Träningsmatcher Herrar (2018/19)

Övriga matcher
Träningsmatcher Herrar
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-08-04 15:30 143100001 Växjö IBK Utveckling (H1) - Craftstadens IBK Oskarshamn (Alls) 4 - 8 Oskar Johnsson, Johan Magnusson Fortnox Arena Nivika hallen
2018-08-09 19:00 143100012 Craftstadens IBK Oskarshamn (Alls) - FBC Kalmarsund Ungdom (H1) 6 - 1 Henrik Carlsson, Johan Magnusson Oskarshamns Sporthall A-hall
2018-08-09 19:00 143100003 Växjö IBK (SSL) - Lagan IBK (Alls) 13 - 1 Håkan Söderman, Jonas Ottosson Fortnox Arena Nivika hallen
2018-08-12 14:00 143100015 Slätafly/SK IBK (H2) - Öjaby Sport IBK (H4) 3 - 3 Joacim Olofsson, Henrik Carlsson Torsås Sporthall
2018-08-15 20:00 143100033 FBC Kalmarsund (SSL) - Craftstadens IBK Oskarshamn (Alls) 10 - 3 Henrik Carlsson, Anders Stenberg Kalmar Sporthall A-hall
2018-08-16 18:30 143100009 Jönköpings IK (SSL) - Mullsjö AIS (SSL) 4 - 5 Andreas Holm, Håkan Söderman Arenan - Jönköpings Idrottshus
2018-08-16 19:00 143100004 Växjö IBK (SSL) - Warberg IC (Alls) 12 - 5 Marcus Karlström, Edo Sabanovic Fortnox Arena Nivika hallen
2018-08-17 19:00 143100044 IBF Tranås (H3) - Bergs IK (H2) 1 - 10 Fredrik Billemark, Magnus Andersson Tranås Idrottshall
2018-08-17 19:00 143100037 Hovshaga AIF (HJ) - FBC Karlskrona (HJ) 5 - 4 Hani Mousaviyan-Utter, Kjell Persson Hovshaga Sporthall
2018-08-19 14:00 143100024 Hovslätts IK (H1) - Hovshaga AIF (H1) 6 - 4 Dawan Mofak, Gustav Jarnegren Jönköpings Idrottshus D-hall
2018-08-19 17:00 143100036 Jönköping IBK Ungdom (H1) - Sävsjö IBK (H2) 3 - 3 Gustav Jarnegren, Dawan Mofak Jönköpings Idrottshus D-hall
2018-08-20 18:00 143100039 Vetlanda IBF (H2) - Gränna AIS (H3) 10 - 2 Johan Ferm, Magnus Widlund ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2018-08-23 19:30 143100032 Vetlanda IBF (H2) - Växjö IBK Utveckling (H1) 5 - 3 Thomas Atting, Anders Everstrand ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2018-08-23 20:00 143100066 Fagerhult Habo IBK (HJ) - Hovslätts IK (HJ) 5 - 2 Anders A Nilsson, Gustav Jarnegren Habo Sporthall A-hall
2018-08-24 19:00 143100056 IBF Tranås (H3) - Mjölby IBK (H3) 4 - 5 Fredrik Billemark, Magnus Andersson Tranås Idrottshall
2018-08-24 19:00 143100019 Craftstadens IBK Oskarshamn (Alls) - IBK Lockerud Mariestad (H1) 0 - 0 Joacim Olofsson, Henrik Carlsson Oskarshamns Sporthall A-hall
2018-08-25 12:00 143100020 IBK Lockerud Mariestad (H1) - Slätafly/SK IBK (H2) 0 - 0 Muhidin Bahtanovic, Stefan Karlsson Oskarshamns Sporthall A-hall
2018-08-25 14:00 143100054 Vimmerby IBK (H2) - IBK Succé (H2) 0 - 0 Vimmerby Idrottshall
2018-08-25 14:00 143100046 FBC Karlskrona (H2) - Växjö IBK U B (H3) 0 - 0 Håkan Abrahamsson, Dragan Zaharijev Vedeby Sporthall A
2018-08-25 18:00 143100043 Gransholms IF (H3) - Hovmantorps GOIF (H4) 2 - 9 Filip Karlsson, Sean Norouz Gemla Sporthall
2018-08-26 09:45 143100048 Värnamo IK (HJ) - Lagan IBK (HJ) 0 - 0 Ebba Bladh, Andreas Karlsson Värnamo Sporthall
2018-08-26 13:00 143100057 Öjaby Sport IBK (H4) - Glommens IF (H3) 5 - 2 Kjell Persson, Sean Norouz Pär Lagerkvistskolan
2018-08-26 15:00 143100067 Fliseryds IBK (H3) - Hjältevad Mariannelund IS (H4) 14 - 5 Dawan Mofak, Stefan Karlsson Fliseryds Sporthall
2018-08-26 17:00 143100062 Carlshamns IBK (H3) - Märserum IBK (H3) 4 - 3 Michéll Borgström, Jonas Nilsson Väggahallen
2018-08-29 19:00 143100045 Slätafly/SK IBK (H2) - Växjö IBK Utveckling (H1) 0 - 0 , Dragan Zaharijev Torsås Sporthall
2018-08-30 19:00 143100068 Mörbylånga GOIF (H4) - Ljungbyholms GOIF (H4) 5 - 4 Robert Risberg, Rolf Vatvedt Skansenhallen
2018-08-31 20:00 143100077 Jönköping IBK Ungdom (H1) - Halmstads IBK (H1) 4 - 2 Gustav Jarnegren, Daniel Pettersson Arenan - Jönköpings Idrottshus
2018-08-31 20:00 143100051 FBC Kalmarsund Ungdom (JAS HJ) - Ingelstad IBK (H2) 3 - 7 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Färjehallen
2018-09-01 11:30 143100089 Slätafly/SK IBK (H2) - Ingelstad IBK (H2) 8 - 8 Michéll Borgström, Rolf Vatvedt Torsås Sporthall
2018-09-01 12:00 143100031 Älmhults IBK (H4) - Moheda IBK (H3) 2 - 5 Kjell Persson, Hani Mousaviyan-Utter Haganäshallen
2018-09-01 13:00 143100022 Lagan IBK (Alls) - Hovshaga AIF (H1) 0 - 0 Daniel Pettersson, Gustav Jarnegren Innebandyhallen
2018-09-01 14:00 143100049 Märserum IBK (H3) - FBC Karlskrona (H2) Inst. Sparbanken Arena
2018-09-01 14:30 143100085 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF (H2) - Tygelsjö IK (H3) 8 - 3 Jesper Grönblad, Michell Rohde Torslundahallen
2018-09-01 15:00 143100040 Rottne IF (H3) - Fliseryds IBK (H3) 0 - 0 Filip Karlsson, Bjarne Olsen Rottne Sporthall
2018-09-01 15:00 143100010 Jönköpings IK (SSL) - Craftstadens IBK Oskarshamn (Alls) 0 - 0 Tobias Levin, Frans Dahlstedt Arenan - Jönköpings Idrottshus
2018-09-01 17:00 143100080 Mullsjö AIS (SSL) - Fagerhult Habo IBK (Alls) 10 - 5 Håkan Söderman, Jonas Ottosson Nyhemshallen - Mullsjö
2018-09-02 12:00 143100078 Gransholms IF (HU) - KF Ljungby (H4) 6 - 6 Filip Karlsson, Sean Norouz Gemla Sporthall
2018-09-02 14:00 143100076 Jönköping IBK Ungdom (H1) - Solfjäderstaden IBK (H2) 0 - 0 Magnus Widlund, Johan Ferm Arenan - Jönköpings Idrottshus
2018-09-02 14:00 143100013 Sävsjö IBK (H2) - Fristads GoIF (H1) 3 - 4 Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam Vrigstad Sporthall
2018-09-02 16:30 143100075 KaRo IBF (H4) - Sillhövda AIK (H4) 9 - 6 Michéll Borgström, Rolf Vatvedt Kallinge Sporthall
2018-09-04 19:30 143100069 Växjö IBK Utveckling (H1) - FBC Kalmarsund Ungdom (H1) 0 - 0 Senad Hamula, Linus Sandberg Allhallen, Hovmantorp
2018-09-04 19:45 143100005 Växjö IBK (SSL) - FC Helsingborg (SSL) 0 - 0 Jesper Rygert, Jonas Ottosson Fortnox Arena Nivika hallen
2018-09-05 19:45 143100038 Hovshaga AIF (HJ) - Gransholms IF (HJ) 0 - 0 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Hovshaga Sporthall
2018-09-05 20:00 143100023 Lagan IBK (Alls) - Åstorp/Kvidinge IBS (H1) 0 - 0 Marcus Karlström, Edo Sabanovic Innebandyhallen
2018-09-07 19:30 143100058 Öjaby Sport IBK (H4) - Moheda IBK (H3) 5 - 5 Filip Karlsson, Sean Norouz Pär Lagerkvistskolan
2018-09-07 20:00 143100035 IBK Lokomotiv Nässjö (H4) - Nässjö IBF B (H4) 0 - 0 Anders A Nilsson, Anders Everstrand Handskerydshallen
2018-09-07 20:00 143100027 FBC Kalmarsund Ungdom (JAS HJ) - FBC Karlskrona (HJ) 0 - 0 Malou Hallström, Pelle Hallström Färjehallen
2018-09-08 11:00 143100094 Lagan IBK (HJ) - Månsarps IBK (HJ) 0 - 0 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Åbyhallen
2018-09-08 11:00 143100065 Värnamo IK (HJ) - Hestra Skid O SK (H4) 0 - 0 Jan Blohm, Andreas Karlsson Tinas Ö
2018-09-08 13:00 143100017 Hovshaga AIF (H1) - Vetlanda IBF (H2) 7 - 9 Hani Mousaviyan-Utter, Linus Sandberg Hovshaga Sporthall
2018-09-08 14:00 143100084 Lönsboda IBK (H2) - Märserum IBK (H3) 7 - 1 Michell Rohde, Per Bratt Lönsboda Sporthall
2018-09-08 14:30 143100006 Växjö IBK (SSL) - Visby IBK (Alls) 0 - 0 Gustav Jarnegren, Oliver Hillerström Fortnox Arena Nivika hallen
2018-09-08 15:00 143100034 FBC Kalmarsund (SSL) - Fagerhult Habo IBK (Alls) 0 - 0 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Kalmar Sporthall A-hall
2018-09-08 15:00 143100011 Jönköpings IK (SSL) - Linköping IBK (SSL) 0 - 0 Daniel Fathi-Najafi, Jonas Ottosson Arenan - Jönköpings Idrottshus
2018-09-08 16:00 143100021 Craftstadens IBK Oskarshamn (Alls) - Växjö IBK Utveckling (H1) 0 - 0 Muhidin Bahtanovic, Anders Stenberg Oskarshamns Sporthall A-hall
2018-09-08 16:30 143100081 Greåker Bulldogs (Norge) - Hovslätts IK (H1) 7 - 5 Magnus Widlund, Adam Nikolausson Nyhemshallen / Vätterbygdens IBF
2018-09-09 12:00 143100095 Lagan IBK (HJ) - Gransholms IF (HJ) 0 - 0 Senad Hamula, Linus Sandberg Åbyhallen
2018-09-09 12:00 143100079 Gransholms IF (HU) - Rottne IF (HU) 6 - 2 Filip Karlsson, Sean Norouz Gemla Sporthall
2018-09-09 14:30 143100082 Greåker Bulldogs (Norge) - Fagerhult Habo IBK (Alls) 0 - 0 Håkan Söderman, Jonas Ottosson Nyhemshallen - Mullsjö
2018-09-09 15:00 143100092 Fliseryds IBK (H3) - IF Ariel (H3) 2 - 2 Muhidin Bahtanovic, Mikael Fransson Fliseryds Sporthall
2018-09-09 16:30 143100090 KaRo IBF (H4) - FBC Karlskrona (HJ) 6 - 5 Michéll Borgström, Håkan Abrahamsson Kallinge Sporthall
2018-09-09 17:00 143100059 Öjaby Sport IBK (H4) - Älmhults IBK (H4) 7 - 3 Hani Mousaviyan-Utter, Kjell Persson Pär Lagerkvistskolan
2018-09-11 19:00 143100050 Ljungbyholms GOIF (H4) - FBC Kalmarsund Ungdom (H4) 0 - 0 Bengt Andersson, Tomas Akthagen Ljungbyholms Sporthall
2018-09-11 19:30 143100088 Väckelsångs IK (H3) - Ryds SK (H4) 6 - 3 Senad Hamula, Gustav Svensson Väckelsångs Idrottshall
2018-09-12 19:00 143100072 Hovmantorps GOIF (H4) - Gransholms IF (H3) 10 - 2 Hani Mousaviyan-Utter, Gustav Svensson Allhallen, Hovmantorp
2018-09-12 19:30 143100098 Fagerhult Habo IBK (Alls) - IBK Lockerud Mariestad (H1) 0 - 0 Patrik Trofast, Jonas Ottosson Habo Sporthall A-hall
2018-09-12 20:00 143100026 Hovslätts IK (H1) - Solfjäderstaden IBK (H2) 7 - 6 Dawan Mofak, Jesper Rygert Jönköpings Idrottshus D-hall
2018-09-13 19:30 143100002 Växjö IBK Utveckling (H1) - Sävsjö IBK (H2) 0 - 0 Edo Sabanovic, Marcus Karlström Fortnox Arena Nivika hallen
2018-09-14 19:00 143100096 Hestra Skid O SK (H4) - Tranemo IBK (H2) 0 - 0 Johnny Edh, Johan Ferm Hestra Sporthall
2018-09-14 19:30 143100074 KaRo IBF (H4) - Märserum IBK (H3) 6 - 5 Michéll Borgström, Håkan Abrahamsson Kallinge Sporthall
2018-09-14 19:30 143100091 Skillingaryds IK (H4) - S/W 2010 IBK (H4) 17 - 1 Mattias Tokic, Suvad Kaltak Vaggeryds Sporthall
2018-09-14 19:30 143100028 Ingelstad IBK (H2) - Olofströms IBK (H1) 0 - 5 Senad Hamula, Linus Sandberg Ingelstads Sporthall
2018-09-14 19:30 143100060 Öjaby Sport IBK (H4) - Lagan IBK B (H3) 7 - 3 Hani Mousaviyan-Utter, Gustav Svensson Pär Lagerkvistskolan
2018-09-15 11:30 143100086 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF (H2) - Gransholms IF (H3) 0 - 0 Stefan Lundqvist, Stefan Karlsson Torslundahallen
2018-09-15 13:30 143100018 Hovshaga AIF (H1) - Jönköping IBK Ungdom (H1) 0 - 0 Håkan Söderman, Oskar Johnsson Hovshaga Sporthall
2018-09-15 14:00 143100052 Vimmerby IBK (H2) - Bergs IK (H2) 4 - 9 Hampus Larsson, Oscar Bard Vimmerby Idrottshall
2018-09-15 15:00 143100055 Forserums IF (H4) - Bankeryds Skid o MK (H4) 0 - 0 Forserums Sporthall
2018-09-16 14:00 143100093 Älmhults IBK (H4) - Rottne IF (H3) 9 - 1 Kevin Andersson, Leif Johansson Haganäshallen
2018-09-16 15:00 143100087 Lagan IBK (Alls) - Hovslätts IK (H1) 3 - 5 Linus Sandberg, Senad Hamula Innebandyhallen
2018-09-16 19:00 143100100 Jönköping IK Ungdom B (H3) - Hovslätts IK B (H3) 0 - 0 Johnny Edh, Bjarne Olsen Jönköpings Idrottshus D-hall
2018-09-17 20:00 143100061 Öjaby Sport IBK (H4) - Hovmantorps GOIF (H4) 6 - 4 Kjell Persson, Hani Mousaviyan-Utter Pär Lagerkvistskolan
2018-09-19 19:30 143100106 Gransholms IF (HJ) - Hovshaga AIF (HJ) 0 - 0 Kjell Persson, Leif Johansson Gemla Sporthall
2018-09-20 19:00 143100097 Väckelsångs IK (H3) - Öjaby Sport IBK (H4) Inst. Väckelsångs Idrottshall
2018-09-20 20:00 143100103 Månsarps IBK (HJ) - Hovslätts IK (HJ) Inst. Norrahammars Sporthall
2018-09-21 19:00 143100104 KFUM Jönköping (H3) - Skillingaryds IK (H4) 8 - 2 Suvad Kaltak, Mattias Tokic KFUM Sporthall, Jönköping
2018-09-21 19:15 143100008 Sävsjö IBK B (H4) - IBK Lokomotiv Nässjö (H4) Inst. Sävsjö Sporthall
2018-09-21 19:30 143100063 Carlshamns IBK (H3) - KaRo IBF (H4) 3 - 6 Roger Gardell, Michell Rohde Väggahallen
2018-09-21 19:30 143100099 Ljungby IB (H4) - Emmaljunga GOIF (H4) 2 - 8 Bjarne Olsen, Jan Blohm Innebandyhallen
2018-09-21 19:30 143100107 Månsarps IBK (H2) - Jönköping IBK Ungdom (H1) 10 - 5 Adam Nikolausson, Jens Bäcklin Norrahammars Sporthall
2018-09-21 19:30 143100029 Ingelstad IBK (H2) - Gransholms IF (H3) Inst. Ingelstads Sporthall
2018-09-21 19:30 143100047 FBC Karlskrona (H2) - Lönsboda IBK (H2) 0 - 0 Per Bratt, Henrik Gilliusson Vedeby Sporthall A
2018-09-21 19:30 143100053 Vimmerby IBK (H2) - Rimforsa IF (H2) 7 - 8 Muhidin Bahtanovic, Stefan Karlsson Vimmerby Idrottshall
2018-09-22 14:00 143100016 Bankeryds Skid o MK (H4) - Tenhults IF (H3) 0 - 0 Mattias Tokic, Jonny Nilsson Torpshallen
2018-09-22 14:00 143100014 Sävsjö IBK (H2) - Solfjäderstaden IBK (H2) 0 - 0 Suvad Kaltak, Gustav Jarnegren Sävsjö Sporthall
2018-09-22 15:00 143100110 Westbo IBK (H3) - Kustens IF B (H3) 0 - 0 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Smålandsstenars Sporthall
2018-09-23 13:00 143100112 Ingelstad IBK U - Öjaby Sport IBK U-lag 0 - 0 Filip Karlsson, Sean Norouz Ingelstads Sporthall
2018-09-23 13:00 143100083 Älmhults IBK (H4) - Märserum IBK (H3) 8 - 5 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Haganäshallen
2018-09-23 16:00 143100113 Lessebo GoIF (H4) - Jämjö IBK (H4) 10 - 4 Malou Hallström, Pelle Hallström Lessebo Sporthall
2018-09-23 17:00 143100070 Vetlanda IBF B (H3) - IBK Husar (H4) 6 - 3 Stefan Karlsson, Michael Johansson ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2018-09-24 19:00 143100073 Hovmantorps GOIF (H4) - Hovshaga AIF (HJ) 0 - 0 Rolf Vatvedt, Leffe Henryson Allhallen, Hovmantorp
2018-09-25 20:00 143100115 Gnosjö IBK A-lag - Westbo IBK (H3) 0 - 0 Filip Karlsson, Bjarne Olsen Töllstorpshallen
2018-09-25 20:00 143100030 Ingelstad IBK (H2) - Moheda IBK (H3) 0 - 0 Kjell Persson, Hani Mousaviyan-Utter Ingelstads Sporthall
2018-09-26 19:30 143100117 Malmbäcks IF (H4) - Skillingaryds IK (H4) 0 - 0 Anders Everstrand, Thomas Atting Malmbäcks Sporthall
2018-09-26 20:00 143100109 Växjö IBK U B (H3) - Öjaby Sport IBK (H4) 4 - 3 Senad Hamula, Leif Johansson Fortnox Arena Nivika hallen
2018-09-27 18:15 143100111 Forserums IF (H4) - Bodafors IBS (H4) 8 - 9 Anders A Nilsson, Nicklas Bard Forserums Sporthall
2018-09-27 19:00 143100116 Hestra Skid O SK (H4) - Tenhults IF (H3) 0 - 0 Suvad Kaltak, Jan Blohm Hestra Sporthall
2018-09-27 20:00 143100114 Gransholms IF (H3) - Hovshaga AIF B (H3) 0 - 0 Kjell Persson, Therese Lindquist Gemla Sporthall
2018-09-28 19:00 143100105 KFUM Jönköping (H3) - Månsarps IBK (H2) 3 - 4 Anders A Nilsson, Jesper Rygert KFUM Sporthall, Jönköping
2018-09-28 19:15 143100007 Sävsjö IBK B (H4) - Södra Wätterns IF (H4) 7 - 8 Michael Hellqvist, Jonas Jägerby Sävsjö Sporthall
2018-09-28 19:20 143100108 Sportklubben Beduinerna SK (H4) - Husqvarna IK (H3) 0 - 0 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Tenhults Sporthall
2018-09-28 20:00 143100121 Växjö IBK U B (H3) - Ingelstad IBK (H2) 5 - 9 Linus Sandberg, Senad Hamula Fortnox Arena Nivika hallen
2018-09-29 11:00 143100119 Vimmerby IBK (H2) - Vetlanda IBF (H2) 4 - 3 Stefan Lundqvist, Stefan Karlsson Vimmerby Idrottshall
2018-09-30 15:00 143100120 Vimmerby IBK B (H3) - IBK Husar (H4) 5 - 4 Dawan Mofak, Gabriel Adolfsson Vimmerby Idrottshall
2018-09-30 16:00 143100071 Vetlanda IBF B (H3) - Tenhults IF (H3) 0 - 0 Stefan Karlsson, Muhidin Bahtanovic ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2018-09-30 17:40 143100064 Carlshamns IBK (H3) - Väckelsångs IK (H3) 5 - 8 Michéll Borgström, Jonas Nilsson Väggahallen
2018-10-04 19:30 143100118 Skillingaryds IK (H4) - Malmbäcks IF (H4) 6 - 4 Filip Karlsson, Bjarne Olsen Skillingaryds Arena
2018-10-05 19:00 143100123 Bodafors IBS (H4) - KF Ljungby (H4) 0 - 0 Bodafors Sporthall
2018-10-06 12:30 143100042 Södra Wätterns IF (H4) - IBK Lokomotiv Nässjö (H4) 10 - 3 Anders A Nilsson, Nicklas Bard Barnarps Sporthall
2018-10-07 10:00 143100124 Gransholms IF (HU) - S/W 2010 IBK (H4) 0 - 0 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Gemla Sporthall
2018-10-07 14:15 143100122 Forserums IF (H4) - Östra SK Jkpg (H4) 23 - 2 Mattias Tokic, Suvad Kaltak Forserums Sporthall
2018-10-07 15:30 143100102 Sävsjö IBK B (H4) - IBK Husar (H4) 0 - 0 Marcus Ingolf, Leif Johansson Sävsjö Sporthall
2018-10-29 18:00 143100125 Gotland HJ17 - Uppland P15 0 - 0 Jonas Olsson, Thomas K:h Andersson Linköpings Sporthall
2018-12-20 19:30 143100126 FBC Kalmarsund (SSL) - Glömminge-Algutsrums IF 0 - 0 Malou Hallström, Bengt Andersson Färjehallen
2018-12-29 16:30 143100127 Vinnare i match 143100126 - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF (H2) Malou Hallström, Bengt Andersson Färjehallen
2019-06-19 10:00 143100101 Slätafly/SK IBK (H2) - Carlshamns IBK (H3) Anders Stenberg, Edo Sabanovic Torsås Sporthall
2019-06-20 12:00 143100128 Värnamo IK HJ - Månsarps IBK Herrjunior 6 - 6 Filip Karlsson, Bjarne Olsen Värnamo Sporthall

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis