Division 4 (2014/15)

Gruppspel
Herrar division 4 nordväst
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-09-13 14:00 150005002 Kungliga Tekniska Högskolans IF - Ormbacka/Skälby IBK 6 - 3 Magnus Berg, Patrik Andersén Skärholmshallen
2014-09-13 16:00 150005003 Mälarö IBK - Västerorts IBK 16 - 2 Joakim Levin, Peter Gustafsson Saliba Tappströms Bollhall
2014-09-13 17:15 150005001 IK Wasa - Westermalms IBK 12 - 0 Tobias Ekmark, Emilia Tuomela Skanstullshallen
2014-09-14 16:30 150005004 Vällingby BK - IBK Sundby 4 - 3 Ghasem Tajalli, Sampo Friberg Vällingbyhallen
2014-09-20 13:15 150005007 IBK Sundby - Mälarö IBK 4 - 4 Arne Brovig, Jan Lingemark Brotorpshallen
2014-09-21 10:30 150005008 Västerorts IBK - Kungliga Tekniska Högskolans IF 3 - 4 Kari Karke, Peter Eriksson Råstaparkhallen
2014-09-21 17:30 150005009 Ormbacka/Skälby IBK - IK Wasa 5 - 3 Jonas Edström, Per Rosén Björkebyhallen
2014-09-21 18:30 150005010 Westermalms IBK - Nyboda IBK 3 - 14 Fredrik Berglund Sonesson, Martin Johansson Skanstullshallen
2014-10-04 11:00 150005012 Kungliga Tekniska Högskolans IF - IBK Sundby 4 - 2 Arne Brovig, Ken Johansson Skärholmshallen
2014-10-04 17:00 150005011 IK Wasa - Västerorts IBK 11 - 3 Sebastian Öhman, Rasmus Jansson Skanstullshallen
2014-10-04 17:00 150005015 Ormbacka/Skälby IBK - Westermalms IBK 3 - 5 Helen Wennström, Niklas Forsman Björkebyhallen
2014-10-05 16:30 150005014 Vällingby BK - Nyboda IBK 5 - 10 Patrik Andersén, Magnus Berg Vällingbyhallen
2014-10-18 15:30 150005020 Westermalms IBK - Vällingby BK 2 - 2 Marcus Jansson, Rasmus Jansson Skanstullshallen
2014-10-19 13:15 150005018 IBK Sundby - IK Wasa 3 - 7 Mattias Lönnborg, Linus Warrenstein Hallonbergshallen
2014-10-19 13:30 150005019 Västerorts IBK - Ormbacka/Skälby IBK 4 - 3 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Råstaparkhallen
2014-10-19 15:00 150005016 Nyboda IBK - Mälarö IBK 12 - 4 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Råstaparkhallen
2014-10-25 10:00 150005022 Kungliga Tekniska Högskolans IF - Nyboda IBK 5 - 4 Martin Åkesson, Arne Brovig Skärholmshallen
2014-10-25 18:00 150005023 Mälarö IBK - Vällingby BK 7 - 8 Michael Selg, Fabian Fahimi Tappströms Bollhall
2014-10-25 18:30 150005025 Ormbacka/Skälby IBK - IBK Sundby 8 - 11 Alexander Mattsson, Per Rosén Björkebyhallen
2014-10-26 10:30 150005024 Västerorts IBK - Westermalms IBK 2 - 5 Daniel Tollefors, Magnus Westerberg Råstaparkhallen
2014-11-01 11:30 150005026 Vällingby BK - Kungliga Tekniska Högskolans IF 3 - 10 Johan Jäderlund, Lars Sundlöf Hässelbyhallen
2014-11-01 13:15 150005029 IBK Sundby - Västerorts IBK 8 - 5 David Berger, Niklas Forsman Brotorpshallen
2014-11-01 19:00 150005030 Westermalms IBK - Mälarö IBK 3 - 5 Jonas Djäken, Roland Nester Skanstullshallen
2014-11-02 10:00 150005027 Nyboda IBK - IK Wasa 8 - 7 Christoffer Markovski, Tobias Sonesson Råstaparkhallen
2014-11-15 12:00 150005032 Kungliga Tekniska Högskolans IF - Mälarö IBK 5 - 3 Kent Kastell, Daniel Eriksson Skärholmshallen
2014-11-15 13:15 150005033 IBK Sundby - Westermalms IBK 7 - 4 Patrik Andersén, Magnus Berg Brotorpshallen
2014-11-15 17:00 150005035 Ormbacka/Skälby IBK - Nyboda IBK 8 - 8 Johan Jäderlund, Fredrik Berglund Sonesson Björkebyhallen
2014-11-15 17:15 150005031 IK Wasa - Vällingby BK 3 - 4 Tobias Ekmark, Emilia Tuomela Skanstullshallen
2014-11-22 17:15 150005040 Westermalms IBK - Kungliga Tekniska Högskolans IF 1 - 6 Sebastian Öhman, Björn Larsson Skanstullshallen
2014-11-22 17:30 150005036 Mälarö IBK - IK Wasa 4 - 8 Nicklas Sundgren, Tobias Ekmark Tappströms Bollhall
2014-11-23 10:00 150005038 Nyboda IBK - Västerorts IBK 7 - 4 Jan-Olov Cederholm, Rohnny Åhman Råstaparkhallen
2014-11-23 19:30 150005037 Vällingby BK - Ormbacka/Skälby IBK 6 - 3 Lars Sundlöf, Peter Gustafsson Saliba Vällingbyhallen
2014-12-06 13:15 150005043 IBK Sundby - Nyboda IBK 6 - 16 Lars Reuterhagen, Per Sundvall Brotorpshallen
2014-12-06 17:00 150005045 Ormbacka/Skälby IBK - Mälarö IBK 5 - 6 Jonas Laurell, Per Rosén Björkebyhallen
2014-12-06 17:15 150005041 IK Wasa - Kungliga Tekniska Högskolans IF 2 - 3 Bjarne Hekkelstrand, Thomas Bégat Skanstullshallen
2014-12-07 12:00 150005044 Västerorts IBK - Vällingby BK 5 - 4 Johan Lienzén, Jakob Mökander Råstaparkhallen
2014-12-20 13:15 150005047 IBK Sundby - Vällingby BK 6 - 5 Alexander Mattsson, Ken Johansson Brotorpshallen
2014-12-21 10:00 150005048 Västerorts IBK - Mälarö IBK 2 - 6 Roland Nester, Jan-Olov Cederholm Råstaparkhallen
2014-12-21 13:00 150005049 Ormbacka/Skälby IBK - Kungliga Tekniska Högskolans IF 1 - 6 Aldin Imamovic, Fabian Fahimi Björkebyhallen
2015-01-24 17:15 150005050 Westermalms IBK - IK Wasa 3 - 6 Tobias Ekmark, Ken Johansson Skanstullshallen
2015-01-03 12:45 150005053 Mälarö IBK - IBK Sundby 5 - 8 Tobias Ekmark, Linus Warrenstein Tappströms Bollhall
2015-01-03 13:00 150005052 Kungliga Tekniska Högskolans IF - Västerorts IBK 8 - 0 Joakim Levin, Leif Karlsson Skärholmshallen
2015-01-03 17:15 150005051 IK Wasa - Ormbacka/Skälby IBK 13 - 5 Anders Asp, Elis Erbing Skanstullshallen
2015-01-04 12:00 150005055 Nyboda IBK - Westermalms IBK 3 - 1 Per Calmén, Per Ove Åman Råstaparkhallen
2015-01-17 13:15 150005058 IBK Sundby - Kungliga Tekniska Högskolans IF 2 - 7 Ulf Jonsson, Jonas Edström Brotorpshallen
2015-01-17 17:15 150005060 Westermalms IBK - Ormbacka/Skälby IBK 6 - 3 Per-Ove Duvert, Roger Öfversten Skanstullshallen
2015-01-18 09:45 150005056 Nyboda IBK - Vällingby BK 12 - 4 Ulf Jonsson, Jonas Edström Råstaparkhallen
2015-01-18 11:15 150005059 Västerorts IBK - IK Wasa 3 - 3 Ulf Jonsson, Jonas Edström Råstaparkhallen
2015-01-31 15:30 150005061 IK Wasa - IBK Sundby 2 - 3 Roland Nester, Leif Karlsson Eriksdalshallen
2015-01-31 18:00 150005063 Mälarö IBK - Nyboda IBK 7 - 6 Robert Jäderlund, Anders Westerberg Tappströms Bollhall
2015-02-01 18:45 150005065 Ormbacka/Skälby IBK - Västerorts IBK 4 - 3 Arne Brovig, Niklas Forsman Björkebyhallen
2015-02-01 20:30 150005064 Vällingby BK - Westermalms IBK 7 - 9 Ken Johansson, Mattias Nordlund Vällingbyhallen
2015-02-07 13:15 150005069 IBK Sundby - Ormbacka/Skälby IBK 17 - 5 Mats Järnmark, Ghasem Tajalli Brotorpshallen
2015-02-07 19:00 150005070 Westermalms IBK - Västerorts IBK 1 - 8 Sebastian Öhman, Martin Eriksson Skanstullshallen
2015-02-08 09:30 150005067 Nyboda IBK - Kungliga Tekniska Högskolans IF 6 - 10 Bjarne Hekkelstrand, Karl Hurtig Råstaparkhallen
2015-02-08 19:30 150005066 Vällingby BK - Mälarö IBK 5 - 5 Alexander Mattsson, Peter Gustafsson Saliba Vällingbyhallen
2015-02-21 10:00 150005072 Kungliga Tekniska Högskolans IF - Vällingby BK 6 - 3 Jonas Håmark, Alexander Sommensjö Skärholmshallen
2015-02-21 11:15 150005073 Mälarö IBK - Westermalms IBK 6 - 1 Jacob Leijon, Robert Jäderlund Tappströms Bollhall
2015-02-21 17:15 150005071 IK Wasa - Nyboda IBK 11 - 5 Roger Öfversten, Per Calmén Skanstullshallen
2015-02-22 09:30 150005074 Västerorts IBK - IBK Sundby 8 - 5 Christoffer Markovski, Tobias Sonesson Råstaparkhallen
2015-02-28 11:15 150005076 Mälarö IBK - Kungliga Tekniska Högskolans IF 5 - 9 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Tappströms Bollhall
2015-02-28 17:15 150005080 Westermalms IBK - IBK Sundby 6 - 5 Kent Kastell, Rasmus Jansson Skanstullshallen
2015-03-01 10:00 150005078 Nyboda IBK - Ormbacka/Skälby IBK 16 - 3 Kent Kastell, Jonas Edström Råstaparkhallen
2015-03-01 16:30 150005077 Vällingby BK - IK Wasa 4 - 4 Magnus Berg, Per Calmén Vällingbyhallen
2015-03-07 15:30 150005081 IK Wasa - Mälarö IBK 8 - 4 Johannes Ekenberg, Martin Åkesson Skanstullshallen
2015-03-08 09:00 150005084 Västerorts IBK - Nyboda IBK 6 - 3 Fabian Fahimi, Michael Selg Råstaparkhallen
2015-03-08 15:15 150005085 Ormbacka/Skälby IBK - Vällingby BK 8 - 7 Jacob Leijon, Robert Jäderlund Björkebyhallen
2015-03-14 11:30 150005082 Kungliga Tekniska Högskolans IF - Westermalms IBK 3 - 2 Kent Budell, Kent Kastell Skärholmshallen
2015-03-21 13:00 150005086 Kungliga Tekniska Högskolans IF - IK Wasa 7 - 4 Roger Nyström, Per Calmén Skärholmshallen
2015-03-21 16:45 150005087 Mälarö IBK - Ormbacka/Skälby IBK 15 - 3 Christoffer Markovski, Fredrik Berglund Sonesson Tappströms Bollhall
2015-03-22 10:00 150005089 Nyboda IBK - IBK Sundby 9 - 6 Bjarne Hekkelstrand, Thomas Bégat Råstaparkhallen
2015-03-22 17:30 150005088 Vällingby BK - Västerorts IBK 5 - 6 Lars Sundlöf, Peter Gustafsson Saliba Vällingbyhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Kungliga Tekniska Högskolans IF 16 16 0 0 99-44 55 48
2. Nyboda IBK 16 10 1 5 139-90 49 31
3. IK Wasa 16 8 2 6 104-64 40 26
4. Mälarö IBK 16 7 2 7 102-89 13 23
5. IBK Sundby 16 7 1 8 96-99 -3 22
6. Västerorts IBK 16 6 1 9 64-93 -29 19
7. Westermalms IBK 16 5 1 10 52-92 -40 16
8. Vällingby BK 16 4 3 9 76-99 -23 15
9. Ormbacka/ Skälby IBK 16 3 1 12 70-132 -62 10
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar division 4 nordöst
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-09-13 10:30 150004005 Duvbo Ungdom IK - Lokomotiv Kista IBF 7 - 4 Peter Gustafsson Saliba, Lars Sundlöf Hallonbergshallen
2014-09-13 13:15 150004003 Ursvik IK - IK Frej Täby 6 - 2 Linus Warrenstein, Alexander Mattsson Brotorpshallen
2014-09-14 10:00 150004004 Wäsby IBF - Märsta IBS 7 - 7 Christian Högberg, Tobias Ekmark Väsby skolan
2014-09-14 12:30 150004002 Täby FC Ungdom - Enskede SK 2 - 13 Peter Eriksson, Kari Karke Tibblehallen CC
2014-09-20 11:30 150004006 Lokomotiv Kista IBF - Wäsby IBF 5 - 3 Jonas Edström, Patrik Andersén Ärvingehallen
2014-09-20 17:00 150004009 Enskede SK - Sigtuna IF 6 - 4 Aldin Imamovic, Patrik Andersén Sjöstadshallen
2014-09-21 17:30 150004008 IK Frej Täby - Täby FC Ungdom 3 - 9 Tobias Ekmark, Karl Hurtig Skarpängskolan B
2014-09-27 13:00 150004007 Märsta IBS - Ursvik IK 7 - 8 Jan Lingemark, Fredrik Nensén Prästängshallen
2014-10-04 13:15 150004013 Ursvik IK - Lokomotiv Kista IBF 4 - 2 Arne Brovig, Jan Lingemark Brotorpshallen
2014-10-04 14:15 150004014 Wäsby IBF - Duvbo Ungdom IK 6 - 8 Christian Högberg, Helen Wennström Väsby skolan
2014-10-05 12:45 150004011 Sigtuna IF - IK Frej Täby 6 - 3 Peter Kirch, Mats Korpi Prästängshallen
2014-10-05 14:30 150004012 Täby FC Ungdom - Märsta IBS 10 - 3 Oskar Sevefjord, Christian Högberg Tibblehallen CC
2014-10-12 13:30 150004018 Märsta IBS - Sigtuna IF 4 - 13 Rohnny Åhman, Jan-Olov Cederholm Prästängshallen
2014-10-18 10:00 150004017 Lokomotiv Kista IBF - Täby FC Ungdom 2 - 1 Karl Hurtig, Arne Brovig Ärvingehallen
2014-10-19 16:45 150004016 Duvbo Ungdom IK - Ursvik IK 0 - 5 Malte Tammerström, Juha Tammerström Löthallen
2014-10-19 18:15 150004019 IK Frej Täby - Enskede SK 6 - 5 Aldin Imamovic, Arne Brovig Skarpängskolan A
2014-10-25 13:15 150004023 Ursvik IK - Wäsby IBF 7 - 3 Fabian Fahimi, Oskar Sevefjord Brotorpshallen
2014-10-25 18:00 150004025 Enskede SK - Märsta IBS 8 - 2 Magnus Berg, Kent Kastell Sjöstadshallen
2014-10-26 10:45 150004022 Täby FC Ungdom - Duvbo Ungdom IK 7 - 2 Oskar Werner, Peter Eriksson Tibblehallen CC
2014-10-26 12:30 150004021 Sigtuna IF - Lokomotiv Kista IBF 2 - 3 Per Calmén, Per Ove Åman Prästängshallen
2014-11-01 11:30 150004028 Lokomotiv Kista IBF - Enskede SK 4 - 2 Jan-Olov Cederholm, Jonas Edström Ärvingehallen
2014-11-01 13:30 150004027 Duvbo Ungdom IK - Sigtuna IF 5 - 6 Jakob Westerlund, Christian Högberg Hallonbergshallen
2014-11-02 10:30 150004026 Wäsby IBF - Täby FC Ungdom 2 - 11 Bjarne Hekkelstrand, Thomas Bégat Väsby skolan
2014-11-02 12:30 150004029 Märsta IBS - IK Frej Täby 5 - 6 Jan-Olov Cederholm, Arne Brovig Prästängshallen
2014-11-15 13:00 150004034 IK Frej Täby - Lokomotiv Kista IBF 8 - 10 Jan Lingemark, Stefan Flöjt Skarpängskolan B
2014-11-15 18:15 150004035 Enskede SK - Duvbo Ungdom IK 5 - 4 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Sjöstadshallen
2014-11-16 11:45 150004031 Sigtuna IF - Wäsby IBF 13 - 4 Fredrik Nensén, Jan-Olov Cederholm Prästängshallen
2014-11-16 13:30 150004032 Täby FC Ungdom - Ursvik IK 6 - 7 Aldin Imamovic, Fredrik Berglund Sonesson Tibblehallen CC
2014-11-22 10:45 150004039 Lokomotiv Kista IBF - Märsta IBS 6 - 5 Jonas Edström, Peter Gustafsson Saliba Ärvingehallen
2014-11-22 13:15 150004036 Ursvik IK - Sigtuna IF 6 - 8 Karl Hurtig, Roland Nester Brotorpshallen
2014-11-22 13:45 150004038 Duvbo Ungdom IK - IK Frej Täby 14 - 9 Fredrik Dahl, Jonas Laurell Hallonbergshallen
2014-11-23 11:00 150004037 Wäsby IBF - Enskede SK 3 - 5 Christian Högberg, Fredrik Nensén Väsby skolan
2014-11-29 12:15 150004044 IK Frej Täby - Wäsby IBF 7 - 8 David Berger, Oskar Sevefjord Skarpängskolan B
2014-12-07 11:30 150004041 Sigtuna IF - Täby FC Ungdom 4 - 8 Jan Lingemark, Fredrik Nensén Prästängshallen
2014-12-07 16:00 150004043 Märsta IBS - Duvbo Ungdom IK 5 - 8 Arne Brovig, Johannes Ekenberg Prästängshallen
2014-12-13 13:00 150004045 Enskede SK - Ursvik IK 2 - 9 Peter Eriksson, Aarre Hietanen Sjöstadshallen
2014-12-20 11:30 150004046 Lokomotiv Kista IBF - Duvbo Ungdom IK 1 - 5 Christian Ljunggren, Aldin Imamovic Ärvingehallen
2014-12-20 16:20 150004049 Enskede SK - Täby FC Ungdom 4 - 5 Aarre Hietanen, Karl-Johan Leijon Sjöstadshallen
2014-12-21 12:30 150004048 IK Frej Täby - Ursvik IK 4 - 6 Simon Bernhardsson, Ulf Jonsson Skarpängskolan A
2014-12-21 16:00 150004047 Märsta IBS - Wäsby IBF 9 - 6 Per Ove Åman, Jonas Edström Prästängshallen
2015-01-03 13:15 150004053 Ursvik IK - Märsta IBS 9 - 1 Jan-Olov Cederholm, Rohnny Åhman Brotorpshallen
2015-01-04 12:15 150004054 Wäsby IBF - Lokomotiv Kista IBF 3 - 2 Niklas Forsman, Bjarne Hekkelstrand Väsby skolan
2015-01-11 13:15 150004051 Sigtuna IF - Enskede SK 3 - 3 Helen Wennström, Magnus Berg Prästängshallen
2015-01-11 15:00 150004052 Täby FC Ungdom - IK Frej Täby 7 - 4 Tobias Ekmark, Arne Brovig Tibblehallen CC
2015-01-17 11:30 150004057 Lokomotiv Kista IBF - Ursvik IK 5 - 7 Karl Hurtig, Roland Nester Ärvingehallen
2015-01-17 16:00 150004056 Duvbo Ungdom IK - Wäsby IBF 7 - 2 Bjarne Hekkelstrand, Thomas Bégat Hallonbergshallen
2015-01-18 15:00 150004058 Märsta IBS - Täby FC Ungdom 7 - 10 Jan Lingemark, Arne Brovig Prästängshallen
2015-01-18 15:45 150004059 IK Frej Täby - Sigtuna IF 4 - 6 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Skarpängskolan B
2015-01-31 13:15 150004063 Ursvik IK - Duvbo Ungdom IK 3 - 9 Christian Ljunggren, Thomas Wargkelius Brotorpshallen
2015-01-31 15:00 150004065 Enskede SK - IK Frej Täby 5 - 5 Karl Hurtig, Aldin Imamovic Sjöstadshallen
2015-02-01 10:15 150004061 Sigtuna IF - Märsta IBS 13 - 4 Roger Nyström, Magnus Westerberg Prästängshallen
2015-02-01 12:00 150004062 Täby FC Ungdom - Lokomotiv Kista IBF 5 - 7 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Tibblehallen CC
2015-02-08 12:15 150004066 Wäsby IBF - Ursvik IK 1 - 10 Christian Högberg, Oskar Sevefjord Väsby skolan
2015-02-08 14:30 150004067 Duvbo Ungdom IK - Täby FC Ungdom 4 - 6 Jan Lingemark, Arne Brovig Löthallen
2015-02-15 14:00 150004069 Märsta IBS - Enskede SK 5 - 11 Ulf Jonsson, Jonas Edström Prästängshallen
2015-03-07 11:30 150004068 Lokomotiv Kista IBF - Sigtuna IF 5 - 8 Mats Järnmark, Ghasem Tajalli Ärvingehallen
2015-02-21 16:30 150004075 Enskede SK - Lokomotiv Kista IBF 4 - 4 Peter Gustafsson Saliba, Magnus Berg Sjöstadshallen
2015-02-22 10:00 150004071 Sigtuna IF - Duvbo Ungdom IK 4 - 3 Niklas Forsman, Per Calmén Prästängshallen
2015-02-22 11:15 150004072 Täby FC Ungdom - Wäsby IBF 10 - 6 Andreas Mattsson, Arne Brovig Tibblehallen CC
2015-02-22 13:00 150004074 IK Frej Täby - Märsta IBS 10 - 4 Roger Nyström, Per Calmén Skarpängskolan A
2015-02-28 10:00 150004079 Lokomotiv Kista IBF - IK Frej Täby 9 - 10 Tobias Berger, Arne Brovig Ärvingehallen
2015-02-28 10:45 150004078 Duvbo Ungdom IK - Enskede SK 10 - 4 Linus Warrenstein, Per Calmén Hallonbergshallen
2015-02-28 12:45 150004077 Wäsby IBF - Sigtuna IF 1 - 14 Simon Bernhardsson, Thomas Bégat Väsby skolan
2015-02-28 13:15 150004076 Ursvik IK - Täby FC Ungdom 2 - 3 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Brotorpshallen
2015-03-07 16:00 150004085 Enskede SK - Wäsby IBF 5 - 6 Christian Hamnström, Kent Kastell Sjöstadshallen
2015-03-08 16:15 150004084 IK Frej Täby - Duvbo Ungdom IK 3 - 6 Stefan Flöjt, Karl-Johan Leijon Skarpängskolan B
2015-03-15 13:00 150004081 Sigtuna IF - Ursvik IK 4 - 3 Christian Högberg, Roland Nester Prästängshallen
2015-03-15 17:30 150004083 Märsta IBS - Lokomotiv Kista IBF 7 - 7 Mattias Nordlund, Per Calmén Prästängshallen
2015-03-21 13:15 150004087 Ursvik IK - Enskede SK 8 - 4 Tobias Ekmark, Christian Högberg Brotorpshallen
2015-03-21 17:15 150004089 Duvbo Ungdom IK - Märsta IBS 18 - 4 Johan Jäderlund, Linus Warrenstein Hallonbergshallen
2015-03-22 13:00 150004088 Wäsby IBF - IK Frej Täby 8 - 5 Magnus Berg, Patrik Andersén Väsby skolan
2015-03-22 13:30 150004086 Täby FC Ungdom - Sigtuna IF 7 - 7 Christoffer Markovski, Roger Nyström Tibblehallen CC
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Ursvik IK 16 12 0 4 100-61 39 36
2. Sigtuna IF 16 11 2 3 115-69 46 35
3. Täby FC Ungdom 16 11 1 4 107-77 30 34
4. Duvbo Ungdom IK 16 10 0 6 110-74 36 30
5. Lokomotiv Kista IBF 16 7 2 7 76-81 -5 23
6. Enskede SK 16 6 3 7 86-80 6 21
7. IK Frej Täby 16 4 1 11 89-114 -25 13
8. Wäsby IBF 16 4 1 11 69-125 -56 13
9. Märsta IBS 16 1 2 13 79-150 -71 5
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar division 4 sydväst
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-09-13 12:15 150007002 Lokomotiv Tumba IBS - Högdalens AIS 3 - 4 Elis Erbing, Fabian Fahimi Malmsjö Sporthall
2014-09-13 14:15 150007005 BK SOL - FC Vårby 4 - 2 Christian Högberg, Daniel Eriksson Högdalshallen
2014-09-14 11:15 150007004 IK Tomtberga - IK Ängen/Sätra 2 - 3 Michael Selg, Fabian Fahimi Skogåshallen
2014-09-20 13:00 150007009 Högdalens AIS - Fullersta IBK 3 - 7 Jörgen Larsson, Robert Jäderlund Högdalshallen
2014-09-21 11:30 150007006 FC Vårby - IK Tomtberga 4 - 8 Kent Budell, Patrik Andersén Vårbyhallen
2014-09-28 12:30 150007008 Källbrinks IBS - Lokomotiv Tumba IBS 4 - 5 Alexander Sommensjö, Jonas Håmark Tomtbergahallen
2014-10-04 13:45 150007012 Lokomotiv Tumba IBS - IK Ängen/Sätra 6 - 0 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Malmsjö Sporthall
2014-10-12 12:00 150007011 Fullersta IBK - Källbrinks IBS 7 - 8 Robin Vall, Ola Bigestans Tomtbergahallen
2014-10-18 18:30 150007014 IK Tomtberga - BK SOL 4 - 4 Christoffer Markovski, Jonas Jatko Tomtbergahallen
2014-10-18 13:00 150007019 Källbrinks IBS - Högdalens AIS 5 - 14 Erik Nyman, Jörgen Larsson Skogåshallen
2014-10-18 14:00 150007018 IK Ängen/Sätra - Fullersta IBK 5 - 5 Magnus Berg, Kent Kastell Skärholmshallen
2014-10-19 10:00 150007017 FC Vårby - Lokomotiv Tumba IBS 5 - 7 Martin Åkesson, Kent Budell Vårbyhallen
2014-10-25 12:15 150007022 Lokomotiv Tumba IBS - BK SOL 5 - 2 Kent Budell, Kent Kastell Malmsjö Sporthall
2014-10-25 13:00 150007025 Högdalens AIS - IK Ängen/Sätra 2 - 2 Anders Asp, Tobias Ekmark Högdalshallen
2014-10-26 13:00 150007021 Fullersta IBK - FC Vårby 6 - 13 Nihada Cenanovic, Kent Budell Skogåshallen
2014-11-01 12:30 150007027 BK SOL - Fullersta IBK 13 - 5 Erik Nyman, Karl-Johan Leijon Högdalshallen
2014-11-02 10:00 150007028 FC Vårby - Högdalens AIS 6 - 8 Shakir Ahmed, Shabbir Ahmed Vårbyhallen
2014-11-03 20:10 150007029 IK Ängen/Sätra - Källbrinks IBS 13 - 0 Leif Karlsson, Jakob Westerlund Skärholmshallen
2014-11-09 14:00 150007026 IK Tomtberga - Lokomotiv Tumba IBS 4 - 5 Kent Budell, Magnus Berg Skogåshallen
2014-11-15 12:45 150007035 Högdalens AIS - BK SOL 4 - 4 Marcus Jansson, Thomas Gjutarenäfve Högdalshallen
2014-11-16 11:00 150007034 Källbrinks IBS - FC Vårby 5 - 6 Marcus Jansson, Leif Karlsson Skogåshallen
2014-12-13 16:00 150007031 Fullersta IBK - IK Tomtberga 9 - 5 Magnus Berg, Patrik Andersén Tomtbergahallen
2014-11-23 10:00 150007039 FC Vårby - IK Ängen/Sätra 4 - 6 Sampo Friberg, Tony Verho Vårbyhallen
2014-11-23 11:30 150007037 IK Tomtberga - Högdalens AIS 4 - 5 Alexander Sommensjö, Jonas Håmark Tomtbergahallen
2014-11-29 14:00 150007038 BK SOL - Källbrinks IBS 3 - 3 Jörgen Larsson, Erik Nyman Högdalshallen
2014-12-06 10:00 150007043 IK Ängen/Sätra - BK SOL 2 - 5 Alexander Sommensjö, Jonas Håmark Skärholmshallen
2014-12-06 14:15 150007044 Källbrinks IBS - IK Tomtberga 2 - 9 Sebastian Öhman, Christian Hamnström Skogåshallen
2014-12-06 15:45 150007041 Fullersta IBK - Lokomotiv Tumba IBS 8 - 7 Sebastian Öhman, Christian Hamnström Skogåshallen
2014-12-20 09:15 150007046 FC Vårby - BK SOL 5 - 16 Madelene Westerberg, Kent Budell Tomtbergahallen
2014-12-20 12:00 150007049 Högdalens AIS - Lokomotiv Tumba IBS 5 - 6 Erik Nyman, Adam Nikolausson Högdalshallen
2015-01-24 14:45 150007047 IK Ängen/Sätra - IK Tomtberga 3 - 3 Shabbir Ahmed, Thomas Gjutarenäfve Skärholmshallen
2015-01-03 12:15 150007052 Lokomotiv Tumba IBS - Källbrinks IBS 5 - 2 Kari Malmros, Niklas Forsman Malmsjö Sporthall
2015-01-03 13:30 150007054 IK Tomtberga - FC Vårby 8 - 3 David Berger, Jonas Edström Tomtbergahallen
2015-01-11 12:00 150007051 Fullersta IBK - Högdalens AIS 1 - 7 Roland Nester, Johan Hessing Tomtbergahallen
2015-01-17 15:30 150007059 Källbrinks IBS - Fullersta IBK 3 - 7 Christian Hamnström, Kent Kastell Tomtbergahallen
2015-01-17 16:00 150007056 BK SOL - IK Tomtberga 4 - 9 Fredrik Pålsson, Leif Karlsson Högdalshallen
2015-01-17 17:00 150007058 IK Ängen/Sätra - Lokomotiv Tumba IBS 2 - 4 Magnus Berg, Patrik Andersén Skärholmshallen
2015-01-31 13:45 150007062 Lokomotiv Tumba IBS - FC Vårby 7 - 5 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Malmsjö Sporthall
2015-02-01 10:00 150007065 Högdalens AIS - Källbrinks IBS 6 - 6 Alexander Sommensjö, Jonas Håmark Gubbängshallen
2015-02-01 12:00 150007061 Fullersta IBK - IK Ängen/Sätra 6 - 4 Daniel Eriksson, Ej offentliggjord Tomtbergahallen
2015-02-07 12:45 150007067 BK SOL - Lokomotiv Tumba IBS 7 - 4 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Högdalshallen
2015-02-07 15:00 150007069 IK Ängen/Sätra - Högdalens AIS 2 - 2 Alexander Sommensjö, Jonas Håmark Skärholmshallen
2015-02-08 12:00 150007068 FC Vårby - Fullersta IBK 12 - 12 Magnus Berg, Martin Åkesson Vårbyhallen
2015-02-21 12:00 150007071 Fullersta IBK - BK SOL 3 - 4 Sebastian Öhman, Jesper Wahlund Tomtbergahallen
2015-02-21 12:15 150007072 Lokomotiv Tumba IBS - IK Tomtberga 6 - 4 Per-Ove Duvert, Johan Jäderlund Storvretens Sporthall
2015-02-21 13:30 150007074 Källbrinks IBS - IK Ängen/Sätra 5 - 3 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Tomtbergahallen
2015-02-21 15:00 150007075 Högdalens AIS - FC Vårby 12 - 3 Niklas Forsman, Adam Nikolausson Högdalshallen
2015-02-28 13:30 150007078 BK SOL - Högdalens AIS 9 - 4 Roger Öfversten, Peter Larsson Högdalshallen
2015-02-28 13:45 150007077 IK Tomtberga - Fullersta IBK 10 - 11 Arash Sohrevardi, Jesper Wahlund Tomtbergahallen
2015-03-01 12:00 150007079 FC Vårby - Källbrinks IBS 7 - 6 Juha Tammerström, Christian Ljunggren Vårbyhallen
2015-03-07 16:30 150007083 IK Ängen/Sätra - FC Vårby 7 - 5 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Skärholmshallen
2015-03-07 17:15 150007085 Högdalens AIS - IK Tomtberga 10 - 5 Patrik Andersén, Magnus Berg Högdalshallen
2015-03-08 13:45 150007084 Källbrinks IBS - BK SOL 0 - 12 Jonas Håmark, Lars Sundlöf Skogåshallen
2015-03-21 13:30 150007089 BK SOL - IK Ängen/Sätra 2 - 3 Jacob Leijon, Robert Jäderlund Högdalshallen
2015-03-21 13:45 150007086 Lokomotiv Tumba IBS - Fullersta IBK 7 - 2 Magnus Berg, Kent Kastell Malmsjö Sporthall
2015-03-22 12:45 150007088 IK Tomtberga - Källbrinks IBS 5 - 4 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Skogåshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Lokomotiv Tumba IBS 14 11 0 3 77-54 23 33
2. BK SOL 14 8 3 3 89-53 36 27
3. Högdalens AIS 14 7 4 3 86-63 23 25
4. Fullersta IBK 14 6 2 6 89-101 -12 20
5. IK Ängen/ Sätra 14 5 4 5 55-51 4 19
6. IK Tomtberga 14 5 2 7 80-73 7 17
7. FC Vårby 14 3 1 10 80-112 -32 10
8. Källbrinks IBS 14 2 2 10 53-102 -49 8
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar division 4 sydöst
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-09-13 10:00 150006004 Malmens SF - Tungelsta IF 2 - 4 Patrik Andersén, Anders Westerberg Vendelsömalmshallen
2014-09-14 15:45 150006003 Älvsjö IBK - Hammarby IF IBF 4 - 4 Tobias Sonesson, Christoffer Markovski Västertorpshallen
2014-09-27 12:15 150006005 Nynäshamns IBK - Sköndals IK 8 - 13 Fadi Saffo, Alexander Mattsson Kvarnängshallen
2014-09-20 14:15 150006007 Tungelsta IF - Älvsjö IBK 3 - 4 Patrik Andersén, Marcus Jansson Tungelsta Sporthall
2014-09-20 15:00 150006010 Tyresö IBS - Nynäshamns IBK 3 - 4 Johan Engvall, Rafi Mohammed Strandhallen - Tyresö
2014-09-21 16:00 150006006 Sköndals IK - Malmens SF 2 - 2 Shari Tingman, Mikael Andersson Sköndalshallen
2014-10-04 13:00 150006014 Malmens SF - Nynäshamns IBK 5 - 7 Patrik Andersén, Magnus Berg Vendelsömalmshallen
2014-10-04 15:45 150006013 Älvsjö IBK - Sköndals IK 7 - 4 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Västertorpshallen
2014-10-04 16:45 150006015 Solitaire IBK - Tyresö IBS 3 - 8 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Liljeholmshallen 1
2014-10-18 10:45 150006016 Nynäshamns IBK - Älvsjö IBK 9 - 6 Aldin Imamovic, Aarre Hietanen Kvarnängshallen
2014-10-18 17:50 150006019 Hammarby IF IBF - Solitaire IBK 3 - 5 Tony Verho, Johannes Ekenberg Sjöstadshallen
2014-10-19 16:00 150006020 Tyresö IBS - Malmens SF 4 - 6 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Strandhallen - Tyresö
2014-10-25 16:30 150006024 Hammarby IF IBF - Tyresö IBS 8 - 3 Magnus Berg, Kent Kastell Sjöstadshallen
2014-10-26 13:30 150006023 Älvsjö IBK - Malmens SF 6 - 2 Alexander Sommensjö, Jonas Håmark Västertorpshallen
2014-10-26 16:30 150006025 Solitaire IBK - Tungelsta IF 3 - 6 Shabbir Ahmed, Jonas Edström Liljeholmshallen 1
2014-11-02 10:00 150006030 Tyresö IBS - Älvsjö IBK 8 - 3 Marcus Jansson, Rasmus Jansson Strandhallen - Tyresö
2014-11-02 11:30 150006028 Sköndals IK - Solitaire IBK 9 - 7 Roland Nester, Oskar Sevefjord Sköndalshallen
2014-11-09 11:00 150006029 Tungelsta IF - Hammarby IF IBF 1 - 8 Shari Tingman, Shari Tingman Tungelsta Sporthall
2014-11-15 14:45 150006033 Tungelsta IF - Tyresö IBS 2 - 5 Hampus Fändrik, Peter Larsson Tungelsta Sporthall
2014-11-15 18:45 150006034 Hammarby IF IBF - Sköndals IK 5 - 5 Emilia Tuomela, Tobias Ekmark Skanstullshallen
2014-11-16 15:30 150006035 Solitaire IBK - Nynäshamns IBK 5 - 10 Arash Sohrevardi, Robin Karke Liljeholmshallen 1
2014-11-22 11:45 150006037 Malmens SF - Solitaire IBK 10 - 4 Hampus Fändrik, Peter Larsson Vendelsömalmshallen
2014-11-23 18:45 150006039 Sköndals IK - Tungelsta IF 3 - 2 Bjarne Hekkelstrand, Thomas Bégat Sköndalshallen
2014-11-29 14:45 150006038 Nynäshamns IBK - Hammarby IF IBF 5 - 5 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Kvarnängshallen
2014-12-06 11:00 150006045 Solitaire IBK - Älvsjö IBK 5 - 6 Robin Vall, Ola Bigestans Liljeholmshallen 1
2014-12-06 15:15 150006043 Tungelsta IF - Nynäshamns IBK 5 - 5 Rasmus Jansson, Daniel Eriksson Tungelsta Sporthall
2014-12-06 18:45 150006044 Hammarby IF IBF - Malmens SF 10 - 3 Bjarne Hekkelstrand, Thomas Bégat Skanstullshallen
2014-12-07 14:15 150006042 Sköndals IK - Tyresö IBS 6 - 3 Sebastian Öhman, Martin Eriksson Sköndalshallen
2014-12-13 17:00 150006047 Tungelsta IF - Malmens SF 6 - 3 Mikael Andersson, Leif Borglund Tungelsta Sporthall
2014-12-20 11:30 150006048 Hammarby IF IBF - Älvsjö IBK 12 - 4 Linus Löfstedt, Kenny Ly Sjöstadshallen
2014-12-21 12:45 150006046 Sköndals IK - Nynäshamns IBK 7 - 4 Sebastian Öhman, Martin Eriksson Sköndalshallen
2015-01-03 12:00 150006055 Nynäshamns IBK - Tyresö IBS 7 - 5 Fredrik Hallenberg, Arne Brovig Kvarnängshallen
2015-01-04 11:15 150006053 Älvsjö IBK - Tungelsta IF 3 - 2 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Västertorpshallen
2015-01-10 11:30 150006054 Malmens SF - Sköndals IK 7 - 5 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Vendelsömalmshallen
2015-01-11 12:30 150006060 Tyresö IBS - Solitaire IBK 6 - 5 Patrik Andersén, Aldin Imamovic Strandhallen - Tyresö
2015-01-18 16:45 150006057 Sköndals IK - Älvsjö IBK 7 - 6 Roland Nester, Robert Jäderlund Sköndalshallen
2015-01-24 17:00 150006056 Nynäshamns IBK - Malmens SF 6 - 2 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Kvarnängshallen
2015-01-31 10:45 150006064 Malmens SF - Tyresö IBS 6 - 5 Christian Hamnström, Kent Kastell Vendelsömalmshallen
2015-01-31 14:45 150006065 Solitaire IBK - Hammarby IF IBF 3 - 6 Tobias Ekmark, Christoffer Markovski Liljeholmshallen 1
2015-02-01 14:30 150006063 Älvsjö IBK - Nynäshamns IBK 9 - 8 Aldin Imamovic, Karl-Johan Leijon Västertorpshallen
2015-02-07 15:45 150006066 Malmens SF - Älvsjö IBK 5 - 4 Kent Kastell, Anders Asp Vendelsömalmshallen
2015-02-07 17:15 150006069 Tungelsta IF - Solitaire IBK 6 - 7 Kenny Ly, Linus Löfstedt Tungelsta Sporthall
2015-02-08 14:30 150006070 Tyresö IBS - Hammarby IF IBF 4 - 9 Leif Karlsson, Daniel Kölborn Strandhallen - Tyresö
2015-02-21 11:45 150006074 Hammarby IF IBF - Tungelsta IF 8 - 5 Mattias Nordlund, Kent Kastell Sjöstadshallen
2015-02-22 11:15 150006073 Älvsjö IBK - Tyresö IBS 5 - 6 Rasmus Jansson, Thomas Gjutarenäfve Västertorpshallen
2015-02-22 15:30 150006075 Solitaire IBK - Sköndals IK 2 - 10 Mattias Nordlund, Ghasem Tajalli Liljeholmshallen 1
2015-02-28 11:15 150006078 Nynäshamns IBK - Solitaire IBK 6 - 6 Karl-Johan Leijon, Roland Nester Kvarnängshallen
2015-03-01 11:30 150006079 Sköndals IK - Hammarby IF IBF 6 - 10 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Sköndalshallen
2015-03-14 16:30 150006080 Tyresö IBS - Tungelsta IF 4 - 4 Marcus Jansson, Rasmus Jansson Strandhallen - Tyresö
2015-03-07 14:30 150006084 Hammarby IF IBF - Nynäshamns IBK 4 - 3 Christian Hamnström, Kent Kastell Sjöstadshallen
2015-03-07 16:30 150006083 Tungelsta IF - Sköndals IK 2 - 4 Nihada Cenanovic, Leif Karlsson Tungelsta Sporthall
2015-03-08 15:30 150006085 Solitaire IBK - Malmens SF 2 - 4 Patrik Andersén, Karl Hurtig Liljeholmshallen 1
2015-03-21 12:30 150006088 Malmens SF - Hammarby IF IBF 6 - 11 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Vendelsömalmshallen
2015-03-21 15:30 150006087 Älvsjö IBK - Solitaire IBK 2 - 3 Christian Högberg, Jacob Leijon Högdalshallen
2015-03-21 17:30 150006089 Nynäshamns IBK - Tungelsta IF 10 - 8 Sebastian Öhman, Kent Kastell Kvarnängshallen
2015-03-22 11:00 150006090 Tyresö IBS - Sköndals IK 5 - 6 Daniel Kölborn, Aldin Imamovic Strandhallen - Tyresö
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Hammarby IF IBF 14 10 3 1 103-57 46 33
2. Sköndals IK 14 9 2 3 87-70 17 29
3. Nynäshamns IBK 14 7 3 4 92-83 9 24
4. Älvsjö IBK 14 6 1 7 69-78 -9 19
5. Malmens SF 14 6 1 7 63-76 -13 19
6. Tyresö IBS 14 5 1 8 69-74 -5 16
7. Tungelsta IF 14 3 2 9 56-69 -13 11
8. Solitaire IBK 14 3 1 10 60-92 -32 10
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis