Spelprogram - Träningsmatcher Herrar

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Bankeryds Skid o MK (H4) Victor Åberg victor_abergs@hotmail.com Blå/Blå/Blå
Bergs IK (H2) Stefan Ekvall ekvall21@hotmail.com 0709890042 Gul, Svart, Svart
Bodafors IBS (H4) Svart, Svart, Svart
Carlshamns IBK (H3) Johan Olsson jo_johan_han@hotmail.com 0708-808368 Röd-svart, Svart, Svart
Craftstadens IBK Oskarshamn (Alls) Andreas Jansson jazze_76@hotmail.com 070-6597188 röd, röd, Vit
Emmaljunga GOIF (H4) Leif Jönsson leif.joensson61@gmail.com 0708-115311 Grön, Svart, Svart
Fagerhult Habo IBK (Alls) Andreas Linderum andreas.linderum@gmail.com 0735-441947 Röd, Svart, Röd
Fagerhult Habo IBK (HJ) Röd, Svart, Röd
FBC Kalmarsund (SSL) Daniel Redenheim daniel.redenheim@fbckalmarsund.se 0702-66 90 08 Cyanblå, Cyanblå, Mörkblå
FBC Kalmarsund Ungdom (H1) Elias Andersson ellek9@hotmail.com 0762981142 Cyan Blå, Marinblå, Marinblå
FBC Kalmarsund Ungdom (H4) Jesper Svensson jeespersvensson@gmail.com 0766369403 Cyan Blå, Marinblå, Marinblå
FBC Kalmarsund Ungdom (JAS HJ) Jesper Svensson jeespersvensson@gmail.com 0766369403 Svart/Svart/Svart
FBC Karlskrona (H2) Lars Öhman larohm13@gmail.com 070-8370780 Orange, Svart, Svart
FBC Karlskrona (HJ) Per Karlsson limpan68@me.com 0768-843443 Orange, Svart, Svart
FC Helsingborg (SSL) Lena Richardsson lena@fch.nu 0708842978 Blå/Svart, Svart, Svart
Fliseryds IBK (H3) Fredrik Lindh Fr.Lindh213@hotmail.com 0735411491 Blå, Svart, Blå
Forserums IF (H4) Patrik Edberg patrik.edberg@hotmail.com 0722222705 Grön, Vit, Grön/Vit
Fristads GoIF (H1) Grön, Svart, Grön
Glommens IF (H3) Anton Samuelsson anton.s.samuelsson@hotmail.com 073-809 79 04 Röd, Svart, Svart
Glömminge-Algutsrums IF
Gnosjö IBK A-lag Gustav Söderlund gustavsoederlund@gmail.com 0726445532 Svart, Svart, Svart
Gotland HJ17
Gransholms IF (H3) Anders Karlsson 0706216282 Grön, Vit, Grön
Gransholms IF (HJ) Daniel Karlsson 0767919471 Grön, Vit, Grön
Gransholms IF (HU) Jonas Nilsson greenguy@passagen.se 070-250 34 11 Grön, Vit, Grön
Greåker Bulldogs (Norge)
Gränna AIS (H3) Lucas Kaindl kaindllucas@gmail.com 0730-754797 Vit, Röd, Röd
Halmstads IBK (H1) Kim Karlsson kim.kson@gmail.com 0706561099 Röd, Svart, Svart
Hestra Skid O SK (H4) Emil Melkersson emil.melkersson@vida.se Blå, Vit, Blå
Hjältevad Mariannelund IS (H4) Simon Heimdal S.nilsson.94@hotmail.com 0767969574 Blå, Blå, Blå
Hovmantorps GOIF (H4) Anders Kaltenback anders.kaltenback@gmail.com 0733027585 Blå/Blå/Blå
Hovshaga AIF (H1) Christoffer Tiderman stoffe_tiderman@hotmail.com 0730-506778 Blå, Blå, Blå
Hovshaga AIF (HJ) Lars Håkansson lars.hakansson@trode.se 0703689500 Blå, Blå, Blå
Hovshaga AIF B (H3) Mikael Friberg mikael.friberg75@gmail.com 076-7688646 Blå, Blå, Blå
Hovslätts IK (H1) Emanuel Ambré emanuel.ambre@outlook.com 0761-862545 Röd, Vit, Vit
Hovslätts IK (HJ) Adam Pellnor adampellnor@hotmail.com Röd, Vit, Vit
Hovslätts IK B (H3) Ida Hyltén ida.hylten@outlook.com 0734174326 Röd, Vit, Vit
Husqvarna IK (H3) Anton Karlsson Kzon@live.se 076-1615217 Svart, Svart, Svart
IBF Tranås (H3) Johan Hanell hanell18@gmail.com 0702535083 RÖD, SVART, RÖD
IBK Husar (H4) Peter Bengtsson peter.bengtsson@kvarnstrands.com 070-670 11 32 Blå, Blå, Blå
IBK Lockerud Mariestad (H1) Mickael Fredriksson mickefredriksson@me.com 073-7627608 Röd, Röd, Röd
IBK Lokomotiv Nässjö (H4) Martin Nyquist martin.ibklokomotiv@outlook.com 0735-36 96 70 Gul, Svart, Svart
IBK Succé (H2) Lino Ferrari 0708-796512 Röd, Röd, Vit
IF Ariel (H3) Tobias Roth roth.x@hotmail.com 0730557895 Vit, Vit, Vit
Ingelstad IBK (H2) Anders Karlsson anderskarlsson@ingelstadibk.se 0736105489 Röd, Svart, Röd
Ingelstad IBK U Anders Karlsson anderskarlsson@ingelstadibk.se 0736105489 Röd, Svart, Röd
Jämjö IBK (H4) Mikael Nilsson mikaelnilsson1699@yahoo.se 0733-182077 Svart/inslag rött/vitt, Röd, Svarta
Jönköping IBK Ungdom (H1) Fredrik Ekvall fredrik.ekvall@jonkoping.se 072-2530475 Röd/Röd/Röd
Jönköping IK Ungdom B (H3) Oscar Sörensen oscar.sorensen@hotmail.com Röd, Röd, Röd
Jönköpings IK (SSL) Mickael Fredriksson mickefredriksson@me.com 073-7627608 Röd/Röd/Röd
KaRo IBF (H4) Johan Svensson johan.svensson@karoibf.nu 0721820067 svart , svart, svart
KF Ljungby (H4) Roland Holmgren rolandb_holmgren@hotmail.com 0705-580612 Vit, vita, vita
KFUM Jönköping (H3) Magnus Carlsson magnus.carlssson@gmail.com 070-2696671 Mörkblå/mörkblå/mörkblå
Kustens IF B (H3) Andreas Gillrup andreas_gillrup@yahoo.se 073-628 14 07 Orange, Svart, Svart
Lagan IBK (Alls) Niclas Aronsson n_aronsson@hotmail.com 070-781 63 17 Svart / Svart / Svart
Lagan IBK (HJ) Tobias Bolmefors bolmefors70@gmail.com 070-5145046 Svart, Svart, Svart
Lagan IBK B (H3) Patrik Salomonsson patrik.salomonsson@skola.ljungby.se 072-536 33 30 Svart, Svart, Svart
Lessebo GoIF (H4) Fredrik Franzén fredde_nr19@hotmail.com 070-7208150 Gul/Blå/Gul
Linköping IBK (SSL) Johan Fredriksson johan.fredriksson@linkopinginnebandy.se 070-6989321 Svart, Svart, Svart
Ljungby IB (H4) Vinröd, Svart, Vinröda
Ljungbyholms GOIF (H4) Erik Västerlund erik.vasterlund@gmail.com 0706924193 Gul/röd/röd
Lönsboda IBK (H2) Ted Jönsson ted.jonsson@casma.se 0706-385551
Malmbäcks IF (H4) Andreas Furbacken andreas@furbacken.se 0704179645 Svart, svart, svart
Mjölby IBK (H3) Anders Eriksson anders.eriksson@servistik.se 070-940 66 70 Gul, Svart/Gul, Gul
Moheda IBK (H3) Andreas Nyström Högemark andreas.sb.nystrom@gmail.com Orange, Orange, Orange
Mullsjö AIS (SSL) Joakim Davidsson joakim.davidsson@mullsjoais.se 073-3814783 Blå, Blå, Svart
Månsarps IBK (H2) Mikael Henriksson mikke.henriksson@telia.com 0734-188169 Lila, Vit, Vit
Månsarps IBK (HJ) Daniel Eriksson tipsoraklet@hotmail.com 0766-432701 Lila, Vit, Vit
Månsarps IBK Herrjunior Daniel Eriksson tipsoraklet@hotmail.com 0766-432701 Lila, Vit, Vit
Märserum IBK (H3) Erik Karlsson erik.karlsson1@utb.karlshamn.se 0723070606 Blå, Blå, Blå
Mörbylånga GOIF (H4) blå, blå, blå
Nässjö IBF B (H4) Svart, Svart, Svart
Olofströms IBK (H1) Andrej Jovic andrej.coach@hotmail.se 0722-539970 vit, svart, vit
Rimforsa IF (H2) Sebastian Claesson sebastian.claesson@kinda.se 0708428407 vit/svart, svart, svart
Rottne IF (H3) Thomas Hultqvist thommaz@hotmail.com 070-7466156 Blå/Blå/Blå
Rottne IF (HU) Carl Jaktlund carljaktlund98@gmail.com 0768466866 Blå, Blå, Blå
Ryds SK (H4) gul/svart-randig, svart, svart
S/W 2010 IBK (H4) Gerhardt Borkowski gerhardt.borkowski@innebandy.se 073-3661105 Röd, Röd, Röd
Sillhövda AIK (H4)
Skillingaryds IK (H4) Jonas Ragnarsson jragnarsson@hotmail.com 0739817235 Röd/svart, Svart, Svart
Slätafly/SK IBK (H2) Andreas Swedestam andreas.swedestam@electra.se 0706-019798 Blå, Blå, Vit
Solfjäderstaden IBK (H2) Röd, Röd, Svart
Sportklubben Beduinerna SK (H4) Rosa, Rosa, Rosa
Stenåsa-Sandby-Gårdby IF (H2) Röd, Blå, Röd
Sävsjö IBK (H2) Per Swärdh Pelle.swardh@gmail.com 0763089333 Röd, Svart,Vit
Sävsjö IBK B (H4) Anders Eklöf brentel.eklof@gmail.com 0733661115 Röd,Svart,Vit
Södra Wätterns IF (H4) Rasmus Boberg Rasmusboberg5@hotmail.com 0730405668 Orange/Svart/Orange
Tenhults IF (H3) Mikael Lundin mikael.lundin.imm@gmail.com 072-7000743 Svart, Svart, Svart
Tranemo IBK (H2) Thomas Aronsson Aronsson@tranemo.tv 0706195484 Grönsvart, Svart, Svart
Tygelsjö IK (H3) Mikael Pripp mikael.pripp@isabrorinfodring.se 0705-747097 Vit, Svart, Vit
Uppland P15
Warberg IC (Alls) Jörgen Borsing borsing@gmail.com 0705-567358 Blå, Blå, Blå
Westbo IBK (H3) Jonas Claesson joncla@edu.gislaved.se 070-3834930 Gul/Svart, Svart, Svart
Vetlanda IBF (H2) Patrik Lööf patrik.loof@icloud.com 0705-783540 Kornblå/, Kornblå/, Blå
Vetlanda IBF B (H3) Johnny Nilsson jompa-72@telia.com 070-650 77 74 Blå/Blå/Blå
Vimmerby IBK (H2) Michael Elmér fladervagen7@outlook.com 072-7340519 Vit, Svart, Vit
Vimmerby IBK B (H3) Joakim Trawtschenko travve@spray.se 0702082211 Vit/vit/vit
Visby IBK (Alls) Joakim Bandholtz joakim.bandholtz@visbyibk.com 0733569017 Gul, Blå, Gul
Väckelsångs IK (H3) Tommy Karlsson tommy41karlsson@telia.com 070-6208448 Grön-svart randig/svart/svart
Värnamo IK (HJ) Eva-Lena Wass eva-lena@pgren.com 076-643 08 98 VIT, SVART, VIT
Värnamo IK HJ VIT, SVART, VIT
Växjö IBK (SSL) Klas Skoglund-Wikeling klas.skoglund@vaxjovipers.se 0736-73 09 29 Blå, Blå, Blå
Växjö IBK U B (H3) David Lindahl david.lindahl@telia.com 076-792 2805 blå/blå/blå
Växjö IBK Utveckling (H1) Klas Skoglund-Wikeling klas.skoglund@vaxjovipers.se 0736-73 09 29 Mörkblå, Mörkblå, Mörkblå
Åstorp/Kvidinge IBS (H1) Conny Camper connycamper@hotmail.com 0706-566888 Svart, Svart, Svart
Älmhults IBK (H4) Dennis Olsson dennis-olsson91@live.se 0723229606 Svart/svart/svart
Öjaby Sport IBK (H4) Ola Lundh segla2064@hotmail.com 0705444141 Vit/svart/svart
Öjaby Sport IBK U-lag Ola Lundh segla2064@hotmail.com 0705444141 Vit, Svart, Svart
Östra SK Jkpg (H4) Fredrik Blomster blomster187@gmail.com 070-5710777 Röd, Röd, Röd
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2018-08-04 15:30 1 Växjö IBK Utveckling (H1) - Craftstadens IBK Oskarshamn (Alls) 4 - 8 Oskar Johnsson, Johan Magnusson Fortnox Arena Nivika hallen
2018-08-09 19:00 1 Växjö IBK (SSL) - Lagan IBK (Alls) 13 - 1 Håkan Söderman, Jonas Ottosson Fortnox Arena Nivika hallen
2018-08-09 19:00 1 Craftstadens IBK Oskarshamn (Alls) - FBC Kalmarsund Ungdom (H1) 6 - 1 Johan Magnusson, Henrik Carlsson Oskarshamns Sporthall A-hall
2018-08-12 14:00 1 Slätafly/SK IBK (H2) - Öjaby Sport IBK (H4) 3 - 3 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Torsås Sporthall
2018-08-15 20:00 1 FBC Kalmarsund (SSL) - Craftstadens IBK Oskarshamn (Alls) 10 - 3 Anders Stenberg, Henrik Carlsson Kalmar Sporthall A-hall
2018-08-16 18:30 1 Jönköpings IK (SSL) - Mullsjö AIS (SSL) 4 - 5 Håkan Söderman, Andreas Holm Arenan - Jönköpings Idrottshus 670
2018-08-16 19:00 1 Växjö IBK (SSL) - Warberg IC (Alls) 12 - 5 Marcus Karlström, Edo Sabanovic Fortnox Arena Nivika hallen
2018-08-17 19:00 1 Hovshaga AIF (HJ) - FBC Karlskrona (HJ) 5 - 4 Kjell Persson, Hani Mousaviyan-Utter Hovshaga Sporthallen
2018-08-17 19:00 1 IBF Tranås (H3) - Bergs IK (H2) 1 - 10 Fredrik Billemark, Magnus Andersson Tranås Idrottshall
2018-08-19 14:00 1 Hovslätts IK (H1) - Hovshaga AIF (H1) 6 - 4 Dawan Mofak, Gustav Jarnegren Jönköpings Idrottshus D-hall
2018-08-19 17:00 1 Jönköping IBK Ungdom (H1) - Sävsjö IBK (H2) 3 - 3 Dawan Mofak, Gustav Jarnegren Jönköpings Idrottshus D-hall
2018-08-20 18:00 1 Vetlanda IBF (H2) - Gränna AIS (H3) 10 - 2 Magnus Widlund, Johan Ferm ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2018-08-23 19:30 1 Vetlanda IBF (H2) - Växjö IBK Utveckling (H1) 5 - 3 Anders Everstrand, Thomas Atting ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2018-08-23 20:00 1 Fagerhult Habo IBK (HJ) - Hovslätts IK (HJ) 5 - 2 Gustav Jarnegren, Anders A Nilsson Habo Sporthall A-hall
2018-08-24 19:00 1 Craftstadens IBK Oskarshamn (Alls) - IBK Lockerud Mariestad (H1) 0 - 0 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Oskarshamns Sporthall A-hall
2018-08-24 19:00 1 IBF Tranås (H3) - Mjölby IBK (H3) 4 - 5 Fredrik Billemark, Magnus Andersson Tranås Idrottshall
2018-08-25 12:00 1 IBK Lockerud Mariestad (H1) - Slätafly/SK IBK (H2) 0 - 0 Muhidin Bahtanovic, Stefan Karlsson Oskarshamns Sporthall A-hall
2018-08-25 14:00 1 FBC Karlskrona (H2) - Växjö IBK U B (H3) 0 - 0 Dragan Zaharijev, Håkan Abrahamsson Vedeby Sporthall A
2018-08-25 14:00 1 Vimmerby IBK (H2) - IBK Succé (H2) 0 - 0 Vimmerby Sporthall
2018-08-25 18:00 1 Gransholms IF (H3) - Hovmantorps GOIF (H4) 2 - 9 Filip Karlsson, Sean Norouz Gemla Sporthall
2018-08-26 09:45 1 Värnamo IK (HJ) - Lagan IBK (HJ) 0 - 0 Andreas Karlsson, Ebba Bladh Värnamo Sporthall
2018-08-26 13:00 1 Öjaby Sport IBK (H4) - Glommens IF (H3) 5 - 2 Kjell Persson, Sean Norouz Pär Lagerkvistskolan 32
2018-08-26 15:00 1 Fliseryds IBK (H3) - Hjältevad Mariannelund IS (H4) 14 - 5 Dawan Mofak, Stefan Karlsson Fliseryds Sporthall
2018-08-26 17:00 1 Carlshamns IBK (H3) - Märserum IBK (H3) 4 - 3 Michéll Borgström, Jonas Nilsson Väggahallen
2018-08-29 19:00 1 Slätafly/SK IBK (H2) - Växjö IBK Utveckling (H1) 0 - 0 , Dragan Zaharijev Torsås Sporthall
2018-08-30 19:00 1 Mörbylånga GOIF (H4) - Ljungbyholms GOIF (H4) 5 - 4 Rolf Vatvedt, Robert Risberg Skansenhallen
2018-08-31 20:00 1 FBC Kalmarsund Ungdom (JAS HJ) - Ingelstad IBK (H2) 3 - 7 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Färjehallen
2018-08-31 20:00 1 Jönköping IBK Ungdom (H1) - Halmstads IBK (H1) 4 - 2 Gustav Jarnegren, Daniel Pettersson Arenan - Jönköpings Idrottshus
2018-09-01 11:30 1 Slätafly/SK IBK (H2) - Ingelstad IBK (H2) 8 - 8 Michéll Borgström, Rolf Vatvedt Torsås Sporthall
2018-09-01 12:00 1 Älmhults IBK (H4) - Moheda IBK (H3) 2 - 5 Kjell Persson, Hani Mousaviyan-Utter Haganäshallen
2018-09-01 13:00 1 Lagan IBK (Alls) - Hovshaga AIF (H1) 0 - 0 Gustav Jarnegren, Daniel Pettersson Innebandyhallen
2018-09-01 14:00 1 Märserum IBK (H3) - FBC Karlskrona (H2) Inst. AAK-Hallen
2018-09-01 14:30 1 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF (H2) - Tygelsjö IK (H3) 8 - 3 Michell Rohde, Jesper Grönblad Torslundahallen
2018-09-01 15:00 1 Jönköpings IK (SSL) - Craftstadens IBK Oskarshamn (Alls) 0 - 0 Frans Dahlstedt, Tobias Levin Arenan - Jönköpings Idrottshus
2018-09-01 15:00 1 Rottne IF (H3) - Fliseryds IBK (H3) 0 - 0 Bjarne Olsen, Filip Karlsson Rottne Sporthall
2018-09-01 17:00 1 Mullsjö AIS (SSL) - Fagerhult Habo IBK (Alls) 10 - 5 Håkan Söderman, Jonas Ottosson Nyhemshallen - Mullsjö
2018-09-02 12:00 1 Gransholms IF (HU) - KF Ljungby (H4) 6 - 6 Sean Norouz, Filip Karlsson Gemla Sporthall
2018-09-02 14:00 1 Sävsjö IBK (H2) - Fristads GoIF (H1) 3 - 4 Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam Vrigstad Sporthall
2018-09-02 14:00 1 Jönköping IBK Ungdom (H1) - Solfjäderstaden IBK (H2) 0 - 0 Magnus Widlund, Johan Ferm Arenan - Jönköpings Idrottshus
2018-09-02 16:30 1 KaRo IBF (H4) - Sillhövda AIK (H4) 9 - 6 Michéll Borgström, Rolf Vatvedt Kallinge Sporthall
2018-09-04 19:30 1 Växjö IBK Utveckling (H1) - FBC Kalmarsund Ungdom (H1) 0 - 0 Senad Hamula, Linus Sandberg Allhallen, Hovmantorp
2018-09-04 19:45 1 Växjö IBK (SSL) - FC Helsingborg (SSL) 0 - 0 Jesper Rygert, Jonas Ottosson Fortnox Arena Nivika hallen
2018-09-05 19:45 1 Hovshaga AIF (HJ) - Gransholms IF (HJ) 0 - 0 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Hovshaga Sporthallen
2018-09-05 20:00 1 Lagan IBK (Alls) - Åstorp/Kvidinge IBS (H1) 0 - 0 Marcus Karlström, Edo Sabanovic Innebandyhallen
2018-09-07 19:30 1 Öjaby Sport IBK (H4) - Moheda IBK (H3) 5 - 5 Sean Norouz, Filip Karlsson Pär Lagerkvistskolan
2018-09-07 20:00 1 FBC Kalmarsund Ungdom (JAS HJ) - FBC Karlskrona (HJ) 0 - 0 Pelle Hallström, Malou Hallström Färjehallen
2018-09-07 20:00 1 IBK Lokomotiv Nässjö (H4) - Nässjö IBF B (H4) 0 - 0 Anders Everstrand, Anders A Nilsson Handskerydshallen
2018-09-08 11:00 1 Värnamo IK (HJ) - Hestra Skid O SK (H4) 0 - 0 Jan Blohm, Andreas Karlsson Tinas Ö
2018-09-08 11:00 1 Lagan IBK (HJ) - Månsarps IBK (HJ) 0 - 0 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Åbyhallen
2018-09-08 13:00 1 Hovshaga AIF (H1) - Vetlanda IBF (H2) 7 - 9 Hani Mousaviyan-Utter, Linus Sandberg Hovshaga Sporthallen
2018-09-08 14:00 1 Lönsboda IBK (H2) - Märserum IBK (H3) 7 - 1 Per Bratt, Michell Rohde Lönsboda Sporthall
2018-09-08 14:30 1 Växjö IBK (SSL) - Visby IBK (Alls) 0 - 0 Gustav Jarnegren, Oliver Hillerström Fortnox Arena Nivika hallen
2018-09-08 15:00 1 Jönköpings IK (SSL) - Linköping IBK (SSL) 0 - 0 Daniel Fathi-Najafi, Jonas Ottosson Arenan - Jönköpings Idrottshus
2018-09-08 15:00 1 FBC Kalmarsund (SSL) - Fagerhult Habo IBK (Alls) 0 - 0 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Kalmar Sporthall A-hall
2018-09-08 16:00 1 Craftstadens IBK Oskarshamn (Alls) - Växjö IBK Utveckling (H1) 0 - 0 Anders Stenberg, Muhidin Bahtanovic Oskarshamns Sporthall A-hall
2018-09-08 16:30 1 Greåker Bulldogs (Norge) - Hovslätts IK (H1) 7 - 5 Magnus Widlund, Adam Nikolausson Nyhemshallen / Vätterbygdens IBF
2018-09-09 12:00 1 Gransholms IF (HU) - Rottne IF (HU) 6 - 2 Sean Norouz, Filip Karlsson Gemla Sporthall
2018-09-09 12:00 1 Lagan IBK (HJ) - Gransholms IF (HJ) 0 - 0 Senad Hamula, Linus Sandberg Åbyhallen
2018-09-09 14:30 1 Greåker Bulldogs (Norge) - Fagerhult Habo IBK (Alls) 0 - 0 Håkan Söderman, Jonas Ottosson Nyhemshallen - Mullsjö
2018-09-09 15:00 1 Fliseryds IBK (H3) - IF Ariel (H3) 2 - 2 Muhidin Bahtanovic, Mikael Fransson Fliseryds Sporthall
2018-09-09 16:30 1 KaRo IBF (H4) - FBC Karlskrona (HJ) 6 - 5 Michéll Borgström, Håkan Abrahamsson Kallinge Sporthall
2018-09-09 17:00 1 Öjaby Sport IBK (H4) - Älmhults IBK (H4) 7 - 3 Kjell Persson, Hani Mousaviyan-Utter Pär Lagerkvistskolan
2018-09-11 19:00 1 Ljungbyholms GOIF (H4) - FBC Kalmarsund Ungdom (H4) 0 - 0 Bengt Andersson, Tomas Akthagen Ljungbyholms Sporthall
2018-09-11 19:30 1 Väckelsångs IK (H3) - Ryds SK (H4) 6 - 3 Senad Hamula, Gustav Svensson Väckelsångs Idrottshall
2018-09-12 19:00 1 Hovmantorps GOIF (H4) - Gransholms IF (H3) 10 - 2 Hani Mousaviyan-Utter, Gustav Svensson Allhallen, Hovmantorp
2018-09-12 19:30 1 Fagerhult Habo IBK (Alls) - IBK Lockerud Mariestad (H1) 0 - 0 Jonas Ottosson, Patrik Trofast Habo Sporthall A-hall
2018-09-12 20:00 1 Hovslätts IK (H1) - Solfjäderstaden IBK (H2) 7 - 6 Dawan Mofak, Jesper Rygert Jönköpings Idrottshus D-hall
2018-09-13 19:30 1 Växjö IBK Utveckling (H1) - Sävsjö IBK (H2) 0 - 0 Marcus Karlström, Edo Sabanovic Fortnox Arena Nivika hallen
2018-09-14 19:00 1 Hestra Skid O SK (H4) - Tranemo IBK (H2) 0 - 0 Johnny Edh, Johan Ferm Hestra Sporthall
2018-09-14 19:30 1 Ingelstad IBK (H2) - Olofströms IBK (H1) 0 - 5 Senad Hamula, Linus Sandberg Ingelstads Sporthall
2018-09-14 19:30 1 Öjaby Sport IBK (H4) - Lagan IBK B (H3) 7 - 3 Hani Mousaviyan-Utter, Gustav Svensson Pär Lagerkvistskolan
2018-09-14 19:30 1 KaRo IBF (H4) - Märserum IBK (H3) 6 - 5 Michéll Borgström, Håkan Abrahamsson Kallinge Sporthall
2018-09-14 19:30 1 Skillingaryds IK (H4) - S/W 2010 IBK (H4) 17 - 1 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Vaggeryds Sporthall 45
2018-09-15 11:30 1 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF (H2) - Gransholms IF (H3) 0 - 0 Stefan Lundqvist, Stefan Karlsson Torslundahallen
2018-09-15 13:30 1 Hovshaga AIF (H1) - Jönköping IBK Ungdom (H1) 0 - 0 Oskar Johnsson, Håkan Söderman Hovshaga Sporthallen
2018-09-15 14:00 1 Vimmerby IBK (H2) - Bergs IK (H2) 4 - 9 Oscar Bard, Hampus Larsson Vimmerby Sporthall
2018-09-15 15:00 1 Forserums IF (H4) - Bankeryds Skid o MK (H4) 0 - 0 Forserums Sporthall
2018-09-16 14:00 1 Älmhults IBK (H4) - Rottne IF (H3) 9 - 1 Leif Johansson, Kevin Andersson Haganäshallen 47
2018-09-16 15:00 1 Lagan IBK (Alls) - Hovslätts IK (H1) 3 - 5 Senad Hamula, Linus Sandberg Innebandyhallen
2018-09-16 19:00 1 Jönköping IK Ungdom B (H3) - Hovslätts IK B (H3) 0 - 0 Johnny Edh, Bjarne Olsen Jönköpings Idrottshus D-hall
2018-09-17 20:00 1 Öjaby Sport IBK (H4) - Hovmantorps GOIF (H4) 6 - 4 Hani Mousaviyan-Utter, Kjell Persson Pär Lagerkvistskolan
2018-09-19 19:30 1 Gransholms IF (HJ) - Hovshaga AIF (HJ) 0 - 0 Leif Johansson, Kjell Persson Gemla Sporthall
2018-09-20 19:00 1 Väckelsångs IK (H3) - Öjaby Sport IBK (H4) Inst. Väckelsångs Idrottshall
2018-09-20 20:00 1 Månsarps IBK (HJ) - Hovslätts IK (HJ) Inst. Norrahammars Sporthall
2018-09-21 19:00 1 KFUM Jönköping (H3) - Skillingaryds IK (H4) 8 - 2 Suvad Kaltak, Mattias Tokic KFUM Sporthall, Jönköping
2018-09-21 19:15 1 Sävsjö IBK B (H4) - IBK Lokomotiv Nässjö (H4) Inst. Sävsjö Sporthall
2018-09-21 19:30 1 Ingelstad IBK (H2) - Gransholms IF (H3) Inst. Ingelstads Sporthall
2018-09-21 19:30 1 FBC Karlskrona (H2) - Lönsboda IBK (H2) 0 - 0 Per Bratt, Henrik Gilliusson Vedeby Sporthall A
2018-09-21 19:30 1 Vimmerby IBK (H2) - Rimforsa IF (H2) 7 - 8 Muhidin Bahtanovic, Stefan Karlsson Vimmerby Sporthall
2018-09-21 19:30 1 Carlshamns IBK (H3) - KaRo IBF (H4) 3 - 6 Roger Gardell, Michell Rohde Väggahallen
2018-09-21 19:30 1 Ljungby IB (H4) - Emmaljunga GOIF (H4) 2 - 8 Bjarne Olsen, Jan Blohm Innebandyhallen
2018-09-21 19:30 1 Månsarps IBK (H2) - Jönköping IBK Ungdom (H1) 10 - 5 Adam Nikolausson, Jens Bäcklin Norrahammars Sporthall 65
2018-09-22 14:00 1 Sävsjö IBK (H2) - Solfjäderstaden IBK (H2) 0 - 0 Gustav Jarnegren, Suvad Kaltak Sävsjö Sporthall
2018-09-22 14:00 1 Bankeryds Skid o MK (H4) - Tenhults IF (H3) 0 - 0 Mattias Tokic, Jonny Nilsson Torpshallen
2018-09-22 15:00 1 Westbo IBK (H3) - Kustens IF B (H3) 0 - 0 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Smålandsstenars Sporthall
2018-09-23 13:00 1 Älmhults IBK (H4) - Märserum IBK (H3) 8 - 5 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Haganäshallen
2018-09-23 13:00 1 Ingelstad IBK U - Öjaby Sport IBK U-lag 0 - 0 Sean Norouz, Filip Karlsson Ingelstads Sporthall
2018-09-23 16:00 1 Lessebo GoIF (H4) - Jämjö IBK (H4) 10 - 4 Pelle Hallström, Malou Hallström Lessebo Sporthall
2018-09-23 17:00 1 Vetlanda IBF B (H3) - IBK Husar (H4) 6 - 3 Michael Johansson, Stefan Karlsson ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2018-09-24 19:00 1 Hovmantorps GOIF (H4) - Hovshaga AIF (HJ) 0 - 0 Leffe Henryson, Rolf Vatvedt Allhallen, Hovmantorp
2018-09-25 20:00 1 Ingelstad IBK (H2) - Moheda IBK (H3) 0 - 0 Hani Mousaviyan-Utter, Kjell Persson Ingelstads Sporthall
2018-09-25 20:00 1 Gnosjö IBK A-lag - Westbo IBK (H3) 0 - 0 Bjarne Olsen, Filip Karlsson Töllstorpshallen
2018-09-26 19:30 1 Malmbäcks IF (H4) - Skillingaryds IK (H4) 0 - 0 Anders Everstrand, Thomas Atting Malmbäcks Sporthall
2018-09-26 20:00 1 Växjö IBK U B (H3) - Öjaby Sport IBK (H4) 4 - 3 Senad Hamula, Leif Johansson Fortnox Arena Nivika hallen
2018-09-27 18:15 1 Forserums IF (H4) - Bodafors IBS (H4) 8 - 9 Anders A Nilsson, Nicklas Bard Forserums Sporthall
2018-09-27 19:00 1 Hestra Skid O SK (H4) - Tenhults IF (H3) 0 - 0 Suvad Kaltak, Jan Blohm Hestra Sporthall
2018-09-27 20:00 1 Gransholms IF (H3) - Hovshaga AIF B (H3) 0 - 0 Kjell Persson, Therese Lindquist Gemla Sporthall
2018-09-28 19:00 1 KFUM Jönköping (H3) - Månsarps IBK (H2) 3 - 4 Jesper Rygert, Anders A Nilsson KFUM Sporthall, Jönköping
2018-09-28 19:15 1 Sävsjö IBK B (H4) - Södra Wätterns IF (H4) 7 - 8 Michael Hellqvist, Jonas Jägerby Sävsjö Sporthall
2018-09-28 19:20 1 Sportklubben Beduinerna SK (H4) - Husqvarna IK (H3) 0 - 0 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Tenhults Sporthall
2018-09-28 20:00 1 Växjö IBK U B (H3) - Ingelstad IBK (H2) 5 - 9 Senad Hamula, Linus Sandberg Fortnox Arena Nivika hallen
2018-09-29 11:00 1 Vimmerby IBK (H2) - Vetlanda IBF (H2) 4 - 3 Stefan Lundqvist, Stefan Karlsson Vimmerby Sporthall
2018-09-30 15:00 1 Vimmerby IBK B (H3) - IBK Husar (H4) 5 - 4 Dawan Mofak, Gabriel Adolfsson Vimmerby Sporthall
2018-09-30 16:00 1 Vetlanda IBF B (H3) - Tenhults IF (H3) 0 - 0 Muhidin Bahtanovic, Stefan Karlsson ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2018-09-30 17:40 1 Carlshamns IBK (H3) - Väckelsångs IK (H3) 5 - 8 Michéll Borgström, Jonas Nilsson Väggahallen
2018-10-04 19:30 1 Skillingaryds IK (H4) - Malmbäcks IF (H4) 6 - 4 Bjarne Olsen, Filip Karlsson Skillingaryds Arena
2018-10-05 19:00 1 Bodafors IBS (H4) - KF Ljungby (H4) 0 - 0 Bodafors Sporthall
2018-10-06 12:30 1 Södra Wätterns IF (H4) - IBK Lokomotiv Nässjö (H4) 10 - 3 Anders A Nilsson, Nicklas Bard Barnarps Sporthall 10
2018-10-07 10:00 1 Gransholms IF (HU) - S/W 2010 IBK (H4) 0 - 0 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Gemla Sporthall
2018-10-07 14:15 1 Forserums IF (H4) - Östra SK Jkpg (H4) 23 - 2 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Forserums Sporthall
2018-10-07 15:30 1 Sävsjö IBK B (H4) - IBK Husar (H4) 0 - 0 Leif Johansson, Marcus Ingolf Sävsjö Sporthall
2018-10-29 18:00 1 Gotland HJ17 - Uppland P15 0 - 0 Thomas K:h Andersson, Jonas Olsson Linköpings Sporthall
2018-12-20 19:30 1 FBC Kalmarsund (SSL) - Glömminge-Algutsrums IF 0 - 0 Bengt Andersson, Malou Hallström Färjehallen
2018-12-29 16:30 1 Vinnare i match 143100126 - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF (H2) Bengt Andersson, Malou Hallström Färjehallen
2019-06-19 10:00 1 Slätafly/SK IBK (H2) - Carlshamns IBK (H3) Edo Sabanovic, Anders Stenberg Torsås Sporthall
2019-06-20 12:00 1 Värnamo IK HJ - Månsarps IBK Herrjunior 6 - 6 Bjarne Olsen, Filip Karlsson Värnamo Sporthall

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis