Damer Utvecklingsserie (2016/17)

Gruppspel
Pantamera Damer Serie A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-04 19:00 192121002 Örnsköldsvik IBK - Gullänget-Kroksta IBS/Jäbo IK 8 - 1 Mikael Körning, Peder Lövdahl Skyttis Arena
2016-10-09 17:00 192121001 IBF Dalen/Sandåkerns SK - Ersboda SK 1 - 3 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Vildmannahallen
2016-10-22 13:30 192121004 IBF Dalen/Sandåkerns SK - Gullänget-Kroksta IBS/Jäbo IK 6 - 0 Rolf Eriksson, Thilip Nadarajah Musköten 1
2016-10-22 16:15 192121003 Ersboda SK - Örnsköldsvik IBK 2 - 5 Roger Karlsson, Christoffer Lind Ersängshallen
2016-11-13 11:00 192121006 Örnsköldsvik IBK - IBF Dalen/Sandåkerns SK 6 - 2 Andreas Nyman, Simon Hedkvist Skyttis Arena
2016-11-13 13:15 192121005 Gullänget-Kroksta IBS/Jäbo IK - Ersboda SK 5 - 3 Göran Norberg, Elin Lindgren Skyttis Arena
2016-11-20 11:00 192121008 Gullänget-Kroksta IBS/Jäbo IK - IBF Dalen/Sandåkerns SK 2 - 3 Maria Dahlin, Elin Lindgren Örnsköldsviks Sporthall
2016-11-20 13:15 192121007 Örnsköldsvik IBK - Ersboda SK 6 - 1 Peder Lövdahl, Patrik Nilsson Örnsköldsviks Sporthall
2016-12-01 19:30 192121010 Gullänget-Kroksta IBS/Jäbo IK - Örnsköldsvik IBK 4 - 9 Mikael Körning, Ivica Matanovic Örnsköldsviks Sporthall
2016-12-03 15:30 192121009 Ersboda SK - IBF Dalen/Sandåkerns SK 4 - 4 Rolf Eriksson, Thanasis Provatas Ersängshallen
2016-12-10 13:30 192121012 IBF Dalen/Sandåkerns SK - Örnsköldsvik IBK 1 - 5 Mattias Karlsson, Thilip Nadarajah Musköten 1
2017-03-13 19:15 192121011 Ersboda SK - Gullänget-Kroksta IBS/Jäbo IK 3 - 3 Peter Saari, Rasmus Säfvenberg Ersängshallen
2017-01-20 19:00 192121014 Gullänget-Kroksta IBS/Jäbo IK - Örnsköldsvik IBK 2 - 5 Maria Dahlin, Fredrik Söderholm Skyttis Arena
2017-01-21 11:30 192121013 Ersboda SK - IBF Dalen/Sandåkerns SK 3 - 4 Jimmy Halldin, Andreas Eriksson Ersängshallen
2017-02-11 14:15 192121015 Örnsköldsvik IBK - Ersboda SK 10 - 4 Mikael Körning, Fredrik Söderholm Örnsköldsviks Sporthall
2017-03-05 13:45 192121016 Gullänget-Kroksta IBS/Jäbo IK - IBF Dalen/Sandåkerns SK 5 - 3 Simon Hedkvist, Göran Edlund Skyttis Arena
2017-02-18 11:30 192121018 IBF Dalen/Sandåkerns SK - Örnsköldsvik IBK 1 - 8 Daniel Johannesson, Thilip Nadarajah Musköten 1
2017-02-18 12:30 192121017 Ersboda SK - Gullänget-Kroksta IBS/Jäbo IK 6 - 6 Fanny Svedin, Rasmus Säfvenberg Ersängshallen
2017-02-24 19:30 192121020 IBF Dalen/Sandåkerns SK - Gullänget-Kroksta IBS/Jäbo IK 2 - 1 Mattias Karlsson, Roger Karlsson Musköten 1
2017-02-26 13:30 192121019 Ersboda SK - Örnsköldsvik IBK 0 - 5 Bjarne Andersson, Ulf Stödberg Ersängshallen
2017-03-08 19:30 192121022 Örnsköldsvik IBK - Gullänget-Kroksta IBS/Jäbo IK 5 - 3 Ivica Matanovic, Göran Norberg Skyttis Arena
2017-03-11 11:30 192121021 IBF Dalen/Sandåkerns SK - Ersboda SK 1 - 1 Mattias Karlsson, Rasmus Säfvenberg Musköten 1
2017-03-19 11:30 192121023 Gullänget-Kroksta IBS/Jäbo IK - Ersboda SK 5 - 3 Boo Hydling, Peder Lövdahl Skyttis Arena
2017-03-19 13:45 192121024 Örnsköldsvik IBK - IBF Dalen/Sandåkerns SK 8 - 5 Maria Dahlin, Isac Rönkä Skyttis Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Örnsköldsvik IBK 12 12 0 0 80-26 54 36
2. IBF Dalen/ Sandåkerns SK 12 4 2 6 33-46 -13 14
3. Gullänget-Kroksta IBS/ Jäbo IK 12 3 2 7 37-56 -19 11
4. Ersboda SK 12 1 4 7 33-55 -22 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Damer Serie B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-09-25 11:00 192122003 Spöland Vännäs IF - Örnsköldsvik IBK 2 - 7 Daniel Johannesson, Rasmus Säfvenberg Hammarhallen Vännäs
2016-09-25 14:30 192122002 IBF Dalen/Sandåkerns SK - Skellefteå IBK/Gamla Stan IBK 4 - 1 Rasmus Säfvenberg, Thanasis Provatas Musköten 1
2017-03-25 16:15 192122001 Ersboda SK - Kågedalens AIF 2 - 0 Roger Karlsson, Per Fallbjörk Ersängshallen
2016-10-15 192122005 Spöland Vännäs IF - Kågedalens AIF 6 - 6 Hammarhallen Vännäs
2016-10-22 192122007 Ersboda SK - Örnsköldsvik IBK 2 - 5 Ersängshallen
2016-10-30 13:30 192122009 Ersboda SK - Skellefteå IBK/Gamla Stan IBK 8 - 2 Andreas Eriksson, Rasmus Säfvenberg Ersängshallen
2016-10-30 15:00 192122010 IBF Dalen/Sandåkerns SK - Kågedalens AIF 0 - 5 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Musköten 1
2016-11-13 192122013 Skellefteå IBK/Gamla Stan IBK - Spöland Vännäs IF 4 - 1 Eddahallen
2016-11-13 192122016 Örnsköldsvik IBK - IBF Dalen/Sandåkerns SK 6 - 2 Skyttis Arena
2016-11-27 13:30 192122017 Spöland Vännäs IF - Ersboda SK 3 - 9 Magnus Fessé, Daniel Johannesson Hammarhallen Vännäs
2016-11-27 14:00 192122019 Örnsköldsvik IBK - Kågedalens AIF 5 - 4 Javier Lindström, Emma Hägglöf Höglandshallen Örnsköldsvik
2016-12-02 192122023 Kågedalens AIF - Skellefteå IBK/Gamla Stan IBK 6 - 0 Balderhallen A
2016-12-03 192122021 Ersboda SK - IBF Dalen/Sandåkerns SK 4 - 4 Ersängshallen
2016-12-18 11:00 192122026 Spöland Vännäs IF - IBF Dalen/Sandåkerns SK 1 - 4 Rolf Eriksson, Thanasis Provatas Hammarhallen Vännäs
2017-04-01 192122027 Örnsköldsvik IBK - Skellefteå IBK/Gamla Stan IBK 4 - 1 Balderhallen A
2017-01-14 10:45 192122031 Örnsköldsvik IBK - Spöland Vännäs IF 8 - 0 Mikael Berglund, Johnnie Lundmark Skyttis Arena
2017-01-14 12:00 192122030 Skellefteå IBK/Gamla Stan IBK - IBF Dalen/Sandåkerns SK 2 - 2 Andreas Åström, Bobby Hjelte Eddahallen
2017-01-14 14:00 192122029 Kågedalens AIF - Ersboda SK 4 - 2 Andreas Åström, Bobby Hjelte Eddahallen
2017-02-11 192122035 Örnsköldsvik IBK - Ersboda SK 10 - 4 Örnsköldsviks Sporthall
2017-03-24 192122033 Kågedalens AIF - Spöland Vännäs IF 7 - 0 Anderstorpshallen
2017-02-12 12:00 192122037 Skellefteå IBK/Gamla Stan IBK - Ersboda SK 3 - 4 Andreas Åström, Joakim Broman Eddahallen
2017-02-12 14:00 192122038 Kågedalens AIF - IBF Dalen/Sandåkerns SK 2 - 2 Andreas Åström, Joakim Broman Eddahallen
2017-02-18 192122041 Spöland Vännäs IF - Skellefteå IBK/Gamla Stan IBK 1 - 8 Hammarhallen Vännäs
2017-02-18 192122044 IBF Dalen/Sandåkerns SK - Örnsköldsvik IBK 1 - 8 Musköten 1
2017-03-05 16:00 192122045 Ersboda SK - Spöland Vännäs IF 3 - 3 Daniel Johannesson, Thilip Nadarajah Ersängshallen
2017-04-02 10:45 192122047 Kågedalens AIF - Örnsköldsvik IBK 5 - 5 Melker Westerberg, Alexander Hedlund Balderhallen B
2017-03-11 192122049 IBF Dalen/Sandåkerns SK - Ersboda SK 1 - 1 Musköten 1
2017-03-12 192122051 Skellefteå IBK/Gamla Stan IBK - Kågedalens AIF 4 - 5 Balderhallen A
2017-03-25 11:15 192122054 IBF Dalen/Sandåkerns SK - Spöland Vännäs IF 3 - 2 Fanny Svedin, Ulf Stödberg Musköten 1
2017-04-02 14:15 192122055 Skellefteå IBK/Gamla Stan IBK - Örnsköldsvik IBK 1 - 4 Lasse Ekesryd, Jörgen Lundberg Balderhallen A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Örnsköldsvik IBK 10 9 1 0 62-22 40 28
2. Kågedalens AIF 10 5 3 2 44-26 18 18
3. Ersboda SK 10 4 3 3 39-35 4 15
4. IBF Dalen/ Sandåkerns SK 10 3 4 3 23-32 -9 13
5. Skellefteå IBK/ Gamla Stan IBK 10 2 1 7 26-39 -13 7
6. Spöland Vännäs IF 10 0 2 8 19-59 -40 2
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Damer Serie C
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-09 13:00 192123001 Kågedalens AIF - Hörnefors IF/GUIF 11 - 0 Bobby Hjelte, David Jonsson Balderhallen A
2016-10-09 13:00 192123002 Skellefteå IBK/Gamla Stan IBK - Holmsund City IBC 3 - 3 Lasse Ekesryd, Andreas Åström Balderhallen B
2016-10-09 13:00 192123003 IBF Dalen/Sandåkerns SK - Spöland Vännäs IF 5 - 4 Mattias Karlsson, Joni Güzel Musköten 1
2016-10-15 11:00 192123007 Hörnefors IF/GUIF - IBF Dalen/Sandåkerns SK 7 - 6 Roger Karlsson, Peter Poopuu Bråvallahallen
2016-10-15 13:00 192123005 Spöland Vännäs IF - Kågedalens AIF 6 - 6 Rolf Eriksson, Thanasis Provatas Hammarhallen Vännäs
2016-10-16 12:30 192123008 Holmsund City IBC - IKSU 3 - 9 , Manuel Garzon Storsjöhallen
2016-10-22 11:00 192123009 Skellefteå IBK/Gamla Stan IBK - Hörnefors IF/GUIF 9 - 2 Andreas Åström, Daniel Degerman Anderstorpshallen
2016-10-22 13:00 192123010 Kågedalens AIF - Holmsund City IBC 7 - 4 Lasse Ekesryd, Jörgen Lundberg Balderhallen B
2016-10-22 13:00 192123012 IKSU - Spöland Vännäs IF 4 - 2 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Vildmannahallen
2016-11-13 12:00 192123013 Skellefteå IBK/Gamla Stan IBK - Spöland Vännäs IF 4 - 1 Andreas Åström, Daniel Degerman Eddahallen
2016-11-13 12:00 192123015 IKSU - Hörnefors IF/GUIF 11 - 2 Andreas Eriksson, Mattias Karlsson Vildmannahallen
2016-11-13 13:00 192123016 IBF Dalen/Sandåkerns SK - Holmsund City IBC 6 - 5 Peter Saari, Daniel Johannesson Musköten 1
2016-11-17 20:00 192123017 Hörnefors IF/GUIF - Spöland Vännäs IF 6 - 2 Mattias Karlsson, Thilip Nadarajah Bråvallahallen
2016-11-20 11:00 192123019 Kågedalens AIF - IBF Dalen/Sandåkerns SK 4 - 1 Jens Marklund, Lasse Ekesryd Eddahallen
2016-11-20 12:00 192123020 IKSU - Skellefteå IBK/Gamla Stan IBK 9 - 1 Andreas Eriksson, Christoffer Lind Vildmannahallen
2016-12-02 18:00 192123023 Kågedalens AIF - Skellefteå IBK/Gamla Stan IBK 6 - 0 Lasse Ekesryd, Joakim Broman Balderhallen A
2016-12-03 12:30 192123022 IKSU - IBF Dalen/Sandåkerns SK 7 - 2 Rolf Eriksson, Thanasis Provatas Vildmannahallen
2016-12-04 13:00 192123021 Hörnefors IF/GUIF - Holmsund City IBC 4 - 7 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Bråvallahallen
2016-12-10 13:00 192123028 Kågedalens AIF - IKSU 6 - 4 Andreas Åström, Daniel Degerman Eddahallen
2016-12-10 14:30 192123026 Holmsund City IBC - Spöland Vännäs IF 4 - 1 Rolf Eriksson, Thanasis Provatas Storsjöhallen
2016-12-10 15:00 192123027 Skellefteå IBK/Gamla Stan IBK - IBF Dalen/Sandåkerns SK 5 - 5 Joakim Broman, Daniel Degerman Eddahallen
2017-01-21 11:30 192123030 Holmsund City IBC - Skellefteå IBK/Gamla Stan IBK 2 - 5 Tony Cederholm, Manuel Garzon Storsjöhallen
2017-01-21 14:00 192123029 Hörnefors IF/GUIF - Kågedalens AIF 3 - 3 Thilip Nadarajah, Andreas Eriksson Bråvallahallen
2017-03-02 19:00 192123031 Spöland Vännäs IF - IBF Dalen/Sandåkerns SK 5 - 8 Mattias Karlsson, Rasmus Säfvenberg Hammarhallen Vännäs
2017-01-27 19:00 192123036 IKSU - Holmsund City IBC 8 - 2 Mattias Karlsson, Rasmus Säfvenberg Vildmannahallen
2017-01-29 11:30 192123035 IBF Dalen/Sandåkerns SK - Hörnefors IF/GUIF 6 - 2 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Musköten 1
2017-03-24 19:45 192123033 Kågedalens AIF - Spöland Vännäs IF 7 - 0 Alexander Hedlund, Erik Hedström Anderstorpshallen
2017-02-04 13:00 192123037 Hörnefors IF/GUIF - Skellefteå IBK/Gamla Stan IBK 6 - 1 Andreas Eriksson, Thanasis Provatas Bråvallahallen
2017-02-04 14:30 192123038 Holmsund City IBC - Kågedalens AIF 4 - 3 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Storsjöhallen
2017-02-12 13:15 192123040 Spöland Vännäs IF - IKSU 4 - 7 Tony Cederholm, Rasmus Säfvenberg Hammarhallen Vännäs
2017-02-18 10:30 192123044 Holmsund City IBC - IBF Dalen/Sandåkerns SK 3 - 4 Rolf Eriksson, Thanasis Provatas Storsjöhallen
2017-02-18 11:00 192123043 Hörnefors IF/GUIF - IKSU 3 - 5 Bengt Wass, Gustav Wass Bråvallahallen
2017-02-18 14:00 192123041 Spöland Vännäs IF - Skellefteå IBK/Gamla Stan IBK 1 - 8 Bengt Wass, Gustav Wass Hammarhallen Vännäs
2017-02-26 13:30 192123048 Skellefteå IBK/Gamla Stan IBK - IKSU 3 - 9 Jörgen Lundberg, Joakim Broman Eddahallen
2017-02-26 15:00 192123047 IBF Dalen/Sandåkerns SK - Kågedalens AIF 1 - 2 Erik Hörnros, Jimmy Halldin Musköten 1
2017-02-26 16:00 192123045 Spöland Vännäs IF - Hörnefors IF/GUIF 4 - 0 Kim Fallbjörk, Rasmus Säfvenberg Hammarhallen Vännäs
2017-03-12 12:30 192123049 Holmsund City IBC - Hörnefors IF/GUIF 4 - 2 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Storsjöhallen
2017-03-12 13:00 192123051 Skellefteå IBK/Gamla Stan IBK - Kågedalens AIF 4 - 5 Johan Rönnberg, David Jonsson Balderhallen A
2017-03-20 18:15 192123050 IBF Dalen/Sandåkerns SK - IKSU 2 - 3 Fanny Svedin, Ulf Stödberg Musköten 1
2017-03-18 11:00 192123054 Spöland Vännäs IF - Holmsund City IBC 4 - 3 Peter Saari, Thilip Nadarajah Hammarhallen Vännäs
2017-03-18 12:30 192123056 IKSU - Kågedalens AIF 5 - 3 Mattias Karlsson, Roger Karlsson Vildmannahallen
2017-03-18 14:30 192123055 IBF Dalen/Sandåkerns SK - Skellefteå IBK/Gamla Stan IBK 7 - 2 Manuel Garzon, Rasmus Säfvenberg Musköten 1
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IKSU 12 11 0 1 81-33 48 33
2. Kågedalens AIF 12 8 2 2 63-32 31 26
3. IBF Dalen/ Sandåkerns SK 12 6 1 5 53-49 4 19
4. Skellefteå IBK/ Gamla Stan IBK 12 4 2 6 45-56 -11 14
5. Holmsund City IBC 12 4 1 7 44-56 -12 13
6. Hörnefors IF/ GUIF 12 3 1 8 37-69 -32 10
7. Spöland Vännäs IF 12 2 1 9 34-62 -28 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Damer Serie D
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-09-24 13:00 192124001 Hörnefors IF/GUIF - Jäbo IK/GK IBS 5 - 0 Christoffer Lind Bråvallahallen
2016-10-10 18:30 192124003 Umeå City IBF - IBF Dalen/Sandåkerns SK 2 - 4 Kim Fallbjörk, Rasmus Säfvenberg Musköten 1
2017-02-24 19:15 192124002 Holmsund City IBC - Täfteå IK/Sävar IK 3 - 5 Kim Fallbjörk, Rasmus Säfvenberg Storsjöhallen
2016-10-15 192124007 Hörnefors IF/GUIF - IBF Dalen/Sandåkerns SK 7 - 6 Bråvallahallen
2016-10-16 192124005 Umeå City IBF - Jäbo IK/GK IBS 1 - 5 Vildmannahallen
2016-10-16 192124008 Holmsund City IBC - IKSU 3 - 9 Storsjöhallen
2016-10-29 12:30 192124010 Holmsund City IBC - Jäbo IK/GK IBS 6 - 2 Bjarne Andersson, Ulf Stödberg Storsjöhallen
2016-10-29 13:00 192124009 Hörnefors IF/GUIF - Täfteå IK/Sävar IK 7 - 7 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Bråvallahallen
2016-11-25 19:00 192124011 Umeå City IBF - IKSU 2 - 9 Daniel Johannesson, Rasmus Säfvenberg Vildmannahallen
2016-11-12 192124013 Täfteå IK/Sävar IK - Umeå City IBF 4 - 4 Täftehallen
2016-11-13 192124015 IKSU - Hörnefors IF/GUIF 11 - 2 Vildmannahallen
2016-11-13 192124016 IBF Dalen/Sandåkerns SK - Holmsund City IBC 6 - 5 Musköten 1
2016-11-18 18:45 192124020 Täfteå IK/Sävar IK - IKSU 3 - 6 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Sävaråhallen
2016-11-26 12:00 192124017 Umeå City IBF - Hörnefors IF/GUIF 2 - 10 , Anders Hedman Umeå Energi Arena Öst
2016-11-26 13:30 192124019 IBF Dalen/Sandåkerns SK - Jäbo IK/GK IBS 1 - 5 Thilip Nadarajah, Ulf Stödberg Musköten 1
2016-12-03 192124022 IKSU - IBF Dalen/Sandåkerns SK 7 - 2 Vildmannahallen
2016-12-03 192124023 Jäbo IK/GK IBS - Täfteå IK/Sävar IK 7 - 8 Skyttis Arena
2016-12-04 192124021 Hörnefors IF/GUIF - Holmsund City IBC 4 - 7 Bråvallahallen
2016-12-17 10:30 192124026 Umeå City IBF - Holmsund City IBC 4 - 6 Andreas Eriksson, Gustav Wass Sporthushallen
2016-12-17 13:00 192124027 IBF Dalen/Sandåkerns SK - Täfteå IK/Sävar IK 2 - 5 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Musköten 1
2016-12-17 17:45 192124028 IKSU - Jäbo IK/GK IBS 6 - 4 Fredrik Söderholm, Johnnie Lundmark Skyttis Arena
2017-01-13 19:15 192124031 IBF Dalen/Sandåkerns SK - Umeå City IBF 3 - 4 Peter Saari, Rasmus Säfvenberg Musköten 1
2017-01-15 10:45 192124029 Jäbo IK/GK IBS - Hörnefors IF/GUIF 4 - 4 Maria Dahlin, Elin Lindgren Örnsköldsviks Sporthall
2017-01-15 11:00 192124030 Täfteå IK/Sävar IK - Holmsund City IBC 5 - 0 Rolf Eriksson, Thanasis Provatas Täftehallen
2017-01-27 192124036 IKSU - Holmsund City IBC 8 - 2 Vildmannahallen
2017-01-28 192124033 Jäbo IK/GK IBS - Umeå City IBF 4 - 2 Örnsköldsviks Sporthall
2017-01-29 192124035 IBF Dalen/Sandåkerns SK - Hörnefors IF/GUIF 6 - 2 Musköten 1
2017-02-11 12:00 192124038 Jäbo IK/GK IBS - Holmsund City IBC 6 - 3 Mikael Karlström, Stefan Nyberg Örnsköldsviks Sporthall
2017-02-11 13:30 192124037 Täfteå IK/Sävar IK - Hörnefors IF/GUIF 2 - 3 Robert Segerstedt, Mattias Karlsson Täftehallen
2017-03-24 19:00 192124039 IKSU - Umeå City IBF 12 - 1 Julia Fältén, Fanny Svedin Vildmannahallen
2017-02-17 192124041 Umeå City IBF - Täfteå IK/Sävar IK 4 - 3 Umeå Energi Arena Väst
2017-02-18 192124043 Hörnefors IF/GUIF - IKSU 3 - 5 Bråvallahallen
2017-02-18 192124044 Holmsund City IBC - IBF Dalen/Sandåkerns SK 3 - 4 Storsjöhallen
2017-03-04 15:30 192124047 Jäbo IK/GK IBS - IBF Dalen/Sandåkerns SK 5 - 4 Johnnie Lundmark, Andreas Nyman Skyttis Arena
2017-03-05 11:30 192124048 IKSU - Täfteå IK/Sävar IK 7 - 5 Daniel Johannesson, Thilip Nadarajah Vildmannahallen
2017-03-15 19:00 192124045 Hörnefors IF/GUIF - Umeå City IBF 8 - 5 Christoffer Lind, Thanasis Provatas Bråvallahallen
2017-03-11 192124051 Täfteå IK/Sävar IK - Jäbo IK/GK IBS 3 - 3 Täftehallen
2017-03-12 192124049 Holmsund City IBC - Hörnefors IF/GUIF 4 - 2 Storsjöhallen
2017-03-20 192124050 IBF Dalen/Sandåkerns SK - IKSU 2 - 3 Musköten 1
2017-03-26 10:30 192124055 Täfteå IK/Sävar IK - IBF Dalen/Sandåkerns SK 4 - 3 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Täftehallen
2017-03-26 12:00 192124056 Jäbo IK/GK IBS - IKSU 1 - 7 Mikael Körning, Peder Lövdahl Skyttis Arena
2017-03-26 14:30 192124054 Holmsund City IBC - Umeå City IBF 5 - 1 Per Fallbjörk, Ulf Stödberg Storsjöhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IKSU 12 12 0 0 90-30 60 36
2. Täfteå IK/ Sävar IK 12 5 3 4 54-49 5 18
3. Hörnefors IF/ GUIF 12 5 2 5 57-59 -2 17
4. Jäbo IK/ GK IBS 12 5 2 5 46-50 -4 17
5. Holmsund City IBC 12 5 0 7 47-56 -9 15
6. IBF Dalen/ Sandåkerns SK 12 4 0 8 43-52 -9 12
7. Umeå City IBF 12 2 1 9 32-73 -41 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Damer Serie E
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-07 19:00 192125001 Jäbo IK/GK IBS - Gullänget-Kroksta IBS/Moälvens IBK 5 - 2 Maria Dahlin, Elin Lindgren Skyttis Arena
2016-10-07 19:15 192125003 IBF Dalen/Sandåkerns SK - Umeå City IBF 5 - 1 Mattias Karlsson, Rasmus Säfvenberg Musköten 1
2016-10-08 12:00 192125002 Täfteå IK/Sävar IK - Röbäcks IF 9 - 6 Manuel Garzon Täftehallen
2016-10-16 12:30 192125007 Gullänget-Kroksta IBS/Moälvens IBK - IBF Dalen/Sandåkerns SK 2 - 2 Stefan Nyberg, Maria Dahlin Örnsköldsviks Sporthall
2016-10-16 13:30 192125005 Umeå City IBF - Jäbo IK/GK IBS 1 - 5 Thilip Nadarajah, Rasmus Säfvenberg Vildmannahallen
2016-10-23 11:30 192125010 Jäbo IK/GK IBS - Röbäcks IF 4 - 1 Mikael Körning, Simon Hedkvist Skyttis Arena
2016-10-23 13:15 192125009 Täfteå IK/Sävar IK - Gullänget-Kroksta IBS/Moälvens IBK 3 - 5 Thilip Nadarajah, Kim Fallbjörk Täftehallen
2016-11-12 11:30 192125016 IBF Dalen/Sandåkerns SK - Röbäcks IF 4 - 4 Kim Fallbjörk, Rasmus Säfvenberg Musköten 1
2016-11-12 13:30 192125013 Täfteå IK/Sävar IK - Umeå City IBF 4 - 4 Thanasis Provatas Täftehallen
2016-11-19 12:30 192125019 Jäbo IK/GK IBS - IBF Dalen/Sandåkerns SK 4 - 3 Stefan Nyberg, Emma Hägglöf Örnsköldsviks Sporthall
2016-11-19 14:45 192125017 Gullänget-Kroksta IBS/Moälvens IBK - Umeå City IBF 6 - 1 Stefan Nyberg, Patrik Nilsson Örnsköldsviks Sporthall
2016-12-03 12:00 192125023 Jäbo IK/GK IBS - Täfteå IK/Sävar IK 7 - 8 Maria Dahlin, Göran Norberg Skyttis Arena
2016-12-03 14:15 192125021 Gullänget-Kroksta IBS/Moälvens IBK - Röbäcks IF 2 - 2 Göran Norberg, Ivica Matanovic Örnsköldsviks Sporthall
2016-12-11 10:30 192125026 Röbäcks IF - Umeå City IBF 3 - 6 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Elofssonhallen
2016-12-11 13:30 192125027 Täfteå IK/Sävar IK - IBF Dalen/Sandåkerns SK 6 - 7 Mattias Karlsson, Thilip Nadarajah Täftehallen
2017-01-21 13:15 192125029 Gullänget-Kroksta IBS/Moälvens IBK - Jäbo IK/GK IBS 1 - 5 Maria Dahlin, Elin Lindgren Skyttis Arena
2017-01-22 10:30 192125030 Röbäcks IF - Täfteå IK/Sävar IK 1 - 9 Rasmus Säfvenberg, Kim Fallbjörk Elofssonhallen
2017-01-22 13:00 192125031 Umeå City IBF - IBF Dalen/Sandåkerns SK 5 - 3 Daniel Johannesson, Thilip Nadarajah Umeå Energi Arena Öst
2017-01-28 13:15 192125035 IBF Dalen/Sandåkerns SK - Gullänget-Kroksta IBS/Moälvens IBK 5 - 3 Mattias Karlsson, Christoffer Lind Musköten 1
2017-01-28 14:15 192125033 Jäbo IK/GK IBS - Umeå City IBF 4 - 2 Isac Rönkä, Boo Hydling Örnsköldsviks Sporthall
2017-02-04 12:30 192125038 Röbäcks IF - Jäbo IK/GK IBS 3 - 1 Per Fallbjörk, Morgan Poopuu Elofssonhallen
2017-02-26 15:30 192125037 Gullänget-Kroksta IBS/Moälvens IBK - Täfteå IK/Sävar IK 6 - 0 Mikael Berglund, Stefan Nyberg Örnsköldsviks Sporthall
2017-02-17 19:00 192125041 Umeå City IBF - Täfteå IK/Sävar IK 4 - 3 Kim Fallbjörk, Rasmus Säfvenberg Umeå Energi Arena Väst
2017-02-19 14:30 192125044 Röbäcks IF - IBF Dalen/Sandåkerns SK 7 - 2 Mats Erelund, Viktor Grahn Elofssonhallen
2017-02-25 10:30 192125045 Umeå City IBF - Gullänget-Kroksta IBS/Moälvens IBK 3 - 4 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Umeå Energi Arena Öst
2017-02-25 13:00 192125047 IBF Dalen/Sandåkerns SK - Jäbo IK/GK IBS 4 - 2 Julia Fältén, Fanny Svedin Musköten 1
2017-03-11 12:00 192125049 Röbäcks IF - Gullänget-Kroksta IBS/Moälvens IBK 2 - 9 Jimmy Halldin, Ulf Stödberg Elofssonhallen
2017-03-11 13:00 192125051 Täfteå IK/Sävar IK - Jäbo IK/GK IBS 3 - 3 Thilip Nadarajah, Thanasis Provatas Täftehallen
2017-03-19 13:30 192125055 IBF Dalen/Sandåkerns SK - Täfteå IK/Sävar IK 4 - 3 Rolf Eriksson, Rasmus Säfvenberg Musköten 1
2017-03-19 18:30 192125054 Umeå City IBF - Röbäcks IF 2 - 3 Julia Fältén, Lisa Vestman Umeå Energi Arena Vatten
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Jäbo IK/ GK IBS 10 6 1 3 40-28 12 19
2. Gullänget-Kroksta IBS/ Moälvens IBK 10 5 2 3 40-28 12 17
3. IBF Dalen/ Sandåkerns SK 10 5 2 3 39-37 2 17
4. Täfteå IK/ Sävar IK 10 3 2 5 48-47 1 11
5. Röbäcks IF 10 3 2 5 32-48 -16 11
6. Umeå City IBF 10 3 1 6 29-40 -11 10
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Damer Serie F
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-09-25 11:30 192126002 Röbäcks IF - Obbola IK 1 - 2 Manuel Garzon Elofssonhallen
2016-09-25 13:15 192126001 Gullänget-Kroksta IBS/Moälvens IBK - Gimonäs Umeå IF/Hörnefors 6 - 4 Maria Dahlin, Elin Lindgren Örnsköldsviks Sporthall
2016-09-25 14:00 192126003 Clemensnäs IF/Bureå IF - IBF Dalen/Sandåkerns SK 3 - 12 Joakim Broman, Daniel Degerman Örjanshallen
2016-10-15 11:45 192126006 Skellefteå IBK/Gamla Stan IBK - Obbola IK 1 - 9 Lasse Ekesryd, Jörgen Lundberg Anderstorpshallen
2016-10-15 12:00 192126005 Clemensnäs IF/Bureå IF - Gimonäs Umeå IF/Hörnefors 3 - 5 Johan Rönnberg, David Jonsson Örjanshallen
2016-10-16 192126007 Gullänget-Kroksta IBS/Moälvens IBK - IBF Dalen/Sandåkerns SK 2 - 2 Örnsköldsviks Sporthall
2016-10-30 12:00 192126009 Gullänget-Kroksta IBS/Moälvens IBK - Obbola IK 6 - 3 Maria Dahlin, Elin Lindgren Örnsköldsviks Sporthall
2016-10-30 13:00 192126010 Röbäcks IF - Gimonäs Umeå IF/Hörnefors 9 - 0 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Elofssonhallen
2016-10-30 15:00 192126012 Skellefteå IBK/Gamla Stan IBK - IBF Dalen/Sandåkerns SK 4 - 6 Johan Rönnberg, David Jonsson Eddahallen
2016-11-12 192126016 IBF Dalen/Sandåkerns SK - Röbäcks IF 4 - 4 Musköten 1
2016-11-13 14:00 192126013 Obbola IK - Clemensnäs IF/Bureå IF 15 - 1 Therese Jensen, Anastasia Oberlauf Olasjöhallen
2016-11-13 16:30 192126014 Gimonäs Umeå IF/Hörnefors - Skellefteå IBK/Gamla Stan IBK 3 - 3 Andreas Eriksson, Mattias Karlsson Sjöfruhallen
2016-11-27 12:45 192126019 IBF Dalen/Sandåkerns SK - Gimonäs Umeå IF/Hörnefors 4 - 3 Mattias Karlsson, Thilip Nadarajah Musköten 1
2016-11-27 13:00 192126018 Röbäcks IF - Skellefteå IBK/Gamla Stan IBK 1 - 4 Ulf Stödberg, Christoffer Lind Elofssonhallen
2016-11-27 14:00 192126017 Clemensnäs IF/Bureå IF - Gullänget-Kroksta IBS/Moälvens IBK 0 - 12 Patrik Häggström, Johan Rönnberg Örjanshallen
2016-12-03 192126021 Gullänget-Kroksta IBS/Moälvens IBK - Röbäcks IF 2 - 2 Örnsköldsviks Sporthall
2016-12-04 15:30 192126024 Skellefteå IBK/Gamla Stan IBK - Clemensnäs IF/Bureå IF 5 - 3 Bobby Hjelte, Daniel Degerman Balderhallen A
2017-01-21 192126023 Gimonäs Umeå IF/Hörnefors - Obbola IK 2 - 4 Sjöfruhallen
2016-11-26 15:30 192126025 Skellefteå IBK/Gamla Stan IBK - Gullänget-Kroksta IBS/Moälvens IBK 4 - 9 Patrik Häggström, Lasse Ekesryd Eddahallen
2016-12-18 10:15 192126027 IBF Dalen/Sandåkerns SK - Obbola IK 4 - 3 Rasmus Säfvenberg, Andreas Eriksson Musköten 1
2016-12-18 13:00 192126026 Clemensnäs IF/Bureå IF - Röbäcks IF 1 - 4 Johan Rönnberg, Andreas Åström Örjanshallen
2017-01-14 11:30 192126030 Obbola IK - Röbäcks IF 2 - 0 Daniel Johannesson, Mattias Karlsson Olasjöhallen
2017-01-14 13:00 192126031 IBF Dalen/Sandåkerns SK - Clemensnäs IF/Bureå IF 5 - 1 Roger Karlsson, Peter Poopuu Musköten 1
2017-01-15 15:00 192126029 Gimonäs Umeå IF/Hörnefors - Gullänget-Kroksta IBS/Moälvens IBK 1 - 13 Daniel Johannesson, Mattias Karlsson Umeå Energi Arena Vatten
2017-01-28 192126035 IBF Dalen/Sandåkerns SK - Gullänget-Kroksta IBS/Moälvens IBK 5 - 3 Musköten 1
2017-01-28 12:00 192126034 Obbola IK - Skellefteå IBK/Gamla Stan IBK 6 - 3 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Olasjöhallen
2017-01-28 13:30 192126033 Gimonäs Umeå IF/Hörnefors - Clemensnäs IF/Bureå IF 4 - 4 Daniel Johannesson, Rasmus Säfvenberg Sjöfruhallen
2017-02-12 11:00 192126040 IBF Dalen/Sandåkerns SK - Skellefteå IBK/Gamla Stan IBK 5 - 2 Mattias Karlsson, Fanny Svedin Musköten 1
2017-02-12 11:30 192126038 Gimonäs Umeå IF/Hörnefors - Röbäcks IF 4 - 7 Julia Fältén, Lisa Vestman Sjöfruhallen
2017-02-12 12:30 192126037 Obbola IK - Gullänget-Kroksta IBS/Moälvens IBK 2 - 7 Christoffer Lind, Robert Segerstedt Olasjöhallen
2017-02-19 192126044 Röbäcks IF - IBF Dalen/Sandåkerns SK 7 - 2 Elofssonhallen
2017-02-19 12:00 192126042 Skellefteå IBK/Gamla Stan IBK - Gimonäs Umeå IF/Hörnefors 7 - 2 David Morén, Joakim Broman Balderhallen B
2017-02-19 15:00 192126041 Clemensnäs IF/Bureå IF - Obbola IK 2 - 2 Erik Hedström, Alexander Hedlund Örjanshallen
2017-03-05 11:30 192126047 Gimonäs Umeå IF/Hörnefors - IBF Dalen/Sandåkerns SK 2 - 6 Peter Saari, Lisa Vestman Sjöfruhallen
2017-03-05 13:00 192126046 Skellefteå IBK/Gamla Stan IBK - Röbäcks IF 9 - 5 Erik Hedström, Alexander Hedlund Eddahallen
2017-03-05 13:45 192126045 Gullänget-Kroksta IBS/Moälvens IBK - Clemensnäs IF/Bureå IF 17 - 0 Stefan Nyberg, Mathias Johansson Örnsköldsviks Sporthall
2017-03-11 192126049 Röbäcks IF - Gullänget-Kroksta IBS/Moälvens IBK 2 - 9 Elofssonhallen
2017-03-12 17:00 192126052 Clemensnäs IF/Bureå IF - Skellefteå IBK/Gamla Stan IBK 5 - 5 Lasse Ekesryd, Jörgen Lundberg Örjanshallen
2017-03-15 192126051 Obbola IK - Gimonäs Umeå IF/Hörnefors 12 - 2 Olasjöhallen
2017-03-25 11:30 192126055 Obbola IK - IBF Dalen/Sandåkerns SK 10 - 5 Tony Cederholm, Manuel Garzon Olasjöhallen
2017-03-25 13:00 192126053 Gullänget-Kroksta IBS/Moälvens IBK - Skellefteå IBK/Gamla Stan IBK 6 - 3 Maria Dahlin, Elin Lindgren Örnsköldsviks Sporthall
2017-03-25 13:00 192126054 Röbäcks IF - Clemensnäs IF/Bureå IF 5 - 1 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Elofssonhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Gullänget-Kroksta IBS/ Moälvens IBK 12 9 2 1 92-28 64 29
2. IBF Dalen/ Sandåkerns SK 12 8 2 2 60-44 16 26
3. Obbola IK 12 8 1 3 70-34 36 25
4. Röbäcks IF 12 5 2 5 47-40 7 17
5. Skellefteå IBK/ Gamla Stan IBK 12 4 2 6 50-60 -10 14
6. Gimonäs Umeå IF/ Hörnefors 12 1 2 9 32-78 -46 5
7. Clemensnäs IF/ Bureå IF 12 0 3 9 24-91 -67 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Damer Serie G
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-11-06 16:00 192127001 Gimonäs Umeå IF/Hörnefors - IBF Dalen/F03 3 - 7 Andreas Eriksson, Rasmus Säfvenberg Vildmannahallen
2017-02-04 11:30 192127002 Obbola IK - IKSU 6 - 2 Kim Fallbjörk, Rasmus Säfvenberg Olasjöhallen
2017-02-11 192127007 IBF Dalen/F03 - Sävar IK/Täfteå IK 4 - 1 Musköten 1
2017-02-11 192127008 IKSU - IBF Dalen/F02 3 - 6 Ersängshallen
2016-11-18 19:15 192127010 Gimonäs Umeå IF/Hörnefors - IKSU 2 - 5 Kim Fallbjörk, Rasmus Säfvenberg Sjöfruhallen
2017-03-19 16:00 192127009 Obbola IK - IBF Dalen/F03 4 - 1 Tilde Wikström, Sanna Åslin Olasjöhallen
2016-12-16 192127015 IBF Dalen/F02 - IBF Dalen/F03 2 - 5 Musköten 1
2017-01-28 192127016 Sävar IK/Täfteå IK - IKSU 4 - 4 Sävaråhallen
2016-10-09 11:30 192127019 Gimonäs Umeå IF/Hörnefors - Sävar IK/Täfteå IK 3 - 8 Kim Fallbjörk, Rasmus Säfvenberg Sjöfruhallen
2016-12-03 15:45 192127020 IBF Dalen/F02 - Obbola IK 4 - 5 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Musköten 1
2016-12-04 192127021 IBF Dalen/F03 - IKSU 1 - 3 Umeå Energi Arena Öst
2017-01-20 192127022 IBF Dalen/F02 - Sävar IK/Täfteå IK 2 - 1 Musköten 1
2017-01-21 16:15 192127023 Gimonäs Umeå IF/Hörnefors - Obbola IK 2 - 4 Rolf Eriksson, Thanasis Provatas Sjöfruhallen
2017-02-04 16:15 192127028 Gimonäs Umeå IF/Hörnefors - IBF Dalen/F02 4 - 6 Daniel Johannesson, Rasmus Säfvenberg Sjöfruhallen
2017-02-26 11:30 192127027 Obbola IK - Sävar IK/Täfteå IK 5 - 3 Julia Fältén, Fanny Svedin Olasjöhallen
2016-11-05 10:30 192127030 IKSU - Obbola IK 0 - 1 Per Fallbjörk, Rasmus Säfvenberg Ersängshallen
2017-03-13 18:15 192127029 IBF Dalen/F03 - Gimonäs Umeå IF/Hörnefors 7 - 3 Tilde Wikström, Sanna Åslin Musköten 1
2017-02-03 192127035 Sävar IK/Täfteå IK - IBF Dalen/F03 2 - 3 Sävaråhallen
2017-02-28 192127036 IBF Dalen/F02 - IKSU 4 - 6 Musköten 1
2016-12-10 15:30 192127037 IBF Dalen/F03 - Obbola IK 3 - 2 Mattias Karlsson, Thilip Nadarajah Musköten 1
2017-03-18 14:00 192127038 IKSU - Gimonäs Umeå IF/Hörnefors 3 - 1 Julia Fältén, Lisa Vestman Ersängshallen
2016-12-17 192127044 IKSU - Sävar IK/Täfteå IK 2 - 4 Sporthushallen
2017-01-27 192127043 IBF Dalen/F03 - IBF Dalen/F02 5 - 0 Musköten 1
2016-10-10 19:30 192127048 Obbola IK - IBF Dalen/F02 4 - 1 Thilip Nadarajah, Andreas Eriksson Olasjöhallen
2016-12-09 19:00 192127047 Sävar IK/Täfteå IK - Gimonäs Umeå IF/Hörnefors 4 - 3 Thanasis Provatas Sävaråhallen
2016-11-13 192127050 Sävar IK/Täfteå IK - IBF Dalen/F02 2 - 4 Sävaråhallen
2017-01-22 192127049 IKSU - IBF Dalen/F03 0 - 0 Ersängshallen
2017-03-15 20:00 192127051 Obbola IK - Gimonäs Umeå IF/Hörnefors 12 - 2 Julia Fältén, Lisa Vestman Olasjöhallen
2016-10-22 11:30 192127056 IBF Dalen/F02 - Gimonäs Umeå IF/Hörnefors 5 - 4 Rolf Eriksson, Thilip Nadarajah Musköten 1
2016-11-20 13:30 192127055 Sävar IK/Täfteå IK - Obbola IK 7 - 5 Daniel Johannesson, Rasmus Säfvenberg Sävaråhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Obbola IK 10 8 0 2 48-25 23 24
2. IBF Dalen/ F03 10 7 1 2 36-20 16 22
3. IBF Dalen/ F02 10 5 0 5 34-39 -5 15
4. IKSU 10 4 2 4 28-29 -1 14
5. Sävar IK/ Täfteå IK 10 4 1 5 36-35 1 13
6. Gimonäs Umeå IF/ Hörnefors 10 0 0 10 27-61 -34 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis