Pantamera Pojkar Division 5 (2016/17)

Gruppspel
Pantamera Pojkar Division 5
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-15 10:30 248051004 Gullänget-Kroksta IBS Blå - Klockarbergets BK P04 7 - 2 Stefan Nyberg, Boo Hydling Skyttis Arena
2016-10-15 10:30 248051005 Gullänget-Kroksta IBS Vit - IBK Sundsvall Ungdom P04 2 - 5 Emma Hägglöf, Isac Rönkä Nolaskolan
2016-10-15 11:00 248051001 Fränsta IK P/F 02-04 - Timrå IBC 0 - 9 Yngwe Lindström Fränsta Sporthall
2016-10-15 11:30 248051002 Granlo BK P04 Svart - Nätra IBK P04/05 15 - 1 William Sjöström, Jesper Doherty Matfors Sporthall
2016-10-15 12:00 248051006 IBK Härnösand P03/04 - IBK Härnösand P04 3 - 8 Jan Lindberg, Arvid Larsson Landgrenshallen (Plan A)
2016-10-15 13:00 248051003 Granlo BK Röd - Moälvens IBK P04 6 - 2 Andreas Larsson, Jesper Doherty Matfors Sporthall
2016-10-15 13:00 248051151 Fränsta IK P/F 02-04 - Ankarsvik BK 05 4 - 9 Yngwe Lindström Fränsta Sporthall
2016-10-15 13:30 248051045 Gullänget-Kroksta IBS Blå - IBK Sundsvall Ungdom P04 11 - 5 Javier Lindström, Jimmy Johansson Höglandshallen Örnsköldsvik
2016-10-15 13:30 248051117 Gullänget-Kroksta IBS Vit - Klockarbergets BK P04 10 - 7 Emma Hägglöf, Isac Rönkä Nolaskolan
2016-10-15 15:00 248051119 Granlo BK Röd - Nätra IBK P04/05 21 - 2 Andreas Larsson, William Sjöström Matfors Sporthall
2016-10-15 16:30 248051047 Granlo BK P04 Svart - Moälvens IBK P04 4 - 5 William Sjöström, Jesper Doherty Matfors Sporthall
2016-10-21 18:30 248051007 Timrå IBC - Ankarsvik BK 05 4 - 6 Jesper Doherty, Hugo Wikholm Timrå Sporthall
2016-10-22 10:00 248051009 Klockarbergets BK P04 - Granlo BK P04 Svart 4 - 10 Hugo Wikholm, Teodor Lundgren Njurundahallen
2016-10-22 10:00 248051050 IBK Härnösand P03/04 - Gullänget-Kroksta IBS Blå 4 - 5 Jan Lindberg, Urban Berglund Landgrenshallen (Plan A)
2016-10-22 11:00 248051010 IBK Sundsvall Ungdom P04 - Granlo BK Röd 4 - 4 Andreas Bjurman, Peterson Lugero Höglunda
2016-10-22 11:00 248051126 Nätra IBK P04/05 - Fränsta IK P/F 02-04 2 - 6 Mathias Johansson, Ivica Matanovic Köpmanholmens Sporthall
2016-10-22 11:30 248051122 IBK Härnösand P04 - Gullänget-Kroksta IBS Vit 7 - 0 Jan Lindberg, Urban Berglund Landgrenshallen (Plan A)
2016-10-22 13:30 248051011 IBK Härnösand P04 - Gullänget-Kroksta IBS Blå 7 - 1 Jan Lindberg, Urban Berglund Landgrenshallen (Plan A)
2016-10-22 14:00 248051008 Moälvens IBK P04 - Fränsta IK P/F 02-04 5 - 2 Jimmy Johansson, Mathias Johansson Örnsköldsviks Sporthall
2016-10-22 14:00 248051130 Granlo BK P04 Svart - IBK Sundsvall Ungdom P04 3 - 8 Hugo Wikholm, Christoffer Holmberg Höglunda
2016-10-22 15:00 248051012 IBK Härnösand P03/04 - Gullänget-Kroksta IBS Vit 2 - 4 Jan Lindberg, Urban Berglund Landgrenshallen (Plan A)
2016-11-12 10:00 248051016 Granlo BK P04 Svart - IBK Härnösand P03/04 3 - 4 Thomas Eriksson, Jan Öberg Höglunda
2016-11-12 11:00 248051013 Ankarsvik BK 05 - Nätra IBK P04/05 15 - 5 Patrik Sjöberg, William Sjöström Vibacke Alnö Sundsvall
2016-11-12 11:00 248051015 Fränsta IK P/F 02-04 - IBK Sundsvall Ungdom P04 0 - 7 Yngwe Lindström, Urban Berglund Fränsta Sporthall
2016-11-12 11:30 248051014 Timrå IBC - Moälvens IBK P04 7 - 2 Andreas Bjurman, Fredrik Nensén Timrå Sporthall
2016-11-12 12:30 248051017 Granlo BK Röd - IBK Härnösand P03/04 7 - 4 Mattias Karlsson, Thomas Eriksson Höglunda
2016-11-12 13:00 248051131 Fränsta IK P/F 02-04 - Klockarbergets BK P04 2 - 5 Yngwe Lindström, Urban Berglund Fränsta Sporthall
2016-11-12 14:00 248051097 Ankarsvik BK 05 - Moälvens IBK P04 11 - 8 William Sjöström, Patrik Sjöberg Vibacke Alnö Sundsvall
2016-11-12 14:30 248051132 Timrå IBC - Nätra IBK P04/05 20 - 2 Jesper Doherty, Andreas Bjurman Timrå Sporthall
2016-11-13 11:30 248051129 Granlo BK Röd - IBK Härnösand P04 6 - 3 Jan Öberg, Thomas Eriksson Höglunda
2016-11-13 16:30 248051057 Granlo BK P04 Svart - IBK Härnösand P04 4 - 2 Jan Öberg, Thomas Eriksson Höglunda
2016-11-19 10:00 248051031 IBK Sundsvall Ungdom P04 - Ankarsvik BK 05 13 - 1 Johan Löthman, Jesper Doherty Höglunda
2016-11-19 11:30 248051137 Klockarbergets BK P04 - Timrå IBC 1 - 6 Alexander Bergman, Tomas Lindberg Njurundahallen
2016-11-19 12:00 248051022 IBK Härnösand P03/04 - Fränsta IK P/F 02-04 7 - 0 Arvid Larsson, Jan Lindberg Landgrenshallen (Plan A)
2016-11-19 12:30 248051023 Gullänget-Kroksta IBS Vit - Granlo BK P04 Svart 3 - 6 Isac Rönkä, Mathias Johansson Höglandshallen Örnsköldsvik
2016-11-19 12:30 248051024 Gullänget-Kroksta IBS Blå - Granlo BK Röd 1 - 8 Simon Hedkvist, Javier Lindström Nolaskolan
2016-11-19 15:30 248051062 Gullänget-Kroksta IBS Blå - Granlo BK P04 Svart 3 - 8 Maria Dahlin, Elin Lindgren Nolaskolan
2016-11-19 15:30 248051134 Gullänget-Kroksta IBS Vit - Granlo BK Röd 3 - 6 Mathias Johansson, Isac Rönkä Höglandshallen Örnsköldsvik
2016-11-19 16:00 248051136 IBK Härnösand P04 - Fränsta IK P/F 02-04 10 - 0 Arvid Larsson, Jan Lindberg Landgrenshallen (Plan A)
2016-11-19 17:00 248051021 IBK Sundsvall Ungdom P04 - Timrå IBC 2 - 3 Andreas Bjurman, Peterson Lugero Höglunda
2016-11-20 12:30 248051060 Nätra IBK P04/05 - Moälvens IBK P04 1 - 7 Calle Hedkvist, Mathias Johansson Köpmanholmens Sporthall
2016-11-26 09:30 248051025 Ankarsvik BK 05 - Klockarbergets BK P04 8 - 3 Jan Öberg, Thomas Eriksson Höglunda
2016-11-26 11:00 248051028 Timrå IBC - IBK Härnösand P03/04 11 - 5 Niklas Bäckström, Mattias Karlsson Timrå Sporthall
2016-11-26 11:00 248051029 Fränsta IK P/F 02-04 - Gullänget-Kroksta IBS Blå 6 - 10 Tomas Lindberg, Christoffer Holmberg Fränsta Sporthall
2016-11-26 11:00 248051030 Granlo BK P04 Svart - Granlo BK Röd 3 - 5 Patrik Sjöberg, Urban Berglund Hagahallen
2016-11-26 11:30 248051037 Ankarsvik BK 05 - IBK Härnösand P04 2 - 13 Thomas Eriksson, Jan Öberg Höglunda
2016-11-26 13:00 248051141 Fränsta IK P/F 02-04 - Gullänget-Kroksta IBS Vit 2 - 3 Tomas Lindberg, Christoffer Holmberg Fränsta Sporthall
2016-12-03 10:30 248051055 Gullänget-Kroksta IBS Blå - Ankarsvik BK 05 8 - 7 Simon Hedkvist, Mathias Johansson Nolaskolan
2016-12-03 10:30 248051147 Gullänget-Kroksta IBS Vit - Timrå IBC 2 - 7 Maria Dahlin, Marielle Karlsson Skyttis Arena
2016-12-03 12:00 248051077 IBK Härnösand P03/04 - Klockarbergets BK P04 6 - 8 Arvid Larsson, Markus Helsing Öbacka SC
2016-12-03 12:30 248051036 Granlo BK P04 Svart - Fränsta IK P/F 02-04 5 - 0 Andreas Bjurman, Urban Berglund Hagahallen
2016-12-03 13:30 248051035 Gullänget-Kroksta IBS Blå - Timrå IBC 2 - 4 Stefan Nyberg, Mathias Johansson Nolaskolan
2016-12-03 13:30 248051127 Gullänget-Kroksta IBS Vit - Ankarsvik BK 05 0 - 8 Simon Hedkvist, Malin Nordquist Höglandshallen Örnsköldsvik
2016-12-03 15:30 248051146 Granlo BK Röd - Fränsta IK P/F 02-04 15 - 1 Urban Berglund, Andreas Bjurman Hagahallen
2016-12-03 16:00 248051032 IBK Härnösand P04 - Klockarbergets BK P04 17 - 0 Markus Helsing, Arvid Larsson Landgrenshallen (Plan A)
2016-10-30 16:30 248051154 Moälvens IBK P04 - Gullänget-Kroksta IBS Vit 2 - 7 Andreas Nyman, Fredrik Söderholm Skyttis Arena
2016-11-12 14:30 248051018 Gullänget-Kroksta IBS Blå - Gullänget-Kroksta IBS Vit 0 - 0 Simon Hedkvist, Andreas Nyman Skyttis Arena
2016-12-10 11:30 248051038 IBK Sundsvall Ungdom P04 - IBK Härnösand P03/04 7 - 3 Arvid Larsson, Alexander Bergman Hagahallen
2016-12-10 11:30 248051110 Klockarbergets BK P04 - IBK Härnösand P04 2 - 9 Julia Holmlund, Yngwe Lindström Njurundahallen
2016-12-10 13:15 248051040 Moälvens IBK P04 - Gullänget-Kroksta IBS Blå 4 - 8 Mathias Johansson, Stefan Nyberg Örnsköldsviks Sporthall
2016-12-10 14:30 248051155 Klockarbergets BK P04 - IBK Härnösand P03/04 3 - 9 Julia Holmlund, Yngwe Lindström Njurundahallen
2016-12-10 15:30 248051156 IBK Sundsvall Ungdom P04 - IBK Härnösand P04 4 - 4 Arvid Larsson, Alexander Bergman Hagahallen
2016-12-17 09:30 248051042 Timrå IBC - Granlo BK P04 Svart 8 - 3 Andreas Bjurman, Fredrik Nensén Timrå Sporthall
2016-12-17 10:00 248051043 IBK Härnösand P03/04 - Ankarsvik BK 05 7 - 7 , Jan Lindberg Öbacka SC
2016-12-17 10:30 248051046 Granlo BK Röd - Klockarbergets BK P04 7 - 7 Markus Helsing, Patrik Sjöberg Hagahallen
2016-12-17 14:00 248051115 IBK Härnösand P04 - Ankarsvik BK 05 7 - 1 Fredrik Nensén, Andreas Bjurman Landgrenshallen (Plan A)
2016-12-17 15:30 248051074 Granlo BK Röd - Timrå IBC 2 - 3 Arvid Larsson, Alexander Bergman Hagahallen
2016-12-18 10:00 248051153 Nätra IBK P04/05 - Gullänget-Kroksta IBS Blå 3 - 9 Boo Hydling, Isac Rönkä Köpmanholmens Sporthall
2016-12-18 14:30 248051112 Nätra IBK P04/05 - Gullänget-Kroksta IBS Vit 6 - 14 Johnnie Lundmark, Peder Lövdahl Köpmanholmens Sporthall
2017-01-14 10:00 248051052 IBK Sundsvall Ungdom P04 - Granlo BK P04 Svart 5 - 1 Christoffer Holmberg, Teodor Lundgren Höglunda
2017-01-14 11:30 248051069 Timrå IBC - Gullänget-Kroksta IBS Vit 7 - 2 Marcus Carlson, Andreas Bjurman Timrå Sporthall
2017-01-14 11:30 248051133 Ankarsvik BK 05 - Gullänget-Kroksta IBS Blå 1 - 5 Teodor Lundgren, Christoffer Holmberg Höglunda
2017-01-14 14:00 248051124 Klockarbergets BK P04 - Granlo BK Röd 2 - 8 Markus Helsing, Teodor Lundgren Njurundahallen
2017-01-14 14:30 248051113 Timrå IBC - Gullänget-Kroksta IBS Blå 5 - 3 Andreas Bjurman, Emil Hedlund Timrå Sporthall
2017-01-14 17:00 248051049 Ankarsvik BK 05 - Gullänget-Kroksta IBS Vit 4 - 7 Hugo Wikholm, Jon Lundgren Höglunda
2017-01-21 11:00 248051058 Fränsta IK P/F 02-04 - IBK Härnösand P04 2 - 13 Yngwe Lindström, Nelly Backlund Fränsta Sporthall
2017-01-21 11:00 248051118 Gullänget-Kroksta IBS Blå - Moälvens IBK P04 8 - 4 Mathias Johansson, Stefan Nyberg Skyttis Arena
2017-01-21 11:30 248051034 Gullänget-Kroksta IBS Vit - Nätra IBK P04/05 4 - 8 Göran Norberg, Boo Hydling Örnsköldsviks Sporthall
2017-01-21 13:00 248051100 Fränsta IK P/F 02-04 - IBK Härnösand P03/04 3 - 11 Nelly Backlund, Yngwe Lindström Fränsta Sporthall
2017-01-21 14:00 248051059 Timrå IBC - Klockarbergets BK P04 2 - 4 Jan Öberg, Thomas Eriksson Timrå Sporthall
2017-01-21 17:00 248051067 Granlo BK P04 Svart - Ankarsvik BK 05 4 - 1 Marcus Carlson, Jan Lindberg Höglunda
2017-01-28 10:00 248051064 IBK Härnösand P04 - Timrå IBC 4 - 4 Urban Berglund, Jan Lindberg Landgrenshallen (Plan A)
2017-01-28 10:30 248051020 Klockarbergets BK P04 - Nätra IBK P04/05 10 - 3 William Sjöström, Niklas Bäckström Höglunda
2017-01-28 10:30 248051104 IBK Sundsvall Ungdom P04 - Moälvens IBK P04 9 - 1 Hugo Wikholm, Andreas Bjurman Skönsbergshallen
2017-01-28 12:00 248051063 Gullänget-Kroksta IBS Vit - Fränsta IK P/F 02-04 6 - 4 Mathias Johansson, Isac Rönkä Höglandshallen Örnsköldsvik
2017-01-28 13:00 248051065 IBK Sundsvall Ungdom P04 - Nätra IBK P04/05 12 - 2 Tomas Lindberg, Hugo Wikholm Skönsbergshallen
2017-01-28 13:00 248051066 Klockarbergets BK P04 - Moälvens IBK P04 2 - 3 Niklas Bäckström, William Sjöström Höglunda
2017-01-28 14:00 248051106 IBK Härnösand P03/04 - Timrå IBC 3 - 4 Jan Lindberg, Urban Berglund Landgrenshallen (Plan A)
2017-01-28 14:00 248051107 Gullänget-Kroksta IBS Blå - Fränsta IK P/F 02-04 11 - 2 Javier Lindström, Mathias Johansson Höglandshallen Örnsköldsvik
2017-01-28 15:30 248051061 Ankarsvik BK 05 - Granlo BK Röd 2 - 1 Alexander Bergman, Arvid Larsson Hagahallen
2017-02-04 10:00 248051027 Nätra IBK P04/05 - IBK Härnösand P04 0 - 19 Boo Hydling, Patrik Nilsson Nolaskolan
2017-02-04 10:00 248051109 Ankarsvik BK 05 - IBK Sundsvall Ungdom P04 2 - 4 Arvid Larsson, Marcus Carlson Hagahallen
2017-02-04 10:00 248051111 Moälvens IBK P04 - IBK Härnösand P03/04 1 - 12 Göran Norberg, Peder Lövdahl Skyttis Arena
2017-02-04 11:00 248051068 Fränsta IK P/F 02-04 - Granlo BK Röd 1 - 11 Yngwe Lindström, Josephine Eriksson Fränsta Sporthall
2017-02-04 12:30 248051072 Klockarbergets BK P04 - IBK Sundsvall Ungdom P04 3 - 9 Tomas Lindberg, William Sjöström Höglunda
2017-02-04 13:00 248051070 Nätra IBK P04/05 - IBK Härnösand P03/04 1 - 18 Göran Norberg, Peder Lövdahl Nolaskolan
2017-02-04 13:00 248051071 Moälvens IBK P04 - IBK Härnösand P04 4 - 9 Patrik Nilsson, Stefan Nyberg Skyttis Arena
2017-02-04 13:00 248051114 Fränsta IK P/F 02-04 - Granlo BK P04 Svart 5 - 14 Josephine Eriksson, Yngwe Lindström Fränsta Sporthall
2017-01-14 11:15 248051138 Moälvens IBK P04 - Nätra IBK P04/05 4 - 7 Patrik Nilsson, Boo Hydling Örnsköldsviks Sporthall
2017-02-11 10:00 248051116 IBK Härnösand P03/04 - IBK Sundsvall Ungdom P04 3 - 9 Maria Dahlin, Elin Lindgren Landgrenshallen (Plan A)
2017-02-11 11:30 248051152 Timrå IBC - Granlo BK Röd 1 - 2 , Tomas Lindberg Timrå Sporthall
2017-02-11 14:30 248051078 IBK Härnösand P04 - IBK Sundsvall Ungdom P04 2 - 5 Elin Lindgren, Maria Dahlin Landgrenshallen (Plan A)
2017-02-12 10:30 248051075 Gullänget-Kroksta IBS Blå - Nätra IBK P04/05 5 - 3 Stefan Nyberg, Patrik Nilsson Örnsköldsviks Sporthall
2017-02-12 12:00 248051076 Gullänget-Kroksta IBS Vit - Moälvens IBK P04 2 - 0 Stefan Nyberg, Patrik Nilsson Örnsköldsviks Sporthall
2017-03-04 11:30 248051073 Ankarsvik BK 05 - Fränsta IK P/F 02-04 11 - 1 Christoffer Holmberg, Tomas Lindberg Skönsbergshallen
2017-03-25 11:30 248051079 Timrå IBC - Fränsta IK P/F 02-04 11 - 1 Andreas Bjurman, Arvid Larsson Timrå Sporthall
2017-02-18 10:00 248051080 Nätra IBK P04/05 - Granlo BK P04 Svart 4 - 7 Isac Rönkä, Boo Hydling Köpmanholmens Sporthall
2017-02-18 10:30 248051081 Moälvens IBK P04 - Granlo BK Röd 4 - 8 Johnnie Lundmark, Mikael Karlström Nolaskolan
2017-02-18 12:30 248051123 IBK Sundsvall Ungdom P04 - Gullänget-Kroksta IBS Blå 5 - 4 Fredrik Strandlund, Emil Hedlund Höglunda
2017-02-18 13:00 248051039 Klockarbergets BK P04 - Gullänget-Kroksta IBS Vit 3 - 7 Sofie Öman, Markus Helsing Njurundahallen
2017-02-18 13:30 248051041 Nätra IBK P04/05 - Granlo BK Röd 2 - 20 Boo Hydling, Isac Rönkä Köpmanholmens Sporthall
2017-02-18 13:30 248051125 Moälvens IBK P04 - Granlo BK P04 Svart 3 - 4 Johnnie Lundmark, Mathias Johansson Nolaskolan
2017-02-18 14:30 248051084 IBK Härnösand P04 - IBK Härnösand P03/04 9 - 3 Andreas Nyman, Simon Hedkvist Öbacka SC
2017-02-18 16:00 248051082 Klockarbergets BK P04 - Gullänget-Kroksta IBS Blå 5 - 16 Robin Uhlin, Christoffer Holmberg Njurundahallen
2017-02-18 16:00 248051083 IBK Sundsvall Ungdom P04 - Gullänget-Kroksta IBS Vit 3 - 2 Noel Gradin, Marcus Carlson Höglunda
248051048 Fränsta IK P/F 02-04 - Nätra IBK P04/05 5 - 0 Fränsta Sporthall
2017-02-25 10:00 248051088 Granlo BK Röd - IBK Sundsvall Ungdom P04 6 - 4 Thomas Eriksson, Andreas Bjurman Höglunda
2017-02-25 11:30 248051087 Granlo BK P04 Svart - Klockarbergets BK P04 14 - 6 Andreas Bjurman, Thomas Eriksson Höglunda
2017-02-25 12:00 248051044 Gullänget-Kroksta IBS Vit - IBK Härnösand P04 2 - 7 Elin Lindgren, Mikael Berglund Örnsköldsviks Sporthall
2017-02-25 12:00 248051085 Ankarsvik BK 05 - Timrå IBC 5 - 12 Noel Gradin, Samuel De Wall Vibacke Alnö Sundsvall
2017-02-25 12:00 248051128 Gullänget-Kroksta IBS Blå - IBK Härnösand P03/04 3 - 8 Mathias Johansson, Isac Rönkä Höglandshallen Örnsköldsvik
2017-02-25 13:00 248051086 Fränsta IK P/F 02-04 - Moälvens IBK P04 2 - 4 Patrik Sjöberg, Markus Helsing Fränsta Sporthall
2017-02-25 14:00 248051145 Ankarsvik BK 05 - Granlo BK P04 Svart 7 - 6 Noel Gradin, Samuel De Wall Vibacke Alnö Sundsvall
2017-02-25 15:00 248051089 Gullänget-Kroksta IBS Blå - IBK Härnösand P04 2 - 6 Stefan Nyberg, Patrik Nilsson Skyttis Arena
2017-02-25 15:00 248051090 Gullänget-Kroksta IBS Vit - IBK Härnösand P03/04 8 - 5 Arvid Larsson, Mikael Berglund Örnsköldsviks Sporthall
2017-02-26 10:00 248051150 IBK Sundsvall Ungdom P04 - Klockarbergets BK P04 7 - 2 Patrik Sjöberg, Jesper Doherty Höglunda
2017-03-18 10:00 248051091 Nätra IBK P04/05 - Ankarsvik BK 05 5 - 6 Stefan Nyberg, Patrik Nilsson Köpmanholmens Sporthall
2017-03-18 10:00 248051092 Moälvens IBK P04 - Timrå IBC 2 - 11 Isac Rönkä, Anders Öbergh Nolaskolan
2017-03-18 10:00 248051094 IBK Härnösand P04 - Granlo BK P04 Svart 9 - 5 Arvid Larsson, Jan Lindberg Landgrenshallen (Plan A)
2017-03-18 10:30 248051096 Gullänget-Kroksta IBS Vit - Gullänget-Kroksta IBS Blå 0 - 0 Göran Norberg, Boo Hydling Skyttis Arena
2017-03-18 11:30 248051095 IBK Härnösand P03/04 - Granlo BK Röd 2 - 15 Arvid Larsson, Jan Lindberg Landgrenshallen (Plan A)
2017-03-18 12:00 248051053 Klockarbergets BK P04 - Fränsta IK P/F 02-04 2 - 3 Alexander Kroik, Andreas Bjurman Njurundahallen
2017-03-18 13:00 248051019 Moälvens IBK P04 - Ankarsvik BK 05 6 - 8 Mikael Berglund, Göran Edlund Nolaskolan
2017-03-18 13:00 248051054 Nätra IBK P04/05 - Timrå IBC 1 - 11 Patrik Nilsson, Stefan Nyberg Köpmanholmens Sporthall
2017-03-18 13:30 248051135 IBK Härnösand P03/04 - Granlo BK P04 Svart 3 - 3 Arvid Larsson, Jan Lindberg Landgrenshallen (Plan A)
2017-03-18 15:00 248051051 IBK Härnösand P04 - Granlo BK Röd 2 - 11 Jan Lindberg, Arvid Larsson Landgrenshallen (Plan A)
2017-03-18 15:30 248051093 IBK Sundsvall Ungdom P04 - Fränsta IK P/F 02-04 19 - 3 William Sjöström, Patrik Sjöberg Hagahallen
2017-03-25 10:00 248051026 Moälvens IBK P04 - IBK Sundsvall Ungdom P04 1 - 10 Patrik Nilsson, Isac Rönkä Nolaskolan
2017-03-25 10:00 248051098 Nätra IBK P04/05 - Klockarbergets BK P04 3 - 13 Maria Dahlin, Fredrik Söderholm Köpmanholmens Sporthall
2017-03-25 11:00 248051056 Granlo BK Röd - Gullänget-Kroksta IBS Vit 8 - 2 Jesper Doherty, Christoffer Holmberg Skönsbergshallen
2017-03-25 11:30 248051121 Ankarsvik BK 05 - IBK Härnösand P03/04 4 - 4 , Anders Johansson Höglunda
2017-03-25 13:00 248051101 Granlo BK P04 Svart - Gullänget-Kroksta IBS Vit 6 - 0 Jesper Doherty, Christoffer Holmberg Skönsbergshallen
2017-03-25 13:00 248051143 Nätra IBK P04/05 - IBK Sundsvall Ungdom P04 1 - 11 , Simon Hedkvist Köpmanholmens Sporthall
2017-03-25 13:00 248051144 Moälvens IBK P04 - Klockarbergets BK P04 5 - 10 Javier Lindström, Patrik Nilsson Nolaskolan
2017-03-25 14:30 248051142 Timrå IBC - IBK Härnösand P04 4 - 2 Noel Gradin, Samuel De Wall Timrå Sporthall
2017-03-25 15:30 248051140 Granlo BK P04 Svart - Gullänget-Kroksta IBS Blå 12 - 4 Viktor Hammarstedt, Marcus Carlson Höglunda
2017-03-25 17:00 248051102 Granlo BK Röd - Gullänget-Kroksta IBS Blå 15 - 2 Marcus Carlson, Viktor Hammarstedt Höglunda
2017-03-31 18:30 248051108 Granlo BK Röd - Granlo BK P04 Svart 8 - 2 Jon Lundgren, Patrik Sjöberg Sundsvalls Sporthall-A
2017-04-01 10:00 248051033 IBK Härnösand P03/04 - Moälvens IBK P04 4 - 7 Maria Dahlin, Fredrik Söderholm Öbacka SC
2017-04-01 11:30 248051103 Klockarbergets BK P04 - Ankarsvik BK 05 7 - 3 Andreas Bjurman, Christoffer Holmberg Njurundahallen
2017-04-01 11:30 248051105 IBK Härnösand P04 - Nätra IBK P04/05 6 - 0 Fredrik Söderholm, Maria Dahlin Öbacka SC
2017-04-01 13:00 248051120 Granlo BK P04 Svart - Timrå IBC 3 - 4 Yngwe Lindström, Peterson Lugero Höglunda
2017-04-01 14:30 248051139 Granlo BK Röd - Ankarsvik BK 05 11 - 2 Peterson Lugero, Yngwe Lindström Höglunda
2017-04-01 14:30 248051148 IBK Härnösand P03/04 - Nätra IBK P04/05 5 - 3 Johnnie Lundmark, Mikael Körning Öbacka SC
2017-04-01 15:00 248051149 IBK Härnösand P04 - Moälvens IBK P04 11 - 5 Fredrik Söderholm, Maria Dahlin Landgrenshallen (Plan A)
2017-04-02 11:30 248051099 Timrå IBC - IBK Sundsvall Ungdom P04 2 - 7 Jesper Doherty, Andreas Larsson Timrå Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Granlo BK Röd 24 20 2 2 211-61 150 62
2. IBK Sundsvall Ungdom P04 24 19 2 3 174-66 108 59
3. Timrå IBC 24 19 1 4 160-66 94 58
4. IBK Härnösand P04 24 17 2 5 186-70 116 53
5. Granlo BK P04 Svart 24 13 1 10 145-102 43 40
6. Gullänget-Kroksta IBS Blå 24 12 2 10 128-124 4 38
7. Ankarsvik BK 05 24 11 2 11 131-145 -14 35
8. Gullänget-Kroksta IBS Vit 24 10 2 12 90-113 -23 32
9. IBK Härnösand P03/ 04 24 8 3 13 135-133 2 27
10. Klockarbergets BK P04 24 7 1 16 111-174 -63 22
11. Moälvens IBK P04 24 6 0 18 89-163 -74 18
12. Fränsta IK P/ F 02-04 24 3 0 21 55-200 -145 9
13. Nätra IBK P04/ 05 24 2 0 22 65-263 -198 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis