-22 19:30 142403102 Slätafly/SK IBK B - Fliseryds IF B 10 - 5 Robert Risberg, Andreas Nilsson Torsås Sporthall
2022-02-22 20:30 142403098 CL98IC B - Ljungbyholms GOIF 5 - 6 Oskar Kedmalm, Rolf Vatvedt Falkenbergshallen
2022-02-18 19:30 142403105 FBC Kalmarsund Ungdom B - Slätafly/SK IBK B 6 - 7 Frans Bladh, Jan Karlsson Smaragdhallen
2022-02-18 19:30 142403106 Sillhövda AIK - Fliseryds IF B 6 - 5 Dragan Zaharijev, Jonas Nilsson Allhallen, Holmsjö
2022-03-08 20:00 142403103 CL98IC B - KaRo IBF 5 - 5 Malou Hallström, Pelle Hallström Falkenbergshallen
2022-03-16 19:30 142403104 Gantesbo IBK - IF Ariel B lag 13 - 0 Alexia Rasmussen, Stefan Karlsson Emmaboda Sporthall
2022-02-25 19:00 142403114 Ljungbyholms GOIF - Sillhövda AIK 14 - 4 Tomas Akthagen, Bengt Andersson Ljungbyholms Sporthall
2022-02-25 19:30 142403109 IF Ariel B lag - FBC Kalmarsund Ungdom B 10 - 8 Johan Palm, Frans Bladh Kristdala Sporthall
2022-02-27 15:00 142403111 Slätafly/SK IBK B - CL98IC B 3 - 6 Dragan Zaharijev, Stefan Karlsson Torsås Sporthall
2022-02-27 16:00 142403110 KaRo IBF - Gantesbo IBK 7 - 3 Malou Hallström, Pelle Hallström Kallinge Sporthall
2022-03-04 19:00 142403115 Gantesbo IBK - CL98IC B 7 - 6 Robert Risberg, Andreas Nilsson Emmaboda Sporthall
2022-03-04 19:30 142403116 FBC Kalmarsund Ungdom B - KaRo IBF 1 - 11 Rolf Vatvedt, Leffe Henryson Färjehallen
2022-03-06 15:00 142403117 Slätafly/SK IBK B - IF Ariel B lag WO (5 - 0) Leffe Henryson, Rolf Vatvedt Torsås Sporthall
2022-03-11 19:00 142403123 Gantesbo IBK - Slätafly/SK IBK B WO (5 - 0) Emmaboda Sporthall
2022-03-11 19:30 142403122 CL98IC B - FBC Kalmarsund Ungdom B 4 - 6 Robert Risberg, Andreas Nilsson Falkenbergshallen
2022-03-13 17:00 142403121 KaRo IBF - IF Ariel B lag 12 - 3 Rolf Vatvedt, Leffe Henryson Kallinge Sporthall
2022-03-19 11:00 142403127 Slätafly/SK IBK B - KaRo IBF OW (0 - 5) Christer Jonsson, Nicklas Hult Torsås Sporthall
2022-03-19 11:00 142403130 Ljungbyholms GOIF - Fliseryds IF B 14 - 0 Bengt Helgesson, Rolf Vatvedt Ljungbyholms Sporthall
2022-03-19 12:00 142403129 FBC Kalmarsund Ungdom B - Gantesbo IBK 3 - 11 Alexia Rasmussen, Pelle Hallström Torslundahallen
2022-03-20 14:00 142403128 IF Ariel B lag - CL98IC B 5 - 13 Robert Risberg, Alexia Rasmussen Kristdala Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Ljungbyholms GOIF 16 12 3 1 135-71 64 39
2. KaRo IBF 16 11 4 1 119-53 66 37
3. Gantesbo IBK 16 10 1 5 118-75 43 31
4. CL98IC B 16 10 1 5 109-71 38 31
5. Slätafly/ SK IBK B 16 9 1 6 106-84 22 28
6. FBC Kalmarsund Ungdom B 16 5 1 10 100-130 -30 16
7. IF Ariel B lag 16 3 2 11 80-139 -59 11
8. Sillhövda AIK 16 3 2 11 64-131 -67 11
9. Fliseryds IF B 16 1 1 14 67-144 -77 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis