Pantamera Ljusröd Medelsvår (2017/18)

Gruppspel
Pantamera Pojkar Ljusröd Medelsvår Mellersta
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-09-30 12:30 150322003 Bromma KFUK-KFUM - AIK IBF 1 - 3 Eskil Simonsen, Alexander Potapeiko Stora Mossen 1
2017-09-30 14:30 150322001 Duvbo IK - Ekerö IK 5 - 1 Mats Järnmark, Stefano Bianque Brotorpshallen
2017-09-30 17:15 150322005 IBF Offensiv Lidingö - Huddinge IBS (A) 3 - 2 Sebastian Zetterberg, Viktor Bollvik Karlsson Bodals Bollhall
2017-10-01 12:45 150322002 Täby FC (A) - Hammarby IF IBF 6 - 5 Hannes Hovmöller, Magnus Westerberg Grindtorpshallen
2017-12-01 18:00 150322004 Älvsjö AIK IBF (B) - Djurgårdens IF IBS/Mariebergs SK 5 - 5 Kari Karke, Peter Eriksson Västertorpshallen
2017-10-07 10:15 150322009 Hammarby IF IBF - Duvbo IK 5 - 4 Svedje Ohlson, Paulina Thunvall Sjöstadshallen
2017-10-07 12:00 150322010 Ekerö IK - IBF Offensiv Lidingö 0 - 5 Imtiaz Karim, Linus Warrenstein Mälaröhallen
2017-10-07 18:30 150322006 Huddinge IBS (A) - Älvsjö AIK IBF (B) 6 - 2 Marco Svenström, Thomas Gjutarenäfve Tomtbergahallen
2017-10-08 10:30 150322007 Djurgårdens IF IBS/Mariebergs SK - Bromma KFUK-KFUM 6 - 4 Erik Hellgren, Oscar Forstadius Engelbrektshallen
2017-10-08 11:00 150322008 AIK IBF - Täby FC (A) 4 - 5 Eskil Simonsen, Alexander Potapeiko Ulriksdalshallen
2017-10-21 11:30 150322011 Duvbo IK - AIK IBF 1 - 6 Linus Warrenstein, Imtiaz Karim Brotorpshallen
2017-10-21 13:15 150322015 Hammarby IF IBF - Ekerö IK 5 - 5 Patrik Andersén, Magnus Berg Liljeholmshallen 1
2017-10-21 15:15 150322013 Bromma KFUK-KFUM - Huddinge IBS (A) 1 - 5 Sebastian Zetterberg, Marco Svenström Stora Mossen 1
2017-10-21 15:45 150322012 Täby FC (A) - Djurgårdens IF IBS/Mariebergs SK 18 - 2 Viktor Lindell, Daniel Skantze Grindtorpshallen
2017-10-22 11:00 150322014 Älvsjö AIK IBF (B) - IBF Offensiv Lidingö 1 - 7 Thomas Bégat, Bjarne Hekkelstrand Västertorpshallen
2017-10-15 13:15 150322020 Ekerö IK - Älvsjö AIK IBF (B) 2 - 2 Leif Karlsson, Ricky Bagge Tappströms Bollhall
2017-10-29 12:15 150322019 AIK IBF - Hammarby IF IBF 3 - 0 William Albrecht, Mikael Lemker Ulriksdalshallen
2017-10-29 14:00 150322017 Huddinge IBS (A) - Täby FC (A) 8 - 2 Simon Holm Schlemowitz, Hampus Viking Tomtbergahallen
2017-11-17 19:15 150322016 IBF Offensiv Lidingö - Bromma KFUK-KFUM 2 - 3 Håkan Augustsson, Håkan Taxén Bodals Bollhall
2017-12-08 19:45 150322018 Djurgårdens IF IBS/Mariebergs SK - Duvbo IK 2 - 1 Mats Andersson, Leif Karlsson Engelbrektshallen
2017-11-11 09:00 150322025 Hammarby IF IBF - Djurgårdens IF IBS/Mariebergs SK 9 - 1 Oskar Sevefjord, Daniel Eklund Sjöstadshallen
2017-11-11 14:45 150322021 Duvbo IK - Huddinge IBS (A) 5 - 5 Sadjad Nima, Imtiaz Karim Brotorpshallen
2017-11-11 18:15 150322023 Bromma KFUK-KFUM - Älvsjö AIK IBF (B) 2 - 1 Sadjad Nima, Imtiaz Karim Stora Mossen 1
2017-11-12 12:45 150322022 Täby FC (A) - IBF Offensiv Lidingö 3 - 5 Stefano Bianque, Fredrik Nensén Grindtorpshallen
2017-11-12 14:00 150322024 AIK IBF - Ekerö IK 5 - 2 Imtiaz Karim, Fredrik Hallenberg Tallbackaskolan
2017-11-17 19:30 150322029 Djurgårdens IF IBS/Mariebergs SK - AIK IBF 3 - 2 Hampus Viking, Stefano Bianque Engelbrektshallen
2017-11-18 12:45 150322028 Huddinge IBS (A) - Hammarby IF IBF 12 - 0 Oscar Olsson Berglund, Theodore Hurtig Tomtbergahallen
2017-11-18 12:45 150322030 Ekerö IK - Bromma KFUK-KFUM 5 - 8 Kent Budell, Stefano Bianque Mälaröhallen
2017-11-18 15:00 150322026 Älvsjö AIK IBF (B) - Täby FC (A) 6 - 4 Jonas Robertson, Leo Odell/Johansson Sätrahallen
2017-11-18 15:30 150322027 IBF Offensiv Lidingö - Duvbo IK 2 - 4 Mats Andersson, Sampo Friberg Bodals Bollhall
2017-11-25 11:00 150322035 Hammarby IF IBF - IBF Offensiv Lidingö 5 - 7 Eskil Simonsen, Alexander Potapeiko Sjöstadshallen
2017-11-25 14:00 150322032 Täby FC (A) - Bromma KFUK-KFUM 6 - 5 Mats Järnmark, Imtiaz Karim Grindtorpshallen
2017-11-25 15:00 150322031 Duvbo IK - Älvsjö AIK IBF (B) 6 - 2 Marina Saxon, Osama Abaied Brotorpshallen
2017-11-25 16:45 150322033 Djurgårdens IF IBS/Mariebergs SK - Ekerö IK 2 - 3 Kent Kastell, Kari Malmros Engelbrektshallen
2017-11-26 13:15 150322034 AIK IBF - Huddinge IBS (A) 2 - 0 Fredrik Hallenberg, Niclas Andersson Ulriksdalshallen
2017-12-02 11:15 150322039 Huddinge IBS (A) - Djurgårdens IF IBS/Mariebergs SK 5 - 0 Svedje Ohlson, Gabriel Nääs Tomtbergahallen
2017-12-02 11:30 150322036 Bromma KFUK-KFUM - Duvbo IK 4 - 2 Shabbir Ahmed, Robert Milerud Stora Mossen 1
2017-12-02 12:00 150322040 Ekerö IK - Täby FC (A) 7 - 7 Oskar Sevefjord, Patrik Larsson Mälaröhallen
2017-12-02 13:30 150322037 Älvsjö AIK IBF (B) - Hammarby IF IBF 3 - 5 Adam Milestad, William Rennerfelt Sätrahallen
2017-12-04 19:45 150322038 IBF Offensiv Lidingö - AIK IBF 3 - 5 Christer Jacobsson, Oskar Jakobsson Bodals Bollhall
2017-12-09 11:30 150322042 Huddinge IBS (A) - Ekerö IK 7 - 3 Oscar Olsson Berglund, Theodore Hurtig Tomtbergahallen
2017-12-09 11:45 150322045 Hammarby IF IBF - Bromma KFUK-KFUM 3 - 2 Alexander Potapeiko, Eskil Simonsen Sjöstadshallen
2017-12-09 12:15 150322041 Duvbo IK - Täby FC (A) 4 - 6 Ken Johansson, Paulina Thunvall Brotorpshallen
2017-12-10 16:15 150322044 AIK IBF - Älvsjö AIK IBF (B) 11 - 5 Fredrik Sandgren, Karl-Johan Leijon Ulriksdalshallen
2017-12-10 17:15 150322043 Djurgårdens IF IBS/Mariebergs SK - IBF Offensiv Lidingö 1 - 4 Erik Hellgren, Joacim Hansson Eriksdalshallen
2018-01-12 19:30 150322047 Djurgårdens IF IBS/Mariebergs SK - Älvsjö AIK IBF (B) 11 - 1 Osama Abaied, Sezgin Youmer Engelbrektshallen
2018-01-13 12:30 150322050 Ekerö IK - Duvbo IK 0 - 2 Mario Mallengren, Patrik Larsson Mälaröhallen
2018-01-13 15:15 150322046 Huddinge IBS (A) - IBF Offensiv Lidingö 2 - 2 Gabriel Nääs, Kent Kastell Tomtbergahallen
2018-01-14 13:15 150322048 AIK IBF - Bromma KFUK-KFUM 4 - 0 Patrik Arvinder, Lucas Edberg Ulriksdalshallen
2018-03-25 19:30 150322049 Hammarby IF IBF - Täby FC (A) 3 - 10 Håkan Taxén, Shabbir Ahmed Sjöstadshallen
2018-01-20 14:30 150322051 Duvbo IK - Hammarby IF IBF 3 - 2 Julius Olesen, Marcus Ackefelt Brotorpshallen
2018-01-20 16:00 150322054 Älvsjö AIK IBF (B) - Huddinge IBS (A) 0 - 5 Erik Hellgren, Kevin Neemé Sätrahallen
2018-01-21 14:00 150322052 Täby FC (A) - AIK IBF 1 - 5 Tommie Wickenbergh, Carl Kjellstrand Grindtorpshallen
2018-01-21 16:15 150322053 Bromma KFUK-KFUM - Djurgårdens IF IBS/Mariebergs SK 9 - 4 Edvin Hedenström, Daniel Bäckner Grimstahallen
2018-01-21 17:00 150322055 IBF Offensiv Lidingö - Ekerö IK 9 - 1 Daniel Eklund, Leif Karlsson Bodals Bollhall
2017-12-17 13:00 150322058 Djurgårdens IF IBS/Mariebergs SK - Täby FC (A) 5 - 3 Joacim Hansson, Marcus Ljungberg Gärdeshallen
2018-01-27 13:30 150322060 Ekerö IK - Hammarby IF IBF 5 - 4 Alexander Potapeiko, Eskil Simonsen Mälaröhallen
2018-01-27 14:15 150322057 Huddinge IBS (A) - Bromma KFUK-KFUM 4 - 3 Gustav Frank, Johannes Sandberg Tomtbergahallen
2018-01-27 19:15 150322056 IBF Offensiv Lidingö - Älvsjö AIK IBF (B) 5 - 4 Gabriel Nääs, Svedje Ohlson Bodals Bollhall
2018-01-28 14:15 150322059 AIK IBF - Duvbo IK 1 - 3 Erik Hellgren, Ulf Jonsson Ulriksdalshallen
2018-01-07 18:00 150322065 Hammarby IF IBF - AIK IBF 0 - 4 Gustaf Reimer, Fredrik Pålsson Sjöstadshallen
2018-02-10 11:30 150322062 Täby FC (A) - Huddinge IBS (A) 6 - 1 Hannes Andersson, Hannes Hovmöller Grindtorpshallen
2018-02-10 14:15 150322064 Älvsjö AIK IBF (B) - Ekerö IK 8 - 3 Gabriel Nääs, Svedje Ohlson Sätrahallen
2018-02-10 16:00 150322063 Bromma KFUK-KFUM - IBF Offensiv Lidingö 2 - 2 Gustav Fohlstedt, Felix Wennerstein Stora Mossen 1
2018-02-11 11:00 150322061 Duvbo IK - Djurgårdens IF IBS/Mariebergs SK 5 - 6 Peter Kirch, Bjarne Hekkelstrand Löthallen
2018-02-17 12:30 150322066 Älvsjö AIK IBF (B) - Bromma KFUK-KFUM 1 - 12 Karl-Johan Leijon, Thomas Gjutarenäfve Sätrahallen
2018-02-17 15:15 150322070 Ekerö IK - AIK IBF 2 - 2 Richard Jonsson, Patrik Arvinder Mälaröhallen
2018-02-17 17:45 150322069 Djurgårdens IF IBS/Mariebergs SK - Hammarby IF IBF 7 - 2 Wilmer Axén, Didrik Axen Engelbrektshallen
2018-02-17 18:00 150322067 IBF Offensiv Lidingö - Täby FC (A) 4 - 5 Stefano Bianque, Viktor Bollvik Karlsson Bodals Bollhall
2018-02-18 14:00 150322068 Huddinge IBS (A) - Duvbo IK 4 - 4 Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Tomtbergahallen
2018-03-10 11:00 150322075 Hammarby IF IBF - Huddinge IBS (A) 0 - 8 Marcus Blomqvist, Daniel Enkulla Sjöstadshallen
2018-03-10 14:45 150322071 Duvbo IK - IBF Offensiv Lidingö 5 - 2 Lars Sundlöf, Elin Carlberg-Börjes Brotorpshallen
2018-03-10 17:30 150322073 Bromma KFUK-KFUM - Ekerö IK 6 - 2 Johan Engvall, Robert Milerud Stora Mossen 1
2018-03-11 09:30 150322072 Täby FC (A) - Älvsjö AIK IBF (B) 6 - 4 Oscar Silverbratt, Fredrik Bokström Grindtorpshallen
2018-03-18 19:00 150322074 AIK IBF - Djurgårdens IF IBS/Mariebergs SK 5 - 2 Lars Reuterhagen, Fredrik Hallenberg Ulriksdalshallen
2018-03-17 11:15 150322077 Älvsjö AIK IBF (B) - Duvbo IK 2 - 1 Leo Odell/Johansson, Anders Hillebrink Sätrahallen
2018-03-17 14:15 150322076 Bromma KFUK-KFUM - Täby FC (A) 6 - 2 William Hilmersson, Imtiaz Karim Stora Mossen 1
2018-03-17 14:15 150322079 Huddinge IBS (A) - AIK IBF 4 - 2 Shakir Ahmed, Gustav Frank Tomtbergahallen
2018-03-17 14:15 150322080 Ekerö IK - Djurgårdens IF IBS/Mariebergs SK 4 - 8 Johan Ståhl, Bjarne Hekkelstrand Mälaröhallen
2018-03-17 17:00 150322078 IBF Offensiv Lidingö - Hammarby IF IBF 4 - 1 Roland Nester, Viktor Bollvik Karlsson Bodals Bollhall
2018-03-24 12:45 150322082 Täby FC (A) - Ekerö IK 8 - 4 Niklas Wedin, Oscar Silverbratt Grindtorpshallen
2018-03-24 13:00 150322081 Duvbo IK - Bromma KFUK-KFUM 4 - 6 Mattias Thomasson, Mats Järnmark Brotorpshallen
2018-03-24 13:15 150322083 Djurgårdens IF IBS/Mariebergs SK - Huddinge IBS (A) 5 - 8 Leo Odell/Johansson, Gustav Frank Gärdeshallen
2018-03-25 13:45 150322085 Hammarby IF IBF - Älvsjö AIK IBF (B) 2 - 6 Lars Reuterhagen, Aldin Imamovic Sjöstadshallen
2018-03-25 16:15 150322084 AIK IBF - IBF Offensiv Lidingö 6 - 1 Håkan Taxén, Patrik Larsson Ulriksdalshallen
2018-04-07 13:15 150322088 Älvsjö AIK IBF (B) - AIK IBF 2 - 11 Tommy Egman, Tuva Egman Sätrahallen
2018-04-07 14:45 150322089 IBF Offensiv Lidingö - Djurgårdens IF IBS/Mariebergs SK 2 - 0 Lars Sundlöf, Per Sundvall Bodals Bollhall
2018-04-07 15:15 150322090 Ekerö IK - Huddinge IBS (A) 6 - 8 Stefano Bianque, Patrik Larsson Mälaröhallen
2018-04-07 15:45 150322087 Bromma KFUK-KFUM - Hammarby IF IBF 7 - 3 Felix Wennerstein, Gustav Fohlstedt Stora Mossen 1
2018-04-08 11:30 150322086 Täby FC (A) - Duvbo IK 3 - 9 Hannes Hovmöller, Fredrik Nensén Grindtorpshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. AIK IBF 18 13 1 4 81-35 46 40
2. Huddinge IBS (A) 18 12 3 3 94-46 48 39
3. IBF Offensiv Lidingö 18 10 2 6 69-50 19 32
4. Bromma KFUK-KFUM 18 10 1 7 81-59 22 31
5. Täby FC (A) 18 10 1 7 101-87 14 31
6. Duvbo IK 18 8 2 8 68-59 9 26
7. Djurgårdens IF IBS/ Mariebergs SK 18 8 1 9 70-90 -20 25
8. Älvsjö AIK IBF (B) 18 4 2 12 55-104 -49 14
9. Hammarby IF IBF 18 4 1 13 54-97 -43 13
10. Ekerö IK 18 2 4 12 55-101 -46 10
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Ljusröd Medelsvår Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-10-01 12:15 150309003 Bele Barkarby IF IBF - Täby FC (B) 11 - 4 Daniel Bäckner, Andreas Briselius Björkebyhallen
2017-10-01 16:30 150309002 Jakobsbergs IBF - Åkersberga IBF 5 - 2 Jesper Roth, Michael Selg Viksjö Sporthall
2017-10-13 18:30 150309001 Sigtuna IF IBK - Järfälla IBK 4 - 2 Jonatan Svahn, Daniel Eklund Prästängshallen
2017-10-07 13:30 150309009 Åkersberga IBF - Sigtuna IF IBK 5 - 2 Simon Righarts, Jakob Iskander Åkersberga Sporthall A
2017-10-08 11:30 150309008 Täby FC (B) - Jakobsbergs IBF 4 - 4 Oskar Mattsson, Philip Edlund Grindtorpshallen
2017-10-08 13:30 150309010 Järfälla IBK - Grimsta AIK 8 - 7 David Solbu, David Norman Viksjö Sporthall
2017-10-21 16:45 150309014 Vaxholms IBF - Grimsta AIK 5 - 2 Lars Samuelsson, Simon Righarts Innebandyhallen Vaxholm
2017-10-22 17:15 150309011 Sigtuna IF IBK - Täby FC (B) 6 - 2 Arne Brovig, Jan Lingemark Prästängshallen
2017-10-25 20:00 150309015 Åkersberga IBF - Järfälla IBK 3 - 8 Fredrik Berglund Sonesson, Lucas Edberg Åkersberga Sporthall B
2017-10-29 11:15 150309019 Täby FC (B) - Åkersberga IBF 1 - 8 Oskar Mattsson, Viktor Lindell Grindtorpshallen
2017-10-29 16:30 150309016 Grimsta AIK - Bele Barkarby IF IBF 3 - 8 William Grafström, Per Calmén Väsby skolan
2017-10-29 17:00 150309020 Järfälla IBK - Vaxholms IBF 1 - 7 Marcus Ackefelt, Julius Olesen Viksjö Sporthall
2017-11-12 14:00 150309024 Täby FC (B) - Järfälla IBK 1 - 3 Martin Svensson, Dennis Svensson Grindtorpshallen
2017-11-12 14:15 150309023 Bele Barkarby IF IBF - Vaxholms IBF 4 - 2 Joacim Hansson, Totte Hallgren Björkebyhallen
2017-11-12 16:30 150309022 Jakobsbergs IBF - Grimsta AIK 7 - 4 Ken Johansson, William Hilmersson Viksjö Sporthall
2017-11-18 13:15 150309027 Grimsta AIK - Sigtuna IF IBK 1 - 5 Daniel Bäckner, Edvin Hedenström Väsby skolan
2017-11-19 10:15 150309030 Järfälla IBK - Bele Barkarby IF IBF 3 - 6 Hektor Byfors, Andreas Eriksson Viksjö Sporthall
2017-11-19 14:00 150309026 Vaxholms IBF - Jakobsbergs IBF 4 - 6 Ida Nedin, Lucas Edberg Innebandyhallen Vaxholm
2017-11-26 13:15 150309031 Sigtuna IF IBK - Vaxholms IBF 2 - 6 Jan Lingemark, Johan Ståhl Prästängshallen
2017-11-26 16:00 150309035 Åkersberga IBF - Grimsta AIK 3 - 1 Jakob Iskander, Enya Hasselström Åkersberga Sporthall A
2017-11-26 16:45 150309032 Jakobsbergs IBF - Bele Barkarby IF IBF 3 - 6 Manne Jahnsson, Aldin Imamovic Viksjö Sporthall
2017-12-02 12:30 150309037 Vaxholms IBF - Åkersberga IBF 3 - 2 Håkan Taxén, Niclas Andersson Innebandyhallen Vaxholm
2017-12-03 12:45 150309040 Järfälla IBK - Jakobsbergs IBF 5 - 6 Dilshad Abdulla, Imtiaz Karim Viksjö Sporthall
2017-12-03 13:15 150309038 Grimsta AIK - Täby FC (B) 3 - 4 Mimma Spasic, Carl Kjellstrand Väsby skolan
2017-12-16 14:05 150309036 Bele Barkarby IF IBF - Sigtuna IF IBK 3 - 2 Stefano Bianque, Daniel Bäckner Björkebyhallen
2017-12-09 12:45 150309044 Täby FC (B) - Vaxholms IBF 3 - 6 Carl Kjellstrand, Tommie Wickenbergh Grindtorpshallen
2017-12-10 14:15 150309041 Sigtuna IF IBK - Jakobsbergs IBF 9 - 2 Mats Järnmark, Lars Reuterhagen Prästängshallen
2017-12-10 16:30 150309045 Åkersberga IBF - Bele Barkarby IF IBF 6 - 4 Roger Nyström, Kent Kastell Åkersberga Sporthall A
2018-01-13 15:30 150309049 Åkersberga IBF - Jakobsbergs IBF 1 - 2 Simon Åbom, Kevin Neemé Åkersberga Sporthall A
2018-01-14 12:45 150309048 Täby FC (B) - Bele Barkarby IF IBF 3 - 2 Philip Edlund, Oskar Mattsson Grindtorpshallen
2018-01-14 14:30 150309050 Järfälla IBK - Sigtuna IF IBK 2 - 9 Wen-chung Tsai, Erik Hellgren Viksjö Sporthall
2018-01-21 13:15 150309052 Jakobsbergs IBF - Täby FC (B) 4 - 2 Jesper Roth, Lucas Edberg Viksjö Sporthall
2018-01-21 15:00 150309055 Grimsta AIK - Järfälla IBK 2 - 3 Fredrik Sandgren, Imtiaz Karim Väsby skolan
2018-01-21 17:30 150309051 Sigtuna IF IBK - Åkersberga IBF 1 - 4 Lars Samuelsson, Lars Reuterhagen Prästängshallen
2018-01-27 12:00 150309056 Grimsta AIK - Vaxholms IBF 2 - 7 Fabian Fahimi, Linus Löfstedt Väsby skolan
2018-01-27 12:45 150309059 Täby FC (B) - Sigtuna IF IBK 5 - 9 Niklas Wedin, Lars Reuterhagen Grindtorpshallen
2018-01-28 15:30 150309060 Järfälla IBK - Åkersberga IBF 3 - 3 Håkan Taxén, Max Ekstedt Viksjö Sporthall
2018-02-11 12:45 150309065 Åkersberga IBF - Täby FC (B) 1 - 2 Fabian Magnell, Aarre Hietanen Åkersberga Sporthall A
2018-02-11 15:30 150309063 Bele Barkarby IF IBF - Grimsta AIK 4 - 1 Richard Jonsson, Johnn Wahlgren Björkebyhallen
2018-02-11 15:30 150309064 Vaxholms IBF - Järfälla IBK 8 - 4 Jakob Iskander, Lars Samuelsson Innebandyhallen Vaxholm
2018-02-17 14:30 150309067 Grimsta AIK - Jakobsbergs IBF 6 - 3 Fredrik Sandgren, William Grafström Väsby skolan
2018-02-18 15:30 150309066 Vaxholms IBF - Bele Barkarby IF IBF 4 - 1 Hannes Andersson, Fredrik Sandgren Innebandyhallen Vaxholm
2018-02-18 15:30 150309070 Järfälla IBK - Täby FC (B) 5 - 3 Jesper Roth, Andreas Eriksson Viksjö Sporthall
2018-03-11 13:15 150309071 Sigtuna IF IBK - Grimsta AIK 4 - 2 Jesper Algotsson, Joel Sandberg Prästängshallen
2018-03-11 13:30 150309072 Jakobsbergs IBF - Vaxholms IBF 3 - 11 Charlie Bohlin, Johnn Wahlgren Viksjö Sporthall
2018-03-11 16:30 150309073 Bele Barkarby IF IBF - Järfälla IBK 3 - 7 Juha Tammerström, Gustav Levin Björkebyhallen
2018-03-17 12:30 150309077 Vaxholms IBF - Sigtuna IF IBK 7 - 4 Niklas Wedin, Fredrik Sandgren Innebandyhallen Vaxholm
2018-03-17 13:00 150309078 Grimsta AIK - Åkersberga IBF 4 - 3 Mimma Spasic, Jonatan Svahn Väsby skolan
2018-03-18 13:15 150309076 Bele Barkarby IF IBF - Jakobsbergs IBF 7 - 3 Daniel Bäckner, Edvin Hedenström Björkebyhallen
2018-01-19 18:30 150309081 Sigtuna IF IBK - Bele Barkarby IF IBF 2 - 8 Jonatan Svahn, Lars Reuterhagen Prästängshallen
2018-03-17 15:30 150309084 Täby FC (B) - Grimsta AIK 3 - 1 Ulf Jonsson, Andreas Sandgren Grindtorpshallen
2018-03-24 13:00 150309085 Åkersberga IBF - Vaxholms IBF 3 - 1 Fabian Magnell, Hannes Andersson Åkersberga Sporthall A
2018-03-25 13:30 150309082 Jakobsbergs IBF - Järfälla IBK 2 - 4 Erik Hellgren, Daniel Bäckner Viksjö Sporthall
2018-02-02 20:00 150309088 Vaxholms IBF - Täby FC (B) 9 - 3 Lars Samuelsson, Erik Nyman Innebandyhallen Vaxholm
2018-04-08 13:15 150309087 Bele Barkarby IF IBF - Åkersberga IBF 10 - 1 William Wetterud, Richard Jonsson Björkebyhallen
2018-04-08 17:30 150309086 Jakobsbergs IBF - Sigtuna IF IBK 5 - 10 Robert Jäderlund, Patrik Larsson Viksjö Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Vaxholms IBF 14 11 0 3 80-40 40 33
2. Bele Barkarby IF IBF 14 10 0 4 77-44 33 30
3. Sigtuna IF IBK 14 8 0 6 69-54 15 24
4. Järfälla IBK 14 7 1 6 58-64 -6 22
5. Åkersberga IBF 14 6 1 7 45-47 -2 19
6. Jakobsbergs IBF 14 6 1 7 55-75 -20 19
7. Täby FC (B) 14 4 1 9 40-72 -32 13
8. Grimsta AIK 14 2 0 12 39-67 -28 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Ljusröd Medelsvår Södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-09-30 16:15 150321004 Västerhaninge IBK - Huddinge IBS (B) 5 - 4 Niclas Woxmark, Fredrik Hallenberg Tungelsta Sporthall
2017-09-30 17:00 150321005 Älvsjö AIK IBF (A) - FBI Tullinge 1 - 7 Anders Hillebrink, Daniel Wiberg Västertorpshallen
2017-10-07 13:30 150321006 FBI Tullinge - Västerhaninge IBK 7 - 3 Kenny Ly, Jonas Robertson Tullingehallen
2017-10-07 15:45 150321007 Huddinge IBS (B) - Farsta IBK 3 - 2 Karl-Johan Leijon, Thomas Gjutarenäfve Tomtbergahallen
2017-10-21 10:15 150321012 Vendelsö IK - Huddinge IBS (B) 5 - 10 Fredrik Hallenberg, Mats Andersson Torvalla Träningshall
2017-10-21 10:15 150321014 Västerhaninge IBK - Älvsjö AIK IBF (A) 3 - 5 Oscar Olsson Berglund, Shabbir Ahmed Söderbymalmskolan
2017-10-21 15:15 150321013 Farsta IBK - FBI Tullinge 6 - 4 Hampus Viking, Tony Verho Farstahallen 1
2017-10-28 12:45 150321018 Huddinge IBS (B) - Tyresö Trollbäcken IBK 5 - 3 William Rennerfelt, Gustaf Reimer Tomtbergahallen
2017-10-28 13:00 150321017 FBI Tullinge - Vendelsö IK 13 - 3 Martin Claësson, Viking Claësson Tullingehallen
2017-10-29 11:30 150321016 Älvsjö AIK IBF (A) - Farsta IBK 1 - 6 Oscar Olsson Berglund, Theodore Hurtig Västertorpshallen
2017-11-11 09:00 150321022 Vendelsö IK - Älvsjö AIK IBF (A) 3 - 4 Svedje Ohlson, Gabriel Nääs Torvalla Träningshall
2017-11-11 11:15 150321023 Farsta IBK - Västerhaninge IBK 5 - 1 Kari Malmros, Kent Kastell Farstahallen 1
2017-11-12 09:00 150321021 Tyresö Trollbäcken IBK - FBI Tullinge 3 - 3 Erik Nyman, Johan Ståhl Tyresöhallen
2017-11-18 10:15 150321026 Västerhaninge IBK - Vendelsö IK 14 - 5 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Söderbymalmskolan
2017-11-18 12:30 150321027 Älvsjö AIK IBF (A) - Tyresö Trollbäcken IBK 0 - 6 Adam Milestad, William Rennerfelt Sätrahallen
2017-11-25 14:45 150321032 Vendelsö IK - Farsta IBK 4 - 3 Gustaf Reimer, Aldin Imamovic Torvalla Träningshall
2017-11-25 15:00 150321031 Tyresö Trollbäcken IBK - Västerhaninge IBK 5 - 2 Didrik Axen, Wilmer Axén Strandhallen - Tyresö
2017-12-02 16:30 150321036 Farsta IBK - Tyresö Trollbäcken IBK 7 - 5 Aldin Imamovic, Gustav Levin Farstahallen 1
2017-12-02 16:30 150321039 FBI Tullinge - Huddinge IBS (B) 4 - 5 Karl-Johan Leijon, Jonas Håmark Tullingehallen
2017-12-09 10:15 150321043 Huddinge IBS (B) - Älvsjö AIK IBF (A) 4 - 5 Oscar Olsson Berglund, Theodore Hurtig Tomtbergahallen
2017-12-10 12:45 150321041 Tyresö Trollbäcken IBK - Vendelsö IK 9 - 2 Aldin Imamovic, Nihada Cenanovic Tyresöhallen
2018-01-12 19:15 150321047 Huddinge IBS (B) - Västerhaninge IBK 6 - 5 Magnus Berg, Marco Svenström Kvarnbergshallen
2018-01-13 15:45 150321046 FBI Tullinge - Älvsjö AIK IBF (A) 1 - 4 Michael Selg, Elis Erbing Tullingehallen
2018-01-20 09:30 150321054 Västerhaninge IBK - FBI Tullinge 4 - 2 Magnus Westerberg, Robin Berger Söderbymalmskolan
2018-01-20 10:30 150321053 Farsta IBK - Huddinge IBS (B) 4 - 4 Simon Holm Schlemowitz, Hampus Viking Farstahallen 3
2018-01-27 18:00 150321058 Huddinge IBS (B) - Vendelsö IK 11 - 3 Hampus Viking, Kevin Helly Tomtbergahallen
2018-01-28 09:15 150321056 Älvsjö AIK IBF (A) - Västerhaninge IBK 2 - 4 William Rennerfelt, Simon Holm Schlemowitz Västertorpshallen
2018-02-11 19:45 150321057 FBI Tullinge - Farsta IBK 1 - 6 Petra Dynesius, Sezgin Youmer Tullingehallen
2018-02-03 15:00 150321063 Farsta IBK - Älvsjö AIK IBF (A) 3 - 4 Mikael Wiklund, Joacim Hansson Farstahallen 3
2018-02-10 10:15 150321062 Vendelsö IK - FBI Tullinge 1 - 11 Sezgin Youmer, Osama Abaied Torvalla Träningshall
2018-02-11 10:00 150321061 Tyresö Trollbäcken IBK - Huddinge IBS (B) 2 - 5 Björn Larsson, Manne Jahnsson Strandhallen - Tyresö
2018-02-17 10:45 150321068 FBI Tullinge - Tyresö Trollbäcken IBK 1 - 2 Simon Righarts, Sadjad Nima Tullingehallen
2018-02-17 11:15 150321067 Älvsjö AIK IBF (A) - Vendelsö IK 1 - 5 Karl-Johan Leijon, Thomas Gjutarenäfve Sätrahallen
2018-02-17 12:30 150321066 Västerhaninge IBK - Farsta IBK 4 - 7 Oscar Olsson Berglund, Theodore Hurtig Söderbymalmskolan
2018-03-11 11:00 150321072 Vendelsö IK - Västerhaninge IBK 4 - 9 Hampus Viking, Leif Karlsson Torvalla Träningshall
2018-03-20 17:45 150321071 Tyresö Trollbäcken IBK - Älvsjö AIK IBF (A) 4 - 3 Anders Westerberg, Svedje Ohlson Strandhallen - Tyresö
2018-03-17 12:30 150321077 Västerhaninge IBK - Tyresö Trollbäcken IBK 3 - 6 Fredrik Pålsson, Johannes Sandberg Söderbymalmskolan
2018-03-19 18:00 150321076 Farsta IBK - Vendelsö IK 5 - 2 Hampus Viking, Theodore Hurtig Farstahallen 3
2018-03-24 10:15 150321083 Huddinge IBS (B) - FBI Tullinge 2 - 0 Shabbir Ahmed, Sadjad Nima Tomtbergahallen
2018-03-24 12:15 150321081 Tyresö Trollbäcken IBK - Farsta IBK 2 - 4 Isak Sjöblom, Erik Adolfsson Strandhallen - Tyresö
2018-04-07 13:15 150321086 Vendelsö IK - Tyresö Trollbäcken IBK 2 - 2 Shakir Ahmed, Shabbir Ahmed Torvalla Träningshall
2018-04-08 10:45 150321089 Älvsjö AIK IBF (A) - Huddinge IBS (B) 6 - 10 Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Västertorpshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Huddinge IBS (B) 12 9 1 2 69-44 25 28
2. Farsta IBK 12 8 1 3 58-35 23 25
3. Tyresö Trollbäcken IBK 12 6 2 4 49-37 12 20
4. Västerhaninge IBK 12 5 0 7 57-58 -1 15
5. Älvsjö AIK IBF (A) 12 5 0 7 36-56 -20 15
6. FBI Tullinge 12 4 1 7 54-40 14 13
7. Vendelsö IK 12 2 1 9 39-92 -53 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis