Pantamera Röd Svår (2021/22)

Gruppspel
Pantamera Flickor Röd Svår
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-10-02 16:15 150310004 FBI Tullinge - Salems IF 1 - 2 Tuva Egman, Tommy Egman Tullingehallen
2021-10-02 16:15 150310005 Vallentuna IBK / IK Frej - Åkersberga IBF 4 - 2 Imtiaz Karim, Johan Nima Vikingavallen
2021-10-15 20:00 150310001 Vaksala SK - Bele Barkarby IF IBF 0 - 2 Tima Shtutman, Christoffer Fredriksson Uppsala Life Arena
2021-11-27 14:30 150310002 Huddinge IBS - Rosersberg Arlanda IBK/ Sigtuna IF IBK 5 - 1 Lars Sundlöf, Jonas Jatko Tomtbergahallen
2021-12-05 16:30 150310003 Täby FC - Värmdö IF 4 - 5 Peter Lassfolk, Isabelle Lassfolk Grindtorpshallen
2021-10-09 11:15 150310007 Salems IF - Täby FC 3 - 4 Sadjad Nima, Shabbir Ahmed Skogsängshallen
2021-10-09 12:45 150310006 Åkersberga IBF - FBI Tullinge 5 - 2 Jakob Iskander, Peter Lassfolk Åkersberga Sporthall A
2021-10-09 15:00 150310009 Rosersberg Arlanda IBK/ Sigtuna IF IBK - Vaksala SK 1 - 3 Andreas Persson Stenberg, Lars Reuterhagen Prästängshallen
2021-10-10 15:00 150310008 Värmdö IF - Huddinge IBS 4 - 5 Magnus Berg, Stefano Bianque Värmdö sporthall
2021-11-14 13:15 150310010 Bele Barkarby IF IBF - Vallentuna IBK / IK Frej 3 - 3 Fredrik Hallenberg, Andreas Mattsson Kallhälls sporthall
2021-10-16 11:00 150310015 Rosersberg Arlanda IBK/ Sigtuna IF IBK - Bele Barkarby IF IBF 2 - 4 Jan Lingemark, Thomas Larsson Rosershallen
2021-10-16 13:15 150310014 FBI Tullinge - Vallentuna IBK / IK Frej 3 - 2 Jonas Jatko, Kent Budell Tullingehallen
2021-10-16 15:00 150310012 Huddinge IBS - Salems IF 8 - 0 Tobias Jansson, Jonas Jatko Kvarnbergshallen
2021-10-17 12:30 150310013 Täby FC - Åkersberga IBF 5 - 3 Anton Fritshammar, Shabbir Ahmed K-Rauta Arena
2021-10-17 13:00 150310011 Vaksala SK - Värmdö IF 3 - 4 Christoffer Wallenborg, Tony Nyberg IFU Arena – DHinox
2021-10-23 10:15 150310017 Åkersberga IBF - Huddinge IBS 1 - 5 Jakob Iskander, Roger Nyström Åkersberga Sporthall A
2021-10-24 15:00 150310019 Värmdö IF - Rosersberg Arlanda IBK/ Sigtuna IF IBK 6 - 1 Magnus Eriksson, Håkan Taxén Värmdö sporthall
2021-10-24 15:45 150310018 Salems IF - Vaksala SK 4 - 4 Johan Nima, Kent Budell Skogsängshallen
2021-10-30 16:30 150310020 Bele Barkarby IF IBF - FBI Tullinge 7 - 4 Oliver Forsman, Niklas Forsman Björkebyhallen
2021-11-28 18:00 150310016 Vallentuna IBK / IK Frej - Täby FC 2 - 4 Imtiaz Karim, Lars Reuterhagen Rosendalsskolan Norra Sporthall
2021-10-02 09:30 150310024 Värmdö IF - Bele Barkarby IF IBF 4 - 5 Magnus Berg, Didrik Axen Värmdö sporthall
2021-10-30 15:45 150310022 Huddinge IBS - Vallentuna IBK / IK Frej 3 - 1 Tuva Egman, Tommy Egman Kvarnbergshallen
2021-10-31 10:15 150310023 Täby FC - FBI Tullinge 8 - 3 Filip Saverstam, Ludwig Idevall K-Rauta Arena
2021-12-12 17:10 150310021 Vaksala SK - Åkersberga IBF 1 - 3 Villiam Lööf, Christoffer Stenlund IFU Arena - Upplands Energi
2022-03-20 11:30 150310025 Rosersberg Arlanda IBK/ Sigtuna IF IBK - Salems IF 4 - 2 Jan Lingemark, Erik Palmertz Rosershallen
2021-10-23 16:30 150310030 Bele Barkarby IF IBF - Täby FC 1 - 2 Thomas Josbrink, Tobias Jansson Björkebyhallen
2021-11-13 12:30 150310027 Vallentuna IBK / IK Frej - Vaksala SK 3 - 1 Björn Söderström, Imtiaz Karim Vikingavallen
2021-11-13 13:00 150310026 FBI Tullinge - Huddinge IBS 1 - 3 Anna Mandelstam, Adam Lönnborg Tullingehallen
2021-11-13 13:00 150310028 Åkersberga IBF - Rosersberg Arlanda IBK/ Sigtuna IF IBK 4 - 2 Edwin Simonian, Pierre Borghoff Åkersberga Sporthall A
2021-11-14 15:15 150310029 Salems IF - Värmdö IF 9 - 5 Ola Bigestans, Johnny Mikael Claesson Skogsängshallen
2021-11-20 11:30 150310035 Rosersberg Arlanda IBK/ Sigtuna IF IBK - Vallentuna IBK / IK Frej 3 - 5 Andreas Persson Stenberg, Anton Fritshammar Rosershallen
2021-11-20 13:15 150310032 Huddinge IBS - Täby FC 6 - 5 Tobias Jansson, Adam Lönnborg Kvarnbergshallen
2021-11-21 16:15 150310034 Värmdö IF - Åkersberga IBF 1 - 3 Shabbir Ahmed, Mauricio Castillo Grantomtahallen
2021-11-27 13:00 150310031 Vaksala SK - FBI Tullinge 5 - 4 Jesper Thorsbrink, Christoffer Fredriksson Uppsala Life Arena
2021-12-12 11:00 150310033 Salems IF - Bele Barkarby IF IBF 6 - 3 Kent Budell, Johan Nima Skogsängshallen
2021-11-27 15:30 150310038 Vallentuna IBK / IK Frej - Värmdö IF 3 - 1 Mimma Spasic, Roger Nyström Rosendalsskolan Norra Sporthall
2021-12-04 12:00 150310036 Täby FC - Vaksala SK 10 - 2 Magnus Berg, Patrik Andersén K-Rauta Arena
2021-12-05 14:30 150310040 Bele Barkarby IF IBF - Huddinge IBS 3 - 3 Fabian Magnell, William Albrecht Björkebyhallen
2022-01-09 12:30 150310039 Åkersberga IBF - Salems IF 3 - 4 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Åkersberga Sporthall A
2022-02-05 09:15 150310037 FBI Tullinge - Rosersberg Arlanda IBK/ Sigtuna IF IBK 3 - 5 Filip Lövenklint, Magnus Berg Tullingehallen
2021-11-26 19:30 150310042 Åkersberga IBF - Bele Barkarby IF IBF 2 - 4 Sadjad Nima, Johan Hessing Åkersberga Sporthall A
2021-12-11 11:15 150310043 Salems IF - Vallentuna IBK / IK Frej 3 - 2 Johnny Mikael Claesson, William Rennerfelt Skogsängshallen
2021-12-11 14:30 150310045 Rosersberg Arlanda IBK/ Sigtuna IF IBK - Täby FC 0 - 12 Alice Fritshammar, Anton Fritshammar Rosershallen
2021-12-12 11:15 150310044 Värmdö IF - FBI Tullinge 3 - 3 Sadjad Nima, Kenny Ly Värmdö sporthall
2022-03-07 19:45 150310041 Vaksala SK - Huddinge IBS 2 - 5 Mattias Patrik Robert Thorsén, Jan Tuominen Uppsala Life Arena
2021-12-18 11:30 150310049 Rosersberg Arlanda IBK/ Sigtuna IF IBK - Huddinge IBS 2 - 5 Filip Lövenklint, Theodore Idevall Rosershallen
2021-12-18 14:15 150310046 Åkersberga IBF - Vallentuna IBK / IK Frej 3 - 2 Jakob Iskander, Thomas Larsson Åkersberga Sporthall A
2021-12-19 14:30 150310047 Salems IF - FBI Tullinge 3 - 1 Hampus Viking, Gabriel Nääs Skogsängshallen
2022-01-07 19:30 150310050 Bele Barkarby IF IBF - Vaksala SK 1 - 2 Imtiaz Karim, Manne Jahnsson Björkebyhallen
2022-02-19 10:45 150310048 Värmdö IF - Täby FC 0 - 6 Petra Dynesius, Carl Brorsson Värmdö sporthall
2022-01-15 10:45 150310053 Täby FC - Salems IF 6 - 4 Imtiaz Karim, Mario Mallengren K-Rauta Arena
2022-01-15 12:00 150310054 FBI Tullinge - Åkersberga IBF 4 - 6 Manne Jahnsson, Linus Löfstedt Tullingehallen
2022-01-15 17:00 150310052 Huddinge IBS - Värmdö IF 4 - 1 Sezgin Youmer, Johnny Mikael Claesson Kvarnbergshallen
2022-01-16 10:40 150310051 Vaksala SK - Rosersberg Arlanda IBK/ Sigtuna IF IBK 6 - 0 Per-Olof Svensson, Jan-Olov Cederholm IFU Arena E – Lundqvist EL
2022-01-16 12:15 150310055 Vallentuna IBK / IK Frej - Bele Barkarby IF IBF 2 - 5 Roger Nyström, Björn Söderström Rosendalsskolan Norra Sporthall
2022-01-22 15:15 150310057 Åkersberga IBF - Täby FC 3 - 4 Viggo Modigh, Emmie Helleday Åkersberga Sporthall A
2022-03-06 16:00 150310059 Värmdö IF - Vaksala SK 2 - 4 Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Värmdö sporthall
2022-03-11 19:15 150310056 Vallentuna IBK / IK Frej - FBI Tullinge 1 - 1 Roger Nyström, Per Sundvall Rosendalsskolan Norra Sporthall
2022-03-12 18:30 150310060 Bele Barkarby IF IBF - Rosersberg Arlanda IBK/ Sigtuna IF IBK 2 - 4 Lars Reuterhagen, Tobias Jansson Björkebyhallen
2022-03-29 19:20 150310058 Salems IF - Huddinge IBS 3 - 3 Thomas Gjutarenäfve, Magnus Berg Skogsängshallen
2022-01-09 11:00 150310064 FBI Tullinge - Bele Barkarby IF IBF 2 - 1 Kent Budell, Viggo Modigh Botkyrkahallen
2022-01-29 16:15 150310063 Täby FC - Vallentuna IBK / IK Frej 5 - 3 Maryan Hrabovuk, Lars Reuterhagen K-Rauta Arena
2022-04-03 13:00 150310065 Rosersberg Arlanda IBK/ Sigtuna IF IBK - Värmdö IF 0 - 4 Jan Lingemark, Jacob Leijon Rosershallen
2022-04-03 15:00 150310061 Vaksala SK - Salems IF 2 - 2 Per-Olof Svensson, Jesper Thorsbrink IFU Arena – DHinox
2022-04-19 19:45 150310062 Huddinge IBS - Åkersberga IBF 3 - 1 Hampus Bergholm, Magnus Berg Kvarnbergshallen
2022-02-12 16:45 150310069 Salems IF - Rosersberg Arlanda IBK/ Sigtuna IF IBK 7 - 1 Malva Sölvemark, Tobias Jansson Skogsängshallen
2022-02-19 09:45 150310067 Vallentuna IBK / IK Frej - Huddinge IBS 1 - 5 Per Sundvall, Roger Nyström Rosendalsskolan Norra Sporthall
2022-02-19 10:45 150310068 Åkersberga IBF - Vaksala SK 2 - 2 Kenny Ly, Johan Nima Åkersberga Sporthall A
2022-02-20 18:45 150310066 FBI Tullinge - Täby FC 1 - 7 Fredrik Hallenberg, Magnus Berg Tullingehallen
2022-04-23 18:30 150310070 Bele Barkarby IF IBF - Värmdö IF 4 - 2 Niklas Forsman, Jan Lingemark Björkebyhallen
2022-03-12 13:45 150310074 Värmdö IF - Salems IF 4 - 5 Kevin Helly, Jouni Kekkonen Värmdö sporthall
2022-03-13 10:15 150310073 Täby FC - Bele Barkarby IF IBF 6 - 3 Jan Lingemark, Simon Fröberg K-Rauta Arena
2022-03-13 13:30 150310071 Vaksala SK - Vallentuna IBK / IK Frej 3 - 2 Vendela Eklund, Elin Bexell IFU Arena - Upplands Energi
2022-03-13 13:45 150310072 Huddinge IBS - FBI Tullinge 8 - 0 Mattias Patrik Robert Thorsén, Hampus Bergholm Kvarnbergshallen
2022-03-13   Uppskj. 150310075 Rosersberg Arlanda IBK/ Sigtuna IF IBK - Åkersberga IBF Uppskj. Prästängshallen
2022-03-19 16:00 150310080 Bele Barkarby IF IBF - Salems IF 2 - 2 Imtiaz Karim, Fredrik Hallenberg Björkebyhallen
2022-03-19 16:15 150310077 FBI Tullinge - Vaksala SK 4 - 8 Gustav Levin, Michael Hillblom Tullingehallen
2022-03-19 17:30 150310078 Vallentuna IBK / IK Frej - Rosersberg Arlanda IBK/ Sigtuna IF IBK WO (5 - 0) Vikingavallen
2022-03-19 18:30 150310079 Åkersberga IBF - Värmdö IF 4 - 4 Jakob Iskander, Lars Reuterhagen Åkersberga Sporthall A
2022-03-20 13:45 150310076 Täby FC - Huddinge IBS 5 - 3 Per Sundvall, Niklas Forsman K-Rauta Arena
2022-03-26 13:15 150310082 Huddinge IBS - Bele Barkarby IF IBF 2 - 3 Wilmer Axén, William Albrecht Kvarnbergshallen
2022-03-27 11:30 150310085 Rosersberg Arlanda IBK/ Sigtuna IF IBK - FBI Tullinge 4 - 3 Fabian Magnell, Lars Reuterhagen Prästängshallen
2022-03-27 12:00 150310083 Salems IF - Åkersberga IBF 1 - 4 Theodore Idevall, Erik Nyman Skogsängshallen
2022-03-27 14:00 150310081 Vaksala SK - Täby FC 5 - 6 Mattias Patrik Robert Thorsén, Johan Lanzaro IFU Arena – DHinox
2022-03-27 16:00 150310084 Värmdö IF - Vallentuna IBK / IK Frej 5 - 2 Erik Palmertz, Anton Fritshammar Värmdö sporthall
2022-04-02 11:45 150310089 Vallentuna IBK / IK Frej - Salems IF 3 - 3 Isabelle Lassfolk, Sabina Åström Rosendalsskolan Norra Sporthall
2022-04-02 13:15 150310088 FBI Tullinge - Värmdö IF 1 - 4 Hampus Bergholm, Oscar Ekman Tullingehallen
2022-04-02   Uppskj. 150310087 Täby FC - Rosersberg Arlanda IBK/ Sigtuna IF IBK Uppskj. K-Rauta Arena
2022-04-06 19:45 150310086 Huddinge IBS - Vaksala SK 3 - 6 Johnny Mikael Claesson, Fredrik Hallenberg Tomtbergahallen
2022-04-27 19:45 150310090 Bele Barkarby IF IBF - Åkersberga IBF 3 - 7 Theodore Idevall, Imtiaz Karim Björkebyhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Täby FC 17 15 0 2 99-47 52 45
2. Huddinge IBS 18 13 2 3 79-40 39 41
3. Salems IF 18 8 5 5 63-60 3 29
4. Vaksala SK 18 8 3 7 59-58 1 27
5. Bele Barkarby IF IBF 18 8 3 7 56-55 1 27
6. Åkersberga IBF 17 8 2 7 56-51 5 26
7. Värmdö IF 18 6 2 10 59-66 -7 20
8. Vallentuna IBK / IK Frej 18 5 3 10 46-53 -7 18
9. Rosersberg Arlanda IBK/ Sigtuna IF IBK 16 4 0 12 30-76 -46 12
10. FBI Tullinge 18 2 2 14 41-82 -41 8
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis