Spelprogram - Träningsmatcher Uppland HT-2019

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
AIK IBF D1 Robert Esperi robert.esperi@gmail.com 070-8712212 Svart, Vit, Svartgula
AIK IBF P05 Mikael Qvarnström mikael.qvarnstrom@aikinnebandy.se 070-606 99 34 Svart, Vit, Svartgula
Almunge IK /Arlanda IBK JAS David Söderström davidsoderstrom@hotmail.com Röd/Gul, Svart, Svart
Almunge IK H3 Röd/Gul, Svart, Svart
Almunge IK P03/04 Röd 4 Röd/Gul, Svart, Svart
Almunge IK P05 Robert Sjöberg robert.sjoberg83@hotmail.com Röd/Gul, Svart, Svart
Alunda IBF Peter Billock peterbillock@gmail.com 070-824 11 90 Blå, Svart, Svart
Alunda IBF Damallsvenskan Towe Larsson towelarsson12@gmail.com 0703170021 Blå, Svart, Svart
Alunda IBF DJ JAS Peter Billock peterbillock@gmail.com 070-824 11 90 Blå, Svart, Svart
Alunda IBF H1 Jörgen Lindström jorgen.lindstrom@sandvik.com 0761-01 14 91 Blå, Svart, Svart
Alunda IBF P05 Blå, Svart, Svart
Alunda IBF/Rasbo IK U (D2) Peter Billock peterbillock@gmail.com 070-824 11 90 Blå, Svart, Svart
Arlanda IBK D1 Blå , Blå/svart, Svart, Svart
Arlanda IBK F02/03 Ulf Lorandsson ulf@lorandsson.se 070-9550701 Blå , Blå/svart, Svart, Svart
Arlanda IBK H4 Marianne Isoz Henriksson isozhenriksson@gmail.com 070-621 06 12 Blå , Blå/svart, Svart, Svart
Arlanda IBK P05 Birgitta Eklund birgittaeklund@telia.com 0708800601 Blå , Blå/svart, Svart, Svart
Arlanda IBK U D3 Michael Jonsson michael@msolutions.se 072-726 6667 Blå , Blå/svart, Svart, Svart
Arlanda IBK U H6 Patrik Wiklund wiklundputte@gmail.com 0707361665 Blå , Blå/svart, Svart, Svart
Bele Barkarby IF IBF D1 Svart, Svart, Svart
Bele Barkarby IF IBF P04 Svart, Svart, Svart
Björklinge BK (D1) Jens Andersson jens.andersson@afconsult.com 0705-462160 Svart, Svart, Svart
Björklinge BK D3 Jens Andersson jens.andersson@afconsult.com 0705-462160 Svart, Svart, Svart
Björklinge BK F02/03 Mathias Lundqvist lundqvistmathias@hotmail.com 0732-634879 Svart, Svart, Svart
Björklinge BK F02/03 Svart, Svart, Svart
Björklinge BK F04/05 Mathias Lundqvist lundqvistmathias@hotmail.com 0732-634879 Svart, Svart, Svart
Björklinge BK F06 Jonas Timan timan.jonas@gmail.com 0722-403384 Svart, Svart, Svart
Björklinge BK H1 Martin Dahlberg dahl90@gmail.com 0705-666352 Svart, Svart, Svart
Björklinge BK JAS Jens Andersson jens.andersson@afconsult.com 0705-462160 Svart, Svart, Svart
Björklinge BK P06/07 Fredrik Uhrbom fruh405@gmail.com 0793399735 Svart, Svart, Svart
Björklinge BK Pojkar div 1 röd Svart, Svart, Svart
Bålsta FBC P050607 Blå Röd, Svart, Svart
Bälinge IF F04/05 Niklas Ferm niklas.ferm@hotmail.com 076-789 54 09 Gul, Svart, Svart
Bälinge IF F08/09 Frida Baeckström f.baeckstrom@gmail.com 0733680869 Gul, Svart, Svart
Bälinge IF Herr Johan Jansson johan.jansson89@hotmail.se 0707399319 Gul, Svart, Svart
Ekerö IK 2003P MöRöd Medel M Patrik Bengtsson patrik.bengtsson@ncc.se 076-186 00 55 Blå, Blå, Blå
Enköpings IBK Patrick Boren patrick.boren@mpa.se 072-554 19 40 Vit, Svart, Svart
Enköpings IBK D2 Vit, Svart, Svart
Enköpings IBK D2 Pernilla Andersson orsundsbrofarg@tele2.se 0702485078 Vit, Svart, Svart
Enköpings IBK F06-07 Pernilla Johansson Pernilla69johansson@gmail.com 070-7226082 Vit, Svart, Svart
Enköpings IBK H3 Gunilla Lindell gunilla.lindell@tele2.se 070-4912362 Vit, Svart, Svart
Enköpings IBK HJ17 Vit, Svart, Svart
Enköpings IBK Team Vit, Svart, Svart
Erikslunds KF Herr Viktor Olbrant olbrant@live.se Grön, Svart, Grön
FBC Bollnäs H1 Fredrik Östling Fredrik.ostling3@gmail.com 0703332473 Vit, Svart, Vit
FBC Kalmarsund (Dam-ALL) Krister Carlsson k_carlsson@hotmail.com 0723-059984 Cyanblå, Cyanblå, Mörkblå
FBC Kalmarsund (SSL) Alexander Brinkmann alexander.brinkmann@fbckalmarsund.se 0707989212 Cyanblå, Cyanblå, Mörkblå
FBC Uppsala Ungdom Andreas Rackinger andreas.rackinger@fbcuppsala.se 0732-414645 Svart, Svart, Svart
FBC Uppsala Ungdom Svart, Svart, Svart
FBC Uppsala Ungdom D3 Björn Lindholm bjorn@barkvagen.se 073-2640620 Svart, Svart, Svart
FBC Uppsala Ungdom F02/03 Peter Anderson peter60a@hotmail.com 070-6099415 Svart, Svart, Svart
FBC Uppsala Ungdom F05 Anna Lampén lillvreta@hotmail.com 0705-112 155 Svart, Svart, Svart
FBC Uppsala Ungdom P05 Andreas Rackinger andreas.rackinger@fbcuppsala.se 0732-414645 Svart, Svart, Svart
FBI Tullinge (D1) Martin Östman martin.ostman@gmail.com 070-573 46 37 Orange, Svart, Svart
Fjärdhundra SK Mikael Ferngren mikaelferngren@yahoo.se 070-320 68 70 Röd, Grön, Vit
Frötuna IBF D2 Anders Kalldin anders.kalldin@atria.com 076-8378374 Röd, Marinblå, Röd
Frötuna IBF F 08/09 Röd, Marinblå, Röd
Frötuna IBF F06/07 Magnus Elmesiöö magnus.elmesioo@uppsala.se 070-2502590 Röd, Marinblå, Röd
Fyrislunds BK H5 Che-Yuan Liang che-yuan.liang@nek.uu.se 073-7780051 Vit, Svart, Svart
Gävle GIK D1 Annika Jonsson jonssonannika14@gmail.com 070-5587246 Blå, Blå, Blå
Gävle GIK HJ17 Mats Jernberg mats.g.jernberg@gmail.com 070-678 52 75 Blå, Blå, Blå
Gävle GIK P05 Henrik Söderholm henrik.soderholm@se.atlascopco.com 070-237 61 26 Blå, Blå, Blå
Hagunda IF Allsvenskan Herrar Blå, Svart, Svart
Hagunda IF D1 Blå, Svart, Svart
Hagunda IF F03/04 Peter Westerlund p.westerlund@bredband.net 0705664446 Blå, Svart, Svart
Hagunda IF JAS DJ17 Blå, Svart, Svart
Hagunda IF P04 Ulf Tobiasson ekonomi@overbacka.se 070-4976807 Blå, Svart, Svart
Hagunda Legend IS H3 Blå, Svart, Svart
Hofors IBK Dam Svart, Svart, Svart
Hässelby SK IBK Dam Div 1 Lars Hellman lasse@plandokfiber.se 0707653335 Röd, Svart, Svart
IBF Falun Erik Björklund erik@elmab.se 0702697916 Svart, Svart, Svart
IBF Roslagsalliansen H3 Röd, Svart, Svart
IBF Roslagsalliansen U H5 Röd, Svart, Svart
IBK Lockerud Mariestad ALL dam Jonas Boväng bovens73@gmail.com 072 722 51 49 Röd, Röd, Röd
IBK Runsten Allsvenskan Mathias Bondeson ibk@runsten.nu 070-99 444 86 Röd, Svart, Svart
IBK Uppsala Teknologer D2 Sven-Eric Junebjörk sven-eric.junebjork@seb.se 070 462 2244 Svart, Svart, Svart
IBK Uppsala Teknologer H2 David Eriksson davve_112@hotmail.com 0736965215 Svart, Svart, Svart
IBK Uppsala Teknologer U (H3) Svart, Svart, Svart
IBK Uppsala Teknologer U D3 Svart, Svart, Svart
IBK Uppsala Teknologer U H5 Svart, Svart, Svart
IBK Östhammar H2 Svart tröja, Svarta shorts, Svarta strumpor
IBK Östhammar P07/08 Mona Jönsson moisjo75@gmail.com 0736421080 Svart/svart/svart
IFK Arboga H2 Henrik Hammarberg 070-295 58 44 Blå, Blå, Blå
IFK Dannemora/Ö F08/09 Robert Nordström robnord@live.se 072-7021170 Vit, Blå, Vit
IFK Dannemora/Ö P03/04 Vit, Blå, Vit
IK Nordia/Enköpings IBK P05 Thomas Zetterberg thomas.zetterberg@gmail.com 0702532848 Vit/röd/röd
IK Sirius FBC HJ18 Stefan Eriksson ster01@handelsbanken.se 070-6306327 Blå/Svart, svart, svart
IK Sirius FBC JAS Björn Arkebäck bjorn.arkeback@beckers-group.com 073-6639025 Blå/Svart, svart, svart
IK Sirius FBC P03 Blå/Svart, svart, svart
IK Sirius FBC P04 Blå/Svart, svart, svart
IK Sirius FBC SSL dam Mikael Ekeberg mikael.ekeberg@buhlergroup.com 070-3955377 Blå/Svart, svart, svart
IK Sirius IBK D1 Lena Melltorn lena.melltorn@gmail.com 0732069809 Blå/Svart, Svart, Svart
IK Sirius IBK F04/05 Johan Gelin johan.gelin@uppsalaevenemang.se 070-5774404 Blå/Svart, Svart, Svart
IK Sirius IBK SSL Herr Micael Raak micael.raak@siriusinnebandy.se 073-6330255 Blå/Svart, Svart, Svart
IK Sätra (H1) Bosse Westerlund bosse.westerlund@emrik.se 070-5854699 Grön, Svart, Grön
IK Sätra H1 Bosse Westerlund bosse.westerlund@emrik.se 070-5854699 Grön, Svart, Grön
IS Saga H4 Vit, Svart, Vit
Kanonyri Kladno (Tjeckien)
Karlstad IBF Allsvenskan herr Blå, Svart, Svart
Karlstad IBF SSL dam Tony Swahn frinemato@hotmail.com 0708 30 00 51 Vit/Vit/Vit
Kirkkonummi Rangers (Fin)
Lag ej klart
Lillån IBK (ALL) Grön, Vit, Vit
Lokomotiv Grillby H2 Rosa, Mörk blå, Rosa
Meddelas senare
Midas IBK H2 Röd, Svart, Svart
Midas IBK P08 Röd, Svart, Svart
Midas IBK U H4 Jari S. Karlsson sime71@gmail.com 070-7294377 Röd, Svart, Svart
M-Team
Nacka Wallenstam IBK Allsvenskan Vit, Svart, Vit
Nykvarns IBF H2 Sebastian Wahlgren sebastian.wahlgren@wurth.se 070-6124829 Svart, Svart, Svart
Rasbo IK H1 Vinröd/Vit, Svart/vit/vinröd, Svarta
Rasbo IK P05 Ewa Jansson ewa.c.jansson@gmail.com 0703281855 Vinröd/Vit, Svart/vit/vinröd, Svarta
Rasbo IK U H3 Vinröd/Vit, Svart/vit/vinröd, Svarta
Rosersberg IK H4 Fredrik Raschke fredrik.raschke@hultaforsgroup.se 0722006107 Röd, Blå, Röd
Rotebro IS IBK D1 Mårten Storm marten.storm@24mps.se 073-626 74 52 MörkBlå, MörkBlå, Vit
Rotebro IS IBK Herrar Div1 Johan Lienzén johan.lienzen@gmail.com 076-8449970 MörkBlå, MörkBlå, Vit
Sala Silverstaden IBK Svart, Svart, Svart
Sala Silverstaden IBK H2 Svart, Svart, Svart
Sandvikens AIK P03/04 Mikael Larsson mikaellarsson_1@yahoo.se 070-2451017 Svart, Svart, Svart
SK Vide D3 Victor Söderlund victor.sderlund@gmail.com 073-9813377 Blå, Blå, Blå
SK Vide F0607 Pernilla Svedin pernillasvedin@hotmail.com 0702651469 Blå, Blå, Blå
SK Vide H6 Blå, Blå, Blå
SK Vide P03/04 Blå, Blå, Blå
SK Vide P06 Magnus Odén oden.magnus@gmail.com 0705141968 Blå, Blå, Blå
SK Vide Pojkar div 1 Blå, Blå, Blå
Skattkärrs IK D1 Johnny Grundahl johnny.grundahl@telia.com 070-584 82 47 blå, blå, blå
Skutskärs IBK H2 Blå, Blå, Vit
Skutskärs IBK P03 Jörgen Häggblom jorgen@preenergi.se 070-6593655 Blå, Blå, Vit
Skälby IBK D1 Svart, Svart, Svart
Stenhagens KK D2 Matilda Kardell matilda.kardell@gmail.com 076 - 33 60 670 Röd, Svart, Svart
Stenhagens KK Dam Mattias Lundblad mattias.lundblad@malarsprinkler.se 0707616148 Röd, Svart, Svart
Stenhagens KK H3 Dan Back dan.back@innebandy.se 0733-814371 Röd, Svart, Svart
Stenhagens KK H6 Legends Anders Karlsson hbv28b@gmail.com 0703-18 58 48 Röd, Svart, Svart
Stenhagens KK U H5 Röd, Svart, Svart
Storvreta IBK (Dam-ALL) Marie Gezelius marie@gezelius.nu 0763-376862 Röd, Svart, Röd
Storvreta IBK F04/05 David Molin david.molin@infinigate.se 0708-651061 Röd, Svart, Röd
Storvreta IBK F06 Jonas Eriksson Jono75@msn.com 070-22 55 286 Röd, Svart, Röd
Storvreta IBK JAS Flick Noél Alm Johansson noelalmjohansson@storvretaibk.se 070-318 70 27 Röd, Svart, Röd
Storvreta IBK JAS herr Röd, Svart, Röd
Storvreta IBK P03 Mats Edin matsedin@hotmail.se 0705315047 Röd, Svart, Röd
Storvreta IBK P05 Röd, Svart, Röd
Storvreta IBK P15 Mats Edin matsedin@hotmail.se 0705315047 Röd, Svart, Röd
Strängnäs IBK Allsvenskan Herrar Philip Nystedt philip.nystedt@sparbankenrekarne.se 0725864303 Röd, Röd, Röd
Sundbybergs IK H3 Grön, Vit, Grön
Surahammars IBF H1 Pentti Forsström pentti.forsstrom@lucchini.se 070-4380109 Gul, Svart, Svart/vit
Södra Trögds IK Joakim Englundh jocke97_e@hotmail.com 0709112221 Gul, Grön, Gul
Telge IBS Röd, Röd, Vit
Tierp IBK /TÖFF F00-05 Helen Jaeschke-Pellonpää helen@tierpibk.se 0702-844466 Svart, Svart, Svart
Tobo/Örbyhus FF D3 Gul, Svart, svart
Tobo/Örbyhus FF H4 Jimmy Norberg jimmynorberg84@hotmail.com 0763366679 Gul, Svart, svart
Tobo/Örbyhus FF Herr U Gul, Svart, svart
Täby FC D1 Peder Hägg Aftershaw@gmail.com 0735-426606 Vit, Vit, Vit
Täby FC DJ JAS Pelle Dohlwitz pelle@peis.se 0761-853883 Vit, Vit, Vit
Täby FC F06 Vit, Vit, Vit
Täby FC IBK Robin Andersson rbo.andersson@gmail.com 0704121065 Vit, Vit, Vit
Uppsala Life IF (H2) Tomas Baeckman tomas.baeckman@loks.se 0704-670461 Marinblå, Vit, Marinblå
Uppsala Life IF Dam Gabriel Purbe gabriel.purbe@maxi.ica.se 0735-146001 Marinblå, Vit, Marinblå
Uppsala Life IF H2 Tomas Baeckman tomas.baeckman@loks.se 0704-670461 Marinblå, Vit, Marinblå
Vaksala SK Svart/Gul, Svart, Gul
Vaksala SK DJ-JAS Andreas Eklund andreas.eklund@centido.com 0702-690401 Svart/Gul, Svart, Gul
Vaksala SK F06 Gul Lena Broman Tanndal lena.broman@gmail.com 070-9302925 Svart/Gul, Svart, Gul
Vaksala SK F06 Svart Matilda Eriksson Matilda.ragnarsson@hotmail.com 073-7072410 Svart/Gul, Svart, Gul
Vaksala SK F09 svart Henrik Palm palmens@gmail.com 070-6448011 Svart/Gul, Svart, Gul
Vallentuna IBK H3 Tobias Lundqvist tobias.lundqvist@hotmail.com 076-891 36 55 Svart, Svart, Svart
V-TAB
Wåhla IBK (D2) Ann Segelsbo al_segelsbo@hotmail.com 070-5563300 Röd, Röd, Röd
Väddö IF H4 Kimmo Heiskanen solna87@hotmail.com 073-615 65 29 Grön, Grön, Grön
Väddö IF U H6 Kimmo Heiskanen solna87@hotmail.com 073-615 65 29 Grön, Grön, Grön
Västerlöfsta IBF Herrar A Svart, Svart, Svart
Västerås Rönnby IBK (SSL) John Kvist john.kvist@live.se 0725-888030
Västerås Rönnby IBK SSL dam John Kvist john.kvist@live.se 0725-888030
Åkersberga IBF (H1) Fredrik Carlvik carlvikfredrik@gmail.com 0735724212 Orange, Svart, Orange
Örsundsbro IBF Pojkar röd div 2 Jonny Hawee jonnyhawee@msn.com 0733571574 Blå, Blå, Blå
Örsundsbro IF F06/07 Ulf Ojala ulf.ojala@privat.regionuppsala.se 0708869881 Blå, Blå, Blå
Örsundsbro IF P05 Mattias Vannergård mattias.vannergard@afconsult.com 0708214493 Blå, Blå, Blå
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2019-08-08 19:30 1 IK Sirius FBC HJ18 - Kanonyri Kladno (Tjeckien) Jonatan Svahn, Daniel Bäckner Uppsala Life Arena
2019-08-10 14:00 1 Alunda IBF Damallsvenskan - Täby FC IBK 10 - 1 Oliver Halvarsson, Ej offentliggjord Olandshallen 94
2019-08-11 17:00 1 IK Sirius FBC SSL dam - Täby FC IBK 7 - 2 Michaela Pålsson, Arvid Englund IFU Arena A 85
2019-08-14 19:00 1 Alunda IBF H1 - IK Sirius IBK SSL Herr 3 - 11 Jonas Tidsjö, Jakob Westerlund Olandshallen 343
2019-08-17 11:00 1 Alunda IBF H1 - IBK Runsten Allsvenskan 7 - 6 Arvid Englund, Olle Isacsson Olandshallen
2019-08-17 13:00 1 Storvreta IBK (Dam-ALL) - Storvreta IBK P15 Niklas Arvidsson, Tony Nyberg Storvreta IBK Sporthall
2019-08-17 14:00 1 Alunda IBF Damallsvenskan - Gävle GIK D1 Arvid Englund, Peter Alenbring Olandshallen
2019-08-17 15:00 1 IK Sirius IBK SSL Herr - Strängnäs IBK Allsvenskan Herrar 10 - 6 Jonas Tidsjö, Jakob Westerlund Uppsala Life Arena 132
Omgång 2
2019-08-20 18:30 2 IBF Falun - IK Sirius IBK SSL Herr 5 - 5 JALAS® Arena 1
2019-08-23 19:15 2 Arlanda IBK H4 - Erikslunds KF Herr Ej offentliggjord, Jörgen Olsson Ekilla Sporthall
2019-08-24 11:00 2 Midas IBK H2 - IBK Uppsala Teknologer U (H3) Erik Andersson, Felix Pettersson Hallstaviks Sporthall
2019-08-24 12:00 2 Lokomotiv Grillby H2 - Sala Silverstaden IBK H2 Johan Öberg, Stefan Öberg S:t Ilianshallen
2019-08-24 13:00 2 IK Sirius FBC SSL dam - FBC Kalmarsund (SSL) Jonas Nordqvist, Anders Ståhlberg IFU Arena A
2019-08-24 14:30 2 Arlanda IBK H4 - Arlanda IBK U H6 Jörgen Olsson, Ej offentliggjord Ekilla Sporthall
2019-08-24 16:00 2 IK Sirius IBK SSL Herr - FBC Kalmarsund (SSL) Ej offentliggjord, Ej offentliggjord IFU Arena A
2019-08-24 16:00 2 Rotebro IS IBK D1 - Hagunda IF D1 Tony Nyberg, Mikael Rosenius IFU Arena B - Turbo Sport
2019-08-25 09:00 2 Uppsala Life IF H2 - Storvreta IBK JAS herr Tony Nyberg, Mikael Rosenius Uppsala Life Arena
2019-08-25 12:30 2 Storvreta IBK (Dam-ALL) - FBC Kalmarsund (Dam-ALL) Jakob Westerlund, Jonas Tidsjö Storvreta IBK Sporthall
2019-08-25 13:00 2 IK Sirius IBK SSL Herr - FBC Kalmarsund (SSL) Ej offentliggjord, Ej offentliggjord IFU Arena A
2019-08-25 15:00 2 Björklinge BK (D1) - Wåhla IBK (D2) Niklas Arvidsson, Olle Isacsson Björklinge Sporthall
2019-08-27 18:00 2 Hagunda IF F03/04 - Hagunda IF P04 Fabian Fahimi, Cassandra Reuterström Stenhagen BoKC
Omgång 3
2019-08-27 18:30 3 Hagunda IF Allsvenskan Herrar - Alunda IBF H1 Jonas Tidsjö, Jakob Westerlund IFU Arena A
2019-08-31 14:40 3 Vaksala SK DJ-JAS - Storvreta IBK JAS Flick Tim Solig, Niklas Arvidsson IFU Arena – DHinox
2019-08-31 15:45 3 Storvreta IBK (Dam-ALL) - Telge IBS Tony Nyberg, Peter Alenbring IFU Arena A
2019-09-01 14:30 3 Stenhagens KK Dam - Lag ej klart Erik Andersson, Felix Pettersson Stenhagen BoKC
2019-09-01 16:30 3 Stenhagens KK H3 - Tobo/Örbyhus FF H4 Erik Andersson, Felix Pettersson Stenhagen BoKC
Omgång 4
2019-09-03 20:15 4 Uppsala Life IF H2 - Bälinge IF Herr Tim Solig, Petter Lundgren Uppsala Life Arena
Omgång 5
2019-09-06 19:30 5 IK Sirius IBK SSL Herr - M-Team Ej offentliggjord, Ej offentliggjord IFU Arena A
2019-09-07 13:00 5 Stenhagens KK Dam - Alunda IBF Damallsvenskan Tony Nyberg, Ej offentliggjord Stenhagen BoKC
2019-09-07 14:00 5 Hagunda IF Allsvenskan Herrar - Lillån IBK (ALL) IFU Arena A
2019-09-12 19:30 5 Väddö IF H4 - Midas IBK H2 Henrik Ramborg Vikingahallen
Omgång 6
2019-09-14 12:00 6 Lokomotiv Grillby H2 - Björklinge BK H1 Fabian Fahimi, Christoffer Wallenborg Enahallen
2019-09-14 12:30 6 Stenhagens KK H3 - Midas IBK H2 Stenhagen BoKC
2019-09-14 13:00 6 IK Sirius FBC SSL dam - Västerås Rönnby IBK SSL dam Ej offentliggjord IFU Arena A
2019-09-14 14:00 6 Alunda IBF Damallsvenskan - FBI Tullinge (D1) Olandshallen
2019-09-14 14:30 6 Örsundsbro IF F06/07 - Enköpings IBK F06-07 Vendela Eklund, Haris Hodzic Lillkyrkahallen
2019-09-14 18:30 6 Hagunda IF Allsvenskan Herrar - Åkersberga IBF (H1) Peter Alenbring, Pontus Orebrand IFU Arena A
2019-09-15 10:00 6 Täby FC F06 - Storvreta IBK F06 Ej offentliggjord, Ej offentliggjord IFU Arena – DHinox
2019-09-15 11:15 6 Täby FC F06 - SK Vide F0607 Ej offentliggjord, Ej offentliggjord IFU Arena – DHinox
2019-09-15 16:00 6 Hagunda IF Allsvenskan Herrar - Karlstad IBF Allsvenskan herr Jonas Tidsjö, Jakob Westerlund IFU Arena A
2019-09-15 17:00 6 Alunda IBF H1 - Åkersberga IBF (H1) Ej offentliggjord IFU Arena B - Turbo Sport
2019-09-15 17:00 6 Björklinge BK H1 - Rosersberg IK H4 Fabian Fahimi, Ej offentliggjord IFU Arena – DHinox
2019-09-15 19:00 6 Björklinge BK (D1) - Alunda IBF/Rasbo IK U (D2) Tony Nyberg, Mikael Rosenius Björklinge Sporthall
Omgång 7
2019-09-19 19:30 7 Midas IBK U H4 - Väddö IF U H6 Hallstaviks Sporthall
2019-09-21 12:00 7 Väddö IF H4 - Tobo/Örbyhus FF H4 Vikingahallen
2019-09-21 14:00 7 Alunda IBF H1 - IK Sätra (H1) , Ej offentliggjord Olandshallen
2019-09-21 14:00 7 Väddö IF U H6 - Tobo/Örbyhus FF Herr U Vikingahallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis