Pantamera Mörkröd Medelsvår (2022/23)

Gruppspel
Pantamera Pojkar Mörkröd Medelsvår
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-10-01 14:30 150301004 Älvsjö AIK IBF - Rotebro IS IBK 1 - 6 Johan Nima, Zana Guzel Kämpetorpshallen 1
2022-10-01 16:00 150301007 Farsta IBK (A) - Vendelsö IK 5 - 8 Shabbir Ahmed, Gustav Levin Farstahallen 1
2022-10-02 15:15 150301008 Nacka IBK - Hässelby SK IBK 2 - 5 Maja Bergman, Felix Fernström Ormingehallen
2022-10-02 17:30 150301001 Sigtuna IF IBK - Farsta IBK (B) 5 - 4 Fredrik Nensén, Joel Holm Prästängshallen
2022-10-08 15:15 150301016 Nacka IBK - Farsta IBK (A) 7 - 0 Sezgin Youmer, Fredrik Hallenberg Myrsjöskolan
2022-10-08 16:15 150301009 Silverdals IF - Sigtuna IF IBK 4 - 3 Joel Holm, Jonas Vedin Silverdalshallen
2022-10-08 17:15 150301015 Hässelby SK IBK - Huddinge IBS 4 - 2 Johan Nima, Imtiaz Karim Hässelbyhallen
2022-10-09 15:45 150301010 Tungelsta IF - Farsta IBK (B) 1 - 5 Niklas Lundberg, Mauricio Castillo Tungelsta Sporthall
2022-10-14 18:45 150301024 Huddinge IBS - Farsta IBK (A) 5 - 4 Melhvin Pettersson, Viggo Modigh Tomtbergahallen
2022-10-14 19:00 150301018 Silverdals IF - Rotebro IS IBK 3 - 2 Sadjad Nima, Johan Hessing Silverdalshallen
2022-10-15 13:00 150301019 Farsta IBK (B) - Värmdö IF 3 - 5 Kent Budell, Gustav Levin Farstahallen 1
2022-10-15 14:30 150301022 Älvsjö AIK IBF - Hässelby SK IBK 8 - 5 Casper Dahlberg, Elliot Helin Boucher Kämpetorpshallen 1
2022-11-12 15:15 150301017 Sigtuna IF IBK - Tungelsta IF 4 - 1 Anton Fritshammar, Niklas Forsman Prästängshallen
2022-10-22 12:30 150301025 Rotebro IS IBK - Sigtuna IF IBK 8 - 2 Ludwig Idevall, Filip Saverstam Rotebrohallen (Nya)
2022-10-22 13:45 150301031 Farsta IBK (A) - Älvsjö AIK IBF 1 - 3 Fredrik Hallenberg, Johnny Mikael Claesson Farstahallen 3
2022-10-23 12:45 150301026 Värmdö IF - Tungelsta IF 7 - 3 Thomas Gjutarenäfve, Christian Berger Värmdö sporthall
2022-10-23 14:00 150301028 Vendelsö IK - Farsta IBK (B) 13 - 3 Niklas Lundberg, Simon Lundberg Lyckeby Sporthall
2022-10-29 11:00 150301037 Farsta IBK (B) - Nacka IBK 0 - 6 Ludwig Idevall, Filip Saverstam Farstahallen 1
2022-10-29 13:15 150301036 Silverdals IF - Hässelby SK IBK 3 - 2 Agaton Östlund, Oliver Hallgren Silverdalshallen
2022-10-29 15:30 150301035 Tungelsta IF - Vendelsö IK 5 - 9 Niklas Lundberg, Simon Lundberg Tungelsta Sporthall
2022-12-03 15:15 150301033 Sigtuna IF IBK - Värmdö IF 3 - 4 Fredrik Alzén, Lars Reuterhagen Prästängshallen
2022-11-18 18:45 150301046 Huddinge IBS - Farsta IBK (B) 3 - 6 Shabbir Ahmed, Alexander Rosén Tomtbergahallen
2022-11-19 13:00 150301045 Farsta IBK (A) - Silverdals IF 3 - 3 Lars Reuterhagen, Hanna Woxmark Farstahallen 3
2022-11-20 15:00 150301042 Vendelsö IK - Värmdö IF 3 - 9 Håkan Taxén, Ella Lassen Eriksson Lyckeby Sporthall
2022-11-20 16:15 150301044 Nacka IBK - Tungelsta IF 5 - 2 Kim Svedberg, Linus Löfstedt Ormingehallen
2022-12-04 16:30 150301043 Hässelby SK IBK - Rotebro IS IBK 1 - 1 Isak Ålenius Hässelbyhallen
2022-11-26 12:30 150301052 Rotebro IS IBK - Farsta IBK (A) 9 - 2 Niklas Forsman, Shabbir Ahmed Rotebrohallen (Nya)
2022-11-26 15:15 150301053 Tungelsta IF - Huddinge IBS 0 - 8 Melhvin Pettersson, Jonas Jatko Tungelsta Sporthall
2022-11-26 16:30 150301051 Värmdö IF - Nacka IBK 3 - 2 Johan Hessing, Sadjad Nima Värmdö sporthall
2022-11-27 16:00 150301049 Sigtuna IF IBK - Vendelsö IK 0 - 2 Niklas Forsman, Mattias Patrik Robert Thorsén Prästängshallen
2022-12-10 16:45 150301055 Farsta IBK (B) - Älvsjö AIK IBF OW (0 - 5) Farstahallen 3
2022-12-03 11:15 150301062 Älvsjö AIK IBF - Tungelsta IF 5 - 3 Love Månsson Patrickson, Sezgin Youmer Kämpetorpshallen 2
2022-12-07 19:45 150301060 Huddinge IBS - Värmdö IF 7 - 6 Fredrik Hallenberg, Johnny Mikael Claesson Kvarnbergshallen
2023-01-30 19:45 150301058 Vendelsö IK - Nacka IBK 3 - 0 Aldin Imamovic, Håkan Taxén Lyckeby Sporthall
2023-02-10 19:30 150301057 Hässelby SK IBK - Sigtuna IF IBK WO (5 - 0) Hässelbyhallen
2022-12-17 13:15 150301069 Värmdö IF - Älvsjö AIK IBF 5 - 2 Mattias Nordlund, Christoffer Hellström Värmdö sporthall
2022-12-17 14:00 150301067 Vendelsö IK - Huddinge IBS 6 - 4 Niklas Lundberg, Simon Lundberg Lyckeby Sporthall
2022-12-17 15:30 150301072 Silverdals IF - Farsta IBK (B) 4 - 1 Shabbir Ahmed, Mattias Thomasson Silverdalshallen
2022-12-18 14:00 150301065 Sigtuna IF IBK - Nacka IBK 5 - 4 Bjarne Hekkelstrand, Fredrik Åhlund Prästängshallen
2023-01-20 19:16 150301066 Hässelby SK IBK - Farsta IBK (A) 7 - 4 Mattias Thomasson, Sadjad Nima Hässelbyhallen
2023-01-13 20:00 150301074 Huddinge IBS - Nacka IBK 5 - 1 Christian Berger, Osama Abaied Tomtbergahallen
2023-01-14 11:45 150301079 Farsta IBK (B) - Rotebro IS IBK 1 - 3 Oliver Hallgren, Agaton Östlund Farstahallen 3
2023-01-14 14:15 150301073 Farsta IBK (A) - Sigtuna IF IBK 5 - 4 Shabbir Ahmed, Ella Lassen Eriksson Farstahallen 3
2023-01-14 15:30 150301080 Silverdals IF - Tungelsta IF 4 - 6 Noel Huss, Imtiaz Karim Silverdalshallen
2023-01-21 17:15 150301076 Älvsjö AIK IBF - Vendelsö IK 5 - 3 Karl-Johan Leijon, Thomas Gjutarenäfve Kämpetorpshallen 1
2023-01-22 15:30 150301088 Rotebro IS IBK - Tungelsta IF 10 - 2 Jan Erik Kristofersson, Jonas Vedin Rotebrohallen (Nya)
2023-01-22 16:15 150301087 Värmdö IF - Silverdals IF 6 - 2 Ilias Neffling, Mattias Dahlgren Värmdö sporthall
2023-01-22 17:15 150301081 Sigtuna IF IBK - Huddinge IBS 5 - 6 Sadjad Nima, Johan Hessing Prästängshallen
2023-01-22 18:15 150301083 Nacka IBK - Älvsjö AIK IBF 3 - 4 Niklas Lundberg, Maja Bergman Ormingehallen
2023-01-28 13:45 150301093 Farsta IBK (B) - Hässelby SK IBK 4 - 4 Tommy Egman, Love Månsson Patrickson Farstahallen 1
2023-01-28 15:30 150301096 Rotebro IS IBK - Värmdö IF 7 - 2 Alexander Löfgren, Ludwig Idevall Rotebrohallen (Nya)
2023-01-28 15:45 150301090 Älvsjö AIK IBF - Huddinge IBS 0 - 5 Zana Guzel, Magnus Eriksson Kämpetorpshallen 1
2023-02-03 19:30 150301094 Vendelsö IK - Silverdals IF 5 - 3 Sezgin Youmer, Jonas Jatko Lyckeby Sporthall
2023-02-04 15:15 150301101 Nacka IBK - Silverdals IF 7 - 2 Felix Fernström, Maja Bergman Ormingehallen
2023-02-05 16:30 150301097 Sigtuna IF IBK - Älvsjö AIK IBF 0 - 3 Shabbir Ahmed, Fredrik Nensén Prästängshallen
2023-02-07 19:45 150301100 Farsta IBK (A) - Farsta IBK (B) 3 - 3 Alexander Löfgren, Josefine Svensson Farstahallen 1
2023-02-11 14:15 150301103 Vendelsö IK - Rotebro IS IBK 6 - 3 Viggo Holm, Svante Lindholm Lyckeby Sporthall
2023-02-19 18:15 150301102 Hässelby SK IBK - Tungelsta IF 8 - 2 Fredrik Åhlund, Robert Milerud Hässelbyhallen
2023-02-11 14:15 150301108 Silverdals IF - Huddinge IBS 2 - 8 Martin Mårtensson, Agaton Östlund Silverdalshallen
2023-02-12 11:45 150301111 Värmdö IF - Hässelby SK IBK OW (0 - 5) Värmdö sporthall
2023-02-12 15:00 150301109 Tungelsta IF - Farsta IBK (A) 3 - 3 Petra Dynesius, Jonas Jatko Tungelsta Sporthall
2023-02-12 15:00 150301110 Rotebro IS IBK - Nacka IBK 2 - 3 Theodore Idevall, Magnus Berg Rotebrohallen (Nya)
2023-02-16 19:45 150301117 Huddinge IBS - Rotebro IS IBK 2 - 5 Håkan Taxén, Hampus Bergholm Tomtbergahallen
2023-02-18 13:00 150301118 Farsta IBK (A) - Värmdö IF 0 - 4 Fredrik Hallenberg, Johnny Mikael Claesson Farstahallen 3
2023-02-18 16:15 150301115 Älvsjö AIK IBF - Silverdals IF WO (5 - 0) Kämpetorpshallen 1
2023-02-18 17:45 150301120 Hässelby SK IBK - Vendelsö IK 9 - 2 Robert Milerud, Erik Palmertz Hässelbyhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Vendelsö IK 11 8 0 3 60-46 14 24
2. Värmdö IF 11 8 0 3 51-37 14 24
3. Älvsjö AIK IBF 11 8 0 3 41-31 10 24
4. Hässelby SK IBK 11 7 2 2 55-28 27 23
5. Rotebro IS IBK 11 7 1 3 56-25 31 22
6. Huddinge IBS 11 7 0 4 55-39 16 21
7. Nacka IBK 11 5 0 6 40-31 9 15
8. Silverdals IF 11 4 1 6 30-48 -18 13
9. Sigtuna IF IBK 11 3 0 8 31-46 -15 9
10. Farsta IBK (B) 11 2 2 7 30-52 -22 8
11. Farsta IBK (A) 11 1 3 7 30-56 -26 6
12. Tungelsta IF 11 1 1 9 28-68 -40 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Mörkröd Medelsvår A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-03-11 16:15 150363001 Älvsjö AIK IBF - Värmdö IF 4 - 4 Fredrik Åhlund, Sixten Thorén Kämpetorpshallen 1
2023-03-12 11:30 150363002 Rotebro IS IBK - Hässelby SK IBK 6 - 2 Martin Mårtensson, Sezgin Youmer Rotebrohallen (Nya)
2023-03-18 11:15 150363006 Huddinge IBS - Rotebro IS IBK 4 - 3 Oscar Ekman, Viggo Modigh Fleminghallen A
2023-03-18 17:30 150363004 Hässelby SK IBK - Älvsjö AIK IBF 6 - 4 Ricky Bagge, Alice Fritshammar Hässelbyhallen
2023-03-25 11:00 150363009 Älvsjö AIK IBF - Rotebro IS IBK 0 - 5 Ella Lassen Eriksson, Melhvin Pettersson Kämpetorpshallen 2
2023-03-26 17:30 150363008 Värmdö IF - Huddinge IBS 2 - 3 Didrik Axen, Wilmer Axén Värmdö sporthall
2023-03-20 18:45 150363012 Hässelby SK IBK - Värmdö IF 7 - 3 Patrik Andersén, Magnus Berg Riddersvik
2023-04-02 10:15 150363010 Huddinge IBS - Älvsjö AIK IBF 4 - 4 Melhvin Pettersson, Adam Lönnborg Tomtbergahallen
2023-03-24 20:30 150363015 Värmdö IF - Rotebro IS IBK 3 - 8 Fredrik Alzén, Lars Reuterhagen Värmdö sporthall
2023-04-01 11:45 150363014 Hässelby SK IBK - Huddinge IBS 3 - 2 Ricky Bagge, Peter Saliba Gustafsson Hässelbyhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Rotebro IS IBK 4 3 0 1 22-9 13 9
2. Hässelby SK IBK 4 3 0 1 18-15 3 9
3. Huddinge IBS 4 2 1 1 13-12 1 7
4. Älvsjö AIK IBF 4 0 2 2 12-19 -7 2
5. Värmdö IF 4 0 1 3 12-22 -10 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Mörkröd Medelsvår B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-03-11 16:45 150374001 Sigtuna IF IBK - Farsta IBK (A) OW (0 - 5) Prästängshallen
2023-03-11 17:15 150374002 Silverdals IF - Farsta IBK (B) 1 - 5 Magnus Westerberg, Magnus Berg Silverdalshallen
2023-03-18 15:45 150374004 Farsta IBK (B) - Sigtuna IF IBK 5 - 4 Johan Nima, Ella Lassen Eriksson Farstahallen 3
2023-03-19 16:30 150374006 Nacka IBK - Silverdals IF 5 - 1 Felix Fernström, Christoffer Hellström Ormingehallen
2023-03-25 12:15 150374008 Farsta IBK (A) - Nacka IBK 3 - 4 Daniel Mårtensson, Andreas Persson Stenberg Farstahallen 1
2023-03-26 18:00 150374009 Sigtuna IF IBK - Silverdals IF 5 - 5 Bjarne Hekkelstrand, Fabian Fahimi Prästängshallen
2023-03-29 20:30 150374010 Nacka IBK - Sigtuna IF IBK 3 - 4 Håkan Taxén, Daniel Karlsson Ormingehallen
2023-04-01 14:45 150374012 Farsta IBK (B) - Farsta IBK (A) 5 - 4 Adam Lönnborg, Kevin Helly Farstahallen 1
2023-04-02 17:15 150374015 Farsta IBK (A) - Silverdals IF 1 - 4 Joel Holm, Andreas Theorén Silverdalshallen
2023-04-03 19:45 150374014 Farsta IBK (B) - Nacka IBK 9 - 3 Niklas Lundberg, Love Månsson Patrickson Farstahallen 1
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Farsta IBK (B) 4 4 0 0 24-12 12 12
2. Nacka IBK 4 2 0 2 15-17 -2 6
3. Sigtuna IF IBK 4 1 1 2 13-18 -5 4
4. Silverdals IF 4 1 1 2 11-16 -5 4
5. Farsta IBK (A) 4 1 0 3 13-13 0 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis