Pantamera F Blå Svår (08) (2018/19)

Gruppspel
Pantamera F Blå Svår A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-02-10 09:30 150333001 Täby FC (A) - Rosersbergs IK Mimma Spasic, Hannes Hovmöller Skarpängskolan B
2019-03-09 18:15 150333002 Vallentuna IBK - Huddinge IK Richard Jonsson, Simon Fröberg Hammarbackens Sporthall
2019-03-17 19:00 150333003 Värmdö IF (B) - Nacka Wallenstam IBK Jessika Forsberg, Michael Selg Värmdö sporthall
2019-02-16 11:30 150333004 Rosersbergs IK - Bele Barkarby IF IBF Villiam Lööf, Mikael Abrahamsson Rosershallen
2019-02-16 16:15 150333005 Nacka Wallenstam IBK - Täby FC (A) Björn Larsson, Filippa Ekman Järla Sporthall
2019-02-17 16:15 150333006 Värmdö IF (B) - Vallentuna IBK Patrik Larsson, Lucas Werelius Värmdö sporthall
2019-03-09 15:00 150333009 Täby FC (A) - Vallentuna IBK Mimma Spasic, Richard Jonsson Skarpängskolan B
2019-03-09 15:15 150333008 Rosersbergs IK - Nacka Wallenstam IBK Rikard Söderlund, Anders Haag Rosershallen
2019-03-10 16:15 150333007 Bele Barkarby IF IBF - Huddinge IK Filip Lövenklint, Ricky Bagge Björkebyhallen
2019-03-16 16:15 150333012 Vallentuna IBK - Rosersbergs IK Johan Ståhl, Jan Lingemark Hammarbackens Sporthall
2019-03-16 18:00 150333010 Nacka Wallenstam IBK - Bele Barkarby IF IBF Emilia Tuomela, Elin Holm Järla Sporthall
2019-03-17 10:00 150333011 Värmdö IF (B) - Huddinge IK Lucas Werelius, Johan Nima Värmdö sporthall
2019-03-23 13:00 150333014 Nacka Wallenstam IBK - Vallentuna IBK Felix Fernström, Wilmer Axén Järla Sporthall
2019-03-24 13:00 150333015 Huddinge IK - Täby FC (A) Leif Karlsson, Elise Lundin Kvarnbergshallen
2019-03-24 13:15 150333013 Bele Barkarby IF IBF - Värmdö IF (B) Roland Nester, Björn Landin Björkebyhallen
2019-03-10 10:00 150333017 Täby FC (A) - Värmdö IF (B) Oscar Uhlir, Sezgin Youmer Skarpängskolan B
2019-03-17 16:20 150333016 Vallentuna IBK - Bele Barkarby IF IBF Lucas Edberg, Andreas Sandgren Hammarbackens Sporthall
2019-03-30 15:00 150333018 Rosersbergs IK - Huddinge IK Anders Haag, Jan Lingemark Rosershallen
2019-03-16 12:30 150333019 Täby FC (A) - Bele Barkarby IF IBF Hannes Hovmöller, Andreas Mattsson Jakobsbergs Sporthall
2019-03-31 16:00 150333020 Värmdö IF (B) - Rosersbergs IK Felix Fernström, Elise Lundin Värmdö sporthall
2019-03-31 17:45 150333021 Nacka Wallenstam IBK - Huddinge IK Johan Ståhl, Christian Berger Järla Sporthall
Pantamera F Blå Svår B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-02-09 15:15 150337003 Örby IS - Tumba GOIF Mauricio Castillo, Mathias Johansson Bandhagshallen
2019-02-17 13:30 150337002 Värmdö IF (A) - Täby FC (B) Adam Lindell, Lucas Werelius Värmdö sporthall
2019-03-17 12:15 150337001 Jakobsbergs IBF - Åkersberga IBF Mats Järnmark, Kerin Maclean Mitchell Jakobsbergs Sporthall
2019-02-16 10:30 150337004 Ekerö IK - Åkersberga IBF Mats Järnmark, Robert Milerud Mälaröhallen
2019-02-16 13:15 150337006 Örby IS - Värmdö IF (A) Mathias Johansson, Anders Hillebrink Farstahallen 3
2019-02-16 14:15 150337005 Tumba GOIF - Jakobsbergs IBF Lennart Asp, Zana Guzel Storvretens Sporthall
2019-03-09 14:00 150337007 Täby FC (B) - Ekerö IK Mimma Spasic, William De Besche Skarpängskolan A
2019-03-10 11:00 150337008 Tumba GOIF - Åkersberga IBF Johan Nima, Sam Robertsson Storvretens Sporthall
2019-03-10 11:00 150337009 Jakobsbergs IBF - Värmdö IF (A) Mats Järnmark, Leif Karlsson Viksjö Sporthall
2019-03-09 16:00 150337011 Örby IS - Täby FC (B) Mimma Spasic, Richard Jonsson Skarpängskolan A
2019-03-16 09:45 150337010 Ekerö IK - Tumba GOIF Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Mälaröhallen
2019-03-16 17:00 150337012 Värmdö IF (A) - Åkersberga IBF Can Asal, Lucas Werelius Värmdö sporthall
2019-03-23 09:45 150337013 Örby IS - Ekerö IK Shabbir Ahmed, Johan Nima Högdalshallen
2019-03-23 13:15 150337014 Tumba GOIF - Värmdö IF (A) Kerin Maclean Mitchell, Sezgin Youmer Malmsjö Sporthall
2019-03-23 17:00 150337015 Täby FC (B) - Jakobsbergs IBF Villiam Lööf, William De Besche Skarpängskolan A
150337016 Värmdö IF (A) - Ekerö IK Värmdö sporthall
2019-03-30 09:30 150337017 Örby IS - Jakobsbergs IBF Kerin Maclean Mitchell, Tony Verho Högdalshallen
2019-03-30 16:00 150337018 Täby FC (B) - Åkersberga IBF Filip Lövenklint, Andreas Beijer Skarpängskolan A
2019-03-31 10:00 150337021 Tumba GOIF - Täby FC (B) Sezgin Youmer, Batuhan Turkmenoglu Storvretens Sporthall
2019-03-31 13:15 150337019 Ekerö IK - Jakobsbergs IBF Mattias Thomasson, Ricky Bagge Tappströms Bollhall
2019-03-31 15:15 150337020 Åkersberga IBF - Örby IS Arvid Nordin, Patrik Cullander Skärgårdsstadshallen
Pantamera Flickor Blå Svår
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-29 10:15 150361004 Örby IS - Vallentuna IBK Emilia Tuomela, Joshua Axelsson Högdalshallen
2018-09-29 16:00 150361002 Täby FC (A) - Täby FC (B) Kerin Maclean Mitchell, Filip Lövenklint Skarpängskolan B
2018-09-30 11:00 150361006 Bele Barkarby IF IBF - Jakobsbergs IBF Erik Hellgren, Mario Mallengren Björkebyhallen
2018-09-30 12:00 150361005 Huddinge IK - Tumba GOIF Johan Nima, Messaye Aberra Kvarnbergshallen
2018-09-30 14:15 150361003 Värmdö IF (A) - Åkersberga IBF Can Asal, Lucas Werelius Värmdö sporthall
2018-11-24 16:00 150361001 Nacka Wallenstam IBK - Värmdö IF (B) Elias Englund, Joel Säve-Söderbergh Myrsjöskolan
2018-10-06 13:00 150361011 Tumba GOIF - Värmdö IF (A) Shakir Ahmed, Shabbir Ahmed Storvretens Sporthall
2018-10-06 14:00 150361014 Rosersbergs IK - Bele Barkarby IF IBF Joel Sandberg, Jesper Algotsson Rosershallen
2018-10-06 17:00 150361010 Vallentuna IBK - Täby FC (A) Fredrik Sandgren, Andreas Sandgren Hammarbackens Sporthall
2018-10-07 12:15 150361008 Värmdö IF (B) - Ekerö IK Adam Lindell, Henry Niss Lager Värmdö sporthall
2018-10-07 14:00 150361012 Jakobsbergs IBF - Örby IS Andreas Theorén, Robert Milerud Viksjö Sporthall
2018-10-07 15:00 150361009 Åkersberga IBF - Nacka Wallenstam IBK Jakob Iskander, Fredrik Hallenberg Åkersberga Sporthall A
2018-10-13 12:15 150361015 Ekerö IK - Täby FC (B) Emil Aronsson, Samuel Oreland Mälaröhallen
2018-10-13 13:00 150361021 Huddinge IK - Bele Barkarby IF IBF Johnny Mikael Claesson, Johan Nima Kvarnbergshallen
2018-10-13 15:00 150361017 Nacka Wallenstam IBK - Tumba GOIF Svedje Ohlson, Leif Karlsson Myrsjöskolan
2018-10-13 16:00 150361020 Örby IS - Rosersbergs IK Leo Odell/Johansson, Jonathan Wallén Brobäck Bandhagshallen
2018-10-13 17:00 150361016 Värmdö IF (B) - Åkersberga IBF Lucas Werelius, Can Asal Värmdö sporthall
2018-12-15 15:00 150361018 Täby FC (A) - Jakobsbergs IBF Arvid Nordin, Lovisa Lindblom Skarpängskolan B
2018-10-06 14:00 150361024 Tumba GOIF - Värmdö IF (B) Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Storvretens Sporthall
2018-10-19 18:00 150361026 Rosersbergs IK - Täby FC (A) Fredrik Berglund Sonesson, Johan Nima Rosershallen
2018-10-20 10:00 150361022 Åkersberga IBF - Ekerö IK Andreas Sandgren, Fredrik Sandgren Skärgårdsstadshallen
2018-10-20 12:00 150361023 Vallentuna IBK - Täby FC (B) Sabina Åström, Simon Åbom Hammarbackens Sporthall
2018-10-21 11:00 150361028 Huddinge IK - Örby IS Max Sjöberg, Malva Sölvemark Kvarnbergshallen
2018-10-21 15:00 150361027 Bele Barkarby IF IBF - Värmdö IF (A) Filip Lövenklint, Martin Hjelmberg Björkebyhallen
2018-10-27 12:15 150361030 Åkersberga IBF - Tumba GOIF Roger Nyström, Fredrik Berglund Sonesson Åkersberga Sporthall A
2018-10-27 13:00 150361034 Täby FC (A) - Huddinge IK Lucas Edberg, Sabina Åström Skarpängskolan A
2018-10-28 12:15 150361035 Värmdö IF (A) - Örby IS Filip Öhman, Lucas Werelius Värmdö sporthall
2019-01-20 10:00 150361031 Jakobsbergs IBF - Täby FC (B) Martin Mårtensson, Mats Järnmark Viksjö Sporthall
2019-01-27 12:00 150361033 Nacka Wallenstam IBK - Bele Barkarby IF IBF Adam Lindell, Liam Kronkvist Myrsjöskolan
2019-02-09 14:30 150361029 Ekerö IK - Vallentuna IBK Sebastian Johansson, Alexander Dahlberg Leijon Tappströms Bollhall
2018-11-10 11:15 150361036 Tumba GOIF - Ekerö IK Sadjad Nima, Abbe Lami Storvretens Sporthall
2018-11-10 12:30 150361039 Rosersbergs IK - Täby FC (B) Patrik Arvinder, Jonatan Svahn Rosershallen
2018-11-10 17:00 150361041 Örby IS - Nacka Wallenstam IBK Alexander Rosén, Sam Varahram Bandhagshallen
2018-11-11 11:00 150361040 Bele Barkarby IF IBF - Värmdö IF (B) Hugo Dandanell, Alexander Edehag Björkebyhallen
2018-11-11 12:00 150361037 Jakobsbergs IBF - Vallentuna IBK Alexander Dahlberg Leijon, Lucas Nordin Viksjö Sporthall
2018-11-11 12:00 150361042 Värmdö IF (A) - Täby FC (A) Can Asal, Lucas Werelius Värmdö sporthall
2018-11-17 10:00 150361043 Ekerö IK - Jakobsbergs IBF Lars Reuterhagen, Anton Fritshammar Mälaröhallen
2018-11-17 11:00 150361047 Täby FC (B) - Huddinge IK Kevin Neemé, Christian Neemé Skarpängskolan A
2018-11-17 12:15 150361046 Åkersberga IBF - Bele Barkarby IF IBF Lovisa Lindblom, Ida Lagerblad Åkersberga Sporthall A
2018-11-17 16:00 150361049 Nacka Wallenstam IBK - Täby FC (A) Christian Berger, Felix Fernström Ormingehallen
2018-11-17 17:00 150361045 Vallentuna IBK - Rosersbergs IK Sabina Åström, Lucas Edberg Hammarbackens Sporthall
2018-11-18 13:15 150361048 Värmdö IF (B) - Örby IS Adam Lindell, Lucas Werelius Värmdö sporthall
2018-11-24 10:00 150361053 Huddinge IK - Vallentuna IBK Sezgin Youmer, Sam Varahram Kvarnbergshallen
2018-11-24 12:15 150361055 Värmdö IF (A) - Täby FC (B) Filip Öhman, Adam Lindell Värmdö sporthall
2018-11-24 12:45 150361051 Rosersbergs IK - Jakobsbergs IBF Joel Sandberg, Jesper Algotsson Rosershallen
2018-11-24 17:00 150361054 Örby IS - Åkersberga IBF Rebecka Edin, Johan Nima Bandhagshallen
2018-11-25 11:00 150361052 Bele Barkarby IF IBF - Tumba GOIF Filip Lövenklint, Mats Järnmark Björkebyhallen
2018-11-25 11:00 150361056 Täby FC (A) - Värmdö IF (B) Andreas Beijer, Oscar Silverbratt Skarpängskolan B
2018-12-01 11:00 150361063 Täby FC (B) - Nacka Wallenstam IBK Simon Fröberg, Max Hasselrot Skarpängskolan A
2018-12-01 12:00 150361060 Tumba GOIF - Örby IS Jonas Holm, Sezgin Youmer Storvretens Sporthall
2018-12-01 13:15 150361057 Ekerö IK - Rosersbergs IK Samuel Oreland, Tobias Jansson Tappströms Bollhall
2018-12-01 13:15 150361062 Åkersberga IBF - Täby FC (A) Ida Lagerblad, Lovisa Lindblom Åkersberga Sporthall A
2018-12-01 17:00 150361061 Vallentuna IBK - Värmdö IF (A) Johan Nima, Fredrik Nensén Hammarbackens Sporthall
2018-12-02 12:00 150361059 Jakobsbergs IBF - Huddinge IK Erik Hellgren, Christian Ljunggren Viksjö Sporthall
2018-12-08 10:00 150361068 Täby FC (A) - Tumba GOIF Sabina Åström, Chelsea Wickenbergh Skarpängskolan A
2018-12-08 17:15 150361069 Nacka Wallenstam IBK - Vallentuna IBK Ida Torbjörner, Linn Skotte Myrsjöskolan
2018-12-09 11:00 150361065 Huddinge IK - Rosersbergs IK Filippa Ekman, Amanda Torbjörner Kvarnbergshallen
2018-12-09 12:15 150361070 Värmdö IF (B) - Täby FC (B) Adam Lindell, Filip Öhman Värmdö sporthall
2018-12-09 13:15 150361067 Värmdö IF (A) - Jakobsbergs IBF Kevin Helly, Johan Ståhl Värmdö sporthall
2018-12-09 14:00 150361064 Bele Barkarby IF IBF - Ekerö IK Nicklas Sundgren, Christian Neemé Björkebyhallen
2018-12-15 10:00 150361071 Ekerö IK - Huddinge IK Johnny Mikael Claesson, Jan Lingemark Mälaröhallen
2018-12-15 12:00 150361077 Täby FC (B) - Åkersberga IBF Buster Wickenbergh, Chelsea Wickenbergh Skarpängskolan A
2018-12-15 12:30 150361073 Rosersbergs IK - Värmdö IF (A) Daniel Bäckner, Jan Lingemark Rosershallen
2018-12-15 16:00 150361076 Vallentuna IBK - Värmdö IF (B) Sabina Åström, Armin Shafiei Hammarbackens Sporthall
2018-12-16 12:00 150361075 Jakobsbergs IBF - Nacka Wallenstam IBK Samuel Oreland, Malva Sölvemark Viksjö Sporthall
2018-12-16 14:00 150361072 Bele Barkarby IF IBF - Örby IS Tobias Jansson, Anton Fritshammar Björkebyhallen
2019-01-12 09:15 150361078 Örby IS - Ekerö IK Linnea Westerlund, Rebecka Edin Högdalshallen
2019-01-12 12:00 150361083 Täby FC (B) - Tumba GOIF Arvid Nordin, Filip Lövenklint Skarpängskolan A
2019-01-12 14:00 150361080 Täby FC (A) - Bele Barkarby IF IBF Adam Sundbom, Patrik Larsson Skarpängskolan B
2019-01-13 10:00 150361081 Nacka Wallenstam IBK - Rosersbergs IK Emilia Tuomela, Joshua Axelsson Ormingehallen
2019-01-13 11:15 150361079 Värmdö IF (A) - Huddinge IK Liam Kronkvist, Adam Lindell Värmdö sporthall
2019-01-13 12:15 150361082 Värmdö IF (B) - Jakobsbergs IBF Liam Kronkvist, Adam Lindell Värmdö sporthall
2019-01-13 12:15 150361084 Åkersberga IBF - Vallentuna IBK Peter Lassfolk, Emilia Lassfolk Åkersberga Sporthall A
2019-01-19 12:00 150361085 Ekerö IK - Värmdö IF (A) Robert Vangeus, Ken Johansson Mälaröhallen
2019-01-19 12:00 150361091 Tumba GOIF - Vallentuna IBK Leo Odell/Johansson, Sam Varahram Storvretens Sporthall
2019-01-19 12:15 150361090 Åkersberga IBF - Jakobsbergs IBF Sabina Åström, Ida Lagerblad Åkersberga Sporthall A
2019-01-19 13:30 150361088 Rosersbergs IK - Värmdö IF (B) Wen-chung Tsai, Sezgin Youmer Rosershallen
2019-01-20 08:00 150361087 Huddinge IK - Nacka Wallenstam IBK Zana Guzel, Johan Nima Kvarnbergshallen
2019-01-20 12:00 150361086 Örby IS - Täby FC (A) Joel Säve-Söderbergh, Mauricio Castillo Högdalshallen
2019-01-26 09:00 150361092 Täby FC (A) - Ekerö IK Buster Wickenbergh, Chelsea Wickenbergh Grindtorpshallen
2019-01-26 10:00 150361098 Tumba GOIF - Jakobsbergs IBF Johnny Mikael Claesson, Johan Nima Storvretens Sporthall
2019-01-26 14:00 150361093 Nacka Wallenstam IBK - Värmdö IF (A) Filippa Ekman, Amanda Torbjörner Järla Sporthall
2019-01-26 16:30 150361095 Täby FC (B) - Bele Barkarby IF IBF Lars Reuterhagen, William De Besche Erikslundshallen
2019-01-27 09:30 150361094 Värmdö IF (B) - Huddinge IK Lucas Werelius, Can Asal Värmdö sporthall
2019-01-27 13:15 150361096 Åkersberga IBF - Rosersbergs IK Ida Lagerblad, Chelsea Wickenbergh Åkersberga Sporthall A
2019-02-02 11:30 150361099 Ekerö IK - Nacka Wallenstam IBK Anton Fritshammar, Arvid Nordin Mälaröhallen
2019-02-02 14:00 150361104 Rosersbergs IK - Tumba GOIF Jesper Algotsson, Joel Sandberg Rosershallen
2019-02-02 16:15 150361101 Örby IS - Täby FC (B) Thomas Gjutarenäfve, Mathias Johansson Bandhagshallen
2019-02-02 16:15 150361102 Huddinge IK - Åkersberga IBF Kim Svedberg, Johnny Mikael Claesson Kvarnbergshallen
2019-02-03 10:15 150361100 Värmdö IF (A) - Värmdö IF (B) Henry Niss Lager, Edvin Leijon Värmdö sporthall
2019-02-03 15:00 150361103 Bele Barkarby IF IBF - Vallentuna IBK Mattias Thomasson, Robert Vangeus Björkebyhallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis