Pojkar röd 12-16 år (2017/18)

Gruppspel
Pantamera Pojkar röd div 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-10-06 17:45 171217001 Arlanda IBK - IK Sirius FBC/IBK P03S 4 - 4 Thomas Larsson, Tony Nyberg Ekilla Sporthall
2017-10-07 11:30 171217004 IK Sirius FBC/IBK P01/02 - Stenhagens KK/Örsundsbro IF 5 - 8 Marko Spasic, Christoffer Wallenborg IFU Arena - Upplands Energi
2017-10-14 10:15 171217005 SK Vide - Arlanda IBK 1 - 6 Jesper Karevaara, Mikael Rosenius Alsike sporthall
2017-10-15 12:30 171217006 IBF Roslagsalliansen - IK Sirius FBC/IBK P03S 4 - 13 Jörgen Olsson, Rohnny Åhman Sportcentrum
2017-10-21 10:15 171217009 Arlanda IBK - IBF Roslagsalliansen 10 - 2 Jonatan Svahn, Jesper Karevaara Ekilla Sporthall
2017-10-21 19:30 171217010 SK Vide - Stenhagens KK/Örsundsbro IF 3 - 7 Jonas Backman, Oliver Halvarsson Alsike sporthall
2017-10-22 18:30 171217011 IK Sirius FBC/IBK P03S - IK Sirius FBC/IBK P01/02 3 - 5 Mikael Rosenius, Ian Engblom IFU Arena A
2017-10-28 13:10 171217014 IK Sirius FBC/IBK P01/02 - IBF Roslagsalliansen 3 - 1 Niklas Arvidsson, Marko Spasic IFU Arena – DHinox
2017-10-28 17:20 171217013 Stenhagens KK/Örsundsbro IF - Arlanda IBK 7 - 7 Ronnie Eriksson, Handrin Thunkvist Stenhagen BoKC
2017-11-07 19:15 171217017 Arlanda IBK - IK Sirius FBC/IBK P01/02 12 - 12 Tony Nyberg, Thomas Larsson Ekilla Sporthall
2018-01-14 14:30 171217020 SK Vide - IK Sirius FBC/IBK P03S 6 - 8 Tony Nyberg, Johan Lanzaro Hälsohuset
2017-11-11 09:00 171217023 IK Sirius FBC/IBK P03S - Stenhagens KK/Örsundsbro IF 2 - 4 Albin Karlsson, Christoffer Wallenborg IFU Arena B - Turbo Sport
2017-11-11 15:20 171217024 SK Vide - IBF Roslagsalliansen 3 - 9 Mikael Rosenius, Ronnie Eriksson Alsike sporthall
2017-11-15 20:10 171217027 IK Sirius FBC/IBK P01/02 - SK Vide 13 - 2 Christoffer Wallenborg, Thomas Larsson Gamlishallen
2017-11-19 13:00 171217028 Stenhagens KK/Örsundsbro IF - IBF Roslagsalliansen 6 - 5 Christoffer Stenlund, Christoffer Wallenborg Stenhagenskolans Sporthall
2017-11-26 16:00 171217032 Stenhagens KK/Örsundsbro IF - IK Sirius FBC/IBK P01/02 8 - 10 Christoffer Wallenborg, Henrik Wallenborg Stenhagenskolans Sporthall
2018-03-18 18:00 171217029 IK Sirius FBC/IBK P03S - Arlanda IBK 11 - 8 Erik Palmertz, Niklas Arvidsson IFU Arena E – Lundqvist EL
2017-12-02 11:30 171217034 IK Sirius FBC/IBK P03S - IBF Roslagsalliansen 5 - 6 Maximilian Halvarsson, Henrik Wallenborg IFU Arena - Upplands Energi
2017-12-02 14:00 171217033 Arlanda IBK - SK Vide 3 - 4 Mattias Hernandez-Börjesson, Jonatan Svahn Ekilla Sporthall
2017-12-08 18:00 171217039 IK Sirius FBC/IBK P01/02 - IK Sirius FBC/IBK P03S 7 - 6 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson IFU Arena – DHinox
2017-12-09 16:20 171217038 Stenhagens KK/Örsundsbro IF - SK Vide 5 - 2 Christoffer Stenlund, Niklas Arvidsson Stenhagen BoKC
2017-12-10 16:00 171217037 IBF Roslagsalliansen - Arlanda IBK 5 - 7 Georgios Papadakis, Johnny Söderqvist Sparbankshallen
2017-12-16 15:00 171217041 Arlanda IBK - Stenhagens KK/Örsundsbro IF 7 - 8 Tony Nyberg, Jörgen Olsson Ekilla Sporthall
2017-12-17 13:00 171217042 IBF Roslagsalliansen - IK Sirius FBC/IBK P01/02 6 - 10 Peter Astner, Anders Leander Sparbankshallen
2017-11-19 16:40 171217048 IK Sirius FBC/IBK P03S - SK Vide 4 - 3 Maximilian Halvarsson, Thomas Larsson IFU Arena - Upplands Energi
2018-01-14 18:20 171217045 IK Sirius FBC/IBK P01/02 - Arlanda IBK 5 - 4 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg IFU Arena A
2018-01-21 14:00 171217052 IBF Roslagsalliansen - SK Vide 4 - 3 Peter Alenbring, Thomas Tanskanen Sparbankshallen
2018-02-04 15:15 171217051 Stenhagens KK/Örsundsbro IF - IK Sirius FBC/IBK P03S 6 - 5 Johan Lanzaro, Christoffer Wallenborg Stenhagen BoKC
2018-01-25 18:45 171217055 SK Vide - IK Sirius FBC/IBK P01/02 6 - 4 Lars Halvarsson, Jonatan Svahn Alsike sporthall
2018-01-28 14:30 171217056 IBF Roslagsalliansen - Stenhagens KK/Örsundsbro IF 3 - 5 Tony Nyberg, Mikael Eriksson Sportcentrum
2018-02-02 17:45 171217057 Arlanda IBK - IK Sirius FBC/IBK P03S 5 - 2 Mikael Eriksson, Tony Nyberg Ekilla Sporthall
2018-02-02 19:10 171217060 IK Sirius FBC/IBK P01/02 - Stenhagens KK/Örsundsbro IF 5 - 6 Christoffer Wallenborg, Anton Wärm IFU Arena E – Lundqvist EL
2018-02-11 14:30 171217062 IBF Roslagsalliansen - IK Sirius FBC/IBK P03S 8 - 6 Johan Lanzaro, Lars Halvarsson Sparbankshallen
2018-03-20 19:30 171217061 SK Vide - Arlanda IBK 2 - 5 Lars Halvarsson, Per-Olof Svensson Alsike sporthall
2018-02-15 18:35 171217066 SK Vide - Stenhagens KK/Örsundsbro IF 6 - 7 Tony Nyberg, Mikael Eriksson Alsike sporthall
2018-02-17 12:30 171217065 Arlanda IBK - IBF Roslagsalliansen 7 - 5 Rohnny Åhman, Jörgen Olsson Ekilla Sporthall
2018-02-17 17:10 171217067 IK Sirius FBC/IBK P03S - IK Sirius FBC/IBK P01/02 7 - 3 Cassandra Reuterström, Isak Norén IFU Arena – DHinox
2018-03-04 10:20 171217070 IK Sirius FBC/IBK P01/02 - IBF Roslagsalliansen 11 - 0 Anton Wärm, Christoffer Wallenborg IFU Arena – DHinox
2018-03-05 20:15 171217069 Stenhagens KK/Örsundsbro IF - Arlanda IBK 5 - 3 Niklas Arvidsson, Marko Spasic Stenhagen BoKC
2018-03-06 19:30 171217076 SK Vide - IK Sirius FBC/IBK P03S 3 - 7 Anders Holm, Jörgen Olsson Alsike sporthall
2018-03-13 19:25 171217073 Arlanda IBK - IK Sirius FBC/IBK P01/02 6 - 6 Johan Lanzaro, Mikael Eriksson Ekilla Sporthall
2018-03-10 15:20 171217080 SK Vide - IBF Roslagsalliansen 4 - 5 Felix Pettersson, Bo Pettersson Loklint Alsike sporthall
2018-03-11 12:00 171217079 IK Sirius FBC/IBK P03S - Stenhagens KK/Örsundsbro IF 8 - 6 Thomas Tanskanen, Markus Lindblom IFU Arena – DHinox
2018-03-17 16:40 171217084 Stenhagens KK/Örsundsbro IF - IBF Roslagsalliansen 9 - 8 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson Stenhagen BoKC
2018-03-18 17:50 171217083 IK Sirius FBC/IBK P01/02 - SK Vide 8 - 7 Anton Wärm, Maximilian Halvarsson IFU Arena B - Turbo Sport
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Stenhagens KK/ Örsundsbro IF 15 12 1 2 97-79 18 37
2. IK Sirius FBC/ IBK P01/ 02 15 9 2 4 107-82 25 29
3. Arlanda IBK 15 6 4 5 94-79 15 22
4. IK Sirius FBC/ IBK P03S 15 7 1 7 91-78 13 22
5. IBF Roslagsalliansen 15 5 0 10 71-102 -31 15
6. SK Vide 15 2 0 13 55-95 -40 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar röd div 2 och 3 HT-2017, serien delas vid jul
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-10-07 11:20 171219001 SK Vide 02 - Gottsunda IBF 7 - 0 Johan Lanzaro, Frida Lanzaro Alsike sporthall
2017-10-07 11:20 171219006 Björklinge BK 2 - SK Vide 03 5 - 5 Per Ericsson, Mikael Eriksson Björklinge Sporthall
2017-10-07 12:30 171219007 Björklinge BK 1 - IK Sirius FBC/IBK P02 5 - 6 Per Ericsson, Mikael Eriksson Björklinge Sporthall
2017-10-07 14:30 171219008 Alunda IBF - IBK Östhammar 4 - 4 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson Olandshallen
2017-10-08 08:30 171219009 IK Sirius FBC/IBK P03S - Stenhagens KK 7 - 4 Albin Karlsson, Erik Andersson IFU Arena B - Turbo Sport
2017-10-08 13:00 171219002 Storvreta IBK - Tierp IBK/TÖFF 1 - 9 Christoffer Wallenborg, Henrik Wallenborg Vattholma Sporthall
2017-10-14 10:00 171219020 Gottsunda IBF - IK Sirius FBC/IBK P03S 0 - 6 Filip Sjölund, Adam Lowén Gottsundahallen
2017-10-14 13:45 171219016 IBK Östhammar - IK Sirius FBC/IBK P02 8 - 6 Thomas Tanskanen, Nick Kyller Frösåkersskolan
2017-10-15 14:30 171219014 Storvreta IBK 1 - Örsundsbro IF/Lama 6 - 4 Jesper Karevaara, Tony Nyberg Ärentunaskolan
2017-10-15 14:40 171219018 Stenhagens KK - Björklinge BK 1 1 - 4 Maximilian Halvarsson, Christoffer Wallenborg Stenhagenskolans Sporthall
2017-12-15 18:10 171219017 Alunda IBF - Björklinge BK 2 0 - 4 Peter Alenbring, Tony Nyberg Olandshallen
2017-12-16 13:45 171219199 Väddö IF - SK Vide 02 6 - 2 Thomas Tanskanen, Anders Leander Vikingahallen
2017-10-20 19:15 171219025 Örsundsbro IF/Lama - IK Sirius FBC/IBK P02 1 - 6 Rasmus Pehkonen, Johan Lanzaro Örsundsbro Sporthall
2017-10-21 10:40 171219023 Gottsunda IBF - Storvreta IBK 1 1 - 5 Niklas Arvidsson, Adam Lowén Gottsundahallen
2017-10-21 15:00 171219027 IBK Östhammar - IK Sirius FBC/IBK P03S 4 - 5 Arvid Englund, Michaela Pålsson Frösåkersskolan
2017-10-21 17:50 171219028 Björklinge BK 2 - SK Vide 02 5 - 0 Stina Dingfors, Emma Holmqvist Björklinge Sporthall
2017-10-22 11:00 171219024 Storvreta IBK - SK Vide 03 3 - 7 Per-Olof Svensson, Maximilian Halvarsson Vattholma Sporthall
2017-10-22 13:30 171219026 Väddö IF - Alunda IBF 4 - 4 Peter Alenbring, Anders Leander Vikingahallen
2017-10-27 18:00 171219036 Stenhagens KK - Örsundsbro IF/Lama 4 - 6 Christoffer Wallenborg, Henrik Wallenborg Stenhagen BoKC
2017-10-28 11:25 171219033 SK Vide 03 - Tierp IBK/TÖFF 2 - 1 Marcus Gozzi, Jesper Karevaara Alsike sporthall
2017-10-28 12:15 171219035 Alunda IBF - Storvreta IBK 3 - 3 Sebastian Alenbring, Rohnny Åhman Olandshallen
2017-10-28 12:30 171219040 IBK Östhammar - Björklinge BK 1 5 - 1 Thomas Tanskanen, Tony Nyberg Frösåkersskolan
2017-10-28 17:50 171219039 IK Sirius FBC/IBK P03S - Björklinge BK 2 9 - 1 Anton Wärm, Christoffer Wallenborg IFU Arena - Upplands Energi
2017-10-29 15:50 171219032 Storvreta IBK 1 - SK Vide 02 5 - 3 Marko Spasic, Jelena Spasic Vattholma Sporthall
2017-11-11 09:40 171219043 IK Sirius FBC/IBK P02 - Björklinge BK 2 5 - 6 Vesa Petterson, Ian Engblom IFU Arena - Upplands Energi
2017-11-11 11:20 171219045 Gottsunda IBF - Stenhagens KK 2 - 8 Christoffer Stenlund, Niklas Arvidsson Gottsundahallen
2017-11-11 14:50 171219050 Björklinge BK 1 - Örsundsbro IF/Lama 6 - 0 Emma Holmqvist, Stina Dingfors Björklinge Sporthall
2017-11-12 12:10 171219046 Storvreta IBK - SK Vide 02 2 - 3 Jacob Holmström, Nick Kyller Vattholma Sporthall
2017-11-12 13:30 171219048 Väddö IF - IK Sirius FBC/IBK P03S 1 - 6 David Söderström, Peter Astner Vikingahallen
2017-11-12 16:20 171219044 Tierp IBK/TÖFF - Storvreta IBK 1 6 - 5 Jouni Myller, Fredrik Longgren Aspenhallen
2017-11-17 19:15 171219058 Örsundsbro IF/Lama - Gottsunda IBF 7 - 5 Jan-Olov Cederholm, Eric Cederholm Örsundsbro Sporthall
2017-11-18 14:00 171219051 SK Vide 03 - Alunda IBF 6 - 4 Rohnny Åhman, Jörgen Olsson Alsike sporthall
2017-11-18 14:50 171219059 Björklinge BK 1 - Väddö IF 2 - 6 Per Ericsson, Mikael Eriksson Björklinge Sporthall
2017-11-18 16:20 171219055 SK Vide 02 - Tierp IBK/TÖFF 5 - 4 Emma Holmqvist, Thomas Larsson Alsike sporthall
2017-11-18 17:40 171219057 IK Sirius FBC/IBK P03S - Storvreta IBK 3 - 3 Anton Wärm, Christoffer Wallenborg IFU Arena - Upplands Energi
2017-11-19 15:30 171219052 IK Sirius FBC/IBK P02 - Storvreta IBK 1 2 - 11 Maximilian Halvarsson, Thomas Larsson IFU Arena - Upplands Energi
2017-11-19 15:50 171219194 Stenhagens KK - IBK Östhammar 4 - 5 Christoffer Stenlund, Christoffer Wallenborg Stenhagenskolans Sporthall
2017-11-24 19:00 171219066 Tierp IBK/TÖFF - Stenhagens KK 9 - 5 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Aspenhallen
2017-11-25 11:30 171219063 SK Vide 03 - Stenhagens KK 3 - 4 Anders Holm, Jörgen Olsson Alsike sporthall
2017-11-25 14:15 171219069 Örsundsbro IF/Lama - Björklinge BK 2 6 - 1 Johan Lanzaro, Rasmus Pehkonen Örsundsbro Sporthall
2017-11-25 18:40 171219062 SK Vide 02 - Alunda IBF 6 - 3 Tony Nyberg, Victor Flemström Alsike sporthall
2017-11-26 12:00 171219070 Väddö IF - IBK Östhammar 3 - 4 Anders Leander, Georgios Papadakis Vikingahallen
2017-12-02 11:15 171219079 IBK Östhammar - Storvreta IBK 6 - 4 Thomas Tanskanen, Pontus Orebrand Frösåkersskolan
2017-12-02 15:40 171219077 Tierp IBK/TÖFF - Björklinge BK 1 2 - 3 Andreas Persson Stenberg, Erik Palmertz Aspenhallen
2017-12-02 17:10 171219078 Björklinge BK 2 - Gottsunda IBF 5 - 2 Thomas Tanskanen, Peter Alenbring Björklinge Sporthall
2017-12-02 17:50 171219073 SK Vide 02 - Örsundsbro IF/Lama 3 - 3 Christoffer Stenlund, Oliver Halvarsson Alsike sporthall
2017-12-03 13:10 171219196 Storvreta IBK 1 - SK Vide 03 5 - 4 Peter Astner, Ronnie Eriksson Vattholma Sporthall
2017-12-03 14:20 171219074 IK Sirius FBC/IBK P02 - Väddö IF 2 - 6 Emma Holmqvist, Stina Dingfors IFU Arena - Upplands Energi
2017-12-08 19:00 171219088 Tierp IBK/TÖFF - IBK Östhammar 7 - 4 Oscar Eriksson, Martin Stenberg Aspenhallen
2017-12-09 10:00 171219089 Gottsunda IBF - Väddö IF 1 - 6 Anton Wärm, Christoffer Wallenborg Gottsundahallen
2017-12-09 12:50 171219084 SK Vide 03 - IK Sirius FBC/IBK P03S 2 - 3 Adam Lowén, Henrik Wallenborg Alsike sporthall
2017-12-09 18:15 171219090 Örsundsbro IF/Lama - Storvreta IBK 4 - 5 Johan Lanzaro, Frida Lanzaro Örsundsbro Sporthall
2017-12-09 19:20 171219082 Alunda IBF - IK Sirius FBC/IBK P02 4 - 10 Georgios Papadakis, Anton Wärm Olandshallen
2017-12-10 14:50 171219085 Storvreta IBK 1 - Björklinge BK 1 4 - 5 Maximilian Halvarsson, Marko Spasic Ärentunaskolan
2017-12-16 14:20 171219198 IK Sirius FBC/IBK P02 - Tierp IBK/TÖFF 7 - 6 Isak Norén, Maximilian Halvarsson IFU Arena B - Turbo Sport
2017-12-16 20:20 171219095 Björklinge BK 1 - SK Vide 03 4 - 5 Magnus Nordahl, Jonas Tidsjö Björklinge Sporthall
2017-12-17 12:10 171219100 Storvreta IBK - Gottsunda IBF 5 - 5 Johnny Söderqvist, Felix Pettersson Vattholma Sporthall
2017-12-17 14:10 171219098 Stenhagens KK - Väddö IF 0 - 4 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Stenhagenskolans Sporthall
2017-12-17 14:20 171219093 IK Sirius FBC/IBK P03S - Alunda IBF 12 - 1 Erik Palmertz, Jelena Spasic IFU Arena B - Turbo Sport
2017-12-17 20:20 171219096 Björklinge BK 2 - Storvreta IBK 1 1 - 5 Emma Holmqvist, Stina Dingfors Björklinge Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IK Sirius FBC/ IBK P03S 8 7 1 0 51-16 35 22
2. Storvreta IBK 1 8 6 0 2 46-26 20 18
3. Väddö IF 8 5 1 2 36-21 15 16
4. IBK Östhammar 8 5 1 2 40-34 6 16
5. SK Vide 03 8 4 1 3 34-29 5 13
6. SK Vide 02 8 4 1 3 29-28 1 13
7. Björklinge BK 2 8 4 1 3 28-32 -4 13
8. Tierp IBK/ TÖFF 8 4 0 4 44-32 12 12
9. Björklinge BK 1 8 4 0 4 30-29 1 12
10. IK Sirius FBC/ IBK P02 8 4 0 4 44-47 -3 12
11. Örsundsbro IF/ Lama 8 3 1 4 31-36 -5 10
12. Stenhagens KK 8 2 0 6 30-40 -10 6
13. Storvreta IBK 8 1 3 4 26-40 -14 6
14. Alunda IBF 8 0 3 5 23-49 -26 3
15. Gottsunda IBF 8 0 1 7 16-49 -33 1
16. Bortalag läggs in vid jul för vårens matcher 0 0 0 0 0-0 0 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar röd div 2 VT-18
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-01-10 20:00 171222008 Storvreta IBK 1 - IK Sirius FBC/IBK P02 3 - 6 Mattias Hernandez-Börjesson, Christoffer Wallenborg Ärentunaskolan
2018-01-13 12:20 171222007 Tierp IBK/TÖFF - Rasbo IK 4 - 1 Georgios Papadakis, Martin Stenberg Aspenhallen
2018-01-13 13:05 171222010 SK Vide 02 - IBK Östhammar 7 - 6 Marko Spasic, Mikael Rosenius Alsike sporthall
2018-01-13 14:15 171222009 SK Vide 03 - Björklinge BK 03 3 - 5 Marko Spasic, Mikael Rosenius Alsike sporthall
2018-03-04 18:40 171222006 IK Sirius FBC/IBK P03S - Väddö IF 3 - 2 Marko Spasic, Maximilian Halvarsson IFU Arena - Upplands Energi
2018-01-18 18:45 171222005 SK Vide 02 - SK Vide 03 6 - 2 Jan-Olov Cederholm, Mattias Hernandez-Börjesson Alsike sporthall
2018-01-20 11:20 171222003 Björklinge BK 03 - Tierp IBK/TÖFF 6 - 5 Olof Berggren, Oscar Eriksson Björklinge Sporthall
2018-01-20 15:00 171222004 IBK Östhammar - Storvreta IBK 1 0 - 3 Per Ericsson, Ronnie Eriksson Frösåkersskolan
2018-01-20 17:50 171222002 IK Sirius FBC/IBK P02 - Väddö IF 4 - 6 Nick Kyller, Erik Andersson IFU Arena B - Turbo Sport
2018-01-21 17:00 171222001 Rasbo IK - IK Sirius FBC/IBK P03S 1 - 0 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson Hall 2000
2018-01-27 11:20 171222015 Björklinge BK 03 - IBK Östhammar 9 - 3 Felix Pettersson, Erik Andersson Björklinge Sporthall
2018-01-27 13:45 171222013 SK Vide 03 - Rasbo IK 2 - 5 Simon Bernhardsson, Johnny Söderqvist Alsike sporthall
2018-01-28 12:10 171222012 Storvreta IBK 1 - Väddö IF 5 - 5 Thomas Tanskanen, Handrin Thunkvist Vattholma Sporthall
2018-01-28 17:50 171222011 IK Sirius FBC/IBK P03S - Tierp IBK/TÖFF 12 - 2 Felix Pettersson, Erik Andersson IFU Arena B - Turbo Sport
2018-02-27 19:30 171222014 SK Vide 02 - IK Sirius FBC/IBK P02 3 - 6 Lars Halvarsson, Maximilian Halvarsson Alsike sporthall
2018-01-27 13:50 171222018 Väddö IF - SK Vide 02 7 - 1 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson Vikingahallen
2018-02-02 19:00 171222017 Tierp IBK/TÖFF - SK Vide 03 5 - 1 Peter Alenbring, Sebastian Alenbring Aspenhallen
2018-02-03 10:10 171222020 Björklinge BK 03 - IK Sirius FBC/IBK P02 4 - 5 Martin Stenberg, Reine Schröder Björklinge Sporthall
2018-02-04 12:10 171222016 Storvreta IBK 1 - IK Sirius FBC/IBK P03S 8 - 1 Johan Lanzaro, Georgios Papadakis Vattholma Sporthall
2018-02-04 14:20 171222019 Rasbo IK - IBK Östhammar 2 - 4 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Hall 2000
2018-02-10 11:30 171222024 Väddö IF - Björklinge BK 03 3 - 1 Thomas Tanskanen, Johnny Söderqvist Vikingahallen
2018-02-10 12:30 171222023 Tierp IBK/TÖFF - IBK Östhammar 2 - 5 Henrik Wallenborg, Christoffer Wallenborg Aspenhallen
2018-02-10 16:40 171222025 IK Sirius FBC/IBK P02 - Rasbo IK 4 - 1 Albin Karlsson, Isak Norén IFU Arena B - Turbo Sport
2018-02-10 17:00 171222022 SK Vide 02 - Storvreta IBK 1 5 - 2 Tony Nyberg, Rasmus Pehkonen Alsike sporthall
2018-02-10 18:10 171222021 SK Vide 03 - IK Sirius FBC/IBK P03S 2 - 3 Tony Nyberg, Rasmus Pehkonen Alsike sporthall
2018-01-28 12:00 171222026 IK Sirius FBC/IBK P03S - SK Vide 02 6 - 1 Anton Wärm, Christoffer Wallenborg IFU Arena – DHinox
2018-02-11 11:30 171222030 Väddö IF - Rasbo IK 8 - 4 Thomas Tanskanen, Olle Isacsson Vikingahallen
2018-02-17 09:45 171222027 IBK Östhammar - SK Vide 03 8 - 1 Thomas Tanskanen, Oliver Halvarsson Frösåkersskolan
2018-02-17 13:10 171222029 IK Sirius FBC/IBK P02 - Tierp IBK/TÖFF 3 - 8 Felix Pettersson, Erik Andersson IFU Arena B - Turbo Sport
2018-02-18 12:10 171222028 Storvreta IBK 1 - Björklinge BK 03 3 - 6 Cassandra Reuterström, Emma Holmqvist Ärentunaskolan
2018-03-03 13:45 171222031 IBK Östhammar - IK Sirius FBC/IBK P03S 6 - 6 Thomas Tanskanen, Anton Wärm Frösåkersskolan
2018-03-03 16:40 171222033 IK Sirius FBC/IBK P02 - SK Vide 03 8 - 3 Albin Karlsson, Simon Bernhardsson IFU Arena B - Turbo Sport
2018-03-03 19:00 171222032 Björklinge BK 03 - SK Vide 02 1 - 5 Ronnie Eriksson, Maximilian Halvarsson Björklinge Sporthall
2018-03-04 15:30 171222034 Rasbo IK - Storvreta IBK 1 8 - 3 Nick Kyller, Erik Palmertz Hall 2000
2018-03-09 18:45 171222035 Tierp IBK/TÖFF - Väddö IF 2 - 2 Ronnie Eriksson, Emil Sanderfors Aspenhallen
2018-03-10 12:00 171222037 IBK Östhammar - IK Sirius FBC/IBK P02 2 - 6 Anders Ståhlberg, Jonas Nordqvist Frösåkersskolan
2018-03-10 17:20 171222036 IK Sirius FBC/IBK P03S - Björklinge BK 03 3 - 3 Isak Norén, Cassandra Reuterström IFU Arena - Upplands Energi
2018-03-11 10:30 171222038 Rasbo IK - SK Vide 02 1 - 5 Lars Halvarsson, Christoffer Wallenborg Hall 2000
2018-03-11 10:30 171222039 Väddö IF - SK Vide 03 7 - 4 Sebastian Alenbring, Peter Alenbring Vikingahallen
2018-03-11 12:00 171222040 Storvreta IBK 1 - Tierp IBK/TÖFF 3 - 5 Christoffer Stenlund, Niklas Arvidsson Vattholma Sporthall
2018-03-17 13:40 171222042 Björklinge BK 03 - Rasbo IK 5 - 5 Per Ericsson, Oscar Eriksson Björklinge Sporthall
2018-03-17 17:00 171222044 SK Vide 02 - Tierp IBK/TÖFF 6 - 2 Victor Flemström, Tony Nyberg Alsike sporthall
2018-03-18 15:00 171222043 Väddö IF - IBK Östhammar 2 - 1 Thomas Tanskanen, Peter Alenbring Vikingahallen
2018-03-18 15:40 171222045 SK Vide 03 - Storvreta IBK 1 3 - 4 Maximilian Halvarsson, Ian Engblom Hälsohuset
2018-03-18 16:40 171222041 IK Sirius FBC/IBK P02 - IK Sirius FBC/IBK P03S 6 - 1 Niklas Arvidsson, Markus Lindblom IFU Arena – DHinox
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IK Sirius FBC/ IBK P02 9 7 0 2 48-31 17 21
2. Väddö IF 9 6 2 1 42-25 17 20
3. SK Vide 02 9 6 0 3 39-33 6 18
4. Björklinge BK 03 9 4 2 3 40-35 5 14
5. IK Sirius FBC/ IBK P03S 9 4 2 3 35-31 4 14
6. Tierp IBK/ TÖFF 9 4 1 4 35-39 -4 13
7. IBK Östhammar 9 3 1 5 35-38 -3 10
8. Storvreta IBK 1 9 3 1 5 34-39 -5 10
9. Rasbo IK 9 3 1 5 28-35 -7 10
10. SK Vide 03 9 0 0 9 21-51 -30 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar röd div 3 VT-18
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-01-13 10:20 171225002 Gottsunda IBF - Storvreta IBK 1 - 4 Felix Pettersson, Erik Andersson IFU Arena B - Turbo Sport
2018-01-13 17:20 171225003 Stenhagens KK - Björklinge BK 02 1 - 3 Olof Berggren, Henrik Wallenborg Stenhagen BoKC
2018-01-13 17:30 171225001 Alunda IBF - Örsundsbro IF/Lama 1 - 7 Georgios Papadakis, Thomas Tanskanen Olandshallen
2018-01-21 13:20 171225004 Storvreta IBK - Alunda IBF 4 - 4 Jouni Myller, Fredrik Longgren Vattholma Sporthall
2018-01-21 20:00 171225006 Gottsunda IBF - Björklinge BK 02 0 - 5 Christoffer Wallenborg, Henrik Wallenborg Gottsundahallen
2018-02-09 19:15 171225005 Örsundsbro IF/Lama - Stenhagens KK 4 - 2 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Örsundsbro Sporthall
2018-01-26 19:15 171225009 Örsundsbro IF/Lama - Gottsunda IBF 6 - 0 Johan Lanzaro, Calle Boren Örsundsbro Sporthall
2018-01-27 13:15 171225007 Alunda IBF - Stenhagens KK 7 - 4 Bo Pettersson Loklint, Pontus Orebrand Olandshallen
2018-01-28 16:20 171225008 Storvreta IBK - Björklinge BK 02 1 - 2 Thomas Tanskanen, Handrin Thunkvist Vattholma Sporthall
2018-02-03 10:00 171225011 Gottsunda IBF - Stenhagens KK 3 - 7 Christoffer Wallenborg, Oliver Halvarsson Gottsundahallen
2018-02-03 13:40 171225010 Björklinge BK 02 - Alunda IBF 12 - 3 Marko Spasic, Jelena Spasic Björklinge Sporthall
2018-02-03 14:10 171225012 Örsundsbro IF/Lama - Storvreta IBK 6 - 3 Lars Halvarsson, Per-Olof Svensson Örsundsbro Sporthall
2018-02-10 08:45 171225013 Alunda IBF - Gottsunda IBF 7 - 1 Thomas Tanskanen, Johnny Söderqvist Olandshallen
2018-02-10 16:00 171225014 Björklinge BK 02 - Örsundsbro IF/Lama 3 - 6 Oscar Eriksson, Johan Lanzaro Björklinge Sporthall
2018-02-11 17:00 171225015 Stenhagens KK - Storvreta IBK 0 - 6 Marko Spasic, Niklas Arvidsson Stenhagenskolans Sporthall
2018-02-16 18:00 171225018 Björklinge BK 02 - Stenhagens KK 9 - 2 Peter Alenbring, Pontus Orebrand Björklinge Sporthall
2018-02-17 15:00 171225016 Örsundsbro IF/Lama - Alunda IBF 9 - 2 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Örsundsbro Sporthall
2018-03-01 19:45 171225017 Storvreta IBK - Gottsunda IBF 4 - 4 Maximilian Halvarsson, Marko Spasic Vattholma Sporthall
2018-02-24 10:00 171225019 Alunda IBF - Storvreta IBK 7 - 3 Christoffer Stenlund, Niklas Arvidsson Olandshallen
2018-02-25 18:30 171225021 Björklinge BK 02 - Gottsunda IBF 7 - 0 Christoffer Wallenborg, Henrik Wallenborg Björklinge Sporthall
2018-03-02 18:00 171225020 Stenhagens KK - Örsundsbro IF/Lama 2 - 2 Arvid Englund, Jörgen Olsson Stenhagen BoKC
2018-03-03 10:20 171225024 Gottsunda IBF - Örsundsbro IF/Lama 0 - 9 Albin Karlsson, Marko Spasic Gottsundahallen
2018-03-03 17:50 171225023 Björklinge BK 02 - Storvreta IBK 10 - 3 Ronnie Eriksson, Maximilian Halvarsson Björklinge Sporthall
2018-03-04 15:50 171225022 Stenhagens KK - Alunda IBF 3 - 0 Rikard Ohlström, Olof Berggren Stenhagenskolans Sporthall
2018-03-10 15:00 171225026 Stenhagens KK - Gottsunda IBF 6 - 1 Fabian Fahimi, Christoffer Wallenborg Stenhagen BoKC
2018-03-10 15:05 171225025 Alunda IBF - Björklinge BK 02 5 - 3 Oscar Eriksson, Victor Flemström Olandshallen
2018-03-11 17:00 171225027 Storvreta IBK - Örsundsbro IF/Lama 3 - 5 Rasmus Pehkonen, Oscar Eriksson Ärentunaskolan
2018-03-16 19:15 171225029 Örsundsbro IF/Lama - Björklinge BK 02 1 - 4 Marko Spasic, Erik Rosvall Örsundsbro Sporthall
2018-03-17 11:20 171225028 Gottsunda IBF - Alunda IBF 2 - 4 Christoffer Stenlund, Niklas Arvidsson Gottsundahallen
2018-03-18 15:50 171225030 Storvreta IBK - Stenhagens KK 5 - 1 Vesa Petterson, Georgios Papadakis Vattholma Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Örsundsbro IF/ Lama 10 8 1 1 55-20 35 25
2. Björklinge BK 02 10 8 0 2 58-22 36 24
3. Alunda IBF 10 5 1 4 40-48 -8 16
4. Storvreta IBK 10 3 2 5 36-40 -4 11
5. Stenhagens KK 10 3 1 6 28-40 -12 10
6. Gottsunda IBF 10 0 1 9 12-59 -47 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar röd div 4
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
171221003 Rasbo IK - Västerlöfsta IBF/Morgongåva SK -1 - -1 Hall 2000
2017-10-07 10:10 171221005 SK Vide - IFK Dannemora/Ö 2 - 5 Johan Lanzaro, Frida Lanzaro Alsike sporthall
2017-10-08 17:50 171221006 Hagunda IF - Björklinge BK 0 - 7 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg IFU Arena - Upplands Energi
2017-10-08 19:00 171221002 FBC Uppsala Ungdom - Storvreta IBK P03 3 - 7 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg IFU Arena - Upplands Energi
2017-10-14 10:50 171221012 Hagunda IF - SK Vide 1 - 7 Albin Karlsson, Vesa Petterson IFU Arena - Upplands Energi
2017-10-14 11:40 171221009 Örsundsbro IF - FBC Uppsala Ungdom 5 - 6 Eric Cederholm, Jan-Olov Cederholm Örsundsbro Sporthall
2017-10-14 13:00 171221010 IFK Dannemora/Ö - Västerlöfsta IBF/Morgongåva SK 9 - 2 Georgios Papadakis, Maximilian Halvarsson Österby Sim o Sporthall
2017-10-15 11:15 171221008 Rasbo IK - IK Sirius FBC/IBK P04 3 - 13 Lars Halvarsson, Georgios Papadakis Hall 2000
2017-10-21 18:30 171221016 FBC Uppsala Ungdom - Björklinge BK 2 - 5 Jesper Karevaara, Marcus Gozzi IFU Arena - Upplands Energi
2017-10-22 09:30 171221017 Västerlöfsta IBF/Morgongåva SK - Hagunda IF 4 - 3 Thomas Larsson, Victor Flemström Heby Sporthall
2017-10-22 09:40 171221015 IK Sirius FBC/IBK P04 - IFK Dannemora/Ö 2 - 0 Markus Lindblom, Johanna Lind IFU Arena - Upplands Energi
2017-10-22 12:10 171221014 Storvreta IBK P03 - Örsundsbro IF 5 - 11 Per-Olof Svensson, Maximilian Halvarsson Vattholma Sporthall
2017-10-27 18:00 171221021 Björklinge BK - Storvreta IBK P03 3 - 2 Jelena Spasic, Mimma Spasic Björklinge Sporthall
2017-10-28 12:35 171221023 SK Vide - FBC Uppsala Ungdom 1 - 7 Marcus Gozzi, Jesper Karevaara Alsike sporthall
2017-10-28 13:00 171221020 IFK Dannemora/Ö - Rasbo IK 4 - 5 Georgios Papadakis, Per Ericsson Österby Sim o Sporthall
2017-10-29 19:00 171221022 Hagunda IF - IK Sirius FBC/IBK P04 1 - 10 Isak Norén, Tony Nyberg IFU Arena B - Turbo Sport
2017-10-29 10:50 171221030 FBC Uppsala Ungdom - Västerlöfsta IBF/Morgongåva SK 13 - 7 Pontus Orebrand, Peter Alenbring IFU Arena E – Lundqvist EL
2017-11-01 18:15 171221026 Örsundsbro IF - Björklinge BK 1 - 6 Eric Cederholm, Jan-Olov Cederholm Örsundsbro Sporthall
2017-11-03 18:00 171221027 Rasbo IK - Hagunda IF 2 - 5 Maximilian Halvarsson, Lars Halvarsson Hall 2000
2017-11-03 18:00 171221028 Storvreta IBK P03 - SK Vide 9 - 5 Christoffer Stenlund, Erik Andersson Vattholma Sporthall
2017-11-11 10:45 171221035 Västerlöfsta IBF/Morgongåva SK - Storvreta IBK P03 3 - 0 Johan Lanzaro, Frida Lanzaro Heby Sporthall
2017-11-11 10:50 171221032 Hagunda IF - IFK Dannemora/Ö 3 - 4 Vesa Petterson, Ian Engblom IFU Arena - Upplands Energi
2017-11-11 17:00 171221033 SK Vide - Örsundsbro IF 2 - 2 Mikael Rosenius, Ronnie Eriksson Alsike sporthall
2017-11-12 17:30 171221036 FBC Uppsala Ungdom - IK Sirius FBC/IBK P04 3 - 7 Georgios Papadakis, Rasmus Pehkonen IFU Arena B - Turbo Sport
2017-11-18 11:20 171221038 Björklinge BK - SK Vide 4 - 2 Erik Andersson, Albin Karlsson Björklinge Sporthall
2017-11-18 11:45 171221040 Örsundsbro IF - Västerlöfsta IBF/Morgongåva SK 11 - 1 Johan Lanzaro, Frida Lanzaro Örsundsbro Sporthall
2017-11-19 11:00 171221041 Rasbo IK - FBC Uppsala Ungdom 4 - 5 Rasmus Pehkonen, Georgios Papadakis Hall 2000
2017-11-19 13:20 171221042 Storvreta IBK P03 - IK Sirius FBC/IBK P04 3 - 8 David Söderström, Christer Andersson Vattholma Sporthall
2017-11-26 10:00 171221045 Västerlöfsta IBF/Morgongåva SK - Björklinge BK 1 - 2 Marko Spasic, Mimma Spasic Heby Sporthall
2017-11-26 10:50 171221047 IK Sirius FBC/IBK P04 - Örsundsbro IF 16 - 2 Maximilian Halvarsson, Cassandra Reuterström IFU Arena – DHinox
2017-11-26 13:10 171221046 FBC Uppsala Ungdom - IFK Dannemora/Ö 2 - 5 Maximilian Halvarsson, Cassandra Reuterström IFU Arena – DHinox
2017-11-26 16:40 171221048 Storvreta IBK P03 - Rasbo IK 9 - 1 Johan Lanzaro, Rasmus Pehkonen Ärentunaskolan
2017-12-02 13:15 171221054 Örsundsbro IF - Rasbo IK 6 - 2 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Örsundsbro Sporthall
2017-12-02 14:50 171221052 Björklinge BK - IK Sirius FBC/IBK P04 5 - 10 Marko Spasic, Jelena Spasic Björklinge Sporthall
2017-12-03 11:30 171221050 Västerlöfsta IBF/Morgongåva SK - SK Vide 7 - 2 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Heby Sporthall
2017-12-03 15:30 171221051 Hagunda IF - FBC Uppsala Ungdom 1 - 6 Emma Holmqvist, Stina Dingfors IFU Arena - Upplands Energi
2017-12-04 19:00 171221053 IFK Dannemora/Ö - Storvreta IBK P03 6 - 4 Jouni Myller, Fredrik Longgren Österby Sim o Sporthall
2017-12-09 15:45 171221060 Örsundsbro IF - IFK Dannemora/Ö 4 - 2 Mikael Eriksson, Fabian Fahimi Örsundsbro Sporthall
2017-12-10 09:40 171221057 IK Sirius FBC/IBK P04 - SK Vide 16 - 2 Adam Lowén, Leo Aviander IFU Arena B - Turbo Sport
2017-12-10 16:00 171221058 Storvreta IBK P03 - Hagunda IF 6 - 2 Maximilian Halvarsson, Marko Spasic Ärentunaskolan
2017-12-10 16:30 171221059 Rasbo IK - Björklinge BK 5 - 5 Joakim Ottosson, Markus Lundquist Hall 2000
2017-12-16 10:10 171221064 SK Vide - Rasbo IK 3 - 5 Arvid Englund, Michaela Pålsson Alsike sporthall
2017-12-16 15:10 171221062 IK Sirius FBC/IBK P04 - Västerlöfsta IBF/Morgongåva SK 18 - 4 Johan Lennartsson, Filip Sjölund IFU Arena - Upplands Energi
2017-12-16 19:10 171221066 Björklinge BK - IFK Dannemora/Ö 1 - 2 Magnus Nordahl, Jonas Tidsjö Björklinge Sporthall
2017-12-17 16:40 171221065 Hagunda IF - Örsundsbro IF 6 - 7 Hannah Mcloughlin, Jelena Spasic IFU Arena B - Turbo Sport
2018-01-13 11:20 171221069 Västerlöfsta IBF/Morgongåva SK - Rasbo IK 4 - 3 Jacob Holmström, Nick Kyller Heby Sporthall
2018-01-13 11:30 171221071 IFK Dannemora/Ö - SK Vide 8 - 1 Jouni Myller, Fredrik Longgren Österby Sim o Sporthall
2018-01-13 12:30 171221072 Björklinge BK - Hagunda IF 5 - 4 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Björklinge Sporthall
2018-01-14 11:00 171221068 Storvreta IBK P03 - FBC Uppsala Ungdom 9 - 4 Mattias Hernandez-Börjesson, Christoffer Wallenborg Vattholma Sporthall
2018-01-20 12:40 171221076 Västerlöfsta IBF/Morgongåva SK - IFK Dannemora/Ö 2 - 7 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Heby Sporthall
2018-01-20 19:10 171221078 SK Vide - Hagunda IF 14 - 3 Rasmus Pehkonen, Marcus Gozzi Alsike sporthall
2018-01-21 13:10 171221074 IK Sirius FBC/IBK P04 - Rasbo IK 4 - 1 Adam Lowén, Joakim Ottosson IFU Arena - Upplands Energi
2018-01-21 16:40 171221075 FBC Uppsala Ungdom - Örsundsbro IF 3 - 1 Martin Sarja, Simon Mahdavi IFU Arena B - Turbo Sport
2018-01-27 11:00 171221080 Örsundsbro IF - Storvreta IBK P03 5 - 3 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm Örsundsbro Sporthall
2018-01-27 13:00 171221081 IFK Dannemora/Ö - IK Sirius FBC/IBK P04 5 - 8 Georgios Papadakis, Jonas Tidsjö Österby Sim o Sporthall
2018-01-27 14:50 171221082 Björklinge BK - FBC Uppsala Ungdom 4 - 2 Marko Spasic, Jelena Spasic Björklinge Sporthall
2018-01-28 14:20 171221083 Hagunda IF - Västerlöfsta IBF/Morgongåva SK 8 - 5 Anton Wärm, Christoffer Wallenborg IFU Arena B - Turbo Sport
2018-02-03 17:50 171221089 FBC Uppsala Ungdom - SK Vide 5 - 4 Martin Sarja, Simon Mahdavi IFU Arena - Upplands Energi
2018-02-04 08:30 171221088 IK Sirius FBC/IBK P04 - Hagunda IF 9 - 1 Markus Lindblom, Thomas Tanskanen IFU Arena – DHinox
2018-02-04 11:00 171221087 Storvreta IBK P03 - Björklinge BK 5 - 2 Johan Lanzaro, Georgios Papadakis Vattholma Sporthall
2018-02-04 13:10 171221086 Rasbo IK - IFK Dannemora/Ö 3 - 4 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Hall 2000
2018-02-10 11:20 171221096 Västerlöfsta IBF/Morgongåva SK - FBC Uppsala Ungdom 2 - 7 Erik Andersson, Felix Pettersson Heby Sporthall
2018-02-10 17:50 171221093 Hagunda IF - Rasbo IK 4 - 6 Hannah Mcloughlin, Isak Norén IFU Arena B - Turbo Sport
2018-02-10 19:20 171221094 SK Vide - Storvreta IBK P03 1 - 11 Tony Nyberg, Rasmus Pehkonen Alsike sporthall
2018-02-11 18:30 171221092 Björklinge BK - Örsundsbro IF 2 - 5 Oscar Eriksson, Per Ericsson Björklinge Sporthall
2018-02-17 11:30 171221098 IFK Dannemora/Ö - Hagunda IF 7 - 1 Per-Olof Svensson, Henrik Wallenborg Österby Sim o Sporthall
2018-02-17 16:15 171221099 Örsundsbro IF - SK Vide 2 - 3 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Örsundsbro Sporthall
2018-02-18 15:40 171221101 Storvreta IBK P03 - Västerlöfsta IBF/Morgongåva SK 7 - 4 Cassandra Reuterström, Niklas Arvidsson Ärentunaskolan
2018-03-02 19:10 171221102 IK Sirius FBC/IBK P04 - FBC Uppsala Ungdom 15 - 3 Erik Andersson, Felix Pettersson IFU Arena - Upplands Energi
2018-01-20 10:50 171221108 IK Sirius FBC/IBK P04 - Storvreta IBK P03 4 - 3 Anton Ceder, Albin Karlsson IFU Arena – DHinox
2018-02-24 10:30 171221106 Västerlöfsta IBF/Morgongåva SK - Örsundsbro IF 1 - 6 Handrin Thunkvist, Johan Lanzaro Heby Sporthall
2018-02-24 11:00 171221104 SK Vide - Björklinge BK 1 - 2 Arvid Englund, Peter Alenbring Alsike sporthall
2018-02-25 12:00 171221107 FBC Uppsala Ungdom - Rasbo IK 6 - 5 Nick Kyller, Markus Lindblom IFU Arena - Upplands Energi
2018-03-03 11:30 171221112 IFK Dannemora/Ö - FBC Uppsala Ungdom 3 - 1 Leif Ericsson, Sarah Ejderskog Österby Sim o Sporthall
2018-03-03 12:30 171221113 Örsundsbro IF - IK Sirius FBC/IBK P04 3 - 4 Rasmus Larsson, Anders Ståhlberg Örsundsbro Sporthall
2018-03-04 13:00 171221114 Rasbo IK - Storvreta IBK P03 2 - 13 Nick Kyller, Erik Palmertz Hall 2000
2018-03-04 18:30 171221111 Björklinge BK - Västerlöfsta IBF/Morgongåva SK 10 - 1 Ronnie Eriksson, Per Ericsson Björklinge Sporthall
2018-03-06 18:30 171221120 Rasbo IK - Örsundsbro IF 4 - 5 Thomas Tanskanen, Felix Pettersson Hall 2000
2018-03-07 18:00 171221117 FBC Uppsala Ungdom - Hagunda IF 11 - 4 Adam Lowén, Gabriel Wall IFU Arena - Upplands Energi
2018-03-07 20:20 171221118 IK Sirius FBC/IBK P04 - Björklinge BK 3 - 5 Adam Lowén, Gabriel Wall IFU Arena - Upplands Energi
2018-03-09 18:00 171221119 Storvreta IBK P03 - IFK Dannemora/Ö 5 - 5 Maximilian Halvarsson, Marko Spasic Ärentunaskolan
2018-03-11 14:30 171221116 SK Vide - Västerlöfsta IBF/Morgongåva SK 6 - 0 Tony Nyberg, Jesper Karevaara Hälsohuset
2018-03-09 18:00 171221125 Björklinge BK - Rasbo IK 10 - 3 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Björklinge Sporthall
2018-03-10 16:00 171221126 IFK Dannemora/Ö - Örsundsbro IF 1 - 6 Jelena Spasic, Marko Spasic Österby Sim o Sporthall
2018-03-10 17:00 171221123 SK Vide - IK Sirius FBC/IBK P04 4 - 4 Felix Pettersson, Erik Palmertz Alsike sporthall
2018-03-11 12:00 171221124 Hagunda IF - Storvreta IBK P03 3 - 5 Johan Lanzaro, Mimma Spasic IFU Arena B - Turbo Sport
2018-03-17 10:10 171221128 Västerlöfsta IBF/Morgongåva SK - IK Sirius FBC/IBK P04 4 - 14 Martin Stenberg, Marko Spasic Heby Sporthall
2018-03-17 13:00 171221132 IFK Dannemora/Ö - Björklinge BK 3 - 4 Jonas Tidsjö, Tomas Hallenberg Österby Sim o Sporthall
2018-03-17 16:15 171221131 Örsundsbro IF - Hagunda IF 10 - 0 Thomas Tanskanen, Handrin Thunkvist Örsundsbro Sporthall
2018-03-18 11:50 171221130 Rasbo IK - SK Vide 4 - 1 Henrik Wallenborg, Adam Lowén Hall 2000
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IK Sirius FBC/ IBK P04 18 16 1 1 165-52 113 49
2. Björklinge BK 18 13 1 4 82-52 30 40
3. Örsundsbro IF 18 11 1 6 92-67 25 34
4. IFK Dannemora/ Ö 18 11 1 6 80-56 24 34
5. Storvreta IBK P03 18 10 1 7 106-72 34 31
6. FBC Uppsala Ungdom 18 10 0 8 89-89 0 30
7. SK Vide 18 4 2 12 61-95 -34 14
8. Rasbo IK 18 4 2 12 57-100 -43 14
9. Västerlöfsta IBF/ Morgongåva SK 18 4 1 13 51-125 -74 13
10. Hagunda IF 18 2 0 16 50-125 -75 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar röd div 5
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-10-08 14:20 171223003 IK Sirius FBC/IBK P04 - Arlanda IBK/Rosersberg 8 - 4 Albin Karlsson, Johan Lennartsson IFU Arena - Upplands Energi
2017-10-08 14:30 171223004 IBF Roslagsalliansen - Storvreta IBK 1 - 1 Georgios Papadakis, Markus Lundquist Sportcentrum
2017-10-08 16:40 171223002 FBC Uppsala Ungdom - SK Vide 3 - 2 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg IFU Arena - Upplands Energi
2017-10-22 13:50 171223001 Enköpings IBK - Wåhla IBK 15 - 3 Jan-Olov Cederholm, Eric Cederholm S:t Ilianshallen
2017-10-15 11:00 171223007 Storvreta IBK - FBC Uppsala Ungdom 2 - 3 Marko Spasic, Markus Lindblom Vattholma Sporthall
2017-10-15 11:00 171223008 IBF Roslagsalliansen - IK Sirius FBC/IBK P04 5 - 3 Jörgen Olsson, Rohnny Åhman Sportcentrum
2017-10-15 19:15 171223006 Arlanda IBK/Rosersberg - Wåhla IBK 7 - 4 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Kolstahallen
2018-03-01 19:30 171223005 SK Vide - Enköpings IBK 5 - 3 Tony Nyberg, Jesper Karevaara Alsike sporthall
2017-10-21 13:00 171223009 Enköpings IBK - Arlanda IBK/Rosersberg 9 - 8 Johan Lanzaro, Frida Lanzaro S:t Ilianshallen
2017-10-21 16:10 171223012 FBC Uppsala Ungdom - IK Sirius FBC/IBK P04 7 - 4 Jesper Karevaara, Marcus Gozzi IFU Arena - Upplands Energi
2017-10-21 16:45 171223011 Wåhla IBK - IBF Roslagsalliansen 3 - 12 Andreas Persson Stenberg, Erik Palmertz Östervåla Sporthall
2017-10-22 18:45 171223010 SK Vide - Storvreta IBK 2 - 4 Christoffer Stenlund, Erik Palmertz Fyrishov A
2017-10-29 12:30 171223014 IBF Roslagsalliansen - Arlanda IBK/Rosersberg 5 - 4 Maximilian Halvarsson, Johnny Söderqvist Sportcentrum
2017-10-29 13:30 171223013 Storvreta IBK - Enköpings IBK 7 - 2 Marko Spasic, Jelena Spasic Vattholma Sporthall
2017-10-29 15:10 171223016 FBC Uppsala Ungdom - Wåhla IBK 16 - 7 Thomas Tanskanen, Luka Radosavljevic IFU Arena – DHinox
2017-10-29 16:40 171223015 IK Sirius FBC/IBK P04 - SK Vide 15 - 1 Isak Norén, Tony Nyberg IFU Arena B - Turbo Sport
2017-11-10 19:30 171223020 SK Vide - Wåhla IBK 5 - 3 Marcus Gozzi, Jesper Karevaara Hälsohuset
2017-11-11 10:00 171223019 Arlanda IBK/Rosersberg - FBC Uppsala Ungdom 7 - 2 Jesper Karevaara, Mikael Eriksson Ekilla Sporthall
2017-11-11 14:45 171223017 Enköpings IBK - IBF Roslagsalliansen 7 - 6 Theodor Jonsson, Simon Johansson S:t Ilianshallen
2017-11-12 11:00 171223018 Storvreta IBK - IK Sirius FBC/IBK P04 1 - 2 Jacob Holmström, Nick Kyller Vattholma Sporthall
2017-11-18 15:10 171223024 SK Vide - Arlanda IBK/Rosersberg 1 - 7 Emma Holmqvist, Thomas Larsson Alsike sporthall
2017-11-18 16:00 171223023 Wåhla IBK - Storvreta IBK 1 - 5 Handrin Thunkvist, Lars Halvarsson Östervåla Sporthall
2017-11-19 13:10 171223021 IK Sirius FBC/IBK P04 - Enköpings IBK 10 - 3 Erik Andersson, Thomas Larsson IFU Arena - Upplands Energi
2017-11-19 14:20 171223022 FBC Uppsala Ungdom - IBF Roslagsalliansen 9 - 2 Erik Andersson, Thomas Larsson IFU Arena - Upplands Energi
2017-11-25 15:50 171223026 IK Sirius FBC/IBK P04 - Wåhla IBK 14 - 4 Marko Spasic, Albin Karlsson IFU Arena - Upplands Energi
2017-11-26 09:45 171223025 Enköpings IBK - FBC Uppsala Ungdom 2 - 7 Jan-Olov Cederholm, Eric Cederholm S:t Ilianshallen
2017-11-26 11:30 171223027 IBF Roslagsalliansen - SK Vide 2 - 6 Tony Nyberg, Thomas Tanskanen Sparbankshallen
2017-12-12 19:45 171223028 Storvreta IBK - Arlanda IBK/Rosersberg 1 - 5 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Vattholma Sporthall
2017-12-02 10:30 171223029 Wåhla IBK - Enköpings IBK 4 - 8 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson Östervåla Sporthall
2017-12-02 13:15 171223031 Arlanda IBK/Rosersberg - IK Sirius FBC/IBK P04 9 - 4 Alexander Potapeiko, Mimma Spasic Rosershallen
2017-12-02 16:40 171223030 SK Vide - FBC Uppsala Ungdom 8 - 6 Christoffer Stenlund, Mimma Spasic Alsike sporthall
2017-12-03 12:00 171223032 Storvreta IBK - IBF Roslagsalliansen 4 - 2 Peter Astner, Ronnie Eriksson Vattholma Sporthall
2017-12-06 20:00 171223033 Enköpings IBK - SK Vide 6 - 9 Johan Lanzaro, Frida Lanzaro Bergvretenhallen
2017-12-09 12:45 171223034 Wåhla IBK - Arlanda IBK/Rosersberg 5 - 14 Jelena Spasic, Mimma Spasic Rosershallen
2017-12-10 08:30 171223035 FBC Uppsala Ungdom - Storvreta IBK 3 - 4 Adam Lowén, Leo Aviander IFU Arena B - Turbo Sport
2017-12-10 10:50 171223036 IK Sirius FBC/IBK P04 - IBF Roslagsalliansen 9 - 2 Erik Palmertz, Leo Aviander IFU Arena B - Turbo Sport
2017-12-16 08:30 171223040 IK Sirius FBC/IBK P04 - FBC Uppsala Ungdom 8 - 2 Adam Lowén, Erik Palmertz IFU Arena B - Turbo Sport
2017-12-16 09:30 171223037 Arlanda IBK/Rosersberg - Enköpings IBK 3 - 9 Jesper Karevaara, Jörgen Olsson Ekilla Sporthall
2017-12-17 11:00 171223038 Storvreta IBK - SK Vide 4 - 2 Johnny Söderqvist, Felix Pettersson Vattholma Sporthall
2017-12-17 11:30 171223039 IBF Roslagsalliansen - Wåhla IBK 10 - 4 Peter Astner, Anders Leander Sparbankshallen
2018-01-13 14:15 171223041 Enköpings IBK - Storvreta IBK 4 - 6 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall S:t Ilianshallen
2018-01-13 15:00 171223042 Arlanda IBK/Rosersberg - IBF Roslagsalliansen 6 - 5 Jesper Karevaara, Jonatan Svahn Rosershallen
2018-01-13 15:25 171223043 SK Vide - IK Sirius FBC/IBK P04 7 - 2 Mattias Hernandez-Börjesson, Christoffer Wallenborg Alsike sporthall
2018-01-13 16:45 171223044 Wåhla IBK - FBC Uppsala Ungdom 4 - 13 Johan Lanzaro, Rasmus Pehkonen Östervåla Sporthall
2018-01-21 08:30 171223046 IK Sirius FBC/IBK P04 - Storvreta IBK 6 - 3 Nick Kyller, Maximilian Halvarsson IFU Arena - Upplands Energi
2018-01-21 12:30 171223045 IBF Roslagsalliansen - Enköpings IBK 0 - 7 Peter Alenbring, Thomas Tanskanen Sparbankshallen
2018-01-21 14:20 171223047 FBC Uppsala Ungdom - Arlanda IBK/Rosersberg 2 - 5 Albin Karlsson, Adam Lowén IFU Arena B - Turbo Sport
2018-02-13 18:30 171223048 Wåhla IBK - SK Vide 5 - 8 Niklas Arvidsson, Mattias Hernandez-Börjesson Östervåla Sporthall
2018-01-27 17:15 171223052 Arlanda IBK/Rosersberg - SK Vide 8 - 3 Jonatan Svahn, Victor Flemström Ekilla Sporthall
2018-01-28 11:30 171223049 Enköpings IBK - IK Sirius FBC/IBK P04 1 - 10 Per Ericsson, Johan Lanzaro S:t Ilianshallen
2018-01-28 11:30 171223050 IBF Roslagsalliansen - FBC Uppsala Ungdom 7 - 3 Tony Nyberg, Mikael Eriksson Sportcentrum
2018-01-28 15:10 171223051 Storvreta IBK - Wåhla IBK 9 - 0 Thomas Tanskanen, Handrin Thunkvist Vattholma Sporthall
2018-02-03 10:00 171223054 Wåhla IBK - IK Sirius FBC/IBK P04 5 - 13 Mattias Hernandez-Börjesson, Henrik Wallenborg Östervåla Sporthall
2018-02-03 10:10 171223055 SK Vide - IBF Roslagsalliansen 2 - 4 Nick Kyller, Marcus Gozzi Alsike sporthall
2018-02-03 10:45 171223056 Arlanda IBK/Rosersberg - Storvreta IBK 3 - 11 Mimma Spasic, Jonatan Svahn Rosershallen
2018-02-03 16:40 171223053 FBC Uppsala Ungdom - Enköpings IBK 13 - 3 Martin Sarja, Simon Mahdavi IFU Arena - Upplands Energi
2018-02-02 19:30 171223057 Enköpings IBK - Wåhla IBK 12 - 7 Rasmus Larsson, Johan Lanzaro S:t Ilianshallen
2018-02-04 14:20 171223059 IK Sirius FBC/IBK P04 - Arlanda IBK/Rosersberg 7 - 4 Felix Pettersson, Johan Lennartsson IFU Arena – DHinox
2018-02-04 15:30 171223058 FBC Uppsala Ungdom - SK Vide 6 - 4 Felix Pettersson, Johan Lennartsson IFU Arena – DHinox
2018-02-04 16:00 171223060 IBF Roslagsalliansen - Storvreta IBK 2 - 5 Tony Nyberg, Mikael Rosenius Sportcentrum
2018-02-10 11:20 171223061 SK Vide - Enköpings IBK 7 - 4 Jesper Karevaara, Marcus Gozzi Alsike sporthall
2018-02-10 13:15 171223062 Arlanda IBK/Rosersberg - Wåhla IBK 12 - 8 Hugo Nyhem, Victor Flemström Ekilla Sporthall
2018-02-11 10:30 171223063 Storvreta IBK - FBC Uppsala Ungdom 2 - 2 Jouni Myller, Fredrik Longgren Vattholma Sporthall
2018-02-11 13:00 171223064 IBF Roslagsalliansen - IK Sirius FBC/IBK P04 4 - 6 Johan Lanzaro, Lars Halvarsson Sparbankshallen
2018-02-17 12:00 171223067 Wåhla IBK - IBF Roslagsalliansen 4 - 5 Andreas Persson Stenberg, Erik Palmertz Östervåla Sporthall
2018-03-09 18:20 171223068 FBC Uppsala Ungdom - IK Sirius FBC/IBK P04 1 - 4 Felix Pettersson, Adam Lowén IFU Arena - Upplands Energi
2018-03-12 18:10 171223065 Enköpings IBK - Arlanda IBK/Rosersberg 1 - 3 Elias Brode, Emil Gustavsson S:t Ilianshallen
2018-03-17 13:40 171223066 SK Vide - Storvreta IBK 6 - 8 Victor Flemström, Mattias Hernandez-Börjesson Hälsohuset
2018-02-22 19:00 171223070 IBF Roslagsalliansen - Arlanda IBK/Rosersberg 6 - 2 Johnny Söderqvist, Thomas Tanskanen Sportcentrum
2018-02-24 10:50 171223072 FBC Uppsala Ungdom - Wåhla IBK 10 - 0 Jan-Olov Cederholm, Jelena Spasic IFU Arena - Upplands Energi
2018-03-06 19:50 171223069 Storvreta IBK - Enköpings IBK 8 - 2 Mattias Hernandez-Börjesson, Markus Lindblom Vattholma Sporthall
2018-03-16 18:20 171223071 IK Sirius FBC/IBK P04 - SK Vide 9 - 1 Anton Ceder, Adam Lowén IFU Arena - Upplands Energi
2018-03-03 13:05 171223076 SK Vide - Wåhla IBK 13 - 0 Victor Flemström, Tony Nyberg Alsike sporthall
2018-03-04 12:00 171223074 Storvreta IBK - IK Sirius FBC/IBK P04 1 - 7 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson Vattholma Sporthall
2018-03-09 18:45 171223073 Enköpings IBK - IBF Roslagsalliansen 3 - 6 Johan Lanzaro, Rasmus Pehkonen S:t Ilianshallen
2018-03-14 18:40 171223075 Arlanda IBK/Rosersberg - FBC Uppsala Ungdom 3 - 5 Tony Nyberg, Victor Flemström Kolstahallen
2018-03-10 13:30 171223079 Wåhla IBK - Storvreta IBK 4 - 4 Fredrik Longgren, Jouni Myller Östervåla Sporthall
2018-03-10 19:20 171223080 SK Vide - Arlanda IBK/Rosersberg 5 - 2 Felix Pettersson, Erik Palmertz Alsike sporthall
2018-03-11 13:10 171223077 IK Sirius FBC/IBK P04 - Enköpings IBK 18 - 4 Johan Lanzaro, Mimma Spasic IFU Arena B - Turbo Sport
2018-03-11 14:20 171223078 FBC Uppsala Ungdom - IBF Roslagsalliansen 4 - 3 Johan Lanzaro, Mimma Spasic IFU Arena B - Turbo Sport
2018-03-16 19:00 171223084 Storvreta IBK - Arlanda IBK/Rosersberg 2 - 2 Erik Palmertz, Mattias Hernandez-Börjesson Vattholma Sporthall
2018-03-18 10:50 171223082 IK Sirius FBC/IBK P04 - Wåhla IBK 10 - 2 Peter Astner, Tony Nyberg IFU Arena B - Turbo Sport
2018-03-18 11:45 171223081 Enköpings IBK - FBC Uppsala Ungdom 2 - 3 Elias Brode, Emil Gustavsson S:t Ilianshallen
2018-03-18 14:30 171223083 IBF Roslagsalliansen - SK Vide 6 - 0 Lars Halvarsson, Per-Olof Svensson Sportcentrum
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IK Sirius FBC/ IBK P04 21 17 0 4 169-71 98 51
2. FBC Uppsala Ungdom 21 13 1 7 120-83 37 40
3. Storvreta IBK 21 12 4 5 92-61 31 40
4. Arlanda IBK/ Rosersberg 21 11 1 9 118-103 15 34
5. IBF Roslagsalliansen 21 10 1 10 95-92 3 31
6. SK Vide 21 10 0 11 97-107 -10 30
7. Enköpings IBK 21 7 0 14 107-143 -36 21
8. Wåhla IBK 21 0 1 20 77-215 -138 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar röd div 6 västra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-10-06 19:10 171224003 SK Vide 1 - Södra Trögds IK 4 - 7 Johan Lanzaro, Frida Lanzaro Hälsohuset
2017-10-07 10:15 171224004 Arlanda IBK/Rosersbergs IK - Örsundsbro IF 8 - 4 Ekilla Sporthall
2017-10-07 12:00 171224002 Enköpings IBK P04 - Wåhla IBK 18 - 3 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg S:t Ilianshallen
2017-10-07 12:00 171224005 Bålsta FBC - Hagunda IF 6 - 2 Luka Radosavljevic, Rasmus Pehkonen Fridegårdsskolan
2017-10-14 08:30 171224009 Hagunda IF - SK Vide 1 3 - 3 Henrik Wallenborg, Vesa Petterson IFU Arena - Upplands Energi
2017-10-14 13:30 171224010 Bålsta FBC - Arlanda IBK/Rosersbergs IK 3 - 4 Markus Lundquist, Rasmus Pehkonen Fridegårdsskolan
2017-10-14 15:30 171224006 Wåhla IBK - Stenhagens KK/Hagunda IF 1 - 11 Thomas Larsson, Olof Berggren Östervåla Sporthall
2018-01-07 13:30 171224008 Örsundsbro IF - Enköpings IBK P04 12 - 4 Eric Cederholm, Calle Boren Örsundsbro Sporthall
2017-10-20 19:30 171224015 SK Vide 1 - Arlanda IBK/Rosersbergs IK 0 - 4 Jesper Karevaara, Christoffer Stenlund Hälsohuset
2017-10-21 15:15 171224012 Wåhla IBK - Örsundsbro IF 5 - 3 Örsundsbro Sporthall
2017-10-22 09:45 171224014 Enköpings IBK P04 - Bålsta FBC 12 - 6 Calle Boren, Eric Cederholm S:t Ilianshallen
2017-10-22 14:10 171224011 Stenhagens KK/Hagunda IF - Södra Trögds IK 6 - 2 Carl Sjölen, Noah Gadd Stenhagenskolans Sporthall
2017-10-28 11:40 171224017 Hagunda IF - Södra Trögds IK 6 - 6 Vesa Petterson, Johan Lennartsson IFU Arena B - Turbo Sport
2017-10-28 13:45 171224020 SK Vide 1 - Enköpings IBK P04 6 - 4 Marcus Gozzi, Jesper Karevaara Alsike sporthall
2017-10-28 14:15 171224016 Örsundsbro IF - Stenhagens KK/Hagunda IF 5 - 0 Örsundsbro Sporthall
2017-10-28 14:15 171224018 Bålsta FBC - Wåhla IBK 5 - 3 Calle Boren, Johan Lanzaro Fridegårdsskolan
2017-11-11 13:00 171224023 Södra Trögds IK - Arlanda IBK/Rosersbergs IK 5 - 2 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Lillkyrkahallen
2017-11-11 13:45 171224024 Wåhla IBK - SK Vide 1 5 - 4 Andreas Persson Stenberg, Erik Palmertz Östervåla Sporthall
2017-11-11 15:10 171224022 Örsundsbro IF - Bålsta FBC 2 - 5 Johan Lanzaro, Frida Lanzaro Örsundsbro Sporthall
2017-11-12 15:30 171224021 Stenhagens KK/Hagunda IF - Hagunda IF 2 - 5 Jelena Spasic, Mimma Spasic Stenhagenskolans Sporthall
2017-11-18 12:00 171224029 Enköpings IBK P04 - Södra Trögds IK 4 - 8 Pierre Engström, Michaela Pålsson S:t Ilianshallen
2017-11-18 13:15 171224027 Arlanda IBK/Rosersbergs IK - Hagunda IF 5 - 2 Jesper Karevaara, Victor Flemström Rosershallen
2017-11-18 14:15 171224026 Bålsta FBC - Stenhagens KK/Hagunda IF 6 - 2 Stina Dingfors, Rasmus Pehkonen Fridegårdsskolan
2017-11-18 17:30 171224028 SK Vide 1 - Örsundsbro IF 6 - 5 Emma Holmqvist, Thomas Larsson Alsike sporthall
2017-11-25 12:00 171224033 Hagunda IF - Enköpings IBK P04 1 - 8 Marko Spasic, Mimma Spasic IFU Arena – DHinox
2017-11-25 14:15 171224032 Bålsta FBC - SK Vide 1 4 - 0 Jonatan Svahn, Jacob Baganzicaha Fridegårdsskolan
2017-11-26 12:00 171224035 Södra Trögds IK - Wåhla IBK 7 - 2 Calle Boren, Christoffer Wallenborg Lillkyrkahallen
2017-11-26 14:40 171224031 Stenhagens KK/Hagunda IF - Arlanda IBK/Rosersbergs IK 4 - 8 Christoffer Wallenborg, Henrik Wallenborg Stenhagenskolans Sporthall
2017-12-02 15:00 171224039 Wåhla IBK - Hagunda IF 5 - 7 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson Östervåla Sporthall
2017-12-03 08:45 171224037 Enköpings IBK P04 - Arlanda IBK/Rosersbergs IK 3 - 6 Georgios Papadakis, Calle Boren S:t Ilianshallen
2017-12-03 12:00 171224040 Södra Trögds IK - Örsundsbro IF 4 - 5 Georgios Papadakis, Calle Boren Lillkyrkahallen
2017-12-03 18:50 171224036 SK Vide 1 - Stenhagens KK/Hagunda IF 5 - 3 Mimma Spasic, Rasmus Pehkonen Hälsohuset
2017-12-09 10:15 171224043 Arlanda IBK/Rosersbergs IK - Wåhla IBK 24 - 3 Mimma Spasic, Jelena Spasic Ekilla Sporthall
2017-12-09 13:30 171224044 Bålsta FBC - Södra Trögds IK 6 - 3 Calle Boren, Frida Lanzaro Fridegårdsskolan
2017-12-10 12:00 171224045 Hagunda IF - Örsundsbro IF 5 - 2 Tony Nyberg, Rasmus Pehkonen IFU Arena B - Turbo Sport
2017-12-10 13:00 171224041 Stenhagens KK/Hagunda IF - Enköpings IBK P04 4 - 7 Henrik Wallenborg, Christoffer Wallenborg Stenhagenskolans Sporthall
2017-12-16 12:00 171224048 Södra Trögds IK - SK Vide 1 8 - 4 Fabian Fahimi, Rasmus Pehkonen Lillkyrkahallen
2017-12-16 13:15 171224047 Wåhla IBK - Enköpings IBK P04 2 - 9 Jonas Tidsjö, Magnus Nordahl Östervåla Sporthall
2017-12-16 14:00 171224049 Örsundsbro IF - Arlanda IBK/Rosersbergs IK 7 - 5 Rasmus Pehkonen, Handrin Thunkvist Örsundsbro Sporthall
2017-12-17 17:50 171224050 Hagunda IF - Bålsta FBC 7 - 2 Hannah Mcloughlin, Jelena Spasic IFU Arena B - Turbo Sport
2018-01-13 16:30 171224055 Arlanda IBK/Rosersbergs IK - Bålsta FBC 4 - 0 Jesper Karevaara, Jonatan Svahn Rosershallen
2018-01-13 17:45 171224054 SK Vide 1 - Hagunda IF 3 - 4 Mattias Hernandez-Börjesson, Christoffer Wallenborg Alsike sporthall
2018-01-14 11:30 171224053 Enköpings IBK P04 - Örsundsbro IF 3 - 9 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall S:t Ilianshallen
2018-03-04 11:00 171224051 Stenhagens KK/Hagunda IF - Wåhla IBK 4 - 6 David Söderström, Olof Berggren Stenhagen BoKC
2018-01-20 12:45 171224060 Arlanda IBK/Rosersbergs IK - SK Vide 1 5 - 6 Jörgen Olsson, Anders Holm Ekilla Sporthall
2018-01-20 12:50 171224057 Örsundsbro IF - Wåhla IBK 13 - 2 Martin Sarja, Simon Mahdavi Örsundsbro Sporthall
2018-01-20 14:30 171224059 Bålsta FBC - Enköpings IBK P04 7 - 9 Eric Cederholm, Calle Boren Fridegårdsskolan
2018-02-27 19:00 171224056 Södra Trögds IK - Stenhagens KK/Hagunda IF 8 - 3 Johan Lanzaro, Jan-Olov Cederholm Lillkyrkahallen
2018-01-27 10:20 171224063 Wåhla IBK - Bålsta FBC 1 - 8 Jouni Myller, Fredrik Longgren Östervåla Sporthall
2018-01-27 12:00 171224065 Enköpings IBK P04 - SK Vide 1 9 - 7 Arvid Englund, Michaela Pålsson S:t Ilianshallen
2018-01-28 12:00 171224062 Södra Trögds IK - Hagunda IF 7 - 3 Calle Boren, Rasmus Larsson Lillkyrkahallen
2018-01-28 14:10 171224061 Stenhagens KK/Hagunda IF - Örsundsbro IF 6 - 7 Mattias Hernandez-Börjesson, Hannah Mcloughlin Stenhagenskolans Sporthall
2018-01-27 11:15 171224068 Arlanda IBK/Rosersbergs IK - Södra Trögds IK 6 - 2 Ian Engblom, Mikael Rosenius Ekilla Sporthall
2018-02-03 11:00 171224067 Bålsta FBC - Örsundsbro IF 4 - 5 Erik Andersson, Rasmus Pehkonen Fridegårdsskolan
2018-02-03 15:20 171224069 SK Vide 1 - Wåhla IBK 6 - 7 Marcus Gozzi, Nick Kyller Alsike sporthall
2018-02-03 15:30 171224066 Hagunda IF - Stenhagens KK/Hagunda IF 3 - 3 Carl Sjölen, Isak Norén IFU Arena - Upplands Energi
2018-02-10 16:00 171224073 Örsundsbro IF - SK Vide 1 3 - 3 Marko Spasic, Jacob Holmström Örsundsbro Sporthall
2018-02-11 12:00 171224074 Södra Trögds IK - Enköpings IBK P04 3 - 4 Emil Gustavsson, Maximilian Halvarsson Lillkyrkahallen
2018-02-11 13:00 171224071 Stenhagens KK/Hagunda IF - Bålsta FBC 1 - 4 Marko Spasic, Emma Bernström Stenhagenskolans Sporthall
2018-02-11 13:10 171224072 Hagunda IF - Arlanda IBK/Rosersbergs IK 4 - 5 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg IFU Arena B - Turbo Sport
2018-03-03 11:55 171224077 SK Vide 1 - Bålsta FBC 4 - 3 Victor Flemström, Tony Nyberg Alsike sporthall
2018-03-03 16:15 171224080 Wåhla IBK - Södra Trögds IK 5 - 8 Olle Isacsson, Lars Halvarsson Östervåla Sporthall
2018-03-04 11:45 171224078 Enköpings IBK P04 - Hagunda IF 4 - 6 David Wigfeldt, Henrik Wallenborg S:t Ilianshallen
2018-03-07 18:45 171224076 Arlanda IBK/Rosersbergs IK - Stenhagens KK/Hagunda IF 6 - 5 Christoffer Stenlund, Jesper Karevaara Kolstahallen
2018-03-04 15:50 171224085 Örsundsbro IF - Södra Trögds IK 7 - 1 Emil Gustavsson, Jan-Olov Cederholm Örsundsbro Sporthall
2018-03-10 12:00 171224082 Arlanda IBK/Rosersbergs IK - Enköpings IBK P04 4 - 7 Jesper Karevaara, Jonatan Svahn Rosershallen
2018-03-11 15:30 171224084 Hagunda IF - Wåhla IBK 5 - 4 Johan Lennartsson, Niklas Arvidsson IFU Arena B - Turbo Sport
2018-03-11 16:40 171224081 Stenhagens KK/Hagunda IF - SK Vide 1 2 - 5 Martin Sarja, Simon Mahdavi Stenhagenskolans Sporthall
2018-03-17 11:15 171224086 Enköpings IBK P04 - Stenhagens KK/Hagunda IF 8 - 4 Nick Kyller, Rasmus Larsson S:t Ilianshallen
2018-03-17 15:00 171224090 Örsundsbro IF - Hagunda IF 3 - 4 Thomas Tanskanen, Handrin Thunkvist Örsundsbro Sporthall
2018-03-17 16:15 171224088 Wåhla IBK - Arlanda IBK/Rosersbergs IK 8 - 5 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Östervåla Sporthall
2018-03-18 12:00 171224089 Södra Trögds IK - Bålsta FBC 8 - 2 Calle Boren, Rasmus Pehkonen Lillkyrkahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Arlanda IBK/ Rosersbergs IK 16 11 0 5 101-63 38 33
2. Enköpings IBK P04 16 10 0 6 113-88 25 30
3. Örsundsbro IF 16 9 1 6 92-65 27 28
4. Södra Trögds IK 16 9 1 6 87-69 18 28
5. Hagunda IF 16 8 3 5 67-68 -1 27
6. Bålsta FBC 16 8 0 8 71-67 4 24
7. SK Vide 1 16 6 2 8 66-76 -10 20
8. Wåhla IBK 16 5 0 11 62-137 -75 15
9. Stenhagens KK/ Hagunda IF 16 2 1 13 60-86 -26 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar röd div 6 östra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-10-06 19:00 171218002 Tierp IBK/TÖFF - Storvreta IBK 7 - 3 Ronnie Eriksson, Georgios Papadakis Aspenhallen
2017-10-07 10:10 171218001 Björklinge BK - IBK Östhammar 4 - 8 Marcus Gozzi, Oscar Eriksson Björklinge Sporthall
2017-10-07 13:00 171218004 Alunda IBF - Midas IBK 5 - 0 Alexander Alenbring, Markus Lundquist Olandshallen
2017-10-11 18:10 171218005 Bälinge IF - Funbo IF 1 - 3 Isak Norén, Anton Ceder IFU Arena - Upplands Energi
2018-03-02 17:40 171218003 Almunge IK - Gottsunda IBF 4 - 5 Emil Gustavsson, Elias Brode Almunge Sporthall
2017-10-14 11:20 171218007 Gottsunda IBF - IBK Östhammar 2 - 12 Filip Sjölund, Adam Lowén Gottsundahallen
2017-10-14 12:00 171218008 Midas IBK - Tierp IBK/TÖFF 0 - 5 Jörgen Olsson, Anders Holm Hallstaviks Sporthall
2017-10-15 09:40 171218010 Bälinge IF - Alunda IBF 6 - 2 Adam Lowén, Isak Norén IFU Arena - Upplands Energi
2017-10-15 12:00 171218009 Funbo IF - Almunge IK 3 - 3 Henrik Wallenborg, Isak Norén IFU Arena - Upplands Energi
2017-10-15 12:10 171218006 Storvreta IBK - Björklinge BK 4 - 2 Marko Spasic, Markus Lindblom Vattholma Sporthall
2017-10-20 19:00 171218014 Tierp IBK/TÖFF - Bälinge IF 4 - 5 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Aspenhallen
2017-10-21 12:30 171218013 IBK Östhammar - Funbo IF 4 - 1 Lars Halvarsson, Jelena Spasic Frösåkersskolan
2017-10-21 12:30 171218015 Alunda IBF - Almunge IK 2 - 3 Georgios Papadakis, Markus Lundquist Olandshallen
2017-10-21 16:40 171218011 Björklinge BK - Gottsunda IBF 5 - 5 Stina Dingfors, Emma Holmqvist Björklinge Sporthall
2017-10-22 13:20 171218012 Storvreta IBK - Midas IBK 12 - 2 Per-Olof Svensson, Maximilian Halvarsson Vattholma Sporthall
2017-10-27 19:00 171218016 Midas IBK - Björklinge BK 6 - 8 Georgios Papadakis, Markus Lundquist Hallstaviks Sporthall
2017-10-28 09:30 171218019 Alunda IBF - IBK Östhammar 1 - 7 Sebastian Alenbring, Rohnny Åhman Olandshallen
2017-10-28 19:00 171218017 Funbo IF - Gottsunda IBF 3 - 4 Niklas Arvidsson, Marko Spasic IFU Arena – DHinox
2017-10-29 15:20 171218020 Tierp IBK/TÖFF - Almunge IK 3 - 2 David Söderström, Georgios Papadakis Aspenhallen
2017-10-29 17:50 171218018 Bälinge IF - Storvreta IBK 6 - 3 Isak Norén, Tony Nyberg IFU Arena B - Turbo Sport
2017-11-11 10:00 171218023 Gottsunda IBF - Alunda IBF 2 - 9 Christoffer Stenlund, Niklas Arvidsson Gottsundahallen
2017-11-11 11:00 171218022 Midas IBK - Bälinge IF 7 - 5 Peter Alenbring, Thomas Tanskanen Hallstaviks Sporthall
2017-11-11 13:40 171218021 Björklinge BK - Funbo IF 3 - 2 Oscar Eriksson, Emma Holmqvist Björklinge Sporthall
2017-11-11 14:45 171218025 IBK Östhammar - Tierp IBK/TÖFF 5 - 6 Jelena Spasic, Georgios Papadakis Frösåkersskolan
2017-11-12 13:20 171218024 Storvreta IBK - Almunge IK 5 - 5 Jacob Holmström, Nick Kyller Vattholma Sporthall
2017-11-18 12:45 171218028 Almunge IK - Midas IBK 7 - 5 Leo Aviander, Anton Ceder Almunge Sporthall
2017-11-18 13:30 171218030 IBK Östhammar - Storvreta IBK 8 - 4 Thomas Tanskanen, Anders Leander Frösåkersskolan
2017-11-18 15:20 171218027 Alunda IBF - Funbo IF 4 - 1 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Olandshallen
2017-11-19 16:20 171218029 Tierp IBK/TÖFF - Gottsunda IBF 9 - 0 Tony Nyberg, Ronnie Eriksson Aspenhallen
2017-11-19 17:50 171218026 Bälinge IF - Björklinge BK 3 - 5 Maximilian Halvarsson, Marcus Gozzi IFU Arena B - Turbo Sport
2017-11-22 18:45 171218034 Midas IBK - IBK Östhammar 4 - 12 Anders Leander, Markus Lundquist Hallstaviks Sporthall
2017-11-25 10:00 171218035 Gottsunda IBF - Storvreta IBK 3 - 5 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Gottsundahallen
2017-11-25 11:40 171218032 Almunge IK - Bälinge IF 7 - 1 Mikael Eriksson, Thomas Tanskanen Almunge Sporthall
2017-11-25 13:40 171218031 Björklinge BK - Alunda IBF 6 - 3 Oscar Eriksson, Mattias Hernandez-Börjesson Björklinge Sporthall
2017-11-25 14:40 171218033 Funbo IF - Tierp IBK/TÖFF 1 - 4 Marko Spasic, Albin Karlsson IFU Arena - Upplands Energi
2017-12-02 10:00 171218038 IBK Östhammar - Bälinge IF 11 - 3 Thomas Tanskanen, Pontus Orebrand Frösåkersskolan
2017-12-02 10:00 171218040 Gottsunda IBF - Midas IBK 7 - 4 Gabriel Wall, Mattias Hernandez-Börjesson Gottsundahallen
2017-12-02 13:40 171218036 Björklinge BK - Almunge IK 5 - 7 Marko Spasic, Jelena Spasic Björklinge Sporthall
2017-12-03 14:20 171218039 Storvreta IBK - Funbo IF 2 - 5 Peter Astner, Ronnie Eriksson Vattholma Sporthall
2018-02-17 11:15 171218037 Alunda IBF - Tierp IBK/TÖFF 5 - 6 Georgios Papadakis, Sebastian Alenbring Olandshallen
2017-12-09 11:20 171218042 Almunge IK - IBK Östhammar 3 - 6 David Söderström, Per-Olof Svensson Almunge Sporthall
2017-12-09 18:00 171218043 Alunda IBF - Storvreta IBK 3 - 2 Alexander Alenbring, Georgios Papadakis Olandshallen
2017-12-10 13:10 171218045 Funbo IF - Midas IBK 8 - 2 Tony Nyberg, Rasmus Pehkonen IFU Arena B - Turbo Sport
2017-12-10 15:20 171218041 Tierp IBK/TÖFF - Björklinge BK 4 - 3 Jouni Myller, Fredrik Longgren Aspenhallen
2017-12-10 15:30 171218044 Bälinge IF - Gottsunda IBF 9 - 5 Albin Karlsson, Rasmus Pehkonen IFU Arena B - Turbo Sport
2017-12-16 10:00 171218048 Gottsunda IBF - Almunge IK 4 - 4 Christoffer Stenlund, Niklas Arvidsson Gottsundahallen
2017-12-16 13:10 171218049 Midas IBK - Alunda IBF 5 - 12 Georgios Papadakis, Per-Olof Svensson Hallstaviks Sporthall
2017-12-16 13:30 171218046 IBK Östhammar - Björklinge BK 6 - 3 Jelena Spasic, Mimma Spasic Frösåkersskolan
2017-12-17 12:00 171218050 Funbo IF - Bälinge IF 2 - 4 Jelena Spasic, Mimma Spasic IFU Arena B - Turbo Sport
2017-12-17 13:20 171218047 Storvreta IBK - Tierp IBK/TÖFF 4 - 3 Johnny Söderqvist, Felix Pettersson Vattholma Sporthall
2018-01-13 11:20 171218051 Björklinge BK - Storvreta IBK 1 - 2 Oscar Eriksson, Henrik Wallenborg Björklinge Sporthall
2018-01-13 13:30 171218052 IBK Östhammar - Gottsunda IBF 4 - 3 Markus Lundquist, Lars Halvarsson Frösåkersskolan
2018-01-13 13:40 171218053 Tierp IBK/TÖFF - Midas IBK 20 - 2 Georgios Papadakis, Martin Stenberg Aspenhallen
2018-01-13 14:40 171218054 Almunge IK - Funbo IF 5 - 3 Pontus Orebrand, Peter Alenbring Almunge Sporthall
2018-01-14 13:50 171218055 Alunda IBF - Bälinge IF 2 - 6 Sebastian Alenbring, Thomas Tanskanen Olandshallen
2018-01-20 12:00 171218057 Midas IBK - Storvreta IBK 4 - 6 Lars Halvarsson, Thomas Tanskanen Hallstaviks Sporthall
2018-01-20 12:20 171218056 Gottsunda IBF - Björklinge BK 8 - 5 Georgios Papadakis, Christoffer Wallenborg Gottsundahallen
2018-01-20 12:40 171218060 Almunge IK - Alunda IBF 4 - 3 Jelena Spasic, Marko Spasic Almunge Sporthall
2018-01-20 15:30 171218058 Funbo IF - IBK Östhammar 5 - 8 Erik Andersson, Anton Ceder IFU Arena B - Turbo Sport
2018-01-21 15:30 171218059 Bälinge IF - Tierp IBK/TÖFF 1 - 9 Albin Karlsson, Adam Lowén IFU Arena B - Turbo Sport
2018-01-26 18:30 171218064 IBK Östhammar - Alunda IBF 6 - 1 Tony Nyberg, Lars Halvarsson Frösåkersskolan
2018-01-27 10:00 171218062 Gottsunda IBF - Funbo IF 6 - 3 Christoffer Stenlund, Niklas Arvidsson Gottsundahallen
2018-01-27 13:40 171218061 Björklinge BK - Midas IBK 13 - 3 Marko Spasic, Jelena Spasic Björklinge Sporthall
2018-01-28 11:00 171218063 Storvreta IBK - Bälinge IF 7 - 4 Thomas Tanskanen, Handrin Thunkvist Vattholma Sporthall
2018-01-28 11:30 171218065 Almunge IK - Tierp IBK/TÖFF 2 - 4 Olof Berggren, Henrik Wallenborg Almunge Sporthall
2018-02-04 09:40 171218066 Funbo IF - Björklinge BK 3 - 6 Markus Lindblom, Thomas Tanskanen IFU Arena – DHinox
2018-02-04 11:30 171218069 Almunge IK - Storvreta IBK 7 - 5 Jelena Spasic, Mimma Spasic Almunge Sporthall
2018-02-04 15:20 171218070 Tierp IBK/TÖFF - IBK Östhammar 11 - 4 Maximilian Halvarsson, Marko Spasic Aspenhallen
2018-02-04 16:40 171218067 Bälinge IF - Midas IBK 10 - 3 Felix Pettersson, Johan Lennartsson IFU Arena – DHinox
2018-02-27 20:00 171218068 Alunda IBF - Gottsunda IBF 5 - 5 Thomas Tanskanen, Georgios Papadakis Olandshallen
2018-02-10 09:40 171218072 Funbo IF - Alunda IBF 5 - 0 Adam Lowén, Anton Ceder IFU Arena - Upplands Energi
2018-02-10 13:10 171218073 Midas IBK - Almunge IK 2 - 5 Peter Alenbring, Sebastian Alenbring Hallstaviks Sporthall
2018-02-10 13:40 171218071 Björklinge BK - Bälinge IF 1 - 0 Johan Lanzaro, Oscar Eriksson Björklinge Sporthall
2018-02-11 12:50 171218075 Storvreta IBK - IBK Östhammar 2 - 7 Jouni Myller, Fredrik Longgren Vattholma Sporthall
2018-02-11 20:00 171218074 Gottsunda IBF - Tierp IBK/TÖFF 3 - 4 Niklas Arvidsson, Mimma Spasic Gottsundahallen
2018-03-03 15:30 171218076 Alunda IBF - Björklinge BK 3 - 4 Georgios Papadakis, Anton Wärm Olandshallen
2018-03-04 14:40 171218080 Storvreta IBK - Gottsunda IBF 4 - 2 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson Vattholma Sporthall
2018-03-04 16:00 171218078 Tierp IBK/TÖFF - Funbo IF 5 - 1 Emil Sanderfors, Georgios Papadakis Aspenhallen
2018-03-04 17:50 171218077 Bälinge IF - Almunge IK 5 - 4 Johan Lennartsson, Emma Oscarsson IFU Arena – DHinox
2018-03-09 18:15 171218079 IBK Östhammar - Midas IBK 12 - 3 Mimma Spasic, Mattias Hernandez-Börjesson Frösåkersskolan
2018-03-10 13:10 171218085 Midas IBK - Gottsunda IBF 5 - 12 Markus Lundquist, Mimma Spasic Hallstaviks Sporthall
2018-03-10 14:00 171218081 Almunge IK - Björklinge BK 1 - 5 Anton Ceder, Georgios Papadakis Almunge Sporthall
2018-03-11 09:40 171218083 Bälinge IF - IBK Östhammar 8 - 3 Thomas Tanskanen, Axel Backström IFU Arena – DHinox
2018-03-11 10:50 171218084 Funbo IF - Storvreta IBK 4 - 3 Thomas Tanskanen, Axel Backström IFU Arena – DHinox
2018-03-11 15:20 171218082 Tierp IBK/TÖFF - Alunda IBF 8 - 2 Erik Palmertz, Ronnie Eriksson Aspenhallen
2018-03-17 10:00 171218089 Gottsunda IBF - Bälinge IF 6 - 7 Christoffer Stenlund, Niklas Arvidsson Gottsundahallen
2018-03-17 11:15 171218087 IBK Östhammar - Almunge IK 3 - 3 Maximilian Halvarsson, Johnny Söderqvist Frösåkersskolan
2018-03-17 12:30 171218086 Björklinge BK - Tierp IBK/TÖFF 1 - 2 Oscar Eriksson, Emma Oscarsson Björklinge Sporthall
2018-03-17 13:15 171218090 Midas IBK - Funbo IF 0 - 7 Maximilian Halvarsson, Johnny Söderqvist Hallstaviks Sporthall
2018-03-18 14:40 171218088 Storvreta IBK - Alunda IBF 5 - 5 Vesa Petterson, Georgios Papadakis Vattholma Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Tierp IBK/ TÖFF 18 16 0 2 114-44 70 48
2. IBK Östhammar 18 14 1 3 126-67 59 43
3. Bälinge IF 18 10 0 8 84-84 0 30
4. Björklinge BK 18 9 1 8 80-70 10 28
5. Almunge IK 18 8 4 6 76-69 7 28
6. Storvreta IBK 18 8 2 8 78-78 0 26
7. Gottsunda IBF 18 6 3 9 82-101 -19 21
8. Funbo IF 18 6 1 11 60-64 -4 19
9. Alunda IBF 18 5 2 11 67-81 -14 17
10. Midas IBK 18 1 0 17 57-166 -109 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar röd div 7
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-10-07 10:00 171227002 Almunge IK - Arlanda IBK 3 - 2 Georgios Papadakis, Maximilian Halvarsson Almunge Sporthall
2017-10-07 13:30 171227003 Bålsta FBC - Västerlöfsta IBF/MSK 6 - 7 Luka Radosavljevic, Rasmus Pehkonen Fridegårdsskolan
2017-10-08 12:00 171227005 Hagunda IF - IK Sirius FBC/IBK P05 6 - 4 Albin Karlsson, Filip Sjölund IFU Arena - Upplands Energi
2017-10-08 13:10 171227004 FBC Uppsala Ungdom - Storvreta IBK 4 - 2 Albin Karlsson, Johan Lennartsson IFU Arena - Upplands Energi
2017-10-14 11:15 171227006 Arlanda IBK - IS Saga 4 - 5 Marcus Gozzi, Gabriel Wall Ekilla Sporthall
2017-10-14 15:15 171227008 Storvreta IBK - Almunge IK 4 - 2 Erik Andersson, Marko Spasic Ärentunaskolan
2017-10-14 16:40 171227009 IK Sirius FBC/IBK P05 - Bålsta FBC 1 - 8 Johan Lennartsson, Isak Norén IFU Arena - Upplands Energi
2017-10-15 17:50 171227010 Hagunda IF - FBC Uppsala Ungdom 4 - 3 Carl Sjölen, Johan Lennartsson IFU Arena - Upplands Energi
2017-10-19 19:15 171227014 Almunge IK - Hagunda IF 2 - 1 Lars Halvarsson, Maximilian Halvarsson Almunge Sporthall
2017-10-21 12:00 171227012 Arlanda IBK - Storvreta IBK 4 - 2 Marcus Gozzi, Jesper Karevaara Ekilla Sporthall
2017-10-21 13:50 171227015 FBC Uppsala Ungdom - Bålsta FBC 9 - 1 Thomas Larsson, Johan Lennartsson IFU Arena - Upplands Energi
2017-10-21 15:00 171227011 IS Saga - Västerlöfsta IBF/MSK 16 - 2 Isak Norén, Johan Lennartsson IFU Arena - Upplands Energi
2017-10-28 12:00 171227017 IK Sirius FBC/IBK P05 - Västerlöfsta IBF/MSK 9 - 1 Mimma Spasic, Jelena Spasic IFU Arena - Upplands Energi
2017-10-28 15:30 171227020 Bålsta FBC - Almunge IK 6 - 6 Calle Boren, Johan Lanzaro Fridegårdsskolan
2017-10-28 16:40 171227018 Hagunda IF - Arlanda IBK 6 - 1 Niklas Arvidsson, Marko Spasic IFU Arena – DHinox
2017-10-29 16:40 171227016 Storvreta IBK - IS Saga 0 - 10 Erik Andersson, Markus Lundquist Ärentunaskolan
2017-11-11 09:30 171227023 Västerlöfsta IBF/MSK - FBC Uppsala Ungdom 6 - 4 Johan Lanzaro, Frida Lanzaro Heby Sporthall
2017-11-11 11:15 171227024 Arlanda IBK - Bålsta FBC 4 - 6 Tony Nyberg, Mikael Eriksson Ekilla Sporthall
2017-11-12 12:20 171227022 Storvreta IBK - Hagunda IF 5 - 5 Stina Dingfors, Johan Lennartsson Ärentunaskolan
2017-11-12 16:20 171227021 IS Saga - IK Sirius FBC/IBK P05 6 - 3 Georgios Papadakis, Gabriel Wall IFU Arena B - Turbo Sport
2017-11-16 18:40 171227029 Almunge IK - Västerlöfsta IBF/MSK 9 - 3 Maximilian Halvarsson, Lars Halvarsson Almunge Sporthall
2017-11-18 15:30 171227028 Bålsta FBC - Storvreta IBK 5 - 3 Stina Dingfors, Rasmus Pehkonen Fridegårdsskolan
2017-11-19 12:00 171227027 FBC Uppsala Ungdom - IK Sirius FBC/IBK P05 6 - 8 Anton Ceder, Johan Lanzaro IFU Arena B - Turbo Sport
2017-11-19 13:10 171227026 Hagunda IF - IS Saga 2 - 8 Simon Mahdavi, Martin Sarja IFU Arena B - Turbo Sport
2017-11-25 08:30 171227031 IS Saga - FBC Uppsala Ungdom 7 - 5 Leo Aviander, Axel Backström IFU Arena – DHinox
2017-11-25 09:40 171227033 IK Sirius FBC/IBK P05 - Almunge IK 10 - 3 Leo Aviander, Axel Backström IFU Arena – DHinox
2017-11-25 10:50 171227032 Hagunda IF - Bålsta FBC 12 - 3 Marko Spasic, Mimma Spasic IFU Arena – DHinox
2017-11-26 12:45 171227035 Västerlöfsta IBF/MSK - Arlanda IBK 2 - 3 Marko Spasic, Mimma Spasic Heby Sporthall
2017-12-02 12:30 171227036 Bålsta FBC - IS Saga 4 - 14 Eric Cederholm, Calle Boren Fridegårdsskolan
2017-12-02 12:45 171227039 Arlanda IBK - IK Sirius FBC/IBK P05 1 - 7 Mattias Hernandez-Börjesson, Jonatan Svahn Ekilla Sporthall
2017-12-03 17:50 171227037 FBC Uppsala Ungdom - Almunge IK 3 - 2 Albin Karlsson, Gabriel Wall IFU Arena B - Turbo Sport
2018-03-21 18:15 171227040 Västerlöfsta IBF/MSK - Storvreta IBK 1 - 2 Elias Brode, Rasmus Pehkonen Heby Sporthall
2017-12-09 12:45 171227043 Arlanda IBK - FBC Uppsala Ungdom 6 - 3 Lars Halvarsson, Maximilian Halvarsson Ekilla Sporthall
2017-12-09 17:10 171227044 Hagunda IF - Västerlöfsta IBF/MSK 3 - 2 Martin Sarja, Simon Mahdavi IFU Arena B - Turbo Sport
2017-12-10 16:40 171227045 IK Sirius FBC/IBK P05 - Storvreta IBK 4 - 4 Albin Karlsson, Leo Aviander IFU Arena - Upplands Energi
2017-12-10 17:50 171227041 IS Saga - Almunge IK 6 - 5 Gabriel Wall, Leo Aviander IFU Arena - Upplands Energi
2017-12-16 12:00 171227047 Arlanda IBK - Almunge IK 0 - 5 Jesper Karevaara, Jörgen Olsson Ekilla Sporthall
2017-12-16 16:20 171227050 IK Sirius FBC/IBK P05 - Hagunda IF 4 - 3 Maximilian Halvarsson, Johan Lennartsson IFU Arena - Upplands Energi
2017-12-17 11:00 171227048 Västerlöfsta IBF/MSK - Bålsta FBC 5 - 3 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Heby Sporthall
2017-12-17 12:30 171227049 Storvreta IBK - FBC Uppsala Ungdom 3 - 2 Anton Ceder, Johan Lennartsson Ärentunaskolan
2018-01-13 13:30 171227054 Bålsta FBC - IK Sirius FBC/IBK P05 4 - 11 Christer Andersson, Rasmus Larsson Fridegårdsskolan
2018-01-14 10:15 171227053 Almunge IK - Storvreta IBK 3 - 7 Maximilian Halvarsson, Georgios Papadakis Almunge Sporthall
2018-01-14 13:10 171227055 FBC Uppsala Ungdom - Hagunda IF 0 - 10 Niklas Arvidsson, Albin Karlsson IFU Arena - Upplands Energi
2018-02-17 09:00 171227051 IS Saga - Arlanda IBK 6 - 2 Vesa Petterson, Mattias Hernandez-Börjesson IFU Arena B - Turbo Sport
2018-01-20 10:00 171227056 Västerlöfsta IBF/MSK - IS Saga 2 - 5 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Heby Sporthall
2018-01-20 13:00 171227060 Bålsta FBC - FBC Uppsala Ungdom 2 - 9 Eric Cederholm, Calle Boren Fridegårdsskolan
2018-01-20 16:50 171227059 Hagunda IF - Almunge IK 9 - 1 Anton Ceder, Per-Olof Svensson IFU Arena – DHinox
2018-01-21 15:20 171227057 Storvreta IBK - Arlanda IBK 2 - 3 Emma Bernström, Emma Oscarsson Ärentunaskolan
2018-01-27 10:00 171227063 Arlanda IBK - Hagunda IF 3 - 8 Ian Engblom, Mikael Rosenius Ekilla Sporthall
2018-01-27 12:00 171227062 Västerlöfsta IBF/MSK - IK Sirius FBC/IBK P05 5 - 6 Elias Brode, Emil Gustavsson Heby Sporthall
2018-01-27 16:40 171227061 IS Saga - Storvreta IBK 5 - 3 Anton Ceder, Albin Karlsson IFU Arena - Upplands Energi
2018-01-28 09:00 171227065 Almunge IK - Bålsta FBC 14 - 5 Olof Berggren, Henrik Wallenborg Almunge Sporthall
2018-02-03 09:40 171227066 IK Sirius FBC/IBK P05 - IS Saga 1 - 4 Carl Sjölen, Isak Norén IFU Arena - Upplands Energi
2018-02-03 10:50 171227068 FBC Uppsala Ungdom - Västerlöfsta IBF/MSK 2 - 2 Emil Gustavsson, Elias Brode IFU Arena - Upplands Energi
2018-02-03 13:30 171227069 Bålsta FBC - Arlanda IBK 3 - 10 Erik Andersson, Rasmus Pehkonen Fridegårdsskolan
2018-02-04 10:50 171227067 Hagunda IF - Storvreta IBK 6 - 1 Markus Lindblom, Leo Aviander IFU Arena – DHinox
2018-02-10 10:00 171227074 Västerlöfsta IBF/MSK - Almunge IK 1 - 6 Erik Andersson, Felix Pettersson Heby Sporthall
2018-02-10 15:30 171227071 IS Saga - Hagunda IF 5 - 9 Albin Karlsson, Isak Norén IFU Arena - Upplands Energi
2018-02-10 17:30 171227072 IK Sirius FBC/IBK P05 - FBC Uppsala Ungdom 8 - 2 Nick Kyller, Olof Berggren IFU Arena E – Lundqvist EL
2018-02-11 14:00 171227073 Storvreta IBK - Bålsta FBC 8 - 5 Georgios Papadakis, Fabian Fahimi Vattholma Sporthall
2017-12-08 17:45 171227080 Arlanda IBK - Västerlöfsta IBF/MSK 6 - 5 Tony Nyberg, Jonatan Svahn Ekilla Sporthall
2018-03-03 14:00 171227077 Bålsta FBC - Hagunda IF 1 - 7 Emil Gustavsson, Erik Andersson Fridegårdsskolan
2018-03-04 09:45 171227078 Almunge IK - IK Sirius FBC/IBK P05 8 - 7 Erik Andersson, Felix Pettersson Almunge Sporthall
2018-03-04 14:20 171227076 FBC Uppsala Ungdom - IS Saga 1 - 7 Isak Norén, Martin Sarja IFU Arena – DHinox
2018-03-10 10:15 171227082 Almunge IK - FBC Uppsala Ungdom 4 - 7 Henrik Wallenborg, Niklas Arvidsson Almunge Sporthall
2018-03-10 15:30 171227084 IK Sirius FBC/IBK P05 - Arlanda IBK 5 - 3 Mattias Hernandez-Börjesson, Johan Lennartsson IFU Arena B - Turbo Sport
2018-03-11 12:20 171227085 Storvreta IBK - Västerlöfsta IBF/MSK 2 - 4 David Söderström, Hannah Mcloughlin Ärentunaskolan
2018-03-11 16:40 171227081 IS Saga - Bålsta FBC 16 - 2 Johan Lennartsson, Niklas Arvidsson IFU Arena B - Turbo Sport
2018-03-16 18:40 171227086 Almunge IK - IS Saga 4 - 10 Lars Halvarsson, Maximilian Halvarsson Almunge Sporthall
2018-03-17 09:00 171227089 Västerlöfsta IBF/MSK - Hagunda IF 4 - 7 Martin Stenberg, Marko Spasic Heby Sporthall
2018-03-18 10:00 171227090 Storvreta IBK - IK Sirius FBC/IBK P05 8 - 4 Lucas Hahn, Niclas Fryckstrand Ärentunaskolan
2018-03-18 17:50 171227088 FBC Uppsala Ungdom - Arlanda IBK 12 - 1 Markus Lindblom, Albin Karlsson IFU Arena – DHinox
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IS Saga 16 15 0 1 130-49 81 45
2. Hagunda IF 16 12 1 3 98-47 51 37
3. IK Sirius FBC/ IBK P05 16 9 1 6 92-72 20 28
4. Almunge IK 16 7 1 8 77-81 -4 22
5. Storvreta IBK 16 6 2 8 56-67 -11 20
6. FBC Uppsala Ungdom 16 6 1 9 72-73 -1 19
7. Arlanda IBK 16 6 0 10 53-80 -27 18
8. Västerlöfsta IBF/ MSK 16 4 1 11 52-89 -37 13
9. Bålsta FBC 16 3 1 12 64-136 -72 10
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar röd div 8 västra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-10-07 14:00 171230003 Arlanda IBK - SK Vide 8 - 6 Tony Nyberg, Thomas Larsson Ekilla Sporthall
2017-10-08 08:30 171230002 FBC Uppsala Ungdom - Storvreta IBK (06) 5 - 3 Axel Backström, Adam Lowén IFU Arena - Upplands Energi
2017-10-08 09:40 171230005 IS Saga - IK Nordia P05 8 - 9 Axel Backström, Adam Lowén IFU Arena - Upplands Energi
2017-10-08 10:50 171230004 IK Sirius FBC/IBK P05 - Örsundsbro IF 1 - 4 IFU Arena - Upplands Energi
2017-10-14 13:00 171230008 Örsundsbro IF - FBC Uppsala Ungdom 3 - 5 Örsundsbro Sporthall
2017-10-14 14:15 171230009 IK Nordia P05 - Arlanda IBK 11 - 3 Rasmus Larsson, Jacob Holmström Nordiahallen
2017-10-14 15:30 171230010 IS Saga - IK Sirius FBC/IBK P05 2 - 4 Johan Lennartsson, Isak Norén IFU Arena - Upplands Energi
2017-10-15 11:00 171230006 Storvreta IBK (06) - IK Sirius IBK P06 Ekudden 3 - 10 Jesper Karevaara, Tony Nyberg Ärentunaskolan
2017-10-21 09:00 171230015 Arlanda IBK - IK Sirius FBC/IBK P05 4 - 5 Marcus Gozzi, Jesper Karevaara Ekilla Sporthall
2017-10-21 12:40 171230011 IK Sirius IBK P06 Ekudden - SK Vide 0 - 5 Thomas Larsson, Johan Lennartsson IFU Arena - Upplands Energi
2017-10-22 11:10 171230012 Storvreta IBK (06) - Örsundsbro IF 7 - 4 Ärentunaskolan
2017-10-22 15:00 171230014 FBC Uppsala Ungdom - IS Saga 3 - 3 Jelena Spasic, Mimma Spasic IFU Arena B - Turbo Sport
2017-10-22 17:00 171230017 IK Nordia P05 - SK Vide 8 - 3 Johan Lanzaro, Frida Lanzaro Nordiahallen
2017-10-28 09:40 171230018 IS Saga - Storvreta IBK (06) 5 - 0 Adam Lowén, Maximilian Halvarsson IFU Arena - Upplands Energi
2017-10-28 10:15 171230020 Arlanda IBK - FBC Uppsala Ungdom 4 - 11 Victor Flemström, Thomas Larsson Ekilla Sporthall
2017-10-28 16:45 171230016 Örsundsbro IF - IK Sirius IBK P06 Ekudden 10 - 2 Örsundsbro Sporthall
2017-11-11 17:30 171230022 Örsundsbro IF - IS Saga 1 - 8 Johan Lanzaro, Frida Lanzaro Örsundsbro Sporthall
2017-11-11 18:10 171230023 SK Vide - IK Sirius FBC/IBK P05 1 - 8 Mikael Rosenius, Ronnie Eriksson Alsike sporthall
2017-11-12 11:10 171230024 Storvreta IBK (06) - Arlanda IBK 3 - 3 Jelena Spasic, Marko Spasic Ärentunaskolan
2017-11-12 15:10 171230021 IK Sirius IBK P06 Ekudden - IK Nordia P05 0 - 2 Georgios Papadakis, Gabriel Wall IFU Arena B - Turbo Sport
2017-11-19 08:30 171230026 IS Saga - IK Sirius IBK P06 Ekudden 11 - 4 Erik Palmertz, Anton Ceder IFU Arena B - Turbo Sport
2017-11-19 09:40 171230029 FBC Uppsala Ungdom - SK Vide 1 - 4 Erik Palmertz, Anton Ceder IFU Arena B - Turbo Sport
2017-11-19 10:50 171230027 IK Sirius FBC/IBK P05 - IK Nordia P05 2 - 6 Anton Ceder, Johan Lanzaro IFU Arena B - Turbo Sport
2017-11-24 17:45 171230028 Arlanda IBK - Örsundsbro IF 14 - 5 Christoffer Stenlund, Victor Flemström Ekilla Sporthall
2017-11-25 13:00 171230033 IK Nordia P05 - FBC Uppsala Ungdom 3 - 3 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson Nordiahallen
2017-11-25 15:25 171230035 SK Vide - Storvreta IBK (06) 1 - 6 Tony Nyberg, Victor Flemström Hälsohuset
2017-11-26 09:40 171230032 IS Saga - Arlanda IBK 3 - 3 Anton Ceder, Albin Karlsson IFU Arena B - Turbo Sport
2017-11-26 19:00 171230031 IK Sirius IBK P06 Ekudden - IK Sirius FBC/IBK P05 5 - 6 Rasmus Pehkonen, Johan Lennartsson IFU Arena B - Turbo Sport
2017-12-02 10:00 171230036 Arlanda IBK - IK Sirius IBK P06 Ekudden 5 - 3 Tony Nyberg, Mikael Eriksson Ekilla Sporthall
2017-12-02 17:30 171230037 FBC Uppsala Ungdom - IK Sirius FBC/IBK P05 5 - 1 Georgios Papadakis, Rasmus Pehkonen IFU Arena – DHinox
2017-12-03 12:20 171230039 Storvreta IBK (06) - IK Nordia P05 3 - 3 Marcus Gozzi, Gabriella Berndtsson Ärentunaskolan
2017-12-03 17:40 171230040 SK Vide - Örsundsbro IF 9 - 2 Mimma Spasic, Rasmus Pehkonen Hälsohuset
2017-12-09 14:15 171230045 IK Nordia P05 - Örsundsbro IF 15 - 2 Andreas Persson Stenberg, Erik Palmertz Nordiahallen
2017-12-10 13:10 171230044 IS Saga - SK Vide 6 - 0 David Wigfeldt, Johan Lennartsson IFU Arena - Upplands Energi
2017-12-10 14:20 171230043 IK Sirius FBC/IBK P05 - Storvreta IBK (06) 1 - 3 Felix Pettersson, Johan Lennartsson IFU Arena - Upplands Energi
2017-12-10 19:00 171230041 IK Sirius IBK P06 Ekudden - FBC Uppsala Ungdom 4 - 10 Gabriel Wall, Albin Karlsson IFU Arena B - Turbo Sport
2017-12-16 11:40 171230049 Örsundsbro IF - IK Sirius FBC/IBK P05 4 - 11 Eric Cederholm, Handrin Thunkvist Örsundsbro Sporthall
2017-12-16 13:00 171230050 IK Nordia P05 - IS Saga 8 - 4 Jonas Backman, Oliver Halvarsson Nordiahallen
2017-12-16 17:15 171230048 SK Vide - Arlanda IBK 4 - 4 Simeon Gustafsson, Tony Nyberg Hälsohuset
2017-12-17 13:40 171230047 Storvreta IBK (06) - FBC Uppsala Ungdom 1 - 4 Anton Ceder, Johan Lennartsson Ärentunaskolan
2018-01-13 11:15 171230054 Arlanda IBK - IK Nordia P05 7 - 3 Marcus Gozzi, Alexander Potapeiko Ekilla Sporthall
2018-01-13 18:30 171230055 IK Sirius FBC/IBK P05 - IS Saga 6 - 9 Noah Gadd, Albin Karlsson IFU Arena - Upplands Energi
2018-01-14 15:30 171230051 IK Sirius IBK P06 Ekudden - Storvreta IBK (06) 5 - 5 Rasmus Pehkonen, Hugo Westergård IFU Arena - Upplands Energi
2018-01-14 16:40 171230053 FBC Uppsala Ungdom - Örsundsbro IF 3 - 2 Anders Holm, Jörgen Olsson IFU Arena B - Turbo Sport
2018-01-20 10:30 171230057 Örsundsbro IF - Storvreta IBK (06) 3 - 4 Martin Sarja, Simon Mahdavi Örsundsbro Sporthall
2018-01-20 15:20 171230056 SK Vide - IK Sirius IBK P06 Ekudden 0 - 6 Rasmus Pehkonen, Marcus Gozzi Alsike sporthall
2018-01-21 10:50 171230060 IK Sirius FBC/IBK P05 - Arlanda IBK 5 - 4 Nick Kyller, Erik Palmertz IFU Arena - Upplands Energi
2018-01-21 19:00 171230059 IS Saga - FBC Uppsala Ungdom 2 - 4 Martin Sarja, Simon Mahdavi IFU Arena B - Turbo Sport
2018-01-27 12:35 171230062 SK Vide - IK Nordia P05 2 - 4 Emma Holmqvist, Johnny Söderqvist Alsike sporthall
2018-01-28 09:40 171230065 FBC Uppsala Ungdom - Arlanda IBK 6 - 2 Martin Sarja, Simon Mahdavi IFU Arena B - Turbo Sport
2018-01-28 10:20 171230061 IK Sirius IBK P06 Ekudden - Örsundsbro IF 5 - 4 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg IFU Arena E – Lundqvist EL
2018-01-28 14:20 171230063 Storvreta IBK (06) - IS Saga 0 - 4 Oscar Eriksson, Charlie Eriksson Ärentunaskolan
2018-02-03 13:00 171230066 IK Nordia P05 - IK Sirius IBK P06 Ekudden 2 - 3 Pierre Engström, Christer Andersson Nordiahallen
2018-02-03 16:30 171230069 Arlanda IBK - Storvreta IBK (06) 8 - 4 Oskar Eriksson, Albin Schulat Ekilla Sporthall
2018-02-04 14:20 171230068 IK Sirius FBC/IBK P05 - SK Vide 4 - 2 Albin Karlsson, Mattias Hernandez-Börjesson IFU Arena B - Turbo Sport
2018-02-04 15:30 171230067 IS Saga - Örsundsbro IF 10 - 4 Albin Karlsson, Mattias Hernandez-Börjesson IFU Arena B - Turbo Sport
2018-02-10 08:30 171230071 IK Sirius IBK P06 Ekudden - IS Saga 5 - 6 Christoffer Stenlund, Anton Ceder IFU Arena – DHinox
2018-02-10 10:10 171230074 SK Vide - FBC Uppsala Ungdom 0 - 3 Jesper Karevaara, Marcus Gozzi Alsike sporthall
2018-02-10 13:00 171230073 Örsundsbro IF - Arlanda IBK 4 - 3 David Söderström, Marko Spasic Örsundsbro Sporthall
2018-02-10 14:15 171230072 IK Nordia P05 - IK Sirius FBC/IBK P05 5 - 6 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson Nordiahallen
2018-03-03 11:30 171230077 Arlanda IBK - IS Saga 6 - 4 Jelena Spasic, Mimma Spasic Ekilla Sporthall
2018-03-04 15:30 171230080 Storvreta IBK (06) - SK Vide 1 - 7 Marko Spasic, Jelena Spasic Ärentunaskolan
2018-03-04 16:40 171230078 FBC Uppsala Ungdom - IK Nordia P05 4 - 1 Johan Lennartsson, Emma Oscarsson IFU Arena – DHinox
2018-03-04 19:00 171230076 IK Sirius FBC/IBK P05 - IK Sirius IBK P06 Ekudden 3 - 6 Emma Oscarsson, Johan Lennartsson IFU Arena – DHinox
2018-03-10 12:30 171230084 IK Nordia P05 - Storvreta IBK (06) 6 - 1 Lars Halvarsson, Per-Olof Svensson Nordiahallen
2018-03-10 14:30 171230085 Örsundsbro IF - SK Vide 4 - 1 Elias Brode, Johan Lanzaro Örsundsbro Sporthall
2018-03-11 17:00 171230082 IK Sirius FBC/IBK P05 - FBC Uppsala Ungdom 6 - 5 Gabriella Berndtsson, Mimma Spasic IFU Arena E – Lundqvist EL
2018-03-11 17:50 171230081 IK Sirius IBK P06 Ekudden - Arlanda IBK 4 - 4 Johan Lennartsson, Niklas Arvidsson IFU Arena B - Turbo Sport
2018-03-17 11:20 171230089 SK Vide - IS Saga 1 - 3 Pontus Orebrand, Peter Alenbring Alsike sporthall
2018-03-17 17:30 171230090 Örsundsbro IF - IK Nordia P05 1 - 6 Thomas Tanskanen, Handrin Thunkvist Örsundsbro Sporthall
2018-03-18 11:10 171230088 Storvreta IBK (06) - IK Sirius FBC/IBK P05 2 - 5 Lucas Hahn, Niclas Fryckstrand Ärentunaskolan
2018-03-18 12:00 171230086 FBC Uppsala Ungdom - IK Sirius IBK P06 Ekudden 4 - 7 Martin Sarja, Simon Mahdavi IFU Arena – DHinox
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. FBC Uppsala Ungdom 16 11 2 3 76-46 30 35
2. IK Nordia P05 16 10 2 4 92-52 40 32
3. IK Sirius FBC/ IBK P05 16 10 0 6 74-67 7 30
4. IS Saga 16 9 2 5 88-58 30 29
5. Arlanda IBK 16 6 4 6 82-81 1 22
6. IK Sirius IBK P06 Ekudden 16 6 2 8 69-80 -11 20
7. Storvreta IBK (06) 16 4 3 9 46-74 -28 15
8. SK Vide 16 4 1 11 46-68 -22 13
9. Örsundsbro IF 16 4 0 12 57-104 -47 12
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar röd div 8 östra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-10-07 09:00 171216001 Björklinge BK - Rasbo IK 2 - 4 Marcus Gozzi, Oscar Eriksson Björklinge Sporthall
2017-10-07 12:30 171216004 Almunge IK - Storvreta IBK (05) 8 - 4 Georgios Papadakis, Maximilian Halvarsson Almunge Sporthall
2017-10-08 15:30 171216002 IS Saga - Bälinge IF 3 - 8 Albin Karlsson, Johan Lennartsson IFU Arena - Upplands Energi
2017-10-13 18:00 171216005 Alunda IBF - IFK Dannemora/Ö 12 - 1 Sebastian Alenbring, Alexander Alenbring Olandshallen
2017-10-15 12:10 171216008 Storvreta IBK (05) - IS Saga 8 - 4 Jesper Karevaara, Tony Nyberg Ärentunaskolan
2017-10-15 13:10 171216007 IK Sirius IBK P06 - Rasbo IK 6 - 4 Johan Lennartsson, Isak Norén IFU Arena - Upplands Energi
2017-10-15 13:30 171216010 Alunda IBF - Almunge IK 4 - 7 Alexander Alenbring, Anton Wärm Olandshallen
2017-10-15 14:20 171216006 Bälinge IF - Björklinge BK 11 - 0 Johan Lennartsson, Isak Norén IFU Arena - Upplands Energi
2017-10-21 15:30 171216011 Björklinge BK - IK Sirius IBK P06 6 - 8 Carl Sjölen, Noah Gadd Björklinge Sporthall
2017-10-22 10:50 171216014 IS Saga - Alunda IBF 7 - 3 Johan Lennartsson, Luka Radosavljevic IFU Arena - Upplands Energi
2017-10-22 11:00 171216013 Rasbo IK - IFK Dannemora/Ö 6 - 3 Elvira Danielsson, Ida Jansson Hall 2000
2017-10-22 12:00 171216012 Bälinge IF - Storvreta IBK (05) 4 - 2 Johan Lennartsson, Luka Radosavljevic IFU Arena - Upplands Energi
2017-10-26 18:40 171216019 Almunge IK - Rasbo IK 11 - 2 Lars Halvarsson, Maximilian Halvarsson Almunge Sporthall
2017-10-28 11:00 171216018 Alunda IBF - Bälinge IF 2 - 5 Sebastian Alenbring, Rohnny Åhman Olandshallen
2017-10-28 11:30 171216017 IFK Dannemora/Ö - IK Sirius IBK P06 4 - 11 Georgios Papadakis, Per Ericsson Österby Sim o Sporthall
2017-10-29 17:50 171216016 Storvreta IBK (05) - Björklinge BK 4 - 8 Erik Andersson, Markus Lundquist Ärentunaskolan
2017-11-11 12:30 171216021 Björklinge BK - IFK Dannemora/Ö 5 - 5 Oscar Eriksson, Simon Mahdavi Björklinge Sporthall
2017-11-11 15:30 171216023 IK Sirius IBK P06 - Almunge IK 4 - 10 Gabriella Berndtsson, Adam Lowén IFU Arena - Upplands Energi
2017-11-12 10:00 171216022 Storvreta IBK (05) - Alunda IBF 4 - 4 Jelena Spasic, Marko Spasic Ärentunaskolan
2017-11-12 13:15 171216025 Rasbo IK - IS Saga 0 - 10 Niklas Arvidsson, Christoffer Wallenborg Hall 2000
2017-11-17 18:00 171216026 Alunda IBF - Björklinge BK 10 - 1 Emma Holmqvist, Stina Dingfors Olandshallen
2017-11-18 11:30 171216027 Almunge IK - IFK Dannemora/Ö 9 - 2 Leo Aviander, Anton Ceder Almunge Sporthall
2017-11-19 13:00 171216030 Rasbo IK - Bälinge IF 0 - 16 Rasmus Pehkonen, Georgios Papadakis Hall 2000
2017-11-19 14:20 171216029 IS Saga - IK Sirius IBK P06 26 - 7 Simon Mahdavi, Martin Sarja IFU Arena B - Turbo Sport
2017-11-25 12:30 171216031 Björklinge BK - Almunge IK 3 - 5 Oscar Eriksson, Mattias Hernandez-Börjesson Björklinge Sporthall
2017-11-25 13:00 171216033 IFK Dannemora/Ö - IS Saga 3 - 10 Georgios Papadakis, Christer Andersson Österby Sim o Sporthall
2017-11-25 18:40 171216035 IK Sirius IBK P06 - Bälinge IF 3 - 3 Carl Sjölen, Albin Karlsson IFU Arena - Upplands Energi
2017-11-26 12:00 171216034 Storvreta IBK (05) - Rasbo IK 12 - 2 Oliver Eriksson-Klasson, Rasmus Pehkonen Ärentunaskolan
2017-12-02 13:10 171216040 IK Sirius IBK P06 - Storvreta IBK (05) 3 - 12 Maximilian Halvarsson, Henrik Wallenborg IFU Arena - Upplands Energi
2017-12-02 14:20 171216039 Bälinge IF - IFK Dannemora/Ö 4 - 11 Johan Lennartsson, Henrik Wallenborg IFU Arena - Upplands Energi
2017-12-02 16:40 171216037 IS Saga - Almunge IK 4 - 4 Leo Aviander, Johan Lennartsson IFU Arena - Upplands Energi
2017-12-03 10:30 171216038 Rasbo IK - Alunda IBF 1 - 11 Maximilian Halvarsson, Isak Norén Hall 2000
2017-12-09 10:10 171216043 Almunge IK - Bälinge IF 0 - 6 David Söderström, Per-Olof Svensson Almunge Sporthall
2017-12-09 11:30 171216045 IFK Dannemora/Ö - Storvreta IBK (05) 4 - 7 Jouni Myller, Fredrik Longgren Österby Sim o Sporthall
2017-12-09 12:20 171216041 Björklinge BK - IS Saga 5 - 5 Oscar Eriksson, Charlie Eriksson Björklinge Sporthall
2017-12-09 16:40 171216044 Alunda IBF - IK Sirius IBK P06 7 - 4 Alexander Alenbring, Georgios Papadakis Olandshallen
2017-12-16 14:30 171216050 IFK Dannemora/Ö - Alunda IBF 3 - 10 Marko Spasic, Olof Berggren Österby Sim o Sporthall
2017-12-16 17:30 171216047 Bälinge IF - IS Saga 5 - 4 Maximilian Halvarsson, Rasmus Pehkonen IFU Arena - Upplands Energi
2017-12-17 10:45 171216046 Rasbo IK - Björklinge BK 5 - 9 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson Hall 2000
2017-12-17 14:50 171216049 Storvreta IBK (05) - Almunge IK 7 - 2 Anton Ceder, Johan Lennartsson Ärentunaskolan
2018-01-13 10:10 171216051 Björklinge BK - Bälinge IF 0 - 10 Oscar Eriksson, Henrik Wallenborg Björklinge Sporthall
2018-01-13 11:15 171216055 Almunge IK - Alunda IBF 2 - 6 Juni Söderqvist, Emma Holmqvist Almunge Sporthall
2018-01-14 11:40 171216052 Rasbo IK - IK Sirius IBK P06 5 - 4 Erik Andersson, Felix Pettersson Hall 2000
2018-01-14 12:00 171216053 IS Saga - Storvreta IBK (05) 7 - 2 Niklas Arvidsson, Albin Karlsson IFU Arena - Upplands Energi
2018-01-20 13:00 171216058 IFK Dannemora/Ö - Rasbo IK 6 - 9 Jouni Myller, Fredrik Longgren Österby Sim o Sporthall
2018-01-20 15:00 171216059 Alunda IBF - IS Saga 5 - 4 Christoffer Stenlund, Niklas Arvidsson Olandshallen
2018-01-21 16:30 171216057 Storvreta IBK (05) - Bälinge IF 1 - 6 Emma Bernström, Emma Oscarsson Ärentunaskolan
2018-01-21 16:40 171216056 IK Sirius IBK P06 - Björklinge BK 5 - 0 Erik Andersson, Albin Karlsson IFU Arena - Upplands Energi
2018-01-27 14:20 171216063 Bälinge IF - Alunda IBF 5 - 4 Adam Lowén, Maximilian Halvarsson IFU Arena - Upplands Energi
2018-01-27 15:30 171216062 IK Sirius IBK P06 - IFK Dannemora/Ö 9 - 1 Anton Ceder, Albin Karlsson IFU Arena - Upplands Energi
2018-01-28 11:45 171216064 Rasbo IK - Almunge IK 1 - 6 Mimma Spasic, Marko Spasic Hall 2000
2018-03-23 18:30 171216061 Björklinge BK - Storvreta IBK (05) 4 - 6 Charlie Eriksson, Oscar Eriksson Björklinge Sporthall
2018-02-03 08:30 171216070 IS Saga - Rasbo IK 5 - 2 Emil Gustavsson, Elias Brode IFU Arena - Upplands Energi
2018-02-03 14:00 171216067 Alunda IBF - Storvreta IBK (05) 5 - 5 Alexander Alenbring, Sebastian Alenbring Olandshallen
2018-02-03 15:00 171216066 IFK Dannemora/Ö - Björklinge BK 16 - 3 Mattias Hernandez-Börjesson, Henrik Wallenborg Österby Sim o Sporthall
2018-02-04 10:15 171216068 Almunge IK - IK Sirius IBK P06 6 - 5 Jelena Spasic, Mimma Spasic Almunge Sporthall
2018-02-10 10:50 171216074 IK Sirius IBK P06 - IS Saga 3 - 7 Axel Backström, Leo Aviander IFU Arena – DHinox
2018-02-10 12:00 171216075 Bälinge IF - Rasbo IK 7 - 2 Axel Backström, Leo Aviander IFU Arena – DHinox
2018-02-10 12:30 171216071 Björklinge BK - Alunda IBF 1 - 4 Johan Lanzaro, Oscar Eriksson Björklinge Sporthall
2018-02-10 13:00 171216072 IFK Dannemora/Ö - Almunge IK 8 - 11 Niklas Arvidsson, Maximilian Halvarsson Österby Sim o Sporthall
2018-03-04 09:10 171216080 Bälinge IF - IK Sirius IBK P06 7 - 2 Anton Wärm, Christoffer Wallenborg IFU Arena – DHinox
2018-03-04 11:15 171216076 Almunge IK - Björklinge BK 8 - 2 Erik Andersson, Felix Pettersson Almunge Sporthall
2018-03-04 13:10 171216078 IS Saga - IFK Dannemora/Ö 22 - 0 Isak Norén, Martin Sarja IFU Arena – DHinox
2018-03-04 14:10 171216079 Rasbo IK - Storvreta IBK (05) 3 - 7 Nick Kyller, Erik Palmertz Hall 2000
2018-03-03 10:00 171216082 Almunge IK - IS Saga 2 - 3 Elvira Danielsson, Juni Söderqvist Almunge Sporthall
2018-03-10 14:30 171216084 IFK Dannemora/Ö - Bälinge IF 4 - 11 Jelena Spasic, Marko Spasic Österby Sim o Sporthall
2018-03-11 10:00 171216085 Storvreta IBK (05) - IK Sirius IBK P06 11 - 1 David Söderström, Hannah Mcloughlin Ärentunaskolan
2018-03-14 18:30 171216083 Alunda IBF - Rasbo IK 5 - 3 Sebastian Alenbring, Georgios Papadakis Olandshallen
2018-03-18 09:40 171216088 Bälinge IF - Almunge IK 10 - 6 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg IFU Arena - Upplands Energi
2018-03-18 12:20 171216090 Storvreta IBK (05) - IFK Dannemora/Ö 7 - 9 Lucas Hahn, Niclas Fryckstrand Ärentunaskolan
2018-03-18 15:30 171216086 IS Saga - Björklinge BK 10 - 3 Anton Wärm, Albin Karlsson IFU Arena B - Turbo Sport
2018-03-18 16:40 171216089 IK Sirius IBK P06 - Alunda IBF 7 - 9 Anton Wärm, Albin Karlsson IFU Arena B - Turbo Sport
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Bälinge IF 16 14 1 1 118-44 74 43
2. IS Saga 16 10 2 4 131-60 71 32
3. Alunda IBF 16 10 2 4 101-60 41 32
4. Almunge IK 16 10 1 5 97-71 26 31
5. Storvreta IBK (05) 16 8 2 6 99-74 25 26
6. IK Sirius IBK P06 16 5 1 10 82-118 -36 16
7. Rasbo IK 16 4 0 12 49-120 -71 12
8. IFK Dannemora/ Ö 16 3 1 12 80-146 -66 10
9. Björklinge BK 16 2 2 12 52-116 -64 8
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera pojkar röd träningsmatcher
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-09-16 11:30 171220113 Björklinge BK 02 - SK Vide 01/02 Erik Andersson, Henrik Wallenborg Björklinge Sporthall
171220106 IS Saga 05 div 7/8 - Funbo IF 06 blå Inst. IFU Arena B - Turbo Sport
2017-09-16 10:00 171220010 Björklinge BK 03 - Alunda IBF 02 div 3 Erik Andersson, Henrik Wallenborg Björklinge Sporthall
2017-09-16 15:00 171220110 Storvreta IBK P03 - Bälinge IF 12 - 3 Marko Spasic, Johan Lennartsson Vattholma Sporthall
2017-09-16 17:00 171220111 Storvreta IBK P03 - SK Vide 04 div 5/6 Marko Spasic, Johan Lennartsson Vattholma Sporthall
2017-09-17 10:30 171220108 Storvreta IBK P03 - Gottsunda IBF P03 Christoffer Stenlund, Erik Andersson Vattholma Sporthall
2017-09-17 20:00 171220109 Gottsunda IBF P02 - Storvreta IBK P03 2 - 0 Rasmus Pehkonen, Maximilian Halvarsson Gottsundahallen
2017-09-19 18:50 171220006 SK Vide 01/02 - Arlanda IBK 01/02 div 1 2 - 5 Thomas Larsson, Mikael Eriksson Alsike sporthall
171220012 IK Sirius FBC/IBK P02 - SK Vide 01/02 Inst. IFU Arena B - Turbo Sport
171220015 Alunda IBF 02 div 3 - SK Vide 03 div 3 Inst. Olandshallen
2017-09-23 10:00 171220094 Björklinge BK 02 - Gottsunda IBF P02 3 - 4 Vesa Petterson, Christoffer Wallenborg Björklinge Sporthall
2017-09-23 11:10 171220093 Björklinge BK 03 - IK Sirius FBC/IBK P02 Vesa Petterson, Christoffer Wallenborg Björklinge Sporthall
2017-09-23 12:20 171220095 Björklinge BK 03 lätt - IK Sirius FBC/IBK P04-1 4 - 9 Vesa Petterson, Christoffer Wallenborg Björklinge Sporthall
2017-09-23 12:30 171220104 FBC Uppsala Ungdom 05 div 8 - IS Saga 05 div 7/8 7 - 6 Maximilian Halvarsson, Isak Norén IFU Arena B - Turbo Sport
2017-09-23 14:30 171220011 Arlanda IBK 01/02 div 1 - IBF Roslagsalliansen 3 - 3 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Ekilla Sporthall
2017-09-24 15:00 3x20 minuter effektiv tid! 171220112 IBF Roslagsalliansen - IK Sirius FBC/IBK P02 Peter Alenbring, Sebastian Alenbring Sportcentrum
171220017 Björklinge BK 02 - IBF Roslagsalliansen Inst. Björklinge Sporthall
2017-09-30 09:40 171220020 IK Sirius FBC/IBK P04-1 - Björklinge BK 03 8 - 3 Albin Karlsson, Adam Lowén IFU Arena B - Turbo Sport
2017-09-30 10:00 171220097 Gottsunda IBF P02 - IK Sirius FBC/IBK P02 1 - 8 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Gottsundahallen
2017-09-30 10:15 171220018 SK Vide 01/02 - Alunda IBF 02 div 3 1 - 4 Christoffer Stenlund, Tony Nyberg Alsike sporthall
2017-09-30 10:50 171220099 IK Sirius FBC/IBK P04-2 - SK Vide 03 div 4 9 - 0 Albin Karlsson, Adam Lowén IFU Arena B - Turbo Sport
2017-09-30 12:00 171220101 FBC Uppsala Ungdom 05 div 7 - IK Sirius FBC/IBK P05S 6 - 2 Albin Karlsson, Johan Lennartsson IFU Arena B - Turbo Sport
2017-09-30 13:10 171220103 IS Saga 05 div 7/8 - IK Sirius FBC/IBK P05S 10 - 3 Albin Karlsson, Johan Lennartsson IFU Arena B - Turbo Sport
2017-10-01 12:30 171220016 Arlanda IBK 01/02 div 1 - IK Sirius FBC/IBK P02 3 - 3 Jonatan Svahn, Tony Nyberg Ekilla Sporthall
2017-10-01 14:00 171220098 IFK Dannemora/Ö - Björklinge BK 03 lätt 2 - 4 Sebastian Alenbring, Georgios Papadakis Österby Sim o Sporthall
2017-10-14 14:30 171220030 Björklinge BK 03 lätt - SK Vide 03 div 3 3 - 1 Anders Leander, Handrin Thunkvist Björklinge Sporthall
2017-12-10 20:00 171220029 Gottsunda IBF P02 - SK Vide 01/02 2 - 5 Joakim Ottosson, Rasmus Pehkonen Gottsundahallen
2017-11-18 11:50 171220115 Gottsunda IBF P02 - VÅSC P02/03 4 - 3 Adam Lowén, Tony Nyberg IFU Arena - Upplands Energi
2017-11-19 12:30 171220114 IFK Dannemora/Ö - SK Vide 03 div 4 6 - 0 Jouni Myller, Fredrik Longgren Österby Sim o Sporthall
2017-12-02 15:30 171220116 SK Vide 03 div 4 - Alunda IBF 02 div 3 2 - 10 Isak Norén, Leo Aviander IFU Arena B - Turbo Sport
2017-12-03 13:30 Matchen spelas 3x20 min rullande tid. 171220117 IK Sirius FBC/IBK P03S - Nykvarns IF P03 2 - 5 Jonas Backman, Oliver Halvarsson IFU Arena A
2017-12-10 09:20 171220118 SK Vide 03 div 4 - Storvreta IBK P03 6 - 5 Johnny Söderqvist, David Wigfeldt IFU Arena A
2017-12-11 20:10 171220119 Uppland P 16 - Stenhagens KK JAS 5 - 8 Fabian Fahimi, Christoffer Wallenborg Stenhagen BoKC
2018-01-21 14:30 171220107 SK Vide 03 div 4 - Björklinge BK 03 lätt Marcus Gozzi, Tony Nyberg Hälsohuset
2018-01-28 14:30 171220121 SK Vide 03 div 4 - Rasbo IK P03 1 - 3 Mimma Spasic, Marko Spasic Hälsohuset
2018-02-11 15:40 171220120 SK Vide 03 div 4 - IFK Dannemora/Ö Jesper Karevaara, Marcus Gozzi Hälsohuset
171220045 Gottsunda IBF P02 - SK Vide 01/02 Inst. Gottsundahallen
2018-02-04 18:15 171220122 SK Vide 03 div 4 - Sigtuna IF IBK P03 Jelena Spasic, Mimma Spasic Hälsohuset
2018-03-04 18:15 171220123 SK Vide 03 div 4 - Storvreta IBK P03 Tony Nyberg, Mimma Spasic Hälsohuset

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis