Pantamera Röd Medel (2015/16)

Gruppspel
Pantamera Flickor Röd Medel Mellersta
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-03 12:15 150314002 Vallentuna IBK (A) - Hammarby IF IBF (B) 3 - 0 Roger Nyström, Frida Berg Hammarbackens Sporthall
2015-10-03 13:00 150314001 Älvsjö AIK (A) - Huddinge IK (C) 1 - 3 Emil Jonback, Carl Peterson Sätrahallen
2015-10-03 16:00 150314003 Åkersberga IBF (A) - Täby FC (A) 5 - 1 Stefan Flöjt, Emil Kirchner Åkersberga Sporthall A
2015-10-10 12:00 150314008 Täby FC (A) - Vallentuna IBK (A) 1 - 1 Markus Almén, Anton Hemström Skarpängskolan A
2015-10-10 14:30 150314009 Hammarby IF IBF (B) - Älvsjö AIK (A) 1 - 3 Hampus Höglin, Anton Höglin Sjöstadshallen
2015-10-11 12:45 150314007 AIK IBF - Åkersberga IBF (A) 0 - 2 Karl Hurtig, Mario Mallengren Ulriksdalshallen
2015-12-13 10:00 150314010 Huddinge IK (C) - Bele Barkarby IF IBF 0 - 4 Daniel Eriksson, Joel Scott Tomtbergahallen
2015-10-17 11:00 150314011 Älvsjö AIK (A) - Täby FC (A) 3 - 0 Hampus Höglin, Anton Höglin Sätrahallen
2015-10-17 13:00 150314015 Hammarby IF IBF (B) - Huddinge IK (C) 4 - 0 Johan Ståhl, Erik Nyman Sjöstadshallen
2015-10-17 14:15 150314012 Vallentuna IBK (A) - AIK IBF 4 - 3 Ida Nedin, Tove Wallén Hammarbackens Sporthall
2015-10-24 11:00 150314019 Täby FC (A) - Hammarby IF IBF (B) 8 - 1 Tobias Hagelin, Filip Ekstrand Skarpängskolan B
2015-10-25 11:30 150314018 AIK IBF - Älvsjö AIK (A) 2 - 3 Robert Milerud, Sandhya Karlsson Ulriksdalshallen
2016-01-24 15:00 150314016 Bele Barkarby IF IBF - Åkersberga IBF (A) 6 - 3 Thomas Josbrink, Marcus Ackefelt Björkebyhallen
2015-11-07 11:30 150314022 Vallentuna IBK (A) - Bele Barkarby IF IBF 2 - 1 Ida Nedin, Niklas Wedin Hammarbackens Sporthall
2015-11-07 12:30 150314025 Hammarby IF IBF (B) - AIK IBF 5 - 1 Anders Asp, Jonas Robertson Sjöstadshallen
2015-11-07 15:00 150314024 Täby FC (A) - Huddinge IK (C) 2 - 0 Markus Almén, Anton Hemström Skarpängskolan B
2015-11-14 12:00 150314030 Huddinge IK (C) - Åkersberga IBF (A) 1 - 0 Heimo Lyly, Max Hellström Skogåshallen
2015-11-15 11:15 150314029 AIK IBF - Täby FC (A) 3 - 10 Lars Samuelsson, Johan Hillergren Ulriksdalshallen
2015-11-15 12:45 150314027 Bele Barkarby IF IBF - Älvsjö AIK (A) 6 - 2 Fredrik Leander, Torbjörn Lundin Björkebyhallen
2015-11-21 11:45 150314035 Hammarby IF IBF (B) - Bele Barkarby IF IBF 3 - 2 Magnus Berg, Petra Dynesius Sjöstadshallen
2015-11-21 13:15 150314032 Vallentuna IBK (A) - Åkersberga IBF (A) 6 - 2 Ida Nedin, Niklas Wedin Hammarbackens Sporthall
2015-11-22 13:00 150314033 AIK IBF - Huddinge IK (C) 2 - 0 Rebecca Staffas, Magnus Johansson Ulriksdalshallen
2015-11-28 14:30 150314036 Åkersberga IBF (A) - Älvsjö AIK (A) 5 - 4 Enya Hasselström, Emil Kirchner Åkersberga Sporthall A
2015-11-29 10:45 150314038 Bele Barkarby IF IBF - Täby FC (A) 3 - 3 Jonas Edström, Jakob Edström Anderberg Björkebyhallen
2015-11-29 13:15 150314040 Huddinge IK (C) - Vallentuna IBK (A) 2 - 3 Johan Hessing, Marcus Blomqvist Storängshallen
2015-12-05 09:00 150314041 Älvsjö AIK (A) - Vallentuna IBK (A) 2 - 9 Mats Andersson, Stefano Bianque Liljeholmshallen 1
2015-12-05 15:30 150314045 Hammarby IF IBF (B) - Åkersberga IBF (A) 4 - 5 Rasmus Fernström, Kenneth Johansson Sjöstadshallen
2015-12-06 11:30 150314043 AIK IBF - Bele Barkarby IF IBF 1 - 4 Imtiaz Karim, Elias Grafström Ulriksdalshallen
2016-01-09 10:30 150314049 Hammarby IF IBF (B) - Vallentuna IBK (A) 3 - 5 Tomas Jansson, Stefano Bianque Sjöstadshallen
2016-01-10 12:00 150314048 Täby FC (A) - Åkersberga IBF (A) 2 - 1 Karl Hurtig, Fredrik Hallenberg Grindtorpshallen
2016-01-10 13:15 150314050 Huddinge IK (C) - Älvsjö AIK (A) 4 - 0 Baberkhan Barekzay, Kenneth Johansson Storängshallen
2016-01-16 12:15 150314051 Älvsjö AIK (A) - Hammarby IF IBF (B) 1 - 1 Henrik Sommerville, Robin Berger Sätrahallen
2016-01-16 15:15 150314052 Vallentuna IBK (A) - Täby FC (A) 4 - 4 Martin Svensson, Dennis Svensson Hammarbackens Sporthall
2016-01-17 09:15 150314053 Åkersberga IBF (A) - AIK IBF 2 - 0 Tobias Hagelin, William Hasselström Åkersberga Sporthall A
2016-01-17 12:15 150314055 Bele Barkarby IF IBF - Huddinge IK (C) 2 - 0 Linda Forslund, Elin Carlberg-Börjes Björkebyhallen
2016-01-23 14:00 150314059 Täby FC (A) - Älvsjö AIK (A) 4 - 1 Thomas Wargkelius, Niklas Wedin Skarpängskolan B
2016-01-24 12:15 150314058 AIK IBF - Vallentuna IBK (A) 2 - 3 Michael Leimer, Robert Milerud Ulriksdalshallen
2016-01-24 13:00 150314060 Huddinge IK (C) - Hammarby IF IBF (B) 3 - 2 Max Hellström, Wen-chung Tsai Tomtbergahallen
2016-01-30 12:15 150314065 Hammarby IF IBF (B) - Täby FC (A) 2 - 1 Ola Bigestans, Kenneth Johansson Sjöstadshallen
2016-01-30 12:30 150314061 Älvsjö AIK (A) - AIK IBF 2 - 4 Martin Tidesten, Simon Ellström Johansson Sätrahallen
2016-01-30 15:45 150314063 Åkersberga IBF (A) - Bele Barkarby IF IBF 4 - 2 Erika Fransson, Hannes Andersson Åkersberga Sporthall A
2016-02-06 15:00 150314067 Bele Barkarby IF IBF - Vallentuna IBK (A) 1 - 2 Gustav Levin, Fredrik Leander Kallhälls sporthall
2016-02-07 11:15 150314070 Huddinge IK (C) - Täby FC (A) 2 - 2 Johan Ståhl, Wen-chung Tsai Storängshallen
2016-02-08 19:00 150314069 AIK IBF - Hammarby IF IBF (B) 1 - 3 Christoffer Markovski, Jan Lingemark Ulriksdalshallen
2016-02-20 17:30 150314071 Älvsjö AIK (A) - Bele Barkarby IF IBF 1 - 5 Jonas Jatko, Stefano Bianque Sätrahallen
2016-02-21 09:00 150314074 Täby FC (A) - AIK IBF 4 - 0 Jan Lingemark, Lucas Edberg Grindtorpshallen
2016-02-21 11:30 150314073 Åkersberga IBF (A) - Huddinge IK (C) 3 - 4 Lars Samuelsson, Martin Svensson Åkersberga Sporthall A
2016-03-12 14:45 150314076 Åkersberga IBF (A) - Vallentuna IBK (A) 2 - 6 Magnus Berg, Frida Berg Åkersberga Sporthall A
2016-03-12 16:00 150314080 Huddinge IK (C) - AIK IBF 2 - 2 Daniel Eriksson, Thomas Gjutarenäfve Flemingsbergshallen
2016-03-13 14:45 150314078 Bele Barkarby IF IBF - Hammarby IF IBF (B) 5 - 4 Fredrik Leander, Erik Hellgren Björkebyhallen
2016-03-19 14:00 150314081 Älvsjö AIK (A) - Åkersberga IBF (A) 0 - 7 Hampus Höglin, Anton Höglin Sätrahallen
2016-03-20 12:00 150314084 Täby FC (A) - Bele Barkarby IF IBF 9 - 1 Lars Samuelsson, Niklas Wedin Grindtorpshallen
2016-03-20 18:15 150314082 Vallentuna IBK (A) - Huddinge IK (C) 4 - 2 Leif Karlsson, Ida Nedin Hammarbackens Sporthall
2016-04-03 17:00 150314087 Åkersberga IBF (A) - Hammarby IF IBF (B) 5 - 2 Per Sundvall, Lucas Edberg Åkersberga Sporthall A
2016-04-09 09:00 150314086 Vallentuna IBK (A) - Älvsjö AIK (A) 7 - 3 Per Calmén, Ida Nedin Hammarbackens Sporthall
2016-04-10 13:15 150314089 Bele Barkarby IF IBF - AIK IBF 9 - 4 Magnus Johansson, Erik Hellgren Björkebyhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Vallentuna IBK (A) 14 12 2 0 59-28 31 38
2. Täby FC (A) 14 7 4 3 51-27 24 25
3. Bele Barkarby IF IBF 14 8 1 5 51-38 13 25
4. Åkersberga IBF (A) 14 8 0 6 46-38 8 24
5. Huddinge IK (C) 14 5 2 7 23-31 -8 17
6. Hammarby IF IBF (B) 14 5 1 8 35-43 -8 16
7. Älvsjö AIK (A) 14 3 1 10 26-58 -32 10
8. AIK IBF 14 2 1 11 25-53 -28 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Flickor Röd Medel Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-03 11:15 150313004 Vallentuna IBK (B) - Hässelby SK IBK 4 - 2 Roger Nyström, Frida Berg Hammarbackens Sporthall
2015-10-04 13:15 150313005 Sigtuna IF IBK - Vaxholms IBF 1 - 1 Edward Swartling, Jonas Sandberg Prästängshallen
2015-10-04 16:30 150313003 Kungsängens IF - Täby FC (B) 5 - 1 Per Calmén, Thomas Wargkelius Ekhammarshallen
2015-10-10 10:00 150313010 Rotebro IS IBK - Sigtuna IF IBK 1 - 3 Lars Reuterhagen, Jan Lingemark Rotebrohallen (Nya)
2015-10-10 13:00 150313008 Täby FC (B) - Åkersberga IBF (C) 7 - 0 Markus Almén, Anton Hemström Skarpängskolan A
2015-10-10 16:00 150313007 Hässelby SK IBK - Kungsängens IF 2 - 5 Robin Wirström, Erik Hellgren Hässelbyhallen
2015-10-10 19:00 150313006 Vaxholms IBF - Vallentuna IBK (B) 3 - 1 Roger Nyström, Lars Reuterhagen Innebandyhallen Vaxholm
2015-10-17 13:15 150313014 Vallentuna IBK (B) - Sigtuna IF IBK 3 - 2 Roger Nyström, Magnus Westerberg Hammarbackens Sporthall
2015-10-17 15:45 150313012 Åkersberga IBF (C) - Hässelby SK IBK 6 - 3 Markus Almén, Anton Hemström Åkersberga Sporthall A
2015-10-18 13:00 150313013 Kungsängens IF - Vaxholms IBF 4 - 1 Robert Jäderlund, Jacob Leijon Ekhammarshallen
2015-10-24 10:45 150313020 Rotebro IS IBK - Vallentuna IBK (B) 1 - 5 Fredrik Hallenberg, Hannes Hovmöller Rotebrohallen (Nya)
2015-10-24 13:45 150313017 Vaxholms IBF - Åkersberga IBF (C) 1 - 4 Frida Berg, Erika Fransson Innebandyhallen Vaxholm
2015-10-25 12:45 150313016 Sigtuna IF IBK - Kungsängens IF 3 - 7 Mikael Hagman, Mario Mallengren Prästängshallen
2015-11-07 14:00 150313024 Täby FC (B) - Rotebro IS IBK 4 - 1 Johan Ribbing, Hannes Andersson Skarpängskolan B
2015-11-07 18:45 150313022 Åkersberga IBF (C) - Sigtuna IF IBK 0 - 4 Frida Berg, Erika Fransson Åkersberga Sporthall A
2015-11-08 09:45 150313023 Kungsängens IF - Vallentuna IBK (B) 3 - 1 Per Calmén, Daniel Mårtensson Ekhammarshallen
2015-11-14 12:00 150313026 Vallentuna IBK (B) - Åkersberga IBF (C) 9 - 0 Lars Samuelsson, Ida Nedin Hammarbackens Sporthall
2015-11-14 13:45 150313030 Rotebro IS IBK - Kungsängens IF 5 - 4 Jonas Sandberg, David Norman Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2015-11-14 17:00 150313029 Hässelby SK IBK - Täby FC (B) 2 - 6 Hektor Byfors, Erik Hellgren Hässelbyhallen
2015-11-21 13:00 150313034 Täby FC (B) - Vaxholms IBF 1 - 2 Tilde Levinson, Anna Skantz Erikslundshallen
2015-11-21 16:00 150313033 Hässelby SK IBK - Rotebro IS IBK 0 - 1 Bjarne Hekkelstrand, Linda Forslund Hässelbyhallen
2015-11-22 10:15 150313032 Åkersberga IBF (C) - Kungsängens IF 3 - 3 Markus Almén, Anton Hemström Åkersberga Sporthall A
2015-11-28 11:15 150313040 Rotebro IS IBK - Åkersberga IBF (C) 4 - 1 Linda Forslund, Elin Carlberg-Börjes Rotebrohallen (Nya)
2015-11-28 12:45 150313039 Vaxholms IBF - Hässelby SK IBK 3 - 0 Johan Ribbing, David Berger Innebandyhallen Vaxholm
2015-11-29 11:00 150313038 Sigtuna IF IBK - Täby FC (B) 2 - 4 Fredrik Nensén, Jonas Sandberg Prästängshallen
2015-12-05 13:00 150313043 Hässelby SK IBK - Sigtuna IF IBK 1 - 6 Andreas Mattsson, Erik Hellgren Hässelbyhallen
2015-12-05 13:00 150313044 Täby FC (B) - Vallentuna IBK (B) 3 - 3 Ida Nedin, Viktor Lindell Skarpängskolan B
2015-12-05 15:45 150313042 Vaxholms IBF - Rotebro IS IBK 2 - 1 Björn Söderström, Christer Jacobsson Innebandyhallen Vaxholm
2016-01-09 13:00 150313046 Vaxholms IBF - Sigtuna IF IBK 4 - 0 Tobias Ekmark, Lars Samuelsson Innebandyhallen Vaxholm
2016-01-10 11:00 150313048 Täby FC (B) - Kungsängens IF 3 - 3 Stefan Flöjt, Simon Åbom Grindtorpshallen
2016-01-10 16:00 150313047 Hässelby SK IBK - Vallentuna IBK (B) 1 - 4 Jonas Laurell, Erik Hellgren Hässelbyhallen
2016-01-16 16:15 150313054 Vallentuna IBK (B) - Vaxholms IBF 2 - 2 Martin Svensson, Dennis Svensson Hammarbackens Sporthall
2016-01-16 18:10 150313052 Åkersberga IBF (C) - Täby FC (B) 3 - 2 Markus Almén, Anton Hemström Åkersberga Sporthall A
2016-01-17 12:30 150313055 Sigtuna IF IBK - Rotebro IS IBK 6 - 1 Edward Swartling, Jonas Sandberg Prästängshallen
2016-01-17 16:15 150313053 Kungsängens IF - Hässelby SK IBK 7 - 0 Thomas Bégat, Bjarne Hekkelstrand Ekhammarshallen
2016-01-23 14:00 150313057 Vaxholms IBF - Kungsängens IF 1 - 1 Roger Nyström, Joel Scott Innebandyhallen Vaxholm
2016-01-23 14:30 150313058 Hässelby SK IBK - Åkersberga IBF (C) 3 - 2 Imtiaz Karim, Mario Mallengren Hässelbyhallen
2016-01-24 16:30 150313056 Sigtuna IF IBK - Vallentuna IBK (B) 2 - 2 Arne Brovig, Jan Lingemark Prästängshallen
2016-01-30 15:30 150313064 Vallentuna IBK (B) - Rotebro IS IBK 8 - 3 Per Calmén, Tove Wallén Hammarbackens Sporthall
2016-01-30 16:45 150313062 Åkersberga IBF (C) - Vaxholms IBF 2 - 4 Erika Fransson, Hannes Andersson Åkersberga Sporthall A
2016-02-14 16:45 150313063 Kungsängens IF - Sigtuna IF IBK 2 - 3 Ola Bigestans, Håkan Augustsson Ekhammarshallen
2016-02-06 11:15 150313066 Vallentuna IBK (B) - Kungsängens IF 3 - 5 Martin Svensson, Dennis Svensson Hammarbackens Sporthall
2016-02-14 11:00 150313067 Sigtuna IF IBK - Åkersberga IBF (C) 2 - 0 Per Calmén, Niklas Forsman Prästängshallen
2016-02-20 16:00 150313070 Rotebro IS IBK - Täby FC (B) 1 - 2 Lucas Edberg, Andreas Eriksson Rotebrohallen (Nya)
2016-02-21 10:00 150313073 Kungsängens IF - Rotebro IS IBK 5 - 2 Rohnny Åhman, Imtiaz Karim Ekhammarshallen
2016-02-21 10:00 150313074 Täby FC (B) - Hässelby SK IBK 8 - 0 Jan Lingemark, Lucas Edberg Grindtorpshallen
2016-02-21 12:30 150313072 Åkersberga IBF (C) - Vallentuna IBK (B) 0 - 4 Lars Samuelsson, Martin Svensson Åkersberga Sporthall A
2016-03-12 08:15 150313080 Rotebro IS IBK - Hässelby SK IBK 5 - 0 Per Calmén, Stefano Bianque Rotebrohallen (Nya)
2016-03-12 17:00 150313079 Vaxholms IBF - Täby FC (B) 1 - 4 Per Sundvall, Markus Almén Innebandyhallen Vaxholm
2016-03-13 09:45 150313076 Kungsängens IF - Åkersberga IBF (C) 4 - 3 Mats Järnmark, Imtiaz Karim Ekhammarshallen
2016-03-19 14:45 150313082 Åkersberga IBF (C) - Rotebro IS IBK 2 - 0 William Hasselström, Enya Hasselström Åkersberga Sporthall A
2016-03-20 10:00 150313084 Täby FC (B) - Sigtuna IF IBK 6 - 2 Lucas Edberg, Lars Samuelsson Grindtorpshallen
2016-03-20 12:00 150313083 Hässelby SK IBK - Vaxholms IBF 0 - 6 Jonas Edström, Jakob Edström Anderberg Ärvingehallen
2016-03-13 12:45 150313089 Sigtuna IF IBK - Hässelby SK IBK 6 - 1 Jonas Sandberg, Lars Samuelsson Prästängshallen
2016-03-19 13:15 150313088 Vallentuna IBK (B) - Täby FC (B) 2 - 6 Jan Lingemark, Ida Nedin Hammarbackens Sporthall
2016-04-09 09:45 150313090 Rotebro IS IBK - Vaxholms IBF 1 - 2 Roger Nyström, Stefano Bianque Rotebrohallen (Nya)
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Kungsängens IF 14 9 3 2 58-31 27 30
2. Täby FC (B) 14 9 2 3 57-27 30 29
3. Vaxholms IBF 14 8 3 3 33-22 11 27
4. Vallentuna IBK (B) 14 7 3 4 51-33 18 24
5. Sigtuna IF IBK 14 7 2 5 42-33 9 23
6. Åkersberga IBF (C) 14 4 1 9 26-50 -24 13
7. Rotebro IS IBK 14 4 0 10 27-44 -17 12
8. Hässelby SK IBK 14 1 0 13 15-69 -54 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Flickor Röd Medel Södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-03 09:00 150315005 FBI Tullinge - Huddinge IK (B) 1 - 1 Thomas Wargkelius, Mattias Lönnborg Tullingehallen
2015-10-03 10:30 150315003 Huddinge IBS - Tumba GOIF 4 - 1 Viktor Bollvik Karlsson, Joakim Agri Tomtbergahallen
2015-10-03 11:45 150315004 Nynäshamns IBK - Älvsjö AIK (B) 2 - 2 Johan Ståhl, Johan Engvall Kvarnängshallen
2015-10-03 13:15 150315001 Hammarby IF IBF (A) - Huddinge IK (A) 2 - 3 Emil Pagrot, Felix Fernström Sjöstadshallen
2015-10-04 18:00 150315002 Älta IF - Ingarö IF 6 - 5 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Stavsborgshallen
2015-10-10 10:30 150315008 Tumba GOIF - Älta IF 1 - 4 Daniel Eriksson, Arne Brovig Storvretens Sporthall
2015-10-10 11:30 150315007 Älvsjö AIK (B) - Huddinge IBS 3 - 2 Tom Johansson, Viktor Hellmans Sätrahallen
2015-10-10 15:00 150315009 Ingarö IF - Hammarby IF IBF (A) 3 - 7 Kenny Ly, Linus Löfstedt Ingarö Sporthall
2015-10-11 12:15 150315010 Huddinge IK (A) - FBI Tullinge 1 - 5 Petra Dynesius, Jonas Robertson Storängshallen
2015-10-11 14:15 150315006 Huddinge IK (B) - Nynäshamns IBK 2 - 6 Daniel Eriksson, Martin Åkesson Storängshallen
2015-10-17 11:00 150315015 Ingarö IF - Huddinge IK (A) 4 - 2 Alexander Sommensjö, Jonas Håmark Ingarö Sporthall
2015-10-17 14:00 150315011 Hammarby IF IBF (A) - Tumba GOIF 8 - 3 Johan Ståhl, Erik Nyman Sjöstadshallen
2015-10-18 09:45 150315013 Huddinge IBS - Huddinge IK (B) 5 - 2 Kenny Ly, Linus Löfstedt Tomtbergahallen
2015-10-18 13:00 150315012 Älta IF - Älvsjö AIK (B) 2 - 4 Robin Berger, Håkan Augustsson Stavsborgshallen
2015-10-18 13:00 150315014 Nynäshamns IBK - FBI Tullinge 2 - 2 Wilma Mattisson, Kenneth Johansson Kvarnängshallen
2015-10-24 09:00 150315016 FBI Tullinge - Huddinge IBS 3 - 3 Hampus Höglin, Anton Höglin Tullingehallen
2015-10-24 12:30 150315018 Älvsjö AIK (B) - Hammarby IF IBF (A) 3 - 3 Karl Hurtig, Mats Andersson Liljeholmshallen 1
2015-10-25 11:45 150315019 Tumba GOIF - Ingarö IF 2 - 8 Daniel Mårtensson, Johan Hessing Storvretens Sporthall
2015-10-25 12:00 150315017 Huddinge IK (B) - Älta IF 4 - 3 Elis Erbing, Jonathan Håkansson Storängshallen
2015-10-25 16:05 150315020 Huddinge IK (A) - Nynäshamns IBK 2 - 2 Jonathan Håkansson, Petra Dynesius Storängshallen
2015-11-07 11:30 150315021 Hammarby IF IBF (A) - Huddinge IK (B) 4 - 3 Emil Jonback, Carl Peterson Sjöstadshallen
2015-11-07 11:30 150315025 Ingarö IF - Älvsjö AIK (B) 3 - 4 Gustav Persson, Johan Zahn Ingarö Sporthall
2015-11-07 12:00 150315023 Huddinge IBS - Nynäshamns IBK 7 - 0 Patrik Andersén, Johan Hessing Tomtbergahallen
2015-11-07 13:30 150315024 Tumba GOIF - Huddinge IK (A) 2 - 1 Sebastian Öhman, Martin Eriksson Storvretens Sporthall
2015-11-08 13:15 150315022 Älta IF - FBI Tullinge 3 - 2 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Stavsborgshallen
2015-11-14 10:45 150315029 Älvsjö AIK (B) - Tumba GOIF 5 - 4 Kenny Ly, Jonas Robertson Sätrahallen
2015-11-14 12:45 150315028 Huddinge IK (B) - Ingarö IF 4 - 2 Oscar Küller, Victor Küller Flemingsbergshallen
2015-11-15 13:00 150315026 Nynäshamns IBK - Älta IF 3 - 3 Adrian Hiram, Kenneth Johansson Kvarnängshallen
2015-11-15 16:30 150315027 FBI Tullinge - Hammarby IF IBF (A) 3 - 4 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Tullingehallen
2015-11-17 19:15 150315030 Huddinge IK (A) - Huddinge IBS 2 - 2 Jouni Kekkonen, Jonas Jatko Storängshallen
2015-11-20 19:00 150315035 Ingarö IF - FBI Tullinge 5 - 7 Madelene Westerberg, Patric Terelius Ingarö Sporthall
2015-11-21 10:45 150315031 Hammarby IF IBF (A) - Nynäshamns IBK 3 - 8 Petra Dynesius, Jonas Robertson Sjöstadshallen
2015-11-21 13:30 150315033 Älvsjö AIK (B) - Huddinge IK (A) 7 - 4 Tom Johansson, Viktor Hellmans Sätrahallen
2015-11-22 11:00 150315034 Tumba GOIF - Huddinge IK (B) 2 - 3 Kent Budell, Martin Åkesson Storvretens Sporthall
2015-11-22 13:45 150315032 Älta IF - Huddinge IBS 2 - 7 Jörgen Larsson, Daniel Kölborn Stavsborgshallen
2015-11-28 10:15 150315036 Huddinge IBS - Hammarby IF IBF (A) 5 - 3 Petra Dynesius, Jonas Robertson Tomtbergahallen
2015-11-28 13:30 150315037 Nynäshamns IBK - Ingarö IF 4 - 4 Aldin Imamovic, Jouni Kekkonen Kvarnängshallen
2015-11-29 08:00 150315038 FBI Tullinge - Tumba GOIF 2 - 0 Fredrik Hallenberg, Mikael Wiklund Tullingehallen
2015-11-29 12:15 150315039 Huddinge IK (B) - Älvsjö AIK (B) 3 - 0 Johan Ståhl, Jonas Robertson Storängshallen
2015-11-29 14:15 150315040 Huddinge IK (A) - Älta IF 4 - 2 Johan Hessing, Marcus Blomqvist Storängshallen
2015-12-05 11:45 150315045 Ingarö IF - Huddinge IBS 4 - 1 Fredrik Pålsson, Leo Bergstrand Ingarö Sporthall
2015-12-05 13:30 150315043 Älvsjö AIK (B) - FBI Tullinge 2 - 2 Karl-Johan Leijon, Johan Hessing Sätrahallen
2015-12-05 16:30 150315041 Hammarby IF IBF (A) - Älta IF 2 - 2 Rasmus Fernström, Kenneth Johansson Sjöstadshallen
2015-12-06 11:30 150315044 Tumba GOIF - Nynäshamns IBK 2 - 4 Jonathan Håkansson, Mattias Jansenberger Storvretens Sporthall
2015-12-10 20:30 150315042 Huddinge IK (B) - Huddinge IK (A) 6 - 2 Jouni Kekkonen, Jonas Jatko Storängshallen
2016-01-09 10:30 150315049 Ingarö IF - Älta IF 5 - 0 Emil Pagrot, Felix Fernström Ingarö Sporthall
2016-01-09 13:00 150315048 Tumba GOIF - Huddinge IBS 2 - 5 Magnus Berg, Jouni Kekkonen Storvretens Sporthall
2016-01-10 11:45 150315047 Älvsjö AIK (B) - Nynäshamns IBK 0 - 2 Petra Dynesius, Jonas Robertson Västertorpshallen
2016-01-10 12:15 150315050 Huddinge IK (A) - Hammarby IF IBF (A) 4 - 3 Baberkhan Barekzay, Kenneth Johansson Storängshallen
2016-01-10 17:45 150315046 Huddinge IK (B) - FBI Tullinge 3 - 2 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Tullingehallen
2016-01-16 08:30 150315055 FBI Tullinge - Huddinge IK (A) 1 - 3 Madelene Westerberg, Emilia Tuomela Tullingehallen
2016-01-16 12:15 150315051 Hammarby IF IBF (A) - Ingarö IF 4 - 5 Daniel Kölborn, Håkan Richter Sjöstadshallen
2016-01-17 09:00 150315053 Huddinge IBS - Älvsjö AIK (B) 2 - 2 Martin Tidesten, Simon Ellström Johansson Tomtbergahallen
2016-01-17 12:15 150315052 Älta IF - Tumba GOIF 2 - 2 Sampo Friberg, Tony Verho Stavsborgshallen
2016-01-17 13:00 150315054 Nynäshamns IBK - Huddinge IK (B) 3 - 2 Adrian Hiram, Lucas Myrby Kvarnängshallen
2016-01-23 10:45 150315058 Älvsjö AIK (B) - Älta IF 4 - 1 Johan Ståhl, Erik Nyman Sätrahallen
2016-01-23 14:30 150315056 FBI Tullinge - Nynäshamns IBK 2 - 1 Daniel Eriksson, Mats Andersson Tullingehallen
2016-01-24 09:00 150315059 Tumba GOIF - Hammarby IF IBF (A) 3 - 1 Joel Scott, Magnus Johansson Storvretens Sporthall
2016-01-24 11:00 150315060 Huddinge IK (A) - Ingarö IF 4 - 4 Petra Dynesius, Johan Hessing Storängshallen
2016-01-24 12:00 150315057 Huddinge IK (B) - Huddinge IBS 1 - 6 Petra Dynesius, Johan Hessing Storängshallen
2016-01-30 12:00 150315065 Ingarö IF - Tumba GOIF 2 - 1 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Ingarö Sporthall
2016-01-30 12:30 150315063 Huddinge IBS - FBI Tullinge 2 - 0 Leif Karlsson, Fredrik Pålsson Tomtbergahallen
2016-01-30 13:30 150315064 Nynäshamns IBK - Huddinge IK (A) 3 - 5 Jouni Kekkonen, Jonas Jatko Kvarnängshallen
2016-01-30 18:15 150315061 Hammarby IF IBF (A) - Älvsjö AIK (B) 5 - 2 Joel Scott, Johan Hillergren Skanstullshallen
2016-01-31 13:00 150315062 Älta IF - Huddinge IK (B) 4 - 1 Jörgen Larsson, Mats Andersson Stavsborgshallen
2016-02-06 14:15 150315066 Nynäshamns IBK - Huddinge IBS 2 - 2 Nihada Cenanovic, Bjarne Hekkelstrand Kvarnängshallen
2016-02-07 10:15 150315068 Huddinge IK (B) - Hammarby IF IBF (A) 4 - 3 Johan Ståhl, Wen-chung Tsai Storängshallen
2016-02-07 12:15 150315070 Huddinge IK (A) - Tumba GOIF 1 - 2 Jessika Forsberg, Johan Ståhl Storängshallen
2016-02-07 16:30 150315067 FBI Tullinge - Älta IF 1 - 1 Daniel Eriksson, Jonas Jatko Tullingehallen
2016-02-12 18:30 150315069 Älvsjö AIK (B) - Ingarö IF 7 - 0 Johannes Ekenberg, Johan Hessing Sätrahallen
2016-02-14 14:30 150315072 Älta IF - Nynäshamns IBK 4 - 3 Shabbir Ahmed, Jonas Robertson Stavsborgshallen
2016-02-19 19:00 150315075 Ingarö IF - Huddinge IK (B) 1 - 2 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Ingarö Sporthall
2016-02-20 11:00 150315074 Tumba GOIF - Älvsjö AIK (B) 0 - 4 Kent Kastell, Aldin Imamovic Storvretens Sporthall
2016-02-20 14:30 150315073 Huddinge IBS - Huddinge IK (A) 2 - 4 Max Hellström, Mattias Jansenberger Tomtbergahallen
2016-02-20 16:05 150315071 Hammarby IF IBF (A) - FBI Tullinge 1 - 2 Madelene Westerberg, Daniel Kölborn Sjöstadshallen
2016-03-12 11:30 150315077 Nynäshamns IBK - Hammarby IF IBF (A) 2 - 3 Kari Malmros, Leif Karlsson Kvarnängshallen
2016-03-12 12:00 150315078 FBI Tullinge - Ingarö IF 3 - 4 Thomas Gjutarenäfve, Mattias Jansenberger Tullingehallen
2016-03-13 09:30 150315076 Huddinge IBS - Älta IF 9 - 4 Leif Karlsson, Håkan Taxén Tomtbergahallen
2016-03-13 10:00 150315080 Huddinge IK (A) - Älvsjö AIK (B) 2 - 1 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Flemingsbergshallen
2016-03-13 15:30 150315079 Huddinge IK (B) - Tumba GOIF 2 - 0 Robin Berger, Wen-chung Tsai Storängshallen
2016-03-18 19:00 150315085 Ingarö IF - Nynäshamns IBK 5 - 10 Leif Karlsson, Martin Johansson Ingarö Sporthall
2016-03-19 11:00 150315084 Tumba GOIF - FBI Tullinge 3 - 2 Alexander Sommensjö, Jonas Håmark Storvretens Sporthall
2016-03-19 11:15 150315081 Hammarby IF IBF (A) - Huddinge IBS 2 - 4 Jan Lingemark, Fredrik Berglund Sonesson Sjöstadshallen
2016-03-19 15:00 150315083 Älvsjö AIK (B) - Huddinge IK (B) 3 - 0 Hampus Höglin, Anton Höglin Sätrahallen
2016-03-20 14:30 150315082 Älta IF - Huddinge IK (A) 2 - 2 Kent Kastell, Johan Hessing Stavsborgshallen
2016-03-12 14:30 150315086 Älta IF - Hammarby IF IBF (A) 5 - 6 Johan Hessing, Christian Berger Stavsborgshallen
2016-03-20 13:00 150315088 Nynäshamns IBK - Tumba GOIF 7 - 3 Johan Ståhl, Kenneth Johansson Kvarnängshallen
2016-04-06 18:30 150315089 FBI Tullinge - Älvsjö AIK (B) 3 - 3 Jonas Jatko, Jonas Robertson Tullingehallen
2016-04-09 15:30 150315087 Huddinge IBS - Ingarö IF 1 - 0 Fredrik Pålsson, Rasmus Jansson Tomtbergahallen
2016-04-10 11:15 150315090 Huddinge IK (A) - Huddinge IK (B) 0 - 1 Jonas Robertson, Ej offentliggjord Storängshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Huddinge IBS 18 11 4 3 69-37 32 37
2. Älvsjö AIK (B) 18 9 5 4 56-40 16 32
3. Huddinge IK (B) 18 10 1 7 44-47 -3 31
4. Nynäshamns IBK 18 7 6 5 64-53 11 27
5. Huddinge IK (A) 18 7 4 7 46-51 -5 25
6. Hammarby IF IBF (A) 18 7 2 9 64-64 0 23
7. Ingarö IF 18 7 2 9 64-69 -5 23
8. FBI Tullinge 18 5 6 7 43-42 1 21
9. Älta IF 18 5 5 8 50-65 -15 20
10. Tumba GOIF 18 4 1 13 33-65 -32 13
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis