Pantamera Mörkröd Medellätt (2018/19)

Gruppspel
Pantamera Pojkar Mörkröd Medellätt Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-29 16:00 150304004 Älvsjö AIK IBF - Vallentuna IBK 2 - 9 Hampus Viking, Simon Holm Schlemowitz Sätrahallen
2018-09-30 11:00 150304005 Järfälla IBK - Mariebergs SK/Djurgårdens IF IBS 11 - 3 Mats Järnmark, Ken Johansson Viksjö Sporthall
2018-09-30 15:00 150304002 Töjnan IBK (A) - Duvbo IK 2 - 7 Fredrik Nensén, Richard Jonsson Silverdalshallen
2018-09-30 15:45 150304003 Ängby IF - Örby IS 0 - 8 Kevin Neemé, Mario Mallengren Grimstahallen
2018-09-30 18:00 150304001 Vaxholms IBF - Åkersberga IBF 0 - 6 Fredrik Hallenberg, Philip Edlund Innebandyhallen Vaxholm
2018-10-06 13:15 150304008 Örby IS - Töjnan IBK (A) 5 - 6 Marco Svenström, Magnus Berg Högdalshallen
2018-10-07 13:30 150304009 Duvbo IK - Vaxholms IBF 3 - 3 Kevin Neemé, Christian Neemé Löthallen
2018-10-07 15:00 150304007 Vallentuna IBK - Ängby IF 13 - 1 Magnus Johansson, William Albrecht Hammarbackens Sporthall
2018-10-07 19:00 150304010 Åkersberga IBF - Järfälla IBK 6 - 2 Magnus Berg, Fredrik Hallenberg Åkersberga Sporthall A
2018-10-09 19:15 150304006 Mariebergs SK/Djurgårdens IF IBS - Älvsjö AIK IBF 7 - 4 Johan Hessing, William Albrecht Gärdeshallen
2018-10-20 14:00 150304015 Duvbo IK - Åkersberga IBF 4 - 1 Thomas Gjutarenäfve, Imtiaz Karim Brotorpshallen
2018-10-20 18:00 150304011 Vaxholms IBF - Örby IS 5 - 3 Fredrik Hallenberg, Lars Samuelsson Innebandyhallen Vaxholm
2018-10-21 12:30 150304013 Ängby IF - Mariebergs SK/Djurgårdens IF IBS 4 - 3 Imtiaz Karim, Alexander Hellström Grimstahallen
2018-10-21 16:15 150304012 Töjnan IBK (A) - Vallentuna IBK 2 - 2 Lars Reuterhagen, Per Sundvall Silverdalshallen
2018-12-14 19:40 150304014 Älvsjö AIK IBF - Järfälla IBK 1 - 6 Thomas Gjutarenäfve, Sadjad Nima Västertorpshallen
2018-10-23 19:15 150304017 Mariebergs SK/Djurgårdens IF IBS - Töjnan IBK (A) 3 - 4 Johan Ståhl, Fredrik Berglund Sonesson Gärdeshallen
2018-10-27 09:15 150304019 Örby IS - Duvbo IK 3 - 5 Daniel Enkulla, Marcus Blomqvist Farstahallen 1
2018-10-27 17:15 150304020 Åkersberga IBF - Älvsjö AIK IBF 0 - 5 Per Ove Åman, Sadjad Nima Åkersberga Sporthall A
2018-10-27 19:30 150304018 Vallentuna IBK - Vaxholms IBF 9 - 1 Ken Johansson, Per Sundvall Hammarbackens Sporthall
2018-10-28 12:15 150304016 Järfälla IBK - Ängby IF 10 - 2 Daniel Bäckner, Richard Jonsson Viksjö Sporthall
2018-11-10 10:45 150304024 Örby IS - Åkersberga IBF 4 - 9 Hampus Viking, Simon Holm Schlemowitz Liljeholmshallen 2
2018-11-10 12:15 150304025 Duvbo IK - Vallentuna IBK 5 - 2 Lars Samuelsson, Daniel Bäckner Brotorpshallen
2018-11-11 16:15 150304022 Töjnan IBK (A) - Järfälla IBK 2 - 3 Fabian Magnell, Jonatan Svahn Silverdalshallen
2018-11-11 16:30 150304023 Ängby IF - Älvsjö AIK IBF 3 - 6 Mats Järnmark, Johan Eklund Grimstahallen
2018-11-11 19:30 150304021 Vaxholms IBF - Mariebergs SK/Djurgårdens IF IBS 5 - 7 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Innebandyhallen Vaxholm
2018-11-17 12:30 150304026 Älvsjö AIK IBF - Töjnan IBK (A) 2 - 3 Gustaf Reimer, William Rennerfelt Sätrahallen
2018-11-18 11:45 150304028 Mariebergs SK/Djurgårdens IF IBS - Duvbo IK 1 - 3 Johan Eklund, Leo Odell/Johansson Engelbrektshallen
2018-11-18 12:30 150304027 Järfälla IBK - Vaxholms IBF 10 - 2 Ricky Bagge, Mats Järnmark Kallhälls sporthall
2018-11-18 17:00 150304029 Vallentuna IBK - Örby IS 3 - 2 Peter Lassfolk, Fredrik Sandgren Hammarbackens Sporthall
2018-11-18 17:15 150304030 Åkersberga IBF - Ängby IF 6 - 2 Jonas Edström, Ida Lagerblad Åkersberga Sporthall A
2018-11-24 14:30 150304035 Duvbo IK - Järfälla IBK 4 - 3 Ricky Bagge, Oskar Sevefjord Brotorpshallen
2018-11-25 11:15 150304031 Vaxholms IBF - Älvsjö AIK IBF 5 - 3 Lars Reuterhagen, Fabian Magnell Innebandyhallen Vaxholm
2018-11-25 14:45 150304032 Töjnan IBK (A) - Ängby IF 3 - 4 Rikard Söderlund, Imtiaz Karim Silverdalshallen
2018-11-25 15:15 150304033 Vallentuna IBK - Åkersberga IBF 1 - 1 Osama Abaied, Lars Samuelsson Hammarbackens Sporthall
2018-12-04 19:15 150304034 Örby IS - Mariebergs SK/Djurgårdens IF IBS 4 - 4 Aldin Imamovic, William Albrecht Gärdeshallen
2018-12-01 12:00 150304036 Ängby IF - Vaxholms IBF 0 - 5 Mats Järnmark, Johan Eklund Grimstahallen
2018-12-01 16:45 150304039 Mariebergs SK/Djurgårdens IF IBS - Vallentuna IBK 0 - 10 William Albrecht, Oscar Olsson Berglund Engelbrektshallen
2018-12-02 13:30 150304040 Åkersberga IBF - Töjnan IBK (A) 9 - 3 Jakob Iskander, Ida Lagerblad Åkersberga Sporthall A
2018-12-02 14:15 150304038 Järfälla IBK - Örby IS 11 - 7 Erik Hellgren, Christian Ljunggren Viksjö Sporthall
2018-12-02 14:30 150304037 Älvsjö AIK IBF - Duvbo IK 1 - 1 Sezgin Youmer, Simon Holm Schlemowitz Västertorpshallen
2018-12-08 10:30 150304044 Örby IS - Älvsjö AIK IBF 4 - 4 Wilmer Axén, Didrik Axen Högdalshallen
2018-12-08 12:15 150304042 Mariebergs SK/Djurgårdens IF IBS - Åkersberga IBF 6 - 7 Christian Berger, Daniel Karlsson Liljeholmshallen 1
2018-12-09 13:45 150304041 Vaxholms IBF - Töjnan IBK (A) 1 - 2 Fredrik Hallenberg, Rikard Söderlund Innebandyhallen Vaxholm
2018-12-09 15:15 150304043 Vallentuna IBK - Järfälla IBK 3 - 8 Fredrik Dahl, Jonas Laurell Hammarbackens Sporthall
2018-12-16 15:30 150304045 Duvbo IK - Ängby IF 3 - 2 Johan Hessing, Shabbir Ahmed Hallonbergshallen
2019-01-12 12:45 150304048 Örby IS - Ängby IF 2 - 3 Shabbir Ahmed, Sadjad Nima Högdalshallen
2019-01-12 13:00 150304049 Duvbo IK - Töjnan IBK (A) 4 - 1 Rikard Söderlund, Martin Hjelmberg Brotorpshallen
2019-01-12 18:30 150304046 Mariebergs SK/Djurgårdens IF IBS - Järfälla IBK 3 - 7 Johan Eklund, Stefano Bianque Engelbrektshallen
2019-01-13 15:30 150304050 Åkersberga IBF - Vaxholms IBF 8 - 2 Theodore Idevall, Stefano Bianque Åkersberga Sporthall A
2019-01-13 16:45 150304047 Vallentuna IBK - Älvsjö AIK IBF 8 - 5 Johan Nima, Mimma Spasic Hammarbackens Sporthall
2019-01-19 17:00 150304053 Ängby IF - Vallentuna IBK 3 - 5 Leif Karlsson, Liam Kronkvist Vällingbyhallen
2019-01-27 10:15 150304054 Älvsjö AIK IBF - Mariebergs SK/Djurgårdens IF IBS 4 - 6 Erik Adolfsson, Leo Odell/Johansson Vintervikshallen
2019-01-27 12:30 150304051 Vaxholms IBF - Duvbo IK 4 - 3 Roland Nester, Lars Samuelsson Innebandyhallen Vaxholm
2019-01-27 13:30 150304055 Järfälla IBK - Åkersberga IBF 0 - 6 Totte Hallgren, William Wetterud Viksjö Sporthall
2019-01-27 16:15 150304052 Töjnan IBK (A) - Örby IS 6 - 2 Richard Jonsson, Johan Eklund Silverdalshallen
2019-02-02 14:00 150304057 Mariebergs SK/Djurgårdens IF IBS - Ängby IF 6 - 1 Thomas Bégat, Roland Nester Stora Mossen 1
2019-02-02 14:30 150304058 Vallentuna IBK - Töjnan IBK (A) 4 - 3 Johan Ståhl, Daniel Kölborn Hammarbackens Sporthall
2019-02-02 17:45 150304059 Örby IS - Vaxholms IBF 4 - 9 Zana Guzel, Johan Engvall Högdalshallen
2019-02-03 13:00 150304056 Järfälla IBK - Älvsjö AIK IBF 9 - 2 Anton Fritshammar, Vilgot Widlöf Viksjö Sporthall
2019-02-03 14:45 150304060 Åkersberga IBF - Duvbo IK 2 - 1 Jakob Iskander, Martin Mårtensson Åkersberga Sporthall A
2019-02-09 12:00 150304065 Duvbo IK - Örby IS 2 - 1 Paulina Thunvall, Mauricio Castillo Brotorpshallen
2019-02-10 09:30 150304064 Älvsjö AIK IBF - Åkersberga IBF 6 - 8 Kevin Helly, Stefano Bianque Västertorpshallen
2019-02-10 13:30 150304062 Töjnan IBK (A) - Mariebergs SK/Djurgårdens IF IBS 2 - 3 Johan Eklund, Anton Fritshammar Silverdalshallen
2019-02-10 13:45 150304061 Vaxholms IBF - Vallentuna IBK 2 - 5 Richard Jonsson, Lars Samuelsson Innebandyhallen Vaxholm
2019-02-10 13:45 150304063 Ängby IF - Järfälla IBK 5 - 4 Rikard Söderlund, Åsa Gustavsson Grimstahallen
2019-02-16 11:15 150304068 Mariebergs SK/Djurgårdens IF IBS - Vaxholms IBF 8 - 2 Johan Hessing, Daniel Karlsson Liljeholmshallen 1
2019-02-16 14:15 150304069 Vallentuna IBK - Duvbo IK 2 - 3 Oscar Silverbratt, Jakob Iskander Hammarbackens Sporthall
2019-02-17 10:45 150304066 Älvsjö AIK IBF - Ängby IF 5 - 3 Fredrik Pålsson, Erik Nyman Västertorpshallen
2019-02-17 12:15 150304070 Åkersberga IBF - Örby IS 2 - 2 Jakob Iskander, Richard Jonsson Åkersberga Sporthall A
2019-02-17 13:30 150304067 Järfälla IBK - Töjnan IBK (A) 7 - 3 William Wetterud, Totte Hallgren Viksjö Sporthall
2019-03-09 10:30 150304075 Duvbo IK - Mariebergs SK/Djurgårdens IF IBS 5 - 6 Magnus Westerberg, Robert Milerud Brotorpshallen
2019-03-09 13:45 150304074 Örby IS - Vallentuna IBK 2 - 6 Mats Andersson, Johan Nima Liljeholmshallen 1
2019-03-09 18:45 150304071 Vaxholms IBF - Järfälla IBK 5 - 3 Peter Lassfolk, Sabina Åström Innebandyhallen Vaxholm
2019-03-10 17:30 150304073 Ängby IF - Åkersberga IBF 3 - 4 Imtiaz Karim, Mario Mallengren Grimstahallen
2019-03-10 17:45 150304072 Töjnan IBK (A) - Älvsjö AIK IBF 4 - 1 Johnn Wahlgren, Mats Järnmark Silverdalshallen
2019-03-16 10:00 150304079 Mariebergs SK/Djurgårdens IF IBS - Örby IS 2 - 8 Daniel Enkulla, Magnus Berg Liljeholmshallen 1
2019-03-16 15:45 150304077 Älvsjö AIK IBF - Vaxholms IBF 5 - 0 Sezgin Youmer, Osama Abaied Sätrahallen
2019-03-16 16:45 150304080 Åkersberga IBF - Vallentuna IBK OW (0 - 5) Jakob Iskander, Ida Lagerblad Åkersberga Sporthall A
2019-03-17 11:00 150304078 Järfälla IBK - Duvbo IK 7 - 3 Patrik Larsson, Emil Aronsson Viksjö Sporthall
2019-03-17 14:00 150304076 Ängby IF - Töjnan IBK (A) 6 - 7 Anton Fritshammar, Imtiaz Karim Grimstahallen
2019-03-23 12:00 150304084 Örby IS - Järfälla IBK 6 - 3 Johan Nima, Shabbir Ahmed Högdalshallen
2019-03-23 12:15 150304085 Duvbo IK - Älvsjö AIK IBF 9 - 0 Mikael Ferneback, Mats Järnmark Brotorpshallen
2019-03-23 16:30 150304081 Vaxholms IBF - Ängby IF 9 - 3 Åsa Gustavsson, Rikard Söderlund Innebandyhallen Vaxholm
2019-03-24 14:45 150304082 Töjnan IBK (A) - Åkersberga IBF 0 - 5 Anders Haag, Richard Jonsson Silverdalshallen
2019-03-24 15:15 150304083 Vallentuna IBK - Mariebergs SK/Djurgårdens IF IBS 6 - 7 Michael Selg, Kari Malmros Hammarbackens Sporthall
2019-03-31 09:00 150304088 Älvsjö AIK IBF - Örby IS 5 - 3 Niclas Woxmark, Fredrik Bousset Västertorpshallen
2019-03-31 11:00 150304089 Järfälla IBK - Vallentuna IBK 5 - 6 Lars Reuterhagen, Anton Fritshammar Viksjö Sporthall
2019-03-31 11:45 150304086 Töjnan IBK (A) - Vaxholms IBF 14 - 1 Ken Johansson, Lucas Edberg Arena Satelliten
2019-03-31 12:30 150304087 Ängby IF - Duvbo IK 2 - 5 Johan Engvall, Imtiaz Karim Grimstahallen
2019-03-31 17:45 150304090 Åkersberga IBF - Mariebergs SK/Djurgårdens IF IBS 6 - 3 Oscar Silverbratt, Ulf Jonsson Åkersberga Sporthall A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Åkersberga IBF 18 13 2 3 86-49 37 41
2. Vallentuna IBK 18 12 2 4 99-52 47 38
3. Duvbo IK 18 12 2 4 70-43 27 38
4. Järfälla IBK 18 11 0 7 109-69 40 33
5. Töjnan IBK (A) 18 8 1 9 67-69 -2 25
6. Mariebergs SK/ Djurgårdens IF IBS 18 8 1 9 78-93 -15 25
7. Vaxholms IBF 18 7 1 10 61-96 -35 22
8. Älvsjö AIK IBF 18 5 2 11 61-88 -27 17
9. Örby IS 18 3 3 12 70-85 -15 12
10. Ängby IF 18 4 0 14 47-104 -57 12
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Mörkröd Medellätt Södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-29 10:30 150305004 FBI Tullinge - Nacka Wallenstam IBK 4 - 3 Shabbir Ahmed, Svedje Ohlson Tullingehallen
2018-09-29 13:45 150305001 Högdalens AIS - Älta IF 7 - 6 Tony Verho, Theodore Hurtig Högdalshallen
2018-09-30 11:00 150305005 Täby FC - Farsta IBK 1 - 4 Tim Svensson, Dennis Svensson Skarpängskolan B
2018-09-30 11:30 150305003 Tyresö Trollbäcken IBK - Värmdö IF 10 - 1 Mats Andersson, Isak Sjöblom Tyresöhallen
2018-10-06 15:45 150305006 Farsta IBK - FBI Tullinge 0 - 3 Gustaf Reimer, William Rennerfelt Farstahallen 3
2018-10-06 16:30 150305007 Nacka Wallenstam IBK - Tyresö Trollbäcken IBK 5 - 5 Gustav Levin, Joakim Levin Ormingehallen
2018-10-07 14:15 150305010 Älta IF - Täby FC 4 - 7 Elin Holm, Emilia Tuomela Ormingehallen
2018-10-20 15:45 150305011 Högdalens AIS - Värmdö IF 1 - 6 Simon Holm Schlemowitz, Hampus Viking Skärholmshallen
2018-10-20 16:45 150305014 FBI Tullinge - Täby FC 1 - 1 Kenny Ly, Johannes Ekenberg Tullingehallen
2018-10-20 17:30 150305013 Tyresö Trollbäcken IBK - Farsta IBK 5 - 1 Svedje Ohlson, Sadjad Nima Strandhallen - Tyresö
2018-10-14 16:30 150305016 Täby FC - Tyresö Trollbäcken IBK 1 - 9 Fredrik Hallenberg, Imtiaz Karim Grindtorpshallen
2018-10-27 17:45 150305018 Nacka Wallenstam IBK - Högdalens AIS 4 - 3 Sezgin Youmer, Osama Abaied Ormingehallen
2018-11-03 13:00 150305020 Älta IF - FBI Tullinge 2 - 11 Johan Eklund, Eskil Simonsen Järla Sporthall
2018-11-10 09:30 150305021 Högdalens AIS - Farsta IBK 1 - 1 Hampus Viking, Simon Holm Schlemowitz Liljeholmshallen 2
2018-11-10 15:30 150305023 Tyresö Trollbäcken IBK - FBI Tullinge 11 - 1 Alexander Hellström, Niclas Woxmark Strandhallen - Tyresö
2018-11-11 15:30 150305024 Värmdö IF - Älta IF 8 - 5 Erik Hellgren, Aldin Imamovic Värmdö sporthall
2018-11-17 11:30 150305027 Täby FC - Högdalens AIS 5 - 3 Simon Åbom, Oscar Olsson Berglund Grindtorpshallen
2018-11-17 14:00 150305030 Älta IF - Tyresö Trollbäcken IBK 4 - 5 Magnus Johansson, Tim Sandström Järla Sporthall
2018-11-18 14:00 150305029 Nacka Wallenstam IBK - Värmdö IF 2 - 3 Joakim Levin, Gustav Levin Ormingehallen
2018-11-24 14:15 150305031 Högdalens AIS - FBI Tullinge 2 - 1 Johnny Mikael Claesson, Mauricio Castillo Högdalshallen
2018-11-25 14:15 150305034 Värmdö IF - Farsta IBK 10 - 0 Can Asal, Lucas Werelius Värmdö sporthall
2018-11-25 18:15 150305033 Nacka Wallenstam IBK - Älta IF 7 - 7 Svedje Ohlson, Mats Andersson Ormingehallen
2018-11-24 16:30 150305038 Täby FC - Värmdö IF 2 - 7 Richard Jonsson, Fabian Magnell Grindtorpshallen
2018-12-01 11:30 150305039 Farsta IBK - Nacka Wallenstam IBK 1 - 10 Gustaf Reimer, Theodore Hurtig Farstahallen 1
2018-12-02 15:45 150305036 Tyresö Trollbäcken IBK - Högdalens AIS 5 - 3 Kent Budell, Martin Åkesson Tyresöhallen
2018-12-08 14:45 150305042 Farsta IBK - Älta IF 2 - 4 Gustaf Reimer, William Rennerfelt Farstahallen 3
2018-12-08 16:00 150305043 Nacka Wallenstam IBK - Täby FC 8 - 3 Mats Andersson, Fredrik Landin Myrsjöskolan
2018-12-09 14:15 150305044 Värmdö IF - FBI Tullinge 2 - 1 Mikael Ferneback, Kevin Helly Värmdö sporthall
2019-01-12 09:00 150305048 Värmdö IF - Tyresö Trollbäcken IBK 3 - 3 Kevin Helly, Johan Nima Värmdö sporthall
2019-01-12 12:15 150305046 Farsta IBK - Täby FC 2 - 1 Oscar Olsson Berglund, Michael Hillblom Farstahallen 3
2019-01-12 15:30 150305050 Älta IF - Högdalens AIS 4 - 2 Anthon Rosén, Alexander Rosén Järla Sporthall
2019-01-13 16:45 150305047 Nacka Wallenstam IBK - FBI Tullinge 7 - 4 Alexander Rosén, Mikael Ferneback Ormingehallen
2019-01-26 14:00 150305053 Tyresö Trollbäcken IBK - Nacka Wallenstam IBK 7 - 1 Mario Mallengren, Isak Sjöblom Strandhallen - Tyresö
2019-01-26 17:00 150305054 FBI Tullinge - Farsta IBK 1 - 1 Johan Nima, Sadjad Nima Tullingehallen
2019-01-27 14:30 150305055 Täby FC - Älta IF 7 - 6 Rikard Söderlund, Wen-chung Tsai Tibblehallen CC
2019-02-02 12:45 150305057 Farsta IBK - Tyresö Trollbäcken IBK 3 - 9 Erik Nyman, Fredrik Pålsson Farstahallen 3
2019-02-03 12:45 150305056 Täby FC - FBI Tullinge 5 - 3 Fredrik Sandgren, Paulina Thunvall Grindtorpshallen
2019-02-03 13:45 150305059 Värmdö IF - Högdalens AIS 9 - 1 Lucas Werelius, Can Asal Värmdö sporthall
2019-02-08 20:00 150305064 FBI Tullinge - Älta IF 3 - 1 Zana Guzel, Sezgin Youmer Tullingehallen
2019-02-09 14:00 150305063 Tyresö Trollbäcken IBK - Täby FC 6 - 0 Robin Berger, Christian Berger Strandhallen - Tyresö
2019-02-09 16:15 150305061 Högdalens AIS - Nacka Wallenstam IBK 4 - 3 Kent Kastell, Christian Hamnström Högdalshallen
2019-02-16 11:30 150305068 Farsta IBK - Högdalens AIS 7 - 0 Magnus Eriksson, Peter Lassfolk Farstahallen 1
2019-02-16 13:30 150305066 FBI Tullinge - Tyresö Trollbäcken IBK 2 - 8 Mats Andersson, Daniel Bjerdahl Tullingehallen
2019-02-16 15:00 150305070 Älta IF - Värmdö IF 4 - 4 Wen-chung Tsai, Mauricio Castillo Järla Sporthall
2019-03-09 15:15 150305071 Högdalens AIS - Täby FC 2 - 4 Johnny Mikael Claesson, Mauricio Castillo Bandhagshallen
2019-03-10 12:30 150305073 Tyresö Trollbäcken IBK - Älta IF 6 - 3 Gabriel Nääs, Svedje Ohlson Strandhallen - Tyresö
2019-03-10 15:45 150305074 Värmdö IF - Nacka Wallenstam IBK 4 - 1 Lucas Werelius, Can Asal Värmdö sporthall
2019-03-16 11:30 150305079 Farsta IBK - Värmdö IF 1 - 4 Erik Nyman, Anton Fritshammar Farstahallen 3
2019-03-16 15:00 150305080 Älta IF - Nacka Wallenstam IBK 4 - 2 Emilia Tuomela, Elin Holm Järla Sporthall
2019-03-18 19:05 150305077 FBI Tullinge - Högdalens AIS 3 - 1 Zana Guzel, Johan Nima Rikstenshallen
2019-03-24 12:15 150305084 Värmdö IF - Täby FC 10 - 1 Lucas Werelius, Can Asal Värmdö sporthall
2019-03-24 16:30 150305081 Högdalens AIS - Tyresö Trollbäcken IBK 4 - 6 Mauricio Castillo, Alexander Rosén Högdalshallen
2019-03-24 16:45 150305083 Nacka Wallenstam IBK - Farsta IBK 5 - 3 Filip Lövenklint, Fredrik Landin Ormingehallen
2019-03-30 13:45 150305089 Täby FC - Nacka Wallenstam IBK 0 - 5 Patrik Larsson, Jakob Iskander Grindtorpshallen
2019-03-30 14:45 150305088 FBI Tullinge - Värmdö IF 0 - 6 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Tullingehallen
2019-03-30 16:00 150305090 Älta IF - Farsta IBK 0 - 3 Gustav Frank, Kevin Helly Järla Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Tyresö Trollbäcken IBK 14 12 2 0 95-32 63 38
2. Värmdö IF 14 11 2 1 77-32 45 35
3. Nacka Wallenstam IBK 14 6 2 6 63-52 11 20
4. FBI Tullinge 14 5 2 7 38-50 -12 17
5. Täby FC 14 5 1 8 38-70 -32 16
6. Farsta IBK 14 4 2 8 29-54 -25 14
7. Älta IF 14 3 2 9 54-74 -20 11
8. Högdalens AIS 14 3 1 10 34-64 -30 10
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis