Spelprogram - Juniorallsvenskan A2 HJ18

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Gimonäs Umeå IF Lars Johansson rattvag@gmail.com 070-6730193 Svart/Svart/Svart
IBF Dalen Tommy Larsson tommy.larsson@aktivassistans.nu 0768-77 11 30 Svart/Svart/Svart
Moälvens IBK Robert Svensson robca09@gmail.com 070-327 64 42 Orange/Svart/Svart
Sandåkerns SK /IBS Dalen Lars Appelfeldt lia.appelfeldt@gmail.com 076-1170909 Vit/Röd/Röd
Sundsvall FBC Ungdom Kristoffer Asp Aspkristoffer@gmail.com 073-8491907 Svart, svart, svart
Örnsköldsvik IBK Jenny Nordlund jennyno@telia.com 0706655905 Röd/svart/röd
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2022-09-19 19:30 1 Sandåkerns SK /IBS Dalen - IBF Dalen 6 - 16 Musköten 2
2022-09-25 14:00 1 Sundsvall FBC Ungdom - Gimonäs Umeå IF 7 - 1 Sundsvalls Sporthall-A 223
2022-09-25 18:30 1 Moälvens IBK - Örnsköldsvik IBK 4 - 3 Skyttis Arena 307
Omgång 2
2022-09-30 19:00 2 Gimonäs Umeå IF - Sandåkerns SK /IBS Dalen 7 - 6 Sjöfruhallen
2022-09-30 19:30 2 Örnsköldsvik IBK - Sundsvall FBC Ungdom 5 - 7 Skyttis Arena 100
2022-10-02 14:00 2 IBF Dalen - Moälvens IBK 13 - 3 Midgårdshallen 54
Omgång 3
2022-10-09 11:30 3 Gimonäs Umeå IF - Örnsköldsvik IBK 1 - 2 Sjöfruhallen
2022-10-09 16:00 3 Moälvens IBK - Sandåkerns SK /IBS Dalen 8 - 7 Örnsköldsviks Sporthall 152
2022-11-12 14:00 3 Sundsvall FBC Ungdom - IBF Dalen 2 - 2 Skönsbergshallen 82
Omgång 4
2022-10-15 10:30 4 Moälvens IBK - Sundsvall FBC Ungdom 5 - 10 Skyttis Arena 123
2022-10-15 11:30 4 Sandåkerns SK /IBS Dalen - Örnsköldsvik IBK 4 - 4 Musköten 1
2023-02-06 20:45 4 IBF Dalen - Gimonäs Umeå IF Umeå Energi Arena Öst
Omgång 5
2022-10-21 19:30 5 Sandåkerns SK /IBS Dalen - RIG Umeå IBF 2 - 14 Musköten 1
2022-10-22 12:00 5 Sundsvall FBC Ungdom - IBK Luleå JAS 5 - 3 Sundsvalls Sporthall-A 165
2022-10-23 17:00 5 Öjebyns IBF - Örnsköldsvik IBK 3 - 5 Norrmalmia Sph 75
2022-11-13 13:00 5 Gimonäs Umeå IF - Gamla Stan IBK/FBC Moröbacke 4 - 7 Midgårdshallen 38
2022-12-09 19:30 5 Moälvens IBK - Skellefteå IBK/IBS 4 - 6 Örnsköldsviks Sporthall 74
2023-01-18 20:30 5 IBF Dalen - Team Thorengruppen Ungdom SK 3 - 3 Umeå Energi Arena Väst 327
Omgång 6
2022-10-28 19:00 6 RIG Umeå IBF - IBF Dalen 5 - 6 Umeå Energi Arena Väst 250
2022-10-30 10:30 6 Örnsköldsvik IBK - Team Thorengruppen Ungdom SK 1 - 9 Skyttis Arena 50
2022-10-30 13:00 6 IBK Luleå - Moälvens IBK 6 - 4 Kronanhallen 65
2022-10-30 13:00 6 Gamla Stan IBK/FBC Moröbacke - Sandåkerns SK /IBS Dalen 12 - 7 Balderhallen A 54
2022-10-30 14:00 6 Gimonäs Umeå IF - Öjebyns IBF 3 - 8 Umeå Energi Arena Öst
2022-11-19 15:15 6 Skellefteå IBK/IBS - Sundsvall FBC Ungdom 6 - 13 Eddahallen 93
Omgång 7
2022-11-13 11:15 7 IBF Dalen - Skellefteå IBK/IBS 8 - 2 Umeå Energi Arena Öst 99
2022-11-18 19:00 7 RIG Umeå IBF - Örnsköldsvik IBK 17 - 4 Umeå Energi Arena Väst
2022-11-19 14:00 7 Öjebyns IBF - Moälvens IBK 9 - 6 Norrmalmia Sph 54
2022-11-20 12:00 7 Gamla Stan IBK/FBC Moröbacke - Sundsvall FBC Ungdom 6 - 10 Balderhallen A 65
2022-11-20 15:30 7 Sandåkerns SK /IBS Dalen - IBK Luleå JAS 5 - 7 Umeå Energi Arena Väst
2022-11-20 18:30 7 Team Thorengruppen Ungdom SK - Gimonäs Umeå IF 13 - 4 Thoren Arena 112
Omgång 8
2022-11-27 11:00 8 Moälvens IBK - RIG Umeå IBF 2 - 19 Skyttis Arena 182
2022-11-27 17:00 8 Team Thorengruppen Ungdom SK - Sandåkerns SK /IBS Dalen 10 - 3 Thoren Arena 115
2022-12-04 16:00 8 IBK Luleå - Gimonäs Umeå IF 9 - 1 Kronanhallen 67
2022-12-11 17:30 8 Örnsköldsvik IBK - Gamla Stan IBK/FBC Moröbacke 3 - 2 Skyttis Arena
Omgång 9
2022-11-29 20:00 9 Gimonäs Umeå IF - RIG Umeå IBF 2 - 12 Sjöfruhallen
2022-12-04 12:30 9 Sundsvall FBC Ungdom - Team Thorengruppen Ungdom SK 5 - 8 Sundsvalls Sporthall-A 85
2022-12-04 14:30 9 Öjebyns IBF - Sandåkerns SK /IBS Dalen 3 - 8 Norrmalmia Sph 65
2022-12-04 15:00 9 Skellefteå IBK/IBS - Örnsköldsvik IBK 7 - 5 Eddahallen 39
2022-12-05 19:30 9 Gamla Stan IBK/FBC Moröbacke - IBF Dalen 5 - 7 Balderhallen A 78
Omgång 10
2022-12-10 13:30 10 Örnsköldsvik IBK - IBK Luleå JAS 3 - 11 Skyttis Arena
2022-12-10 17:30 10 RIG Umeå IBF - Sundsvall FBC Ungdom 9 - 3 Baldershallen 4 55
2022-12-11 12:30 10 Moälvens IBK - Gamla Stan IBK/FBC Moröbacke 4 - 5 Örnsköldsviks Sporthall 86
2022-12-11 13:00 10 IBF Dalen - Öjebyns IBF 17 - 1 Umeå Energi Arena Väst 47
2022-12-20 19:30 10 Sandåkerns SK /IBS Dalen - Skellefteå IBK/IBS 4 - 9 Umeå Energi Arena Väst
Omgång 11
2022-12-18 13:00 11 Sundsvall FBC Ungdom - Sandåkerns SK /IBS Dalen 7 - 4 Sundsvalls Sporthall-A 50
2022-12-18 15:00 11 Gimonäs Umeå IF - Moälvens IBK 2 - 8 Umeå Energi Arena Öst
2022-12-18 15:00 11 Örnsköldsvik IBK - IBF Dalen 7 - 7 Skyttis Arena
Omgång 12
2023-01-13 18:00 12 Örnsköldsvik IBK - Moälvens IBK 8 - 3 Skyttis Arena
2023-01-15 14:00 12 Gimonäs Umeå IF - Sundsvall FBC Ungdom 1 - 10 Midgårdshallen 55
2023-01-16 20:45 12 IBF Dalen - Sandåkerns SK /IBS Dalen 7 - 0 Umeå Energi Arena Öst
Omgång 13
2023-01-22 13:00 13 IBK Luleå - IBF Dalen 3 - 5 Kronanhallen 52
2023-01-22 16:00 13 Skellefteå IBK/IBS - Gimonäs Umeå IF 8 - 3 Eddahallen 67
2023-01-22 16:00 13 Sundsvall FBC Ungdom - Öjebyns IBF 9 - 3 Baldershallen 4 57
2023-02-16 19:30 13 Team Thorengruppen Ungdom SK - Moälvens IBK Thoren Arena
Omgång 14
2023-01-28 11:00 14 Moälvens IBK - IBF Dalen 1 - 3 Skyttis Arena
2023-01-28 14:00 14 Sandåkerns SK /IBS Dalen - Gimonäs Umeå IF 7 - 5 Musköten 1
2023-01-29 15:00 14 Sundsvall FBC Ungdom - Örnsköldsvik IBK 5 - 2 Skönsbergshallen 62
Omgång 15
2023-02-11 11:30 15 Sandåkerns SK /IBS Dalen - Moälvens IBK Musköten 1
2023-02-12 14:30 15 IBF Dalen - Sundsvall FBC Ungdom Umeå Energi Arena Väst
2023-02-12 15:00 15 Örnsköldsvik IBK - Gimonäs Umeå IF Skyttis Arena
Omgång 16
2023-02-17 19:00 16 Gimonäs Umeå IF - IBF Dalen Sjöfruhallen
2023-02-19 13:00 16 Örnsköldsvik IBK - Sandåkerns SK /IBS Dalen Skyttis Arena
2023-02-19 15:00 16 Sundsvall FBC Ungdom - Moälvens IBK Baldershallen 4
Omgång 17
2023-02-25 12:00 17 Moälvens IBK - Gimonäs Umeå IF Skyttis Arena
2023-02-25 13:00 17 IBF Dalen - Örnsköldsvik IBK Musköten 1
2023-02-26 13:30 17 Sandåkerns SK /IBS Dalen - Sundsvall FBC Ungdom Vildmannahallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis