Division 2 (2018/19)

Gruppspel
Herrar veteraner division 2 norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-22 13:00 150020002 Lokomotiv Kista IBF - Västerorts IBK 3 - 7 Mats Järnmark, Arne Brovig Ärvingehallen
2018-09-23 14:30 150020003 Centralvägens IBK - Täby FC (B) 10 - 6 Per Sundvall, Lars Sundlöf Väsby skolan
2018-09-23 16:15 150020004 Enebybergs IF - Hässelby SK IBK 8 - 7 Richard Jonsson, Ulf Jonsson Danderyds Gymnasium
2018-09-23 17:45 150020005 Bele Barkarby IF IBF - Sigtuna IF IBK 12 - 7 Arne Brovig, Fredrik Hallenberg Björkebyhallen
2018-12-09 15:15 150020001 Bro IK - Skogås/Trångsunds IBK (B) 7 - 8 Lars Sundlöf, Daniel Bäckner Bro Sporthall
2018-10-06 15:30 150020010 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Bele Barkarby IF IBF 10 - 5 Martin Claësson, Viking Claësson Skogåshallen
2018-10-06 19:00 150020006 Sigtuna IF IBK - Enebybergs IF 5 - 4 Jan Lingemark, Osama Abaied Prästängshallen
2018-10-07 11:15 150020009 Västerorts IBK - Bro IK 8 - 16 Linus Warrenstein, Johannes Ekenberg Råstaparkhallen
2018-10-07 16:00 150020007 Hässelby SK IBK - Centralvägens IBK 2 - 8 Ricky Bagge, Joacim Hansson Grimstahallen
2018-10-07 19:30 150020008 Täby FC (B) - Lokomotiv Kista IBF 9 - 3 Dennis Svensson, Martin Svensson Grindtorpshallen
2018-10-13 11:00 150020012 Lokomotiv Kista IBF - Hässelby SK IBK 5 - 5 Tony Verho, Ken Johansson Ärvingehallen
2018-10-14 15:30 150020013 Centralvägens IBK - Sigtuna IF IBK 4 - 7 Jonas Håmark, Alexander Sommensjö Väsby skolan
2018-10-14 16:15 150020011 Bro IK - Täby FC (B) 14 - 3 Fredrik Nensén, Sadjad Nima Bro Sporthall
2018-10-14 19:30 150020014 Enebybergs IF - Bele Barkarby IF IBF 8 - 3 Shabbir Ahmed, Ken Johansson Danderyds Gymnasium
2018-10-21 11:30 150020015 Västerorts IBK - Skogås/Trångsunds IBK (B) 5 - 7 Wen-chung Tsai, Sadjad Nima Råstaparkhallen
2018-10-28 13:30 150020020 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Enebybergs IF 1 - 3 Magnus Berg, Marco Svenström Skogåshallen
2018-10-28 14:30 150020016 Bele Barkarby IF IBF - Centralvägens IBK 8 - 10 Christian Ljunggren, Tommy Egman Herresta Sporthall
2018-10-28 17:15 150020017 Sigtuna IF IBK - Lokomotiv Kista IBF 15 - 8 Jan Lingemark, Arne Brovig Prästängshallen
2018-10-28 19:30 150020018 Hässelby SK IBK - Bro IK 10 - 7 Ken Johansson, Mattias Nordlund Hässelbyhallen
2018-11-18 19:30 150020019 Täby FC (B) - Västerorts IBK 3 - 5 Sezgin Youmer, Sadjad Nima Grindtorpshallen
2018-11-04 09:30 150020025 Västerorts IBK - Hässelby SK IBK 11 - 2 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Råstaparkhallen
2018-11-04 13:00 150020021 Bro IK - Sigtuna IF IBK 8 - 8 Sezgin Youmer, Osama Abaied Bro Sporthall
2018-11-04 15:15 150020023 Centralvägens IBK - Enebybergs IF 11 - 4 Alexander Sommensjö, Jonas Håmark Väsby skolan
2018-11-04 16:30 150020024 Täby FC (B) - Skogås/Trångsunds IBK (B) 8 - 2 Sadjad Nima, Per Sundvall Grindtorpshallen
2018-12-08 14:00 150020022 Lokomotiv Kista IBF - Bele Barkarby IF IBF 5 - 7 Ricky Bagge, Ken Johansson Ärvingehallen
2018-10-21 19:15 150020026 Enebybergs IF - Lokomotiv Kista IBF 7 - 7 Richard Jonsson, Per Sundvall Mörbyhallen
2018-11-10 13:30 150020030 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Centralvägens IBK 9 - 11 Alexander Potapeiko, Eskil Simonsen Skogåshallen
2018-11-10 17:00 150020027 Bele Barkarby IF IBF - Bro IK 9 - 5 Linus Löfstedt, Richard Jonsson Björkebyhallen
2018-11-11 17:30 150020028 Sigtuna IF IBK - Västerorts IBK 8 - 4 Roland Nester, Fredrik Hallenberg Prästängshallen
2018-11-11 18:00 150020029 Hässelby SK IBK - Täby FC (B) 11 - 3 Johan Hessing, Tommy Egman Hässelbyhallen
2018-11-24 11:30 150020032 Lokomotiv Kista IBF - Centralvägens IBK 2 - 14 Gabriel Nääs, Svedje Ohlson Ärvingehallen
2018-11-25 11:45 150020035 Västerorts IBK - Bele Barkarby IF IBF 9 - 9 Lars Samuelsson, Imtiaz Karim Råstaparkhallen
2018-11-25 15:00 150020034 Täby FC (B) - Sigtuna IF IBK 1 - 7 Emilia Tuomela, Elin Holm Grindtorpshallen
2018-11-25 16:30 150020031 Bro IK - Enebybergs IF 7 - 6 Fredrik Nensén, Mats Järnmark Bro Sporthall
2018-11-25 17:00 150020033 Hässelby SK IBK - Skogås/Trångsunds IBK (B) 4 - 9 Tommy Egman, Ricky Bagge Hässelbyhallen
2018-12-01 14:15 150020040 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Lokomotiv Kista IBF 9 - 3 Alexander Hellström, Aldin Imamovic Skogåshallen
2018-12-02 15:45 150020036 Centralvägens IBK - Bro IK 14 - 5 Christian Högberg, Fredrik Landin Väsby skolan
2018-12-02 15:45 150020038 Bele Barkarby IF IBF - Täby FC (B) 4 - 4 Roland Nester, Stefano Bianque Björkebyhallen
2018-12-02 19:30 150020037 Enebybergs IF - Västerorts IBK 7 - 7 Fredrik Berglund Sonesson, Richard Jonsson Danderyds Gymnasium
2018-12-02 19:30 150020039 Sigtuna IF IBK - Hässelby SK IBK 9 - 2 Sadjad Nima, Fredrik Nensén Prästängshallen
2018-12-16 10:00 150020045 Västerorts IBK - Centralvägens IBK 10 - 6 Ricky Bagge, Sezgin Youmer Råstaparkhallen
2018-12-16 16:00 150020044 Täby FC (B) - Enebybergs IF 4 - 13 Lars Samuelsson, Fredrik Hallenberg Grindtorpshallen
2018-12-16 17:15 150020041 Bro IK - Lokomotiv Kista IBF 15 - 6 Ken Johansson, Thomas Gjutarenäfve Bro Sporthall
2018-12-16 17:15 150020042 Sigtuna IF IBK - Skogås/Trångsunds IBK (B) 11 - 6 Leif Karlsson, Tony Nyberg Prästängshallen
2018-12-16 17:30 150020043 Hässelby SK IBK - Bele Barkarby IF IBF 2 - 6 Lars Reuterhagen, Valestany Eskander Hässelbyhallen
2019-01-13 10:00 150020049 Västerorts IBK - Lokomotiv Kista IBF 2 - 4 Robert Milerud, Michael Leimer Råstaparkhallen
2019-01-13 13:45 150020050 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Bro IK 6 - 5 Sampo Friberg, Mikael Ferneback Skogåshallen
2019-01-13 16:30 150020048 Täby FC (B) - Centralvägens IBK 9 - 8 Rikard Söderlund, Ulf Jonsson Grindtorpshallen
2019-01-13 18:00 150020047 Hässelby SK IBK - Enebybergs IF 9 - 4 Erik Hellgren, Oscar Forstadius Hässelbyhallen
2019-01-13 20:30 150020046 Sigtuna IF IBK - Bele Barkarby IF IBF 7 - 5 Jonatan Svahn, Jan Lingemark Prästängshallen
2019-01-19 12:30 150020052 Lokomotiv Kista IBF - Täby FC (B) 0 - 7 Daniel Bäckner, Jonatan Svahn Ärvingehallen
2019-01-20 13:45 150020055 Bele Barkarby IF IBF - Skogås/Trångsunds IBK (B) 2 - 4 Johan Jäderlund, Fredrik Hallenberg Herresta Sporthall
2019-01-20 14:15 150020051 Bro IK - Västerorts IBK 7 - 6 Ricky Bagge, Daniel Bäckner Bro Sporthall
2019-01-20 15:30 150020053 Centralvägens IBK - Hässelby SK IBK 13 - 8 Jonathan Varli, John Awabdeh Väsby skolan
2019-01-20 19:15 150020054 Enebybergs IF - Sigtuna IF IBK 4 - 5 Lars Samuelsson, Madelene Westerberg Danderyds Gymnasium
2019-01-27 14:00 150020060 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Västerorts IBK 11 - 4 Sezgin Youmer, Osama Abaied Skogåshallen
2019-01-27 15:30 150020057 Sigtuna IF IBK - Centralvägens IBK 9 - 6 Fredrik Nensén, Marco Svenström Prästängshallen
2019-01-27 17:15 150020056 Bele Barkarby IF IBF - Enebybergs IF 4 - 3 Ricky Bagge, Lars Reuterhagen Björkebyhallen
2019-01-27 18:30 150020058 Hässelby SK IBK - Lokomotiv Kista IBF 20 - 1 Kenny Ly, Fredrik Hallenberg Hässelbyhallen
2019-01-27 20:00 150020059 Täby FC (B) - Bro IK 8 - 6 Johan Hessing, Sadjad Nima Grindtorpshallen
2019-02-09 11:00 150020062 Lokomotiv Kista IBF - Sigtuna IF IBK 1 - 8 Valestany Eskander, Imtiaz Karim Ärvingehallen
2019-02-10 11:00 150020065 Västerorts IBK - Täby FC (B) 8 - 5 Didrik Axen, Wilmer Axén Råstaparkhallen
2019-02-10 15:00 150020061 Bro IK - Hässelby SK IBK 6 - 9 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Bro Sporthall
2019-02-10 15:15 150020063 Centralvägens IBK - Bele Barkarby IF IBF 11 - 9 Patrik Arvinder, Fredrik Nensén Väsby skolan
2019-03-10 16:15 150020064 Enebybergs IF - Skogås/Trångsunds IBK (B) 9 - 8 Magnus Johansson, Mikael Ferneback Danderyds Gymnasium
2019-02-16 18:30 150020067 Bele Barkarby IF IBF - Lokomotiv Kista IBF 10 - 3 Lars Reuterhagen, Ken Johansson Björkebyhallen
2019-02-17 15:30 150020070 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Täby FC (B) 7 - 1 Christian Berger, Marco Svenström Skogåshallen
2019-02-17 16:15 150020068 Sigtuna IF IBK - Bro IK 11 - 5 Richard Jonsson, Lars Samuelsson Prästängshallen
2019-02-17 18:00 150020069 Hässelby SK IBK - Västerorts IBK 6 - 4 Aldin Imamovic, Sadjad Nima Hässelbyhallen
2019-02-17 19:15 150020066 Enebybergs IF - Centralvägens IBK 8 - 3 Anton Fritshammar, Leif Karlsson Danderyds Gymnasium
2019-02-23 11:30 150020073 Centralvägens IBK - Skogås/Trångsunds IBK (B) 14 - 4 Johan Nima, Michael Selg Smedsgärdshallen
2019-02-23 12:30 150020072 Lokomotiv Kista IBF - Enebybergs IF 2 - 10 Imtiaz Karim, Valestany Eskander Ärvingehallen
2019-02-24 12:00 150020071 Bro IK - Bele Barkarby IF IBF 7 - 2 Jan-Olov Cederholm, Richard Jonsson Bro Sporthall
2019-03-09 12:30 150020074 Täby FC (B) - Hässelby SK IBK 10 - 7 Johan Eklund, Richard Jonsson Grindtorpshallen
2019-03-10 10:30 150020075 Västerorts IBK - Sigtuna IF IBK 4 - 5 Roger Nyström, Magnus Westerberg Råstaparkhallen
2019-03-03 11:00 150020079 Sigtuna IF IBK - Täby FC (B) 14 - 11 Daniel Bäckner, Jan Lingemark Prästängshallen
2019-03-03 12:15 150020078 Bele Barkarby IF IBF - Västerorts IBK 4 - 7 Johan Hessing, Amanda Törner Björkebyhallen
2019-03-03 14:00 150020080 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Hässelby SK IBK 3 - 9 Sezgin Youmer, Osama Abaied Skogåshallen
2019-03-03 17:15 150020077 Enebybergs IF - Bro IK 8 - 9 Lars Sundlöf, Johan Nima Danderyds Gymnasium
2019-03-10 15:15 150020076 Centralvägens IBK - Lokomotiv Kista IBF 22 - 7 Fredrik Nensén, Lars Reuterhagen Väsby skolan
2019-03-23 12:00 150020082 Lokomotiv Kista IBF - Skogås/Trångsunds IBK (B) 2 - 8 Valestany Eskander, Imtiaz Karim Ärvingehallen
2019-03-24 10:00 150020085 Västerorts IBK - Enebybergs IF 3 - 9 Ricky Bagge, Magnus Westerberg Råstaparkhallen
2019-03-24 14:00 150020084 Täby FC (B) - Bele Barkarby IF IBF 5 - 8 Lars Samuelsson, Lars Sundlöf Grindtorpshallen
2019-03-24 17:00 150020081 Bro IK - Centralvägens IBK 7 - 10 Anton Fritshammar, Ken Johansson Bro Sporthall
2019-03-24 17:30 150020083 Hässelby SK IBK - Sigtuna IF IBK 11 - 4 Ricky Bagge, Tobias Jansson Hässelbyhallen
2019-03-30 11:45 150020086 Lokomotiv Kista IBF - Bro IK 6 - 16 Sezgin Youmer, Valestany Eskander Ärvingehallen
2019-03-31 13:45 150020090 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Sigtuna IF IBK 8 - 5 Johan Nima, Daniel Enkulla Skogåshallen
2019-03-31 15:30 150020087 Centralvägens IBK - Västerorts IBK 9 - 8 Fredrik Nensén, Jonatan Svahn Väsby skolan
2019-03-31 15:45 150020089 Bele Barkarby IF IBF - Hässelby SK IBK 5 - 9 Didrik Axen, Sezgin Youmer Björkebyhallen
2019-03-31 18:15 150020088 Enebybergs IF - Täby FC (B) 9 - 3 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Danderyds Gymnasium
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Sigtuna IF IBK 18 14 1 3 145-104 41 43
2. Centralvägens IBK 18 13 0 5 184-122 62 39
3. Skogås/ Trångsunds IBK (B) 18 11 0 7 120-108 12 33
4. Enebybergs IF 18 9 2 7 124-98 26 29
5. Hässelby SK IBK 18 9 1 8 133-116 17 28
6. Bro IK 18 8 1 9 152-138 14 25
7. Bele Barkarby IF IBF 18 7 2 9 112-116 -4 23
8. Västerorts IBK 18 6 2 10 112-121 -9 20
9. Täby FC (B) 18 6 1 11 100-136 -36 19
10. Lokomotiv Kista IBF 18 1 2 15 68-191 -123 5
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar veteraner division 2 södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-22 11:30 150022001 FBI Tullinge (B) - Sörskogens IF 2 - 3 John Awabdeh, Karl-Johan Leijon Tullingehallen
2018-09-22 13:15 150022005 Kvarnbergsplans IBK (A) - Nacka Wallenstam IBK 5 - 3 Magnus Berg, Tony Verho Kvarnbergshallen
2018-09-22 14:30 150022004 Hammarby IF IBF (B) - Vendelsö IK 9 - 6 Didrik Axen, Theodore Hurtig Sjöstadshallen
2018-10-06 14:00 150022009 Skogås/Trångsunds IBK (A) - FBI Tullinge (B) 11 - 0 Martin Claësson, Viking Claësson Skogåshallen
2018-10-07 12:15 150022010 Sörskogens IF - Kvarnbergsplans IBK (A) 6 - 10 Johan Hessing, Shabbir Ahmed Tomtbergahallen
2018-10-07 17:00 150022006 Nacka Wallenstam IBK - Hammarby IF IBF (B) 7 - 5 Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Ormingehallen
2018-10-13 15:00 150022015 Skogås/Trångsunds IBK (A) - Sörskogens IF 8 - 3 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Skogåshallen
2018-10-13 17:30 150022014 Hammarby IF IBF (B) - Kvarnbergsplans IBK (A) 6 - 9 Mario Mallengren, Didrik Axen Eriksdalshallen
2018-10-13 19:15 150022011 FBI Tullinge (B) - Segeltorps IF 7 - 0 Thomas Gjutarenäfve, Karl-Johan Leijon Tullingehallen
2018-10-20 16:00 150022018 Vendelsö IK - FBI Tullinge (B) 11 - 6 Viking Claësson, Martin Claësson Lyckeby Sporthall
2018-10-27 14:00 150022020 Sörskogens IF - Hammarby IF IBF (B) 4 - 8 Sezgin Youmer, Simon Righarts Tomtbergahallen
2018-11-17 18:00 150022019 Segeltorps IF - Skogås/Trångsunds IBK (A) 3 - 14 Alexander Rosén, Messaye Aberra Kvarnbergshallen
2018-11-03 11:30 150022021 FBI Tullinge (B) - Nacka Wallenstam IBK 5 - 4 William Albrecht, Petra Dynesius Tullingehallen
2018-11-03 14:30 150022024 Segeltorps IF - Sörskogens IF 1 - 6 Osama Abaied, Sezgin Youmer Kvarnbergshallen
2018-11-04 11:00 150022025 Skogås/Trångsunds IBK (A) - Vendelsö IK 6 - 3 William Albrecht, Theodore Hurtig Skogåshallen
2018-11-10 16:45 150022027 Kvarnbergsplans IBK (A) - FBI Tullinge (B) 3 - 8 Kim Svedberg, Shabbir Ahmed Kvarnbergshallen
2018-11-10 17:00 150022029 Vendelsö IK - Segeltorps IF 9 - 3 Sezgin Youmer, Isak Sjöblom Vendelsömalmshallen
2018-11-11 17:00 150022028 Nacka Wallenstam IBK - Skogås/Trångsunds IBK (A) 6 - 15 Niclas Woxmark, Christian Ljunggren Ormingehallen
2018-11-24 12:00 150022035 Skogås/Trångsunds IBK (A) - Kvarnbergsplans IBK (A) 10 - 6 Tony Verho, Fredrik Hallenberg Skogåshallen
2018-11-24 18:00 150022033 Vendelsö IK - Sörskogens IF 9 - 8 Svedje Ohlson, Gabriel Nääs Lyckeby Sporthall
2018-11-24 19:15 150022031 FBI Tullinge (B) - Hammarby IF IBF (B) 6 - 6 Osama Abaied, Sezgin Youmer Tullingehallen
2019-01-12 14:15 150022034 Segeltorps IF - Nacka Wallenstam IBK 1 - 3 Tony Verho, Osama Abaied Tomtbergahallen
2018-12-01 14:30 150022037 Hammarby IF IBF (B) - Skogås/Trångsunds IBK (A) 6 - 5 Marco Svenström, Magnus Westerberg Eriksdalshallen
2018-12-02 13:30 150022038 Kvarnbergsplans IBK (A) - Segeltorps IF 22 - 3 Niclas Woxmark, Mikael Ferneback Kvarnbergshallen
2018-12-02 19:30 150022039 Nacka Wallenstam IBK - Vendelsö IK 6 - 5 Magnus Berg, Johan Hessing Ormingehallen
2018-12-15 18:00 150022043 Vendelsö IK - Kvarnbergsplans IBK (A) 11 - 14 Wilmer Axén, Didrik Axen Lyckeby Sporthall
2018-12-16 17:45 150022042 Nacka Wallenstam IBK - Sörskogens IF 2 - 10 Felix Fernström, Tony Verho Ormingehallen
2018-12-16 19:00 150022044 Segeltorps IF - Hammarby IF IBF (B) 3 - 6 Sadjad Nima, Petra Dynesius Stuvstahallen
2019-01-12 17:15 150022047 Vendelsö IK - Hammarby IF IBF (B) 6 - 7 Thomas Gjutarenäfve, Oscar Olsson Berglund Lyckeby Sporthall
2019-01-13 13:00 150022050 Sörskogens IF - FBI Tullinge (B) 8 - 6 Osama Abaied, Sezgin Youmer Tomtbergahallen
2019-01-13 18:00 150022046 Nacka Wallenstam IBK - Kvarnbergsplans IBK (A) 10 - 3 Alexander Rosén, Mikael Ferneback Ormingehallen
2019-01-19 11:45 150022054 Hammarby IF IBF (B) - Nacka Wallenstam IBK 5 - 10 Tony Verho, Thomas Gjutarenäfve Liljeholmshallen 1
2019-01-19 17:30 150022055 Kvarnbergsplans IBK (A) - Sörskogens IF 7 - 4 Shabbir Ahmed, Tommy Egman Kvarnbergshallen
2019-01-19 19:15 150022051 FBI Tullinge (B) - Skogås/Trångsunds IBK (A) 2 - 4 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Tullingehallen
2019-01-26 16:00 150022060 Sörskogens IF - Skogås/Trångsunds IBK (A) 6 - 7 Robin Berger, Christian Berger Tomtbergahallen
2019-01-27 13:30 150022056 Kvarnbergsplans IBK (A) - Hammarby IF IBF (B) 6 - 4 Mikael Ferneback, Michael Hillblom Kvarnbergshallen
2019-01-27 18:30 150022059 Segeltorps IF - FBI Tullinge (B) 1 - 9 Gabriel Nääs, Svedje Ohlson Stuvstahallen
2019-02-09 11:00 150022065 Skogås/Trångsunds IBK (A) - Segeltorps IF 16 - 2 Tony Verho, Sebastian Öhman Skogåshallen
2019-02-09 19:30 150022061 FBI Tullinge (B) - Vendelsö IK 9 - 4 Sezgin Youmer, Michael Hillblom Tullingehallen
2019-02-10 16:15 150022064 Hammarby IF IBF (B) - Sörskogens IF 11 - 5 Tony Verho, Alexander Hellström Liljeholmshallen 1
2019-02-16 13:00 150022069 Vendelsö IK - Skogås/Trångsunds IBK (A) 7 - 6 Michael Selg, Jessika Forsberg Lyckeby Sporthall
2019-02-16 13:45 150022070 Sörskogens IF - Segeltorps IF 6 - 3 Michael Hillblom, Johan Hessing Tomtbergahallen
2019-02-16 17:00 150022068 Nacka Wallenstam IBK - FBI Tullinge (B) 4 - 1 Danylo Abeliashev, Igor Ivanchenko Ormingehallen
2019-02-23 09:45 150022071 FBI Tullinge (B) - Kvarnbergsplans IBK (A) 3 - 10 Sezgin Youmer, Mikael Ferneback Tullingehallen
2019-02-24 11:00 150022075 Skogås/Trångsunds IBK (A) - Nacka Wallenstam IBK 4 - 6 Aldin Imamovic, Johan Jäderlund Skogåshallen
2019-02-24 19:00 150022074 Segeltorps IF - Vendelsö IK 0 - 12 Hampus Viking, Simon Holm Schlemowitz Stuvstahallen
2019-03-02 16:30 150022077 Hammarby IF IBF (B) - FBI Tullinge (B) 9 - 12 Magnus Berg, Marco Svenström Sjöstadshallen
2019-03-03 12:00 150022078 Kvarnbergsplans IBK (A) - Skogås/Trångsunds IBK (A) 5 - 5 Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Kvarnbergshallen
2019-03-03 12:00 150022080 Sörskogens IF - Vendelsö IK 5 - 7 Tommy Egman, Mauricio Castillo Tomtbergahallen
2019-03-10 20:00 150022079 Nacka Wallenstam IBK - Segeltorps IF 9 - 3 Felix Fernström, Kari Malmros Ormingehallen
2019-03-23 15:15 150022084 Segeltorps IF - Kvarnbergsplans IBK (A) OW (0 - 5) Tobias Jansson, Mauricio Castillo Kvarnbergshallen
2019-03-23 17:15 150022083 Vendelsö IK - Nacka Wallenstam IBK 4 - 7 Zana Guzel, Magnus Berg Lyckeby Sporthall
2019-03-24 15:15 150022085 Skogås/Trångsunds IBK (A) - Hammarby IF IBF (B) 12 - 1 Håkan Taxén, Aldin Imamovic Skogåshallen
2019-03-17 19:30 150022088 Hammarby IF IBF (B) - Segeltorps IF 7 - 4 Madelene Westerberg, Robin Vall Sjöstadshallen
2019-03-30 15:00 150022090 Sörskogens IF - Nacka Wallenstam IBK 4 - 10 Sezgin Youmer, Tony Verho Tomtbergahallen
2019-03-30 17:00 150022089 Kvarnbergsplans IBK (A) - Vendelsö IK 3 - 11 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Kvarnbergshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Skogås/ Trångsunds IBK (A) 14 10 1 3 123-56 67 31
2. Nacka Wallenstam IBK 14 10 0 4 87-70 17 30
3. Kvarnbergsplans IBK (A) 14 9 1 4 108-84 24 28
4. Hammarby IF IBF (B) 14 7 1 6 90-95 -5 22
5. Vendelsö IK 14 7 0 7 105-89 16 21
6. FBI Tullinge (B) 14 6 1 7 76-78 -2 19
7. Sörskogens IF 14 5 0 9 78-91 -13 15
8. Segeltorps IF 14 0 0 14 27-131 -104 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis