Spelprogram - Träningsmatcher Uppland 2019/2020

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
AIK IBF JAS Per Linder per@familjenlinder.se 070-2982843 Svart, Vit, Svartgula
Almunge IK Peter Bjervner peterbjervner@hotmail.com 0708738933 rödgul/svart/svart
Almunge IK F06/07 Åsa Björklin asa.bjorklin78@gmail.com 0707304120 Röd/Gul, Svart, Svart
Almunge IK H3 Röd/Gul, Svart, Svart
Alunda IBF Henrik Söderlund henrik44@hotmail.com 0706-873904 Blå, Svart, Svart
Alunda IBF Damallsvenskan Towe Larsson towelarsson12@gmail.com 0703170021 Blå, Svart, Svart
Alunda IBF H1 Jörgen Lindström jorgen.lindstrom@sandvik.com 0761-01 14 91 Blå, Svart, Svart
Alunda IBF/Rasbo IK U (D2) Stina Blomkvist stina_blomkvist@hotmail.com Blå, Svart, Svart
Arlanda IBK Dam A-lag Michael Jonsson michael@msolutions.se 072-726 6667 Blå, Blå, Blå
Arlanda IBK H4 Marianne Isoz Henriksson isozhenriksson@gmail.com 070-621 06 12 Blå, Blå, Blå
Arlanda IBK U (dam) Michael Jonsson michael@msolutions.se 072-726 6667 Blå, Blå, Blå
Arlanda IBK U H6 Patrik Wiklund wiklundputte@gmail.com 0707361665 Blå, Blå, Blå
Bele Barkarby IF P03/04 Svart, Svart, Svart
Björklinge BK (D1) Jens Andersson jens.andersson@afconsult.com 0705-462160 Svart, Svart, Svart
Björklinge BK F03/04 Mathias Lundqvist lundqvistmathias@hotmail.com 0732-634879 Svart, Svart, Svart
Björklinge BK F04/05 Mathias Lundqvist lundqvistmathias@hotmail.com 0732-634879 Svart, Svart, Svart
Björklinge BK F06 Jonas Timan timan.jonas@gmail.com 0722-403384 Svart, Svart, Svart
Björklinge BK H1 Martin Dahlberg dahl90@gmail.com 0705-666352 Svart, Svart, Svart
Björklinge BK P04 Mattias Östling ms.ostling@tele2.se 070-9822031 Svart, Svart, Svart
Björklinge BK P06/07 Fredrik Uhrbom fruh405@gmail.com 0793399735 Svart/Svart/Svart
Bålsta FBC H4 Röd, Svart, Svart
Bälinge IF Herr Johan Jansson johan.jansson89@hotmail.se 0707399319 Gul, Svart, Svart
Dalarna F16 Lars-Olov Olsson olsson.lollo@telia.com 070 - 532 45 11
Enköpings IBK D2 Pernilla Andersson orsundsbrofarg@tele2.se 0702485078 Vit, Svart, Svart
Enköpings IBK F04/05 Vit, Svart, Svart
Enköpings IBK F06-07 Pernilla Johansson Pernilla69johansson@gmail.com 070-7226082 Vit, Svart, Svart
Enköpings IBK H3 Gunilla Lindell gunilla.lindell@tele2.se 070-4912362 Vit, Svart, Svart
Enköpings IBK U Vit, Svart, Svart
Erikslunds KF Herr Viktor Olbrant olbrant@live.se Grön, Svart, Grön
FBC Kalmarsund (Dam-ALL) Fredrik Andersson fredde_174@hotmail.com 0730-927483 Cyanblå, Marinblå, Marinblå
FBC Kalmarsund (SSL) Alexander Brinkmann alexander.brinkmann@fbckalmarsund.se 0707989212 Cyanblå, Marinblå, Marinblå
FBC Uppsala Ungdom Andreas Rackinger andreas.rackinger@fbcuppsala.se 0732-414645 Svart/Svart/Svart
FBC Uppsala Ungdom D3 Björn Lindholm bjorn@barkvagen.se 073-2640620 Svart/Svart/Svart
FBC Uppsala Ungdom F04 Krister Gunnarsson kilengoo4@gmail.com 070-3282561 Svart/Svart/Svart
FBC Uppsala Ungdom F05 Anna Lampén lillvreta@hotmail.com 0705-112 155 Svart Svart Svart
FBC Uppsala Ungdom P08 Mattias Landgren landgren_mattias@hotmail.com 070-20 99 993 Svart, Svart, Svart
FBI Tullinge (D1) Martin Östman martin.ostman@gmail.com 070-573 46 37 Orange, Svart, Svart
Frötuna IBF D2 Marika Jansson marika.jansson@mdlz.com 073-0350386 Röd, Marinblå, Röd
Frötuna IBF F 06/07 Magnus Elmesiöö magnus.elmesioo@uppsala.se 070-2502590 Röd, Marinblå, Röd
Frötuna IBF P06 Erik Trolin etrolin@gmail.com 070-8796263 Röd, Marinblå, Röd
Funbo IF P06/07 Pernilla Johansson pillan.johansson@hotmail.se 070-7230330
Fyrislund Nabla IBK H4 Che-Yuan Liang che-yuan.liang@nek.uu.se 073-7780051 Vit, Svart, Svart
Fyrislund Nabla IBK U H6 Vit, Svart, Svart
Gävle GIK D1 Jonas Jonsson jonas.atig@gmail.com 070-3909729 Blå, Blå, Blå
Gävle GIK P05 Blå Henrik Söderholm henrik.soderholm@se.atlascopco.com 070-237 61 26 Blå, Blå, Blå
Hagunda IBF U H6 Blå, Svart, Svart
Hagunda IF Kent Löfberg kent@klbygg.se 0708-84 96 01 Blå, Svart, Svart
Hagunda IF (05) Anders Jansson anders.jansson@prevas.se 072-5476513 Blå, Svart, Svart
Hagunda IF Allsvenskan Herrar Erik Jällrud erikjallrud@hotmail.com Blå/Svart/Svart
Hagunda IF D1 Blå, Svart, Svart
Hagunda IF F03/04 Peter Westerlund p.westerlund@bredband.net 0705664446 Blå, Svart, Svart
Hagunda IF F05/06 Anders Öman andersoman@hotmail.com 0706-17 09 69 Blå, Svart, Svart
Hagunda IF F07/08 Nina Bergström Ninabergstrom73@gmail.com 0768-730766 Blå, Svart, Svart
Hagunda IF P04 Ulf Tobiasson ekonomi@overbacka.se 070-4976807 Blå, Svart, Svart
Hagunda IF P08 Eric Sand ejg.sand@gmail.com 0703058072 Blå, Svart, Svart
Hagunda IF U Johannes Anderman johannes.anderman@gmail.com 070-2080764 Blå, Svart, Svart
Hagunda IF/SKK P06 Mikael Hellman upsalaki@hotmail.com 0708261907 Blå, Svart, Svart
IBF Falun Erik Björklund erik@ibffalun.com 0702697916 Svart, Svart, Svart
IBF Grillby H6 Svart, Svart, Svart
IBK Hallsta D2 Mikael Enlund enlund33_71@hotmail.com 070-993 43 79 Vit, Svart, Vit
IBK Hallsta FK1/F05 Tobias Pettersson totto.pettersson@gmail.com 070-5716922 Vit, Svart, Vit
IBK Runsten Allsvenskan Mathias Bondeson ibk@runsten.nu 070-99 444 86 Röd, Svart, Svart
IBK Rött Kort
IBK Uppsala Teknologer D1 Sven-Eric Junebjörk sven-eric.junebjork@seb.se 070 462 2244 Svart, Svart, Svart
IBK Uppsala Teknologer U (H3) Svart, Svart, Svart
IBK Östhammar U-laget Rasmus Andersson mr.rasmus.andersson@gmail.com 0702566263 Svart tröja, Svarta shorts, Svarta strumpor
IBS Fålhagen Albin Ruhl albinruhl@me.com 0722351589 Limegrön, Svart, Svart
IFK Dannemora/Österby Mikael Åhman gubbov6@hotmail.com 0703252042 Vit/Blå/Vit
IK Sirius FBC HJ18 Stefan Eriksson ster01@handelsbanken.se 070-6306327 Blå/Svart, svart, svart
IK Sirius FBC P06 Anne-Charlotte Hoflin Hellstrom.ac@gmail.com Blå/Svart, svart, svart
IK Sirius FBC SSL dam Mikael Ekeberg mikael.ekeberg@buhlergroup.com 070-3955377 Blå/Svart, svart, svart
IK Sirius IBK Linda Lindquist linda@rehabresurs.se 0702261102 Blå/svart
IK Sirius IBK D1/JAS Lena Melltorn lena.melltorn@gmail.com 0732069809 Blå/Svart, Svart, Svart
IK Sirius IBK SSL Herr Henrik Wallenborg henrik_wallenborg@hotmail.com 072-8537666 Blå/Svart, Svart, Svart
IK Sätra (H1) Bosse Westerlund bosse.westerlund@emrik.se 070-5854699 Grön, Svart, Grön
Ingarö IF JAS Svart, Svart, Svart
IS Saga Christer Björkman bjorkmanc@gmail.com 072-7420480 Vit, Svart, Vit
IS Saga Henrik Wallenborg henrik_wallenborg@hotmail.com 072-8537666 Svart/Svart/Svart
IS Saga U Henrik Wallenborg henrik_wallenborg@hotmail.com 072-8537666 Svart/Svart/Svart
Kanonyri Kladno (Tjeckien)
Karlstad IBF Allsvenskan herr Blå, Svart, Svart
Kungsängens IF Dam Tom Rörström Tomtina1@hotmail.com 0705115290 Blå, Blå, Blå
Lag ej klart
Lillån IBK (ALL) Joakim Björnstad joakim.bjornstad@gmail.com Grön, Vit (dam=svart), Vit
Lokomotiv Grillby H2 Richard Ytter richard@enkopingsakeri.se 0709112294 Rosa, Mörk blå, Rosa
Löjte IBK Joakim Norlén jockenorlen@hotmail.com 0709407376 Rosa,svart,svart
Midas IBK H2 Anders Nilsson anders68.an@gmail.com 46707682284 Röd/svart/svart
Midas IBK U H4 Anders Nilsson anders68.an@gmail.com 46707682284 Röd, Svart, Svart
M-Team
Rosersberg IK H1 Fredrik Raschke fredrik.raschke@hultaforsgroup.se 0722006107 Blå, Blå, Blå
Rosersberg IK H4 Fredrik Raschke fredrik.raschke@hultaforsgroup.se 0722006107 Blå, Blå, Blå
Rotebro IS IBK D1 Marie Numell m.numell@gmail.com 0734333998 MörkBlå, MörkBlå, Vit
Rönnby Västerås IBK Ungdom (Allsvenskan) Peter Stillman peter.stillman@se.abb.com 070-5703790 Orange, Svart, Svart
Rönnby Västerås IBK Ungdom F06 Orange, Svart, Svart
Sala Silverstaden IBK H2 Patrik Johansson patrik.johansson@vasteras.se 076-569 37 60 Svart, Svart, Svart
Sigtuna IF IBK F06/07 Lars Andrén lrsandren@gmail.com 0709256135 Blå, Blå, Blå
SK Vide F0607 Pernilla Svedin pernillasvedin@hotmail.com 0702651469 Blå, Blå, Blå
SK Vide H6 Blå, Blå, Blå
SK Vide Pojkar div 2V P03/04 Pernilla Svedin pernillasvedin@hotmail.com 0702651469 Blå, Blå, Blå
SK Vide Pojkar div 3 Blå, Blå, Blå
Sollentuna IBF D1 Johan Parnestig johan.parnestig@sollentunaibf.se 070-7407298 Röd, Svart, Röd
Stenhagens KK Dam Mattias Lundblad mattias.lundblad@malarsprinkler.se 0707616148 Röd, Svart, Svart
Stenhagens KK H3 Dan Back dan.back@innebandy.se 0733-814371 Röd, Svart, Svart
Storbrittanien U19
Storvreta IBK (Dam-ALL) Viktor Matsenius matsenius@gmail.com 0733-908557 Röd, Svart, Röd
Storvreta IBK F03/04 Markus Ylitalo markusylitalo@telia.com 070-7270360 Röd, Svart, Röd
Storvreta IBK F06/07 Jonas Eriksson Jono75@msn.com 070-22 55 286 Röd, Svart, Röd
Storvreta IBK F07 Ulf Westerlund u_westerlund@hotmail.com 0724519373 Röd, Svart, Röd
Storvreta IBK F09 Joakim Riml joakim_riml@yahoo.se 0702780775 Röd, Svart, Röd
Storvreta IBK JAS Flick Göran Rohlin goran.rohlin@gmail.com 073-6917725 Röd, Svart, Röd
Storvreta IBK JAS herr Theodor Jonsson theddetheodorjonsson@gmail.com 0761919042 Röd, Svart, Röd
Storvreta IBK P06 Lars-Johan Backman ljohan@worldcourier.se Röd, Svart, Röd
Storvreta IBK P15 Peter Furubrand 073-0387700 Röd, Svart, Röd
Storvreta IBK U D2 Göran Rohlin goran.rohlin@gmail.com 073-6917725 Röd/Svart/Röd
Strängnäs IBK Allsvenskan Herrar Jan Lindholm fam-lindholm@telia.com 0706758817 Röd, Röd, Röd
Södra Trögds IK H6 Joakim Englundh jocke97_e@hotmail.com 0709112221 Grön tröja, Gröna shorts, Gröna strumpor
Telge IBS Röd, Röd, Vit
Tierp IBK H6V Freddan Norrström freddan@tierpibk.se 0730410294 Svart, Svart, Svart
Tobo/Örbyhus FF Dam Ann-Sofi Strand annsofi.strand76@gmail.com Gul, Svart, svart
Tobo/Örbyhus FF H4 Jimmy Norberg jimmynorberg84@hotmail.com 0763366679 Gul, Svart, svart
Tobo/Örbyhus FF Herr U Gul, Svart, svart
Tyresö Trollbäcken IBK D1 Tobias Eriksson tobiase91@hotmail.com 070-741 91 05 svart/svart, svart, svart
Täby FC F06 Peter Sjöström pj.sjostrom@gmail.com 0703821180 Vit, Vit, Vit
Täby FC F06 Gribby Moira Sheridan moirajsheridan@gmail.com 0767772276 Vit, Vit, Vit
Täby FC IBK Robin Andersson robin.andersson@tabyfc.se 0704121065 Vit, Vit, Vit
Uppland F03
Uppland F16 David Söderström davidsoderstrom@hotmail.com 0709384584
Uppsala Life IF Dam Gabriel Purbe gabriel.purbe@maxi.ica.se 0735-146001 Marinblå, Marinblå, Marinblå
Uppsala Life IF H2 Tomas Baeckman tomas.baeckman@loks.se 0704-670461 Marinblå, Marinblå, Marinblå
Uppsala Life IF U H5 Daniel Holmgren daniel_holmgren@live.se 0703241155 Marinblå, Marinblå, Marinblå
Uppsala Teknologer U Sven-Eric Junebjörk sven-eric.junebjork@seb.se 070 462 2244 Svart, Svart, Svart
Vaksala SK 2 F09 gul Jakob Liderfelt jakob.liderfelt@ge.com 070-2915599 Svart/Gul, Svart, Gul
Vaksala SK DJ-JAS Andreas Eklund andreas.eklund@centido.com 0702-690401 Svart/Gul, Svart, Gul
Vaksala SK F06 Gul Lena Broman Tanndal lena.broman@gmail.com 070-9302925 Svart/Gul, Svart, Gul
Vaksala SK F06 Svart Matilda Eriksson Matilda.ragnarsson@hotmail.com 073-7072410 Svart/Gul, Svart, Gul
Vaksala SK P07 Anthon Wallin anthon.wallin@icloud.com 072-142 22 35 Svart/Gul, Svart, Gul
Vaksala SK P08 svart Camilla Karlsson familjen_karlsson@telia.com 073-6226189 Svart/Gul, Svart, Gul
Vallentuna IBK Svart, Svart, Svart
Vallentuna IBK HJ Magnus Guilotte guilotte@msn.com 073 932 77 38 Svart, Svart, Svart
V-tab
Wåhla IBK (D2) Ann Segelsbo al_segelsbo@hotmail.com 070-5563300 Röd, Röd, Röd
Väddö IF H4 Kimmo Heiskanen solna87@hotmail.com 073-615 65 29 Grön, Grön, Grön
Väddö IF U H6 Kimmo Heiskanen solna87@hotmail.com 073-615 65 29 Grön, Grön, Grön
Väsby AIK HJ Jenny Jonsson jempa.j@comhem.se Röd, Röd, Vit+Röd
Väsby IBK D3 Svart, Svart, Svart
Väsby IBK F03/04 Rickard Kempendahl rickard_kempendahl@hotmail.se Svart, Svart, Svart
Västerås IBS H3 Jimmy Haaga Jimpson80@hotmail.com Vit, Svart, Vit
Västerås Rönnby IBK SSL dam Andreas Harnesk Andreas@storvretaibk.se 070-835 64 58
Västmanland F16 Anders Ljung anders.ljung@hotmail.com 070-162 90 33
Åkersberga IBF (H1) Jens Gustavsson p99innebandy@gmail.com Orange, Svart, Orange
Åkersberga IBF Dam-All Andreas Berglind ante71@hotmail.com 0768093085 Orange, Svart, Orange
Åkersberga IBF F03/04 Desirée Widman familjenwidman@hotmail.com Orange, Svart, Orange
Åkersberga IBF F05 Linda Andersson linda75and@yahoo.se 070-6003109 Orange, Svart, Orange
Åkersberga IBF F06 Fredrik Hellström fredrik.hellstrom@fmv.se 0709824136 Orange, Svart, Orange
Åkersberga IBF Ljusröd M 06 CD Kari Munukka kari.munukka@gmail.com 0707-966160 Orange, Svart, Orange
Åkersberga IBF P06 Daniel Assarson daniel.assarson@gmail.com 070-090 17 95 Orange, Svart, Orange
Åkersberga IBF P08 Orange, Svart, Orange
Öregrunds IK Peter Holm peterholm2@outlook.com 0764082765 Vit, Vit, Röd
Örsundsbro IF Mattias Vannergård mattias.vannergard@afconsult.com 0708214493 Blå, Blå, Blå
Örsundsbro IF Mattias Vannergård mattias.vannergard@afconsult.com 0708214493 Blå/Blå/Blå
Örsundsbro IF F04/05 Daniel Nordberg nordberg79@hotmail.com 0704670827 Blå/Blå/Blå
Örsundsbro IF F06/07 Ulf Ojala ulf.ojala@privat.regionuppsala.se 0708869881 Blå/Blå/Blå
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2019-08-08 19:30 1 IK Sirius FBC HJ18 - Kanonyri Kladno (Tjeckien) Jonatan Svahn, Daniel Bäckner Uppsala Life Arena
2019-08-10 14:00 1 Alunda IBF Damallsvenskan - Täby FC IBK 10 - 1 Oliver Halvarsson, Thomas Tanskanen Olandshallen 94
2019-08-11 17:00 1 IK Sirius FBC SSL dam - Täby FC IBK 7 - 2 Michaela Pålsson, Arvid Englund IFU Arena A 85
2019-08-14 19:00 1 Alunda IBF H1 - IK Sirius IBK SSL Herr 3 - 11 Jonas Tidsjö, Jakob Westerlund Olandshallen 343
2019-08-17 11:00 1 Alunda IBF H1 - IBK Runsten Allsvenskan 7 - 6 Olandshallen
2019-08-17 13:00 1 Storvreta IBK (Dam-ALL) - Storvreta IBK P15 Niklas Arvidsson, Tony Nyberg Storvreta IBK Sporthall
2019-08-17 14:00 1 Alunda IBF Damallsvenskan - Gävle GIK D1 5 - 5 Arvid Englund, Peter Alenbring Olandshallen
2019-08-17 15:00 1 IK Sirius IBK SSL Herr - Strängnäs IBK Allsvenskan Herrar 10 - 6 Jonas Tidsjö, Jakob Westerlund Uppsala Life Arena 132
Omgång 2
2019-08-20 18:30 2 IBF Falun - IK Sirius IBK SSL Herr 5 - 5 Guide Arena 1
2019-08-23 19:15 2 Arlanda IBK H4 - Erikslunds KF Herr Mikael Abrahamsson, Jörgen Olsson Ekilla Sporthall
2019-08-24 11:00 2 Midas IBK H2 - IBK Uppsala Teknologer U (H3) 7 - 3 Erik Andersson, Felix Pettersson Hallstaviks Sporthall 46
2019-08-24 12:00 2 Lokomotiv Grillby H2 - Sala Silverstaden IBK H2 6 - 5 Johan Öberg, Stefan Öberg S:t Ilianshallen
2019-08-24 13:00 2 IK Sirius FBC SSL dam - FBC Kalmarsund (SSL) 3 - 4 Jonas Nordqvist, Anders Ståhlberg IFU Arena A
2019-08-24 14:30 2 Arlanda IBK H4 - Arlanda IBK U H6 Jörgen Olsson, Mikael Abrahamsson Ekilla Sporthall
2019-08-24 16:00 2 IK Sirius IBK SSL Herr - FBC Kalmarsund (SSL) Edwin Simonian, Peter Hagelin IFU Arena A
2019-08-24 16:00 2 Rotebro IS IBK D1 - Hagunda IF D1 Tony Nyberg, Mikael Rosenius IFU Arena B - Turbo Sport
2019-08-25 09:00 2 Uppsala Life IF H2 - Storvreta IBK JAS herr Tony Nyberg, Mikael Rosenius Uppsala Life Arena
2019-08-25 12:30 2 Storvreta IBK (Dam-ALL) - FBC Kalmarsund (Dam-ALL) Jakob Westerlund, Jonas Tidsjö Storvreta IBK Sporthall
2019-08-25 13:00 2 IK Sirius IBK SSL Herr - FBC Kalmarsund (SSL) Patrik Cullander, Niklas Tollefors IFU Arena A
2019-08-25 15:00 2 Björklinge BK (D1) - Wåhla IBK (D2) Niklas Arvidsson Björklinge Sporthall
2019-08-27 18:00 2 Hagunda IF F03/04 - Hagunda IF P04 Fabian Fahimi, Cassandra Reuterström Stenhagen BoKC
Omgång 3
2019-08-27 18:30 3 Hagunda IF Allsvenskan Herrar - Alunda IBF H1 5 - 5 Richard Öhneskog, Marcus Svedinger IFU Arena A
2019-08-31 14:40 3 Vaksala SK DJ-JAS - Storvreta IBK JAS Flick Tim Solig, Niklas Arvidsson IFU Arena – DHinox
2019-08-31 15:45 3 Storvreta IBK (Dam-ALL) - Telge IBS Tony Nyberg, Peter Alenbring IFU Arena A
2019-09-01 12:30 3 AIK IBF JAS - Väsby AIK HJ Frida Lanzaro, Handrin Thunkvist IFU Arena B - Turbo Sport
2019-09-01 14:30 3 Stenhagens KK Dam - Sollentuna IBF D1 Erik Andersson, Felix Pettersson Stenhagen BoKC
2019-09-01 16:30 3 Stenhagens KK H3 - Tobo/Örbyhus FF H4 Erik Andersson, Felix Pettersson Stenhagen BoKC
Omgång 4
2019-09-01 11:15 3x20 min effektiv tid 4 Frötuna IBF D2 - FBC Uppsala Ungdom D3 5 - 0 Christoffer Wallenborg, Fabian Fahimi Fyrishov E
2019-09-01 15:00 4 AIK IBF JAS - Vallentuna IBK HJ Frida Lanzaro, Handrin Thunkvist IFU Arena - Upplands Energi
2019-09-01 16:30 4 Fyrislund Nabla IBK U H6 - Hagunda IBF U H6 9 - 2 Christoffer Stenlund, Niklas Arvidsson IFU Arena A
2019-09-01 18:20 4 Storvreta IBK U D2 - IBK Uppsala Teknologer D1 Tim Solig, Robin Rosendal Storvreta IBK Sporthall
2019-09-02 18:00 En domare! 4 Vaksala SK F06 Svart - IK Sirius IBK Niklas Arvidsson IFU Arena - Upplands Energi
2019-09-02 20:15 4 Arlanda IBK Dam A-lag - Alunda IBF/Rasbo IK U (D2) Thomas Larsson, Mikael Abrahamsson Ekilla Sporthall
2019-09-03 20:15 4 Uppsala Life IF H2 - Bälinge IF Herr Tim Solig, Petter Lundgren Uppsala Life Arena
Omgång 5
2019-09-06 18:30 En domare! 5 Enköpings IBK F04/05 - Björklinge BK F04/05 Haris Hodzic, Vendela Eklund Hummelsta Sporthall
2019-09-06 19:30 5 IK Sirius IBK SSL Herr - M-Team 6 - 3 Ej offentliggjord, Andreas Svensson IFU Arena A 71
2019-09-07 13:00 5 Stenhagens KK Dam - Alunda IBF Damallsvenskan 2 - 7 Tiundaskolan
2019-09-07 13:30 5 Rosersberg IK H1 - Alunda IBF H1 4 - 5 Rosershallen
2019-09-07 14:00 5 Hagunda IF Allsvenskan Herrar - Lillån IBK (ALL) 9 - 10 IFU Arena A
2019-09-07 14:00 5 Enköpings IBK D2 - IBK Hallsta D2 S:t Ilianshallen
2019-09-09 17:45 5 IS Saga - Hagunda IF (05) IFU Arena – DHinox
2019-09-09 20:15 5 Arlanda IBK Dam A-lag - IK Sirius IBK D1/JAS Ekilla Sporthall
2019-09-12 19:30 5 Väddö IF H4 - Midas IBK H2 3 - 5 Vikingahallen 95
Omgång 6
6 Lokomotiv Grillby H2 - Björklinge BK H1 Inst. Enahallen
2019-09-12 20:20 6 Öregrunds IK - Löjte IBK Öregrunds Sporthall
2019-09-13 20:00 6 Storvreta IBK JAS herr - Ingarö IF JAS IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-09-14 6 Alunda IBF/Rasbo IK U (D2) - FBI Tullinge (D1) Inst. Olandshallen
2019-09-14 10:15 6 Björklinge BK F04/05 - Örsundsbro IF F04/05 7 - 1 Björklinge Sporthall 27
2019-09-14 13:00 6 IK Sirius FBC SSL dam - Västerås Rönnby IBK SSL dam 3 - 2 IFU Arena A
2019-09-14 14:00 6 Åkersberga IBF P06 - Hagunda IF/SKK P06 8 - 3 IFU Arena - Upplands Energi
2019-09-14 14:30 6 Örsundsbro IF F06/07 - Enköpings IBK F06-07 2 - 3 Lillkyrkahallen
2019-09-14 15:15 6 Björklinge BK F06 - Åkersberga IBF F06 5 - 4 IFU Arena - Upplands Energi
2019-09-14 16:00 6 Enköpings IBK H3 - Västerås IBS H3 13 - 3 S:t Ilianshallen 62
2019-09-14 16:30 6 Åkersberga IBF F03/04 - Väsby IBK F03/04 2 - 6 IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-09-14 18:30 6 Hagunda IF Allsvenskan Herrar - Åkersberga IBF (H1) 5 - 3 IFU Arena A
2019-09-15 08:45 6 Täby FC F06 Gribby - SK Vide F0607 5 - 3 IFU Arena – DHinox
2019-09-15 10:00 6 Täby FC F06 Gribby - Storvreta IBK F06/07 4 - 1 IFU Arena – DHinox
2019-09-15 11:15 6 Täby FC F06 Gribby - Almunge IK F06/07 8 - 1 IFU Arena – DHinox
2019-09-15 13:00 6 Uppsala Life IF H2 - IBK Uppsala Teknologer U (H3) Uppsala Life Arena
2019-09-15 13:00 6 Hagunda IF P08 - Åkersberga IBF P08 IFU Arena – DHinox
2019-09-15 14:00 6 Åkersberga IBF F05 - FBC Uppsala Ungdom F05 2 - 0 IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-09-15 15:00 6 Hagunda IF F03/04 - Åkersberga IBF F03/04 2 - 6 IFU Arena – DHinox
2019-09-15 16:00 6 Hagunda IF Allsvenskan Herrar - Karlstad IBF Allsvenskan herr 7 - 6 IFU Arena A
2019-09-15 16:30 6 Storvreta IBK (Dam-ALL) - Tyresö Trollbäcken IBK D1 Storvreta IBK Sporthall
2019-09-15 16:30 6 Åkersberga IBF Dam-All - Alunda IBF Damallsvenskan 4 - 0 IFU Arena E – Lundqvist EL 200
2019-09-15 17:00 6 Alunda IBF H1 - Åkersberga IBF (H1) IFU Arena B - Turbo Sport
2019-09-15 17:00 6 Björklinge BK H1 - Rosersberg IK H4 IFU Arena – DHinox
2019-09-15 18:30 6 Fyrislund Nabla IBK H4 - Väddö IF H4 1 - 11 IFU Arena A
2019-09-15 19:00 6 Björklinge BK (D1) - Alunda IBF/Rasbo IK U (D2) 11 - 3 Björklinge Sporthall 72
Omgång 7
2019-09-17 19:10 7 IS Saga U - Almunge IK H3 5 - 3 Isak Norén, Niklas Arvidsson IFU Arena – DHinox
2019-09-19 19:30 7 Midas IBK U H4 - Väddö IF U H6 6 - 5 Hallstaviks Sporthall 66
2019-09-19 20:00 7 IBK Östhammar U-laget - Öregrunds IK Johnny Söderqvist, Thomas Tanskanen Frösåkersskolan
2019-09-20 17:00 7 Vaksala SK F06 Gul - Frötuna IBF F 06/07 Jesper Thorsbrink, Timur Shtutman IFU Arena – DHinox
2019-09-21 10:10 7 IS Saga - IBS Fålhagen 8 - 1 Mikael Rosenius, David Wigfeldt IFU Arena - Upplands Energi
2019-09-21 11:50 7 IS Saga U - Löjte IBK 7 - 2 Mikael Rosenius, David Wigfeldt IFU Arena - Upplands Energi
2019-09-21 12:00 7 Väddö IF H4 - Tobo/Örbyhus FF H4 3 - 4 Per-Olof Svensson, Johnny Söderqvist Vikingahallen 37
2019-09-21 14:00 7 Väddö IF U H6 - Tobo/Örbyhus FF Herr U 3 - 6 Per-Olof Svensson, Johnny Söderqvist Vikingahallen 35
2019-09-21 16:00 7 IBF Grillby H6 - Bålsta FBC H4 Haris Hodzic, Emil Gustavsson Nordiahallen
2019-09-21 17:30 7 Örsundsbro IF - Hagunda IBF U H6 5 - 4 Rasmus Pehkonen, Georgios Papadakis Örsundsbro Sporthall
2019-09-22 10:15 7 Hagunda IF F05/06 - IBK Hallsta FK1/F05 Jesper Thorsbrink, Timur Shtutman IFU Arena – DHinox
2019-09-22 11:15 7 Hagunda IF (05) - Gävle GIK P05 Blå Christoffer Fredriksson, Albin Karlsson IFU Arena - Upplands Energi
2019-09-22 11:40 7 Hagunda IF U - Enköpings IBK U Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund IFU Arena B - Turbo Sport
2019-09-22 13:15 7 Hagunda IF F05/06 - IBK Hallsta FK1/F05 Jesper Thorsbrink, Timur Shtutman IFU Arena – DHinox
2019-09-22 13:30 7 Hagunda IF (05) - Gävle GIK P05 Blå Christoffer Fredriksson, Albin Karlsson IFU Arena - Upplands Energi
2019-09-22 16:30 7 Fyrislund Nabla IBK H4 - Uppsala Life IF U H5 1 - 4 Christoffer Wallenborg, Anton Ceder IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-09-24 19:45 7 Björklinge BK P04 - SK Vide Pojkar div 3 Vesa Petterson, Christian Brundin Björklinge Sporthall
2019-09-24 20:15 7 Uppsala Life IF Dam - Uppsala Teknologer U Robin Rosendal, Anton Ceder Uppsala Life Arena
2019-09-26 18:30 7 Hagunda IF F07/08 - Storvreta IBK F07 Rebecka Emanuelsson, Amanda Tångring Tiundaskolan
2019-09-28 13:20 7 FBC Uppsala Ungdom D3 - Tobo/Örbyhus FF Dam 1 - 4 Isak Norén, Anton Ceder IFU Arena - Upplands Energi 60
2020-05-31 00:00 7 Alunda IBF H1 - IK Sätra (H1) Olandshallen
Omgång 8
2019-09-26 19:40 8 Frötuna IBF P06 - Funbo IF P06/07 Georgios Papadakis, Fredrik Longgren Sävja Sporthall
2019-09-27 17:00 8 FBC Uppsala Ungdom F04 - Örsundsbro IF F04/05 3 - 3 Jesper Thorsbrink Bolandskolan
2019-09-27 17:15 8 FBC Uppsala Ungdom - Örsundsbro IF Christoffer Wallenborg IFU Arena – DHinox
2019-09-27 17:30 8 SK Vide F0607 - Frötuna IBF F 06/07 3 - 3 Villiam Lööf, Robin Rosendal CIK A
2019-09-27 19:00 8 Tobo/Örbyhus FF Herr U - Tierp IBK H6V 2 - 4 Per Ericsson, Georgios Papadakis Örbyhus Sporthall
2019-09-28 11:45 8 FBC Uppsala Ungdom F05 - Vaksala SK F06 Svart Marko Spasic, Jelena Spasic IFU Arena B - Turbo Sport
2019-09-28 12:00 8 IBF Grillby H6 - SK Vide H6 Haris Hodzic, Rasmus Pehkonen Nordiahallen
2019-09-28 14:15 8 FBC Uppsala Ungdom F05 - Almunge IK Marko Spasic, Jelena Spasic IFU Arena B - Turbo Sport
2019-09-29 19:30 8 Björklinge BK F03/04 - Storvreta IBK F03/04 Vesa Petterson, Christian Brundin Björklinge Sporthall
Omgång 9
2019-09-30 20:15 9 Arlanda IBK U (dam) - Väsby IBK D3 Robin Rosendal, Villiam Lööf Ekilla Sporthall
2019-10-01 18:00 9 Hagunda IF P04 - SK Vide Pojkar div 2V P03/04 Fabian Fahimi, Niklas Arvidsson Stenhagen BoKC
2019-10-06 11:30 9 FBC Uppsala Ungdom D3 - Enköpings IBK U Jan-Olov Cederholm, Emil Gustavsson IFU Arena - Upplands Energi
2019-10-07 19:00 9 Vaksala SK P08 svart - Vaksala SK P08 svart Elin Bexell, Fredrik Longgren Uppsala Life Arena
2019-10-08 18:00 9 Hagunda IF - IK Sirius FBC P06 Vesa Petterson, Johan Lennartsson Tiundaskolan
2019-10-09 16:45 9 Vaksala SK 2 F09 gul - Storvreta IBK F09 Amanda Tångring, Elin Trolin Bolandskolan
2019-10-10 19:00 9 Södra Trögds IK H6 - V-tab 1 - 15 Lillkyrkahallen 8
Omgång 10
2019-10-20 13:30 10 Storbrittanien U19 - Bele Barkarby IF P03/04 Martin Hallén Almroth, Felix Pettersson IFU Arena B - Turbo Sport
Omgång 11
2019-11-02 14:30 11 Uppland F16 - Uppland F03 Maximilian Halvarsson, Cassandra Reuterström Almunge Sporthall
2019-11-03 15:30 11 FBC Uppsala Ungdom D3 - Arlanda IBK U (dam) 1 - 6 Peter Alenbring, Per-Olof Svensson IFU Arena - Upplands Energi 35
Omgång 12
2019-11-21 19:40 12 Frötuna IBF D2 - Arlanda IBK Dam A-lag 5 - 2 Fabian Fahimi, Mikael Rosenius IFU Arena - Upplands Energi
2019-11-29 19:00 12 Vaksala SK F06 Svart - Rönnby Västerås IBK Ungdom F06 Danylo Abeliashev, Igor Ivanchenko IFU Arena - Upplands Energi
2019-12-01 11:40 12 Storvreta IBK U D2 - Gävle GIK D1 3 - 4 Ian Engblom, Villiam Lööf Storvreta IBK Sporthall
Omgång 13
2019-12-14 11:30 13 Alunda IBF Damallsvenskan - Rönnby Västerås IBK Ungdom (Allsvenskan) Tim Solig, Tony Nyberg IFU Arena A
2019-12-21 12:00 13 Alunda IBF - IFK Dannemora/Österby Olandshallen
2019-12-22 15:00 13 Dalarna F16 - Uppland F16 1 - 5 Nicklas Hildensjö, Noel Hildensjö Skäve Arena
2019-12-30 13:00 3x20 min rullande tid samt straffläggning oavsett resultat 13 Uppland F16 - Västmanland F16 Robin Rosendal, Anton Ceder IFU Arena A
2020-04-30 00:00 13 Arlanda IBK U (dam) - Vallentuna IBK Ekilla Sporthall
Omgång 14
2020-01-05 14:00 14 Arlanda IBK U (dam) - FBC Uppsala Ungdom D3 Thomas Larsson, Jörgen Olsson Ekilla Sporthall
2020-01-14 20:15 14 Uppsala Life IF Dam - Arlanda IBK Dam A-lag 4 - 4 Fabian Fahimi, Mikael Rosenius Uppsala Life Arena 27
2020-01-25 08:30 14 Vaksala SK F06 Gul - Storvreta IBK F06/07 2 - 5 Jelena Spasic, Mimma Spasic IFU Arena B - Turbo Sport
Omgång 15
2020-01-19 15:30 15 Storvreta IBK P06 - Åkersberga IBF Ljusröd M 06 CD 4 - 3 Georgios Papadakis Storvreta IBK Sporthall
2020-01-25 09:00 15 Björklinge BK P06/07 - Vaksala SK P07 3 - 0 Georgios Papadakis, Per Ericsson Björklinge Sporthall
Omgång 16
2020-02-02 14:50 16 FBC Uppsala Ungdom D3 - Wåhla IBK (D2) 2 - 8 Sean Norouz, Emil Sanderfors IFU Arena B - Turbo Sport
2020-02-07 19:00 16 Vaksala SK F06 Svart - Sigtuna IF IBK F06/07 Mimma Spasic, Jelena Spasic IFU Arena - Upplands Energi
Omgång 17
2020-02-08 14:40 17 FBC Uppsala Ungdom D3 - Kungsängens IF Dam 3 - 3 Ian Engblom, Villiam Lööf IFU Arena – DHinox
Omgång 18
2020-02-22 12:30 18 Björklinge BK P06/07 - FBC Uppsala Ungdom P08 Vesa Petterson, Leif Ericsson Björklinge Sporthall
Omgång 20
2020-02-15 09:30 20 IBK Rött Kort - IBK Rött Kort Arvid Englund, Ej offentliggjord Baltichallen - ÅLAND

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis