Röd Klass P14-16 år (2017/18)

Gruppspel
Pojkar Norra Röd Gr 1 (-01)
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-10-07 11:00 141450001 Växjö IBK U P01 - Gnosjö IBK 13 - 3 Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam Fortnox Arena B-hall
2017-10-07 15:45 141450002 Bankeryds Skid o MK 1 (02/03) - Värnamo IK 8 - 4 Theo Claesson, Stefan Rygert Torpshallen
2017-10-08 13:30 141450004 Hovslätts IK 1 02 - Tenhults IF 4 - 6 Gustav Jarnegren, Viktor Eriksson Stadsgården, Råslätt
2017-10-14 12:00 141450011 Gnosjö IBK - Husqvarna IK 3 - 8 Jan Blohm, Andreas Karlsson Töllstorpshallen
2017-10-14 15:30 141450008 Tenhults IF - Bankeryds Skid o MK 1 (02/03) 5 - 9 Johnny Edh, Daniel Pettersson Tenhults Sporthall
2017-10-15 17:30 141450010 IBF Tranås 02 - Hovslätts IK 1 02 6 - 2 Adam Nikolausson, Viktor Eriksson Tranås Idrottshall
2017-10-21 11:00 141450015 Gränna AIS - Tenhults IF 1 - 4 Suvad Kaltak, Jens Bäcklin Ribbahallen A-hall
2017-10-21 13:45 141450014 Bankeryds Skid o MK 1 (02/03) - Gnosjö IBK 13 - 5 Johan Söderman, Anders A Nilsson Torpshallen
2017-10-21 18:30 141450013 Växjö IBK U P01 - Värnamo IK 14 - 1 Lars Hjelm, Jonas Lennartsson Fortnox Arena Nivika hallen
2017-10-22 16:00 141450017 Husqvarna IK - IBF Tranås 02 1 - 5 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Huskvarna Sporthall A
2017-10-28 15:00 141450022 Värnamo IK - Hovslätts IK 1 02 4 - 4 Michael Hellqvist, Michael Johansson Tinas Ö
2017-10-29 14:00 141450020 IBF Tranås 02 - Bankeryds Skid o MK 1 (02/03) 5 - 2 Isak Mörnstål, Oskar Lööke Tranås Idrottshall
2018-02-25 15:00 141450021 Gnosjö IBK - Gränna AIS 4 - 7 Bjarne Olsen, Ebba Bladh Töllstorpshallen
2017-10-28 17:30 141450025 Växjö IBK U P01 - IBF Tranås 02 6 - 3 Leif Johansson, Dan Runberg Fortnox Arena Nivika hallen
2017-11-05 17:00 141450027 Gränna AIS - Värnamo IK 6 - 2 Fredrik Billemark, Magnus Andersson Ribbahallen A-hall
2017-11-08 18:30 141450028 Hovslätts IK 1 02 - Gnosjö IBK 5 - 1 Theo Claesson, Anton Tegvall Stadsgården, Råslätt
2017-12-10 11:30 141450029 Husqvarna IK - Tenhults IF 4 - 9 Magnus Widlund, Johan Ferm Tenhults Sporthall
2017-11-11 14:15 141450035 Husqvarna IK - Värnamo IK 6 - 5 Bjarne Olsen, Ebba Bladh Huskvarna Sporthall A
2017-11-11 15:30 141450032 IBF Tranås 02 - Gränna AIS 3 - 4 Fredrik Billemark, Johnny Edh Tranås Idrottshall
2017-11-11 17:30 141450033 Tenhults IF - Växjö IBK U P01 6 - 3 Nicklas Bard, Viktor Eriksson Tenhults Sporthall
2017-11-18 10:30 141450037 Växjö IBK U P01 - Gränna AIS 3 - 5 Hani Mousaviyan-Utter, Sean Norouz Fortnox Arena Nivika hallen
2017-11-18 13:30 141450042 Tenhults IF - IBF Tranås 02 3 - 7 Theo Claesson, Anton Tegvall Tenhults Sporthall
2017-11-18 17:45 141450038 Bankeryds Skid o MK 1 (02/03) - Husqvarna IK 9 - 3 Daniel Pettersson, Johnny Edh Torpshallen
2017-11-25 12:30 141450044 Husqvarna IK - Växjö IBK U P01 5 - 18 Isak Mörnstål, Oskar Lööke Öxnehaga Sporthall
2017-11-25 12:30 141450047 Värnamo IK - Tenhults IF 4 - 13 Jan Blohm, Bjarne Olsen Tinas Ö
2017-11-26 11:30 141450043 Hovslätts IK 1 02 - Bankeryds Skid o MK 1 (02/03) 5 - 6 Theo Claesson, Anton Tegvall Stadsgården, Råslätt
2017-12-02 11:00 141450049 Gränna AIS - Husqvarna IK 9 - 2 Nicklas Bard, Daniel Persson Ribbahallen A-hall
2017-12-02 11:30 141450050 Växjö IBK U P01 - Hovslätts IK 1 02 6 - 0 Leif Johansson, Dan Runberg Fortnox Arena Nivika hallen
2017-12-02 13:30 141450054 IBF Tranås 02 - Värnamo IK 5 - 2 Fredrik Billemark, Johnny Edh Tranås Idrottshall
2017-12-03 12:00 141450052 Gnosjö IBK - Tenhults IF 1 - 18 Johnny Edh, Bjarne Olsen Töllstorpshallen
2017-12-09 12:00 141450058 Värnamo IK - Gnosjö IBK 7 - 11 Suvad Kaltak, Leif Johansson Tinas Ö
2017-12-09 13:45 141450055 Bankeryds Skid o MK 1 (02/03) - Växjö IBK U P01 7 - 6 Ingemar Rygert, Daniel Persson Torpshallen
2017-12-10 09:30 141450056 Hovslätts IK 1 02 - Gränna AIS 4 - 3 Daniel Pettersson, Nicklas Bard Stadsgården, Råslätt
2017-11-25 16:30 141450064 Gnosjö IBK - IBF Tranås 02 6 - 7 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Töllstorpshallen
2017-12-16 15:15 141450063 Husqvarna IK - Hovslätts IK 1 02 2 - 8 Isak Mörnstål, Oskar Lööke Huskvarna Sporthall A
2017-12-17 12:00 141450062 Gränna AIS - Bankeryds Skid o MK 1 (02/03) 7 - 4 Magnus Widlund, Johan Ferm Ribbahallen A-hall
2017-10-15 14:00 141450067 Gnosjö IBK - Växjö IBK U P01 2 - 4 Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam Töllstorpshallen
2018-01-10 18:30 141450068 Värnamo IK - Bankeryds Skid o MK 1 (02/03) 2 - 13 Adam Nikolausson, Gustav Perman Tinas Ö
2018-01-21 10:30 141450070 Tenhults IF - Hovslätts IK 1 02 6 - 4 Gustav Perman, Josef Bard Tenhults Sporthall
2018-01-13 15:30 141450077 Husqvarna IK - Gnosjö IBK 8 - 4 Jesper Rygert, Sebastian Kullander Tenhults Sporthall
2018-01-14 11:30 141450076 Hovslätts IK 1 02 - IBF Tranås 02 0 - 9 Nicklas Bard, Josef Bard Stadsgården, Råslätt
2018-01-14 12:15 141450074 Bankeryds Skid o MK 1 (02/03) - Tenhults IF 9 - 0 Johan Ferm, Oskar Lööke Torpshallen
2018-01-20 15:30 141450079 Värnamo IK - Växjö IBK U P01 5 - 12 Bjarne Olsen, Josef Bard Tinas Ö
2018-01-20 17:30 141450081 Tenhults IF - Gränna AIS 3 - 7 Theo Claesson, Anton Tegvall Tenhults Sporthall
2018-01-21 12:00 141450080 Gnosjö IBK - Bankeryds Skid o MK 1 (02/03) 6 - 11 Bjarne Olsen, Andreas Karlsson Töllstorpshallen
2018-01-21 12:00 141450083 IBF Tranås 02 - Husqvarna IK 7 - 3 Anders Everstrand, Thomas Atting Tranås Idrottshall
2018-01-27 15:45 141450086 Bankeryds Skid o MK 1 (02/03) - IBF Tranås 02 3 - 6 Bjarne Olsen, Jan Blohm Torpshallen
2018-01-28 13:30 141450088 Hovslätts IK 1 02 - Värnamo IK 10 - 0 Adam Nikolausson, Ebba Bladh Stadsgården, Råslätt
2018-03-18 15:00 141450087 Gränna AIS - Gnosjö IBK 13 - 1 Isak Mörnstål, Oskar Lööke Ribbahallen A-hall
2018-02-03 17:30 141450095 Tenhults IF - Husqvarna IK 10 - 0 Adam Nikolausson, Carl Bertilsson Tenhults Sporthall
2018-02-04 14:00 141450094 Gnosjö IBK - Hovslätts IK 1 02 6 - 7 Marcus Karlström, Edo Sabanovic Töllstorpshallen
2018-02-04 16:00 141450093 Värnamo IK - Gränna AIS 9 - 6 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Tinas Ö
2018-03-07 19:00 141450091 IBF Tranås 02 - Växjö IBK U P01 5 - 8 Magnus Widlund, Johan Ferm Tranås Idrottshall
2018-02-07 19:00 141450098 Gränna AIS - IBF Tranås 02 3 - 2 Isak Mörnstål, Anders A Nilsson Ribbahallen A-hall
2018-03-17 14:45 141450101 Värnamo IK - Husqvarna IK 6 - 9 Edo Sabanovic, Sepehr Jalaly Tinas Ö
2018-03-17 17:00 141450099 Växjö IBK U P01 - Tenhults IF 13 - 3 Gustav Svensson, Hani Mousaviyan-Utter Fortnox Arena Nivika hallen
2018-01-28 13:00 141450103 Gränna AIS - Växjö IBK U P01 2 - 3 Isak Mörnstål, Oskar Lööke Ribbahallen A-hall
2018-03-10 10:15 141450104 Husqvarna IK - Bankeryds Skid o MK 1 (02/03) 4 - 5 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Huskvarna Sporthall A
2018-03-11 17:00 141450108 IBF Tranås 02 - Tenhults IF 5 - 1 Isak Mörnstål, Oskar Lööke Tranås Idrottshall
2018-02-24 15:30 141450113 Tenhults IF - Värnamo IK 14 - 4 Ingemar Rygert, Johan Söderman Tenhults Sporthall
2018-02-25 10:00 141450110 Växjö IBK U P01 - Husqvarna IK 6 - 5 Sepehr Jalaly, Jonathan Turesson Fortnox Arena Nivika hallen
2018-03-20 19:45 141450109 Bankeryds Skid o MK 1 (02/03) - Hovslätts IK 1 02 5 - 5 Adam Nikolausson, Daniel Persson Torpshallen
2018-03-03 16:00 141450120 Värnamo IK - IBF Tranås 02 1 - 3 Suvad Kaltak, Andreas Karlsson Tinas Ö
2018-03-03 17:30 141450118 Tenhults IF - Gnosjö IBK 16 - 2 Anders A Nilsson, Sebastian Kullander Tenhults Sporthall
2018-03-04 11:00 141450115 Husqvarna IK - Gränna AIS 7 - 6 Isak Mörnstål, Oskar Lööke Huskvarna Sporthall A
2018-03-04 15:30 141450116 Hovslätts IK 1 02 - Växjö IBK U P01 3 - 4 Adam Nikolausson, Carl Bertilsson Stadsgården, Råslätt
2018-03-10 12:00 141450122 Gränna AIS - Hovslätts IK 1 02 4 - 6 Daniel Pettersson, Johan Nero Wikstrand Ribbahallen A-hall
2018-03-11 11:30 141450121 Växjö IBK U P01 - Bankeryds Skid o MK 1 (02/03) 6 - 3 Per Bratt, Henrik Gilliusson Fortnox Arena Nivika hallen
2018-03-11 14:00 141450124 Gnosjö IBK - Värnamo IK 5 - 5 Jan Blohm, Andreas Karlsson Töllstorpshallen
2018-03-17 11:15 141450130 IBF Tranås 02 - Gnosjö IBK 5 - 3 Sebastian Kullander, Isak Mörnstål Tranås Idrottshall
2018-03-17 14:45 141450128 Bankeryds Skid o MK 1 (02/03) - Gränna AIS 4 - 5 Johan Söderman, Anders A Nilsson Torpshallen
2018-03-18 11:30 141450129 Hovslätts IK 1 02 - Husqvarna IK 7 - 1 Bjarne Olsen, Ebba Bladh Stadsgården, Råslätt
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Växjö IBK U P01 16 13 0 3 125-58 67 39
2. IBF Tranås 02 16 12 0 4 83-48 35 36
3. Bankeryds Skid o MK 1 (02/ 03) 16 10 1 5 111-74 37 31
4. Tenhults IF 16 10 0 6 117-77 40 30
5. Gränna AIS 16 10 0 6 88-61 27 30
6. Hovslätts IK 1 02 16 7 2 7 74-69 5 23
7. Husqvarna IK 16 5 0 11 68-117 -49 15
8. Värnamo IK 16 1 2 13 61-139 -78 5
9. Gnosjö IBK 16 1 1 14 63-147 -84 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pojkar Norra Röd Gr 2 (-02)
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-10-07 10:00 141451002 IBK Husar - Östra SK Jönköping P02 2 - 5 Michael Johansson, Michael Hellqvist Prästängshallen
2017-10-07 10:30 141451001 Hovslätts IK 1 03 - Aneby SK P02 8 - 3 Anders A Nilsson, Jan Blohm Stadsgården, Råslätt
2017-10-08 11:30 141451006 Sävsjö IBK - S/W 2010 4 - 1 Bjarne Olsen, Andreas Karlsson Sävsjö Sporthall
2017-10-08 14:00 141451005 Nässjö IBF - Westbo IBK 9 - 0 Isak Mörnstål, Oskar Lööke Nässjö Sporthall
2017-10-14 10:00 141451011 Aneby SK P02 - Nässjö IBF 6 - 14 Isak Mörnstål, Oskar Lööke FB-hallen
2017-10-14 13:45 141451012 Östra SK Jönköping P02 - Sävsjö IBK 9 - 3 Josef Bard, Bjarne Olsen Jönköpings Idrottshus D-hall
2017-10-14 16:00 141451010 S/W 2010 - Värnamo IK 0 - 9 Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam Stockaryds Sporthall
2017-12-09 13:45 141451007 Jönköpings IK (03) - Hovslätts IK 1 03 2 - 3 Nicklas Bard, Josef Bard Jönköpings Idrottshus B-hall
2017-10-21 10:00 141451014 IBK Husar - Aneby SK P02 2 - 3 Oskar Lööke, Sebastian Kullander Prästängshallen
2017-10-21 11:30 141451013 Hovslätts IK 1 03 - Östra SK Jönköping P02 8 - 5 Nicklas Bard, Johan Ferm Stadsgården, Råslätt
2017-10-21 13:30 141451018 Sävsjö IBK - Westbo IBK 3 - 4 Jan Blohm, Andreas Karlsson Hofgårdshallen
2017-10-22 10:00 141451017 Nässjö IBF - S/W 2010 8 - 3 Theo Claesson, Anton Tegvall Nässjö Sporthall
2017-10-22 11:00 141451016 Värnamo IK - Jönköpings IK (03) 4 - 3 Jan Blohm, Andreas Karlsson Tinas Ö
2017-10-21 17:30 141451023 Jönköpings IK (03) - Nässjö IBF 3 - 8 Bjarne Olsen, Ebba Bladh Jönköpings Idrottshus B-hall
2017-10-25 18:45 141451020 S/W 2010 - IBK Husar 5 - 3 Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam Stockaryds Sporthall
2017-10-28 13:45 141451019 Westbo IBK - Hovslätts IK 1 03 8 - 9 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Gislaveds Sporthall A/B-hall
2017-11-10 20:00 141451022 Östra SK Jönköping P02 - Värnamo IK 1 - 11 Jens Axelsson, Tobias Axelsson Arenan - Jönköpings Idrottshus
2017-11-05 12:00 141451026 IBK Husar - Westbo IBK 2 - 7 Mattias Tokic, Oskar Lööke Prästängshallen
2017-11-05 12:00 141451028 Värnamo IK - Aneby SK P02 10 - 3 Jan Blohm, Andreas Karlsson Tinas Ö
2017-11-05 12:00 141451030 Sävsjö IBK - Jönköpings IK (03) 8 - 6 Michael Johansson, Michael Hellqvist Hofgårdshallen
2017-11-05 13:30 141451025 Hovslätts IK 1 03 - S/W 2010 4 - 2 Johan Ferm, Josef Bard Stadsgården, Råslätt
2017-11-11 10:00 141451036 Aneby SK P02 - Sävsjö IBK 4 - 1 Isak Mörnstål, Sebastian Kullander FB-hallen
2017-11-11 15:00 141451031 Jönköpings IK (03) - IBK Husar 5 - 2 Fredrik Fältskog, Johan Nero Wikstrand Jönköpings Idrottshus B-hall
2017-11-12 11:20 141451034 Westbo IBK - Värnamo IK 3 - 13 Adam Nikolausson, Jens Bäcklin Gislaveds Sporthall A/B-hall
2017-11-12 14:00 141451035 Nässjö IBF - Östra SK Jönköping P02 11 - 6 Jens Axelsson, Claes Axelsson Nässjö Sporthall
2017-11-17 18:30 141451040 Aneby SK P02 - Jönköpings IK (03) 2 - 4 Isak Mörnstål, Oskar Lööke FB-hallen
2017-11-18 10:00 141451038 IBK Husar - Nässjö IBF 1 - 8 Fredrik Billemark, Sebastian Kullander Prästängshallen
2017-11-18 10:00 141451039 Sävsjö IBK - Värnamo IK 2 - 6 Josef Albertsson, Hannes Ragnar Hofgårdshallen
2017-11-18 14:15 141451041 Östra SK Jönköping P02 - Westbo IBK 13 - 1 Sebastian Kullander, Carl Bertilsson Jönköpings Idrottshus B-hall
2017-11-25 14:30 141451043 Värnamo IK - IBK Husar 11 - 2 Jan Blohm, Bjarne Olsen Tinas Ö
2017-11-26 10:00 141451048 Jönköpings IK (03) - S/W 2010 9 - 1 Gustav Jarnegren, Oliver Hillerström Arenan - Jönköpings Idrottshus
2017-11-26 13:15 141451046 Westbo IBK - Aneby SK P02 8 - 7 Adam Nikolausson, Jens Bäcklin Gislaveds Sporthall A/B-hall
2017-11-27 18:30 141451044 Nässjö IBF - Hovslätts IK 1 03 6 - 3 Josef Albertsson, Hannes Ragnar Handskerydshallen
2017-12-02 11:00 141451054 S/W 2010 - Östra SK Jönköping P02 5 - 5 Jan Blohm, Andreas Karlsson Stockaryds Sporthall
2017-12-02 11:30 141451050 Hovslätts IK 1 03 - Värnamo IK 4 - 4 Jesper Rygert, Gustav Perman Stadsgården, Råslätt
2017-12-03 12:00 141451051 IBK Husar - Sävsjö IBK 8 - 9 Josef Albertsson, Hannes Ragnar Olsbergs Arena
2017-12-03 15:30 141451053 Jönköpings IK (03) - Westbo IBK 5 - 8 Josef Bard, Ebba Bladh Jönköpings Idrottshus B-hall
2017-12-09 12:00 141451060 S/W 2010 - Westbo IBK 4 - 2 Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam Stockaryds Sporthall
2017-12-09 12:45 141451057 Sävsjö IBK - Nässjö IBF 3 - 2 Bjarne Olsen, Jan Blohm Sävsjö Sporthall
2017-12-09 14:30 141451058 Östra SK Jönköping P02 - Aneby SK P02 6 - 4 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Jönköpings Idrottshus D-hall
2017-12-10 13:00 141451055 IBK Husar - Hovslätts IK 1 03 4 - 3 Oskar Lööke, Anders A Nilsson Prästängshallen
2017-12-16 10:00 141451064 Aneby SK P02 - S/W 2010 2 - 3 Isak Mörnstål, Oskar Lööke FB-hallen
2017-12-17 10:30 141451063 Nässjö IBF - Värnamo IK 10 - 6 Isak Mörnstål, Oskar Lööke Nässjö Sporthall
2017-12-17 13:30 141451061 Hovslätts IK 1 03 - Sävsjö IBK 7 - 2 Oliver Hillerström, Nicklas Bard Stadsgården, Råslätt
2017-12-17 15:30 141451065 Jönköpings IK (03) - Östra SK Jönköping P02 2 - 4 Jan Blohm, Anders Everstrand Jönköpings Idrottshus B-hall
2018-01-11 18:00 141451072 S/W 2010 - Sävsjö IBK 2 - 2 Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam Vrigstad Sporthall
2018-03-02 18:30 141451067 Aneby SK P02 - Hovslätts IK 1 03 5 - 5 Josef Albertsson, Hannes Ragnar FB-hallen
2018-03-03 12:00 141451071 Westbo IBK - Nässjö IBF 6 - 8 Jan Blohm, Andreas Karlsson Gislaveds Sporthall A/B-hall
2018-03-09 20:15 141451068 Östra SK Jönköping P02 - IBK Husar 8 - 5 Josef Albertsson, Hannes Ragnar Huskvarna Sporthall A
2018-01-13 11:45 141451078 Sävsjö IBK - Östra SK Jönköping P02 3 - 5 Patrik Andersson, Dennis Söderberg Hofgårdshallen
2018-01-14 10:30 141451077 Nässjö IBF - Aneby SK P02 20 - 3 Josef Albertsson, Hannes Ragnar Nässjö Sporthall
2018-01-14 12:00 141451076 Värnamo IK - S/W 2010 5 - 1 Gustav Perman, Daniel Persson Tinas Ö
2018-01-14 13:30 141451073 Hovslätts IK 1 03 - Jönköpings IK (03) 4 - 2 Nicklas Bard, Josef Bard Stadsgården, Råslätt
2018-01-20 11:45 141451084 Westbo IBK - Sävsjö IBK 2 - 6 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Gislaveds Sporthall A/B-hall
2018-01-20 12:00 141451080 Aneby SK P02 - IBK Husar 3 - 2 Josef Albertsson, Hannes Ragnar FB-hallen
2018-01-20 12:00 141451083 S/W 2010 - Nässjö IBF 4 - 7 Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam Stockaryds Sporthall
2018-01-21 11:15 141451079 Östra SK Jönköping P02 - Hovslätts IK 1 03 5 - 3 Claes Axelsson, Tobias Axelsson Arenan - Jönköpings Idrottshus
2018-01-21 15:30 141451082 Jönköpings IK (03) - Värnamo IK 2 - 5 Theo Claesson, Anton Tegvall Jönköpings Idrottshus B-hall
2018-01-27 14:00 141451086 IBK Husar - S/W 2010 8 - 9 Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg Olsbergs Arena
2018-01-27 14:00 141451088 Värnamo IK - Östra SK Jönköping P02 3 - 4 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Tinas Ö
2018-01-28 15:30 141451085 Hovslätts IK 1 03 - Westbo IBK 5 - 2 Adam Nikolausson, Ebba Bladh Stadsgården, Råslätt
2018-01-28 17:45 141451089 Nässjö IBF - Jönköpings IK (03) 10 - 3 Anders A Nilsson, Oskar Lööke Nässjö Sporthall
2018-02-03 10:00 141451091 S/W 2010 - Hovslätts IK 1 03 3 - 8 Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam Stockaryds Sporthall
2018-02-03 12:00 141451094 Aneby SK P02 - Värnamo IK 5 - 8 Isak Mörnstål, Oskar Lööke FB-hallen
2018-02-03 12:00 141451096 Jönköpings IK (03) - Sävsjö IBK 13 - 2 Andreas Karlsson, Gustav Perman Jönköpings Idrottshus B-hall
2018-02-04 11:00 141451092 Westbo IBK - IBK Husar 6 - 9 Michael Johansson, Michael Hellqvist Gislaveds Sporthall A/B-hall
2018-02-10 11:00 141451100 Värnamo IK - Westbo IBK 5 - 2 Jens Axelsson, Tobias Axelsson Tinas Ö
2018-02-10 12:00 141451101 Östra SK Jönköping P02 - Nässjö IBF 4 - 9 Johan Ferm, Anders A Nilsson Kålgårdshallen
2018-02-10 12:15 141451102 Sävsjö IBK - Aneby SK P02 6 - 3 Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam Hofgårdshallen
2018-02-10 14:00 141451097 IBK Husar - Jönköpings IK (03) 8 - 5 Fredrik Billemark, Magnus Andersson Olsbergs Arena
2018-02-18 13:30 141451106 Jönköpings IK (03) - Aneby SK P02 9 - 1 Josef Albertsson, Hannes Ragnar Jönköpings Idrottshus B-hall
2018-02-18 14:30 141451104 Nässjö IBF - IBK Husar 9 - 5 Sebastian Kullander, Anders A Nilsson Nässjö Sporthall
2018-02-25 13:00 141451105 Värnamo IK - Sävsjö IBK 12 - 1 Bjarne Olsen, Ebba Bladh Värnamo Sporthall
2018-02-25 17:00 141451107 Westbo IBK - Östra SK Jönköping P02 6 - 3 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Gislaveds Sporthall A/B-hall
2018-02-24 10:00 141451114 S/W 2010 - Jönköpings IK (03) 4 - 9 Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam Vrigstad Sporthall
2018-02-24 12:00 141451112 Aneby SK P02 - Westbo IBK 4 - 3 Nicklas Bard, Josef Bard FB-hallen
2018-02-24 14:00 141451109 IBK Husar - Värnamo IK 0 - 11 Josef Albertsson, Hannes Ragnar Prästängshallen
2018-02-25 10:30 141451110 Hovslätts IK 1 03 - Nässjö IBF 5 - 6 Josef Albertsson, Nicklas Bard Stadsgården, Råslätt
2018-03-03 12:15 141451120 Östra SK Jönköping P02 - S/W 2010 3 - 6 Daniel Pettersson, Johnny Edh Jönköpings Idrottshus B-hall
2018-03-03 12:30 141451117 Sävsjö IBK - IBK Husar 10 - 6 Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg Sävsjö Sporthall
2018-03-04 12:00 141451116 Värnamo IK - Hovslätts IK 1 03 8 - 1 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Tinas Ö
2018-03-04 13:00 141451119 Westbo IBK - Jönköpings IK (03) 6 - 5 Johnny Edh, Andreas Karlsson Gislaveds Sporthall A/B-hall
2018-03-10 10:00 141451124 Aneby SK P02 - Östra SK Jönköping P02 3 - 4 Fredrik Billemark, Magnus Andersson FB-hallen
2018-03-10 11:45 141451126 Westbo IBK - S/W 2010 8 - 1 Johnny Edh, Gustav Perman Gislaveds Sporthall A/B-hall
2018-03-11 10:00 141451123 Nässjö IBF - Sävsjö IBK 8 - 2 Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg Handskerydshallen
2018-03-11 15:30 141451121 Hovslätts IK 1 03 - IBK Husar 9 - 3 Adam Nikolausson, Jens Bäcklin Stadsgården, Råslätt
2018-03-17 10:00 141451130 S/W 2010 - Aneby SK P02 2 - 6 Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam Vrigstad Sporthall
2018-03-17 14:15 141451131 Östra SK Jönköping P02 - Jönköpings IK (03) 3 - 8 Robert Bejdén, Adam Nikolausson Jönköpings Idrottshus B-hall
2018-03-17 14:30 141451127 Sävsjö IBK - Hovslätts IK 1 03 4 - 4 Bjarne Olsen, Jan Blohm Sävsjö Sporthall
2018-03-17 16:30 141451129 Värnamo IK - Nässjö IBF 5 - 7 Edo Sabanovic, Sepehr Jalaly Tinas Ö
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Nässjö IBF 18 17 0 1 160-68 92 51
2. Värnamo IK 18 14 1 3 136-51 85 43
3. Hovslätts IK 1 03 18 10 3 5 93-74 19 33
4. Östra SK Jönköping P02 18 10 1 7 93-93 0 31
5. Sävsjö IBK 18 7 2 9 71-102 -31 23
6. Jönköpings IK (03) 18 7 0 11 95-83 12 21
7. Westbo IBK 18 7 0 11 82-111 -29 21
8. S/ W 2010 18 5 2 11 56-102 -46 17
9. Aneby SK P02 18 5 1 12 67-115 -48 16
10. IBK Husar 18 3 0 15 72-126 -54 9
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pojkar Norra Röd Gr 3 (-03)
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-10-07 10:00 142702005 Forserums IF - Jönköpings IK (04) 3 - 5 Jesper Rygert, Carl Bertilsson Forserums Sporthall
2017-10-07 11:00 142702006 Malmbäcks IF (03/04) - IBF Tranås 03/04 6 - 5 Josef Albertsson, Hannes Ragnar Malmbäcks Sporthall
2017-10-07 13:15 142702004 Fagerhult Habo IBK Ungdom 2 - Månsarps IBK 6 - 3 Nicklas Bard, Josef Bard Habo Sporthall A-hall
2017-10-07 13:30 142702002 Jönköpings IK (P03) - Värnamo IK 1 7 - 3 Anders A Nilsson, Johan Ferm Jönköpings Idrottshus B-hall
2017-10-07 13:45 142702003 Bankeryds Skid o MK 03/04 - Tenhults IF 5 - 7 Theo Claesson, Stefan Rygert Torpshallen
2017-10-13 19:30 142702008 Månsarps IBK - Jönköpings IK (P03) 2 - 10 Josef Bard, Viktor Eriksson Norrahammars Sporthall
2017-10-15 08:30 142702009 Jönköpings IK (04) - Bankeryds Skid o MK 03/04 3 - 7 Daniel Pettersson, Johnny Edh Jönköpings Idrottshus B-hall
2017-10-15 10:00 142702012 Värnamo IK 1 - Malmbäcks IF (03/04) 20 - 3 Bjarne Olsen, Ebba Bladh Värnamo Sporthall
2017-10-15 13:00 142702010 IBF Tranås 03/04 - Fagerhult Habo IBK Ungdom 2 4 - 7 Adam Nikolausson, Viktor Eriksson Tranås Idrottshall
2017-10-20 18:15 142702015 Bankeryds Skid o MK 03/04 - Månsarps IBK 4 - 3 Anders A Nilsson, Daniel Persson Torpshallen
2017-10-21 11:00 142702018 Malmbäcks IF (03/04) - Jönköpings IK (04) 5 - 12 Mattias Tokic, Josef Bard Malmbäcks Sporthall
2017-10-21 12:30 142702017 Forserums IF - IBF Tranås 03/04 4 - 2 Josef Albertsson, Hannes Ragnar Forserums Sporthall
2017-10-21 15:15 142702016 Fagerhult Habo IBK Ungdom 2 - Tenhults IF 4 - 7 Jesper Rygert, Viktor Eriksson Habo Sporthall C-hall
2017-10-27 19:30 142702024 Månsarps IBK - Malmbäcks IF (03/04) 5 - 11 Jan Blohm, Bjarne Olsen Norrahammars Sporthall
2017-10-28 12:15 142702020 IBF Tranås 03/04 - Jönköpings IK (P03) 0 - 6 Isak Mörnstål, Oskar Lööke Tranås Idrottshall
2017-10-28 17:00 142702022 Värnamo IK 1 - Fagerhult Habo IBK Ungdom 2 9 - 1 Michael Hellqvist, Michael Johansson Tinas Ö
2017-10-29 12:30 142702023 Tenhults IF - Forserums IF 5 - 5 Carl Bertilsson, Josef Bard Tenhults Sporthall
2017-11-04 11:00 142702030 Malmbäcks IF (03/04) - Tenhults IF 12 - 13 Theo Claesson, Anton Tegvall Malmbäcks Sporthall
2017-11-04 12:45 142702027 Bankeryds Skid o MK 03/04 - Värnamo IK 1 4 - 9 Jan Blohm, Suvad Kaltak Torpshallen
2017-11-08 19:00 142702026 Jönköpings IK (P03) - Jönköpings IK (04) 5 - 3 Josef Albertsson, Hannes Ragnar Jönköpings Idrottshus B-hall
2018-02-03 11:00 142702029 Forserums IF - Månsarps IBK 4 - 3 Anders Everstrand, Anders A Nilsson Forserums Sporthall
2017-11-11 11:00 142702035 Forserums IF - Värnamo IK 1 4 - 7 Theo Claesson, Anton Tegvall Forserums Sporthall
2017-11-12 08:30 142702034 Jönköpings IK (04) - Fagerhult Habo IBK Ungdom 2 5 - 3 Viktor Eriksson, Jan Blohm Jönköpings Idrottshus B-hall
2017-11-12 11:45 142702032 IBF Tranås 03/04 - Bankeryds Skid o MK 03/04 0 - 8 Isak Mörnstål, Oskar Lööke Tranås Idrottshall
2017-11-12 12:30 142702031 Tenhults IF - Jönköpings IK (P03) 2 - 7 Hannes Ragnar, Jan Blohm Tenhults Sporthall
2017-11-18 10:30 142702038 Jönköpings IK (P03) - Forserums IF 10 - 6 Nicklas Bard, Anders A Nilsson Jönköpings Idrottshus B-hall
2017-11-18 11:00 142702039 Malmbäcks IF (03/04) - Fagerhult Habo IBK Ungdom 2 6 - 7 Michael Johansson, Magnus Widlund Malmbäcks Sporthall
2017-11-18 11:00 142702041 Värnamo IK 1 - Jönköpings IK (04) 14 - 10 Johan Ferm, Ebba Bladh Tinas Ö
2017-11-19 13:30 142702042 Månsarps IBK - IBF Tranås 03/04 4 - 4 Josef Bard, Viktor Eriksson Norrahammars Sporthall
2017-11-25 14:30 142702043 Fagerhult Habo IBK Ungdom 2 - Jönköpings IK (P03) 1 - 5 Josef Bard, Carl Bertilsson Habo Sporthall C-hall
2017-11-25 14:45 142702045 Bankeryds Skid o MK 03/04 - Malmbäcks IF (03/04) 12 - 4 Adam Nikolausson, Sebastian Kullander Torpshallen
2017-11-25 15:30 142702048 Tenhults IF - IBF Tranås 03/04 4 - 3 Claes Axelsson, Jens Axelsson Tenhults Sporthall
2017-11-25 16:30 142702047 Värnamo IK 1 - Månsarps IBK 11 - 5 Jan Blohm, Bjarne Olsen Tinas Ö
2017-12-02 15:30 142702053 Tenhults IF - Jönköpings IK (04) 5 - 5 Sebastian Kullander, Nicklas Bard Tenhults Sporthall
2017-12-02 17:45 142702049 Bankeryds Skid o MK 03/04 - Forserums IF 8 - 3 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Torpshallen
2017-12-03 13:00 142702054 IBF Tranås 03/04 - Värnamo IK 1 1 - 8 Isak Mörnstål, Oskar Lööke Tranås Idrottshall
2017-12-03 17:30 142702051 Jönköpings IK (P03) - Malmbäcks IF (03/04) 12 - 3 Josef Bard, Ebba Bladh Jönköpings Idrottshus B-hall
2017-11-29 19:30 142702059 Månsarps IBK - Tenhults IF 1 - 5 Claes Axelsson, Johnny Edh Norrahammars Sporthall
2017-12-09 11:00 142702057 Malmbäcks IF (03/04) - Forserums IF 8 - 8 Nicklas Bard, Mattias Tokic Malmbäcks Sporthall
2017-12-09 11:00 142702060 IBF Tranås 03/04 - Jönköpings IK (04) 2 - 3 Anders Everstrand, Thomas Atting Tranås Idrottshall
2017-12-09 14:45 142702056 Fagerhult Habo IBK Ungdom 2 - Bankeryds Skid o MK 03/04 5 - 7 Gustav Jarnegren Habo Sporthall C-hall
2017-12-16 10:00 142702063 Forserums IF - Fagerhult Habo IBK Ungdom 2 4 - 4 Josef Albertsson, Hannes Ragnar Forserums Sporthall
2017-12-16 10:45 142702062 Bankeryds Skid o MK 03/04 - Jönköpings IK (P03) 2 - 8 Magnus Widlund, Suvad Kaltak Torpshallen
2017-12-17 17:30 142702066 Jönköpings IK (04) - Månsarps IBK 4 - 3 Jan Blohm, Anders Everstrand Jönköpings Idrottshus B-hall
2018-03-11 09:30 142702065 Tenhults IF - Värnamo IK 1 3 - 9 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Tenhults Sporthall
2017-12-29 10:00 142702068 Värnamo IK 1 - Jönköpings IK (P03) 1 - 12 Bjarne Olsen, Jan Blohm Värnamo Sporthall
2018-01-07 11:30 142702072 IBF Tranås 03/04 - Malmbäcks IF (03/04) 6 - 6 Michael Johansson, Anders A Nilsson Tranås Idrottshall
2018-01-10 19:30 142702070 Månsarps IBK - Fagerhult Habo IBK Ungdom 2 6 - 4 Jens Axelsson, Tobias Axelsson Norrahammars Sporthall
2018-01-17 17:45 142702071 Jönköpings IK (04) - Forserums IF 9 - 2 Adam Nikolausson, Nicklas Bard Jönköpings Idrottshus B-hall
2018-01-17 19:30 142702069 Tenhults IF - Bankeryds Skid o MK 03/04 2 - 7 Josef Albertsson, Hannes Ragnar Tenhults Sporthall
2018-01-13 10:30 142702074 Jönköpings IK (P03) - Månsarps IBK 9 - 3 Adam Nikolausson, Jens Bäcklin Jönköpings Idrottshus B-hall
2018-01-14 10:30 142702076 Fagerhult Habo IBK Ungdom 2 - IBF Tranås 03/04 1 - 7 Jens Axelsson, Tobias Axelsson Habo Sporthall C-hall
2018-01-14 14:15 142702075 Bankeryds Skid o MK 03/04 - Jönköpings IK (04) 3 - 6 Johan Ferm, Oskar Lööke Torpshallen
2018-01-15 19:00 142702078 Malmbäcks IF (03/04) - Värnamo IK 1 9 - 12 Johan Söderman, Anders A Nilsson Malmbäcks Sporthall
2018-01-19 19:30 142702081 Månsarps IBK - Bankeryds Skid o MK 03/04 2 - 5 Nicklas Bard, Josef Bard Norrahammars Sporthall
2018-01-21 10:00 142702083 IBF Tranås 03/04 - Forserums IF 2 - 3 Anders Everstrand, Thomas Atting Tranås Idrottshall
2018-01-21 12:30 142702082 Tenhults IF - Fagerhult Habo IBK Ungdom 2 9 - 2 Gustav Perman, Josef Bard Tenhults Sporthall
2018-01-21 17:30 142702084 Jönköpings IK (04) - Malmbäcks IF (03/04) 4 - 7 Theo Claesson, Anton Tegvall Jönköpings Idrottshus B-hall
2018-01-27 10:30 142702086 Jönköpings IK (P03) - IBF Tranås 03/04 13 - 1 Anders A Nilsson, Johnny Edh Jönköpings Idrottshus B-hall
2018-01-27 11:00 142702090 Malmbäcks IF (03/04) - Månsarps IBK 3 - 4 Josef Albertsson, Suvad Kaltak Malmbäcks Sporthall
2018-01-28 10:30 142702088 Fagerhult Habo IBK Ungdom 2 - Värnamo IK 1 2 - 12 Nicklas Bard, Josef Bard Habo Sporthall C-hall
2018-01-28 12:30 142702089 Forserums IF - Tenhults IF 4 - 8 Anders A Nilsson, Daniel Persson Forserums Sporthall
2017-11-01 19:30 142702095 Månsarps IBK - Forserums IF 2 - 4 Viktor Eriksson, Jörgen Ahnström Norrahammars Sporthall
2018-02-04 14:00 142702093 Värnamo IK 1 - Bankeryds Skid o MK 03/04 5 - 4 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Tinas Ö
2018-02-04 14:30 142702096 Tenhults IF - Malmbäcks IF (03/04) 21 - 0 Bjarne Olsen, Ebba Bladh Tenhults Sporthall
2018-02-07 19:00 142702092 Jönköpings IK (04) - Jönköpings IK (P03) 1 - 6 Jan Blohm, Andreas Karlsson Jönköpings Idrottshus B-hall
2018-02-10 10:30 142702097 Jönköpings IK (P03) - Tenhults IF 2 - 3 Isak Mörnstål, Oskar Lööke Jönköpings Idrottshus B-hall
2018-02-10 13:00 142702101 Värnamo IK 1 - Forserums IF 5 - 0 Jens Axelsson, Tobias Axelsson Tinas Ö
2018-02-10 13:45 142702098 Bankeryds Skid o MK 03/04 - IBF Tranås 03/04 9 - 2 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Torpshallen
2018-02-11 14:45 142702100 Fagerhult Habo IBK Ungdom 2 - Jönköpings IK (04) 10 - 9 Magnus Widlund, Johan Ferm Habo Sporthall A-hall
2018-02-17 10:00 142702104 Forserums IF - Jönköpings IK (P03) 1 - 9 Nicklas Bard, Anders A Nilsson Forserums Sporthall
2018-02-18 11:45 142702108 IBF Tranås 03/04 - Månsarps IBK 3 - 7 Isak Mörnstål, Oskar Lööke Tranås Idrottshall
2018-02-18 13:00 142702105 Fagerhult Habo IBK Ungdom 2 - Malmbäcks IF (03/04) 9 - 10 Claes Axelsson, Tobias Axelsson Habo Sporthall C-hall
2018-02-18 15:30 142702107 Jönköpings IK (04) - Värnamo IK 1 3 - 7 Josef Albertsson, Hannes Ragnar Jönköpings Idrottshus B-hall
2018-02-24 11:00 142702111 Malmbäcks IF (03/04) - Bankeryds Skid o MK 03/04 7 - 14 Theo Claesson, Magnus Widlund Malmbäcks Sporthall
2018-02-25 11:45 142702114 IBF Tranås 03/04 - Tenhults IF 2 - 7 Thomas Atting, Sebastian Kullander Tranås Idrottshall
2018-02-25 15:00 142702113 Månsarps IBK - Värnamo IK 1 2 - 10 Adam Nikolausson, Jens Bäcklin Norrahammars Sporthall
2018-02-25 17:30 142702109 Jönköpings IK (P03) - Fagerhult Habo IBK Ungdom 2 13 - 1 Nicklas Bard, Josef Bard Jönköpings Idrottshus B-hall
2018-03-03 10:00 142702115 Forserums IF - Bankeryds Skid o MK 03/04 6 - 9 Johan Ferm, Oskar Lööke Forserums Sporthall
2018-03-03 11:00 142702117 Malmbäcks IF (03/04) - Jönköpings IK (P03) 4 - 18 Magnus Widlund, Adam Nikolausson Malmbäcks Sporthall
2018-03-03 14:00 142702120 Värnamo IK 1 - IBF Tranås 03/04 5 - 3 Suvad Kaltak, Jan Blohm Tinas Ö
2018-03-04 17:30 142702119 Jönköpings IK (04) - Tenhults IF 3 - 7 Magnus Widlund, Anders A Nilsson Jönköpings Idrottshus B-hall
2018-03-10 10:00 142702123 Forserums IF - Malmbäcks IF (03/04) 8 - 9 Nicklas Bard, Josef Bard Forserums Sporthall
2018-03-10 15:30 142702125 Tenhults IF - Månsarps IBK 8 - 4 Jens Axelsson, Tobias Axelsson Tenhults Sporthall
2018-03-11 15:15 142702122 Bankeryds Skid o MK 03/04 - Fagerhult Habo IBK Ungdom 2 10 - 4 Jens Axelsson, Tobias Axelsson Torpshallen
2018-03-11 17:30 142702126 Jönköpings IK (04) - IBF Tranås 03/04 4 - 4 Bjarne Olsen, Hannes Ragnar Jönköpings Idrottshus B-hall
2018-03-14 19:00 142702128 Jönköpings IK (P03) - Bankeryds Skid o MK 03/04 4 - 3 Theo Claesson, Anton Tegvall Jönköpings Idrottshus B-hall
2018-03-14 19:10 142702132 Månsarps IBK - Jönköpings IK (04) 4 - 6 Nicklas Bard, Josef Bard Norrahammars Sporthall
2018-03-17 12:30 142702131 Värnamo IK 1 - Tenhults IF 8 - 7 Edo Sabanovic, Sepehr Jalaly Tinas Ö
2018-03-17 14:30 142702129 Fagerhult Habo IBK Ungdom 2 - Forserums IF 3 - 4 Nicklas Bard, Josef Bard Habo Sporthall C-hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Jönköpings IK (P03) 18 17 0 1 156-40 116 51
2. Värnamo IK 1 18 16 0 2 155-80 75 48
3. Tenhults IF 18 12 2 4 123-83 40 38
4. Bankeryds Skid o MK 03/ 04 18 12 0 6 121-80 41 36
5. Jönköpings IK (04) 18 8 2 8 95-97 -2 26
6. Forserums IF 18 5 3 10 73-108 -35 18
7. Malmbäcks IF (03/ 04) 18 5 2 11 113-190 -77 17
8. Fagerhult Habo IBK Ungdom 2 18 4 1 13 74-130 -56 13
9. Månsarps IBK 18 3 1 14 63-111 -48 10
10. IBF Tranås 03/ 04 18 1 3 14 51-105 -54 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pojkar Västra Röd Gr 1 (-01)
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-10-14 14:00 141452002 Hovshaga AIF - FBC Kalmarsund Ungdom P01 (P00) 10 - 8 Leif Johansson, Sean Norouz Hovshaga Sporthall
2017-10-14 17:00 141452004 Lessebo GoIF - FBC Karlskrona 6 - 8 Safet Hasanbegovic, Kevin Andersson Lessebo Sporthall
2017-10-15 12:00 141452005 Nybro IBK U1 (P00) - Öjaby Sport IBK 1 4 - 6 Mathias Linde, Robert Risberg OG-Hallen
2017-10-08 12:30 141452010 FBC Kalmarsund Ungdom P01 (P00) - Växjö IBK U P01 10 - 4 Pelle Hallström, Malou Hallström Färjehallen
2017-10-18 19:40 141452007 Öjaby Sport IBK 1 - Lessebo GoIF 8 - 2 Gustav Svensson, Filip Karlsson Pär Lagerkvistskolan
2017-10-21 17:30 141452008 FBC Karlskrona - Ingelstad IBK 01/02 3 - 6 Jesper Grönblad, Håkan Abrahamsson Vedeby Sporthall A
2017-10-28 12:00 141452014 Ingelstad IBK 01/02 - Öjaby Sport IBK 1 2 - 5 Kjell Persson, Lars Hjelm Ingelstads Sporthall
2017-10-28 15:00 141452015 Nybro IBK U1 (P00) - Lessebo GoIF 4 - 2 Anders Lundell, Mathias Linde OG-Hallen
2017-10-29 16:00 141452013 Hovshaga AIF - FBC Karlskrona 9 - 2 Oskar Cederfjord, Filip Karlsson Hovshaga Sporthall
2017-11-10 19:00 141452020 Öjaby Sport IBK 1 - FBC Karlskrona 5 - 3 Filip Karlsson, Fanny Horvath Pär Lagerkvistskolan
2017-11-12 12:30 141452017 Ingelstad IBK 01/02 - Växjö IBK U P01 3 - 4 Max Horvath, Oskar Cederfjord Ingelstads Sporthall
2017-11-14 19:30 141452018 Lessebo GoIF - FBC Kalmarsund Ungdom P01 (P00) 2 - 6 Senad Hamula, Annie Nordmark Lessebo Sporthall
2017-11-18 17:45 141452024 FBC Kalmarsund Ungdom P01 (P00) - Ingelstad IBK 01/02 9 - 2 Anders Stenberg, Robert Risberg Torslundahallen
2017-11-19 15:30 141452022 FBC Karlskrona - Nybro IBK U1 (P00) 6 - 1 Michéll Borgström, Fredrik Husberg Vedeby Sporthall A
2017-11-19 18:30 141452021 Växjö IBK U P01 - Hovshaga AIF 6 - 5 Max Horvath, Sean Norouz Fortnox Arena B-hall
2017-11-24 19:30 141452029 Öjaby Sport IBK 1 - FBC Kalmarsund Ungdom P01 (P00) 2 - 3 Safet Hasanbegovic, Oskar Cederfjord Pär Lagerkvistskolan
2017-11-25 14:00 141452027 Lessebo GoIF - Hovshaga AIF 7 - 10 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Lessebo Sporthall
2017-11-26 14:00 141452028 Nybro IBK U1 (P00) - Växjö IBK U P01 2 - 1 Daniel Gyllander, Robert Risberg OG-Hallen
2017-12-01 18:30 141452031 Växjö IBK U P01 - Lessebo GoIF 7 - 2 Jonathan Turesson, Jonas Lennartsson Fortnox Arena Nivika hallen
2017-12-03 13:30 141452032 Hovshaga AIF - Ingelstad IBK 01/02 6 - 3 Fredrik Fältskog, Johan Nero Wikstrand Hovshaga Sporthall
2017-12-03 14:00 141452034 FBC Kalmarsund Ungdom P01 (P00) - Nybro IBK U1 (P00) 4 - 2 Bengt Bolander, Peter Horndahl Torslundahallen
2017-11-29 19:45 141452038 Öjaby Sport IBK 1 - Hovshaga AIF 5 - 6 Jonathan Turesson, Jonas Lennartsson Pär Lagerkvistskolan
2017-12-08 19:00 141452039 FBC Karlskrona - Växjö IBK U P01 5 - 5 Michéll Borgström, Håkan Abrahamsson Vedeby Sporthall A
2017-12-10 13:00 141452037 Nybro IBK U1 (P00) - Ingelstad IBK 01/02 5 - 4 Pelle Hallström, Malou Hallström OG-Hallen
2017-12-15 19:30 141452044 FBC Kalmarsund Ungdom P01 (P00) - FBC Karlskrona 12 - 2 Pelle Hallström, Malou Hallström Torslundahallen
2017-12-16 14:00 141452042 Hovshaga AIF - Nybro IBK U1 (P00) 8 - 0 Jonathan Turesson, Simon Olsson Hovshaga Sporthall
2017-12-16 16:30 141452041 Växjö IBK U P01 - Öjaby Sport IBK 1 7 - 4 Kjell Persson, Sepehr Jalaly Fortnox Arena Nivika hallen
2017-12-17 11:30 141452043 Ingelstad IBK 01/02 - Lessebo GoIF 7 - 5 Dan Runberg, Jonas Lennartsson Ingelstads Sporthall
2018-01-13 12:30 141452049 FBC Kalmarsund Ungdom P01 (P00) - Hovshaga AIF 4 - 9 Pelle Hallström, Malou Hallström Färjehallen
2018-01-13 13:30 141452046 Öjaby Sport IBK 1 - Nybro IBK U1 (P00) 6 - 3 Martin Risberg, Sean Norouz Pär Lagerkvistskolan
2018-01-14 14:15 141452047 FBC Karlskrona - Lessebo GoIF 9 - 4 Michéll Borgström, Håkan Abrahamsson Rödeby Sporthall
2018-01-12 18:30 141452051 Växjö IBK U P01 - FBC Kalmarsund Ungdom P01 (P00) 3 - 1 Anders Jonasson, Sepehr Jalaly Fortnox Arena Nivika hallen
2018-01-19 19:30 141452053 Ingelstad IBK 01/02 - FBC Karlskrona 4 - 4 Sepehr Jalaly, Jonathan Turesson Ingelstads Sporthall
2018-01-21 17:00 141452054 Lessebo GoIF - Öjaby Sport IBK 1 2 - 7 Safet Hasanbegovic, Anders Jonasson Lessebo Sporthall
2018-01-26 19:30 141452056 Lessebo GoIF - Nybro IBK U1 (P00) 9 - 6 Oskar Cederfjord, Filip Karlsson Lessebo Sporthall
2018-01-27 15:30 141452058 FBC Karlskrona - Hovshaga AIF 2 - 7 Leffe Henryson, Rolf Vatvedt Vedeby Sporthall A
2018-02-14 19:45 141452057 Öjaby Sport IBK 1 - Ingelstad IBK 01/02 6 - 5 Hani Mousaviyan-Utter, Gustav Svensson Pär Lagerkvistskolan
2018-02-02 19:00 141452062 FBC Karlskrona - Öjaby Sport IBK 1 4 - 5 Jonas Nilsson, Fredrik Husberg Vedeby Sporthall A
2018-02-03 12:30 141452064 FBC Kalmarsund Ungdom P01 (P00) - Lessebo GoIF 13 - 1 Bengt Bolander, Peter Horndahl Färjehallen
2018-02-04 17:30 141452061 Växjö IBK U P01 - Ingelstad IBK 01/02 4 - 3 Hani Mousaviyan-Utter, Gustav Svensson Fortnox Arena Nivika hallen
2018-02-09 19:30 141452069 Nybro IBK U1 (P00) - FBC Karlskrona 3 - 6 Stefan Lundqvist, Stefan Karlsson OG-Hallen
2018-02-10 10:00 141452066 Hovshaga AIF - Växjö IBK U P01 3 - 3 Kjell Persson, Sean Norouz Hovshaga Sporthall
2018-02-10 14:00 141452067 Ingelstad IBK 01/02 - FBC Kalmarsund Ungdom P01 (P00) 4 - 8 Safet Hasanbegovic, Simon Olsson Ingelstads Sporthall
2018-02-14 19:45 141452072 Hovshaga AIF - Lessebo GoIF 8 - 5 Dan Runberg, Sean Norouz Hovshaga Sporthall
2018-02-18 13:30 141452071 Växjö IBK U P01 - Nybro IBK U1 (P00) 7 - 0 Lars Hjelm, Jonathan Turesson Fortnox Arena Nivika hallen
2018-02-24 12:30 141452074 FBC Kalmarsund Ungdom P01 (P00) - Öjaby Sport IBK 1 3 - 6 Bengt Bolander, Peter Horndahl Färjehallen
2018-03-02 19:00 141452078 Nybro IBK U1 (P00) - FBC Kalmarsund Ungdom P01 (P00) 0 - 4 Christer Jonsson, Nicklas Hult OG-Hallen
2018-03-03 12:00 141452076 Ingelstad IBK 01/02 - Hovshaga AIF 2 - 7 Safet Hasanbegovic, Jonas Lennartsson Ingelstads Sporthall
2018-03-04 15:00 141452077 Lessebo GoIF - Växjö IBK U P01 2 - 7 Kjell Persson, Hani Mousaviyan-Utter Lessebo Sporthall
2018-03-07 19:30 141452082 Hovshaga AIF - Öjaby Sport IBK 1 4 - 1 Oskar Cederfjord, Filip Karlsson Hovshaga Sporthall
2018-03-10 10:30 141452081 Växjö IBK U P01 - FBC Karlskrona 4 - 4 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Fortnox Arena Nivika hallen
2018-03-10 14:00 141452083 Ingelstad IBK 01/02 - Nybro IBK U1 (P00) 6 - 4 Kjell Persson, Sepehr Jalaly Ingelstads Sporthall
2018-03-17 11:00 141452087 Nybro IBK U1 (P00) - Hovshaga AIF 5 - 3 Christer Jonsson, Nicklas Hult OG-Hallen
2018-03-17 14:00 141452086 Lessebo GoIF - Ingelstad IBK 01/02 6 - 5 Kjell Persson, Leif Johansson Lessebo Sporthall
2018-03-18 10:30 141452089 FBC Karlskrona - FBC Kalmarsund Ungdom P01 (P00) 3 - 10 Jonas Nilsson, Michéll Borgström Vedeby Sporthall A
2018-03-18 11:30 141452088 Öjaby Sport IBK 1 - Växjö IBK U P01 3 - 2 Sepehr Jalaly, Sean Norouz Pär Lagerkvistskolan
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Hovshaga AIF 14 11 1 2 95-53 42 34
2. FBC Kalmarsund Ungdom P01 (P00) 14 10 0 4 95-50 45 30
3. Öjaby Sport IBK 1 14 10 0 4 69-50 19 30
4. Växjö IBK U P01 14 8 3 3 64-47 17 27
5. FBC Karlskrona 14 4 3 7 61-81 -20 15
6. Nybro IBK U1 (P00) 14 4 0 10 39-72 -33 12
7. Ingelstad IBK 01/ 02 14 3 1 10 56-76 -20 10
8. Lessebo GoIF 14 2 0 12 55-105 -50 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pojkar Västra Röd Gr 2 (-02)
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-10-11 19:30 142703003 Hovmantorps GOIF - Öjaby Sport IBK 2 1 - 6 Senad Hamula, Sean Norouz Allhallen, Hovmantorp
2017-10-13 19:30 142703005 KaRo IBF - Ryds SK 6 - 8 Michell Rohde, Håkan Abrahamsson Kallinge Sporthall
2017-10-14 12:00 142703002 Carlshamns IBK 1 - FBC Karlskrona 3 - 10 Jesper Abrahamsson, Håkan Abrahamsson Sparbanken Arena
2017-10-15 18:30 142703004 Växjö IBK U P02 - Älmhults IBK 16 - 1 Max Horvath, Oskar Cederfjord Fortnox Arena B-hall
2017-10-21 10:30 142703008 Älmhults IBK - Hovmantorps GOIF 11 - 4 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Haganäshallen
2017-10-21 13:00 142703009 Öjaby Sport IBK 2 - Carlshamns IBK 1 7 - 0 Leif Johansson, Dan Runberg Pär Lagerkvistskolan
2017-10-21 15:30 142703010 FBC Karlskrona - Öjaby Sport IBK 4 - 2 Jesper Grönblad, Håkan Abrahamsson Vedeby Sporthall A
2017-10-22 15:00 142703007 Ryds SK - Växjö IBK U P02 4 - 5 Jesper Abrahamsson, Håkan Abrahamsson Ryds Sporthall
2017-10-27 18:30 142703012 Öjaby Sport IBK - Öjaby Sport IBK 2 2 - 14 Oskar Cederfjord, Fanny Horvath Pär Lagerkvistskolan
2017-10-28 12:00 142703013 Carlshamns IBK 1 - Älmhults IBK 7 - 1 Jonas Nilsson, Fredrik Husberg Sparbanken Arena
2017-10-28 15:00 142703014 Hovmantorps GOIF - Ryds SK 7 - 16 Paul Arnebert, Jonathan Turesson Allhallen, Hovmantorp
2017-10-29 12:00 142703015 KaRo IBF - Växjö IBK U P02 2 - 3 Jesper Abrahamsson, Håkan Abrahamsson Kallinge Sporthall
2017-11-05 15:00 142703020 Ryds SK - Älmhults IBK 11 - 8 Eddy Olsson, Jonas Nilsson Ryds Sporthall
2017-11-11 12:30 142703017 Hovmantorps GOIF - Öjaby Sport IBK 3 - 6 Max Horvath, Jonas Lennartsson Allhallen, Hovmantorp
2017-11-11 14:00 142703019 KaRo IBF - Öjaby Sport IBK 2 2 - 8 Michéll Borgström, Håkan Abrahamsson Kallinge Sporthall
2017-11-11 16:00 142703018 Växjö IBK U P02 - FBC Karlskrona 7 - 7 Sepehr Jalaly, Edo Sabanovic Fortnox Arena B-hall
2017-11-17 19:00 142703024 FBC Karlskrona - Hovmantorps GOIF 9 - 2 Jesper Grönblad, Jesper Abrahamsson Vedeby Sporthall A
2017-11-18 13:00 142703023 Öjaby Sport IBK 2 - Växjö IBK U P02 5 - 2 Safet Hasanbegovic, Oskar Cederfjord Pär Lagerkvistskolan
2017-11-18 15:00 142703021 Öjaby Sport IBK - Carlshamns IBK 1 7 - 2 Safet Hasanbegovic, Jonas Lennartsson Pär Lagerkvistskolan
2017-11-19 11:30 142703022 Älmhults IBK - KaRo IBF 3 - 3 Sepehr Jalaly, Oscar Lundh Haganäshallen
2017-11-24 19:30 142703028 KaRo IBF - Öjaby Sport IBK 3 - 6 Michéll Borgström, Michell Rohde Kallinge Sporthall
2017-11-25 11:30 142703030 Älmhults IBK - Öjaby Sport IBK 2 2 - 9 Jesper Grönblad, Jesper Abrahamsson Haganäshallen
2017-11-25 13:00 142703029 Ryds SK - FBC Karlskrona 3 - 8 Hani Mousaviyan-Utter, Gustav Svensson Ryds Sporthall
2017-11-26 12:00 142703027 Växjö IBK U P02 - Carlshamns IBK 1 2 - 1 Sean Norouz, Lars Hjelm Fortnox Arena B-hall
2017-12-01 19:00 142703034 FBC Karlskrona - KaRo IBF 2 - 2 Michéll Borgström, Håkan Abrahamsson Sunnahallen
2017-12-02 12:45 142703031 Öjaby Sport IBK - Växjö IBK U P02 4 - 4 Oskar Cederfjord, Filip Karlsson Pär Lagerkvistskolan
2017-12-08 19:00 142703033 Öjaby Sport IBK 2 - Ryds SK 5 - 0 Kjell Persson, Filip Karlsson Pär Lagerkvistskolan
2017-12-19 19:30 142703032 Carlshamns IBK 1 - Hovmantorps GOIF 9 - 2 Håkan Abrahamsson, Jesper Abrahamsson Sparbanken Arena
2017-12-09 12:45 142703040 Öjaby Sport IBK 2 - FBC Karlskrona 6 - 4 Jonathan Turesson, Sepehr Jalaly Pär Lagerkvistskolan
2017-12-09 16:00 142703037 KaRo IBF - Hovmantorps GOIF 9 - 3 Robin Brunell, Håkan Abrahamsson Kallinge Sporthall
2017-12-10 15:00 142703038 Ryds SK - Carlshamns IBK 1 8 - 6 Michéll Borgström, Dragan Zaharijev Ryds Sporthall
2017-12-13 18:00 142703039 Älmhults IBK - Öjaby Sport IBK 4 - 11 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Haganäshallen
2017-12-14 19:30 142703043 Hovmantorps GOIF - Växjö IBK U P02 1 - 12 Martin Risberg, Sean Norouz Allhallen, Hovmantorp
2017-12-16 12:00 142703042 Carlshamns IBK 1 - KaRo IBF 4 - 6 Jesper Grönblad, Jesper Abrahamsson Sparbanken Arena
2017-12-17 15:30 142703044 FBC Karlskrona - Älmhults IBK 11 - 5 Jonas Nilsson, Håkan Abrahamsson Vedeby Sporthall A
2017-12-21 18:45 142703041 Öjaby Sport IBK - Ryds SK 3 - 5 Sepehr Jalaly, Edo Sabanovic Pär Lagerkvistskolan
2018-01-13 09:30 142703047 Älmhults IBK - Växjö IBK U P02 1 - 8 Hani Mousaviyan-Utter, Anders Jonasson Haganäshallen
2018-01-14 16:00 142703046 Ryds SK - KaRo IBF 3 - 5 Kevin Andersson, Jonas Nilsson Ryds Sporthall
2018-01-14 18:30 142703049 FBC Karlskrona - Carlshamns IBK 1 7 - 7 Dragan Zaharijev, Håkan Abrahamsson Vedeby Sporthall A
2018-01-17 19:45 142703048 Öjaby Sport IBK 2 - Hovmantorps GOIF 13 - 2 Hani Mousaviyan-Utter, Annie Nordmark Pär Lagerkvistskolan
2018-01-19 18:30 142703054 Växjö IBK U P02 - Ryds SK 5 - 11 Safet Hasanbegovic, Annie Nordmark Fortnox Arena B-hall
2018-01-19 19:30 142703051 Öjaby Sport IBK - FBC Karlskrona 5 - 4 Gustav Svensson, Lars Hjelm Pär Lagerkvistskolan
2018-01-21 15:00 142703053 Hovmantorps GOIF - Älmhults IBK 8 - 4 Senad Hamula, Sean Norouz Allhallen, Hovmantorp
2018-03-04 12:00 142703052 Carlshamns IBK 1 - Öjaby Sport IBK 2 3 - 11 Jesper Grönblad, Håkan Abrahamsson Sparbanken Arena
2018-01-25 20:00 142703057 Ryds SK - Hovmantorps GOIF 11 - 0 Jonas Nilsson, Sepehr Jalaly Ryds Sporthall
2018-01-28 11:30 142703056 Växjö IBK U P02 - KaRo IBF 7 - 5 Johnny Edh, Edo Sabanovic Fortnox Arena Nivika hallen
2018-01-28 14:00 142703058 Älmhults IBK - Carlshamns IBK 1 1 - 5 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Haganäshallen
2018-01-28 14:00 142703059 Öjaby Sport IBK 2 - Öjaby Sport IBK 12 - 4 Jesper Grönblad, Jesper Abrahamsson Pär Lagerkvistskolan
2018-02-02 19:00 142703061 Öjaby Sport IBK - Hovmantorps GOIF 5 - 9 Sepehr Jalaly, Dan Runberg Pär Lagerkvistskolan
2018-02-03 13:00 142703063 Öjaby Sport IBK 2 - KaRo IBF 10 - 3 Gustav Svensson, Jonathan Turesson Pär Lagerkvistskolan
2018-02-03 13:15 142703064 FBC Karlskrona - Växjö IBK U P02 5 - 2 Håkan Abrahamsson, Michéll Borgström Rödeby Sporthall
2018-02-05 19:30 142703062 Älmhults IBK - Ryds SK 12 - 12 Lars Hjelm, Kjell Persson Haganäshallen
2018-02-09 18:30 142703068 Växjö IBK U P02 - Öjaby Sport IBK 2 8 - 6 Jonathan Turesson, Sean Norouz Fortnox Arena B-hall
2018-02-09 19:30 142703069 KaRo IBF - Älmhults IBK 9 - 2 Michéll Borgström, Håkan Abrahamsson Kallinge Sporthall
2018-02-10 12:00 142703066 Carlshamns IBK 1 - Öjaby Sport IBK 3 - 5 Håkan Abrahamsson, Jonas Nilsson Sparbanken Arena
2018-02-10 15:00 142703067 Hovmantorps GOIF - FBC Karlskrona 4 - 10 Sean Norouz, Kjell Persson Allhallen, Hovmantorp
2018-02-23 19:00 142703074 FBC Karlskrona - Ryds SK 6 - 7 Michéll Borgström, Jonas Nilsson Vedeby Sporthall A
2018-02-25 15:00 142703073 Öjaby Sport IBK 2 - Älmhults IBK 20 - 2 Dragan Zaharijev, Annie Nordmark Pär Lagerkvistskolan
2018-02-26 19:00 142703071 Öjaby Sport IBK - KaRo IBF 7 - 4 Kjell Persson, Simon Olsson Pär Lagerkvistskolan
2018-03-18 17:00 142703072 Carlshamns IBK 1 - Växjö IBK U P02 2 - 5 Michéll Borgström, Jonas Nilsson Sparbanken Arena
2018-03-02 18:00 142703079 Ryds SK - Öjaby Sport IBK 2 3 - 4 Jonas Nilsson, Lars Eriksson Ryds Sporthall
2018-03-02 19:30 142703078 KaRo IBF - FBC Karlskrona 4 - 3 Jesper Grönblad, Per Bratt Kallinge Sporthall
2018-03-03 15:00 142703076 Hovmantorps GOIF - Carlshamns IBK 1 3 - 6 Kjell Persson, Sepehr Jalaly Allhallen, Hovmantorp
2018-03-15 20:45 142703077 Växjö IBK U P02 - Öjaby Sport IBK 5 - 10 Lars Hjelm, Sean Norouz Fortnox Arena Nivika hallen
2018-03-10 10:00 142703082 Carlshamns IBK 1 - Ryds SK 5 - 4 Michell Rohde, Håkan Abrahamsson Sparbanken Arena
2018-03-10 10:00 142703083 Hovmantorps GOIF - KaRo IBF 9 - 4 Senad Hamula, Sean Norouz Allhallen, Hovmantorp
2018-03-11 14:30 142703084 FBC Karlskrona - Öjaby Sport IBK 2 8 - 2 Michéll Borgström, Jonas Nilsson Rödeby Sporthall
2018-03-11 15:00 142703081 Öjaby Sport IBK - Älmhults IBK 9 - 1 Hani Mousaviyan-Utter, Gustav Svensson Pär Lagerkvistskolan
2018-03-07 19:00 142703087 KaRo IBF - Carlshamns IBK 1 5 - 4 Håkan Abrahamsson, Therese Lindquist Kallinge Sporthall
2018-03-16 18:30 142703086 Växjö IBK U P02 - Hovmantorps GOIF 2 - 3 Kjell Persson, Gustav Svensson Fortnox Arena Nivika hallen
2018-03-18 14:30 142703089 Älmhults IBK - FBC Karlskrona 3 - 9 Hani Mousaviyan-Utter, Gustav Svensson Haganäshallen
2018-03-18 16:30 142703088 Ryds SK - Öjaby Sport IBK 4 - 8 Jesper Grönblad, Håkan Abrahamsson Ryds Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Öjaby Sport IBK 2 16 14 0 2 138-46 92 42
2. Öjaby Sport IBK 16 10 1 5 94-81 13 31
3. FBC Karlskrona 16 9 3 4 107-64 43 30
4. Växjö IBK U P02 16 9 2 5 93-68 25 29
5. Ryds SK 16 8 1 7 110-93 17 25
6. KaRo IBF 16 6 2 8 72-82 -10 20
7. Carlshamns IBK 1 16 5 1 10 67-84 -17 16
8. Hovmantorps GOIF 16 4 0 12 61-133 -72 12
9. Älmhults IBK 16 1 2 13 61-152 -91 5
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pojkar Västra Röd Gr 3 (-03)
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-10-11 19:30 142704005 Ingelstad IBK 03/04 - Lessebo GoIF 6 - 7 Sepehr Jalaly, Jonathan Turesson Ingelstads Sporthall
2017-10-14 14:00 142704003 Carlshamns IBK - Väckelsångs IK 6 - 4 Jesper Abrahamsson, Håkan Abrahamsson Sparbanken Arena
2017-10-15 10:00 142704004 Olofströms IBK - Växjö IBK U P03 1 1 - 4 Michéll Borgström, Fredrik Husberg Olofströms Sporthall
2017-10-20 18:30 142704001 Växjö IBK U P04 1 - Öjaby Sport IBK 13 - 3 Martin Risberg, Sean Norouz Fortnox Arena B-hall
2017-10-21 13:00 142704009 Väckelsångs IK - Alvesta IBK 7 - 5 Safet Hasanbegovic, Sean Norouz Väckelsångs Idrottshall
2017-10-22 09:30 142704008 Växjö IBK U P03 1 - Carlshamns IBK 4 - 5 Sepehr Jalaly, Jonathan Turesson Fortnox Arena Nivika hallen
2017-10-22 11:00 142704007 Lessebo GoIF - Olofströms IBK 9 - 2 Leif Johansson, Dan Runberg Lessebo Sporthall
2017-10-22 14:30 142704006 Öjaby Sport IBK - Ingelstad IBK 03/04 4 - 3 Filip Karlsson, Martin Risberg Pär Lagerkvistskolan
2017-10-25 18:30 142704014 Carlshamns IBK - Lessebo GoIF 6 - 3 Jesper Grönblad, Jesper Abrahamsson Sparbanken Arena
2017-10-27 18:45 142704013 Alvesta IBK - Växjö IBK U P03 1 6 - 7 Martin Risberg, Kristian Constantinescu Alvesta Sporthall
2017-10-28 14:00 142704015 Ingelstad IBK 03/04 - Olofströms IBK 1 - 2 Kjell Persson, Lars Hjelm Ingelstads Sporthall
2017-10-28 15:30 142704012 Växjö IBK U P04 1 - Väckelsångs IK 5 - 8 Sepehr Jalaly, Oskar Cederfjord Fortnox Arena Nivika hallen
2017-11-09 17:30 142704020 Lessebo GoIF - Växjö IBK U P03 1 3 - 8 Sepehr Jalaly, Oscar Lundh Lessebo Sporthall
2017-11-11 12:00 142704017 Carlshamns IBK - Växjö IBK U P04 1 12 - 6 Jesper Grönblad, Michell Rohde Sparbanken Arena
2017-11-12 10:30 142704019 Ingelstad IBK 03/04 - Väckelsångs IK 3 - 3 Max Horvath, Oskar Cederfjord Ingelstads Sporthall
2017-11-12 18:00 142704016 Alvesta IBK - Öjaby Sport IBK 7 - 6 Oskar Cederfjord, Jonathan Turesson Alvesta Sporthall
2017-11-18 13:00 142704023 Väckelsångs IK - Olofströms IBK 1 - 4 Jonathan Turesson, Kjell Persson Väckelsångs Idrottshall
2017-11-19 09:00 142704021 Växjö IBK U P04 1 - Alvesta IBK 3 - 6 Hani Mousaviyan-Utter, Gustav Svensson Fortnox Arena B-hall
2017-11-19 09:00 142704022 Växjö IBK U P03 1 - Ingelstad IBK 03/04 1 - 7 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Fortnox Arena Nivika hallen
2017-11-19 13:00 142704025 Öjaby Sport IBK - Lessebo GoIF 7 - 4 Annie Ankarberg, Annie Nordmark Pär Lagerkvistskolan
2017-11-24 18:30 142704030 Växjö IBK U P03 1 - Väckelsångs IK 8 - 1 Jonathan Turesson, Dan Runberg Fortnox Arena B-hall
2017-11-25 11:00 142704028 Ingelstad IBK 03/04 - Växjö IBK U P04 1 4 - 11 Oskar Cederfjord, Filip Karlsson Ingelstads Sporthall
2017-11-25 12:00 142704026 Carlshamns IBK - Öjaby Sport IBK 2 - 3 Håkan Abrahamsson, Michéll Borgström Sparbanken Arena
2017-11-26 10:00 142704027 Olofströms IBK - Alvesta IBK 4 - 7 Jesper Grönblad, Jesper Abrahamsson Olofströms Sporthall
2017-12-02 15:00 142704033 Väckelsångs IK - Lessebo GoIF 2 - 13 Martin Risberg, Sean Norouz Väckelsångs Idrottshall
2017-12-03 11:30 142704031 Växjö IBK U P04 1 - Olofströms IBK 6 - 3 Lars Hjelm, Sepehr Jalaly Fortnox Arena Nivika hallen
2017-12-03 14:00 142704032 Alvesta IBK - Carlshamns IBK 2 - 6 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Alvesta Sporthall
2017-12-03 15:00 142704035 Öjaby Sport IBK - Växjö IBK U P03 1 5 - 7 Sepehr Jalaly, Jonathan Turesson Pär Lagerkvistskolan
2017-12-06 19:15 142704037 Ingelstad IBK 03/04 - Carlshamns IBK 4 - 5 Jonathan Turesson, Jonas Lennartsson Ingelstads Sporthall
2017-12-09 09:30 142704039 Växjö IBK U P03 1 - Växjö IBK U P04 1 8 - 3 Sepehr Jalaly, Oscar Lundh Fortnox Arena Nivika hallen
2017-12-10 12:00 142704036 Olofströms IBK - Öjaby Sport IBK 3 - 2 Jesper Grönblad, Jesper Abrahamsson Olofströms Sporthall
2017-12-10 13:00 142704038 Lessebo GoIF - Alvesta IBK 6 - 10 Sean Norouz, Simon Olsson Lessebo Sporthall
2017-12-16 10:00 142704043 Carlshamns IBK - Olofströms IBK 7 - 8 Jesper Grönblad, Jesper Abrahamsson Sparbanken Arena
2017-12-16 15:00 142704045 Öjaby Sport IBK - Väckelsångs IK 9 - 3 Oskar Cederfjord, Filip Karlsson Pär Lagerkvistskolan
2017-12-16 18:30 142704041 Växjö IBK U P04 1 - Lessebo GoIF 9 - 8 Kjell Persson, Sepehr Jalaly Fortnox Arena Nivika hallen
2017-12-17 16:00 142704042 Alvesta IBK - Ingelstad IBK 03/04 5 - 4 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Alvesta Sporthall
2018-01-13 11:00 142704048 Väckelsångs IK - Carlshamns IBK 2 - 16 Sepehr Jalaly, Oscar Lundh Väckelsångs Idrottshall
2018-01-14 11:00 142704047 Växjö IBK U P03 1 - Olofströms IBK 5 - 0 Annie Ankarberg, Jonas Lennartsson Fortnox Arena B-hall
2018-01-14 15:00 142704050 Öjaby Sport IBK - Växjö IBK U P04 1 3 - 3 Annie Ankarberg, Annie Nordmark Pär Lagerkvistskolan
2018-01-30 18:18 142704046 Lessebo GoIF - Ingelstad IBK 03/04 10 - 5 Christer Jonsson, Nicklas Hult Lessebo Sporthall
2018-01-20 12:00 142704053 Carlshamns IBK - Växjö IBK U P03 1 1 - 3 Jesper Grönblad, Michell Rohde Sparbanken Arena
2018-01-21 10:00 142704054 Olofströms IBK - Lessebo GoIF 6 - 4 Dragan Zaharijev Olofströms Sporthall
2018-01-21 15:30 142704052 Alvesta IBK - Väckelsångs IK 13 - 3 Oskar Cederfjord, Filip Karlsson Alvesta Sporthall
2018-03-14 19:30 142704055 Ingelstad IBK 03/04 - Öjaby Sport IBK 5 - 7 Ulf Åberg, Per Elofsson Ingelstads Sporthall
2018-01-26 18:30 142704058 Växjö IBK U P03 1 - Alvesta IBK 9 - 10 Lars Hjelm, Sean Norouz Fortnox Arena B-hall
2018-01-28 10:00 142704056 Olofströms IBK - Ingelstad IBK 03/04 2 - 2 Michéll Borgström, Lars Eriksson Olofströms Sporthall
2018-01-28 13:00 142704059 Väckelsångs IK - Växjö IBK U P04 1 6 - 10 Lars Hjelm, Kjell Persson Väckelsångs Idrottshall
2018-01-28 14:00 142704057 Lessebo GoIF - Carlshamns IBK 8 - 5 Jonathan Turesson, Sepehr Jalaly Lessebo Sporthall
2018-02-02 18:30 142704062 Växjö IBK U P03 1 - Lessebo GoIF 6 - 5 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Fortnox Arena B-hall
2018-02-03 13:00 142704063 Väckelsångs IK - Ingelstad IBK 03/04 6 - 8 Sepehr Jalaly, Oscar Lundh Väckelsångs Idrottshall
2018-02-04 15:00 142704065 Öjaby Sport IBK - Alvesta IBK 5 - 7 Leif Johansson, Jonas Lennartsson Pär Lagerkvistskolan
2018-02-04 18:30 142704061 Växjö IBK U P04 1 - Carlshamns IBK 6 - 3 Martin Risberg, Sean Norouz Fortnox Arena B-hall
2018-02-10 12:00 142704069 Ingelstad IBK 03/04 - Växjö IBK U P03 1 2 - 7 Safet Hasanbegovic, Simon Olsson Ingelstads Sporthall
2018-02-11 10:00 142704068 Olofströms IBK - Väckelsångs IK 10 - 4 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Olofströms Sporthall
2018-02-11 14:00 142704070 Lessebo GoIF - Öjaby Sport IBK 6 - 7 Leif Johansson, Jonathan Turesson Lessebo Sporthall
2018-02-11 15:30 142704066 Alvesta IBK - Växjö IBK U P04 1 5 - 8 Annie Ankarberg, Annie Nordmark Alvesta Sporthall
2018-02-16 19:00 142704075 Öjaby Sport IBK - Carlshamns IBK 4 - 9 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Pär Lagerkvistskolan
2018-02-17 11:00 142704073 Väckelsångs IK - Växjö IBK U P03 1 3 - 13 Jonathan Turesson, Jonas Lennartsson Väckelsångs Idrottshall
2018-02-25 14:00 142704072 Alvesta IBK - Olofströms IBK 5 - 2 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Alvesta Sporthall
2018-02-26 17:30 142704071 Växjö IBK U P04 1 - Ingelstad IBK 03/04 7 - 4 Edo Sabanovic, Sean Norouz Fortnox Arena Nivika hallen
2018-03-03 12:00 142704076 Carlshamns IBK - Alvesta IBK 4 - 6 Michéll Borgström, Lars Eriksson Sparbanken Arena
2018-03-03 14:00 142704079 Lessebo GoIF - Väckelsångs IK 6 - 7 Lars Hjelm, Dan Runberg Lessebo Sporthall
2018-03-04 10:00 142704077 Olofströms IBK - Växjö IBK U P04 1 2 - 6 Michéll Borgström, Dragan Zaharijev Olofströms Sporthall
2018-03-12 17:30 142704080 Växjö IBK U P03 1 - Öjaby Sport IBK 3 - 5 Kjell Persson, Simon Olsson Fortnox Arena B-hall
2018-03-09 18:30 142704081 Växjö IBK U P04 1 - Växjö IBK U P03 1 2 - 7 Michael Johansson, Sepehr Jalaly Fortnox Arena B-hall
2018-03-10 12:00 142704083 Carlshamns IBK - Ingelstad IBK 03/04 2 - 6 Michell Rohde, Håkan Abrahamsson Sparbanken Arena
2018-03-10 13:00 142704085 Öjaby Sport IBK - Olofströms IBK 4 - 8 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Pär Lagerkvistskolan
2018-03-16 18:15 142704082 Alvesta IBK - Lessebo GoIF 8 - 11 Jonathan Turesson, Sepehr Jalaly Alvesta Sporthall
2018-03-14 19:00 142704086 Olofströms IBK - Carlshamns IBK 2 - 4 Jonas Nilsson, Michéll Borgström Olofströms Sporthall
2018-03-17 11:00 142704090 Väckelsångs IK - Öjaby Sport IBK 2 - 6 Anders Jonasson, Annie Nordmark Väckelsångs Idrottshall
2018-03-18 12:00 142704088 Lessebo GoIF - Växjö IBK U P04 1 11 - 5 Jonathan Turesson, Simon Olsson Lessebo Sporthall
2018-03-18 13:00 142704087 Ingelstad IBK 03/04 - Alvesta IBK 4 - 3 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Ingelstads Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Växjö IBK U P03 1 16 12 0 4 100-59 41 36
2. Alvesta IBK 16 10 0 6 105-89 16 30
3. Växjö IBK U P04 1 16 9 1 6 103-93 10 28
4. Carlshamns IBK 16 9 0 7 93-71 22 27
5. Öjaby Sport IBK 16 8 1 7 80-85 -5 25
6. Olofströms IBK 16 7 1 8 59-71 -12 22
7. Lessebo GoIF 16 7 0 9 114-99 15 21
8. Ingelstad IBK 03/ 04 16 4 2 10 68-82 -14 14
9. Väckelsångs IK 16 3 1 12 62-135 -73 10
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pojkar Östra Röd Gr 2 (-02)
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-10-14 12:50 142706005 FBC Kalmarsund Ungdom , Svart - Gantesbo IBK (02/03) 2 - 1 Christer Jonsson, Nicklas Hult Torslundahallen
2017-10-15 13:00 142706002 FBC Karlskrona (P02) - Sandbäckshults IBK 7 - 0 Leffe Henryson, Per Elofsson Vedeby Sporthall A
2017-10-15 14:00 142706001 Vimmerby IBK (P01) - CL98IC P01/02 2 - 2 Magnus Larsson, Mikael Fransson Vimmerby Sporthall
2017-10-15 16:00 142706004 Craftstadens IBK Oskarshamn (02) - IBK Svala 6 - 4 Johan Palm, Stefan Karlsson Oskarshamns Sporthall A-hall
2017-10-21 11:00 142706010 Sandbäckshults IBK - Vimmerby IBK (P01) 3 - 7 Stefan Lundqvist, Muhidin Bahtanovic Krungårdshallen
2017-10-21 15:30 142706006 CL98IC P01/02 - FBC Kalmarsund Ungdom , Svart 1 - 4 Daniel Gyllander, Nicklas Hult Kalmar Sporthall A-hall
2017-10-22 12:00 142706007 Gantesbo IBK (02/03) - Craftstadens IBK Oskarshamn (02) 6 - 4 Leffe Henryson, Rolf Vatvedt Emmaboda Sporthall
2017-10-22 16:00 142706008 IBK Svala - CL98IC 1 (03) 3 - 15 Bengt Bolander, Peter Horndahl Mörlunda Sporthall
2017-10-28 11:30 142706014 CL98IC 1 (03) - Gantesbo IBK (02/03) 7 - 2 Pelle Hallström, Malou Hallström Kalmar Sporthall D-hall
2017-10-28 13:00 142706013 FBC Karlskrona (P02) - IBK Svala 7 - 2 Jesper Grönblad, Jesper Abrahamsson Rödeby Sporthall
2017-10-28 17:30 142706011 CL98IC P01/02 - Sandbäckshults IBK 7 - 0 Christer Jonsson, Nicklas Hult Kalmar Sporthall D-hall
2017-12-17 18:00 142706015 FBC Kalmarsund Ungdom , Svart - Craftstadens IBK Oskarshamn (02) 12 - 3 Bengt Bolander, Peter Horndahl Färjehallen
2017-11-12 11:30 142706017 CL98IC 1 (03) - Vimmerby IBK (P01) 4 - 1 Christer Jonsson, Nicklas Hult Falkenbergshallen
2017-11-12 14:00 142706020 Gantesbo IBK (02/03) - IBK Svala 13 - 0 Pelle Hallström, Anders Stenberg Alsbohallen Johansfors
2017-11-12 16:30 142706018 Craftstadens IBK Oskarshamn (02) - Sandbäckshults IBK 13 - 4 Anders Lundell, Mathias Linde Oskarshamns Sporthall A-hall
2018-01-20 15:00 142706016 FBC Karlskrona (P02) - CL98IC P01/02 0 - 7 Michéll Borgström, Håkan Abrahamsson Rödeby Sporthall
2017-11-18 14:00 142706021 Vimmerby IBK (P01) - FBC Karlskrona (P02) 6 - 5 Claes Waernholm, Stefan Karlsson Vimmerby Sporthall
2017-11-18 16:30 142706025 CL98IC P01/02 - Gantesbo IBK (02/03) 4 - 3 Eddy Olsson, Bengt Andersson Falkenbergshallen
2017-11-19 13:30 142706024 Sandbäckshults IBK - CL98IC 1 (03) 1 - 9 Robert Risberg, Stefan Karlsson Krungårdshallen
2018-01-27 13:00 142706022 IBK Svala - FBC Kalmarsund Ungdom , Svart 4 - 15 Muhidin Bahtanovic, Claes Waernholm Mörlunda Sporthall
2017-11-25 15:30 142706026 CL98IC 1 (03) - CL98IC P01/02 4 - 4 Pelle Hallström, Malou Hallström Falkenbergshallen
2017-11-25 16:00 142706028 FBC Kalmarsund Ungdom , Svart - Vimmerby IBK (P01) 9 - 3 Bengt Andersson, Tomas Akthagen Torslundahallen
2017-11-26 17:00 142706027 Craftstadens IBK Oskarshamn (02) - FBC Karlskrona (P02) 5 - 5 Pelle Hallström, Malou Hallström Oskarshamns Sporthall B-hall
2017-12-22 19:00 142706029 Gantesbo IBK (02/03) - Sandbäckshults IBK 12 - 6 Christer Jonsson, Daniel Gyllander Emmaboda Sporthall
2017-12-01 19:00 142706031 Craftstadens IBK Oskarshamn (02) - Vimmerby IBK (P01) 2 - 5 Magnus Larsson, Gabriel Adolfsson Oskarshamns Sporthall A-hall
2017-12-02 13:00 142706032 FBC Karlskrona (P02) - CL98IC 1 (03) 2 - 8 Fredrik Husberg, Michéll Borgström Rödeby Sporthall
2017-12-02 13:00 142706034 Sandbäckshults IBK - FBC Kalmarsund Ungdom , Svart 2 - 21 Daniel Gyllander, Robert Risberg Krungårdshallen
2017-12-03 10:30 142706035 CL98IC P01/02 - IBK Svala 6 - 2 Robert Risberg, Mikael Fransson Kalmar Sporthall A-hall
2017-12-08 20:00 142706037 FBC Kalmarsund Ungdom , Svart - CL98IC 1 (03) 5 - 3 Christer Jonsson, Nicklas Hult Färjehallen
2017-12-10 11:00 142706036 Craftstadens IBK Oskarshamn (02) - CL98IC P01/02 4 - 2 Anders Stenberg, Stefan Karlsson Oskarshamns Sporthall A-hall
2017-12-10 16:00 142706038 Gantesbo IBK (02/03) - FBC Karlskrona (P02) 8 - 4 Christer Jonsson, Per Elofsson Emmaboda Sporthall
2017-12-10 16:00 142706039 IBK Svala - Vimmerby IBK (P01) 6 - 12 Magnus Larsson, Claes Waernholm Mörlunda Sporthall
2017-12-16 13:30 142706043 CL98IC 1 (03) - Craftstadens IBK Oskarshamn (02) 8 - 0 Anders Stenberg, Magnus Larsson Falkenbergshallen
2017-12-16 15:00 142706041 Vimmerby IBK (P01) - Gantesbo IBK (02/03) 11 - 4 Dawan Mofak, Claes Waernholm Vimmerby Sporthall
2017-12-16 15:30 142706042 FBC Karlskrona (P02) - FBC Kalmarsund Ungdom , Svart 3 - 4 Mikael Lundin, Dragan Zaharijev Vedeby Sporthall A
2017-12-17 14:30 142706044 Sandbäckshults IBK - IBK Svala 8 - 7 Magnus Larsson, Claes Waernholm Krungårdshallen 3-manna
2018-01-13 12:30 142706050 CL98IC P01/02 - Vimmerby IBK (P01) 4 - 3 Daniel Gyllander, Robert Risberg Falkenbergshallen
2018-01-13 13:00 142706049 Sandbäckshults IBK - FBC Karlskrona (P02) 7 - 12 Mikael Fransson, Peter Horndahl Krungårdshallen
2018-01-14 14:00 142706047 IBK Svala - Craftstadens IBK Oskarshamn (02) 5 - 0 Daniel Gyllander, Robert Risberg Mörlunda Sporthall
2018-01-14 16:00 142706046 Gantesbo IBK (02/03) - FBC Kalmarsund Ungdom , Svart 1 - 9 Malou Hallström, Rolf Vatvedt Emmaboda Sporthall
2018-01-20 16:30 142706053 CL98IC 1 (03) - IBK Svala 15 - 1 Peter Horndahl, Nicklas Hult Falkenbergshallen
2018-01-21 13:30 142706054 Craftstadens IBK Oskarshamn (02) - Gantesbo IBK (02/03) 8 - 5 Magnus Larsson, Claes Waernholm Oskarshamns Sporthall B-hall
2018-01-21 16:00 142706055 FBC Kalmarsund Ungdom , Svart - CL98IC P01/02 4 - 3 Rolf Vatvedt, Malou Hallström Färjehallen
2018-02-17 12:00 142706051 Vimmerby IBK (P01) - Sandbäckshults IBK WO (5 - 0) Vimmerby Sporthall
2018-01-28 12:00 142706060 Sandbäckshults IBK - CL98IC P01/02 1 - 12 Muhidin Bahtanovic, Mikael Fransson Krungårdshallen
2018-01-28 14:00 142706058 IBK Svala - FBC Karlskrona (P02) 7 - 7 Pelle Hallström, Malou Hallström Mörlunda Sporthall
2018-01-28 16:00 142706057 Gantesbo IBK (02/03) - CL98IC 1 (03) 3 - 11 Daniel Gyllander, Robert Risberg Emmaboda Sporthall
2018-01-28 18:30 142706056 Craftstadens IBK Oskarshamn (02) - FBC Kalmarsund Ungdom , Svart 2 - 10 Stefan Karlsson, Claes Waernholm Oskarshamns Sporthall A-hall
2018-02-03 15:30 142706064 Sandbäckshults IBK - Craftstadens IBK Oskarshamn (02) 4 - 5 Stefan Lundqvist, Stefan Karlsson Krungårdshallen
2018-02-04 11:30 142706065 CL98IC P01/02 - FBC Karlskrona (P02) 6 - 4 Daniel Gyllander, Robert Risberg Falkenbergshallen
2018-02-04 15:00 142706061 Vimmerby IBK (P01) - CL98IC 1 (03) 3 - 3 Nicklas Bard, Josef Bard Vimmerby Sporthall
2018-02-04 16:00 142706062 IBK Svala - Gantesbo IBK (02/03) 5 - 13 Johan Palm, Magnus Larsson Mörlunda Sporthall
2018-02-10 13:00 142706066 FBC Karlskrona (P02) - Vimmerby IBK (P01) 3 - 10 Marcus Ingolf, Fredrik Husberg Vedeby Sporthall A
2018-02-11 14:00 142706070 Gantesbo IBK (02/03) - CL98IC P01/02 5 - 6 Christer Jonsson, Nicklas Hult Emmaboda Sporthall
2018-02-11 14:30 142706067 CL98IC 1 (03) - Sandbäckshults IBK 13 - 5 Bengt Bolander, Peter Horndahl Falkenbergshallen
2018-02-11 16:00 142706069 FBC Kalmarsund Ungdom , Svart - IBK Svala 8 - 2 Daniel Gyllander, Robert Risberg Färjehallen
2018-02-18 11:30 142706075 CL98IC P01/02 - CL98IC 1 (03) 2 - 7 Pelle Hallström, Bengt Bolander Falkenbergshallen
2018-02-24 13:00 142706072 FBC Karlskrona (P02) - Craftstadens IBK Oskarshamn (02) 10 - 4 Jesper Grönblad, Håkan Abrahamsson Vedeby Sporthall A
2018-02-25 11:30 142706074 Sandbäckshults IBK - Gantesbo IBK (02/03) 2 - 8 Stefan Karlsson, Magnus Larsson Krungårdshallen
2018-02-25 12:00 142706071 Vimmerby IBK (P01) - FBC Kalmarsund Ungdom , Svart 3 - 12 Muhidin Bahtanovic, Mikael Fransson Vimmerby Sporthall
2018-03-03 13:30 142706076 CL98IC 1 (03) - FBC Karlskrona (P02) 6 - 6 Bengt Bolander, Peter Horndahl Falkenbergshallen
2018-03-03 14:00 142706077 Vimmerby IBK (P01) - Craftstadens IBK Oskarshamn (02) 14 - 4 Josef Albertsson, Hannes Ragnar Vimmerby Sporthall
2018-03-04 14:15 142706078 FBC Kalmarsund Ungdom , Svart - Sandbäckshults IBK 18 - 2 Pelle Hallström, Tomas Akthagen Färjehallen
2018-03-15 18:30 142706080 IBK Svala - CL98IC P01/02 1 - 11 Bengt Bolander, Robert Risberg Mörlunda Sporthall
2018-03-10 08:30 142706083 CL98IC 1 (03) - FBC Kalmarsund Ungdom , Svart 4 - 5 Christer Jonsson, Stefan Karlsson Falkenbergshallen
2018-03-10 14:30 142706082 FBC Karlskrona (P02) - Gantesbo IBK (02/03) 5 - 6 Jonas Nilsson, Michéll Borgström Rödeby Sporthall
2018-03-10 16:00 142706081 Vimmerby IBK (P01) - IBK Svala 12 - 4 Muhidin Bahtanovic, Mikael Fransson Vimmerby Sporthall
2018-03-11 10:30 142706085 CL98IC P01/02 - Craftstadens IBK Oskarshamn (02) 8 - 4 Pelle Hallström, Stefan Karlsson Falkenbergshallen
2018-03-17 12:00 142706088 Gantesbo IBK (02/03) - Vimmerby IBK (P01) 4 - 9 Daniel Gyllander, Bengt Bolander Emmaboda Sporthall
2018-03-17 18:00 142706087 FBC Kalmarsund Ungdom , Svart - FBC Karlskrona (P02) 9 - 2 Bengt Bolander, Peter Horndahl Torslundahallen
2018-03-18 16:00 142706086 Craftstadens IBK Oskarshamn (02) - CL98IC 1 (03) 4 - 10 Muhidin Bahtanovic, Claes Waernholm Oskarshamns Sporthall A-hall
2018-03-18 16:00 142706089 IBK Svala - Sandbäckshults IBK 8 - 6 Stefan Lundqvist, Stefan Karlsson Mörlunda Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. FBC Kalmarsund Ungdom , Svart 16 16 0 0 147-39 108 48
2. CL98IC 1 (03) 16 11 3 2 127-47 80 36
3. Vimmerby IBK (P01) 16 10 2 4 106-69 37 32
4. CL98IC P01/ 02 16 10 2 4 85-48 37 32
5. Gantesbo IBK (02/ 03) 16 7 0 9 94-93 1 21
6. Craftstadens IBK Oskarshamn (02) 16 5 1 10 68-112 -44 16
7. FBC Karlskrona (P02) 16 4 3 9 82-95 -13 15
8. IBK Svala 16 2 1 13 61-154 -93 7
9. Sandbäckshults IBK 16 1 0 15 51-164 -113 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis