Spelprogram - Pantamera Pojkar Blå Svår Lätt Norra

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
AIK IBF (A) Jimmy Åkerlund jimmy.akerlund@gmail.com 070-361 20 91 Svart, Svart, Svartgula
AIK IBF (C) Robert Ek ek_robert@yahoo.se 070-3544328 SVART/VIT/SVART-GUL
Bele Barkarby IF IBF Svart, Svart, Svart
Ekerö IK Blå, Blå, Blå
Hässelby SK IBK Therese Sjöberg therese_sjoberg@hotmail.com 0709261160 Röd, Svart, Svart
IBF Offensiv Lidingö blå, blå, blå
IK Frej Täby IBK Gul, Svart, Gul
Järfälla IBK Röd, Röd, Svart
Nacka Wallenstam IBK (C) Vit, Svart, Vit
Rotebro IS IBK MörkBlå, MörkBlå, Vit
Sigtuna IF IBK Blå, Blå, Blå
Silverdals IF (A) Anna Karin Jelinek Annakarin@jelinek.se 0705375131 Vit, Vit, Vit
Täby FC (B) Susanna Olofsson mammasanna@gmail.com Vit, Vit, Vit
Töjnan IBK Magnus Sundkvist majsan.sundkvist@gmail.com 0761381885 Gul/Svart/Svart
Vallentuna IBK (A) Andreas Bergström andreas.bergstrom76@gmail.com Svart, Svart, Svart
Vallentuna IBK (B) Mikael Karlstein mikael@karlstein.se +46725034494 Svart, Svart, Svart
Vallentuna IBK (C) Svart, Svart, Svart
Väsby AIK (A) Therese Jansson theresegrimstaaik@gmail.com 070-539 13 40 Röd/Röd/Vit
Väsby AIK (B) Emma Johansson emalj1979@gmail.com 073-975 71 17 Röd/Röd/Vit
Åkersberga IBF (A) Orange, Svart, Orange
Åkersberga IBF (B) Orange, Svart, Orange
Spelprogram
Tid Omgång Match Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2019-09-28 11:00 1 Täby FC (B) - Väsby AIK (B) Oscar Wernborg, Filip Lövenklint Grindtorpshallen
2019-09-28 11:00 1 Väsby AIK (A) - Ekerö IK Lars Reuterhagen, Fredrik Nensén Väsby skolan
2019-09-29 09:30 1 Nacka Wallenstam IBK (C) - Vallentuna IBK (C) Amanda Torbjörner, Filippa Ekman Ormingehallen
2019-09-29 10:15 1 Åkersberga IBF (B) - IK Frej Täby IBK Jan Lingemark, Roger Nyström Åkersberga Sporthall A
2019-09-29 10:30 1 Bele Barkarby IF IBF - Vallentuna IBK (A) Filip Lövenklint, Ricky Bagge Björkebyhallen
2019-09-29 11:00 1 Hässelby SK IBK - AIK IBF (C) Elliot Karlsson, Oscar Wernborg Hässelbyhallen
2019-09-29 11:00 1 AIK IBF (A) - Töjnan IBK Filip Saverstam, Johnny Mikael Claesson Ulriksdalshallen
2019-09-29 11:00 1 Sigtuna IF IBK - Åkersberga IBF (A) Magnus Johnsson, Mimma Spasic Prästängshallen
2019-09-29 12:00 1 Silverdals IF (A) - Vallentuna IBK (B) Jonas Vedin, Joel Holm Silverdalshallen
Omgång 2
2019-10-05 10:30 2 Ekerö IK - Täby FC (B) Hugo Dandanell, Alexander Edehag Mälaröhallen
2019-10-05 12:00 2 Väsby AIK (B) - AIK IBF (A) Fredrik Nensén, Lucas Edberg Väsby skolan
2019-10-05 14:15 2 IBF Offensiv Lidingö - Hässelby SK IBK Jonathan Wallén Brobäck, Joel Säve-Söderbergh Bodals Bollhall
2019-10-05 19:00 2 Vallentuna IBK (B) - Bele Barkarby IF IBF Moa Holm, Max Åstrand Hammarbackens Sporthall
2019-10-06 10:45 2 Töjnan IBK - Järfälla IBK Mats Järnmark, Magnus Johnsson Silverdalshallen
2019-10-06 11:00 2 Nacka Wallenstam IBK (C) - Sigtuna IF IBK Lisa Dahl, Christoffer Hellström Ormingehallen
2019-10-06 13:00 2 Vallentuna IBK (A) - Åkersberga IBF (B) Andreas Sandgren, Fredrik Sandgren Hammarbackens Sporthall
2019-10-06 15:15 2 Åkersberga IBF (A) - Väsby AIK (A) Amanda Kaiser, Karima Sharipova Åkersberga Sporthall A
2019-10-06 17:00 2 AIK IBF (C) - Bele Barkarby IF IBF Oscar Forstadius, Arash Sohrevardi Ulriksdalshallen
2019-10-06 18:00 2 Rotebro IS IBK - Silverdals IF (A) Lukas Jellnor, Joel Holm Silverdalshallen
Omgång 3
2019-10-19 17:00 3 IBF Offensiv Lidingö - IK Frej Täby IBK Christian Berger, Niclas Andersson Bodals Bollhall
2019-10-20 11:00 3 AIK IBF (A) - Ekerö IK Isak Ålenius, Elliot Karlsson Ulriksdalshallen
2019-10-20 12:00 3 Järfälla IBK - Väsby AIK (B) Linnea Gribe, Mats Järnmark Kallhälls sporthall
2019-10-20 12:00 3 Bele Barkarby IF IBF - Rotebro IS IBK Annie Mattsson, Ludwig Idevall Björkebyhallen
2019-10-20 12:00 3 Täby FC (B) - Åkersberga IBF (A) Mimma Spasic, Max Hasselrot Grindtorpshallen
2019-10-20 13:00 3 AIK IBF (C) - Töjnan IBK Elliot Karlsson, Marcus Höök Ulriksdalshallen
2019-10-20 13:00 3 Silverdals IF (A) - Vallentuna IBK (C) Linn Skotte, Ida Torbjörner Silverdalshallen
2019-10-20 13:15 3 Åkersberga IBF (B) - Vallentuna IBK (B) Linda Forslund, Madeleine Forslund Skärgårdsstadshallen
2019-10-20 13:30 3 Väsby AIK (A) - Nacka Wallenstam IBK (C) Filip Saverstam, Jonas Vedin Väsby skolan
Omgång 4
2019-10-12 13:00 4 Sigtuna IF IBK - Silverdals IF (A) Jonatan Svahn, Jan Lingemark Prästängshallen
2019-10-26 10:45 4 Rotebro IS IBK - Åkersberga IBF (B) Mimma Spasic, Mario Mallengren Rotebrohallen (Nya)
2019-10-26 12:00 4 Väsby AIK (B) - AIK IBF (C) Magnus Johnsson, Robert Lindén Säfström Väsby skolan
2019-10-26 13:30 4 Ekerö IK - Järfälla IBK Mattias Thomasson, Sam Robertsson Mälaröhallen
2019-10-26 17:00 4 Nacka Wallenstam IBK (C) - Täby FC (B) Olivia Wikström, Anton Zaitsev Myrsjöskolan
2019-10-27 12:15 4 Åkersberga IBF (A) - AIK IBF (A) Magnus Johnsson, Oscar Uhlir Åkersberga Sporthall A
2019-10-27 14:00 4 Vallentuna IBK (C) - Bele Barkarby IF IBF Mario Mallengren, Mimma Spasic Hammarbackens Sporthall
2019-10-27 16:15 4 Vallentuna IBK (A) - IBF Offensiv Lidingö Mario Mallengren, Mimma Spasic Hammarbackens Sporthall
2019-11-23 15:00 4 IK Frej Täby IBK - Hässelby SK IBK Linnea Gribe, Stella Hammer Vikingavallen
Omgång 5
2019-11-09 11:00 5 IK Frej Täby IBK - Vallentuna IBK (A) Lucas Edberg, Oscar Uhlir Vikingavallen
2019-11-09 12:15 5 Järfälla IBK - Åkersberga IBF (A) Mats Järnmark, Anna Mandelstam Kallhälls sporthall
2019-11-09 14:45 5 IBF Offensiv Lidingö - Vallentuna IBK (B) Emilia Tuomela, Alexander Löfgren Bodals Bollhall
2019-11-10 10:45 5 Silverdals IF (A) - Väsby AIK (A) Noel Huss, Hugo Nilsson Silverdalshallen
2019-11-10 12:00 5 AIK IBF (C) - Ekerö IK Annabel Jonsson, Olivia Wikström Ulriksdalshallen
2019-11-10 12:00 5 Bele Barkarby IF IBF - Sigtuna IF IBK Matilda Jennersjö, Linnea Gribe Björkebyhallen
2019-11-10 12:30 5 Åkersberga IBF (B) - Vallentuna IBK (C) Fredrik Bokström, Oskar Mattsson Åkersberga Sporthall A
2019-11-10 13:00 5 AIK IBF (A) - Nacka Wallenstam IBK (C) Annabel Jonsson, Olivia Wikström Ulriksdalshallen
2019-11-10 17:15 5 Hässelby SK IBK - Töjnan IBK Robert Milerud, Alice Fritshammar Grimstahallen
Omgång 6
2019-11-16 11:00 6 Väsby AIK (B) - Töjnan IBK Andreas Theorén, Carl Theorén Väsby skolan
2019-11-16 11:00 6 Vallentuna IBK (B) - IK Frej Täby IBK Max Åstrand, Moa Holm Hammarbackens Sporthall 24
2019-11-16 12:00 6 Vallentuna IBK (A) - Hässelby SK IBK Max Åstrand, Moa Holm Hammarbackens Sporthall
2019-11-16 13:00 6 Väsby AIK (A) - Bele Barkarby IF IBF Andreas Theorén, Carl Theorén Väsby skolan
2019-11-17 09:00 6 Rotebro IS IBK - IBF Offensiv Lidingö Arvid Stegrud, Andreas Lyhnakis Rotebrohallen (Nya)
2019-11-17 09:00 6 Nacka Wallenstam IBK (C) - Järfälla IBK Henrik Sommerville, Malva Sölvemark Ormingehallen
2019-11-17 12:00 6 Sigtuna IF IBK - Åkersberga IBF (B) Magnus Johnsson, Fredrik Nensén Prästängshallen
2019-11-17 13:15 6 Åkersberga IBF (A) - AIK IBF (C) Niclas Andersson, Paulina Sturmhöwel Döring Åkersberga Sporthall A
2019-11-17 19:00 6 Silverdals IF (A) - Täby FC (B) Noel Huss, Fredrik Nensén Silverdalshallen
Omgång 7
2019-11-23 10:15 7 IK Frej Täby IBK - Rotebro IS IBK Sebastian Ekdahl, Noel Akdemir Vikingavallen
2019-11-23 14:30 7 IBF Offensiv Lidingö - Vallentuna IBK (C) Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Bodals Bollhall
2019-11-24 10:00 7 Bele Barkarby IF IBF - Täby FC (B) Isak Ålenius, Marcus Höök Björkebyhallen
2019-11-24 12:00 7 Töjnan IBK - Ekerö IK Asta Hansson, Tindra Henriksson Silverdalshallen
2019-11-24 12:00 7 AIK IBF (C) - Nacka Wallenstam IBK (C) Linnea Gribe, Edvin Strömgren Ulriksdalshallen
2019-11-24 12:30 7 Åkersberga IBF (B) - Väsby AIK (A) Jan Lingemark, Tore Dernell Åkersberga Sporthall A
2019-11-24 13:00 7 AIK IBF (A) - Silverdals IF (A) Tyra Müller-Nord, Ida Torbjörner Ulriksdalshallen
2019-11-24 13:15 7 Vallentuna IBK (A) - Vallentuna IBK (B) Max Åstrand, Adam Sundbom Hammarbackens Sporthall
2019-11-24 14:00 7 Hässelby SK IBK - Väsby AIK (B) Emil Pernkrans, Hampus Pernkrans Hässelbyhallen
Omgång 8
2019-11-29 18:15 8 Vallentuna IBK (B) - Hässelby SK IBK Tindra Ahlberg, Miranda Ahlberg Hammarbackens Sporthall
2019-11-30 14:00 8 Vallentuna IBK (C) - IK Frej Täby IBK Andreas Theorén, Carl Theorén Hammarbackens Sporthall
2019-11-30 15:00 8 Rotebro IS IBK - Vallentuna IBK (A) Filip Saverstam, Jonas Vedin Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2019-11-30 17:15 8 Ekerö IK - Väsby AIK (B) Emil Pernkrans, Hampus Pernkrans Tappströms Bollhall
2019-12-01 11:00 8 Sigtuna IF IBK - IBF Offensiv Lidingö Magnus Johnsson, Lars Reuterhagen Prästängshallen
2019-12-01 11:00 8 Täby FC (B) - Åkersberga IBF (B) Max Åstrand, Edvin Strömgren Grindtorpshallen
2019-12-01 11:15 8 Åkersberga IBF (A) - Töjnan IBK Jacob Appeltofft, Paulina Sturmhöwel Döring Åkersberga Sporthall A
2019-12-01 11:15 8 Silverdals IF (A) - Järfälla IBK Jonas Vedin, Joel Holm Arena Satelliten
2019-12-01 14:00 8 Bele Barkarby IF IBF - AIK IBF (A) Filip Lövenklint, Samuel Oreland Björkebyhallen
Omgång 9
2019-12-07 11:00 9 IK Frej Täby IBK - Sigtuna IF IBK Oscar Uhlir, Andreas Beijer Vikingavallen
2019-12-07 12:15 9 Väsby AIK (B) - Åkersberga IBF (A) Arvid Stegrud, Andreas Lyhnakis Väsby skolan
2019-12-07 12:15 9 Vallentuna IBK (A) - Vallentuna IBK (C) Peter Lassfolk, Isabelle Lassfolk Hammarbackens Sporthall
2019-12-07 15:15 9 IBF Offensiv Lidingö - Väsby AIK (A) Andreas Bengtsson, Robert Vangeus Bodals Bollhall
2019-12-08 10:15 9 Järfälla IBK - Bele Barkarby IF IBF Filip Lövenklint, Annie Mattsson Viksjö Sporthall
2019-12-08 10:15 9 Åkersberga IBF (B) - AIK IBF (A) Aarre Hietanen, Tore Dernell Åkersberga Sporthall A
2019-12-08 11:00 9 Hässelby SK IBK - Ekerö IK Alice Fritshammar, Edvin Strömgren Hässelbyhallen
2019-12-08 13:30 9 Vallentuna IBK (B) - Rotebro IS IBK Max Åstrand, Isabelle Lassfolk Hammarbackens Sporthall
2019-12-08 15:00 9 AIK IBF (C) - Silverdals IF (A) Saga Emtell, Asta Hansson Tallbackaskolan
2019-12-08 15:30 9 Töjnan IBK - Nacka Wallenstam IBK (C) Jonas Vedin, Joel Holm Silverdalshallen
Omgång 10
2020-01-11 12:00 10 Väsby AIK (A) - IK Frej Täby IBK Lea Gergi, Mats Järnmark Väsby skolan
2020-01-11 14:00 10 Rotebro IS IBK - Hässelby SK IBK Joel Holm, Filip Saverstam Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2020-01-11 16:15 10 Nacka Wallenstam IBK (C) - Väsby AIK (B) Christoffer Castwall, Shabbir Ahmed Ormingehallen
2020-01-12 09:15 10 Åkersberga IBF (B) - Järfälla IBK Johan Nima, Oskar Mattsson Åkersberga Sporthall A
2020-01-12 11:30 10 Sigtuna IF IBK - Vallentuna IBK (A) Anders Haag, Magnus Johnsson Prästängshallen
2020-01-12 13:00 10 Vallentuna IBK (C) - Vallentuna IBK (B) Fredrik Nensén, Mats Järnmark Hammarbackens Sporthall
2020-01-12 13:00 10 Täby FC (B) - IBF Offensiv Lidingö Mattias Lönnborg, Hannes Hovmöller Grindtorpshallen
2020-01-12 13:15 10 Bele Barkarby IF IBF - AIK IBF (C) Totte Hallgren, William Wetterud Herresta Sporthall
2020-01-12 15:00 10 Åkersberga IBF (A) - Ekerö IK Björn Söderström, Paulina Sturmhöwel Döring Skärgårdsstadshallen
Omgång 11
2020-01-18 11:00 11 Hässelby SK IBK - Åkersberga IBF (A) Alexander Löfgren, Robert Milerud Hässelbyhallen
2020-01-18 11:00 11 IK Frej Täby IBK - Täby FC (B) Chelsea Wickenbergh, Buster Wickenbergh Vikingavallen
2020-01-18 11:30 11 IBF Offensiv Lidingö - AIK IBF (A) Imtiaz Karim, Fadi Saffo Bodals Bollhall
2020-01-18 12:15 11 Vallentuna IBK (A) - Väsby AIK (A) Moa Holm, Max Åstrand Hammarbackens Sporthall
2020-01-18 12:45 11 Ekerö IK - Nacka Wallenstam IBK (C) Alice Fritshammar, Johanna Kjebon Mälaröhallen
2020-01-18 13:15 11 Vallentuna IBK (B) - Sigtuna IF IBK Fredrik Sandgren, Andreas Sandgren Hammarbackens Sporthall
2020-01-18 15:45 11 Järfälla IBK - Bele Barkarby IF IBF Elliot Karlsson, Alexander Friberg Kallhälls sporthall
2020-01-19 10:00 11 Rotebro IS IBK - Vallentuna IBK (C) Jonas Vedin, Andreas Theorén Rotebrohallen (Nya)
2020-01-19 11:30 11 Töjnan IBK - Silverdals IF (A) Thea Kaplan, Annabel Jonsson Silverdalshallen
2020-01-19 13:00 11 AIK IBF (C) - Åkersberga IBF (B) Hugo Nilsson, Filip Saverstam Ulriksdalshallen
Omgång 12
2020-01-24 17:30 12 Järfälla IBK - IBF Offensiv Lidingö Mats Järnmark, Alexander Hellström Viksjö Sporthall
2020-01-25 15:00 12 Täby FC (B) - Vallentuna IBK (A) Joel Holm, Jonas Vedin Grindtorpshallen
2020-01-26 10:00 12 Nacka Wallenstam IBK (C) - Åkersberga IBF (A) Anton Zaitsev, Melvin Lindkvist Ormingehallen
2020-01-26 10:30 12 Bele Barkarby IF IBF - Töjnan IBK Anna Mandelstam, Håkan Taxén Björkebyhallen
2020-01-26 11:30 12 Sigtuna IF IBK - Rotebro IS IBK Lea Gergi, Magnus Johnsson Prästängshallen
2020-01-26 14:00 12 AIK IBF (A) - IK Frej Täby IBK Sam Robertsson, Andreas Theorén Tallbackaskolan
2020-01-26 15:00 12 Vallentuna IBK (C) - Hässelby SK IBK Max Åstrand, Niclas Andersson Hammarbackens Sporthall
2020-01-26 15:00 12 Väsby AIK (A) - Vallentuna IBK (B) Carl Theorén, Jonas Vedin Väsby skolan
2020-01-26 18:00 12 Silverdals IF (A) - Väsby AIK (B) Thea Kaplan, Ludwig Idevall Silverdalshallen
Omgång 13
13 Vallentuna IBK (A) - AIK IBF (A) Hammarbackens Sporthall
2020-02-01 09:00 13 Hässelby SK IBK - Nacka Wallenstam IBK (C) Gustav Fohlstedt, Felix Wennerstein Hässelbyhallen
2020-02-01 10:00 13 Ekerö IK - Silverdals IF (A) Emil Pernkrans, Hampus Pernkrans Mälaröhallen
2020-02-01 10:00 13 Vallentuna IBK (B) - Täby FC (B) Chelsea Wickenbergh, Buster Wickenbergh Hammarbackens Sporthall
2020-02-01 11:00 13 Vallentuna IBK (C) - Sigtuna IF IBK Chelsea Wickenbergh, Buster Wickenbergh Hammarbackens Sporthall
2020-02-01 11:00 13 Väsby AIK (B) - Bele Barkarby IF IBF Jonas Vedin, Andreas Theorén Väsby skolan
2020-02-01 12:00 13 IK Frej Täby IBK - Järfälla IBK Jacob Appeltofft, Loke Astlin Strömberg Vikingavallen
2020-02-01 13:15 13 IBF Offensiv Lidingö - AIK IBF (C) Filip Saverstam, Johan Nima Bodals Bollhall
2020-02-02 12:00 13 Rotebro IS IBK - Väsby AIK (A) Noel Huss, Ludwig Idevall Rotebrohallen (Nya)
2020-02-02 12:00 13 Töjnan IBK - Åkersberga IBF (B) Mattias Thomasson, Andreas Theorén Arena Satelliten
Omgång 14
2020-02-08 09:15 14 Åkersberga IBF (B) - Väsby AIK (B) Sezgin Youmer, Alexander Löfgren Åkersberga Sporthall A
2020-02-08 15:00 14 Väsby AIK (A) - Vallentuna IBK (C) Fredrik Nensén, Johan Nima Väsby skolan
2020-02-08 16:00 14 Täby FC (B) - Rotebro IS IBK Noel Akdemir, Max Åstrand Grindtorpshallen
2020-02-09 10:30 14 Bele Barkarby IF IBF - Ekerö IK Stella Hammer, Linnea Gribe Björkebyhallen
2020-02-09 12:00 14 AIK IBF (C) - IK Frej Täby IBK Johanna Kjebon, Isak Ålenius Ulriksdalshallen
2020-02-09 13:00 14 Sigtuna IF IBK - Hässelby SK IBK Fredrik Nensén, Lars Reuterhagen Prästängshallen
2020-02-09 13:30 14 Järfälla IBK - Vallentuna IBK (A) Annie Mattsson, Robert Milerud Viksjö Sporthall
2020-02-09 15:00 14 AIK IBF (A) - Vallentuna IBK (B) Sam Robertsson, Isak Ålenius Tallbackaskolan
2020-02-09 18:00 14 Silverdals IF (A) - Åkersberga IBF (A) Jonas Vedin, Joel Holm Silverdalshallen
Omgång 15
2020-02-14 18:30 15 Vallentuna IBK (B) - Järfälla IBK Jan Lingemark, Imtiaz Karim Hammarbackens Sporthall
2020-02-15 10:15 15 Ekerö IK - Åkersberga IBF (B) Emil Pernkrans, Hampus Pernkrans Mälaröhallen
2020-02-15 11:15 15 Åkersberga IBF (A) - Bele Barkarby IF IBF Tore Dernell, Alexander Löfgren Åkersberga Sporthall A
2020-02-15 14:00 15 Vallentuna IBK (A) - AIK IBF (C) Roger Nyström, Niclas Andersson Hammarbackens Sporthall
2020-02-15 15:00 15 Vallentuna IBK (C) - Täby FC (B) Niclas Andersson, Roger Nyström Hammarbackens Sporthall
2020-02-16 11:00 15 Sigtuna IF IBK - Väsby AIK (A) Mimma Spasic, Jelena Spasic Prästängshallen
2020-02-16 11:00 15 Nacka Wallenstam IBK (C) - Silverdals IF (A) Anton Zaitsev, Christoffer Hellström Ormingehallen
2020-02-16 11:45 15 Töjnan IBK - IBF Offensiv Lidingö Oscar Olsson Berglund, Aida Jönsson Silverdalshallen
2020-02-16 16:00 15 Rotebro IS IBK - AIK IBF (A) Noel Huss, Hugo Nilsson Arena Satelliten
Omgång 16
2020-03-07 11:00 16 IK Frej Täby IBK - Töjnan IBK Max Hasselrot, Simon Fröberg Vikingavallen
2020-03-07 13:00 16 Täby FC (B) - Sigtuna IF IBK Jonas Vedin, Filip Saverstam Grindtorpshallen
2020-03-07 14:00 16 Väsby AIK (A) - Hässelby SK IBK Jan Lingemark, Fredrik Nensén Väsby skolan
2020-03-07 15:00 16 Järfälla IBK - Rotebro IS IBK Alexander Löfgren, Linnea Gribe Viksjö Sporthall
2020-03-07 16:15 16 IBF Offensiv Lidingö - Väsby AIK (B) Asta Hansson, Kim Vulic Bodals Bollhall
2020-03-08 09:15 16 Åkersberga IBF (B) - Åkersberga IBF (A) Jacob Appeltofft, Andreas Mattsson Åkersberga Sporthall A
2020-03-08 12:00 16 AIK IBF (A) - Vallentuna IBK (C) Carl Theorén, Filip Saverstam Ulriksdalshallen
2020-03-08 12:45 16 Bele Barkarby IF IBF - Nacka Wallenstam IBK (C) Ricky Bagge, Alexander Löfgren Björkebyhallen
2020-03-08 13:15 16 AIK IBF (C) - Vallentuna IBK (B) Isak Ålenius, Marcus Höök Tallbackaskolan
Omgång 17
17 Hässelby SK IBK - Silverdals IF (A)
17 Väsby AIK (A) - Täby FC (B) Väsby skolan
17 Sigtuna IF IBK - AIK IBF (A) Prästängshallen
17 Nacka Wallenstam IBK (C) - Åkersberga IBF (B) Ormingehallen
17 Vallentuna IBK (C) - Järfälla IBK Hammarbackens Sporthall
17 Rotebro IS IBK - AIK IBF (C) Rotebrohallen (Mikaelskolan)
17 Ekerö IK - IBF Offensiv Lidingö Mälaröhallen
17 Väsby AIK (B) - IK Frej Täby IBK Väsby skolan
17 Vallentuna IBK (A) - Töjnan IBK Hammarbackens Sporthall
Omgång 18
18 Täby FC (B) - Hässelby SK IBK Grindtorpshallen
18 Bele Barkarby IF IBF - Silverdals IF (A) Björkebyhallen
18 AIK IBF (A) - Väsby AIK (A) Ulriksdalshallen
18 Järfälla IBK - Sigtuna IF IBK Viksjö Sporthall
18 AIK IBF (C) - Vallentuna IBK (C) Ulriksdalshallen
18 IBF Offensiv Lidingö - Åkersberga IBF (A) Bodals Bollhall
18 IK Frej Täby IBK - Ekerö IK Vikingavallen
18 Töjnan IBK - Vallentuna IBK (B) Rotebrohallen (Mikaelskolan)
18 Vallentuna IBK (A) - Väsby AIK (B) Hammarbackens Sporthall
Omgång 19
19 Vallentuna IBK (B) - Väsby AIK (B)
Omgång 20
20 Vallentuna IBK (B) - Ekerö IK
Omgång 21
21 Åkersberga IBF (A) - Vallentuna IBK (B) Åkersberga Sporthall A
Omgång 22
22 Vallentuna IBK (B) - Nacka Wallenstam IBK (C)

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis