Pantamera Röd Lätt (2015/16)

Gruppspel
Pantamera Flickor Röd Lätt Mellersta
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-03 11:15 150319001 Hammarby IF IBF - Huddinge IK (B) 0 - 5 Felix Fernström, Emil Pagrot Sjöstadshallen
2016-03-12 12:15 150319005 Sundbybergs IK - Tumba GOIF 2 - 2 Alva DaLuz, Christian Ljunggren Hallonbergshallen
2015-10-11 11:15 150319010 Huddinge IK (B) - Sundbybergs IK 1 - 1 Petra Dynesius, Jonas Robertson Storängshallen
2015-12-13 12:45 150319007 Råsunda IS - Ingarö IF 0 - 4 Juha Tammerström, William Grafström Ulriksdalshallen
2015-10-17 10:00 150319012 Örby IS - Råsunda IS 0 - 5 Mats Andersson, Magnus Berg Högdalshallen
2016-04-02 11:30 150319013 Ingarö IF - Tumba GOIF 9 - 5 Leif Karlsson, Viktor Bollvik Karlsson Ingarö Sporthall
2015-11-30 17:30 150319018 Råsunda IS - Hammarby IF IBF 3 - 3 Cecilia Leijon-Fröjd, Imtiaz Karim Tallbackaskolan
2015-12-12 11:15 150319017 Tumba GOIF - Örby IS 1 - 7 Heimo Lyly, Mattias Jansenberger Storvretens Sporthall
2015-12-12 13:30 150319016 Sundbybergs IK - Ingarö IF 0 - 3 Thomas Bégat, Bjarne Hekkelstrand Brotorpshallen
2015-11-07 09:15 150319022 Örby IS - Sundbybergs IK 2 - 3 Alexander Sommensjö, Jonas Håmark Högdalshallen
2015-11-07 10:30 150319021 Hammarby IF IBF - Tumba GOIF 0 - 2 Carl Peterson, Emil Jonback Sjöstadshallen
2015-11-14 12:00 150319027 Sundbybergs IK - Hammarby IF IBF 4 - 4 Imtiaz Karim, Peter Gustafsson Saliba Hallonbergshallen
2015-11-14 17:15 150319030 Huddinge IK (B) - Ingarö IF 6 - 2 Linus Löfstedt, Kenny Ly Flemingsbergshallen
2015-11-21 17:00 150319032 Örby IS - Ingarö IF 4 - 6 Emil Glenngård, Vilhelm Nordström Högdalshallen
2015-11-22 12:00 150319033 Råsunda IS - Huddinge IK (B) 1 - 2 Sandhya Karlsson, Viktor Strömberg Ulriksdalshallen
2015-11-28 15:15 150319036 Ingarö IF - Hammarby IF IBF 6 - 0 Didrik Axen, Rasmus Fernström Ingarö Sporthall
2015-11-29 10:15 150319040 Huddinge IK (B) - Örby IS 6 - 1 Johan Ståhl, Jonas Robertson Storängshallen
2015-11-29 12:00 150319039 Tumba GOIF - Råsunda IS 3 - 3 Mattias Jansenberger, Victor Küller Storvretens Sporthall
2015-12-05 13:30 150319042 Tumba GOIF - Huddinge IK (B) 3 - 4 Nihada Cenanovic, Mattias Jansenberger Storvretens Sporthall
2015-12-05 14:30 150319041 Hammarby IF IBF - Örby IS 4 - 4 Kenneth Johansson, Rasmus Fernström Sjöstadshallen
2015-12-06 10:30 150319043 Råsunda IS - Sundbybergs IK 1 - 1 Jonna Karke, Robin Karke Ulriksdalshallen
2016-01-09 11:00 150319046 Tumba GOIF - Sundbybergs IK 3 - 2 Magnus Berg, Jouni Kekkonen Storvretens Sporthall
2016-01-10 09:00 150319050 Huddinge IK (B) - Hammarby IF IBF 6 - 1 Martin Åkesson, Shabbir Ahmed Flemingsbergshallen
2016-01-16 12:45 150319055 Sundbybergs IK - Huddinge IK (B) 0 - 2 Juha Tammerström, Linus Warrenstein Hallonbergshallen
2016-01-16 15:15 150319053 Ingarö IF - Råsunda IS 10 - -1 Jonas Robertson, Viktor Bollvik Karlsson Ingarö Sporthall
2016-01-23 11:00 150319057 Tumba GOIF - Ingarö IF 1 - 6 Viking Claësson, Martin Claësson Storvretens Sporthall
2016-01-24 11:15 150319058 Råsunda IS - Örby IS 1 - 2 Michael Leimer, Robert Milerud Ulriksdalshallen
2016-01-30 11:15 150319061 Hammarby IF IBF - Råsunda IS 1 - 1 Ola Bigestans, Kenneth Johansson Sjöstadshallen
2016-01-30 17:00 150319063 Ingarö IF - Sundbybergs IK 8 - 1 Jörgen Larsson, Mats Andersson Ingarö Sporthall
2016-01-31 11:15 150319062 Örby IS - Tumba GOIF 3 - 0 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Högdalshallen
2016-02-13 12:30 150319067 Sundbybergs IK - Örby IS 3 - 3 Elias Grafström, Mats Järnmark Hallonbergshallen
2016-02-13 14:30 150319068 Tumba GOIF - Hammarby IF IBF 4 - 3 Mats Andersson, Jörgen Larsson Storvretens Sporthall
2016-02-20 11:15 150319071 Hammarby IF IBF - Sundbybergs IK 3 - 1 Daniel Kölborn, Kenneth Johansson Sjöstadshallen
2016-02-20 14:00 150319073 Ingarö IF - Huddinge IK (B) 5 - 1 Per Sundvall, Martin Johansson Ingarö Sporthall
2016-03-12 14:30 150319076 Ingarö IF - Örby IS 9 - 0 Kenny Ly, Linus Löfstedt Ingarö Sporthall
2016-03-13 11:15 150319080 Huddinge IK (B) - Råsunda IS 6 - 2 Robin Berger, Daniel Eriksson Storängshallen
2016-03-19 09:15 150319082 Örby IS - Huddinge IK (B) 5 - 4 Victor Küller, Oscar Küller Högdalshallen
2016-03-20 12:00 150319083 Råsunda IS - Tumba GOIF 4 - 4 William Grafström, David Norman Ulriksdalshallen
2016-03-20 13:15 150319081 Hammarby IF IBF - Ingarö IF 5 - 5 Johannes Ekenberg, Viktor Bollvik Karlsson Gubbängshallen
2016-04-09 11:15 150319089 Sundbybergs IK - Råsunda IS 4 - 1 Magnus Johansson, Mats Järnmark Hallonbergshallen
2016-04-09 12:30 150319086 Örby IS - Hammarby IF IBF 0 - 14 Johan Zahn, Gustav Persson Högdalshallen
2016-04-10 10:15 150319090 Huddinge IK (B) - Tumba GOIF 3 - 5 Shabbir Ahmed, Viktor Bollvik Karlsson Storängshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Ingarö IF 12 10 1 1 73-22 51 31
2. Huddinge IK (B) 12 8 1 3 46-26 20 25
3. Tumba GOIF 12 4 3 5 33-46 -13 15
4. Örby IS 12 4 2 6 31-56 -25 14
5. Hammarby IF IBF 12 2 5 5 38-41 -3 11
6. Sundbybergs IK 12 2 5 5 22-33 -11 11
7. Råsunda IS 12 1 5 6 21-40 -19 8
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Flickor Röd Lätt Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-03 17:45 150318003 Bele Barkarby IF IBF - Vaxholms IBF 5 - 1 Erik Hellgren, Robin Wirström Björkebyhallen
2015-10-04 12:00 150318005 Hässelby SK IBK - Rotebro IS IBK (A) 5 - 6 Andreas Mattsson, Robin Berger Hässelbyhallen
2016-02-06 16:00 150318004 Täby FC - Töjnan IBK 6 - 0 Karl Hurtig, Tove Wallén Grindtorpshallen
2015-10-10 12:30 150318008 Vaxholms IBF - Åkersberga IBF 1 - 3 Emil Kirchner, Tilde Levinson Vaxholm innebandyhallen
2015-10-11 12:00 150318007 Töjnan IBK - Bele Barkarby IF IBF 0 - 4 Viktor Strömberg, Magnus Johansson Silverdalshallen
2015-12-12 14:45 150318006 Rotebro IS IBK (A) - Täby FC 2 - 2 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Rotebrohallen (Nya)
2015-10-11 17:00 150318013 Bele Barkarby IF IBF - Rotebro IS IBK (A) 2 - 3 Marina Saxon, Alva DaLuz Björkebyhallen
2015-10-17 11:15 150318011 Vallentuna IBK - Vaxholms IBF 9 - 0 Roger Nyström, Magnus Westerberg Hammarbackens Sporthall
2015-10-17 13:45 150318012 Åkersberga IBF - Töjnan IBK 2 - 4 Anton Hemström, Markus Almén Åkersberga Sporthall A
2016-03-13 09:00 150318014 Täby FC - Hässelby SK IBK 10 - 2 Markus Almén, Hannes Hovmöller Grindtorpshallen
2015-10-24 09:45 150318017 Rotebro IS IBK (A) - Åkersberga IBF 2 - 4 Lars Reuterhagen, Fredrik Hallenberg Rotebrohallen (Nya)
2015-10-24 12:45 150318016 Hässelby SK IBK - Bele Barkarby IF IBF 2 - 8 Magnus Johansson, Torbjörn Lundin Hässelbyhallen
2015-11-22 15:00 150318018 Töjnan IBK - Vallentuna IBK 0 - 8 Daniel Skantze, Viktor Lindell Häggvikshallen
2015-11-07 10:30 150318021 Vallentuna IBK - Rotebro IS IBK (A) 2 - 2 Tove Wallén, Ida Nedin Hammarbackens Sporthall
2015-11-07 16:45 150318022 Åkersberga IBF - Hässelby SK IBK 5 - 4 Erika Fransson, Frida Berg Åkersberga Sporthall A
2015-12-13 12:45 150318023 Bele Barkarby IF IBF - Täby FC 2 - 4 Torbjörn Lundin, Erik Hellgren Björkebyhallen
2015-11-14 14:15 150318027 Hässelby SK IBK - Vallentuna IBK 1 - 10 Erik Hellgren, Andreas Mattsson Hässelbyhallen
2015-11-15 13:00 150318026 Täby FC - Åkersberga IBF 3 - 1 Magnus Westerberg, Malin Holm Grindtorpshallen
2015-11-15 13:45 150318029 Töjnan IBK - Vaxholms IBF 3 - 3 Imtiaz Karim, David Norman Silverdalshallen
2015-11-21 12:15 150318031 Vallentuna IBK - Täby FC 2 - 5 Niklas Wedin, Ida Nedin Hammarbackens Sporthall
2015-11-21 15:00 150318034 Vaxholms IBF - Rotebro IS IBK (A) 9 - 5 Lars Reuterhagen, Karl Hurtig Vaxholm innebandyhallen
2015-11-21 17:15 150318032 Åkersberga IBF - Bele Barkarby IF IBF 7 - 2 Emil Kirchner, Hannes Andersson Åkersberga Sporthall A
2015-11-28 10:15 150318039 Rotebro IS IBK (A) - Töjnan IBK 2 - 2 Elin Carlberg-Börjes, Linda Forslund Rotebrohallen (Nya)
2015-11-28 17:15 150318038 Hässelby SK IBK - Vaxholms IBF 4 - 1 Erik Hellgren, Imtiaz Karim Hässelbyhallen
2015-11-29 09:45 150318036 Bele Barkarby IF IBF - Vallentuna IBK 3 - 9 Marina Saxon, Alva DaLuz Björkebyhallen
2015-12-05 12:15 150318044 Vaxholms IBF - Täby FC 1 - 2 Emil Glenngård, Bjarne Hekkelstrand Vaxholm innebandyhallen
2015-12-05 12:45 150318041 Vallentuna IBK - Åkersberga IBF 0 - 3 Tilde Levinson, Anna Skantz Hammarbackens Sporthall
2015-12-06 09:45 150318043 Töjnan IBK - Hässelby SK IBK 4 - 2 Lars Samuelsson, David Norman Silverdalshallen
2016-01-09 11:15 150318046 Rotebro IS IBK (A) - Hässelby SK IBK 4 - 0 Andreas Eriksson, Viktor Strömberg Rotebrohallen (Nya)
2016-01-09 12:00 150318048 Vaxholms IBF - Bele Barkarby IF IBF 5 - 3 Tobias Ekmark, Lars Samuelsson Vaxholm innebandyhallen
2016-01-10 14:45 150318047 Töjnan IBK - Täby FC 1 - 2 Lars Reuterhagen, Imtiaz Karim Silverdalshallen
2016-01-16 17:10 150318052 Åkersberga IBF - Vaxholms IBF 6 - 1 Anton Hemström, Markus Almén Åkersberga Sporthall A
2016-01-17 11:00 150318054 Täby FC - Rotebro IS IBK (A) 3 - 3 Johan Ståhl, Wen-chung Tsai Grindtorpshallen
2016-01-17 11:15 150318053 Bele Barkarby IF IBF - Töjnan IBK 1 - 1 Linda Forslund, Elin Carlberg-Börjes Björkebyhallen
2016-01-23 09:45 150318057 Rotebro IS IBK (A) - Bele Barkarby IF IBF 0 - 2 David Norman, William Grafström Rotebrohallen (Nya)
2016-01-23 13:00 150318059 Vaxholms IBF - Vallentuna IBK 5 - 10 Joel Scott, Roger Nyström Vaxholm innebandyhallen
2016-01-23 13:30 150318056 Hässelby SK IBK - Täby FC 1 - 4 Hektor Byfors, Andreas Eriksson Hässelbyhallen
2016-01-24 11:15 150318058 Töjnan IBK - Åkersberga IBF 1 - 2 Malin Alexandersson, Tova Edman Jangbratt Silverdalshallen
2016-01-30 13:30 150318061 Vallentuna IBK - Töjnan IBK 5 - 2 Tove Wallén, Per Ove Åman Hammarbackens Sporthall
2016-01-30 13:45 150318062 Åkersberga IBF - Rotebro IS IBK (A) 0 - 1 Tilde Levinson, Anna Skantz Åkersberga Sporthall A
2016-01-31 11:30 150318063 Bele Barkarby IF IBF - Hässelby SK IBK 3 - 2 Thomas Josbrink, Stefano Bianque Björkebyhallen
2016-02-13 10:00 150318066 Täby FC - Bele Barkarby IF IBF 4 - 2 Peter Kirch, Bjarne Hekkelstrand Grindtorpshallen
2016-02-13 10:00 150318068 Rotebro IS IBK (A) - Vallentuna IBK 3 - 2 Andreas Eriksson, Daniel Bäckner Rotebrohallen (Nya)
2016-02-14 09:00 150318067 Hässelby SK IBK - Åkersberga IBF 2 - 3 Stefano Bianque, Mats Järnmark Hässelbyhallen
2016-02-20 12:30 150318074 Vaxholms IBF - Töjnan IBK 4 - 1 Ulf Jonsson, Emil Kirchner Vaxholm innebandyhallen
2016-02-20 13:30 150318071 Vallentuna IBK - Hässelby SK IBK 5 - 0 Tilde Levinson, Anna Skantz Hammarbackens Sporthall
2016-02-21 16:30 150318072 Åkersberga IBF - Täby FC 3 - 3 Magnus Westerberg, Per Sundvall Åkersberga Sporthall A
2016-03-12 12:00 150318077 Täby FC - Vallentuna IBK 1 - 0 Karl Hurtig, Markus Almén Grindtorpshallen
2016-03-12 12:15 150318079 Rotebro IS IBK (A) - Vaxholms IBF 9 - 5 Edward Swartling, Elin Carlberg-Börjes Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2016-03-13 11:45 150318076 Bele Barkarby IF IBF - Åkersberga IBF 5 - 2 Hektor Byfors, Erik Hellgren Björkebyhallen
2016-03-19 11:15 150318081 Vallentuna IBK - Bele Barkarby IF IBF 5 - 2 Erika Fransson, Frida Berg Hammarbackens Sporthall
2016-03-19 12:00 150318084 Vaxholms IBF - Hässelby SK IBK 3 - 1 Daniel Skantze, Viktor Lindell Vaxholm innebandyhallen
2016-03-20 11:15 150318083 Töjnan IBK - Rotebro IS IBK (A) 2 - 2 Per Sundvall, Malin Holm Silverdalshallen
2016-03-15 18:30 150318089 Hässelby SK IBK - Töjnan IBK 1 - 2 Mats Järnmark, Stefano Bianque Hässelbyhallen
2016-04-09 12:45 150318088 Täby FC - Vaxholms IBF 8 - 1 Rohnny Åhman, Jan-Olov Cederholm Grindtorpshallen
2016-04-10 13:00 150318086 Åkersberga IBF - Vallentuna IBK 4 - 4 Johan Ribbing, Karl Agholme Åkersberga Sporthall A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Täby FC 14 11 3 0 57-21 36 36
2. Vallentuna IBK 14 8 2 4 71-31 40 26
3. Åkersberga IBF 14 8 2 4 45-33 12 26
4. Rotebro IS IBK (A) 14 6 5 3 44-40 4 23
5. Bele Barkarby IF IBF 14 6 1 7 44-45 -1 19
6. Töjnan IBK 14 3 4 7 23-44 -21 13
7. Vaxholms IBF 14 4 1 9 40-69 -29 13
8. Hässelby SK IBK 14 1 0 13 27-68 -41 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Flickor Röd Lätt Södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-03 12:15 150320004 Salems IF - Värmdö IF 4 - 2 Kim Svedberg, Linus Kjellberg Skogsängshallen
2015-10-03 13:30 150320002 Djurö-Vindö IF - IK Malmen 4 - 0 Daniel Mårtensson, Emil Glenngård Djurö Sporthall
2015-10-04 12:30 150320005 Sköndals IK - Huddinge IK (A) 3 - 3 Rebecca Staffas, Sofia Aadli Sköndalshallen
2015-10-10 13:30 150320009 IK Malmen - Älvsjö AIK 2 - 5 Kent Kastell, Robin Berger Vendelsömalmshallen
2015-10-10 16:00 150320007 Värmdö IF - Nacka Wallenstam IBK 1 - 4 Tomas Jansson, Casper Forsblad Värmdö sporthall
2015-10-11 10:15 150320006 Huddinge IK (A) - Salems IF 5 - 1 Petra Dynesius, Jonas Robertson Storängshallen
2015-10-17 12:00 150320014 Salems IF - Sköndals IK 3 - 1 Mikael Wiklund, Kim Svedberg Skogsängshallen
2015-10-17 13:30 150320012 Djurö-Vindö IF - Värmdö IF 7 - 1 Oscar Forstadius, Didrik Axen Djurö Sporthall
2015-10-18 11:15 150320013 Nacka Wallenstam IBK - Huddinge IK (A) 0 - 8 Felix Fernström, Emil Pagrot Ormingehallen
2015-10-25 11:00 150320017 Huddinge IK (A) - Djurö-Vindö IF 1 - 5 Jonathan Håkansson, Elis Erbing Storängshallen
2015-10-25 12:15 150320016 Sköndals IK - Nacka Wallenstam IBK 2 - 5 Kenneth Johansson, Sebastian Öhman Sköndalshallen
2015-10-25 13:00 150320018 Värmdö IF - Älvsjö AIK 6 - 1 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Värmdö sporthall
2015-11-07 10:00 150320021 Älvsjö AIK - Huddinge IK (A) 1 - 5 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Sätrahallen
2015-11-07 10:00 150320025 IK Malmen - Värmdö IF 1 - 10 Robin Berger, Erik Nyman Söderbymalmskolan
2015-11-07 12:45 150320022 Djurö-Vindö IF - Sköndals IK 4 - 2 Andreas Mattsson, Fredrik Berglund Sonesson Djurö Sporthall
2015-11-08 15:00 150320023 Nacka Wallenstam IBK - Salems IF 1 - 6 Thomas Wargkelius, Christian Ljunggren Ormingehallen
2015-11-14 11:00 150320026 Salems IF - Djurö-Vindö IF 0 - 4 Kent Budell, Linus Kjellberg Skogsängshallen
2015-11-14 11:00 150320028 Huddinge IK (A) - IK Malmen 8 - 2 Heimo Lyly, Max Hellström Skogåshallen
2015-11-15 10:45 150320027 Sköndals IK - Älvsjö AIK 2 - 4 Håkan Augustsson, Håkan Taxén Sköndalshallen
2015-11-21 09:30 150320035 IK Malmen - Sköndals IK 2 - 2 Lucas Myrby, Marcus Larsson Söderbymalmskolan
2015-11-21 11:30 150320031 Älvsjö AIK - Salems IF 0 - 3 Carl Peterson, Viktor Hellmans Sätrahallen
2015-11-21 13:30 150320032 Djurö-Vindö IF - Nacka Wallenstam IBK 10 - 1 Håkan Richter, Anders Thonberg Djurö Sporthall
2015-11-28 10:30 150320036 Nacka Wallenstam IBK - Älvsjö AIK 1 - 3 Felix Fernström, Emil Pagrot Myrsjöskolan
2015-11-28 12:00 150320037 Salems IF - IK Malmen 4 - 3 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Skogsängshallen
2015-11-29 11:15 150320039 Huddinge IK (A) - Värmdö IF 5 - 1 Johan Ståhl, Jonas Robertson Storängshallen
2015-12-05 10:30 150320041 Älvsjö AIK - Djurö-Vindö IF 3 - 4 Shabbir Ahmed, Johan Hessing Sätrahallen
2015-12-05 10:45 150320045 IK Malmen - Nacka Wallenstam IBK 1 - 2 Joel Scott, Erik Nyman Söderbymalmskolan
2015-12-05 15:30 150320043 Värmdö IF - Sköndals IK 7 - 4 Oscar Forstadius, Didrik Axen Värmdö sporthall
2016-01-09 10:00 150320049 IK Malmen - Djurö-Vindö IF 4 - 3 David Berger, Jonas Håmark Torvalla Träningshall
2016-01-10 10:00 150320046 Huddinge IK (A) - Sköndals IK 0 - 0 Martin Åkesson, Shabbir Ahmed Flemingsbergshallen
2016-01-10 10:45 150320047 Värmdö IF - Salems IF 1 - 1 Leif Karlsson, Wen-chung Tsai Värmdö sporthall
2016-01-14 19:00 150320051 Älvsjö AIK - IK Malmen 8 - 1 Daniel Kölborn, Max Hellström Liljeholmshallen 1
2016-01-16 11:30 150320054 Salems IF - Huddinge IK (A) 2 - 6 Linus Kjellberg, Kim Svedberg Skogsängshallen
2016-01-17 12:45 150320053 Nacka Wallenstam IBK - Värmdö IF 1 - 10 Shabbir Ahmed, Jonas Robertson Ormingehallen
2016-01-24 10:00 150320057 Huddinge IK (A) - Nacka Wallenstam IBK 5 - 1 Johan Hessing, Petra Dynesius Storängshallen
2016-01-24 10:30 150320056 Sköndals IK - Salems IF 2 - 5 Thomas Wargkelius, Max Hellström Sköndalshallen
2016-01-24 13:00 150320058 Värmdö IF - Djurö-Vindö IF 4 - 1 Anders Thonberg, Håkan Richter Värmdö sporthall
2016-01-30 10:30 150320061 Älvsjö AIK - Värmdö IF 4 - 8 Sebastian Zetterberg, Erik Nyman Sätrahallen
2016-01-31 09:45 150320063 Nacka Wallenstam IBK - Sköndals IK 0 - 4 Benjamin Zubcevic, Didrik Axen Ormingehallen
2016-02-06 13:30 150320062 Djurö-Vindö IF - Huddinge IK (A) 1 - 5 Noah Hulin, Viggo Nilheimer Djurö Sporthall
2016-02-13 12:00 150320066 Salems IF - Nacka Wallenstam IBK 3 - 1 Linus Kjellberg, Kim Svedberg Skogsängshallen
2016-02-13 13:15 150320068 Huddinge IK (A) - Älvsjö AIK 5 - 0 Robin Berger, Henrik Sommerville Skogåshallen
2016-02-14 10:00 150320069 Värmdö IF - IK Malmen 5 - 0 Fredrik Nensén, Håkan Richter Värmdö sporthall
2016-02-14 12:00 150320067 Sköndals IK - Djurö-Vindö IF 3 - 3 Aldin Imamovic, Vilhelm Nordström Sköndalshallen
2016-02-20 09:00 150320075 IK Malmen - Huddinge IK (A) 1 - 5 Patrik Andersén, Leif Karlsson Söderbymalmskolan
2016-02-20 10:30 150320071 Älvsjö AIK - Sköndals IK 0 - 3 Edvin Hedenström, Daniel Bäckner Sätrahallen
2016-02-20 14:15 150320072 Djurö-Vindö IF - Salems IF 1 - 4 Leo Bergstrand, Viggo Nilheimer Djurö Sporthall
2016-03-12 11:30 150320077 Salems IF - Älvsjö AIK 6 - 1 Jörgen Larsson, Mats Andersson Skogsängshallen
2016-03-13 09:00 150320076 Nacka Wallenstam IBK - Djurö-Vindö IF 3 - 1 Anders Thonberg, Viktor Bollvik Karlsson Ormingehallen
2016-03-13 14:15 150320078 Sköndals IK - IK Malmen 5 - 1 Sebastian Öhman, Christian Berger Sköndalshallen
2016-03-19 09:00 150320085 IK Malmen - Salems IF 1 - 2 Fredrik Hallenberg, Kari Malmros Söderbymalmskolan
2016-03-19 12:00 150320081 Älvsjö AIK - Nacka Wallenstam IBK 10 - 6 Anders Thonberg, Robin Olsson Sätrahallen
2016-03-19 15:15 150320083 Värmdö IF - Huddinge IK (A) 4 - 4 Martin Johansson, Oscar Forstadius Värmdö sporthall
2016-04-07 19:00 150320089 Sköndals IK - Värmdö IF 1 - 5 Stefano Bianque, Aldin Imamovic Skarpnäckshallen
2016-04-09 14:15 150320086 Djurö-Vindö IF - Älvsjö AIK 2 - 3 Jonas Robertson, Mario Mallengren Djurö Sporthall
2016-04-10 10:30 150320087 Nacka Wallenstam IBK - IK Malmen 4 - 0 Tony Verho, Håkan Taxén Ormingehallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Huddinge IK (A) 14 10 3 1 65-22 43 33
2. Salems IF 14 10 1 3 44-29 15 31
3. Värmdö IF 14 8 2 4 65-38 27 26
4. Djurö-Vindö IF 14 7 1 6 50-34 16 22
5. Älvsjö AIK 14 6 0 8 43-54 -11 18
6. Nacka Wallenstam IBK 14 5 0 9 30-64 -34 15
7. Sköndals IK 14 3 4 7 34-42 -8 13
8. IK Malmen 14 1 1 12 19-67 -48 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis