Damer Senior/Junior (2018/19)

Gruppspel
Damer Div 2 A-Slutspel
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-01-25 19:45 211130002 Rönnby IBK Ung (B) D2 - Kumla IBK (B) D2 4 - 5 Fernando Rocabado, Edvin Lindelöf Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2019-01-26 16:30 211130001 Nora IBK D2 - Surahammars IBF D2 4 - 7 Mats Eriksson, Kim Palmroth Idrottshuset, Nora
2019-01-27 14:30 211130003 IBK Köping Ung D2 - Lillån IBK (B) D2 5 - 4 Henrik Brehmer, Jonathan Morén Karlbergshallen Köping Trägolv
2019-02-06 20:00 211130006 IBK Köping Ung D2 - Rönnby IBK Ung (B) D2 7 - 6 Francisco Contreras, Mohamed Abdirisak Karlbergshallen Köping Trägolv
2019-02-08 19:30 211130004 Surahammars IBF D2 - Kungsörs IBK D2 5 - 6 Camilla Eriksson, Kai Kinnari Mälarenergi Arena Surahammar
2019-02-09 12:30 211130005 Lillån IBK (B) D2 - Nora IBK D2 5 - 2 Kim Palmroth, Fredrik Knutsson Mellringehallen - Örebro
2019-02-15 19:30 211130008 Surahammars IBF D2 - Lillån IBK (B) D2 3 - 4 Henrik Brehmer, Jonathan Morén Mälarenergi Arena Surahammar
2019-02-27 19:00 211130007 Kungsörs IBK D2 - Kumla IBK (B) D2 2 - 2 e.förl. Tim Solig, Henrik Brehmer Sporthallen Kungsör A
2019-02-28 19:30 211130009 Nora IBK D2 - Rönnby IBK Ung (B) D2 5 - 4 Jörgen Dahlström, Emil Wass Idrottshuset, Nora
2019-02-20 18:00 211130012 Rönnby IBK Ung (B) D2 - Surahammars IBF D2 9 - 1 Lars Flink, Peter Hofer Kristiansborgshallen
2019-02-24 16:00 211130010 Lillån IBK (B) D2 - Kungsörs IBK D2 4 - 3 Mats Eriksson, Johan Palmér Mellringehallen - Örebro
2019-03-12 19:30 211130011 Kumla IBK (B) D2 - IBK Köping Ung D2 7 - 5 Kim Palmroth, Oscar Söljén Kumlahallen Viahallen (Stora)
2019-03-02 14:00 211130013 Kungsörs IBK D2 - IBK Köping Ung D2 7 - 5 Niklas Laine, Stefan Karlsson Sporthallen Kungsör A
2019-03-02 18:00 211130014 Lillån IBK (B) D2 - Rönnby IBK Ung (B) D2 6 - 5 Tony Wennberg, Gustav Salmela Mellringehallen - Örebro
2019-03-03 16:30 211130015 Kumla IBK (B) D2 - Nora IBK D2 3 - 4 Mats Eriksson, Fredrik Knutsson Kumlahallen Viahallen (Stora)
2019-03-08 19:30 211130016 Rönnby IBK Ung (B) D2 - Kungsörs IBK D2 5 - 6 Henrik Brehmer, Jonathan Morén Kristiansborgshallen
2019-03-08 19:45 211130017 Nora IBK D2 - IBK Köping Ung D2 4 - 7 Gustav Salmela, Mats Eriksson Idrottshuset, Nora
2019-03-10 13:00 211130018 Surahammars IBF D2 - Kumla IBK (B) D2 3 - 6 Henrik Brehmer, Jonathan Morén Mälarenergi Arena Surahammar
2019-03-17 16:00 211130019 Kungsörs IBK D2 - Nora IBK D2 6 - 1 Carl Wikgren, Henrik Brehmer Sporthallen Kungsör A
2019-03-17 18:30 211130020 IBK Köping Ung D2 - Surahammars IBF D2 9 - 3 Henrik Brehmer, Jonathan Morén Karlbergshallen Köping Trägolv
2019-03-17 19:00 211130021 Kumla IBK (B) D2 - Lillån IBK (B) D2 3 - 2 Fredrik Knutsson, Tony Wennberg Kumlahallen Viahallen (Stora)
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Kungsörs IBK D2 6 4 1 (0) 1 30-22 8 13
2. Kumla IBK (B) D2 6 4 1 (0) 1 26-20 6 13
3. IBK Köping Ung D2 6 4 0 (0) 2 38-31 7 12
4. Lillån IBK (B) D2 6 4 0 (0) 2 25-21 4 12
5. Nora IBK D2 6 2 0 (0) 4 20-32 -12 6
6. Rönnby IBK Ung (B) D2 6 1 0 (0) 5 33-30 3 3
7. Surahammars IBF D2 6 1 0 (0) 5 22-38 -16 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Damer Div 2 B-Slutspel
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-01-18 19:00 211131003 IBK Hallsta D2 (B-lag) - Skogsgymnastikens IBS D2 10 - 3 Henrik Brehmer, Jonathan Morén Nibblehallen
2019-01-19 16:00 211131001 WSK Lindesberg (D2) - Pålsboda IBF D2 2 - 6 Jörgen Dahlström, Emil Wass Stadsskogsskolan
2019-01-20 16:00 211131002 IBF Örebro Ung (D2) - Askersunds IBK D2 8 - 2 Johan Palmér, Oscar Söljén Mellringehallen - Örebro
2019-01-25 19:00 211131006 IBK Hallsta D2 (B-lag) - IBF Örebro Ung (D2) 8 - 4 William Ringkvist, Marcus Karppinen Nibblehallen
2019-01-26 15:00 211131005 Skogsgymnastikens IBS D2 - Pålsboda IBF D2 3 - 2 Camilla Eriksson, Kai Kinnari Frida Hansdotter Arena
2019-01-27 17:00 211131004 Askersunds IBK D2 - WSK Lindesberg (D2) 4 - 6 Tommy Nordin, Fredrik Knutsson Närlundahallen
2019-02-09 17:00 211131007 WSK Lindesberg (D2) - Skogsgymnastikens IBS D2 6 - 3 Mats Eriksson, Henrik Zegelsson Stadsskogsskolan
2019-02-10 12:00 211131008 IBK Hallsta D2 (B-lag) - Askersunds IBK D2 WO (5 - 0) Francisco Contreras Nibblehallen
2019-02-10 16:30 211131009 Pålsboda IBF D2 - IBF Örebro Ung (D2) 2 - 7 Tony Wennberg, Shanaz Nabipour Alléhallen, Hallsberg
2019-02-15 19:00 211131010 IBK Hallsta D2 (B-lag) - WSK Lindesberg (D2) 8 - 6 Thomas Kallin, Mohamed Abdirisak Nibblehallen
2019-02-17 16:00 211131011 IBF Örebro Ung (D2) - Skogsgymnastikens IBS D2 3 - 6 Fredrik Knutsson, Kim Palmroth Mellringehallen - Örebro
2019-02-20 19:00 211131012 Pålsboda IBF D2 - Askersunds IBK D2 4 - 1 Tomas Persson, Christher Johansson Alléhallen, Hallsberg
2019-02-22 19:00 211131014 IBK Hallsta D2 (B-lag) - Pålsboda IBF D2 2 - 5 Juha Vanninen, Fernando Rocabado Nibblehallen
2019-02-24 16:00 211131015 Skogsgymnastikens IBS D2 - Askersunds IBK D2 11 - 2 Jerry Nilsson, Kai Kinnari Frida Hansdotter Arena
2019-02-27 19:30 211131013 WSK Lindesberg (D2) - IBF Örebro Ung (D2) 6 - 3 Emil Wass, Daniel Kallin Stadsskogsskolan
2019-03-02 17:00 211131018 Skogsgymnastikens IBS D2 - IBK Hallsta D2 (B-lag) 11 - 3 Mohamed Abdirisak, Francisco Contreras Frida Hansdotter Arena
2019-03-03 16:30 211131016 Pålsboda IBF D2 - WSK Lindesberg (D2) 3 - 1 Kim Palmroth, Oscar Söljén Alléhallen, Hallsberg
2019-03-03 17:00 211131017 Askersunds IBK D2 - IBF Örebro Ung (D2) 5 - 4 Henrik Zegelsson, Tommy Nordin Närlundahallen
2019-03-08 19:30 211131019 WSK Lindesberg (D2) - Askersunds IBK D2 10 - 3 Kim Palmroth, Fredrik Knutsson Stadsskogsskolan
2019-03-10 14:00 211131020 Pålsboda IBF D2 - Skogsgymnastikens IBS D2 5 - 6 Francisco Contreras, Mohamed Abdirisak Sydnärkehallen
2019-03-10 16:00 211131021 IBF Örebro Ung (D2) - IBK Hallsta D2 (B-lag) 11 - 1 Shanaz Nabipour, Andreas Larsson Mellringehallen - Örebro
2019-03-15 19:00 211131022 Skogsgymnastikens IBS D2 - WSK Lindesberg (D2) 4 - 0 Camilla Eriksson, Kai Kinnari Frida Hansdotter Arena
2019-03-17 16:00 211131024 IBF Örebro Ung (D2) - Pålsboda IBF D2 8 - 3 Johan Palmér, Fredrik Knutsson Mellringehallen - Örebro
2019-03-17 17:00 211131023 Askersunds IBK D2 - IBK Hallsta D2 (B-lag) 5 - 10 Shanaz Nabipour, Mats Eriksson Närlundahallen
2019-03-22 19:00 211131026 Skogsgymnastikens IBS D2 - IBF Örebro Ung (D2) 3 - 4 Camilla Eriksson, Kai Kinnari Frida Hansdotter Arena
2019-03-23 16:00 211131025 WSK Lindesberg (D2) - IBK Hallsta D2 (B-lag) 7 - 3 Christher Johansson, Tommy Nordin Stadsskogsskolan
2019-03-24 17:00 211131027 Askersunds IBK D2 - Pålsboda IBF D2 7 - 4 Daniel Kallin, Tommy Nordin Närlundahallen
2019-03-24 18:00 211131028 IBF Örebro Ung (D2) - WSK Lindesberg (D2) 7 - 6 e.förl. Fredrik Alm, Johan Palmér Tybblelundsskolan
2019-03-31 16:30 211131029 Pålsboda IBF D2 - IBK Hallsta D2 (B-lag) 12 - 8 Gustav Salmela, Mats Eriksson Alléhallen, Hallsberg
2019-03-31 17:00 211131030 Askersunds IBK D2 - Skogsgymnastikens IBS D2 2 - 5 Fredrik Alm, Christher Johansson Närlundahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Skogsgymnastikens IBS D2 10 7 0 (0) 3 55-37 18 21
2. IBF Örebro Ung (D2) 10 5 1 (1) 4 59-42 17 17
3. WSK Lindesberg (D2) 10 5 1 (0) 4 50-44 6 16
4. Pålsboda IBF D2 10 5 0 (0) 5 46-45 1 15
5. IBK Hallsta D2 (B-lag) 10 5 0 (0) 5 58-64 -6 15
6. Askersunds IBK D2 10 2 0 (0) 8 31-67 -36 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Damer Div 2 Västmanland/Örebro
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-24 19:30 211122001 WSK Lindesberg - Nora IBK D2 2 - 2 e.förl. Jörgen Dahlström, Emil Wass Stadsskogsskolan
2018-09-25 19:00 211122003 IBF Örebro Ung D2 (B-lag) - Kumla IBK D2 5 - 3 Tomas Persson, Christher Johansson Mellringehallen - Örebro
2018-09-25 19:00 211122007 Skogsgymnastikens IBS D2 - Rönnby IBK Ung (B) D2 0 - 20 Camilla Eriksson, Michael Rosenlönn Frida Hansdotter Arena
2018-09-25 19:30 211122005 Surahammars IBF D2 - IBK Hallsta D2 (B-lag) 9 - 6 Marcus Karppinen, William Ringkvist Mälarenergi Arena Surahammar
2018-09-26 19:15 211122002 Pålsboda IBF D2 - Lillån IBK D2 (B-lag) 4 - 15 Johan Palmér, Tony Wennberg Alléhallen, Hallsberg
2018-09-26 20:00 211122004 Kungsörs IBK D2 - IBK Köping Ung D2 5 - 3 Erik Flink, Lars Flink Sporthallen Kungsör A
2018-09-29 14:00 211122013 Rönnby IBK Ung (B) D2 - Surahammars IBF D2 12 - 0 Gabriel Brandberg, Tim Solig Kristiansborgshallen
2018-09-30 11:00 211122011 IBK Hallsta D2 (B-lag) - IBF Örebro Ung D2 (B-lag) 3 - 1 Peter Hofer, Lars Flink Nibblehallen
2018-09-30 13:00 211122009 Kumla IBK D2 - WSK Lindesberg 2 - 8 Henrik Brehmer, Jonathan Morén Kumlahallen Viahallen (Stora)
2018-09-30 15:00 211122010 IBK Köping Ung D2 - Pålsboda IBF D2 7 - 4 Jonas Ahlin, Peter Götemo Karlbergshallen Köping Trägolv
2018-09-30 17:00 211122014 Skogsgymnastikens IBS D2 - Askersunds IBK D2 6 - 6 e.förl. Tim Solig, William Ringkvist Frida Hansdotter Arena
2018-10-05 19:30 211122016 Nora IBK D2 - Kumla IBK D2 5 - 4 Christher Johansson, Fredrik Alm Idrottshuset, Nora
2018-10-06 13:30 211122021 Surahammars IBF D2 - Askersunds IBK D2 7 - 6 e.förl. Rasmus Zarins, Tim Solig Mälarenergi Arena Surahammar
2018-10-06 16:00 211122017 WSK Lindesberg - IBK Hallsta D2 (B-lag) 5 - 4 e.förl. Henrik Zegelsson, Johan Palmér Stadsskogsskolan
2018-10-10 20:00 211122020 Kungsörs IBK D2 - Skogsgymnastikens IBS D2 10 - 1 Dan Barthlen, Peter Götemo Sporthallen Kungsör A
2018-12-04 19:15 211122019 IBF Örebro Ung D2 (B-lag) - Rönnby IBK Ung (B) D2 5 - 3 Fredrik Knutsson, Johan Palmér Mellringehallen - Örebro
2018-10-12 19:00 211122024 IBK Hallsta D2 (B-lag) - Nora IBK D2 2 - 11 Carl Wikgren, Daniel Östling Nibblehallen
2018-10-13 10:30 211122028 Surahammars IBF D2 - Kungsörs IBK D2 3 - 9 Carl Wikgren, William Ringkvist Mälarenergi Arena Surahammar
2018-10-14 11:30 211122023 IBK Köping Ung D2 - Lillån IBK D2 (B-lag) 5 - 4 e.förl. Henrik Brehmer, Jonathan Morén Karlbergshallen Köping Trägolv
2018-10-14 17:00 211122025 Rönnby IBK Ung (B) D2 - WSK Lindesberg 17 - 1 Marcus Karppinen, Carl Wikgren Kristiansborgshallen
2018-10-14 17:00 211122027 Askersunds IBK D2 - IBF Örebro Ung D2 (B-lag) 3 - 5 Fredrik Alm, Fredrik Knutsson Närlundahallen
2018-10-15 20:00 211122026 Skogsgymnastikens IBS D2 - Pålsboda IBF D2 5 - 3 Marcus Karppinen, William Ringkvist Frida Hansdotter Arena
2018-10-20 15:00 211122030 Kumla IBK D2 - IBK Hallsta D2 (B-lag) 7 - 5 Moa Molin, Christher Johansson Kumlahallen Viahallen (Stora)
2018-10-20 17:00 211122033 WSK Lindesberg - Askersunds IBK D2 4 - 0 Berndt Swärd, Tommy Nordin Stadsskogsskolan
2018-10-20 19:00 211122032 Nora IBK D2 - Rönnby IBK Ung (B) D2 3 - 2 Fredrik Alm, Micael Svensson Idrottshuset, Nora
2018-10-21 16:00 211122035 IBF Örebro Ung D2 (B-lag) - Kungsörs IBK D2 4 - 3 Oscar Söljén, Henrik Zegelsson Mellringehallen - Örebro
2018-10-21 18:00 211122034 Pålsboda IBF D2 - Surahammars IBF D2 2 - 10 Tommy Nordin, Moa Molin Alléhallen, Hallsberg
2018-10-26 19:00 211122039 Skogsgymnastikens IBS D2 - Lillån IBK D2 (B-lag) 5 - 11 Camilla Eriksson, Tomas Karlsson Frida Hansdotter Arena
2018-10-28 11:00 211122042 IBF Örebro Ung D2 (B-lag) - Pålsboda IBF D2 7 - 2 Tommy Nordin, Fredrik Knutsson Mellringehallen - Örebro
2018-10-28 14:00 211122040 Askersunds IBK D2 - Nora IBK D2 2 - 8 Kim Palmroth, Henrik Zegelsson Närlundahallen
2018-10-28 15:30 211122038 Rönnby IBK Ung (B) D2 - Kumla IBK D2 6 - 8 Rasmus Zarins, Peter Hofer Kristiansborgshallen
2018-10-28 18:00 211122041 Kungsörs IBK D2 - WSK Lindesberg 4 - 2 Dan Barthlen, Carl Wikgren Sporthallen Kungsör A
2018-11-02 19:30 211122048 Nora IBK D2 - Kungsörs IBK D2 2 - 4 Fredrik Alm, Tomas Persson Idrottshuset, Nora
2018-11-03 11:00 211122044 IBK Hallsta D2 (B-lag) - Rönnby IBK Ung (B) D2 3 - 9 Jonathan Morén, Henrik Brehmer Nibblehallen
2018-11-04 13:30 211122047 Lillån IBK D2 (B-lag) - Surahammars IBF D2 3 - 6 Christher Johansson, Emil Wass Mellringehallen - Örebro
2018-11-04 14:30 211122045 IBK Köping Ung D2 - Skogsgymnastikens IBS D2 16 - 1 Jimmie Nilsson, Jerry Nilsson Karlbergshallen Köping Trägolv
2018-12-03 19:30 211122049 WSK Lindesberg - Pålsboda IBF D2 3 - 5 Mats Eriksson, Jörgen Dahlström Stadsskogsskolan
2018-12-04 19:30 211122046 Kumla IBK D2 - Askersunds IBK D2 6 - 6 e.förl. Joel Olausson, Tommy Nordin Kumlahallen Viahallen (Stora)
2018-11-07 20:00 211122054 Kungsörs IBK D2 - Kumla IBK D2 13 - 4 Felicia Setthammar, Carl Wikgren Sporthallen Kungsör A
2018-11-10 10:30 211122053 Surahammars IBF D2 - IBK Köping Ung D2 3 - 9 Carl Wikgren, Michael Rosenlönn Mälarenergi Arena Surahammar
2018-11-11 17:00 211122052 Askersunds IBK D2 - IBK Hallsta D2 (B-lag) 5 - 7 Fredrik Knutsson, Kim Palmroth Närlundahallen
2018-11-11 18:00 211122056 Pålsboda IBF D2 - Nora IBK D2 1 - 7 Fredrik Alm, Christher Johansson Alléhallen, Hallsberg
2018-11-14 19:00 211122055 IBF Örebro Ung D2 (B-lag) - Lillån IBK D2 (B-lag) 2 - 4 Christher Johansson, Fredrik Knutsson Mellringehallen - Örebro
2018-11-16 19:00 211122060 IBK Hallsta D2 (B-lag) - Kungsörs IBK D2 6 - 5 e.förl. Daniel Östling, Carl Wikgren Nibblehallen
2018-11-17 15:00 211122063 Lillån IBK D2 (B-lag) - WSK Lindesberg 7 - 5 Moa Molin, Christher Johansson Mellringehallen - Örebro
2018-11-18 11:30 211122061 IBK Köping Ung D2 - IBF Örebro Ung D2 (B-lag) 3 - 2 Marcus Karppinen, William Ringkvist Karlbergshallen Köping Trägolv
2018-11-18 16:30 211122058 Rönnby IBK Ung (B) D2 - Askersunds IBK D2 7 - 2 Henrik Brehmer, Jonathan Morén Kristiansborgshallen
2018-11-18 18:00 211122062 Kumla IBK D2 - Pålsboda IBF D2 7 - 1 Fredrik Knutsson, Kim Palmroth Kumlahallen Viahallen (Stora)
2018-11-22 19:30 211122070 Nora IBK D2 - Lillån IBK D2 (B-lag) 5 - 4 Jörgen Dahlström, Emil Wass Idrottshuset, Nora
2018-11-24 16:30 211122065 Surahammars IBF D2 - Skogsgymnastikens IBS D2 6 - 2 Fernando Rocabado, Mohamed Abdirisak Mälarenergi Arena Surahammar
2018-11-25 17:00 211122066 Kungsörs IBK D2 - Rönnby IBK Ung (B) D2 3 - 4 Patrik Ådemark, Jonathan Morén Sporthallen Kungsör A
2018-11-25 18:00 211122068 Pålsboda IBF D2 - IBK Hallsta D2 (B-lag) 5 - 4 Oscar Söljén, Kim Palmroth Alléhallen, Hallsberg
2018-11-28 19:30 211122069 WSK Lindesberg - IBK Köping Ung D2 6 - 7 Tomas Persson, Fredrik Alm Stadsskogsskolan
2018-11-10 17:30 211122077 Kumla IBK D2 - Lillån IBK D2 (B-lag) 8 - 9 e.förl. Johan Palmér, Christher Johansson Kumlahallen Viahallen (Stora)
2018-11-30 19:00 211122073 Skogsgymnastikens IBS D2 - IBF Örebro Ung D2 (B-lag) 9 - 5 Jerry Nilsson, Tomas Karlsson Frida Hansdotter Arena
2018-11-30 19:30 211122074 Rönnby IBK Ung (B) D2 - Pålsboda IBF D2 11 - 2 Richard Björk, Lars Flink Kristiansborgshallen
2018-12-02 11:30 211122076 IBK Köping Ung D2 - Nora IBK D2 7 - 5 Fernando Rocabado, Edvin Lindelöf Karlbergshallen Köping Trägolv
2018-12-02 17:00 211122072 Askersunds IBK D2 - Kungsörs IBK D2 3 - 6 Markus Åhman, Kim Palmroth Närlundahallen
2018-12-08 16:00 211122081 WSK Lindesberg - Skogsgymnastikens IBS D2 4 - 4 e.förl. Jörgen Dahlström, Mats Eriksson Stadsskogsskolan
2018-12-09 13:00 211122084 Kumla IBK D2 - IBK Köping Ung D2 8 - 7 e.förl. Johan Palmér, Christher Johansson Kumlahallen Viahallen (Stora)
2018-12-09 16:00 211122079 IBF Örebro Ung D2 (B-lag) - Surahammars IBF D2 6 - 8 Kim Palmroth, Oscar Söljén Mellringehallen - Örebro
2018-12-09 18:00 211122080 Pålsboda IBF D2 - Askersunds IBK D2 4 - 6 Jörgen Dahlström, Emil Wass Bollhallen, Hallsberg
2018-12-22 16:00 211122083 Lillån IBK D2 (B-lag) - IBK Hallsta D2 (B-lag) 5 - 1 Fernando Rocabado, Tony Wennberg Mellringehallen - Örebro
2018-12-10 19:00 211122087 Surahammars IBF D2 - WSK Lindesberg 4 - 6 Tim Solig, Rasmus Zarins Mälarenergi Arena Surahammar
2018-12-10 19:00 211122088 Skogsgymnastikens IBS D2 - Nora IBK D2 4 - 11 Mikael Jansson, Tomas Karlsson Frida Hansdotter Arena
2018-12-11 20:00 211122089 Rönnby IBK Ung (B) D2 - Lillån IBK D2 (B-lag) 12 - 0 Rasmus Zarins, Tim Solig Kristiansborgshallen
2018-12-12 19:00 211122091 IBK Hallsta D2 (B-lag) - IBK Köping Ung D2 2 - 6 Henrik Brehmer, Jonathan Morén Nibblehallen
2018-12-12 20:00 211122086 Kungsörs IBK D2 - Pålsboda IBF D2 WO (5 - 0) Daniel Östling, Gerry Törnqvist Sporthallen Kungsör A
2018-12-14 19:00 211122095 Lillån IBK D2 (B-lag) - Askersunds IBK D2 11 - 2 Christher Johansson, Fredrik Alm Mellringehallen - Örebro
2018-12-15 11:20 211122093 WSK Lindesberg - IBF Örebro Ung D2 (B-lag) 6 - 5 Johan Palmér, Christher Johansson Stadsskogsskolan
2018-12-15 14:30 211122097 IBK Köping Ung D2 - Rönnby IBK Ung (B) D2 5 - 6 Rasmus Zarins, Tim Solig Karlbergshallen Köping Trägolv
2018-12-15 16:15 211122094 Nora IBK D2 - Surahammars IBF D2 9 - 4 Jörgen Dahlström, Emil Wass Idrottshuset, Nora
2018-12-16 17:00 211122096 Kumla IBK D2 - Skogsgymnastikens IBS D2 12 - 7 Mats Eriksson, Fredrik Knutsson Kumlahallen Viahallen (Stora)
2019-01-12 13:00 211122102 Surahammars IBF D2 - Kumla IBK D2 2 - 4 Tim Solig, Rasmus Zarins Mälarenergi Arena Surahammar
2019-01-13 15:30 211122104 Skogsgymnastikens IBS D2 - IBK Hallsta D2 (B-lag) 5 - 9 Kai Kinnari, Mikael Jansson Frida Hansdotter Arena
2019-01-13 16:00 211122100 IBF Örebro Ung D2 (B-lag) - Nora IBK D2 2 - 3 Fredrik Alm, Fredrik Knutsson Mellringehallen - Örebro
2019-01-13 17:00 211122103 Askersunds IBK D2 - IBK Köping Ung D2 3 - 11 Johan Palmér, Christher Johansson Närlundahallen
2019-01-16 20:00 211122101 Kungsörs IBK D2 - Lillån IBK D2 (B-lag) 6 - 5 Lars Flink, Erik Flink Sporthallen Kungsör A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Kungsörs IBK D2 12 9 1 (0) 2 73-37 36 28
2. Nora IBK D2 12 9 1 (0) 2 71-38 33 28
3. Rönnby IBK Ung (B) D2 12 9 0 (0) 3 109-32 77 27
4. IBK Köping Ung D2 12 8 2 (1) 2 86-49 37 27
5. Lillån IBK D2 (B-lag) 12 6 2 (1) 4 78-61 17 21
6. Kumla IBK D2 12 5 3 (1) 4 73-74 -1 19
7. Surahammars IBF D2 12 5 1 (1) 6 62-74 -12 17
8. WSK Lindesberg 12 4 3 (1) 5 52-61 -9 16
9. IBF Örebro Ung D2 (B-lag) 12 5 0 (0) 7 49-50 -1 15
10. IBK Hallsta D2 (B-lag) 12 3 2 (1) 7 52-73 -21 12
11. Skogsgymnastikens IBS D2 12 2 2 (0) 8 49-113 -64 8
12. Askersunds IBK D2 12 1 3 (0) 8 44-82 -38 6
13. Pålsboda IBF D2 12 2 0 (0) 10 33-87 -54 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Dam Junior
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-10-05 19:00 211125002 Västerås IBS Ung DJ - IBK Sala DJ 6 - 2 Edvin Lindelöf, Fernando Rocabado Kristiansborgshallen
2018-10-06 15:00 211125003 IFK Arboga DJ - Rönnby IBK Ung DJ 6 - 10 Filip Larsson, Peter Götemo Vasahallen
2018-10-13 13:45 211125006 IFK Arboga DJ - Västerås IBS Ung DJ 3 - 3 Ej offentliggjord, Felicia Setthammar Vasahallen
2018-12-16 13:00 211125004 IBK Sala DJ - Surahammars IBF DJ 6 - 5 Mohamed Abdirisak, Francisco Contreras Sala Idrottshall
2018-10-19 18:30 211125008 IBK Sala DJ - IFK Arboga DJ 6 - 6 Matilda Pichler, Juha Vanninen Sala Idrottshall
2018-10-20 12:00 211125007 Surahammars IBF DJ - Rönnby IBK Ung DJ 5 - 1 Rasmus Zarins, Tim Solig Mälarenergi Arena Surahammar
2018-11-09 20:00 211125010 IFK Arboga DJ - Surahammars IBF DJ 6 - 7 Richard Björk, Peter Hofer Vasahallen
2018-11-10 16:00 211125011 Västerås IBS Ung DJ - Rönnby IBK Ung DJ 5 - 5 Filip Larsson, Alfons Berglund Klövernhallen Plan 1
2018-11-16 19:30 211125015 Rönnby IBK Ung DJ - IBK Sala DJ 8 - 6 Lars Flink, Richard Björk Kristiansborgshallen
2018-11-18 17:00 211125013 Surahammars IBF DJ - Västerås IBS Ung DJ 3 - 3 Jimmie Nilsson, Jerry Nilsson Mälarenergi Arena Surahammar
2018-12-05 19:00 211125018 Rönnby IBK Ung DJ - IFK Arboga DJ 7 - 3 Lars Flink, Erik Flink Kristiansborgshallen
2018-12-08 17:00 211125017 IBK Sala DJ - Västerås IBS Ung DJ 6 - 10 Mohamed Abdirisak, Francisco Contreras Sala Idrottshall
2018-11-30 19:00 211125019 Surahammars IBF DJ - IBK Sala DJ 2 - 4 Carl Wikgren, Alfons Berglund Mälarenergi Arena Surahammar
2018-12-02 11:30 211125021 Västerås IBS Ung DJ - IFK Arboga DJ 7 - 3 Lars Flink, Erik Flink Klövernhallen Plan 1
2018-12-08 12:30 211125022 Rönnby IBK Ung DJ - Surahammars IBF DJ 7 - 4 Filip Larsson, Alfons Berglund Kristiansborgshallen
2019-03-23 15:30 211125023 IFK Arboga DJ - IBK Sala DJ 8 - 14 Filip Larsson, Jerry Nilsson Vasahallen
2018-12-14 19:30 211125026 Rönnby IBK Ung DJ - Västerås IBS Ung DJ 7 - 6 Francisco Contreras, Mohamed Abdirisak Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2019-01-12 16:15 211125025 Surahammars IBF DJ - IFK Arboga DJ 8 - 2 Tim Solig, Rasmus Zarins Mälarenergi Arena Surahammar
2019-01-20 11:30 211125028 Västerås IBS Ung DJ - Surahammars IBF DJ 3 - 6 Tim Solig, Rasmus Zarins Klövernhallen Plan 1
2019-01-20 14:00 211125030 IBK Sala DJ - Rönnby IBK Ung DJ 6 - 6 Lars Flink, Erik Flink Sala Idrottshall
2019-01-26 12:30 211125033 IFK Arboga DJ - Rönnby IBK Ung DJ 2 - 15 Francisco Contreras, Filip Larsson Vasahallen
2019-01-27 13:00 211125032 Västerås IBS Ung DJ - IBK Sala DJ 13 - 5 William Ringkvist, Rasmus Zarins Klövernhallen Plan 1
2019-02-09 16:30 211125036 IFK Arboga DJ - Västerås IBS Ung DJ 2 - 15 Henrik Brehmer, Jonathan Morén Vasahallen
2019-02-10 18:30 211125034 IBK Sala DJ - Surahammars IBF DJ 9 - 14 Oscar Nordlander, Mohamed Abdirisak Sala Idrottshall
2019-02-16 16:30 211125037 Surahammars IBF DJ - Rönnby IBK Ung DJ 5 - 3 Oscar Nordlander, Mohamed Abdirisak Mälarenergi Arena Surahammar
2019-03-27 19:00 211125038 IBK Sala DJ - IFK Arboga DJ 4 - 2 Francisco Contreras, Mohamed Abdirisak Sala Idrottshall
2019-03-09 16:45 211125040 IFK Arboga DJ - Surahammars IBF DJ 3 - 7 Francisco Contreras, Mohamed Abdirisak Vasahallen
2019-03-22 19:00 211125041 Västerås IBS Ung DJ - Rönnby IBK Ung DJ 5 - 4 Filip Larsson, Alfons Berglund Kristiansborgshallen
2019-03-16 16:30 211125043 Surahammars IBF DJ - Västerås IBS Ung DJ 1 - 9 Emil Nilsson, Carl Wikgren Mälarenergi Arena Surahammar
2019-03-31 17:00 211125045 Rönnby IBK Ung DJ - IBK Sala DJ 7 - 5 Lars Flink, Erik Flink Kristiansborgshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Västerås IBS Ung DJ 12 7 3 2 85-47 38 24
2. Rönnby IBK Ung DJ 12 7 2 3 80-58 22 23
3. Surahammars IBF DJ 12 7 1 4 67-56 11 22
4. IBK Sala DJ 12 4 2 6 73-87 -14 14
5. IFK Arboga DJ 12 0 2 10 46-103 -57 2
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis