Pojkar röd 12-16 år (2016/17)

Gruppspel
Pantamera Pojkar röd (01) Lätt
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-01 11:00 171217002 Lamadjurets AIBC - Västerlöfsta IBF/Morgongåva SK 6 - 2 Henrik Wallenborg, Christoffer Wallenborg Örsundsbro Sporthall
2016-10-01 14:20 171217001 Livets Ord IF - Storvreta IBK 3 - 4 Ronnie Eriksson, Erik Palmertz IFU Arena B - Turbo Sport
2016-10-01 14:20 171217005 Alunda IBF - Stenhagens KK (02) 2 - 7 Ian Engblom, Mikael Rosenius Olandshallen
2016-10-02 15:00 171217003 Stenhagens KK (01) - IK Sirius IBK 2 - 3 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Stenhagenskolans Sporthall
2016-10-02 15:30 171217006 IBF Roslagsalliansen - SK Vide 4 - 2 Ronnie Eriksson, Erik Palmertz Sparbankshallen
2016-10-27 19:30 171217004 Enköpings IBK - IBK Östhammar 1 - 3 Frida Lanzaro, Johan Öberg Lillkyrkahallen
2016-10-08 10:00 171217007 Västerlöfsta IBF/Morgongåva SK - Livets Ord IF 4 - 3 Jussi Nissinen, Mikael Rosenius Heby Sporthall
2016-10-08 10:50 171217008 IK Sirius IBK - Storvreta IBK 2 - 1 Christoffer Wallenborg, Felicia Hassan IFU Arena B - Turbo Sport
2016-10-08 13:40 171217011 SK Vide - Enköpings IBK 5 - 3 Tony Nyberg, Georgios Papadakis Alsike sporthall
2016-10-08 16:30 171217010 Stenhagens KK (02) - Stenhagens KK (01) 1 - 7 Thomas Tanskanen, Anders Leander Stenhagen BoKC
2016-10-09 10:00 171217012 IBF Roslagsalliansen - Alunda IBF 6 - 2 Jonas Nordqvist, Anders Ståhlberg Sparbankshallen
2016-10-09 17:30 171217009 IBK Östhammar - Lamadjurets AIBC 4 - 5 Peter Alenbring, Sebastian Alenbring Frösåkersskolan
2016-10-14 19:30 171217018 Enköpings IBK - Alunda IBF 5 - 2 Jan-Olov Cederholm, Frida Lanzaro S:t Ilianshallen
2016-10-15 10:00 171217014 Västerlöfsta IBF/Morgongåva SK - IBK Östhammar 5 - 4 Per-Olof Svensson, Johnny Söderqvist Heby Sporthall
2016-10-15 12:15 171217016 Lamadjurets AIBC - SK Vide 3 - 0 Handrin Thunkvist, Rohnny Åhman Örsundsbro Sporthall
2016-10-15 15:30 171217013 Livets Ord IF - IK Sirius IBK 3 - 9 Henrik Ramborg, Nick Kyller IFU Arena B - Turbo Sport
2016-10-16 12:00 171217015 Storvreta IBK - Stenhagens KK (02) 8 - 3 Handrin Thunkvist, Victor Flemström Vattholma Sporthall
2016-10-16 16:40 171217017 Stenhagens KK (01) - IBF Roslagsalliansen 3 - 4 Andreas Persson Stenberg, Tony Nyberg Stenhagenskolans Sporthall
2016-10-21 19:30 171217024 Enköpings IBK - Stenhagens KK (01) 2 - 8 Rasmus Pehkonen, Johan Öberg S:t Ilianshallen
2016-10-22 11:15 171217022 IBF Roslagsalliansen - Storvreta IBK 2 - 5 Anders Leander, Thomas Tanskanen Sportcentrum
2016-10-22 15:15 171217019 IBK Östhammar - Livets Ord IF 5 - 2 Henrik Ramborg, Johnny Söderqvist Frösåkersskolan
2016-10-23 11:10 171217023 Alunda IBF - Lamadjurets AIBC 2 - 6 Andreas Persson Stenberg, Anton Wärm Olandshallen
2016-10-23 13:00 171217020 Stenhagens KK (02) - IK Sirius IBK 1 - 2 Christoffer Wallenborg, Henrik Wallenborg Stenhagenskolans Sporthall
2016-10-30 14:30 171217021 SK Vide - Västerlöfsta IBF/Morgongåva SK 5 - 2 Christoffer Stenlund, Niklas Arvidsson Hälsohuset
2016-10-29 10:50 171217028 Västerlöfsta IBF/Morgongåva SK - Alunda IBF 5 - 4 Frida Lanzaro, Peter Alenbring Heby Sporthall
2016-10-29 11:00 171217030 Lamadjurets AIBC - Stenhagens KK (01) 2 - 3 Andreas Persson Stenberg, Mattias Hernandez-Börjesson Örsundsbro Sporthall
2016-10-29 12:00 171217026 IBK Östhammar - SK Vide 9 - 1 Hampus Andersson, Pontus Orebrand Frösåkersskolan
2016-10-29 16:20 171217027 IK Sirius IBK - IBF Roslagsalliansen 4 - 1 Jelena Spasic, Georgios Papadakis IFU Arena B - Turbo Sport
2016-10-30 10:00 171217029 Storvreta IBK - Enköpings IBK 7 - 2 Fredrik Yngwe, Andreas Persson Stenberg Vattholma Sporthall
2016-11-15 17:10 171217025 Livets Ord IF - Stenhagens KK (02) 4 - 7 Maximilian Halvarsson, Andreas Persson Stenberg IFU Arena A
2016-11-06 10:00 171217033 Alunda IBF - IBK Östhammar 2 - 6 Anton Wärm, Peter Alenbring Olandshallen
2016-11-11 19:45 171217034 Enköpings IBK - IK Sirius IBK 2 - 7 Jan-Olov Cederholm, Eric Cederholm S:t Ilianshallen
2016-11-12 12:50 171217036 Lamadjurets AIBC - Storvreta IBK 6 - 6 Christoffer Wallenborg, Henrik Wallenborg Örsundsbro Sporthall
2016-11-12 19:00 171217031 SK Vide - Livets Ord IF 4 - 3 Mikael Rosenius, Rasmus Pehkonen Alsike sporthall
2016-11-13 10:00 171217032 IBF Roslagsalliansen - Stenhagens KK (02) 3 - 2 Lars Halvarsson, Per-Olof Svensson Sparbankshallen
2016-11-13 15:55 171217035 Stenhagens KK (01) - Västerlöfsta IBF/Morgongåva SK 9 - 2 Tony Nyberg, Ronnie Eriksson Stenhagenskolans Sporthall
2016-11-19 09:30 171217042 Västerlöfsta IBF/Morgongåva SK - Storvreta IBK 0 - 5 Handrin Thunkvist, Victor Flemström Heby Sporthall
2016-11-19 11:20 171217038 SK Vide - Alunda IBF 4 - 5 Jonas Nordqvist, Anders Ståhlberg Alsike sporthall
2016-11-19 17:45 171217040 IBK Östhammar - Stenhagens KK (01) 3 - 6 Henrik Ramborg, Thomas Tanskanen Frösåkersskolan
2016-11-19 18:20 171217041 IK Sirius IBK - Lamadjurets AIBC 7 - 3 Per-Olof Svensson, Erik Palmertz IFU Arena – DHinox
2016-11-20 14:45 171217039 Stenhagens KK (02) - Enköpings IBK 10 - 1 Victor Flemström, Handrin Thunkvist Stenhagenskolans Sporthall
2016-11-20 15:30 171217037 Livets Ord IF - IBF Roslagsalliansen 2 - 3 Andreas Persson Stenberg, Christoffer Wallenborg IFU Arena B - Turbo Sport
2016-11-26 11:15 171217044 Enköpings IBK - IBF Roslagsalliansen 2 - 6 Johan Öberg, Frida Lanzaro S:t Ilianshallen
2016-11-26 14:00 171217046 Lamadjurets AIBC - Stenhagens KK (02) 3 - 6 Jan-Olov Cederholm, Rasmus Larsson Örsundsbro Sporthall
2016-11-27 11:20 171217043 Alunda IBF - Livets Ord IF 5 - 4 Johnny Söderqvist, Henrik Ramborg Olandshallen
2016-11-27 13:10 171217048 IK Sirius IBK - Västerlöfsta IBF/Morgongåva SK 11 - 3 Erik Palmertz, Hannah Mcloughlin IFU Arena B - Turbo Sport
2016-11-27 13:30 171217047 Storvreta IBK - IBK Östhammar 2 - 1 Emma Holmqvist, Felicia Hassan Vattholma Sporthall
2016-11-27 14:10 171217045 Stenhagens KK (01) - SK Vide 6 - 1 Andreas Persson Stenberg, Maximilian Halvarsson Stenhagenskolans Sporthall
2016-12-03 10:00 171217053 Västerlöfsta IBF/Morgongåva SK - Stenhagens KK (02) 3 - 5 Christoffer Stenlund, Niklas Arvidsson Heby Sporthall
2016-12-03 13:15 171217049 Enköpings IBK - Livets Ord IF 3 - 3 Emma Holmqvist, Felicia Hassan S:t Ilianshallen
2016-12-03 14:50 171217052 SK Vide - Storvreta IBK 4 - 8 Andreas Persson Stenberg, Maximilian Halvarsson Alsike sporthall
2016-12-04 11:20 171217050 Alunda IBF - Stenhagens KK (01) 2 - 8 Henrik Wallenborg, Sebastian Alenbring Olandshallen
2016-12-04 12:15 171217051 IBF Roslagsalliansen - Lamadjurets AIBC 3 - 4 Lars Halvarsson, Tony Nyberg Sparbankshallen
2017-02-24 20:00 171217054 IBK Östhammar - IK Sirius IBK 3 - 11 Georgios Papadakis, Ronnie Eriksson Frösåkersskolan
2016-12-10 11:00 171217056 Lamadjurets AIBC - Enköpings IBK 3 - 7 Jörgen Olsson, Anders Holm Örsundsbro Sporthall
2016-12-10 14:30 171217060 IBK Östhammar - Stenhagens KK (02) 2 - 7 Henrik Ramborg, Thomas Tanskanen Frösåkersskolan
2016-12-11 12:00 171217058 IBF Roslagsalliansen - Västerlöfsta IBF/Morgongåva SK 1 - 2 Fabian Fahimi, Isak Angerbjörn Sparbankshallen
2016-12-11 14:10 171217055 Stenhagens KK (01) - Livets Ord IF 7 - 1 Felix Pettersson, Tony Nyberg Stenhagenskolans Sporthall
2016-12-11 14:20 171217057 Storvreta IBK - Alunda IBF 11 - 3 Jonas Backman, Oliver Halvarsson Vattholma Sporthall
2016-12-11 14:20 171217059 IK Sirius IBK - SK Vide 6 - 3 Anders Leander, Thomas Larsson IFU Arena – DHinox
2016-12-17 12:10 171217063 Västerlöfsta IBF/Morgongåva SK - Enköpings IBK 6 - 7 Handrin Thunkvist, Victor Flemström Heby Sporthall
2016-12-18 12:15 171217065 IBF Roslagsalliansen - IBK Östhammar 2 - 4 Lars Halvarsson, Thomas Larsson Sparbankshallen
2016-12-18 13:10 171217061 Livets Ord IF - Lamadjurets AIBC 1 - 2 Christoffer Wallenborg, Henrik Wallenborg IFU Arena B - Turbo Sport
2016-12-18 14:20 171217064 Alunda IBF - IK Sirius IBK 1 - 6 Fabian Fahimi, Isak Angerbjörn Olandshallen
2016-12-18 14:45 171217062 Stenhagens KK (01) - Storvreta IBK 4 - 1 Stina Dingfors, Michaela Pålsson Stenhagenskolans Sporthall
2016-12-19 19:30 171217066 SK Vide - Stenhagens KK (02) 7 - 9 Tony Nyberg, Mikael Rosenius Hälsohuset
2017-01-07 11:00 171217068 Västerlöfsta IBF/Morgongåva SK - Lamadjurets AIBC 3 - 4 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Heby Sporthall
2017-01-07 11:20 171217072 SK Vide - IBF Roslagsalliansen 2 - 3 Thomas Larsson, Jonatan Svahn Alsike sporthall
2017-01-07 16:00 171217070 IBK Östhammar - Enköpings IBK 8 - 7 Henrik Ramborg, Johnny Söderqvist Frösåkersskolan
2017-01-08 11:00 171217067 Storvreta IBK - Livets Ord IF 11 - 2 Handrin Thunkvist, Victor Flemström Vattholma Sporthall
2017-01-08 14:45 171217071 Stenhagens KK (02) - Alunda IBF 2 - 8 Emma Holmqvist, Felicia Hassan Stenhagenskolans Sporthall
2017-01-08 19:00 171217069 IK Sirius IBK - Stenhagens KK (01) 3 - 2 Erik Palmertz, Ronnie Eriksson IFU Arena - Upplands Energi
2017-01-12 19:15 171217076 Stenhagens KK (01) - Stenhagens KK (02) 7 - 1 Victor Flemström, Isak Angerbjörn Stenhagenskolans Sporthall
2017-01-14 11:00 171217075 Lamadjurets AIBC - IBK Östhammar 3 - 2 Rasmus Pehkonen, Rasmus Larsson Örsundsbro Sporthall
2017-01-14 15:40 171217078 Alunda IBF - IBF Roslagsalliansen 5 - 5 Lars Halvarsson, Maximilian Halvarsson Olandshallen
2017-01-15 11:15 171217077 Enköpings IBK - SK Vide 3 - 3 Rasmus Larsson, Ronnie Eriksson S:t Ilianshallen
2017-01-15 14:00 171217074 Storvreta IBK - IK Sirius IBK 2 - 7 Handrin Thunkvist, Victor Flemström Vattholma Sporthall
2017-01-15 17:50 171217073 Livets Ord IF - Västerlöfsta IBF/Morgongåva SK 4 - 2 Christoffer Wallenborg, Peter Alenbring IFU Arena B - Turbo Sport
2017-01-20 18:30 171217081 Stenhagens KK (02) - Storvreta IBK 4 - 1 Georgios Papadakis, Christoffer Stenlund Stenhagenskolans Sporthall
2017-01-21 12:30 171217082 SK Vide - Lamadjurets AIBC 3 - 4 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Alsike sporthall
2017-01-21 14:30 171217080 IBK Östhammar - Västerlöfsta IBF/Morgongåva SK 14 - 2 Henrik Ramborg, Johnny Söderqvist Frösåkersskolan
2017-01-21 15:30 171217079 IK Sirius IBK - Livets Ord IF 12 - 2 Maximilian Halvarsson, Andreas Persson Stenberg IFU Arena B - Turbo Sport
2017-01-21 17:30 171217083 IBF Roslagsalliansen - Stenhagens KK (01) 4 - 2 Sebastian Alenbring, Georgios Papadakis Sportcentrum
2017-01-22 12:40 171217084 Alunda IBF - Enköpings IBK 7 - 4 Ronnie Eriksson, Tony Nyberg Olandshallen
2017-01-28 10:00 171217087 Västerlöfsta IBF/Morgongåva SK - SK Vide 2 - 5 Michaela Pålsson, Frida Lanzaro Heby Sporthall
2017-01-28 11:40 171217086 IK Sirius IBK - Stenhagens KK (02) 3 - 3 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson IFU Arena – DHinox
2017-01-28 13:30 171217089 Lamadjurets AIBC - Alunda IBF 2 - 3 Isak Angerbjörn, Andreas Bengtsson Örsundsbro Sporthall
2017-01-28 15:10 171217085 Livets Ord IF - IBK Östhammar 1 - 5 Marko Spasic, Markus Lindblom IFU Arena – DHinox
2017-01-29 11:00 171217088 Storvreta IBK - IBF Roslagsalliansen 2 - 2 Tony Nyberg, Johnny Söderqvist Vattholma Sporthall
2017-01-29 15:20 171217090 Stenhagens KK (01) - Enköpings IBK 9 - 3 Christoffer Wallenborg, Henrik Wallenborg Stenhagenskolans Sporthall
2017-02-07 19:15 171217096 Stenhagens KK (01) - Lamadjurets AIBC 5 - 4 Niklas Arvidsson, Mikael Rosenius Stenhagenskolans Sporthall
2017-02-10 19:30 171217095 Enköpings IBK - Storvreta IBK 0 - 2 Jan-Olov Cederholm, Handrin Thunkvist S:t Ilianshallen
2017-02-11 13:00 171217091 Stenhagens KK (02) - Livets Ord IF 5 - 5 Olof Berggren, Henrik Wallenborg Stenhagenskolans Sporthall
2017-02-11 17:00 171217093 IBF Roslagsalliansen - IK Sirius IBK 5 - 2 Isak Angerbjörn, Thomas Tanskanen Sportcentrum
2017-02-12 12:40 171217094 Alunda IBF - Västerlöfsta IBF/Morgongåva SK 13 - 0 Georgios Papadakis, Fabian Fahimi Olandshallen
2017-03-05 18:20 171217092 SK Vide - IBK Östhammar 5 - 6 Mikael Rosenius, Tony Nyberg Alsike sporthall
2017-02-12 17:10 171217098 Stenhagens KK (02) - IBF Roslagsalliansen 4 - 6 Andreas Persson Stenberg, Maximilian Halvarsson Stenhagenskolans Sporthall
2017-02-18 10:00 171217101 Västerlöfsta IBF/Morgongåva SK - Stenhagens KK (01) 1 - 4 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Heby Sporthall
2017-02-18 14:00 171217099 IBK Östhammar - Alunda IBF 2 - 6 Georgios Papadakis, Johnny Söderqvist Frösåkersskolan
2017-02-19 12:10 171217102 Storvreta IBK - Lamadjurets AIBC 13 - 4 Emma Holmqvist, Fabian Fahimi Vattholma Sporthall
2017-03-03 18:00 171217100 IK Sirius IBK - Enköpings IBK 9 - 3 Christoffer Stenlund, Vesa Petterson Gamlishallen
2017-03-11 12:20 171217097 Livets Ord IF - SK Vide 0 - 1 Cassandra Reuterström, Andreas Svensson IFU Arena – DHinox
2016-12-16 18:30 171217105 Enköpings IBK - Stenhagens KK (02) 3 - 6 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall S:t Ilianshallen
2017-02-25 11:00 171217107 Lamadjurets AIBC - IK Sirius IBK 5 - 6 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Örsundsbro Sporthall
2017-02-25 12:30 171217103 IBF Roslagsalliansen - Livets Ord IF 5 - 3 Anders Leander, Thomas Larsson Sportcentrum
2017-02-26 12:30 171217104 Alunda IBF - SK Vide 4 - 5 Pontus Orebrand, Peter Alenbring Olandshallen
2017-02-26 12:50 171217108 Storvreta IBK - Västerlöfsta IBF/Morgongåva SK 33 - 0 Tony Nyberg, Georgios Papadakis Vattholma Sporthall
2017-02-26 13:00 171217106 Stenhagens KK (01) - IBK Östhammar 2 - 3 Marko Spasic, Nick Kyller Stenhagenskolans Sporthall
2017-03-04 11:00 171217113 IBK Östhammar - Storvreta IBK 3 - 6 Anton Wärm, Thomas Tanskanen Frösåkersskolan
2017-03-04 11:00 171217114 Västerlöfsta IBF/Morgongåva SK - IK Sirius IBK 0 - 8 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Heby Sporthall
2017-03-04 12:15 171217110 IBF Roslagsalliansen - Enköpings IBK 5 - 5 Jörgen Olsson, Victor Flemström Sportcentrum
2017-03-04 15:00 171217111 SK Vide - Stenhagens KK (01) 3 - 5 Arvid Englund, Bo Pettersson Loklint Alsike sporthall
2017-03-04 16:10 171217109 Livets Ord IF - Alunda IBF 3 - 5 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg IFU Arena – DHinox
2017-03-05 13:00 171217112 Stenhagens KK (02) - Lamadjurets AIBC 5 - 5 Ronnie Eriksson, Erik Palmertz Stenhagenskolans Sporthall
2017-03-09 19:15 171217116 Stenhagens KK (01) - Alunda IBF 5 - 2 Christoffer Stenlund, Andreas Persson Stenberg Stenhagenskolans Sporthall
2017-03-11 11:00 171217117 Lamadjurets AIBC - IBF Roslagsalliansen 3 - 1 Pierre Engström, Michaela Pålsson Örsundsbro Sporthall
2017-03-12 16:20 171217118 Storvreta IBK - SK Vide 5 - 2 Erik Palmertz, Per Ericsson Vattholma Sporthall
2017-03-12 17:50 171217120 IK Sirius IBK - IBK Östhammar 7 - 4 Vesa Petterson, Tony Nyberg IFU Arena – DHinox
2017-03-12 19:40 171217115 Livets Ord IF - Enköpings IBK 2 - 6 Marko Spasic, Nick Kyller IFU Arena E – Lundqvist EL
2017-03-25 16:00 171217119 Stenhagens KK (02) - Västerlöfsta IBF/Morgongåva SK 21 - 1 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Stenhagenskolans Sporthall
2017-03-17 19:45 171217122 Enköpings IBK - Lamadjurets AIBC 1 - 5 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall S:t Ilianshallen
2017-03-18 10:10 171217125 SK Vide - IK Sirius IBK 3 - 3 Marko Spasic, Jelena Spasic Alsike sporthall
2017-03-18 12:00 171217124 Västerlöfsta IBF/Morgongåva SK - IBF Roslagsalliansen 5 - 3 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Heby Sporthall
2017-03-18 13:00 171217123 Alunda IBF - Storvreta IBK 1 - 4 Rikard Ohlström, Fredrik Yngwe Olandshallen
2017-03-19 14:45 171217126 Stenhagens KK (02) - IBK Östhammar 5 - 7 Christoffer Wallenborg, Henrik Wallenborg Stenhagenskolans Sporthall
2017-03-19 14:50 171217121 Livets Ord IF - Stenhagens KK (01) 0 - 7 Marko Spasic, Jelena Spasic IFU Arena B - Turbo Sport
2017-03-24 19:15 171217129 Enköpings IBK - Västerlöfsta IBF/Morgongåva SK 3 - 2 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson S:t Ilianshallen
2017-03-25 11:00 171217131 IBK Östhammar - IBF Roslagsalliansen 10 - 3 Henrik Ramborg, Anton Wärm Frösåkersskolan
2017-03-25 13:30 171217127 Lamadjurets AIBC - Livets Ord IF 6 - 1 Jonas Nordqvist, Anders Ståhlberg Örsundsbro Sporthall
2017-03-25 16:40 171217130 IK Sirius IBK - Alunda IBF 17 - 2 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg IFU Arena B - Turbo Sport
2017-03-26 14:20 171217128 Storvreta IBK - Stenhagens KK (01) 4 - 0 Per-Olof Svensson, Mikael Rosenius Vattholma Sporthall
2017-03-26 17:50 171217132 Stenhagens KK (02) - SK Vide 5 - 1 Andreas Persson Stenberg, Mattias Hernandez-Börjesson Stenhagenskolans Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IK Sirius IBK 22 19 2 1 145-54 91 59
2. Storvreta IBK 22 16 2 4 141-55 86 50
3. Stenhagens KK (01) 22 16 0 6 111-50 61 48
4. Lamadjurets AIBC 22 12 2 8 88-84 4 38
5. Stenhagens KK (02) 22 11 3 8 119-89 30 36
6. IBK Östhammar 22 12 0 10 108-91 17 36
7. IBF Roslagsalliansen 22 11 3 8 77-75 2 36
8. Alunda IBF 22 8 1 13 86-117 -31 25
9. SK Vide 22 6 2 14 69-98 -29 20
10. Enköpings IBK 22 5 3 14 73-118 -45 18
11. Västerlöfsta IBF/ Morgongåva SK 22 5 0 17 52-172 -120 15
12. Livets Ord IF 22 1 2 19 52-118 -66 5
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar röd (01) Medel
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-02 12:10 171216004 Storvreta IBK (01) - Gävle GIK 3 - 4 Vesa Petterson, Fabian Fahimi Vattholma Sporthall
2016-10-15 11:40 171216009 Midas IBK - IK Sirius IBK 1 - 5 Jörgen Olsson, Anders Holm Hallstaviks Sporthall
2016-10-22 15:30 171216013 Gävle GIK - Midas IBK 16 - 1 Martin Stenberg, Reine Schröder Kunskapsskolans Sporthall
2016-10-23 14:00 171216014 Storvreta IBK (01) - IK Sirius IBK 5 - 1 Nick Kyller, David Kolsmyr Vattholma Sporthall
2016-10-29 11:40 171216017 Midas IBK - Storvreta IBK (01) 4 - 7 Henrik Ramborg, Johnny Söderqvist Hallstaviks Sporthall
2016-11-19 12:30 171216028 Gävle GIK - IK Sirius IBK 4 - 5 Martin Stenberg, Reine Schröder Kunskapsskolans Sporthall
2016-12-03 10:30 171216032 Gävle GIK - Storvreta IBK (01) 2 - 4 Pontus Grönberg, David Karlsson Kunskapsskolans Sporthall
2016-12-18 10:50 171216037 IK Sirius IBK - Midas IBK 6 - 2 Pontus Orebrand, Peter Alenbring IFU Arena E – Lundqvist EL
2017-01-07 11:30 171216041 Midas IBK - Gävle GIK 3 - 10 Thomas Tanskanen, Anders Leander Hallstaviks Sporthall
2017-01-08 15:30 171216042 IK Sirius IBK - Storvreta IBK (01) 3 - 3 Marcus Gozzi, Niklas Arvidsson IFU Arena - Upplands Energi
2017-01-15 12:50 171216045 Storvreta IBK (01) - Midas IBK 9 - 1 Handrin Thunkvist, Victor Flemström Vattholma Sporthall
2017-01-28 16:20 171216056 IK Sirius IBK - Gävle GIK 6 - 2 Marko Spasic, Markus Lindblom IFU Arena – DHinox
2017-02-19 15:50 171216060 Storvreta IBK (01) - Gävle GIK 3 - 2 Emma Holmqvist, Fabian Fahimi Vattholma Sporthall
2017-02-25 15:00 171216065 Midas IBK - IK Sirius IBK 2 - 12 Henrik Ramborg, Tony Nyberg Hallstaviks Sporthall
2017-03-05 13:10 171216070 Storvreta IBK (01) - IK Sirius IBK 5 - 5 Nick Kyller, Victor Flemström Vattholma Sporthall
2017-03-25 14:45 171216069 Gävle GIK - Midas IBK WW (-5 - -5) Kunskapsskolans Sporthall
2017-03-11 09:20 171216073 Midas IBK - Storvreta IBK (01) 3 - 4 Andreas Bengtsson, Fabian Fahimi Hallstaviks Sporthall
2017-03-18 15:00 171216084 Gävle GIK - IK Sirius IBK 5 - 2 Roger Morin, Jonathan Blank Kunskapsskolans Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Storvreta IBK (01) 9 6 2 1 43-25 18 20
2. IK Sirius IBK 9 5 2 2 45-29 16 17
3. Gävle GIK 9 4 0 5 45-32 13 12
4. Midas IBK 9 0 0 9 17-74 -57 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar röd (01) Träningsmatcher
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-11-16 19:40 171225001 Midas IBK - IBF Roslagsalliansen 4 - 3 Peter Alenbring, Henrik Ramborg Hallstaviks Sporthall
2017-02-12 15:30 171225003 Stenhagens KK 2 (01) - Midas IBK 8 - 1 Erik Palmertz, Ronnie Eriksson IFU Arena E – Lundqvist EL
171225002 Gävle GIK - Midas IBK Kunskapsskolans Sporthall
Pantamera Pojkar röd (02) Lätt
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-01 12:30 171219002 Björklinge BK - Väddö IF 6 - 2 Andreas Persson Stenberg, Nick Kyller Björklinge Sporthall
2016-10-01 16:00 171219007 Lamadjurets AIBC - Rasbo IK 2 1 - 5 Henrik Wallenborg, Christoffer Wallenborg Örsundsbro Sporthall
2016-10-02 14:20 171219005 IK Sirius IBK 3 (03S) - Stenhagens KK 3 - 3 Maximilian Halvarsson, Andreas Persson Stenberg IFU Arena B - Turbo Sport
2016-10-02 15:30 171219006 IK Sirius IBK 5 (02) - SK Vide 3 - 1 Maximilian Halvarsson, Andreas Persson Stenberg IFU Arena B - Turbo Sport
2016-11-26 09:20 171219004 Gottsunda IBF - Storvreta IBK 4 - 8 Niklas Arvidsson, Handrin Thunkvist Gottsundahallen
2016-10-08 11:20 171219012 SK Vide - Gottsunda IBF 6 - 1 Andreas Persson Stenberg, Alexander Ekeberg Alsike sporthall
2016-10-08 13:15 171219014 Lamadjurets AIBC - IK Sirius IBK 5 (02) 6 - 4 Maximilian Halvarsson, Christian Jensen Örsundsbro Sporthall
2016-10-09 13:30 171219013 Rasbo IK 2 - IK Sirius IBK 3 (03S) 4 - 0 Henrik Ramborg, Per Ericsson Hall 2000
2017-03-14 20:15 171219010 Storvreta IBK - Björklinge BK 7 - 1 Christoffer Stenlund, David Kolsmyr Ärentunaskolan
2016-10-15 10:40 171219020 Gottsunda IBF - Lamadjurets AIBC 3 - 5 Victor Flemström, Tony Nyberg Gottsundahallen
2016-10-15 18:20 171219018 Björklinge BK - SK Vide 8 - 2 Stina Dingfors, David Kolsmyr Björklinge Sporthall
2016-10-16 14:20 171219021 IK Sirius IBK 3 (03S) - IK Sirius IBK 5 (02) 5 - 6 Michaela Pålsson, Leif Ericsson IFU Arena B - Turbo Sport
2016-11-22 19:30 171219016 Väddö IF - Storvreta IBK 2 - 8 Oliver Halvarsson, Maximilian Halvarsson Vikingahallen
2016-10-22 14:15 171219023 Stenhagens KK - Tierp IBK/TÖFF 3 - 6 Georgios Papadakis, Erik Palmertz Stenhagenskolans Sporthall
2016-10-22 15:30 171219024 SK Vide - Väddö IF 0 - 6 Christoffer Stenlund, Niklas Arvidsson Alsike sporthall
2016-10-22 17:50 171219026 Lamadjurets AIBC - Björklinge BK 4 - 0 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Örsundsbro Sporthall
2016-10-22 17:50 171219028 IK Sirius IBK 3 (03S) - Gottsunda IBF 7 - 5 Olof Berggren, Felicia Hassan IFU Arena - Upplands Energi
2016-10-23 11:50 171219031 Tierp IBK/TÖFF - Rasbo IK 2 9 - 4 Jouni Myller, Fredrik Longgren Aspenhallen
2016-10-23 15:00 171219032 Väddö IF - Lamadjurets AIBC 5 - 1 Vikingahallen
2016-10-23 15:10 171219030 Storvreta IBK - SK Vide 4 - 5 Nick Kyller, David Kolsmyr Vattholma Sporthall
2016-10-23 19:00 171219034 Björklinge BK - IK Sirius IBK 3 (03S) 2 - 6 Per Ericsson, David Kolsmyr Björklinge Sporthall
2016-10-29 15:30 171219040 IK Sirius IBK 3 (03S) - Väddö IF 2 - 2 Maximilian Halvarsson, Christoffer Wallenborg IFU Arena – DHinox
2016-10-29 17:20 171219038 Lamadjurets AIBC - Storvreta IBK 4 - 4 Handrin Thunkvist, Henrik Wallenborg Örsundsbro Sporthall
2016-10-29 17:50 171219039 IK Sirius IBK 5 (02) - Tierp IBK/TÖFF 3 - 3 Jonas Backman, Christoffer Wallenborg IFU Arena – DHinox
2016-10-30 11:30 171219037 Rasbo IK 2 - Stenhagens KK 5 - 1 Henrik Wallenborg, Christoffer Wallenborg Hall 2000
2016-11-12 11:00 171219047 Tierp IBK/TÖFF - Gottsunda IBF 12 - 4 Jonas Tidsjö, Tomas Hallenberg Aspenhallen
2016-11-12 16:40 171219044 SK Vide - Lamadjurets AIBC 6 - 6 Maximilian Halvarsson, Andreas Persson Stenberg Alsike sporthall
2016-11-13 17:05 171219045 Stenhagens KK - IK Sirius IBK 5 (02) 0 - 5 Tony Nyberg, Ronnie Eriksson Stenhagenskolans Sporthall
2016-11-20 10:30 171219046 Storvreta IBK - IK Sirius IBK 3 (03S) 6 - 6 Andreas Persson Stenberg, Thomas Tanskanen Vattholma Sporthall
2016-11-19 10:30 171219053 Gottsunda IBF - Stenhagens KK 1 - 3 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Gottsundahallen
2016-11-19 18:10 171219055 Björklinge BK - Tierp IBK/TÖFF 2 - 3 Andreas Persson Stenberg, Maximilian Halvarsson Björklinge Sporthall
2016-11-19 18:30 171219051 IK Sirius IBK 5 (02) - Rasbo IK 2 2 - 4 Handrin Thunkvist, Victor Flemström IFU Arena B - Turbo Sport
2016-11-19 19:40 171219052 IK Sirius IBK 3 (03S) - SK Vide 3 - 4 Handrin Thunkvist, Victor Flemström IFU Arena B - Turbo Sport
2016-11-20 10:30 171219063 Tierp IBK/TÖFF - Väddö IF 3 - 1 Fredrik Longgren, Jouni Myller Aspenhallen
2016-11-20 12:30 171219058 Lamadjurets AIBC - IK Sirius IBK 3 (03S) 3 - 1 Jonas Nordqvist, Anders Ståhlberg Örsundsbro Sporthall
2016-11-20 15:15 171219059 Rasbo IK 2 - Gottsunda IBF 20 - 1 Maximilian Halvarsson, Isak Angerbjörn Hall 2000
2016-11-20 17:05 171219061 Stenhagens KK - Björklinge BK 2 - 4 Victor Flemström, Handrin Thunkvist Stenhagenskolans Sporthall
2016-12-02 19:45 171219070 Tierp IBK/TÖFF - Storvreta IBK 4 - 3 Ronnie Eriksson, Erik Palmertz Aspenhallen
2016-12-03 11:40 171219065 Gottsunda IBF - IK Sirius IBK 5 (02) 7 - 8 Felix Pettersson, Fredrik Yngwe Gottsundahallen
2016-12-03 12:30 171219067 Björklinge BK - Rasbo IK 2 2 - 4 Stina Dingfors, David Kolsmyr Björklinge Sporthall
2016-12-04 14:10 171219069 Väddö IF - Stenhagens KK 5 - 4 Thomas Tanskanen, Anders Leander Vikingahallen
2016-12-10 11:20 171219076 SK Vide - Tierp IBK/TÖFF 7 - 2 Michaela Pålsson, Jonas Nordqvist Alsike sporthall
2016-12-11 15:00 171219075 Rasbo IK 2 - Väddö IF 5 - 1 Andreas Persson Stenberg, Maximilian Halvarsson Hall 2000
2016-12-11 15:20 171219077 Stenhagens KK - Storvreta IBK 5 - 2 Johan Öberg, Handrin Thunkvist Stenhagenskolans Sporthall
2016-12-11 16:40 171219073 IK Sirius IBK 5 (02) - Björklinge BK 10 - 4 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson IFU Arena – DHinox
2016-12-17 11:00 171219082 Tierp IBK/TÖFF - Lamadjurets AIBC 8 - 3 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson Aspenhallen
2016-12-17 13:55 171219084 Stenhagens KK - SK Vide 2 - 6 Christoffer Wallenborg, Henrik Wallenborg Stenhagen BoKC
2016-12-17 16:00 171219079 Björklinge BK - Gottsunda IBF 8 - 1 Nick Kyller, Per Ericsson Björklinge Sporthall
2016-12-17 17:30 171219083 Storvreta IBK - Rasbo IK 2 2 - 4 Stina Dingfors, Daniel Webiörn Ärentunaskolan
2016-12-18 13:40 171219081 Väddö IF - IK Sirius IBK 5 (02) 6 - 10 Henrik Ramborg, Anders Leander Vikingahallen
2017-01-07 11:00 171219087 Gottsunda IBF - Väddö IF 3 - 1 Lars Halvarsson, Maximilian Halvarsson Gottsundahallen
2017-01-07 11:00 171219090 Lamadjurets AIBC - Stenhagens KK 4 - 2 Arvid Englund, Rikard Ohlström Örsundsbro Sporthall
2017-01-08 10:50 171219091 Rasbo IK 2 - SK Vide 7 - 1 Jan-Olov Cederholm, Mikael Rosenius IFU Arena E – Lundqvist EL
2017-01-08 12:00 171219089 IK Sirius IBK 5 (02) - Storvreta IBK 10 - 0 Marko Spasic, Marcus Gozzi IFU Arena - Upplands Energi
2017-01-08 13:10 171219088 IK Sirius IBK 3 (03S) - Tierp IBK/TÖFF 9 - 5 Marko Spasic, Marcus Gozzi IFU Arena - Upplands Energi
2017-01-14 12:00 171219095 Storvreta IBK - Gottsunda IBF 9 - 1 Felix Blom Widerlöv, David Kolsmyr IFU Arena B - Turbo Sport
2017-01-14 12:45 171219096 Stenhagens KK - IK Sirius IBK 3 (03S) 3 - 0 Christoffer Wallenborg, Henrik Wallenborg Stenhagenskolans Sporthall
2017-01-14 15:00 171219097 SK Vide - IK Sirius IBK 5 (02) 8 - 3 Christoffer Stenlund, Thomas Larsson Alsike sporthall
2017-01-22 13:00 171219093 Väddö IF - Björklinge BK 1 - 5 Thomas Larsson, Henrik Ramborg Vikingahallen
2017-03-10 18:15 171219098 Rasbo IK 2 - Lamadjurets AIBC 5 - 2 Albin Karlsson, Henrik Wallenborg IFU Arena B - Turbo Sport
2017-01-15 12:30 171219105 IK Sirius IBK 5 (02) - Lamadjurets AIBC 2 - 10 Christoffer Wallenborg, Henrik Wallenborg IFU Arena - Upplands Energi
2017-01-15 14:50 171219104 IK Sirius IBK 3 (03S) - Rasbo IK 2 6 - 3 Christoffer Wallenborg, Anton Östlund Wessberg IFU Arena - Upplands Energi
2017-01-15 19:00 171219101 Björklinge BK - Storvreta IBK 5 - 3 Mattias Hernandez-Börjesson, Fredrik Yngwe Björklinge Sporthall
2017-01-15 19:50 171219103 Gottsunda IBF - SK Vide 1 - 7 Christoffer Wallenborg, Henrik Wallenborg Gottsundahallen
2017-01-21 10:10 171219109 SK Vide - Björklinge BK 4 - 4 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Alsike sporthall
2017-01-21 12:15 171219111 Lamadjurets AIBC - Gottsunda IBF 4 - 0 Christoffer Wallenborg, Fredrik Yngwe Örsundsbro Sporthall
2017-01-21 16:40 171219112 IK Sirius IBK 5 (02) - IK Sirius IBK 3 (03S) 6 - 6 Maximilian Halvarsson, Andreas Persson Stenberg IFU Arena B - Turbo Sport
2017-01-21 17:00 171219107 Storvreta IBK - Väddö IF 6 - 6 Fredrik Yngwe, Rasmus Pehkonen Ärentunaskolan
2017-01-27 20:00 171219114 Tierp IBK/TÖFF - Stenhagens KK 6 - 3 Erik Palmertz, Ronnie Eriksson Aspenhallen
2017-01-28 11:00 171219119 Gottsunda IBF - IK Sirius IBK 3 (03S) 1 - 4 Christoffer Stenlund, Erik Palmertz Gottsundahallen
2017-01-28 16:40 171219117 Björklinge BK - Lamadjurets AIBC 2 - 1 Rohnny Åhman, David Kolsmyr Björklinge Sporthall
2017-01-29 15:00 171219115 Väddö IF - SK Vide 2 - 3 Anders Leander, Andreas Mattsson Vikingahallen
2017-02-11 09:30 171219121 SK Vide - Storvreta IBK 2 - 2 Anders Fuchs, Thomas Larsson Alsike sporthall
2017-02-11 12:00 171219125 IK Sirius IBK 3 (03S) - Björklinge BK 10 - 1 Hannah Mcloughlin, Cassandra Reuterström IFU Arena - Upplands Energi
2017-02-11 12:30 171219123 Lamadjurets AIBC - Väddö IF 5 - 2 Martin Stenberg, Reine Schröder Örsundsbro Sporthall
2017-02-12 19:50 171219122 Rasbo IK 2 - Tierp IBK/TÖFF 12 - 1 Erik Palmertz, Ronnie Eriksson IFU Arena B - Turbo Sport
2017-01-20 19:30 171219130 Tierp IBK/TÖFF - IK Sirius IBK 5 (02) 5 - 9 Ronnie Eriksson, Erik Palmertz Aspenhallen
2017-02-12 13:30 171219129 Storvreta IBK - Lamadjurets AIBC 6 - 1 Handrin Thunkvist, Leif Ericsson Vattholma Sporthall
2017-02-12 15:00 171219131 Väddö IF - IK Sirius IBK 3 (03S) 4 - 5 Henrik Ramborg, David Söderström Vikingahallen
2017-02-12 16:00 171219128 Stenhagens KK - Rasbo IK 2 6 - 6 Andreas Persson Stenberg, Maximilian Halvarsson Stenhagenskolans Sporthall
2017-02-18 11:00 171219138 Gottsunda IBF - Tierp IBK/TÖFF 3 - 4 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Gottsundahallen
2017-02-19 08:30 171219137 IK Sirius IBK 3 (03S) - Storvreta IBK 9 - 3 Marko Spasic, Jelena Spasic IFU Arena - Upplands Energi
2017-03-03 18:00 171219135 Lamadjurets AIBC - SK Vide 2 - 2 Georgios Papadakis, Erik Rosvall Örsundsbro Sporthall
2017-03-04 11:40 171219136 IK Sirius IBK 5 (02) - Stenhagens KK 3 - 6 Andreas Persson Stenberg, Erik Palmertz IFU Arena E – Lundqvist EL
2017-02-17 18:30 171219144 Stenhagens KK - Gottsunda IBF 5 - 5 Christoffer Stenlund, Christoffer Wallenborg Stenhagenskolans Sporthall
2017-02-26 11:40 171219142 Rasbo IK 2 - IK Sirius IBK 5 (02) 3 - 3 Anders Leander, Andreas Persson Stenberg Hall 2000
2017-03-04 15:45 171219146 Tierp IBK/TÖFF - Björklinge BK 5 - 3 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson Aspenhallen
2017-03-11 09:00 171219143 SK Vide - IK Sirius IBK 3 (03S) 8 - 8 Christoffer Stenlund, Victor Flemström Alsike sporthall
2017-03-04 11:00 171219150 Gottsunda IBF - Rasbo IK 2 1 - 7 Christoffer Stenlund, Niklas Arvidsson Gottsundahallen
2017-03-04 12:40 171219149 IK Sirius IBK 3 (03S) - Lamadjurets AIBC 2 - 1 Marko Spasic, Ronnie Eriksson IFU Arena – DHinox
2017-03-05 15:00 171219154 Väddö IF - Tierp IBK/TÖFF 0 - 12 Henrik Ramborg, Anders Leander Vikingahallen
2017-03-09 20:10 171219152 Björklinge BK - Stenhagens KK 1 - 7 Henrik Wallenborg, Christoffer Wallenborg Björklinge Sporthall
2017-03-11 17:50 171219156 IK Sirius IBK 5 (02) - Gottsunda IBF 19 - 2 Marcus Gozzi, Vesa Petterson IFU Arena B - Turbo Sport
2017-03-12 10:30 171219161 Storvreta IBK - Tierp IBK/TÖFF 8 - 5 Christoffer Wallenborg, Fredrik Yngwe Vattholma Sporthall
2017-03-12 13:00 171219158 Rasbo IK 2 - Björklinge BK 1 - 0 Ronnie Eriksson, Victor Flemström Hall 2000
2017-03-12 14:20 171219160 Stenhagens KK - Väddö IF 2 - 3 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Stenhagenskolans Sporthall
2017-03-18 13:40 171219167 Tierp IBK/TÖFF - SK Vide 6 - 4 Thomas Larsson, Ronnie Eriksson Aspenhallen
2017-03-18 14:00 171219166 Väddö IF - Rasbo IK 2 2 - 4 David Söderström, Georgios Papadakis Vikingahallen
2017-03-18 17:00 171219168 Storvreta IBK - Stenhagens KK 5 - 4 Anton Wärm, Rasmus Pehkonen Ärentunaskolan
2017-03-21 20:10 171219164 Björklinge BK - IK Sirius IBK 5 (02) 4 - 5 Fredrik Yngwe, Niklas Arvidsson Björklinge Sporthall
2017-03-19 10:00 171219172 IK Sirius IBK 5 (02) - Väddö IF 8 - 6 Michaela Pålsson, Frida Lanzaro IFU Arena E – Lundqvist EL
2017-03-19 12:30 171219173 Lamadjurets AIBC - Tierp IBK/TÖFF 2 - 2 Ronnie Eriksson, Erik Rosvall Örsundsbro Sporthall
2017-03-19 13:50 171219174 Rasbo IK 2 - Storvreta IBK 5 - 1 Anton Wärm, Georgios Papadakis Hall 2000
2017-03-19 17:15 171219175 SK Vide - Stenhagens KK 4 - 4 Rasmus Pehkonen, Mikael Rosenius Hälsohuset
2017-03-19 20:00 171219170 Gottsunda IBF - Björklinge BK 5 - 7 Ronnie Eriksson, Rasmus Pehkonen Gottsundahallen
2017-03-24 20:00 171219179 Tierp IBK/TÖFF - IK Sirius IBK 3 (03S) 2 - 4 Erik Palmertz, Ronnie Eriksson Aspenhallen
2017-03-25 11:00 171219182 SK Vide - Rasbo IK 2 4 - 3 Marcus Gozzi, Jonatan Svahn Alsike sporthall
2017-03-25 17:00 171219180 Storvreta IBK - IK Sirius IBK 5 (02) 4 - 4 Erik Andersson, David Kolsmyr Ärentunaskolan
2017-03-26 14:10 171219178 Väddö IF - Gottsunda IBF 8 - 4 Anders Leander, Thomas Tanskanen Vikingahallen
2017-03-26 15:30 171219181 Stenhagens KK - Lamadjurets AIBC 4 - 2 Andreas Persson Stenberg, Mattias Hernandez-Börjesson Stenhagenskolans Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Rasbo IK 2 20 15 2 3 111-46 65 47
2. Tierp IBK/ TÖFF 20 12 2 6 103-87 16 38
3. IK Sirius IBK 5 (02) 20 11 4 5 123-90 33 37
4. IK Sirius IBK 3 (03S) 20 10 5 5 96-72 24 35
5. SK Vide 20 9 6 5 84-77 7 33
6. Lamadjurets AIBC 20 8 4 8 67-65 2 28
7. Storvreta IBK 20 7 5 8 91-87 4 26
8. Björklinge BK 20 8 1 11 69-83 -14 25
9. Stenhagens KK 20 6 4 10 69-76 -7 22
10. Väddö IF 20 5 2 13 65-96 -31 17
11. Gottsunda IBF 20 1 1 18 53-152 -99 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar röd (02) Medel
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-02 12:00 171218003 IK Sirius IBK 2 (03S) - Enköpings IBK 8 - 4 Maximilian Halvarsson, Andreas Persson Stenberg IFU Arena B - Turbo Sport
2016-10-02 12:10 171218005 Rasbo IK 1 - Storvreta IBK 1 1 - 6 Marko Spasic, Jelena Spasic Hall 2000
2016-10-09 14:40 171218009 Storvreta IBK 1 - IK Sirius IBK 2 (03S) 3 - 2 Georgios Papadakis, Handrin Thunkvist Ärentunaskolan
2016-10-09 16:30 171218010 Rasbo IK 1 - Tobo/Örbyhus FF/Tierp IBK 5 - 2 Henrik Ramborg, Per Ericsson Hall 2000
2016-10-14 18:00 171218011 Arlanda IBK - Enköpings IBK 8 - 2 Andreas Persson Stenberg, Rohnny Åhman Ekilla Sporthall
2016-10-15 09:00 171218015 IK Sirius IBK 2 (03S) - Tobo/Örbyhus FF/Tierp IBK 10 - 1 Arvid Englund, Joakim Ottosson IFU Arena E – Lundqvist EL
2016-10-15 16:40 171218014 IK Sirius IBK 1 - Rasbo IK 1 6 - 1 Simon Johansson, Lars Halvarsson IFU Arena B - Turbo Sport
2016-10-16 17:50 171218020 IK Sirius IBK 2 (03S) - IK Sirius IBK 1 4 - 13 Michaela Pålsson, Henrik Wallenborg IFU Arena B - Turbo Sport
2016-10-18 20:15 171218017 Storvreta IBK 1 - Enköpings IBK 10 - 1 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Ärentunaskolan
2016-10-22 10:00 171218023 Enköpings IBK - Tobo/Örbyhus FF/Tierp IBK 9 - 2 Jan-Olov Cederholm, Johan Öberg S:t Ilianshallen
2016-10-23 12:30 171218021 Arlanda IBK - Storvreta IBK 1 7 - 4 Tony Nyberg, Mikael Rosenius Ekilla Sporthall
2016-10-28 18:10 171218026 Rasbo IK 1 - Arlanda IBK 3 - 4 Tony Nyberg, Peter Alenbring IFU Arena B - Turbo Sport
2016-10-29 15:15 171218027 Tobo/Örbyhus FF/Tierp IBK - Storvreta IBK 1 1 - 12 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson Örbyhus Sporthall
2016-10-29 16:40 171218029 IK Sirius IBK 1 - Enköpings IBK 11 - 2 Jonas Backman, Christoffer Wallenborg IFU Arena – DHinox
2016-11-13 10:30 171218033 Storvreta IBK 1 - IK Sirius IBK 1 2 - 6 Stina Dingfors, David Kolsmyr Vattholma Sporthall
2016-11-13 11:30 171218032 Rasbo IK 1 - IK Sirius IBK 2 (03S) 2 - 4 Jonas Backman, Oliver Halvarsson Hall 2000
2016-12-06 19:30 171218031 Arlanda IBK - Tobo/Örbyhus FF/Tierp IBK 14 - 1 Daniel Webiörn, Georgios Papadakis Ekilla Sporthall
2016-11-19 15:10 171218037 IK Sirius IBK 1 - Tobo/Örbyhus FF/Tierp IBK 12 - 6 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson IFU Arena – DHinox
2016-11-26 12:20 171218036 IK Sirius IBK 2 (03S) - Arlanda IBK 3 - 0 Andreas Persson Stenberg, Maximilian Halvarsson IFU Arena A
2016-12-02 18:00 171218044 Rasbo IK 1 - Enköpings IBK 3 - 4 Felix Pettersson, Georgios Papadakis Hall 2000
2016-12-03 12:00 171218041 Arlanda IBK - IK Sirius IBK 1 1 - 5 Frida Lanzaro, Jonas Backman Ekilla Sporthall
2016-12-04 11:45 171218048 Enköpings IBK - IK Sirius IBK 2 (03S) 3 - 2 Rasmus Larsson, Frida Lanzaro S:t Ilianshallen
2016-12-04 16:10 171218050 Storvreta IBK 1 - Rasbo IK 1 2 - 3 Stina Dingfors, David Kolsmyr Ärentunaskolan
2016-12-09 18:00 171218055 Tobo/Örbyhus FF/Tierp IBK - Rasbo IK 1 0 - 7 Leif Ericsson, Erik Palmertz Örbyhus Sporthall
2016-12-11 15:30 171218054 IK Sirius IBK 2 (03S) - Storvreta IBK 1 6 - 5 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson IFU Arena – DHinox
2016-12-16 19:45 171218056 Enköpings IBK - Arlanda IBK 5 - 5 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall S:t Ilianshallen
2016-12-17 17:30 171218060 Tobo/Örbyhus FF/Tierp IBK - IK Sirius IBK 2 (03S) 3 - 16 Leif Ericsson, Ronnie Eriksson Örbyhus Sporthall
2016-12-18 12:00 171218059 Rasbo IK 1 - IK Sirius IBK 1 3 - 3 Oliver Halvarsson, Jonas Backman Hall 2000
2017-01-08 11:30 171218062 Enköpings IBK - Storvreta IBK 1 6 - 4 Frida Lanzaro, Johan Öberg S:t Ilianshallen
2017-01-14 16:40 171218065 IK Sirius IBK 1 - IK Sirius IBK 2 (03S) 7 - 5 Rasmus Pehkonen, David Kolsmyr IFU Arena B - Turbo Sport
2017-01-14 14:30 171218066 Storvreta IBK 1 - Arlanda IBK 4 - 1 Marko Spasic, Cassandra Reuterström Ärentunaskolan
2017-01-14 16:30 171218068 Tobo/Örbyhus FF/Tierp IBK - Enköpings IBK 7 - 8 Leif Ericsson, Erik Palmertz Örbyhus Sporthall
2017-01-15 11:30 171218071 Arlanda IBK - Rasbo IK 1 4 - 3 Ken Johansson, Lars Reuterhagen Kolstahallen
2017-01-15 13:45 171218074 Enköpings IBK - IK Sirius IBK 1 5 - 11 Rasmus Larsson, Ronnie Eriksson S:t Ilianshallen
2017-01-29 17:20 171218072 Storvreta IBK 1 - Tobo/Örbyhus FF/Tierp IBK 7 - 6 Tony Nyberg, Hannah Mcloughlin Ärentunaskolan
2017-01-21 17:50 171218077 IK Sirius IBK 2 (03S) - Rasbo IK 1 2 - 2 Maximilian Halvarsson, Andreas Persson Stenberg IFU Arena B - Turbo Sport
2017-01-21 19:00 171218078 IK Sirius IBK 1 - Storvreta IBK 1 7 - 2 Maximilian Halvarsson, Andreas Persson Stenberg IFU Arena B - Turbo Sport
2017-01-22 10:00 171218076 Tobo/Örbyhus FF/Tierp IBK - Arlanda IBK 3 - 17 Ronnie Eriksson, Henrik Wallenborg Örbyhus Sporthall
2017-01-28 15:15 171218082 Tobo/Örbyhus FF/Tierp IBK - IK Sirius IBK 1 1 - 11 Leif Ericsson, Christoffer Stenlund Örbyhus Sporthall
2017-01-29 12:30 171218081 Arlanda IBK - IK Sirius IBK 2 (03S) 4 - 3 Thomas Larsson, Rohnny Åhman Ekilla Sporthall
2017-01-22 17:30 171218086 IK Sirius IBK 1 - Arlanda IBK 3 - 3 Christoffer Wallenborg, Henrik Wallenborg IFU Arena E – Lundqvist EL
2017-02-11 13:15 171218089 Enköpings IBK - Rasbo IK 1 3 - 3 Vesa Petterson, Tony Nyberg S:t Ilianshallen
2017-02-03 18:15 171218095 Rasbo IK 1 - Storvreta IBK 1 8 - 4 Per-Olof Svensson, Cassandra Reuterström IFU Arena B - Turbo Sport
2017-02-12 10:50 171218093 IK Sirius IBK 2 (03S) - Enköpings IBK 4 - 4 Andreas Persson Stenberg, Stina Dingfors IFU Arena B - Turbo Sport
2017-02-19 12:15 171218100 Rasbo IK 1 - Tobo/Örbyhus FF/Tierp IBK 7 - 1 Anders Holm, Jörgen Olsson Hall 2000
2017-02-19 17:00 171218099 Storvreta IBK 1 - IK Sirius IBK 2 (03S) 3 - 2 Nick Kyller, Erik Palmertz Ärentunaskolan
2017-02-05 13:40 171218105 IK Sirius IBK 2 (03S) - Tobo/Örbyhus FF/Tierp IBK 10 - 0 David Kolsmyr, Niklas Arvidsson IFU Arena - Upplands Energi
2017-02-25 14:30 171218101 Arlanda IBK - Enköpings IBK 6 - 7 Christoffer Stenlund, Niklas Arvidsson Ekilla Sporthall
2017-02-25 15:20 171218104 IK Sirius IBK 1 - Rasbo IK 1 6 - 3 David Kolsmyr, Cassandra Reuterström IFU Arena B - Turbo Sport
2017-03-04 17:20 171218110 IK Sirius IBK 2 (03S) - IK Sirius IBK 1 2 - 4 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg IFU Arena – DHinox
2017-03-05 14:20 171218107 Storvreta IBK 1 - Enköpings IBK 5 - 3 Nick Kyller, Victor Flemström Vattholma Sporthall
2017-03-11 10:45 171218113 Enköpings IBK - Tobo/Örbyhus FF/Tierp IBK 8 - 3 Thomas Tanskanen, Sarah Ejderskog S:t Ilianshallen
2017-03-17 18:00 171218111 Arlanda IBK - Storvreta IBK 1 2 - 4 Thomas Larsson, Per-Olof Svensson Ekilla Sporthall
2017-03-04 12:30 171218117 Tobo/Örbyhus FF/Tierp IBK - Storvreta IBK 1 6 - 8 Leif Ericsson, Georgios Papadakis Örbyhus Sporthall
2017-03-12 11:40 171218116 Rasbo IK 1 - Arlanda IBK 2 - 5 Ronnie Eriksson, Victor Flemström Hall 2000
2017-03-12 14:20 171218119 IK Sirius IBK 1 - Enköpings IBK 17 - 3 Andreas Persson Stenberg, Albin Karlsson IFU Arena - Upplands Energi
2017-03-18 13:45 171218121 Arlanda IBK - Tobo/Örbyhus FF/Tierp IBK 10 - 4 Jörgen Olsson, Anders Holm Ekilla Sporthall
2017-03-19 13:20 171218123 Storvreta IBK 1 - IK Sirius IBK 1 4 - 13 Stina Dingfors, Hannah Mcloughlin Ärentunaskolan
2017-03-19 16:10 171218122 Rasbo IK 1 - IK Sirius IBK 2 (03S) 4 - 4 Anton Wärm, Georgios Papadakis Hall 2000
2017-03-25 09:40 171218126 IK Sirius IBK 2 (03S) - Arlanda IBK 4 - 5 Albin Karlsson, Felix Pettersson IFU Arena - Upplands Energi
2017-03-25 14:20 171218127 IK Sirius IBK 1 - Tobo/Örbyhus FF/Tierp IBK 20 - 2 Cassandra Reuterström, Marcus Gozzi IFU Arena B - Turbo Sport
2017-03-10 18:00 171218131 Arlanda IBK - IK Sirius IBK 1 4 - 4 Anders Holm, Thomas Larsson Ekilla Sporthall
2017-03-26 15:30 171218134 Rasbo IK 1 - Enköpings IBK 8 - 4 Ronnie Eriksson, Erik Palmertz Hall 2000
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IK Sirius IBK 1 18 15 3 0 159-53 106 48
2. Arlanda IBK 18 10 3 5 100-64 36 33
3. Storvreta IBK 1 18 10 0 8 89-81 8 30
4. IK Sirius IBK 2 (03S) 18 7 3 8 91-67 24 24
5. Enköpings IBK 18 7 3 8 81-117 -36 24
6. Rasbo IK 1 18 6 4 8 68-64 4 22
7. Tobo/ Örbyhus FF/ Tierp IBK 18 0 0 18 49-191 -142 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar röd (02) Träningsmatcher
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-12-03 09:00 171227001 SK Vide - Alunda IBF 7 - 4 Henrik Wallenborg, Christoffer Wallenborg Alsike sporthall
2016-12-17 09:40 171227003 IK Sirius IBK P-03S - Alunda IBF 4 - 5 Stina Dingfors, Hannah Mcloughlin IFU Arena B - Turbo Sport
2017-02-04 12:10 171227002 Gottsunda IBF - Alunda IBF 5 - 6 Erik Palmertz, Ronnie Eriksson Gottsundahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Alunda IBF 3 2 0 1 15-16 -1 6
2. SK Vide 1 1 0 0 7-4 3 3
3. Frötuna IBF 0 0 0 0 0-0 0 0
4. Gottsunda IBF 1 0 0 1 5-6 -1 0
5. IK Sirius IBK P-03S 1 0 0 1 4-5 -1 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar röd (03) Lätt
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-08 11:00 171221004 Bålsta FBC P12C - Storvreta IBK 3 (röd) 4 - 8 Eric Cederholm, Niklas Forsman Fridegårdsskolan
2016-10-08 11:15 171221003 Björklinge BK 2 - Storvreta IBK 4 (svart) 5 - 7 Henrik Wallenborg, Stina Dingfors Björklinge Sporthall
2016-10-08 12:00 171221008 Lamadjurets AIBC - Rasbo IK 6 - 2 Maximilian Halvarsson, Christian Jensen Örsundsbro Sporthall
2016-10-08 13:00 171221002 Alunda IBF - Tierp IBK/TÖFF 2 - 7 Marko Spasic, Jelena Spasic Olandshallen
2016-10-08 16:40 171221006 Hagunda IF - SK Vide 1 4 - 8 Gabriel Wall, Adam Lowén IFU Arena B - Turbo Sport
2016-10-15 11:20 171221012 SK Vide 2 - Björklinge BK 2 10 - 1 Thomas Tanskanen, Anders Leander Alsike sporthall
2016-10-15 14:45 171221016 Lamadjurets AIBC - IBK Östhammar 8 - 1 Handrin Thunkvist, Rohnny Åhman Örsundsbro Sporthall
2016-10-15 16:00 171221013 SK Vide 1 - Bålsta FBC P12C 5 - 3 Christoffer Stenlund, Niklas Arvidsson Alsike sporthall
2016-10-16 11:10 171221011 Storvreta IBK 3 (röd) - Alunda IBF 2 - 8 Cassandra Reuterström, Hannah Mcloughlin Ärentunaskolan
2016-10-16 12:00 171221015 Rasbo IK - Hagunda IF 4 - 6 Thomas Tanskanen, Anders Leander Hall 2000
2016-10-16 13:30 171221009 Tierp IBK/TÖFF - IFK Dannemora/Ö 5 - 1 Henrik Ramborg, Niklas Arvidsson Aspenhallen
2016-10-22 10:30 171221022 Bålsta FBC P12C - Rasbo IK 3 - 7 Gabriel Wall, Rasmus Pehkonen Fridegårdsskolan
2016-10-22 13:30 171221017 IFK Dannemora/Ö - Storvreta IBK 4 (svart) 4 - 4 Jouni Myller, Fredrik Longgren Österby Sim o Sporthall
2016-10-22 15:30 171221024 Hagunda IF - IBK Östhammar 3 - 5 Olof Berggren, Felicia Hassan IFU Arena - Upplands Energi
2016-10-23 10:30 171221018 Tierp IBK/TÖFF - Storvreta IBK 3 (röd) 6 - 2 Jouni Myller, Fredrik Longgren Aspenhallen
2016-10-23 12:20 171221020 Alunda IBF - SK Vide 1 1 - 4 Andreas Persson Stenberg, Anton Wärm Olandshallen
2016-10-29 13:15 171221031 IBK Östhammar - Bålsta FBC P12C 7 - 4 Hampus Andersson, Pontus Orebrand Frösåkersskolan
2016-10-29 14:50 171221026 SK Vide 2 - Storvreta IBK 4 (svart) 6 - 1 Andreas Persson Stenberg, Tony Nyberg Alsike sporthall
2016-10-29 15:00 171221030 Lamadjurets AIBC - Björklinge BK 2 2 - 1 Handrin Thunkvist, Henrik Wallenborg Örsundsbro Sporthall
2016-10-30 12:45 171221029 Rasbo IK - Alunda IBF 6 - 3 Henrik Wallenborg, Christoffer Wallenborg Hall 2000
2016-10-30 14:40 171221025 Storvreta IBK 3 (röd) - IFK Dannemora/Ö 0 - 9 Marko Spasic, Jelena Spasic Vattholma Sporthall
2016-11-05 11:00 171221027 SK Vide 1 - Tierp IBK/TÖFF 3 - 3 Georgios Papadakis, Sarah Ejderskog Alsike sporthall
2016-11-06 11:10 171221038 Alunda IBF - IBK Östhammar 6 - 8 Anton Wärm, Peter Alenbring Olandshallen
2016-11-12 12:30 171221039 Björklinge BK 2 - Hagunda IF 14 - 3 Rasmus Flodberg, Gabriel Wall Björklinge Sporthall
2016-11-12 14:00 171221033 IFK Dannemora/Ö - SK Vide 2 2 - 1 Per Ericsson, Oliver Halvarsson Österby Sim o Sporthall
2016-11-13 13:30 171221036 Tierp IBK/TÖFF - Rasbo IK 4 - 1 Leif Ericsson, Jan Byqvist Aspenhallen
2016-11-13 17:20 171221034 Storvreta IBK 3 (röd) - SK Vide 1 5 - 5 Rasmus Flodberg, Carl Runnegård Ärentunaskolan
2016-11-19 10:10 171221041 SK Vide 1 - IFK Dannemora/Ö 6 - 2 Jonas Nordqvist, Anders Ståhlberg Alsike sporthall
2016-11-19 13:50 171221044 Lamadjurets AIBC - Storvreta IBK 4 (svart) 9 - 1 Rasmus Pehkonen, Josef Berndtsson Örsundsbro Sporthall
2016-11-19 14:15 171221045 IBK Östhammar - Tierp IBK/TÖFF 7 - 7 Henrik Ramborg, Linus Gille Frösåkersskolan
2016-11-19 15:30 171221048 Bålsta FBC P12C - Björklinge BK 2 3 - 4 Thomas Larsson, Niklas Forsman Fridegårdsskolan
2016-11-20 11:30 171221043 Rasbo IK - Storvreta IBK 3 (röd) 3 - 4 Rasmus Flodberg, Felix Pettersson Hall 2000
2016-12-03 11:20 171221050 SK Vide 1 - Rasbo IK 5 - 3 Henrik Wallenborg, Christoffer Wallenborg Alsike sporthall
2016-12-03 18:20 171221051 SK Vide 2 - Lamadjurets AIBC 3 - 6 Andreas Persson Stenberg, Fredrik Yngwe Alsike sporthall
2016-12-04 11:30 171221052 Storvreta IBK 3 (röd) - IBK Östhammar 10 - 4 Adam Lowén, Gabriel Wall Ärentunaskolan
2016-12-04 12:40 171221053 Storvreta IBK 4 (svart) - Hagunda IF 6 - 3 Stina Dingfors, David Kolsmyr Ärentunaskolan
2016-12-04 12:40 171221056 Alunda IBF - Björklinge BK 2 2 - 4 Anton Wärm, Sebastian Alenbring Olandshallen
2016-12-10 12:00 171221059 IBK Östhammar - SK Vide 1 4 - 2 Henrik Ramborg, Thomas Tanskanen Frösåkersskolan
2016-12-10 14:50 171221063 Björklinge BK 2 - Tierp IBK/TÖFF 1 - 1 Marcus Gozzi, Andreas Persson Stenberg Björklinge Sporthall
2016-12-10 17:00 171221062 Bålsta FBC P12C - Storvreta IBK 4 (svart) 4 - 5 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Fridegårdsskolan
2016-12-11 12:00 171221037 Frötuna IBF - Lamadjurets AIBC 7 - 9 Stina Dingfors, Hannah Mcloughlin IFU Arena – DHinox
2016-12-11 14:20 171221060 Hagunda IF - SK Vide 2 3 - 9 David Kolsmyr, Henrik Wallenborg IFU Arena A
2016-12-11 16:10 171221057 Rasbo IK - IFK Dannemora/Ö 4 - 1 Andreas Persson Stenberg, Maximilian Halvarsson Hall 2000
2017-03-12 08:50 171221019 Frötuna IBF - SK Vide 2 3 - 5 Andreas Persson Stenberg, Erik Palmertz IFU Arena A
2017-01-08 14:20 171221064 Frötuna IBF - Alunda IBF 6 - 8 Oliver Halvarsson, Jonas Backman IFU Arena B - Turbo Sport
2017-01-14 12:20 171221072 Tierp IBK/TÖFF - Frötuna IBF 5 - 3 Erik Palmertz, Ronnie Eriksson Aspenhallen
2017-01-14 13:30 171221065 IFK Dannemora/Ö - Lamadjurets AIBC 1 - 6 Andreas Persson Stenberg, Georgios Papadakis Österby Sim o Sporthall
2017-01-15 13:20 171221066 Rasbo IK - IBK Östhammar 11 - 8 Marcus Gozzi, Johnny Söderqvist Hall 2000
2017-01-15 16:10 171221070 Storvreta IBK 3 (röd) - Björklinge BK 2 5 - 5 Stina Dingfors, Nick Kyller Ärentunaskolan
2017-01-15 17:15 171221069 SK Vide 2 - Bålsta FBC P12C 4 - 3 Thomas Larsson, Jonatan Svahn Hälsohuset
2017-01-15 17:20 171221071 Storvreta IBK 4 (svart) - Alunda IBF 6 - 2 Stina Dingfors, Nick Kyller Ärentunaskolan
2017-01-21 13:15 171221073 IBK Östhammar - IFK Dannemora/Ö 3 - 3 Henrik Ramborg, Johnny Söderqvist Frösåkersskolan
2017-01-21 13:40 171221077 Björklinge BK 2 - SK Vide 1 6 - 4 Victor Flemström, David Kolsmyr Björklinge Sporthall
2017-01-22 11:30 171221079 Rasbo IK - Frötuna IBF 4 - 2 Marko Spasic, Jelena Spasic Hall 2000
2017-01-22 13:40 171221080 Tierp IBK/TÖFF - Storvreta IBK 4 (svart) 4 - 9 Tomas Hallenberg, Handrin Thunkvist Aspenhallen
2017-01-22 14:00 171221078 Alunda IBF - SK Vide 2 4 - 6 Ronnie Eriksson, Tony Nyberg Olandshallen
2017-01-22 15:30 171221074 Hagunda IF - Lamadjurets AIBC 1 - 7 Adam Lowén, Felix Pettersson IFU Arena - Upplands Energi
2017-01-15 171221088 Storvreta IBK 4 (svart) - Storvreta IBK 3 (röd) -1 - -1 Ej offentliggjord Ärentunaskolan
2017-01-28 12:00 171221081 IFK Dannemora/Ö - Hagunda IF 6 - 1 Jouni Myller, Fredrik Longgren Österby Sim o Sporthall
2017-01-28 17:10 171221083 Lamadjurets AIBC - Bålsta FBC P12C 13 - 1 Jan-Olov Cederholm, Andreas Bengtsson Örsundsbro Sporthall
2017-01-28 17:50 171221087 SK Vide 2 - Tierp IBK/TÖFF 4 - 4 Tony Nyberg, Thomas Larsson Alsike sporthall
2017-01-29 12:45 171221084 Rasbo IK - Björklinge BK 2 2 - 7 Marko Spasic, Rasmus Pehkonen Hall 2000
2017-01-29 14:20 171221086 Frötuna IBF - SK Vide 1 1 - 6 Erik Palmertz, Peter Alenbring IFU Arena - Upplands Energi
2017-02-04 16:20 171221046 Hagunda IF - Frötuna IBF 6 - 4 Albin Karlsson, Georgios Papadakis IFU Arena B - Turbo Sport
2017-02-05 14:00 171221092 Alunda IBF - Lamadjurets AIBC 5 - 3 Fredrik Yngwe, Sebastian Alenbring Olandshallen
2017-02-05 14:40 171221090 Hagunda IF - Bålsta FBC P12C 5 - 1 Markus Lindblom, Tony Nyberg IFU Arena B - Turbo Sport
2017-02-11 10:10 171221091 Björklinge BK 2 - IBK Östhammar 1 - 3 Marko Spasic, Jelena Spasic Björklinge Sporthall
2017-02-12 13:50 171221095 Storvreta IBK 4 (svart) - SK Vide 1 5 - 6 Rasmus Pehkonen, Henrik Wallenborg Ärentunaskolan
2017-02-12 15:00 171221096 Storvreta IBK 3 (röd) - SK Vide 2 8 - 5 Rasmus Pehkonen, Henrik Wallenborg Ärentunaskolan
2017-02-12 18:50 171221093 Björklinge BK 2 - Frötuna IBF 3 - 2 Christoffer Wallenborg, Niklas Arvidsson Björklinge Sporthall
2017-02-19 10:50 171221055 Frötuna IBF - Bålsta FBC P12C 5 - 2 Marko Spasic, Jelena Spasic IFU Arena - Upplands Energi
2017-02-26 11:40 171221114 Storvreta IBK 3 (röd) - Frötuna IBF 11 - 3 Tony Nyberg, Georgios Papadakis Vattholma Sporthall
2017-03-04 11:00 171221097 IFK Dannemora/Ö - Bålsta FBC P12C 11 - 1 Jouni Myller, Fredrik Longgren Österby Sim o Sporthall
2017-03-04 13:50 171221100 Frötuna IBF - IBK Östhammar 4 - 0 Marko Spasic, Ronnie Eriksson IFU Arena – DHinox
2017-03-04 14:30 171221101 Tierp IBK/TÖFF - Lamadjurets AIBC 0 - 15 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson Aspenhallen
2017-03-04 16:10 171221104 SK Vide 1 - SK Vide 2 3 - 2 Christoffer Stenlund, Niklas Arvidsson Alsike sporthall
2017-03-05 10:30 171221102 Rasbo IK - Storvreta IBK 4 (svart) 7 - 5 Marcus Gozzi, Erik Andersson Hall 2000
2017-03-05 11:30 171221099 Hagunda IF - Alunda IBF 1 - 6 David Kolsmyr, Fredrik Yngwe IFU Arena - Upplands Energi
2017-03-10 19:45 171221108 Tierp IBK/TÖFF - Hagunda IF 7 - 4 Leif Ericsson, Erik Palmertz Aspenhallen
2017-03-11 10:10 171221105 Björklinge BK 2 - IFK Dannemora/Ö 2 - 2 Leif Ericsson, Hannah Mcloughlin Björklinge Sporthall
2017-03-11 11:20 171221111 SK Vide 2 - Rasbo IK 3 - 2 Christoffer Stenlund, Victor Flemström Alsike sporthall
2017-03-11 14:10 171221106 Alunda IBF - Bålsta FBC P12C 6 - 5 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson Olandshallen
2017-03-12 11:40 171221110 Storvreta IBK 3 (röd) - Lamadjurets AIBC 1 - 9 Christoffer Wallenborg, Fredrik Yngwe Vattholma Sporthall
2017-03-12 12:50 171221109 Storvreta IBK 4 (svart) - IBK Östhammar 2 - 6 Christoffer Wallenborg, Fredrik Yngwe Vattholma Sporthall
2017-03-18 12:00 171221001 Frötuna IBF - IFK Dannemora/Ö 4 - 8 Marcus Gozzi, Christoffer Stenlund IFU Arena A
2017-03-25 12:15 171221118 IBK Östhammar - SK Vide 2 3 - 15 Henrik Ramborg, Anton Wärm Frösåkersskolan
2017-03-25 12:30 171221113 IFK Dannemora/Ö - Alunda IBF 2 - 2 Ronnie Eriksson, Jelena Spasic Österby Sim o Sporthall
2017-03-25 13:00 171221115 Bålsta FBC P12C - Tierp IBK/TÖFF 4 - 4 Thomas Larsson, Anders Fuchs Fridegårdsskolan
2017-03-26 12:00 171221010 Frötuna IBF - Storvreta IBK 4 (svart) 1 - 5 Adam Lowén, Gabriel Wall IFU Arena - Upplands Energi
2017-03-26 12:30 171221119 Lamadjurets AIBC - SK Vide 1 3 - 6 Mattias Hernandez-Börjesson, Jonas Backman Örsundsbro Sporthall
2017-03-26 15:30 171221117 Hagunda IF - Storvreta IBK 3 (röd) 3 - 13 Hannah Mcloughlin, Stina Dingfors IFU Arena - Upplands Energi
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Lamadjurets AIBC 13 11 0 2 96-30 66 33
2. SK Vide 1 13 9 2 2 63-42 21 29
3. SK Vide 2 13 8 1 4 73-43 30 25
4. Tierp IBK/ TÖFF 13 6 5 2 57-56 1 23
5. Björklinge BK 2 13 6 3 4 54-46 8 21
6. Storvreta IBK 3 (röd) 13 6 3 4 68-63 5 21
7. Storvreta IBK 4 (svart) 13 6 2 5 55-56 -1 20
8. IBK Östhammar 13 6 2 5 59-76 -17 20
9. IFK Dannemora/ Ö 13 5 4 4 52-39 13 19
10. Rasbo IK 13 6 0 7 56-57 -1 18
11. Alunda IBF 13 5 1 7 55-60 -5 16
12. Hagunda IF 13 3 0 10 43-90 -47 9
13. Frötuna IBF 13 2 0 11 45-72 -27 6
14. Bålsta FBC P12C 13 0 1 12 38-84 -46 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar röd (03) Medel
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-08 12:00 171220003 IK Sirius IBK 2 (03S) - Storvreta IBK 1 (röd) 13 - 0 IFU Arena B - Turbo Sport
2016-10-08 12:15 171220001 IBK Östhammar - Björklinge BK 1 4 - 5 Johnny Söderqvist, Henrik Ramborg Frösåkersskolan
2016-10-16 09:40 171220006 IK Sirius IBK 2 (03S) - IK Sirius IBK 1 (P04) 5 - 3 Gabriel Wall, Adam Lowén IFU Arena B - Turbo Sport
2016-10-16 20:00 171220005 Storvreta IBK 1 (röd) - Björklinge BK 1 1 - 11 Ärentunaskolan
2016-10-22 21:00 171220007 IBK Östhammar - Storvreta IBK 1 (röd) 12 - 4 Frösåkersskolan
2017-01-07 12:30 171220009 Björklinge BK 1 - IK Sirius IBK 1 (P04) 6 - 2 Christoffer Stenlund, Georgios Papadakis Björklinge Sporthall
2016-10-29 13:10 171220010 IK Sirius IBK 2 (03S) - IBK Östhammar 15 - 1 Nick Kyller, Cassandra Reuterström IFU Arena – DHinox
2016-10-29 22:00 171220011 IK Sirius IBK 1 (P04) - Storvreta IBK 1 (röd) 9 - 1 IFU Arena - Upplands Energi
2016-11-12 12:15 171220013 IBK Östhammar - IK Sirius IBK 1 (P04) 5 - 4 Linus Gille, Anton Wärm Frösåkersskolan
2016-11-12 16:00 171220014 IK Sirius IBK 2 (03S) - Björklinge BK 1 8 - 1 Adam Lowén, Tony Nyberg IFU Arena - Upplands Energi
2016-11-20 14:20 171220016 Björklinge BK 1 - IBK Östhammar 3 - 3 Christoffer Wallenborg, Henrik Wallenborg IFU Arena B - Turbo Sport
2016-11-20 21:00 171220018 Storvreta IBK 1 (röd) - IK Sirius IBK 2 (03S) 3 - 17 Ärentunaskolan
2016-11-27 12:00 171220021 IK Sirius IBK 1 (P04) - IK Sirius IBK 2 (03S) 1 - 11 Anders Fuchs, Thomas Larsson IFU Arena - Upplands Energi
2016-12-03 20:00 171220020 Björklinge BK 1 - Storvreta IBK 1 (röd) 7 - 3 Björklinge Sporthall
2016-12-11 19:00 171220024 IK Sirius IBK 1 (P04) - Björklinge BK 1 2 - 0 Adam Lowén, Rasmus Flodberg IFU Arena A
2016-12-11 20:00 171220022 Storvreta IBK 1 (röd) - IBK Östhammar 5 - 9 Ärentunaskolan
2017-01-07 12:15 171220025 IBK Östhammar - IK Sirius IBK 2 (03S) 5 - 11 Henrik Ramborg, Johnny Söderqvist Frösåkersskolan
2017-01-15 15:00 171220026 Storvreta IBK 1 (röd) - IK Sirius IBK 1 (P04) 2 - 11 Stina Dingfors, Nick Kyller Ärentunaskolan
2017-01-21 14:50 171220029 Björklinge BK 1 - IK Sirius IBK 2 (03S) 1 - 2 Victor Flemström, David Kolsmyr Björklinge Sporthall
2017-01-22 16:40 171220028 IK Sirius IBK 1 (P04) - IBK Östhammar 4 - 3 Adam Lowén, Felix Pettersson IFU Arena - Upplands Energi
2017-01-28 12:15 171220031 IBK Östhammar - Björklinge BK 1 3 - 5 Rasmus Pehkonen, Roland Carlsson Frösåkersskolan
2017-01-29 17:00 171220033 IK Sirius IBK 2 (03S) - Storvreta IBK 1 (röd) 10 - 4 Thomas Larsson, Cassandra Reuterström IFU Arena B - Turbo Sport
2017-02-11 15:30 171220036 IK Sirius IBK 2 (03S) - IK Sirius IBK 1 (P04) 7 - 3 Andreas Persson Stenberg, Maximilian Halvarsson IFU Arena - Upplands Energi
2017-02-12 12:40 171220035 Storvreta IBK 1 (röd) - Björklinge BK 1 1 - 6 Rasmus Pehkonen, Henrik Wallenborg Ärentunaskolan
2017-03-03 19:10 171220039 Björklinge BK 1 - IK Sirius IBK 1 (P04) 3 - 5 Christoffer Wallenborg, Fredrik Yngwe Björklinge Sporthall
2017-03-04 12:15 171220037 IBK Östhammar - Storvreta IBK 1 (röd) 8 - 7 Anton Wärm, Thomas Tanskanen Frösåkersskolan
2017-03-11 10:00 171220041 IK Sirius IBK 1 (P04) - Storvreta IBK 1 (röd) 2 - 8 Cassandra Reuterström, Jesper Karevaara IFU Arena – DHinox
2017-03-11 16:40 171220040 IK Sirius IBK 2 (03S) - IBK Östhammar 9 - 3 Marcus Gozzi, Vesa Petterson IFU Arena B - Turbo Sport
2017-03-24 18:30 171220043 IBK Östhammar - IK Sirius IBK 1 (P04) 4 - 13 Thomas Tanskanen, Per Ericsson Frösåkersskolan
2017-03-26 13:10 171220044 IK Sirius IBK 2 (03S) - Björklinge BK 1 4 - 2 Hannah Mcloughlin, Stina Dingfors IFU Arena - Upplands Energi
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IK Sirius IBK 2 (03S) 12 12 0 0 112-27 85 36
2. Björklinge BK 1 12 6 1 5 50-38 12 19
3. IK Sirius IBK 1 (P04) 12 6 0 6 59-55 4 18
4. IBK Östhammar 12 4 1 7 60-85 -25 13
5. Storvreta IBK 1 (röd) 12 1 0 11 39-115 -76 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar röd (03) Mycket lätt
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-15 09:30 171222002 Gottsunda IBF - Almunge IK 3 - 8 Victor Flemström, Tony Nyberg Gottsundahallen
2017-01-28 14:50 171222008 Almunge IK - Gottsunda IBF 5 - 6 Andreas Persson Stenberg, Maximilian Halvarsson Almunge Sporthall
2016-12-11 20:00 171222014 Gottsunda IBF - Almunge IK 6 - 4 Thomas Larsson, Christoffer Wallenborg Gottsundahallen
2017-02-11 13:30 171222020 Almunge IK - Gottsunda IBF 7 - 1 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Almunge Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Almunge IK 4 2 0 2 24-16 8 6
2. Gottsunda IBF 4 2 0 2 16-24 -8 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar röd (03) Träningsmatcher
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
171226004 IBK Östhammar - Bälinge IF Inst. Frösåkersskolan
171226005 IK Sirius IBK 1 (P04) - Hagunda IF IFU Arena B - Turbo Sport
2016-10-01 10:10 171226001 Björklinge BK 1 - Alunda IBF WO (5 - 0) Marko Spasic, Jelena Spasic Björklinge Sporthall
2016-10-01 12:00 171226006 IK Sirius IBK 2 (03S) - IBK Östhammar 12 - 3 Hampus Wretman, Felix Pettersson IFU Arena B - Turbo Sport
2016-10-02 11:00 171226002 Storvreta IBK 1 (svart) - Björklinge BK 2 4 - 12 Markus Lundquist, David Kolsmyr Ärentunaskolan
2016-10-02 13:30 171226009 Rasbo IK - Almunge IK 8 - 1 Marko Spasic, Jelena Spasic Hall 2000
171226014 Storvreta IBK 4 (svart) - IK Sirius IBK 1 (P04) Inst.
171226015 Tierp IBK/TÖFF - IK Sirius IBK 2 (03S) Inst.
2016-10-22 12:00 171226011 SK Vide 1 - Storvreta IBK 1 (svart) 8 - 3 Jonatan Svahn, Anton Östlund Wessberg Alsike sporthall
2016-10-22 12:00 171226018 Bålsta FBC P12C - Almunge IK 5 - 6 Gabriel Wall, Rasmus Pehkonen Fridegårdsskolan
2016-10-23 17:15 171226010 IBF Roslagsalliansen - Gottsunda IBF Mattias Hernandez-Börjesson, Lars Karlsson Sparbankshallen
2016-10-23 17:15 171226012 SK Vide 2 - Lamadjurets AIBC 7 - 3 Mikael Rosenius, Tony Nyberg Hälsohuset
2016-11-06 15:00 171226013 Storvreta IBK 3 (röd) - IBK Östhammar 5 - 6 Stina Dingfors, Cassandra Reuterström Ärentunaskolan
171226021 Almunge IK - IBK Östhammar Almunge Sporthall
2016-11-12 13:30 171226025 IBK Östhammar - IBF Roslagsalliansen WO (5 - 0) Linus Gille, Anton Wärm Frösåkersskolan
2016-11-12 17:30 171226024 Lamadjurets AIBC - Rasbo IK 3 - 7 Christoffer Wallenborg, Henrik Wallenborg Örsundsbro Sporthall
2016-11-13 15:30 171226027 IK Sirius IBK 2 (03S) - SK Vide 2 10 - 3 Maximilian Halvarsson, Andreas Persson Stenberg IFU Arena B - Turbo Sport
2016-11-13 19:00 171226026 IK Sirius IBK 1 (P04) - SK Vide 1 4 - 7 Maximilian Halvarsson, Andreas Persson Stenberg IFU Arena B - Turbo Sport
2016-11-19 11:00 171226020 Hagunda IF - Gottsunda IBF 14 - 2 Adam Lowén, Felix Blom Widerlöv IFU Arena A
2016-11-19 18:10 171226076 SK Vide 1 - Almunge IK 7 - 2 Felix Pettersson, Marcus Gozzi IFU Arena - Upplands Energi
171226032 Storvreta IBK 1 (svart) - Bålsta FBC P12C Inst. Ärentunaskolan
2016-11-26 10:30 171226029 Gottsunda IBF - Storvreta IBK 4 (svart) Niklas Arvidsson, Handrin Thunkvist Gottsundahallen
2016-11-26 10:30 171226030 Almunge IK - Tierp IBK/TÖFF 4 - 5 Thomas Tanskanen, Pierre Engström Almunge Sporthall
2016-11-26 11:00 171226079 IFK Dannemora/Ö - Alunda IBF 0 - 4 Alexander Alenbring, Georgios Papadakis Österby Sim o Sporthall
2016-11-26 11:20 171226031 Björklinge BK 1 - Hagunda IF 2 - 2 Marko Spasic, David Kolsmyr Björklinge Sporthall
2016-11-27 09:40 171226035 IK Sirius IBK 1 (P04) - IBK Östhammar 5 - 7 Felix Blom Widerlöv, Hannah Mcloughlin IFU Arena B - Turbo Sport
2016-11-27 17:50 171226036 IK Sirius IBK 2 (03S) - SK Vide 1 5 - 3 Cassandra Reuterström, Adam Lowén IFU Arena B - Turbo Sport
2016-12-03 10:30 171226074 Gottsunda IBF - IFK Dannemora/Ö Felix Pettersson, Fredrik Yngwe Gottsundahallen
2016-12-10 13:30 171226082 Storvreta IBK 3 (röd) - SK Vide 2 6 - 3 David Kolsmyr Vattholma Sporthall
2016-12-17 10:10 171226037 SK Vide 2 - Almunge IK 2 - 2 Jan-Olov Cederholm, Thomas Larsson Alsike sporthall
2016-12-17 12:15 171226042 Lamadjurets AIBC - IK Sirius IBK 1 (P04) 4 - 8 David Kolsmyr, Erik Rosvall Örsundsbro Sporthall
2016-12-17 14:50 171226044 Björklinge BK 2 - IFK Dannemora/Ö 4 - 4 Nick Kyller, Per Ericsson Björklinge Sporthall
2016-12-17 15:30 171226038 SK Vide 1 - Gottsunda IBF WO (5 - 0) Ian Engblom, Mikael Rosenius Alsike sporthall
2016-12-18 10:30 171226080 Tierp IBK/TÖFF - Storvreta IBK 3 (röd) 5 - 8 Jouni Myller, Leif Ericsson Aspenhallen
2016-12-18 13:10 171226040 Rasbo IK - Björklinge BK 1 2 - 2 Oliver Halvarsson, Jonas Backman Hall 2000
2017-01-07 14:00 171226041 IFK Dannemora/Ö - Storvreta IBK 1 (svart) 9 - 2 Fredrik Longgren, Jouni Myller Österby Sim o Sporthall
171226051 Lamadjurets AIBC - Storvreta IBK 3 (röd) Örsundsbro Sporthall
171226052 IBK Östhammar - Tierp IBK/TÖFF Frösåkersskolan
2017-01-07 11:00 171226007 IFK Dannemora/Ö - SK Vide 1 4 - 2 Fredrik Longgren, Jouni Myller Österby Sim o Sporthall
2017-01-13 18:40 171226075 Almunge IK - Hagunda IF 3 - 7 Markus Lundquist, Georgios Papadakis Almunge Sporthall
2017-01-14 10:50 171226053 IK Sirius IBK 1 (P04) - SK Vide 2 3 - 3 Adam Lowén, Gabriel Wall IFU Arena B - Turbo Sport
2017-01-15 08:00 171226050 Storvreta IBK 1 (svart) - Storvreta IBK 4 (svart) Andreas Persson Stenberg, Erik Palmertz Ärentunaskolan
2017-01-22 12:50 171226048 Almunge IK - IFK Dannemora/Ö 2 - 7 Sebastian Alenbring, Peter Alenbring Almunge Sporthall
2017-01-22 13:30 171226083 Storvreta IBK 3 (röd) - Gottsunda IBF 10 - 1 Lars Halvarsson, Jesper Karevaara Vattholma Sporthall
2017-02-04 11:00 171226062 Tierp IBK/TÖFF - IK Sirius IBK 1 (P04) 4 - 4 Jouni Myller, Fredrik Longgren Aspenhallen
2017-02-04 11:20 171226061 SK Vide 1 - IBK Östhammar 11 - 2 Jesper Karevaara, Adam Lowén Alsike sporthall
2017-02-04 13:30 171226058 Lamadjurets AIBC - Björklinge BK 1 0 - 6 Erik Rosvall, Erik Andersson Örsundsbro Sporthall
2017-02-04 14:50 171226055 Björklinge BK 2 - SK Vide 1 5 - 8 Marko Spasic, Jelena Spasic Björklinge Sporthall
2017-02-05 10:30 171226059 Rasbo IK - Storvreta IBK 1 (svart) 5 - 6 Thomas Tanskanen, Jonas Nordqvist Hall 2000
2017-02-05 17:20 171226063 Storvreta IBK 4 (svart) - IK Sirius IBK 2 (03S) 2 - 10 Christoffer Stenlund, Erik Andersson Ärentunaskolan
2017-02-11 12:20 171226073 Tierp IBK/TÖFF - SK Vide 2 2 - 5 Leif Ericsson, Sarah Ejderskog Aspenhallen
2017-02-19 10:30 171226081 Tierp IBK/TÖFF - Björklinge BK 2 4 - 3 Fredrik Longgren, Jouni Myller Aspenhallen
171226065 Gottsunda IBF - SK Vide 2 Inst. Stenhagenskolans Sporthall
2017-02-25 12:30 171226069 Lamadjurets AIBC - IFK Dannemora/Ö 5 - 2 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Örsundsbro Sporthall
2017-02-26 15:10 171226068 Storvreta IBK 1 (svart) - Hagunda IF 6 - 4 Gabriel Wall, Fredrik Yngwe Ärentunaskolan
2017-03-18 14:20 171226066 Almunge IK - Storvreta IBK 3 (röd) 0 - 7 Nick Kyller, Henrik Wallenborg Almunge Sporthall
2017-03-24 18:30 171226071 IK Sirius IBK 1 (P04) - Rasbo IK 2 - 0 Markus Lindblom, Fredrik Yngwe Gamlishallen
2017-03-05 12:40 171226077 SK Vide 2 - Almunge IK 7 - 1 David Kolsmyr, Fredrik Yngwe IFU Arena - Upplands Energi
2017-03-25 11:00 171226078 Gottsunda IBF - SK Vide 1 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Gottsundahallen
Pantamera Pojkar röd (04) Lätt
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-08 09:30 171224003 Arlanda IBK/Rosersbergs IK - Wåhla IBK 14 - 4 Mario Mallengren, Niklas Arvidsson Ekilla Sporthall
2016-10-08 09:30 171224005 Funbo IF - Södra Trögds IK 3 - 3 Gabriel Wall, Adam Lowén IFU Arena – DHinox
2016-10-08 10:00 171224004 Björklinge BK - Bålsta FBC 2 2 - 7 Henrik Wallenborg, Stina Dingfors Björklinge Sporthall
2016-10-08 12:00 171224008 Midas IBK - SK Vide 2 5 - 7 Markus Lundquist, Jonas Backman Hallstaviks Sporthall
2016-10-08 14:10 171224002 Alunda IBF - Tobo/Örbyhus FF/Tierp IBK 2 - 13 Marko Spasic, Jelena Spasic Olandshallen
2016-10-08 14:20 171224007 Livets Ord IF - Stenhagens KK 4 - 2 Rasmus Flodberg, Felix Pettersson IFU Arena B - Turbo Sport
2016-10-09 12:00 171224006 Hagunda IF - Storvreta IBK 2 4 - 4 Christoffer Wallenborg, Henrik Wallenborg IFU Arena - Upplands Energi
2016-10-09 15:30 171224001 Bälinge IF - Lamadjurets AIBC 3 - 6 August Knutson, Erik Palmertz IFU Arena - Upplands Energi
2016-10-15 11:00 171224012 Södra Trögds IK - Arlanda IBK/Rosersbergs IK 10 - 6 Jan-Olov Cederholm, Eric Cederholm Lillkyrkahallen
2016-10-15 12:50 171224016 Midas IBK - Livets Ord IF 4 - 14 Jörgen Olsson, Anders Holm Hallstaviks Sporthall
2016-10-15 14:00 171224009 Tobo/Örbyhus FF/Tierp IBK - Bälinge IF 7 - 3 Ronnie Eriksson, Jouni Myller Örbyhus Sporthall
2016-10-15 16:00 171224014 Stenhagens KK - Funbo IF 5 - 2 Erik Palmertz, Per-Olof Svensson Stenhagen BoKC
2016-10-15 17:10 171224015 SK Vide 2 - Hagunda IF 5 - 1 Christoffer Stenlund, Niklas Arvidsson Alsike sporthall
2016-10-15 18:45 171224011 Bålsta FBC 2 - Alunda IBF 5 - 5 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Fridegårdsskolan
2016-10-16 12:20 171224013 Storvreta IBK 2 - Björklinge BK 8 - 3 Cassandra Reuterström, Hannah Mcloughlin Ärentunaskolan
2017-03-20 19:15 171224010 Wåhla IBK - Lamadjurets AIBC 7 - 10 Markus Lundquist, Ronnie Eriksson Östervåla Sporthall
2016-10-22 10:00 171224021 Arlanda IBK/Rosersbergs IK - Stenhagens KK 0 - 11 Lars Halvarsson, Per-Olof Svensson Ekilla Sporthall
2016-10-22 10:50 171224019 Lamadjurets AIBC - Södra Trögds IK 4 - 4 Marko Spasic, Jelena Spasic Örsundsbro Sporthall
2016-10-22 13:10 171224022 Björklinge BK - SK Vide 2 9 - 5 Gustav Knutson, Christoffer Wallenborg Björklinge Sporthall
2016-10-22 13:10 171224023 Funbo IF - Midas IBK 3 - 3 Adam Lowén, Marcus Gozzi IFU Arena - Upplands Energi
2016-10-22 13:50 171224018 Tobo/Örbyhus FF/Tierp IBK - Bålsta FBC 2 5 - 5 Markus Lundquist, Leif Ericsson Örbyhus Sporthall
2016-10-22 14:20 171224017 Bälinge IF - Wåhla IBK 7 - 4 Adam Lowén, Marcus Gozzi IFU Arena - Upplands Energi
2016-10-23 08:30 171224024 Hagunda IF - Livets Ord IF 9 - 14 Alexander Ekeberg, Marcus Gozzi IFU Arena B - Turbo Sport
2016-10-23 16:10 171224020 Storvreta IBK 2 - Alunda IBF 13 - 2 Stina Dingfors, Leo Aviander Ärentunaskolan
2016-10-29 10:30 171224030 Midas IBK - Arlanda IBK/Rosersbergs IK 4 - 12 Henrik Ramborg, Johnny Söderqvist Hallstaviks Sporthall
2016-10-29 11:40 171224031 Livets Ord IF - Björklinge BK 13 - 4 Marcus Gozzi, Linus Malm IFU Arena B - Turbo Sport
2016-10-29 12:50 171224032 Hagunda IF - Funbo IF 6 - 3 Handrin Thunkvist, Linus Malm IFU Arena B - Turbo Sport
2016-10-29 15:20 171224025 Bålsta FBC 2 - Bälinge IF 6 - 7 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Fridegårdsskolan
2016-10-29 16:00 171224029 SK Vide 2 - Alunda IBF 5 - 5 Andreas Persson Stenberg, Tony Nyberg Alsike sporthall
2016-10-30 11:00 171224026 Södra Trögds IK - Wåhla IBK 7 - 5 Eric Cederholm, Erik Rosvall Lillkyrkahallen
2016-10-30 14:45 171224028 Stenhagens KK - Lamadjurets AIBC 3 - 7 Tony Nyberg, Thomas Larsson Stenhagenskolans Sporthall
2016-10-30 15:50 171224027 Storvreta IBK 2 - Tobo/Örbyhus FF/Tierp IBK 4 - 6 Marko Spasic, Jelena Spasic
2016-11-06 12:20 171224038 Alunda IBF - Livets Ord IF 4 - 5 Anton Wärm, Peter Alenbring Olandshallen
2016-11-12 10:15 171224039 Arlanda IBK/Rosersbergs IK - Hagunda IF 11 - 2 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson Ekilla Sporthall
2016-11-12 11:20 171224040 Björklinge BK - Funbo IF 5 - 9 Rasmus Flodberg, Gabriel Wall Björklinge Sporthall
2016-11-12 13:15 171224034 Bålsta FBC 2 - Storvreta IBK 2 2 - 2 Thomas Larsson, Niklas Forsman Fridegårdsskolan
2016-11-12 14:00 171224036 Tobo/Örbyhus FF/Tierp IBK - SK Vide 2 7 - 6 Leif Ericsson Örbyhus Sporthall
2016-11-12 15:00 171224035 Wåhla IBK - Stenhagens KK 6 - 1 Vesa Petterson, Nick Kyller Östervåla Sporthall
2016-11-12 15:10 171224037 Lamadjurets AIBC - Midas IBK 10 - 7 Christoffer Wallenborg, Henrik Wallenborg Örsundsbro Sporthall
2016-11-13 16:40 171224033 Bälinge IF - Södra Trögds IK 3 - 6 Maximilian Halvarsson, Andreas Persson Stenberg IFU Arena B - Turbo Sport
2016-11-19 11:10 171224044 Midas IBK - Wåhla IBK 6 - 5 Henrik Ramborg, Jonas Backman Hallstaviks Sporthall
2016-11-19 16:00 171224048 Björklinge BK - Arlanda IBK/Rosersbergs IK 3 - 3 Andreas Persson Stenberg, Maximilian Halvarsson Björklinge Sporthall
2016-11-19 16:40 171224043 SK Vide 2 - Bålsta FBC 2 3 - 1 Jesper Karevaara, Tony Nyberg Alsike sporthall
2016-11-20 09:10 171224047 Funbo IF - Alunda IBF 5 - 2 Linus Malm, Adam Lowén IFU Arena - Upplands Energi
2016-11-20 12:00 171224045 Livets Ord IF - Tobo/Örbyhus FF/Tierp IBK 3 - 6 Gabriel Wall, Hannah Mcloughlin IFU Arena B - Turbo Sport
2016-11-20 13:10 171224046 Hagunda IF - Lamadjurets AIBC 3 - 4 Gabriel Wall, Hannah Mcloughlin IFU Arena B - Turbo Sport
2016-11-20 15:55 171224042 Stenhagens KK - Södra Trögds IK 6 - 3 Victor Flemström, Handrin Thunkvist Stenhagenskolans Sporthall
2016-11-20 16:10 171224041 Storvreta IBK 2 - Bälinge IF 4 - 10 Georgios Papadakis, Albin Karlsson Ärentunaskolan
2016-12-03 11:00 171224052 Bålsta FBC 2 - Livets Ord IF 8 - 4 Erik Rosvall, Amanda Holmström Fridegårdsskolan
2016-12-03 12:15 171224055 Lamadjurets AIBC - Björklinge BK 4 - 5 Pontus Wirdby, Rasmus Larsson Örsundsbro Sporthall
2016-12-03 15:15 171224054 Tobo/Örbyhus FF/Tierp IBK - Funbo IF 5 - 2 Fredrik Longgren, Jouni Myller Örbyhus Sporthall
2016-12-04 11:00 171224051 Södra Trögds IK - Midas IBK 11 - 3 Calle Boren, Eric Cederholm Lillkyrkahallen
2016-12-04 13:50 171224050 Storvreta IBK 2 - SK Vide 2 7 - 2 Stina Dingfors, David Kolsmyr Ärentunaskolan
2016-12-04 14:00 171224056 Alunda IBF - Arlanda IBK/Rosersbergs IK 7 - 10 Jonas Backman, Niklas Arvidsson Olandshallen
2016-12-15 17:45 171224049 Bälinge IF - Stenhagens KK 7 - 5 Rasmus Pehkonen, Erik Palmertz Stenhagen BoKC
2017-03-19 17:30 171224053 Wåhla IBK - Hagunda IF 3 - 4 Ronnie Eriksson, Markus Lundquist Östervåla Sporthall
2016-12-10 10:10 171224062 Björklinge BK - Wåhla IBK 8 - 4 Fredrik Yngwe, Andreas Persson Stenberg Björklinge Sporthall
2016-12-10 13:10 171224058 Midas IBK - Stenhagens KK 1 - 6 Lars Halvarsson, Per-Olof Svensson Hallstaviks Sporthall
2016-12-10 14:50 171224057 SK Vide 2 - Bälinge IF 9 - 2 Christoffer Stenlund, Niklas Arvidsson Alsike sporthall
2016-12-10 16:15 171224063 Arlanda IBK/Rosersbergs IK - Tobo/Örbyhus FF/Tierp IBK 10 - 8 Victor Flemström, Peter Alenbring Ekilla Sporthall
2016-12-10 16:20 171224064 Alunda IBF - Lamadjurets AIBC 6 - 6 Christoffer Wallenborg, Henrik Wallenborg Olandshallen
2016-12-11 08:30 171224059 Livets Ord IF - Storvreta IBK 2 5 - 7 Carl Runnegård, Rasmus Flodberg IFU Arena A
2016-12-11 09:40 171224061 Funbo IF - Bålsta FBC 2 4 - 6 Carl Runnegård, Rasmus Flodberg IFU Arena A
2016-12-11 10:50 171224060 Hagunda IF - Södra Trögds IK 8 - 6 Carl Runnegård, Rasmus Flodberg IFU Arena A
2016-12-17 11:00 171224069 Södra Trögds IK - Björklinge BK 3 - 4 Georgios Papadakis Lillkyrkahallen
2016-12-17 11:30 171224070 Bålsta FBC 2 - Arlanda IBK/Rosersbergs IK 2 - 12 Johan Öberg, Jussi Nissinen Fridegårdsskolan
2016-12-17 12:10 171224066 SK Vide 2 - Livets Ord IF 10 - 7 Jan-Olov Cederholm, Thomas Larsson Alsike sporthall
2016-12-17 12:45 171224067 Stenhagens KK - Hagunda IF 6 - 2 Christoffer Wallenborg, Henrik Wallenborg Stenhagen BoKC
2016-12-17 13:00 171224071 Wåhla IBK - Alunda IBF 2 - 7 Felicia Hassan, Mattias Hernandez-Börjesson Östervåla Sporthall
2016-12-17 18:40 171224072 Tobo/Örbyhus FF/Tierp IBK - Lamadjurets AIBC 9 - 3 Leif Ericsson, Ronnie Eriksson Örbyhus Sporthall
2016-12-18 13:40 171224068 Storvreta IBK 2 - Funbo IF 3 - 2 Simon Bernhardsson, Georgios Papadakis Ärentunaskolan
2016-12-18 14:20 171224065 Bälinge IF - Midas IBK 14 - 4 Christoffer Wallenborg, Henrik Wallenborg IFU Arena B - Turbo Sport
2017-01-07 11:15 171224076 Björklinge BK - Stenhagens KK 3 - 2 Christoffer Stenlund, Georgios Papadakis Björklinge Sporthall
2017-01-07 13:30 171224079 Lamadjurets AIBC - Bålsta FBC 2 6 - 1 Arvid Englund, Rikard Ohlström Örsundsbro Sporthall
2017-01-07 14:00 171224080 Tobo/Örbyhus FF/Tierp IBK - Wåhla IBK 17 - 1 Niklas Arvidsson Örbyhus Sporthall
2017-01-08 08:30 171224073 Livets Ord IF - Bälinge IF 2 - 18 Marko Spasic, Anton Ceder IFU Arena B - Turbo Sport
2017-01-08 10:50 171224074 Hagunda IF - Midas IBK 25 - 1 Cassandra Reuterström, Christoffer Stenlund IFU Arena B - Turbo Sport
2017-01-08 12:00 171224075 Funbo IF - SK Vide 2 2 - 7 Christoffer Stenlund, Cassandra Reuterström IFU Arena B - Turbo Sport
2017-01-08 12:50 171224078 Alunda IBF - Södra Trögds IK 5 - 5 Henrik Wallenborg, Christoffer Wallenborg Olandshallen
2017-01-22 12:15 171224077 Arlanda IBK/Rosersbergs IK - Storvreta IBK 2 4 - 5 Jörgen Olsson, Anders Fuchs Ekilla Sporthall
2017-01-14 08:30 171224082 Livets Ord IF - Funbo IF 6 - 2 Adam Lowén, Andreas Bengtsson IFU Arena B - Turbo Sport
2017-01-14 09:40 171224081 Bälinge IF - Hagunda IF 9 - 4 Adam Lowén, Andreas Bengtsson IFU Arena B - Turbo Sport
2017-01-14 11:00 171224087 Södra Trögds IK - Tobo/Örbyhus FF/Tierp IBK 3 - 11 Mattias Hernandez-Börjesson, Calle Boren Lillkyrkahallen
2017-01-14 11:30 171224088 Bålsta FBC 2 - Wåhla IBK 9 - 3 Jonas Backman, Bo Pettersson Loklint Fridegårdsskolan
2017-01-14 12:20 171224083 Midas IBK - Björklinge BK 2 - 10 Peter Alenbring, Johnny Söderqvist Hallstaviks Sporthall
2017-01-14 15:40 171224086 Storvreta IBK 2 - Lamadjurets AIBC 4 - 4 Marko Spasic, Cassandra Reuterström Ärentunaskolan
2017-01-14 17:20 171224084 SK Vide 2 - Arlanda IBK/Rosersbergs IK 15 - 5 Christoffer Stenlund, Thomas Larsson Alsike sporthall
2017-01-15 13:00 171224085 Stenhagens KK - Alunda IBF 8 - 4 Erik Andersson, Felix Pettersson Stenhagenskolans Sporthall
2017-01-21 11:30 171224091 Arlanda IBK/Rosersbergs IK - Livets Ord IF 12 - 3 Anders Fuchs, Thomas Larsson Ekilla Sporthall
2017-01-21 11:45 171224096 Bålsta FBC 2 - Södra Trögds IK 3 - 5 Pontus Wirdby, Erik Andersson Fridegårdsskolan
2017-01-21 12:00 171224089 Funbo IF - Bälinge IF 2 - 7 Marko Spasic, Jelena Spasic IFU Arena B - Turbo Sport
2017-01-21 12:30 171224090 Björklinge BK - Hagunda IF 4 - 5 Victor Flemström, David Kolsmyr Björklinge Sporthall
2017-01-21 13:00 171224092 Alunda IBF - Midas IBK 12 - 3 Anton Wärm, Peter Alenbring Olandshallen
2017-01-21 14:00 171224094 Tobo/Örbyhus FF/Tierp IBK - Stenhagens KK 5 - 3 Jouni Myller, Fredrik Longgren Örbyhus Sporthall
2017-01-21 14:45 171224093 Lamadjurets AIBC - SK Vide 2 5 - 3 Christoffer Wallenborg, Fredrik Yngwe Örsundsbro Sporthall
2017-01-21 17:15 171224095 Wåhla IBK - Storvreta IBK 2 8 - 7 Thomas Tanskanen, Vesa Petterson Östervåla Sporthall
2017-01-28 09:40 171224097 Bälinge IF - Björklinge BK 0 - 2 Gabriel Wall, Albin Karlsson IFU Arena B - Turbo Sport
2017-01-28 10:50 171224098 Funbo IF - Arlanda IBK/Rosersbergs IK 4 - 3 Gabriel Wall, Albin Karlsson IFU Arena B - Turbo Sport
2017-01-28 12:00 171224099 Hagunda IF - Alunda IBF 4 - 3 Gabriel Wall, Albin Karlsson IFU Arena B - Turbo Sport
2017-01-28 13:10 171224101 Midas IBK - Tobo/Örbyhus FF/Tierp IBK 3 - 6 Georgios Papadakis, Peter Alenbring Hallstaviks Sporthall
2017-01-28 18:40 171224100 Livets Ord IF - Lamadjurets AIBC 7 - 2 Marko Spasic, Jelena Spasic IFU Arena – DHinox
2017-01-28 19:00 171224102 SK Vide 2 - Wåhla IBK 9 - 7 Tony Nyberg, Thomas Larsson Alsike sporthall
2017-01-29 11:30 171224104 Storvreta IBK 2 - Södra Trögds IK 4 - 5 Fredrik Yngwe, David Kolsmyr Ärentunaskolan
2017-01-29 14:10 171224103 Stenhagens KK - Bålsta FBC 2 8 - 8 Christoffer Wallenborg, Henrik Wallenborg Stenhagenskolans Sporthall
2017-02-04 11:00 171224111 Södra Trögds IK - SK Vide 2 10 - 1 Ian Engblom, Mikael Rosenius Lillkyrkahallen
2017-02-04 11:15 171224105 Arlanda IBK/Rosersbergs IK - Bälinge IF 4 - 5 Thomas Tanskanen, Tony Nyberg Ekilla Sporthall
2017-02-04 13:00 171224110 Bålsta FBC 2 - Midas IBK WO (5 - 0) Victor Flemström Fridegårdsskolan
2017-02-04 15:00 171224107 Lamadjurets AIBC - Funbo IF 2 - 6 Rasmus Larsson, Erik Andersson Örsundsbro Sporthall
2017-02-04 15:00 171224109 Wåhla IBK - Livets Ord IF 9 - 3 Lars Halvarsson, Per-Olof Svensson Östervåla Sporthall
2017-02-05 12:40 171224106 Alunda IBF - Björklinge BK 3 - 4 Fredrik Yngwe, Sebastian Alenbring Olandshallen
2017-02-05 15:50 171224108 Hagunda IF - Tobo/Örbyhus FF/Tierp IBK 2 - 9 Markus Lindblom, Tony Nyberg IFU Arena B - Turbo Sport
2017-02-05 16:10 171224112 Storvreta IBK 2 - Stenhagens KK 4 - 2 Christoffer Stenlund, Erik Andersson Ärentunaskolan
2017-02-10 18:40 171224120 SK Vide 2 - Stenhagens KK 7 - 4 Anders Fuchs, Thomas Larsson Hälsohuset
2017-02-11 08:45 171224114 Arlanda IBK/Rosersbergs IK - Lamadjurets AIBC 10 - 2 Jörgen Olsson, Jonatan Svahn Ekilla Sporthall
2017-02-11 09:00 171224115 Björklinge BK - Tobo/Örbyhus FF/Tierp IBK 6 - 0 Marko Spasic, Jelena Spasic Björklinge Sporthall
2017-02-11 12:50 171224118 Livets Ord IF - Södra Trögds IK 7 - 4 Marcus Gozzi, Adam Lowén IFU Arena B - Turbo Sport
2017-02-11 13:10 171224119 Midas IBK - Storvreta IBK 2 3 - 8 Olle Isacsson, Anton Wärm Hallstaviks Sporthall
2017-02-11 14:00 171224117 Hagunda IF - Bålsta FBC 2 4 - 4 Marcus Gozzi, Albin Karlsson IFU Arena B - Turbo Sport
2017-02-11 15:10 171224113 Bälinge IF - Alunda IBF 7 - 4 Albin Karlsson, Markus Lindblom IFU Arena B - Turbo Sport
2017-02-11 17:30 171224116 Funbo IF - Wåhla IBK 10 - 3 Albin Karlsson, Markus Lindblom IFU Arena B - Turbo Sport
2017-02-17 19:00 171224122 Tobo/Örbyhus FF/Tierp IBK - Alunda IBF 6 - 3 Erik Palmertz, Leif Ericsson Örbyhus Sporthall
2017-02-18 11:00 171224125 Södra Trögds IK - Funbo IF 2 - 5 Henrik Wallenborg, Christoffer Wallenborg Lillkyrkahallen
2017-02-18 13:15 171224123 Wåhla IBK - Arlanda IBK/Rosersbergs IK 8 - 12 Vesa Petterson, David Kolsmyr Östervåla Sporthall
2017-02-18 14:45 171224124 Bålsta FBC 2 - Björklinge BK 5 - 3 Anders Holm, Jörgen Olsson Fridegårdsskolan
2017-02-18 15:00 171224128 SK Vide 2 - Midas IBK 6 - 4 Jesper Karevaara, Christoffer Stenlund Alsike sporthall
2017-02-18 17:15 171224121 Lamadjurets AIBC - Bälinge IF 7 - 1 Anders Leander, Andreas Bengtsson Örsundsbro Sporthall
2017-02-19 15:50 171224126 Storvreta IBK 2 - Hagunda IF 6 - 8 Nick Kyller, Erik Palmertz Ärentunaskolan
2017-03-09 17:40 171224127 Stenhagens KK - Livets Ord IF 6 - 6 Christoffer Stenlund, Andreas Persson Stenberg Stenhagen BoKC
2017-03-04 08:30 171224134 Funbo IF - Stenhagens KK 3 - 4 Albin Karlsson, August Knutson IFU Arena B - Turbo Sport
2017-03-04 09:40 171224135 Hagunda IF - SK Vide 2 5 - 4 Albin Karlsson, August Knutson IFU Arena B - Turbo Sport
2017-03-04 10:50 171224129 Bälinge IF - Tobo/Örbyhus FF/Tierp IBK 2 - 2 Albin Karlsson, August Knutson IFU Arena B - Turbo Sport
2017-03-04 12:30 171224132 Arlanda IBK/Rosersbergs IK - Södra Trögds IK 17 - 4 Tony Nyberg, Anders Fuchs Ekilla Sporthall
2017-03-04 16:00 171224133 Björklinge BK - Storvreta IBK 2 7 - 13 Markus Lindblom, Gabriel Wall Björklinge Sporthall
2017-03-04 16:40 171224136 Livets Ord IF - Midas IBK 14 - 5 Felix Pettersson, Markus Lundquist IFU Arena B - Turbo Sport
2017-03-04 19:00 171224130 Lamadjurets AIBC - Wåhla IBK 8 - 8 Jan-Olov Cederholm, Eric Cederholm Örsundsbro Sporthall
2017-03-05 12:40 171224131 Alunda IBF - Bålsta FBC 2 2 - 8 Gabriel Wall, Sebastian Alenbring Olandshallen
2017-03-10 18:30 171224141 Stenhagens KK - Arlanda IBK/Rosersbergs IK 9 - 6 Andreas Persson Stenberg, Erik Andersson Stenhagenskolans Sporthall
2017-03-11 09:40 171224144 Livets Ord IF - Hagunda IF 8 - 4 Rasmus Flodberg, Gabriel Wall IFU Arena B - Turbo Sport
2017-03-11 10:00 171224139 Södra Trögds IK - Lamadjurets AIBC 4 - 4 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Örsundsbro Sporthall
2017-03-11 10:30 171224143 Midas IBK - Funbo IF 2 - 5 Andreas Bengtsson, Fabian Fahimi Hallstaviks Sporthall
2017-03-11 12:00 171224137 Wåhla IBK - Bälinge IF 8 - 9 Henrik Ramborg, Markus Lundquist Östervåla Sporthall
2017-03-11 12:30 171224142 SK Vide 2 - Björklinge BK 5 - 5 Mikael Rosenius, Tony Nyberg Alsike sporthall
2017-03-11 13:00 171224140 Alunda IBF - Storvreta IBK 2 7 - 7 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson Olandshallen
2017-03-14 18:45 171224138 Bålsta FBC 2 - Tobo/Örbyhus FF/Tierp IBK 5 - 2 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Fridegårdsskolan
171224146 Wåhla IBK - Södra Trögds IK WO (5 - 0) Östervåla Sporthall
2017-03-17 17:40 171224148 Lamadjurets AIBC - Stenhagens KK 9 - 2 Pontus Wirdby, Rasmus Larsson Örsundsbro Sporthall
2017-03-18 08:30 171224152 Funbo IF - Hagunda IF 3 - 4 Markus Lindblom, Erik Palmertz IFU Arena B - Turbo Sport
2017-03-18 09:40 171224145 Bälinge IF - Bålsta FBC 2 5 - 3 Markus Lindblom, Erik Palmertz IFU Arena B - Turbo Sport
2017-03-18 12:30 171224150 Arlanda IBK/Rosersbergs IK - Midas IBK 10 - 5 Jörgen Olsson, Anders Holm Ekilla Sporthall
2017-03-18 14:00 171224147 Tobo/Örbyhus FF/Tierp IBK - Storvreta IBK 2 3 - 8 Jouni Myller, Fredrik Longgren Örbyhus Sporthall
2017-03-18 14:20 171224149 Alunda IBF - SK Vide 2 8 - 9 Rikard Ohlström, Fredrik Yngwe Olandshallen
2017-03-18 17:50 171224151 Björklinge BK - Livets Ord IF 10 - 4 David Kolsmyr, Andreas Persson Stenberg Björklinge Sporthall
2017-03-24 18:30 171224155 Stenhagens KK - Wåhla IBK 6 - 4 Erik Andersson, August Knutson Stenhagenskolans Sporthall
2017-03-25 09:40 171224158 Livets Ord IF - Alunda IBF 5 - 4 Markus Lindblom, Hannah Mcloughlin IFU Arena B - Turbo Sport
2017-03-25 10:50 171224160 Funbo IF - Björklinge BK 5 - 4 Markus Lindblom, Hannah Mcloughlin IFU Arena B - Turbo Sport
2017-03-25 10:55 171224153 Södra Trögds IK - Bälinge IF 5 - 3 Calle Boren, Jan-Olov Cederholm Lillkyrkahallen
2017-03-25 12:00 171224157 Midas IBK - Lamadjurets AIBC 4 - 13 Thomas Tanskanen, Johnny Söderqvist Hallstaviks Sporthall
2017-03-25 12:00 171224159 Hagunda IF - Arlanda IBK/Rosersbergs IK 6 - 6 Markus Lindblom, Hannah Mcloughlin IFU Arena B - Turbo Sport
2017-03-26 13:50 171224154 Storvreta IBK 2 - Bålsta FBC 2 2 - 3 Marko Spasic, Erik Andersson Ärentunaskolan
2017-03-26 17:00 171224156 SK Vide 2 - Tobo/Örbyhus FF/Tierp IBK 4 - 5 Christoffer Stenlund, Niklas Arvidsson Hälsohuset
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Tobo/ Örbyhus FF/ Tierp IBK 20 14 2 4 132-78 54 44
2. Bälinge IF 20 12 1 7 122-94 28 37
3. Arlanda IBK/ Rosersbergs IK 20 11 2 7 167-117 50 35
4. Lamadjurets AIBC 20 10 5 5 116-97 19 35
5. SK Vide 2 20 11 2 7 122-104 18 35
6. Storvreta IBK 2 20 10 4 6 120-90 30 34
7. Livets Ord IF 20 11 1 8 134-130 4 34
8. Bålsta FBC 2 20 9 5 6 96-84 12 32
9. Björklinge BK 20 10 2 8 101-100 1 32
10. Hagunda IF 20 9 3 8 110-113 -3 30
11. Stenhagens KK 20 9 2 9 99-91 8 29
12. Södra Trögds IK 20 8 4 8 100-107 -7 28
13. Funbo IF 20 8 2 10 80-82 -2 26
14. Wåhla IBK 20 4 1 15 104-154 -50 13
15. Alunda IBF 20 2 5 13 95-130 -35 11
16. Midas IBK 20 1 1 18 69-196 -127 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar röd (04) Medel
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-15 10:10 171223005 SK Vide 1 - Storvreta IBK 1 5 - 8 Thomas Tanskanen, Anders Leander Alsike sporthall
2016-10-16 10:50 171223004 IS Saga - Enköpings IBK 1 16 - 1 Gabriel Wall, Adam Lowén IFU Arena B - Turbo Sport
2016-10-16 16:10 171223003 IK Sirius IBK - Västerlöfsta IBF 9 - 3 Erik Palmertz, Vesa Petterson IFU Arena - Upplands Energi
2016-10-30 10:50 171223002 FBC Uppsala Ungdom - IBF Roslagsalliansen 4 - 3 Vilhelm Back, Malte Håkanson IFU Arena A
2016-10-22 10:00 171223006 IBF Roslagsalliansen - Bålsta FBC 1 5 - 4 Anders Leander, Thomas Tanskanen Sportcentrum
2016-10-22 11:30 171223008 Enköpings IBK 1 - FBC Uppsala Ungdom 6 - 8 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall S:t Ilianshallen
2016-10-22 16:40 171223010 SK Vide 1 - IS Saga 7 - 5 Christoffer Stenlund, Niklas Arvidsson Alsike sporthall
2016-10-23 13:50 171223009 Storvreta IBK 1 - IK Sirius IBK 6 - 12 Stina Dingfors, Cassandra Reuterström Ärentunaskolan
2016-10-29 08:30 171223015 IK Sirius IBK - IS Saga 8 - 3 Handrin Thunkvist, Anton Ceder IFU Arena – DHinox
2016-10-29 09:40 171223014 FBC Uppsala Ungdom - SK Vide 1 8 - 4 Handrin Thunkvist, Anton Ceder IFU Arena – DHinox
2016-10-29 13:30 171223012 IBF Roslagsalliansen - Enköpings IBK 1 7 - 3 David Söderström, Anton Östlund Wessberg Långsjöhallen
2016-10-29 13:50 171223011 Bålsta FBC 1 - Västerlöfsta IBF 11 - 0 Jan-Olov Cederholm, Calle Boren Fridegårdsskolan
2016-11-11 18:30 171223016 Enköpings IBK 1 - Bålsta FBC 1 4 - 11 Jan-Olov Cederholm, Eric Cederholm S:t Ilianshallen
2016-11-12 17:50 171223018 SK Vide 1 - IBF Roslagsalliansen 1 - 8 Rasmus Pehkonen, Andreas Persson Stenberg Alsike sporthall
2016-11-13 15:00 171223017 Storvreta IBK 1 - Västerlöfsta IBF 16 - 3 Rasmus Flodberg, Carl Runnegård Ärentunaskolan
2016-11-13 17:50 171223020 IK Sirius IBK - FBC Uppsala Ungdom 8 - 2 Maximilian Halvarsson, Andreas Persson Stenberg IFU Arena B - Turbo Sport
2016-11-16 19:00 171223024 IBF Roslagsalliansen - IK Sirius IBK 2 - 7 Markus Lundquist, Anders Leander Sportcentrum
2016-11-19 11:00 171223023 Västerlöfsta IBF - IS Saga 2 - 8 Michaela Pålsson, Fabian Fahimi Heby Sporthall
2016-11-19 13:00 171223021 Bålsta FBC 1 - Storvreta IBK 1 5 - 7 Thomas Larsson, Niklas Forsman Fridegårdsskolan
2016-11-20 11:45 171223022 Enköpings IBK 1 - SK Vide 1 13 - 9 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson S:t Ilianshallen
2016-11-27 10:50 171223027 IS Saga - Storvreta IBK 1 2 - 7 Felix Blom Widerlöv, Hannah Mcloughlin IFU Arena B - Turbo Sport
2016-11-27 15:30 171223029 FBC Uppsala Ungdom - Västerlöfsta IBF 13 - 0 Linus Malm, Adam Lowén IFU Arena B - Turbo Sport
2016-11-27 16:40 171223028 IK Sirius IBK - Enköpings IBK 1 15 - 3 Linus Malm, Adam Lowén IFU Arena B - Turbo Sport
2016-12-03 19:30 171223026 SK Vide 1 - Bålsta FBC 1 5 - 4 Andreas Persson Stenberg, Fredrik Yngwe Alsike sporthall
2016-12-10 10:10 171223032 SK Vide 1 - IK Sirius IBK 3 - 3 Michaela Pålsson, Jonas Nordqvist Alsike sporthall
2016-12-10 11:00 171223035 Västerlöfsta IBF - IBF Roslagsalliansen 3 - 7 Johan Öberg, Bo Pettersson Loklint Heby Sporthall
2016-12-10 15:30 171223031 Bålsta FBC 1 - IS Saga 2 - 3 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Fridegårdsskolan
2016-12-11 15:20 171223033 Storvreta IBK 1 - FBC Uppsala Ungdom 4 - 3 Fredrik Yngwe, Nick Kyller Ärentunaskolan
2016-12-17 12:00 171223037 FBC Uppsala Ungdom - IS Saga 7 - 0 Stina Dingfors, Hannah Mcloughlin IFU Arena B - Turbo Sport
2016-12-17 13:10 171223036 IK Sirius IBK - Bålsta FBC 1 11 - 8 Stina Dingfors, Hannah Mcloughlin IFU Arena B - Turbo Sport
2016-12-17 14:00 171223039 IBF Roslagsalliansen - Storvreta IBK 1 7 - 1 Henrik Ramborg, Thomas Larsson Sportcentrum
2016-12-17 17:00 171223040 Västerlöfsta IBF - Enköpings IBK 1 9 - 9 Handrin Thunkvist, Victor Flemström Heby Sporthall
2017-01-07 12:30 171223044 SK Vide 1 - Västerlöfsta IBF 13 - 2 Thomas Larsson, Jonatan Svahn Alsike sporthall
2017-01-07 13:00 171223041 Bålsta FBC 1 - FBC Uppsala Ungdom 2 - 6 Mikael Rosenius, Erik Andersson Fridegårdsskolan
2017-01-08 09:40 171223043 IS Saga - IBF Roslagsalliansen 7 - 4 Marko Spasic, Anton Ceder IFU Arena B - Turbo Sport
2017-01-08 12:10 171223045 Storvreta IBK 1 - Enköpings IBK 1 12 - 7 Handrin Thunkvist, Victor Flemström Vattholma Sporthall
2017-01-14 12:00 171223048 Västerlöfsta IBF - IK Sirius IBK 2 - 18 Johan Öberg, Frida Lanzaro Heby Sporthall
2017-01-14 12:00 171223049 Enköpings IBK 1 - IS Saga 6 - 5 Jesper Karevaara, Amanda Holmström S:t Ilianshallen
2017-01-14 12:15 171223047 IBF Roslagsalliansen - FBC Uppsala Ungdom 2 - 5 Mikael Rosenius, Anders Leander Sportcentrum
2017-01-15 10:30 171223050 Storvreta IBK 1 - SK Vide 1 9 - 7 Handrin Thunkvist, Victor Flemström Vattholma Sporthall
2017-01-21 08:30 171223054 IK Sirius IBK - Storvreta IBK 1 9 - 1 Marko Spasic, Jelena Spasic IFU Arena B - Turbo Sport
2017-01-21 10:50 171223055 IS Saga - SK Vide 1 4 - 3 Marko Spasic, Jelena Spasic IFU Arena B - Turbo Sport
2017-01-21 13:00 171223051 Bålsta FBC 1 - IBF Roslagsalliansen 0 - 2 Pontus Wirdby, Erik Andersson Fridegårdsskolan
2017-01-22 17:50 171223053 FBC Uppsala Ungdom - Enköpings IBK 1 13 - 3 Adam Lowén, Felix Pettersson IFU Arena - Upplands Energi
2017-01-28 08:30 171223060 IS Saga - IK Sirius IBK 4 - 11 Gabriel Wall, Albin Karlsson IFU Arena B - Turbo Sport
2017-01-28 11:30 171223056 Västerlöfsta IBF - Bålsta FBC 1 6 - 6 Michaela Pålsson, Frida Lanzaro Heby Sporthall
2017-01-28 12:00 171223057 Enköpings IBK 1 - IBF Roslagsalliansen 3 - 8 Jonas Nordqvist, Anders Ståhlberg S:t Ilianshallen
2017-01-28 15:00 171223059 SK Vide 1 - FBC Uppsala Ungdom 4 - 3 Sarah Ejderskog, Tony Nyberg Alsike sporthall
2017-02-04 10:00 171223061 Bålsta FBC 1 - Enköpings IBK 1 3 - 4 Victor Flemström, Jonatan Svahn Fridegårdsskolan
2017-02-04 11:00 171223063 IBF Roslagsalliansen - SK Vide 1 4 - 11 Henrik Ramborg, Anders Leander Sportcentrum
2017-02-04 11:40 171223065 FBC Uppsala Ungdom - IK Sirius IBK 3 - 12 Gabriel Wall, Albin Karlsson IFU Arena B - Turbo Sport
2017-02-04 12:00 171223062 Västerlöfsta IBF - Storvreta IBK 1 0 - 21 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Heby Sporthall
2017-02-11 11:40 171223069 IK Sirius IBK - IBF Roslagsalliansen 9 - 4 Marcus Gozzi, Adam Lowén IFU Arena B - Turbo Sport
2017-02-11 15:20 171223067 SK Vide 1 - Enköpings IBK 1 3 - 7 Anders Holm, Jörgen Olsson Alsike sporthall
2017-02-11 16:20 171223068 IS Saga - Västerlöfsta IBF 11 - 1 Albin Karlsson, Markus Lindblom IFU Arena B - Turbo Sport
2017-02-12 16:10 171223066 Storvreta IBK 1 - Bålsta FBC 1 12 - 3 Rasmus Pehkonen, Henrik Wallenborg Ärentunaskolan
2017-02-18 11:20 171223074 Västerlöfsta IBF - FBC Uppsala Ungdom 5 - 8 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Heby Sporthall
2017-02-18 12:15 171223073 Enköpings IBK 1 - IK Sirius IBK 3 - 11 Amanda Holmström, Rasmus Larsson S:t Ilianshallen
2017-02-18 13:00 171223071 Bålsta FBC 1 - SK Vide 1 5 - 7 Anders Holm, Jörgen Olsson Fridegårdsskolan
2017-02-19 10:00 171223072 Storvreta IBK 1 - IS Saga 7 - 2 Andreas Persson Stenberg, Erik Andersson Ärentunaskolan
2017-03-04 12:00 171223078 FBC Uppsala Ungdom - Storvreta IBK 1 2 - 7 Marcus Gozzi, Fredrik Yngwe IFU Arena B - Turbo Sport
2017-03-04 13:10 171223077 IK Sirius IBK - SK Vide 1 20 - 2 Marcus Gozzi, Fredrik Yngwe IFU Arena B - Turbo Sport
2017-03-04 14:20 171223076 IS Saga - Bålsta FBC 1 6 - 1 Marcus Gozzi, Fredrik Yngwe IFU Arena B - Turbo Sport
2017-03-11 16:00 171223080 IBF Roslagsalliansen - Västerlöfsta IBF 7 - 1 Jörgen Olsson, Anders Holm Sportcentrum
2017-03-11 08:30 171223082 IS Saga - FBC Uppsala Ungdom 6 - 3 Rasmus Flodberg, Gabriel Wall IFU Arena B - Turbo Sport
2017-03-12 10:45 171223085 Enköpings IBK 1 - Västerlöfsta IBF 13 - 5 Calle Boren, Eric Cederholm S:t Ilianshallen
2017-03-12 15:30 171223084 Storvreta IBK 1 - IBF Roslagsalliansen 6 - 7 Erik Andersson, Felix Pettersson Ärentunaskolan
2017-03-16 18:45 171223081 Bålsta FBC 1 - IK Sirius IBK 4 - 7 Jan-Olov Cederholm, Thomas Larsson Fridegårdsskolan
2017-03-18 11:15 171223090 Enköpings IBK 1 - Storvreta IBK 1 4 - 13 Johan Öberg, Frida Lanzaro S:t Ilianshallen
2017-03-18 12:00 171223086 FBC Uppsala Ungdom - Bålsta FBC 1 5 - 7 Markus Lindblom, Erik Palmertz IFU Arena B - Turbo Sport
2017-03-18 13:20 171223089 Västerlöfsta IBF - SK Vide 1 2 - 13 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Heby Sporthall
2017-03-19 12:30 171223088 IBF Roslagsalliansen - IS Saga 3 - 2 Anders Leander, Peter Alenbring Sparbankshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IK Sirius IBK 16 15 1 0 170-53 117 46
2. Storvreta IBK 1 16 12 0 4 137-78 59 36
3. IBF Roslagsalliansen 16 10 0 6 80-67 13 30
4. FBC Uppsala Ungdom 16 9 0 7 93-73 20 27
5. IS Saga 16 8 0 8 84-73 11 24
6. SK Vide 1 16 7 1 8 97-105 -8 22
7. Enköpings IBK 1 16 5 1 10 89-148 -59 16
8. Bålsta FBC 1 16 3 1 12 76-90 -14 10
9. Västerlöfsta IBF 16 0 2 14 44-183 -139 2
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis