Pojkar 1-4 (2017/18)

Gruppspel
Pantamera Pojkar Klass 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-10-14 11:30 211008008 IBK Hallsta 1 (PK1) - IBK Köping Ung 1 (PK1) 13 - 3 Michael Rosenlönn, Tim Solig Nibblehallen
2017-10-14 13:30 211008007 IBK Sala 1 (PK1) - Västerås IBS Ung 1 (PK1) 2 - 1 Martin Dalsgard, Jonathan Mc Iver Sala Idrottshall
2017-10-14 14:00 211008006 Orresta IF 1 (PK1) - Västerås IBS Ung 2 (PK1) 8 - 8 Jimmie Nilsson, Tim Solig Fryxelska Skolan
2017-10-14 18:00 211008003 Örebro SK Ung 1 (PK1) - IFK Arboga 1 (PK1) 3 - 2 Fredrik Knutsson, Hampus Nilsson Birgittaskolan
2017-10-15 13:00 211008004 SMÅ IF 1 (PK1) - Surahammars IBF 1 (PK1) 4 - 21 Gustav Salmela, Joel Olausson Odenskolans Sporthall
2017-10-15 17:00 Orsak: Stor fotbollscup tar bort spelare vilket vi tidigare påtalat. 
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211008002 Lillån IBK Grön (PK1) - Per-Ols IBF 1 (PK1) 4 - 4 Gustav Salmela, Joel Olausson Birgittaskolan
2017-10-22 15:30 211008001 Pålsboda IBF 1 (PK1) - Lillån IBK Vit (PK1) 3 - 12 Joel Olausson, Gustav Salmela Alléhallen, Hallsberg
2017-10-21 13:00 211008009 Per-Ols IBF 1 (PK1) - Pålsboda IBF 1 (PK1) 15 - 1 Kai Kinnari, Henrik Syversen Fagerstahallen
2017-10-23 19:00 211008016 IBK Hallsta 1 (PK1) - IBK Sala 1 (PK1) 10 - 13 Jerry Nilsson, Jonathan Mc Iver Nibblehallen
2017-10-24 18:30 211008012 Tillberga IK Ung 1 (PK1) - Örebro SK Ung 1 (PK1) 9 - 7 Edvin Lindelöf, Filip Lilja Tillberga Sporthall
2017-10-24 19:15 211008013 Västerås IBS Ung 2 (PK1) - SMÅ IF 1 (PK1) 11 - 3 Lars-Göran Eklund, Matilda Pichler Klövernhallen Plan 1
2017-10-25 19:00 211008010 IFK Arboga 1 (PK1) - Lillån IBK Vit (PK1) 3 - 5 Henrik Brehmer, Jonathan Morén Vasahallen
2017-10-25 19:15 211008011 Surahammars IBF 1 (PK1) - Lillån IBK Grön (PK1) 6 - 3 Jerry Nilsson, Jimmie Nilsson Mälarenergi Arena Surahammar
2017-10-25 19:30 211008015 IBK Köping Ung 1 (PK1) - Orresta IF 1 (PK1) 8 - 2 Filip Lilja, Carl Wikgren Ullvihallen
2017-10-28 10:30 211008020 Lillån IBK Grön (PK1) - Västerås IBS Ung 2 (PK1) 3 - 6 Fredrik Alm, Mats Eriksson Vivalla skolan
2017-10-28 13:00 211008017 Pålsboda IBF 1 (PK1) - IFK Arboga 1 (PK1) 1 - 11 Shanaz Nabipour, Tomas Helgesson Alléhallen, Hallsberg
2017-10-28 14:00 211008019 Lillån IBK Vit (PK1) - Tillberga IK Ung 1 (PK1) 4 - 4 Fredrik Alm, Krister Eklund Vivalla skolan
2017-10-28 14:00 211008024 Orresta IF 1 (PK1) - IBK Sala 1 (PK1) 0 - 4 Filip Lilja, Carl Wikgren Fryxelska Skolan
2017-10-29 11:00 211008021 Örebro SK Ung 1 (PK1) - Västerås IBS Ung 1 (PK1) 2 - 9 Oscar Söljén, Gustav Salmela Birgittaskolan
2017-10-29 14:30 211008022 SMÅ IF 1 (PK1) - IBK Köping Ung 1 (PK1) 3 - 6 Tomas Helgesson, Fredrik Alm Odenskolans Sporthall
2017-10-29 17:00 211008018 Per-Ols IBF 1 (PK1) - Surahammars IBF 1 (PK1) 4 - 7 Jimmie Nilsson, Björn Höijer Fagerstahallen
2017-11-11 10:00 211008030 IBK Hallsta 1 (PK1) - Örebro SK Ung 1 (PK1) 4 - 9 Henrik Brehmer, Jonathan Morén Nibblehallen
2017-11-11 14:15 211008029 IBK Köping Ung 1 (PK1) - Lillån IBK Grön (PK1) 8 - 3 Martin Dalsgard, Jonathan Mc Iver Ullvihallen
2017-11-11 14:30 211008028 Västerås IBS Ung 1 (PK1) - Lillån IBK Vit (PK1) 3 - 3 Filip Larsson, Alfons Berglund Klövernhallen Plan 1
2017-11-11 16:00 211008027 Västerås IBS Ung 2 (PK1) - Per-Ols IBF 1 (PK1) 3 - 2 Michael Rosenlönn, Felicia Setthammar Klövernhallen Plan 1
2017-11-11 16:00 211008031 IBK Sala 1 (PK1) - SMÅ IF 1 (PK1) 12 - 3 Mikael Jansson, Tomas Karlsson Sala Idrottshall
2017-11-12 13:00 211008025 Surahammars IBF 1 (PK1) - Pålsboda IBF 1 (PK1) 6 - 0 Jerry Nilsson, Per Ryman Mälarenergi Arena Surahammar
2018-02-06 18:30 211008026 Tillberga IK Ung 1 (PK1) - IFK Arboga 1 (PK1) 2 - 3 Filip Lilja, Carl Wikgren Tillberga Sporthall
2017-11-17 19:15 211008037 Lillån IBK Vit (PK1) - IBK Hallsta 1 (PK1) 6 - 3 Oscar Söljén, Tony Wennberg Lillåns skola
2017-11-17 19:30 211008039 Örebro SK Ung 1 (PK1) - Orresta IF 1 (PK1) 6 - 4 Hampus Nilsson, Anders Nordlund Adolfsbergsskolan
2017-11-18 11:00 211008036 Per-Ols IBF 1 (PK1) - IBK Köping Ung 1 (PK1) 6 - 4 Kai Kinnari, Björn Höijer Fagerstahallen
2017-11-18 13:30 211008038 Lillån IBK Grön (PK1) - IBK Sala 1 (PK1) 3 - 10 Gustav Salmela, Joel Olausson Lillåns skola
2017-11-18 14:00 211008034 Surahammars IBF 1 (PK1) - Västerås IBS Ung 2 (PK1) 8 - 3 Jerry Nilsson, Per Ryman Mälarenergi Arena Surahammar
2017-11-19 13:00 211008033 Pålsboda IBF 1 (PK1) - Tillberga IK Ung 1 (PK1) 1 - 9 Markus Åhman, Kim Palmroth Alléhallen, Hallsberg
2017-11-19 13:30 211008035 IFK Arboga 1 (PK1) - Västerås IBS Ung 1 (PK1) 3 - 6 Henrik Brehmer, Albin Bergqvist Vasahallen
2017-11-25 14:15 211008043 IBK Köping Ung 1 (PK1) - Surahammars IBF 1 (PK1) 4 - 5 Jonathan Mc Iver, Jimmie Nilsson Karlbergshallen (KB-Hallen)
2017-11-25 16:30 211008046 Orresta IF 1 (PK1) - Lillån IBK Vit (PK1) 2 - 5 Mohamed Abdirisak, Francisco Contreras Fryxelska Skolan
2017-11-26 09:30 211008045 IBK Sala 1 (PK1) - Per-Ols IBF 1 (PK1) 1 - 5 Jonas Ahlin, Burak Unsal Sala Idrottshall
2017-11-26 14:00 211008042 Västerås IBS Ung 1 (PK1) - Tillberga IK Ung 1 (PK1) 5 - 6 Filip Lilja, Carl Wikgren Klövernhallen Plan 1
2017-11-26 15:00 211008048 SMÅ IF 1 (PK1) - Örebro SK Ung 1 (PK1) 0 - 5 Tommy Nordin, Tony Wennberg Odenskolans Sporthall
2017-11-26 17:00 211008041 Västerås IBS Ung 2 (PK1) - Pålsboda IBF 1 (PK1) 4 - 2 Lars Flink, Tim Solig Klövernhallen Plan 1
2017-12-08 19:00 211008044 IBK Hallsta 1 (PK1) - IFK Arboga 1 (PK1) 5 - 6 Henrik Brehmer, Jimmie Nilsson Nibblehallen
2017-11-27 19:15 211008050 Västerås IBS Ung 2 (PK1) - IBK Köping Ung 1 (PK1) 6 - 4 Filip Lilja, Carl Wikgren Klövernhallen Plan 1
2017-11-27 19:30 211008055 Lillån IBK Vit (PK1) - SMÅ IF 1 (PK1) 3 - 2 Tony Wennberg, Mats Eriksson Lillåns skola
2017-11-28 18:30 211008051 Tillberga IK Ung 1 (PK1) - IBK Hallsta 1 (PK1) 16 - 4 Edvin Lindelöf, Tim Solig Tillberga Sporthall
2017-11-28 19:30 211008056 Lillån IBK Grön (PK1) - Örebro SK Ung 1 (PK1) 2 - 3 Moa Molin, Molly Säfström Lillåns skola
2017-11-29 19:15 211008052 Surahammars IBF 1 (PK1) - IBK Sala 1 (PK1) 6 - 1 Jerry Nilsson, Gerry Törnqvist Mälarenergi Arena Surahammar
2017-11-29 19:30 211008053 IFK Arboga 1 (PK1) - Orresta IF 1 (PK1) 13 - 1 Henrik Brehmer, Jonathan Morén Vasahallen
2017-12-17 10:00 211008049 Pålsboda IBF 1 (PK1) - Västerås IBS Ung 1 (PK1) 3 - 3 Tony Wennberg, Fredrik Alm Alléhallen, Hallsberg
2017-12-02 14:30 211008058 IBK Hallsta 1 (PK1) - Västerås IBS Ung 1 (PK1) 2 - 7 Henrik Brehmer, Jonathan Morén Nibblehallen
2017-12-02 16:30 211008060 Orresta IF 1 (PK1) - Tillberga IK Ung 1 (PK1) 3 - 6 Jimmie Nilsson, Tim Solig Fryxelska Skolan
2017-12-02 17:45 Krock i hallen 211008064 Lillån IBK Grön (PK1) - Lillån IBK Vit (PK1) 6 - 8 Moa Molin, Tony Wennberg Lillåns skola
2017-12-03 14:30 211008062 SMÅ IF 1 (PK1) - IFK Arboga 1 (PK1) 3 - 7 Henrik Brehmer, Jonathan Morén Odenskolans Sporthall
2017-12-03 16:00 211008057 IBK Köping Ung 1 (PK1) - Pålsboda IBF 1 (PK1) 6 - 3 Martin Dalsgard, Jonathan Mc Iver Ullvihallen
2017-12-03 17:30 211008063 Örebro SK Ung 1 (PK1) - Per-Ols IBF 1 (PK1) 6 - 3 Gustav Salmela, Joel Olausson Birgittaskolan
2017-12-10 18:30 211008059 IBK Sala 1 (PK1) - Västerås IBS Ung 2 (PK1) 3 - 3 Mårten Hanold, Jonas Ahlin Sala Idrottshall
2017-12-09 13:00 211008065 Pålsboda IBF 1 (PK1) - IBK Hallsta 1 (PK1) 4 - 7 Tomas Helgesson, Kim Palmroth Bollhallen, Hallsberg
2017-12-09 15:00 211008066 IBK Köping Ung 1 (PK1) - IBK Sala 1 (PK1) 5 - 6 Henrik Brehmer, Jonathan Morén Karlbergshallen (KB-Hallen)
2017-12-09 17:30 211008071 IFK Arboga 1 (PK1) - Lillån IBK Grön (PK1) 5 - 3 Henrik Brehmer, Jonathan Morén Vasahallen
2017-12-10 13:30 211008069 Tillberga IK Ung 1 (PK1) - SMÅ IF 1 (PK1) 8 - 2 Carl Wikgren, Tim Solig Tillberga Sporthall
2017-12-10 15:00 211008070 Surahammars IBF 1 (PK1) - Örebro SK Ung 1 (PK1) 8 - 3 Henrik Syversen, Daniel Östling Mälarenergi Arena Surahammar
2017-12-10 17:30 211008067 Västerås IBS Ung 1 (PK1) - Orresta IF 1 (PK1) 8 - 6 Matilda Pichler, Jimmie Nilsson Klövernhallen Plan 1
2018-01-24 19:00 211008072 Per-Ols IBF 1 (PK1) - Lillån IBK Vit (PK1) 4 - 4 Filip Lilja, Carl Wikgren Fagerstahallen
2017-12-16 10:00 211008079 Lillån IBK Vit (PK1) - Surahammars IBF 1 (PK1) 6 - 6 Fredrik Alm, Gustav Salmela Lillåns skola
2017-12-16 12:00 211008073 IBK Sala 1 (PK1) - Pålsboda IBF 1 (PK1) 7 - 2 Jonas Ahlin, Mårten Hanold Sala Idrottshall
2017-12-16 14:00 211008078 Lillån IBK Grön (PK1) - Tillberga IK Ung 1 (PK1) 5 - 8 Joel Olausson, Gustav Salmela Lillåns skola
2017-12-16 14:45 211008080 Per-Ols IBF 1 (PK1) - IFK Arboga 1 (PK1) 2 - 2 Björn Höijer, Francisco Contreras Fagerstahallen
2017-12-16 16:30 211008074 Orresta IF 1 (PK1) - IBK Hallsta 1 (PK1) 4 - 3 Filip Lilja, Carl Wikgren Fryxelska Skolan
2017-12-17 13:00 211008077 Örebro SK Ung 1 (PK1) - Västerås IBS Ung 2 (PK1) 4 - 3 Moa Molin, Kim Palmroth Birgittaskolan
2017-12-17 14:30 211008076 SMÅ IF 1 (PK1) - Västerås IBS Ung 1 (PK1) 4 - 8 Gustav Salmela, Joel Olausson Odenskolans Sporthall
2018-01-08 19:00 211008088 Surahammars IBF 1 (PK1) - IFK Arboga 1 (PK1) 9 - 6 Per Ryman, Jerry Nilsson Mälarenergi Arena Surahammar
2018-01-09 18:30 211008087 Tillberga IK Ung 1 (PK1) - Per-Ols IBF 1 (PK1) 4 - 7 Francisco Contreras, Marcus Karppinen Tillberga Sporthall
2018-01-09 19:15 211008085 Västerås IBS Ung 1 (PK1) - Lillån IBK Grön (PK1) 7 - 4 Matilda Pichler, Albin Groen Klövernhallen Plan 1
2018-01-09 19:30 211008084 IBK Köping Ung 1 (PK1) - Örebro SK Ung 1 (PK1) 4 - 6 Henrik Brehmer, Björn Höijer Karlbergshallen (KB-Hallen)
2018-01-10 19:00 211008083 IBK Hallsta 1 (PK1) - SMÅ IF 1 (PK1) 3 - 3 Jimmie Nilsson, Stefan Karlsson Nibblehallen
2018-01-10 19:30 211008081 Pålsboda IBF 1 (PK1) - Orresta IF 1 (PK1) 1 - 5 Markus Åhman, Shanaz Nabipour Alléhallen, Hallsberg
2018-02-04 14:00 211008086 Västerås IBS Ung 2 (PK1) - Lillån IBK Vit (PK1) 1 - 3 Henrik Brehmer, Jonathan Morén Klövernhallen Plan 1
2018-01-13 12:30 211008092 Lillån IBK Grön (PK1) - IBK Hallsta 1 (PK1) 8 - 5 Hampus Nilsson, Oscar Söljén Lillåns skola
2018-01-13 16:00 211008093 Lillån IBK Vit (PK1) - IBK Köping Ung 1 (PK1) 7 - 3 Kim Palmroth, Gustav Salmela Lillåns skola
2018-01-14 13:00 211008090 SMÅ IF 1 (PK1) - Orresta IF 1 (PK1) 7 - 2 Moa Molin, Henrik Brehmer Odenskolans Sporthall
2018-01-14 13:00 211008094 Per-Ols IBF 1 (PK1) - Västerås IBS Ung 1 (PK1) 4 - 3 Camilla Eriksson, Björn Höijer Fagerstahallen
2018-01-14 13:00 211008096 Surahammars IBF 1 (PK1) - Tillberga IK Ung 1 (PK1) 7 - 3 Jimmie Nilsson, Thomas Kallin Mälarenergi Arena Surahammar
2018-01-14 13:30 211008091 Örebro SK Ung 1 (PK1) - IBK Sala 1 (PK1) 8 - 3 Kim Palmroth, Gustav Salmela Birgittaskolan
2018-01-17 19:30 211008095 IFK Arboga 1 (PK1) - Västerås IBS Ung 2 (PK1) 5 - 4 Albin Bergqvist, Mathias Johansson Vasahallen
2018-01-20 10:00 211008101 IBK Hallsta 1 (PK1) - Per-Ols IBF 1 (PK1) 3 - 9 Per Ryman, Jerry Nilsson Nibblehallen
2018-01-20 15:00 211008102 IBK Köping Ung 1 (PK1) - IFK Arboga 1 (PK1) 6 - 5 Daniel Östling, Fernando Rocabado Karlbergshallen (KB-Hallen)
2018-01-20 16:30 211008099 Orresta IF 1 (PK1) - Lillån IBK Grön (PK1) 3 - 10 Tim Solig, Jimmie Nilsson Fryxelska Skolan
2018-01-21 12:30 211008103 Västerås IBS Ung 1 (PK1) - Surahammars IBF 1 (PK1) 4 - 5 Michael Rosenlönn, Rasmus Zarins Klövernhallen Plan 1
2018-01-21 15:30 211008097 Pålsboda IBF 1 (PK1) - SMÅ IF 1 (PK1) 7 - 4 Tomas Helgesson, Shanaz Nabipour Alléhallen, Hallsberg
2018-01-21 16:00 211008100 IBK Sala 1 (PK1) - Lillån IBK Vit (PK1) 2 - 4 Thomas Kallin, Tobias Söderberg Sala Idrottshall
2018-01-21 17:00 211008104 Västerås IBS Ung 2 (PK1) - Tillberga IK Ung 1 (PK1) 5 - 3 Matilda Pichler, Jimmie Nilsson Klövernhallen Plan 1
2018-01-27 14:30 211008112 Västerås IBS Ung 2 (PK1) - Västerås IBS Ung 1 (PK1) 5 - 7 Camilla Eriksson, Filip Larsson Klövernhallen Plan 1
2018-01-27 16:15 211008108 Per-Ols IBF 1 (PK1) - Orresta IF 1 (PK1) 13 - 0 Jimmie Nilsson, Marcus Karppinen Fagerstahallen
2018-01-27 17:00 211008106 Lillån IBK Grön (PK1) - SMÅ IF 1 (PK1) 14 - 3 Joel Olausson, Gustav Salmela Lillåns skola
2018-01-27 17:15 211008111 Tillberga IK Ung 1 (PK1) - IBK Köping Ung 1 (PK1) 3 - 4 Filip Lilja, Carl Wikgren Tillberga Sporthall
2018-01-28 13:30 211008105 Örebro SK Ung 1 (PK1) - Pålsboda IBF 1 (PK1) 6 - 5 Molly Säfström, Fredrik Alm Birgittaskolan
2018-01-28 13:30 211008109 IFK Arboga 1 (PK1) - IBK Sala 1 (PK1) 2 - 5 Albin Bergqvist, Mathias Johansson Vasahallen
2018-01-31 19:00 211008110 Surahammars IBF 1 (PK1) - IBK Hallsta 1 (PK1) 8 - 2 Jimmie Nilsson, Jerry Nilsson Mälarenergi Arena Surahammar
2018-02-10 11:00 211008120 IBK Köping Ung 1 (PK1) - Västerås IBS Ung 1 (PK1) 2 - 3 Gerry Törnqvist, Henrik Brehmer Karlbergshallen (KB-Hallen)
2018-02-10 13:00 211008119 IBK Hallsta 1 (PK1) - Västerås IBS Ung 2 (PK1) 2 - 9 Jimmie Nilsson, Rasmus Zarins Nibblehallen
2018-02-10 15:00 211008114 Örebro SK Ung 1 (PK1) - Lillån IBK Vit (PK1) 2 - 3 Elin Fernhagen, Gustav Salmela Birgittaskolan
2018-02-10 16:00 211008118 IBK Sala 1 (PK1) - Tillberga IK Ung 1 (PK1) 5 - 6 Jimmie Nilsson, Lies Youcefi Sala Idrottshall
2018-02-10 16:30 211008117 Orresta IF 1 (PK1) - Surahammars IBF 1 (PK1) 1 - 20 Fernando Rocabado, Albin Groen Fryxelska Skolan
2018-02-11 13:00 211008113 Pålsboda IBF 1 (PK1) - Lillån IBK Grön (PK1) 2 - 1 Kim Palmroth, Shanaz Nabipour Alléhallen, Hallsberg
2018-02-11 14:30 211008115 SMÅ IF 1 (PK1) - Per-Ols IBF 1 (PK1) 4 - 12 Tomas Helgesson, Micael Svensson Odenskolans Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Surahammars IBF 1 (PK1) 14 13 1 0 122-44 78 40
2. Lillån IBK Vit (PK1) 14 10 4 0 73-44 29 34
3. Örebro SK Ung 1 (PK1) 14 10 0 4 70-59 11 30
4. Per-Ols IBF 1 (PK1) 14 8 3 3 90-46 44 27
5. Västerås IBS Ung 1 (PK1) 14 8 2 4 74-51 23 26
6. Tillberga IK Ung 1 (PK1) 14 8 1 5 87-62 25 25
7. IBK Sala 1 (PK1) 14 8 1 5 74-58 16 25
8. Västerås IBS Ung 2 (PK1) 14 7 2 5 71-57 14 23
9. IFK Arboga 1 (PK1) 14 7 1 6 73-55 18 22
10. IBK Köping Ung 1 (PK1) 14 6 0 8 67-71 -4 18
11. Lillån IBK Grön (PK1) 14 3 1 10 69-78 -9 10
12. IBK Hallsta 1 (PK1) 14 2 1 11 66-105 -39 7
13. Pålsboda IBF 1 (PK1) 14 2 1 11 35-96 -61 7
14. Orresta IF 1 (PK1) 14 2 1 11 41-112 -71 7
15. SMÅ IF 1 (PK1) 14 1 1 12 45-119 -74 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Klass 1 Gul
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-02-17 10:45 211028003 Lillån IBK Grön (PK1) - Orresta IF 1 (PK1) 10 - 1 Molly Säfström, Elin Fernhagen Lillåns skola
2018-02-18 15:00 211028001 IBK Köping Ung 1 (PK1) - SMÅ IF 1 (PK1) 10 - 3 Henrik Brehmer, Jonathan Morén Karlbergshallen (KB-Hallen)
2018-03-09 19:30 211028002 IFK Arboga 1 (PK1) - Pålsboda IBF 1 (PK1) 10 - 0 Henrik Brehmer, Albin Bergqvist Vasahallen
2018-03-03 18:00 211028006 Lillån IBK Grön (PK1) - IFK Arboga 1 (PK1) 9 - 4 Mats Eriksson, Elin Fernhagen Lillåns skola
2018-03-04 17:00 211028004 SMÅ IF 1 (PK1) - IBK Hallsta 1 (PK1) 6 - 9 Tony Wennberg, Daniel Kallin Odenskolans Sporthall
2018-03-11 10:30 211028005 Orresta IF 1 (PK1) - IBK Köping Ung 1 (PK1) 2 - 8 Henrik Brehmer, Jonathan Morén Fryxelska Skolan
2018-03-07 19:30 211028009 IBK Köping Ung 1 (PK1) - IFK Arboga 1 (PK1) 5 - 7 Henrik Brehmer, Jonathan Morén Ullvihallen
2018-03-09 19:00 211028008 SMÅ IF 1 (PK1) - Orresta IF 1 (PK1) 2 - 4 Anders Nordlund, Shanaz Nabipour Odenskolans Sporthall
2018-03-10 12:30 211028007 IBK Hallsta 1 (PK1) - Pålsboda IBF 1 (PK1) 3 - 6 Henrik Brehmer, Jonathan Morén Nibblehallen
2018-03-17 12:00 211028012 IFK Arboga 1 (PK1) - SMÅ IF 1 (PK1) 7 - 5 Per Ryman, Jerry Nilsson Vasahallen
2018-03-18 09:30 211028010 Orresta IF 1 (PK1) - IBK Hallsta 1 (PK1) 3 - 9 Jerry Nilsson, Per Ryman Fryxelska Skolan
2018-03-19 19:30 211028011 Pålsboda IBF 1 (PK1) - Lillån IBK Grön (PK1) 3 - 7 Molly Säfström, Moa Molin Alléhallen, Hallsberg
2018-03-23 19:00 211028013 IBK Hallsta 1 (PK1) - Lillån IBK Grön (PK1) 5 - 5 Henrik Brehmer, Jonathan Morén Nibblehallen
2018-03-24 11:00 211028014 Orresta IF 1 (PK1) - IFK Arboga 1 (PK1) 1 - 6 Edvin Lindelöf, Filip Lilja Fryxelska Skolan
2018-03-24 13:00 211028015 Pålsboda IBF 1 (PK1) - IBK Köping Ung 1 (PK1) 2 - 8 Elin Fernhagen, Shanaz Nabipour Bollhallen, Hallsberg
2018-03-25 13:30 211028017 IBK Köping Ung 1 (PK1) - Lillån IBK Grön (PK1) 8 - 4 Jonathan Morén, Albin Bergqvist Karlbergshallen (KB-Hallen)
2018-03-25 17:00 211028018 SMÅ IF 1 (PK1) - Pålsboda IBF 1 (PK1) 3 - 4 Joel Olausson, Shanaz Nabipour Odenskolans Sporthall
2018-03-28 18:45 211028016 IFK Arboga 1 (PK1) - IBK Hallsta 1 (PK1) 3 - 5 Henrik Brehmer, Albin Bergqvist Vasahallen
2018-03-26 19:30 211028020 Lillån IBK Grön (PK1) - SMÅ IF 1 (PK1) 6 - 5 Fredrik Knutsson, Mats Eriksson Lillåns skola
2018-03-30 19:00 211028019 IBK Hallsta 1 (PK1) - IBK Köping Ung 1 (PK1) 2 - 15 Martin Dalsgard, Marcus Karppinen Nibblehallen
2018-04-06 19:00 211028021 Pålsboda IBF 1 (PK1) - Orresta IF 1 (PK1) 10 - 4 Anders Nordlund, Micael Svensson Alléhallen, Hallsberg
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBK Köping Ung 1 (PK1) 6 5 0 1 54-20 34 15
2. Lillån IBK Grön (PK1) 6 4 1 1 41-26 15 13
3. IFK Arboga 1 (PK1) 6 4 0 2 37-25 12 12
4. IBK Hallsta 1 (PK1) 6 3 1 2 33-38 -5 10
5. Pålsboda IBF 1 (PK1) 6 3 0 3 25-35 -10 9
6. Orresta IF 1 (PK1) 6 1 0 5 15-45 -30 3
7. SMÅ IF 1 (PK1) 6 0 0 6 24-40 -16 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Klass 1 Svart
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-02-13 19:30 211027002 Lillån IBK Vit (PK1) - Örebro SK Ung 1 (PK1) 6 - 5 Fredrik Alm, Elin Fernhagen Lillåns skola
2018-02-17 16:30 211027003 Västerås IBS Ung 2 (PK1) - Per-Ols IBF 1 (PK1) 7 - 5 Filip Larsson, Tim Solig Klövernhallen Plan 1
2018-02-18 18:30 211027001 Tillberga IK Ung 1 (PK1) - Västerås IBS Ung 1 (PK1) 2 - 3 Gerry Törnqvist, Henrik Brehmer Tillberga Sporthall
2018-03-14 19:00 211027004 Surahammars IBF 1 (PK1) - IBK Sala 1 (PK1) 7 - 3 Henrik Brehmer, Jimmie Nilsson Mälarenergi Arena Surahammar
2018-03-04 11:00 211027005 IBK Sala 1 (PK1) - Västerås IBS Ung 2 (PK1) 5 - 8 Gerry Törnqvist, Henrik Brehmer Sala Idrottshall
2018-03-04 13:00 211027006 Per-Ols IBF 1 (PK1) - Lillån IBK Vit (PK1) 10 - 1 Thomas Kallin, Tobias Söderberg Fagerstahallen
2018-03-04 20:00 211027007 Örebro SK Ung 1 (PK1) - Tillberga IK Ung 1 (PK1) 4 - 5 Shanaz Nabipour, Elin Fernhagen Birgittaskolan
2018-03-20 19:15 211027008 Västerås IBS Ung 1 (PK1) - Surahammars IBF 1 (PK1) OW (0 - 5) Edvin Lindelöf, Tim Solig Klövernhallen Plan 1
2018-03-10 10:30 211027012 Örebro SK Ung 1 (PK1) - Västerås IBS Ung 1 (PK1) 3 - 5 Daniel Kallin, Fredrik Alm Mellringehallen - Örebro
2018-03-10 17:00 211027009 Tillberga IK Ung 1 (PK1) - Per-Ols IBF 1 (PK1) 9 - 8 Jerry Nilsson, Jimmie Nilsson Tillberga Sporthall
2018-03-11 12:30 211027011 Västerås IBS Ung 2 (PK1) - Surahammars IBF 1 (PK1) 3 - 4 Mohamed Abdirisak, Francisco Contreras Klövernhallen Plan 1
2018-04-14 13:00 211027010 Lillån IBK Vit (PK1) - IBK Sala 1 (PK1) 6 - 4 Jörgen Dahlström, Emil Wass Lillåns skola
211027016 Västerås IBS Ung 1 (PK1) - Västerås IBS Ung 2 (PK1) OW (0 - 5)
2018-03-17 16:00 211027013 Surahammars IBF 1 (PK1) - Lillån IBK Vit (PK1) 2 - 3 Carl Wikgren, Jimmie Nilsson Mälarenergi Arena Surahammar
2018-03-17 17:00 211027014 IBK Sala 1 (PK1) - Tillberga IK Ung 1 (PK1) 4 - 1 Filip Larsson, Alfons Berglund Sala Idrottshall
2018-03-18 13:00 211027015 Per-Ols IBF 1 (PK1) - Örebro SK Ung 1 (PK1) 6 - 2 Camilla Eriksson, Kai Kinnari Fagerstahallen
2018-03-24 15:30 211027017 Tillberga IK Ung 1 (PK1) - Surahammars IBF 1 (PK1) 2 - 3 Lars Flink, Filip Larsson Tillberga Sporthall
2018-03-24 17:30 211027018 Lillån IBK Vit (PK1) - Västerås IBS Ung 2 (PK1) 5 - 5 Shanaz Nabipour, Elin Fernhagen Lillåns skola
2018-03-25 13:00 211027019 Per-Ols IBF 1 (PK1) - Västerås IBS Ung 1 (PK1) 5 - 6 Mikael Jansson, Gerry Törnqvist Fagerstahallen
2018-03-25 17:30 211027020 Örebro SK Ung 1 (PK1) - IBK Sala 1 (PK1) 6 - 6 Oscar Söljén, Berndt Swärd Birgittaskolan
2018-03-26 19:00 211027022 Surahammars IBF 1 (PK1) - Örebro SK Ung 1 (PK1) 9 - 4 Lars Flink, Edvin Lindelöf Mälarenergi Arena Surahammar
2018-03-26 19:45 211027021 Västerås IBS Ung 2 (PK1) - Tillberga IK Ung 1 (PK1) 5 - 6 Filip Larsson, Albin Groen Klövernhallen Plan 1
2018-03-28 18:30 211027023 IBK Sala 1 (PK1) - Per-Ols IBF 1 (PK1) 4 - 7 Burak Unsal, Carl Wikgren Sala Idrottshall
2018-03-28 19:30 211027024 Västerås IBS Ung 1 (PK1) - Lillån IBK Vit (PK1) 5 - 2 Marcus Karppinen, Filip Lilja Klövernhallen Plan 1
2018-04-03 18:30 211027025 Tillberga IK Ung 1 (PK1) - Lillån IBK Vit (PK1) 3 - 3 Gerry Törnqvist, Juha Vanninen Tillberga Sporthall
2018-04-10 20:00 211027028 Örebro SK Ung 1 (PK1) - Västerås IBS Ung 2 (PK1) 5 - 6 Oscar Söljén, Fredrik Alm Birgittaskolan
2018-04-11 18:30 211027026 IBK Sala 1 (PK1) - Västerås IBS Ung 1 (PK1) 5 - 4 Thomas Kallin, Fernando Rocabado Sala Idrottshall
2018-04-12 19:00 211027027 Per-Ols IBF 1 (PK1) - Surahammars IBF 1 (PK1) 6 - 12 Thomas Kallin, Francisco Contreras Fagerstahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Surahammars IBF 1 (PK1) 7 6 0 1 42-21 21 18
2. Västerås IBS Ung 2 (PK1) 7 4 1 2 39-30 9 13
3. Västerås IBS Ung 1 (PK1) 7 4 0 3 23-27 -4 12
4. Lillån IBK Vit (PK1) 7 3 2 2 26-34 -8 11
5. Tillberga IK Ung 1 (PK1) 7 3 1 3 28-30 -2 10
6. Per-Ols IBF 1 (PK1) 7 3 0 4 47-41 6 9
7. IBK Sala 1 (PK1) 7 2 1 4 31-39 -8 7
8. Örebro SK Ung 1 (PK1) 7 0 1 6 29-43 -14 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Klass 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-10-11 19:30 211010003 IFK Arboga 2 (PK2) - Västerås IBS Ung 4 (PK2) 8 - 4 Henrik Brehmer, Jonathan Morén Vasahallen
2017-10-14 14:00 211010001 Surahammars IBF 2 (PK2) - Kungsörs IBK 1 (PK2) 13 - 2 Jerry Nilsson, Per Ryman Mälarenergi Arena Surahammar
2017-10-15 11:00 211010004 Skogsgymnastikens IBS 1 (PK2) - IBK Köping Ung 2 (PK2) 13 - 2 Kai Kinnari, Björn Höijer Fagerstahallen
2017-10-21 13:30 211010006 IFK Arboga 2 (PK2) - Surahammars IBF 2 (PK2) 5 - 3 Henrik Brehmer, Jonathan Morén Vasahallen
2017-10-21 16:00 211010007 IBK Köping Ung 2 (PK2) - Västerås IBS Ung 3 (PK2) 5 - 7 Filip Lilja, Carl Wikgren Ullvihallen
2017-10-22 11:00 211010005 Kungsörs IBK 1 (PK2) - IBK Sala 2 (PK2) 3 - 4 Henrik Brehmer, Jonathan Morén Sporthallen Kungsör A
2017-10-22 15:00 211010008 Skogsgymnastikens IBS 1 (PK2) - Västerås IBS Ung 4 (PK2) 7 - 7 Tim Solig, Jimmie Nilsson Klackbergsgården
2017-10-28 10:00 211010010 Kungsörs IBK 1 (PK2) - IFK Arboga 2 (PK2) 1 - 7 Henrik Brehmer, Jonathan Morén Sporthallen Kungsör A
2017-10-29 13:00 211010011 Surahammars IBF 2 (PK2) - Skogsgymnastikens IBS 1 (PK2) 4 - 3 Filip Lilja, Carl Wikgren Mälarenergi Arena Surahammar
2017-10-29 17:15 211010012 Västerås IBS Ung 3 (PK2) - Västerås IBS Ung 4 (PK2) 6 - 0 Albin Groen, Matilda Pichler Klövernhallen Plan 1
2017-11-12 11:45 211010013 IFK Arboga 2 (PK2) - IBK Sala 2 (PK2) 7 - 4 Henrik Brehmer, Jonathan Morén Vasahallen
2017-11-12 15:00 211010015 Skogsgymnastikens IBS 1 (PK2) - Kungsörs IBK 1 (PK2) 11 - 5 Mikael Jansson, Tomas Karlsson Klackbergsgården
2017-11-13 18:15 211010016 Västerås IBS Ung 3 (PK2) - Surahammars IBF 2 (PK2) 3 - 10 Filip Larsson, Alfons Berglund Klövernhallen Plan 1
2017-11-18 11:00 211010020 Kungsörs IBK 1 (PK2) - Västerås IBS Ung 3 (PK2) 5 - 7 Henrik Syversen, Jonathan Mc Iver Sporthallen Kungsör A
2017-11-18 17:00 211010017 IBK Sala 2 (PK2) - IBK Köping Ung 2 (PK2) 2 - 3 Jonas Ahlin, Burak Unsal Sala Idrottshall
2017-11-23 17:45 211010018 IFK Arboga 2 (PK2) - Skogsgymnastikens IBS 1 (PK2) 3 - 3 Francisco Contreras, Mohamed Abdirisak Vasahallen
2017-11-25 15:30 211010023 Västerås IBS Ung 3 (PK2) - IFK Arboga 2 (PK2) 8 - 8 Mattias Bortmyr, Sebastian Langgren Klövernhallen Plan 1
2017-11-25 17:00 211010022 Västerås IBS Ung 4 (PK2) - IBK Köping Ung 2 (PK2) 10 - 8 Tim Solig, Filip Lilja Klövernhallen Plan 1
2017-11-26 15:00 211010021 Skogsgymnastikens IBS 1 (PK2) - IBK Sala 2 (PK2) 8 - 4 Kai Kinnari, Camilla Eriksson Klackbergsgården
2017-12-02 14:15 211010027 IBK Köping Ung 2 (PK2) - Surahammars IBF 2 (PK2) 4 - 6 Mohamed Abdirisak, Francisco Contreras Ullvihallen
2017-12-02 15:30 211010025 IBK Sala 2 (PK2) - Västerås IBS Ung 4 (PK2) 7 - 6 Lies Youcefi, Martin Dalsgard Sala Idrottshall
2017-12-03 15:00 211010026 Skogsgymnastikens IBS 1 (PK2) - Västerås IBS Ung 3 (PK2) 6 - 2 Mikael Jansson, Tomas Karlsson Klackbergsgården
2017-12-09 11:30 211010030 Surahammars IBF 2 (PK2) - Västerås IBS Ung 4 (PK2) 4 - 4 Henrik Brehmer, Jonathan Morén Mälarenergi Arena Surahammar
2017-12-10 09:00 211010031 Kungsörs IBK 1 (PK2) - IBK Köping Ung 2 (PK2) 3 - 11 Martin Dalsgard, Jonathan Mc Iver Sporthallen Kungsör A
2017-12-11 18:15 211010029 Västerås IBS Ung 3 (PK2) - IBK Sala 2 (PK2) 4 - 9 Filip Lilja, Carl Wikgren Klövernhallen Plan 1
2017-12-16 18:00 211010033 IBK Sala 2 (PK2) - Surahammars IBF 2 (PK2) 2 - 7 Jonas Ahlin, Axel Norin Sala Idrottshall
2017-12-17 11:00 211010036 IBK Köping Ung 2 (PK2) - IFK Arboga 2 (PK2) 7 - 12 Francisco Contreras, Hugo Edlund Karlbergshallen (KB-Hallen)
2018-02-18 14:00 211010034 Västerås IBS Ung 4 (PK2) - Kungsörs IBK 1 (PK2) 6 - 2 Jimmie Nilsson, Emil Nilsson Klövernhallen Plan 1
2018-01-13 09:00 211010037 Kungsörs IBK 1 (PK2) - Surahammars IBF 2 (PK2) 5 - 7 Francisco Contreras, Mohamed Abdirisak Sporthallen Kungsör A
2018-01-14 13:00 211010040 IBK Köping Ung 2 (PK2) - Skogsgymnastikens IBS 1 (PK2) 4 - 17 Jens Rambow, Hugo Edlund Karlbergshallen (KB-Hallen)
2018-01-14 14:30 211010039 Västerås IBS Ung 4 (PK2) - IFK Arboga 2 (PK2) 7 - 4 Mohamed Abdirisak, Lies Youcefi Klövernhallen Plan 1
2018-01-20 09:00 211010042 Surahammars IBF 2 (PK2) - IFK Arboga 2 (PK2) 4 - 8 Francisco Contreras, Mohamed Abdirisak Mälarenergi Arena Surahammar
2018-01-20 14:30 211010043 Västerås IBS Ung 3 (PK2) - IBK Köping Ung 2 (PK2) 8 - 5 Filip Larsson, Alfons Berglund Klövernhallen Plan 1
2018-01-20 16:00 211010044 Västerås IBS Ung 4 (PK2) - Skogsgymnastikens IBS 1 (PK2) 5 - 8 Thomas Kallin, Tobias Söderberg Klövernhallen Plan 1
2018-01-20 16:30 211010041 IBK Sala 2 (PK2) - Kungsörs IBK 1 (PK2) 11 - 0 Francisco Contreras, Lies Youcefi Sala Idrottshall
2018-01-27 11:45 211010046 IFK Arboga 2 (PK2) - Kungsörs IBK 1 (PK2) 10 - 4 Albin Bergqvist, Hugo Edlund Vasahallen
2018-01-28 09:30 211010048 Västerås IBS Ung 4 (PK2) - Västerås IBS Ung 3 (PK2) 6 - 5 Filip Larsson, Lars-Göran Eklund Klövernhallen Plan 1
2018-01-28 15:00 211010047 Skogsgymnastikens IBS 1 (PK2) - Surahammars IBF 2 (PK2) 4 - 4 Filip Lilja, Carl Wikgren Klackbergsgården
2018-02-10 18:00 211010051 Kungsörs IBK 1 (PK2) - Skogsgymnastikens IBS 1 (PK2) 3 - 16 Albin Bergqvist, Rasmus Zarins Sporthallen Kungsör A
2018-02-11 11:00 211010049 IBK Sala 2 (PK2) - IFK Arboga 2 (PK2) 6 - 5 Lars-Göran Eklund, Oscar Nordlander Sala Idrottshall
2018-02-11 16:45 211010052 Surahammars IBF 2 (PK2) - Västerås IBS Ung 3 (PK2) 4 - 6 Emil Nilsson, Jerry Nilsson Mälarenergi Arena Surahammar
2018-02-17 14:15 211010053 IBK Köping Ung 2 (PK2) - IBK Sala 2 (PK2) 6 - 10 Jens Rambow, Hugo Edlund Ullvihallen
2018-02-17 15:00 211010056 Västerås IBS Ung 3 (PK2) - Kungsörs IBK 1 (PK2) 9 - 7 Filip Larsson, Alfons Berglund Klövernhallen Plan 1
2018-02-18 15:00 211010054 Skogsgymnastikens IBS 1 (PK2) - IFK Arboga 2 (PK2) 10 - 3 Francisco Contreras, Mohamed Abdirisak Klackbergsgården
2018-02-24 14:30 211010057 IBK Sala 2 (PK2) - Skogsgymnastikens IBS 1 (PK2) 6 - 8 Martin Dalsgard, Juha Vanninen Sala Idrottshall
2018-02-24 14:30 211010058 IBK Köping Ung 2 (PK2) - Västerås IBS Ung 4 (PK2) 13 - 6 Francisco Contreras, Mohamed Abdirisak Karlbergshallen (KB-Hallen)
2018-03-17 17:30 211010059 IFK Arboga 2 (PK2) - Västerås IBS Ung 3 (PK2) 5 - 9 Camilla Eriksson, Henrik Brehmer Vasahallen
2018-03-10 13:00 211010062 Västerås IBS Ung 3 (PK2) - Skogsgymnastikens IBS 1 (PK2) 4 - 7 Mikael Jansson, Tomas Karlsson Klövernhallen Plan 1
2018-03-10 14:30 211010061 Västerås IBS Ung 4 (PK2) - IBK Sala 2 (PK2) 10 - 3 Francisco Contreras, Mohamed Abdirisak Klövernhallen Plan 1
2018-03-19 19:15 211010063 Surahammars IBF 2 (PK2) - IBK Köping Ung 2 (PK2) 5 - 2 Jerry Nilsson, Per Ryman Mälarenergi Arena Surahammar
2018-03-17 12:30 211010066 Västerås IBS Ung 4 (PK2) - Surahammars IBF 2 (PK2) 11 - 2 Filip Larsson, Alfons Berglund Klövernhallen Plan 1
2018-03-18 18:00 211010065 IBK Sala 2 (PK2) - Västerås IBS Ung 3 (PK2) 3 - 9 Michael Rosenlönn, Gerry Törnqvist Sala Idrottshall
2018-03-28 19:30 211010067 IBK Köping Ung 2 (PK2) - Kungsörs IBK 1 (PK2) 2 - 6 Hugo Edlund, Jens Rambow Ullvihallen
2018-03-11 18:30 211010070 Kungsörs IBK 1 (PK2) - Västerås IBS Ung 4 (PK2) 0 - 14 Filip Lilja, Carl Wikgren Sporthallen Kungsör A
2018-03-24 12:30 211010072 IFK Arboga 2 (PK2) - IBK Köping Ung 2 (PK2) 7 - 3 Martin Dalsgard, Jonathan Morén Vasahallen
2018-03-28 19:15 211010069 Surahammars IBF 2 (PK2) - IBK Sala 2 (PK2) 4 - 7 Jerry Nilsson, Per Ryman Mälarenergi Arena Surahammar
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Skogsgymnastikens IBS 1 (PK2) 14 10 3 1 121-56 65 33
2. IFK Arboga 2 (PK2) 14 8 2 4 92-73 19 26
3. Västerås IBS Ung 3 (PK2) 14 8 1 5 87-80 7 25
4. Västerås IBS Ung 4 (PK2) 14 7 2 5 96-77 19 23
5. Surahammars IBF 2 (PK2) 14 7 2 5 77-66 11 23
6. IBK Sala 2 (PK2) 14 7 0 7 78-80 -2 21
7. IBK Köping Ung 2 (PK2) 14 3 0 11 75-112 -37 9
8. Kungsörs IBK 1 (PK2) 14 1 0 13 46-128 -82 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Klass 3 Grön
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-10-21 14:45 211014001 Nora IBK (PK3) - Lillån IBK 4 (PK3 Grön) 10 - 4 Anders Nordlund, Tommy Nordin Idrottshuset, Nora
2017-10-22 11:30 211014002 Örebro SK Ung 4 (PK3 Grön) - Askersunds IBK 1 (PK3 Grön) 3 - 1 Molly Säfström, Moa Molin Birgittaskolan
2017-10-22 16:00 211014003 Västerås IBS Ung 5 (PK3 Grön) - IFK Arboga IBK 3 (PK3 Grön) 3 - 3 Mohamed Abdirisak, Francisco Contreras Klövernhallen Plan 1
2017-10-28 12:30 211014006 Lillån IBK 4 (PK3 Grön) - Västerås IBS Ung 5 (PK3 Grön) 2 - 5 Tony Wennberg, Anna Palmqvist Vivalla skolan
2017-10-29 11:00 211014005 Askersunds IBK 1 (PK3 Grön) - Nora IBK (PK3) 0 - 15 Markus Åhman, Shanaz Nabipour Närlundahallen
2017-10-29 13:30 211014004 IFK Arboga IBK 3 (PK3 Grön) - Örebro SK Ung 4 (PK3 Grön) 10 - 0 Henrik Brehmer, Albin Bergqvist Vasahallen
2017-11-11 11:30 211014008 Västerås IBS Ung 5 (PK3 Grön) - Askersunds IBK 1 (PK3 Grön) 5 - 4 Peter Hofer, Filip Larsson Klövernhallen Plan 1
2017-11-11 16:45 211014007 Nora IBK (PK3) - Örebro SK Ung 4 (PK3 Grön) 7 - 1 Idrottshuset, Nora
2017-11-12 17:15 211014009 IFK Arboga IBK 3 (PK3 Grön) - Lillån IBK 4 (PK3 Grön) 6 - 5 Albin Bergqvist, Petter Windås Vasahallen
2017-11-17 19:00 211014011 Örebro SK Ung 4 (PK3 Grön) - Västerås IBS Ung 5 (PK3 Grön) 2 - 1 Tomas Helgesson, Fredrik Alm Birgittaskolan
2017-11-18 15:30 211014012 Askersunds IBK 1 (PK3 Grön) - Lillån IBK 4 (PK3 Grön) 2 - 4 Markus Åhman, Fredrik Alm Närlundahallen
2017-11-18 16:00 211014010 Nora IBK (PK3) - IFK Arboga IBK 3 (PK3 Grön) 5 - 5 Idrottshuset, Nora
2017-11-24 19:15 211014015 Lillån IBK 4 (PK3 Grön) - Örebro SK Ung 4 (PK3 Grön) 4 - 3 Tomas Helgesson, Fredrik Alm Lillåns skola
2017-11-25 12:15 211014014 IFK Arboga IBK 3 (PK3 Grön) - Askersunds IBK 1 (PK3 Grön) 6 - 0 Albin Bergqvist, Petter Windås Vasahallen
2017-11-25 14:00 211014013 Västerås IBS Ung 5 (PK3 Grön) - Nora IBK (PK3) 3 - 9 Lies Youcefi, Burak Unsal Klövernhallen Plan 1
2017-11-27 18:15 211014018 IFK Arboga IBK 3 (PK3 Grön) - Västerås IBS Ung 5 (PK3 Grön) 3 - 3 Petter Windås, Henrik Brehmer Vasahallen
2017-11-28 18:00 211014016 Lillån IBK 4 (PK3 Grön) - Nora IBK (PK3) 5 - 9 Moa Molin, Molly Säfström Lillåns skola
2017-11-29 18:30 211014017 Askersunds IBK 1 (PK3 Grön) - Örebro SK Ung 4 (PK3 Grön) 2 - 2 Markus Åhman, Krister Eklund Närlundahallen
2017-12-01 19:00 211014019 Örebro SK Ung 4 (PK3 Grön) - IFK Arboga IBK 3 (PK3 Grön) 1 - 5 Tony Wennberg, Tomas Helgesson Birgittaskolan
2017-12-02 16:00 211014021 Västerås IBS Ung 5 (PK3 Grön) - Lillån IBK 4 (PK3 Grön) 5 - 0 Mattias Bortmyr, Filip Lilja Klövernhallen Plan 1
2017-12-02 16:45 211014020 Nora IBK (PK3) - Askersunds IBK 1 (PK3 Grön) 11 - 1 Idrottshuset, Nora
2017-12-09 16:30 211014024 Lillån IBK 4 (PK3 Grön) - IFK Arboga IBK 3 (PK3 Grön) 2 - 4 Shanaz Nabipour, Elin Fernhagen Lillåns skola
2017-12-10 15:30 211014023 Askersunds IBK 1 (PK3 Grön) - Västerås IBS Ung 5 (PK3 Grön) 5 - 4 Tommy Nordin, Shanaz Nabipour Närlundahallen
2017-12-10 17:30 211014022 Örebro SK Ung 4 (PK3 Grön) - Nora IBK (PK3) 1 - 8 Elin Fernhagen, Tomas Helgesson Birgittaskolan
2017-12-16 12:15 211014025 IFK Arboga IBK 3 (PK3 Grön) - Nora IBK (PK3) 2 - 4 Petter Windås, Albin Bergqvist Vasahallen
2017-12-16 12:30 211014027 Lillån IBK 4 (PK3 Grön) - Askersunds IBK 1 (PK3 Grön) 2 - 6 Joel Olausson, Gustav Salmela Lillåns skola
2017-12-16 15:30 211014026 Västerås IBS Ung 5 (PK3 Grön) - Örebro SK Ung 4 (PK3 Grön) 1 - 1 Lars-Göran Eklund, August Ericsson Klövernhallen Plan 1
2018-01-13 14:00 211014028 Nora IBK (PK3) - Västerås IBS Ung 5 (PK3 Grön) 4 - 2 Tomas Helgesson, Fredrik Alm Idrottshuset, Nora
2018-01-14 15:30 211014029 Askersunds IBK 1 (PK3 Grön) - IFK Arboga IBK 3 (PK3 Grön) 1 - 6 Daniel Kallin, Krister Eklund Närlundahallen
2018-01-14 17:30 211014030 Örebro SK Ung 4 (PK3 Grön) - Lillån IBK 4 (PK3 Grön) 0 - 2 Tomas Helgesson, Fredrik Alm Birgittaskolan
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Nora IBK (PK3) 10 9 1 0 82-24 58 28
2. IFK Arboga IBK 3 (PK3 Grön) 10 6 3 1 50-24 26 21
3. Västerås IBS Ung 5 (PK3 Grön) 10 3 3 4 32-33 -1 12
4. Lillån IBK 4 (PK3 Grön) 10 3 0 7 30-50 -20 9
5. Örebro SK Ung 4 (PK3 Grön) 10 2 2 6 14-41 -27 8
6. Askersunds IBK 1 (PK3 Grön) 10 2 1 7 22-58 -36 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Klass 3 Gul
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-10-21 15:00 211009002 IBK Sala P04 (3) - SMÅ IF 2 (PK3gul) 14 - 0 Lies Youcefi, Burak Unsal Sala Idrottshall
2017-10-28 14:30 211009004 Västerås IBS Ung 6 (PK3gul) - IBK Sala P04 (3) 2 - 8 Lars-Göran Eklund, Mattias Bortmyr Klövernhallen Plan 1
2017-11-11 10:00 211009009 Västerås IBS Ung 6 (PK3gul) - KFUM Örebro 2 (PK3gul) 4 - 5 August Ericsson, Oscar Hammar Klövernhallen Plan 1
2017-11-19 14:30 211009012 SMÅ IF 2 (PK3gul) - KFUM Örebro 2 (PK3gul) 2 - 4 Molly Säfström, Tomas Helgesson Odenskolans Sporthall
2017-11-25 12:30 211009014 Västerås IBS Ung 6 (PK3gul) - SMÅ IF 2 (PK3gul) WO (5 - 0) Lies Youcefi, Burak Unsal Klövernhallen Plan 1
2017-11-26 17:30 211009015 KFUM Örebro 2 (PK3gul) - IBK Sala P04 (3) 2 - 10 Tomas Helgesson, Fredrik Alm Tegelbruket
2017-12-03 13:00 211009017 SMÅ IF 2 (PK3gul) - IBK Sala P04 (3) 2 - 5 Henrik Brehmer, Jonathan Morén Odenskolans Sporthall
2017-12-09 10:00 211009019 IBK Sala P04 (3) - Västerås IBS Ung 6 (PK3gul) 12 - 5 Jonas Ahlin, Burak Unsal Sala Idrottshall
2017-12-02 11:30 211009024 KFUM Örebro 2 (PK3gul) - Västerås IBS Ung 6 (PK3gul) 6 - 5 Moa Molin, Tomas Helgesson Adolfsbergsskolan
2017-12-16 11:30 211009027 KFUM Örebro 2 (PK3gul) - SMÅ IF 2 (PK3gul) 8 - 1 Elin Fernhagen, Shanaz Nabipour Adolfsbergsskolan
2018-01-14 11:30 211009030 IBK Sala P04 (3) - KFUM Örebro 2 (PK3gul) WO (5 - 0) Juha Vanninen Sala Idrottshall
2018-01-14 14:45 211009029 SMÅ IF 2 (PK3gul) - Västerås IBS Ung 6 (PK3gul) 6 - 4 Moa Molin, Henrik Brehmer Odenskolans Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBK Sala P04 (3) 6 6 0 0 54-11 43 18
2. KFUM Örebro 2 (PK3gul) 6 4 0 2 25-27 -2 12
3. Västerås IBS Ung 6 (PK3gul) 6 1 0 5 25-37 -12 3
4. SMÅ IF 2 (PK3gul) 6 1 0 5 11-40 -29 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Klass 3 Lätt
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-01-21 10:30 211022004 IBK Köping Ung (PK3 Röd) (3) - Pålsboda IBF (PK3) 7 - 4 Hugo Edlund, Jonathan Morén Ullvihallen
2018-01-21 12:30 211022001 Askersunds IBK (PK3) - Västerås IBS Ung 6 6 - 2 Tomas Helgesson, Shanaz Nabipour Närlundahallen
2018-04-10 18:30 211022002 Örebro SK Ung (PK3) - Västerås IBS Ung 5 Oscar Söljén, Fredrik Alm Birgittaskolan
2018-01-23 19:30 211022005 Lillån IBK (PK3) - Askersunds IBK (PK3) 3 - 5 Tomas Helgesson, Fredrik Alm Lillåns skola
2018-01-27 16:30 211022006 Ekeby IF (PK3) - IBK Köping Ung (PK3 Röd) (3) 3 - 3 Tomas Helgesson, Shanaz Nabipour Kumlahallen Viahallen (Stora)
2018-01-27 17:30 211022008 Västerås IBS Ung 6 - Örebro SK Ung (PK3) 5 - 3 Mattias Bortmyr, Rasmus Zarins Klövernhallen Plan 1
2018-02-11 11:15 211022012 Pålsboda IBF (PK3) - Ekeby IF (PK3) 4 - 8 Kim Palmroth, Shanaz Nabipour Alléhallen, Hallsberg
2018-02-11 14:30 211022011 IBK Köping Ung (PK3 Röd) (3) - Västerås IBS Ung 5 3 - 6 Oscar Hammar, August Ericsson Karlbergshallen (KB-Hallen)
2018-02-11 17:30 211022009 Örebro SK Ung (PK3) - Lillån IBK (PK3) 2 - 5 Joel Olausson, Gustav Salmela Birgittaskolan
2018-02-13 19:00 211022014 Askersunds IBK (PK3) - Örebro SK Ung (PK3) 1 - 3 Markus Åhman, Tomas Helgesson Närlundahallen
2018-02-18 11:00 211022015 Västerås IBS Ung 5 - Pålsboda IBF (PK3) 3 - 1 Jimmie Nilsson, Emil Nilsson Klövernhallen Plan 1
2018-02-18 12:30 211022016 Västerås IBS Ung 6 - IBK Köping Ung (PK3 Röd) (3) 7 - 6 Filip Larsson, Jimmie Nilsson Klövernhallen Plan 1
2018-03-10 10:30 211022018 IBK Köping Ung (PK3 Röd) (3) - Lillån IBK (PK3) 7 - 6 Hugo Edlund, Jonathan Mc Iver Karlbergshallen (KB-Hallen)
2018-03-10 18:30 211022020 Ekeby IF (PK3) - Västerås IBS Ung 5 6 - 7 Tommy Nordin, Fredrik Knutsson Kumlahallen Viahallen (Stora)
2018-03-11 13:30 211022019 Pålsboda IBF (PK3) - Västerås IBS Ung 6 3 - 4 Fredrik Alm, Tomas Helgesson Alléhallen, Hallsberg
2018-03-13 19:15 211022021 Lillån IBK (PK3) - Pålsboda IBF (PK3) 3 - 5 Molly Säfström, Moa Molin Lillåns skola
2018-03-17 17:00 211022024 Västerås IBS Ung 6 - Ekeby IF (PK3) 6 - 3 Mattias Bortmyr, Sebastian Langgren Klövernhallen Plan 1
2018-03-18 15:00 211022022 Askersunds IBK (PK3) - IBK Köping Ung (PK3 Röd) (3) 4 - 3 Fredrik Alm, Tomas Helgesson Närlundahallen
2018-03-19 19:30 211022028 Västerås IBS Ung 5 - Västerås IBS Ung 6 5 - 3 Lars-Göran Eklund, Filip Larsson Klövernhallen Plan 1
2018-03-24 13:30 211022027 Ekeby IF (PK3) - Lillån IBK (PK3) 1 - 4 Molly Säfström, Moa Molin Kumlahallen Viahallen (Stora)
2018-03-25 11:00 211022025 IBK Köping Ung (PK3 Röd) (3) - Örebro SK Ung (PK3) 8 - 0 Hugo Edlund, Albin Groen Karlbergshallen (KB-Hallen)
2018-04-04 19:15 211022026 Pålsboda IBF (PK3) - Askersunds IBK (PK3) 0 - 2 Fredrik Alm, Tomas Helgesson Alléhallen, Hallsberg
211022031 Örebro SK Ung (PK3) - Pålsboda IBF (PK3) Birgittaskolan
2018-03-27 19:00 211022029 Lillån IBK (PK3) - Västerås IBS Ung 5 2 - 4 Tommy Nordin, Fredrik Alm Lillåns skola
2018-03-27 19:00 211022030 Askersunds IBK (PK3) - Ekeby IF (PK3) 6 - 2 Tomas Helgesson, Shanaz Nabipour Närlundahallen
2018-03-24 15:00 211022035 Västerås IBS Ung 5 - Askersunds IBK (PK3) 7 - 2 Mattias Bortmyr, Sebastian Langgren Klövernhallen Plan 1
2018-03-25 17:00 211022036 Västerås IBS Ung 6 - Lillån IBK (PK3) 7 - 4 Mattias Bortmyr, Sebastian Langgren Klövernhallen Plan 1
2018-04-04 17:30 211022034 Ekeby IF (PK3) - Örebro SK Ung (PK3) 3 - 4 Tommy Nordin, Tomas Helgesson Kumlahallen Viahallen (Stora)
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Västerås IBS Ung 5 6 6 0 0 32-17 15 18
2. Askersunds IBK (PK3) 7 5 0 2 26-20 6 15
3. Västerås IBS Ung 6 7 5 0 2 34-30 4 15
4. IBK Köping Ung (PK3 Röd) (3) 7 3 1 3 37-30 7 10
5. Lillån IBK (PK3) 7 2 0 5 27-31 -4 6
6. Örebro SK Ung (PK3) 5 2 0 3 12-22 -10 6
7. Ekeby IF (PK3) 7 1 1 5 26-34 -8 4
8. Pålsboda IBF (PK3) 6 1 0 5 17-27 -10 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Klass 3 Röd
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-10-21 10:00 211019001 Västerås IBS Ung 7 (PK3 Röd) - IBK Köping Ung (PK3 Röd) 5 - 2 Peter Hofer, Mattias Bortmyr Klövernhallen Plan 1
2017-10-22 11:30 211019002 Ekeby IF 1 (PK3 Röd) - Skälby IBK 1 (PK3 Röd) 2 - 11 Tomas Helgesson, Shanaz Nabipour Kumlahallen Viahallen (Stora)
2017-10-22 13:30 211019003 Örebro SK Ung 5 (PK3 Röd) - Pålsboda IBF 2 (PK3 Röd) 6 - 2 Molly Säfström, Moa Molin Birgittaskolan
2017-10-28 10:30 211019004 Pålsboda IBF 2 (PK3 Röd) - Ekeby IF 1 (PK3 Röd) 6 - 1 Shanaz Nabipour, Tomas Helgesson Alléhallen, Hallsberg
2017-10-28 12:30 211019006 IBK Köping Ung (PK3 Röd) - Örebro SK Ung 5 (PK3 Röd) 2 - 6 Trym Arnelind, Jens Rambow Ullvihallen
2017-10-29 10:15 211019005 Skälby IBK 1 (PK3 Röd) - Västerås IBS Ung 7 (PK3 Röd) 4 - 4 Marcus Karppinen, Oscar Hammar Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2017-11-12 10:30 211019009 Pålsboda IBF 2 (PK3 Röd) - IBK Köping Ung (PK3 Röd) 1 - 3 Tomas Helgesson, Fredrik Alm Alléhallen, Hallsberg
2017-11-12 11:15 211019008 Örebro SK Ung 5 (PK3 Röd) - Skälby IBK 1 (PK3 Röd) 5 - 9 Moa Molin, Shanaz Nabipour Birgittaskolan
2017-11-12 15:30 211019007 Västerås IBS Ung 7 (PK3 Röd) - Ekeby IF 1 (PK3 Röd) 13 - 3 Sebastian Langgren, Peter Hofer Klövernhallen Plan 1
2017-11-18 11:00 211019010 Västerås IBS Ung 7 (PK3 Röd) - Pålsboda IBF 2 (PK3 Röd) 7 - 4 August Ericsson, Oscar Hammar Klövernhallen Plan 1
2017-11-19 13:30 211019011 Ekeby IF 1 (PK3 Röd) - Örebro SK Ung 5 (PK3 Röd) 1 - 7 Tomas Helgesson, Fredrik Alm Skogstorpskolan
2017-11-19 14:45 211019012 Skälby IBK 1 (PK3 Röd) - IBK Köping Ung (PK3 Röd) 6 - 5 Lars-Göran Eklund, Francisco Contreras Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
211019015 IBK Köping Ung (PK3 Röd) - Ekeby IF 1 (PK3 Röd) Karlbergshallen (KB-Hallen)
2017-11-25 17:30 211019013 Örebro SK Ung 5 (PK3 Röd) - Västerås IBS Ung 7 (PK3 Röd) 5 - 9 Anders Nordlund, Krister Eklund Birgittaskolan
2017-11-27 19:15 211019014 Pålsboda IBF 2 (PK3 Röd) - Skälby IBK 1 (PK3 Röd) 4 - 5 Tomas Helgesson, Shanaz Nabipour Alléhallen, Hallsberg
2017-12-02 12:30 211019016 IBK Köping Ung (PK3 Röd) - Västerås IBS Ung 7 (PK3 Röd) 5 - 4 Hugo Edlund, Jens Rambow Ullvihallen
2017-12-03 10:15 211019017 Skälby IBK 1 (PK3 Röd) - Ekeby IF 1 (PK3 Röd) 14 - 0 August Ericsson, Oscar Hammar Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2017-12-03 10:30 211019018 Pålsboda IBF 2 (PK3 Röd) - Örebro SK Ung 5 (PK3 Röd) 2 - 9 Fredrik Knutsson, Fredrik Alm Alléhallen, Hallsberg
2017-12-04 19:00 211019021 Örebro SK Ung 5 (PK3 Röd) - IBK Köping Ung (PK3 Röd) 6 - 2 Moa Molin, Elin Fernhagen Adolfsbergsskolan
2017-12-06 18:15 211019019 Ekeby IF 1 (PK3 Röd) - Pålsboda IBF 2 (PK3 Röd) 6 - 2 Markus Åhman, Shanaz Nabipour Kumlahallen Viahallen (Stora)
2017-12-06 19:15 211019020 Västerås IBS Ung 7 (PK3 Röd) - Skälby IBK 1 (PK3 Röd) 9 - 8 August Ericsson, Oscar Hammar Klövernhallen Plan 1
2017-12-09 11:30 211019022 Ekeby IF 1 (PK3 Röd) - Västerås IBS Ung 7 (PK3 Röd) 2 - 13 Tomas Helgesson, Kim Palmroth Kumlahallen Viahallen (Stora)
2017-12-09 13:00 211019024 IBK Köping Ung (PK3 Röd) - Pålsboda IBF 2 (PK3 Röd) 10 - 7 Trym Arnelind, Jens Rambow Karlbergshallen (KB-Hallen)
2017-12-10 12:15 211019023 Skälby IBK 1 (PK3 Röd) - Örebro SK Ung 5 (PK3 Röd) 6 - 2 Mattias Bortmyr, Sebastian Langgren Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2017-12-17 12:00 211019025 Pålsboda IBF 2 (PK3 Röd) - Västerås IBS Ung 7 (PK3 Röd) 2 - 6 Tomas Helgesson, Shanaz Nabipour Alléhallen, Hallsberg
2017-12-17 13:00 211019027 IBK Köping Ung (PK3 Röd) - Skälby IBK 1 (PK3 Röd) 6 - 6 Hugo Edlund, Trym Arnelind Karlbergshallen (KB-Hallen)
2017-12-17 17:30 211019026 Örebro SK Ung 5 (PK3 Röd) - Ekeby IF 1 (PK3 Röd) 8 - 4 Moa Molin, Tomas Helgesson Birgittaskolan
2018-01-13 11:30 211019028 Västerås IBS Ung 7 (PK3 Röd) - Örebro SK Ung 5 (PK3 Röd) 8 - 0 Burak Unsal, Lies Youcefi Klövernhallen Plan 1
2018-01-13 17:15 211019029 Skälby IBK 1 (PK3 Röd) - Pålsboda IBF 2 (PK3 Röd) WO (5 - 0) Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2018-01-14 14:30 211019030 Ekeby IF 1 (PK3 Röd) - IBK Köping Ung (PK3 Röd) 8 - 9 Elin Fernhagen, Shanaz Nabipour Kumlahallen Viahallen (Stora)
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Västerås IBS Ung 7 (PK3 Röd) 10 8 1 1 78-35 43 25
2. Skälby IBK 1 (PK3 Röd) 10 7 2 1 74-37 37 23
3. Örebro SK Ung 5 (PK3 Röd) 10 6 0 4 54-45 9 18
4. IBK Köping Ung (PK3 Röd) 9 4 1 4 44-49 -5 13
5. Pålsboda IBF 2 (PK3 Röd) 10 1 0 9 30-58 -28 3
6. Ekeby IF 1 (PK3 Röd) 9 1 0 8 27-83 -56 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Klass 3 Svår
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-01-21 12:15 211021001 IFK Arboga IBK (3) - Örebro SK Ung P05 (3) 1 - 6 Mathias Johansson, Linn Rollert Vasahallen
2018-01-21 18:15 211021003 KFUM Örebro (PK3) - Västerås IBS Ung 7 (3) 5 - 2 Fredrik Alm, Tomas Helgesson Tegelbruket
2018-01-22 19:45 211021002 IBK Sala P04 (3) - Skälby IBK (3) 0 - 4 Francisco Contreras, Mohamed Abdirisak Lärkans Sportcenter
2018-01-25 18:45 211021005 Västerås IBS Ung 7 (3) - IFK Arboga IBK (3) 8 - 1 Francisco Contreras, Linn Rollert Klövernhallen Plan 1
2018-01-28 12:00 211021004 Örebro SK Ung P05 (3) - Nora IBK (PK3) 2 - 8 Shanaz Nabipour, Tomas Helgesson Birgittaskolan
2018-01-28 16:00 211021006 KFUM Örebro (PK3) - IBK Sala P04 (3) 5 - 3 Joel Olausson, Gustav Salmela Tegelbruket
2018-02-10 16:30 211021007 Nora IBK (PK3) - Skälby IBK (3) 3 - 1 Mats Eriksson, Shanaz Nabipour Idrottshuset, Nora
2018-02-10 17:30 211021008 Örebro SK Ung P05 (3) - Västerås IBS Ung 7 (3) 4 - 5 Joel Olausson, Gustav Salmela Mellringehallen - Örebro
2018-02-10 18:15 211021009 IFK Arboga IBK (3) - IBK Sala P04 (3) 6 - 2 Gerry Törnqvist, Petter Windås Vasahallen
2018-02-17 13:30 211021010 Västerås IBS Ung 7 (3) - Nora IBK (PK3) 4 - 2 Filip Larsson, Alfons Berglund Klövernhallen Plan 1
2018-02-17 17:15 211021011 Skälby IBK (3) - KFUM Örebro (PK3) 4 - 3 Oscar Hammar, Francisco Contreras Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2018-02-18 11:30 211021012 IBK Sala P04 (3) - Örebro SK Ung P05 (3) 7 - 3 Lars-Göran Eklund, Francisco Contreras Sala Idrottshall
2018-03-10 11:15 211021015 Skälby IBK (3) - IFK Arboga IBK (3) 7 - 9 Mårten Hanold, Juha Vanninen Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2018-03-10 16:30 211021013 Nora IBK (PK3) - KFUM Örebro (PK3) 12 - 4 Mats Eriksson, Krister Eklund Idrottshuset, Nora
2018-03-11 14:00 211021014 Västerås IBS Ung 7 (3) - IBK Sala P04 (3) 1 - 4 Mohamed Abdirisak, Francisco Contreras Klövernhallen Plan 1
2018-03-17 13:30 211021017 IFK Arboga IBK (3) - KFUM Örebro (PK3) Jerry Nilsson, Per Ryman Vasahallen
2018-03-18 10:45 211021018 Örebro SK Ung P05 (3) - Skälby IBK (3) 4 - 4 Gustav Salmela, Elin Fernhagen Mellringehallen - Örebro
2018-03-18 11:45 211021016 IBK Sala P04 (3) - Nora IBK (PK3) 8 - 3 Oscar Hammar, August Ericsson Sala Idrottshall
2018-03-03 15:00 211021019 Nora IBK (PK3) - IFK Arboga IBK (3) 5 - 1 Tomas Helgesson, Mats Eriksson Idrottshuset, Nora
2018-03-25 12:30 211021021 Skälby IBK (3) - Västerås IBS Ung 7 (3) 5 - 5 Filip Larsson, Filip Lilja Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2018-03-25 15:30 211021020 KFUM Örebro (PK3) - Örebro SK Ung P05 (3) 2 - 4 Tommy Nordin, Krister Eklund Tegelbruket
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Nora IBK (PK3) 6 4 0 2 33-20 13 12
2. Västerås IBS Ung 7 (3) 6 3 1 2 25-21 4 10
3. IBK Sala P04 (3) 6 3 0 3 24-22 2 9
4. Skälby IBK (3) 6 2 2 2 25-24 1 8
5. Örebro SK Ung P05 (3) 6 2 1 3 23-27 -4 7
6. KFUM Örebro (PK3) 5 2 0 3 19-25 -6 6
7. IFK Arboga IBK (3) 5 2 0 3 18-28 -10 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Klass 4
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-10-21 10:15 211011005 Skälby IBK 3 (PK4) - Tillberga IK Ung 3 (PK4) 2 - 4 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2017-10-21 11:00 211011003 Surahammars IBF 4 (PK4) - Skogsgymnastikens IBS 2 (PK4) 6 - 4 Mälarenergi Arena Surahammar
2017-10-21 12:30 211011006 IBK Köping Ung 4 (PK4) - Dingtuna GIF 1 (PK4) 14 - 0 Ullvihallen
2017-10-21 17:30 211011004 Skälby IBK 2 (PK4) - Västerås IBS Ung 8 (PK4) 17 - 7 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2017-10-22 12:00 211011002 Romfartuna GOIF 1 (PK4) - Rönnby SK 1 (PK4) 6 - 5 Wenströmska Skolan
2017-10-22 13:00 211011001 IBK Sala 4 (PK4) - Knäppmora AIK 1 (PK4) 12 - 0 Sala Idrottshall
2017-10-28 09:30 211011011 Dingtuna GIF 1 (PK4) - Skälby IBK 2 (PK4) 4 - 9 Råbyhallen
2017-10-28 10:00 211011009 Västerås IBS Ung 8 (PK4) - Romfartuna GOIF 1 (PK4) 2 - 4 Klövernhallen Plan 1
2017-10-28 14:15 211011012 IBK Köping Ung 4 (PK4) - Skälby IBK 3 (PK4) 3 - 3 Ullvihallen
2017-10-28 16:45 211011010 Tillberga IK Ung 3 (PK4) - Surahammars IBF 4 (PK4) 8 - 2 Tillberga Sporthall
2017-10-29 13:00 211011008 Skogsgymnastikens IBS 2 (PK4) - Knäppmora AIK 1 (PK4) 3 - 5 Klackbergsgården
2017-10-29 13:15 211011007 Rönnby SK 1 (PK4) - IBK Sala 4 (PK4) 1 - 5 Wenströmska Skolan
2017-11-11 10:00 211011018 Skälby IBK 2 (PK4) - Skälby IBK 3 (PK4) 5 - 5 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2017-11-11 12:00 211011015 Knäppmora AIK 1 (PK4) - Tillberga IK Ung 3 (PK4) 6 - 6 Skinnskattebergs Sporthall
2017-11-12 14:00 211011016 Romfartuna GOIF 1 (PK4) - Dingtuna GIF 1 (PK4) 4 - 0 Wenströmska Skolan
2017-11-12 15:00 211011017 Surahammars IBF 4 (PK4) - IBK Köping Ung 4 (PK4) 0 - 8 Mälarenergi Arena Surahammar
2017-11-12 17:15 211011014 Rönnby SK 1 (PK4) - Västerås IBS Ung 8 (PK4) 8 - 5 Wenströmska Skolan
2017-12-09 11:30 211011013 IBK Sala 4 (PK4) - Skogsgymnastikens IBS 2 (PK4) 6 - 2 Sala Idrottshall
2017-11-18 09:30 211011021 Dingtuna GIF 1 (PK4) - Rönnby SK 1 (PK4) 7 - 7 Råbyhallen
2017-11-18 10:45 211011024 Skälby IBK 2 (PK4) - Surahammars IBF 4 (PK4) 5 - 3 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2017-11-18 12:30 211011019 Västerås IBS Ung 8 (PK4) - IBK Sala 4 (PK4) 5 - 2 Klövernhallen Plan 1
2017-11-18 14:15 211011022 IBK Köping Ung 4 (PK4) - Knäppmora AIK 1 (PK4) 8 - 0 Ullvihallen
2017-11-18 16:45 211011020 Tillberga IK Ung 3 (PK4) - Skogsgymnastikens IBS 2 (PK4) 6 - 5 Tillberga Sporthall
2017-11-19 10:30 211011023 Skälby IBK 3 (PK4) - Romfartuna GOIF 1 (PK4) 5 - 1 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2017-11-25 09:45 211011025 IBK Sala 4 (PK4) - Tillberga IK Ung 3 (PK4) 3 - 3 Sala Idrottshall
2017-11-25 12:00 211011029 Knäppmora AIK 1 (PK4) - Skälby IBK 2 (PK4) 3 - 15 Skinnskattebergs Sporthall
2017-11-26 12:00 211011030 Romfartuna GOIF 1 (PK4) - Surahammars IBF 4 (PK4) 5 - 4 Wenströmska Skolan
2017-11-26 13:00 211011027 Skogsgymnastikens IBS 2 (PK4) - IBK Köping Ung 4 (PK4) 2 - 9 Klackbergsgården
2017-11-26 13:15 211011028 Rönnby SK 1 (PK4) - Skälby IBK 3 (PK4) 9 - 11 Wenströmska Skolan
2017-11-26 15:30 211011026 Västerås IBS Ung 8 (PK4) - Dingtuna GIF 1 (PK4) 8 - 6 Klövernhallen Plan 1
2017-12-02 10:30 211011033 Skälby IBK 3 (PK4) - Västerås IBS Ung 8 (PK4) 4 - 2 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2017-12-02 11:00 211011035 Surahammars IBF 4 (PK4) - Rönnby SK 1 (PK4) 1 - 4 Mälarenergi Arena Surahammar
2017-12-02 12:45 211011034 Skälby IBK 2 (PK4) - Skogsgymnastikens IBS 2 (PK4) 8 - 5 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2017-12-02 13:00 211011031 Dingtuna GIF 1 (PK4) - IBK Sala 4 (PK4) 5 - 4 Råbyhallen
2017-12-03 12:00 211011036 Romfartuna GOIF 1 (PK4) - Knäppmora AIK 1 (PK4) 2 - 1 Wenströmska Skolan
2017-12-03 12:30 211011032 IBK Köping Ung 4 (PK4) - Tillberga IK Ung 3 (PK4) 1 - 4 Ullvihallen
2017-12-09 09:30 211011038 Dingtuna GIF 1 (PK4) - Skälby IBK 3 (PK4) 5 - 5 Råbyhallen
2017-12-09 16:45 211011039 Tillberga IK Ung 3 (PK4) - Skälby IBK 2 (PK4) 1 - 8 Tillberga Sporthall
2017-12-10 11:30 211011037 IBK Sala 4 (PK4) - IBK Köping Ung 4 (PK4) 4 - 5 Sala Idrottshall
2017-12-10 13:00 211011041 Skogsgymnastikens IBS 2 (PK4) - Romfartuna GOIF 1 (PK4) 5 - 3 Klackbergsgården
2017-12-10 13:15 211011042 Rönnby SK 1 (PK4) - Knäppmora AIK 1 (PK4) 7 - 3 Wenströmska Skolan
2017-12-10 14:30 211011040 Västerås IBS Ung 8 (PK4) - Surahammars IBF 4 (PK4) 15 - 0 Klövernhallen Plan 1
2017-12-16 10:15 211011043 Skälby IBK 3 (PK4) - IBK Sala 4 (PK4) 4 - 5 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2017-12-16 11:00 211011045 Surahammars IBF 4 (PK4) - Dingtuna GIF 1 (PK4) 6 - 3 Mälarenergi Arena Surahammar
2017-12-16 11:30 211011044 Skälby IBK 2 (PK4) - IBK Köping Ung 4 (PK4) 3 - 7 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2017-12-16 12:00 211011047 Knäppmora AIK 1 (PK4) - Västerås IBS Ung 8 (PK4) 1 - 14 Skinnskattebergs Sporthall
2017-12-16 14:15 211011048 Rönnby SK 1 (PK4) - Skogsgymnastikens IBS 2 (PK4) 6 - 4 Wenströmska Skolan
2017-12-17 12:00 211011046 Romfartuna GOIF 1 (PK4) - Tillberga IK Ung 3 (PK4) 8 - 3 Wenströmska Skolan
2018-01-20 11:00 211011051 IBK Köping Ung 4 (PK4) - Romfartuna GOIF 1 (PK4) 4 - 2 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2018-01-20 11:30 211011054 Västerås IBS Ung 8 (PK4) - Skogsgymnastikens IBS 2 (PK4) 8 - 1 Klövernhallen Plan 1
2018-01-20 15:30 211011053 Tillberga IK Ung 3 (PK4) - Rönnby SK 1 (PK4) 13 - 6 Tillberga Sporthall
2018-01-21 09:30 211011049 IBK Sala 4 (PK4) - Skälby IBK 2 (PK4) 2 - 2 Sala Idrottshall
2018-01-26 17:30 211011050 Skälby IBK 3 (PK4) - Surahammars IBF 4 (PK4) 8 - 7 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2018-01-29 19:15 211011052 Dingtuna GIF 1 (PK4) - Knäppmora AIK 1 (PK4) 2 - 3 Råbyhallen
2018-01-27 10:00 211011060 Västerås IBS Ung 8 (PK4) - Tillberga IK Ung 3 (PK4) 6 - 2 Klövernhallen Plan 1
2018-01-27 12:00 211011057 Knäppmora AIK 1 (PK4) - Skälby IBK 3 (PK4) 5 - 3 Skinnskattebergs Sporthall
2018-01-28 12:00 211011056 Romfartuna GOIF 1 (PK4) - Skälby IBK 2 (PK4) 4 - 8 Wenströmska Skolan
2018-01-28 13:00 211011059 Skogsgymnastikens IBS 2 (PK4) - Dingtuna GIF 1 (PK4) 2 - 5 Klackbergsgården
2018-01-28 15:00 211011055 Surahammars IBF 4 (PK4) - IBK Sala 4 (PK4) 1 - 4 Mälarenergi Arena Surahammar
2018-02-10 10:45 211011058 Rönnby SK 1 (PK4) - IBK Köping Ung 4 (PK4) 2 - 12 Kristiansborgshallen
2018-02-03 10:15 211011063 Skälby IBK 2 (PK4) - Rönnby SK 1 (PK4) 11 - 5 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2018-02-03 11:30 211011064 Skälby IBK 3 (PK4) - Skogsgymnastikens IBS 2 (PK4) 8 - 3
2018-02-03 12:30 211011065 IBK Köping Ung 4 (PK4) - Västerås IBS Ung 8 (PK4) 2 - 0 Ullvihallen
2018-02-03 15:00 211011066 Dingtuna GIF 1 (PK4) - Tillberga IK Ung 3 (PK4) 5 - 2 Råbyhallen
2018-02-04 11:30 211011061 IBK Sala 4 (PK4) - Romfartuna GOIF 1 (PK4) 2 - 3 Sala Idrottshall
2018-02-04 12:00 211011062 Surahammars IBF 4 (PK4) - Knäppmora AIK 1 (PK4) Mälarenergi Arena Surahammar
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBK Köping Ung 4 (PK4) 11 9 1 1 73-20 53 28
2. Skälby IBK 2 (PK4) 11 8 2 1 91-46 45 26
3. Romfartuna GOIF 1 (PK4) 11 7 0 4 42-39 3 21
4. Västerås IBS Ung 8 (PK4) 11 6 0 5 72-47 25 18
5. Skälby IBK 3 (PK4) 11 5 3 3 58-49 9 18
6. IBK Sala 4 (PK4) 11 5 2 4 49-31 18 17
7. Tillberga IK Ung 3 (PK4) 11 5 2 4 52-52 0 17
8. Rönnby SK 1 (PK4) 11 4 1 6 60-78 -18 13
9. Dingtuna GIF 1 (PK4) 11 3 2 6 42-64 -22 11
10. Knäppmora AIK 1 (PK4) 10 3 1 6 27-72 -45 10
11. Surahammars IBF 4 (PK4) 10 2 0 8 30-64 -34 6
12. Skogsgymnastikens IBS 2 (PK4) 11 1 0 10 36-70 -34 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Klass 4 Gul
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-02-17 11:00 211026001 Dingtuna GIF 1 (PK4) - Knäppmora AIK 1 (PK4) 6 - 7 Råbyhallen
2018-02-18 11:30 211026003 Tillberga IK Ung 3 (PK4) - Surahammars IBF 4 (PK4) 2 - 2
2018-02-18 13:00 211026002 Skogsgymnastikens IBS 2 (PK4) - Rönnby SK 1 (PK4) 3 - 4 Klackbergsgården
2018-02-20 18:15 211026005 Rönnby SK 1 (PK4) - Tillberga IK Ung 3 (PK4) 7 - 1 Wenströmska Skolan
2018-02-24 09:00 211026006 Surahammars IBF 4 (PK4) - Dingtuna GIF 1 (PK4) 4 - 4 Mälarenergi Arena Surahammar
2018-02-24 12:00 211026004 Knäppmora AIK 1 (PK4) - Skogsgymnastikens IBS 2 (PK4) 2 - 5 Skinnskattebergs Sporthall
2018-03-10 10:00 211026008 Dingtuna GIF 1 (PK4) - Rönnby SK 1 (PK4) 3 - 5 Råbyhallen
2018-03-10 12:00 211026007 Knäppmora AIK 1 (PK4) - Surahammars IBF 4 (PK4) Skinnskattebergs Sporthall
2018-03-11 13:00 211026009 Skogsgymnastikens IBS 2 (PK4) - Tillberga IK Ung 3 (PK4) 1 - 2 Klackbergsgården
2018-03-17 13:30 211026011 Tillberga IK Ung 3 (PK4) - Knäppmora AIK 1 (PK4) 10 - 3 Tillberga Sporthall
2018-03-18 10:30 211026012 Rönnby SK 1 (PK4) - Surahammars IBF 4 (PK4) 6 - 0 Wenströmska Skolan
2018-03-18 13:00 211026010 Skogsgymnastikens IBS 2 (PK4) - Dingtuna GIF 1 (PK4) 5 - 5 Klackbergsgården
2018-03-24 10:00 211026013 Dingtuna GIF 1 (PK4) - Tillberga IK Ung 3 (PK4) 4 - 4 Råbyhallen
2018-03-24 12:00 211026014 Knäppmora AIK 1 (PK4) - Rönnby SK 1 (PK4) 7 - 7 Skinnskattebergs Sporthall
2018-03-24 16:00 211026015 Surahammars IBF 4 (PK4) - Skogsgymnastikens IBS 2 (PK4) 2 - 2 Mälarenergi Arena Surahammar
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Rönnby SK 1 (PK4) 5 4 1 0 29-14 15 13
2. Tillberga IK Ung 3 (PK4) 5 2 2 1 19-17 2 8
3. Skogsgymnastikens IBS 2 (PK4) 5 1 2 2 16-15 1 5
4. Knäppmora AIK 1 (PK4) 4 1 1 2 19-28 -9 4
5. Dingtuna GIF 1 (PK4) 5 0 3 2 22-25 -3 3
6. Surahammars IBF 4 (PK4) 4 0 3 1 8-14 -6 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Klass 4 Svart
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-02-16 17:40 211025001 Skälby IBK 3 (PK4) - IBK Sala 4 (PK4) 2 - 4 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2018-02-17 16:00 211025003 IBK Köping Ung 4 (PK4) - Västerås IBS Ung 8 (PK4) 7 - 7 Ullvihallen
2018-02-18 18:30 211025002 Romfartuna GOIF 1 (PK4) - Skälby IBK 2 (PK4) 2 - 5 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2018-02-24 11:00 211025004 IBK Sala 4 (PK4) - Romfartuna GOIF 1 (PK4) 7 - 4 Sala Idrottshall
2018-02-25 11:30 211025005 Skälby IBK 2 (PK4) - IBK Köping Ung 4 (PK4) 8 - 2 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2018-03-07 18:15 211025006 Västerås IBS Ung 8 (PK4) - Skälby IBK 3 (PK4) 7 - 4 Klövernhallen Plan 1
2018-03-11 19:00 211025007 IBK Sala 4 (PK4) - Västerås IBS Ung 8 (PK4) 3 - 4 Sala Idrottshall
2018-03-14 18:00 211025008 Skälby IBK 3 (PK4) - Skälby IBK 2 (PK4) WO (5 - 0) Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2018-03-22 19:30 211025009 Romfartuna GOIF 1 (PK4) - IBK Köping Ung 4 (PK4) 3 - 9 Wenströmska Skolan
2018-03-17 14:30 211025010 Romfartuna GOIF 1 (PK4) - Skälby IBK 3 (PK4) 1 - 7 Wenströmska Skolan
2018-03-17 15:30 211025012 Skälby IBK 2 (PK4) - Västerås IBS Ung 8 (PK4) 2 - 1 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2018-03-17 19:30 211025011 IBK Köping Ung 4 (PK4) - IBK Sala 4 (PK4) WO (5 - 0) Karlbergshallen (KB-Hallen)
2018-03-24 12:30 211025013 Skälby IBK 3 (PK4) - IBK Köping Ung 4 (PK4) 2 - 5 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2018-03-24 16:30 211025015 Västerås IBS Ung 8 (PK4) - Romfartuna GOIF 1 (PK4) 3 - 3 Klövernhallen Plan 1
2018-03-26 18:30 211025014 IBK Sala 4 (PK4) - Skälby IBK 2 (PK4) 4 - 7 Sala Idrottshall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Skälby IBK 2 (PK4) 5 4 0 1 22-14 8 12
2. IBK Köping Ung 4 (PK4) 5 3 1 1 28-20 8 10
3. Västerås IBS Ung 8 (PK4) 5 2 2 1 22-19 3 8
4. Skälby IBK 3 (PK4) 5 2 0 3 20-17 3 6
5. IBK Sala 4 (PK4) 5 2 0 3 18-22 -4 6
6. Romfartuna GOIF 1 (PK4) 5 0 1 4 13-31 -18 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis