Pojkar 14 Divison 4 (2014/15)

Gruppspel
Pojkar 14 division 4 A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-09-27 11:15 150055002 Rosersbergs IK (B) - Järfälla IBK (A) 3 - 5 Helen Wennström, Fredrik Nensén Rosershallen
2014-09-27 12:00 150055001 IK Frej Täby (B) - Kungsängens IF 3 - 5 Simon Åbom, Per Sundvall Vikingavallen
2014-09-28 09:00 150055003 Erikslunds KF (B) - Täby FC (C) 8 - 6 Per Sundvall, Magnus Westerberg Erikslundshallen
2014-09-28 18:45 150055005 Åkersberga IBF (B) - Stäkets Idrottsförening 8 - 1 Bjarne Hekkelstrand, William Hasselström Åkersberga Sporthall A
2014-12-06 15:00 150055004 Vaxholms IBF (B) - Sigtuna IF 5 - 4 Malin Holm, Tobias Hagelin Vaxholm innebandyhallen
2014-10-01 19:00 150055006 Stäkets Idrottsförening - Vaxholms IBF (B) 0 - 8 Leif Karlsson, Thomas Josbrink Kallhälls sporthall
2014-10-05 13:00 150055010 Kungsängens IF - Åkersberga IBF (B) 4 - 3 Magnus Berg, Mattias Nordlund Ekhammarshallen
2014-10-05 13:30 150055008 Täby FC (C) - Rosersbergs IK (B) 8 - 3 Johannes Ekenberg, Fredrik Nensén Skarpängskolan B
2014-10-05 14:15 150055009 Järfälla IBK (A) - IK Frej Täby (B) 4 - 1 Niklas Forsman, Gabriella Ljunggren Viksjö Sporthall
2014-10-05 16:45 150055007 Sigtuna IF - Erikslunds KF (B) 5 - 5 Arne Brovig, Mikael Hagman Prästängshallen
2014-10-10 19:00 150055011 IK Frej Täby (B) - Täby FC (C) 4 - 1 Jan Lingemark, David Berger Vikingavallen
2014-10-11 15:15 150055012 Rosersbergs IK (B) - Sigtuna IF 3 - 3 Malin Holm, Fredrik Nensén Rosershallen
2014-10-11 17:30 150055014 Vaxholms IBF (B) - Åkersberga IBF (B) 4 - 5 Rebecca Staffas, Per Sundvall Vaxholm innebandyhallen
2014-10-12 09:00 150055013 Erikslunds KF (B) - Stäkets Idrottsförening 7 - 1 Karl Hurtig, Dennis Svensson Erikslundshallen
2014-10-12 15:00 150055015 Järfälla IBK (A) - Kungsängens IF 2 - 4 Roland Nester, Fadi Saffo Viksjö Sporthall
2014-10-18 12:00 150055019 Täby FC (C) - Järfälla IBK (A) 2 - 3 Martin Svensson, Dennis Svensson Skarpängskolan B
2014-10-19 09:45 150055017 Stäkets Idrottsförening - Rosersbergs IK (B) 1 - 13 Jan Lingemark, Per Calmén Kallhälls sporthall
2014-10-19 14:00 150055020 Kungsängens IF - Vaxholms IBF (B) 3 - 3 Ken Johansson, Per Calmén Ekhammarshallen
2014-10-19 18:15 150055018 Sigtuna IF - IK Frej Täby (B) 4 - 7 Fredrik Nensén, Jan-Olov Cederholm Prästängshallen
2014-10-19 19:30 150055016 Åkersberga IBF (B) - Erikslunds KF (B) 5 - 7 Per Calmén, Per Sundvall Åkersberga Sporthall A
2014-10-25 11:15 150055022 Rosersbergs IK (B) - Åkersberga IBF (B) 5 - 7 Fredrik Nensén, Mikael Hagman Rosershallen
2014-10-25 12:30 150055021 IK Frej Täby (B) - Stäkets Idrottsförening WO (5 - 0) Juha Tammerström, Lucas Edberg Vikingavallen
2014-10-26 09:00 150055023 Erikslunds KF (B) - Vaxholms IBF (B) 3 - 2 Johan Ribbing, Per Sundvall Erikslundshallen
2014-10-26 13:45 150055025 Järfälla IBK (A) - Sigtuna IF 5 - 2 Linda Forslund, Elin Carlberg-Börjes Viksjö Sporthall
2014-11-29 09:00 150055024 Täby FC (C) - Kungsängens IF 9 - 2 Karl Hurtig, Stefan Flöjt Skarpängskolan B
2014-11-08 18:45 150055026 Vaxholms IBF (B) - Rosersbergs IK (B) 4 - 4 Emil Kirchner, Mattias Nordlund Vaxholm innebandyhallen
2014-11-09 14:00 150055030 Kungsängens IF - Erikslunds KF (B) 3 - 2 Bjarne Hekkelstrand, Thomas Bégat Ekhammarshallen
2014-11-09 14:30 150055027 Åkersberga IBF (B) - IK Frej Täby (B) 4 - 11 Tobias Ekmark, Ken Johansson Åkersberga Sporthall A
2014-11-09 17:00 150055029 Sigtuna IF - Täby FC (C) 5 - 7 Per Sundvall, Lars Reuterhagen Prästängshallen
2014-12-13 11:00 150055028 Stäkets Idrottsförening - Järfälla IBK (A) 0 - 3 Thomas Josbrink, Andreas Mattsson Kallhälls sporthall
2014-11-15 10:30 150055032 Rosersbergs IK (B) - Erikslunds KF (B) 3 - 6 Fredrik Nensén, Per Calmén Rosershallen
2014-11-15 11:45 150055031 IK Frej Täby (B) - Vaxholms IBF (B) 4 - 2 Ulf Jonsson, Lars Samuelsson Vikingavallen
2014-11-16 12:45 150055035 Järfälla IBK (A) - Åkersberga IBF (B) 6 - 4 Patrik Andersén, Per Sundvall Viksjö Sporthall
2014-11-16 14:15 150055033 Sigtuna IF - Kungsängens IF 2 - 8 Helen Wennström, Fredrik Nensén Prästängshallen
2014-11-16 18:45 150055034 Täby FC (C) - Stäkets Idrottsförening 6 - 5 Simon Åbom, Vilhelm Nordström Skarpängskolan B
2014-11-22 17:00 150055037 Vaxholms IBF (B) - Järfälla IBK (A) 2 - 1 Elias Engh, Fredrik Nensén Vaxholm innebandyhallen
2014-11-23 12:00 150055036 Erikslunds KF (B) - IK Frej Täby (B) 3 - 0 Jan Lingemark, Lucas Edberg Erikslundshallen
2014-11-23 12:00 150055040 Kungsängens IF - Rosersbergs IK (B) 8 - 2 Filip Fogelberg, Thomas Fogelberg Ekhammarshallen
2014-11-23 13:45 150055039 Stäkets Idrottsförening - Sigtuna IF 1 - 7 Gabriella Ljunggren, Andreas Mattsson Kallhälls sporthall
2014-11-23 15:00 150055038 Åkersberga IBF (B) - Täby FC (C) 5 - 3 Per Calmén, Filip Ekstrand Åkersberga Sporthall A
2014-11-29 11:45 150055041 IK Frej Täby (B) - Rosersbergs IK (B) 3 - 8 Anton Hemström, Markus Almén Vikingavallen
2014-11-30 10:15 150055042 Stäkets Idrottsförening - Kungsängens IF 4 - 5 Mikael Hagman, Johan Ståhl Kallhälls sporthall
2014-11-30 14:15 150055043 Sigtuna IF - Åkersberga IBF (B) 5 - 3 Jonas Sandberg, Mikael Hagman Prästängshallen
2014-11-30 17:15 150055044 Täby FC (C) - Vaxholms IBF (B) 5 - 7 Arne Brovig, Jan Lingemark Skarpängskolan B
2014-11-30 19:45 150055045 Järfälla IBK (A) - Erikslunds KF (B) 2 - 7 Ulf Jonsson, Per Sundvall Viksjö Sporthall
2014-12-06 18:30 150055048 Täby FC (C) - Erikslunds KF (B) 2 - 7 Fredrik Hallenberg, Patrik Cullander Skarpängskolan A
2014-12-07 10:15 150055050 Kungsängens IF - IK Frej Täby (B) 4 - 3 Michael Selg, Fabian Fahimi Ekhammarshallen
2014-12-07 13:30 150055046 Stäkets Idrottsförening - Åkersberga IBF (B) 1 - 3 Jonas Jatko, Jukka Säteri Kallhälls sporthall
2014-12-07 14:00 150055047 Sigtuna IF - Vaxholms IBF (B) 2 - 5 Edward Swartling, Fredrik Nensén Prästängshallen
2014-12-07 14:00 150055049 Järfälla IBK (A) - Rosersbergs IK (B) 8 - 2 Caroline Ogestadh, Isak Törnblom Viksjö Sporthall
2015-01-17 10:45 150055051 IK Frej Täby (B) - Järfälla IBK (A) 2 - 3 Dennis Svensson, Markus Almén Vikingavallen
2015-01-17 13:45 150055055 Åkersberga IBF (B) - Kungsängens IF 11 - 1 Tobias Hagelin, Filip Ekstrand Åkersberga Sporthall A
2015-01-17 16:00 150055052 Rosersbergs IK (B) - Täby FC (C) 5 - 4 Mikael Hagman, Helen Wennström Rosershallen
2015-01-17 17:00 150055054 Vaxholms IBF (B) - Stäkets Idrottsförening 11 - 1 Ulf Jonsson, Fredrik Nensén Vaxholm innebandyhallen
2015-01-18 09:00 150055053 Erikslunds KF (B) - Sigtuna IF 9 - 2 Thomas Fogelberg, Filip Fogelberg Erikslundshallen
2015-01-24 14:00 150055059 Täby FC (C) - IK Frej Täby (B) 0 - 5 John Tullsten, Dennis Hagelin Skarpängskolan B
2015-01-24 16:45 150055056 Åkersberga IBF (B) - Vaxholms IBF (B) 6 - 2 William Hasselström, Simon Åbom Åkersberga Sporthall A
2015-01-25 11:00 150055060 Kungsängens IF - Järfälla IBK (A) 1 - 0 Lars Reuterhagen, Mikael Hagman Ekhammarshallen
2015-01-25 12:45 150055058 Sigtuna IF - Rosersbergs IK (B) 3 - 8 Roger Nyström, Magnus Westerberg Prästängshallen
2015-02-18 19:00 150055057 Stäkets Idrottsförening - Erikslunds KF (B) 1 - 7 Jan Lingemark, Niklas Forsman Kallhälls sporthall
2015-01-31 10:15 150055062 Rosersbergs IK (B) - Stäkets Idrottsförening 7 - 6 Per Sundvall, Lars Reuterhagen Rosershallen
2015-01-31 14:15 150055061 IK Frej Täby (B) - Sigtuna IF 8 - 4 Henrik Flyborg, Roger Nyström Vikingavallen
2015-01-31 14:15 150055064 Vaxholms IBF (B) - Kungsängens IF 2 - 1 John Tullsten, Jessika Forsberg Vaxholm innebandyhallen
2015-02-01 09:00 150055063 Erikslunds KF (B) - Åkersberga IBF (B) 3 - 9 William Hasselström, Johan Ståhl Erikslundshallen
2015-02-01 15:30 150055065 Järfälla IBK (A) - Täby FC (C) 3 - 4 Andreas Mattsson, Elias Engh Viksjö Sporthall
2015-01-10 19:15 150055066 Vaxholms IBF (B) - Erikslunds KF (B) 0 - 5 Lars Reuterhagen, Per Sundvall Vaxholm innebandyhallen
2015-02-07 16:00 150055067 Åkersberga IBF (B) - Rosersbergs IK (B) 5 - 10 Vendela Klangö, Simon Åbom Åkersberga Sporthall A
2015-02-08 09:15 150055068 Stäkets Idrottsförening - IK Frej Täby (B) 4 - 7 Jan Lingemark, Niklas Forsman Kallhälls sporthall
2015-02-08 15:30 150055069 Sigtuna IF - Järfälla IBK (A) 5 - 2 Jonas Sandberg, Per Ove Åman Prästängshallen
2015-02-08 18:00 150055070 Kungsängens IF - Täby FC (C) 5 - 1 Mats Korpi, Thomas Josbrink Ekhammarshallen
2015-02-14 09:00 150055072 Rosersbergs IK (B) - Vaxholms IBF (B) 4 - 3 Roger Nyström, Jan Lingemark Rosershallen
2015-02-14 15:00 150055074 Täby FC (C) - Sigtuna IF 2 - 2 Daniel Lagneskog, Dennis Hagelin Skarpängskolan B
2015-02-14 15:15 150055071 IK Frej Täby (B) - Åkersberga IBF (B) 11 - 2 Lucas Edberg, Johan Ribbing Vikingavallen
2015-02-15 09:00 150055073 Erikslunds KF (B) - Kungsängens IF 10 - 0 Roger Nyström, Magnus Westerberg Erikslundshallen
2015-02-15 12:30 150055075 Järfälla IBK (A) - Stäkets Idrottsförening 6 - 1 Peter Eriksson, Andreas Mattsson Viksjö Sporthall
2015-03-07 15:00 150055078 Åkersberga IBF (B) - Järfälla IBK (A) 1 - 3 Ludvig Tidhult, Vendela Klangö Åkersberga Sporthall A
2015-03-07 19:15 150055077 Vaxholms IBF (B) - IK Frej Täby (B) 1 - 1 Helen Wennström, Lars Samuelsson Vaxholm innebandyhallen
2015-03-08 10:30 150055079 Stäkets Idrottsförening - Täby FC (C) 0 - 3 Julius Olesen, Andreas Mattsson Kallhälls sporthall
2015-03-08 12:00 150055076 Erikslunds KF (B) - Rosersbergs IK (B) 8 - 8 Martin Svensson, Dennis Svensson Erikslundshallen
2015-03-08 12:30 150055080 Kungsängens IF - Sigtuna IF 2 - 3 Per Sundvall, Lars Reuterhagen Ekhammarshallen
2015-03-14 13:15 150055081 IK Frej Täby (B) - Erikslunds KF (B) 6 - 1 Ulf Jonsson, Jonas Edström Vikingavallen
2015-03-14 16:00 150055084 Täby FC (C) - Åkersberga IBF (B) 4 - 6 Dennis Hagelin, Daniel Lagneskog Skarpängskolan B
2015-03-15 12:00 150055083 Sigtuna IF - Stäkets Idrottsförening 4 - 1 Christian Högberg, Roland Nester Prästängshallen
2015-03-15 13:30 150055085 Järfälla IBK (A) - Vaxholms IBF (B) 0 - 6 Gustav Levin, Joakim Levin Viksjö Sporthall
2015-03-16 19:00 150055082 Rosersbergs IK (B) - Kungsängens IF 6 - 5 Andreas Mattsson, Jan Lingemark Rosershallen
2015-03-21 10:15 150055086 Rosersbergs IK (B) - IK Frej Täby (B) 2 - 6 Per Sundvall, Lars Reuterhagen Rosershallen
2015-03-21 14:30 150055089 Åkersberga IBF (B) - Sigtuna IF 2 - 3 Martin Svensson, Dennis Svensson Åkersberga Sporthall A
2015-03-21 19:00 150055088 Vaxholms IBF (B) - Täby FC (C) 1 - 2 Fredrik Nensén, Per Calmén Vaxholm innebandyhallen
2015-03-22 13:00 150055087 Erikslunds KF (B) - Järfälla IBK (A) 5 - 6 Dennis Svensson, Martin Svensson Erikslundshallen
2015-03-22 14:00 150055090 Kungsängens IF - Stäkets Idrottsförening 10 - 3 Mattias Nordlund, Fredrik Nensén Ekhammarshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Erikslunds KF (B) 18 12 2 4 103-61 42 38
2. IK Frej Täby (B) 18 11 1 6 87-52 35 34
3. Kungsängens IF 18 11 1 6 71-69 2 34
4. Järfälla IBK (A) 18 11 0 7 62-52 10 33
5. Vaxholms IBF (B) 18 8 3 7 68-51 17 27
6. Åkersberga IBF (B) 18 9 0 9 89-84 5 27
7. Rosersbergs IK (B) 18 8 3 7 96-93 3 27
8. Täby FC (C) 18 7 1 10 69-76 -7 22
9. Sigtuna IF 18 6 3 9 65-83 -18 21
10. Stäkets Idrottsförening 18 0 0 18 31-120 -89 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pojkar 14 division 4 B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-09-21 10:00 150056001 Hässelby SK IBK (D) - IK Frej Täby (C) 2 - 6 Mats Järnmark, Lars Sundlöf Hässelbyhallen
2014-09-27 18:00 150056003 Mariebergs SK (B) - Farsta IBK 3 - 10 Karl-Johan Leijon, Rebecca Staffas Gärdeshallen
2014-09-28 10:00 150056004 Erikslunds KF (A) - Högalids IF 8 - 1 Magnus Westerberg, Per Sundvall Erikslundshallen
2014-09-28 13:30 150056005 Järfälla IBK (B) - Töjnan IBK (B) 5 - 2 Lars Reuterhagen, Mats Järnmark Viksjö Sporthall
2014-09-28 16:15 150056002 Rotebro IS IBK (B) - AIK IBF (B) 4 - 8 Linda Forslund, Elin Carlberg-Börjes Silverdalshallen
2014-10-04 09:30 150056008 Farsta IBK - Rotebro IS IBK (B) 2 - 0 Patrik Andersén, Kent Budell Farstahallen 3
2014-10-04 12:45 150056010 IK Frej Täby (C) - Järfälla IBK (B) 3 - 3 Dennis Svensson, Martin Svensson Vikingavallen
2014-10-04 13:45 150056006 Töjnan IBK (B) - Erikslunds KF (A) 6 - 6 Emilia Tuomela, Anders Westerberg Silverdalshallen
2014-10-04 16:15 150056007 Högalids IF - Mariebergs SK (B) 3 - 13 Aldin Imamovic, Malin Holm Gärdeshallen
2014-10-05 13:30 150056009 AIK IBF (B) - Hässelby SK IBK (D) 9 - 0 Per Sundvall, Imtiaz Karim Ulriksdalshallen
2014-10-11 14:00 150056013 Mariebergs SK (B) - Töjnan IBK (B) 1 - 12 Per Sundvall, Mats Järnmark Gärdeshallen
2014-10-12 10:00 150056014 Erikslunds KF (A) - Järfälla IBK (B) 5 - 3 Karl Hurtig, Dennis Svensson Erikslundshallen
2014-10-12 12:15 150056011 Hässelby SK IBK (D) - Farsta IBK 1 - 8 Johan Sandström, Gabriella Ljunggren Hässelbyhallen
2014-10-12 12:45 150056015 AIK IBF (B) - IK Frej Täby (C) 6 - 2 Per Sundvall, Rebecca Staffas Ulriksdalshallen
2014-10-12 16:30 150056012 Rotebro IS IBK (B) - Högalids IF 5 - 3 Peter Kirch, Mats Korpi Silverdalshallen
2014-10-18 09:00 150056017 Töjnan IBK (B) - Rotebro IS IBK (B) 3 - 5 Magnus Westerberg, Casper Arvidsson Sollentuna sim och sporthall
2014-10-18 10:45 150056018 Högalids IF - Hässelby SK IBK (D) 5 - 2 Daniel Enkulla, Marcus Blomqvist Liljeholmshallen 1
2014-10-18 10:45 150056020 IK Frej Täby (C) - Erikslunds KF (A) 4 - 6 Markus Almén, Anton Hemström Vikingavallen
2014-10-18 12:30 150056019 Farsta IBK - AIK IBF (B) 4 - 8 David Berger, Filip Engvall Farstahallen 1
2014-10-19 12:30 150056016 Järfälla IBK (B) - Mariebergs SK (B) 3 - 6 Gustav Levin, Joakim Levin Viksjö Sporthall
2014-10-21 19:45 150056024 Farsta IBK - IK Frej Täby (C) 3 - 8 Lars Sundlöf, Jan Lingemark Vikingavallen
2014-10-25 09:00 150056022 Rotebro IS IBK (B) - Järfälla IBK (B) 3 - 2 Fredrik Dahl, Jonas Laurell Sollentuna sim och sporthall
2014-10-25 17:15 150056023 Mariebergs SK (B) - Erikslunds KF (A) 3 - 9 Malin Holm, Kari Malmros Gärdeshallen
2014-10-26 15:45 150056025 AIK IBF (B) - Högalids IF 10 - 0 Linus Warrenstein, Per Sundvall Ulriksdalshallen
2014-12-14 17:30 150056021 Hässelby SK IBK (D) - Töjnan IBK (B) 3 - 4 Andreas Mattsson, Robin Berger Hässelbyhallen
2014-11-08 10:30 150056029 Högalids IF - Farsta IBK 2 - 5 Linus Löfstedt, Kenny Ly Liljeholmshallen 1
2014-11-08 12:45 150056028 Töjnan IBK (B) - AIK IBF (B) 1 - 7 Edward Swartling, Lars Reuterhagen Silverdalshallen
2014-11-08 13:15 150056030 IK Frej Täby (C) - Mariebergs SK (B) 5 - 4 Per Calmén, William Hasselström Vikingavallen
2014-11-09 11:00 150056026 Erikslunds KF (A) - Rotebro IS IBK (B) 3 - 2 Simon Åbom, Karl Hurtig Erikslundshallen
2014-11-09 16:00 150056027 Järfälla IBK (B) - Hässelby SK IBK (D) 6 - 6 Caroline Ogestadh, Isak Törnblom Viksjö Sporthall
2014-11-15 12:00 150056033 Högalids IF - IK Frej Täby (C) 3 - 6 Christian Ljunggren, Aldin Imamovic Liljeholmshallen 1
2014-11-16 13:00 150056031 Hässelby SK IBK (D) - Erikslunds KF (A) 1 - 11 Peter Gustafsson Saliba, Lars Sundlöf Hässelbyhallen
2014-11-16 14:30 150056035 AIK IBF (B) - Järfälla IBK (B) 9 - 3 Jakob Mökander, Johan Lienzén Ulriksdalshallen
2014-11-16 16:30 150056032 Rotebro IS IBK (B) - Mariebergs SK (B) 7 - 4 Per Sundvall, Ken Johansson Silverdalshallen
2015-03-15 19:00 150056034 Farsta IBK - Töjnan IBK (B) 6 - 4 Shabbir Ahmed, Robin Vall Skarpnäckshallen
2014-11-22 13:15 150056040 IK Frej Täby (C) - Rotebro IS IBK (B) 11 - 0 Martin Svensson, Dennis Svensson Vikingavallen
2014-11-22 15:30 150056036 Mariebergs SK (B) - Hässelby SK IBK (D) 17 - 1 Sven-Åke Hansson, Rafi Mohammed Gärdeshallen
2014-11-22 15:45 150056039 Töjnan IBK (B) - Högalids IF 4 - 5 Patric Terelius, Mattias Nordlund Silverdalshallen
2014-11-23 11:00 150056037 Erikslunds KF (A) - AIK IBF (B) 7 - 3 Jan Lingemark, Lucas Edberg Erikslundshallen
2014-11-23 14:45 150056038 Järfälla IBK (B) - Farsta IBK 8 - 2 Andreas Mattsson, Gabriella Ljunggren Kallhälls sporthall
2014-11-29 11:30 150056043 Högalids IF - Järfälla IBK (B) 2 - 2 Ola Bigestans, Christian Hamnström Liljeholmshallen 1
2014-11-29 17:30 150056044 Farsta IBK - Erikslunds KF (A) 2 - 6 Johan Engvall, Mats Andersson Farstahallen 3
2014-11-30 13:00 150056045 AIK IBF (B) - Mariebergs SK (B) 2 - 1 Juha Tammerström, Gabriella Ljunggren Ulriksdalshallen
2014-11-30 15:15 150056042 Töjnan IBK (B) - IK Frej Täby (C) 7 - 3 Mats Korpi, Peter Kirch Silverdalshallen
2014-11-30 16:15 150056041 Hässelby SK IBK (D) - Rotebro IS IBK (B) 0 - 2 Gustav Levin, Joakim Levin Hässelbyhallen
2014-12-06 09:00 150056047 Högalids IF - Erikslunds KF (A) 2 - 3 Ola Bigestans, Robin Vall Liljeholmshallen 1
2014-12-06 10:30 150056048 Farsta IBK - Mariebergs SK (B) 4 - 3 Emil Glenngård, Vilhelm Nordström Farstahallen 1
2014-12-06 12:00 150056050 IK Frej Täby (C) - Hässelby SK IBK (D) 5 - 0 Lucas Edberg, Simon Åbom Vikingavallen
2014-12-06 16:45 150056046 Töjnan IBK (B) - Järfälla IBK (B) 4 - 3 Jakob Mökander, Johan Lienzén Silverdalshallen
2014-12-07 15:15 150056049 AIK IBF (B) - Rotebro IS IBK (B) 6 - 1 Jakob Mökander, Johan Lienzén Ulriksdalshallen
2015-01-11 11:00 150056051 Hässelby SK IBK (D) - AIK IBF (B) 1 - 16 Robin Berger, Johan Ståhl Hässelbyhallen
2015-01-17 15:15 150056053 Mariebergs SK (B) - Högalids IF 5 - 1 Jonas Håmark, Malin Holm Gärdeshallen
2015-01-18 10:00 150056054 Erikslunds KF (A) - Töjnan IBK (B) 6 - 4 Thomas Fogelberg, Filip Fogelberg Erikslundshallen
2015-01-18 16:45 150056052 Rotebro IS IBK (B) - Farsta IBK 1 - 5 Niklas Forsman, Mario Mallengren Silverdalshallen
2015-01-18 17:00 150056055 Järfälla IBK (B) - IK Frej Täby (C) 4 - 3 Andreas Mattsson, Casper Arvidsson Viksjö Sporthall
2015-01-24 11:00 150056058 Högalids IF - Rotebro IS IBK (B) 2 - 2 Ghasem Tajalli, Marco Svenström Liljeholmshallen 1
2015-01-24 14:15 150056057 Töjnan IBK (B) - Mariebergs SK (B) 3 - 5 Henrik Sommerville, Casper Arvidsson Silverdalshallen
2015-01-25 11:00 150056059 Farsta IBK - Hässelby SK IBK (D) 15 - 1 Robert Jäderlund, Jacob Leijon Smedshagshallen
2015-01-25 11:45 150056056 Järfälla IBK (B) - Erikslunds KF (A) 2 - 12 Niklas Forsman, Jessika Forsberg Viksjö Sporthall
2015-01-25 16:00 150056060 IK Frej Täby (C) - AIK IBF (B) 4 - 3 Mats Andersson, Mario Mallengren Ulriksdalshallen
2015-01-31 09:00 150056062 Rotebro IS IBK (B) - Töjnan IBK (B) 2 - 3 Sven-Åke Hansson, Mats Järnmark Sollentuna sim och sporthall
2015-01-31 14:30 150056061 Hässelby SK IBK (D) - Högalids IF 2 - 4 Mario Mallengren, Lars Samuelsson Hässelbyhallen
2015-01-31 16:15 150056063 Mariebergs SK (B) - Järfälla IBK (B) 4 - 4 Mats Andersson, Henrik Sommerville Gärdeshallen
2015-02-01 10:00 150056064 Erikslunds KF (A) - IK Frej Täby (C) 7 - 4 William Hasselström, Johan Ståhl Erikslundshallen
2015-02-01 12:45 150056065 AIK IBF (B) - Farsta IBK 8 - 4 Lars Sundlöf, Imtiaz Karim Ulriksdalshallen
2015-02-07 13:30 150056069 Högalids IF - AIK IBF (B) 4 - 8 Joakim Levin, Gustav Levin Liljeholmshallen 1
2015-02-07 15:45 150056068 Töjnan IBK (B) - Hässelby SK IBK (D) 1 - 4 Johan Ribbing, Rebecca Staffas Silverdalshallen
2015-02-08 14:15 150056066 Erikslunds KF (A) - Mariebergs SK (B) 3 - 2 John Tullsten, Lucas Edberg Erikslundshallen
2015-02-08 15:15 150056067 Järfälla IBK (B) - Rotebro IS IBK (B) 5 - 1 Elias Engh, Tobias Berger Viksjö Sporthall
2015-02-08 15:15 150056070 IK Frej Täby (C) - Farsta IBK 3 - 1 John Tullsten, Lucas Edberg Erikslundshallen
2015-02-14 10:00 150056072 Rotebro IS IBK (B) - Erikslunds KF (A) 2 - 2 Magnus Westerberg, Rebecca Staffas Sollentuna sim och sporthall
2015-02-14 14:30 150056074 Farsta IBK - Högalids IF 4 - 3 Robin Vall, Ola Bigestans Farstahallen 1
2015-02-14 17:00 150056073 Mariebergs SK (B) - IK Frej Täby (C) 6 - 3 Lars Reuterhagen, Lars Sundlöf Gärdeshallen
2015-02-15 13:30 150056071 Hässelby SK IBK (D) - Järfälla IBK (B) 3 - 4 Caroline Ogestadh, Isak Törnblom Hässelbyhallen
2015-02-15 14:30 150056075 AIK IBF (B) - Töjnan IBK (B) 5 - 3 Johan Sandström, Malin Holm Ulriksdalshallen
2015-03-07 13:45 150056080 IK Frej Täby (C) - Högalids IF 2 - 4 Björn Söderström, Christer Jacobsson Vikingavallen
2015-03-07 17:15 150056076 Mariebergs SK (B) - Rotebro IS IBK (B) 1 - 2 Rebecca Staffas, Malin Holm Gärdeshallen
2015-03-08 11:00 150056077 Erikslunds KF (A) - Hässelby SK IBK (D) 5 - 3 Martin Svensson, Dennis Svensson Erikslundshallen
2015-03-08 15:15 150056079 Töjnan IBK (B) - Farsta IBK 3 - 7 Johan Lienzén, Imtiaz Karim Silverdalshallen
2015-03-08 16:45 150056078 Järfälla IBK (B) - AIK IBF (B) 0 - 18 Casper Arvidsson, Mario Mallengren Viksjö Sporthall
2015-03-14 16:00 150056081 Hässelby SK IBK (D) - Mariebergs SK (B) 2 - 5 Marcus Ackefelt, Julius Olesen Hässelbyhallen
2015-03-14 16:15 150056083 Högalids IF - Töjnan IBK (B) 3 - 7 Rebecca Staffas, Robin Berger Liljeholmshallen 1
2015-03-14 16:30 150056084 Farsta IBK - Järfälla IBK (B) 7 - 4 Lars Sundlöf, Peter Gustafsson Saliba Farstahallen 3
2015-03-15 15:15 150056085 AIK IBF (B) - Erikslunds KF (A) 14 - 2 Andreas Mattsson, Johan Sandström Ulriksdalshallen
2015-03-15 15:45 150056082 Rotebro IS IBK (B) - IK Frej Täby (C) 4 - 2 Mats Järnmark, Imtiaz Karim Silverdalshallen
2015-03-21 15:00 150056086 Rotebro IS IBK (B) - Hässelby SK IBK (D) 5 - 0 Karl Hurtig, Andreas Mattsson Silverdalshallen
2015-03-21 15:45 150056090 IK Frej Täby (C) - Töjnan IBK (B) 2 - 4 Daniel Lagneskog, John Tullsten Vikingavallen
2015-03-21 19:00 150056087 Mariebergs SK (B) - AIK IBF (B) 3 - 6 Peter Gustafsson Saliba, Lars Sundlöf Gärdeshallen
2015-03-22 12:00 150056088 Erikslunds KF (A) - Farsta IBK 4 - 4 Dennis Svensson, Martin Svensson Erikslundshallen
2015-03-22 14:45 150056089 Järfälla IBK (B) - Högalids IF 7 - 5 Johan Sandström, Casper Arvidsson Viksjö Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. AIK IBF (B) 18 16 0 2 146-44 102 48
2. Erikslunds KF (A) 18 14 3 1 105-62 43 45
3. Farsta IBK 18 11 1 6 93-70 23 34
4. Rotebro IS IBK (B) 18 8 2 8 48-62 -14 26
5. IK Frej Täby (C) 18 8 1 9 76-67 9 25
6. Mariebergs SK (B) 18 7 1 10 86-80 6 22
7. Töjnan IBK (B) 18 7 1 10 75-78 -3 22
8. Järfälla IBK (B) 18 6 4 8 68-95 -27 22
9. Högalids IF 18 4 2 12 52-95 -43 14
10. Hässelby SK IBK (D) 18 1 1 16 32-128 -96 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pojkar 14 division 4 C
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-09-27 10:45 150057003 Älvsjö AIK (C) - Älta IF (B) 2 - 2 Rafi Mohammed, Patrik Andersén Liljeholmshallen 1
2014-09-27 11:45 150057001 Högdalens AIS (B) - Salems IF (B) 9 - 1 Jörgen Larsson, Erik Nyman Högdalshallen
2014-09-27 12:00 150057002 Hammarby IF IBF (B) - Hanvikens SK 1 - 5 Lars Sundlöf, Kent Budell Sjöstadshallen
2014-09-28 11:00 150057005 Tyresö Trollbäcken IBK (C) - Fullersta IBK 7 - 2 Sampo Friberg, Kari Malmros Strandhallen - Tyresö
2014-10-04 13:30 150057006 Fullersta IBK - Nacka Wallenstam IBK (D) 3 - 7 Jörgen Larsson, Tobias Sonesson Tomtbergahallen
2014-10-04 16:00 150057010 Salems IF (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (C) 2 - 5 Linus Kjellberg, Fredrik Hallenberg Skogsängshallen
2014-10-04 18:15 150057008 Älta IF (B) - Hammarby IF IBF (B) 8 - 1 Kari Malmros, Kari Malmros Stavsborgshallen
2014-10-05 13:30 150057009 Hanvikens SK - Högdalens AIS (B) 4 - 3 Daniel Mårtensson, Shakir Ahmed Strandhallen - Tyresö
2014-10-11 10:45 150057013 Älvsjö AIK (C) - Fullersta IBK 5 - 2 Christian Neemé, Kevin Neemé Liljeholmshallen 1
2014-10-11 14:30 150057015 Hanvikens SK - Salems IF (B) 2 - 2 Emilia Tuomela, Henrik Sommerville Strandhallen - Tyresö
2014-10-12 13:00 150057014 Nacka Wallenstam IBK (D) - Tyresö Trollbäcken IBK (C) 0 - 6 Martin Eriksson, Patrik Andersén Ormingehallen
2014-10-14 18:00 150057011 Högdalens AIS (B) - Älta IF (B) 3 - 3 Aldin Imamovic, Shabbir Ahmed Högdalshallen
2014-10-18 12:30 150057017 Fullersta IBK - Hammarby IF IBF (B) 3 - 2 Adam Nikolausson, Mats Andersson Tomtbergahallen
2014-10-18 15:30 150057020 Salems IF (B) - Nacka Wallenstam IBK (D) 2 - 3 Peter Larsson, Kim Svedberg Skogsängshallen
2014-10-19 14:00 150057016 Tyresö Trollbäcken IBK (C) - Älvsjö AIK (C) 2 - 4 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Strandhallen - Tyresö
2014-10-22 19:30 150057019 Älta IF (B) - Hanvikens SK 5 - 2 Johan Ståhl, Erik Nyman Stavsborgshallen
2014-10-25 09:00 150057021 Högdalens AIS (B) - Fullersta IBK 6 - 2 Tony Verho, Mats Andersson Högdalshallen
2014-10-25 11:00 150057022 Hammarby IF IBF (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (C) 1 - 6 , Marcus Blomqvist Sjöstadshallen
2014-10-25 15:15 150057024 Älta IF (B) - Salems IF (B) 1 - 4 Fadi Saffo, Roland Nester Järla Sporthall
2014-10-26 17:50 150057023 Älvsjö AIK (C) - Nacka Wallenstam IBK (D) 6 - 0 Alexander Sommensjö, Jonas Håmark Västertorpshallen
2014-11-08 12:30 150057028 Fullersta IBK - Hanvikens SK 5 - 3 Jonathan Håkansson, Petra Dynesius Tomtbergahallen
2014-11-08 15:30 150057030 Salems IF (B) - Älvsjö AIK (C) 4 - 5 Kim Svedberg, Jonas Edström Skogsängshallen
2014-11-09 17:00 150057026 Nacka Wallenstam IBK (D) - Hammarby IF IBF (B) 13 - 2 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Ormingehallen
2014-11-11 18:00 150057027 Tyresö Trollbäcken IBK (C) - Högdalens AIS (B) 3 - 7 Robin Berger, Johan Ståhl Högdalshallen
2014-11-15 11:45 150057031 Högdalens AIS (B) - Nacka Wallenstam IBK (D) 4 - 3 Thomas Gjutarenäfve, Marcus Jansson Högdalshallen
2014-11-15 14:30 150057034 Älta IF (B) - Fullersta IBK 2 - 4 Vilhelm Nordström, Emil Glenngård Järla Sporthall
2014-11-15 17:15 150057032 Hammarby IF IBF (B) - Älvsjö AIK (C) 2 - 2 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Sjöstadshallen
2014-11-16 11:30 150057035 Hanvikens SK - Tyresö Trollbäcken IBK (C) 0 - 6 Alexander Sommensjö, Jonas Håmark Strandhallen - Tyresö
2014-11-22 19:00 150057040 Salems IF (B) - Hammarby IF IBF (B) 7 - 0 Shabbir Ahmed, Thomas Gjutarenäfve Skogsängshallen
2014-11-23 10:00 150057038 Tyresö Trollbäcken IBK (C) - Älta IF (B) 7 - 2 Leif Karlsson, Fredrik Pålsson Strandhallen - Tyresö
2014-11-23 11:00 150057037 Nacka Wallenstam IBK (D) - Hanvikens SK 3 - 3 Didrik Axen, Elias Sjölander Ormingehallen
2015-01-25 09:15 150057036 Älvsjö AIK (C) - Högdalens AIS (B) 3 - 5 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Västertorpshallen
2014-11-29 11:00 150057041 Högdalens AIS (B) - Hammarby IF IBF (B) 4 - 0 Roland Nester, Linus Löfstedt Högdalshallen
2014-11-29 14:15 150057044 Älta IF (B) - Nacka Wallenstam IBK (D) 2 - 6 Didrik Axen, Elias Sjölander Järla Sporthall
2014-11-29 14:15 150057045 Hanvikens SK - Älvsjö AIK (C) 3 - 8 Madelene Westerberg, Filip Engvall Strandhallen - Tyresö
2014-11-29 14:30 150057042 Fullersta IBK - Salems IF (B) 3 - 4 Petra Dynesius, Heimo Lyly Tomtbergahallen
2014-12-06 13:30 150057046 Fullersta IBK - Tyresö Trollbäcken IBK (C) 2 - 12 Alexander Sommensjö, Jonas Håmark Tomtbergahallen
2014-12-06 14:15 150057050 Salems IF (B) - Högdalens AIS (B) 5 - 4 Kim Svedberg, Linus Kjellberg Skogsängshallen
2014-12-06 16:15 150057048 Älta IF (B) - Älvsjö AIK (C) 3 - 3 Elias Sjölander, Daniel Söderberg Järla Sporthall
2014-12-14 14:30 150057049 Hanvikens SK - Hammarby IF IBF (B) 6 - 1 Mattias Lönnborg, Thomas Gjutarenäfve Strandhallen - Tyresö
2015-01-10 15:45 150057055 Tyresö Trollbäcken IBK (C) - Salems IF (B) 10 - 2 Tomas Jansson, Casper Forsblad Strandhallen - Tyresö
2015-01-17 10:00 150057052 Hammarby IF IBF (B) - Älta IF (B) 1 - 4 Felix Fernström, Emil Pagrot Sjöstadshallen
2015-01-17 15:15 150057054 Nacka Wallenstam IBK (D) - Fullersta IBK 1 - 3 Martin Johansson, Vilhelm Nordström Ormingehallen
2015-01-20 18:00 150057051 Högdalens AIS (B) - Hanvikens SK 11 - 6 Mats Andersson, Mattias Nordlund Högdalshallen
2015-01-24 10:45 150057060 Salems IF (B) - Hanvikens SK 3 - 4 Kenny Ly, Kim Svedberg Skogsängshallen
2015-01-24 14:30 150057059 Älta IF (B) - Högdalens AIS (B) 2 - 3 Filip Engvall, Robin Berger Järla Sporthall
2015-01-24 15:30 150057057 Fullersta IBK - Älvsjö AIK (C) 0 - 7 Daniel Eriksson, Kenny Ly Tomtbergahallen
2015-01-25 14:45 150057056 Tyresö Trollbäcken IBK (C) - Nacka Wallenstam IBK (D) 6 - 1 Fredrik Hallenberg, Magnus Berg Strandhallen - Tyresö
2015-01-31 10:45 150057063 Älvsjö AIK (C) - Tyresö Trollbäcken IBK (C) 9 - 7 Kent Budell, Martin Åkesson Liljeholmshallen 1
2015-01-31 12:00 150057062 Hammarby IF IBF (B) - Fullersta IBK 4 - 4 Fredrik Pålsson, Rasmus Jansson Sjöstadshallen
2015-02-01 10:00 150057064 Nacka Wallenstam IBK (D) - Salems IF (B) 5 - 3 Emil Glenngård, Didrik Axen Ormingehallen
2015-02-01 17:30 150057065 Hanvikens SK - Älta IF (B) 2 - 7 Malin Holm, Rebecca Staffas Tyresöhallen
2015-02-07 12:30 150057068 Fullersta IBK - Högdalens AIS (B) 1 - 9 Thomas Gjutarenäfve, Petra Dynesius Tomtbergahallen
2015-02-07 16:30 150057067 Tyresö Trollbäcken IBK (C) - Hammarby IF IBF (B) 2 - 1 Lars Sundlöf, Karl-Johan Leijon Strandhallen - Tyresö
2015-02-08 11:00 150057070 Salems IF (B) - Älta IF (B) 4 - 3 Tobias Sonesson, Christoffer Markovski Skogsängshallen
2015-02-08 15:00 150057066 Nacka Wallenstam IBK (D) - Älvsjö AIK (C) 1 - 6 Vilhelm Nordström, Emil Glenngård Ormingehallen
2015-02-11 18:15 150057075 Hanvikens SK - Fullersta IBK 10 - 4 Robin Berger, Mats Andersson Trollbäckshallen
2015-02-14 11:45 150057073 Älvsjö AIK (C) - Salems IF (B) 5 - 3 Madelene Westerberg, Martin Åkesson Liljeholmshallen 1
2015-02-14 12:00 150057071 Högdalens AIS (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (C) 6 - 3 Jörgen Larsson, Vilhelm Nordström Högdalshallen
2015-02-14 15:00 150057072 Hammarby IF IBF (B) - Nacka Wallenstam IBK (D) 3 - 3 Fredrik Pålsson, Leif Karlsson Sjöstadshallen
2015-03-07 12:30 150057076 Älvsjö AIK (C) - Hammarby IF IBF (B) 9 - 1 Markus Almén, Marcus Jansson Liljeholmshallen 1
2015-03-08 10:00 150057079 Fullersta IBK - Älta IF (B) 4 - 6 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Tomtbergahallen
2015-03-08 15:00 150057077 Nacka Wallenstam IBK (D) - Högdalens AIS (B) 4 - 10 Vilhelm Nordström, Thomas Wargkelius Ormingehallen
2015-03-18 18:15 150057078 Tyresö Trollbäcken IBK (C) - Hanvikens SK 5 - 5 Casper Forsblad, Thomas Gjutarenäfve Trollbäckshallen
2015-03-11 18:15 150057085 Hanvikens SK - Nacka Wallenstam IBK (D) 4 - 2 Robin Berger, Fredrik Berglund Sonesson Trollbäckshallen
2015-03-15 14:15 150057084 Älta IF (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (C) 4 - 4 Robin Berger, Johannes Ekenberg Fisksätra sporthall
2015-03-15 19:15 150057082 Hammarby IF IBF (B) - Salems IF (B) 0 - 8 Robert Jäderlund, Max Hellström Sjöstadshallen
2015-03-15 19:30 150057081 Högdalens AIS (B) - Älvsjö AIK (C) 2 - 4 Per Sundvall, Leif Karlsson Högdalshallen
2015-03-21 11:00 150057087 Älvsjö AIK (C) - Hanvikens SK 3 - 3 Alexander Sommensjö, Ghasem Tajalli Liljeholmshallen 1
2015-03-21 15:30 150057090 Salems IF (B) - Fullersta IBK 10 - 2 Kim Svedberg, Linus Kjellberg Skogsängshallen
2015-03-21 16:45 150057088 Nacka Wallenstam IBK (D) - Älta IF (B) 4 - 2 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Ormingehallen
2015-03-21 17:30 150057086 Hammarby IF IBF (B) - Högdalens AIS (B) 3 - 3 Vilhelm Nordström, Emil Glenngård Skanstullshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Älvsjö AIK (C) 16 11 4 1 81-40 41 37
2. Högdalens AIS (B) 16 11 2 3 89-47 42 35
3. Tyresö Trollbäcken IBK (C) 16 10 2 4 91-48 43 32
4. Salems IF (B) 16 7 1 8 64-61 3 22
5. Hanvikens SK 16 6 4 6 62-69 -7 22
6. Nacka Wallenstam IBK (D) 16 6 2 8 56-65 -9 20
7. Älta IF (B) 16 5 4 7 56-54 2 19
8. Fullersta IBK 16 4 1 11 44-95 -51 13
9. Hammarby IF IBF (B) 16 0 4 12 23-87 -64 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis