Pojk Vår 20 (2015/16)

Gruppspel
Pantamera P Serie 1 (3x20)
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-04 11:35 062001003 Kärra IBK HJ-98 - Marstrands IBK HJ-98 8 - 4 Dejan Cesto, Aldin Hadziselmovic Kärra Sporthall
2015-10-04 15:40 062001001 Lindås IBK P16 1 - FBC Lerum/Floda IBK HJ Elit 3 - 3 Jervand Hakopian, Jakob Hambert Salming Arena
2015-10-11 17:00 062001004 Lindome IBK HJ - Lindås IBK P16 1 4 - 7 Roger Zahnér, Torbjörn Zahner Almåshallen B
2015-10-11 18:15 062001005 Marstrands IBK HJ-98 - FBC Lerum/Floda IBK HJ Elit 3 - 3 Lazo Cesto, Henry Tames Munkegärdehallen
2015-10-10 13:00 062001007 Lindås IBK P16 1 - Marstrands IBK HJ-98 10 - 4 Alf Björkner, Mikael Ärlig Salming Arena
2015-10-17 18:00 062001008 Lindome IBK HJ - Kärra IBK HJ-98 9 - 2 Tomas Levin, Adam Jällfält Ekenskolan
2015-10-20 19:40 062001012 FBC Lerum/Floda IBK HJ Elit - Lindome IBK HJ 5 - 5 Goran Kuduzovic, Amir Huseinovic Almåshallen B
2015-11-06 20:15 062001010 Kärra IBK HJ-98 - Lindås IBK P16 1 7 - 3 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Kärra Sporthall
2015-10-16 19:40 062001015 Marstrands IBK HJ-98 - Lindome IBK HJ 5 - 6 Linus Backlund, Johan Pedersen Munkegärdehallen
2015-11-14 16:45 062001014 Kärra IBK HJ-98 - FBC Lerum/Floda IBK HJ Elit 5 - 9 Jesper Dammert, Kim Nielsen Kärra Sporthall
2015-11-21 18:30 062001016 FBC Lerum/Floda IBK HJ Elit - Lindås IBK P16 1 3 - 10 Christer Carlberg, Jervand Hakopian Salming Arena
2015-11-22 18:10 062001018 Marstrands IBK HJ-98 - Kärra IBK HJ-98 4 - 4 Senad Olevic, Henrik Nordström Munkegärdehallen
2015-11-27 19:30 062001019 Lindås IBK P16 1 - Lindome IBK HJ 2 - 4 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Askims Sporthall
2015-11-29 19:50 062001020 FBC Lerum/Floda IBK HJ Elit - Marstrands IBK HJ-98 12 - 2 Adam Kruse, Minal Landin Rydsbergshallen
2015-12-05 16:45 062001023 Kärra IBK HJ-98 - Lindome IBK HJ 1 - 11 Adam Jällfält, Henrik Nordström Kärra Sporthall
2015-12-06 18:30 062001022 Marstrands IBK HJ-98 - Lindås IBK P16 1 5 - 11 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Munkegärdehallen
2015-12-12 17:20 062001025 Lindås IBK P16 1 - Kärra IBK HJ-98 6 - 3 Joakim Amri Nilsson, Roger Zahnér Salming Arena
2015-12-13 10:40 062001027 Lindome IBK HJ - FBC Lerum/Floda IBK HJ Elit 6 - 7 Jesper Axelsson, Adnan Tongur Streteredsskolan
2015-12-17 18:30 062001030 Lindome IBK HJ - Marstrands IBK HJ-98 3 - 11 Torbjörn Zahner, Roger Zahnér Almåshallen B
2015-12-18 19:45 062001029 FBC Lerum/Floda IBK HJ Elit - Kärra IBK HJ-98 8 - 6 Jesper Dammert, Aldin Hadziselmovic Rydsbergshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Lindås IBK P16 1 8 5 1 2 52-33 19 16
2. FBC Lerum/ Floda IBK HJ Elit 8 4 3 1 50-40 10 15
3. Lindome IBK HJ 8 4 1 3 48-40 8 13
4. Kärra IBK HJ-98 8 2 1 5 36-54 -18 7
5. Marstrands IBK HJ-98 8 1 2 5 38-57 -19 5
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Serie 10
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-09-01 062010005 Mölndals IBF P02 - Eken IBK P02 Utgår
2015-10-03 17:15 062010001 Stenungsunds IBK P01 - IBF Backadalen P01 Röd 8 - 4 Linus Söderblom, Kevin Nilsson Stenungsund Arena
2015-10-03 17:40 062010004 Ale IBF P02 Grön - IK Zenith P02 Grön 6 - 8 Isabel Ljungberg, Pierre Eberhard Berg Ale Kulturrum
2015-10-04 14:10 062010002 Landvetter IBK P02 - Onsala IBK P01/02 6 - 3 Oliver Eliasson, Emmy Rylander Landvetter Idrottshall
2015-10-04 16:45 062010003 Marstrands IBK P03 - Floda IBK P03 4 - 6 Hampus Zimmerblad, Oscar Kjellgren Elgestål Munkegärdehallen
2015-09-01 062010009 Eken IBK P02 Utgår - Marstrands IBK P03
2015-10-10 10:10 062010010 Mölndals IBF P02 - Ale IBF P02 Grön 6 - 3 Ludwig Modh, Mustafa Er Aktiviteten A-Hall
2015-10-11 16:30 062010006 Onsala IBK P01/02 - Stenungsunds IBK P01 6 - 8 Presse Idrottshall
2015-10-11 16:30 062010007 Floda IBK P03 - IBF Backadalen P01 Röd 2 - 5 Dejan Cesto, Aldin Hadziselmovic Alléhallen
2015-10-14 18:30 062010008 IK Zenith P02 Grön - Landvetter IBK P02 14 - 4 Adem Can, Javed Khan Björlanda Idrottshall
2015-09-01 062010013 IBF Backadalen P01 Röd - Eken IBK P02 Utgår
2015-10-17 14:00 062010012 Onsala IBK P01/02 - IK Zenith P02 Grön 8 - 4 Presse Idrottshall
2015-10-18 15:50 062010014 Landvetter IBK P02 - Mölndals IBF P02 1 - 7 Andreas Julin, Adam Jällfält Landvetter Idrottshall
2015-10-18 16:45 062010015 Marstrands IBK P03 - Ale IBF P02 Grön 2 - 10 Jesper Dammert, Henrik Nordström Munkegärdehallen
2015-10-18 18:45 062010011 Stenungsunds IBK P01 - Floda IBK P03 5 - 3 Christian Ragnevi, Robin Nåred Stenungsund Arena
2015-09-01 062010017 Eken IBK P02 Utgår - Floda IBK P03
2015-11-07 11:20 062010018 Mölndals IBF P02 - Onsala IBK P01/02 5 - 5 Dejan Cesto, Aldin Hadziselmovic Aktiviteten A-Hall
2015-11-07 15:50 062010019 Ale IBF P02 Grön - IBF Backadalen P01 Röd 8 - 7 Jakob Hambert, Javed Khan Ale Kulturrum
2015-11-08 13:00 062010016 IK Zenith P02 Grön - Stenungsunds IBK P01 5 - 3 Hampus Zimmerblad, Oscar Kjellgren Elgestål Björlanda Idrottshall
2015-11-08 15:45 062010020 Marstrands IBK P03 - Landvetter IBK P02 1 - 3 Adem Can, William Hilmersson Munkegärdehallen
2015-09-01 062010021 Stenungsunds IBK P01 - Eken IBK P02 Utgår
2015-11-15 15:15 062010022 IK Zenith P02 Grön - Mölndals IBF P02 1 - 5 Anela Hadziselimovic, Jakob Hambert Lundbystrand 4
2015-11-15 15:30 062010023 Floda IBK P03 - Ale IBF P02 Grön 4 - 5 Senad Olevic, Adam Jällfält Alléhallen
2015-11-15 16:30 062010024 Onsala IBK P01/02 - Marstrands IBK P03 7 - 2 Presse Idrottshall
2015-11-15 18:35 062010025 IBF Backadalen P01 Röd - Landvetter IBK P02 9 - 4 Lazo Cesto, Henry Tames Lundbystrand 3
2015-09-01 062010027 Ale IBF P02 Grön - Eken IBK P02 Utgår 0 - 0
2015-11-21 16:10 062010026 Mölndals IBF P02 - Stenungsunds IBK P01 3 - 5 Narcis Hadziselimovic, Maja Gustavsson Aktiviteten A-Hall
2015-11-22 13:20 062010030 IBF Backadalen P01 Röd - Onsala IBK P01/02 0 - 5 Alf Björkner, Mikael Ärlig Lundbystrand 3
2015-11-22 16:55 062010028 Marstrands IBK P03 - IK Zenith P02 Grön 3 - 6 Senad Olevic, Henrik Nordström Munkegärdehallen
2015-11-25 20:15 062010029 Landvetter IBK P02 - Floda IBK P03 4 - 3 Adem Can, William Hilmersson Önnerödshallen
2015-09-01 062010033 Eken IBK P02 Utgår - Landvetter IBK P02
2015-11-28 10:10 062010032 Mölndals IBF P02 - Marstrands IBK P03 7 - 4 Adem Can, William Hilmersson Aktiviteten A-Hall
2015-11-28 16:30 062010031 Stenungsunds IBK P01 - Ale IBF P02 Grön 6 - 2 Walter Wästhage, Robin Lyckäng Stenungsund Arena
2015-11-29 18:40 062010034 IK Zenith P02 Grön - IBF Backadalen P01 Röd 8 - 2 Simon Hitzeroth, Joakim Jögi Björlanda Idrottshall
2015-11-29 18:50 062010035 Floda IBK P03 - Onsala IBK P01/02 7 - 5 Rikard Mott, Jakob Hambert Alléhallen
2015-09-01 062010039 Onsala IBK P01/02 - Eken IBK P02 Utgår
2015-12-04 18:15 062010036 Marstrands IBK P03 - Stenungsunds IBK P01 3 - 7 Senad Olevic, Besim Mehmedagic Munkegärdehallen
2015-12-05 17:50 062010038 IBF Backadalen P01 Röd - Mölndals IBF P02 5 - 7 Adem Can, William Hilmersson Lundbystrand 3
2015-12-06 15:20 062010037 Landvetter IBK P02 - Ale IBF P02 Grön 8 - 6 Hampus Zimmerblad, Hampus Zimmerblad Landvetter Idrottshall
2015-12-06 16:40 062010040 Floda IBK P03 - IK Zenith P02 Grön 6 - 12 Tomas Levin, Mustafa Er Alléhallen
2015-09-01 062010045 Eken IBK P02 Utgår - IK Zenith P02 Grön
2015-12-12 12:30 062010044 Mölndals IBF P02 - Floda IBK P03 6 - 0 Senad Olevic, Anela Hadziselimovic Aktiviteten A-Hall
2015-12-12 15:40 062010043 Ale IBF P02 Grön - Onsala IBK P01/02 4 - 2 Emmy Rylander, Jesper Dammert Ale Kulturrum
2015-12-13 16:45 062010042 Marstrands IBK P03 - IBF Backadalen P01 Röd 1 - 4 Christer Carlberg, Jervand Hakopian Munkegärdehallen
2015-12-19 14:00 062010041 Stenungsunds IBK P01 - Landvetter IBK P02 6 - 4 Susanne Andersson, Walter Wästhage Spekerödsskolan
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Stenungsunds IBK P01 8 7 0 1 48-30 18 21
2. Mölndals IBF P02 8 6 1 1 46-24 22 19
3. IK Zenith P02 Grön 8 6 0 2 58-37 21 18
4. Ale IBF P02 Grön 9 4 1 4 44-43 1 13
5. Landvetter IBK P02 8 4 0 4 34-49 -15 12
6. Onsala IBK P01/ 02 8 3 1 4 41-36 5 10
7. IBF Backadalen P01 Röd 8 3 0 5 36-43 -7 9
8. Floda IBK P03 8 2 0 6 31-46 -15 6
9. Eken IBK P02 Utgår 1 0 1 0 0-0 0 1
10. Marstrands IBK P03 8 0 0 8 20-50 -30 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Serie 11
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-04 09:30 062011003 Sportlife Kungälvs IBK P02 Svart - IK Zenith P02 Vit 6 - 4 Amanda Hansson, Simon Hogner Mimershus A-hallen
2015-10-04 13:10 062011002 Frölunda IBK P02 - Sandö IBK P02 6 - 12 Jesper Odeholm, Amir Huseinovic Flatåsskolan
2015-10-04 14:20 062011004 Guldringen IBK P03 - Bergums IF P02 Blå 9 - 6 Jesper Odeholm, Amir Huseinovic Flatåsskolan
2015-10-04 15:35 062011005 Kärra IBK P02 - FBC Lerum P02 Tigers Röd 7 - 4 Mustafa Er, Andreas Julin Kärra Sporthall
2015-10-04 18:30 062011001 Varla IBK Pojkar -02 - Lindome IBK P02 Lila 7 - 2 Lindälvshallen
2015-10-09 19:00 062011006 Sandö IBK P02 - Varla IBK Pojkar -02 7 - 4 Vallda Idrottshall
2015-10-11 11:00 062011007 IK Zenith P02 Vit - Lindome IBK P02 Lila 4 - 2 Oscar Kjellgren Elgestål, Patrik Jonasson Björlanda Idrottshall
2015-10-11 12:10 062011008 Bergums IF P02 Blå - Frölunda IBK P02 6 - 4 Javed Khan, Javed Khan Bergumsskolan
2015-10-11 14:30 062011010 Kärra IBK P02 - Guldringen IBK P03 4 - 3 Oscar Kjellgren Elgestål, Ulf Jonasson Kärra Sporthall
2015-10-11 18:30 062011009 FBC Lerum P02 Tigers Röd - Sportlife Kungälvs IBK P02 Svart 2 - 8 Dejan Cesto, Aldin Hadziselmovic Hjällsnäshallen
2015-10-16 19:40 062011015 Sportlife Kungälvs IBK P02 Svart - Guldringen IBK P03 9 - 0 Isabel Ljungberg, Maja Gustavsson Kastellegårdshallen
2015-10-18 13:00 062011014 Frölunda IBK P02 - Kärra IBK P02 4 - 6 Tomas Levin, Peter Bertlin Flatåsskolan
2015-10-18 13:30 062011013 Lindome IBK P02 Lila - FBC Lerum P02 Tigers Röd 8 - 1 Eleonore Green, Gustav Glansén Almåshallen B
2015-10-18 14:30 062011011 Varla IBK Pojkar -02 - IK Zenith P02 Vit 10 - 5 Fjärås Idrottshall
2015-10-18 18:30 062011012 Sandö IBK P02 - Bergums IF P02 Blå 8 - 0 Vallda Idrottshall
2015-10-24 12:00 062011016 Bergums IF P02 Blå - Varla IBK Pojkar -02 2 - 11 Carl Flyning, Jesper Dammert Bergumsskolan
2015-11-01 13:00 062011018 Kärra IBK P02 - Sandö IBK P02 3 - 9 Adem Can, William Hilmersson Lillekärrshallen
2015-11-08 15:40 062011017 FBC Lerum P02 Tigers Röd - IK Zenith P02 Vit 8 - 9 Jervand Hakopian, Henrik Nordström Hjällsnäshallen
2015-11-08 17:10 062011020 Sportlife Kungälvs IBK P02 Svart - Frölunda IBK P02 5 - 4 Emmy Rylander, Oliver Eliasson Kastellegårdshallen
2015-11-13 20:00 062011019 Guldringen IBK P03 - Lindome IBK P02 Lila 2 - 10 Senad Olevic, Senad Olevic Önneredsskolan
2015-11-14 18:00 062011024 Sandö IBK P02 - Sportlife Kungälvs IBK P02 Svart 7 - 3 Vallda Idrottshall
2015-11-15 10:00 062011022 Bergums IF P02 Blå - Kärra IBK P02 4 - 8 Kari Kyyrä, Magnus Persson Bergumsskolan
2015-11-15 11:30 062011025 Lindome IBK P02 Lila - Frölunda IBK P02 0 - 6 Louise Elgquist, Ulf Jonasson Almåshallen B
2015-11-15 12:20 062011023 IK Zenith P02 Vit - Guldringen IBK P03 20 - 3 Mustafa Er, Kim Nielsen Björlanda Idrottshall
2015-11-15 13:00 062011021 Varla IBK Pojkar -02 - FBC Lerum P02 Tigers Röd 4 - 5 Lindälvshallen
2015-11-22 13:00 062011029 Frölunda IBK P02 - IK Zenith P02 Vit 10 - 4 Ulf Jonasson, Peter Bertlin Flatåsskolan
2015-11-22 13:20 062011030 Lindome IBK P02 Lila - Sandö IBK P02 1 - 3 Kevin Börjesson, Adam Zettergren Almåshallen B
2015-11-22 13:30 062011026 Kärra IBK P02 - Varla IBK Pojkar -02 6 - 14 Tomas Levin, Narcis Hadziselimovic Kärra Sporthall
2015-11-22 14:10 062011027 Guldringen IBK P03 - FBC Lerum P02 Tigers Röd 2 - 7 Ulf Jonasson, Peter Bertlin Flatåsskolan
2015-11-22 17:15 062011028 Sportlife Kungälvs IBK P02 Svart - Bergums IF P02 Blå 6 - 1 Amanda Hansson, Maja Gustavsson Kastellegårdshallen
2015-11-29 11:40 062011032 Kärra IBK P02 - Sportlife Kungälvs IBK P02 Svart 2 - 4 Mustafa Er, Patrik Jonasson Kärra Sporthall
2015-11-29 13:20 062011031 Varla IBK Pojkar -02 - Guldringen IBK P03 3 - 3 Fjärås Idrottshall
2015-11-29 13:40 062011034 Bergums IF P02 Blå - Lindome IBK P02 Lila 4 - 8 Torbjörn Zahner, Roger Zahnér Bergumsskolan
2015-11-29 17:30 062011035 IK Zenith P02 Vit - Sandö IBK P02 2 - 8 Simon Hitzeroth, Joakim Jögi Björlanda Idrottshall
2015-12-05 17:15 062011033 FBC Lerum P02 Tigers Röd - Frölunda IBK P02 3 - 9 Anela Hadziselimovic, Javed Khan Hjällsnäshallen
2015-11-30 18:30 062011039 Sandö IBK P02 - FBC Lerum P02 Tigers Röd 5 - 4 Älvsåkershallen
2015-12-05 12:10 062011038 Lindome IBK P02 Lila - Kärra IBK P02 7 - 0 Louise Elgquist, Patrik Jonasson Almåshallen B
2015-12-05 16:20 062011040 IK Zenith P02 Vit - Bergums IF P02 Blå 7 - 5 Magnus Persson, Adnan Tongur Björlanda Idrottshall
2015-12-06 13:00 062011037 Frölunda IBK P02 - Guldringen IBK P03 9 - 3 Simon Hitzeroth, Goran Kuduzovic Flatåsskolan
2015-12-06 16:50 062011036 Sportlife Kungälvs IBK P02 Svart - Varla IBK Pojkar -02 5 - 2 Senad Olevic, Henrik Nordström Kastellegårdshallen
2015-12-13 13:00 062011043 Guldringen IBK P03 - Sandö IBK P02 5 - 9 Aldin Hadziselmovic, Jesper Axelsson Flatåsskolan
2015-12-13 14:40 062011041 Varla IBK Pojkar -02 - Frölunda IBK P02 4 - 5 Lindälvshallen
2015-12-13 14:40 062011045 FBC Lerum P02 Tigers Röd - Bergums IF P02 Blå 7 - 3 Daniel Antonsson, Oliver Engström Hjällsnäshallen
2015-12-13 16:10 062011044 Kärra IBK P02 - IK Zenith P02 Vit 10 - 3 Mustafa Er, Patrik Jonasson Kärra Sporthall
2015-12-13 16:30 062011042 Sportlife Kungälvs IBK P02 Svart - Lindome IBK P02 Lila 5 - 3 Henrik Nordström, Simon Hitzeroth Kastellegårdshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Sandö IBK P02 9 9 0 0 68-28 40 27
2. Sportlife Kungälvs IBK P02 Svart 9 8 0 1 51-25 26 24
3. Frölunda IBK P02 9 5 0 4 57-43 14 15
4. Kärra IBK P02 9 5 0 4 46-52 -6 15
5. Varla IBK Pojkar -02 9 4 1 4 59-40 19 13
6. Lindome IBK P02 Lila 9 4 0 5 41-32 9 12
7. IK Zenith P02 Vit 9 4 0 5 58-62 -4 12
8. FBC Lerum P02 Tigers Röd 9 3 0 6 41-55 -14 9
9. Guldringen IBK P03 9 1 1 7 30-77 -47 4
10. Bergums IF P02 Blå 9 1 0 8 31-68 -37 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Serie 12
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-03 14:15 062012001 Stenungsunds IBK P02 - IK Zenith P03 Vit 3 - 9 Stenungsund Arena
2015-10-03 14:20 062012004 Pixbo Wallenstam IBF P02 Svart - Sportlife Kungälvs IBK P02 Orange 3 - 9 Mustafa Er, Jesper Dammert Mölnlycke Idrottshall
2015-10-04 11:10 062012002 IF Marin Väst P02 - Orust IBK P02 4 - 9 Joakim Jögi, Jakob Hambert Hall Of Flame
2015-10-04 14:30 062012003 IBF Backadalen P02 Vit - Lindås IBK P02 Röd 8 - 0 Hampus Zimmerblad, Simon Hitzeroth Skälltorpsskolan
2015-10-04 17:40 062012005 Floda IBK P02 - Lindome IBK P02 Grön 7 - 2 Jesper Dammert, Carl Flyning Alléhallen
2015-10-10 15:45 062012008 Sportlife Kungälvs IBK P02 Orange - IF Marin Väst P02 2 - 4 Henrik Nordström, Jesper Dammert Kastellegårdshallen
2015-10-11 11:00 062012009 Lindome IBK P02 Grön - IBF Backadalen P02 Vit 3 - 5 Adem Can, William Hilmersson Almåshallen B
2015-10-11 12:00 062012007 Lindås IBK P02 Röd - IK Zenith P03 Vit 2 - 3 Jesper Dammert, Carl Flyning Salming Arena
2015-10-11 15:20 062012010 Floda IBK P02 - Pixbo Wallenstam IBF P02 Svart 4 - 8 Dejan Cesto, Aldin Hadziselmovic Alléhallen
2015-10-11 17:00 062012006 Orust IBK P02 - Stenungsunds IBK P02 6 - 1 Svanesunds Sporthall
2015-10-18 09:00 062012015 IBF Backadalen P02 Vit - Pixbo Wallenstam IBF P02 Svart 4 - 4 Tomas Levin, Narcis Hadziselimovic Skälltorpsskolan
2015-10-18 12:20 062012014 IF Marin Väst P02 - Floda IBK P02 1 - 5 Alf Björkner, Mikael Ärlig Hall Of Flame
2015-10-18 13:00 062012012 Orust IBK P02 - Sportlife Kungälvs IBK P02 Orange 9 - 6 Svanesunds Sporthall
2015-10-18 14:30 062012013 IK Zenith P03 Vit - Lindome IBK P02 Grön 9 - 2 William Hilmersson, Oliver Eliasson Lundbystrand 3
2015-10-18 15:45 062012011 Stenungsunds IBK P02 - Lindås IBK P02 Röd 4 - 5 Stenungsund Arena
2015-11-07 15:20 062012017 Lindome IBK P02 Grön - Lindås IBK P02 Röd 3 - 9 Simon Hitzeroth, Patrik Jonasson Ekenskolan
2015-11-07 16:30 062012019 Pixbo Wallenstam IBF P02 Svart - IK Zenith P03 Vit 1 - 7 Henrik Nordström, Hampus Zimmerblad Wallenstamhallen
2015-11-08 10:00 062012020 IBF Backadalen P02 Vit - IF Marin Väst P02 6 - 0 Aldin Hadziselmovic, Amanda Hansson Skälltorpsskolan
2015-11-08 16:30 062012018 Floda IBK P02 - Orust IBK P02 8 - 6 Alf Björkner, Mikael Ärlig Alléhallen
2015-11-08 18:20 062012016 Sportlife Kungälvs IBK P02 Orange - Stenungsunds IBK P02 7 - 4 Lazo Cesto, Henry Tames Kastellegårdshallen
2015-11-14 10:30 062012024 Orust IBK P02 - IBF Backadalen P02 Vit 4 - 6 Svanesunds Sporthall
2015-11-15 12:00 062012023 Lindås IBK P02 Röd - Pixbo Wallenstam IBF P02 Svart 4 - 5 Sara Karlholm, Amir Huseinovic Salming Arena
2015-11-15 13:30 062012025 IK Zenith P03 Vit - IF Marin Väst P02 11 - 2 Mustafa Er, Kim Nielsen Björlanda Idrottshall
2015-11-15 14:40 062012022 Sportlife Kungälvs IBK P02 Orange - Floda IBK P02 6 - 4 Oscar Kjellgren Elgestål, Tomas Levin Mimershus A-hallen
2015-11-15 15:30 062012021 Stenungsunds IBK P02 - Lindome IBK P02 Grön 4 - 15 Spekerödsskolan
2015-11-21 11:20 062012027 Pixbo Wallenstam IBF P02 Svart - Lindome IBK P02 Grön 2 - 0 Jesper Dammert, Tomas Levin Mölnlycke Idrottshall
2015-11-22 13:20 062012028 IBF Backadalen P02 Vit - Sportlife Kungälvs IBK P02 Orange 8 - 6 Adam Jällfält, Maja Gustavsson Skälltorpsskolan
2015-11-22 14:30 062012029 IF Marin Väst P02 - Lindås IBK P02 Röd 6 - 1 Mats Sällberg, Rickard Anneräng Hall Of Flame
2015-11-22 16:50 062012030 IK Zenith P03 Vit - Orust IBK P02 7 - 9 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Lundbystrand 3
2015-11-22 17:40 062012026 Floda IBK P02 - Stenungsunds IBK P02 7 - 3 Alf Björkner, Jesper Dammert Alléhallen
2015-11-27 19:40 062012034 Sportlife Kungälvs IBK P02 Orange - IK Zenith P03 Vit 4 - 3 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Kastellegårdshallen
2015-11-28 13:15 062012031 Stenungsunds IBK P02 - Pixbo Wallenstam IBF P02 Svart 7 - 5 Stenungsund Arena
2015-11-29 10:00 062012033 Lindome IBK P02 Grön - IF Marin Väst P02 4 - 3 Simon Hitzeroth, Joakim Jögi Almåshallen B
2015-11-29 16:30 062012032 Floda IBK P02 - IBF Backadalen P02 Vit 1 - 4 Oliver Engström, Kevin Larsson Alléhallen
2015-11-29 17:10 062012035 Lindås IBK P02 Röd - Orust IBK P02 10 - 6 Carl Flyning, Jesper Dammert Salming Arena
2015-12-05 12:00 062012036 IBF Backadalen P02 Vit - Stenungsunds IBK P02 6 - 6 Anela Hadziselimovic, Javed Khan Lundbystrand 3
2015-12-05 14:20 062012040 Lindås IBK P02 Röd - Sportlife Kungälvs IBK P02 Orange 8 - 6 Goran Kuduzovic, Mustafa Er Salming Arena
2015-12-06 10:00 062012037 IF Marin Väst P02 - Pixbo Wallenstam IBF P02 Svart 4 - 3 Alf Björkner, Mikael Ärlig Hall Of Flame
2015-12-06 13:00 062012039 Orust IBK P02 - Lindome IBK P02 Grön 4 - 3 Svanesunds Sporthall
2015-12-06 17:50 062012038 IK Zenith P03 Vit - Floda IBK P02 3 - 5 Adem Can, William Hilmersson Björlanda Idrottshall
2015-12-12 14:45 062012041 Stenungsunds IBK P02 - IF Marin Väst P02 9 - 6 Stenungsund Arena
2015-12-12 15:30 062012043 Pixbo Wallenstam IBF P02 Svart - Orust IBK P02 3 - 6 Rikard Mott, Jakob Hambert Wallenstamhallen
2015-12-13 13:40 062012045 Lindome IBK P02 Grön - Sportlife Kungälvs IBK P02 Orange 4 - 9 Sara Karlholm, Maja Gustavsson Almåshallen B
2015-12-13 14:00 062012042 IBF Backadalen P02 Vit - IK Zenith P03 Vit 4 - 7 Senad Olevic, Anela Hadziselimovic Skälltorpsskolan
2015-12-13 16:30 062012044 Floda IBK P02 - Lindås IBK P02 Röd 4 - 2 Joakim Jögi, Joakim Jögi Alléhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Backadalen P02 Vit 9 6 2 1 51-31 20 20
2. IK Zenith P03 Vit 9 6 0 3 59-32 27 18
3. Orust IBK P02 9 6 0 3 59-48 11 18
4. Floda IBK P02 9 6 0 3 45-35 10 18
5. Sportlife Kungälvs IBK P02 Orange 9 5 0 4 55-47 8 15
6. Lindås IBK P02 Röd 9 4 0 5 41-45 -4 12
7. Pixbo Wallenstam IBF P02 Svart 9 3 1 5 34-45 -11 10
8. IF Marin Väst P02 9 3 0 6 30-50 -20 9
9. Stenungsunds IBK P02 9 2 1 6 41-66 -25 7
10. Lindome IBK P02 Grön 9 2 0 7 36-52 -16 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Serie 13
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-03 15:15 062013001 Surte IS IBK P02 - FBC Lerum P02 Panthers Röd V 7 - 11 Besim Mehmedagic, Besim Mehmedagic Bohushallen
2015-10-04 12:15 062013002 IBF Göteborg P02 - Skår IBK P02 3 - 1 Johan Larsson, Kevin Larsson Torpahallen
2015-10-04 17:30 062013003 IK Zenith P02 Svart - Bergums IF P02 Vit 8 - 6 Rikard Mott, Hajrudin Begic Björlanda Idrottshall
2015-10-10 15:25 062013006 IK Zenith P02 Svart - IBF Göteborg P02 8 - 8 Maja Gustavsson, Javed Khan Björlanda Idrottshall
2015-10-11 11:00 062013005 Bergums IF P02 Vit - FBC Lerum P02 Panthers Röd V 2 - 17 Javed Khan, Javed Khan Bergumsskolan
2015-10-11 16:30 062013004 Skår IBK P02 - Surte IS IBK P02 8 - 10 Anela Hadziselimovic, Narcis Hadziselimovic Skepplanda Idrottshall
2015-10-17 15:45 062013007 Surte IS IBK P02 - Bergums IF P02 Vit 9 - 3 Alf Björkner, Mikael Ärlig Bohushallen
2015-10-18 12:10 062013009 FBC Lerum P02 Panthers Röd V - IBF Göteborg P02 10 - 0 Senad Olevic, Jesper Odeholm Rydsbergshallen
2015-10-18 17:40 062013008 Skår IBK P02 - IK Zenith P02 Svart 3 - 8 Anela Hadziselimovic, Adem Can Skepplanda Idrottshall
2015-11-08 10:30 062013011 IBF Göteborg P02 - Bergums IF P02 Vit 9 - 1 Javed Khan, Joakim Jögi Torpahallen
2015-11-08 14:10 062013010 IK Zenith P02 Svart - Surte IS IBK P02 4 - 7 Hampus Zimmerblad, Oscar Kjellgren Elgestål Björlanda Idrottshall
2015-11-08 19:50 062013012 FBC Lerum P02 Panthers Röd V - Skår IBK P02 14 - 0 Carl Flyning, Jesper Dammert Rydsbergshallen
2015-11-14 11:00 062013013 Surte IS IBK P02 - IBF Göteborg P02 10 - 5 Jesper Dammert, Senad Olevic Bohushallen
2015-11-15 11:10 062013014 IK Zenith P02 Svart - FBC Lerum P02 Panthers Röd V 4 - 14 Adnan Tongur, Isabel Ljungberg Björlanda Idrottshall
2015-11-15 11:10 062013015 Bergums IF P02 Vit - Skår IBK P02 2 - 12 Kari Kyyrä, Magnus Persson Bergumsskolan
2015-11-22 11:00 062013018 Bergums IF P02 Vit - IK Zenith P02 Svart 7 - 19 Dejan Cesto, Aldin Hadziselmovic Bergumsskolan
2015-11-22 17:30 062013017 Skår IBK P02 - IBF Göteborg P02 4 - 9 Mika Pulkkinen, Mika Pulkkinen Skepplanda Idrottshall
2015-11-22 19:15 062013016 FBC Lerum P02 Panthers Röd V - Surte IS IBK P02 9 - 1 Anela Hadziselimovic, Peter Bertlin Rydsbergshallen
2015-11-28 14:45 062013019 Surte IS IBK P02 - Skår IBK P02 13 - 2 Oscar Carestam, Simon Hitzeroth Bohushallen
2015-11-29 08:30 062013020 FBC Lerum P02 Panthers Röd V - Bergums IF P02 Vit 18 - 5 Anela Hadziselimovic, Aldin Hadziselmovic Rydsbergshallen
2015-11-29 10:30 062013021 IBF Göteborg P02 - IK Zenith P02 Svart 17 - 1 Tomas Levin, Eleonore Green Torpahallen
2015-12-06 12:15 062013024 IBF Göteborg P02 - FBC Lerum P02 Panthers Röd V 3 - 12 Mustafa Er, Oscar Carestam Torpahallen
2015-12-06 14:30 062013022 Bergums IF P02 Vit - Surte IS IBK P02 6 - 13 Fredrik Sävestrand, Fredrik Sävestrand Bergumsskolan
2015-12-06 16:40 062013023 IK Zenith P02 Svart - Skår IBK P02 9 - 5 Adem Can, William Hilmersson Björlanda Idrottshall
2015-12-11 18:00 062013027 Skår IBK P02 - FBC Lerum P02 Panthers Röd V 3 - 10 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Skepplanda Idrottshall
2015-12-12 17:00 062013025 Surte IS IBK P02 - IK Zenith P02 Svart 4 - 2 Kari Kyyrä, Magnus Persson Bohushallen
2015-12-13 11:00 062013026 Bergums IF P02 Vit - IBF Göteborg P02 3 - 9 Lazo Cesto, Henry Tames Bergumsskolan
2015-12-20 12:15 062013028 IBF Göteborg P02 - Surte IS IBK P02 5 - 2 Adnan Tongur, Kim Nielsen Torpahallen
2015-12-20 14:00 062013029 FBC Lerum P02 Panthers Röd V - IK Zenith P02 Svart 7 - 3 Johannes Akyol, Adam Jällfält Rydsbergshallen
2015-12-20 19:00 062013030 Skår IBK P02 - Bergums IF P02 Vit 5 - 3 Mustafa Er, Patrik Jonasson Skepplanda Idrottshall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. FBC Lerum P02 Panthers Röd V 10 10 0 0 122-28 94 30
2. Surte IS IBK P02 10 7 0 3 76-55 21 21
3. IBF Göteborg P02 10 6 1 3 68-52 16 19
4. IK Zenith P02 Svart 10 4 1 5 66-78 -12 13
5. Skår IBK P02 10 2 0 8 43-81 -38 6
6. Bergums IF P02 Vit 10 0 0 10 38-119 -81 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Serie 14
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-03 12:45 062014001 Stenungsunds IBK P031 - IBF Älvstranden P03 Svart 4 - 2 Stenungsund Arena
2015-10-03 13:40 062014005 Mölndals IBF 1 P03 - Eken IBK P03 A 2 - 2 Simon Hitzeroth, Sara Karlholm Aktiviteten A-Hall
2015-10-03 15:00 062014004 Lindome IBK P03 Lila - FBC Lerum P03 Röd 6 - 6 Rikard Mott, Adem Can Almåshallen B
2015-10-04 12:10 062014002 Lindås IBK P03 Vit - Utbynäs SK P03 Gul 4 - 10 Jesper Dammert, Carl Flyning Salming Arena
2015-10-04 13:00 062014003 Landvetter IBK P03 Blå - Sportlife Kungälvs IBK P04 Vit 10 - 3 Oliver Eliasson, Emmy Rylander Landvetter Idrottshall
2015-10-10 13:20 062014009 Eken IBK P03 A - Landvetter IBK P03 Blå 3 - 6 Jesper Dammert, Jesper Dammert Ekenskolan
2015-10-11 10:00 062014008 FBC Lerum P03 Röd - Lindås IBK P03 Vit WO (5 - 0) Oliver Eliasson, Emmy Rylander Rydsbergshallen
2015-10-11 12:30 062014007 Sportlife Kungälvs IBK P04 Vit - IBF Älvstranden P03 Svart 4 - 8 Isabel Ljungberg, Maja Gustavsson Kastellegårdshallen
2015-10-11 13:10 062014006 Utbynäs SK P03 Gul - Stenungsunds IBK P031 9 - 3 Alf Björkner, Mikael Ärlig Prioritet SERNEKE Arena B-Hallen
2015-10-11 16:00 062014010 Mölndals IBF 1 P03 - Lindome IBK P03 Lila 5 - 3 Jesper Dammert, Jesper Dammert Aktiviteten A-Hall
2015-10-18 09:45 062014011 Stenungsunds IBK P031 - Sportlife Kungälvs IBK P04 Vit 7 - 6 Stenungsund Arena
2015-10-18 11:00 062014013 IBF Älvstranden P03 Svart - Eken IBK P03 A 3 - 5 Adam Jällfält, Jervand Hakopian Lundbystrand 3
2015-10-18 12:20 062014015 Landvetter IBK P03 Blå - Lindome IBK P03 Lila 6 - 5 Sara Karlholm, Adem Can Landvetter Idrottshall
2015-10-18 13:30 062014014 Lindås IBK P03 Vit - Mölndals IBF 1 P03 7 - 2 Anela Hadziselimovic, Jakob Hambert Salming Arena
2015-10-18 17:45 062014012 Utbynäs SK P03 Gul - FBC Lerum P03 Röd 10 - 6 Senad Olevic, Hajrudin Begic Prioritet SERNEKE Arena B-Hallen
2015-11-03 18:50 062014018 Mölndals IBF 1 P03 - Utbynäs SK P03 Gul 3 - 6 Oscar Kjellgren Elgestål, Hampus Zimmerblad Prioritet SERNEKE Arena A-Hallen
2015-11-07 15:30 062014019 Lindome IBK P03 Lila - IBF Älvstranden P03 Svart 8 - 2 Jervand Hakopian, Senad Olevic Skånhällaskolan
2015-11-07 18:35 062014016 FBC Lerum P03 Röd - Stenungsunds IBK P031 10 - 4 Adem Can, William Hilmersson Rydsbergshallen
2015-11-08 12:10 062014017 Eken IBK P03 A - Sportlife Kungälvs IBK P04 Vit 7 - 5 Louise Elgquist, Christina Karlsson Ekenskolan
2015-11-08 18:10 062014020 Landvetter IBK P03 Blå - Lindås IBK P03 Vit 11 - 5 Senad Olevic, Henrik Nordström Landvetter Idrottshall
2015-11-14 11:30 062014021 Stenungsunds IBK P031 - Eken IBK P03 A 5 - 6 Spekerödsskolan
2015-11-15 10:00 062014023 Sportlife Kungälvs IBK P04 Vit - Lindome IBK P03 Lila 3 - 8 Jesper Dammert, Andreas Julin Mimershus A-hallen
2015-11-15 15:20 062014024 Utbynäs SK P03 Gul - Landvetter IBK P03 Blå 5 - 5 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Prioritet SERNEKE Arena B-Hallen
2015-11-15 15:30 062014022 FBC Lerum P03 Röd - Mölndals IBF 1 P03 6 - 8 Jesper Dammert, Andreas Julin Rydsbergshallen
2015-11-15 17:25 062014025 IBF Älvstranden P03 Svart - Lindås IBK P03 Vit 4 - 4 Lazo Cesto, Henry Tames Lundbystrand 3
2015-11-21 09:10 062014027 Lindome IBK P03 Lila - Eken IBK P03 A 4 - 6 Ulf Jonasson, Louise Elgquist Almåshallen B
2015-11-21 12:20 062014028 Landvetter IBK P03 Blå - FBC Lerum P03 Röd 13 - 3 Kim Nielsen, Mustafa Er Landvetter Idrottshall
2015-11-21 17:20 062014026 Mölndals IBF 1 P03 - Stenungsunds IBK P031 5 - 4 Narcis Hadziselimovic, Maja Gustavsson Aktiviteten A-Hall
2015-11-22 11:00 062014029 Lindås IBK P03 Vit - Sportlife Kungälvs IBK P04 Vit 9 - 6 Senad Olevic, Henrik Nordström Salming Arena
2015-11-22 11:00 062014030 IBF Älvstranden P03 Svart - Utbynäs SK P03 Gul 4 - 8 Alf Björkner, Mikael Ärlig Lundbystrand 3
2015-11-28 09:00 062014032 Mölndals IBF 1 P03 - Landvetter IBK P03 Blå 5 - 7 Adem Can, William Hilmersson Aktiviteten A-Hall
2015-11-28 15:20 062014033 Eken IBK P03 A - Lindås IBK P03 Vit 4 - 4 Adem Can, William Hilmersson Ekenskolan
2015-11-29 10:50 062014034 FBC Lerum P03 Röd - IBF Älvstranden P03 Svart 2 - 13 Anela Hadziselimovic, Aldin Hadziselmovic Rydsbergshallen
2015-11-29 15:30 062014031 Stenungsunds IBK P031 - Lindome IBK P03 Lila 8 - 3 Stenungsund Arena
2015-11-29 17:40 062014035 Sportlife Kungälvs IBK P04 Vit - Utbynäs SK P03 Gul 2 - 13 Eleonore Green, Henry Tames Kastellegårdshallen
2015-12-04 18:40 062014040 Sportlife Kungälvs IBK P04 Vit - FBC Lerum P03 Röd 9 - 1 Javed Khan, Tomas Levin Kastellegårdshallen
2015-12-05 13:10 062014038 IBF Älvstranden P03 Svart - Mölndals IBF 1 P03 4 - 9 Carl Flyning, Jesper Dammert Lundbystrand 4
2015-12-06 11:00 062014037 Lindås IBK P03 Vit - Lindome IBK P03 Lila 5 - 4 Adem Can, William Hilmersson Salming Arena
2015-12-06 14:10 062014036 Landvetter IBK P03 Blå - Stenungsunds IBK P031 10 - 1 Hampus Zimmerblad, Hampus Zimmerblad Landvetter Idrottshall
2015-12-06 14:10 062014039 Utbynäs SK P03 Gul - Eken IBK P03 A 6 - 5 Adnan Tongur, Kevin Larsson Prioritet SERNEKE Arena B-Hallen
2015-12-12 12:00 062014045 Eken IBK P03 A - FBC Lerum P03 Röd 4 - 6 Anders Larsson, Mika Pulkkinen Ekenskolan
2015-12-12 13:40 062014044 Mölndals IBF 1 P03 - Sportlife Kungälvs IBK P04 Vit 3 - 3 Senad Olevic, Anela Hadziselimovic Aktiviteten A-Hall
2015-12-12 16:15 062014041 Stenungsunds IBK P031 - Lindås IBK P03 Vit 5 - 7 Stenungsund Arena
2015-12-13 10:10 062014043 Lindome IBK P03 Lila - Utbynäs SK P03 Gul 6 - 6 Andreas Julin, Louise Elgquist Almåshallen B
2015-12-13 11:00 062014042 Landvetter IBK P03 Blå - IBF Älvstranden P03 Svart 7 - 2 Henrik Nordström, Anela Hadziselimovic Landvetter Idrottshall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Landvetter IBK P03 Blå 9 8 1 0 75-32 43 25
2. Utbynäs SK P03 Gul 9 7 2 0 73-38 35 23
3. Eken IBK P03 A 9 4 2 3 42-41 1 14
4. Mölndals IBF 1 P03 9 4 2 3 42-42 0 14
5. Lindås IBK P03 Vit 9 4 2 3 45-51 -6 14
6. FBC Lerum P03 Röd 9 3 1 5 45-67 -22 10
7. Stenungsunds IBK P031 9 3 0 6 41-58 -17 9
8. Lindome IBK P03 Lila 9 2 2 5 47-47 0 8
9. IBF Älvstranden P03 Svart 9 2 1 6 42-51 -9 7
10. Sportlife Kungälvs IBK P04 Vit 9 1 1 7 41-66 -25 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Serie 15
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-03 11:15 062015002 Stenungsunds IBK P032 - Ale IBF P03 4 - 2 Stenungsund Arena
2015-10-03 12:00 062015003 Pixbo Wallenstam IBF P03 Röd - IBF Älvstranden P03 Vit 5 - 6 Oliver Eliasson, Emmy Rylander Mölnlycke Idrottshall
2015-10-03 14:00 062015001 Eken IBK P03 B - Landvetter IBK P03 Vit 2 - 4 Henry Tames, Lazo Cesto Ekenskolan
2015-10-03 16:10 062015005 Lindome IBK P03 Grön - Sportlife Kungälvs IBK P03 Orange 3 - 8 Kevin Larsson, Johan Larsson Almåshallen B
2015-10-04 16:20 062015004 IK Zenith P03 röd - IBF Göteborg P03 Svart 5 - 6 Adem Can, William Hilmersson Björlanda Idrottshall
2015-10-10 10:30 062015006 Ale IBF P03 - Eken IBK P03 B 7 - 5 Amanda Hansson, Henrik Nordström Ale Kulturrum
2015-10-11 11:00 062015007 IBF Älvstranden P03 Vit - Landvetter IBK P03 Vit 1 - 21 Simon Hitzeroth, Simon Hitzeroth Lundbystrand 3
2015-10-11 11:15 062015008 IBF Göteborg P03 Svart - Stenungsunds IBK P032 7 - 5 Amanda Hansson, Henrik Nordström Svingelns Sporthall
2015-10-11 12:10 062015010 Lindome IBK P03 Grön - IK Zenith P03 röd 8 - 10 Adem Can, William Hilmersson Almåshallen B
2015-10-11 13:40 062015009 Sportlife Kungälvs IBK P03 Orange - Pixbo Wallenstam IBF P03 Röd 8 - 1 Isabel Ljungberg, Maja Gustavsson Kastellegårdshallen
2015-10-17 14:10 062015011 Eken IBK P03 B - IBF Älvstranden P03 Vit 5 - 2 Tomas Levin, Adam Jällfält Ekenskolan
2015-10-17 18:40 062015015 Pixbo Wallenstam IBF P03 Röd - IK Zenith P03 röd 6 - 2 William Hilmersson, Ludwig Modh Mölnlycke Idrottshall
2015-10-18 11:10 062015013 Landvetter IBK P03 Vit - Sportlife Kungälvs IBK P03 Orange 9 - 8 Sara Karlholm, Adem Can Landvetter Idrottshall
2015-10-18 14:15 062015014 Stenungsunds IBK P032 - Lindome IBK P03 Grön 3 - 5 Stenungsund Arena
2015-10-24 11:50 062015012 Ale IBF P03 - IBF Göteborg P03 Svart 4 - 5 Andreas Julin, Ludwig Modh Ale Kulturrum
2015-11-06 18:30 062015020 Pixbo Wallenstam IBF P03 Röd - Stenungsunds IBK P032 6 - 5 Tomas Levin, Peter Bertlin Wallenstamhallen
2015-11-07 16:40 062015018 Lindome IBK P03 Grön - Ale IBF P03 5 - 4 Jervand Hakopian, Senad Olevic Skånhällaskolan
2015-11-08 12:30 062015017 Sportlife Kungälvs IBK P03 Orange - IBF Älvstranden P03 Vit 10 - 5 Adem Can, William Hilmersson Kastellegårdshallen
2015-11-08 15:20 062015019 IK Zenith P03 röd - Landvetter IBK P03 Vit 11 - 8 Hampus Zimmerblad, Oscar Kjellgren Elgestål Björlanda Idrottshall
2015-11-10 18:30 062015016 IBF Göteborg P03 Svart - Eken IBK P03 B 9 - 3 Alf Björkner, Mikael Ärlig Svingelns Sporthall
2015-11-14 09:00 062015021 Eken IBK P03 B - Sportlife Kungälvs IBK P03 Orange 5 - 6 Mikael Ärlig, Jakob Hambert Ekenskolan
2015-11-15 10:00 062015025 Landvetter IBK P03 Vit - Stenungsunds IBK P032 6 - 6 Johan Larsson, Kevin Larsson Landvetter Idrottshall
2015-11-15 13:20 062015024 Ale IBF P03 - Pixbo Wallenstam IBF P03 Röd 5 - 3 Alf Björkner, Mikael Ärlig Bohushallen
2015-11-15 15:10 062015022 IBF Göteborg P03 Svart - Lindome IBK P03 Grön 7 - 5 Goran Kuduzovic, Apilou Dragin Torpahallen
2015-11-15 16:15 062015023 IBF Älvstranden P03 Vit - IK Zenith P03 röd 4 - 8 Anela Hadziselimovic, Jakob Hambert Lundbystrand 3
2015-11-16 19:05 062015030 Landvetter IBK P03 Vit - Ale IBF P03 5 - 1 Lazo Cesto, Henry Tames Önnerödshallen
2015-11-21 10:20 062015026 Lindome IBK P03 Grön - Eken IBK P03 B 4 - 2 Ulf Jonasson, Louise Elgquist Almåshallen B
2015-11-21 12:15 062015029 Stenungsunds IBK P032 - IBF Älvstranden P03 Vit 10 - 4 Stenungsund Arena
2015-11-22 11:50 062015028 Pixbo Wallenstam IBF P03 Röd - IBF Göteborg P03 Svart 4 - 2 Javed Khan, Joakim Jögi Wallenstamhallen
2015-11-22 14:10 062015027 IK Zenith P03 röd - Sportlife Kungälvs IBK P03 Orange 5 - 5 Adem Can, William Hilmersson Björlanda Idrottshall
2015-11-28 14:10 062015031 Eken IBK P03 B - IK Zenith P03 röd 1 - 2 Adem Can, William Hilmersson Ekenskolan
2015-11-28 18:40 062015033 Sportlife Kungälvs IBK P03 Orange - Stenungsunds IBK P032 5 - 6 Adem Can, Patrik Jonasson Kastellegårdshallen
2015-11-29 08:50 062015032 Lindome IBK P03 Grön - Pixbo Wallenstam IBF P03 Röd 5 - 4 Simon Hitzeroth, Joakim Jögi Almåshallen B
2015-11-29 09:15 062015034 IBF Göteborg P03 Svart - Landvetter IBK P03 Vit 5 - 4 Tomas Levin, Eleonore Green Torpahallen
2015-11-29 11:00 062015035 IBF Älvstranden P03 Vit - Ale IBF P03 4 - 3 Sara Karlholm, Maja Gustavsson Lundbystrand 3
2015-12-05 11:20 062015036 Pixbo Wallenstam IBF P03 Röd - Eken IBK P03 B 4 - 1 Oscar Kjellgren Elgestål, Hampus Zimmerblad Mölnlycke Idrottshall
2015-12-05 12:00 062015040 IBF Älvstranden P03 Vit - IBF Göteborg P03 Svart 4 - 6 Carl Flyning, Jesper Dammert Lundbystrand 4
2015-12-05 17:40 062015039 Ale IBF P03 - Sportlife Kungälvs IBK P03 Orange 3 - 9 Christer Carlberg, Tomas Levin Ale Kulturrum
2015-12-06 13:00 062015038 Landvetter IBK P03 Vit - Lindome IBK P03 Grön 5 - 6 Hampus Zimmerblad, Hampus Zimmerblad Landvetter Idrottshall
2015-12-06 16:15 062015037 Stenungsunds IBK P032 - IK Zenith P03 röd 5 - 6 Stenungsund Arena
2015-12-12 13:10 062015041 Eken IBK P03 B - Stenungsunds IBK P032 Christoffer Esteban Hernandez, Mika Pulkkinen Ekenskolan
2015-12-13 09:00 062015044 Lindome IBK P03 Grön - IBF Älvstranden P03 Vit Andreas Julin, Louise Elgquist Almåshallen B
2015-12-13 13:30 062015042 Pixbo Wallenstam IBF P03 Röd - Landvetter IBK P03 Vit 6 - 6 Rikard Mott, Jakob Hambert Mölnlycke Idrottshall
2015-12-13 14:20 062015043 IK Zenith P03 röd - Ale IBF P03 4 - 2 Kim Nielsen, Eleonore Green Björlanda Idrottshall
2015-12-13 18:50 062015045 Sportlife Kungälvs IBK P03 Orange - IBF Göteborg P03 Svart 3 - 3 Henrik Nordström, Simon Hitzeroth Kastellegårdshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Göteborg P03 Svart 9 7 1 1 50-37 13 22
2. IK Zenith P03 röd 9 6 1 2 53-45 8 19
3. Sportlife Kungälvs IBK P03 Orange 9 5 2 2 62-40 22 17
4. Lindome IBK P03 Grön 8 5 0 3 41-43 -2 15
5. Landvetter IBK P03 Vit 9 4 2 3 68-46 22 14
6. Pixbo Wallenstam IBF P03 Röd 9 4 1 4 39-40 -1 13
7. Stenungsunds IBK P032 8 3 1 4 44-41 3 10
8. Ale IBF P03 9 2 0 7 31-44 -13 6
9. IBF Älvstranden P03 Vit 8 2 0 6 30-68 -38 6
10. Eken IBK P03 B 8 1 0 7 24-38 -14 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Serie 16
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-09-01 062016002 Skår IBK P03 Utgår - Kärra IBK P03 Vit 5 - 4 Joakim Jögi, Joakim Jögi
2015-10-03 10:00 062016005 Orust IBK P03 - Särö IBK P03 Gbg 1 - 10 Svanesunds Sporthall
2015-10-03 15:20 062016003 Partille IBS P03 Röd - Öckerö IBK P03 25 - 2 Ludwig Modh, Andreas Julin Vallhamra Sportcenter
2015-10-04 11:15 062016004 Myggenäs IBK P03 - IBK Alingsås P03 GBG (P13) GBG 4 - 4 Häggvallsskolan
2015-10-04 16:30 062016006 Sportlife Kungälvs IBK P03 Svart - IK Zenith P03 Grön 1 - 3 Isabel Ljungberg, Maja Gustavsson Kastellegårdshallen
2015-11-07 14:20 062016001 Lindås IBK P03 Svart - IF Marin Väst P03 6 - 4 Andreas Julin, Andreas Julin Salming Arena
2015-09-01 062016009 IBK Alingsås P03 GBG (P13) GBG - Skår IBK P03 Utgår
2015-10-10 11:35 062016008 Öckerö IBK P03 - IF Marin Väst P03 8 - 1 Joakim Amri Nilsson, Linus Backlund Hedenskolans Idrottshall
2015-10-10 16:35 062016011 IK Zenith P03 Grön - Myggenäs IBK P03 1 - 6 Ulf Jonasson, Andreas Julin Björlanda Idrottshall
2015-10-10 19:00 062016010 Särö IBK P03 Gbg - Partille IBS P03 Röd 3 - 4 Kullavikshallen
2015-10-11 14:50 062016012 Sportlife Kungälvs IBK P03 Svart - Orust IBK P03 8 - 6 Besim Mehmedagic, Besim Mehmedagic Kastellegårdshallen
2015-10-11 15:40 062016007 Kärra IBK P03 Vit - Lindås IBK P03 Svart 13 - 2 Oscar Kjellgren Elgestål, Ulf Jonasson Kärra Sporthall
2015-09-01 062016016 Skår IBK P03 Utgår - IK Zenith P03 Grön
2015-10-17 13:30 062016017 Partille IBS P03 Röd - Sportlife Kungälvs IBK P03 Svart 3 - 7 Carl Flyning, Jesper Dammert Vallhamra Sportcenter
2015-10-18 11:10 062016013 Lindås IBK P03 Svart - Öckerö IBK P03 7 - 4 Anela Hadziselimovic, Jakob Hambert Salming Arena
2015-10-18 11:15 062016018 Myggenäs IBK P03 - Orust IBK P03 12 - 2 Häggvallsskolan
2015-10-18 13:20 062016014 Kärra IBK P03 Vit - IBK Alingsås P03 GBG (P13) GBG 9 - 11 Kim Nielsen, Krister Carlsson Kärra Sporthall
2015-10-18 13:30 062016015 IF Marin Väst P03 - Särö IBK P03 Gbg 2 - 11 Alf Björkner, Mikael Ärlig Hall Of Flame
2015-09-01 062016023 Orust IBK P03 - Skår IBK P03 Utgår
2015-10-24 15:15 062016024 Myggenäs IBK P03 - Partille IBS P03 Röd 5 - 2 Häggvallsskolan
2015-10-25 09:00 062016021 IK Zenith P03 Grön - Kärra IBK P03 Vit 4 - 9 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Björlanda Idrottshall
2015-10-25 18:00 062016022 Sportlife Kungälvs IBK P03 Svart - IF Marin Väst P03 13 - 3 Alf Björkner, Mikael Ärlig Kastellegårdshallen
2015-10-26 18:30 062016020 Särö IBK P03 Gbg - Öckerö IBK P03 9 - 2 Särö Idrottshall B-hallen
2015-10-31 16:45 062016019 IBK Alingsås P03 GBG (P13) GBG - Lindås IBK P03 Svart 11 - 4 Stadsskogshallen, Alingsås
2015-09-01 062016030 Skår IBK P03 Utgår - Partille IBS P03 Röd
2015-11-07 12:30 062016026 IBK Alingsås P03 GBG (P13) GBG - IK Zenith P03 Grön 2 - 2 Stadsskogshallen, Alingsås
2015-11-07 12:40 062016027 Öckerö IBK P03 - Sportlife Kungälvs IBK P03 Svart 2 - 10 Adem Can, William Hilmersson Hedenskolans Idrottshall
2015-11-08 12:30 062016028 Kärra IBK P03 Vit - Orust IBK P03 5 - 3 Emmy Rylander, Oliver Eliasson Kärra Sporthall
2015-11-08 15:25 062016029 IF Marin Väst P03 - Myggenäs IBK P03 2 - 5 Aldin Hadziselmovic, Dejan Cesto Hall Of Flame
2015-12-04 16:40 062016025 Lindås IBK P03 Svart - Särö IBK P03 Gbg 1 - 10 Carl Flyning, Jesper Dammert Askims Sporthall
2015-09-01 062016036 Skår IBK P03 Utgår - IF Marin Väst P03
2015-11-14 11:20 062016035 Partille IBS P03 Röd - Kärra IBK P03 Vit 10 - 5 Rikard Mott, Simon Hitzeroth Vallhamra Sportcenter
2015-11-14 14:15 062016034 Myggenäs IBK P03 - Öckerö IBK P03 14 - 7 Häggvallsskolan
2015-11-15 10:00 062016031 IK Zenith P03 Grön - Lindås IBK P03 Svart 12 - 6 Adnan Tongur, Isabel Ljungberg Björlanda Idrottshall
2015-11-15 11:10 062016032 Sportlife Kungälvs IBK P03 Svart - Särö IBK P03 Gbg 6 - 8 Jesper Dammert, Andreas Julin Mimershus A-hallen
2015-11-15 16:30 062016033 Orust IBK P03 - IBK Alingsås P03 GBG (P13) GBG 7 - 2 Svanesunds Sporthall
2015-09-01 062016041 Öckerö IBK P03 - Skår IBK P03 Utgår
2015-11-16 18:20 062016040 IBK Alingsås P03 GBG (P13) GBG - Partille IBS P03 Röd 1 - 8 Stadsskogshallen, Alingsås
2015-11-21 13:10 062016037 Lindås IBK P03 Svart - Sportlife Kungälvs IBK P03 Svart 3 - 8 Johan Larsson, Kevin Larsson Salming Arena
2015-11-21 15:30 062016042 Kärra IBK P03 Vit - IF Marin Väst P03 15 - 3 Rikard Mott, Simon Hitzeroth Kärra Sporthall
2015-11-22 13:00 062016038 IK Zenith P03 Grön - Orust IBK P03 1 - 2 Adem Can, William Hilmersson Björlanda Idrottshall
2015-11-22 13:45 062016039 Särö IBK P03 Gbg - Myggenäs IBK P03 3 - 4 Kullavikshallen
2015-09-01 062016046 Skår IBK P03 Utgår - Särö IBK P03 Gbg
2015-11-28 08:50 062016045 Partille IBS P03 Röd - IK Zenith P03 Grön 8 - 2 Alf Björkner, Mikael Ärlig Vallhamra Sportcenter
2015-11-29 11:00 062016047 IF Marin Väst P03 - IBK Alingsås P03 GBG (P13) GBG 3 - 8 Kim Nielsen, Narcis Hadziselimovic Hall Of Flame
2015-11-29 11:15 062016044 Myggenäs IBK P03 - Sportlife Kungälvs IBK P03 Svart 9 - 8 Häggvallsskolan
2015-11-29 15:00 062016048 Kärra IBK P03 Vit - Öckerö IBK P03 14 - 4 Tomas Levin, Amir Huseinovic Kärra Sporthall
2015-11-29 17:45 062016043 Orust IBK P03 - Lindås IBK P03 Svart -1 - -1 Svanesunds Sporthall
2015-09-01 062016051 Sportlife Kungälvs IBK P03 Svart - Skår IBK P03 Utgår
2015-11-01 13:00 062016054 IBK Alingsås P03 GBG (P13) GBG - Öckerö IBK P03 10 - 4 Stadsskogshallen, Alingsås
2015-12-06 11:00 062016050 Orust IBK P03 - Partille IBS P03 Röd 3 - 3 Svanesunds Sporthall
2015-12-06 12:10 062016049 Lindås IBK P03 Svart - Myggenäs IBK P03 3 - 4 Adem Can, William Hilmersson Salming Arena
2015-12-06 12:15 062016053 Särö IBK P03 Gbg - Kärra IBK P03 Vit 7 - 7 Kullavikshallen
2015-12-06 15:30 062016052 IK Zenith P03 Grön - IF Marin Väst P03 7 - 2 Adem Can, William Hilmersson Björlanda Idrottshall
2015-09-01 062016056 Skår IBK P03 Utgår - Myggenäs IBK P03
2015-12-13 11:45 062016059 Öckerö IBK P03 - IK Zenith P03 Grön 2 - 9 Eleonore Green, Eleonore Green Hedenskolans Idrottshall
2015-12-13 13:50 062016058 Kärra IBK P03 Vit - Sportlife Kungälvs IBK P03 Svart 5 - 11 Mustafa Er, Patrik Jonasson Kärra Sporthall
2015-12-13 14:30 062016055 Partille IBS P03 Röd - Lindås IBK P03 Svart 5 - 5 Carl Flyning, Jesper Dammert Vallhamra Sportcenter
2015-12-13 14:30 062016060 IBK Alingsås P03 GBG (P13) GBG - Särö IBK P03 Gbg 1 - 8 Stadsskogshallen, Alingsås
2015-12-13 15:25 062016057 IF Marin Väst P03 - Orust IBK P03 4 - 3 Anton Nyberg, Mika Pulkkinen Hall Of Flame
2015-09-01 062016061 Lindås IBK P03 Svart - Skår IBK P03 Utgår
2015-12-19 11:00 062016064 Orust IBK P03 - Öckerö IBK P03 5 - 5 Svanesunds Sporthall
2015-12-19 11:20 062016062 Partille IBS P03 Röd - IF Marin Väst P03 13 - 1 Adem Can, William Hilmersson Vallhamra Sportcenter
2015-12-20 10:10 062016066 IK Zenith P03 Grön - Särö IBK P03 Gbg 3 - 6 Adem Can, William Hilmersson Björlanda Idrottshall
2015-12-20 13:00 062016063 Myggenäs IBK P03 - Kärra IBK P03 Vit 1 - 9 Häggvallsskolan
2015-12-20 13:40 062016065 Sportlife Kungälvs IBK P03 Svart - IBK Alingsås P03 GBG (P13) GBG 7 - 1 Mustafa Er, Patrik Jonasson Kastellegårdshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Myggenäs IBK P03 10 8 1 1 64-41 23 25
2. Särö IBK P03 Gbg 10 7 1 2 75-31 44 22
3. Sportlife Kungälvs IBK P03 Svart 10 7 0 3 79-43 36 21
4. Partille IBS P03 Röd 10 6 2 2 81-34 47 20
5. Kärra IBK P03 Vit 11 6 1 4 95-61 34 19
6. IBK Alingsås P03 GBG (P13) GBG 10 4 2 4 51-56 -5 14
7. IK Zenith P03 Grön 10 4 1 5 44-44 0 13
8. Orust IBK P03 10 2 3 5 31-49 -18 9
9. Lindås IBK P03 Svart 10 2 2 6 36-70 -34 8
10. Öckerö IBK P03 10 1 1 8 40-104 -64 4
11. Skår IBK P03 Utgår 1 1 0 0 5-4 1 3
12. IF Marin Väst P03 10 1 0 9 25-89 -64 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Serie 17
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-09-01 062017006 Frölunda IBK P03 - Onsala IBK P03 Gbg UTGÅR
2015-10-03 16:30 062017005 Partille IBS P03 Svart - Kärra IBK P03 Svart 16 - 2 Narcis Hadziselimovic, Jesper Dammert Vallhamra Sportcenter
2015-10-04 13:20 062017003 IBF Backadalen P03 - Utbynäs SK P03 Blå 4 - 3 Hampus Zimmerblad, Simon Hitzeroth Skälltorpsskolan
2015-10-04 17:00 062017004 Varla IBK P03 Gbg - IBF Göteborg P03 Vit 5 - 0 Lindälvshallen
2015-11-01 09:30 062017002 IK Zenith p03 Svart - Hindås IBK P03 4 - 3 Adem Can, William Hilmersson Björlanda Idrottshall
2015-09-01 062017011 Onsala IBK P03 Gbg UTGÅR - Varla IBK P03 Gbg
2015-10-11 09:30 062017009 IBF Göteborg P03 Vit - IK Zenith p03 Svart 3 - 3 Amanda Hansson, Henrik Nordström Svingelns Sporthall
2015-10-11 11:00 062017007 Hindås IBK P03 - Pixbo Wallenstam IBF P03 Vit 2 - 4 Rikard Mott, Rikard Mott Hindås Idrottshall
2015-10-11 14:00 062017012 Frölunda IBK P03 - Partille IBS P03 Svart 4 - 10 Oliver Engström, Adam Jällfält Flatåsskolan
2015-12-19 12:45 062017010 Kärra IBK P03 Svart - IBF Backadalen P03 8 - 4 Maja Gustavsson, Isabel Ljungberg Kärra Sporthall
2015-09-01 062017016 IK Zenith p03 Svart - Onsala IBK P03 Gbg UTGÅR
2015-10-17 18:30 062017013 Pixbo Wallenstam IBF P03 Vit - Utbynäs SK P03 Blå 7 - 2 Hampus Zimmerblad, Simon Hitzeroth Wallenstamhallen
2015-10-18 12:30 062017017 IBF Backadalen P03 - Frölunda IBK P03 9 - 1 Jesper Dammert, Henrik Nordström Skälltorpsskolan
2015-10-18 13:00 062017018 Varla IBK P03 Gbg - Partille IBS P03 Svart 6 - 3 Fjärås Idrottshall
2015-10-18 15:30 062017014 Hindås IBK P03 - IBF Göteborg P03 Vit 3 - 3 Adem Can, Adem Can Hindås Idrottshall
2015-09-01 062017021 Onsala IBK P03 Gbg UTGÅR - Hindås IBK P03
2015-10-24 09:00 062017023 Partille IBS P03 Svart - IK Zenith p03 Svart 6 - 2 Carl Flyning, Jesper Dammert Vallhamra Sportcenter
2015-10-25 11:45 062017020 Kärra IBK P03 Svart - Utbynäs SK P03 Blå 7 - 3 Henrik Nordström, Senad Olevic Kärra Sporthall
2015-10-25 12:40 062017019 IBF Göteborg P03 Vit - Pixbo Wallenstam IBF P03 Vit 2 - 7 Andreas Julin, Ludwig Modh Torpahallen
2015-10-25 13:20 062017024 Varla IBK P03 Gbg - IBF Backadalen P03 11 - 0 Fjärås Idrottshall
2015-09-01 062017026 IBF Göteborg P03 Vit - Onsala IBK P03 Gbg UTGÅR
2015-11-06 19:40 062017025 Pixbo Wallenstam IBF P03 Vit - Kärra IBK P03 Svart 11 - 2 Tomas Levin, Peter Bertlin Wallenstamhallen
2015-11-08 12:25 062017028 Hindås IBK P03 - Partille IBS P03 Svart 4 - 6 Mustafa Er, Patrik Jonasson Hindås Idrottshall
2015-11-08 13:10 062017027 Utbynäs SK P03 Blå - Frölunda IBK P03 6 - 6 Lazo Cesto, Henry Tames Prioritet SERNEKE Arena B-Hallen
2015-11-08 16:30 062017030 IK Zenith p03 Svart - IBF Backadalen P03 7 - 2 Adam Jällfält, Christer Carlberg Björlanda Idrottshall
2015-09-01 062017031 Onsala IBK P03 Gbg UTGÅR - Pixbo Wallenstam IBF P03 Vit
2015-11-14 10:00 062017033 Partille IBS P03 Svart - IBF Göteborg P03 Vit 8 - 3 Rikard Mott, Simon Hitzeroth Vallhamra Sportcenter
2015-11-15 13:00 062017032 Frölunda IBK P03 - Kärra IBK P03 Svart 4 - 10 Christer Carlberg, Jervand Hakopian Flatåsskolan
2015-11-15 13:20 062017034 Varla IBK P03 Gbg - Utbynäs SK P03 Blå 9 - 0 Fjärås Idrottshall
2015-11-15 13:45 062017035 IBF Backadalen P03 - Hindås IBK P03 3 - 7 Rikard Mott, Simon Hitzeroth Skälltorpsskolan
2015-09-01 062017038 Onsala IBK P03 Gbg UTGÅR - Partille IBS P03 Svart
2015-11-21 12:45 062017039 Kärra IBK P03 Svart - Varla IBK P03 Gbg 6 - 8 Joakim Jögi, Joakim Jögi Kärra Sporthall
2015-11-22 13:00 062017037 Pixbo Wallenstam IBF P03 Vit - Frölunda IBK P03 13 - 0 Javed Khan, Joakim Jögi Wallenstamhallen
2015-11-22 13:55 062017040 IBF Göteborg P03 Vit - IBF Backadalen P03 7 - 2 Apilou Dragin, Jesper Odeholm Torpahallen
2015-11-22 17:00 062017041 Utbynäs SK P03 Blå - IK Zenith p03 Svart 6 - 1 Magnus Persson, Jervand Hakopian Prioritet SERNEKE Arena B-Hallen
2015-09-01 062017045 IBF Backadalen P03 - Onsala IBK P03 Gbg UTGÅR
2015-11-28 16:50 062017043 Partille IBS P03 Svart - Pixbo Wallenstam IBF P03 Vit 5 - 4 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Vallhamra Sportcenter
2015-11-29 11:15 062017048 Hindås IBK P03 - Utbynäs SK P03 Blå 8 - 4 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Hindås Idrottshall
2015-11-29 12:00 062017044 Varla IBK P03 Gbg - Frölunda IBK P03 13 - 0 Fjärås Idrottshall
2015-11-29 14:00 062017046 IK Zenith p03 Svart - Kärra IBK P03 Svart 6 - 9 Adem Can, William Hilmersson Björlanda Idrottshall
2015-12-05 09:00 062017049 Pixbo Wallenstam IBF P03 Vit - Varla IBK P03 Gbg 1 - 3 Oscar Kjellgren Elgestål, Hampus Zimmerblad Mölnlycke Idrottshall
2015-12-05 14:40 062017050 Partille IBS P03 Svart - IBF Backadalen P03 13 - 4 Rikard Mott, Jakob Hambert Vallhamra Sportcenter
2015-12-06 11:30 062017053 Kärra IBK P03 Svart - Hindås IBK P03 4 - 6 Ulf Jonasson, Kim Nielsen Kärra Sporthall
2015-12-06 14:10 062017051 Frölunda IBK P03 - IK Zenith p03 Svart 6 - 4 Simon Hitzeroth, Goran Kuduzovic Flatåsskolan
2015-12-06 16:10 062017054 IBF Göteborg P03 Vit - Utbynäs SK P03 Blå 2 - 8 Ulf Jonasson, Mats Sällberg Torpahallen
2015-09-01 062017059 Utbynäs SK P03 Blå - Onsala IBK P03 Gbg UTGÅR
2015-12-13 10:10 062017060 IBF Göteborg P03 Vit - Kärra IBK P03 Svart 3 - 7 Ulf Jonasson, Amir Huseinovic Svingelns Sporthall
2015-12-13 12:50 062017055 IBF Backadalen P03 - Pixbo Wallenstam IBF P03 Vit 1 - 20 Javed Khan, Joakim Jögi Skälltorpsskolan
2015-12-13 13:10 062017056 IK Zenith p03 Svart - Varla IBK P03 Gbg 8 - 4 Amir Huseinovic, Besim Mehmedagic Björlanda Idrottshall
2015-12-13 13:30 062017058 Hindås IBK P03 - Frölunda IBK P03 5 - 1 Tomas Levin, Narcis Hadziselimovic Hindås Idrottshall
2015-09-01 062017066 Onsala IBK P03 Gbg UTGÅR - Kärra IBK P03 Svart
2015-12-19 09:00 062017064 Partille IBS P03 Svart - Utbynäs SK P03 Blå 7 - 3 Adem Can, William Hilmersson Vallhamra Sportcenter
2015-12-20 12:00 062017065 Frölunda IBK P03 - IBF Göteborg P03 Vit 7 - 7 Carl Flyning, Jesper Dammert Flatåsskolan
2015-12-20 13:40 062017061 Pixbo Wallenstam IBF P03 Vit - IK Zenith p03 Svart 8 - 2 Ulf Jonasson, Jervand Hakopian Wallenstamhallen
2015-12-20 17:00 062017063 Varla IBK P03 Gbg - Hindås IBK P03 12 - 2 Lindälvshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Varla IBK P03 Gbg 9 8 0 1 71-20 51 24
2. Partille IBS P03 Svart 9 8 0 1 74-32 42 24
3. Pixbo Wallenstam IBF P03 Vit 9 7 0 2 75-19 56 21
4. Kärra IBK P03 Svart 9 5 0 4 55-61 -6 15
5. Hindås IBK P03 9 4 1 4 40-41 -1 13
6. IK Zenith p03 Svart 9 3 1 5 37-47 -10 10
7. Utbynäs SK P03 Blå 9 2 1 6 35-51 -16 7
8. IBF Göteborg P03 Vit 9 1 3 5 30-50 -20 6
9. IBF Backadalen P03 9 2 0 7 29-77 -48 6
10. Frölunda IBK P03 9 1 2 6 29-77 -48 5
11. Onsala IBK P03 Gbg UTGÅR 0 0 0 0 0-0 0 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Serie 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-02 18:45 062002002 Surte IS IBK P98 - Partille IBS P99 Svart 9 - 1 Tomas Levin, Narcis Hadziselimovic Bohushallen
2015-10-04 10:10 062002001 Lindome IBK P99 grön - Stenungsunds IBK P99 1 5 - 2 Alf Björkner, Mikael Ärlig Almåshallen B
2015-10-04 14:00 062002003 IBF Göteborg P99 - Pixbo Wallenstam IBF HJ99 3 - 9 Johan Larsson, Kevin Larsson Torpahallen
2015-10-09 18:30 062002005 Pixbo Wallenstam IBF HJ99 - Stenungsunds IBK P99 1 4 - 4 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Wallenstamhallen
2015-10-10 15:10 062002004 Partille IBS P99 Svart - Lindome IBK P99 grön 6 - 2 Oscar Kjellgren Elgestål, Anela Hadziselimovic Vallhamra Sportcenter
2015-10-11 12:20 062002006 IBF Göteborg P99 - Surte IS IBK P98 2 - 4 Andreas Julin, Anela Hadziselimovic Torpahallen
2015-10-16 19:15 062002008 Partille IBS P99 Svart - IBF Göteborg P99 5 - 1 Johannes Akyol, Adam Jällfält Ugglumshallen
2015-10-18 11:10 062002007 Lindome IBK P99 grön - Pixbo Wallenstam IBF HJ99 2 - 4 Andreas Julin, Louise Elgquist Almåshallen B
2015-10-22 20:15 062002009 Stenungsunds IBK P99 1 - Surte IS IBK P98 3 - 3 Robin Nåred, Susanne Andersson Stora Höga Arena
2015-10-24 13:45 062002012 Stenungsunds IBK P99 1 - Partille IBS P99 Svart 2 - 5 Susanne Andersson, Robin Lyckäng Stenungsund Arena
2015-10-25 14:00 062002010 IBF Göteborg P99 - Lindome IBK P99 grön 1 - 3 Andreas Julin, Ludwig Modh Torpahallen
2015-10-31 17:00 062002011 Surte IS IBK P98 - Pixbo Wallenstam IBF HJ99 1 - 5 Patrik Jonasson, Kim Nielsen Bohushallen
2015-11-08 14:00 062002014 IBF Göteborg P99 - Stenungsunds IBK P99 1 3 - 9 Javed Khan, Jakob Hambert Torpahallen
2015-11-08 17:20 062002015 Pixbo Wallenstam IBF HJ99 - Partille IBS P99 Svart 1 - 3 Jakob Hambert, Simon Hitzeroth Wallenstamhallen
2015-11-26 18:15 062002013 Lindome IBK P99 grön - Surte IS IBK P98 3 - 4 Pontus Ekengränd, Jauni Collin Almåshallen B
2015-11-14 09:00 062002018 Pixbo Wallenstam IBF HJ99 - IBF Göteborg P99 7 - 1 Kim Nielsen, Mustafa Er Wallenstamhallen
2015-11-14 17:30 062002016 Stenungsunds IBK P99 1 - Lindome IBK P99 grön 2 - 1 Carl Otterström, Gustaf Pettersson Spekerödsskolan
2015-11-15 11:10 062002017 Partille IBS P99 Svart - Surte IS IBK P98 5 - 3 Oscar Carestam, Patrik Jonasson Vallhamra Sportcenter
2015-11-21 13:00 062002021 Surte IS IBK P98 - IBF Göteborg P99 8 - 5 Oscar Carestam, Patrik Jonasson Bohushallen
2015-11-21 16:15 062002020 Stenungsunds IBK P99 1 - Pixbo Wallenstam IBF HJ99 4 - 4 Bo Olsson, Björn Svensson Stenungsund Arena
2015-11-22 15:20 062002019 Lindome IBK P99 grön - Partille IBS P99 Svart 6 - 4 Aldin Hadziselmovic, Louise Elgquist Skånhällaskolan
2015-11-28 10:30 062002022 Pixbo Wallenstam IBF HJ99 - Lindome IBK P99 grön 4 - 1 Mustafa Er, Henry Tames Wallenstamhallen
2015-11-28 16:00 062002024 Surte IS IBK P98 - Stenungsunds IBK P99 1 2 - 3 Oscar Carestam, Simon Hitzeroth Bohushallen
2015-11-29 14:00 062002023 IBF Göteborg P99 - Partille IBS P99 Svart 0 - 9 Carl Flyning, Jesper Dammert Torpahallen
2015-12-04 20:30 062002026 Pixbo Wallenstam IBF HJ99 - Surte IS IBK P98 8 - 3 Hajrudin Begic, Henrik Nordström Wallenstamhallen
2015-12-05 08:40 062002025 Lindome IBK P99 grön - IBF Göteborg P99 6 - 2 Louise Elgquist, Patrik Jonasson Almåshallen B
2015-12-06 16:40 062002027 Partille IBS P99 Svart - Stenungsunds IBK P99 1 1 - 2 Patrik Jonasson, Isabel Ljungberg Vallhamra Sportcenter
2015-12-11 18:45 062002028 Surte IS IBK P98 - Lindome IBK P99 grön 2 - 5 Senad Olevic, Henrik Nordström Bohushallen
2015-12-12 13:15 062002029 Stenungsunds IBK P99 1 - IBF Göteborg P99 7 - 3 Apilou Dragin, Matilda Svenblad Stenungsund Arena
2015-12-13 11:10 062002030 Partille IBS P99 Svart - Pixbo Wallenstam IBF HJ99 4 - 2 Adem Can, William Hilmersson Vallhamra Sportcenter
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Partille IBS P99 Svart 10 7 0 3 43-28 15 21
2. Pixbo Wallenstam IBF HJ99 10 6 2 2 48-26 22 20
3. Stenungsunds IBK P99 1 10 5 3 2 38-31 7 18
4. Lindome IBK P99 grön 10 5 0 5 34-31 3 15
5. Surte IS IBK P98 10 4 1 5 39-40 -1 13
6. IBF Göteborg P99 10 0 0 10 21-67 -46 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Serie 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-09-01 062003002 Varla IBK UTGÅR - Ale IBF P99
2015-10-03 10:20 062003003 Herrestads AIF P00 - FBC Lerum HJ 7 - 5 Linus Söderblom, Linus Ohlsson Rimnershallen B-hallen
2015-10-03 10:30 062003005 Pixbo Wallenstam IBF P00 Röd - Lindås IBK P16 2 3 - 2 Amir Huseinovic, Jakob Hambert Wallenstamhallen
2015-10-04 18:40 062003004 IK Zenith P99 Grön - Partille IBS P00 Röd 3 - 6 Hajrudin Begic, Rikard Mott Björlanda Idrottshall
2015-10-04 18:50 062003001 Sportlife Kungälvs IBK P00 - Lindome IBK P99 Lila 1 - 0 Lazo Cesto, Henry Tames Kastellegårdshallen
2015-09-01 062003008 Partille IBS P00 Röd - Varla IBK UTGÅR
2015-10-10 12:40 062003010 Pixbo Wallenstam IBF P00 Röd - IK Zenith P99 Grön 2 - 6 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Wallenstamhallen
2015-10-10 19:00 062003007 FBC Lerum HJ - Lindome IBK P99 Lila 3 - 4 Gabriel Holmberg, Oscar Carestam Rydsbergshallen
2015-10-21 19:45 062003006 Ale IBF P99 - Sportlife Kungälvs IBK P00 5 - 8 Kari Kyyrä, Magnus Persson Bohushallen
2015-12-17 20:45 062003009 Lindås IBK P16 2 - Herrestads AIF P00 5 - 8 Alf Björkner, Mikael Ärlig Lindåshallen
2015-09-01 062003014 Varla IBK UTGÅR - Pixbo Wallenstam IBF P00 Röd
2015-10-14 19:40 062003012 Ale IBF P99 - Partille IBS P00 Röd 2 - 6 Linus Backlund, Johan Pedersen Bohushallen
2015-10-17 10:20 062003015 Herrestads AIF P00 - IK Zenith P99 Grön 3 - 3 Linus Söderblom, Walter Wästhage Rimnershallen B-hallen
2015-10-18 12:20 062003013 Lindome IBK P99 Lila - Lindås IBK P16 2 3 - 3 Andreas Julin, Louise Elgquist Almåshallen B
2015-10-18 19:00 062003011 Sportlife Kungälvs IBK P00 - FBC Lerum HJ 3 - 3 Kari Kyyrä, Magnus Persson Mimershus A-hallen
2015-09-01 062003020 Herrestads AIF P00 - Varla IBK UTGÅR
2015-10-25 13:00 062003017 Lindås IBK P16 2 - FBC Lerum HJ 7 - 4 Kari Kyyrä, Magnus Persson Salming Arena
2015-11-07 11:00 062003018 Pixbo Wallenstam IBF P00 Röd - Ale IBF P99 2 - 2 Gustav Glansén, Andreas Rolén Wallenstamhallen
2015-11-08 18:50 062003019 IK Zenith P99 Grön - Lindome IBK P99 Lila 3 - 3 Adam Jällfält, Christer Carlberg Björlanda Idrottshall
2015-12-13 15:40 062003016 Partille IBS P00 Röd - Sportlife Kungälvs IBK P00 5 - 4 Carl Flyning, Jesper Dammert Vallhamra Sportcenter
2015-09-01 062003025 Lindome IBK P99 Lila - Varla IBK UTGÅR
2015-11-14 18:15 062003023 FBC Lerum HJ - IK Zenith P99 Grön 0 - 5 Amir Huseinovic, Adam Kruse Rydsbergshallen
2015-11-14 18:50 062003024 Ale IBF P99 - Herrestads AIF P00 3 - 10 Oscar Kjellgren Elgestål, Hampus Zimmerblad Ale Kulturrum
2015-11-15 13:30 062003021 Sportlife Kungälvs IBK P00 - Lindås IBK P16 2 4 - 2 Oscar Kjellgren Elgestål, Tomas Levin Mimershus A-hallen
2015-11-15 13:30 062003022 Partille IBS P00 Röd - Pixbo Wallenstam IBF P00 Röd 4 - 4 Oscar Carestam, Patrik Jonasson Vallhamra Sportcenter
2015-09-01 062003029 Varla IBK UTGÅR - FBC Lerum HJ
2015-11-21 10:20 062003028 Herrestads AIF P00 - Partille IBS P00 Röd 4 - 5 Matilda Svenblad, Carl Otterström Rimnershallen B-hallen
2015-11-21 18:30 062003026 Pixbo Wallenstam IBF P00 Röd - Sportlife Kungälvs IBK P00 6 - 2 Adam Jällfält, Jakob Hambert Wallenstamhallen
2015-11-22 14:30 062003027 IK Zenith P99 Grön - Lindås IBK P16 2 5 - 2 Anela Hadziselimovic, Pontus Ekengränd Lundbystrand 3
2015-11-22 16:30 062003030 Lindome IBK P99 Lila - Ale IBF P99 5 - 6 Aldin Hadziselmovic, Louise Elgquist Skånhällaskolan
2015-09-01 062003033 Lindås IBK P16 2 - Varla IBK UTGÅR
2015-11-27 19:45 062003035 FBC Lerum HJ - Ale IBF P99 7 - 3 Tomas Levin, Narcis Hadziselimovic Rydsbergshallen
2015-11-28 11:40 062003032 Pixbo Wallenstam IBF P00 Röd - Herrestads AIF P00 7 - 2 Mustafa Er, Henry Tames Wallenstamhallen
2015-11-29 13:30 062003034 Partille IBS P00 Röd - Lindome IBK P99 Lila 6 - 3 Ulf Jonasson, Eleonore Green Vallhamra Sportcenter
2015-11-29 18:50 062003031 Sportlife Kungälvs IBK P00 - IK Zenith P99 Grön 4 - 0 Eleonore Green, Henry Tames Kastellegårdshallen
2015-09-01 062003037 Varla IBK UTGÅR - IK Zenith P99 Grön
2015-12-05 09:50 062003038 Lindome IBK P99 Lila - Pixbo Wallenstam IBF P00 Röd 1 - 5 Louise Elgquist, Patrik Jonasson Almåshallen B
2015-12-05 10:20 062003036 Herrestads AIF P00 - Sportlife Kungälvs IBK P00 1 - 6 Linus Söderblom, Susanne Andersson Rimnershallen B-hallen
2015-12-05 18:50 062003039 Ale IBF P99 - Lindås IBK P16 2 2 - 4 Christer Carlberg, Tomas Levin Ale Kulturrum
2015-12-05 19:20 062003040 FBC Lerum HJ - Partille IBS P00 Röd 2 - 3 Carl Flyning, Jesper Dammert Rydsbergshallen
2015-09-01 062003041 Sportlife Kungälvs IBK P00 - Varla IBK UTGÅR
2015-12-11 20:30 062003045 Lindås IBK P16 2 - Partille IBS P00 Röd 4 - 7 Carl Flyning, Jesper Dammert Salming Arena
2015-12-12 13:10 062003044 Pixbo Wallenstam IBF P00 Röd - FBC Lerum HJ 9 - 3 Kim Nielsen, Javed Khan Wallenstamhallen
2015-12-12 14:00 062003042 Herrestads AIF P00 - Lindome IBK P99 Lila 4 - 6 Mikael Molldén, Christian Ragnevi Rimnershallen B-hallen
2015-12-13 16:40 062003043 IK Zenith P99 Grön - Ale IBF P99 8 - 3 Kim Nielsen, Eleonore Green Björlanda Idrottshall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Partille IBS P00 Röd 8 7 1 0 42-26 16 22
2. Pixbo Wallenstam IBF P00 Röd 8 5 2 1 38-22 16 17
3. Sportlife Kungälvs IBK P00 8 5 1 2 32-22 10 16
4. IK Zenith P99 Grön 8 4 2 2 33-23 10 14
5. Herrestads AIF P00 8 3 1 4 39-40 -1 10
6. Lindome IBK P99 Lila 8 2 2 4 25-31 -6 8
7. Lindås IBK P16 2 8 2 1 5 29-36 -7 7
8. FBC Lerum HJ 8 1 1 6 27-41 -14 4
9. Ale IBF P99 8 1 1 6 26-50 -24 4
10. Varla IBK UTGÅR 0 0 0 0 0-0 0 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Serie 4
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-09-01 062004001 Stenungsunds IBK P99/00 UTGÅR - Herrestads AIF P99
2015-10-03 14:10 062004004 Partille IBS P99 Vit - Kärra IBK P99 2 - 5 Ludwig Modh, Andreas Julin Vallhamra Sportcenter
2015-10-04 09:00 062004002 Lindome IBK P00 grön - IBF Backadalen P99/00 Blå 1 - 2 Alf Björkner, Mikael Ärlig Almåshallen B
2015-10-04 14:00 062004005 Warberg IBF P00 - Floda IBK J/U 3 - 2 Sparbanken Wictory Center, Stadaxplanen
2015-10-04 19:50 062004003 FBC Lerum P00 Röd - Pixbo Wallenstam IBF P00 Svart 3 - 6 Jervand Hakopian, Senad Olevic Rydsbergshallen
2015-09-01 062004006 IBF Backadalen P99/00 Blå - Stenungsunds IBK P99/00 UTGÅR
2015-10-09 19:45 062004009 Floda IBK J/U - FBC Lerum P00 Röd 6 - 1 Goran Kuduzovic, Amir Huseinovic Alléhallen
2015-10-10 18:30 062004007 Pixbo Wallenstam IBF P00 Svart - Herrestads AIF P99 6 - 5 Oscar Kjellgren Elgestål, Anela Hadziselimovic Wallenstamhallen
2015-10-11 16:30 062004010 Warberg IBF P00 - Partille IBS P99 Vit 5 - 6 Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2015-10-11 16:50 062004008 Kärra IBK P99 - Lindome IBK P00 grön 5 - 1 Oscar Kjellgren Elgestål, Ulf Jonasson Kärra Sporthall
2015-09-01 062004011 Stenungsunds IBK P99/00 UTGÅR - Pixbo Wallenstam IBF P00 Svart
2015-10-17 14:30 062004013 Herrestads AIF P99 - Floda IBK J/U 3 - 6 , Walter Wästhage Rimnershallen B-hallen
2015-10-18 10:00 062004014 Lindome IBK P00 grön - Warberg IBF P00 2 - 1 Andreas Julin, Louise Elgquist Almåshallen B
2015-10-18 11:20 062004012 IBF Backadalen P99/00 Blå - Kärra IBK P99 5 - 1 Jesper Dammert, Henrik Nordström Skälltorpsskolan
2015-10-18 15:30 062004015 FBC Lerum P00 Röd - Partille IBS P99 Vit 3 - 3 Joakim Jögi, Rikard Mott Hjällsnäshallen
2015-09-01 062004016 Kärra IBK P99 - Stenungsunds IBK P99/00 UTGÅR
2015-10-24 16:30 062004018 Warberg IBF P00 - IBF Backadalen P99/00 Blå 3 - 6 Sparbanken Wictory Center, Stadaxplanen
2015-11-06 19:45 062004017 Floda IBK J/U - Pixbo Wallenstam IBF P00 Svart 2 - 8 Amir Huseinovic, Senad Olevic Alléhallen
2015-11-08 17:30 062004020 FBC Lerum P00 Röd - Lindome IBK P00 grön 2 - 6 Jesper Dammert, Carl Flyning Rydsbergshallen
2015-12-20 13:00 062004019 Partille IBS P99 Vit - Herrestads AIF P99 6 - 2 Oscar Kjellgren Elgestål, Hampus Zimmerblad Vallhamra Sportcenter
2015-09-01 062004021 Stenungsunds IBK P99/00 UTGÅR - Floda IBK J/U
2015-11-14 11:20 062004023 Pixbo Wallenstam IBF P00 Svart - Partille IBS P99 Vit 4 - 2 Henrik Nordström, Isabel Ljungberg Wallenstamhallen
2015-11-14 15:30 062004025 Herrestads AIF P99 - Lindome IBK P00 grön 7 - 4 Walter Wästhage, Matilda Svenblad Rimnershallen B-hallen
2015-11-15 11:15 062004024 IBF Backadalen P99/00 Blå - FBC Lerum P00 Röd 10 - 2 Rikard Mott, Simon Hitzeroth Skälltorpsskolan
2015-11-15 16:15 062004022 Kärra IBK P99 - Warberg IBF P00 5 - 4 Amir Huseinovic, Javed Khan Kärra Sporthall
2015-09-01 062004026 Warberg IBF P00 - Stenungsunds IBK P99/00 UTGÅR
2015-11-21 14:15 062004030 Herrestads AIF P99 - IBF Backadalen P99/00 Blå 1 - 8 Matilda Svenblad, Carl Otterström Rimnershallen B-hallen
2015-11-21 16:30 062004027 Partille IBS P99 Vit - Floda IBK J/U 4 - 3 Jesper Dammert, Tomas Levin Vallhamra Sportcenter
2015-11-22 17:40 062004029 Lindome IBK P00 grön - Pixbo Wallenstam IBF P00 Svart 1 - 3 Aldin Hadziselmovic, Louise Elgquist Skånhällaskolan
2015-11-22 18:05 062004028 FBC Lerum P00 Röd - Kärra IBK P99 4 - 2 Anela Hadziselimovic, Peter Bertlin Rydsbergshallen
2015-09-01 062004031 Stenungsunds IBK P99/00 UTGÅR - Partille IBS P99 Vit
2015-11-28 17:00 062004033 Floda IBK J/U - Lindome IBK P00 grön 9 - 3 Gustav Glansén, Joakim Amri Nilsson Alléhallen
2015-11-28 18:15 062004032 Warberg IBF P00 - FBC Lerum P00 Röd 7 - 2 Sparbanken Wictory Center, Stadaxplanen
2015-11-29 13:50 062004034 Kärra IBK P99 - Herrestads AIF P99 3 - 1 Tomas Levin, Amir Huseinovic Kärra Sporthall
2015-12-19 14:00 062004035 Pixbo Wallenstam IBF P00 Svart - IBF Backadalen P99/00 Blå 4 - 4 Kari Kyyrä, Magnus Persson Wallenstamhallen
2015-09-01 062004036 FBC Lerum P00 Röd - Stenungsunds IBK P99/00 UTGÅR
2015-12-05 11:00 062004037 Lindome IBK P00 grön - Partille IBS P99 Vit 1 - 2 Louise Elgquist, Patrik Jonasson Almåshallen B
2015-12-05 15:30 062004038 Herrestads AIF P99 - Warberg IBF P00 2 - 5 Linus Söderblom, Susanne Andersson Rimnershallen B-hallen
2015-12-05 20:40 062004040 Pixbo Wallenstam IBF P00 Svart - Kärra IBK P99 8 - 1 Oscar Carestam, Senad Olevic Mölnlycke Idrottshall
2015-12-06 15:15 062004039 IBF Backadalen P99/00 Blå - Floda IBK J/U 5 - 4 Adam Jällfält, Jesper Dammert Skälltorpsskolan
2015-09-01 062004041 Stenungsunds IBK P99/00 UTGÅR - Lindome IBK P00 grön
2015-12-12 12:20 062004043 Partille IBS P99 Vit - IBF Backadalen P99/00 Blå 4 - 5 Ulf Jonasson, Maja Gustavsson Vallhamra Sportcenter
2015-12-12 14:45 062004045 Floda IBK J/U - Kärra IBK P99 5 - 5 Alf Björkner, Mikael Ärlig Alléhallen
2015-12-13 15:20 062004042 FBC Lerum P00 Röd - Herrestads AIF P99 2 - 4 Andreas Julin, Javed Khan Rydsbergshallen
2015-12-13 15:30 062004044 Warberg IBF P00 - Pixbo Wallenstam IBF P00 Svart 6 - 2 Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Backadalen P99/ 00 Blå 8 7 1 0 45-20 25 22
2. Pixbo Wallenstam IBF P00 Svart 8 6 1 1 41-24 17 19
3. Partille IBS P99 Vit 8 4 1 3 29-28 1 13
4. Kärra IBK P99 8 4 1 3 27-30 -3 13
5. Warberg IBF P00 8 4 0 4 34-27 7 12
6. Floda IBK J/ U 8 3 1 4 37-32 5 10
7. Lindome IBK P00 grön 8 2 0 6 19-31 -12 6
8. Herrestads AIF P99 8 2 0 6 25-40 -15 6
9. FBC Lerum P00 Röd 8 1 1 6 19-44 -25 4
10. Stenungsunds IBK P99/ 00 UTGÅR 0 0 0 0 0-0 0 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Serie 5
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-03 13:00 062005005 Partille IBS P00 Vit - Partille IBS P01 Vit 5 - 5 Ludwig Modh, Andreas Julin Vallhamra Sportcenter
2015-10-03 16:00 062005003 Mölndals IBF 1 P00 - Stenungsunds IBK P001 6 - 3 Kim Nielsen, Simon Hitzeroth Aktiviteten A-Hall
2015-10-04 11:00 062005001 Lindås IBK p01 Hjärter - Marstrands IBK P01 Röd 9 - 5 Jesper Dammert, Carl Flyning Salming Arena
2015-10-04 15:30 062005002 Sandö IBK P00 - FBC Lerum P01 Röd 6 - 6 Vallda Idrottshall
2015-10-04 15:40 062005004 IBF Backadalen P99/00 Röd - Onsala IBK P00 3 - 7 Lazo Cesto, Henry Tames Skälltorpsskolan
2015-10-10 16:20 062005010 Partille IBS P00 Vit - IBF Backadalen P99/00 Röd 3 - 3 Oscar Kjellgren Elgestål, Anela Hadziselimovic Vallhamra Sportcenter
2015-10-11 13:30 062005006 FBC Lerum P01 Röd - Lindås IBK p01 Hjärter 2 - 7 Dejan Cesto, Aldin Hadziselmovic Rydsbergshallen
2015-10-11 17:00 062005007 Stenungsunds IBK P001 - Marstrands IBK P01 Röd 6 - 5 Gustaf Pettersson, Markus Svensson Stora Höga Arena
2015-10-11 18:00 062005008 Onsala IBK P00 - Sandö IBK P00 5 - 2 Presse Idrottshall
2015-10-11 19:30 062005009 Partille IBS P01 Vit - Mölndals IBF 1 P00 3 - 2 Jesper Dammert, Robin Boqvist Lexby Idrottshall
2015-10-12 18:00 062005014 Sandö IBK P00 - Partille IBS P00 Vit 3 - 8 Martin Roos, William Ripgården Älvsåkershallen
2015-10-17 11:00 062005015 Mölndals IBF 1 P00 - IBF Backadalen P99/00 Röd 5 - 4 Andreas Julin, Ludwig Modh Aktiviteten A-Hall
2015-10-18 18:00 062005013 Marstrands IBK P01 Röd - Partille IBS P01 Vit 7 - 5 Jesper Dammert, Henrik Nordström Munkegärdehallen
2015-10-18 19:50 062005012 FBC Lerum P01 Röd - Onsala IBK P00 9 - 0 Joakim Jögi, Rikard Mott Hjällsnäshallen
2015-10-25 17:00 062005011 Lindås IBK p01 Hjärter - Stenungsunds IBK P001 4 - 5 Anela Hadziselimovic, Jakob Hambert Salming Arena
2015-11-07 12:00 062005018 Partille IBS P00 Vit - FBC Lerum P01 Röd 7 - 1 Jervand Hakopian, Senad Olevic Vallhamra Sportcenter
2015-11-07 14:20 062005017 Partille IBS P01 Vit - Stenungsunds IBK P001 4 - 5 Kim Nielsen, Javed Khan Vallhamra Sportcenter
2015-11-07 14:40 062005020 Mölndals IBF 1 P00 - Sandö IBK P00 4 - 5 Eleonore Green, Maja Gustavsson Aktiviteten A-Hall
2015-11-08 11:10 062005019 IBF Backadalen P99/00 Röd - Marstrands IBK P01 Röd 3 - 2 Aldin Hadziselmovic, Amanda Hansson Skälltorpsskolan
2015-11-08 14:00 062005016 Onsala IBK P00 - Lindås IBK p01 Hjärter 0 - 8 Presse Idrottshall
2015-11-14 14:30 062005023 Stenungsunds IBK P001 - IBF Backadalen P99/00 Röd 4 - 7 Carl Otterström, Gustaf Pettersson Spekerödsskolan
2015-11-14 16:30 062005022 Onsala IBK P00 - Partille IBS P00 Vit 3 - 4 Presse Idrottshall
2015-11-15 14:20 062005021 Lindås IBK p01 Hjärter - Partille IBS P01 Vit 8 - 1 Sara Karlholm, Amir Huseinovic Salming Arena
2015-11-15 14:55 062005025 Marstrands IBK P01 Röd - Sandö IBK P00 4 - 3 Joakim Jögi, Henrik Nordström Munkegärdehallen
2015-11-15 19:00 062005024 FBC Lerum P01 Röd - Mölndals IBF 1 P00 4 - 2 Oscar Kjellgren Elgestål, Hampus Zimmerblad Rydsbergshallen
2015-11-17 18:20 062005029 Sandö IBK P00 - Stenungsunds IBK P001 6 - 3 Vallda Idrottshall
2015-11-21 11:20 062005028 Mölndals IBF 1 P00 - Onsala IBK P00 1 - 6 Oliver Engström, Hampus Zimmerblad Aktiviteten A-Hall
2015-11-22 13:00 062005026 Partille IBS P00 Vit - Lindås IBK p01 Hjärter 8 - 7 Kari Kyyrä, Magnus Persson Ugglumshallen
2015-11-22 14:30 062005027 IBF Backadalen P99/00 Röd - Partille IBS P01 Vit 3 - 1 Adam Jällfält, Maja Gustavsson Skälltorpsskolan
2015-11-22 15:45 062005030 Marstrands IBK P01 Röd - FBC Lerum P01 Röd 5 - 2 Senad Olevic, Henrik Nordström Munkegärdehallen
2015-11-27 18:40 062005032 Partille IBS P00 Vit - Mölndals IBF 1 P00 3 - 3 Oscar Kjellgren Elgestål, Hampus Zimmerblad Lexby Idrottshall
2015-11-28 10:00 062005033 Partille IBS P01 Vit - Sandö IBK P00 5 - 5 Alf Björkner, Mikael Ärlig Vallhamra Sportcenter
2015-11-28 11:00 062005034 Onsala IBK P00 - Marstrands IBK P01 Röd 7 - 4 Presse Idrottshall
2015-11-28 17:00 062005031 Lindås IBK p01 Hjärter - IBF Backadalen P99/00 Röd 3 - 6 Amir Huseinovic, Jesper Dammert Salming Arena
2015-11-29 13:45 062005035 Stenungsunds IBK P001 - FBC Lerum P01 Röd 2 - 7 Kevin Nilsson, Walter Wästhage Stenungsund Arena
2015-11-30 20:00 062005037 Sandö IBK P00 - IBF Backadalen P99/00 Röd 8 - 4 Älvsåkershallen
2015-12-05 12:20 062005036 Mölndals IBF 1 P00 - Lindås IBK p01 Hjärter 4 - 14 Henrik Nordström, Simon Hitzeroth Ekenskolan
2015-12-05 16:15 062005040 Stenungsunds IBK P001 - Onsala IBK P00 0 - 2 Walter Wästhage, Karl-Olof Carlin Stenungsund Arena
2015-12-05 18:10 062005039 FBC Lerum P01 Röd - Partille IBS P01 Vit 7 - 5 Carl Flyning, Jesper Dammert Rydsbergshallen
2015-12-06 15:55 062005038 Marstrands IBK P01 Röd - Partille IBS P00 Vit 2 - 9 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Munkegärdehallen
2015-12-12 09:00 062005042 Mölndals IBF 1 P00 - Marstrands IBK P01 Röd 7 - 3 Carl Flyning, Jesper Dammert Aktiviteten A-Hall
2015-12-12 10:00 062005044 Partille IBS P00 Vit - Stenungsunds IBK P001 4 - 2 Adem Can, William Hilmersson Vallhamra Sportcenter
2015-12-12 13:10 062005041 Lindås IBK p01 Hjärter - Sandö IBK P00 6 - 3 Carl Flyning, Jesper Dammert Salming Arena
2015-12-12 14:40 062005045 Partille IBS P01 Vit - Onsala IBK P00 5 - 9 Ulf Jonasson, Maja Gustavsson Vallhamra Sportcenter
2015-12-13 15:10 062005043 IBF Backadalen P99/00 Röd - FBC Lerum P01 Röd 4 - 3 Senad Olevic, Anela Hadziselimovic Skälltorpsskolan
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Partille IBS P00 Vit 9 6 3 0 51-29 22 21
2. Lindås IBK p01 Hjärter 9 6 0 3 66-34 32 18
3. Onsala IBK P00 9 6 0 3 39-36 3 18
4. IBF Backadalen P99/ 00 Röd 9 5 1 3 37-36 1 16
5. FBC Lerum P01 Röd 9 4 1 4 41-38 3 13
6. Sandö IBK P00 9 3 2 4 41-45 -4 11
7. Mölndals IBF 1 P00 9 3 1 5 34-45 -11 10
8. Marstrands IBK P01 Röd 9 3 0 6 37-51 -14 9
9. Stenungsunds IBK P001 9 3 0 6 30-45 -15 9
10. Partille IBS P01 Vit 9 1 2 6 34-51 -17 5
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Serie 6
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-03 14:00 062006003 Öckerö IBK P00 - Marstrands IBK P00 2 - 5 Alf Björkner, Mikael Ärlig Hedenskolans Idrottshall
2015-10-03 15:30 062006004 Pixbo Wallenstam IBF P01 Svart - Ale IBF P00 4 - 2 Mustafa Er, Hampus Zimmerblad Mölnlycke Idrottshall
2015-10-04 13:20 062006005 Lindås IBK P16 3 - Lindome IBK P00 Lila 9 - 1 Kim Nielsen, Adnan Tongur Askims Sporthall
2015-10-04 15:20 062006002 Landvetter IBK P99 Junior 1 - Herrestads AIF (P-01) 3 - 3 Tomas Levin, Peter Bertlin Landvetter Idrottshall
2015-12-18 19:45 062006001 Floda IBK P99/00 - Mölndals IBF 2 P00 5 - 4 Oliver Engström, Jervand Hakopian Alléhallen
2015-10-10 12:50 062006006 Herrestads AIF (P-01) - Floda IBK P99/00 5 - 2 Linus Söderblom, Kevin Nilsson Rimnershallen B-hallen
2015-10-10 15:40 062006008 Ale IBF P00 - Landvetter IBK P99 Junior 1 4 - 5 Adem Can, William Hilmersson Ale Kulturrum
2015-10-11 13:10 062006010 Lindås IBK P16 3 - Pixbo Wallenstam IBF P01 Svart 6 - 3 Joakim Amri Nilsson, Tomas Levin Askims Sporthall
2015-10-11 13:20 062006009 Lindome IBK P00 Lila - Öckerö IBK P00 6 - 6 Adem Can, William Hilmersson Almåshallen B
2015-10-11 14:55 062006007 Marstrands IBK P00 - Mölndals IBF 2 P00 1 - 4 Henrik Nordström, Jakob Hambert Munkegärdehallen
2015-10-17 12:00 062006012 Herrestads AIF (P-01) - Ale IBF P00 2 - 5 Linus Söderblom, Walter Wästhage Rimnershallen B-hallen
2015-10-17 13:00 062006015 Öckerö IBK P00 - Pixbo Wallenstam IBF P01 Svart 0 - 7 Mustafa Er, Anela Hadziselimovic Hedenskolans Idrottshall
2015-10-18 17:40 062006011 Floda IBK P99/00 - Marstrands IBK P00 5 - 1 Patrik Jonasson, Mustafa Er Alléhallen
2015-10-18 18:10 062006014 Landvetter IBK P99 Junior 1 - Lindås IBK P16 3 8 - 2 Andreas Julin, Adam Jällfält Landvetter Idrottshall
2015-10-20 19:15 062006013 Mölndals IBF 2 P00 - Lindome IBK P00 Lila 3 - 4 Andreas Julin, Ludwig Modh Katrinebergshallen
2015-11-07 15:00 062006020 Öckerö IBK P00 - Landvetter IBK P99 Junior 1 4 - 8 Alf Björkner, Mikael Ärlig Hedenskolans Idrottshall
2015-11-07 15:20 062006019 Pixbo Wallenstam IBF P01 Svart - Mölndals IBF 2 P00 WO (5 - 0) Henrik Nordström, Hampus Zimmerblad Wallenstamhallen
2015-11-07 16:30 062006017 Lindome IBK P00 Lila - Marstrands IBK P00 7 - 5 Mustafa Er, Besim Mehmedagic Ekenskolan
2015-11-08 11:30 062006016 Ale IBF P00 - Floda IBK P99/00 3 - 3 Tomas Levin, Narcis Hadziselimovic Ale Kulturrum
2015-12-19 13:00 062006018 Lindås IBK P16 3 - Herrestads AIF (P-01) 6 - 2 Carl Flyning, Ulf Jonasson Salming Arena
2015-11-14 14:15 062006024 Herrestads AIF (P-01) - Öckerö IBK P00 8 - 2 Walter Wästhage, Matilda Svenblad Rimnershallen B-hallen
2015-11-14 15:20 062006025 Mölndals IBF 2 P00 - Landvetter IBK P99 Junior 1 4 - 5 Johannes Akyol, Adam Jällfält Ekenskolan
2015-11-14 17:40 062006022 Ale IBF P00 - Lindås IBK P16 3 1 - 9 Oscar Kjellgren Elgestål, Hampus Zimmerblad Ale Kulturrum
2015-11-15 16:05 062006023 Marstrands IBK P00 - Pixbo Wallenstam IBF P01 Svart 4 - 6 Joakim Jögi, Henrik Nordström Munkegärdehallen
2015-11-15 16:40 062006021 Floda IBK P99/00 - Lindome IBK P00 Lila 5 - 8 Senad Olevic, Adam Jällfält Alléhallen
2015-11-17 19:05 062006029 Landvetter IBK P99 Junior 1 - Marstrands IBK P00 12 - 5 Aldin Hadziselmovic, Ulf Jonasson Landvetter Idrottshall
2015-11-20 20:10 062006026 Lindås IBK P16 3 - Floda IBK P99/00 2 - 6 Oscar Kjellgren Elgestål, Hampus Zimmerblad Askims Sporthall
2015-11-21 09:00 062006027 Pixbo Wallenstam IBF P01 Svart - Lindome IBK P00 Lila 3 - 4 Jesper Dammert, Tomas Levin Mölnlycke Idrottshall
2015-11-21 14:00 062006028 Öckerö IBK P00 - Ale IBF P00 1 - 6 Senad Olevic, Henrik Nordström Hedenskolans Idrottshall
2015-11-21 15:00 062006030 Mölndals IBF 2 P00 - Herrestads AIF (P-01) 5 - 2 Adam Kruse, Minal Landin Aktiviteten A-Hall
2015-11-25 19:40 062006034 Ale IBF P00 - Mölndals IBF 2 P00 2 - 5 Carl Flyning, Amir Huseinovic Bohushallen
2015-11-28 13:10 062006032 Lindås IBK P16 3 - Öckerö IBK P00 11 - 0 Kim Nielsen, Jesper Dammert Salming Arena
2015-11-29 11:10 062006033 Lindome IBK P00 Lila - Landvetter IBK P99 Junior 1 5 - 4 Oscar Carestam, Goran Kuduzovic Almåshallen B
2015-11-29 15:45 062006035 Marstrands IBK P00 - Herrestads AIF (P-01) 7 - 1 Andreas Rolén, Magnus Persson Munkegärdehallen
2015-11-29 17:40 062006031 Floda IBK P99/00 - Pixbo Wallenstam IBF P01 Svart 5 - 5 Rikard Mott, Jakob Hambert Alléhallen
2015-12-05 12:45 062006036 Öckerö IBK P00 - Floda IBK P99/00 0 - 6 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Hedenskolans Idrottshall
2015-12-05 13:30 062006038 Mölndals IBF 2 P00 - Lindås IBK P16 3 3 - 5 Henrik Nordström, Simon Hitzeroth Ekenskolan
2015-12-05 14:15 062006039 Herrestads AIF (P-01) - Lindome IBK P00 Lila 4 - 5 Linus Söderblom, Susanne Andersson Rimnershallen B-hallen
2015-12-06 16:30 062006037 Landvetter IBK P99 Junior 1 - Pixbo Wallenstam IBF P01 Svart 4 - 4 Rikard Mott, Jakob Hambert Landvetter Idrottshall
2015-12-06 17:05 062006040 Marstrands IBK P00 - Ale IBF P00 2 - 6 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Munkegärdehallen
2015-12-11 19:45 062006041 Floda IBK P99/00 - Landvetter IBK P99 Junior 1 4 - 6 Adem Can, William Hilmersson Alléhallen
2015-12-12 11:45 062006042 Öckerö IBK P00 - Mölndals IBF 2 P00 4 - 5 Lazo Cesto, Henry Tames Hedenskolans Idrottshall
2015-12-12 14:20 062006043 Pixbo Wallenstam IBF P01 Svart - Herrestads AIF (P-01) 5 - 2 Rikard Mott, Jakob Hambert Wallenstamhallen
2015-12-13 12:30 062006045 Lindome IBK P00 Lila - Ale IBF P00 5 - 7 Sara Karlholm, Maja Gustavsson Almåshallen B
2015-12-13 18:30 062006044 Lindås IBK P16 3 - Marstrands IBK P00 4 - 4 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Salming Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Landvetter IBK P99 Junior 1 9 6 2 1 55-35 20 20
2. Lindås IBK P16 3 9 6 1 2 54-28 26 19
3. Lindome IBK P00 Lila 9 6 1 2 45-46 -1 19
4. Pixbo Wallenstam IBF P01 Svart 9 5 2 2 42-27 15 17
5. Floda IBK P99/ 00 9 4 2 3 41-34 7 14
6. Ale IBF P00 9 4 1 4 36-36 0 13
7. Mölndals IBF 2 P00 9 4 0 5 33-33 0 12
8. Herrestads AIF (P-01) 9 2 1 6 29-40 -11 7
9. Marstrands IBK P00 9 2 1 6 34-47 -13 7
10. Öckerö IBK P00 9 0 1 8 19-62 -43 1
11. Warberg IBF P01 0 0 0 0 0-0 0 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Serie 7
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-02 19:45 062007003 FBC Lerum P00 Svart - Partille IBS P01 Röd 5 - 2 Lazo Cesto, Henry Tames Rydsbergshallen
2015-10-04 12:45 062007001 Myggenäs IBK P01 - IF Marin Väst 1 P00-01 5 - 5 Gustaf Pettersson, Matilda Svenblad Häggvallsskolan
2015-10-04 14:30 062007004 Lindås IBK P01 Ruter - Pixbo Wallenstam IBF P01 Röd 3 - 7 Jervand Hakopian, Jakob Hambert Salming Arena
2015-10-04 15:45 062007005 Warberg IBF P01 - Skår IBK P00 3 - 3 Sparbanken Wictory Center, Stadaxplanen
2015-10-04 16:45 062007002 Kärra IBK P01 - IK Zenith P00 4 - 3 Mustafa Er, Andreas Julin Kärra Sporthall
2015-10-10 14:15 062007006 IK Zenith P00 - Myggenäs IBK P01 0 - 3 Maja Gustavsson, Javed Khan Björlanda Idrottshall
2015-10-10 16:15 062007010 Warberg IBF P01 - Lindås IBK P01 Ruter 1 - 5 Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2015-10-10 19:40 062007008 Pixbo Wallenstam IBF P01 Röd - Kärra IBK P01 9 - 5 Oscar Kjellgren Elgestål, Anela Hadziselimovic Wallenstamhallen
2015-10-11 13:00 062007007 Partille IBS P01 Röd - IF Marin Väst 1 P00-01 11 - 2 Ludwig Modh, Mustafa Er Vallhamra Sportcenter
2015-10-11 17:40 062007009 Skår IBK P00 - FBC Lerum P00 Svart 8 - 4 Anela Hadziselimovic, Narcis Hadziselimovic Skepplanda Idrottshall
2015-10-18 11:10 062007013 IF Marin Väst 1 P00-01 - Skår IBK P00 6 - 8 Oliver Eliasson, Oscar Kjellgren Elgestål Hall Of Flame
2015-10-18 15:00 062007011 Myggenäs IBK P01 - Partille IBS P01 Röd 1 - 4 Veronica Almroth, Joakim Almroth Häggvallsskolan
2015-10-18 15:40 062007012 IK Zenith P00 - Pixbo Wallenstam IBF P01 Röd 1 - 5 William Hilmersson, Oliver Eliasson Lundbystrand 3
2015-10-18 16:50 062007014 Kärra IBK P01 - Warberg IBF P01 2 - 8 Apilou Dragin, Louise Elgquist Kärra Sporthall
2015-10-18 18:40 062007015 FBC Lerum P00 Svart - Lindås IBK P01 Ruter 1 - 5 Joakim Jögi, Rikard Mott Hjällsnäshallen
2015-11-06 19:00 062007017 Skår IBK P00 - Partille IBS P01 Röd 10 - 8 Goran Kuduzovic, Patrik Jonasson Skepplanda Idrottshall
2015-11-07 13:10 062007016 Pixbo Wallenstam IBF P01 Röd - Myggenäs IBK P01 3 - 2 Adam Kruse, Minal Landin Wallenstamhallen
2015-11-08 18:40 062007020 FBC Lerum P00 Svart - Kärra IBK P01 2 - 3 Carl Flyning, Jesper Dammert Rydsbergshallen
2015-11-08 19:15 062007018 Warberg IBF P01 - IK Zenith P00 6 - 1 Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2015-12-20 11:20 062007019 Lindås IBK P01 Ruter - IF Marin Väst 1 P00-01 3 - 4 Henrik Nordström, Senad Olevic Salming Arena
2015-11-14 11:40 062007022 Pixbo Wallenstam IBF P01 Röd - Warberg IBF P01 6 - 3 Andreas Julin, Henry Tames Mölnlycke Idrottshall
2015-11-14 16:50 062007023 Partille IBS P01 Röd - Lindås IBK P01 Ruter 1 - 4 Jakob Hambert, Javed Khan Vallhamra Sportcenter
2015-11-15 11:10 062007025 IF Marin Väst 1 P00-01 - Kärra IBK P01 13 - 6 Tomas Levin, Narcis Hadziselimovic Hall Of Flame
2015-11-15 12:45 062007021 Myggenäs IBK P01 - Skår IBK P00 2 - 5 Christian Ragnevi, Bo Olsson Häggvallsskolan
2015-11-15 17:00 062007024 IK Zenith P00 - FBC Lerum P00 Svart 2 - 5 Ulf Jonasson, Jesper Axelsson Björlanda Idrottshall
2015-11-20 19:00 062007027 Lindås IBK P01 Ruter - Skår IBK P00 6 - 1 Oscar Kjellgren Elgestål, Hampus Zimmerblad Askims Sporthall
2015-11-21 18:45 062007029 Kärra IBK P01 - Partille IBS P01 Röd 3 - 9 Aldin Hadziselmovic, Henry Tames Kärra Sporthall
2015-11-22 11:10 062007030 IF Marin Väst 1 P00-01 - IK Zenith P00 6 - 4 Kim Nielsen, Mustafa Er Hall Of Flame
2015-11-22 18:00 062007026 Warberg IBF P01 - Myggenäs IBK P01 4 - 3 Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2015-11-22 20:25 062007028 FBC Lerum P00 Svart - Pixbo Wallenstam IBF P01 Röd 3 - 3 Anela Hadziselimovic, Peter Bertlin Rydsbergshallen
2015-11-28 11:10 062007035 Partille IBS P01 Röd - IK Zenith P00 2 - 2 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Vallhamra Sportcenter
2015-11-28 18:15 062007032 Warberg IBF P01 - FBC Lerum P00 Svart 2 - 3 Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2015-11-29 12:45 062007031 Myggenäs IBK P01 - Lindås IBK P01 Ruter 4 - 7 Christian Ragnevi, Robin Nåred Häggvallsskolan
2015-11-29 17:40 062007033 Skår IBK P00 - Kärra IBK P01 9 - 4 Alf Björkner, Anela Hadziselimovic Skepplanda Idrottshall
2015-12-19 08:50 062007034 Pixbo Wallenstam IBF P01 Röd - IF Marin Väst 1 P00-01 7 - 3 Jesper Dammert, Senad Olevic Wallenstamhallen
2015-12-04 18:50 062007040 Partille IBS P01 Röd - Pixbo Wallenstam IBF P01 Röd 5 - 1 Linus Backlund, Johan Pedersen Vallhamra Sportcenter
2015-12-06 11:10 062007038 IF Marin Väst 1 P00-01 - Warberg IBF P01 3 - 7 Alf Björkner, Mikael Ärlig Hall Of Flame
2015-12-06 13:10 062007039 IK Zenith P00 - Skår IBK P00 3 - 4 Anela Hadziselimovic, Javed Khan Björlanda Idrottshall
2015-12-06 13:20 062007036 FBC Lerum P00 Svart - Myggenäs IBK P01 2 - 2 Jesper Odeholm, Jesper Dammert Rydsbergshallen
2015-12-06 15:40 062007037 Kärra IBK P01 - Lindås IBK P01 Ruter 8 - 7 Rickard Anneräng, Andreas Julin Kärra Sporthall
2015-12-12 16:35 062007042 FBC Lerum P00 Svart - IF Marin Väst 1 P00-01 4 - 3 Narcis Hadziselimovic, Senad Olevic Rydsbergshallen
2015-12-13 13:45 062007044 Warberg IBF P01 - Partille IBS P01 Röd 5 - 1 Sparbanken Wictory Center, Stadaxplanen
2015-12-13 15:15 062007041 Myggenäs IBK P01 - Kärra IBK P01 8 - 4 Robin Nåred, Kevin Nilsson Häggvallsskolan
2015-12-13 17:20 062007043 Lindås IBK P01 Ruter - IK Zenith P00 7 - 5 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Salming Arena
2015-12-13 17:50 062007045 Skår IBK P00 - Pixbo Wallenstam IBF P01 Röd 2 - 2 Senad Olevic, Anela Hadziselimovic Skepplanda Idrottshall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Pixbo Wallenstam IBF P01 Röd 9 6 2 1 43-27 16 20
2. Skår IBK P00 9 6 2 1 50-38 12 20
3. Lindås IBK P01 Ruter 9 6 0 3 47-32 15 18
4. Warberg IBF P01 9 5 1 3 39-27 12 16
5. FBC Lerum P00 Svart 9 4 2 3 29-30 -1 14
6. Partille IBS P01 Röd 9 4 1 4 43-33 10 13
7. IF Marin Väst 1 P00-01 9 3 1 5 45-55 -10 10
8. Kärra IBK P01 9 3 0 6 39-68 -29 9
9. Myggenäs IBK P01 9 2 2 5 30-34 -4 8
10. IK Zenith P00 9 0 1 8 21-42 -21 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Serie 8
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-03 10:50 062008005 IF Marin Väst 2 P00-01 - Lindome IBK P01 Grön 1 - 7 Louise Elgquist, Ulf Jonasson Hall Of Flame
2015-10-03 14:50 062008003 Mölndals IBF 02 P01 - Marstrands IBK P01 Vit 1 - 0 Kim Nielsen, Simon Hitzeroth Aktiviteten A-Hall
2015-10-03 17:00 062008001 FBC Lerum P01 Svart - Landvetter IBK P01 Junior 2 5 - 9 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Rydsbergshallen
2015-10-04 11:30 062008004 Ale IBF P01 - IBF Göteborg P01 2 - 7 Andreas Julin, Senad Olevic Ale Kulturrum
2015-10-04 12:00 062008002 IBF Backadalen P01 Vit - Surte IS IBK P01 3 - 1 Isabel Ljungberg, Maja Gustavsson Lundbystrand 3
2015-10-10 18:15 062008006 Surte IS IBK P01 - FBC Lerum P01 Svart 5 - 5 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Bohushallen
2015-10-11 09:50 062008009 Lindome IBK P01 Grön - Mölndals IBF 02 P01 3 - 5 Adem Can, William Hilmersson Almåshallen B
2015-10-11 11:00 062008010 IF Marin Väst 2 P00-01 - Ale IBF P01 12 - 8 Mats Sällberg, Rickard Anneräng Hall Of Flame
2015-10-11 11:10 062008008 IBF Göteborg P01 - IBF Backadalen P01 Vit 7 - 1 Andreas Julin, Anela Hadziselimovic Torpahallen
2015-10-11 13:45 062008007 Marstrands IBK P01 Vit - Landvetter IBK P01 Junior 2 7 - 7 Henrik Nordström, Jakob Hambert Munkegärdehallen
2015-10-17 17:00 062008012 Surte IS IBK P01 - IBF Göteborg P01 5 - 7 Alf Björkner, Mikael Ärlig Bohushallen
2015-10-18 17:00 062008013 Landvetter IBK P01 Junior 2 - Lindome IBK P01 Grön 2 - 5 Andreas Julin, Adam Jällfält Landvetter Idrottshall
2015-10-18 19:15 062008011 FBC Lerum P01 Svart - Marstrands IBK P01 Vit 12 - 6 Isabel Ljungberg, Maja Gustavsson Rydsbergshallen
2015-10-18 19:15 062008014 IBF Backadalen P01 Vit - IF Marin Väst 2 P00-01 5 - 1 Gabriel Holmberg, Oliver Engström Lundbystrand 4
2015-10-24 09:30 062008015 Mölndals IBF 02 P01 - Ale IBF P01 4 - 5 Pontus Ekengränd, Roger Zahnér Aktiviteten A-Hall
2015-11-07 09:00 062008020 Mölndals IBF 02 P01 - IBF Backadalen P01 Vit 4 - 2 Dejan Cesto, Aldin Hadziselmovic Aktiviteten A-Hall
2015-11-07 17:00 062008019 Ale IBF P01 - Landvetter IBK P01 Junior 2 4 - 4 Jakob Hambert, Javed Khan Ale Kulturrum
2015-11-07 17:40 062008017 Lindome IBK P01 Grön - Marstrands IBK P01 Vit 5 - 5 Mustafa Er, Besim Mehmedagic Ekenskolan
2015-11-08 12:15 062008016 IBF Göteborg P01 - FBC Lerum P01 Svart 2 - 7 Javed Khan, Joakim Jögi Torpahallen
2015-11-08 14:15 062008018 IF Marin Väst 2 P00-01 - Surte IS IBK P01 4 - 2 Aldin Hadziselmovic, Dejan Cesto Hall Of Flame
2015-11-14 18:15 062008024 Surte IS IBK P01 - Mölndals IBF 02 P01 8 - 4 Ulf Jonasson, Johan Pedersen Bohushallen
2015-11-15 11:10 062008025 Landvetter IBK P01 Junior 2 - IBF Backadalen P01 Vit 5 - 3 Johan Larsson, Kevin Larsson Landvetter Idrottshall
2015-11-15 13:45 062008023 Marstrands IBK P01 Vit - Ale IBF P01 5 - 4 Joakim Jögi, Henrik Nordström Munkegärdehallen
2015-11-15 14:00 062008022 IBF Göteborg P01 - IF Marin Väst 2 P00-01 6 - 6 Goran Kuduzovic, Apilou Dragin Torpahallen
2015-11-15 17:50 062008021 FBC Lerum P01 Svart - Lindome IBK P01 Grön 10 - 8 Jesper Dammert, Andreas Julin Rydsbergshallen
2015-11-21 10:10 062008028 Mölndals IBF 02 P01 - IBF Göteborg P01 7 - 5 Oliver Engström, Hampus Zimmerblad Aktiviteten A-Hall
2015-11-22 10:00 062008026 IF Marin Väst 2 P00-01 - FBC Lerum P01 Svart 2 - 9 Kim Nielsen, Mustafa Er Hall Of Flame
2015-11-22 12:10 062008029 IBF Backadalen P01 Vit - Marstrands IBK P01 Vit 1 - 1 Alf Björkner, Mikael Ärlig Lundbystrand 3
2015-11-22 15:50 062008030 Landvetter IBK P01 Junior 2 - Surte IS IBK P01 4 - 4 Rikard Mott, Simon Hitzeroth Landvetter Idrottshall
2015-11-22 16:20 062008027 Ale IBF P01 - Lindome IBK P01 Grön 1 - 2 Oliver Engström, Ulf Jonasson Bohushallen
2015-11-28 19:00 062008031 FBC Lerum P01 Svart - Ale IBF P01 7 - 7 Andreas Rolén, Jesper Axelsson Rydsbergshallen
2015-11-29 12:10 062008032 IF Marin Väst 2 P00-01 - Mölndals IBF 02 P01 1 - 3 Kim Nielsen, Narcis Hadziselimovic Hall Of Flame
2015-11-29 12:15 062008034 IBF Göteborg P01 - Landvetter IBK P01 Junior 2 2 - 3 Carl Flyning, Jesper Dammert Torpahallen
2015-11-29 12:20 062008033 Lindome IBK P01 Grön - IBF Backadalen P01 Vit 5 - 4 Oscar Carestam, Goran Kuduzovic Almåshallen B
2015-11-29 16:55 062008035 Marstrands IBK P01 Vit - Surte IS IBK P01 4 - 7 Andreas Rolén, Magnus Persson Munkegärdehallen
2015-12-05 11:10 062008036 Mölndals IBF 02 P01 - FBC Lerum P01 Svart 6 - 3 Henrik Nordström, Simon Hitzeroth Ekenskolan
2015-12-05 14:20 062008037 IBF Backadalen P01 Vit - Ale IBF P01 2 - 5 Anela Hadziselimovic, Javed Khan Lundbystrand 3
2015-12-06 13:00 062008039 Surte IS IBK P01 - Lindome IBK P01 Grön 7 - 1 Senad Olevic, Henrik Nordström Bohushallen
2015-12-06 14:45 062008040 Marstrands IBK P01 Vit - IBF Göteborg P01 4 - 8 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Munkegärdehallen
2015-12-06 17:40 062008038 Landvetter IBK P01 Junior 2 - IF Marin Väst 2 P00-01 9 - 6 Rikard Mott, Jakob Hambert Landvetter Idrottshall
2015-12-12 10:10 062008042 Mölndals IBF 02 P01 - Landvetter IBK P01 Junior 2 3 - 5 Carl Flyning, Jesper Dammert Aktiviteten A-Hall
2015-12-12 14:15 062008041 FBC Lerum P01 Svart - IBF Backadalen P01 Vit 8 - 6 Narcis Hadziselimovic, Amir Huseinovic Rydsbergshallen
2015-12-12 16:50 062008043 Ale IBF P01 - Surte IS IBK P01 4 - 9 Henrik Nordström, Simon Hitzeroth Ale Kulturrum
2015-12-13 11:00 062008044 IF Marin Väst 2 P00-01 - Marstrands IBK P01 Vit 7 - 7 Oscar Carestam, Fredrik Sävestrand Hall Of Flame
2015-12-13 11:20 062008045 Lindome IBK P01 Grön - IBF Göteborg P01 3 - 6 Andreas Julin, Louise Elgquist Almåshallen B
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Landvetter IBK P01 Junior 2 9 5 3 1 48-39 9 18
2. Mölndals IBF 02 P01 9 6 0 3 37-32 5 18
3. FBC Lerum P01 Svart 9 5 2 2 66-51 15 17
4. IBF Göteborg P01 9 5 1 3 50-38 12 16
5. Surte IS IBK P01 9 4 2 3 48-36 12 14
6. Lindome IBK P01 Grön 9 4 1 4 39-41 -2 13
7. Ale IBF P01 9 2 2 5 40-52 -12 8
8. IF Marin Väst 2 P00-01 9 2 2 5 40-56 -16 8
9. IBF Backadalen P01 Vit 9 2 1 6 27-37 -10 7
10. Marstrands IBK P01 Vit 9 1 4 4 39-52 -13 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Serie 9
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-03 16:30 062009005 Ale IBF P02 Blå - Partille IBS P01 Svart 1 - 6 Isabel Ljungberg, Pierre Eberhard Berg Ale Kulturrum
2015-10-04 13:20 062009002 Lindås IBK P02 Gul - IBF Backadalen P02 Blå 7 - 3 Jesper Dammert, Carl Flyning Salming Arena
2015-10-04 17:30 062009001 FBC Lerum P02 Panthers Svart - IK Zenith P01 5 - 3 Jervand Hakopian, Jervand Hakopian Rydsbergshallen
2015-10-04 17:40 062009003 Sportlife Kungälvs IBK P01 - Pixbo Wallenstam IBF P02 Röd 3 - 2 Isabel Ljungberg, Maja Gustavsson Kastellegårdshallen
2015-10-04 18:40 062009004 FBC Lerum P02 Tigers Svart - Sandö IBK P01 Gbg 6 - 1 Jervand Hakopian, Senad Olevic Rydsbergshallen
2015-10-09 17:30 062009008 Sandö IBK P01 Gbg - Lindås IBK P02 Gul 2 - 8 Vallda Idrottshall
2015-10-09 18:40 062009009 Partille IBS P01 Svart - Sportlife Kungälvs IBK P01 4 - 5 Isabel Ljungberg, Maja Gustavsson Vallhamra Sportcenter
2015-10-10 10:10 062009007 Pixbo Wallenstam IBF P02 Röd - IK Zenith P01 5 - 9 Kim Nielsen, Andreas Julin Mölnlycke Idrottshall
2015-10-10 16:50 062009010 Ale IBF P02 Blå - FBC Lerum P02 Tigers Svart 0 - 13 Adem Can, William Hilmersson Ale Kulturrum
2015-10-11 15:50 062009006 IBF Backadalen P02 Blå - FBC Lerum P02 Panthers Svart 6 - 5 Javed Khan, Rikard Mott Skälltorpsskolan
2015-10-16 20:50 062009015 Sportlife Kungälvs IBK P01 - FBC Lerum P02 Tigers Svart 2 - 12 Isabel Ljungberg, Maja Gustavsson Kastellegårdshallen
2015-10-18 10:10 062009012 IBF Backadalen P02 Blå - Sandö IBK P01 Gbg 3 - 4 Tomas Levin, Narcis Hadziselimovic Skälltorpsskolan
2015-10-18 16:50 062009013 IK Zenith P01 - Partille IBS P01 Svart 7 - 3 William Hilmersson, Oliver Eliasson Lundbystrand 3
2015-10-18 18:05 062009011 FBC Lerum P02 Panthers Svart - Pixbo Wallenstam IBF P02 Röd 7 - 7 Isabel Ljungberg, Maja Gustavsson Rydsbergshallen
2015-11-01 12:45 062009014 Lindås IBK P02 Gul - Ale IBF P02 Blå 3 - 5 Andreas Julin, Javed Khan Salming Arena
2015-11-07 14:40 062009018 Ale IBF P02 Blå - IBF Backadalen P02 Blå 3 - 4 Carl Flyning, Jesper Dammert Ale Kulturrum
2015-11-08 13:10 062009017 Partille IBS P01 Svart - Pixbo Wallenstam IBF P02 Röd 7 - 8 Jesper Dammert, Simon Hitzeroth Vallhamra Sportcenter
2015-11-08 14:30 062009019 FBC Lerum P02 Tigers Svart - IK Zenith P01 4 - 3 Jervand Hakopian, Henrik Nordström Hjällsnäshallen
2015-11-08 15:30 062009016 Sandö IBK P01 Gbg - FBC Lerum P02 Panthers Svart 9 - 3 Vallda Idrottshall
2015-11-08 16:00 062009020 Sportlife Kungälvs IBK P01 - Lindås IBK P02 Gul 2 - 8 Emmy Rylander, Oliver Eliasson Kastellegårdshallen
2015-11-14 09:20 062009023 Pixbo Wallenstam IBF P02 Röd - FBC Lerum P02 Tigers Svart 1 - 7 Andreas Julin, Henry Tames Mölnlycke Idrottshall
2015-11-15 12:30 062009024 IBF Backadalen P02 Blå - Sportlife Kungälvs IBK P01 9 - 3 Rikard Mott, Simon Hitzeroth Skälltorpsskolan
2015-11-15 16:40 062009021 FBC Lerum P02 Panthers Svart - Partille IBS P01 Svart 6 - 2 Jesper Dammert, Andreas Julin Rydsbergshallen
2015-11-15 18:10 062009025 IK Zenith P01 - Lindås IBK P02 Gul 2 - 5 Ulf Jonasson, Jesper Axelsson Björlanda Idrottshall
2015-11-15 18:15 062009022 Sandö IBK P01 Gbg - Ale IBF P02 Blå 3 - 0 Vallda Idrottshall
2015-11-21 17:20 062009029 Lindås IBK P02 Gul - Pixbo Wallenstam IBF P02 Röd 4 - 4 Christer Carlberg, Jervand Hakopian Salming Arena
2015-11-22 15:40 062009030 IK Zenith P01 - IBF Backadalen P02 Blå 0 - 4 Anela Hadziselimovic, Pontus Ekengränd Lundbystrand 3
2015-11-22 16:05 062009028 Sportlife Kungälvs IBK P01 - Sandö IBK P01 Gbg 2 - 13 Amanda Hansson, Maja Gustavsson Kastellegårdshallen
2015-11-22 17:40 062009027 FBC Lerum P02 Tigers Svart - Partille IBS P01 Svart 6 - 1 Adem Can, William Hilmersson Hjällsnäshallen
2015-12-19 15:40 062009026 Ale IBF P02 Blå - FBC Lerum P02 Panthers Svart 4 - 2 Senad Olevic, Henrik Nordström Ale Kulturrum
2015-11-27 18:50 062009032 Ale IBF P02 Blå - Sportlife Kungälvs IBK P01 8 - 4 Adem Can, William Hilmersson Ale Kulturrum
2015-11-28 13:40 062009035 Pixbo Wallenstam IBF P02 Röd - IBF Backadalen P02 Blå 2 - 3 Alf Björkner, Mikael Ärlig Mölnlycke Idrottshall
2015-11-28 15:40 062009033 Partille IBS P01 Svart - Lindås IBK P02 Gul 3 - 6 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Vallhamra Sportcenter
2015-11-29 13:10 062009031 FBC Lerum P02 Panthers Svart - FBC Lerum P02 Tigers Svart 0 - 8 Dejan Cesto, Aldin Hadziselmovic Rydsbergshallen
2015-11-29 16:45 062009034 Sandö IBK P01 Gbg - IK Zenith P01 2 - 1 Vallda Idrottshall
2015-12-05 16:40 062009039 IBF Backadalen P02 Blå - Partille IBS P01 Svart 8 - 0 Adem Can, William Hilmersson Lundbystrand 3
2015-12-05 18:20 062009040 Pixbo Wallenstam IBF P02 Röd - Sandö IBK P01 Gbg 3 - 5 Oscar Carestam, Senad Olevic Mölnlycke Idrottshall
2015-12-05 18:40 062009036 Sportlife Kungälvs IBK P01 - FBC Lerum P02 Panthers Svart 2 - 5 Oliver Engström, Aldin Hadziselmovic Kastellegårdshallen
2015-12-06 12:00 062009038 IK Zenith P01 - Ale IBF P02 Blå 1 - 3 Anela Hadziselimovic, Javed Khan Björlanda Idrottshall
2015-12-06 13:20 062009037 Lindås IBK P02 Gul - FBC Lerum P02 Tigers Svart 4 - 3 Adem Can, William Hilmersson Salming Arena
2015-12-12 10:40 062009045 Partille IBS P01 Svart - Sandö IBK P01 Gbg 4 - 2 Alf Björkner, Mikael Ärlig Lexby Idrottshall
2015-12-12 14:30 062009044 Ale IBF P02 Blå - Pixbo Wallenstam IBF P02 Röd 4 - 6 Emmy Rylander, Jesper Dammert Ale Kulturrum
2015-12-13 13:30 062009043 FBC Lerum P02 Tigers Svart - IBF Backadalen P02 Blå 7 - 0 Daniel Antonsson, Oliver Engström Hjällsnäshallen
2015-12-13 14:10 062009041 FBC Lerum P02 Panthers Svart - Lindås IBK P02 Gul 3 - 4 Andreas Julin, Henrik Nordström Rydsbergshallen
2015-12-13 17:40 062009042 Sportlife Kungälvs IBK P01 - IK Zenith P01 3 - 4 Henrik Nordström, Simon Hitzeroth Kastellegårdshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. FBC Lerum P02 Tigers Svart 9 8 0 1 66-12 54 24
2. Lindås IBK P02 Gul 9 7 1 1 49-27 22 22
3. Sandö IBK P01 Gbg 9 6 0 3 41-30 11 18
4. IBF Backadalen P02 Blå 9 6 0 3 40-31 9 18
5. Ale IBF P02 Blå 9 4 0 5 28-42 -14 12
6. FBC Lerum P02 Panthers Svart 9 3 1 5 36-45 -9 10
7. IK Zenith P01 9 3 0 6 30-34 -4 9
8. Pixbo Wallenstam IBF P02 Röd 9 2 2 5 38-49 -11 8
9. Partille IBS P01 Svart 9 2 0 7 30-49 -19 6
10. Sportlife Kungälvs IBK P01 9 2 0 7 26-65 -39 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Vår P Serie 1 (3x20)
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-01-10 09:00 062000001 Lindome IBK HJ - Partille IBS P99 Svart 5 - 5 Adam Jällfält, Ulf Jonasson Skånhällaskolan
2016-01-10 15:00 062000002 Lindås IBK P16 1 - Pixbo Wallenstam IBF HJ99 4 - 2 Robin Cederdahl, Oscar Carestam Salming Arena
2016-01-15 20:15 062000005 Kärra IBK HJ-98 - Partille IBS P99 Svart 8 - 5 Robin Cederdahl, Senad Olevic Kärra Sporthall
2016-02-21 11:00 062000004 Pixbo Wallenstam IBF HJ99 - Lindome IBK HJ 6 - 10 Henrik Nordström, Patrik Jonasson Wallenstamhallen
2016-01-24 14:40 062000007 Lindome IBK HJ - Kärra IBK HJ-98 13 - 1 Tomas Levin, Peter Bertlin Skånhällaskolan
2016-01-29 18:40 062000009 Partille IBS P99 Svart - Lindås IBK P16 1 6 - 11 Rikard Mott, Jakob Hambert Lexby Idrottshall
2016-01-30 13:30 062000011 Lindås IBK P16 1 - Kärra IBK HJ-98 5 - 6 Joakim Amri Nilsson, Alexander Pavlovic Salming Arena
2016-01-31 13:30 062000012 Partille IBS P99 Svart - Pixbo Wallenstam IBF HJ99 7 - 3 Jesper Odeholm, Oscar Carestam Vallhamra Sportcenter
2016-02-06 11:20 062000013 Lindome IBK HJ - Lindås IBK P16 1 6 - 2 Jervand Hakopian, Louise Elgquist Ekenskolan
2016-02-07 16:00 062000015 Kärra IBK HJ-98 - Pixbo Wallenstam IBF HJ99 2 - 8 Alexander Pavlovic, Jervand Hakopian Kärra Sporthall
2016-02-12 19:15 062000016 Partille IBS P99 Svart - Lindome IBK HJ 5 - 8 Ulf Jonasson, Adam Jällfält Ugglumshallen
2016-02-12 19:40 062000017 Pixbo Wallenstam IBF HJ99 - Lindås IBK P16 1 3 - 4 Adam Kruse, Joakim Jögi Wallenstamhallen
2016-02-28 12:20 062000020 Partille IBS P99 Svart - Kärra IBK HJ-98 11 - 7 Kari Kyyrä, Magnus Persson Vallhamra Sportcenter
2016-03-13 12:00 062000019 Lindome IBK HJ - Pixbo Wallenstam IBF HJ99 4 - 3 Adem Can, William Hilmersson Almåshallen B
2016-03-05 15:20 062000024 Lindås IBK P16 1 - Partille IBS P99 Svart 8 - 5 Joakim Jögi, Fredrik Sävestrand Salming Arena
2016-03-23 19:45 062000022 Kärra IBK HJ-98 - Lindome IBK HJ 4 - 8 Kim Nielsen, Senad Olevic Almåshallen B
2016-03-11 20:15 062000026 Kärra IBK HJ-98 - Lindås IBK P16 1 9 - 14 Jervand Hakopian, Amir Huseinovic Kärra Sporthall
2016-03-12 16:30 062000027 Pixbo Wallenstam IBF HJ99 - Partille IBS P99 Svart 7 - 2 Besim Mehmedagic, Hajrudin Begic Wallenstamhallen
2016-03-18 19:30 062000028 Lindås IBK P16 1 - Lindome IBK HJ 1 - 8 Joakim Amri Nilsson, Roger Zahnér Salming Arena
2016-03-19 12:00 062000030 Pixbo Wallenstam IBF HJ99 - Kärra IBK HJ-98 7 - 4 Jervand Hakopian, Adam Jällfält Mölnlycke Idrottshall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Lindome IBK HJ 8 7 1 0 62-27 35 22
2. Lindås IBK P16 1 8 5 0 3 49-45 4 15
3. Pixbo Wallenstam IBF HJ99 8 3 0 5 39-37 2 9
4. Partille IBS P99 Svart 8 2 1 5 46-57 -11 7
5. Kärra IBK HJ-98 8 2 0 6 41-71 -30 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Vår P Serie 10
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-01-09 15:00 062026002 Varla IBK P02 - FBC Lerum P02 Panthers Röd 7 - 5 Lindälvshallen
2016-01-10 14:50 062026004 Sportlife Kungälvs IBK P02 Svart - IK Zenith P02 Vit 10 - 3 Emmy Rylander, Senad Olevic Kastellegårdshallen
2016-01-10 16:00 062026005 Floda IBK P03 - Lindome IBK P02 Lila 4 - 4 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Alléhallen
2016-01-10 16:50 062026001 IBF Backadalen P02 Vit - Ale IBF P02 Grön V 1 - 3 Eleonore Green, Jesper Dammert Lundbystrand 3
2016-01-10 18:30 062026003 Sandö IBK P02 - Kärra IBK P02 5 - 4 Vallda Idrottshall
2016-01-16 14:20 062026009 Lindome IBK P02 Lila - Sandö IBK P02 1 - 2 Mustafa Er, Patrik Jonasson Ekenskolan
2016-01-16 18:35 062026007 Kärra IBK P02 - Ale IBF P02 Grön V 2 - 6 Anela Hadziselimovic, Aldin Hadziselmovic Kärra Sporthall
2016-01-17 14:40 062026010 Floda IBK P03 - Sportlife Kungälvs IBK P02 Svart 2 - 6 Jesper Odeholm, Lazo Cesto Alléhallen
2016-01-17 18:40 062026008 IK Zenith P02 Vit - Varla IBK P02 2 - 7 Anders Larsson, Christoffer Esteban Hernandez Björlanda Idrottshall
2016-01-17 20:25 062026006 FBC Lerum P02 Panthers Röd - IBF Backadalen P02 Vit 6 - 5 Andreas Rolén, Gustav Glansén Rydsbergshallen
2016-01-23 14:30 062026013 Ale IBF P02 Grön V - Lindome IBK P02 Lila 5 - 1 Alf Björkner, Mikael Ärlig Ale Kulturrum
2016-01-24 10:20 062026011 IBF Backadalen P02 Vit - Kärra IBK P02 5 - 7 Alf Björkner, Mikael Ärlig Skälltorpsskolan
2016-01-24 12:00 062026014 Varla IBK P02 - Floda IBK P03 8 - 1 Fjärås Idrottshall
2016-01-24 18:20 062026012 FBC Lerum P02 Panthers Röd - IK Zenith P02 Vit 7 - 3 Tomas Levin, Peter Bertlin Rydsbergshallen
2016-02-21 18:00 062026015 Sandö IBK P02 - Sportlife Kungälvs IBK P02 Svart 9 - 8 Vallda Idrottshall
2016-01-29 19:00 062026020 Sandö IBK P02 - Varla IBK P02 3 - 9 Vallda Idrottshall
2016-01-30 18:30 062026019 Sportlife Kungälvs IBK P02 Svart - Ale IBF P02 Grön V 2 - 5 Rikard Mott, Jesper Dammert Kastellegårdshallen
2016-01-31 09:50 062026018 Floda IBK P03 - FBC Lerum P02 Panthers Röd 2 - 10 Simon Hitzeroth, Jesper Dammert Rydsbergshallen
2016-01-31 10:10 062026017 Lindome IBK P02 Lila - Kärra IBK P02 5 - 3 Anders Larsson, Christoffer Esteban Hernandez Skånhällaskolan
2016-01-31 13:40 062026016 IK Zenith P02 Vit - IBF Backadalen P02 Vit 1 - 6 Tomas Levin, Narcis Hadziselimovic Björlanda Idrottshall
2016-02-06 16:20 062026022 IK Zenith P02 Vit - Floda IBK P03 4 - 4 Adem Can, William Hilmersson Björlanda Idrottshall
2016-02-06 17:40 062026025 Ale IBF P02 Grön V - Varla IBK P02 2 - 5 Henrik Nordström, Patrik Jonasson Ale Kulturrum
2016-02-07 12:30 062026023 Kärra IBK P02 - Sportlife Kungälvs IBK P02 Svart 5 - 8 Andreas Julin, Javed Khan Kärra Sporthall
2016-02-07 12:40 062026021 IBF Backadalen P02 Vit - Lindome IBK P02 Lila 0 - 7 Pontus Ekengränd, Robin Cederdahl Skälltorpsskolan
2016-02-07 15:40 062026024 FBC Lerum P02 Panthers Röd - Sandö IBK P02 3 - 3 Adam Jällfält, Ulf Jonasson Rydsbergshallen
2016-02-27 15:00 062026029 Varla IBK P02 - Kärra IBK P02 8 - 2 Lindälvshallen
2016-02-28 10:20 062026030 Ale IBF P02 Grön V - FBC Lerum P02 Panthers Röd 4 - 10 Andreas Julin, Javed Khan Ale Kulturrum
2016-02-28 16:30 062026026 Floda IBK P03 - IBF Backadalen P02 Vit 1 - 2 Rikard Mott, Henrik Nordström Alléhallen
2016-02-28 18:00 062026027 Sportlife Kungälvs IBK P02 Svart - Lindome IBK P02 Lila 3 - 2 Adem Can, William Hilmersson Kastellegårdshallen
2016-02-28 19:00 062026028 Sandö IBK P02 - IK Zenith P02 Vit 5 - 3 Vallda Idrottshall
2016-02-13 18:00 062026035 Kärra IBK P02 - FBC Lerum P02 Panthers Röd 5 - 6 Rikard Mott, Senad Olevic Kärra Sporthall
2016-03-06 10:10 062026033 Lindome IBK P02 Lila - Varla IBK P02 7 - 3 Emmy Rylander, Sara Karlholm Almåshallen B
2016-03-06 13:30 062026032 Floda IBK P03 - Sandö IBK P02 4 - 8 Simon Hitzeroth, Daniel Antonsson Alléhallen
2016-03-06 13:40 062026031 IBF Backadalen P02 Vit - Sportlife Kungälvs IBK P02 Svart 0 - 2 Besim Mehmedagic, Hajrudin Begic Skälltorpsskolan
2016-03-06 16:40 062026034 IK Zenith P02 Vit - Ale IBF P02 Grön V 6 - 3 Tomas Levin, Peter Bertlin Björlanda Idrottshall
2016-03-12 15:25 062026040 Kärra IBK P02 - IK Zenith P02 Vit 3 - 5 Anders Larsson, Christoffer Esteban Hernandez Kärra Sporthall
2016-03-12 16:15 062026036 Sandö IBK P02 - IBF Backadalen P02 Vit 8 - 6 Vallda Idrottshall
2016-03-12 17:40 062026038 Ale IBF P02 Grön V - Floda IBK P03 5 - 2 Kim Nielsen, Senad Olevic Ale Kulturrum
2016-03-13 16:20 062026039 FBC Lerum P02 Panthers Röd - Lindome IBK P02 Lila 7 - 4 Henry Tames, Lazo Cesto Rydsbergshallen
2016-03-16 19:45 062026037 Varla IBK P02 - Sportlife Kungälvs IBK P02 Svart 8 - 6 Fjärås Idrottshall
2016-03-16 20:15 062026041 IBF Backadalen P02 Vit - Varla IBK P02 5 - 1 Peter Bertlin, Javed Khan Tuve Sporthall
2016-03-19 12:50 062026043 Sportlife Kungälvs IBK P02 Svart - FBC Lerum P02 Panthers Röd 4 - 4 Amir Huseinovic, Adam Kruse Rydsbergshallen
2016-03-19 15:50 062026044 Floda IBK P03 - Kärra IBK P02 5 - 3 Tomas Levin, Narcis Hadziselimovic Alléhallen
2016-03-20 18:20 062026045 Lindome IBK P02 Lila - IK Zenith P02 Vit 1 - 11 Rikard Mott, Mustafa Er Almåshallen B
2016-03-20 18:30 062026042 Sandö IBK P02 - Ale IBF P02 Grön V 3 - 6 Vallda Idrottshall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Varla IBK P02 9 7 0 2 56-33 23 21
2. FBC Lerum P02 Panthers Röd 9 6 2 1 58-37 21 20
3. Sandö IBK P02 9 6 1 2 46-44 2 19
4. Ale IBF P02 Grön V 9 6 0 3 39-32 7 18
5. Sportlife Kungälvs IBK P02 Svart 9 5 1 3 49-38 11 16
6. Lindome IBK P02 Lila 9 3 1 5 32-38 -6 10
7. IK Zenith P02 Vit 9 3 1 5 38-46 -8 10
8. IBF Backadalen P02 Vit 9 3 0 6 30-36 -6 9
9. Floda IBK P03 9 1 2 6 25-50 -25 5
10. Kärra IBK P02 9 1 0 8 34-53 -19 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Vår P Serie 11
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-01-10 09:00 062027005 IK Zenith P03 Vit - Floda IBK P02 6 - 5 Anela Hadziselimovic, Simon Hitzeroth Björlanda Idrottshall
2016-01-10 10:00 062027002 Guldringen IBK P03 - Sportlife Kungälvs IBK P02 Orange 7 - 4 Daniel Antonsson, Alexander Pavlovic Hall Of Flame
2016-01-10 12:45 062027001 Marstrands IBK P03 - Utbynäs SK P03 Gul V 3 - 7 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Munkegärdehallen
2016-01-10 13:40 062027004 Lindås IBK P02 RÖD - Bergums IF P02 Blå 2 - 6 Robin Cederdahl, Oscar Carestam Salming Arena
2016-01-10 15:25 062027003 FBC Lerum P02 Tigers Röd - Orust IBK P02 5 - 6 Adem Can, William Hilmersson Hjällsnäshallen
2016-01-16 15:15 062027006 Sportlife Kungälvs IBK P02 Orange - Marstrands IBK P03 8 - 2 Sara Karlholm, Mikael Karlholm Kastellegårdshallen
2016-01-17 14:30 062027008 Bergums IF P02 Blå - Guldringen IBK P03 9 - 3 Tomas Levin, Narcis Hadziselimovic Bergumsskolan
2016-01-17 17:15 062027009 Floda IBK P02 - FBC Lerum P02 Tigers Röd 3 - 7 Aldin Hadziselmovic, Anela Hadziselimovic Alléhallen
2016-01-17 17:30 062027010 IK Zenith P03 Vit - Lindås IBK P02 RÖD 7 - 4 Anders Larsson, Christoffer Esteban Hernandez Björlanda Idrottshall
2016-01-17 17:45 062027007 Orust IBK P02 - Utbynäs SK P03 Gul V 2 - 3 Svanesunds Sporthall
2016-01-22 18:45 062027012 Sportlife Kungälvs IBK P02 Orange - Bergums IF P02 Blå 6 - 4 Henrik Nordström, Patrik Jonasson Kastellegårdshallen
2016-01-23 16:15 062027011 Marstrands IBK P03 - Orust IBK P02 6 - 5 Johannes Akyol, Adam Jällfält Munkegärdehallen
2016-01-23 17:50 062027015 FBC Lerum P02 Tigers Röd - Lindås IBK P02 RÖD 13 - 1 Andreas Julin, Javed Khan Hjällsnäshallen
2016-01-24 14:10 062027014 Guldringen IBK P03 - IK Zenith P03 Vit 4 - 7 Adem Can, William Hilmersson Flatåsskolan
2016-01-24 16:30 062027013 Utbynäs SK P03 Gul V - Floda IBK P02 3 - 5 Mustafa Er, Amir Huseinovic Prioritet SERNEKE Arena B-Hallen
2016-01-31 10:10 062027018 IK Zenith P03 Vit - Sportlife Kungälvs IBK P02 Orange 8 - 4 Andreas Julin, Javed Khan Björlanda Idrottshall
2016-01-31 12:00 062027017 Floda IBK P02 - Orust IBK P02 6 - 5 Amanda Hansson, Daniel Antonsson Alléhallen
2016-01-31 12:10 062027020 FBC Lerum P02 Tigers Röd - Guldringen IBK P03 12 - 2 Simon Hitzeroth, Jesper Dammert Hjällsnäshallen
2016-01-31 12:20 062027019 Lindås IBK P02 RÖD - Utbynäs SK P03 Gul V 6 - 3 Oscar Kjellgren Elgestål, Hampus Zimmerblad Salming Arena
2016-01-31 15:30 062027016 Bergums IF P02 Blå - Marstrands IBK P03 5 - 3 Jesper Dammert, Javed Khan Bergumsskolan
2016-02-04 19:00 062027023 Orust IBK P02 - Lindås IBK P02 RÖD 1 - 5 Svanesunds Sporthall
2016-02-06 13:00 062027025 Utbynäs SK P03 Gul V - Guldringen IBK P03 7 - 8 Oscar Kjellgren Elgestål, Hampus Zimmerblad Prioritet SERNEKE Arena B-Hallen
2016-02-07 12:00 062027022 Bergums IF P02 Blå - IK Zenith P03 Vit 4 - 3 Anders Larsson, Christoffer Esteban Hernandez Bergumsskolan
2016-02-14 14:40 062027024 Sportlife Kungälvs IBK P02 Orange - FBC Lerum P02 Tigers Röd 4 - 11 Henrik Nordström, Patrik Jonasson Kastellegårdshallen
2016-02-24 18:15 062027021 Marstrands IBK P03 - Floda IBK P02 2 - 3 Senad Olevic, Henrik Nordström Munkegärdehallen
2016-02-27 15:30 062027027 Lindås IBK P02 RÖD - Floda IBK P02 3 - 6 Oscar Kjellgren Elgestål, Hampus Zimmerblad Salming Arena
2016-02-27 18:00 062027026 IK Zenith P03 Vit - Marstrands IBK P03 2 - 3 Andreas Julin, Javed Khan Torshallen
2016-02-28 13:10 062027030 Utbynäs SK P03 Gul V - Sportlife Kungälvs IBK P02 Orange 7 - 7 Peter Bertlin, Oliver Engström Prioritet SERNEKE Arena B-Hallen
2016-02-28 14:20 062027029 Guldringen IBK P03 - Orust IBK P02 11 - 7 Alf Björkner, Mikael Ärlig Flatåsskolan
2016-02-28 19:25 062027028 FBC Lerum P02 Tigers Röd - Bergums IF P02 Blå 12 - 4 Johan Larsson, Fredrik Sävestrand Rydsbergshallen
2016-03-06 14:40 062027033 Floda IBK P02 - Guldringen IBK P03 4 - 3 Simon Hitzeroth, Daniel Antonsson Alléhallen
2016-03-06 14:45 062027031 Marstrands IBK P03 - Lindås IBK P02 RÖD 4 - 12 Patrik Jonasson, Henrik Nordström Munkegärdehallen
2016-03-06 15:30 062027032 IK Zenith P03 Vit - FBC Lerum P02 Tigers Röd 2 - 6 Tomas Levin, Peter Bertlin Björlanda Idrottshall
2016-03-06 16:50 062027034 Bergums IF P02 Blå - Utbynäs SK P03 Gul V 6 - 5 Amir Huseinovic, Amir Huseinovic Bergumsskolan
2016-03-06 17:45 062027035 Orust IBK P02 - Sportlife Kungälvs IBK P02 Orange 5 - 12 Svanesunds Sporthall
2016-03-11 19:40 062027039 Sportlife Kungälvs IBK P02 Orange - Floda IBK P02 7 - 1 Hampus Zimmerblad, Oscar Kjellgren Elgestål Kastellegårdshallen
2016-03-13 13:10 062027038 Utbynäs SK P03 Gul V - IK Zenith P03 Vit 6 - 8 Aldin Hadziselmovic, Tomas Levin Prioritet SERNEKE Arena B-Hallen
2016-03-13 14:10 062027037 Guldringen IBK P03 - Lindås IBK P02 RÖD 5 - 1 Andreas Julin, Javed Khan Flatåsskolan
2016-03-13 17:40 062027036 FBC Lerum P02 Tigers Röd - Marstrands IBK P03 4 - 7 Anders Larsson, Christoffer Esteban Hernandez Hjällsnäshallen
2016-03-13 17:45 062027040 Orust IBK P02 - Bergums IF P02 Blå 5 - 5 Svanesunds Sporthall
2016-03-18 19:00 062027043 Lindås IBK P02 RÖD - Sportlife Kungälvs IBK P02 Orange 2 - 3 Simon Hitzeroth, Alexander Pavlovic Askims Sporthall
2016-03-19 14:40 062027045 Floda IBK P02 - Bergums IF P02 Blå 7 - 7 Tomas Levin, Narcis Hadziselimovic Alléhallen
2016-03-20 14:00 062027042 FBC Lerum P02 Tigers Röd - Utbynäs SK P03 Gul V Carl Flyning, Jesper Dammert Rydsbergshallen
2016-03-20 18:00 062027044 IK Zenith P03 Vit - Orust IBK P02 11 - 2 Gustav Glansén, Andreas Rolén Björlanda Idrottshall
2016-03-27 13:00 062027041 Marstrands IBK P03 - Guldringen IBK P03 13 - 4 Tomas Levin, Narcis Hadziselimovic Munkegärdehallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. FBC Lerum P02 Tigers Röd 8 6 0 2 70-29 41 18
2. IK Zenith P03 Vit 9 6 0 3 54-38 16 18
3. Bergums IF P02 Blå 9 5 2 2 50-46 4 17
4. Sportlife Kungälvs IBK P02 Orange 9 5 1 3 55-47 8 16
5. Floda IBK P02 9 5 1 3 40-43 -3 16
6. Marstrands IBK P03 9 4 0 5 43-50 -7 12
7. Guldringen IBK P03 9 4 0 5 47-64 -17 12
8. Lindås IBK P02 RÖD 9 3 0 6 36-48 -12 9
9. Utbynäs SK P03 Gul V 8 2 1 5 41-45 -4 7
10. Orust IBK P02 9 1 1 7 38-64 -26 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Vår P Serie 12
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-01-09 09:00 062029001 Eken IBK P03 A - Surte IS IBK P02 1 - 7 Sara Karlholm, Mikael Karlholm Ekenskolan
2016-01-09 12:20 062029005 Stenungsunds IBK P02 - IBF Göteborg P02 6 - 11 Spekerödsskolan
2016-01-09 15:10 062029002 Lindome IBK P02 Grön - Pixbo Wallenstam IBF P02 Svart V 5 - 1 Amir Huseinovic, Jesper Dammert Almåshallen B
2016-01-10 11:20 062029004 Landvetter IBK P03 Blå - Skår IBK P02 15 - 1 Isabel Ljungberg, Maja Gustavsson Landvetter Idrottshall
2016-03-23 18:30 062029003 IK Zenith P02 Svart - IF Marin Väst P02 V Adem Can, William Hilmersson Björlanda Idrottshall
2016-01-16 14:10 062029010 Stenungsunds IBK P02 - Landvetter IBK P03 Blå 4 - 12 Stenungsund Arena
2016-01-16 14:40 062029006 Pixbo Wallenstam IBF P02 Svart V - Eken IBK P03 A 5 - 3 Alf Björkner, Mikael Ärlig Mölnlycke Idrottshall
2016-01-17 11:00 062029007 IF Marin Väst P02 V - Surte IS IBK P02 4 - 6 Andreas Julin, Ludwig Modh Hall Of Flame
2016-01-17 12:10 062029009 IBF Göteborg P02 - IK Zenith P02 Svart 2 - 5 Ulf Jonasson, Therese Magnusson Torpahallen
2016-01-17 17:30 062029008 Skår IBK P02 - Lindome IBK P02 Grön 3 - 5 Adem Can, William Hilmersson Skepplanda Idrottshall
2016-01-23 15:40 062029012 Pixbo Wallenstam IBF P02 Svart V - Skår IBK P02 6 - 2 Tomas Levin, Emmy Rylander Mölnlycke Idrottshall
2016-01-23 17:00 062029013 Surte IS IBK P02 - IBF Göteborg P02 6 - 5 Amir Huseinovic, Mustafa Er Bohushallen
2016-01-24 10:10 062029011 Eken IBK P03 A - IF Marin Väst P02 V 4 - 1 Dejan Cesto, Lazo Cesto Ekenskolan
2016-01-24 12:20 062029014 Lindome IBK P02 Grön - Stenungsunds IBK P02 7 - 5 Oscar Carestam, Emmy Rylander Skånhällaskolan
2016-01-24 16:30 062029015 IK Zenith P02 Svart - Landvetter IBK P03 Blå 4 - 9 Christer Carlberg, Lazo Cesto Björlanda Idrottshall
2016-01-30 09:00 062029019 Landvetter IBK P03 Blå - Surte IS IBK P02 1 - 5 Anders Larsson, Christoffer Esteban Hernandez Landvetter Idrottshall
2016-01-30 13:30 062029018 Stenungsunds IBK P02 - Pixbo Wallenstam IBF P02 Svart V 7 - 6 Spekerödsskolan
2016-01-31 12:30 062029020 IK Zenith P02 Svart - Lindome IBK P02 Grön 1 - 4 Joakim Jögi, Mikael Karlholm Björlanda Idrottshall
2016-01-31 14:40 062029017 IBF Göteborg P02 - IF Marin Väst P02 V 4 - 4 Henrik Nordström, Patrik Jonasson Torpahallen
2016-01-31 17:30 062029016 Skår IBK P02 - Eken IBK P03 A 4 - 3 Adem Can, William Hilmersson Skepplanda Idrottshall
2016-02-03 18:30 062029024 Pixbo Wallenstam IBF P02 Svart V - IK Zenith P02 Svart 4 - 3 Anders Larsson, Christoffer Esteban Hernandez Björlanda Idrottshall
2016-02-05 18:00 062029022 Skår IBK P02 - Stenungsunds IBK P02 6 - 7 Goran Kuduzovic, Mustafa Er Skepplanda Idrottshall
2016-02-06 10:10 062029021 Eken IBK P03 A - IBF Göteborg P02 6 - 2 Oscar Kjellgren Elgestål, Hampus Zimmerblad Ekenskolan
2016-02-06 11:30 062029025 Surte IS IBK P02 - Lindome IBK P02 Grön 6 - 2 Kim Nielsen, Mikael Ärlig Bohushallen
2016-02-07 10:10 062029023 IF Marin Väst P02 V - Landvetter IBK P03 Blå 3 - 10 Rikard Mott, Jakob Hambert Hall Of Flame
2016-02-26 18:30 062029030 Surte IS IBK P02 - Pixbo Wallenstam IBF P02 Svart V 5 - 4 Adem Can, William Hilmersson Bohushallen
2016-02-27 10:00 062029026 Stenungsunds IBK P02 - Eken IBK P03 A 2 - 7 Stenungsund Arena
2016-02-28 12:10 062029027 Landvetter IBK P03 Blå - IBF Göteborg P02 6 - 5 Simon Hitzeroth, Jesper Dammert Landvetter Idrottshall
2016-02-28 18:50 062029029 Lindome IBK P02 Grön - IF Marin Väst P02 V 1 - 3 Mustafa Er, Louise Elgquist Skånhällaskolan
2016-02-28 19:10 062029028 IK Zenith P02 Svart - Skår IBK P02 6 - 2 Simon Hitzeroth, Jesper Dammert Lundbystrand 3
2016-03-04 18:00 062029034 Skår IBK P02 - Surte IS IBK P02 2 - 6 Narcis Hadziselimovic, Goran Kuduzovic Skepplanda Idrottshall
2016-03-05 13:10 062029031 Eken IBK P03 A - Landvetter IBK P03 Blå 2 - 6 Christoffer Esteban Hernandez, Anders Larsson Ekenskolan
2016-03-05 14:00 062029033 IBF Göteborg P02 - Lindome IBK P02 Grön 6 - 4 Aldin Hadziselmovic, Kim Nielsen Svingelns Sporthall
2016-03-05 19:00 062029032 Stenungsunds IBK P02 - IK Zenith P02 Svart 6 - 7 Stenungsund Arena
2016-03-06 11:10 062029035 IF Marin Väst P02 V - Pixbo Wallenstam IBF P02 Svart V 2 - 3 Ulf Jonasson, Rikard Mott Hall Of Flame
2016-03-12 13:40 062029039 Pixbo Wallenstam IBF P02 Svart V - IBF Göteborg P02 1 - 3 Andreas Julin, Anela Hadziselimovic Mölnlycke Idrottshall
2016-03-13 12:20 062029040 IF Marin Väst P02 V - Skår IBK P02 3 - 6 Mikael Ärlig, Jakob Hambert Hall Of Flame
2016-03-13 14:10 062029036 IK Zenith P02 Svart - Eken IBK P03 A 6 - 5 Patrik Jonasson, Mustafa Er Björlanda Idrottshall
2016-03-13 15:50 062029037 Lindome IBK P02 Grön - Landvetter IBK P03 Blå 5 - 4 Louise Elgquist, Kim Nielsen Almåshallen B
2016-03-22 18:15 062029038 Surte IS IBK P02 - Stenungsunds IBK P02 9 - 5 Adem Can, William Hilmersson Bohushallen
2016-03-19 13:10 062029041 Eken IBK P03 A - Lindome IBK P02 Grön Sara Karlholm, Isabel Ljungberg Ekenskolan
2016-03-19 14:45 062029044 Stenungsunds IBK P02 - IF Marin Väst P02 V 5 - 3 Spekerödsskolan
2016-03-19 16:30 062029042 IK Zenith P02 Svart - Surte IS IBK P02 2 - 13 Ulf Jonasson, Alf Björkner Björlanda Idrottshall
2016-03-20 12:00 062029043 Landvetter IBK P03 Blå - Pixbo Wallenstam IBF P02 Svart V 8 - 6 Oscar Kjellgren Elgestål, Oscar Carestam Landvetter Idrottshall
2016-03-20 14:35 062029045 IBF Göteborg P02 - Skår IBK P02 6 - 2 Ulf Jonasson, Alexander Pavlovic Torpahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Surte IS IBK P02 9 9 0 0 63-26 37 27
2. Landvetter IBK P03 Blå 9 7 0 2 71-35 36 21
3. Lindome IBK P02 Grön 8 5 0 3 33-29 4 15
4. IBF Göteborg P02 9 4 1 4 44-40 4 13
5. Pixbo Wallenstam IBF P02 Svart V 9 4 0 5 36-38 -2 12
6. IK Zenith P02 Svart 8 4 0 4 34-45 -11 12
7. Eken IBK P03 A 8 3 0 5 31-33 -2 9
8. Stenungsunds IBK P02 9 3 0 6 47-68 -21 9
9. Skår IBK P02 9 2 0 7 28-57 -29 6
10. IF Marin Väst P02 V 8 1 1 6 23-39 -16 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Vår P Serie 13
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-01-09 14:30 062028001 IBF Göteborg P03 Svart - Mölndals IBF 1 P03 3 - 3 Javed Khan, Axel Lingheimer Torpahallen
2016-01-09 14:45 062028002 Stenungsunds IBK P-03 1 - IBF Älvstranden P03 Svart 2 - 11 Spekerödsskolan
2016-01-10 10:10 062028003 Lindås IBK P03 Vit - IK Zenith P02 Röd 3 - 11 Mikael Karlholm, Javed Khan Salming Arena
2016-01-10 13:40 062028004 Sportlife Kungälvs IBK P03 Orange - Lindome IBK P03 Lila 6 - 3 Emmy Rylander, Senad Olevic Kastellegårdshallen
2016-01-23 18:00 062028005 IK Zenith P03 Röd - Landvetter IBK P03 Vit 7 - 19 Simon Hitzeroth, Patrik Jonasson Torshallen
2016-01-16 15:30 062028008 Lindome IBK P03 Lila - Stenungsunds IBK P-03 1 3 - 3 Mustafa Er, Patrik Jonasson Ekenskolan
2016-01-17 11:30 062028007 IK Zenith P02 Röd - Mölndals IBF 1 P03 4 - 3 Eleonore Green, Apilou Dragin Lundbystrand 3
2016-01-17 12:30 062028009 Landvetter IBK P03 Vit - Lindås IBK P03 Vit 6 - 3 Goran Kuduzovic, Mustafa Er Landvetter Idrottshall
2016-01-17 12:40 062028006 IBF Älvstranden P03 Svart - IBF Göteborg P03 Svart 1 - 7 Jaana Gander, Maja Gustavsson Lundbystrand 3
2016-01-17 16:20 062028010 IK Zenith P03 Röd - Sportlife Kungälvs IBK P03 Orange 9 - 8 Oscar Kjellgren Elgestål, Hampus Zimmerblad Björlanda Idrottshall
2016-01-23 09:00 062028014 Stenungsunds IBK P-03 1 - IK Zenith P03 Röd 4 - 2 Stenungsund Arena
2016-01-23 11:00 062028012 IBF Älvstranden P03 Svart - Lindome IBK P03 Lila 2 - 3 Rikard Mott, Jakob Hambert Lundbystrand 3
2016-01-24 11:20 062028013 Mölndals IBF 1 P03 - Landvetter IBK P03 Vit 8 - 9 Mustafa Er, Amir Huseinovic Ekenskolan
2016-01-24 12:50 062028015 Lindås IBK P03 Vit - Sportlife Kungälvs IBK P03 Orange 3 - 7 Henrik Nordström, Patrik Jonasson Askims Sporthall
2016-01-24 14:20 062028011 IBF Göteborg P03 Svart - IK Zenith P02 Röd 9 - 3 Alexander Pavlovic, Daniel Antonsson Torpahallen
2016-01-31 09:00 062028018 IK Zenith P03 Röd - IBF Älvstranden P03 Svart 5 - 10 Andreas Julin, Javed Khan Björlanda Idrottshall
2016-01-31 10:00 062028020 Lindås IBK P03 Vit - Stenungsunds IBK P-03 1 4 - 2 Oscar Kjellgren Elgestål, Hampus Zimmerblad Salming Arena
2016-01-31 11:20 062028016 Lindome IBK P03 Lila - IBF Göteborg P03 Svart 2 - 10 Anders Larsson, Christoffer Esteban Hernandez Skånhällaskolan
2016-01-31 17:30 062028017 Landvetter IBK P03 Vit - IK Zenith P02 Röd 5 - 0 Torbjörn Zahner, Oliver Engström Landvetter Idrottshall
2016-01-31 18:35 062028019 Sportlife Kungälvs IBK P03 Orange - Mölndals IBF 1 P03 11 - 2 Henrik Nordström, Patrik Jonasson Kastellegårdshallen
2016-02-06 10:50 062028025 Mölndals IBF 1 P03 - Stenungsunds IBK P-03 1 1 - 5 Henrik Nordström, Patrik Jonasson Aktiviteten A-Hall
2016-02-06 16:50 062028021 IBF Göteborg P03 Svart - Landvetter IBK P03 Vit 7 - 6 Oscar Carestam, Mats Sällberg Torpahallen
2016-02-07 10:30 062028022 Lindome IBK P03 Lila - IK Zenith P03 Röd 2 - 6 Christer Carlberg, Jervand Hakopian Skånhällaskolan
2016-02-07 12:10 062028024 IBF Älvstranden P03 Svart - Lindås IBK P03 Vit 2 - 2 Adem Can, William Hilmersson Lundbystrand 3
2016-02-07 17:40 062028023 IK Zenith P02 Röd - Sportlife Kungälvs IBK P03 Orange 3 - 6 Andreas Julin, Javed Khan Björlanda Idrottshall
2016-02-26 20:00 062028026 IK Zenith P03 Röd - IBF Göteborg P03 Svart 6 - 8 Andreas Julin, Javed Khan Torshallen
2016-02-27 15:00 062028029 Stenungsunds IBK P-03 1 - IK Zenith P02 Röd 3 - 6 Stenungsund Arena
2016-02-28 11:20 062028030 Mölndals IBF 1 P03 - IBF Älvstranden P03 Svart 3 - 4 Rikard Mott, Jakob Hambert Ekenskolan
2016-02-28 14:10 062028028 Lindås IBK P03 Vit - Lindome IBK P03 Lila 4 - 5 Oscar Kjellgren Elgestål, Hampus Zimmerblad Askims Sporthall
2016-02-28 16:50 062028027 Sportlife Kungälvs IBK P03 Orange - Landvetter IBK P03 Vit 3 - 4 Anders Larsson, Christoffer Esteban Hernandez Kastellegårdshallen
2016-03-04 20:00 062028032 IK Zenith P03 Röd - Lindås IBK P03 Vit 3 - 2 Simon Hitzeroth, Javed Khan Torshallen
2016-03-05 10:10 062028033 Landvetter IBK P03 Vit - Stenungsunds IBK P-03 1 12 - 5 Joakim Jögi, Senad Olevic Landvetter Idrottshall
2016-03-06 11:00 062028031 IBF Göteborg P03 Svart - Sportlife Kungälvs IBK P03 Orange 5 - 6 Amanda Hansson, Adnan Tongur Torpahallen
2016-03-06 11:20 062028034 Lindome IBK P03 Lila - Mölndals IBF 1 P03 5 - 4 Hampus Zimmerblad, Oscar Kjellgren Elgestål Almåshallen B
2016-03-06 17:50 062028035 IK Zenith P02 Röd - IBF Älvstranden P03 Svart 7 - 6 Tomas Levin, Peter Bertlin Björlanda Idrottshall
2016-03-07 19:00 062028037 Stenungsunds IBK P-03 1 - Sportlife Kungälvs IBK P03 Orange 10 - 2 Spekerödsskolan
2016-03-12 10:40 062028038 Mölndals IBF 1 P03 - IK Zenith P03 Röd 5 - 8 Kim Nielsen, Goran Kuduzovic Aktiviteten A-Hall
2016-03-12 12:00 062028039 IBF Älvstranden P03 Svart - Landvetter IBK P03 Vit 4 - 6 Christoffer Esteban Hernandez, Anders Larsson Lundbystrand 3
2016-03-13 12:10 062028036 Lindås IBK P03 Vit - IBF Göteborg P03 Svart 6 - 6 Rikard Mott, Ulf Jonasson Salming Arena
2016-03-13 15:20 062028040 IK Zenith P02 Röd - Lindome IBK P03 Lila 6 - 5 Patrik Jonasson, Mustafa Er Björlanda Idrottshall
2016-03-18 20:00 062028044 IK Zenith P03 Röd - IK Zenith P02 Röd 5 - 4 Andreas Julin, Javed Khan Torshallen
2016-03-20 10:10 062028043 Sportlife Kungälvs IBK P03 Orange - IBF Älvstranden P03 Svart 6 - 7 Alf Björkner, Mikael Ärlig Kastellegårdshallen
2016-03-20 11:00 062028042 Lindås IBK P03 Vit - Mölndals IBF 1 P03 6 - 1 Jervand Hakopian, Adam Jällfält Askims Sporthall
2016-03-20 13:25 062028041 IBF Göteborg P03 Svart - Stenungsunds IBK P-03 1 9 - 2 Ulf Jonasson, Alexander Pavlovic Torpahallen
2016-03-20 14:20 062028045 Landvetter IBK P03 Vit - Lindome IBK P03 Lila 10 - 4 Oscar Kjellgren Elgestål, Oscar Carestam Landvetter Idrottshall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Landvetter IBK P03 Vit 9 8 0 1 77-41 36 24
2. IBF Göteborg P03 Svart 9 6 2 1 64-35 29 20
3. Sportlife Kungälvs IBK P03 Orange 9 5 0 4 55-46 9 15
4. IK Zenith P02 Röd 9 5 0 4 44-45 -1 15
5. IK Zenith P03 Röd 9 5 0 4 51-62 -11 15
6. IBF Älvstranden P03 Svart 9 4 1 4 47-41 6 13
7. Stenungsunds IBK P-03 1 9 3 1 5 36-50 -14 10
8. Lindome IBK P03 Lila 9 3 1 5 32-51 -19 10
9. Lindås IBK P03 Vit 9 2 2 5 33-43 -10 8
10. Mölndals IBF 1 P03 9 0 1 8 30-55 -25 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Vår P Serie 14
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-01-09 10:30 062030005 Ale IBF P03 - Stenungsunds IBK P03 2 1 - 5 Anders Larsson, Christoffer Esteban Hernandez Ale Kulturrum
2016-01-09 16:20 062030001 Lindome IBK P03 Grön - Partille IBS P03 Röd 4 - 6 Amir Huseinovic, Jesper Dammert Almåshallen B
2016-01-10 11:30 062030004 Bergums IF P02 Vit - IBF Älvstranden P03 Vit 2 - 8 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Bergumsskolan
2016-01-10 14:15 062030002 FBC Lerum P03 Röd V - Pixbo Wallenstam IBF P03 Röd 6 - 7 Mats Sällberg, Rickard Anneräng Hjällsnäshallen
2016-01-11 19:00 062030003 Myggenäs IBK P03 - Sportlife Kungälvs IBK P03 Svart 1 - 9 Häggvallsskolan
2016-01-16 14:05 062030007 Sportlife Kungälvs IBK P03 Svart - Partille IBS P03 Röd 6 - 2 Sara Karlholm, Mikael Karlholm Kastellegårdshallen
2016-01-16 16:30 062030010 Ale IBF P03 - Bergums IF P02 Vit 11 - 2 Linus Backlund, Johan Pedersen Ale Kulturrum
2016-01-17 09:00 062030009 Stenungsunds IBK P03 2 - Myggenäs IBK P03 7 - 4 Stenungsund Arena
2016-01-17 12:10 062030006 Pixbo Wallenstam IBF P03 Röd - Lindome IBK P03 Grön 1 - 5 Senad Olevic, Simon Hitzeroth Wallenstamhallen
2016-01-17 13:50 062030008 IBF Älvstranden P03 Vit - FBC Lerum P03 Röd V 5 - 9 Jaana Gander, Maja Gustavsson Lundbystrand 3
2016-01-22 20:00 062030015 Myggenäs IBK P03 - Bergums IF P02 Vit 5 - 10 Häggvallsskolan
2016-01-23 10:30 062030011 Lindome IBK P03 Grön - Sportlife Kungälvs IBK P03 Svart 7 - 8 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Streteredsskolan
2016-01-23 13:00 062030013 Partille IBS P03 Röd - Stenungsunds IBK P03 2 5 - 2 Anton Nyberg, Axel Lingheimer Vallhamra Sportcenter
2016-01-23 15:20 062030014 FBC Lerum P03 Röd V - Ale IBF P03 5 - 0 Senad Olevic, Patrik Jonasson Rydsbergshallen
2016-01-24 14:20 062030012 Pixbo Wallenstam IBF P03 Röd - IBF Älvstranden P03 Vit 4 - 4 Oscar Kjellgren Elgestål, Jesper Dammert Mölnlycke Idrottshall
2016-01-30 10:40 062030018 Ale IBF P03 - Pixbo Wallenstam IBF P03 Röd 3 - 5 Adem Can, William Hilmersson Ale Kulturrum
2016-01-30 12:20 062030017 Stenungsunds IBK P03 2 - Sportlife Kungälvs IBK P03 Svart 7 - 5 Spekerödsskolan
2016-01-31 12:30 062030016 IBF Älvstranden P03 Vit - Lindome IBK P03 Grön 5 - 7 Apilou Dragin, Louise Elgquist Lundbystrand 3
2016-01-31 16:15 062030020 Myggenäs IBK P03 - FBC Lerum P03 Röd V 6 - 5 Häggvallsskolan
2016-01-31 16:40 062030019 Bergums IF P02 Vit - Partille IBS P03 Röd 2 - 7 Jesper Dammert, Javed Khan Bergumsskolan
2016-02-05 17:15 062030025 Partille IBS P03 Röd - FBC Lerum P03 Röd V 11 - 0 Senad Olevic, Jakob Hambert Partillebohallen
2016-02-07 11:00 062030022 IBF Älvstranden P03 Vit - Ale IBF P03 5 - 2 Adem Can, William Hilmersson Lundbystrand 3
2016-02-07 11:40 062030021 Lindome IBK P03 Grön - Stenungsunds IBK P03 2 4 - 2 Christer Carlberg, Jervand Hakopian Skånhällaskolan
2016-02-13 17:50 062030024 Pixbo Wallenstam IBF P03 Röd - Myggenäs IBK P03 7 - 0 Joakim Jögi, Jesper Dammert Mölnlycke Idrottshall
2016-02-14 15:50 062030023 Sportlife Kungälvs IBK P03 Svart - Bergums IF P02 Vit 16 - 2 Adem Can, William Hilmersson Kastellegårdshallen
2016-02-21 13:10 062030029 FBC Lerum P03 Röd V - Sportlife Kungälvs IBK P03 Svart 2 - 7 Emmy Rylander, Anela Hadziselimovic Rydsbergshallen
2016-02-27 16:30 062030030 Partille IBS P03 Röd - Pixbo Wallenstam IBF P03 Röd 4 - 3 Adem Can, William Hilmersson Vallhamra Sportcenter
2016-02-27 17:40 062030026 Ale IBF P03 - Lindome IBK P03 Grön 3 - 4 Joakim Jögi, Mikael Karlholm Ale Kulturrum
2016-02-28 10:00 062030028 Myggenäs IBK P03 - IBF Älvstranden P03 Vit 4 - 9 Häggvallsskolan
2016-02-28 11:00 062030027 Bergums IF P02 Vit - Stenungsunds IBK P03 2 5 - 9 Peter Bertlin, Oliver Engström Bergumsskolan
2016-03-04 18:45 062030035 Sportlife Kungälvs IBK P03 Svart - Pixbo Wallenstam IBF P03 Röd 3 - 5 Patrik Jonasson, Henrik Nordström Kastellegårdshallen
2016-03-05 13:30 062030033 Stenungsunds IBK P03 2 - FBC Lerum P03 Röd V 5 - 3 Spekerödsskolan
2016-03-06 12:30 062030031 Lindome IBK P03 Grön - Bergums IF P02 Vit 9 - 2 Hampus Zimmerblad, Oscar Kjellgren Elgestål Almåshallen B
2016-03-06 18:30 062030032 Ale IBF P03 - Myggenäs IBK P03 4 - 3 Anders Larsson, Christoffer Esteban Hernandez Bohushallen
2016-03-06 18:30 062030034 IBF Älvstranden P03 Vit - Partille IBS P03 Röd 5 - 8 Hampus Zimmerblad, Oscar Kjellgren Elgestål Lundbystrand 4
2016-03-13 11:10 062030038 Partille IBS P03 Röd - Ale IBF P03 4 - 5 Jesper Dammert, Mika Pulkkinen Vallhamra Sportcenter
2016-03-13 11:30 062030039 Pixbo Wallenstam IBF P03 Röd - Stenungsunds IBK P03 2 3 - 4 Isabel Ljungberg, Maja Gustavsson Wallenstamhallen
2016-03-13 13:00 062030036 Myggenäs IBK P03 - Lindome IBK P03 Grön 3 - 11 Häggvallsskolan
2016-03-13 15:10 062030037 FBC Lerum P03 Röd V - Bergums IF P02 Vit 7 - 3 Henry Tames, Lazo Cesto Rydsbergshallen
2016-03-13 15:40 062030040 Sportlife Kungälvs IBK P03 Svart - IBF Älvstranden P03 Vit 3 - 5 Adem Can, William Hilmersson Kastellegårdshallen
2016-03-19 13:30 062030044 Ale IBF P03 - Sportlife Kungälvs IBK P03 Svart 7 - 7 Alf Björkner, Mikael Ärlig Ale Kulturrum
2016-03-19 13:30 062030045 Stenungsunds IBK P03 2 - IBF Älvstranden P03 Vit 2 - 1 Spekerödsskolan
2016-03-19 17:30 062030041 Lindome IBK P03 Grön - FBC Lerum P03 Röd V 7 - 1 Oliver Engström, Gabriel Holmberg Almåshallen B
2016-03-20 11:20 062030043 Bergums IF P02 Vit - Pixbo Wallenstam IBF P03 Röd 3 - 9 Tomas Levin, Narcis Hadziselimovic Bergumsskolan
2016-03-21 19:00 062030042 Myggenäs IBK P03 - Partille IBS P03 Röd 5 - 7 Häggvallsskolan
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Lindome IBK P03 Grön 9 7 0 2 58-31 27 21
2. Partille IBS P03 Röd 9 7 0 2 54-32 22 21
3. Stenungsunds IBK P03 2 9 7 0 2 43-31 12 21
4. Sportlife Kungälvs IBK P03 Svart 9 5 1 3 64-38 26 16
5. Pixbo Wallenstam IBF P03 Röd 9 5 1 3 44-32 12 16
6. IBF Älvstranden P03 Vit 9 4 1 4 47-41 6 13
7. Ale IBF P03 9 3 1 5 36-40 -4 10
8. FBC Lerum P03 Röd V 9 3 0 6 38-51 -13 9
9. Myggenäs IBK P03 9 1 0 8 31-69 -38 3
10. Bergums IF P02 Vit 9 1 0 8 31-81 -50 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Vår P Serie 15
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-01-09 13:10 062031004 Lindås IBK P03 Svart - Utbynäs SK P 03 Blå 3 - 9 Kim Nielsen, Henrik Nordström Salming Arena
2016-01-09 13:30 062031003 Varla IBK P03 GBG svart - Eken IBK P03 B 3 - 5 Lindälvshallen
2016-01-09 16:15 062031002 Särö IBK P03 GBG - Kärra IBK P03 Vit 5 - 6 Kullavikshallen
2016-01-10 12:30 062031005 Sportlife Kungälvs IBK P04 Vit - Orust IBK P03 7 - 0 Emmy Rylander, Senad Olevic Kastellegårdshallen
2016-01-15 18:30 062031010 Sportlife Kungälvs IBK P04 Vit - Lindås IBK P03 Svart 2 - 11 Javed Khan, Ulf Jonasson Kastellegårdshallen
2016-01-16 13:00 062031008 Utbynäs SK P 03 Blå - Särö IBK P03 GBG 5 - 5 Kim Nielsen, Andreas Julin Prioritet SERNEKE Arena B-Hallen
2016-01-16 15:25 062031006 Kärra IBK P03 Vit - IK Zenith P03 Grön 10 - 3 Anela Hadziselimovic, Aldin Hadziselmovic Kärra Sporthall
2016-01-17 16:30 062031009 Orust IBK P03 - Varla IBK P03 GBG svart 0 - 8 Svanesunds Sporthall
2016-01-20 18:00 062031014 Särö IBK P03 GBG - Sportlife Kungälvs IBK P04 Vit 8 - 3 Särö Idrottshall B-hallen
2016-01-24 13:30 062031012 Kärra IBK P03 Vit - Utbynäs SK P 03 Blå 4 - 5 Aldin Hadziselmovic, Anela Hadziselimovic Kärra Sporthall
2016-01-24 17:40 062031011 IK Zenith P03 Grön - Eken IBK P03 B 4 - 8 Christer Carlberg, Lazo Cesto Björlanda Idrottshall
2016-02-27 16:30 062031015 Varla IBK P03 GBG svart - Lindås IBK P03 Svart 3 - 4 Lindälvshallen
2016-01-30 13:00 062031016 Utbynäs SK P 03 Blå - IK Zenith P03 Grön 5 - 10 Rikard Mott, Jesper Dammert Prioritet SERNEKE Arena B-Hallen
2016-01-31 14:40 062031020 Varla IBK P03 GBG svart - Särö IBK P03 GBG 4 - 9 Lindälvshallen
2016-01-31 17:25 062031018 Sportlife Kungälvs IBK P04 Vit - Kärra IBK P03 Vit 4 - 3 Joakim Jögi, Mikael Karlholm Kastellegårdshallen
2016-01-31 17:45 062031017 Orust IBK P03 - Eken IBK P03 B 4 - 13 Svanesunds Sporthall
2016-02-06 09:00 062031023 Eken IBK P03 B - Lindås IBK P03 Svart 14 - 0 Oscar Kjellgren Elgestål, Hampus Zimmerblad Ekenskolan
2016-02-07 14:10 062031021 IK Zenith P03 Grön - Orust IBK P03 3 - 2 Henrik Nordström, Patrik Jonasson Björlanda Idrottshall
2016-02-07 14:50 062031024 Kärra IBK P03 Vit - Varla IBK P03 GBG svart 7 - 2 Alexander Pavlovic, Jervand Hakopian Kärra Sporthall
2016-02-07 16:20 062031022 Utbynäs SK P 03 Blå - Sportlife Kungälvs IBK P04 Vit 4 - 10 Anders Larsson, Christoffer Esteban Hernandez Prioritet SERNEKE Arena B-Hallen
2016-02-27 13:30 062031028 Varla IBK P03 GBG svart - Utbynäs SK P 03 Blå 4 - 2 Lindälvshallen
2016-02-27 18:45 062031029 Särö IBK P03 GBG - Eken IBK P03 B 10 - 2 Kullavikshallen
2016-02-28 12:00 062031027 Lindås IBK P03 Svart - Orust IBK P03 5 - 3 Oscar Kjellgren Elgestål, Hampus Zimmerblad Salming Arena
2016-02-28 15:40 062031026 Sportlife Kungälvs IBK P04 Vit - IK Zenith P03 Grön 14 - 0 Anders Larsson, Christoffer Esteban Hernandez Kastellegårdshallen
2016-03-05 12:00 062031035 Eken IBK P03 B - Kärra IBK P03 Vit 4 - 5 Christoffer Esteban Hernandez, Anders Larsson Ekenskolan
2016-03-06 14:20 062031031 IK Zenith P03 Grön - Lindås IBK P03 Svart 2 - 7 Andreas Julin, Javed Khan Björlanda Idrottshall
2016-03-06 16:30 062031033 Orust IBK P03 - Särö IBK P03 GBG 3 - 8 Svanesunds Sporthall
2016-03-06 18:00 062031032 Sportlife Kungälvs IBK P04 Vit - Varla IBK P03 GBG svart 5 - 2 Henry Tames, Lazo Cesto Kastellegårdshallen
2016-03-12 10:10 062031040 Eken IBK P03 B - Utbynäs SK P 03 Blå 1 - 3 Jervand Hakopian, Tomas Levin Ekenskolan
2016-03-12 14:40 062031036 Varla IBK P03 GBG svart - IK Zenith P03 Grön 8 - 1 Lindälvshallen
2016-03-13 13:30 062031039 Kärra IBK P03 Vit - Orust IBK P03 12 - 4 Jervand Hakopian, Alf Björkner Kärra Sporthall
2016-03-16 18:00 062031037 Särö IBK P03 GBG - Lindås IBK P03 Svart 4 - 7 Särö Idrottshall A-hallen
2016-03-19 15:20 062031041 IK Zenith P03 Grön - Särö IBK P03 GBG 0 - 12 Andreas Julin, Rikard Mott Björlanda Idrottshall
2016-03-19 17:30 062031043 Lindås IBK P03 Svart - Kärra IBK P03 Vit 3 - 7 Amanda Hansson, Henry Tames Salming Arena
2016-03-20 17:45 062031045 Orust IBK P03 - Utbynäs SK P 03 Blå 6 - 9 Svanesunds Sporthall
2016-03-20 18:00 062031044 Sportlife Kungälvs IBK P04 Vit - Eken IBK P03 B 7 - 3 Johan Larsson, Fredrik Sävestrand Kastellegårdshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Kärra IBK P03 Vit 8 6 0 2 54-30 24 18
2. Sportlife Kungälvs IBK P04 Vit 8 6 0 2 52-31 21 18
3. Särö IBK P03 GBG 8 5 1 2 61-30 31 16
4. Lindås IBK P03 Svart 8 5 0 3 40-44 -4 15
5. Utbynäs SK P 03 Blå 8 4 1 3 42-43 -1 13
6. Eken IBK P03 B 8 4 0 4 50-36 14 12
7. Varla IBK P03 GBG svart 8 3 0 5 34-33 1 9
8. IK Zenith P03 Grön 8 2 0 6 23-66 -43 6
9. Orust IBK P03 8 0 0 8 22-65 -43 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Vår P Serie 16
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-01-09 09:20 062032004 Pixbo Wallenstam IBF P03 Vit - Partille IBS P03 Svart V 4 - 10 Adem Can, William Hilmersson Mölnlycke Idrottshall
2016-01-09 10:30 062032005 Öckerö IBK P03 - IBF Göteborg P03 Vit V 5 - 14 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Hedenskolans Idrottshall
2016-01-10 11:20 062032002 IK Zenith P03 Svart - Frölunda IBK P03 9 - 1 Anela Hadziselimovic, Simon Hitzeroth Björlanda Idrottshall
2016-01-10 12:00 062032003 Kärra IBK P03 Svart - Hindås IBK P03 WO (5 - 0) Oscar Kjellgren Elgestål, Hampus Zimmerblad Kärra Sporthall
2016-01-10 12:20 062032001 IF Marin Väst P03 - IBF Backadalen P03 4 - 2 Daniel Antonsson, Alexander Pavlovic Hall Of Flame
2016-01-16 09:30 062032008 Partille IBS P03 Svart V - IK Zenith P03 Svart 0 - 2 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Lexby Idrottshall
2016-01-16 12:45 062032010 Öckerö IBK P03 - Pixbo Wallenstam IBF P03 Vit 1 - 14 Senad Olevic, Jesper Dammert Hedenskolans Idrottshall
2016-01-17 12:30 062032007 Hindås IBK P03 - IBF Backadalen P03 13 - 1 Daniel Antonsson, Alexander Pavlovic Hindås Idrottshall
2016-01-17 15:50 062032009 IBF Göteborg P03 Vit V - Kärra IBK P03 Svart 3 - 8 Adem Can, William Hilmersson Torpahallen
2016-01-17 16:30 062032006 Frölunda IBK P03 - IF Marin Väst P03 2 - 12 Joakim Jögi, Javed Khan Flatåsskolan
2016-01-23 12:40 062032015 Kärra IBK P03 Svart - Pixbo Wallenstam IBF P03 Vit 7 - 5 Aldin Hadziselmovic, Anela Hadziselimovic Kärra Sporthall
2016-01-24 11:10 062032011 IF Marin Väst P03 - Hindås IBK P03 8 - 8 Johannes Akyol, Goran Kuduzovic Hall Of Flame
2016-01-24 11:30 062032013 IBF Backadalen P03 - IBF Göteborg P03 Vit V 2 - 5 Alf Björkner, Mikael Ärlig Skälltorpsskolan
2016-01-24 13:00 062032012 Frölunda IBK P03 - Partille IBS P03 Svart V 7 - 7 Adem Can, William Hilmersson Flatåsskolan
2016-01-24 14:10 062032014 IK Zenith P03 Svart - Öckerö IBK P03 5 - 5 Anders Larsson, Christoffer Esteban Hernandez Björlanda Idrottshall
2016-01-27 18:45 062032018 Öckerö IBK P03 - Frölunda IBK P03 9 - 3 Kari Kyyrä, Magnus Persson Hedenskolans Idrottshall
2016-01-30 09:00 062032016 Partille IBS P03 Svart V - IF Marin Väst P03 10 - 1 Joakim Jögi, Mikael Karlholm Vallhamra Sportcenter
2016-01-30 15:35 062032020 Kärra IBK P03 Svart - IK Zenith P03 Svart 9 - 8 Mustafa Er, Alexander Pavlovic Kärra Sporthall
2016-01-31 09:50 062032019 Pixbo Wallenstam IBF P03 Vit - IBF Backadalen P03 5 - 0 Adem Can, William Hilmersson Wallenstamhallen
2016-01-31 15:50 062032017 IBF Göteborg P03 Vit V - Hindås IBK P03 2 - 5 Henrik Nordström, Patrik Jonasson Torpahallen
2016-02-06 10:00 062032022 Partille IBS P03 Svart V - Öckerö IBK P03 7 - 6 Adem Can, William Hilmersson Vallhamra Sportcenter
2016-02-07 09:00 062032021 IF Marin Väst P03 - IBF Göteborg P03 Vit V 7 - 7 Rikard Mott, Jakob Hambert Hall Of Flame
2016-02-07 11:30 062032025 IBF Backadalen P03 - IK Zenith P03 Svart 1 - 6 Pontus Ekengränd, Robin Cederdahl Skälltorpsskolan
2016-02-07 12:15 062032023 Hindås IBK P03 - Pixbo Wallenstam IBF P03 Vit 1 - 6 Johan Larsson, Kevin Larsson Hindås Idrottshall
2016-02-11 18:45 062032024 Frölunda IBK P03 - Kärra IBK P03 Svart 7 - 3 Senad Olevic, Andreas Julin Flatåsskolan
2016-02-27 11:30 062032026 Öckerö IBK P03 - IF Marin Väst P03 7 - 4 Alf Björkner, Mikael Ärlig Hedenskolans Idrottshall
2016-02-27 12:45 062032028 Kärra IBK P03 Svart - Partille IBS P03 Svart V 5 - 4 Andreas Julin, Javed Khan Kärra Sporthall
2016-02-28 09:30 062032030 IBF Backadalen P03 - Frölunda IBK P03 7 - 2 Johan Larsson, Fredrik Sävestrand Skälltorpsskolan
2016-02-28 11:20 062032027 Pixbo Wallenstam IBF P03 Vit - IBF Göteborg P03 Vit V 4 - 0 Gustav Glansén, Andreas Rolén Wallenstamhallen
2016-02-28 18:00 062032029 IK Zenith P03 Svart - Hindås IBK P03 3 - 2 Ulf Jonasson, Simon Hitzeroth Lundbystrand 3
2016-03-05 12:00 062032034 Partille IBS P03 Svart V - IBF Backadalen P03 7 - 3 Rikard Mott, Henrik Nordström Vallhamra Sportcenter
2016-03-05 15:00 062032032 Öckerö IBK P03 - Kärra IBK P03 Svart 8 - 3 Anela Hadziselimovic, Henry Tames Hedenskolans Idrottshall
2016-03-05 15:10 062032033 IBF Göteborg P03 Vit V - IK Zenith P03 Svart 4 - 8 Aldin Hadziselmovic, Kim Nielsen Svingelns Sporthall
2016-03-06 10:00 062032031 IF Marin Väst P03 - Pixbo Wallenstam IBF P03 Vit 0 - 7 Ulf Jonasson, Rikard Mott Hall Of Flame
2016-04-17 11:30 062032035 Hindås IBK P03 - Frölunda IBK P03 Narcis Hadziselimovic, Ulf Jonasson Hindås Idrottshall
2016-03-12 12:45 062032036 Kärra IBK P03 Svart - IF Marin Väst P03 9 - 4 Adem Can, William Hilmersson Kärra Sporthall
2016-03-12 17:30 062032037 IK Zenith P03 Svart - Pixbo Wallenstam IBF P03 Vit 4 - 8 Johan Larsson, Robin Boqvist Björlanda Idrottshall
2016-03-13 10:30 062032038 IBF Backadalen P03 - Öckerö IBK P03 2 - 12 Aldin Hadziselmovic, Dejan Cesto Skälltorpsskolan
2016-03-13 13:00 062032039 Frölunda IBK P03 - IBF Göteborg P03 Vit V 6 - 5 Andreas Julin, Javed Khan Flatåsskolan
2016-03-13 15:15 062032040 Hindås IBK P03 - Partille IBS P03 Svart V Adam Jällfält, Amir Huseinovic Hindås Idrottshall
2016-03-19 11:45 062032044 Öckerö IBK P03 - Hindås IBK P03 7 - 4 Besim Mehmedagic, Besim Mehmedagic Hedenskolans Idrottshall
2016-03-19 12:15 062032045 IBF Göteborg P03 Vit V - Partille IBS P03 Svart V 3 - 5 Jakob Hambert, Anders Larsson Svingelns Sporthall
2016-03-19 16:20 062032043 Pixbo Wallenstam IBF P03 Vit - Frölunda IBK P03 11 - 2 Anton Nyberg, Alexander Pavlovic Mölnlycke Idrottshall
2016-03-20 11:00 062032041 IF Marin Väst P03 - IK Zenith P03 Svart 3 - 15 Adem Can, William Hilmersson Hall Of Flame
2016-03-20 12:55 062032042 Kärra IBK P03 Svart - IBF Backadalen P03 15 - 5 Lazo Cesto, Henry Tames Kärra Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Pixbo Wallenstam IBF P03 Vit 9 7 0 2 64-25 39 21
2. Kärra IBK P03 Svart 9 7 0 2 64-44 20 21
3. IK Zenith P03 Svart 9 6 1 2 60-33 27 19
4. Partille IBS P03 Svart V 8 5 1 2 50-31 19 16
5. Öckerö IBK P03 9 5 1 3 60-56 4 16
6. IF Marin Väst P03 9 2 2 5 43-67 -24 8
7. Hindås IBK P03 7 2 1 4 33-32 1 7
8. IBF Göteborg P03 Vit V 9 2 1 6 43-50 -7 7
9. Frölunda IBK P03 8 2 1 5 30-63 -33 7
10. IBF Backadalen P03 9 1 0 8 23-69 -46 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Vår P Serie 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-01-08 18:40 062018001 Partille IBS P00 Röd - Varla IBK U-lag 5 - 6 Pontus Ekengränd, Ulf Jonasson Vallhamra Sportcenter
2016-01-09 15:00 062018004 Surte IS IBK P98 - Pixbo Wallenstam IBF P00 Röd 5 - 3 Kim Nielsen, Adam Jällfält Bohushallen
2016-01-10 15:15 062018002 Herrestads AIF (P-00) - IK Zenith P99 Grön 5 - 3 Ej offentliggjord, Matilda Svenblad Rimnershallen B-hallen
2016-01-14 20:15 062018005 Stenungsunds IBK P99 - Sportlife Kungälvs IBK P00 3 - 3 Kevin Nilsson, Walter Wästhage Spekerödsskolan
2016-01-15 19:40 062018009 Sportlife Kungälvs IBK P00 - Marstrands IBK P98 2 - 2 Javed Khan, Ulf Jonasson Kastellegårdshallen
2016-01-15 20:00 062018006 IK Zenith P99 Grön - Partille IBS P00 Röd 1 - 1 Adnan Tongur, Jesper Dammert Björlanda Idrottshall
2016-01-16 17:45 062018010 Stenungsunds IBK P99 - Surte IS IBK P98 2 - 5 Carl Otterström, Jim Olausson Stenungsund Arena
2016-01-17 14:30 062018008 Pixbo Wallenstam IBF P00 Röd - Herrestads AIF (P-00) 1 - 3 Patrik Jonasson, Kim Nielsen Mölnlycke Idrottshall
2016-01-23 16:20 062018013 Varla IBK U-lag - Sportlife Kungälvs IBK P00 7 - 0 Lindälvshallen
2016-01-23 19:40 062018015 Marstrands IBK P98 - Surte IS IBK P98 4 - 4 Johannes Akyol, Adam Jällfält Munkegärdehallen
2016-01-24 13:15 062018012 IK Zenith P99 Grön - Pixbo Wallenstam IBF P00 Röd 2 - 5 Robin Boqvist, Adnan Tongur Tuve Sporthall
2016-03-02 18:30 062018014 Herrestads AIF (P-00) - Stenungsunds IBK P99 5 - 5 Karl-Olof Carlin, Matilda Svenblad Rimnershallen B-hallen
2016-01-28 20:15 062018018 Stenungsunds IBK P99 - IK Zenith P99 Grön 4 - 0 Carl Otterström, Jim Olausson Spekerödsskolan
2016-01-30 13:40 062018016 Pixbo Wallenstam IBF P00 Röd - Partille IBS P00 Röd 6 - 6 Sara Karlholm, Maja Gustavsson Vallhamra Sportcenter
2016-01-31 19:20 062018020 Marstrands IBK P98 - Herrestads AIF (P-00) 4 - 4 Rikard Mott, Jakob Hambert Munkegärdehallen
2016-02-12 18:30 062018019 Surte IS IBK P98 - Varla IBK U-lag 3 - 3 Joakim Amri Nilsson, Alexander Pavlovic Bohushallen
2016-01-29 18:00 062018021 Partille IBS P00 Röd - Sportlife Kungälvs IBK P00 2 - 0 Tomas Levin, Narcis Hadziselimovic Vallhamra Sportcenter
2016-02-06 17:30 062018024 IK Zenith P99 Grön - Marstrands IBK P98 6 - 5 Adem Can, William Hilmersson Björlanda Idrottshall
2016-02-13 10:00 062018022 Pixbo Wallenstam IBF P00 Röd - Stenungsunds IBK P99 5 - 2 Besim Mehmedagic, Hajrudin Begic Wallenstamhallen
2016-02-13 16:45 062018025 Varla IBK U-lag - Herrestads AIF (P-00) 1 - 2 Lindälvshallen
2016-02-27 18:45 062018026 Stenungsunds IBK P99 - Partille IBS P00 Röd 6 - 5 Martin Larsson, Robin Lyckäng Stenungsund Arena
2016-02-27 19:30 062018027 Surte IS IBK P98 - Sportlife Kungälvs IBK P00 4 - 6 Henrik Nordström, Patrik Jonasson Bohushallen
2016-02-28 17:55 062018028 Marstrands IBK P98 - Pixbo Wallenstam IBF P00 Röd 5 - 2 Oscar Carestam, Rickard Anneräng Munkegärdehallen
2016-03-06 11:30 062018030 Varla IBK U-lag - IK Zenith P99 Grön 1 - 1 Lindälvshallen
2016-03-04 19:55 062018033 Sportlife Kungälvs IBK P00 - Herrestads AIF (P-00) 4 - 5 Patrik Jonasson, Henrik Nordström Kastellegårdshallen
2016-03-05 10:40 062018034 Pixbo Wallenstam IBF P00 Röd - Varla IBK U-lag 4 - 5 Andreas Julin, Javed Khan Wallenstamhallen
2016-03-05 14:20 062018031 Partille IBS P00 Röd - Surte IS IBK P98 2 - 4 Rikard Mott, Henrik Nordström Vallhamra Sportcenter
2016-03-05 14:45 062018032 Stenungsunds IBK P99 - Marstrands IBK P98 1 - 4 Mathias Börtin, Mikael Molldén Spekerödsskolan
2016-03-11 21:10 062018039 IK Zenith P99 Grön - Sportlife Kungälvs IBK P00 6 - 2 Andreas Julin, Javed Khan Torshallen
2016-03-13 14:55 062018036 Marstrands IBK P98 - Partille IBS P00 Röd 6 - 4 Kevin Larsson, Johan Larsson Munkegärdehallen
2016-03-16 18:50 062018037 Herrestads AIF (P-00) - Surte IS IBK P98 3 - 2 Matilda Svenblad, Susanne Andersson Rimnershallen B-hallen
2016-03-17 20:00 062018038 Varla IBK U-lag - Stenungsunds IBK P99 4 - 4 Lindälvshallen
2016-03-18 18:30 062018043 Surte IS IBK P98 - IK Zenith P99 Grön 5 - 3 Lazo Cesto, Jesper Dammert Bohushallen
2016-03-18 19:00 062018045 Sportlife Kungälvs IBK P00 - Pixbo Wallenstam IBF P00 Röd 3 - 2 Oliver Engström, Gabriel Holmberg Kastellegårdshallen
2016-03-19 18:30 062018042 Marstrands IBK P98 - Varla IBK U-lag 6 - 3 Joakim Amri Nilsson, Roger Zahnér Munkegärdehallen
2016-03-20 12:20 062018041 Partille IBS P00 Röd - Herrestads AIF (P-00) 4 - 3 Andreas Julin, Anders Larsson Vallhamra Sportcenter
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Herrestads AIF (P-00) 8 5 2 1 30-24 6 17
2. Marstrands IBK P98 8 4 3 1 36-26 10 15
3. Surte IS IBK P98 8 4 2 2 32-26 6 14
4. Varla IBK U-lag 8 3 3 2 30-25 5 12
5. Stenungsunds IBK P99 8 2 3 3 27-31 -4 9
6. Partille IBS P00 Röd 8 2 2 4 29-32 -3 8
7. IK Zenith P99 Grön 8 2 2 4 22-28 -6 8
8. Sportlife Kungälvs IBK P00 8 2 2 4 20-31 -11 8
9. Pixbo Wallenstam IBF P00 Röd 8 2 1 5 28-31 -3 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Vår P Serie 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-01-08 18:30 062019004 FBC Lerum HJ - Lindome IBK P99 Lila 4 - 4 Kim Nielsen, Adam Jällfält Rydsbergshallen
2016-01-09 16:30 062019005 Floda IBK J/U - Partille IBS P99 Vit 5 - 5 Alf Björkner, Mikael Ärlig Alléhallen
2016-01-10 09:00 062019001 IBF Backadalen P99/00 Blå - IBF Göteborg P99 VS1 5 - 0 Roger Zahnér, Jesper Dammert Lundbystrand 3
2016-01-10 13:10 062019003 Pixbo Wallenstam IBF P00 Svart - Kärra IBK P99 3 - 5 Tomas Levin, Narcis Hadziselimovic Wallenstamhallen
2016-01-12 19:45 062019002 Warberg IBF P00 - Lindås IBK P16 2 3 - 7 Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2016-01-16 13:10 062019008 Lindome IBK P99 Lila - Warberg IBF P00 4 - 3 Mustafa Er, Patrik Jonasson Ekenskolan
2016-01-16 15:10 062019009 Partille IBS P99 Vit - Pixbo Wallenstam IBF P00 Svart 4 - 4 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Vallhamra Sportcenter
2016-01-17 15:10 062019006 Lindås IBK P16 2 - IBF Backadalen P99/00 Blå 5 - 4 Johan Larsson, Kevin Larsson Salming Arena
2016-01-17 20:00 062019010 Floda IBK J/U - FBC Lerum HJ 2 - 8 Henrik Nordström, Senad Olevic Hjällsnäshallen
2016-02-05 20:15 062019007 Kärra IBK P99 - IBF Göteborg P99 VS1 8 - 3 Simon Hitzeroth, Mika Pulkkinen Kärra Sporthall
2016-01-23 16:50 062019011 IBF Backadalen P99/00 Blå - Kärra IBK P99 8 - 5 Apilou Dragin, Ulf Jonasson Lundbystrand 3
2016-01-24 13:10 062019013 IBF Göteborg P99 VS1 - Partille IBS P99 Vit 1 - 5 Alexander Pavlovic, Daniel Antonsson Torpahallen
2016-01-24 19:00 062019014 Warberg IBF P00 - Floda IBK J/U 6 - 3 Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2016-02-21 13:00 062019015 Pixbo Wallenstam IBF P00 Svart - FBC Lerum HJ 6 - 7 Henrik Nordström, Patrik Jonasson Wallenstamhallen
2016-02-26 19:30 062019012 Lindås IBK P16 2 - Lindome IBK P99 Lila 5 - 5 Henry Tames, Adam Jällfält Salming Arena
2016-01-23 12:10 062019020 Pixbo Wallenstam IBF P00 Svart - Warberg IBF P00 3 - 4 Anders Larsson, Christoffer Esteban Hernandez Mölnlycke Idrottshall
2016-01-31 09:00 062019016 Lindome IBK P99 Lila - IBF Backadalen P99/00 Blå 4 - 2 Anders Larsson, Christoffer Esteban Hernandez Skånhällaskolan
2016-01-31 10:45 062019018 Floda IBK J/U - Lindås IBK P16 2 5 - 5 Amanda Hansson, Daniel Antonsson Alléhallen
2016-01-31 17:30 062019019 FBC Lerum HJ - IBF Göteborg P99 VS1 6 - 2 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Rydsbergshallen
2016-02-03 20:40 062019017 Partille IBS P99 Vit - Kärra IBK P99 3 - 6 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Lexby Idrottshall
2016-02-06 13:20 062019022 Lindome IBK P99 Lila - Floda IBK J/U 5 - 2 Jervand Hakopian, Louise Elgquist Ekenskolan
2016-02-11 19:45 062019024 Lindås IBK P16 2 - Pixbo Wallenstam IBF P00 Svart 3 - 6 Goran Kuduzovic, Mustafa Er Lindåshallen
2016-02-25 21:15 062019021 IBF Backadalen P99/00 Blå - Partille IBS P99 Vit 3 - 4 Jesper Odeholm, Senad Olevic Tuve Sporthall
2016-03-04 20:00 062019025 IBF Göteborg P99 VS1 - Warberg IBF P00 7 - 2 Hampus Zimmerblad, Oscar Kjellgren Elgestål Torpahallen
2016-03-21 21:00 062019023 Kärra IBK P99 - FBC Lerum HJ 4 - 6 Oliver Engström, Gabriel Holmberg Kärra Sporthall
2016-02-16 19:15 062019029 Warberg IBF P00 - Kärra IBK P99 4 - 3 Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2016-02-27 15:30 062019028 Pixbo Wallenstam IBF P00 Svart - Lindome IBK P99 Lila 3 - 3 Simon Hitzeroth, Jesper Dammert Mölnlycke Idrottshall
2016-02-27 19:30 062019027 FBC Lerum HJ - Partille IBS P99 Vit 3 - 3 Anders Larsson, Christoffer Esteban Hernandez Rydsbergshallen
2016-02-28 10:10 062019030 IBF Göteborg P99 VS1 - Lindås IBK P16 2 3 - 5 Carl Flyning, Emmy Rylander Torpahallen
2016-02-28 17:50 062019026 Floda IBK J/U - IBF Backadalen P99/00 Blå 2 - 4 Rikard Mott, Henrik Nordström Alléhallen
2016-03-04 19:30 062019031 IBF Backadalen P99/00 Blå - FBC Lerum HJ 4 - 6 Amir Huseinovic, Andreas Julin Tuve Sporthall
2016-03-04 19:45 062019032 Floda IBK J/U - Pixbo Wallenstam IBF P00 Svart 4 - 8 Anders Larsson, Christoffer Esteban Hernandez Alléhallen
2016-03-06 13:45 062019035 Kärra IBK P99 - Lindås IBK P16 2 3 - 5 Pontus Ekengränd, Adam Jällfält Kärra Sporthall
2016-03-06 14:40 062019033 Partille IBS P99 Vit - Warberg IBF P00 6 - 1 Adem Can, William Hilmersson Vallhamra Sportcenter
2016-03-06 17:10 062019034 Lindome IBK P99 Lila - IBF Göteborg P99 VS1 8 - 0 Adam Jällfält, Javed Khan Almåshallen B
2016-03-11 19:15 062019037 Warberg IBF P00 - FBC Lerum HJ 4 - 6 Sparbanken Wictory Center, Stadaxplanen
2016-03-12 15:20 062019038 IBF Göteborg P99 VS1 - Floda IBK J/U 3 - 12 Adem Can, Simon Hitzeroth Torpahallen
2016-03-13 09:10 062019036 Pixbo Wallenstam IBF P00 Svart - IBF Backadalen P99/00 Blå 4 - 2 Besim Mehmedagic, Hajrudin Begic Wallenstamhallen
2016-03-13 15:00 062019039 Lindås IBK P16 2 - Partille IBS P99 Vit 2 - 6 Fredrik Sävestrand, Simon Hitzeroth Salming Arena
2016-03-13 16:50 062019040 Kärra IBK P99 - Lindome IBK P99 Lila 3 - 4 Tomas Levin, Aldin Hadziselmovic Kärra Sporthall
2016-03-17 19:15 062019044 Floda IBK J/U - Kärra IBK P99 3 - 5 Adam Jällfält, Jervand Hakopian Alléhallen
2016-03-18 20:00 062019043 FBC Lerum HJ - Lindås IBK P16 2 6 - 3 Oscar Kjellgren Elgestål, Hampus Zimmerblad Rydsbergshallen
2016-03-19 16:20 062019045 Partille IBS P99 Vit - Lindome IBK P99 Lila 4 - 6 Kari Kyyrä, Magnus Persson Vallhamra Sportcenter
2016-03-19 19:50 062019042 Pixbo Wallenstam IBF P00 Svart - IBF Göteborg P99 VS1 5 - 2 Simon Hitzeroth, Jesper Dammert Wallenstamhallen
2016-03-20 14:15 062019041 IBF Backadalen P99/00 Blå - Warberg IBF P00 2 - 3 Adem Can, William Hilmersson Lundbystrand 3
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. FBC Lerum HJ 9 7 2 0 52-32 20 23
2. Lindome IBK P99 Lila 9 6 3 0 43-26 17 21
3. Partille IBS P99 Vit 9 4 3 2 40-31 9 15
4. Pixbo Wallenstam IBF P00 Svart 9 4 2 3 42-34 8 14
5. Lindås IBK P16 2 9 4 2 3 40-41 -1 14
6. Kärra IBK P99 9 4 0 5 42-39 3 12
7. Warberg IBF P00 9 4 0 5 30-41 -11 12
8. IBF Backadalen P99/ 00 Blå 9 3 0 6 34-33 1 9
9. Floda IBK J/ U 9 1 2 6 38-49 -11 5
10. IBF Göteborg P99 VS1 9 1 0 8 21-56 -35 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Vår P Serie 4
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-01-09 14:00 062020004 Ale IBF P99/00 - Partille IBS P00 Vit V 1 - 5 Senad Olevic, Simon Hitzeroth Ale Kulturrum
2016-01-09 17:30 062020003 FBC Lerum P00 Röd - Lindås IBK P01 Hjärter 5 - 1 Jervand Hakopian, Fredrik Sävestrand Rydsbergshallen
2016-01-10 10:10 062020002 IBF Backadalen P99/00 Röd - Stenungsunds IBK P001 8 - 3 Roger Zahnér, Jesper Dammert Lundbystrand 3
2016-01-10 16:45 062020005 Herrestads AIF P99 - Marstrands IBK P99/00 4 - 3 Ej offentliggjord, Matilda Svenblad Rimnershallen B-hallen
2016-01-11 20:00 062020001 Lindome IBK P00 grön - Onsala IBK P00 3 - 2 Ulf Jonasson, Senad Olevic Skånhällaskolan
2016-01-16 15:20 062020006 Stenungsunds IBK P001 - Lindome IBK P00 grön 1 - 5 Carl Otterström, Jim Olausson Stenungsund Arena
2016-01-16 15:45 062020010 Herrestads AIF P99 - Ale IBF P99/00 2 - 5 Tommas Bråten, Walter Wästhage Rimnershallen B-hallen
2016-01-17 11:00 062020007 Lindås IBK P01 Hjärter - Onsala IBK P00 6 - 2 Aldin Hadziselmovic, Anela Hadziselimovic Salming Arena
2016-01-17 11:10 062020008 Partille IBS P00 Vit V - IBF Backadalen P99/00 Röd 3 - 3 Kim Nielsen, Patrik Jonasson Vallhamra Sportcenter
2016-01-17 17:10 062020009 Marstrands IBK P99/00 - FBC Lerum P00 Röd 5 - 4 Oliver Engström, Gabriel Holmberg Munkegärdehallen
2016-01-23 18:30 062020012 Stenungsunds IBK P001 - Partille IBS P00 Vit V 6 - 4 Markus Svensson, Martin Larsson Stenungsund Arena
2016-01-24 17:00 062020013 Onsala IBK P00 - Marstrands IBK P99/00 6 - 9 Presse Idrottshall
2016-01-24 17:10 062020015 FBC Lerum P00 Röd - Ale IBF P99/00 6 - 5 Apilou Dragin, Maja Gustavsson Rydsbergshallen
2016-01-25 20:00 062020011 Lindome IBK P00 grön - Lindås IBK P01 Hjärter 1 - 6 Oscar Carestam, Emmy Rylander Skånhällaskolan
2016-01-26 19:45 062020014 IBF Backadalen P99/00 Röd - Herrestads AIF P99 5 - 8 Kari Kyyrä, Magnus Persson Skälltorpsskolan
2016-01-30 15:10 062020020 FBC Lerum P00 Röd - IBF Backadalen P99/00 Röd 5 - 4 Javed Khan, Javed Khan Hjällsnäshallen
2016-01-30 17:40 062020019 Ale IBF P99/00 - Onsala IBK P00 WO (5 - 0) Henrik Nordström, Patrik Jonasson Ale Kulturrum
2016-01-31 12:20 062020016 Partille IBS P00 Vit V - Lindome IBK P00 grön 3 - 0 Jesper Odeholm, Oscar Carestam Vallhamra Sportcenter
2016-01-31 15:20 062020018 Herrestads AIF P99 - Stenungsunds IBK P001 2 - 5 Christian Ragnevi, Linus Söderblom Rimnershallen B-hallen
2016-01-31 18:10 062020017 Marstrands IBK P99/00 - Lindås IBK P01 Hjärter 7 - 11 Rikard Mott, Jakob Hambert Munkegärdehallen
2016-02-06 14:30 062020021 Lindome IBK P00 grön - Marstrands IBK P99/00 1 - 2 Jervand Hakopian, Louise Elgquist Ekenskolan
2016-02-07 14:00 062020023 Lindås IBK P01 Hjärter - Ale IBF P99/00 5 - 4 Kim Nielsen, Mikael Ärlig Salming Arena
2016-02-22 20:00 062020024 Stenungsunds IBK P001 - FBC Lerum P00 Röd 2 - 2 Martin Andersson, Susanne Andersson Spekerödsskolan
2016-03-12 14:10 062020022 Partille IBS P00 Vit V - Herrestads AIF P99 5 - 1 Jakob Hambert, Amir Huseinovic Vallhamra Sportcenter
2016-03-14 20:20 062020025 Onsala IBK P00 - IBF Backadalen P99/00 Röd 2 - 4 Presse Idrottshall
2016-02-27 12:30 062020030 Onsala IBK P00 - Stenungsunds IBK P001 3 - 1 Presse Idrottshall
2016-02-28 12:15 062020028 FBC Lerum P00 Röd - Partille IBS P00 Vit V 6 - 4 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Hjällsnäshallen
2016-02-28 12:40 062020027 Ale IBF P99/00 - Marstrands IBK P99/00 5 - 1 Andreas Julin, Javed Khan Ale Kulturrum
2016-02-28 13:20 062020029 IBF Backadalen P99/00 Röd - Lindås IBK P01 Hjärter 1 - 3 Anders Larsson, Christoffer Esteban Hernandez Lundbystrand 3
2016-02-28 13:50 062020026 Herrestads AIF P99 - Lindome IBK P00 grön 5 - 2 Carl Otterström, Jim Olausson Rimnershallen B-hallen
2016-03-04 19:00 062020035 Lindås IBK P01 Hjärter - Stenungsunds IBK P001 4 - 7 Daniel Antonsson, Alexander Pavlovic Askims Sporthall
2016-03-06 09:00 062020031 Lindome IBK P00 grön - Ale IBF P99/00 4 - 3 Emmy Rylander, Sara Karlholm Almåshallen B
2016-03-06 12:20 062020034 Partille IBS P00 Vit V - Onsala IBK P00 4 - 2 Adem Can, William Hilmersson Vallhamra Sportcenter
2016-03-06 15:55 062020033 Marstrands IBK P99/00 - IBF Backadalen P99/00 Röd 1 - 3 Patrik Jonasson, Henrik Nordström Munkegärdehallen
2016-03-07 19:15 062020032 Herrestads AIF P99 - FBC Lerum P00 Röd 4 - 2 Susanne Andersson, Martin Andersson Rimnershallen B-hallen
2016-03-13 18:00 062020038 Onsala IBK P00 - Herrestads AIF P99 1 - 3 Presse Idrottshall
2016-03-13 18:40 062020036 FBC Lerum P00 Röd - Lindome IBK P00 grön 4 - 2 Oliver Engström, Gabriel Holmberg Rydsbergshallen
2016-03-13 19:45 062020039 Stenungsunds IBK P001 - Marstrands IBK P99/00 1 - 2 Linus Söderblom, Robin Lyckäng Stenungsund Arena
2016-03-18 19:20 062020037 IBF Backadalen P99/00 Röd - Ale IBF P99/00 4 - 2 William Hilmersson, Adem Can Tuve Sporthall
2016-03-18 20:10 062020040 Lindås IBK P01 Hjärter - Partille IBS P00 Vit V 4 - 2 Alexander Pavlovic, Simon Hitzeroth Askims Sporthall
2016-03-19 15:50 062020044 Herrestads AIF P99 - Lindås IBK P01 Hjärter 7 - 1 Robin Nåred, Christian Ragnevi Rimnershallen B-hallen
2016-03-19 17:00 062020043 Ale IBF P99/00 - Stenungsunds IBK P001 2 - 2 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Ale Kulturrum
2016-03-20 15:10 062020042 FBC Lerum P00 Röd - Onsala IBK P00 7 - 1 Carl Flyning, Jesper Dammert Rydsbergshallen
2016-03-20 19:15 062020045 Marstrands IBK P99/00 - Partille IBS P00 Vit V 4 - 5 Tomas Levin, Senad Olevic Munkegärdehallen
2016-03-20 19:30 062020041 Lindome IBK P00 grön - IBF Backadalen P99/00 Röd 3 - 7 Rikard Mott, Mustafa Er Almåshallen B
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. FBC Lerum P00 Röd 9 6 1 2 41-28 13 19
2. Herrestads AIF P99 9 6 0 3 36-29 7 18
3. Lindås IBK P01 Hjärter 9 6 0 3 41-36 5 18
4. IBF Backadalen P99/ 00 Röd 9 5 1 3 39-30 9 16
5. Partille IBS P00 Vit V 9 5 1 3 35-27 8 16
6. Marstrands IBK P99/ 00 9 4 0 5 34-40 -6 12
7. Stenungsunds IBK P001 9 3 2 4 28-32 -4 11
8. Ale IBF P99/ 00 9 3 1 5 32-29 3 10
9. Lindome IBK P00 grön 9 3 0 6 21-33 -12 9
10. Onsala IBK P00 9 1 0 8 19-42 -23 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Vår P Serie 5
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-01-09 11:00 062021002 Lindome IBK P00 Lila - Varla IBK P00/01 8 - 5 Adnan Tongur, Pierre Eberhard Berg Almåshallen B
2016-01-09 11:20 062021004 Mölndals IBF 1 P00 - Sandö IBK P00 5 - 6 Sara Karlholm, Mikael Karlholm Ekenskolan
2016-01-09 12:50 062021003 Pixbo Wallenstam IBF P01 Svart - Partille IBS P01 Vit 1 - 4 Oscar Kjellgren Elgestål, Andreas Julin Mölnlycke Idrottshall
2016-01-10 09:00 062021005 Landvetter IBK P99 Junior - Marstrands IBK P01 Röd 7 - 3 Andreas Julin, Ludwig Modh Landvetter Idrottshall
2016-01-10 11:20 062021001 FBC Lerum P01 Röd - Lindås IBK P16 3 3 - 7 Rikard Mott, Henrik Nordström Rydsbergshallen
2016-01-15 19:30 062021006 Varla IBK P00/01 - FBC Lerum P01 Röd 6 - 5 Lindälvshallen
2016-01-16 14:00 062021007 Partille IBS P01 Vit - Lindås IBK P16 3 2 - 1 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Vallhamra Sportcenter
2016-01-17 13:50 062021010 Landvetter IBK P99 Junior - Mölndals IBF 1 P00 5 - 9 Goran Kuduzovic, Mustafa Er Landvetter Idrottshall
2016-01-17 16:00 062021009 Marstrands IBK P01 Röd - Pixbo Wallenstam IBF P01 Svart 2 - 6 Oliver Engström, Gabriel Holmberg Munkegärdehallen
2016-01-17 19:15 062021008 Sandö IBK P00 - Lindome IBK P00 Lila 2 - 3 Vallda Idrottshall
2016-01-22 19:30 062021012 Varla IBK P00/01 - Sandö IBK P00 2 - 6 Lindälvshallen
2016-01-23 13:20 062021015 Pixbo Wallenstam IBF P01 Svart - Mölndals IBF 1 P00 3 - 4 Tomas Levin, Emmy Rylander Mölnlycke Idrottshall
2016-01-23 14:10 062021011 FBC Lerum P01 Röd - Partille IBS P01 Vit 12 - 2 Senad Olevic, Patrik Jonasson Rydsbergshallen
2016-01-24 11:10 062021014 Lindome IBK P00 Lila - Landvetter IBK P99 Junior 4 - 1 Oscar Carestam, Emmy Rylander Skånhällaskolan
2016-01-24 16:20 062021013 Lindås IBK P16 3 - Marstrands IBK P01 Röd 2 - 4 Andreas Julin, Javed Khan Askims Sporthall
2016-01-30 16:00 062021019 Mölndals IBF 1 P00 - Lindås IBK P16 3 5 - 3 Johan Larsson, Kevin Larsson Aktiviteten A-Hall
2016-01-31 12:10 062021020 Pixbo Wallenstam IBF P01 Svart - Lindome IBK P00 Lila 3 - 2 Sara Karlholm, Maja Gustavsson Wallenstamhallen
2016-01-31 17:00 062021017 Marstrands IBK P01 Röd - Partille IBS P01 Vit 4 - 1 Rikard Mott, Jakob Hambert Munkegärdehallen
2016-01-31 19:00 062021016 Sandö IBK P00 - FBC Lerum P01 Röd 3 - 4 Vallda Idrottshall
2016-02-09 19:00 062021018 Landvetter IBK P99 Junior - Varla IBK P00/01 3 - 3 Jervand Hakopian, Adam Jällfält Landvetter Idrottshall
2016-02-04 19:15 062021022 Sandö IBK P00 - Landvetter IBK P99 Junior 8 - 3 Vallda Idrottshall
2016-02-06 12:20 062021023 Partille IBS P01 Vit - Mölndals IBF 1 P00 5 - 2 Adem Can, William Hilmersson Vallhamra Sportcenter
2016-02-06 18:00 062021024 Varla IBK P00/01 - Pixbo Wallenstam IBF P01 Svart 4 - 5 Lindälvshallen
2016-03-12 19:00 062021025 Lindås IBK P16 3 - Lindome IBK P00 Lila 1 - 0 Jesper Dammert, Rikard Mott Salming Arena
2016-03-20 20:00 062021021 FBC Lerum P01 Röd - Marstrands IBK P01 Röd 4 - 3 Hampus Zimmerblad, Anela Hadziselimovic Rydsbergshallen
2016-02-26 20:30 062021027 Mölndals IBF 1 P00 - Marstrands IBK P01 Röd 4 - 0 Jesper Dammert, Hampus Zimmerblad Aktiviteten A-Hall
2016-02-27 13:10 062021030 Lindås IBK P16 3 - Varla IBK P00/01 2 - 7 Ulf Jonasson, Oscar Kjellgren Elgestål Salming Arena
2016-02-27 16:40 062021028 Pixbo Wallenstam IBF P01 Svart - Sandö IBK P00 4 - 8 Simon Hitzeroth, Jesper Dammert Mölnlycke Idrottshall
2016-02-28 11:00 062021026 Landvetter IBK P99 Junior - FBC Lerum P01 Röd 8 - 5 Simon Hitzeroth, Jesper Dammert Landvetter Idrottshall
2016-03-13 12:30 062021029 Lindome IBK P00 Lila - Partille IBS P01 Vit 1 - 2 Louise Elgquist, Kim Nielsen Skånhällaskolan
2016-03-06 13:00 062021032 Landvetter IBK P99 Junior - Pixbo Wallenstam IBF P01 Svart 10 - 5 Mustafa Er, Amir Huseinovic Landvetter Idrottshall
2016-03-06 13:15 062021031 FBC Lerum P01 Röd - Mölndals IBF 1 P00 4 - 6 Kari Kyyrä, Magnus Persson Hjällsnäshallen
2016-03-06 16:30 062021034 Sandö IBK P00 - Lindås IBK P16 3 4 - 2 Vallda Idrottshall
2016-03-06 18:15 062021033 Marstrands IBK P01 Röd - Lindome IBK P00 Lila 3 - 3 Patrik Jonasson, Henrik Nordström Munkegärdehallen
2016-03-08 19:00 062021035 Partille IBS P01 Vit - Varla IBK P00/01 5 - 4 Mustafa Er, Amir Huseinovic Vallhamra Sportcenter
2016-03-11 18:15 062021037 Lindome IBK P00 Lila - Mölndals IBF 1 P00 3 - 6 Pierre Eberhard Berg, Robin Boqvist Almåshallen B
2016-03-11 19:15 062021040 Partille IBS P01 Vit - Sandö IBK P00 5 - 4 Anton Nyberg, Simon Hitzeroth Ugglumshallen
2016-03-11 19:30 062021039 Varla IBK P00/01 - Marstrands IBK P01 Röd 3 - 5 Lindälvshallen
2016-03-11 20:10 062021038 Lindås IBK P16 3 - Landvetter IBK P99 Junior 1 - 9 Mustafa Er, Tomas Levin Askims Sporthall
2016-03-12 18:30 062021036 Pixbo Wallenstam IBF P01 Svart - FBC Lerum P01 Röd 4 - 4 Besim Mehmedagic, Hajrudin Begic Wallenstamhallen
2016-03-16 18:45 062021043 Mölndals IBF 1 P00 - Varla IBK P00/01 1 - 1 Carl Flyning, Jesper Dammert Aktiviteten A-Hall
2016-03-18 18:15 062021045 Marstrands IBK P01 Röd - Sandö IBK P00 2 - 3 Amanda Hansson, Joakim Jögi Munkegärdehallen
2016-03-19 11:20 062021044 Landvetter IBK P99 Junior - Partille IBS P01 Vit 1 - 5 Kim Nielsen, Patrik Jonasson Landvetter Idrottshall
2016-03-19 17:30 062021042 Pixbo Wallenstam IBF P01 Svart - Lindås IBK P16 3 3 - 3 Simon Hitzeroth, Jesper Dammert Wallenstamhallen
2016-03-19 18:35 062021041 FBC Lerum P01 Röd - Lindome IBK P00 Lila 4 - 5 Adem Can, William Hilmersson Rydsbergshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Partille IBS P01 Vit 9 7 0 2 31-30 1 21
2. Mölndals IBF 1 P00 9 6 1 2 42-30 12 19
3. Sandö IBK P00 9 6 0 3 44-30 14 18
4. Landvetter IBK P99 Junior 9 4 1 4 47-43 4 13
5. Lindome IBK P00 Lila 9 4 1 4 29-27 2 13
6. Pixbo Wallenstam IBF P01 Svart 9 3 2 4 34-41 -7 11
7. FBC Lerum P01 Röd 9 3 1 5 45-44 1 10
8. Marstrands IBK P01 Röd 9 3 1 5 26-33 -7 10
9. Varla IBK P00/ 01 9 2 2 5 35-40 -5 8
10. Lindås IBK P16 3 9 2 1 6 22-37 -15 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Vår P Serie 6
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-01-09 15:10 062022001 Pixbo Wallenstam IBF P01 Röd - Lindås IBK P01 Ruter 3 - 4 Andreas Julin, Ludwig Modh Mölnlycke Idrottshall
2016-01-10 12:30 062022005 Partille IBS P01 Röd - Mölndals IBF 2 P00 5 - 4 Alf Björkner, Mikael Ärlig Vallhamra Sportcenter
2016-01-10 13:40 062022002 FBC Lerum P00 Svart - Floda IBK P99/00 2 - 3 Kim Nielsen, Adam Jällfält Rydsbergshallen
2016-01-10 13:50 062022004 Herrestads AIF P01 - Warberg IBF P01 1 - 6 Ej offentliggjord, Matilda Svenblad Rimnershallen B-hallen
2016-01-10 17:30 062022003 Skår IBK P00 - Öckerö IBK P00 6 - 4 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Skepplanda Idrottshall
2016-01-16 09:30 062022009 Mölndals IBF 2 P00 - Skår IBK P00 5 - 4 Adam Kruse, Minal Landin Aktiviteten A-Hall
2016-01-16 14:00 062022007 Öckerö IBK P00 - Lindås IBK P01 Ruter 2 - 3 Senad Olevic, Jesper Dammert Hedenskolans Idrottshall
2016-01-16 14:00 062022008 Warberg IBF P01 - FBC Lerum P00 Svart 2 - 5 Sparbanken Wictory Center, Stadaxplanen
2016-01-16 16:45 062022006 Floda IBK P99/00 - Pixbo Wallenstam IBF P01 Röd 8 - 5 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Alléhallen
2016-01-17 12:20 062022010 Partille IBS P01 Röd - Herrestads AIF P01 5 - 4 Kim Nielsen, Patrik Jonasson Vallhamra Sportcenter
2016-01-23 16:50 062022011 Pixbo Wallenstam IBF P01 Röd - Öckerö IBK P00 6 - 3 Tomas Levin, Emmy Rylander Mölnlycke Idrottshall
2016-01-24 15:10 062022013 Lindås IBK P01 Ruter - Mölndals IBF 2 P00 1 - 2 Andreas Julin, Javed Khan Askims Sporthall
2016-01-24 16:00 062022015 Skår IBK P00 - Herrestads AIF P01 5 - 8 Anton Nyberg, Axel Lingheimer Skepplanda Idrottshall
2016-01-24 19:30 062022014 FBC Lerum P00 Svart - Partille IBS P01 Röd 4 - 3 Tomas Levin, Peter Bertlin Rydsbergshallen
2016-01-28 19:15 062022012 Floda IBK P99/00 - Warberg IBF P01 3 - 5 Alf Björkner, Mikael Ärlig Alléhallen
2016-01-29 18:00 062022019 Herrestads AIF P01 - Lindås IBK P01 Ruter 4 - 2 Tommas Bråten, Martin Larsson Rimnershallen B-hallen
2016-01-30 10:10 062022018 Partille IBS P01 Röd - Floda IBK P99/00 1 - 2 Joakim Jögi, Mikael Karlholm Vallhamra Sportcenter
2016-01-30 14:15 062022016 Warberg IBF P01 - Pixbo Wallenstam IBF P01 Röd 5 - 3 Sparbanken Wictory Center, Stadaxplanen
2016-01-31 16:00 062022020 Skår IBK P00 - FBC Lerum P00 Svart 4 - 2 Adem Can, William Hilmersson Skepplanda Idrottshall
2016-02-03 17:30 062022017 Mölndals IBF 2 P00 - Öckerö IBK P00 8 - 1 Amir Huseinovic, Senad Olevic Aktiviteten A-Hall
2016-02-02 19:15 062022022 Warberg IBF P01 - Partille IBS P01 Röd 7 - 1 Sparbanken Wictory Center, Stadaxplanen
2016-02-05 19:10 062022025 Lindås IBK P01 Ruter - FBC Lerum P00 Svart 7 - 2 Andreas Julin, Javed Khan Askims Sporthall
2016-02-05 19:45 062022024 Floda IBK P99/00 - Skår IBK P00 6 - 4 Senad Olevic, Alexander Pavlovic Alléhallen
2016-02-13 19:40 062022021 Pixbo Wallenstam IBF P01 Röd - Mölndals IBF 2 P00 4 - 4 Henrik Nordström, Patrik Jonasson Wallenstamhallen
2016-03-06 14:30 062022023 Öckerö IBK P00 - Herrestads AIF P01 6 - 4 Anton Nyberg, Anela Hadziselimovic Hedenskolans Idrottshall
2016-02-26 20:00 062022029 FBC Lerum P00 Svart - Öckerö IBK P00 9 - 2 Anders Larsson, Christoffer Esteban Hernandez Rydsbergshallen
2016-02-27 14:20 062022030 Lindås IBK P01 Ruter - Floda IBK P99/00 2 - 4 Ulf Jonasson, Hampus Zimmerblad Salming Arena
2016-02-28 11:00 062022026 Partille IBS P01 Röd - Pixbo Wallenstam IBF P01 Röd 3 - 2 Adem Can, William Hilmersson Partillebohallen
2016-02-28 12:20 062022027 Herrestads AIF P01 - Mölndals IBF 2 P00 3 - 8 Carl Otterström, Jim Olausson Rimnershallen B-hallen
2016-02-28 16:00 062022028 Skår IBK P00 - Warberg IBF P01 8 - 3 Andreas Julin, Javed Khan Skepplanda Idrottshall
2016-03-05 11:50 062022031 Pixbo Wallenstam IBF P01 Röd - Herrestads AIF P01 2 - 1 Andreas Julin, Javed Khan Wallenstamhallen
2016-03-05 12:00 062022033 Mölndals IBF 2 P00 - FBC Lerum P00 Svart 6 - 1 Amir Huseinovic, Jakob Hambert Aktiviteten A-Hall
2016-03-05 14:00 062022034 Warberg IBF P01 - Lindås IBK P01 Ruter 3 - 3 Sparbanken Wictory Center, Stadaxplanen
2016-03-05 17:30 062022035 Öckerö IBK P00 - Floda IBK P99/00 4 - 1 Daniel Antonsson, Alexander Pavlovic Hedenskolans Idrottshall
2016-03-06 13:30 062022032 Partille IBS P01 Röd - Skår IBK P00 6 - 5 Adem Can, William Hilmersson Vallhamra Sportcenter
2016-03-11 19:15 062022036 Skår IBK P00 - Pixbo Wallenstam IBF P01 Röd 4 - 10 Joakim Jögi, Alexander Pavlovic Skepplanda Idrottshall
2016-03-12 14:00 062022040 Öckerö IBK P00 - Warberg IBF P01 5 - 11 Patrik Jonasson, Fredrik Sävestrand Hedenskolans Idrottshall
2016-03-12 14:40 062022037 FBC Lerum P00 Svart - Herrestads AIF P01 3 - 4 Alf Björkner, Mikael Ärlig Hjällsnäshallen
2016-03-12 17:30 062022038 Lindås IBK P01 Ruter - Partille IBS P01 Röd 10 - 3 Jesper Dammert, Rikard Mott Salming Arena
2016-03-13 14:40 062022039 Floda IBK P99/00 - Mölndals IBF 2 P00 1 - 7 Peter Bertlin, Joakim Jögi Alléhallen
2016-03-19 14:20 062022043 Herrestads AIF P01 - Floda IBK P99/00 4 - 3 Christian Ragnevi, Robin Nåred Rimnershallen B-hallen
2016-03-19 15:10 062022041 Pixbo Wallenstam IBF P01 Röd - FBC Lerum P00 Svart 4 - 5 Anton Nyberg, Alexander Pavlovic Mölnlycke Idrottshall
2016-03-19 15:30 062022045 Mölndals IBF 2 P00 - Warberg IBF P01 4 - 2 Adam Jällfält, Jervand Hakopian Aktiviteten A-Hall
2016-03-20 11:10 062022044 Partille IBS P01 Röd - Öckerö IBK P00 4 - 3 Andreas Julin, Anders Larsson Vallhamra Sportcenter
2016-03-20 17:30 062022042 Skår IBK P00 - Lindås IBK P01 Ruter 7 - 4 Senad Olevic, Simon Hitzeroth Skepplanda Idrottshall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Mölndals IBF 2 P00 9 7 1 1 48-22 26 22
2. Warberg IBF P01 9 5 1 3 44-33 11 16
3. Floda IBK P99/ 00 9 5 0 4 31-34 -3 15
4. Partille IBS P01 Röd 9 5 0 4 31-41 -10 15
5. Lindås IBK P01 Ruter 9 4 1 4 36-30 6 13
6. Skår IBK P00 9 4 0 5 47-48 -1 12
7. FBC Lerum P00 Svart 9 4 0 5 33-35 -2 12
8. Herrestads AIF P01 9 4 0 5 33-40 -7 12
9. Pixbo Wallenstam IBF P01 Röd 9 3 1 5 39-37 2 10
10. Öckerö IBK P00 9 2 0 7 30-52 -22 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Vår P Serie 7
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-01-10 11:20 062023001 IBF Backadalen P01 Vit - Ale IBF P01