Flickor röd 12-16 år (2016/17)

Gruppspel
Pantamera Flickor röd 01/02
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-09-25 10:50 172216004 FBC Uppsala Ungdom 1 - Arlanda IBK 1 - 4 Vesa Petterson, Niklas Arvidsson IFU Arena - Upplands Energi
2016-10-01 13:40 172216002 Björklinge BK svart - FBC Uppsala Ungdom 2 2 - 1 Nick Kyller, Andreas Persson Stenberg Björklinge Sporthall
2016-10-01 17:50 172216006 Livets Ord IF - Stenhagens KK/IS Saga 6 - 0 Christian Jensen, David Kolsmyr IFU Arena B - Turbo Sport
2016-10-04 19:00 172216003 Enköpings IBK - IK Sirius IBK 1 - 12 Erik Rosvall, Rasmus Pehkonen S:t Ilianshallen
2016-10-06 18:00 172216001 Alunda IBF - Björklinge BK 2 - 3 Peter Alenbring, Sebastian Alenbring Olandshallen
2016-10-08 09:40 172216009 IK Sirius IBK - Björklinge BK 8 - 1 Felicia Hassan, Cassandra Reuterström IFU Arena B - Turbo Sport
2016-10-08 11:15 172216010 Arlanda IBK - Björklinge BK svart 1 - 22 Mario Mallengren, Niklas Arvidsson Ekilla Sporthall
2016-10-09 13:10 172216008 FBC Uppsala Ungdom 2 - Alunda IBF 2 - 0 Christoffer Wallenborg, Henrik Wallenborg IFU Arena - Upplands Energi
2016-10-09 13:30 172216011 Storvreta IBK - Enköpings IBK 2 - 6 Georgios Papadakis, Handrin Thunkvist Ärentunaskolan
2016-11-27 17:30 172216012 Stenhagens KK/IS Saga - FBC Uppsala Ungdom 1 4 - 6 Christoffer Stenlund, Felix Pettersson IFU Arena - Upplands Energi
2016-10-13 18:00 172216015 Alunda IBF - IK Sirius IBK 1 - 2 Sarah Ejderskog, Peter Alenbring Olandshallen
2016-10-15 17:10 172216018 Björklinge BK svart - Stenhagens KK/IS Saga 3 - 1 David Kolsmyr, Stina Dingfors Björklinge Sporthall
2016-10-16 16:40 172216016 FBC Uppsala Ungdom 2 - Arlanda IBK 3 - 1 Michaela Pålsson, Henrik Wallenborg IFU Arena B - Turbo Sport
2016-10-18 20:15 172216017 Björklinge BK - Storvreta IBK 5 - 0 David Kolsmyr, Stina Dingfors Björklinge Sporthall
2016-10-16 16:50 172216027 Livets Ord IF - Enköpings IBK 3 - 2 Georgios Papadakis, Lars Halvarsson IFU Arena – DHinox
2016-10-22 11:15 172216022 Arlanda IBK - Alunda IBF 3 - 3 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson Ekilla Sporthall
2016-10-23 12:50 172216023 Storvreta IBK - IK Sirius IBK 1 - 2 David Kolsmyr, Nick Kyller Vattholma Sporthall
2016-10-23 14:10 172216024 Stenhagens KK/IS Saga - FBC Uppsala Ungdom 2 2 - 5 Christoffer Wallenborg, Henrik Wallenborg Stenhagenskolans Sporthall
2016-10-19 19:10 172216033 Björklinge BK - Livets Ord IF 4 - 2 Georgios Papadakis, Tony Nyberg Björklinge Sporthall
2016-10-29 19:00 172216030 Arlanda IBK - Stenhagens KK/IS Saga 6 - 9 Arvid Englund, Tony Nyberg Ekilla Sporthall
2016-10-30 13:30 172216035 Enköpings IBK - FBC Uppsala Ungdom 1 1 - 3 Frida Lanzaro, Handrin Thunkvist S:t Ilianshallen
2016-12-22 17:45 172216029 Alunda IBF - Storvreta IBK 6 - 1 Sarah Ejderskog, Anton Wärm Olandshallen
2016-11-11 17:50 172216036 Stenhagens KK/IS Saga - Alunda IBF 4 - 5 Tony Nyberg, Christoffer Stenlund Stenhagen BoKC
2016-11-12 13:15 172216042 Enköpings IBK - Björklinge BK svart 1 - 7 Christoffer Stenlund, Olof Berggren S:t Ilianshallen
2016-11-12 13:40 172216041 FBC Uppsala Ungdom 1 - Björklinge BK 2 - 6 Tony Nyberg, Adam Lowén IFU Arena - Upplands Energi
2016-11-12 14:50 172216039 Livets Ord IF - IK Sirius IBK 1 - 5 Tony Nyberg, Adam Lowén IFU Arena - Upplands Energi
2016-11-13 11:30 172216045 Storvreta IBK - Livets Ord IF 2 - 4 Georgios Papadakis, Marko Spasic Ärentunaskolan
2016-11-13 13:40 172216049 Björklinge BK - Björklinge BK svart 3 - 7 Christoffer Wallenborg, Henrik Wallenborg Björklinge Sporthall
2016-11-13 14:20 172216048 FBC Uppsala Ungdom 2 - Enköpings IBK 7 - 2 Hannah Mcloughlin, Cassandra Reuterström IFU Arena B - Turbo Sport
2016-11-13 19:40 172216047 IK Sirius IBK - FBC Uppsala Ungdom 1 5 - 3 Oliver Halvarsson, Jonas Backman IFU Arena - Upplands Energi
2016-11-18 19:00 172216055 Björklinge BK svart - IK Sirius IBK 3 - 4 David Kolsmyr, Stina Dingfors Björklinge Sporthall
2016-11-18 20:10 172216056 Björklinge BK - FBC Uppsala Ungdom 2 2 - 2 David Kolsmyr, Stina Dingfors Björklinge Sporthall
2016-11-19 08:30 172216053 FBC Uppsala Ungdom 1 - Storvreta IBK 5 - 4 Maximilian Halvarsson, Andreas Persson Stenberg IFU Arena B - Turbo Sport
2016-11-19 14:15 172216054 Enköpings IBK - Arlanda IBK 2 - 5 Per Ericsson, Peter Alenbring S:t Ilianshallen
2016-11-27 12:00 172216063 IK Sirius IBK - FBC Uppsala Ungdom 2 4 - 2 Erik Palmertz, Hannah Mcloughlin IFU Arena B - Turbo Sport
2016-11-27 12:40 172216057 Alunda IBF - Livets Ord IF 2 - 1 Johnny Söderqvist, Henrik Ramborg Olandshallen
2016-12-03 17:30 172216062 Arlanda IBK - Björklinge BK 0 - 5 Frida Lanzaro, Jonas Backman Ekilla Sporthall
2016-12-04 13:00 172216060 Stenhagens KK/IS Saga - Enköpings IBK 6 - 0 Vesa Petterson, Olof Berggren Stenhagenskolans Sporthall
2016-12-04 15:00 172216061 Storvreta IBK - Björklinge BK svart 1 - 9 David Kolsmyr, Stina Dingfors Ärentunaskolan
2016-12-10 08:30 172216065 FBC Uppsala Ungdom 1 - Livets Ord IF 1 - 4 David Kolsmyr, Stina Dingfors IFU Arena B - Turbo Sport
2016-12-10 09:40 172216069 FBC Uppsala Ungdom 2 - Storvreta IBK 9 - 3 David Kolsmyr, Stina Dingfors IFU Arena B - Turbo Sport
2016-12-10 10:50 172216070 IK Sirius IBK - Arlanda IBK 13 - 2 David Kolsmyr, Stina Dingfors IFU Arena B - Turbo Sport
2016-12-10 16:00 172216068 Björklinge BK - Stenhagens KK/IS Saga 3 - 5 Marcus Gozzi, Andreas Persson Stenberg Björklinge Sporthall
2016-12-08 18:00 172216071 Alunda IBF - FBC Uppsala Ungdom 1 2 - 1 Peter Alenbring, Sebastian Alenbring Olandshallen
2016-12-11 10:50 172216073 Livets Ord IF - Björklinge BK svart 0 - 5 Stina Dingfors, Hannah Mcloughlin IFU Arena – DHinox
2016-12-11 12:00 172216077 Storvreta IBK - Arlanda IBK 3 - 6 Oliver Halvarsson, Jonas Backman Vattholma Sporthall
2016-12-11 13:00 172216076 Stenhagens KK/IS Saga - IK Sirius IBK 4 - 2 Tony Nyberg, Felix Pettersson Stenhagenskolans Sporthall
2016-12-03 10:00 172216081 FBC Uppsala Ungdom 2 - Livets Ord IF 7 - 0 Marcus Gozzi, Felix Blom Widerlöv IFU Arena – DHinox
2016-12-16 19:10 172216079 Björklinge BK svart - FBC Uppsala Ungdom 1 5 - 0 Simon Bernhardsson, Per Ericsson Björklinge Sporthall
2016-12-17 11:30 172216078 Enköpings IBK - Alunda IBF 0 - 1 Frida Lanzaro, Michaela Pålsson S:t Ilianshallen
2016-12-18 14:50 172216084 Storvreta IBK - Stenhagens KK/IS Saga 2 - 9 Simon Bernhardsson, Georgios Papadakis Ärentunaskolan
2017-01-08 11:30 172216085 Alunda IBF - Björklinge BK svart 1 - 3 Christoffer Wallenborg, Henrik Wallenborg Olandshallen
2017-01-08 13:10 172216089 Livets Ord IF - Arlanda IBK 3 - 6 Christoffer Stenlund, Cassandra Reuterström IFU Arena B - Turbo Sport
2017-01-08 14:45 172216086 Enköpings IBK - Björklinge BK 0 - 8 Frida Lanzaro, Johan Öberg S:t Ilianshallen
2017-03-26 19:00 172216087 FBC Uppsala Ungdom 1 - FBC Uppsala Ungdom 2 1 - 6 Vesa Petterson, Christoffer Wallenborg IFU Arena B - Turbo Sport
2017-01-13 20:20 172216092 Björklinge BK - Alunda IBF 3 - 2 David Kolsmyr, Mattias Hernandez-Börjesson Björklinge Sporthall
2017-01-14 11:45 172216095 Arlanda IBK - FBC Uppsala Ungdom 1 0 - 3 Anders Holm, Jörgen Olsson Ekilla Sporthall
2017-01-14 13:55 172216097 Stenhagens KK/IS Saga - Livets Ord IF 5 - 4 Christoffer Wallenborg, Henrik Wallenborg Stenhagenskolans Sporthall
2017-01-14 15:30 172216093 FBC Uppsala Ungdom 2 - Björklinge BK svart 1 - 4 David Kolsmyr, Rasmus Pehkonen IFU Arena B - Turbo Sport
2017-01-21 14:20 172216094 IK Sirius IBK - Enköpings IBK 11 - 1 Marko Spasic, Jelena Spasic IFU Arena B - Turbo Sport
2017-01-13 18:00 172216103 FBC Uppsala Ungdom 1 - Stenhagens KK/IS Saga 3 - 5 Christoffer Stenlund, Andreas Persson Stenberg Stenhagen BoKC
2017-01-15 12:30 172216102 Enköpings IBK - Storvreta IBK 2 - 8 Ronnie Eriksson, Rasmus Larsson S:t Ilianshallen
2017-01-15 14:20 172216099 Alunda IBF - FBC Uppsala Ungdom 2 0 - 2 Per Ericsson, Christoffer Stenlund Olandshallen
2017-01-15 16:30 172216101 Björklinge BK svart - Arlanda IBK 6 - 3 Fredrik Yngwe, Mattias Hernandez-Börjesson Björklinge Sporthall
2017-01-15 17:40 172216100 Björklinge BK - IK Sirius IBK 3 - 6 Fredrik Yngwe, Mattias Hernandez-Börjesson Björklinge Sporthall
2017-01-20 18:00 172216109 Stenhagens KK/IS Saga - Björklinge BK svart 3 - 9 Maximilian Halvarsson, Erik Andersson Stenhagen BoKC
2017-01-21 13:00 172216107 Arlanda IBK - FBC Uppsala Ungdom 2 1 - 8 Jakob Westerlund, Richard Öhneskog Ekilla Sporthall
2017-01-22 12:10 172216108 Storvreta IBK - Björklinge BK 1 - 0 Lars Halvarsson, Jesper Karevaara Vattholma Sporthall
2017-03-25 09:00 172216106 IK Sirius IBK - Alunda IBF 2 - 5 Oliver Halvarsson, Lars Halvarsson IFU Arena – DHinox
2017-01-27 19:45 172216118 Enköpings IBK - Livets Ord IF 3 - 7 Jan-Olov Cederholm, Calle Boren S:t Ilianshallen
2017-01-28 12:50 172216115 FBC Uppsala Ungdom 2 - Stenhagens KK/IS Saga 1 - 4 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson IFU Arena – DHinox
2017-01-28 14:00 172216114 IK Sirius IBK - Storvreta IBK 8 - 0 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson IFU Arena – DHinox
2017-01-28 15:40 172216113 Alunda IBF - Arlanda IBK 5 - 0 Pontus Orebrand, Jonas Backman Olandshallen
2017-02-11 14:20 172216126 FBC Uppsala Ungdom 1 - Enköpings IBK 5 - 1 Maximilian Halvarsson, Andreas Persson Stenberg IFU Arena - Upplands Energi
2017-02-11 15:20 172216121 Stenhagens KK/IS Saga - Arlanda IBK 12 - 1 Henrik Wallenborg, Olof Berggren Stenhagenskolans Sporthall
2017-02-11 17:00 172216120 Storvreta IBK - Alunda IBF 1 - 7 Tony Nyberg, Christoffer Wallenborg Ärentunaskolan
2017-02-11 18:30 172216124 Livets Ord IF - Björklinge BK 5 - 2 Erik Palmertz, Erik Andersson IFU Arena – DHinox
2017-02-12 13:10 172216130 IK Sirius IBK - Livets Ord IF 4 - 1 Christoffer Stenlund, Stina Dingfors IFU Arena B - Turbo Sport
2017-02-12 14:00 172216127 Alunda IBF - Stenhagens KK/IS Saga 3 - 2 Fabian Fahimi, Pontus Orebrand Olandshallen
2017-02-12 17:40 172216133 Björklinge BK svart - Enköpings IBK 10 - 0 Niklas Arvidsson, Christoffer Wallenborg Björklinge Sporthall
2017-02-13 20:10 172216132 Björklinge BK - FBC Uppsala Ungdom 1 7 - 2 Erik Palmertz, Fredrik Yngwe Björklinge Sporthall
2017-02-04 16:30 172216136 Livets Ord IF - Storvreta IBK 2 - 1 Stina Dingfors, Hannah Mcloughlin IFU Arena E – Lundqvist EL
2017-02-17 19:45 172216139 Enköpings IBK - FBC Uppsala Ungdom 2 2 - 6 Erik Rosvall, Eric Cederholm S:t Ilianshallen
2017-03-15 18:50 172216140 Björklinge BK svart - Björklinge BK 8 - 0 Erik Palmertz, Ronnie Eriksson Björklinge Sporthall
2017-03-19 09:40 172216138 FBC Uppsala Ungdom 1 - IK Sirius IBK 2 - 6 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg IFU Arena - Upplands Energi
2017-01-29 12:00 172216147 FBC Uppsala Ungdom 2 - Björklinge BK 4 - 4 Ian Engblom, Mikael Rosenius IFU Arena - Upplands Energi
2017-02-05 12:30 172216144 Storvreta IBK - FBC Uppsala Ungdom 1 2 - 2 Maximilian Halvarsson, Andreas Persson Stenberg Vattholma Sporthall
2017-02-05 17:00 172216145 Arlanda IBK - Enköpings IBK 0 - 6 August Fricking, Anders Fuchs Kolstahallen
2017-03-26 11:00 172216146 IK Sirius IBK - Björklinge BK svart 1 - 2 David Kolsmyr, Christoffer Wallenborg IFU Arena A
2016-12-17 17:10 172216153 Björklinge BK - Arlanda IBK 11 - 1 Per Ericsson, Nick Kyller Björklinge Sporthall
2017-03-03 20:20 172216152 Björklinge BK svart - Storvreta IBK WO (5 - 0) Christoffer Wallenborg, Fredrik Yngwe Björklinge Sporthall
2017-03-05 11:45 172216151 Enköpings IBK - Stenhagens KK/IS Saga 2 - 3 Frida Lanzaro, Handrin Thunkvist S:t Ilianshallen
2017-03-05 19:10 172216154 FBC Uppsala Ungdom 2 - IK Sirius IBK 1 - 6 Marko Spasic, Cassandra Reuterström IFU Arena B - Turbo Sport
2017-03-19 19:30 172216148 Livets Ord IF - Alunda IBF 4 - 2 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg IFU Arena E – Lundqvist EL
2017-03-10 18:00 172216159 Stenhagens KK/IS Saga - Björklinge BK 3 - 4 Christoffer Wallenborg, Fredrik Yngwe Stenhagen BoKC
2017-03-11 18:10 172216160 Storvreta IBK - FBC Uppsala Ungdom 2 0 - 6 David Kolsmyr, Nick Kyller Ärentunaskolan
2017-03-11 19:00 172216156 Livets Ord IF - FBC Uppsala Ungdom 1 2 - 2 Vesa Petterson, Marcus Gozzi IFU Arena B - Turbo Sport
2017-03-18 11:15 172216161 Arlanda IBK - IK Sirius IBK 1 - 8 Anders Holm, Jörgen Olsson Ekilla Sporthall
2017-03-10 19:10 172216164 Björklinge BK svart - Livets Ord IF 8 - 0 David Kolsmyr, Stina Dingfors Björklinge Sporthall
2017-03-12 12:00 172216167 IK Sirius IBK - Stenhagens KK/IS Saga 0 - 1 Albin Karlsson, Andreas Persson Stenberg IFU Arena - Upplands Energi
2017-03-12 20:00 172216162 FBC Uppsala Ungdom 1 - Alunda IBF 3 - 5 Christoffer Stenlund, Stina Dingfors IFU Arena – DHinox
2017-03-19 12:30 172216168 Arlanda IBK - Storvreta IBK 0 - 2 Niklas Arvidsson, Pierre Engström Ekilla Sporthall
2017-03-18 15:55 172216175 Stenhagens KK/IS Saga - Storvreta IBK 4 - 2 Ronnie Eriksson, Cassandra Reuterström Stenhagenskolans Sporthall
2017-03-18 17:00 172216169 Alunda IBF - Enköpings IBK 4 - 1 Sarah Ejderskog, Fredrik Yngwe Olandshallen
2017-03-18 17:50 172216172 Livets Ord IF - FBC Uppsala Ungdom 2 1 - 8 Georgios Papadakis, Erik Palmertz IFU Arena - Upplands Energi
2017-03-18 19:00 172216170 FBC Uppsala Ungdom 1 - Björklinge BK svart 0 - 9 Georgios Papadakis, Erik Palmertz IFU Arena - Upplands Energi
2017-03-24 20:20 172216176 Björklinge BK svart - Alunda IBF 5 - 3 David Kolsmyr, Fredrik Yngwe Björklinge Sporthall
2017-03-25 12:30 172216180 Arlanda IBK - Livets Ord IF 2 - 3 Mikael Rosenius, Tony Nyberg Ekilla Sporthall
2017-03-25 13:40 172216177 Björklinge BK - Enköpings IBK 3 - 0 Georgios Papadakis, Erik Andersson Björklinge Sporthall
2017-03-25 15:30 172216182 FBC Uppsala Ungdom 2 - FBC Uppsala Ungdom 1 7 - 1 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg IFU Arena B - Turbo Sport
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Björklinge BK svart 20 19 0 1 132-24 108 57
2. IK Sirius IBK 20 16 0 4 109-36 73 48
3. FBC Uppsala Ungdom 2 20 13 2 5 88-40 48 41
4. Stenhagens KK/ IS Saga 20 12 0 8 86-67 19 36
5. Björklinge BK 20 11 2 7 77-60 17 35
6. Alunda IBF 20 11 1 8 59-43 16 34
7. Livets Ord IF 20 9 1 10 53-71 -18 28
8. FBC Uppsala Ungdom 1 20 5 2 13 46-85 -39 17
9. Arlanda IBK 20 4 1 15 43-128 -85 13
10. Storvreta IBK 20 3 1 16 36-97 -61 10
11. Enköpings IBK 20 2 0 18 33-111 -78 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Flickor röd 02/03
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-02 10:50 172217003 FBC Uppsala Ungdom (F03) - Tobo/Örbyhus FF/Tierp IBK 3 - 0 Maximilian Halvarsson, Andreas Persson Stenberg IFU Arena B - Turbo Sport
2016-10-02 14:15 172217007 IBF Roslagsalliansen - SK Vide 4 - 3 Erik Palmertz, Ronnie Eriksson Sparbankshallen
2016-10-02 14:45 172217006 Rasbo IK - Västerlöfsta IBF 3 - 1 Jelena Spasic, Marko Spasic Hall 2000
2016-10-14 19:00 172217005 Lamadjurets AIBC - Almunge IK 3 - 9 Christoffer Stenlund, Cassandra Reuterström Örsundsbro Sporthall
2016-11-27 16:30 172217004 IS Saga - FBC Uppsala Ungdom (F02) 3 - 7 Christoffer Stenlund, Felix Pettersson IFU Arena - Upplands Energi
2016-10-08 09:30 172217011 Almunge IK - FBC Uppsala Ungdom (F03) 9 - 0 Peter Alenbring, Sebastian Alenbring Almunge Sporthall
2016-10-08 10:10 172217013 SK Vide - Lamadjurets AIBC 5 - 3 Alexander Ekeberg, Andreas Persson Stenberg Alsike sporthall
2016-10-08 13:00 172217012 Västerlöfsta IBF - IS Saga 1 - 6 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Heby Sporthall
2016-10-09 11:10 172217008 Storvreta IBK - Björklinge BK 1 - 4 Jelena Spasic, Marko Spasic Ärentunaskolan
2016-10-09 11:15 172217014 IBF Roslagsalliansen - Rasbo IK 2 - 4 Anders Ståhlberg, Jonas Nordqvist Sparbankshallen
2016-10-14 19:10 172217015 Björklinge BK - Tobo/Örbyhus FF/Tierp IBK 16 - 0 Erik Palmertz, Ronnie Eriksson Björklinge Sporthall
2016-10-15 11:00 172217021 Lamadjurets AIBC - Rasbo IK 2 - 4 Rohnny Åhman, Handrin Thunkvist Örsundsbro Sporthall
2016-10-15 18:30 172217020 IS Saga - IBF Roslagsalliansen 1 - 2 Albin Karlsson, Marcus Gozzi IFU Arena - Upplands Energi
2016-10-16 13:10 172217019 FBC Uppsala Ungdom (F03) - SK Vide 0 - 2 Leif Ericsson, Christoffer Wallenborg IFU Arena B - Turbo Sport
2016-10-16 14:40 172217016 Storvreta IBK - FBC Uppsala Ungdom (F02) 4 - 3 David Kolsmyr, Stina Dingfors Ärentunaskolan
2016-10-21 18:40 172217023 Almunge IK - Tobo/Örbyhus FF/Tierp IBK 15 - 0 Lars Halvarsson, Maximilian Halvarsson Almunge Sporthall
2016-10-22 09:40 172217022 FBC Uppsala Ungdom (F02) - Björklinge BK 1 - 3 Hannah Mcloughlin, Cassandra Reuterström IFU Arena - Upplands Energi
2016-10-22 12:00 172217028 Lamadjurets AIBC - IS Saga 5 - 1 Jelena Spasic, Marko Spasic Örsundsbro Sporthall
2016-10-22 13:20 172217024 Västerlöfsta IBF - Storvreta IBK 0 - 4 Johan Öberg, Pierre Engström Heby Sporthall
2016-10-23 14:45 172217027 Rasbo IK - FBC Uppsala Ungdom (F03) 3 - 0 Jelena Spasic, Marko Spasic Hall 2000
2016-10-29 14:00 172217031 Tobo/Örbyhus FF/Tierp IBK - SK Vide 3 - 6 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson Örbyhus Sporthall
2016-10-29 17:10 172217029 Björklinge BK - Almunge IK 9 - 2 David Kolsmyr, Daniel Webiörn Björklinge Sporthall
2016-10-29 18:40 172217035 FBC Uppsala Ungdom (F03) - IS Saga 1 - 2 Georgios Papadakis, Jelena Spasic IFU Arena B - Turbo Sport
2016-10-30 10:50 172217030 FBC Uppsala Ungdom (F02) - Västerlöfsta IBF 10 - 0 Vesa Petterson, Marcus Gozzi IFU Arena - Upplands Energi
2016-10-30 13:30 172217032 Storvreta IBK - IBF Roslagsalliansen 6 - 3 Jelena Spasic, Marko Spasic Vattholma Sporthall
2016-11-12 13:00 172217036 Västerlöfsta IBF - Björklinge BK 2 - 8 Rohnny Åhman, Jan-Olov Cederholm Heby Sporthall
2016-11-12 15:30 172217037 SK Vide - Almunge IK 6 - 4 Maximilian Halvarsson, Andreas Persson Stenberg Alsike sporthall
2016-11-12 16:20 172217040 Lamadjurets AIBC - Storvreta IBK 4 - 0 Christoffer Wallenborg, Henrik Wallenborg Örsundsbro Sporthall
2016-11-12 17:50 172217039 Rasbo IK - Tobo/Örbyhus FF/Tierp IBK 3 - 0 Stina Dingfors, Hannah Mcloughlin IFU Arena B - Turbo Sport
2016-11-14 19:00 172217038 IBF Roslagsalliansen - FBC Uppsala Ungdom (F02) 1 - 4 Anton Östlund Wessberg, Mattias Hernandez-Börjesson Långsjöhallen
2016-11-11 19:00 172217047 Tobo/Örbyhus FF/Tierp IBK - IS Saga 0 - 4 Hampus Andersson, Henrik Ramborg Örbyhus Sporthall
2016-11-11 19:15 172217043 Björklinge BK - SK Vide 5 - 1 Georgios Papadakis, Stina Dingfors Björklinge Sporthall
2016-11-13 11:00 172217044 Västerlöfsta IBF - IBF Roslagsalliansen 2 - 4 Jan-Olov Cederholm, Vesa Petterson Heby Sporthall
2016-11-13 12:40 172217048 Storvreta IBK - FBC Uppsala Ungdom (F03) 4 - 2 Georgios Papadakis, Marko Spasic Ärentunaskolan
2016-11-13 13:10 172217046 FBC Uppsala Ungdom (F02) - Lamadjurets AIBC 3 - 5 Erik Palmertz, Hannah Mcloughlin IFU Arena B - Turbo Sport
2016-11-26 09:20 172217045 Almunge IK - Rasbo IK 4 - 1 Thomas Tanskanen, Pierre Engström Almunge Sporthall
2016-11-19 13:10 172217054 IS Saga - Almunge IK 1 - 7 Gabriel Wall, Sebastian Alenbring IFU Arena B - Turbo Sport
2016-11-19 14:20 172217053 FBC Uppsala Ungdom (F03) - FBC Uppsala Ungdom (F02) 2 - 5 Gabriel Wall, Sebastian Alenbring IFU Arena B - Turbo Sport
2016-11-19 17:10 172217052 Lamadjurets AIBC - Västerlöfsta IBF 8 - 1 Christoffer Stenlund, Rasmus Larsson Örsundsbro Sporthall
2016-11-20 12:40 172217051 Rasbo IK - SK Vide 7 - 3 Felix Pettersson, Rasmus Flodberg Hall 2000
2016-11-20 14:00 172217050 IBF Roslagsalliansen - Björklinge BK 4 - 6 Markus Lundquist, Thomas Larsson Långsjöhallen
2016-12-02 19:15 172217057 Björklinge BK - Rasbo IK 6 - 1 Stina Dingfors, Hannah Mcloughlin Björklinge Sporthall
2016-12-03 11:30 172217060 Västerlöfsta IBF - FBC Uppsala Ungdom (F03) 2 - 8 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Heby Sporthall
2016-12-03 16:00 172217059 SK Vide - IS Saga 8 - 4 Maximilian Halvarsson, Andreas Persson Stenberg Alsike sporthall
2016-12-03 16:30 172217063 Tobo/Örbyhus FF/Tierp IBK - Storvreta IBK 2 - 5 Jouni Myller, Fredrik Longgren Örbyhus Sporthall
2016-12-04 11:00 172217058 IBF Roslagsalliansen - Lamadjurets AIBC 1 - 3 Lars Halvarsson, Tony Nyberg Sparbankshallen
2016-12-09 19:15 172217070 Tobo/Örbyhus FF/Tierp IBK - FBC Uppsala Ungdom (F02) 1 - 3 Leif Ericsson, Erik Palmertz Örbyhus Sporthall
2016-12-10 14:20 172217065 IS Saga - Rasbo IK 1 - 5 Adam Lowén, Gabriel Wall IFU Arena B - Turbo Sport
2016-12-10 17:00 172217069 Storvreta IBK - Almunge IK 3 - 6 Jelena Spasic, Marko Spasic Ärentunaskolan
2017-02-05 12:00 172217066 FBC Uppsala Ungdom (F03) - IBF Roslagsalliansen 7 - 2 Rasmus Flodberg, Gabriel Wall IFU Arena E – Lundqvist EL
2017-03-20 19:10 172217064 Lamadjurets AIBC - Björklinge BK 3 - 6 Per-Olof Svensson, Erik Rosvall Örsundsbro Sporthall
2016-12-09 19:15 172217071 Björklinge BK - IS Saga 5 - 2 Per Ericsson, Mattias Hernandez-Börjesson Björklinge Sporthall
2016-12-11 11:15 172217077 Almunge IK - FBC Uppsala Ungdom (F02) 3 - 0 Jelena Spasic, Marko Spasic Almunge Sporthall
2016-12-11 12:30 172217072 Lamadjurets AIBC - FBC Uppsala Ungdom (F03) 4 - 2 Vesa Petterson, Calle Boren Örsundsbro Sporthall
2016-12-11 13:30 172217076 Västerlöfsta IBF - Tobo/Örbyhus FF/Tierp IBK 0 - 2 Mattias Hernandez-Börjesson, Handrin Thunkvist Heby Sporthall
2016-12-11 17:15 172217075 SK Vide - Storvreta IBK 2 - 2 Thomas Tanskanen, Anders Leander Hälsohuset
2016-12-18 13:10 172217078 FBC Uppsala Ungdom (F03) - Björklinge BK 5 - 1 Albin Karlsson, Felix Pettersson IFU Arena - Upplands Energi
2016-12-18 14:20 172217083 FBC Uppsala Ungdom (F02) - SK Vide 3 - 4 Albin Karlsson, Felix Pettersson IFU Arena - Upplands Energi
2016-12-18 16:00 172217081 Storvreta IBK - Rasbo IK 1 - 3 Simon Bernhardsson, Georgios Papadakis Ärentunaskolan
2017-02-04 13:45 172217082 Tobo/Örbyhus FF/Tierp IBK - IBF Roslagsalliansen 4 - 4 Peter Alenbring, Sebastian Alenbring Örbyhus Sporthall
2017-03-24 18:40 172217084 Almunge IK - Västerlöfsta IBF 11 - 0 Jelena Spasic, Marko Spasic Almunge Sporthall
2016-12-18 13:30 172217090 IBF Roslagsalliansen - Almunge IK 3 - 11 Lars Halvarsson, Thomas Larsson Sparbankshallen
2017-01-07 12:15 172217088 Lamadjurets AIBC - Tobo/Örbyhus FF/Tierp IBK 10 - 2 Rikard Ohlström, Arvid Englund Örsundsbro Sporthall
2017-01-07 13:40 172217091 SK Vide - Västerlöfsta IBF 14 - 1 Jonatan Svahn, Thomas Larsson Alsike sporthall
2017-01-08 13:10 172217089 Rasbo IK - FBC Uppsala Ungdom (F02) 4 - 3 Jan-Olov Cederholm, Mikael Rosenius IFU Arena E – Lundqvist EL
2017-01-08 16:40 172217087 IS Saga - Storvreta IBK 1 - 4 Erik Palmertz, Niklas Arvidsson IFU Arena - Upplands Energi
2017-01-14 10:50 172217096 Almunge IK - Lamadjurets AIBC 4 - 3 Maximilian Halvarsson, Tony Nyberg Almunge Sporthall
2017-01-14 11:20 172217098 SK Vide - IBF Roslagsalliansen 5 - 0 Jonas Nordqvist, Thomas Larsson Alsike sporthall
2017-01-14 13:10 172217095 FBC Uppsala Ungdom (F02) - IS Saga 4 - 4 Fredrik Yngwe, Gabriel Wall IFU Arena – DHinox
2017-01-14 15:15 172217094 Tobo/Örbyhus FF/Tierp IBK - FBC Uppsala Ungdom (F03) 1 - 4 Leif Ericsson, Erik Palmertz Örbyhus Sporthall
2017-03-04 09:30 172217097 Västerlöfsta IBF - Rasbo IK 0 - 6 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Heby Sporthall
2017-01-07 13:40 172217099 Björklinge BK - Storvreta IBK 2 - 3 Georgios Papadakis, Christoffer Stenlund Björklinge Sporthall
2017-01-15 12:20 172217104 Lamadjurets AIBC - SK Vide 4 - 2 Jan-Olov Cederholm, Eric Cederholm Örsundsbro Sporthall
2017-01-15 14:30 172217105 Rasbo IK - IBF Roslagsalliansen 3 - 3 Johnny Söderqvist, Marcus Gozzi Hall 2000
2017-01-15 16:00 172217102 FBC Uppsala Ungdom (F03) - Almunge IK 3 - 5 Christoffer Wallenborg, Anton Östlund Wessberg IFU Arena - Upplands Energi
2017-01-15 17:10 172217103 IS Saga - Västerlöfsta IBF 7 - 2 Cassandra Reuterström, Anton Östlund Wessberg IFU Arena - Upplands Energi
2017-01-21 14:50 172217110 SK Vide - FBC Uppsala Ungdom (F03) 7 - 1 Niklas Arvidsson, Tony Nyberg Alsike sporthall
2017-01-21 15:15 172217106 Tobo/Örbyhus FF/Tierp IBK - Björklinge BK 1 - 4 Jouni Myller, Fredrik Longgren Örbyhus Sporthall
2017-01-22 13:50 172217112 Rasbo IK - Lamadjurets AIBC 1 - 1 Jelena Spasic, Marko Spasic Hall 2000
2017-01-22 19:00 172217107 FBC Uppsala Ungdom (F02) - Storvreta IBK 3 - 1 Adam Lowén, Felix Pettersson IFU Arena - Upplands Energi
2017-01-28 11:00 172217111 IBF Roslagsalliansen - IS Saga 5 - 4 Rohnny Åhman, Mikael Rosenius Långsjöhallen
2017-01-27 19:10 172217113 Björklinge BK - FBC Uppsala Ungdom (F02) 4 - 0 Georgios Papadakis, David Kolsmyr Björklinge Sporthall
2017-01-28 14:00 172217114 Tobo/Örbyhus FF/Tierp IBK - Almunge IK 0 - 4 Leif Ericsson, Christoffer Stenlund Örbyhus Sporthall
2017-01-28 17:30 172217118 FBC Uppsala Ungdom (F03) - Rasbo IK 2 - 1 Jelena Spasic, Marko Spasic IFU Arena – DHinox
2017-01-29 10:50 172217119 IS Saga - Lamadjurets AIBC 4 - 2 Ian Engblom, Mikael Rosenius IFU Arena - Upplands Energi
2017-01-29 16:10 172217115 Storvreta IBK - Västerlöfsta IBF 8 - 1 Tony Nyberg, Hannah Mcloughlin Ärentunaskolan
2017-01-29 17:20 172217120 Almunge IK - Björklinge BK 4 - 7 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson Almunge Sporthall
2017-02-11 10:40 172217122 SK Vide - Tobo/Örbyhus FF/Tierp IBK 5 - 1 Anders Fuchs, Thomas Larsson Alsike sporthall
2017-02-11 11:20 172217121 Västerlöfsta IBF - FBC Uppsala Ungdom (F02) 0 - 6 Erik Palmertz, Ronnie Eriksson Heby Sporthall
2017-02-11 12:15 172217123 IBF Roslagsalliansen - Storvreta IBK 3 - 1 Lars Karlsson, Anton Östlund Wessberg Långsjöhallen
2017-03-04 17:00 172217126 IS Saga - FBC Uppsala Ungdom (F03) 4 - 5 Hannah Mcloughlin, Cassandra Reuterström IFU Arena - Upplands Energi
2017-02-10 19:00 172217130 Tobo/Örbyhus FF/Tierp IBK - Rasbo IK 3 - 5 Leif Ericsson, Erik Palmertz Örbyhus Sporthall
2017-02-10 20:20 172217127 Björklinge BK - Västerlöfsta IBF 14 - 1 Stina Dingfors, Hannah Mcloughlin Björklinge Sporthall
2017-02-12 09:40 172217129 FBC Uppsala Ungdom (F02) - IBF Roslagsalliansen 0 - 3 Stina Dingfors, Andreas Persson Stenberg IFU Arena B - Turbo Sport
2017-02-12 10:30 172217128 Almunge IK - SK Vide 9 - 1 Thomas Tanskanen, Andreas Bengtsson Almunge Sporthall
2017-02-12 14:40 172217131 Storvreta IBK - Lamadjurets AIBC 1 - 4 Leif Ericsson, Handrin Thunkvist Vattholma Sporthall
2017-02-05 17:00 172217138 IS Saga - Tobo/Örbyhus FF/Tierp IBK 4 - 1 Markus Lindblom, Tony Nyberg IFU Arena B - Turbo Sport
2017-02-05 17:30 172217136 Rasbo IK - Almunge IK 2 - 7 Erik Palmertz, Peter Alenbring Hall 2000
2017-02-17 19:00 172217139 FBC Uppsala Ungdom (F03) - Storvreta IBK 2 - 4 Vesa Petterson, Andreas Persson Stenberg IFU Arena – DHinox
2017-02-18 10:10 172217134 SK Vide - Björklinge BK 3 - 5 Tony Nyberg, Christoffer Stenlund Alsike sporthall
2017-02-18 13:20 172217137 Lamadjurets AIBC - FBC Uppsala Ungdom (F02) 2 - 1 Anders Leander, Andreas Bengtsson Örsundsbro Sporthall
2017-02-19 12:15 172217135 IBF Roslagsalliansen - Västerlöfsta IBF 6 - 0 Anders Leander, Henrik Ramborg Sparbankshallen
2017-01-22 11:30 172217144 Almunge IK - IS Saga 6 - 1 Peter Alenbring, Sebastian Alenbring Almunge Sporthall
2017-02-25 10:00 172217143 Västerlöfsta IBF - Lamadjurets AIBC 3 - 4 Per Ericsson, Handrin Thunkvist Heby Sporthall
2017-03-21 19:00 172217145 FBC Uppsala Ungdom (F02) - FBC Uppsala Ungdom (F03) 2 - 3 Jelena Spasic, Marko Spasic Bolandskolan
2017-03-24 18:45 172217142 SK Vide - Rasbo IK 4 - 3 Tony Nyberg, Thomas Larsson Hälsohuset
2017-03-25 14:50 172217141 Björklinge BK - IBF Roslagsalliansen 3 - 0 Georgios Papadakis, Erik Andersson Björklinge Sporthall
2017-03-04 17:20 172217149 Lamadjurets AIBC - IBF Roslagsalliansen 13 - 2 Jan-Olov Cederholm, Eric Cederholm Örsundsbro Sporthall
2017-03-05 11:40 172217148 Rasbo IK - Björklinge BK 1 - 8 Erik Andersson, Marcus Gozzi Hall 2000
2017-03-05 12:00 172217154 Storvreta IBK - Tobo/Örbyhus FF/Tierp IBK 3 - 3 Victor Flemström, Nick Kyller Vattholma Sporthall
2017-03-05 16:50 172217151 FBC Uppsala Ungdom (F03) - Västerlöfsta IBF 7 - 1 Marko Spasic, Cassandra Reuterström IFU Arena B - Turbo Sport
2017-03-05 18:00 172217150 IS Saga - SK Vide 1 - 2 Marko Spasic, Cassandra Reuterström IFU Arena B - Turbo Sport
2017-03-11 12:10 172217155 Björklinge BK - Lamadjurets AIBC 9 - 3 Leif Ericsson, Hannah Mcloughlin Björklinge Sporthall
2017-03-11 12:15 172217157 IBF Roslagsalliansen - FBC Uppsala Ungdom (F03) 4 - 3 Anders Holm, Jörgen Olsson Sportcentrum
2017-03-11 14:20 172217161 FBC Uppsala Ungdom (F02) - Tobo/Örbyhus FF/Tierp IBK 2 - 2 Markus Lindblom, Cassandra Reuterström IFU Arena B - Turbo Sport
2017-03-12 16:40 172217156 Rasbo IK - IS Saga 0 - 3 Vesa Petterson, Tony Nyberg IFU Arena – DHinox
2017-03-23 18:50 172217160 Almunge IK - Storvreta IBK 3 - 0 Oliver Halvarsson, Erik Andersson Almunge Sporthall
2017-02-04 15:20 172217168 FBC Uppsala Ungdom (F02) - Almunge IK 2 - 2 Stina Dingfors, Hannah Mcloughlin IFU Arena E – Lundqvist EL
2017-03-10 19:00 172217167 Tobo/Örbyhus FF/Tierp IBK - Västerlöfsta IBF 2 - 0 Peter Alenbring, Sebastian Alenbring Örbyhus Sporthall
2017-03-12 09:40 172217162 IS Saga - Björklinge BK 0 - 7 Stina Dingfors, Hannah Mcloughlin IFU Arena - Upplands Energi
2017-03-12 14:00 172217166 Storvreta IBK - SK Vide 2 - 4 Christoffer Wallenborg, Fredrik Yngwe Vattholma Sporthall
2017-03-12 15:30 172217163 FBC Uppsala Ungdom (F03) - Lamadjurets AIBC 1 - 1 Nick Kyller, Gabriel Wall IFU Arena - Upplands Energi
2017-03-17 19:00 172217169 Björklinge BK - FBC Uppsala Ungdom (F03) 4 - 3 Per Ericsson, Erik Palmertz Björklinge Sporthall
2017-03-18 11:20 172217174 SK Vide - FBC Uppsala Ungdom (F02) 6 - 5 Jelena Spasic, Marko Spasic Alsike sporthall
2017-03-19 11:15 172217173 IBF Roslagsalliansen - Tobo/Örbyhus FF/Tierp IBK 1 - 4 Anders Leander, Peter Alenbring Sparbankshallen
2017-03-19 15:00 172217172 Rasbo IK - Storvreta IBK 3 - 1 Georgios Papadakis, Anton Wärm Hall 2000
2017-03-22 19:00 172217175 Västerlöfsta IBF - Almunge IK 0 - 9 Jan-Olov Cederholm, Vesa Petterson Heby Sporthall
2017-03-25 11:00 172217182 Västerlöfsta IBF - SK Vide 1 - 11 Andreas Bengtsson, Pierre Engström Heby Sporthall
2017-03-25 15:15 172217179 Tobo/Örbyhus FF/Tierp IBK - Lamadjurets AIBC 2 - 9 Olle Isacsson, Sebastian Alenbring Örbyhus Sporthall
2017-03-26 09:40 172217180 FBC Uppsala Ungdom (F02) - Rasbo IK 3 - 1 Adam Lowén, Gabriel Wall IFU Arena - Upplands Energi
2017-03-26 13:00 172217181 Almunge IK - IBF Roslagsalliansen 9 - 1 Maximilian Halvarsson, Fredrik Yngwe Almunge Sporthall
2017-03-26 17:20 172217178 Storvreta IBK - IS Saga 0 - 2 Erik Andersson, Marko Spasic Ärentunaskolan
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Björklinge BK 22 20 0 2 136-41 95 60
2. Almunge IK 22 18 1 3 143-46 97 55
3. SK Vide 22 15 1 6 104-68 36 46
4. Lamadjurets AIBC 22 13 2 7 96-64 32 41
5. Rasbo IK 22 12 2 8 64-58 6 38
6. Storvreta IBK 22 9 2 11 58-60 -2 29
7. FBC Uppsala Ungdom (F03) 22 9 1 12 64-68 -4 28
8. FBC Uppsala Ungdom (F02) 22 8 3 11 70-58 12 27
9. IBF Roslagsalliansen 22 8 2 12 58-96 -38 26
10. IS Saga 22 8 1 13 60-79 -19 25
11. Tobo/ Örbyhus FF/ Tierp IBK 22 3 3 16 34-110 -76 12
12. Västerlöfsta IBF 22 0 0 22 19-158 -139 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Flickor röd 03/04
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-01 09:00 172218002 Björklinge BK 1 - Vaksala SK 3 - 2 Jelena Spasic, Marko Spasic Björklinge Sporthall
2016-10-01 10:50 172218006 Hagunda IF - Storvreta IBK Röd 1 - 4 Felix Pettersson, Hampus Wretman IFU Arena B - Turbo Sport
2016-10-01 11:20 172218003 Björklinge BK 2 - Tierp IBK/TÖFF 1 - 4 Nick Kyller, Andreas Persson Stenberg Björklinge Sporthall
2016-10-01 12:00 172218007 Midas IBK - SK Vide 1 - 9 Henrik Ramborg, Markus Lundquist Hallstaviks Sporthall
2016-10-01 16:40 172218005 FBC Uppsala Ungdom - IFK Dannemora/Ö 3 - 3 Christian Jensen, David Kolsmyr IFU Arena B - Turbo Sport
2016-10-11 19:00 172218004 Enköpings IBK - Storvreta IBK Svart 1 - 2 Eric Cederholm, Calle Boren S:t Ilianshallen
2016-10-08 11:00 172218011 IFK Dannemora/Ö - Björklinge BK 2 1 - 1 Leif Ericsson, Fredrik Longgren Österby Sim o Sporthall
2016-10-08 12:30 172218013 SK Vide - FBC Uppsala Ungdom 3 - 6 Alexander Ekeberg, Andreas Persson Stenberg Alsike sporthall
2016-10-08 13:10 172218014 Midas IBK - Hagunda IF 2 - 8 Jonas Backman, Markus Lundquist Hallstaviks Sporthall
2016-10-09 10:00 172218010 Storvreta IBK Svart - Björklinge BK 1 2 - 8 Jelena Spasic, Marko Spasic Ärentunaskolan
2016-10-09 12:20 172218012 Storvreta IBK Röd - Enköpings IBK 6 - 1 Georgios Papadakis, Handrin Thunkvist Ärentunaskolan
2016-10-09 14:20 172218008 Vaksala SK - Almunge IK 2 - 4 Erik Palmertz, August Knutson IFU Arena - Upplands Energi
2016-10-15 12:15 172218020 Enköpings IBK - Midas IBK 6 - 2 Michaela Pålsson, Jonas Nordqvist S:t Ilianshallen
2016-10-15 13:10 172218015 Almunge IK - Tierp IBK/TÖFF 8 - 1 Jelena Spasic, Marko Spasic Almunge Sporthall
2016-10-15 14:50 172218018 Björklinge BK 1 - Storvreta IBK Röd 9 - 0 David Kolsmyr, Stina Dingfors Björklinge Sporthall
2016-10-15 16:00 172218019 Björklinge BK 2 - SK Vide 5 - 2 David Kolsmyr, Stina Dingfors Björklinge Sporthall
2016-10-16 08:30 172218021 FBC Uppsala Ungdom - Hagunda IF 0 - 5 Adam Lowén, Gabriel Wall IFU Arena B - Turbo Sport
2016-10-16 12:00 172218016 Vaksala SK - Storvreta IBK Svart 1 - 2 Leif Ericsson, Christoffer Wallenborg IFU Arena B - Turbo Sport
2016-10-22 08:30 172218027 Hagunda IF - Björklinge BK 2 1 - 4 Hannah Mcloughlin, Cassandra Reuterström IFU Arena - Upplands Energi
2016-10-22 12:00 172218028 FBC Uppsala Ungdom - Enköpings IBK 3 - 2 David Kolsmyr, Stina Dingfors IFU Arena - Upplands Energi
2016-10-22 13:10 172218026 Midas IBK - Björklinge BK 1 0 - 5 Tony Nyberg, Peter Alenbring Hallstaviks Sporthall
2016-10-22 15:00 172218023 IFK Dannemora/Ö - Tierp IBK/TÖFF 1 - 5 Jouni Myller, Fredrik Longgren Österby Sim o Sporthall
2016-10-23 10:30 172218024 Storvreta IBK Röd - Vaksala SK 3 - 3 David Kolsmyr, Stina Dingfors Vattholma Sporthall
2016-10-23 11:40 172218022 Storvreta IBK Svart - Almunge IK 1 - 8 David Kolsmyr, Stina Dingfors Vattholma Sporthall
2016-10-29 13:40 172218035 Björklinge BK 2 - Enköpings IBK 1 - 4 David Kolsmyr, Daniel Webiörn Björklinge Sporthall
2016-10-29 16:00 172218034 Björklinge BK 1 - FBC Uppsala Ungdom 9 - 2 David Kolsmyr, Daniel Webiörn Björklinge Sporthall
2016-10-30 09:40 172218032 Vaksala SK - Midas IBK WO (5 - 0) Leo Aviander, Axel Backström IFU Arena - Upplands Energi
2016-10-30 11:40 172218031 Tierp IBK/TÖFF - SK Vide 3 - 2 Jouni Myller, Fredrik Longgren Aspenhallen
2016-10-30 12:50 172218029 Almunge IK - IFK Dannemora/Ö 2 - 2 Cassandra Reuterström, Matti Eronen Almunge Sporthall
2016-10-31 19:30 172218030 Storvreta IBK Svart - Storvreta IBK Röd 2 - 6 Georgios Papadakis, Fredrik Yngwe Ärentunaskolan
172218039 Hagunda IF - Tierp IBK/TÖFF OW (0 - 5)
2016-11-09 19:30 172218045 IFK Dannemora/Ö - Hagunda IF 2 - 4 Peter Alenbring, Sebastian Alenbring Österby Sim o Sporthall
2016-11-13 08:00 172218046 Storvreta IBK Svart - FBC Uppsala Ungdom 6 - 3 Georgios Papadakis, Marko Spasic Ärentunaskolan
2016-11-13 10:20 172218044 Storvreta IBK Röd - Midas IBK 13 - 1 Georgios Papadakis, Marko Spasic Ärentunaskolan
2016-11-13 12:00 172218048 Vaksala SK - Björklinge BK 2 1 - 3 Erik Palmertz, Hannah Mcloughlin IFU Arena B - Turbo Sport
2016-11-13 14:50 172218047 Tierp IBK/TÖFF - Enköpings IBK 4 - 2 Leif Ericsson, Jan Byqvist Aspenhallen
2016-11-26 15:15 172218043 Almunge IK - SK Vide 8 - 1 Thomas Tanskanen, Peter Alenbring Almunge Sporthall
2016-11-16 18:30 172218050 Midas IBK - Almunge IK 0 - 15 Peter Alenbring, Henrik Ramborg Hallstaviks Sporthall
2016-11-19 10:50 172218052 FBC Uppsala Ungdom - Storvreta IBK Röd 4 - 3 Gabriel Wall, Sebastian Alenbring IFU Arena B - Turbo Sport
2016-11-19 12:00 172218051 Hagunda IF - SK Vide 6 - 2 Gabriel Wall, Sebastian Alenbring IFU Arena B - Turbo Sport
2016-11-19 12:30 172218054 Björklinge BK 2 - Storvreta IBK Svart 7 - 4 Maximilian Halvarsson, Andreas Persson Stenberg Björklinge Sporthall
2016-11-19 14:50 172218055 Björklinge BK 1 - Tierp IBK/TÖFF 5 - 1 Maximilian Halvarsson, Andreas Persson Stenberg Björklinge Sporthall
2016-11-20 10:30 172218053 Enköpings IBK - IFK Dannemora/Ö 3 - 3 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson S:t Ilianshallen
2016-11-29 18:30 172218058 Midas IBK - FBC Uppsala Ungdom 1 - 2 Peter Alenbring, Markus Lundquist Hallstaviks Sporthall
2016-12-03 11:40 172218057 Almunge IK - Hagunda IF 3 - 1 Erik Palmertz, Tony Nyberg Almunge Sporthall
2016-12-03 12:00 172218061 IFK Dannemora/Ö - Björklinge BK 1 1 - 3 Jouni Myller, Fredrik Longgren Österby Sim o Sporthall
2016-12-04 09:10 172218060 Storvreta IBK Röd - Björklinge BK 2 3 - 1 Adam Lowén, Gabriel Wall Ärentunaskolan
2016-12-04 10:30 172218063 Tierp IBK/TÖFF - Vaksala SK 0 - 1 Leif Ericsson, Erik Palmertz Aspenhallen
2016-12-04 17:15 172218059 SK Vide - Enköpings IBK 2 - 4 Tony Nyberg, Victor Flemström Hälsohuset
2016-12-10 12:00 172218069 Vaksala SK - IFK Dannemora/Ö 3 - 1 Adam Lowén, Gabriel Wall IFU Arena B - Turbo Sport
2016-12-10 12:20 172218070 Tierp IBK/TÖFF - Storvreta IBK Svart 2 - 5 Christoffer Wallenborg, Henrik Wallenborg Aspenhallen
2016-12-10 12:30 172218066 Björklinge BK 2 - Midas IBK 1 - 1 Fredrik Yngwe, Andreas Persson Stenberg Björklinge Sporthall
2016-12-10 13:10 172218064 FBC Uppsala Ungdom - Almunge IK 0 - 9 Adam Lowén, Gabriel Wall IFU Arena B - Turbo Sport
2016-12-10 13:40 172218067 Björklinge BK 1 - SK Vide 4 - 4 Marcus Gozzi, Andreas Persson Stenberg Björklinge Sporthall
2016-12-17 10:00 172218065 Enköpings IBK - Hagunda IF 3 - 2 Frida Lanzaro, Michaela Pålsson S:t Ilianshallen
2016-12-11 08:30 172218072 FBC Uppsala Ungdom - Björklinge BK 2 0 - 4 Stina Dingfors, Hannah Mcloughlin IFU Arena – DHinox
2016-12-11 09:40 172218073 Hagunda IF - Björklinge BK 1 3 - 5 Stina Dingfors, Hannah Mcloughlin IFU Arena – DHinox
2016-12-11 11:00 172218077 IFK Dannemora/Ö - Storvreta IBK Svart 3 - 0 Erik Palmertz, Ronnie Eriksson Österby Sim o Sporthall
2016-12-11 13:40 172218071 Almunge IK - Enköpings IBK 7 - 0 Jelena Spasic, Marko Spasic Almunge Sporthall
2016-12-11 18:25 172218075 SK Vide - Vaksala SK 0 - 4 Thomas Tanskanen, Anders Leander Hälsohuset
2016-12-14 19:00 172218076 Storvreta IBK Röd - Tierp IBK/TÖFF 4 - 3 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Vattholma Sporthall
2017-01-14 09:45 172218094 Tierp IBK/TÖFF - Björklinge BK 2 1 - 1 Erik Palmertz, Ronnie Eriksson Aspenhallen
2017-01-14 15:00 172218093 Vaksala SK - Björklinge BK 1 3 - 1 Anton Ceder, Gabriel Wall IFU Arena - Upplands Energi
2017-01-14 15:00 172218096 IFK Dannemora/Ö - FBC Uppsala Ungdom 4 - 0 Georgios Papadakis, Andreas Persson Stenberg Österby Sim o Sporthall
2017-01-14 16:10 172218098 SK Vide - Midas IBK 7 - 0 Christoffer Stenlund, Thomas Larsson Alsike sporthall
2017-01-14 16:50 172218095 Storvreta IBK Svart - Enköpings IBK 4 - 6 Marko Spasic, Cassandra Reuterström Ärentunaskolan
2017-01-14 18:00 172218097 Storvreta IBK Röd - Hagunda IF 4 - 3 Marko Spasic, Cassandra Reuterström Ärentunaskolan
172218105 Hagunda IF - Midas IBK WO (5 - 0) IFU Arena - Upplands Energi
2017-01-15 10:00 172218103 Enköpings IBK - Storvreta IBK Röd 1 - 3 Ronnie Eriksson, Rasmus Larsson S:t Ilianshallen
2017-01-15 11:15 172218099 Almunge IK - Vaksala SK 5 - 1 Jonas Backman, Lars Halvarsson Almunge Sporthall
2017-01-15 14:10 172218102 Björklinge BK 2 - IFK Dannemora/Ö 1 - 2 Fredrik Yngwe, Mattias Hernandez-Börjesson Björklinge Sporthall
2017-01-15 15:20 172218101 Björklinge BK 1 - Storvreta IBK Svart 2 - 5 Fredrik Yngwe, Mattias Hernandez-Börjesson Björklinge Sporthall
2017-01-15 19:30 172218104 FBC Uppsala Ungdom - SK Vide 4 - 2 Cassandra Reuterström, Anton Östlund Wessberg IFU Arena - Upplands Energi
2017-01-21 11:00 172218106 Tierp IBK/TÖFF - Almunge IK 2 - 2 Leif Ericsson, Georgios Papadakis Aspenhallen
2017-01-21 11:20 172218110 SK Vide - Björklinge BK 2 2 - 1 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Alsike sporthall
2017-01-22 16:40 172218107 Storvreta IBK Svart - Vaksala SK 1 - 4 Stina Dingfors, Andreas Persson Stenberg Ärentunaskolan
2017-01-22 17:50 172218109 Storvreta IBK Röd - Björklinge BK 1 0 - 11 Stina Dingfors, Andreas Persson Stenberg Ärentunaskolan
2017-02-04 10:50 172218111 Midas IBK - Enköpings IBK 2 - 3 Michael Selg, Fabian Fahimi Hallstaviks Sporthall
2017-01-27 18:30 172218119 Enköpings IBK - FBC Uppsala Ungdom 0 - 0 Jan-Olov Cederholm, Calle Boren S:t Ilianshallen
2017-01-27 18:40 172218113 Almunge IK - Storvreta IBK Svart 4 - 2 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson Almunge Sporthall
2017-01-27 18:45 172218114 Tierp IBK/TÖFF - IFK Dannemora/Ö 4 - 3 Erik Palmertz, Ronnie Eriksson Aspenhallen
2017-01-28 14:20 172218117 Björklinge BK 1 - Midas IBK 10 - 3 Rohnny Åhman, David Kolsmyr Björklinge Sporthall
2017-01-28 15:30 172218118 Björklinge BK 2 - Hagunda IF 2 - 3 Rohnny Åhman, David Kolsmyr Björklinge Sporthall
2017-01-29 09:40 172218115 Vaksala SK - Storvreta IBK Röd 1 - 3 Ian Engblom, Mikael Rosenius IFU Arena - Upplands Energi
172218126 Enköpings IBK - Björklinge BK 2
2017-02-11 10:50 172218125 FBC Uppsala Ungdom - Björklinge BK 1 4 - 1 Hannah Mcloughlin, Cassandra Reuterström IFU Arena - Upplands Energi
2017-02-11 12:00 172218120 IFK Dannemora/Ö - Almunge IK 2 - 4 Jouni Myller, Fredrik Longgren Österby Sim o Sporthall
2017-02-11 14:10 172218122 SK Vide - Tierp IBK/TÖFF 1 - 3 Anders Holm, Jörgen Olsson Alsike sporthall
2017-02-11 14:20 172218123 Midas IBK - Vaksala SK 0 - 11 Olle Isacsson, Anton Wärm Hallstaviks Sporthall
2017-02-13 19:30 172218121 Storvreta IBK Röd - Storvreta IBK Svart 5 - 9 Christoffer Stenlund, Stina Dingfors Ärentunaskolan
2017-02-10 18:40 172218127 Almunge IK - Storvreta IBK Röd 4 - 2 Lars Halvarsson, Christoffer Stenlund Almunge Sporthall
2017-02-10 19:10 172218133 Björklinge BK 1 - Björklinge BK 2 8 - 2 Stina Dingfors, Hannah Mcloughlin Björklinge Sporthall
2017-02-12 08:30 172218131 Vaksala SK - FBC Uppsala Ungdom 1 - 4 Stina Dingfors, Andreas Persson Stenberg IFU Arena B - Turbo Sport
2017-02-12 10:30 172218130 Tierp IBK/TÖFF - Hagunda IF 1 - 2 Erik Palmertz, Ronnie Eriksson Aspenhallen
2017-02-12 14:30 172218128 IFK Dannemora/Ö - SK Vide 4 - 5 Jouni Myller, Fredrik Longgren Österby Sim o Sporthall
2017-02-12 15:50 172218129 Storvreta IBK Svart - Midas IBK 4 - 3 Leif Ericsson, Handrin Thunkvist Vattholma Sporthall
2017-01-20 19:30 172218138 Enköpings IBK - Tierp IBK/TÖFF 4 - 2 Eric Cederholm, Calle Boren S:t Ilianshallen
2017-02-18 12:00 172218135 Midas IBK - Storvreta IBK Röd 2 - 12 Tomas Hallenberg, Jonas Tidsjö Hallstaviks Sporthall
2017-02-18 12:30 172218139 Björklinge BK 2 - Vaksala SK 2 - 4 Jelena Spasic, Marko Spasic Björklinge Sporthall
2017-02-18 16:10 172218134 SK Vide - Almunge IK 0 - 5 Christoffer Stenlund, Jesper Karevaara Alsike sporthall
2017-02-19 14:20 172218136 Hagunda IF - IFK Dannemora/Ö 1 - 1 Markus Lindblom, Olof Berggren IFU Arena - Upplands Energi
2017-02-19 16:40 172218137 FBC Uppsala Ungdom - Storvreta IBK Svart 4 - 2 Andreas Persson Stenberg, Olof Berggren IFU Arena - Upplands Energi
172218149 FBC Uppsala Ungdom - Midas IBK WO (5 - 0) IFU Arena B - Turbo Sport
2017-03-04 13:40 172218152 Björklinge BK 1 - IFK Dannemora/Ö 12 - 0 Markus Lindblom, Daniel Webiörn Björklinge Sporthall
2017-03-04 14:30 172218150 Enköpings IBK - SK Vide 4 - 3 Vesa Petterson, Hampus Andersson S:t Ilianshallen
2017-03-04 14:50 172218151 Björklinge BK 2 - Storvreta IBK Röd 1 - 3 Markus Lindblom, Gabriel Wall Björklinge Sporthall
2017-03-05 15:40 172218148 Hagunda IF - Almunge IK 1 - 4 Marko Spasic, Cassandra Reuterström IFU Arena B - Turbo Sport
2017-03-11 10:10 172218158 SK Vide - Björklinge BK 1 6 - 5 Christoffer Stenlund, Victor Flemström Alsike sporthall
2017-03-11 11:40 172218157 Midas IBK - Björklinge BK 2 1 - 7 Fabian Fahimi, Andreas Bengtsson Hallstaviks Sporthall
2017-03-11 12:00 172218156 Hagunda IF - Enköpings IBK 3 - 2 Rasmus Flodberg, Gabriel Wall IFU Arena B - Turbo Sport
2017-03-11 13:30 172218160 IFK Dannemora/Ö - Vaksala SK 1 - 2 Jouni Myller, Fredrik Longgren Österby Sim o Sporthall
2017-03-11 17:00 172218161 Storvreta IBK Svart - Tierp IBK/TÖFF 3 - 10 David Kolsmyr, Nick Kyller Ärentunaskolan
2017-03-19 13:45 172218155 Almunge IK - FBC Uppsala Ungdom 3 - 3 Christoffer Stenlund, Erik Andersson Almunge Sporthall
2017-03-03 19:00 172218167 Tierp IBK/TÖFF - Storvreta IBK Röd 5 - 5 Jouni Myller, Fredrik Longgren Aspenhallen
2017-03-12 12:00 172218162 Enköpings IBK - Almunge IK 2 - 7 Eric Cederholm, Calle Boren S:t Ilianshallen
2017-03-12 15:10 172218168 Storvreta IBK Svart - IFK Dannemora/Ö 8 - 6 Per Ericsson, Erik Palmertz Vattholma Sporthall
2017-03-12 16:30 172218164 Björklinge BK 1 - Hagunda IF 8 - 0 Christoffer Wallenborg, Fredrik Yngwe Björklinge Sporthall
2017-03-12 17:40 172218163 Björklinge BK 2 - FBC Uppsala Ungdom 5 - 3 Christoffer Wallenborg, Fredrik Yngwe Björklinge Sporthall
2017-03-12 19:40 172218166 Vaksala SK - SK Vide 4 - 3 Anton Ceder, Markus Lundquist IFU Arena B - Turbo Sport
2017-03-18 10:00 172218170 Enköpings IBK - Björklinge BK 1 0 - 6 Frida Lanzaro, Johan Öberg S:t Ilianshallen
2017-03-18 12:20 172218173 Midas IBK - Tierp IBK/TÖFF 0 - 3 Anders Leander, Peter Alenbring Hallstaviks Sporthall
2017-03-18 14:20 172218172 Hagunda IF - Vaksala SK 3 - 2 Albin Karlsson, Marcus Gozzi IFU Arena - Upplands Energi
2017-03-18 14:50 172218174 SK Vide - Storvreta IBK Svart 4 - 1 Ian Engblom, Mikael Rosenius Alsike sporthall
2017-03-19 11:15 172218169 Almunge IK - Björklinge BK 2 6 - 1 Christoffer Stenlund, Erik Andersson Almunge Sporthall
2017-03-19 14:30 172218175 Storvreta IBK Röd - IFK Dannemora/Ö 6 - 1 Stina Dingfors, Hannah Mcloughlin Ärentunaskolan
2017-03-24 18:45 172218179 Tierp IBK/TÖFF - FBC Uppsala Ungdom 6 - 1 Erik Palmertz, Ronnie Eriksson Aspenhallen
2017-03-25 12:30 172218176 Björklinge BK 1 - Almunge IK 6 - 9 Georgios Papadakis, Erik Andersson Björklinge Sporthall
2017-03-25 14:00 172218181 IFK Dannemora/Ö - Midas IBK 7 - 0 Ronnie Eriksson, Jelena Spasic Österby Sim o Sporthall
2017-03-26 10:50 172218178 Vaksala SK - Enköpings IBK 4 - 2 Adam Lowén, Gabriel Wall IFU Arena - Upplands Energi
2017-03-26 15:00 172218182 Storvreta IBK Röd - SK Vide 7 - 6 Erik Andersson, Marko Spasic Ärentunaskolan
2017-03-26 16:10 172218180 Storvreta IBK Svart - Hagunda IF 5 - 1 Erik Andersson, Marko Spasic Ärentunaskolan
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Almunge IK 20 17 3 0 117-30 87 54
2. Björklinge BK 1 20 14 1 5 121-47 74 43
3. Storvreta IBK Röd 20 13 2 5 92-69 23 41
4. Vaksala SK 20 11 1 8 59-41 18 34
5. Tierp IBK/ TÖFF 20 10 3 7 65-51 14 33
6. FBC Uppsala Ungdom 20 9 3 8 51-69 -18 30
7. Hagunda IF 20 9 1 10 53-59 -6 28
8. Storvreta IBK Svart 20 9 0 11 68-88 -20 27
9. Enköpings IBK 20 8 2 10 50-66 -16 26
10. Björklinge BK 2 20 7 3 10 51-54 -3 24
11. SK Vide 20 6 1 13 64-79 -15 19
12. IFK Dannemora/ Ö 20 4 5 11 48-67 -19 17
13. Midas IBK 20 0 1 19 19-138 -119 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis