Pojk Röd Vår 21 (2017/18)

Gruppspel
Pantamera Pojkar Höst 12
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-10-08 12:40 062012003 Pixbo Wallenstam IBF P04 Svart - Landvetter IBK Svart 1 - 3 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Wallenstamhallen
2017-10-08 12:45 062012004 FBC Lerum P04 Lions Röd - Varla IBK P04 Gbg 6 - 4 Wessam Abdellrazek, Alexander Pavlovic Hjällsnäshallen
2017-10-08 13:10 062012002 Lindås IBK P04 Blå - Stenungsunds IBK P032 Gbg 2 - 2 Adem Can, Tomas Levin Salming Arena
2017-10-08 17:00 062012001 IK Zenith P04 Grön - IBF Älvstranden P03 Vit 6 - 3 Andreas Julin, Javed Khan Björlanda Idrottshall
2017-10-14 12:00 062012006 Stenungsunds IBK P032 Gbg - IK Zenith P04 Grön 1 - 2 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Stenungsund Arena
2017-10-14 14:00 062012008 Varla IBK P04 Gbg - Lindås IBK P04 Blå 2 - 13 Lindälvshallen
2017-10-15 12:50 062012009 Partille IBS P04 Röd - Pixbo Wallenstam IBF P04 Svart 7 - 2 Adnan Tongur, Apilou Dragin Vallhamra Sportcenter
2017-10-15 13:00 062012007 Landvetter IBK Svart - IBF Älvstranden P03 Vit 8 - 4 Adem Can, Narcis Hadziselimovic Landvetter Idrottshall
2017-10-21 13:30 062012012 Stenungsunds IBK P032 Gbg - Varla IBK P04 Gbg 3 - 2 Lukas Andersson, Martin Andersson Spekerödsskolan
2017-10-21 17:30 062012011 IK Zenith P04 Grön - Landvetter IBK Svart 4 - 3 Wessam Abdellrazek, Almir Mehmedagic Björlanda Idrottshall
2017-10-22 14:20 062012015 Pixbo Wallenstam IBF P04 Svart - FBC Lerum P04 Lions Röd 9 - 4 Hampus Zimmerblad, Oscar Kjellgren Elgestål Wallenstamhallen
2017-10-22 16:40 062012013 IBF Älvstranden P03 Vit - Partille IBS P04 Röd 4 - 5 Joakim Jögi, Jesper Dammert Lundbystrand 3
2017-10-28 14:40 062012016 Varla IBK P04 Gbg - IK Zenith P04 Grön 5 - 4 Lindälvshallen
2017-10-29 15:20 062012020 Pixbo Wallenstam IBF P04 Svart - Lindås IBK P04 Blå 5 - 7 Linus Olsson, Felix Bark Peterson Mölnlycke Idrottshall
2017-10-29 16:45 062012019 FBC Lerum P04 Lions Röd - IBF Älvstranden P03 Vit 6 - 3 Adem Can, Wessam Abdellrazek Hjällsnäshallen
2017-11-26 18:00 062012017 Partille IBS P04 Röd - Landvetter IBK Svart 5 - 3 Narcis Hadziselimovic, Anela Hadziselimovic Vallhamra Sportcenter
2017-11-11 13:15 062012024 Stenungsunds IBK P032 Gbg - Pixbo Wallenstam IBF P04 Svart 1 - 3 Javed Khan, Adnan Mehmedagic Stenungsund Arena
2017-11-12 13:10 062012025 IBF Älvstranden P03 Vit - Lindås IBK P04 Blå 9 - 6 Pontus Ekengränd, Adam Kruse Lundbystrand 3
2017-11-12 16:20 062012021 IK Zenith P04 Grön - Partille IBS P04 Röd 2 - 3 Andreas Julin, Javed Khan Björlanda Idrottshall
2017-11-12 18:50 062012023 Landvetter IBK Svart - FBC Lerum P04 Lions Röd 2 - 6 Adam Lundqvist Blom, Senad Olevic Landvetter Idrottshall
2017-11-18 16:20 062012030 IBF Älvstranden P03 Vit - Stenungsunds IBK P032 Gbg 4 - 3 Jesper Dammert, Eric Hemmingsson Tuve Sporthall
2017-11-18 18:40 062012029 Lindås IBK P04 Blå - Landvetter IBK Svart 9 - 2 Wessam Abdellrazek, Adam Lundqvist Blom Salming Arena
2017-11-19 12:10 062012028 Pixbo Wallenstam IBF P04 Svart - Varla IBK P04 Gbg 7 - 5 Mikael Ärlig, Alf Björkner Wallenstamhallen
2017-11-19 13:00 062012027 FBC Lerum P04 Lions Röd - Partille IBS P04 Röd 5 - 5 Adam Lundqvist Blom, Adnan Mehmedagic Rydsbergshallen
2017-12-02 14:20 062012033 Partille IBS P04 Röd - Lindås IBK P04 Blå 4 - 4 Narcis Hadziselimovic, Anela Hadziselimovic Vallhamra Sportcenter
2017-12-03 11:20 062012031 IK Zenith P04 Grön - FBC Lerum P04 Lions Röd 2 - 3 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Björlanda Idrottshall
2017-12-03 14:50 062012035 Landvetter IBK Svart - Stenungsunds IBK P032 Gbg 1 - 4 Maja Johansson, Javed Khan Landvetter Idrottshall
2017-12-03 18:30 062012034 Varla IBK P04 Gbg - IBF Älvstranden P03 Vit 5 - 1 Lindälvshallen
2017-12-09 14:15 062012039 Stenungsunds IBK P032 Gbg - Partille IBS P04 Röd 2 - 3 Pierre Eberhard Berg, Adam Jällfält Stenungsund Arena
2017-12-09 14:40 062012037 Lindås IBK P04 Blå - FBC Lerum P04 Lions Röd 6 - 6 Peter Axelsson, Håkan Krafft Salming Arena
2017-12-10 11:50 062012036 Pixbo Wallenstam IBF P04 Svart - IK Zenith P04 Grön 3 - 2 Hampus Zimmerblad, Oscar Kjellgren Elgestål Mölnlycke Idrottshall
2017-12-10 13:50 062012040 Landvetter IBK Svart - Varla IBK P04 Gbg 4 - 5 Adnan Tongur, Apilou Dragin Landvetter Idrottshall
2017-12-17 14:10 062012042 Pixbo Wallenstam IBF P04 Svart - IBF Älvstranden P03 Vit 5 - 4 Nora Woodrow, Louise Nyman Mölnlycke Idrottshall
2017-12-17 16:15 062012043 FBC Lerum P04 Lions Röd - Stenungsunds IBK P032 Gbg 8 - 2 Linus Olsson, Jesper Wångblad Hjällsnäshallen
2017-12-17 16:30 062012041 IK Zenith P04 Grön - Lindås IBK P04 Blå 4 - 10 Wessam Abdellrazek, Almir Mehmedagic Björlanda Idrottshall
2017-12-17 17:30 062012045 Partille IBS P04 Röd - Varla IBK P04 Gbg 2 - 4 Adem Can, Tomas Levin Vallhamra Sportcenter
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. FBC Lerum P04 Lions Röd 8 5 2 1 44-33 11 17
2. Partille IBS P04 Röd 8 5 2 1 34-26 8 17
3. Lindås IBK P04 Blå 8 4 3 1 57-34 23 15
4. Pixbo Wallenstam IBF P04 Svart 8 5 0 3 35-33 2 15
5. Varla IBK P04 Gbg 8 4 0 4 32-40 -8 12
6. IK Zenith P04 Grön 8 3 0 5 26-31 -5 9
7. Stenungsunds IBK P032 Gbg 8 2 1 5 18-25 -7 7
8. IBF Älvstranden P03 Vit 8 2 0 6 32-44 -12 6
9. Landvetter IBK Svart 8 2 0 6 26-38 -12 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Vår 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-01-13 18:15 062000001 Lindås IBK JR akademi - IBF Backadalen 5 - 7 Christer Carlberg, Adam Jällfält Salming Arena
2018-01-13 18:30 062000003 STC Kungälvs IBK /Marstrands IBK 1 - Partille IBS/Partille FBC 6 - 6 Senad Olevic, Felix Bark Peterson Munkegärdehallen
2018-01-13 19:30 062000002 FBC Lerum P01 Röd - Pixbo Wallenstam IBF P01 Vit 6 - 5 Torbjörn Zahner, Roger Zahnér Rydsbergshallen
2018-01-19 19:15 062000005 Partille IBS/Partille FBC - IBF Backadalen 3 - 4 Anela Hadziselimovic, Senad Olevic Vallhamra Sportcenter
2018-02-02 19:00 062000004 Pixbo Wallenstam IBF P01 Vit - Lindås IBK JR akademi 6 - 4 Patrik Jonasson, Andreas Rolén Mölnlycke Idrottshall
2018-02-10 18:30 062000006 STC Kungälvs IBK /Marstrands IBK 1 - FBC Lerum P01 Röd 4 - 8 Rikard Mott, Javed Khan Munkegärdehallen
2018-01-27 13:30 062000007 Lindås IBK JR akademi - Partille IBS/Partille FBC 2 - 7 Joakim Jögi, Mustafa Er Salming Arena
2018-01-28 12:00 062000008 Pixbo Wallenstam IBF P01 Vit - STC Kungälvs IBK /Marstrands IBK 1 7 - 4 Jesper Dammert, Carl Flyning Wallenstamhallen
2018-01-30 20:15 062000009 IBF Backadalen - FBC Lerum P01 Röd 8 - 5 Wessam Abdellrazek, Almir Mehmedagic Tuve Sporthall
2018-02-03 16:15 062000011 FBC Lerum P01 Röd - Partille IBS/Partille FBC 4 - 5 Linus Olsson, Jesper Wångblad Rydsbergshallen
2018-02-04 12:00 062000012 IBF Backadalen - Pixbo Wallenstam IBF P01 Vit 8 - 3 Rikard Mott, Almir Mehmedagic Tuve Sporthall
2018-02-23 18:30 062000010 STC Kungälvs IBK /Marstrands IBK 1 - Lindås IBK JR akademi 4 - 7 Joakim Jögi, Pelle Hellberg Munkegärdehallen
2018-02-09 19:00 062000013 Lindås IBK JR akademi - FBC Lerum P01 Röd 5 - 4 Jesper Dammert, Mustafa Er Salming Arena
2018-02-11 10:45 062000015 Partille IBS/Partille FBC - Pixbo Wallenstam IBF P01 Vit 9 - 2 Adnan Tongur, Besim Mehmedagic Vallhamra Sportcenter
2018-02-28 19:45 062000014 STC Kungälvs IBK /Marstrands IBK 1 - IBF Backadalen 1 - 8 Jesper Dammert, Roger Zahnér Munkegärdehallen
2018-02-24 10:40 062000017 Pixbo Wallenstam IBF P01 Vit - FBC Lerum P01 Röd 2 - 4 Adam Jällfält, Goran Kuduzovic Wallenstamhallen
2018-02-25 16:10 062000018 Partille IBS/Partille FBC - STC Kungälvs IBK /Marstrands IBK 1 13 - 2 Jaana Gander, Susanne Andersson Partille Arena B-hallen
2018-02-25 17:40 062000016 IBF Backadalen - Lindås IBK JR akademi 6 - 6 Peter Axelsson, Håkan Krafft Tuve Sporthall
2018-03-03 15:00 062000019 Lindås IBK JR akademi - Pixbo Wallenstam IBF P01 Vit 12 - 3 Aldin Hadziselmovic, Anela Hadziselimovic Salming Arena
2018-03-04 11:30 062000021 FBC Lerum P01 Röd - STC Kungälvs IBK /Marstrands IBK 1 18 - 3 Pierre Eberhard Berg, Lazo Cesto Rydsbergshallen
2018-03-04 17:30 062000020 IBF Backadalen - Partille IBS/Partille FBC 6 - 4 Roger Zahnér, Adam Jällfält Tuve Sporthall
2018-03-09 20:00 062000023 STC Kungälvs IBK /Marstrands IBK 1 - Pixbo Wallenstam IBF P01 Vit 6 - 2 Adam Jällfält, Senad Olevic Kastellegårdshallen
2018-03-10 15:50 062000022 Partille IBS/Partille FBC - Lindås IBK JR akademi 1 - 10 Felix Bark Peterson, Patrik Jonasson Qvisthallen
2018-03-11 12:45 062000024 FBC Lerum P01 Röd - IBF Backadalen 12 - 4 , Jesper Wångblad Rydsbergshallen
2018-03-18 10:30 062000027 Pixbo Wallenstam IBF P01 Vit - IBF Backadalen 1 - 13 Adem Can, Tomas Levin Wallenstamhallen
2018-03-20 19:30 062000025 Lindås IBK JR akademi - STC Kungälvs IBK /Marstrands IBK 1 11 - 2 Aldin Hadziselmovic, Alf Björkner Salming Arena
2018-03-25 18:30 062000026 Partille IBS/Partille FBC - FBC Lerum P01 Röd 6 - 8 Patrik Jonasson, Jesper Dammert Vallhamra Sportcenter
2018-03-23 20:00 062000028 FBC Lerum P01 Röd - Lindås IBK JR akademi 5 - 4 Adnan Mehmedagic, Adam Lundqvist Blom Rydsbergshallen
2018-03-24 10:45 062000030 Pixbo Wallenstam IBF P01 Vit - Partille IBS/Partille FBC 9 - 5 Patrik Jonasson, Jesper Dammert Wallenstamhallen
2018-03-24 16:20 062000029 IBF Backadalen - STC Kungälvs IBK /Marstrands IBK 1 12 - 3 Adem Can, Tomas Levin Tuve Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Backadalen 10 8 1 1 76-43 33 25
2. FBC Lerum P01 Röd 10 7 0 3 74-46 28 21
3. Lindås IBK JR akademi 10 5 1 4 66-45 21 16
4. Partille IBS/ Partille FBC 10 4 1 5 59-53 6 13
5. Pixbo Wallenstam IBF P01 Vit 10 3 0 7 40-71 -31 9
6. STC Kungälvs IBK / Marstrands IBK 1 10 1 1 8 35-92 -57 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Vår 10
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-01-13 12:00 062027003 Partille IBS P03 Röd - Lindome IBK P03 Grön 6 - 0 Andreas Julin, Javed Khan Qvisthallen
2018-01-13 19:15 062027002 IBF Göteborg P04 Vit - Pixbo Wallenstam IBF P03 Röd 6 - 2 Ulf Jonasson, Anton Sköld Torpahallen
2018-01-14 13:30 062027001 Lindås IBK P03 Svart - FBC Lerum P03/04 Röd 8 - 2 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Salming Arena
2018-01-21 15:30 062027005 Lindome IBK P03 Grön - FBC Lerum P03/04 Röd 3 - 9 Senad Olevic, Kim Nielsen Skånhällaskolan
2018-01-21 16:20 062027006 Partille IBS P03 Röd - IBF Göteborg P04 Vit 3 - 5 Patrik Jonasson, Tomas Levin Vallhamra Sportcenter
2018-01-21 17:10 062027004 Pixbo Wallenstam IBF P03 Röd - Lindås IBK P03 Svart 2 - 4 Ludvig Backman, Eric Hemmingsson Mölnlycke Idrottshall
2018-01-27 15:00 062027007 Lindås IBK P03 Svart - Lindome IBK P03 Grön 9 - 2 Joakim Jögi, Mustafa Er Salming Arena
2018-01-28 13:30 062027008 Pixbo Wallenstam IBF P03 Röd - Partille IBS P03 Röd 1 - 1 Jesper Dammert, Carl Flyning Wallenstamhallen
2018-01-28 18:30 062027009 FBC Lerum P03/04 Röd - IBF Göteborg P04 Vit 4 - 2 Felix Bark Peterson, Senad Olevic Rydsbergshallen
2018-02-03 14:30 062027012 FBC Lerum P03/04 Röd - Pixbo Wallenstam IBF P03 Röd 4 - 4 Filip Lakander, Arvid Petersén Hjällsnäshallen
2018-02-04 11:55 062027010 Partille IBS P03 Röd - Lindås IBK P03 Svart 0 - 7 Hajrudin Begic, Alexander Pavlovic Vallhamra Sportcenter
2018-02-04 13:20 062027011 IBF Göteborg P04 Vit - Lindome IBK P03 Grön 7 - 1 Mustafa Er, Marcus Larsson Torpahallen
2018-01-27 13:30 062027014 Partille IBS P03 Röd - FBC Lerum P03/04 Röd 2 - 2 Adem Can, Tomas Levin Qvisthallen
2018-02-11 11:00 062027015 Lindome IBK P03 Grön - Pixbo Wallenstam IBF P03 Röd 1 - 5 Wessam Abdellrazek, Almir Mehmedagic Almåshallen B
2018-02-23 17:15 062027013 Lindås IBK P03 Svart - IBF Göteborg P04 Vit 1 - 5 Wessam Abdellrazek, Almir Mehmedagic Askims Sporthall
2018-02-24 16:30 062027018 Lindome IBK P03 Grön - Partille IBS P03 Röd 3 - 1 Besim Mehmedagic, Felix Bark Peterson Skånhällaskolan
2018-02-25 18:30 062027016 FBC Lerum P03/04 Röd - Lindås IBK P03 Svart 4 - 4 Felix Bark Peterson, Eric Hemmingsson Rydsbergshallen
2018-02-28 18:40 062027017 Pixbo Wallenstam IBF P03 Röd - IBF Göteborg P04 Vit 2 - 4 Aldin Hadziselmovic, Tomas Levin Mölnlycke Idrottshall
2018-03-03 16:30 062027020 FBC Lerum P03/04 Röd - Lindome IBK P03 Grön 2 - 8 Anton Sköld, Eric Hemmingsson Hjällsnäshallen
2018-03-04 13:20 062027021 IBF Göteborg P04 Vit - Partille IBS P03 Röd 3 - 3 Wessam Abdellrazek, Almir Mehmedagic Torpahallen
2018-03-04 17:15 062027019 Lindås IBK P03 Svart - Pixbo Wallenstam IBF P03 Röd 2 - 1 Ella Wallsten, Erik Borgvall Askims Sporthall
2018-03-02 18:00 062027024 IBF Göteborg P04 Vit - FBC Lerum P03/04 Röd 6 - 3 Tomas Levin, Anela Hadziselimovic Torpahallen
2018-03-04 10:00 062027022 Lindome IBK P03 Grön - Lindås IBK P03 Svart 3 - 7 Linus Olsson, Jesper Wångblad Almåshallen B
2018-03-11 14:15 062027023 Partille IBS P03 Röd - Pixbo Wallenstam IBF P03 Röd 3 - 1 Felix Bark Peterson, Anela Hadziselimovic Vallhamra Sportcenter
2018-03-17 17:20 062027025 Lindås IBK P03 Svart - Partille IBS P03 Röd 4 - 1 Lazo Cesto, Henry Tames Salming Arena
2018-03-17 18:30 062027026 Lindome IBK P03 Grön - IBF Göteborg P04 Vit 5 - 3 Torbjörn Zahner, Roger Zahnér Almåshallen B
2018-03-18 12:00 062027027 Pixbo Wallenstam IBF P03 Röd - FBC Lerum P03/04 Röd 4 - 4 Adem Can, Tomas Levin Wallenstamhallen
2018-03-16 18:00 062027028 IBF Göteborg P04 Vit - Lindås IBK P03 Svart 6 - 4 Ulf Jonasson, Felix Bark Peterson Torpahallen
2018-03-25 10:15 062027029 FBC Lerum P03/04 Röd - Partille IBS P03 Röd 1 - 3 Henry Tames, Hajrudin Begic Rydsbergshallen
2018-03-25 14:10 062027030 Pixbo Wallenstam IBF P03 Röd - Lindome IBK P03 Grön 4 - 0 Adnan Mehmedagic, Adam Lundqvist Blom Mölnlycke Idrottshall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Lindås IBK P03 Svart 10 7 1 2 50-26 24 22
2. IBF Göteborg P04 Vit 10 7 1 2 47-28 19 22
3. Partille IBS P03 Röd 10 3 3 4 23-27 -4 12
4. FBC Lerum P03/ 04 Röd 10 2 4 4 35-44 -9 10
5. Pixbo Wallenstam IBF P03 Röd 10 2 3 5 26-29 -3 9
6. Lindome IBK P03 Grön 10 3 0 7 26-53 -27 9
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Vår 11
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-01-12 20:15 062028004 Kärra IBK U15 Svart - FBC Vinga P03-04 Blå 6 - 2 David Larsson, Marcus Larsson Kärra Sporthall
2018-01-14 12:00 062028002 IBF Göteborg P03 Vit - FBC Lerum P04 Lions Röd 3 - 4 Besim Mehmedagic, Matias Hakamäki Torpahallen
2018-01-14 13:20 062028005 STC Kungälvs IBK P04 Orange - IBK Alingsås P03 7 - 5 Roger Zahnér, Jesper Dammert Sparråsskolan
2018-01-14 13:30 062028003 Ale IBF P03 - Herrestads AIF /WB 99 3 - 2 Aldin Hadziselmovic, Alexander Pavlovic Kronan Älvängen
2018-01-14 15:30 062028001 Utbynäs SK P03 - Pixbo Wallenstam IBF P04 Röd 3 - 6 Christian Jensen, Patrik Jonasson Prioritet SERNEKE Arena B-Hallen
2018-01-20 19:30 062028007 Herrestads AIF /WB 99 - Pixbo Wallenstam IBF P04 Röd 7 - 3 Senad Olevic, John Bilén Stenab arena
2018-01-21 11:00 062028008 FBC Vinga P03-04 Blå - IBF Göteborg P03 Vit 8 - 5 Aldin Hadziselmovic, Adnan Tongur Hall Of Flame
2018-01-21 11:45 062028006 FBC Lerum P04 Lions Röd - Utbynäs SK P03 12 - 1 Filip Lakander, Arvid Petersén Rydsbergshallen
2018-01-21 12:00 062028010 STC Kungälvs IBK P04 Orange - Kärra IBK U15 Svart 6 - 4 Rikard Mott, Walter Wästhage Kastellegårdshallen
2018-01-24 19:20 062028009 IBK Alingsås P03 - Ale IBF P03 3 - 5 Stadsskogshallen, Alingsås
2018-01-27 14:15 062028012 FBC Lerum P04 Lions Röd - FBC Vinga P03-04 Blå 5 - 5 Felix Bark Peterson, Arvid Petersén Hjällsnäshallen
2018-01-27 19:00 062028015 Ale IBF P03 - Kärra IBK U15 Svart 6 - 2 Emil Rydberg, Alfred Wendt Ale Kulturrum
2018-01-28 13:10 062028014 IBF Göteborg P03 Vit - STC Kungälvs IBK P04 Orange 9 - 3 Mikael Molldén, Anton Sköld Torpahallen
2018-01-28 14:30 062028011 Utbynäs SK P03 - Herrestads AIF /WB 99 4 - 10 Narcis Hadziselimovic, Walter Wästhage Prioritet SERNEKE Arena B-Hallen
2018-01-28 15:50 062028013 Pixbo Wallenstam IBF P04 Röd - IBK Alingsås P03 4 - 3 Jesper Dammert, Carl Flyning Wallenstamhallen
2018-02-02 19:00 062028017 IBK Alingsås P03 - Herrestads AIF /WB 99 6 - 4 Stadsskogshallen, Alingsås
2018-02-02 20:15 062028019 Kärra IBK U15 Svart - Pixbo Wallenstam IBF P04 Röd 4 - 4 David Larsson, Marcus Larsson Kärra Sporthall
2018-02-03 16:40 062028020 Ale IBF P03 - IBF Göteborg P03 Vit 1 - 8 Pontus Ekengränd, Adam Kruse Ale Kulturrum
2018-02-04 13:10 062028016 FBC Vinga P03-04 Blå - Utbynäs SK P03 7 - 3 Peter Axelsson, Håkan Krafft Hall Of Flame
2018-02-04 13:40 062028018 STC Kungälvs IBK P04 Orange - FBC Lerum P04 Lions Röd 2 - 6 Joakim Jögi, Linus Olsson Mimershus A-hallen
2018-02-24 15:00 062028023 Herrestads AIF /WB 99 - Kärra IBK U15 Svart 8 - 3 Matilda Svenblad, Mikael Molldén Stenab arena
2018-02-24 18:45 062028024 FBC Lerum P04 Lions Röd - Ale IBF P03 4 - 2 Johannes Wikström, Fredrik Ohlsson Rydsbergshallen
2018-02-25 08:10 062028025 Pixbo Wallenstam IBF P04 Röd - IBF Göteborg P03 Vit 5 - 6 Ella Wallsten, Anton Sköld Wallenstamhallen
2018-02-25 12:10 062028022 FBC Vinga P03-04 Blå - STC Kungälvs IBK P04 Orange 8 - 3 Adam Jällfält, Rikard Mott Hall Of Flame
2018-02-25 17:20 062028021 Utbynäs SK P03 - IBK Alingsås P03 3 - 5 Alfred Wendt, Emil Rydberg Sandeklevshallen
2018-03-03 16:50 062028028 Ale IBF P03 - FBC Vinga P03-04 Blå 5 - 3 Adem Can, Tomas Levin Ale Kulturrum
2018-03-04 10:00 062028030 Pixbo Wallenstam IBF P04 Röd - FBC Lerum P04 Lions Röd 6 - 1 Ella Wallsten, Erik Borgvall Mölnlycke Idrottshall
2018-03-04 14:30 062028029 IBF Göteborg P03 Vit - Herrestads AIF /WB 99 2 - 5 Wessam Abdellrazek, Almir Mehmedagic Torpahallen
2018-03-04 16:20 062028027 Kärra IBK U15 Svart - IBK Alingsås P03 2 - 7 Ulf Jonasson, Felix Bark Peterson Kärra Sporthall
2018-03-04 18:10 062028026 STC Kungälvs IBK P04 Orange - Utbynäs SK P03 7 - 2 Senad Olevic, Eric Hemmingsson Kastellegårdshallen
2018-03-11 11:00 062028034 FBC Vinga P03-04 Blå - Pixbo Wallenstam IBF P04 Röd 4 - 3 Kim Nielsen, Wessam Abdellrazek Hall Of Flame
2018-03-11 12:00 062028033 IBK Alingsås P03 - IBF Göteborg P03 Vit 4 - 1 Stadsskogshallen, Alingsås
2018-03-11 13:00 062028035 Herrestads AIF /WB 99 - FBC Lerum P04 Lions Röd 6 - 3 Jaana Gander, Susanne Andersson Stenab arena
2018-03-11 18:10 062028032 STC Kungälvs IBK P04 Orange - Ale IBF P03 6 - 7 Hajrudin Begic, Tomas Levin Kastellegårdshallen
2018-03-11 18:50 062028031 Utbynäs SK P03 - Kärra IBK U15 Svart 2 - 6 Eric Hemmingsson, Louise Nyman Prioritet SERNEKE Arena B-Hallen
2018-03-17 13:40 062028038 Pixbo Wallenstam IBF P04 Röd - STC Kungälvs IBK P04 Orange 3 - 7 Alf Björkner, Tomas Levin Wallenstamhallen
2018-03-17 15:30 062028036 Ale IBF P03 - Utbynäs SK P03 WO (5 - 0) Alfred Wendt, Håkan Krafft Ale Kulturrum
2018-03-18 10:00 062028037 IBF Göteborg P03 Vit - Kärra IBK U15 Svart 4 - 11 Ulf Jonasson, Felix Bark Peterson Torpahallen
2018-03-18 12:45 062028040 Herrestads AIF /WB 99 - FBC Vinga P03-04 Blå 7 - 5 Patrik Jonasson, Susanne Andersson Stenab arena
2018-04-04 19:50 062028039 FBC Lerum P04 Lions Röd - IBK Alingsås P03 6 - 5 Besim Mehmedagic, Adnan Mehmedagic Rydsbergshallen
2018-03-16 20:15 062028043 Kärra IBK U15 Svart - FBC Lerum P04 Lions Röd 9 - 4 Narcis Hadziselimovic, Aldin Hadziselmovic Kärra Sporthall
2018-03-22 19:40 062028044 STC Kungälvs IBK P04 Orange - Herrestads AIF /WB 99 3 - 8 Henry Tames, Lazo Cesto Kastellegårdshallen
2018-03-25 14:00 062028042 Ale IBF P03 - Pixbo Wallenstam IBF P04 Röd 9 - 1 Mustafa Er, Mustafa Er Kronan Älvängen
2018-03-25 14:00 062028045 IBK Alingsås P03 - FBC Vinga P03-04 Blå 4 - 1 Stadsskogshallen, Alingsås
2018-03-25 14:30 062028041 Utbynäs SK P03 - IBF Göteborg P03 Vit 2 - 9 Marcus Larsson, Marcus Larsson Prioritet SERNEKE Arena B-Hallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Herrestads AIF / WB 99 9 7 0 2 57-32 25 21
2. Ale IBF P03 9 7 0 2 43-29 14 21
3. FBC Lerum P04 Lions Röd 9 5 1 3 45-39 6 16
4. IBK Alingsås P03 9 5 0 4 42-33 9 15
5. Kärra IBK U15 Svart 9 4 1 4 47-43 4 13
6. FBC Vinga P03-04 Blå 9 4 1 4 43-41 2 13
7. IBF Göteborg P03 Vit 9 4 0 5 47-43 4 12
8. STC Kungälvs IBK P04 Orange 9 4 0 5 44-52 -8 12
9. Pixbo Wallenstam IBF P04 Röd 9 3 1 5 35-44 -9 10
10. Utbynäs SK P03 9 0 0 9 20-67 -47 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Vår 12
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-01-13 15:30 062029001 Partille IBS P04 Röd - Stenungsunds IBK P032 Gbg 5 - 2 Alf Björkner, Mikael Ärlig Qvisthallen
2018-01-14 13:40 062029003 Varla IBK P04 Gbg - Lindås IBK P04 Blå 3 - 4 Lindälvshallen
2018-01-14 15:20 062029002 IK Zenith P04 Grön - Pixbo Wallenstam IBF P04 Svart 5 - 0 Narcis Hadziselimovic, Anela Hadziselimovic Björlanda Idrottshall
2018-01-20 13:50 062029004 Pixbo Wallenstam IBF P04 Svart - Partille IBS P04 Röd 6 - 0 Kim Nielsen, Ella Wallsten Mölnlycke Idrottshall
2018-01-21 14:20 062029006 Varla IBK P04 Gbg - IK Zenith P04 Grön 5 - 3 Lindälvshallen
2018-01-21 14:40 062029005 Lindås IBK P04 Blå - Stenungsunds IBK P032 Gbg 7 - 1 Adam Lundqvist Blom, Adnan Mehmedagic Askims Sporthall
2018-01-27 10:00 062029007 Partille IBS P04 Röd - Lindås IBK P04 Blå 6 - 10 Adem Can, Tomas Levin Qvisthallen
2018-01-27 16:45 062029009 Stenungsunds IBK P032 Gbg - IK Zenith P04 Grön 3 - 6 Adam Lundqvist Blom, Adnan Mehmedagic Kyrkenorumsskolan
2018-01-28 14:40 062029008 Pixbo Wallenstam IBF P04 Svart - Varla IBK P04 Gbg 5 - 11 Jesper Dammert, Carl Flyning Wallenstamhallen
2018-02-03 16:45 062029012 Stenungsunds IBK P032 Gbg - Pixbo Wallenstam IBF P04 Svart 1 - 7 Susanne Andersson, Martin Andersson Stenungsund Arena
2018-02-04 15:30 062029011 IK Zenith P04 Grön - Lindås IBK P04 Blå 3 - 6 Adem Can, Tomas Levin Björlanda Idrottshall
2018-02-04 16:30 062029010 Varla IBK P04 Gbg - Partille IBS P04 Röd 4 - 5 Lindälvshallen
2018-02-08 18:40 062029014 Varla IBK P04 Gbg - Stenungsunds IBK P032 Gbg 6 - 1 Joakim Jögi, Larry Herbertzon Lindälvshallen
2018-02-09 18:15 062029015 Lindås IBK P04 Blå - Pixbo Wallenstam IBF P04 Svart 2 - 10 Narcis Hadziselimovic, Anela Hadziselimovic Askims Sporthall
2018-02-27 17:30 062029013 Partille IBS P04 Röd - IK Zenith P04 Grön 8 - 5 Narcis Hadziselimovic, Aldin Hadziselmovic Qvisthallen
2018-02-24 16:45 062029016 Stenungsunds IBK P032 Gbg - Partille IBS P04 Röd 0 - 10 Adam Lundqvist Blom, Adnan Mehmedagic Stenungsund Arena
2018-02-25 09:20 062029017 Pixbo Wallenstam IBF P04 Svart - IK Zenith P04 Grön 3 - 4 Ella Wallsten, Anton Sköld Wallenstamhallen
2018-02-25 17:20 062029018 Lindås IBK P04 Blå - Varla IBK P04 Gbg 1 - 2 Ulf Jonasson, Andreas Julin Askims Sporthall
2018-03-03 14:30 062029020 Stenungsunds IBK P032 Gbg - Lindås IBK P04 Blå 5 - 6 David Larsson, Marcus Larsson Kyrkenorumsskolan
2018-03-03 16:40 062029021 IK Zenith P04 Grön - Varla IBK P04 Gbg 4 - 4 , Kim Nielsen Torshallen
2018-03-03 18:30 062029019 Partille IBS P04 Röd - Pixbo Wallenstam IBF P04 Svart 6 - 4 Roger Zahnér, Torbjörn Zahner Qvisthallen
2018-03-11 12:30 062029024 IK Zenith P04 Grön - Stenungsunds IBK P032 Gbg 4 - 2 , Linus Olsson Björlanda Idrottshall
2018-03-11 15:30 062029023 Varla IBK P04 Gbg - Pixbo Wallenstam IBF P04 Svart 11 - 3 Lindälvshallen
2018-03-11 16:50 062029022 Lindås IBK P04 Blå - Partille IBS P04 Röd 5 - 1 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Salming Arena
2018-03-17 09:50 062029027 Pixbo Wallenstam IBF P04 Svart - Stenungsunds IBK P032 Gbg 3 - 2 Adem Can, Tomas Levin Wallenstamhallen
2018-03-17 16:50 062029025 Partille IBS P04 Röd - Varla IBK P04 Gbg 8 - 3 Ulf Jonasson, Patrik Jonasson Qvisthallen
2018-03-18 14:20 062029026 Lindås IBK P04 Blå - IK Zenith P04 Grön 13 - 3 , Senad Olevic Askims Sporthall
2018-03-08 19:20 062029029 Stenungsunds IBK P032 Gbg - Varla IBK P04 Gbg 3 - 10 Rikard Mott, Walter Wästhage Kyrkenorumsskolan
2018-03-10 15:00 062029030 Pixbo Wallenstam IBF P04 Svart - Lindås IBK P04 Blå 6 - 5 Fredrik Gander, Henry Tames Wallenstamhallen
2018-03-25 15:30 062029028 IK Zenith P04 Grön - Partille IBS P04 Röd 3 - 4 Adem Can, Tomas Levin Björlanda Idrottshall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Lindås IBK P04 Blå 10 7 0 3 59-40 19 21
2. Partille IBS P04 Röd 10 7 0 3 53-42 11 21
3. Varla IBK P04 Gbg 10 6 1 3 59-37 22 19
4. Pixbo Wallenstam IBF P04 Svart 10 5 0 5 47-47 0 15
5. IK Zenith P04 Grön 10 4 1 5 40-48 -8 13
6. Stenungsunds IBK P032 Gbg 10 0 0 10 20-64 -44 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Vår 13
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-01-13 13:10 062030002 IBF Backadalen P03 - Stenungsunds IBK P04 Gbg 6 - 4 Albert Enlund, Petter Enlund Tuve Sporthall
2018-01-14 15:10 062030001 Varla IBK P 03 Gbg - IBF Älvstranden P03 Vit 5 - 3 Lindälvshallen
2018-01-22 17:00 062030003 IBF Göteborg P04 Grå - Partille IBS P04/05 Widell 7 - 3 Ulf Jonasson, Felix Bark Peterson Torpahallen
2018-01-20 14:30 062030004 Stenungsunds IBK P04 Gbg - Varla IBK P 03 Gbg 2 - 6 Martin Andersson, Susanne Andersson Stenungsund Arena
2018-01-20 18:40 062030005 Partille IBS P04/05 Widell - IBF Älvstranden P03 Vit 7 - 5 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Qvisthallen
2018-01-21 12:30 062030006 IBF Göteborg P04 Grå - IBF Backadalen P03 8 - 3 Senad Olevic, Felix Bark Peterson Torpahallen
2018-01-28 09:15 062030008 Stenungsunds IBK P04 Gbg - IBF Göteborg P04 Grå 2 - 7 Peter Axelsson, Håkan Krafft Kyrkenorumsskolan
2018-01-28 13:10 062030007 Varla IBK P 03 Gbg - Partille IBS P04/05 Widell 2 - 0 Lindälvshallen
2018-01-28 16:40 062030009 IBF Älvstranden P03 Vit - IBF Backadalen P03 7 - 1 Eric Hemmingsson, Fredrik Gander Lundbystrand 4
2018-02-02 18:00 062030010 IBF Göteborg P04 Grå - Varla IBK P 03 Gbg 7 - 5 Ulf Jonasson, Felix Bark Peterson Torpahallen
2018-02-04 12:20 062030012 IBF Älvstranden P03 Vit - Stenungsunds IBK P04 Gbg 11 - 2 Adam Lundqvist Blom, Aldin Hadziselmovic Lundbystrand 3
2018-02-04 13:30 062030011 IBF Backadalen P03 - Partille IBS P04/05 Widell 1 - 3 Rikard Mott, Almir Mehmedagic Tuve Sporthall
2018-02-03 10:00 062030014 IBF Göteborg P04 Grå - IBF Älvstranden P03 Vit 3 - 7 Jonatan Salmi, Johannes Svensson Lundbystrand 1
2018-02-09 19:00 062030013 Varla IBK P 03 Gbg - IBF Backadalen P03 6 - 3 Lindälvshallen
2018-03-24 14:20 062030015 Partille IBS P04/05 Widell - Stenungsunds IBK P04 Gbg 2 - 4 Adnan Mehmedagic, Adam Lundqvist Blom Qvisthallen
2018-02-24 14:15 062030017 Stenungsunds IBK P04 Gbg - IBF Backadalen P03 2 - 4 Adam Lundqvist Blom, Adnan Mehmedagic Stenungsund Arena
2018-02-25 13:25 062030018 Partille IBS P04/05 Widell - IBF Göteborg P04 Grå 9 - 5 Adam Lundqvist Blom, Adnan Mehmedagic Vallhamra Sportcenter
2018-02-25 16:40 062030016 IBF Älvstranden P03 Vit - Varla IBK P 03 Gbg 3 - 4 Adem Can, Tomas Levin Lundbystrand 3
2018-03-03 13:10 062030021 IBF Backadalen P03 - IBF Göteborg P04 Grå 0 - 4 Joakim Jögi, Adnan Mehmedagic Tuve Sporthall
2018-03-04 13:10 062030020 IBF Älvstranden P03 Vit - Partille IBS P04/05 Widell 9 - 4 Mustafa Er, Håkan Krafft Lundbystrand 3
2018-03-04 13:40 062030019 Varla IBK P 03 Gbg - Stenungsunds IBK P04 Gbg 6 - 0 Lindälvshallen
2018-03-10 13:10 062030022 Partille IBS P04/05 Widell - Varla IBK P 03 Gbg 5 - 2 Joakim Jögi, Adem Can Qvisthallen
2018-03-10 18:30 062030023 IBF Göteborg P04 Grå - Stenungsunds IBK P04 Gbg 3 - 4 Senad Olevic, Felix Bark Peterson Torpahallen
2018-03-11 10:00 062030024 IBF Backadalen P03 - IBF Älvstranden P03 Vit 2 - 7 Hajrudin Begic, Andreas Julin Tuve Sporthall
2018-03-17 13:20 062030026 Partille IBS P04/05 Widell - IBF Backadalen P03 4 - 1 Peter Axelsson, Patrik Jonasson Qvisthallen
2018-03-17 15:15 062030027 Stenungsunds IBK P04 Gbg - IBF Älvstranden P03 Vit 0 - 8 Lukas Andersson, John Bilén Kyrkenorumsskolan
2018-03-18 15:30 062030025 Varla IBK P 03 Gbg - IBF Göteborg P04 Grå 2 - 3 Lindälvshallen
2018-03-24 15:10 062030028 IBF Backadalen P03 - Varla IBK P 03 Gbg 0 - 5 Adem Can, Tomas Levin Tuve Sporthall
2018-03-25 09:15 062030030 Stenungsunds IBK P04 Gbg - Partille IBS P04/05 Widell 4 - 13 Senad Olevic, Håkan Krafft Stenungsund Arena
2018-03-28 18:00 062030029 IBF Älvstranden P03 Vit - IBF Göteborg P04 Grå 3 - 8 Jesper Dammert, Adam Lundqvist Blom Lundbystrand 4
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Göteborg P04 Grå 10 7 0 3 55-38 17 21
2. Varla IBK P 03 Gbg 10 7 0 3 43-26 17 21
3. IBF Älvstranden P03 Vit 10 6 0 4 63-36 27 18
4. Partille IBS P04/ 05 Widell 10 6 0 4 50-40 10 18
5. IBF Backadalen P03 10 2 0 8 21-50 -29 6
6. Stenungsunds IBK P04 Gbg 10 2 0 8 24-66 -42 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Vår 14
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-01-13 15:50 062031002 Lindome IBK P04 Grön - Herrestads AIF P03/04 3 - 12 Jesper Dammert, Goran Kuduzovic Streteredsskolan
2018-01-13 17:00 062031005 Överby IF P03 - Ale IBF P04 Blå 5 - 5 Martin Andersson, Susanne Andersson Nordby Supermarkethallen
2018-01-14 15:00 062031004 Dingle AIK P03 - Grundsunds IF P03 7 - 3 Jim Olausson, Martin Andersson Bottnahallen
2018-01-14 16:30 062031001 Landvetter IBK Svart - FBC Vinga P03-04 Orange 5 - 4 Alf Björkner, Mikael Ärlig Landvetter Idrottshall
2018-01-14 16:30 062031003 IK Zenith P03 Svart - Eken IBK P04 2 - 4 Narcis Hadziselimovic, Anela Hadziselimovic Björlanda Idrottshall
2018-01-20 11:00 062031008 Grundsunds IF P03 - Lindome IBK P04 Grön 5 - 3 Sebastian Ohlsson, Adam Brändén Bottnahallen
2018-01-20 12:00 062031007 Eken IBK P04 - FBC Vinga P03-04 Orange 4 - 8 Erik Borgvall, Adam Jällfält Ekenhallen 1
2018-01-20 16:30 062031006 Herrestads AIF P03/04 - Landvetter IBK Svart 3 - 10 Senad Olevic, John Bilén Stenab arena
2018-01-21 10:20 062031009 Ale IBF P04 Blå - IK Zenith P03 Svart 0 - 3 Alfred Wendt, Emil Rydberg Ale Kulturrum
2018-01-21 15:30 062031010 Överby IF P03 - Dingle AIK P03 4 - 2 Susanne Andersson, Linus Söderblom Nordby Supermarkethallen
2018-01-27 18:30 062031012 Herrestads AIF P03/04 - Grundsunds IF P03 3 - 2 Susanne Andersson, Jim Olausson Stenab arena
2018-01-28 14:20 062031013 FBC Vinga P03-04 Orange - Ale IBF P04 Blå 4 - 6 Jonatan Salmi, Mustafa Er Hall Of Flame
2018-01-28 14:40 062031015 IK Zenith P03 Svart - Dingle AIK P03 1 - 8 Jesper Wångblad, Linus Olsson Björlanda Idrottshall
2018-01-28 16:00 062031011 Landvetter IBK Svart - Eken IBK P04 4 - 1 Adam Lundqvist Blom, Adnan Mehmedagic Landvetter Idrottshall
2018-01-28 16:30 062031014 Lindome IBK P04 Grön - Överby IF P03 5 - 2 Andreas Julin, Javed Khan Almåshallen B
2018-02-03 17:50 062031020 IK Zenith P03 Svart - Lindome IBK P04 Grön 5 - 5 Andreas Julin, Javed Khan Torshallen
2018-02-04 11:30 062031017 Ale IBF P04 Blå - Eken IBK P04 5 - 8 Ulf Jonasson, Felix Bark Peterson Ale Kulturrum
2018-02-04 15:00 062031016 Grundsunds IF P03 - Landvetter IBK Svart 8 - 3 Bottnahallen
2018-02-04 17:30 062031018 Överby IF P03 - Herrestads AIF P03/04 0 - 10 John Bilén, Lukas Andersson Nordby Supermarkethallen
2018-03-17 16:45 062031019 Dingle AIK P03 - FBC Vinga P03-04 Orange 6 - 5 Adam Brändén, Susanne Andersson Munkedals Idrottshall
2018-02-24 11:00 062031023 Eken IBK P04 - Dingle AIK P03 2 - 5 Adam Lundqvist Blom, Adnan Mehmedagic Ekenhallen 1
2018-02-24 16:30 062031024 Herrestads AIF P03/04 - IK Zenith P03 Svart 7 - 3 Matilda Svenblad, Mikael Molldén Stenab arena
2018-02-25 11:00 062031025 FBC Vinga P03-04 Orange - Lindome IBK P04 Grön 5 - 4 Adam Jällfält, Rikard Mott Hall Of Flame
2018-02-25 11:20 062031021 Landvetter IBK Svart - Ale IBF P04 Blå 3 - 1 Christian Jensen, Patrik Jonasson Landvetter Idrottshall
2018-02-25 18:00 062031022 Grundsunds IF P03 - Överby IF P03 8 - 2 Adam Brändén, Lukas Andersson Bottnahallen
2018-03-04 11:20 062031029 Lindome IBK P04 Grön - Eken IBK P04 5 - 5 Linus Olsson, Jesper Wångblad Almåshallen B
2018-03-04 13:10 062031030 FBC Vinga P03-04 Orange - Herrestads AIF P03/04 9 - 0 Ulf Jonasson, Fredrik Ohlsson Hall Of Flame
2018-03-04 14:30 062031027 Dingle AIK P03 - Ale IBF P04 Blå 4 - 3 Susanne Andersson, Martin Andersson Munkedals Idrottshall
2018-03-04 16:30 062031026 Överby IF P03 - Landvetter IBK Svart 3 - 7 Walter Wästhage, Sebastian Ohlsson Nordby Supermarkethallen
2018-03-04 17:30 062031028 IK Zenith P03 Svart - Grundsunds IF P03 7 - 7 Oscar Kjellgren Elgestål, Susanna Furubom Björlanda Idrottshall
2018-03-08 19:30 062031033 Ale IBF P04 Blå - Lindome IBK P04 Grön 1 - 2 Tomas Levin, Aldin Hadziselmovic Älvängenhallen
2018-03-10 12:00 062031035 Eken IBK P04 - Herrestads AIF P03/04 6 - 5 Erik Borgvall, Johannes Wikström Ekenhallen 1
2018-03-10 17:00 062031032 Överby IF P03 - IK Zenith P03 Svart 4 - 10 , Rikard Mott Nordby Supermarkethallen
2018-03-11 12:00 062031031 Landvetter IBK Svart - Dingle AIK P03 10 - 1 Felix Bark Peterson, Ulf Jonasson Landvetter Idrottshall
2018-03-11 15:00 062031034 Grundsunds IF P03 - FBC Vinga P03-04 Orange 8 - 5 Jaana Gander, Susanne Andersson Bottnahallen
2018-03-17 10:00 062031040 Eken IBK P04 - Grundsunds IF P03 6 - 7 Erik Borgvall, Joakim Jögi Ekenhallen 1
2018-03-18 10:00 062031036 IK Zenith P03 Svart - Landvetter IBK Svart 2 - 4 Alfred Wendt, Emil Rydberg Björlanda Idrottshall
2018-03-18 10:10 062031037 Lindome IBK P04 Grön - Dingle AIK P03 WO (5 - 0) Mustafa Er, Adam Jällfält Almåshallen B
2018-03-18 12:20 062031038 FBC Vinga P03-04 Orange - Överby IF P03 4 - 3 Besim Mehmedagic, Wessam Abdellrazek Hall Of Flame
2018-03-18 14:15 062031039 Herrestads AIF P03/04 - Ale IBF P04 Blå 12 - 6 Patrik Jonasson, Susanne Andersson Stenab arena
2018-03-19 19:25 062031041 Landvetter IBK Svart - Lindome IBK P04 Grön 8 - 5 Senad Olevic, Håkan Krafft Önnerödshallen
2018-03-23 19:00 062031043 Dingle AIK P03 - Herrestads AIF P03/04 6 - 8 Sebastian Ohlsson, Jesper Dammert Munkedals Idrottshall
2018-03-24 13:10 062031042 IK Zenith P03 Svart - FBC Vinga P03-04 Orange 2 - 3 Aldin Hadziselmovic, Andreas Julin Björlanda Idrottshall
2018-03-25 17:30 062031044 Överby IF P03 - Eken IBK P04 3 - 3 Walter Wästhage, Susanne Andersson Nordby Supermarkethallen
2018-03-25 18:00 062031045 Ale IBF P04 Blå - Grundsunds IF P03 5 - 7 Jesper Dammert, Patrik Jonasson Bohushallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Landvetter IBK Svart 9 8 0 1 54-28 26 24
2. Grundsunds IF P03 9 6 1 2 55-41 14 19
3. Herrestads AIF P03/ 04 9 6 0 3 60-45 15 18
4. FBC Vinga P03-04 Orange 9 5 0 4 47-38 9 15
5. Dingle AIK P03 9 5 0 4 39-41 -2 15
6. Eken IBK P04 9 3 2 4 39-44 -5 11
7. Lindome IBK P04 Grön 9 3 2 4 37-43 -6 11
8. IK Zenith P03 Svart 9 2 2 5 35-42 -7 8
9. Överby IF P03 9 1 2 6 26-54 -28 5
10. Ale IBF P04 Blå 9 1 1 7 32-48 -16 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Vår 15
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-01-12 19:45 062032005 STC Kungälvs IBK 04-05 - IBF Göteborg P04 Svart 5 - 1 Senad Olevic, Jesper Wångblad Kastellegårdshallen
2018-01-13 14:20 062032002 Partille IBS P04 Vit - IK Zenith P04 Vit 3 - 5 Alf Björkner, Mikael Ärlig Qvisthallen
2018-01-13 16:40 062032001 IBF Backadalen P04 Röd - Pixbo Wallenstam IBF P04 Vit 5 - 1 Albert Enlund, Petter Enlund Tuve Sporthall
2018-01-13 18:00 062032003 Kärra IBK P05 Röd - Lindås IBK P04 Svart 2 - 7 David Larsson, Marcus Larsson Kärra Sporthall
2018-01-14 16:30 062032004 FBC Lerum P03/04 Svart - Ale IBF P04 Grön 8 - 5 Mustafa Er, Jesper Wångblad Hjällsnäshallen
2018-01-20 09:00 062032010 STC Kungälvs IBK 04-05 - FBC Lerum P03/04 Svart 7 - 0 Andreas Julin, Javed Khan Kastellegårdshallen
2018-01-20 14:10 062032008 Ale IBF P04 Grön - Partille IBS P04 Vit 2 - 5 Alfred Wendt, Emil Rydberg Ale Kulturrum
2018-01-21 11:20 062032009 IBF Göteborg P04 Svart - Kärra IBK P05 Röd 4 - 3 Senad Olevic, Felix Bark Peterson Torpahallen
2018-01-21 14:20 062032006 IK Zenith P04 Vit - IBF Backadalen P04 Röd 2 - 3 Lazo Cesto, Henry Tames Björlanda Idrottshall
2018-01-21 16:00 062032007 Lindås IBK P04 Svart - Pixbo Wallenstam IBF P04 Vit 4 - 8 Adam Lundqvist Blom, Adnan Mehmedagic Askims Sporthall
2018-01-27 11:10 062032014 Partille IBS P04 Vit - STC Kungälvs IBK 04-05 8 - 3 Adem Can, Tomas Levin Qvisthallen
2018-01-27 15:20 062032012 IK Zenith P04 Vit - Ale IBF P04 Grön 6 - 7 Eric Hemmingsson, Jaana Gander Torshallen
2018-01-28 10:50 062032013 Pixbo Wallenstam IBF P04 Vit - IBF Göteborg P04 Svart 7 - 4 Ulf Jonasson, Felix Bark Peterson Wallenstamhallen
2018-01-28 13:40 062032011 IBF Backadalen P04 Röd - Lindås IBK P04 Svart 3 - 2 Petter Enlund, Fredrik Ohlsson Tuve Sporthall
2018-01-28 15:00 062032015 Kärra IBK P05 Röd - FBC Lerum P03/04 Svart 14 - 2 David Larsson, Marcus Larsson Kärra Sporthall
2018-02-02 19:45 062032018 STC Kungälvs IBK 04-05 - IK Zenith P04 Vit 2 - 3 Louise Nyman, Kim Nielsen Kastellegårdshallen
2018-02-03 13:00 062032016 Ale IBF P04 Grön - IBF Backadalen P04 Röd 2 - 6 Pontus Ekengränd, Adam Kruse Ale Kulturrum
2018-02-03 16:30 062032020 Kärra IBK P05 Röd - Partille IBS P04 Vit 5 - 6 David Larsson, Marcus Larsson Kärra Sporthall
2018-02-03 17:00 062032017 IBF Göteborg P04 Svart - Lindås IBK P04 Svart 3 - 6 Christer Carlberg, Goran Kuduzovic Torpahallen
2018-02-04 14:50 062032019 FBC Lerum P03/04 Svart - Pixbo Wallenstam IBF P04 Vit 5 - 3 Felix Bark Peterson, Arvid Petersén Hjällsnäshallen
2018-02-24 13:30 062032023 Lindås IBK P04 Svart - FBC Lerum P03/04 Svart 2 - 8 Adem Can, Tomas Levin Salming Arena
2018-02-24 16:10 062032022 Ale IBF P04 Grön - STC Kungälvs IBK 04-05 0 - 4 Emil Rydberg, Alfred Wendt Ale Kulturrum
2018-02-25 11:00 062032025 Pixbo Wallenstam IBF P04 Vit - Partille IBS P04 Vit 3 - 6 Tomas Levin, Mustafa Er Mölnlycke Idrottshall
2018-02-25 12:30 062032024 IK Zenith P04 Vit - Kärra IBK P05 Röd 4 - 3 Johannes Wikström, Fredrik Ohlsson Björlanda Idrottshall
2018-02-25 14:10 062032021 IBF Backadalen P04 Röd - IBF Göteborg P04 Svart 5 - 0 Peter Axelsson, Håkan Krafft Tuve Sporthall
2018-03-01 19:30 062032028 Kärra IBK P05 Röd - Ale IBF P04 Grön 3 - 6 Joakim Jögi, Adnan Mehmedagic Älvängenhallen
2018-03-02 19:45 062032026 STC Kungälvs IBK 04-05 - IBF Backadalen P04 Röd 5 - 5 Adem Can, Tomas Levin Kastellegårdshallen
2018-03-04 11:10 062032030 Pixbo Wallenstam IBF P04 Vit - IK Zenith P04 Vit 4 - 5 Ella Wallsten, Erik Borgvall Mölnlycke Idrottshall
2018-03-04 16:00 062032029 Partille IBS P04 Vit - Lindås IBK P04 Svart 11 - 1 Peter Axelsson, Adnan Mehmedagic Vallhamra Sportcenter
2018-03-11 16:00 062032027 FBC Lerum P03/04 Svart - IBF Göteborg P04 Svart 6 - 6 Wessam Abdellrazek, Adem Can Hjällsnäshallen
2018-03-10 13:10 062032033 IBF Göteborg P04 Svart - Partille IBS P04 Vit 6 - 2 Gustav Jögi, Felix Bark Peterson Torpahallen
2018-03-10 13:10 062032034 Ale IBF P04 Grön - Pixbo Wallenstam IBF P04 Vit 2 - 1 Emil Rydberg, Martin Andersson Ale Kulturrum
2018-03-10 16:30 062032032 STC Kungälvs IBK 04-05 - Kärra IBK P05 Röd 1 - 6 Eric Hemmingsson, Marcus Larsson Kastellegårdshallen
2018-03-11 11:10 062032031 IBF Backadalen P04 Röd - FBC Lerum P03/04 Svart 4 - 5 Hajrudin Begic, Andreas Julin Tuve Sporthall
2018-03-11 15:30 062032035 Lindås IBK P04 Svart - IK Zenith P04 Vit 5 - 3 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Salming Arena
2018-03-17 12:10 062032037 Partille IBS P04 Vit - FBC Lerum P03/04 Svart 5 - 4 Peter Axelsson, Patrik Jonasson Qvisthallen
2018-03-17 14:50 062032038 Pixbo Wallenstam IBF P04 Vit - STC Kungälvs IBK 04-05 1 - 3 Alf Björkner, Narcis Hadziselimovic Wallenstamhallen
2018-03-17 18:30 062032040 Lindås IBK P04 Svart - Ale IBF P04 Grön 5 - 8 Lazo Cesto, Henry Tames Salming Arena
2018-03-18 11:10 062032039 IK Zenith P04 Vit - IBF Göteborg P04 Svart 3 - 4 Alfred Wendt, Emil Rydberg Björlanda Idrottshall
2018-03-18 15:00 062032036 Kärra IBK P05 Röd - IBF Backadalen P04 Röd 5 - 9 Ulf Jonasson, Kim Nielsen Kärra Sporthall
2018-03-18 11:10 062032044 STC Kungälvs IBK 04-05 - Lindås IBK P04 Svart 1 - 4 Eric Hemmingsson, Marcus Larsson Sparråsskolan
2018-03-20 19:00 062032041 IBF Backadalen P04 Röd - Partille IBS P04 Vit 1 - 6 Torbjörn Zahner, Roger Zahnér Tuve Sporthall
2018-03-24 16:30 062032043 FBC Lerum P03/04 Svart - IK Zenith P04 Vit 3 - 0 Peter Axelsson, Håkan Krafft Rydsbergshallen
2018-03-24 18:00 062032042 Kärra IBK P05 Röd - Pixbo Wallenstam IBF P04 Vit 7 - 3 Andreas Julin, Felix Bark Peterson Kärra Sporthall
2018-03-25 14:40 062032045 IBF Göteborg P04 Svart - Ale IBF P04 Grön 3 - 2 Wessam Abdellrazek, Felix Bark Peterson Torpahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Partille IBS P04 Vit 9 7 0 2 52-30 22 21
2. IBF Backadalen P04 Röd 9 6 1 2 41-28 13 19
3. FBC Lerum P03/ 04 Svart 9 5 1 3 41-46 -5 16
4. STC Kungälvs IBK 04-05 9 4 1 4 31-28 3 13
5. IBF Göteborg P04 Svart 9 4 1 4 31-39 -8 13
6. IK Zenith P04 Vit 9 4 0 5 31-34 -3 12
7. Ale IBF P04 Grön 9 4 0 5 34-41 -7 12
8. Lindås IBK P04 Svart 9 4 0 5 36-47 -11 12
9. Kärra IBK P05 Röd 9 3 0 6 48-42 6 9
10. Pixbo Wallenstam IBF P04 Vit 9 2 0 7 31-41 -10 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Vår 16
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-01-13 13:00 062033002 Mölndals IBF P04 - Ale IBF P05 Blå 2 - 5 Erik Borgvall, Jesper Dammert Ekenhallen 1
2018-01-14 16:30 062033003 Orust IBK P04 - Partille IBS Svart P05 3 - 4 Joakim Almroth, Joakim Almroth Svanesunds Sporthall
2018-01-14 17:40 062033001 Landvetter IBK 1 P05 - Lindome IBK P04 Lila 5 - 5 Peter Axelsson, Håkan Krafft Landvetter Idrottshall
2018-01-20 13:00 062033004 Ale IBF P05 Blå - Landvetter IBK 1 P05 4 - 4 Alfred Wendt, Emil Rydberg Ale Kulturrum
2018-01-21 13:40 062033005 Partille IBS Svart P05 - Lindome IBK P04 Lila 7 - 2 Fabian Lindquist, Tomas Levin Vallhamra Sportcenter
2018-03-04 15:00 062033006 Orust IBK P04 - Mölndals IBF P04 9 - 5 Joakim Almroth, Jerry Tauru Svanesunds Sporthall
2018-01-27 17:40 062033009 Lindome IBK P04 Lila - Mölndals IBF P04 3 - 6 Ulf Jonasson, Felix Bark Peterson Skånhällaskolan
2018-01-27 17:50 062033008 Ale IBF P05 Blå - Orust IBK P04 4 - 7 Emil Rydberg, Alfred Wendt Ale Kulturrum
2018-01-28 17:20 062033007 Landvetter IBK 1 P05 - Partille IBS Svart P05 1 - 9 Adam Lundqvist Blom, Adnan Mehmedagic Landvetter Idrottshall
2018-02-03 16:30 062033011 Mölndals IBF P04 - Partille IBS Svart P05 1 - 8 Peter Axelsson, Håkan Krafft Aktiviteten A-Hall
2018-02-04 12:00 062033010 Orust IBK P04 - Landvetter IBK 1 P05 3 - 4 Louise Nyman, Kim Nielsen Svanesunds Sporthall
2018-02-04 18:10 062033012 Lindome IBK P04 Lila - Ale IBF P05 Blå 4 - 6 Jesper Dammert, Almir Mehmedagic Almåshallen B
2018-02-10 12:30 062033015 Partille IBS Svart P05 - Ale IBF P05 Blå 7 - 7 Adnan Tongur, Joakim Amri Nilsson Qvisthallen
2018-02-11 10:00 062033013 Landvetter IBK 1 P05 - Mölndals IBF P04 4 - 3 Peter Axelsson, Håkan Krafft Landvetter Idrottshall
2018-02-11 12:00 062033014 Orust IBK P04 - Lindome IBK P04 Lila 5 - 2 Aldin Hadziselmovic, Narcis Hadziselimovic Svanesunds Sporthall
2018-02-23 20:00 062033016 Lindome IBK P04 Lila - Landvetter IBK 1 P05 5 - 4 Senad Olevic, Felix Bark Peterson Skånhällaskolan
2018-02-25 10:20 062033017 Ale IBF P05 Blå - Mölndals IBF P04 9 - 3 Emil Rydberg, Alfred Wendt Ale Kulturrum
2018-02-25 14:35 062033018 Partille IBS Svart P05 - Orust IBK P04 5 - 5 Adam Lundqvist Blom, Adnan Mehmedagic Vallhamra Sportcenter
2018-03-03 13:10 062033021 Mölndals IBF P04 - Orust IBK P04 5 - 4 Roger Zahnér, Andreas Julin Aktiviteten A-Hall
2018-03-04 12:50 062033019 Landvetter IBK 1 P05 - Ale IBF P05 Blå 5 - 6 Linus Svensson, Maja Johansson Landvetter Idrottshall
2018-03-04 13:40 062033020 Lindome IBK P04 Lila - Partille IBS Svart P05 5 - 6 Linus Olsson, Jesper Wångblad Almåshallen B
2018-03-10 14:20 062033024 Mölndals IBF P04 - Lindome IBK P04 Lila 0 - 6 Adnan Mehmedagic, Louise Nyman Ekenhallen 1
2018-03-11 10:45 062033022 Partille IBS Svart P05 - Landvetter IBK 1 P05 6 - 1 Aldin Hadziselmovic, Anela Hadziselimovic Vallhamra Sportcenter
2018-03-11 12:00 062033023 Orust IBK P04 - Ale IBF P05 Blå 8 - 5 Joakim Almroth, Jerry Tauru Svanesunds Sporthall
2018-03-17 14:20 062033027 Ale IBF P05 Blå - Lindome IBK P04 Lila 5 - 2 Håkan Krafft, Gustav Glansén Ale Kulturrum
2018-03-17 15:40 062033026 Partille IBS Svart P05 - Mölndals IBF P04 5 - 2 Ulf Jonasson, Patrik Jonasson Qvisthallen
2018-03-24 16:00 062033025 Landvetter IBK 1 P05 - Orust IBK P04 2 - 4 Andreas Julin, Susanna Furubom Landvetter Idrottshall
2018-03-21 19:45 062033029 Lindome IBK P04 Lila - Orust IBK P04 1 - 6 Aldin Hadziselmovic, Jesper Dammert Skånhällaskolan
2018-03-22 18:30 062033030 Ale IBF P05 Blå - Partille IBS Svart P05 6 - 4 Adnan Mehmedagic, Adam Lundqvist Blom Ale Kulturrum
2018-03-24 10:00 062033028 Mölndals IBF P04 - Landvetter IBK 1 P05 6 - 8 Adem Can, Tomas Levin Aktiviteten A-Hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Partille IBS Svart P05 10 7 2 1 61-33 28 23
2. Ale IBF P05 Blå 10 6 2 2 57-46 11 20
3. Orust IBK P04 10 6 1 3 54-37 17 19
4. Landvetter IBK 1 P05 10 3 2 5 38-51 -13 11
5. Lindome IBK P04 Lila 10 2 1 7 35-50 -15 7
6. Mölndals IBF P04 10 2 0 8 33-61 -28 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Vår 17
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-01-13 15:30 062039001 IBF Backadalen P04 Blå - Pixbo Wallenstam IBF P05 Röd 4 - 5 Albert Enlund, Petter Enlund Tuve Sporthall
2018-01-14 12:30 062039003 Floda IBK P05 - Dingle AIK P04 7 - 4 Adem Can, Tomas Levin Alléhallen
2018-01-14 15:30 062039002 IBF Göteborg P05 Svart - Frölunda IBK P05/04 6 - 2 Ulf Jonasson, Felix Bark Peterson Torpahallen
2018-01-20 12:00 062039005 Dingle AIK P04 - Pixbo Wallenstam IBF P05 Röd 2 - 6 Munkedals Idrottshall
2018-01-21 11:20 062039006 Floda IBK P05 - IBF Göteborg P05 Svart 13 - 3 Mikael Molldén, Pierre Eberhard Berg Alléhallen
2018-01-21 13:15 062039004 Frölunda IBK P05/04 - IBF Backadalen P04 Blå 1 - 6 Joakim Jögi, Andreas Julin Flatåsskolan
2018-01-28 09:40 062039009 Pixbo Wallenstam IBF P05 Röd - IBF Göteborg P05 Svart 7 - 2 Ulf Jonasson, Felix Bark Peterson Wallenstamhallen
2018-01-28 12:30 062039007 IBF Backadalen P04 Blå - Dingle AIK P04 5 - 3 Petter Enlund, Fredrik Ohlsson Tuve Sporthall
2018-01-28 14:25 062039008 Frölunda IBK P05/04 - Floda IBK P05 3 - 8 Javed Khan, Aldin Hadziselmovic Flatåsskolan
2018-02-04 09:00 062039010 Floda IBK P05 - IBF Backadalen P04 Blå 5 - 3 Jonatan Salmi, Joakim Jögi Alléhallen
2018-02-04 12:10 062039011 IBF Göteborg P05 Svart - Dingle AIK P04 4 - 14 Mustafa Er, Anton Sköld Torpahallen
2018-02-07 18:45 062039012 Pixbo Wallenstam IBF P05 Röd - Frölunda IBK P05/04 6 - 5 Henry Tames, Jesper Dammert Mölnlycke Idrottshall
2018-02-09 18:20 062039014 Floda IBK P05 - Pixbo Wallenstam IBF P05 Röd 9 - 3 Anton Sköld, Henry Tames Alléhallen
2018-02-10 13:10 062039013 IBF Backadalen P04 Blå - IBF Göteborg P05 Svart 5 - 5 Susanne Andersson, Jaana Gander Tuve Sporthall
2018-03-18 13:30 062039015 Dingle AIK P04 - Frölunda IBK P05/04 6 - 5 Jim Olausson, Jim Olausson Munkedals Idrottshall
2018-02-24 16:15 062039018 Dingle AIK P04 - Floda IBK P05 2 - 6 Walter Wästhage, Mathias Johansson Munkedals Idrottshall
2018-02-25 12:10 062039016 Pixbo Wallenstam IBF P05 Röd - IBF Backadalen P04 Blå 3 - 7 Tomas Levin, Mustafa Er Mölnlycke Idrottshall
2018-02-25 14:25 062039017 Frölunda IBK P05/04 - IBF Göteborg P05 Svart 6 - 3 David Larsson, Marcus Larsson Flatåsskolan
2018-03-03 15:30 062039019 IBF Backadalen P04 Blå - Frölunda IBK P05/04 5 - 0 Joakim Jögi, Adnan Mehmedagic Tuve Sporthall
2018-03-04 08:50 062039020 Pixbo Wallenstam IBF P05 Röd - Dingle AIK P04 3 - 2 Ella Wallsten, Erik Borgvall Mölnlycke Idrottshall
2018-03-04 12:10 062039021 IBF Göteborg P05 Svart - Floda IBK P05 3 - 3 Wessam Abdellrazek, Almir Mehmedagic Torpahallen
2018-03-10 10:00 062039022 Dingle AIK P04 - IBF Backadalen P04 Blå 2 - 4 Jim Olausson, Jim Olausson Munkedals Idrottshall
2018-03-11 11:00 062039024 IBF Göteborg P05 Svart - Pixbo Wallenstam IBF P05 Röd 4 - 4 Louise Nyman, Susanna Furubom Torpahallen
2018-03-11 14:30 062039023 Floda IBK P05 - Frölunda IBK P05/04 7 - 5 Adam Lundqvist Blom, Adnan Mehmedagic Alléhallen
2018-03-08 19:20 062039027 Frölunda IBK P05/04 - Pixbo Wallenstam IBF P05 Röd 2 - 7 Louise Nyman, Andreas Julin Flatåsskolan
2018-03-17 13:00 062039026 Dingle AIK P04 - IBF Göteborg P05 Svart 7 - 8 Jim Olausson, Jim Olausson Munkedals Idrottshall
2018-03-18 10:00 062039025 IBF Backadalen P04 Blå - Floda IBK P05 4 - 4 Adam Lundqvist Blom, Adnan Mehmedagic Tuve Sporthall
2018-03-21 17:15 062039028 IBF Göteborg P05 Svart - IBF Backadalen P04 Blå 1 - 3 Adnan Mehmedagic, Adam Lundqvist Blom Torpahallen
2018-03-25 08:30 062039029 Pixbo Wallenstam IBF P05 Röd - Floda IBK P05 2 - 5 Aldin Hadziselmovic, Alexander Pavlovic Wallenstamhallen
2018-03-25 15:25 062039030 Frölunda IBK P05/04 - Dingle AIK P04 2 - 5 Jesper Dammert, Patrik Jonasson Flatåsskolan
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Floda IBK P05 10 8 2 0 67-32 35 26
2. IBF Backadalen P04 Blå 10 6 2 2 46-29 17 20
3. Pixbo Wallenstam IBF P05 Röd 10 6 1 3 46-42 4 19
4. Dingle AIK P04 10 3 0 7 47-50 -3 9
5. IBF Göteborg P05 Svart 10 2 3 5 39-64 -25 9
6. Frölunda IBK P05/ 04 10 1 0 9 31-59 -28 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Vår 18
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-01-14 12:00 062040003 IK Zenith P05 Grön - Lindome IBK P05 grön 4 - 3 Björlanda Idrottshall
2018-01-14 13:00 062040001 IBF Backadalen P05 Röd - Lindås IBK P05 Svart 2 - 5 Petter Enlund, Albert Enlund Tuve Sporthall
2018-01-14 16:40 062040002 Utbynäs SK P05 - Landvetter IBK 2 P05 7 - 2 Eric Hemmingsson, Janne Ranelöv Prioritet SERNEKE Arena B-Hallen
2018-01-21 12:00 062040005 Lindome IBK P05 grön - Lindås IBK P05 Svart 5 - 6 Beata Bartler, Thilda Aspholm Skånhällaskolan
2018-01-21 12:00 062040006 IK Zenith P05 Grön - Utbynäs SK P05 2 - 6 , Elin Fors Björlanda Idrottshall
2018-01-21 15:10 062040004 Landvetter IBK 2 P05 - IBF Backadalen P05 Röd 7 - 6 , Maja Johansson Landvetter Idrottshall
2018-01-28 09:00 062040007 IBF Backadalen P05 Röd - Lindome IBK P05 grön 3 - 17 Albert Enlund, Fredrik Ohlsson Tuve Sporthall
2018-01-28 12:10 062040008 Landvetter IBK 2 P05 - IK Zenith P05 Grön 5 - 3 Lucas Aebischer Skogbäck, Maja Johansson Landvetter Idrottshall
2018-01-28 16:20 062040009 Lindås IBK P05 Svart - Utbynäs SK P05 9 - 6 Johanna Reckman, Paula Granlund Askims Sporthall
2018-02-04 12:00 062040010 IK Zenith P05 Grön - IBF Backadalen P05 Röd 7 - 4 Adem Can, Tomas Levin Björlanda Idrottshall
2018-02-04 14:50 062040012 Lindås IBK P05 Svart - Landvetter IBK 2 P05 7 - 6 Paula Granlund, Johanna Reckman Askims Sporthall
2018-02-04 15:10 062040011 Utbynäs SK P05 - Lindome IBK P05 grön 4 - 2 Anton Sköld, Janne Ranelöv Prioritet SERNEKE Arena B-Hallen
2018-02-10 14:20 062040013 IBF Backadalen P05 Röd - Utbynäs SK P05 4 - 9 Susanne Andersson, Jaana Gander Tuve Sporthall
2018-02-11 12:10 062040015 Lindome IBK P05 grön - Landvetter IBK 2 P05 1 - 6 Wessam Abdellrazek, Almir Mehmedagic Almåshallen B
2018-03-07 17:30 062040014 IK Zenith P05 Grön - Lindås IBK P05 Svart 5 - 8 Jesper Dammert, Senad Olevic Torshallen
2018-02-24 17:00 062040016 Lindås IBK P05 Svart - IBF Backadalen P05 Röd 7 - 6 Isak Börjesson, Isaac Werner Salming Arena
2018-02-25 09:00 062040017 Landvetter IBK 2 P05 - Utbynäs SK P05 6 - 9 Milan Siljegovic, Alf Björkner Landvetter Idrottshall
2018-02-25 13:40 062040018 Lindome IBK P05 grön - IK Zenith P05 Grön 3 - 5 Wessam Abdellrazek, Jonatan Salmi Skånhällaskolan
2018-03-03 10:30 062040020 Lindås IBK P05 Svart - Lindome IBK P05 grön 5 - 4 Filip Mattsson, Johanna Reckman Askims Sporthall
2018-03-04 15:10 062040019 IBF Backadalen P05 Röd - Landvetter IBK 2 P05 5 - 16 Albert Enlund, Petter Enlund Tuve Sporthall
2018-03-04 16:40 062040021 Utbynäs SK P05 - IK Zenith P05 Grön 3 - 7 Janne Ranelöv, Anton Sköld Prioritet SERNEKE Arena B-Hallen
2018-03-11 09:00 062040023 IK Zenith P05 Grön - Landvetter IBK 2 P05 4 - 5 Ella Wallsten, Gustav Jögi Björlanda Idrottshall
2018-03-11 14:10 062040022 Lindome IBK P05 grön - IBF Backadalen P05 Röd 5 - 5 Lazo Cesto, Henry Tames Skånhällaskolan
2018-03-11 17:40 062040024 Utbynäs SK P05 - Lindås IBK P05 Svart 9 - 9 Louise Nyman, Anton Sköld Prioritet SERNEKE Arena B-Hallen
2018-03-18 09:00 062040026 Lindome IBK P05 grön - Utbynäs SK P05 6 - 6 Mustafa Er, Adam Jällfält Almåshallen B
2018-03-18 12:20 062040025 IBF Backadalen P05 Röd - IK Zenith P05 Grön 3 - 6 Fredrik Ohlsson, Petter Enlund Tuve Sporthall
2018-03-18 16:40 062040027 Landvetter IBK 2 P05 - Lindås IBK P05 Svart 6 - 2 Maja Johansson, Linus Svensson Landvetter Idrottshall
2018-03-24 14:40 062040029 Lindås IBK P05 Svart - IK Zenith P05 Grön 6 - 0 Filip Mattsson, Paula Granlund Salming Arena
2018-03-25 10:30 062040030 Landvetter IBK 2 P05 - Lindome IBK P05 grön 4 - 3 Milan Siljegovic, Susanna Furubom Landvetter Idrottshall
2018-03-25 15:40 062040028 Utbynäs SK P05 - IBF Backadalen P05 Röd 11 - 5 Marcus Larsson, David Larsson Prioritet SERNEKE Arena B-Hallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Lindås IBK P05 Svart 10 8 1 1 64-49 15 25
2. Landvetter IBK 2 P05 10 7 0 3 63-47 16 21
3. Utbynäs SK P05 10 6 2 2 70-52 18 20
4. IK Zenith P05 Grön 10 5 0 5 43-46 -3 15
5. Lindome IBK P05 grön 10 1 2 7 49-48 1 5
6. IBF Backadalen P05 Röd 10 0 1 9 43-90 -47 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Vår 19
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-01-13 10:00 062041001 Mölndals IBF 1 P05 - IBF Göteborg P05 Vit 14 - 2 Diako Ahmadi, Johannes Wikström Katrinebergshallen
2018-01-13 12:00 062041003 Varla IBK P05 Gbg - Utbynäs SK P04 2 - 5 Lindälvshallen
2018-01-14 09:20 062041002 FBC Lerum P05 Röd - STC Kungälvs IBK P05 Svart 10 - 10 Filip Lakander, Linus Nowén Rydsbergshallen
2018-01-20 12:00 062041006 Varla IBK P05 Gbg - FBC Lerum P05 Röd 17 - 2 Lindälvshallen
2018-01-21 14:40 062041005 Utbynäs SK P04 - IBF Göteborg P05 Vit 6 - 4 Marcus Larsson, Janne Ranelöv Prioritet SERNEKE Arena B-Hallen
2018-01-21 16:30 062041004 STC Kungälvs IBK P05 Svart - Mölndals IBF 1 P05 1 - 8 Carl Flyning, Jesper Dammert Kastellegårdshallen
2018-01-27 11:00 062041007 Mölndals IBF 1 P05 - Utbynäs SK P04 8 - 3 Johannes Wikström, Emrik Lindahl Aktiviteten A-Hall
2018-01-28 12:00 062041009 IBF Göteborg P05 Vit - FBC Lerum P05 Röd 5 - 3 Mikael Molldén, Anton Sköld Torpahallen
2018-01-28 17:30 062041008 STC Kungälvs IBK P05 Svart - Varla IBK P05 Gbg 1 - 11 Lukas Andersson, Adam Brändén Kastellegårdshallen
2018-02-03 11:30 062041010 Varla IBK P05 Gbg - Mölndals IBF 1 P05 5 - 5 Lindälvshallen
2018-02-03 17:45 062041011 FBC Lerum P05 Röd - Utbynäs SK P04 4 - 6 Linus Olsson, Jesper Wångblad Rydsbergshallen
2018-02-04 11:00 062041012 IBF Göteborg P05 Vit - STC Kungälvs IBK P05 Svart 3 - 3 Mustafa Er, Anton Sköld Torpahallen
2018-02-10 12:00 062041014 Varla IBK P05 Gbg - IBF Göteborg P05 Vit 7 - 6 Lindälvshallen
2018-02-10 16:15 062041013 Mölndals IBF 1 P05 - FBC Lerum P05 Röd 14 - 5 Emrik Lindahl, Diako Ahmadi Aktiviteten A-Hall
2018-02-11 13:30 062041015 Utbynäs SK P04 - STC Kungälvs IBK P05 Svart 5 - 6 Marcus Larsson, Anton Sköld Prioritet SERNEKE Arena B-Hallen
2018-02-25 11:00 062041016 IBF Göteborg P05 Vit - Mölndals IBF 1 P05 3 - 4 Peter Axelsson, Håkan Krafft Torpahallen
2018-02-25 14:00 062041017 STC Kungälvs IBK P05 Svart - FBC Lerum P05 Röd 0 - 7 Linus Söderblom, Kevin Nilsson Kastellegårdshallen
2018-02-25 16:10 062041018 Utbynäs SK P04 - Varla IBK P05 Gbg 3 - 6 Alfred Wendt, Emil Rydberg Sandeklevshallen
2018-03-03 12:00 062041019 Mölndals IBF 1 P05 - STC Kungälvs IBK P05 Svart 2 - 4 Roger Zahnér, Emrik Lindahl Aktiviteten A-Hall
2018-03-03 15:15 062041021 FBC Lerum P05 Röd - Varla IBK P05 Gbg 3 - 4 Linus Nowén, Anton Sköld Hjällsnäshallen
2018-03-04 11:00 062041020 IBF Göteborg P05 Vit - Utbynäs SK P04 1 - 10 Wessam Abdellrazek, Almir Mehmedagic Torpahallen
2018-03-10 12:00 062041023 Varla IBK P05 Gbg - STC Kungälvs IBK P05 Svart 3 - 7 Lindälvshallen
2018-03-11 09:00 062041024 FBC Lerum P05 Röd - IBF Göteborg P05 Vit 3 - 5 Arvid Petersén, Filip Lakander Rydsbergshallen
2018-03-11 16:30 062041022 Utbynäs SK P04 - Mölndals IBF 1 P05 4 - 6 Anton Sköld, Louise Nyman Prioritet SERNEKE Arena B-Hallen
2018-03-17 14:20 062041025 Mölndals IBF 1 P05 - Varla IBK P05 Gbg 0 - 6 Diako Ahmadi, Johannes Wikström Aktiviteten A-Hall
2018-03-18 14:00 062041027 STC Kungälvs IBK P05 Svart - IBF Göteborg P05 Vit 4 - 11 Rikard Mott, Walter Wästhage Kastellegårdshallen
2018-03-18 14:40 062041026 Utbynäs SK P04 - FBC Lerum P05 Röd 16 - 6 Anton Sköld, David Larsson Prioritet SERNEKE Arena B-Hallen
2018-03-25 09:00 062041028 FBC Lerum P05 Röd - Mölndals IBF 1 P05 1 - 4 Linus Nowén, Filip Lakander Rydsbergshallen
2018-03-25 10:00 062041029 IBF Göteborg P05 Vit - Varla IBK P05 Gbg 2 - 12 Wessam Abdellrazek, Felix Bark Peterson Torpahallen
2018-03-25 16:10 062041030 STC Kungälvs IBK P05 Svart - Utbynäs SK P04 2 - 9 Lazo Cesto, Rikard Mott Kastellegårdshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Varla IBK P05 Gbg 10 7 1 2 73-34 39 22
2. Mölndals IBF 1 P05 10 7 1 2 65-34 31 22
3. Utbynäs SK P04 10 6 0 4 67-45 22 18
4. STC Kungälvs IBK P05 Svart 10 3 2 5 38-69 -31 11
5. IBF Göteborg P05 Vit 10 3 1 6 42-66 -24 10
6. FBC Lerum P05 Röd 10 1 1 8 44-81 -37 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Vår 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-01-12 20:15 062019003 Varla IBK HJ Gbg - Landvetter IBK HJ 6 - 4 Jan Svensson, Mats Åkesson Lindälvshallen
2018-01-13 18:15 062019001 FBC Lerum P02 Svart - IK Zenith HJ Grön 6 - 1 Torbjörn Zahner, Roger Zahnér Rydsbergshallen
2018-01-20 13:20 062019006 Varla IBK HJ Gbg - Stenungsunds IBK P J 1 GBG 6 - 1 Mats Andersson, Daniel Lian Lindälvshallen
2018-01-21 16:20 062019005 Landvetter IBK HJ - IK Zenith HJ Grön 4 - 2 Aldin Hadziselmovic, Javed Khan Landvetter Idrottshall
2018-01-27 15:30 062019009 IK Zenith HJ Grön - Stenungsunds IBK P J 1 GBG 5 - 2 Andreas Julin, Javed Khan Björlanda Idrottshall
2018-01-27 18:15 062019007 FBC Lerum P02 Svart - Landvetter IBK HJ 6 - 2 Aldin Hadziselmovic, Alexander Pavlovic Rydsbergshallen
2018-02-03 15:45 062019011 Stenungsunds IBK P J 1 GBG - Landvetter IBK HJ 2 - 4 Roger Zahnér, Henry Tames Kyrkenorumsskolan
2018-02-03 18:00 062019010 Varla IBK HJ Gbg - FBC Lerum P02 Svart 1 - 1 Jan Svensson, Karl Nilsson Lindälvshallen
2018-02-08 20:00 062019014 Varla IBK HJ Gbg - IK Zenith HJ Grön 4 - 2 Marcus Johansson, Joakim Jögi Lindälvshallen
2018-02-10 13:30 062019013 FBC Lerum P02 Svart - Stenungsunds IBK P J 1 GBG 6 - 4 Jesper Dammert, Jesper Axelsson Rydsbergshallen
2018-02-25 10:10 062019016 IK Zenith HJ Grön - FBC Lerum P02 Svart 5 - 3 Johannes Wikström, Fredrik Ohlsson Björlanda Idrottshall
2018-02-25 12:30 062019018 Landvetter IBK HJ - Varla IBK HJ Gbg 5 - 8 Christian Jensen, Patrik Jonasson Landvetter Idrottshall
2018-03-02 20:05 062019020 IK Zenith HJ Grön - Landvetter IBK HJ 5 - 6 Adam Jällfält, Senad Olevic Björlanda Idrottshall
2018-03-03 18:30 062019021 Stenungsunds IBK P J 1 GBG - Varla IBK HJ Gbg 1 - 5 Mustafa Er, Walter Wästhage Stenungsund Arena
2018-03-10 13:45 062019024 Stenungsunds IBK P J 1 GBG - IK Zenith HJ Grön 3 - 2 Susanne Andersson, Jaana Gander Spekerödsskolan
2018-03-12 20:30 062019022 Landvetter IBK HJ - FBC Lerum P02 Svart 4 - 4 Jesper Dammert, Jesper Dammert Önnerödshallen
2018-03-17 13:30 062019025 FBC Lerum P02 Svart - Varla IBK HJ Gbg 6 - 6 Mustafa Er, Linus Olsson Rydsbergshallen
2018-03-18 14:20 062019026 Landvetter IBK HJ - Stenungsunds IBK P J 1 GBG 3 - 3 Aldin Hadziselmovic, Anela Hadziselimovic Landvetter Idrottshall
2018-03-21 19:30 062019029 IK Zenith HJ Grön - Varla IBK HJ Gbg 4 - 1 Roger Zahnér, Torbjörn Zahner Björlanda Idrottshall
2018-03-24 15:30 062019028 Stenungsunds IBK P J 1 GBG - FBC Lerum P02 Svart 5 - 13 , Simon Eklind Kyrkenorumsskolan
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Varla IBK HJ Gbg 8 5 2 1 37-24 13 17
2. FBC Lerum P02 Svart 8 4 3 1 45-28 17 15
3. Landvetter IBK HJ 8 3 2 3 32-36 -4 11
4. IK Zenith HJ Grön 8 3 0 5 26-29 -3 9
5. Stenungsunds IBK P J 1 GBG 8 1 1 6 21-44 -23 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Vår 20
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-01-13 15:00 062042002 Dingle AIK P05 Gbg - Melleruds IBK P04-05-06 3 - 5 Dingle Sport- och Idrottshall
2018-01-13 16:00 062042001 Stenungsunds IBK P05 Gbg - Ale IBF P05 Grön 3 - 1 Lukas Andersson, John Bilén Kyrkenorumsskolan
2018-01-20 11:15 062042004 Melleruds IBK P04-05-06 - Stenungsunds IBK P05 Gbg 9 - 4 Martin Andersson, Susanne Andersson Rådahallen
2018-01-21 16:45 062042006 IBK Vänersborg P05 GBG Vår - Dingle AIK P05 Gbg 10 - 3 Idrottshuset, Vänersborg
2018-01-27 10:30 062042009 Ale IBF P05 Grön - Dingle AIK P05 Gbg 6 - 3 Patrik Jonasson, Lazo Cesto Ale Kulturrum
2018-01-27 11:30 062042008 Melleruds IBK P04-05-06 - IBK Vänersborg P05 GBG Vår 4 - 4 Lukas Andersson, Adam Brändén Rådahallen
2018-02-03 10:40 062042012 Ale IBF P05 Grön - Melleruds IBK P04-05-06 1 - 6 Adnan Tongur, Adam Lundqvist Blom Ale Kulturrum
2018-02-04 16:45 062042010 IBK Vänersborg P05 GBG Vår - Stenungsunds IBK P05 Gbg 4 - 2 Idrottshuset, Vänersborg
2018-02-10 12:00 062042014 IBK Vänersborg P05 GBG Vår - Ale IBF P05 Grön 17 - 4 Idrottshuset, Vänersborg
2018-02-10 17:00 062042013 Stenungsunds IBK P05 Gbg - Dingle AIK P05 Gbg 2 - 12 Walter Wästhage, John Bilén Kyrkenorumsskolan
2018-02-24 15:00 062042016 Ale IBF P05 Grön - Stenungsunds IBK P05 Gbg 6 - 4 Emil Rydberg, Alfred Wendt Ale Kulturrum
2018-02-25 11:15 062042017 Melleruds IBK P04-05-06 - Dingle AIK P05 Gbg 4 - 5 Rådahallen
2018-03-03 16:00 062042019 Stenungsunds IBK P05 Gbg - Melleruds IBK P04-05-06 4 - 9 Mustafa Er, Walter Wästhage Stenungsund Arena
2018-03-04 10:00 062042021 Dingle AIK P05 Gbg - IBK Vänersborg P05 GBG Vår 7 - 7 Susanne Andersson, Martin Andersson Munkedals Idrottshall
2018-03-10 11:30 062042024 Dingle AIK P05 Gbg - Ale IBF P05 Grön 6 - 1 Jim Olausson, Jim Olausson Munkedals Idrottshall
2018-03-11 14:00 062042023 IBK Vänersborg P05 GBG Vår - Melleruds IBK P04-05-06 4 - 1 Idrottshuset, Vänersborg
2018-03-17 16:30 062042025 Stenungsunds IBK P05 Gbg - IBK Vänersborg P05 GBG Vår 1 - 3 Lukas Andersson, John Bilén Kyrkenorumsskolan
2018-03-18 11:00 062042027 Melleruds IBK P04-05-06 - Ale IBF P05 Grön 1 - 8 Rådahallen
2018-03-24 09:30 062042028 Dingle AIK P05 Gbg - Stenungsunds IBK P05 Gbg 2 - 3 Munkedals Idrottshall
2018-03-25 12:50 062042029 Ale IBF P05 Grön - IBK Vänersborg P05 GBG Vår 0 - 7 Mustafa Er, Mustafa Er Kronan Älvängen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBK Vänersborg P05 GBG Vår 8 6 2 0 56-22 34 20
2. Melleruds IBK P04-05-06 8 4 1 3 39-33 6 13
3. Dingle AIK P05 Gbg 8 3 1 4 41-38 3 10
4. Ale IBF P05 Grön 8 3 0 5 27-47 -20 9
5. Stenungsunds IBK P05 Gbg 8 2 0 6 23-46 -23 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Vår 21
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-01-13 16:30 062043001 Dingle AIK P05 Gbg - IBF Backadalen P05 10 - 4 Dingle Sport- och Idrottshall
2018-01-14 14:10 062043003 IK Zenith P05 Vit - Pixbo Wallenstam IBF P05 Svart 0 - 8 Björlanda Idrottshall
2018-01-14 14:30 062043002 Kärra IBK P05 Svart - Lindome IBK P05 Lila 4 - 3 David Larsson, Marcus Larsson Kärra Sporthall
2018-01-21 13:10 062043004 Lindome IBK P05 Lila - Dingle AIK P05 Gbg 5 - 4 Beata Bartler, Thilda Aspholm Skånhällaskolan
2018-01-21 13:10 062043006 IK Zenith P05 Vit - Kärra IBK P05 Svart 2 - 7 Elin Fors, Gustav Eurén Björlanda Idrottshall
2018-01-21 16:00 062043005 Pixbo Wallenstam IBF P05 Svart - IBF Backadalen P05 10 - 2 Malin Damgren, Agnes Norin Mölnlycke Idrottshall
2018-01-28 10:10 062043009 IBF Backadalen P05 - Kärra IBK P05 Svart 3 - 9 Albert Enlund, Fredrik Ohlsson Tuve Sporthall
2018-01-28 13:20 062043008 Lindome IBK P05 Lila - IK Zenith P05 Vit 7 - 0 Rikard Mott, Andreas Julin Skånhällaskolan
2018-01-28 14:00 062043007 Dingle AIK P05 Gbg - Pixbo Wallenstam IBF P05 Svart 8 - 6 Munkedals Idrottshall
2018-02-04 14:20 062043010 IK Zenith P05 Vit - Dingle AIK P05 Gbg 5 - 4 Adem Can, Tomas Levin Björlanda Idrottshall
2018-02-04 14:40 062043012 IBF Backadalen P05 - Lindome IBK P05 Lila 1 - 6 Petter Enlund, Albert Enlund Tuve Sporthall
2018-02-04 14:50 062043011 Kärra IBK P05 Svart - Pixbo Wallenstam IBF P05 Svart 5 - 5 Isabel Ljungberg, Jaana Gander Kärra Sporthall
2018-02-10 11:00 062043013 Dingle AIK P05 Gbg - Kärra IBK P05 Svart 3 - 11 John Bilén, Lukas Andersson Munkedals Idrottshall
2018-02-10 14:50 062043015 Pixbo Wallenstam IBF P05 Svart - Lindome IBK P05 Lila 7 - 3 Malin Damgren, Ella Wallsten Mölnlycke Idrottshall
2018-02-11 16:30 062043014 IK Zenith P05 Vit - IBF Backadalen P05 3 - 3 Adam Lundqvist Blom, Adnan Mehmedagic Björlanda Idrottshall
2018-02-23 18:30 062043017 Lindome IBK P05 Lila - Kärra IBK P05 Svart 5 - 6 Pierre Eberhard Berg, Robin Cederdahl Almåshallen B
2018-02-25 13:00 062043016 IBF Backadalen P05 - Dingle AIK P05 Gbg 1 - 8 Albert Enlund, Petter Enlund Tuve Sporthall
2018-02-25 13:20 062043018 Pixbo Wallenstam IBF P05 Svart - IK Zenith P05 Vit 5 - 3 Tomas Levin, Alfred Wendt Mölnlycke Idrottshall
2018-03-04 11:30 062043019 Dingle AIK P05 Gbg - Lindome IBK P05 Lila 6 - 5 Susanne Andersson, Martin Andersson Munkedals Idrottshall
2018-03-04 14:00 062043020 IBF Backadalen P05 - Pixbo Wallenstam IBF P05 Svart 4 - 5 Petter Enlund, Albert Enlund Tuve Sporthall
2018-03-04 14:00 062043021 Kärra IBK P05 Svart - IK Zenith P05 Vit 12 - 1 Isabel Ljungberg, Fredrik Gander Kärra Sporthall
2018-03-10 18:00 062043024 Kärra IBK P05 Svart - IBF Backadalen P05 10 - 3 Isabel Ljungberg, Jaana Gander Kärra Sporthall
2018-03-11 10:10 062043023 IK Zenith P05 Vit - Lindome IBK P05 Lila 5 - 7 Ella Wallsten, Gustav Jögi Björlanda Idrottshall
2018-03-11 14:10 062043022 Pixbo Wallenstam IBF P05 Svart - Dingle AIK P05 Gbg 5 - 4 Maja Isaksson, Ella Wallsten Mölnlycke Idrottshall
2018-03-17 11:30 062043025 Dingle AIK P05 Gbg - IK Zenith P05 Vit 4 - 2 Munkedals Idrottshall
2018-03-17 13:10 062043027 Lindome IBK P05 Lila - IBF Backadalen P05 11 - 3 Torbjörn Zahner, Roger Zahnér Almåshallen B
2018-03-18 14:10 062043026 Pixbo Wallenstam IBF P05 Svart - Kärra IBK P05 Svart 9 - 1 Ella Wallsten, Malin Damgren Wallenstamhallen
2018-03-24 14:00 062043029 IBF Backadalen P05 - IK Zenith P05 Vit 11 - 1 Petter Enlund, Albert Enlund Tuve Sporthall
2018-03-24 16:50 062043030 Lindome IBK P05 Lila - Pixbo Wallenstam IBF P05 Svart 7 - 3 Kim Nielsen, Mustafa Er Almåshallen B
2018-03-25 13:00 062043028 Kärra IBK P05 Svart - Dingle AIK P05 Gbg 11 - 6 Fredrik Gander, Jaana Gander Kärra Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Kärra IBK P05 Svart 10 8 1 1 76-40 36 25
2. Pixbo Wallenstam IBF P05 Svart 10 7 1 2 63-37 26 22
3. Lindome IBK P05 Lila 10 6 0 4 59-39 20 18
4. Dingle AIK P05 Gbg 10 5 0 5 57-55 2 15
5. IBF Backadalen P05 10 1 1 8 35-73 -38 4
6. IK Zenith P05 Vit 10 1 1 8 22-68 -46 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Vår 22
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-01-13 13:30 062044003 Myggenäs IBK P05 2 - Partille IBS P05 5 - 7 Häggvallsskolan
2018-01-13 15:20 062044002 Eken IBK P05 - IBK Bergum P05 0 - 4 Emrik Lindahl, Johannes Wikström Ekenhallen 1
2018-01-13 16:20 062044001 Särö IBK P04/05 Gbg - IK Zenith P06 Grön 2 - 4 Kullavikshallen
2018-01-21 09:00 062044004 IBK Bergum P05 - Särö IBK P04/05 Gbg 8 - 5 Bergumsskolan
2018-01-21 12:30 062044005 Partille IBS P05 - IK Zenith P06 Grön 5 - 2 Rikard Petrusson, Fabian Lindquist Vallhamra Sportcenter
2018-03-18 16:00 062044006 Myggenäs IBK P05 2 - Eken IBK P05 6 - 10 Linus Lindberg, Theo Bengtsson Häggvallsskolan
2018-01-26 19:45 062044007 Särö IBK P04/05 Gbg - Partille IBS P05 2 - 13 Kullavikshallen
2018-01-28 13:30 062044009 IK Zenith P06 Grön - Eken IBK P05 4 - 2 Jesper Wångblad, Linus Olsson Björlanda Idrottshall
2018-01-28 14:10 062044008 IBK Bergum P05 - Myggenäs IBK P05 2 2 - 6 Joakim Jögi, Abdinasir Abdirahman Bergumsskolan
2018-02-03 11:00 062044011 Eken IBK P05 - Partille IBS P05 0 - 7 Christina Karlsson, Johannes Wikström Ekenhallen 1
2018-02-04 13:10 062044012 IK Zenith P06 Grön - IBK Bergum P05 3 - 4 Adem Can, Tomas Levin Björlanda Idrottshall
2018-02-21 19:00 062044010 Myggenäs IBK P05 2 - Särö IBK P04/05 Gbg 5 - 5 Elias Magnusson, Dino Ra Häggvallsskolan
2018-02-08 19:15 062044013 Särö IBK P04/05 Gbg - Eken IBK P05 2 - 4 Särö Idrottshall B-hallen
2018-02-10 09:00 062044015 Partille IBS P05 - IBK Bergum P05 12 - 6 Qvisthallen
2018-03-02 20:00 062044014 Myggenäs IBK P05 2 - IK Zenith P06 Grön 1 - 7 Isak Andersson, Eric Schroderus Häggvallsskolan
2018-02-24 13:00 062044018 Partille IBS P05 - Myggenäs IBK P05 2 8 - 4 Filippa Lindeberg, Kajsa Johansson Qvisthallen
2018-02-25 09:00 062044016 IK Zenith P06 Grön - Särö IBK P04/05 Gbg 4 - 2 Johannes Wikström, Fredrik Ohlsson Björlanda Idrottshall
2018-02-25 12:00 062044017 IBK Bergum P05 - Eken IBK P05 4 - 3 Felix Bark Peterson, Kim Nielsen Bergumsskolan
2018-03-03 14:30 062044021 Eken IBK P05 - Myggenäs IBK P05 2 3 - 1 Erik Borgvall, Johannes Wikström Ekenhallen 1
2018-03-04 14:00 062044020 IK Zenith P06 Grön - Partille IBS P05 5 - 2 Susanna Furubom, Oscar Kjellgren Elgestål Björlanda Idrottshall
2018-03-22 18:45 062044019 Särö IBK P04/05 Gbg - IBK Bergum P05 1 - 7 Särö Idrottshall A-hallen
2018-03-10 12:00 062044022 Partille IBS P05 - Särö IBK P04/05 Gbg 3 - 4 Amanda Carlson, Alva Sävinger Qvisthallen
2018-03-10 13:10 062044024 Eken IBK P05 - IK Zenith P06 Grön 3 - 2 Erik Borgvall, Johannes Wikström Ekenhallen 1
2018-03-11 17:40 062044023 Myggenäs IBK P05 2 - IBK Bergum P05 6 - 6 Isak Linder, Linus Jonasson Häggvallsskolan
2018-03-17 11:00 062044026 Partille IBS P05 - Eken IBK P05 8 - 3 Kajsa Johansson, Ida Öjteg Qvisthallen
2018-03-17 18:45 062044025 Särö IBK P04/05 Gbg - Myggenäs IBK P05 2 3 - 4 Kullavikshallen
2018-03-18 09:00 062044027 IBK Bergum P05 - IK Zenith P06 Grön 6 - 5 Hajrudin Begic, Pierre Eberhard Berg Bergumsskolan
2018-03-24 12:00 062044028 Eken IBK P05 - Särö IBK P04/05 Gbg 3 - 6 Diako Ahmadi, Johannes Wikström Ekenhallen 1
2018-03-25 12:00 062044029 IK Zenith P06 Grön - Myggenäs IBK P05 2 2 - 3 Adem Can, Tomas Levin Björlanda Idrottshall
2018-03-25 13:00 062044030 IBK Bergum P05 - Partille IBS P05 5 - 12 Andreas Julin, Kim Nielsen Bergumsskolan
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Partille IBS P05 10 8 0 2 77-36 41 24
2. IBK Bergum P05 10 6 1 3 52-53 -1 19
3. IK Zenith P06 Grön 10 5 0 5 38-30 8 15
4. Eken IBK P05 10 4 0 6 31-44 -13 12
5. Myggenäs IBK P05 2 10 3 2 5 41-53 -12 11
6. Särö IBK P04/ 05 Gbg 10 2 1 7 32-55 -23 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Vår 23
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-01-13 13:15 062045003 Stenungsunds IBK P05 Gbg - FBC Lerum P05 Svart 8 - 3 Stenungsund Arena
2018-01-14 16:35 062045001 Floda IBK P04/05 - Frölunda IBK P05 4 - 3 Adem Can, Tomas Levin Alléhallen
2018-01-14 17:10 062045002 Lindås IBK P05 Vit - Öckerö IBK P05 10 - 4 Johanna Reckman, Paula Granlund Askims Sporthall
2018-01-17 19:00 062045004 Öckerö IBK P05 - Floda IBK P04/05 5 - 3 Susanna Furubom, Julia Wallin Hedenskolans Idrottshall
2018-01-20 17:00 062045006 Stenungsunds IBK P05 Gbg - Lindås IBK P05 Vit 4 - 4 Kyrkenorumsskolan
2018-01-21 15:00 062045005 FBC Lerum P05 Svart - Frölunda IBK P05 6 - 5 Arvid Petersén, Filip Lakander Hjällsnäshallen
2018-01-27 15:15 062045008 Öckerö IBK P05 - Stenungsunds IBK P05 Gbg 2 - 8 Susanna Furubom, Julia Wallin Hedenskolans Idrottshall
2018-01-27 17:40 062045007 Floda IBK P04/05 - FBC Lerum P05 Svart 15 - 1 Jaana Gander, Anton Sköld Alléhallen
2018-01-28 13:15 062045009 Frölunda IBK P05 - Lindås IBK P05 Vit 4 - 12 Javed Khan, Aldin Hadziselmovic Flatåsskolan
2018-02-03 14:15 062045010 Stenungsunds IBK P05 Gbg - Floda IBK P04/05 4 - 2 Susanne Andersson, Martin Andersson Stenungsund Arena
2018-02-04 12:30 062045011 Lindås IBK P05 Vit - FBC Lerum P05 Svart 4 - 4 Isak Börjesson, Johanna Reckman Askims Sporthall
2018-02-04 13:15 062045012 Frölunda IBK P05 - Öckerö IBK P05 2 - 8 Ahmed Jama, Ahmed Jama Flatåsskolan
2018-02-10 10:00 062045014 Stenungsunds IBK P05 Gbg - Frölunda IBK P05 3 - 3 Jaana Gander, Susanne Andersson Stenungsund Arena
2018-03-18 15:50 062045015 FBC Lerum P05 Svart - Öckerö IBK P05 4 - 4 Filip Lakander, Linus Nowén Hjällsnäshallen
2018-03-25 11:10 062045013 Floda IBK P04/05 - Lindås IBK P05 Vit 3 - 15 Linus Söderblom, Linus Söderblom Alléhallen
2018-02-24 14:15 062045017 Öckerö IBK P05 - Lindås IBK P05 Vit 1 - 14 Axel Höglund, Susanna Furubom Hedenskolans Idrottshall
2018-02-24 18:30 062045018 FBC Lerum P05 Svart - Stenungsunds IBK P05 Gbg 4 - 4 Arvid Petersén, Anton Sköld Hjällsnäshallen
2018-02-25 13:15 062045016 Frölunda IBK P05 - Floda IBK P04/05 3 - 4 David Larsson, Marcus Larsson Flatåsskolan
2018-03-04 12:50 062045021 Lindås IBK P05 Vit - Stenungsunds IBK P05 Gbg 5 - 4 Filip Mattsson, Johanna Reckman Askims Sporthall
2018-03-04 13:15 062045020 Frölunda IBK P05 - FBC Lerum P05 Svart 4 - 4 Hajrudin Begic, Anela Hadziselimovic Flatåsskolan
2018-03-04 17:15 062045019 Floda IBK P04/05 - Öckerö IBK P05 3 - 4 Filip Lakander, Lazo Cesto Alléhallen
2018-03-10 12:30 062045023 Stenungsunds IBK P05 Gbg - Öckerö IBK P05 4 - 5 Susanne Andersson, Jaana Gander Spekerödsskolan
2018-03-10 16:00 062045024 Lindås IBK P05 Vit - Frölunda IBK P05 15 - 2 Johanna Reckman, Paula Granlund Salming Arena
2018-03-10 16:30 062045022 FBC Lerum P05 Svart - Floda IBK P04/05 5 - 5 Filip Lakander, Ella Wallsten Rydsbergshallen
2018-03-17 12:15 062045027 Öckerö IBK P05 - Frölunda IBK P05 0 - 4 Susanna Furubom, Adnan Mehmedagic Hedenskolans Idrottshall
2018-03-17 17:30 062045026 FBC Lerum P05 Svart - Lindås IBK P05 Vit 8 - 10 Arvid Petersén, Adnan Mehmedagic Hjällsnäshallen
2018-03-18 15:45 062045025 Floda IBK P04/05 - Stenungsunds IBK P05 Gbg 8 - 7 Joakim Jögi, Gustav Jögi Alléhallen
2018-03-24 14:45 062045030 Öckerö IBK P05 - FBC Lerum P05 Svart 8 - 6 Axel Höglund, Axel Olausson Hedenskolans Idrottshall
2018-03-24 17:00 062045028 Lindås IBK P05 Vit - Floda IBK P04/05 5 - 15 Filip Mattsson, Paula Granlund Salming Arena
2018-03-25 14:15 062045029 Frölunda IBK P05 - Stenungsunds IBK P05 Gbg 0 - 9 Jesper Dammert, Patrik Jonasson Flatåsskolan
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Lindås IBK P05 Vit 10 7 2 1 94-49 45 23
2. Floda IBK P04/ 05 10 5 1 4 62-52 10 16
3. Öckerö IBK P05 10 5 1 4 41-58 -17 16
4. Stenungsunds IBK P05 Gbg 10 4 3 3 55-36 19 15
5. FBC Lerum P05 Svart 10 1 5 4 45-67 -22 8
6. Frölunda IBK P05 10 1 2 7 30-65 -35 5
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Vår 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-01-12 18:15 062020002 Mölndals IBF P02 P01 - Lindome IBK HJ 0 - 5 Adam Jällfält, Christer Carlberg Aktiviteten A-Hall
2018-01-13 13:00 062020001 Sandö IBK 1 - Partille IBS P01 Svart 4 - 4 Simon Brekell, Peter Särnhav Vallda Idrottshall
2018-01-13 13:00 062020003 IK Zenith B-Junior Grön - IBF Backadalen Mix 99-02 3 - 1 Pierre Eberhard Berg, Henry Tames Björlanda Idrottshall
2018-01-13 19:00 062020005 Ale IBF P01/02 Blå - FBC Lerum P01 Svart 4 - 6 Alfred Wendt, Emil Rydberg Ale Kulturrum
2018-01-14 18:00 062020004 Warberg IBF P01/02 Gbg - Lindås IBK P02 Gul 5 - 1 Mats Andersson, Jonas Söderberg Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2018-01-20 14:10 062020007 IBF Backadalen Mix 99-02 - Partille IBS P01 Svart 5 - 3 Christian Jensen, Patrik Jonasson Tuve Sporthall
2018-01-20 15:30 062020008 Lindås IBK P02 Gul - Mölndals IBF P02 P01 0 - 5 Peter Axelsson, Håkan Krafft Salming Arena
2018-01-20 17:30 062020009 FBC Lerum P01 Svart - IK Zenith B-Junior Grön 7 - 1 Joakim Jögi, Aldin Hadziselmovic Rydsbergshallen
2018-01-20 17:50 062020006 Lindome IBK HJ - Sandö IBK 1 7 - 3 Tomas Levin, Jesper Wångblad Skånhällaskolan
2018-02-02 18:40 062020010 Ale IBF P01/02 Blå - Warberg IBF P01/02 Gbg 3 - 2 Wessam Abdellrazek, Almir Mehmedagic Ale Kulturrum
2018-01-22 18:40 062020011 Sandö IBK 1 - IBF Backadalen Mix 99-02 6 - 1 Vallda Idrottshall
2018-01-26 18:00 062020014 Mölndals IBF P02 P01 - Ale IBF P01/02 Blå 7 - 3 Adam Lundqvist Blom, Adnan Mehmedagic Aktiviteten A-Hall
2018-01-26 18:45 062020012 Lindome IBK HJ - Lindås IBK P02 Gul 3 - 4 Wessam Abdellrazek, Javed Khan Skånhällaskolan
2018-01-27 16:40 062020015 IK Zenith B-Junior Grön - Warberg IBF P01/02 Gbg 1 - 2 Andreas Julin, Javed Khan Björlanda Idrottshall
2018-01-28 10:30 062020013 Partille IBS P01 Svart - FBC Lerum P01 Svart 6 - 4 Louise Nyman, Kim Nielsen Vallhamra Sportcenter
2018-02-03 17:50 062020018 Ale IBF P01/02 Blå - Lindome IBK HJ 2 - 5 Pontus Ekengränd, Adam Kruse Ale Kulturrum
2018-02-04 10:45 062020019 Warberg IBF P01/02 Gbg - Partille IBS P01 Svart 4 - 3 Henrik Andersson, Mattias Torbiörnson Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2018-02-04 13:20 062020016 Lindås IBK P02 Gul - Sandö IBK 1 3 - 5 Patrik Jonasson, Christian Jensen Salming Arena
2018-02-04 13:40 062020017 FBC Lerum P01 Svart - IBF Backadalen Mix 99-02 3 - 5 Filip Lakander, Eric Hemmingsson Hjällsnäshallen
2018-02-06 20:00 062020020 IK Zenith B-Junior Grön - Mölndals IBF P02 P01 6 - 3 Senad Olevic, Javed Khan Björlanda Idrottshall
2018-02-24 15:50 062020022 Lindås IBK P02 Gul - Ale IBF P01/02 Blå 4 - 3 Adem Can, Tomas Levin Salming Arena
2018-02-24 17:00 062020021 Sandö IBK 1 - FBC Lerum P01 Svart WO (5 - 0) Peter Öhman, Daniel Lian Vallda Idrottshall
2018-02-25 14:50 062020025 Partille IBS P01 Svart - Mölndals IBF P02 P01 6 - 2 Jaana Gander, Susanne Andersson Partille Arena B-hallen
2018-02-25 15:20 062020023 IBF Backadalen Mix 99-02 - Warberg IBF P01/02 Gbg 4 - 4 Peter Axelsson, Håkan Krafft Tuve Sporthall
2018-02-25 16:00 062020024 Lindome IBK HJ - IK Zenith B-Junior Grön 4 - 3 Wessam Abdellrazek, Jonatan Salmi Skånhällaskolan
2018-03-03 14:20 062020029 Mölndals IBF P02 P01 - IBF Backadalen Mix 99-02 4 - 2 Roger Zahnér, Andreas Julin Aktiviteten A-Hall
2018-03-03 17:50 062020028 IK Zenith B-Junior Grön - Lindås IBK P02 Gul 5 - 2 Adam Jällfält, Kim Nielsen Torshallen
2018-03-04 11:55 062020030 Partille IBS P01 Svart - Lindome IBK HJ 5 - 6 Peter Axelsson, Adnan Mehmedagic Vallhamra Sportcenter
2018-03-04 12:20 062020026 Ale IBF P01/02 Blå - Sandö IBK 1 4 - 5 Emil Rydberg, Johannes Wikström Ale Kulturrum
2018-03-04 14:00 062020027 Warberg IBF P01/02 Gbg - FBC Lerum P01 Svart 3 - 9 Eino Kozan, Jonas Söderberg Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2018-03-07 20:15 062020031 Sandö IBK 1 - Warberg IBF P01/02 Gbg 4 - 3 Jesper Wallström, Karl Nilsson Vallda Idrottshall
2018-03-09 18:40 062020032 Ale IBF P01/02 Blå - IK Zenith B-Junior Grön 2 - 2 Adam Lundqvist Blom, Adnan Mehmedagic Ale Kulturrum
2018-03-10 13:30 062020034 Lindås IBK P02 Gul - Partille IBS P01 Svart 1 - 5 Jesper Dammert, Alf Björkner Salming Arena
2018-03-10 15:00 062020035 IBF Backadalen Mix 99-02 - Lindome IBK HJ 6 - 4 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Tuve Sporthall
2018-03-10 17:45 062020033 FBC Lerum P01 Svart - Mölndals IBF P02 P01 2 - 4 Adem Can, Tomas Levin Rydsbergshallen
2018-03-17 12:00 062020037 Mölndals IBF P02 P01 - Warberg IBF P01/02 Gbg 1 - 2 Joakim Jögi, Felix Bark Peterson Aktiviteten A-Hall
2018-03-18 12:00 062020038 Partille IBS P01 Svart - Ale IBF P01/02 Blå 13 - 5 Lazo Cesto, Henry Tames Vallhamra Sportcenter
2018-03-18 13:30 062020036 IK Zenith B-Junior Grön - Sandö IBK 1 5 - 3 Alfred Wendt, Emil Rydberg Björlanda Idrottshall
2018-03-18 13:40 062020039 Lindome IBK HJ - FBC Lerum P01 Svart 3 - 5 Torbjörn Zahner, Roger Zahnér Almåshallen B
2018-03-18 14:40 062020040 IBF Backadalen Mix 99-02 - Lindås IBK P02 Gul 2 - 3 Alf Björkner, Adam Jällfält Tuve Sporthall
2018-03-21 20:15 062020041 Sandö IBK 1 - Mölndals IBF P02 P01 3 - 5 Jesper Wallström, Lukas Axén Vallda Idrottshall
2018-03-22 20:50 062020044 Ale IBF P01/02 Blå - IBF Backadalen Mix 99-02 2 - 2 Adnan Mehmedagic, Adam Lundqvist Blom Ale Kulturrum
2018-03-23 19:00 062020043 Warberg IBF P01/02 Gbg - Lindome IBK HJ 4 - 3 Jan Svensson, Mats Åkesson Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2018-03-23 20:05 062020042 IK Zenith B-Junior Grön - Partille IBS P01 Svart 2 - 5 Henry Tames, Lazo Cesto Björlanda Idrottshall
2018-03-25 11:30 062020045 FBC Lerum P01 Svart - Lindås IBK P02 Gul 5 - 4 Henry Tames, Hajrudin Begic Rydsbergshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Partille IBS P01 Svart 9 5 1 3 50-33 17 16
2. Sandö IBK 1 9 5 1 3 38-32 6 16
3. Warberg IBF P01/ 02 Gbg 9 5 1 3 29-29 0 16
4. Lindome IBK HJ 9 5 0 4 40-32 8 15
5. FBC Lerum P01 Svart 9 5 0 4 41-35 6 15
6. Mölndals IBF P02 P01 9 5 0 4 31-29 2 15
7. IK Zenith B-Junior Grön 9 4 1 4 28-29 -1 13
8. IBF Backadalen Mix 99-02 9 3 2 4 28-32 -4 11
9. Lindås IBK P02 Gul 9 3 0 6 22-38 -16 9
10. Ale IBF P01/ 02 Blå 9 1 2 6 28-46 -18 5
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Vår 4
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-01-13 15:00 062021005 Surte IS IBK P01 - Pixbo Wallenstam IBF P01 Röd 2 - 7 Aldin Hadziselmovic, Alexander Pavlovic Bohushallen
2018-01-13 16:30 062021003 Frölunda IBK P02 - IBF Backadalen HJ 99-02 8 - 3 Adam Jällfält, Christer Carlberg Frölunda Kulturhus
2018-01-14 12:20 062021004 Varla IBK P02 Gbg - FBC Lerum P02 Vit 2 - 6 Max Rafsten, Peter Öhman Fjärås Idrottshall
2018-01-14 15:20 062021001 FBC Vinga P00-02 - STC Kungälvs IBK /Marstrands IBK 2 2 - 1 Adam Lundqvist Blom, Adnan Mehmedagic Hall Of Flame
2018-01-15 20:00 062021010 Surte IS IBK P01 - Varla IBK P02 Gbg 3 - 6 Aldin Hadziselmovic, Tomas Levin Bohushallen
2018-01-19 20:15 062021009 Pixbo Wallenstam IBF P01 Röd - Frölunda IBK P02 6 - 3 Tomas Levin, Narcis Hadziselimovic Wallenstamhallen
2018-01-20 13:00 062021007 IBF Backadalen HJ 99-02 - STC Kungälvs IBK /Marstrands IBK 2 3 - 3 Christian Jensen, Patrik Jonasson Tuve Sporthall
2018-01-20 15:45 062021006 Stenungsunds IBK P J 2 Gbg - FBC Vinga P00-02 2 - 2 Susanne Andersson, Martin Andersson Stenungsund Arena
2018-01-25 19:00 062021015 Frölunda IBK P02 - Varla IBK P02 Gbg 7 - 4 Adnan Mehmedagic, Adam Lundqvist Blom Frölunda Kulturhus
2018-01-27 16:45 062021013 STC Kungälvs IBK /Marstrands IBK 2 - Pixbo Wallenstam IBF P01 Röd 2 - 3 Rikard Mott, Linus Olsson Kastellegårdshallen
2018-01-28 15:30 062021011 FBC Vinga P00-02 - IBF Backadalen HJ 99-02 4 - 4 Jonatan Salmi, Mustafa Er Hall Of Flame
2018-01-28 18:00 062021012 Stenungsunds IBK P J 2 Gbg - FBC Lerum P02 Vit 1 - 5 Adem Can, Tomas Levin Stenungsund Arena
2018-02-03 16:15 062021018 Surte IS IBK P01 - Stenungsunds IBK P J 2 Gbg 6 - 3 Tomas Levin, Felix Bark Peterson Bohushallen
2018-02-04 15:10 062021019 Varla IBK P02 Gbg - STC Kungälvs IBK /Marstrands IBK 2 6 - 3 Mats Lian, Daniel Lian Lindälvshallen
2018-02-04 18:15 062021016 FBC Lerum P02 Vit - FBC Vinga P00-02 5 - 2 Henry Tames, Lazo Cesto Rydsbergshallen
2018-02-18 12:00 062021017 Pixbo Wallenstam IBF P01 Röd - IBF Backadalen HJ 99-02 2 - 2 Adnan Mehmedagic, Adam Lundqvist Blom Wallenstamhallen
2018-02-24 17:30 062021022 FBC Lerum P02 Vit - Surte IS IBK P01 9 - 1 Johannes Wikström, Ulf Jonasson Rydsbergshallen
2018-02-24 18:00 062021024 Stenungsunds IBK P J 2 Gbg - Frölunda IBK P02 4 - 5 Adam Lundqvist Blom, Adnan Mehmedagic Stenungsund Arena
2018-02-25 13:20 062021021 FBC Vinga P00-02 - Pixbo Wallenstam IBF P01 Röd 2 - 6 Adam Jällfält, Rikard Mott Hall Of Flame
2018-02-25 16:30 062021023 IBF Backadalen HJ 99-02 - Varla IBK P02 Gbg 2 - 3 Peter Axelsson, Håkan Krafft Tuve Sporthall
2018-03-03 13:10 062021028 Frölunda IBK P02 - FBC Lerum P02 Vit 3 - 3 Andreas Rolén, Gustav Glansén Frölunda Kulturhus
2018-03-03 16:15 062021026 Surte IS IBK P01 - FBC Vinga P00-02 8 - 7 Lazo Cesto, Felix Bark Peterson Bohushallen
2018-03-03 18:30 062021030 STC Kungälvs IBK /Marstrands IBK 2 - Stenungsunds IBK P J 2 Gbg 8 - 3 Felix Bark Peterson, Senad Olevic Munkegärdehallen
2018-03-04 15:00 062021027 Varla IBK P02 Gbg - Pixbo Wallenstam IBF P01 Röd 6 - 3 Daniel Lian, Max Rafsten Lindälvshallen
2018-03-10 16:10 062021035 IBF Backadalen HJ 99-02 - Stenungsunds IBK P J 2 Gbg 4 - 4 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Tuve Sporthall
2018-03-11 12:10 062021031 FBC Vinga P00-02 - Varla IBK P02 Gbg 3 - 4 Kim Nielsen, Wessam Abdellrazek Hall Of Flame
2018-03-11 18:30 062021034 FBC Lerum P02 Vit - STC Kungälvs IBK /Marstrands IBK 2 2 - 2 Felix Bark Peterson, Ulf Jonasson Rydsbergshallen
2018-03-12 20:00 062021032 Surte IS IBK P01 - Frölunda IBK P02 9 - 4 Kim Berndtson, Senad Olevic Bohushallen
2018-03-17 13:10 062021036 Frölunda IBK P02 - FBC Vinga P00-02 3 - 5 Erik Borgvall, Pontus Berger Frölunda Kulturhus
2018-03-17 18:00 062021038 STC Kungälvs IBK /Marstrands IBK 2 - Surte IS IBK P01 5 - 6 Catrin Kleist, Apilou Dragin Kastellegårdshallen
2018-03-17 18:00 062021039 Stenungsunds IBK P J 2 Gbg - Pixbo Wallenstam IBF P01 Röd 2 - 2 Lukas Andersson, John Bilén Kyrkenorumsskolan
2018-03-18 15:50 062021040 IBF Backadalen HJ 99-02 - FBC Lerum P02 Vit 2 - 4 Alf Björkner, Adam Jällfält Tuve Sporthall
2018-03-16 20:00 062021043 Varla IBK P02 Gbg - Stenungsunds IBK P J 2 Gbg 9 - 2 Mats Lian, Daniel Lian Lindälvshallen
2018-03-22 18:15 062021044 Surte IS IBK P01 - IBF Backadalen HJ 99-02 8 - 2 Henry Tames, Lazo Cesto Bohushallen
2018-03-25 12:15 062021042 Frölunda IBK P02 - STC Kungälvs IBK /Marstrands IBK 2 5 - 3 Jesper Dammert, Patrik Jonasson Frölunda Kulturhus
2018-03-25 13:00 062021045 Pixbo Wallenstam IBF P01 Röd - FBC Lerum P02 Vit 5 - 4 Adnan Mehmedagic, Adam Lundqvist Blom Mölnlycke Idrottshall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Varla IBK P02 Gbg 8 6 0 2 40-29 11 18
2. FBC Lerum P02 Vit 8 5 2 1 38-18 20 17
3. Pixbo Wallenstam IBF P01 Röd 8 5 2 1 34-23 11 17
4. Surte IS IBK P01 8 5 0 3 43-43 0 15
5. Frölunda IBK P02 8 4 1 3 38-37 1 13
6. FBC Vinga P00-02 8 2 2 4 27-33 -6 8
7. STC Kungälvs IBK / Marstrands IBK 2 8 1 2 5 27-30 -3 5
8. IBF Backadalen HJ 99-02 8 0 4 4 22-36 -14 4
9. Stenungsunds IBK P J 2 Gbg 8 0 3 5 21-41 -20 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Vår 5
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-01-13 13:45 062022003 Pixbo Wallenstam IBF P02 Röd - Herrestads AIF P01 Gbg 8 - 2 Amir Huseinovic, Oscar Kjellgren Elgestål Wallenstamhallen
2018-01-20 09:40 062022006 Pixbo Wallenstam IBF P02 Röd - STC Kungälvs IBK P02 Orange 1 - 2 Aldin Hadziselmovic, Anela Hadziselimovic Wallenstamhallen
2018-01-20 18:00 062022005 Herrestads AIF P01 Gbg - Lindome IBK P02 Lila 4 - 1 Susanne Andersson, Adam Brändén Stenab arena
2018-01-27 18:50 062022009 Lindome IBK P02 Lila - STC Kungälvs IBK P02 Orange 3 - 3 Ulf Jonasson, Felix Bark Peterson Skånhällaskolan
2018-02-03 18:00 062022011 STC Kungälvs IBK P02 Orange - Herrestads AIF P01 Gbg 6 - 4 Mustafa Er, Adem Can Kastellegårdshallen
2018-02-10 12:00 062022014 Pixbo Wallenstam IBF P02 Röd - Lindome IBK P02 Lila 4 - 2 Patrik Jonasson, Alexander Pavlovic Wallenstamhallen
2018-02-24 18:00 062022018 Herrestads AIF P01 Gbg - Pixbo Wallenstam IBF P02 Röd 10 - 5 Matilda Svenblad, Mikael Molldén Stenab arena
2018-03-04 12:30 062022020 Lindome IBK P02 Lila - Herrestads AIF P01 Gbg 3 - 4 Linus Olsson, Jesper Wångblad Almåshallen B
2018-03-04 19:20 062022021 STC Kungälvs IBK P02 Orange - Pixbo Wallenstam IBF P02 Röd 4 - 2 Senad Olevic, Eric Hemmingsson Kastellegårdshallen
2018-03-11 16:10 062022024 STC Kungälvs IBK P02 Orange - Lindome IBK P02 Lila 2 - 4 Hajrudin Begic, Tomas Levin Kastellegårdshallen
2018-03-18 11:15 062022026 Herrestads AIF P01 Gbg - STC Kungälvs IBK P02 Orange 4 - 5 Patrik Jonasson, Susanne Andersson Stenab arena
2018-03-20 18:10 062022029 Lindome IBK P02 Lila - Pixbo Wallenstam IBF P02 Röd 8 - 0 Jesper Dammert, Carl Flyning Almåshallen B
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. STC Kungälvs IBK P02 Orange 6 4 1 1 22-18 4 13
2. Herrestads AIF P01 Gbg 7 3 0 4 28-33 -5 9
3. Lindome IBK P02 Lila 6 2 1 3 21-17 4 7
4. Pixbo Wallenstam IBF P02 Röd 6 2 0 4 20-28 -8 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Vår 6
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-01-13 14:10 062023001 Mölndals IBF P02 - Kärra IBK U15 Röd 3 - 0 Johannes Wikström, Jesper Dammert Ekenhallen 1
2018-01-14 12:20 062023002 Lindås IBK P02 Röd - Lindome IBK P03 Lila 5 - 2 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Salming Arena
2018-01-14 13:10 062023004 IBF Göteborg P03 Svart - Floda IBK P00/02 6 - 3 Besim Mehmedagic, Adam Jällfält Torpahallen
2018-01-14 14:40 062023005 Ale IBF P01/02 Grön - IK Zenith P03 Grön 5 - 2 Aldin Hadziselmovic, Alexander Pavlovic Kronan Älvängen
2018-01-14 15:20 062023003 Landvetter IBK Blå - Pixbo Wallenstam IBF P03 Vit 4 - 4 Alf Björkner, Mikael Ärlig Landvetter Idrottshall
2018-01-19 18:00 062023006 Lindome IBK P03 Lila - Mölndals IBF P02 4 - 1 Wessam Abdellrazek, Almir Mehmedagic Skånhällaskolan
2018-01-19 19:45 062023008 Floda IBK P00/02 - Lindås IBK P02 Röd 2 - 3 Louise Nyman, Håkan Krafft Alléhallen
2018-01-20 13:00 062023009 IK Zenith P03 Grön - Landvetter IBK Blå 4 - 3 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Björlanda Idrottshall
2018-01-21 08:00 062023007 Pixbo Wallenstam IBF P03 Vit - Kärra IBK U15 Röd 0 - 2 Ella Wallsten, Erik Borgvall Wallenstamhallen
2018-01-21 11:30 062023010 Ale IBF P01/02 Grön - IBF Göteborg P03 Svart 4 - 3 Alfred Wendt, Emil Rydberg Ale Kulturrum
2018-01-26 20:15 062023013 Kärra IBK U15 Röd - IK Zenith P03 Grön 5 - 8 Wessam Abdellrazek, Javed Khan Kärra Sporthall
2018-01-27 14:30 062023011 Mölndals IBF P02 - Pixbo Wallenstam IBF P03 Vit 5 - 3 Jonatan Salmi, Gustav Jögi Aktiviteten A-Hall
2018-01-28 17:00 062023014 Lindås IBK P02 Röd - Ale IBF P01/02 Grön 2 - 5 Oscar Kjellgren Elgestål, Senad Olevic Salming Arena
2018-01-28 18:30 062023015 Landvetter IBK Blå - IBF Göteborg P03 Svart 3 - 4 Adam Lundqvist Blom, Adnan Mehmedagic Landvetter Idrottshall
2018-01-28 18:50 062023012 Lindome IBK P03 Lila - Floda IBK P00/02 5 - 1 Andreas Julin, Javed Khan Almåshallen B
2018-02-04 12:40 062023018 Ale IBF P01/02 Grön - Lindome IBK P03 Lila 6 - 1 Ulf Jonasson, Felix Bark Peterson Ale Kulturrum
2018-02-04 14:30 062023019 IBF Göteborg P03 Svart - Kärra IBK U15 Röd 5 - 3 Mustafa Er, Roger Zahnér Torpahallen
2018-02-04 19:45 062023020 Landvetter IBK Blå - Lindås IBK P02 Röd 3 - 9 Javed Khan, Eric Hemmingsson Salming Arena
2018-02-08 18:10 062023016 Floda IBK P00/02 - Mölndals IBF P02 5 - 8 Javed Khan, Senad Olevic Alléhallen
2018-02-08 19:45 062023017 IK Zenith P03 Grön - Pixbo Wallenstam IBF P03 Vit 8 - 2 Eric Hemmingsson, Håkan Krafft Torshallen
2018-02-23 19:45 062023022 Floda IBK P00/02 - Ale IBF P01/02 Grön 4 - 2 Adam Lundqvist Blom, Adnan Mehmedagic Alléhallen
2018-02-24 11:00 062023021 Mölndals IBF P02 - IK Zenith P03 Grön 1 - 1 Aldin Hadziselmovic, Anela Hadziselimovic Aktiviteten A-Hall
2018-02-25 08:45 062023025 Kärra IBK U15 Röd - Lindås IBK P02 Röd 0 - 6 Narcis Hadziselimovic, Mustafa Er Kärra Sporthall
2018-02-25 12:50 062023023 Pixbo Wallenstam IBF P03 Vit - IBF Göteborg P03 Svart 3 - 3 Ella Wallsten, Anton Sköld Wallenstamhallen
2018-03-17 15:30 062023024 Lindome IBK P03 Lila - Landvetter IBK Blå 6 - 3 Torbjörn Zahner, Roger Zahnér Almåshallen B
2018-03-03 13:30 062023029 Lindås IBK P02 Röd - Pixbo Wallenstam IBF P03 Vit 4 - 3 Aldin Hadziselmovic, Anela Hadziselimovic Salming Arena
2018-03-03 19:10 062023026 Ale IBF P01/02 Grön - Mölndals IBF P02 1 - 2 Adem Can, Tomas Levin Ale Kulturrum
2018-03-04 15:40 062023027 IBF Göteborg P03 Svart - IK Zenith P03 Grön 6 - 4 Wessam Abdellrazek, Almir Mehmedagic Torpahallen
2018-03-04 18:50 062023028 Landvetter IBK Blå - Floda IBK P00/02 4 - 9 Narcis Hadziselimovic, Anela Hadziselimovic Landvetter Idrottshall
2018-03-20 19:15 062023030 Kärra IBK U15 Röd - Lindome IBK P03 Lila 4 - 4 Senad Olevic, Narcis Hadziselimovic Kärra Sporthall
2018-03-09 19:45 062023034 Floda IBK P00/02 - Kärra IBK U15 Röd 4 - 7 Mustafa Er, Anela Hadziselimovic Alléhallen
2018-03-10 14:20 062023032 Ale IBF P01/02 Grön - Landvetter IBK Blå 5 - 4 Emil Rydberg, Martin Andersson Ale Kulturrum
2018-03-10 18:45 062023035 Pixbo Wallenstam IBF P03 Vit - Lindome IBK P03 Lila 2 - 2 Patrik Jonasson, Peter Axelsson Mölnlycke Idrottshall
2018-03-11 13:40 062023033 IK Zenith P03 Grön - Lindås IBK P02 Röd 5 - 0 , Linus Olsson Björlanda Idrottshall
2018-03-11 18:20 062023031 Mölndals IBF P02 - IBF Göteborg P03 Svart 5 - 2 Mustafa Er, Martin Almsberg Aktiviteten A-Hall
2018-03-18 09:20 062023040 Pixbo Wallenstam IBF P03 Vit - Floda IBK P00/02 1 - 5 Adem Can, Tomas Levin Wallenstamhallen
2018-03-18 15:30 062023036 Landvetter IBK Blå - Mölndals IBF P02 5 - 11 Aldin Hadziselmovic, Anela Hadziselimovic Landvetter Idrottshall
2018-03-18 16:10 062023038 Kärra IBK U15 Röd - Ale IBF P01/02 Grön 3 - 2 Ulf Jonasson, Kim Nielsen Kärra Sporthall
2018-03-18 16:50 062023037 Lindås IBK P02 Röd - IBF Göteborg P03 Svart 5 - 4 Felix Bark Peterson, Martin Almsberg Salming Arena
2018-03-23 18:30 062023039 Lindome IBK P03 Lila - IK Zenith P03 Grön 1 - 4 Aldin Hadziselmovic, Torbjörn Zahner Almåshallen B
2018-03-22 19:40 062023044 Ale IBF P01/02 Grön - Pixbo Wallenstam IBF P03 Vit 4 - 1 Adnan Mehmedagic, Adam Lundqvist Blom Ale Kulturrum
2018-03-24 16:00 062023042 Landvetter IBK Blå - Kärra IBK U15 Röd 5 - 6 Aldin Hadziselmovic, Alexander Pavlovic Önnerödshallen
2018-03-25 12:20 062023043 IBF Göteborg P03 Svart - Lindome IBK P03 Lila 3 - 2 Wessam Abdellrazek, Felix Bark Peterson Torpahallen
2018-03-25 14:20 062023045 IK Zenith P03 Grön - Floda IBK P00/02 4 - 2 Adem Can, Tomas Levin Björlanda Idrottshall
2018-03-26 18:30 062023041 Mölndals IBF P02 - Lindås IBK P02 Röd 2 - 3 Adnan Mehmedagic, Adam Lundqvist Blom Aktiviteten A-Hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Lindås IBK P02 Röd 9 7 0 2 37-26 11 21
2. IK Zenith P03 Grön 9 6 1 2 40-25 15 19
3. Mölndals IBF P02 9 6 1 2 38-24 14 19
4. Ale IBF P01/ 02 Grön 9 6 0 3 34-22 12 18
5. IBF Göteborg P03 Svart 9 5 1 3 36-32 4 16
6. Kärra IBK U15 Röd 9 4 1 4 30-37 -7 13
7. Lindome IBK P03 Lila 9 3 2 4 27-29 -2 11
8. Floda IBK P00/ 02 9 3 0 6 35-40 -5 9
9. Pixbo Wallenstam IBF P03 Vit 9 0 3 6 19-37 -18 3
10. Landvetter IBK Blå 9 0 1 8 34-58 -24 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Vår 7
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-01-13 10:30 062024003 Dingle AIK P02 - Lindome IBK P02 Grön 4 - 4 Martin Andersson, Susanne Andersson Munkedals Idrottshall
2018-01-13 15:30 062024002 Floda IBK P03 - Lindås IBK P03 Vit 4 - 7 Javed Khan, Adnan Mehmedagic Alléhallen
2018-01-14 12:30 062024001 FBC Lerum P02 Röd - Särö IBK P03 Gbg 4 - 3 Peter Axelsson, Håkan Krafft Hjällsnäshallen
2018-01-19 19:10 062024005 Lindome IBK P02 Grön - Särö IBK P03 Gbg 2 - 2 Wessam Abdellrazek, Almir Mehmedagic Skånhällaskolan
2018-01-20 14:00 062024006 Dingle AIK P02 - Floda IBK P03 3 - 4 Sebastian Ohlsson, Adam Brändén Munkedals Idrottshall
2018-01-21 13:20 062024004 Lindås IBK P03 Vit - FBC Lerum P02 Röd 3 - 10 Adam Lundqvist Blom, Adnan Mehmedagic Askims Sporthall
2018-01-27 15:30 062024007 FBC Lerum P02 Röd - Lindome IBK P02 Grön 7 - 2 Adem Can, Tomas Levin Hjällsnäshallen
2018-01-27 17:30 062024008 Lindås IBK P03 Vit - Dingle AIK P02 9 - 6 Joakim Jögi, Mustafa Er Salming Arena
2018-01-28 13:45 062024009 Särö IBK P03 Gbg - Floda IBK P03 1 - 1 Kullavikshallen
2018-01-31 20:00 062024012 Särö IBK P03 Gbg - Lindås IBK P03 Vit 7 - 3 Särö Idrottshall B-hallen
2018-02-03 19:00 062024010 FBC Lerum P02 Röd - Dingle AIK P02 5 - 3 Linus Olsson, Jesper Wångblad Rydsbergshallen
2018-02-04 15:15 062024011 Floda IBK P03 - Lindome IBK P02 Grön 2 - 3 Linus Söderblom, Johannes Svensson Alléhallen
2018-02-06 20:45 062024013 FBC Lerum P02 Röd - Floda IBK P03 9 - 6 Besim Mehmedagic, Felix Bark Peterson Hjällsnäshallen
2018-02-09 18:30 062024015 Lindome IBK P02 Grön - Lindås IBK P03 Vit 3 - 1 Senad Olevic, Javed Khan Almåshallen B
2018-03-14 19:00 062024014 Dingle AIK P02 - Särö IBK P03 Gbg 3 - 4 Kim Berndtson, Mathias Johansson Munkedals Idrottshall
2018-02-24 13:30 062024017 Lindås IBK P03 Vit - Floda IBK P03 4 - 3 Peter Axelsson, Håkan Krafft Askims Sporthall
2018-02-24 16:30 062024016 Särö IBK P03 Gbg - FBC Lerum P02 Röd 3 - 3 Kullavikshallen
2018-02-25 14:50 062024018 Lindome IBK P02 Grön - Dingle AIK P02 3 - 2 Wessam Abdellrazek, Jonatan Salmi Skånhällaskolan
2018-03-03 16:40 062024021 Floda IBK P03 - Dingle AIK P02 6 - 4 Arvid Petersén, Emil Rydberg Alléhallen
2018-03-03 17:45 062024019 FBC Lerum P02 Röd - Lindås IBK P03 Vit 5 - 8 Anton Sköld, Eric Hemmingsson Hjällsnäshallen
2018-03-04 14:45 062024020 Särö IBK P03 Gbg - Lindome IBK P02 Grön 0 - 2 Kullavikshallen
2018-03-10 15:30 062024024 Floda IBK P03 - Särö IBK P03 Gbg 5 - 2 Peter Axelsson, Adem Can Alléhallen
2018-03-11 11:30 062024022 Lindome IBK P02 Grön - FBC Lerum P02 Röd 3 - 4 Lazo Cesto, Henry Tames Skånhällaskolan
2018-03-11 14:30 062024023 Dingle AIK P02 - Lindås IBK P03 Vit 3 - 6 John Bilén, Martin Andersson Munkedals Idrottshall
2018-03-13 18:00 062024026 Lindome IBK P02 Grön - Floda IBK P03 9 - 6 Jesper Dammert, Senad Olevic Almåshallen B
2018-03-17 19:40 062024027 Lindås IBK P03 Vit - Särö IBK P03 Gbg 3 - 2 Lazo Cesto, Henry Tames Salming Arena
2018-03-18 15:00 062024025 Dingle AIK P02 - FBC Lerum P02 Röd 4 - 3 Adam Brändén, Lukas Andersson Munkedals Idrottshall
2018-03-24 16:45 062024028 Floda IBK P03 - FBC Lerum P02 Röd 5 - 7 Senad Olevic, Rikard Mott Alléhallen
2018-03-25 14:45 062024029 Särö IBK P03 Gbg - Dingle AIK P02 8 - 4 Kullavikshallen
2018-03-27 18:10 062024030 Lindås IBK P03 Vit - Lindome IBK P02 Grön 2 - 6 Andreas Julin, Felix Bark Peterson Askims Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. FBC Lerum P02 Röd 10 7 1 2 57-40 17 22
2. Lindome IBK P02 Grön 10 6 2 2 37-30 7 20
3. Lindås IBK P03 Vit 10 6 0 4 46-49 -3 18
4. Särö IBK P03 Gbg 10 3 3 4 32-30 2 12
5. Floda IBK P03 10 3 1 6 42-49 -7 10
6. Dingle AIK P02 10 1 1 8 36-52 -16 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Vår 8
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-01-14 15:40 062025001 Pixbo Wallenstam IBF P02 Svart - IK Zenith P03 Vit 10 - 4 Joakim Jögi, Goran Kuduzovic Wallenstamhallen
2018-01-14 18:50 062025002 Landvetter IBK Vit - STC Kungälvs IBK P 03 11 - 2 Peter Axelsson, Håkan Krafft Landvetter Idrottshall
2018-01-20 14:00 062025003 IBF Älvstranden P03 Svart - Åsa IF Svart P03 5 - 5 Åsa Idrottshall
2018-01-18 19:45 062025005 Åsa IF Svart P03 - IK Zenith P03 Vit 7 - 8 Åsa Idrottshall
2018-01-21 11:10 062025006 IBF Älvstranden P03 Svart - Landvetter IBK Vit 11 - 8 Alf Björkner, Mikael Ärlig Lundbystrand 3
2018-01-21 14:20 062025004 STC Kungälvs IBK P 03 - Pixbo Wallenstam IBF P02 Svart 4 - 5 Rikard Mott, Walter Wästhage Kastellegårdshallen
2018-01-27 18:00 062025007 Pixbo Wallenstam IBF P02 Svart - Åsa IF Svart P03 3 - 8 Eric Hemmingsson, Walter Wästhage Wallenstamhallen
2018-01-28 15:50 062025009 IK Zenith P03 Vit - Landvetter IBK Vit 5 - 4 Jesper Wångblad, Linus Olsson Björlanda Idrottshall
2018-01-28 18:40 062025008 STC Kungälvs IBK P 03 - IBF Älvstranden P03 Svart 7 - 4 Lukas Andersson, Adam Brändén Kastellegårdshallen
2018-02-03 16:40 062025012 IK Zenith P03 Vit - STC Kungälvs IBK P 03 7 - 5 Eric Hemmingsson, Senad Olevic Torshallen
2018-02-04 11:10 062025010 IBF Älvstranden P03 Svart - Pixbo Wallenstam IBF P02 Svart 6 - 5 Adam Lundqvist Blom, Aldin Hadziselmovic Lundbystrand 3
2018-02-05 19:25 062025011 Landvetter IBK Vit - Åsa IF Svart P03 7 - 6 Javed Khan, Anton Sköld Önnerödshallen
2018-02-17 16:00 062025015 Åsa IF Svart P03 - STC Kungälvs IBK P 03 12 - 5 Åsa Idrottshall
2018-03-10 17:30 062025014 IBF Älvstranden P03 Svart - IK Zenith P03 Vit 4 - 4 Mustafa Er, Henry Tames Lundbystrand 3
2018-03-18 08:10 062025013 Pixbo Wallenstam IBF P02 Svart - Landvetter IBK Vit 6 - 6 Adem Can, Tomas Levin Wallenstamhallen
2018-02-25 13:00 062025018 Åsa IF Svart P03 - IBF Älvstranden P03 Svart 1 - 9 Åsa Idrottshall
2018-02-25 13:40 062025016 IK Zenith P03 Vit - Pixbo Wallenstam IBF P02 Svart 0 - 4 Johannes Wikström, Fredrik Ohlsson Björlanda Idrottshall
2018-02-25 16:20 062025017 STC Kungälvs IBK P 03 - Landvetter IBK Vit 4 - 3 Kevin Nilsson, Linus Söderblom Kastellegårdshallen
2018-03-03 11:45 062025020 IK Zenith P03 Vit - Åsa IF Svart P03 4 - 1 Adam Jällfält, Kim Nielsen Torshallen
2018-03-03 17:45 062025019 Pixbo Wallenstam IBF P02 Svart - STC Kungälvs IBK P 03 1 - 1 , Alf Björkner Mölnlycke Idrottshall
2018-03-04 17:40 062025021 Landvetter IBK Vit - IBF Älvstranden P03 Svart 1 - 6 Narcis Hadziselimovic, Anela Hadziselimovic Landvetter Idrottshall
2018-03-11 09:40 062025024 Landvetter IBK Vit - IK Zenith P03 Vit 10 - 4 Senad Olevic, Adnan Tongur Landvetter Idrottshall
2018-03-11 17:30 062025023 IBF Älvstranden P03 Svart - STC Kungälvs IBK P 03 7 - 2 Peter Axelsson, Håkan Krafft Lundbystrand 3
2018-03-25 16:00 062025022 Åsa IF Svart P03 - Pixbo Wallenstam IBF P02 Svart 7 - 5 Åsa Idrottshall
2018-03-14 19:40 062025026 Åsa IF Svart P03 - Landvetter IBK Vit 7 - 6 Åsa Idrottshall
2018-03-17 08:40 062025025 Pixbo Wallenstam IBF P02 Svart - IBF Älvstranden P03 Svart 2 - 4 Adem Can, Tomas Levin Wallenstamhallen
2018-03-18 15:10 062025027 STC Kungälvs IBK P 03 - IK Zenith P03 Vit 5 - 2 Rikard Mott, Walter Wästhage Kastellegårdshallen
2018-03-24 14:20 062025029 IK Zenith P03 Vit - IBF Älvstranden P03 Svart 7 - 9 Aldin Hadziselmovic, Andreas Julin Björlanda Idrottshall
2018-03-24 17:10 062025028 Landvetter IBK Vit - Pixbo Wallenstam IBF P02 Svart 8 - 1 Aldin Hadziselmovic, Alexander Pavlovic Önnerödshallen
2018-03-25 11:00 062025030 STC Kungälvs IBK P 03 - Åsa IF Svart P03 8 - 6 Pierre Eberhard Berg, Robin Cederdahl Sparråsskolan
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Älvstranden P03 Svart 10 7 2 1 65-42 23 23
2. Landvetter IBK Vit 10 4 1 5 64-52 12 13
3. Åsa IF Svart P03 10 4 1 5 60-60 0 13
4. IK Zenith P03 Vit 10 4 1 5 45-59 -14 13
5. STC Kungälvs IBK P 03 10 4 1 5 43-58 -15 13
6. Pixbo Wallenstam IBF P02 Svart 10 3 2 5 42-48 -6 11
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Vår 9
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-01-14 11:00 062026002 Melleruds IBK P02 - Guldringen IBK P03 0 - 11 Jim Olausson, Martin Andersson Rådahallen
2018-01-14 12:10 062026003 STC Kungälvs IBK P04 Vit - Myggenäs IBK P 03 1 7 - 2 Andreas Julin, Javed Khan Sparråsskolan
2018-01-14 14:30 062026001 Marstrands IBK P03/04 - Stenungsunds IBK P031 Gbg 3 - 2 Andreas Julin, Javed Khan Munkegärdehallen
2018-01-17 17:45 062026005 Myggenäs IBK P 03 1 - Stenungsunds IBK P031 Gbg 2 - 0 Linus Söderblom, Johannes Svensson Häggvallsskolan
2018-01-21 16:25 062026004 Guldringen IBK P03 - Marstrands IBK P03/04 7 - 9 Joakim Jögi, Andreas Julin Flatåsskolan
2018-04-08 12:50 062026006 STC Kungälvs IBK P04 Vit - Melleruds IBK P02 13 - 2 Adnan Mehmedagic, Adam Lundqvist Blom Kastellegårdshallen
2018-01-28 10:30 062026009 Stenungsunds IBK P031 Gbg - Melleruds IBK P02 10 - 5 Peter Axelsson, Håkan Krafft Kyrkenorumsskolan
2018-01-28 15:30 062026007 Marstrands IBK P03/04 - Myggenäs IBK P 03 1 7 - 5 Lazo Cesto, Henry Tames Munkegärdehallen
2018-01-28 15:35 062026008 Guldringen IBK P03 - STC Kungälvs IBK P04 Vit 6 - 5 Alexander Pavlovic, Aldin Hadziselmovic Flatåsskolan
2018-02-04 10:30 062026012 Stenungsunds IBK P031 Gbg - Guldringen IBK P03 4 - 5 Kevin Nilsson, Lukas Andersson Kyrkenorumsskolan
2018-02-04 13:00 062026011 Melleruds IBK P02 - Myggenäs IBK P 03 1 4 - 5 John Bilén, Lukas Andersson Rådahallen
2018-02-04 14:50 062026010 STC Kungälvs IBK P04 Vit - Marstrands IBK P03/04 4 - 4 Joakim Jögi, Linus Olsson Mimershus A-hallen
2018-02-10 15:30 062026013 Marstrands IBK P03/04 - Melleruds IBK P02 8 - 2 Rikard Mott, Javed Khan Munkegärdehallen
2018-02-11 12:00 062026014 STC Kungälvs IBK P04 Vit - Stenungsunds IBK P031 Gbg 4 - 2 Adem Can, Tomas Levin Kastellegårdshallen
2018-03-04 12:30 062026015 Myggenäs IBK P 03 1 - Guldringen IBK P03 9 - 10 Lukas Andersson, Oscar Pettersson Häggvallsskolan
2018-02-24 15:30 062026016 Stenungsunds IBK P031 Gbg - Marstrands IBK P03/04 2 - 6 Adam Lundqvist Blom, Adnan Mehmedagic Stenungsund Arena
2018-02-24 17:15 062026018 Myggenäs IBK P 03 1 - STC Kungälvs IBK P04 Vit 2 - 3 Johannes Svensson, Lazo Cesto Häggvallsskolan
2018-02-25 15:35 062026017 Guldringen IBK P03 - Melleruds IBK P02 14 - 3 David Larsson, Marcus Larsson Flatåsskolan
2018-03-03 17:15 062026020 Stenungsunds IBK P031 Gbg - Myggenäs IBK P 03 1 5 - 6 Mustafa Er, Walter Wästhage Stenungsund Arena
2018-03-04 13:00 062026021 Melleruds IBK P02 - STC Kungälvs IBK P04 Vit 4 - 8 Walter Wästhage, Sebastian Ohlsson Rådahallen
2018-03-04 15:30 062026019 Marstrands IBK P03/04 - Guldringen IBK P03 12 - 8 Emil Rydberg, Johannes Wikström Munkegärdehallen
2018-03-07 18:30 062026022 Myggenäs IBK P 03 1 - Marstrands IBK P03/04 2 - 7 Jesper Axelsson, Hajrudin Begic Häggvallsskolan
2018-03-11 13:00 062026024 Melleruds IBK P02 - Stenungsunds IBK P031 Gbg 6 - 4 Bo Olsson, Björn Svensson Rådahallen
2018-03-13 18:00 062026023 STC Kungälvs IBK P04 Vit - Guldringen IBK P03 5 - 3 Patrik Jonasson, Roger Zahnér Kastellegårdshallen
2018-03-17 13:30 062026026 Myggenäs IBK P 03 1 - Melleruds IBK P02 8 - 1 Carl Flyning, Jesper Dammert Häggvallsskolan
2018-03-18 12:15 062026027 Guldringen IBK P03 - Stenungsunds IBK P031 Gbg 9 - 2 Felix Bark Peterson, Kim Nielsen Flatåsskolan
2018-03-18 14:40 062026025 Marstrands IBK P03/04 - STC Kungälvs IBK P04 Vit 3 - 4 Eric Hemmingsson, Marcus Larsson Munkegärdehallen
2018-03-21 17:15 062026030 Guldringen IBK P03 - Myggenäs IBK P 03 1 13 - 9 Narcis Hadziselimovic, Anela Hadziselimovic Flatåsskolan
2018-03-25 13:00 062026028 Melleruds IBK P02 - Marstrands IBK P03/04 1 - 16 Ulf Widell, Ulf Widell Rådahallen
2018-03-27 20:30 062026029 Stenungsunds IBK P031 Gbg - STC Kungälvs IBK P04 Vit 2 - 10 Adam Lundqvist Blom, Adnan Mehmedagic Kyrkenorumsskolan
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Marstrands IBK P03/ 04 10 8 1 1 75-37 38 25
2. STC Kungälvs IBK P04 Vit 10 8 1 1 63-30 33 25
3. Guldringen IBK P03 10 7 0 3 86-58 28 21
4. Myggenäs IBK P 03 1 10 4 0 6 50-57 -7 12
5. Stenungsunds IBK P031 Gbg 10 1 0 9 33-56 -23 3
6. Melleruds IBK P02 10 1 0 9 28-97 -69 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis