Pantamera Junior Division 2 (2022/23)

Gruppspel
Pantamera Herrjuniorer division 2 mellersta
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-09-24 13:30 150011003 Hässelby SK IBK (B) - Hammarby IF IBF 3 - 9 Daniel Mårtensson, Andreas Persson Stenberg Hässelbyhallen
2022-10-20 20:00 150011007 AIK IBF (B) - Hässelby SK IBK (B) 9 - 5 Magnus Berg, Patrik Andersén Bagartorpshallen
2022-10-15 16:00 150011013 Hässelby SK IBK (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 6 - 4 Andreas Persson Stenberg, Daniel Mårtensson Hässelbyhallen
2022-10-23 16:30 150011015 Täby FC (C) - IBF Offensiv Lidingö 6 - 2 Daniel Bäckner, Erik Palmertz K-Rauta Arena
2022-10-22 16:00 150011019 Hammarby IF IBF - Täby FC (C) 11 - 6 Daniel Karlsson, Patrik Andersén Sjöstadshallen
2022-10-09 14:30 150011025 Täby FC (C) - AIK IBF (B) 1 - 2 Lars Samuelsson, Peter Lassfolk Grindtorpshallen
2022-12-11 17:30 150011024 Hammarby IF IBF - IBF Offensiv Lidingö 4 - 1 Artem Zolotar, Tamuz Hidir Torsviks Idrottshall
2022-11-19 13:15 150011028 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Täby FC (C) 4 - 5 Fredrik Hallenberg, Christian Berger Strandhallen - Tyresö
2022-11-19 14:15 150011030 IBF Offensiv Lidingö - Hässelby SK IBK (B) 6 - 3 Martin Mårtensson, Alexander Löfgren Torsviks Idrottshall
2022-11-20 15:45 150011029 AIK IBF (B) - Hammarby IF IBF 3 - 4 Patrik Andersén, Sezgin Youmer Ulriksdalshallen
2022-11-27 15:45 150011033 AIK IBF (B) - IBF Offensiv Lidingö 5 - 9 Theodore Idevall, Kari Malmros Ulriksdalshallen
2023-03-25 12:45 150011034 Hammarby IF IBF - Tyresö Trollbäcken IBK (B) Sjöstadshallen
2022-12-04 16:30 150011039 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - AIK IBF (B) 7 - 5 Ulf Hedlund, Petra Dynesius Tyresöhallen
2022-12-17 13:15 150011042 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - IBF Offensiv Lidingö 4 - 5 Mats Nordrup, Johan Larsson Strandhallen - Tyresö
2022-12-18 19:00 150011045 Täby FC (C) - Hässelby SK IBK (B) 2 - 7 Theodore Idevall, Patrik Andersén K-Rauta Arena
2023-01-14 11:15 150011048 Hammarby IF IBF - Hässelby SK IBK (B) 3 - 9 Osama Abaied, Ulf Hedlund Sjöstadshallen
2023-01-22 16:00 150011053 Hässelby SK IBK (B) - AIK IBF (B) 7 - 6 Zana Guzel, Osama Abaied Hässelbyhallen
2023-01-28 18:30 150011060 IBF Offensiv Lidingö - Täby FC (C) 4 - 3 Sezgin Youmer, Jonas Edström Torsviks Idrottshall
2023-02-18 18:00 150011057 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Hässelby SK IBK (B) Strandhallen - Tyresö
2023-02-11 15:00 150011065 Täby FC (C) - Hammarby IF IBF Theodore Idevall, Jakob Iskander Grindtorpshallen
150011069 AIK IBF (B) - Täby FC (C)
2023-02-18 15:45 150011070 IBF Offensiv Lidingö - Hammarby IF IBF Torsviks Idrottshall
2023-03-11 12:15 150011074 Hammarby IF IBF - AIK IBF (B) Sjöstadshallen
2023-03-11 14:00 150011075 Täby FC (C) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) K-Rauta Arena
2023-03-11 18:00 150011073 Hässelby SK IBK (B) - IBF Offensiv Lidingö Hässelbyhallen
2023-03-18 15:00 150011080 IBF Offensiv Lidingö - AIK IBF (B) Torsviks Idrottshall
2023-03-19 13:45 150011079 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Hammarby IF IBF Strandhallen - Tyresö
2023-03-26 14:45 150011083 AIK IBF (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) Ulriksdalshallen
2023-04-01 15:00 150011090 IBF Offensiv Lidingö - Tyresö Trollbäcken IBK (B) Torsviks Idrottshall
2023-04-02 13:45 150011087 Hässelby SK IBK (B) - Täby FC (C) Hässelbyhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Hammarby IF IBF 5 4 0 1 31-22 9 12
2. IBF Offensiv Lidingö 6 4 0 2 27-25 2 12
3. Hässelby SK IBK (B) 7 4 0 3 40-39 1 12
4. AIK IBF (B) 6 2 0 4 30-33 -3 6
5. Täby FC (C) 6 2 0 4 23-30 -7 6
6. Tyresö Trollbäcken IBK (B) 4 1 0 3 19-21 -2 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Herrjuniorer division 2 norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-09-25 15:45 150026005 Täby FC (B) - Rosersberg Arlanda IBK 6 - 4 Fredrik Hallenberg, Lars Samuelsson Grindtorpshallen
2022-09-26 18:30 150026002 Rotebro IS IBK - Vallentuna IBK 3 - 5 Peter Saliba Gustafsson, Daniel Bäckner Rotebrohallen (Nya)
2022-10-02 19:55 150026004 Danderyds SK IBF (A) - Väsby AIK (B) 3 - 4 Magnus Berg, Johnn Wahlgren Mörbyhallen
2022-10-01 10:00 150026006 Rosersberg Arlanda IBK - Danderyds SK IBF (A) 6 - 4 Kenny Ly, Fredrik Hallenberg Ekilla Sporthall
2022-10-01 14:30 150026010 Åkersberga IBF - Täby FC (B) 3 - 7 Jakob Iskander, William Hilmersson Österåkers Multiarena 1
2022-10-03 19:45 150026008 Bele Barkarby IF IBF (B) - Rotebro IS IBK 7 - 2 Magnus Berg, Patrik Andersén Björkebyhallen
2022-10-16 13:30 150026012 Rotebro IS IBK - Väsby AIK (B) 3 - 6 Lars Reuterhagen, Stefano Bianque Rotebrohallen (Nya)
2022-10-16 14:15 150026014 Danderyds SK IBF (A) - Täby FC (B) 3 - 2 Kenny Ly, Theodore Idevall Mörbyhallen
2022-10-16 17:30 150026015 Vallentuna IBK - Åkersberga IBF 3 - 4 Andrii Semeniuk, Maryan Hrabovuk Rosendalsskolan Norra Sporthall
2022-10-20 18:20 150026017 Rosersberg Arlanda IBK - Rotebro IS IBK 4 - 3 Eskil Simonsen, Alexander Potapeiko Ekilla Sporthall
2022-10-23 15:45 150026019 Bele Barkarby IF IBF (B) - Vallentuna IBK 6 - 4 Malva Sölvemark, Peter Saliba Gustafsson Björkebyhallen
2022-10-23 17:00 150026020 Åkersberga IBF - Danderyds SK IBF (A) 2 - 7 Kari Malmros, Fredrik Hallenberg Österåkers Multiarena 1
2022-10-07 19:00 150026025 Vallentuna IBK - Väsby AIK (B) 3 - 6 Andrii Semeniuk, Maryan Hrabovuk Rosendalsskolan Norra Sporthall
2022-10-29 15:30 150026022 Rotebro IS IBK - Täby FC (B) 4 - 11 Fredrik Hallenberg, Alexander Löfgren Rotebrohallen (Nya)
2022-10-30 13:15 150026024 Bele Barkarby IF IBF (B) - Åkersberga IBF 6 - 3 Lukas Jellnor, Magnus Berg Björkebyhallen
2022-11-13 12:30 150026028 Rosersberg Arlanda IBK - Vallentuna IBK 12 - 0 Anton Fritshammar, Erik Palmertz Ekilla Sporthall
2022-12-03 12:30 150026029 Väsby AIK (B) - Bele Barkarby IF IBF (B) 9 - 4 Jan Erik Kristofersson, Robert Lindén Säfström Smedsgärdshallen
2022-12-10 15:15 150026026 Danderyds SK IBF (A) - Rotebro IS IBK 6 - 2 Alexander Löfgren, Magnus Berg Mörbyhallen
2022-11-26 12:30 150026033 Väsby AIK (B) - Åkersberga IBF 9 - 2 Jan Erik Kristofersson, Linus Warrenstein Smedsgärdshallen
2022-11-27 17:30 150026035 Vallentuna IBK - Täby FC (B) 7 - 6 Erik Palmertz, Anton Fritshammar Rosendalsskolan Norra Sporthall
2022-11-28 19:45 150026034 Bele Barkarby IF IBF (B) - Rosersberg Arlanda IBK 4 - 3 Bjarne Hekkelstrand, Manne Jahnsson Björkebyhallen
2022-12-03 12:45 150026040 Åkersberga IBF - Rotebro IS IBK 6 - 7 Andrii Semeniuk, Maryan Hrabovuk Österåkers Multiarena 1
2022-12-10 12:15 150026039 Rosersberg Arlanda IBK - Väsby AIK (B) 5 - 6 Anton Fritshammar, Erik Palmertz Ekilla Sporthall
2023-01-24 20:40 150026037 Danderyds SK IBF (A) - Vallentuna IBK 8 - 1 Shabbir Ahmed, Magnus Berg Mörbyhallen
2023-02-04 17:00 150026038 Täby FC (B) - Bele Barkarby IF IBF (B) 6 - 4 Alexander Löfgren, Shabbir Ahmed Grindtorpshallen
2022-12-17 13:00 150026043 Väsby AIK (B) - Täby FC (B) 7 - 8 Ken Johansson, Isak Ålenius Smedsgärdshallen
2022-12-19 19:45 150026044 Bele Barkarby IF IBF (B) - Danderyds SK IBF (A) 4 - 4 Manne Jahnsson, Anton Fritshammar Björkebyhallen
2022-12-21 19:30 150026042 Rosersberg Arlanda IBK - Åkersberga IBF 12 - 0 Sezgin Youmer, Daniel Karlsson Ekilla Sporthall
2023-01-13 19:15 150026046 Rosersberg Arlanda IBK - Täby FC (B) 8 - 6 Jan Lingemark, Shabbir Ahmed Ekilla Sporthall
2023-01-15 14:15 150026049 Vallentuna IBK - Rotebro IS IBK 5 - 1 Johan Hessing, Robert Lindén Säfström Rosendalsskolan Norra Sporthall
2023-03-21 18:45 150026047 Väsby AIK (B) - Danderyds SK IBF (A) Smedsgärdshallen
2023-01-22 17:00 150026052 Rotebro IS IBK - Bele Barkarby IF IBF (B) 3 - 6 Anton Fritshammar, Erik Palmertz Rotebrohallen (Nya)
2023-01-22 19:15 150026055 Täby FC (B) - Åkersberga IBF 9 - 4 Shabbir Ahmed, Peter Lassfolk K-Rauta Arena
2023-02-18 15:15 150026054 Danderyds SK IBF (A) - Rosersberg Arlanda IBK Mörbyhallen
2023-01-28 13:45 150026058 Väsby AIK (B) - Rotebro IS IBK 8 - 1 Fredrik Nensén, Jan Lingemark Smedsgärdshallen
2023-01-28 18:00 150026060 Åkersberga IBF - Vallentuna IBK 8 - 10 Jakob Iskander, Bjarne Hekkelstrand Österåkers Multiarena 1
2023-02-24 19:00 150026056 Täby FC (B) - Danderyds SK IBF (A) K-Rauta Arena
2023-01-21 17:00 150026064 Danderyds SK IBF (A) - Åkersberga IBF 5 - 2 Patrik Andersén, Martin Mårtensson Mörbyhallen
2023-02-12 16:15 150026062 Rotebro IS IBK - Rosersberg Arlanda IBK Theodore Idevall, Joel Holm Rotebrohallen (Nya)
2023-02-12 16:30 150026065 Vallentuna IBK - Bele Barkarby IF IBF (B) Patrik Andersén, Alexander Löfgren Rosendalsskolan Norra Sporthall
2023-02-18 15:30 150026067 Täby FC (B) - Rotebro IS IBK K-Rauta Arena
2023-02-18 17:00 150026070 Åkersberga IBF - Bele Barkarby IF IBF (B) Österåkers Multiarena 1
2023-02-24 20:00 150026069 Väsby AIK (B) - Vallentuna IBK Smedsgärdshallen
2023-03-11 14:00 150026074 Bele Barkarby IF IBF (B) - Väsby AIK (B) Björkebyhallen
2023-03-11 17:30 150026075 Vallentuna IBK - Rosersberg Arlanda IBK Rosendalsskolan Norra Sporthall
2023-03-12 16:45 150026072 Rotebro IS IBK - Danderyds SK IBF (A) Rotebrohallen (Nya)
2023-03-18 13:45 150026079 Rosersberg Arlanda IBK - Bele Barkarby IF IBF (B) Ekilla Sporthall
2023-03-19 09:30 150026078 Täby FC (B) - Vallentuna IBK K-Rauta Arena
2023-03-19 18:15 150026080 Åkersberga IBF - Väsby AIK (B) Österåkers Multiarena 1
2023-03-25 13:00 150026083 Väsby AIK (B) - Rosersberg Arlanda IBK Smedsgärdshallen
2023-03-25 14:00 150026084 Bele Barkarby IF IBF (B) - Täby FC (B) Björkebyhallen
2023-03-25 16:30 150026082 Rotebro IS IBK - Åkersberga IBF Rotebrohallen (Nya)
2023-03-26 15:45 150026085 Vallentuna IBK - Danderyds SK IBF (A) Rosendalsskolan Norra Sporthall
2023-03-29 19:15 150026088 Danderyds SK IBF (A) - Bele Barkarby IF IBF (B) Mörbyhallen
2023-04-01 15:45 150026089 Täby FC (B) - Väsby AIK (B) K-Rauta Arena
2023-04-01 16:00 150026090 Åkersberga IBF - Rosersberg Arlanda IBK Österåkers Multiarena 1
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Väsby AIK (B) 8 7 0 1 55-29 26 21
2. Täby FC (B) 9 6 0 3 61-44 17 18
3. Danderyds SK IBF (A) 8 5 1 2 40-23 17 16
4. Bele Barkarby IF IBF (B) 8 5 1 2 41-34 7 16
5. Rosersberg Arlanda IBK 8 5 0 3 54-29 25 15
6. Vallentuna IBK 9 4 0 5 38-54 -16 12
7. Rotebro IS IBK 10 1 0 9 29-64 -35 3
8. Åkersberga IBF 10 1 0 9 34-75 -41 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Herrjuniorer division 2 södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-09-25 14:15 150027004 Nacka IBK (A) - Salems IF 5 - 1 Aarre Hietanen, Didrik Axen Ormingehallen
2022-09-25 16:30 150027003 FBI Tullinge (A) - Nynäshamns IBK (A) 7 - 3 Magnus Berg, Mathias Lindvall Tullingehallen
2022-09-26 20:45 150027002 Vendelsö IK (A) - Huddinge IBS (B) 4 - 3 Niklas Lundberg, Ulf Hedlund Lyckeby Sporthall
2022-10-01 16:00 150027007 Salems IF - FBI Tullinge (A) 4 - 4 Tobias Jansson, Mikael Ferneback Skogsängshallen
2022-10-02 12:45 150027008 Nynäshamns IBK (A) - Vendelsö IK (A) 4 - 8 Gustav Levin, Patrik Andersén Kvarnängshallen
2022-10-02 14:00 150027006 Värmdö IF (A) - Nacka IBK (A) 2 - 4 Johan Hessing, Sadjad Nima Värmdö sporthall
2022-10-02 14:30 150027009 Huddinge IBS (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (C ) 11 - 2 Anton Zaitsev, Lars Sundlöf Glömstahallen
2022-10-11 19:30 150027011 Tyresö Trollbäcken IBK (C ) - Nynäshamns IBK (A) 14 - 3 Niklas Lundberg, Jonas Jatko Strandhallen - Tyresö
2022-10-15 15:00 150027012 Vendelsö IK (A) - Salems IF 14 - 4 Johan Nima, Niklas Lundberg Lyckeby Sporthall
2022-10-16 19:00 150027013 FBI Tullinge (A) - Värmdö IF (A) 6 - 4 Mathias Lindvall, Didrik Axen Tullingehallen
2022-10-23 11:45 150027019 Nynäshamns IBK (A) - Huddinge IBS (B) 2 - 7 Mauricio Castillo, Fredrik Bousset Kvarnängshallen
2022-10-23 17:45 150027017 Värmdö IF (A) - Vendelsö IK (A) 2 - 4 Magnus Berg, Mauricio Castillo Värmdö sporthall
2023-02-25 18:30 150027018 Salems IF - Tyresö Trollbäcken IBK (C ) Skogsängshallen
2022-10-26 19:30 150027025 Huddinge IBS (B) - Salems IF 3 - 4 Johan Nima, Johnny Mikael Claesson Kvarnbergshallen
2022-10-30 10:30 150027021 Tyresö Trollbäcken IBK (C ) - Värmdö IF (A) 13 - 2 Kari Malmros, Ulf Hedlund Tyresöhallen
2022-10-30 20:00 150027023 FBI Tullinge (A) - Nacka IBK (A) 0 - 9 Lars Samuelsson, Peter Lassfolk Tullingehallen
2022-11-18 19:30 150027028 Värmdö IF (A) - Huddinge IBS (B) 2 - 4 Maja Bergman, Maryan Hrabovuk Värmdö sporthall
2022-11-19 11:15 150027029 Salems IF - Nynäshamns IBK (A) 6 - 6 Alexander Löfgren, Shabbir Ahmed Skogsängshallen
2022-11-20 17:30 150027026 Nacka IBK (A) - Vendelsö IK (A) 2 - 9 Daniel Bäckner, Emil Glenngård Ormingehallen
2022-11-26 12:15 150027032 Vendelsö IK (A) - FBI Tullinge (A) 9 - 2 Mats Nordrup, Ulf Hedlund Lyckeby Sporthall
2022-11-26 12:45 150027034 Nynäshamns IBK (A) - Värmdö IF (A) 1 - 1 Mauricio Castillo, Nicholas Lindgren Kvarnängshallen
2022-11-27 11:00 150027031 Tyresö Trollbäcken IBK (C ) - Nacka IBK (A) 4 - 6 Thomas Gjutarenäfve, Karl-Johan Leijon Strandhallen - Tyresö
2022-12-08 20:15 150027037 Nacka IBK (A) - Huddinge IBS (B) 1 - 7 Bjarne Hekkelstrand, Kevin Helly Myrsjöskolan
2022-12-11 18:00 150027039 Värmdö IF (A) - Salems IF 2 - 7 Sezgin Youmer, Anton Zaitsev Värmdö sporthall
2023-01-08 16:30 150027036 FBI Tullinge (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (C ) 2 - 5 Osama Abaied, Manne Jahnsson Tullingehallen
2022-12-17 14:45 150027041 Tyresö Trollbäcken IBK (C ) - Vendelsö IK (A) 4 - 4 Mats Nordrup, Johan Larsson Strandhallen - Tyresö
2022-12-18 11:30 150027045 Huddinge IBS (B) - FBI Tullinge (A) 6 - 2 Zana Guzel, Osama Abaied Glömstahallen
2022-12-18 14:15 150027044 Nynäshamns IBK (A) - Nacka IBK (A) 5 - 8 Tommy Egman, Tuva Egman Kvarnängshallen
2023-01-15 14:15 150027048 Nynäshamns IBK (A) - FBI Tullinge (A) 1 - 4 Mauricio Castillo, Niklas Lundberg Kvarnängshallen
2023-01-25 19:30 150027049 Huddinge IBS (B) - Vendelsö IK (A) 5 - 4 Johnny Mikael Claesson, Fredrik Hallenberg Kvarnbergshallen
2023-04-01 17:30 150027047 Salems IF - Nacka IBK (A) Skogsängshallen
2023-01-21 13:30 150027051 Tyresö Trollbäcken IBK (C ) - Huddinge IBS (B) 2 - 7 Ulf Hedlund, Gustav Levin Strandhallen - Tyresö
2023-01-21 17:45 150027053 FBI Tullinge (A) - Salems IF 3 - 6 Osama Abaied, Zana Guzel Tullingehallen
2023-01-22 17:00 150027052 Vendelsö IK (A) - Nynäshamns IBK (A) 5 - 4 Mauricio Castillo, Alexander Löfgren Lyckeby Sporthall
2023-01-22 19:30 150027054 Nacka IBK (A) - Värmdö IF (A) 10 - 0 Maja Bergman, Niklas Lundberg Ormingehallen
2023-01-28 14:45 150027059 Nynäshamns IBK (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (C ) 5 - 11 Jonas Jatko, Aarre Hietanen Kvarnängshallen
2023-01-29 12:00 150027058 Salems IF - Vendelsö IK (A) 0 - 6 Martin Åkesson, Håkan Taxén Skogsängshallen
2023-03-19 14:00 150027057 Värmdö IF (A) - FBI Tullinge (A) Värmdö sporthall
2023-02-08 19:15 150027065 Huddinge IBS (B) - Nynäshamns IBK (A) Johnny Mikael Claesson, Magnus Berg Kvarnbergshallen
2023-02-11 11:45 150027061 Tyresö Trollbäcken IBK (C ) - Salems IF Zana Guzel, Osama Abaied Strandhallen - Tyresö
2023-02-12   Uppskj. 150027062 Vendelsö IK (A) - Värmdö IF (A) Uppskj. Lyckeby Sporthall
2023-02-18 18:15 150027069 Salems IF - Huddinge IBS (B) Skogsängshallen
2023-02-19 15:45 150027068 Värmdö IF (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (C ) Värmdö sporthall
2023-02-19 18:00 150027066 Nacka IBK (A) - FBI Tullinge (A) Ormingehallen
2023-03-11 11:15 150027074 Nynäshamns IBK (A) - Salems IF Kvarnängshallen
2023-03-12 15:00 150027072 Vendelsö IK (A) - Nacka IBK (A) Lyckeby Sporthall
2023-03-15 19:15 150027075 Huddinge IBS (B) - Värmdö IF (A) Kvarnbergshallen
2023-03-11 19:15 150027076 FBI Tullinge (A) - Vendelsö IK (A) Tullingehallen
2023-03-12 17:30 150027079 Värmdö IF (A) - Nynäshamns IBK (A) Värmdö sporthall
2023-03-17 19:45 150027077 Nacka IBK (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (C ) Ormingehallen
2023-03-24 19:00 150027085 Huddinge IBS (B) - Nacka IBK (A) Glömstahallen
2023-03-25 14:15 150027083 Salems IF - Värmdö IF (A) Skogsängshallen
2023-03-25 17:15 150027081 Tyresö Trollbäcken IBK (C ) - FBI Tullinge (A) Strandhallen - Tyresö
2023-03-29 19:30 150027086 Vendelsö IK (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (C ) Lyckeby Sporthall
2023-03-31 20:00 150027087 FBI Tullinge (A) - Huddinge IBS (B) Tullingehallen
2023-04-02 16:15 150027088 Nacka IBK (A) - Nynäshamns IBK (A) Ormingehallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Vendelsö IK (A) 10 8 1 1 67-30 37 25
2. Huddinge IBS (B) 9 7 0 2 53-23 30 21
3. Nacka IBK (A) 8 6 0 2 45-28 17 18
4. Tyresö Trollbäcken IBK (C ) 8 4 1 3 55-40 15 13
5. Salems IF 8 3 2 3 32-43 -11 11
6. FBI Tullinge (A) 9 3 1 5 30-47 -17 10
7. Nynäshamns IBK (A) 10 0 2 8 34-71 -37 2
8. Värmdö IF (A) 8 0 1 7 15-49 -34 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis